AKILLI OFİS UYGULAMALARI.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AKILLI OFİS UYGULAMALARI. www.setcombt.com..."

Transkript

1 AKILLI OFİS UYGULAMALARI...

2 AKILLI OFİS ÇÖZÜMLERİ İletişim 10 inch dokunmatik kontrol panelleri ile güvenlik,resepsiyon,iş merkezindeki herhangi bir aktivite yerleşkesi ve diğer ofisleri arayabilirsiniz. Sesli -görüntülü görüşebilirsiniz, mesaj bırakabilirsiniz. Ofisiniz kapalı iken gelen ziyaretciler ile cep telefonunuzdan görüşebilirsiniz. Çevre kameraları gözetleyebilirsiniz. Güvenlik Ofisiniz hırsız,yangın,su baskını,gaz sızıntısına karşı sisteme entegre dedektör ve sensörler ile korunur.güvenlil sistemini telefon ve tabletler ile uzaktan yönetebilirsiniz. Alarm anında 4 adet resim çeker ve belirlenen 4 telefon aranır. Güvenlik binadaki tüm alarm kayıtlarını görebilir. Gelişmiş güvenlik sistemi özellikleri. Aydınlatma /Perde Ofisinizdeki tüm aydınlatma ve perdeleri otomasyon sistemi içinde kontrol edebilirsiniz. Farklı senaryolarda hangilerinin açık kapalı olacağını ve aydınlatma seviyelerini belirleyebilirsiniz. Zamanlayabilirsiniz tek dokunuşla tümünü aç/kapat uygulayabilirsiniz. Güvenlik binadaki tüm alarm kayıtlarını görebilir. Zamanlama Ofisinizdeki Aydınlatma, Perde,Klima,Tv,Ses Sistemi belirli gün ve saatlerde çalışacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Sabah Perdeleriniz Otomatik açılacak,hava kararınca aydınlatmlarınız devreye girecektir. Sabah siz gelmeden ofisiniz istediğiniz sıcaklıkda olacaktır. Zamanlamaları ve özellikleri ipad,iphone,android ile kontrol edebilirsiniz. Merkezi Yönetim Bina Yönetimi size mesaj,duyuru,bülten,gönder ebilir. Siz ilgili görevlilerden servis talep edebilirsiniz. Asansörünüzü çağırabilirsiniz. Zamanlamaları ve özellikleri ipad,iphone,android ile kontrol edebilirsiniz. Güvenlik loglarınızı görevliler online görebilir. Mobil Kontrol Ofis içindeki kameraları telefonunuzdan görebilirsiniz. Güvenlik Sistemini uzaktan kontrol edebilirsiniz Isıtma/Soğutma/Havaland ırma sistemini uzaktan kontrol edebilirsiniz. Tüm cihaz ve senaryoları uzaktan kontrol edebilirsiniz.

3 1.Home Prestige Fiyat ve Ürün Listesi Açıklama: Firmamız ve Bechamp ile ortak üretilen, tasarım ve fonksiyon olarak oldukça kaliteli binlerce referans uygulaması olan ürünümüzdür. Öne çıkan özellikleri İnterkom, Güvenlik, Otomasyon ve Bina Yönetimini aynı ürün gamında çözmesi birbiri ile entegre çalışan kusursuz çözümler sunmasıdır. Firmamız Ortadoğu, Türkî Cumhuriyetler ve Türkiye deki satış ve distribütörlük haklarını elinde bulundurmaktadır. Ayrıca Philips, LG, Samsung, Bosch, Honeywall, Hometouch gibi firmalara OEM olarak üretim yapılmaktadır.partnerlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz. Dünyada Rf /Zigbee ile otomasyonlar ile ürün ve sistem geliştiren ilk firmadır.marka ve tasarımı firmamıza ait olan 12 adet ürün mevcuttur. Fortune 500 de yer alan, teknloji ve arge alanlarında bir çok ödül sahibi firmamız projelerinize değer katmaya devam edecektir. 1. İnterkom ve Bina Otomasyonları Sistem Şeması Bina Otomasyon Sistemimizin temel özelliklerinden birisi interkomdur.ofis içlerinde bulunan 7 veya 10 inch paneller ile oldukça gelişmiş bir iletişim sistemine sahip olursunuz. Sadece İnterkom Sistemi değil tüm projede kullanılacak olan 1 adet server yazılımı ile Yönetimsel ve Güvenlik ile ilgili bir çok özellikleri içeren bir sistemi içermektedir.

4 Şekilde görüldüğü üzere her ofisdeki panel ve diğer bina cihazları aynı networkde olmalı.mesafeye bağlı olarak her panelden tek parça merkezdeki bir switch e kablo çekilebilir yada ara katlarda örneğin 4 katta bir switch kullanılıp bu switchler merkezi switchde birleştirebilir.ayrıca aynı networkde bina önü modülleri ve management panel modülü bağlı olmalıdır.bilgisayar ağı kurmakda tecrubeliyseniz şu şekilde düşünebilirseniz tüm ofisler,bina önü modulü ve management panel aynı ağda olacak bilgisayarların aynı switche bağlanması gibi.iletişimin gerçekleşeceği her noktadan merkezi switche cat5 yada cat6 kablo çekilmelidir. İNTERKOM ÖZELLİKLERİ İş merkezindeki farklı hizmet noktaları ile direkt görüşme,mesajlaşma. Giriş ile sesli görüntülü konuşabilme. Ziyaretçilere mesaj bırakabilme. Tüm ofisler ile sesli görüntülü konuşabilme. Yaşam alanındaki istenilen yerle sesli görüntülü konuşma yapabilme. Belirlenen saat ve günlerde rahatsız edilmeme. Opsiyonel olarak siz iş yerinizde yokken kapınızdaki kişi ile cep telefonunuzdan görüşme (Voip). İstediğiniz yerlerden gelen çağrılarda sadece sesli görüşme (kamera nın pasif hale gelmesi) Çevre güvenliğine bağlı kameraları panel üzerinden monitör edebilme. Yaşam alanları ile görüşme, sipariş,haberleşme(sinema Salonu,Kuaför,Spa,Market,Taxi vb) SERVER VE İŞ MERKEZİ YÖNETİMİ Belirlenen blok yada bölümlere, tüm panellere duyuru,bülten,mesaj gönderebilme.plaza ile ilgili haberleri,duyuruları tek tuşla gönderebilirsiniz.aidat bilgileri, Hizmet bilgileri,düğün,nişan,toplantı davetleri vb. Flash formatında dosyalar gönderebilme reklam,organizasyon etkinlik bilgileri. Panellereden günlük hava durumunu öğrenebilme. Site ile ilgili 3 boyutlu dijital harita oluşturup herhangi bir alarm anında program ekranından görebilirsiniz bu görüntüyü Lcd ekranlara aktarabilirsiniz.sitede meydana gelen herhangi gaz,duman,yangın,hırsızlık..vb tehlikeleri izleyebilirsiniz erken müdahalede bulunabilirsiniz. Online alış-veriş yapabilir, taksi ve asansör çağırabilirsiniz.

5 2. Ofis İçi Sistem Şeması ve Özellikleri Yukarıdaki diyagram aslında ofis içindeki tüm kablolamayı özetlemektedir. 1.Security Card ile panel arası Mor renkli belirtilen 5 telli kablo (cat5 yada cat6 ) 2.Kameralardan panele yeşil renkle gösterilen video kablosu. 3.Dedektörlerden Security Modül e 2 kırmızı ile gösterilen 2 telli güvenlik kablosu. 4.Telefon ile kontrol için Security Modül e mavirenkli telefon kablosu pstn den (telefon şebekesinden) 5.Villa Önü modülden dijital kilit e 2 telli kablo çekilmelidir. 6.Aydınlatma,perde,cihaz,senaryo kontrolü ise kablosuz gerçekleşmektedir.

6 2.1 Güvenlik Sistemi Özellikleri Sisteme entegre edilen hareket, yangın, su baskını gibi sensörler ile eviniz, acil durumlara karşı kendini otomatik olarak hazırlar ve korur. Sisteme 16 adet hareket, duman, gaz, vb. dedektör eklenebilir. Sisteme ofis içindeki kameraları entegre edebilirsiniz.örneğin salondaki dedektör algılama yaptığında girişteki kamera 4 adet fotoğraf çeker ve telefonla bildirir. Dedektörlerle senaryoları tetikliyebilirsiniz örneğin hareket dedektörü algılama yaptığında tüm perdeler açılsın ışıklar yansın tv çalışsın, telefondan bana haber versin. Sistemdeki kameraları internet üzerinden izleyip kayıt yapabilirsiniz. Gaz ve Su valfi bağlayıp tehlike anında otomatik kesilmesini sağlayabilirsiniz. Bina Otomasyonuna bağlı server programında alarm ikazı görüntülenir. Uzaktan telefon yada bilgisayarınızdan alarm sistemini yönetebilir, logları görebilirsiniz. Not : Güvenlik sistemi diğer otomasyon özellikleri ve cihazlar ile entegre çalışır.bunun anlamı şudur siz gece_çocuk adında bir senaryo oluşturdunuz, gece modunda çocuk odasındaki haereket dedektörü bir hareket algıladı salonun,odanın ve Wc nin aydınlatmalarını otomatik olarak yakabilir.yada Motorlu penceriniz var ise herhangi bir gaz kaçağı durumunda pencelerenizi açtırabilir, otomatik havalandırma sistemini çalıştırabilirsiniz.bu ve benzer senaryolar çoğaltılabilir önemli olan nokta sensör ve dedektörler ile senaryoların tetiklenebilmesinir,senaryoları ise kendi yaşamınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. 2.2 Aydınlatma ve Perde Otomasyonu Özellikleri

7 Yukarıdaki şemada görüldüğü üzere aydınlatma ve perde kontrolü Rf olarak gerçekleştirilmektedir ve elektrik kablolama alt yapısında bir değişiklik gerektirmemektir, sadece kullanılan kasa (buat) olarak ingiliz standartında kare kasa kullanılmaktadır. Tek bir dokunuşla ofisinizdeki tüm aydınlatmasını; panel, akıllı kumanda veya interneti kullanarak tüm ışıklarınızı kontrol edebilirsiniz. Güvenlik ve diğer senaryolara ekleyebilirsiniz (Örneğin: Toplantı senaryosunda, ortamın aydınlatmasını otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Işık seviyelerini de ayarlayabilirsiniz(dim Edebilme). Aydınlatmalarınızı bölgesel ve tüm olarak zamanlayabilirsiniz.her sabah yada akşam belirlediğiniz perde ve aydınlatmaların konumunu ayarlayabilirsiniz. Dışarı Modunda ofisde herhangi bir hareket algılandığında ışıklarınızın yanmasını perdelerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Enerji Tasarrufu sağlayabilirsiniz. Tüm aydınlatma ve perdelerinizi merkezi kumanda vasıtasıyla yada portable tablet (ipad/iphone/android) ler vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz. Farklı türlerdeki aydınlatmalar sistemimizde kontrol edebilirsiniz spot lambalar,enerji tasarruf sistemleri ve Floresan tipi. Sadece perde değil panjur,motorlu kepenk,motorlu penceler sistemimizde kablosuz olarak kontrol edilebilir. 2.3 Elektrikli Cihaz Kontrolü Sistemde kumandası olan tüm elektrikli cihazların tüm fonksiyonları kontrol edilebilir.örneğin klimayı açıp kapatabilir,sıcak,soğuk moda geçirebilir,dereceleri ayrı ayrı yarlayabilirsiniz.televizyonu açıp kağatabilir,ses seviyelerini, kaynak (source) ayarlayabilirsiniz özet olarak kumanda üzerindeki tüm fonksiyonları sistemde kontrol edebilir ve senaryolara dahil edebilirsiniz.bu RF /IR dönüştürü ile kablosuz sağlanır.klima,tv,dvd,ses sistemi gibi kumandalı cihazlar bu şekilde kontrol edilmektedir. Kumandası olmayan tüm cihazlar ise akıllı soket (priz) vasıtası ile sadece on/off şeklinde kontrol edilmektedir.fırın,bulaşık,çamaşır makinası, buz dolabı vb cihazlar bu şekilde kontrol edilebilir.akıllı Prizi kontrol paneli ile kablosuz haberleşir ve extra bir kablolamaya gerek yoktur. Tüm cihazları kontrol edebilir, senaryolara dahil edebilirsiniz. Tüm cihazları internetten kontrol edebilirsiniz. Tv,DVD,Klima,Ses Sistemi, Jakuzi,Buzdolabı, Çamaşır,Bulaşık Mak,...vb tüm elektriksel cihazlarınız. Sınırsız senaryo üretebilirsiniz. Örneğin Film senaryosunda perdeler kapanır, ışık parlaklıkları artar, klima 20 dereceye gelir TV, DVD Player ve ses sistemi devreye girer.

8 Siz iş yerinizden çıkarken tüm ışıkları kapatır güvenlik modülünü aktif hale getirebilirsiniz. Kolay kullanıcı arayüzü ile kendi senaryolarınızı üretebilirsiniz. 2.4 Mobil Kontrol Otomasyon sisteminizi ; 1.Cep telefonu ile kontrol edebilirsiniz. 2.Ipad/iphone veya Android tabletler vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz. 3.Bilgisayar yada Laptop dan kontrol edebilirsiniz. Tüm bu özelliklerde dışarıdan kotrol için sadece internet bağlantısı ve modem olması gerekmektedir.extradan bir uygulama yüklemek gerekli değildir, web üzerinden kontroller sağlanır. 2.5 Backround Müzik &Görüntü Özellikleri Opsiyonel olarak sistemimizde kullanılan 16 Zone ses ve görüntü dağıtıcı ile merkezi görüntü kaynaklarını odalara yerleştirilen keypad ler vasıtası ile tv ve hoporlörlerden seçebilirsiniz. Her zone yerleştirilmiş Dijital keypad üzerinden Kaynak seçilebilmesi ( Receiver Uydu, DVD/cd Player...) Her zonda bulunan keyped üzerinden Volume kontrol yapılabilmesi. uzaktan kumanda kullanımı ve Video kaynağı seçebilme üstünlüğü,ses çıkışlarının her zone için stereo olması. Bir işyeri düşünelim bu iş yerinde 8 oda var bu işyerinde bir alan belirlenmiş bu alanda Kamera kayıt cihazı var ve işyeri kameraları bu alanda DVR cihazına kayıt yapılıyor ve bu işyerinin toplantı odası için bir dvd ye ihtiyacı var müzik dinlemek için bir ses sistemine ihtiyacı var tv haber seyretmek için bir receiver uydu ya ihtiyacı var Ama bu işyerinde bir kaç odada dvd receiver cd player kullanılmak isteniyor ayrıca ses sistemine de ihtiyaç var 4 oda da da bir çok dvd bir çok receiver bir çok cd player ihtiyacı ortaya çıkıyor ve karışık bi durum işte bu anda multiroom 800 en iyi çözüm. 8 odaya yerleştirilen hoparlör 8 odaya yerleştirilen 1 dijital keypad ve evin belirlenmiş bir noktası mesela Dvr kayıt cihazının bulunduğu nokta buraya Multiroom cihazımız koyuluyor bunun üzerine bir dvd player bir cd player ekleniyor şimdi her odada da birer tvmiz var her şey hazır. Örneğin salonda keypad üzerinden dvd den film izleniyorken diğer ofis bölümlerinde cd player üzerinden müzik dilenebilir başka bir oda dan tv üzerinden bahçedeki kameraların görüntüleri izlenebilir veya başka bir odadan aynı dvd yayını izlenebilir. 2.6 Isıtma /Soğutma Hvac Özellikleri Otomasyon Sistemimizde Vrf/Vrv sistemlerinin kontrolünü sağlayabilirsiniz burada ofis içinde kullanılacak termostadın kumandalı olması gerekmektedir.eğer kullanılacak sistemde kumandalı termostad yok ise ürünlerimiz ile sorunsuz çalışan 2,4 borulu kumandalı termostadlar firmamız tarafından sağlanmaktadır.

9 Resim : Kumandalı Termostad. Bağımsız çalışan Klima Sistemleri sistemimizde kontrol edilebilmektedir.klimaların kumanda fonksiyonları sisteme teker teker tanımlanarak gelişmiş özelliklere sahip bir hvac otomasyonuna sahip olabilirsiniz. Yerden ısıtma /soğutma sistemleri de sistemimizde kontrol edilebilmektedir. Sistemimizde ısıtma/soğutma sistemlerini senaryolara dahil edebilir,zamanlayabilir,sensör ve dedektörler ile otomatik çalıştırabilirsiniz. Resim :Klimaların Kontrolü 3.OTOMASYON SİSTEMİ ÇÖZÜMLER AÇIKLAMALARI 3.1 Aydınlatma Anahtarları

10 Şekil -1 Aydınlatma Çözümü Yukarıdaki şekilden görüldüğü üzere aydınlatmalarınızı ve perdelerinizi otomasyon sistemine almak için Extra bir kablolamaya ihtiyaç yoktur Sistem Rf 433 mhz ile kablosuz çalışmaktadır.perde anahtarları için de aynı şey geçerlidir burada önemli olan nokta aydınlatma kasalarının ingiliz standartında kare kasa olması gerekmektedir. Şekil -2 Kare Kasa (Buat ) Eğer Aydınlatmalar için grup priz kullanılacaksa priz ve aydınlatmaların birbirinden ayrılması gerekmektedir çünkü kare kasalar teklidir. Önemli Not : Anahtarların 1,2 ve 3 butonlu modelleri mevcuttur kontrol edilecek aydınlatma sayısındaki sınırlama 980 watt her anahtar için max yük miktarıdır. Önemli Not : Talep edilirse modul şeklinde istenilen marka,model anahtarın arkasına anahtar modülleri entegre edilebilir.

11 3.2 Güvenlik Kablolama Sistemde Güvenlik Kartı ve Yönetim Paneli arasında 5 telli kablo kullnılacaktır.dedektör ve sensörlerden güvenlik kartına ise normal 2 telli güvenlik kablosunun çekilmesi yeterlidir. Şekil- 3 Güvenlik Kartı Görünümü

12 3.3 Priz Kontrolü Otomasyon sisteminde prizler kontrol edilebilir on/off yapılabilir bunun için soket modülünün kullanılması gereklidir yine aydınlatma anahtarlarında olduğu gibi kare kasa kullanılması yeterlidir.şekil-2 Kare Kasa. Şekil -5 Soket Montajı 3.4 Kameralar Sistemde Yönetim paneli üzerinde 1 adet kamera vardır ayrıca istenirse 3 adet kamera bağlanabilir.bu kameralar internetten ve Ipad/Iphone dan gözlemlenebilir, kayıt yapılabilir.kameraların normal cctv kamera olması yeterlidir.kameralar panelin arkasındaki cctv portuna entegre edilir. Yukarıda panelin arka görünümü vardır normal cctv kablosu ile kameralar panelin arkasına kablolaması yapılmaktadır.

13 3.5 Panelin Kablolama Detayları Daire Önü İnterkom Yukarıdaki şekilde görüldüğü üzere 7 veya 10 inch panel arkasında Ethernet çıkışı vardır (Rj45) villa door station ile bir hub vasıtasıyla birlerştirilir yada direkt kablo ile de bağlanabilir.switch yada hub kullanılması tavsiye edilir. Not : İnternet üzerinden erişim sağlanacak ise yada ipad /iphone dan kontrol sağlanacak ise Wireless modem kullanılmalıdır.modemler genelde 4 port ethernet içerdiğinden hub yerine Adsl Modem kullanılabilir. 3.6 Bina İnterkom ve Yönetim Kablolama Şekilde görüldüğü üzere her ofisdeki panel ve diğer bina cihazları aynı networkde olmalı.mesafeye bağlı olarak her ofisden tek parça merkezdeki bir switche kablo çekilebilir yada ara katlarda örneğin 4 katta bir switch kullanılıp bu switchler merkezi switchde birleştirebilir.ayrıca aynı networkde bina önü modülleri ve management

14 panel modülü bağlı olmalıdır.bilgisayar ağı kurmakda tecrubeliyseniz şu şekilde düşünebilirseniz tüm bölümler,bina önü modulü ve management panel aynı ağda olacak bilgisayarların aynı switche bağlanması gibi.iletişimin gerçekleşeceği her noktadan merkezi switche cat5 yada cat6 kablo çekilmelidir. 3.7 Ofis İçi Kablolama Şeması Yukarıdaki diyagram aslında ofis içindeki tüm kablolamayı özetlemektedir.

15 1.Security Card ile panel arası Mor renkli belirtilen 5 telli kablo (cat5 yada cat6 ) 2.Kameralardan panele yeşil renkle gösterilen video kablosu. 3.Dedektörlerden Security Modül e 2 kırmızı ile gösterilen 2 telli güvenlik kablosu. 4.Telefon ile kontrol için Security Modül e mavirenkli telefon kablosu pstn den (telefon şebekesinden) 5.Villa Önü modülden dijital kilit e 2 telli kablo çekilmelidir. 6.Aydınlatma,perde,cihaz,senaryo kontrolü ise kablosuz gerçekleşmektedir. 3.8 Özelliklere ve Çözümlere göre blok Diyagramlar

16

17 4.ÜRÜNLER 4.1 Yönetim Panelleri

18

19

20 4.2 İNTERKOM GÖRÜNTÜLÜ HABERLEŞME ÜRÜNLERİ

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 Not : Minumum sipariş,100 adet için yukarıdaki fiyatlar geçerlidir.100 adet altı siparişleriniz için %10 fark gösterebilir 5.SİSTEM AVANTAJLARI 1.Sistemimiz birbiri ile entegre çalışan ve haberleşen bir sistemdir.örneğin dedektörler ile aydınlatma sistemi haberleşir yani gece çocuk odasında bir hareket algılandığında WC nin ışığını yaktırabilirsiniz yada Klimayı çalıştırabilirsiniz. 2.Sistemimiz İnterkom +Güvenlik + Otomasyon birlikte çözüm sunar. 3.Elektrik Tesisatına müdahale edilmemektedir bundan dolayı en kötü senaryoda tüm aydınlatma,perde,ısıtmasoğutma sistemi manuel olarak çalışmaya devam edecektir. 4.Sistemimizde interkom,güvenlik gibi temel ve önemli noktalar kablolu çalışmaktadır.aydınlatma, Perde,Klima,Tv..vb kontroller ise kablosuz çalışmaktadır. a) Sorun gidermek ve arıza tespiti yapmak çok kolaydır.kablolu bir sistemde bir arıza meydana geldiği zaman kablo tesisatını ve kabloyu kontrol etmek zorundasınız bu hem vakit alıcı bir olay hem de zahmetlidir. b) Aydınlatma,perde,Tv,Klima..vb kablosuz çalıştığından daire başı size hatırı sayılır ölçüde kablo maliyetinden kar ettirecektir ortalama bir dairede TL. c)örneğin aydınlatma otomasyonunda sorun var anahtar değiştirilir sorun çözülür en kötü ihtimal normal anahtar takılır sistem yine çalışır manuel.kablolu sistemde ise 1.anahtar 2.kablo 3.röle modülünü kontrol etmek ve değiştirmek gerekebilir. Örneğin Isıtma Soğutma otomasyonunda sorun oldu ; sistemimizde Rf modülü kontrol etmek kötü ihtimal değiştirmek yeterlidir, bu modül 12 volt adaptör ile çalışır.kablolu sistemde ise 1.Hvac modülünü 2.kabloyu 3.programı kontrol etmek zorundasınız bu bazen 1-2 gün alabilir bu arada sisteminiz manuel olarak da çalışmayabilir. 5.İstenilen yer ile görüşme rezervasyon gibi işlemler yapıldığı için Rezidans ve yaşam alanı çok olan yerlerde tercih edilmektedir.(kuaför,spor salonu,taksi,eczane vb) 6.Servis ve Destek : Firma ofislerimizden farklı illerde yaptığımız projelerde o ilin en iyi 4-5 firması ile görüşürüz bu firmalara sisteme müdahale sorun tespiti,giderilmesi vb eğitimlerini verir,eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan firmaya SetcomBt Yetkili Teknik Servis Belgesi verilir.2 yıl boyunca size arıza ve destek durumunda bu yetkili servisler hizmet verirler ücretleri ay sonunda firmamız tarafından banka hesaplarına yatırılır.herhangi çağrı anından 2 saat içinde teknik servis personeli gelir ve müdahale eder bunu sözleşmelerimizde de açıkca bildiririz. 7.Sadece belirli cihaz ve sistemler değil kumadası olan her türlü cihaz otomasyona dahil edilebilir kontrol edilebilir. 8.Dedektör ve Sensör marka bağımsızdır, her marka sensör ve dedektör ile çalışabilmektedir. 9.Site Yönetimi Modülü ile duyuru,bülten,anket yayınlayabilme. 10.Site yazılımı ile yetki verilen kişilerin tehlike anında hangi dairede hangi katta ve odada tehlike var uyarı msjı olarak alabilirler. 11.Avrupada ve Asyada Binlerce konut projesinde kullanılmıştır özellikle Almanya,İngiltere,Rusya,Hollanda,Portekiz vb binlerce mevcut referansı vardır.2009 da üretici yılın otomasyon üreticisi kalite ödülünü almıştır.

31 12.Arayüz ve sesli komutlar tamamen türkçedir, kolay kullanımı ve arayüzü sayesinde herkes tarafından kullanılabilir zorluk çekilmemektedir. 13.İletişimde 128 bitlik şifreleme kullanıldığından tamamen güvenlidir %99,9 iletişim taahhütü verilmiş ve laboratuvar testlerinde belirtilmiştir.

SETCOMBT SİSTEM AÇIKLAMALARI. www.setcombt.com...

SETCOMBT SİSTEM AÇIKLAMALARI. www.setcombt.com... SETCOMBT SİSTEM AÇIKLAMALARI... 1.Home Prestige Fiyat ve Ürün Listesi Açıklama: Firmamız ve Bechamp ile ortak üretilen, tasarım ve fonksiyon olarak oldukça kaliteli binlerce referans uygulaması olan ürünümüzdür.

Detaylı

MODERN, LÜX, YENİLKÇİ PROJELER İÇİN SETCOMBT

MODERN, LÜX, YENİLKÇİ PROJELER İÇİN SETCOMBT MODERN, LÜX, YENİLKÇİ PROJELER İÇİN SETCOMBT REZİDANS PROJELERİ - İŞ YERLERİ - OFİSLER - MAĞAZALAR - HASTANELER İÇİN OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ - ENERJİ TASARRUF PROJE VE OTOMASYONLARI - AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ

Detaylı

www.setcombt.com / bilgi@setcombt.com EV ve BİNA OTOMASYONLARI

www.setcombt.com / bilgi@setcombt.com EV ve BİNA OTOMASYONLARI www.setcombt.com / bilgi@setcombt.com EV ve BİNA OTOMASYONLARI KONFOR & TEKNOLOJİ ZAMANI GELİŞMİŞ FONKSİYONLARI VE ESTETİK TASARIMLARIYLA AKILLI EV ÜRÜNLERİMİZ PROJENİZE DEĞER KATIYOR. DÜNYA'NIN TEK BÜTÜNLEŞİK

Detaylı

SETRON ÖZEL EĞİTİM, TEKNOLOJİ

SETRON ÖZEL EĞİTİM, TEKNOLOJİ Kablosuz Home Prestige Sisteminin Temel Özellikleri 1. Güvenlik Sisteme entegre edilen hareket, yangın, su baskını gibi sensörler ile eviniz, acil durumlara karşı kendini otomatik olarak hazırlar ve korur

Detaylı

ÜRÜN VE SİSTEM TANITIMI 2013 Daha iyi bir yaşam ve konfor için çözümler.

ÜRÜN VE SİSTEM TANITIMI 2013 Daha iyi bir yaşam ve konfor için çözümler. ÜRÜN VE SİSTEM TANITIMI 2013 Daha iyi bir yaşam ve konfor için çözümler. GÜVENLİ DAHA YEŞİL DAHA KONFORLU. Z-wave Otomasyon, sizlere kullanışlı ve işe yarar otomasyon çözümleri sunmaktadır. Z-Wave Elektrikli

Detaylı

SETCOMBT FİYAT HAZIRLAMA KLAVUZU. www.setcombt.com...

SETCOMBT FİYAT HAZIRLAMA KLAVUZU. www.setcombt.com... SETCOMBT FİYAT HAZIRLAMA KLAVUZU... FİYAT HAZIRLAMA KLAVUZU Bu klavuz projeleriniz için kolay bir şekilde fiyat belirlemeniz için hazırlanmış.aşağıdaki aşamaları takip ettiğinizde projeniz için doğru fiyatlar

Detaylı

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI AKILLI EV SISTEMLERI Akıllı Ev Sistemleri ne Hoşgeldiniz Akıllı Ev Sistemleri ile eviniz hiç olmadığı kadar konforlu olacak. Evinizdeki bütün cihazları tek merkezden kontrol etme imkanı sunan Akıllı Ev

Detaylı

EDELWEISS RESIDENCE AKILLI EV OTOMASYON SİSTEMİ

EDELWEISS RESIDENCE AKILLI EV OTOMASYON SİSTEMİ EDELWEISS RESIDENCE AKILLI EV OTOMASYON SİSTEMİ 1. GİRİŞ 2. SİSTEM TANIMI VE KAPSAMI 3. SİSTEM BİLEŞENLERİ 3.1 GÜVENLİK ALARM SİSTEMİ 3.2 VİDEO İNTERKOM SİSTEMİ 3.3 IP TELEFON SİSTEMİ 3.4 IP TV SİSTEMİ

Detaylı

SCS BUS teknolojisi ile ev otomasyonu senaryo sayılarını arttırın, tüm evinizi kontrol altına alın

SCS BUS teknolojisi ile ev otomasyonu senaryo sayılarını arttırın, tüm evinizi kontrol altına alın EV OTOMASYONU SCS BUS teknolojisi ile ev otomasyonu senaryo sayılarını arttırın, tüm evinizi kontrol altına alın VERİMLİ ENERJİ KULLANAN EVLER Enerji yönetimi modunda 3,5 dokunmatik ekran ref. 672 83 Enerji

Detaylı

Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir.

Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir. Akıllı ev nedir nasıl uygulanır? Akıllı ev son yıllarda daha modern, konforlu ve belirli durumlara tepki veren evler için kullanılan bir terimdir. Zaman ve enerji yönetimi yaparak, %30 a varan oranda tasarruf

Detaylı

www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ...

www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... GÜVENLİK ve DAHA FAZLASI BÜTÜNLEŞİK EV OTOMASYONU Zipato, bulut teknolojisi temelli interaktif güvenlik

Detaylı

www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ...

www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... GÜVENLİK ve DAHA FAZLASI BÜTÜNLEŞİK EV OTOMASYONU Zipato, bulut teknolojisi temelli interaktif güvenlik

Detaylı

AKILLI BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ

AKILLI BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ AKILLI BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ Yaşam Alanlarında Makel Ticari Alanlarda Smarthome Makel Smarthome /11 10 /9 8 Uzaktan Erişim 12 Güvenlik 13 Enerji Verimliliği 14 /15 Smarthome Corian 16 /17 Smarthome

Detaylı

ZİPABOX. www.akillibisey.com. Akıllı Ev Kontrol Ünitesi. make your home smart. Data Sheet. Dünyanın neresinde olursanız olun, evinizi uzaktan yönetin

ZİPABOX. www.akillibisey.com. Akıllı Ev Kontrol Ünitesi. make your home smart. Data Sheet. Dünyanın neresinde olursanız olun, evinizi uzaktan yönetin ZİPABOX Akıllı Ev Kontrol Ünitesi Dünyanın neresinde olursanız olun, evinizi uzaktan yönetin www.akillibisey.com GÜVENLİK I ENERJİ I KONFOR I SAĞLIK Data Sheet ZİPABOX Herşey Birbirine Bağlayın Her evi

Detaylı

AKYA Otomasyon ve Akıllı Sistemler ile ilgili AR-GE faaliyetlerini 2001 yılında başlatmıştır ve konusunda Türkiye'nin lider kuruluşudur.

AKYA Otomasyon ve Akıllı Sistemler ile ilgili AR-GE faaliyetlerini 2001 yılında başlatmıştır ve konusunda Türkiye'nin lider kuruluşudur. AKYA Otomasyon ve Akıllı Sistemler ile ilgili AR-GE faaliyetlerini 2001 yılında başlatmıştır ve konusunda Türkiye'nin lider kuruluşudur. Uzman mühendis ve teknik kadroları, uluslararası standartlardaki

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ELEKTRİKLİ EV ALETLERİNİN UZAKTAN KONTROLÜ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME A.OTOMASYON SİSTEMİ İLE İLGİLİ ÖZELLİKLER 1 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME VE MESAJLAŞMA SİSTEMİ

TEKNİK ŞARTNAME A.OTOMASYON SİSTEMİ İLE İLGİLİ ÖZELLİKLER 1 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME VE MESAJLAŞMA SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAME A.OTOMASYON SİSTEMİ İLE İLGİLİ ÖZELLİKLER 1 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME VE MESAJLAŞMA SİSTEMİ Her daireye 10 inc interkom paneli montajı yapılacaktır (BC2-D10E).Bina önlerine montajı yapılan

Detaylı

AKILLI BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ

AKILLI BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ AKILLI BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ Hayatımıza her gün başka bir elektrikli cihaz giriyor. Ev sinema sistemlerinden media playerlara, havalandırma sistemlerinden otopark aydınlatmalarına kadar birçok cihaz,

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİ MALZEME BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2783 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1741 EV TEKNOLOJİSİ

T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2783 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1741 EV TEKNOLOJİSİ T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2783 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1741 EV TEKNOLOJİSİ Yazarlar Prof.Dr. Yahşi YAZICIOĞLU (Ünite 1-6) Doç.Dr. T. Volkan YÜZER (Ünite 7, 8) Editör Doç.Dr. Gülsün

Detaylı

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, TOK2013, 26-28 Eylül 2013, Malatya AKILLI ŞEHİR, AKILLI BİNA VE AKILLI EV OTOMASYONU

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, TOK2013, 26-28 Eylül 2013, Malatya AKILLI ŞEHİR, AKILLI BİNA VE AKILLI EV OTOMASYONU AKILLI ŞEHİR, AKILLI BİNA VE AKILLI EV OTOMASYONU 61 Temassız Hareket Algılayıcısı ile Akıllı Ev Otomasyonu Ahmet Ali SÜZEN 1, Kubilay TAŞDELEN 2 1 Elektronik- Haberleşme Mühendisliği Bölümü Sülayman Demirel

Detaylı

Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık...

Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık... www.artiguvenlik.net Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık... Proje sonrası zamanında yapılan montaj, teknik desteğimiz ve müşteri memnuniyetiyle iş ilişkimiz

Detaylı

AKILLI EV VE OTOMASYON SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

AKILLI EV VE OTOMASYON SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AKILLI EV VE OTOMASYON SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ GENEL 1. KAPSAM ve AMAÇ Bu şartname aşağıda tarif edilmiş olan dijital kontrol sistemleri prensiplerine uygun bir Akıllı Ev Sistemi (AES) tesisi ve çalışır

Detaylı

N89 KULLANMA KILAVUZU

N89 KULLANMA KILAVUZU N89 KULLANMA KILAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara göre cihazınızı çalıştırınız.

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI VE MONTAJI 523EO0462 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve

Detaylı

BERKER AKILLI EV / BİNA OTOMASYONLARI VE ANAHTAR-PRİZ SİSTEMLERİ

BERKER AKILLI EV / BİNA OTOMASYONLARI VE ANAHTAR-PRİZ SİSTEMLERİ BERKER AKILLI EV / BİNA OTOMASYONLARI VE ANAHTAR-PRİZ SİSTEMLERİ 02 I 03 SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KALİTESİ Günden güne hızlanan tempomuzda hayatı kolaylaştırabilmek adına konforlu ve kişiye özel kullanım kolaylığı

Detaylı

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08 Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ESİS ENERJİ ve ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş. DUDULLU ORG. SAN. BÖLGESİ ESENKENT MAH. BATURALP

Detaylı

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ TANITMA ve KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN PAKET İÇERİĞİ Kurulum ve ayarlarınızı yapmadan önce lütfen ürün paketi içeriğinizin tam olduğunu kontrol edin. Alarm Sistemi Alarm

Detaylı