Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ"

Transkript

1 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ KASIM 2014 YIL 3 SAYI 25 Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ Rektörümüz MÜSİAD 18. Uluslararası İş Forumu na Katıldı İstanbul Valisi Vasip Şahin den Üniversitemize Ziyaret #izufoto Yarışması Kazananları Ödüllerini Aldı

2 01 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet BULUT MÜSİAD 18. Uluslararası İş Forumuna Katıldı MÜSİAD ın düzenlediği 18 inci Uluslararası İş Forumu (IBF) ve Fuarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla açıldı. Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler temasıyla düzenlenen IBF nin ilk günü konuşmacılarından olan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, İslam ın ekonomik boyutuyla ele alınması gerektiği konusuna değindi. MÜSİAD ın Asya dan Avrupa ya, Amerika dan Ortadoğu ve Afrika ya kadar 103 ülkeden 7 bin işadamını ağırladığı 18 inci Uluslararası İş Forumu (IBF) ve Fuarı 27 Kasım 2014 Perşembe günü başladı. 200 bin Türk işadamının da katıldığı organizasyon ve dört gün sürecek etkinliğin açılışına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da katılım gösterdi. Açılış konuşmasında İslam ülkelerinden gelen katılımcılara Türkiye yatırım için eşsiz bir ülkedir mesajı veren Cumhurbaşkanımız, Küresel krizlere aldırmadan, içeriden ve dışarıdan yapılan taarruzlara boyun eğmeden Türkiye ekonomisi istikrarla büyümeyi

3 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 02 İZÜ HABER sürdürüyor. İhracatımız küresel ticaretteki daralmaya rağmen yaklaşık 5 kat büyüyerek, 160 milyar dolara yaklaştı. Türkiye IMF ye olan borcunu kapattı te G20 nin dönem başkanlığını da üstlendik. Küresel ekonomiye yön verme konusunda önemli bir sorumluluğu omuzladık dedi. İş forumunda akademik dünyanın temsilcilerinden birisi olarak yer alan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ise İslami finansın öncesinde İslam ekonomisi boyutu ele alınmadığı takdirde modern finanstaki büyük gladyatörlerle baş edilemeyeceğini kaydetti. Türkiye de İslami finans konusunda geç kaldığını aktaran Rektörümüz, Üniversitede eğitim düzeyinde de çok geri kaldık. Bu alanda doktora ilk defa bu sene üniversitemizde açıldı. Master programları ise 2-3 sene önce açılmaya başladı. Biz de Sabahattin Zaim Üniversitesi olarak bu alanda lisansüstü eğitim vermeye başlayan ilk üniversiteyiz. İslam ekonomisi ve finansını birlikte ele alabilmek için en önemli sorunumuz, zincirin halkalarının kopukluğu. Biz modern iktisadın her şeyini çok iyi biliyoruz. En az modern iktisattı bildiğimiz kadar İslam ı, fıkhı, sünneti, icmâyı, kıyası bilmeliyiz dedi. İslami finans alanında çok iyi yetişmiş uzmanlara ihtiyaç olduğunu söyleyen Rektörümüz, İslami finans bilimin ve ilmin birleşmesi gereken bir alandır. Fetva verecek ilim insanlarının konunun ekonomik boyutuna da hâkim olması gerekiyor. Ancak bugüne kadar bu şekilde gelişmediğinden, İslami bankacılıkla ilgilenen kurumlar diledikleri konuda diledikleri fetvaları kolaylıkla almışlar dedi. Forumda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise, İslam İşbirliği Teşkilatı na üye ülkelere tercihli ticaret sistemini bir an önce hayata geçirme çağrısında bulundu. MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ise her şeyi tek bir değere indirgeyen finans terörünün yeniden değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

4 03 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Gıda Mühendisliği Bölümümüz İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali nde Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Herkes İçin Sağlık Derneği ve Beslenme Eğitimi ve Araştırma Vakfı (BESVAK) tarafından, Kasım 2014 tarihlerinde, İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali 2014 düzenlendi. Üniversitemiz Bienale destek veren kuruluşlar arasında yer aldı. Herkes için yeterli ve dengeli beslenme, herkes için sağlık sloganıyla düzenlenen Bienal, sağlık ve beslenme alanında çalışan yerli ve yabancı çok sayıda uzmanı bir araya getirdi. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Akademisyenleri ve öğrencilerimiz de 3 gün süren Bienal e katılım gösterdi. Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent NAZLI, Bireyden Topluma Beslenme, Fiziksel Aktivite ve Sağlık konulu oturuma başkanlık yaptı. Sağlık ve beslenme ilişkisinin ele alındığı Bienal e, FAO Türkiye Temsilcisi Yoriko SHOJi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan EROL ile Gıda Mühendisliği ile Beslenme ve Diyetetik konusunda tanınmış birçok öğretim üyesi, uzmanlar ve öğrenciler katıldı. İstanbul Sheraton Otel de 14 oturum, 28 oturum başkanı, 38 konuşmacı, 2 Bakanlık, 2 Sivil Toplum Kuruluşu, 19 üniversite ve 750 katılımcıyla düzenlenen Bienal de, beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken konular gündeme geldi. Bienal de oturum başkanlığı da yapan Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Bülent NAZLI Türkiye de Beslenme Sorunları ve Devlet Sorumlulukları üzerine etkili bir konuşma yaptı. Türkiye nin sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için gıda mühendisleri ile beslenme ve diyetetik uzmanlarına büyük görevler düştüğünü söyleyen Bülent Nazlı, Gıda mühendisleri, üretimden nihai tüketiciye ulaşana kadar gıda sektörünün her aşamasında çalışırlar. Gıdanın insanımıza temiz, güvenilir, kaliteli ve sağlıklı şekilde ulaşması, sağlıklı bireyler ve dolayısıyla sağlıklı toplum için çok önemlidir. Gıda mühendisleri de en az beslenme uzmanları kadar, sağlıklı gıda konusunda halkı bilinçlendirmelidir dedi.

5 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 04 İZÜ HABER İstanbul Örneğinde Sosyal Hizmet Modelleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürü Sn. Önal İnaltekin, tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde Sosyal Hizmet Kulübü tarafından düzenlenen İstanbul Örneğinde Sosyal Hizmet Alanları ve Uygulama Modelleri konulu bir seminer verdi. Seminerin son kısmında öğrencilerden gelen soruları içtenlikle yanıtlayan Sayın Önal İnaltekin e Bölüm Başkanımız Sayın Mehmet Birinci nin plaket sunumunun ardından, Sosyal Hizmet Kulüp Başkanı Nuri Cihan Kocabacak murakka takdim ettiler. Seminere, bölümde görev yapan öğretim elemanlarının yanı sıra Sosyal Hizmet Bölümü 1 ve 2. sınıf öğrencileri ile diğer bölümlerden öğrenciler katıldı. Seminerde İstanbul örneği üzerinden Sosyal Hizmet disiplininin uygulama sahasına dair önemli bilgiler paylaşıldı ve Sayın İnaltekin gelecekteki meslektaşlarına samimi tavsiyelerde bulundu. Kanser Tedavisinde Yeni Alternatif Yöntemler Konferansı Kanser araştırmaları konusunda dünyanın en önemli kurumlarından biri olan Cold Spring Harbor Laboratuvarı Kanser Merkezi ve Ulusal Kanser Enstitüsü (NCI) Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Mercan, 5 Kasım 2014 Çarşamba günü Kanser Tedavisinde Yeni Alternatif Yöntemler Konferans adlı bir konferans verdi. Sözlerine, kanser hastalığının sebepleri ve oluşum safhaları hakkında verdiği bilgilerle başlayan Fatih Mercan, klasik kanser tedavileri ve her durumda başarılı olmamalarının sebeplerini anlattı. Kemoterapi tedavi yönteminin kanser hücresini tanımlamadan hızlı büyüyen tüm hücreleri hedef aldığını belirten Mercan, bu yöntemin normal hücreleri de öldürdüğü ve yan etkilerinin çok olduğunu söyledi. Kanser hastalığının mevcut tedavi yöntemlerine alternatif olarak geliştirilen ve ağızdan alınan bir ilaçtan bahseden Mercan şunları söyledi; Kanser tedavisinde yeni trend hedefli terapi metotlarından oluşuyor. Laboratuvarımız tarafından geliştirilen JQ1 adlı ilaç lösemi ve lenfoma kanserleri tedavilerinde şuana kadar çok önemli sonuçlar verdi. İlacın tüm testlerden geçip piyasaya çıkması yaklaşık bir buçuk seneyi bulacak. Benzer çalışmalar prostat, akciğer ve meme kanserlerinde de yapılıyor. Bu kanser türlerinin de ilaçlarının birkaç sene içinde üretilmiş olacağını düşünüyorum dedi.

6 05 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Uluslararası Konya Sempozyumu Medeniyet Şehir ve Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bülent Arı, Konya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kasım 2014 tarihlerinde düzenlenen 1. Uluslararası Konya Sempozyumu na katılım gösterdi. Konya Büyükşehir Belediyesi nin çeşitli kurum ve kuruluşların katkıları ile düzenlediği Uluslararası Konya Sempozyumu Medeniyet Malezya INCEIF Üniversitesi Rektörü Kampüsümüzde İslam Finansı üzerine yaptığı öncü çalışmalarla bilinen Malezya INCEIF (The Global University of Islamic Finance) Üniversitesi Rektörü Mr. Daud Vicary Abdullah, üniversitemize gelerek Rektörümüz Prof. Şehir ve Üniversite başlığında ele alındı. Alanında yetkin pek çok akademisyen, bürokrat ve siyasetçinin katılım gösterdiği sempozyumda, 6 ülkeden 85 bilim insanı birikimlerini aktardı. Konya da düzenlenen etkinliğin ikinci gün üçüncü oturumunda söz alan Rektörümüz Osmanlı Şehirlerinde İktisat ve Medeniyet konusunda konuşma yaptı. Rektör Yardımcımız Bülent Arı ise ikinci gün dördüncü oturum olan Belde-i Muhayyere ve Temeddün-Erdemlerin Sürekliliğini Önceleyen Çalışmalar konusuna başkanlık etti. Uluslararası Konya Sempozyumu na katılanlar, sempozyumun son günü Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlana Kültür Merkezi nde düzenlenen sema programını da izledi. Dr. Mehmet Bulut ile görüştü. Görüşmede iki üniversite arasındaki İslam Finansı ve Ekonomisinde yapılacak işbirliği imkanları değerlendirildi. Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ömer İnan ve Prof. Dr. Bülent Arı nın da hazır bulunduğu görüşmede, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut üniversitemiz bünyesinde bulunan Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. İki üniversite, öğrenci ve akademisyen değişimi, ortak lisans programları ve İslam Ekonomi ve Finansı alanında idareci olarak çalışanlar için ortak kurslar düzenlemek için çalışmalar yapma konusunda görüş birliğine vardılar.

7 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 06 İZÜ HABER İstanbul Valisi Vasip Şahin den Üniversitemize Ziyaret İstanbul Valisi Vasip Şahin üniversitemizi ziyaret ederek, Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Ramazan Evren ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ile görüştü. Tarihi yapıların restorasyonu hakkında bilgi alan Vasip Şahin, bu yıl hizmete açılan Eğitim Fakültesi binasını da gezdi. Öğrencilerle sohbet eden Vali Şahin, dersliklerde sıralara oturarak öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, 18 Kasım 2014 Salı günü kampüsümüzü ziyaret etti. Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Ramazan Evren, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bülent Arı ile kahvaltıda bir araya gelen Vali Şahin, yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Restorasyonu devam eden konferans salonu ve tarım müzesi binalarını gezen Vali Vasip Şahin, Yapı İşleri Daire Başkanı Mehmet Dündar dan bilgi aldı. Valilik tarafından restorasyonun bitirilmesi için gerekli desteğin verileceğini belirten Vasip Şahin, daha sonra yeni eğitim fakültesi binasına geçti. Eğitim Fakültesi nde incelemeler yapan Şahin, öğrencilerle ve akademisyenlerle sohbet etti. Hazırlık sınıfı öğrencilerinin dersine misafir olan, Vali Vasip Şahin, Ramazan Evren ve Mehmet Bulut, öğrencilerle birlikte sıralara oturarak fotoğraf çektirdi.

8 07 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Okul Öncesi Öğretmenliği Almanya dan Gelen Heyeti Ağırladı Üniversitemiz Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü, 13 Kasım 2014 Perşembe günü, Almanya dan gelen misafirlerini ağırladı. Almanya nın Rheinland-Pflaz Eyaleti Entegrasyon, Aile, Çocuk, Gençlik ve Kadın Bakanlığı (Ministerium für Integration, Familie, Kinder, Jugend und Frauen) yetkilileri, Halkalı Merkez kampüsümüzde akademisyenlerimizle bir araya geldi. Toplantının konusu, iki ülkenin okul öncesi eğitim hizmetleri ve okul öncesi öğretmen yetiştirme programları oldu. Toplantı, Almanya nın Rheinland-Pflaz Eyaleti Entegrasyon, Aile, Çocuk, Gençlik ve Kadın Bakanlığı ndan Ellen JOHANN ve okul öncesi eğitim kurumlarında görevli müdür ve eğitimcilerden oluşan 17 kişilik bir heyet ile Küçükçekmece Belediye Anaokulu Müdürü Şükran EVİRGEN ve Okul Öncesi Öğretmenliği öğretim üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bilal YILDIRIM ve Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Latife ÇİMEN in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, kurumsal iletişim daire başkanlığı üniversitemizi tanıttı. Daha sonra Okul Öncesi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice VATANSEVER BAYRAKTAR bölümü ve bölümün yaptığı faaliyetlerle ilgili sunum yaptı.görüşmelerde Türkiye de ve Almanya daki okul öncesi eğitim sistemi, okul öncesi öğretmen yetiştirme programları ve içerikleri ile ilgili karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu.

9 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 08 İZÜ HABER Prof. Dr. Abd Al Fettah EL AWAISI Lise Öğrencilerine Kudüs ü Anlattı Üniversitemiz Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Abd Al Fettah EL AWAISI ve İslami İlimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurgül MECİT, Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine, Kudüs konulu bir konferans verdi. İstanbul Bahçelievler Mümtaz Turhan Sosyal Bilimleri Lisesi nden bir grup öğrenci, Kudüs konulu bir araştırma başlattı. Türkiye ve Dünyada Kudüs ün sürekli şiddetle, çatışmayla, İsrail in saldırılarıyla anıldığını belirten öğrenciler, 3 din mensuplarının Kudüs te nasıl yaşadığına ilişkin bir çalışma yapıyor. Günlük hayatta Kudüs te insanların nasıl yaşadığını araştırmak isteyen öğrencilerin planları arasında Kudüs e giderek, Müslüman, Hristiyan ve Yahudi halkla konuşmak da yer alıyor. Bu kapsamda Kudüs ü daha iyi tanımak isteyen öğrencilere, Kudüs te doğup büyüyen Prof. Dr. Abd Al Fettah EL AWAISI bir konferans verdi. Yrd. Doç. Dr. Nurgül MECİT ile Kudüs ü öğrencilere anlatan Prof. Dr. Abd Al Fettah EL AWAISI, öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kudüs te doğan, ilkokul, lise ve üniversite eğitimini Kudüs te alan Prof. Dr. Abd Al Fettah EL AWAISI, öğrencilerin tüm sorularına cevap verdi. Kudüs ün sosyal ve kültürel yapısını anlatan Abd Al Fettah EL AWAISI, İsrail in zulmünü, Mescidi Aksa ya yapılan saldırıları ve Filistin halkının çektiği sıkıntıları öğrenciler ile paylaştı. Kudüs ten İsrail askerlerinin silah zoruyla çıkarıldığını belirten Abd Al Fettah EL AWAISI, zulmün son bulmasını ve Kudüs topraklarına, Filistin topraklarına bir an evvel barışın gelmesini istedi.

10 09 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Liderlik ve Sosyal Hizmet Semineri Gerçekleşti Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Kılıçarslan, geleceğin sosyal hizmet uzmanları ile İZU da buluştu. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi nde Sosyal hizmet uzmanı ve başhekim yardımcısı olarak görev yapmakta olan Fatih Kılıçarslan, Sosyal Hizmet Kulübü tarafından düzenlenen Liderlik ve Sosyal Hizmet konulu seminerini tarihinde gerçekleştirdi. Geleceğin sosyal hizmet uzmanı adayları ile geçmiş mesleki deneyimlerini samimi bir dille paylaşan Fatih Kılıçarslan, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi nde, tarihin kıymetli isimlerinin izini taşıyan bir atmosferde eğitim alıyor olmanın bir ayrıcalık olduğunun altını çizdi. Bunun yanı sıra gelecekte dezavantajlı gruplar ile çalışacak olan genç meslektaş adaylarına Bizler mesleki tatminimizi ancak yaratılanı Yaradan dan ötürü sevmek anlayışıyla edinebiliriz! öğüdünde bulundu. Gazeteci Yazar Turan Kışlakçı ile İslam Dünyasının Son Yüzyılı Semineri Üniversitemiz Öğrenci kulüplerinden Hür Medeniyet Kulübü (Hürmed) öğrencileri tarafından organize edilen, İslam Dünyasının Son Yüzyılı konulu konferansın konuğu, gazeteci yazar Turan Kışlakçı oldu. Gençlere özellikle uluslararası ilişkiler ve dünya tarihi hakkında birçok bilgi veren Turan Kışlakçı, seminer sonrasında öğrencilerimizden gelen soruları cevapladı. Birinci Dünya Savaşı ndan başlayarak günümüze kadar Avrupa ve Ortadoğu da yaşanan siyasi gelişmeleri aktaran Turan Kışlakçı, Arap Baharı ile birlikte Dünyanın yeni bir döneme girdiğini söyledi. Uluslararası ilişkiler disiplinin Birinci Dünya Savaşı yla birlikte ortaya çıktığını belirten Kışlakçı; Birinci Dünya Savaşı sömürgeciliğin bitişi ve yeni bir dünyanın doğuşuydu. Bu dönemde idealizm kavramı bir felsefe olarak ortaya çıktı. İkinci Dünya Savaşı ndan sonra ise realizm kavramı temel felsefe olmuştur. Bugün idealizm de realizm de bitmiştir. İnşaaçılık dediğimiz bir dönemde yaşıyoruz ama bunun altını dolduracak bir felsefe yok. Bizim coğrafyamızın çocukları yeni bir felsefe oluşturabilir mi? Dünya yeni bir döneme giriyor bu dönemin siyasetinin ve felsefesinin ne olması gerektiğini belirleyebilmemiz gerekiyor dedi.

11 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 10 İZÜ HABER BTK dan Rektörümüze Ziyaret Görüşmeye Prof. Dr. Mehmet Bulut, Dr. Tayfun Acarer ve Doğan Ufuk Güneş in yanı sıra, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Kemal Yoğurtçu, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nizamettin Erduran ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koçan da katıldı. Görüşmede, başta Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri olmak üzere tüm mühendislik fakültesi öğrencilerinin, staj imkanları ele alındı. Yapılacak işbirlikleri ile öğrencilerin, araştırmalarına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Doğan Ufuk Güneş, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut u ziyaret ederek, işbirliği çalışmaları hakkında görüştü. yardımcı olmak ve mezuniyetlerinden sonra kariyer planlamalarına destek olmak konuları görüşüldü. Ayrıca kurumlar arasında işbirliği yapılarak, lisansüstü programlar geliştirilmesi hedeflendi. Ürdün Zarqa Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı Üniversitemiz ile Ürdün ün en büyük üniversiteleri arasında yer alan Zarqa Üniversitesi arasında, öğrenci değişimi, ortak programlar ve çalışmaları kapsamayan bir protokol imzalandı. Zarqa Üniversitesi Rektörü Prof. Mahmoud Al-Wadi, Genel Koordinatör ve Mütevelli Heyeti Üyesi Mr. Osama Mahmoud ile Ewan Arapça Öğretimi Enstitüsü Yöneticisi Mr. Khaled Bani Omer, 30 Ekim 2014 Perşembe üniversitemize gelerek, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut u ziyaret etti. Yapılan görüşmede, iki üniversite arasında öğrenci değişimi ve ortak programlar konusunda görüş alışverişi yapıldı. Görüşmeler sonunda, Üniversitemiz ile Zarqa Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

12 11 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ #izufoto Yarışması Kazananları Ödüllerini Aldı Kampüsümüzün güzelliğini öğrencilerimizin gözünden görmek için sosyal medyada düzenlediğimiz #izüfoto yarışmasına 50 civarında öğrencimiz katılım gösterdi. 200 den fazla kampüs fotoğrafının paylaşıldığı yarışmada jüri ilk 5 i belirleyip, kazananları seçmeyi yine öğrencilerimize bıraktı. İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Esra Atmaca nın birinci, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Öznur Özçelik in ikincisi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Öğrencisi Derya Bilir in ise üçüncü olduğu yarışma oldukça çekişmeli geçti. Yarışmaya çektiği fotoğraflar ve oylarıyla katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Esra Atmaca Fatma Kalaycı Sevim Yeşim Öznur Çelik Öznur Yılmaz Öznur Çelik Derya Bilir Selimhan Ucar Esra Atmaca

13 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 12 İZÜ HABER Rektörümüz TÜBA Akademi Konferansları Konuğu Oldu Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından düzenlenen Akademi Konferansları etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. 26 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 17:30 İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsünde düzenlenen etkinlikte Rektörümüz, Gelişen Avrupa ve Genişleyen Osmanlı Döneminde İki Dünya Arasındaki Ekonomik İlişkiler konusunda konuşma yaptı. Konuşmasında Osmanlı Devleti nin dünya ekonomisindeki rolünü anlatan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, politik ve ekonomik aktör olarak Osmanlıların dünya üzerindeki etkisinin 15. yüzyılın ortalarından itibaren artmaya başladığını ve 19. yüzyılın ortalarına kadar devam ettiğini kaydetti. Osmanlı nın bir dünya ekonomisi oluşturmayı başardığını söyleyen Rektörümüz, Dünyanın önemli bir merkezi gücü olarak Osmanlı hükümeti kontrol ettiği geniş coğrafyadaki ekonomik ve ticari faaliyetleri teşvik etti ve imparatorluk sınırları içinde kendi başına bir dünya ekonomisi oluşturdu. Hem bölgesel ve hem de uluslararası ticareti teşvik etmelerine rağmen istatistiksel olarak iç ticaret her zaman dış ticarete göre daha önemli oldu. Aynı dönemlerde Batı Avrupalı ticaret güçleri de dünya ekonomisi ve ticaretindeki faaliyetlerini arttırdılar. Bu süreçte Avrupa dünya ekonomisinin merkezi Akdeniz den Atlantik e kaydı dedi. Konferansa Osmanlı Devleti nin imparatorluk sınırları içindeki ekonomik durumu resmederek başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut konuşmasının devamında, erken modern dönemde gelişen Avrupa merkez güçleri Hollanda, İngiltere ve Fransa ile ekonomik ilişkileri analiz etti. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca Rektörümüzü Ziyaret Etti İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, kampüsümüze gelerek Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut u ziyaret etti. Üniversitemiz kampüsünü gezen ve yeni fakülte binası ile öğrenci konukevlerini inceleyen Rektör Karaca, kampüsümüzün doğal güzelliği ve yapılaşma çalışmalarını beğendiğini ifade etti. Rektörler, önümüzdeki günlerde iki üniversite arasında yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüşme yaptı.

14 13 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Geleceğin Üniversitesi, 01 Kasım Kasım 2014 Kurumsal İletişim ve Tanıtım Daire Başkanlığı tarafından bu yıl ikinci etabı düzenlenen, Geleceğin Üniversitesi, Geleceğin İş Alanları projesi 01 Ekim Haziran 2015 tarihleri arasında devam etti. Üniversite ve kariyer seçiminde doğru tercih yapmanın önemini konu edinen Geleceğin Üniversitesi, Geleceğin İş Alanları Projesi, üniversiteye hazırlanan öğrencilere yol gösteriyor. Proje kapsamında liseler ziyaret ediliyor veya kampüsümüze davet ediliyor, öğrencilerin gelişen ve önemi artan iş alanları, mesleklerin olumlu ve olumsuz yönleri, üniversite tercihleri, bölümlerin taban puanları ve buna benzer konulardaki soruları cevaplanıyor. Seminerlerimiz sonunda öğrenciler tarihi dokusuyla ön plana çıkan ve doğa ile içiçe olan kampüsümüzü geziyor, akademisyenlerimiz ile görüşüyor ve kendi liselerinden mezun İZÜ öğrencileri ile sohbet edebiliyorlar. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi Ankara Educaturk Üniversite Tanıtım Günleri 3 Eskişehir Anadolu Lisesi Bursa Osmangazi Atatürk Anadolu Lisesi Bursa Hürriyet Sınav Dershanesi Bursa Nilüfer Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Sultangazi Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi

15 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 14 İZÜ HABER Geleceğin İş Alanları 01 Kasım Kasım 2014 Ankara Educaturk Üniversite Tanıtım Günleri 2 Ankara Educaturk Üniversite Tanıtım Günleri Bahçelievler Tanıtım Günleri Bahçelievler Üniversite Tanıtım Günleri Özel Ümraniye İrfan Anadolu LisesiLisesi Lisesi Özel Bakırköy Asır Lisesi Özel Beylikdüzü İhlas Koleji İşkur Kariyer ve İstihdam Fuarı İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi TM Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi TM Başakşehir Töder Eğitim Gönüllüleri Vakfı

16 15 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ KULÜP İ Keman Kursu Başladı Müzik Kulübünün koordinasyonunda 4 Kasım 2014 Salı günü, Hakkı BİÇER eğitmenliğinde keman kursunun ilk dersi gerçekleştirildi. Akademik yılın sonuna kadar devam edecek olan eğitimlere öğrenciler ilgi gösterdi. İZÜ Erkek Futbol Takımı Seçmeleri Yaptık Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü nün katkılarıyla 4 Kasım 2014 Salı günü, Küçükçekmece Kanarya Futbol Sahası nda İZU Erkek Futbol Takımı seçmeleri yapıldı. Seçmelerin ardından Akademik yılın sonuna kadar haftanın iki gününü antrenmanda geçirme kararı alan sporcular iyi bir sezon geçirmeyi hedefliyor. Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL İZÜ deydi Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Kulübü aracılığıyla 6 Kasım 2014 Perşembe günü Tarih, Medeniyet ve Osmanlı Söyleşisi İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüs de yapıldı. Konuşmacı olarak üniversitemize Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL teşrif etti.

17 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 16 İZÜ HABER Yan Flüt Kursu Başladı 6 Kasım 2014 Perşembe günü Müzik Kulübü, müzik eğitmeni Erdem SAKİN ile Yan Flüt Kursunun ilk dersini gerçekleştirdi. Müzikseverler ve yan flüt meraklıları kursta keyifli vakit geçirdi. Akademik yılın sonuna kadar devam edecek olan eğitimlerin oluşturulması hedeflenen İZÜ orkestraya katkı sağlayacağı düşünülüyor. KULÜP İ Muharrem Ayının Ruhunu Yaşadık 7 Kasım 2014 Cuma günü, Hür Medeniyet Kulübü ve Küçükçekmece Kent Konseyi Gençlik Merkezi ile ortaklaşa üniversitemizin dış bahçesinde Muharrem ayının ruhunu anlama ve yaşatma amacıyla aşure dağıtımı gerçekleştirildi. TRT Haber Muhabiri Mehmet Akif ERSOY ile Buluştuk Rehberlik Kulübü 13 Kasım 2014 Perşembe günü TRT Haber Muhabiri, gazeteci ve yazar Mehmet Akif ERSOY u ağırladı. Ersoy, üniversitemizin Müze Binası nda Ortadoğu Notları başlığında bir söyleşi gerçekleştirdi.

18 17 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ KULÜP İ İstanbul u Geziyoruz Gezi Kulübü İstanbul Kültür Turları kapsamındaki ilk gezisini, 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Üsküdar da gerçekleştirdi. Üsküdar ın tarihi ve mimari dokusu hakkında fikir sahibi olan öğrenciler, tarihi ve kültürel zenginliğimizi yerinde görme imkanı buldu. Geziye Mimarlık Kulübü başta olmak üzere diğer kulüplerden de katılım sağlandı. Basketbol Maçına Gittik Çocukça Yaşam Kulübü 14 Kasım 2014 Cuma günü, üniversitemiz öğrencileriyle Anadolu Efes ile Real Madrid arasında gerçekleşen basketbol maçına giderek ülkemizi temsil eden takımlarını destekledi. Yedi Güzel Adam ı Konuşuyoruz İlim ve İrfan Kulübü, Yedi Güzel Adam ı Anla(t)ma kapsamındaki ilk söyleşilerini 20 Kasım 2014 Perşembe günü gerçekleştirdi. Prof. Dr. Turan KOÇ, Nuri Pakdil in Bağlanma kitabı üzerinden Pakdil ve fikir dünyası hakkında konuştu.

19 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 18 İZÜ HABER Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programı, siyaset ve uluslararası ilişkilerle ilgili konuların bilimsel bakış açısıyla ve farklı boyutlarıyla ele alındığı, analiz edildiği ve sorgulandığı bir programdır. Siyaset ve Uluslararası İlişkilerle ilgili ulusal ve uluslararası temel konuların, kuram ve uygulamaların, hukuksal düzenlemelerin, Avrupa Birliği ile ilgili gelişmelerin ve küresel süreçlerin birbiriyle ilişki içinde incelenmesi çağımızda gerekli olan bir kavrayışın oluşması için önem taşımaktadır. Program müfredatı bu anlayışla hazırlanmıştır. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programı mezunları, başta İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları olmak üzere, bakanlıklar, müsteşarlıklar, Kamu iktisadi Teşebbüsleri, Kalkınma Ajansları gibi kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık gerektiren üst ve orta kademe yönetici pozisyonlarda görev yapabilecek donanımda eğitim görmektedir. Bir diğer çalışma alanı, Türkiye ve dünyada faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, uluslararası örgütler gibi kurumlarda uzmanlık-danışmanlık gibi pozisyonlardır. Bunların yanı sıra farklı özel sektör kuruluşlarında da tercih edilirler. Ayrıca Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği ve Türkiye- Avrupa Birliği ilişkileri de bölüm müfredatında yer alan önemli konular arasında yer aldığından, bu programı bitiren mezunlar AB ile ilgili birimlerde aranan elemanlar olmaktadırlar. Akademik hayata devam etmek isteyenler bu programla sağlam bir temel kazanırlar. BÖLÜMLERİMİZ TANIYALIM İMTİYAZ SAHİBİ İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Adına Prof. Dr. Mehmet BULUT (Rektör) İLETİŞİM Halkalı Cad. No: Küçükçekmece / İSTANBUL T: (pbx) F: / Yayın Türü: Süreli Yayın Ayda Bir Yayınlanır

20 FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER Eğitim Fakültesi - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Türkçe ve %30 İngilizce) - İngilizce Öğretmenliği - Okul Öncesi Öğretmenliği - Türkçe Öğretmenliği İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi - Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) - Psikoloji (Türkçe ve %30 İngilizce) Hukuk Fakültesi - Hukuk İslâmî İlimler Fakültesi - İslâmî İlimler (%30 Arapça) İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi - İşletme (İngilizce) - İktisat (İngilizce) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği (Türkçe ve %30 İngilizce) - Endüstri Mühendisliği (%30 İngilizce) - Gıda Mühendisliği (Türkçe ve %30 İngilizce) - Mimarlık Sağlık Bilimleri Fakültesi - Hemşirelik - Sosyal Hizmet (Türkçe ve %30 İngilizce) Tıp Fakültesi** FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Yüksek Lisans Programı Doktora Programı - Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği - Tezli (İngilizce) - Gıda Mühendisliği - Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği / Tezsiz - Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm - Gıda Mühendisliği - Tezli / Tezsiz - İş Sağlığı ve Güvenliği - Tezli / Tezsiz - Kent Çalışmaları ve Yönetimi - Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programları - Aile Danışmanlığı ve Eğitimi - Tezli / Tezsiz - Eğitim Yönetimi ve Denetimi - Tezli / Tezsiz - İngiliz Dili Eğitimi - Tezli / Tezsiz - İşletme Yönetimi - Tezli / Tezsiz - Özel Hukuk - Tezli / Tezsiz - Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler - Tezli* / Tezsiz - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık - Tezli / Tezsiz - Sosyal Hizmet - Tezli / Tezsiz - Temel İslam Bilimleri - Tezli / Tezsiz - Uluslararası Finans ve Katılım Bankacılığı - Tezli / Tezsiz * Bu programların öğretim dili %30 İngilizcedir. ** Bu bölümde eğitim daha sonraki yıllarda başlanması planlanmaktadır. SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ Doktora Programı - Eğitim Yönetimi ve Denetimi - İslam Ekonomisi ve Uluslararası Finans - Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler* - Sosyal Hizmet - Temel İslam Bilimleri Halkalı Cad. No:2, Küçükçekmece / İSTANBUL Telefon: Faks: facebook.com/izuniversite twitter.com/izuniversite youtube.com/izuniversite

Vizyon Siyasi Kalkınma Merkezi tarafından düzenlenen Filistin Ulusal Projesi Görüşler ve Perspektifler Sempozyumu Filistin in çeşitli kesimlerinden

Vizyon Siyasi Kalkınma Merkezi tarafından düzenlenen Filistin Ulusal Projesi Görüşler ve Perspektifler Sempozyumu Filistin in çeşitli kesimlerinden Neler Yaptık? Vizyon Siyasi Kalkınma Merkezi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayesinde 15 16 Eylül 2015 tarihleri

Detaylı

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Öğrenci Odaklı Üniversite Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve FATÜBAT tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Öğrenci Kongresi ni onurlandırmanızı diler, saygılar sunarım. Prof. Dr. M. Ramazan YİĞİTOĞLU

Detaylı

İstanbul Zâ7ffi üniversitesi

İstanbul Zâ7ffi üniversitesi İstanbul Zâ7ffi üniversitesi Oğrenci İşleri Daire Başkanlığı Sayı : 71655608-500- L 12/01/17 Konu : Uluslararası Öğrenci Sınavı Tanınırlığı (İÜYÖS-17) İstanbul İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NE (Öğrenci

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

İSZÜ BÜLTEN. Kaynaklara Yolculuk

İSZÜ BÜLTEN. Kaynaklara Yolculuk İSZÜ BÜLTEN İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MART 2012 YIL 1 SAYI 3 www.iszu.edu.tr 444 97 98 Kaynaklara Yolculuk» ULUSLARARASI İSLAM EKONOMİSİ VE FİNANSI ÇALIŞTAYI» PANEL: TÜRKİYE DE

Detaylı

Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016

Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016 Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016 Öğretim Üyemizden Seminer Üniversitemiz İİBF öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat AYAN fakültemiz öğrencilerine hizmet kalitesi ile ilgili seminer verdi.

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLER

2014 YILI FAALİYETLER 2014 YILI FAALİYETLER 11 Ocak tarihinde Öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr. Harun SAVUT İstanbul Şehzade Camii nde Mevlid Kandili Programına 11 Ocak 2014 tarihinde öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr Zeki

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2017 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ KONTENJAN ANABİLİM DALLARI TEZLİ YÜKSEK LİSANS TEZSİZ YÜKSEK LİSANS DOKTORA ALES Puan Türü ÖZEL KOŞULLAR T.C. YABANCI T.C. T.C. YABANCI

Detaylı

Bankacılık ve Finans, İşletme, İktisat, Maliye, Ekonometri Bölümlerinden herhangi birinden lisans mezunu olmak. Lisans mezunu olmak

Bankacılık ve Finans, İşletme, İktisat, Maliye, Ekonometri Bölümlerinden herhangi birinden lisans mezunu olmak. Lisans mezunu olmak Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK

Detaylı

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.09.2015 Eylül ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 25 üyeye Kapasite Raporu, 5 üyemize Ekspertiz Raporu ve

Detaylı

2013 Kış Etkinlikleri

2013 Kış Etkinlikleri KARTAL ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 2013 Kış Etkinlikleri İlk Dönem Sonu Eğitim sistemimizde seçkin bir yere sahip olan İmam Hatip Liseleri içerisinde ayrı bir konumda bulunan

Detaylı

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI KARİYER GELİŞTİRME MERKEZİ 2011 2012 İSTANBUL KAGEM FAALİYETLERİ

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI KARİYER GELİŞTİRME MERKEZİ 2011 2012 İSTANBUL KAGEM FAALİYETLERİ TARİH ETKİNLİK ADI EĞİTİMCİ ADI-SOYADI 22-26.0.2011 23-2.0.2011 (ÖĞRETMENLERE YÖNELİK) (YARDIMCI PERSONELE YÖNELİK) DOÇ.DR. GÜL ŞENDİL UZM. PSK. DANIŞMAN BURCU DÜNDAR DOÇ.DR. GÜL ŞENDİL UZM. PSK. DANIŞMAN

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Yrd. Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ Müdür Vekili Ankara, 18 Eylül 2012 1976 dan günümüze Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu; Büro Yönetimi ve Yönetici

Detaylı

Edebiyat Fakültesi Alman Dili Ve Edebiyatı Ales Puan Türü : Sözel. TC Yabancı Yatay Özel TC Yabancı Yatay Özel 10 2 - - 5 2 - -

Edebiyat Fakültesi Alman Dili Ve Edebiyatı Ales Puan Türü : Sözel. TC Yabancı Yatay Özel TC Yabancı Yatay Özel 10 2 - - 5 2 - - Edebiyat Fakültesi Alman Dili Ve Edebiyatı 10 2 - - 5 2 - - Lisans Mezunlarında Aranacak Şartlar : Aşağıdaki Programlardan Mezun Olanlar Kabul Edilecektir : Aşağıdaki Programlardan Mezun Olanlar Kabul

Detaylı

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA Tarih ve Sayı: 13/02/2017-58963 T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı *BENU6RZP2* Sayı :18830503-821.06- Konu :Gösteri ve ler İçin Hazırlanan Etkinlik Takvimi Değişikliği

Detaylı

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ (H. Mehmet Bayraktar İlahiyat Fakültesi) TANITIM KİTAPÇIĞI (2014-2015) KAPAK İLAHİYAT FAKÜLTESİ Tarihçe 16 Aralık 1965 tarihinde Yüksek İslam Enstitüsü adıyla Milli

Detaylı

2011 YILI FAALİYET RAPORU Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı

2011 YILI FAALİYET RAPORU Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı 2011 YILI FAALİYET RAPORU Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı YÖNETİM KURULU 2011 FAALİYETLERİ 13.07.2011 Batı Akdeniz bölgesinin istihdam sorununa çözüm yaratmak amacıyla Akdeniz Radyo Televizyon

Detaylı

Ağustos ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 45 üyeye Kapasite Raporu, 6 üyemize Ekspertiz Raporu ve 4 adette Fiili Tüketim Belgesi

Ağustos ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 45 üyeye Kapasite Raporu, 6 üyemize Ekspertiz Raporu ve 4 adette Fiili Tüketim Belgesi 1 Ağustos ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 45 üyeye Kapasite Raporu, 6 üyemize Ekspertiz Raporu ve 4 adette Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir. Yine bu zaman zarfında Odamıza 9 adet yeni üye

Detaylı

ICMME-2017 Matematik ve Matematik Eğitimi Uluslararası Konferansı Şanlıurfa da Yapıldı

ICMME-2017 Matematik ve Matematik Eğitimi Uluslararası Konferansı Şanlıurfa da Yapıldı ICMME-2017 Matematik ve Matematik Eğitimi Uluslararası Konferansı Şanlıurfa da Yapıldı Her yıl matematikçileri, matematik eğitimcilerini, eğitim uygulamasını yapan öğretmen ve öğrencileri, ayrıca kamuda

Detaylı

Uluslararası 15. MÜSİAD Fuarı ve 18. IBF Kongresi Lansmanı 03.06.2014. Yazın başlangıcını hissetmeye başladığımız Haziran ayının bu ilk

Uluslararası 15. MÜSİAD Fuarı ve 18. IBF Kongresi Lansmanı 03.06.2014. Yazın başlangıcını hissetmeye başladığımız Haziran ayının bu ilk Uluslararası 15. MÜSİAD Fuarı ve 18. IBF Kongresi Lansmanı Değerli Basın Mensupları, 03.06.2014 Yazın başlangıcını hissetmeye başladığımız Haziran ayının bu ilk günlerinde, size, Türk insanının aklından,

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLERİ

2014 YILI FAALİYETLERİ 2014 YILI FAALİYETLERİ 28 Ağustos 2013 tarihinde Dekanımız Prof. Dr. Bayram Ali ÇETİNKAYA görevine başladı. 27 Eylül 2013 tarihinde Dekanımız Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya Atatürk Üniversitesinde düzenlenen

Detaylı

TÜRKİYE BÖLGESEL HEMOFİLİ SEMPOZYUMU 28 SUBAT 2016 PAZAR - RİZE

TÜRKİYE BÖLGESEL HEMOFİLİ SEMPOZYUMU 28 SUBAT 2016 PAZAR - RİZE 28 SUBAT 2016 PAZAR - RİZE Türkiye Hemofili Derneği (TRHD) nin düzenlediği 3.Türkiye Bölgesel Hemofili Sempozyumu 28 Şubat 2016 Pazar günü 10:00-17:30 saatleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Detaylı

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi 29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 29-Haziran-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hafta içi Her gün Saat: 09.30-17.00 saatleri arasında aday öğrenci ve ebeveynlerine açık

Detaylı

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencilerimize 14.05.2014 Salı günü tıp fakültesi tanıtımı yapıldı. Tanıtıma,TED Kayseri Koleji Vakfı yönetim kurulu üyesi Sayın Op. Dr. Suat

Detaylı

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ Doğuş markası, eğitime adanmış yarım asra yaklaşan bir anlam ifade etmektedir. Doğuş Üniversitesi eğitimde ilklerin sahibi, yeniliklerin öncüsü olarak, geçmişinden

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED Genel Merkezimiz ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2014 tarafından imzalanan protokol kapsamında,

Detaylı

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 16. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU TEMSİLCİLİKLERİMİZDEN

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 16. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU TEMSİLCİLİKLERİMİZDEN TEMSİLCİLİKLERİMİZDEN 125 7. TEMSİLCİLİKLERİMİZDEN AĞRI İL TEMSİLCİLİĞİ 02 Temmuz 2011 tarihinde, Van da düzenlenen Van, Hakkâri, Muş, Ağrı, Bitlis İlleri Enerji Forumu na Temsilcilik heyeti ve üyelerce

Detaylı

46.Yıl. 2009 Yılı Faaliyet Raporu HEYET ZİYARETLERİ. ASO I.Organize Sanayi Bölgesi

46.Yıl. 2009 Yılı Faaliyet Raporu HEYET ZİYARETLERİ. ASO I.Organize Sanayi Bölgesi 13 HEYET ZİYARETLERİ 13.1. Cibuti Cumhurbaşkanı Ziyareti: Cibuti Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı üst düzey yetkililerinden oluşan 100 kişilik heyet Başkan Vekilimiz Sn.Fahrettin KÜRKLÜ nün evsahipliğinde

Detaylı

SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu

SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu 28-29 Kasım 2014 - Bursa Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve

Detaylı

NİSAN AYI BÜLTENİ. Çağrı Merkezi: 0850 302 67 95

NİSAN AYI BÜLTENİ. Çağrı Merkezi: 0850 302 67 95 NİSAN AYI BÜLTENİ 30 NİSAN 2014 GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEGİ GENEL MERKEZİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Cad.(Dereboyu Cad.) Alaca İş Merkezi 39/8 Şişli, İstanbul Çağrı Merkezi: 0850 302

Detaylı

tarihinde 200 lise öğrencisine Üniversite ve Kampüs Yaşamı başlıklı Bahçelievler RAM Kariyer Günleri düzenlenmiştir.

tarihinde 200 lise öğrencisine Üniversite ve Kampüs Yaşamı başlıklı Bahçelievler RAM Kariyer Günleri düzenlenmiştir. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA AİT FAALİYETLERİNE İLİŞKİN BİLGİLERİN AÇIKLAMASI 26.09.2014 tarihinde İAÜ Florya Yerleşkesinde İstanbul

Detaylı

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalışmaları

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalışmaları ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. ALBARAKA TÜRK PARTICIPATION BANK KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARI Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına 2007 yılında Çevre

Detaylı

Annelerimizin değerini ve kadınların hayatımızdaki yerini, önemini anlatan şiir dinletimizi Türk Dili ve Edebiyatı

Annelerimizin değerini ve kadınların hayatımızdaki yerini, önemini anlatan şiir dinletimizi Türk Dili ve Edebiyatı BİR ANNE TÜM DEĞİŞTİREBİLİR DÜNYAYI Annelerimizin değerini ve kadınların hayatımızdaki yerini, önemini anlatan şiir dinletimizi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Gülgün KALPAKÇI nın rehberliğinde gerçekleştirdik.

Detaylı

PERŞEMBE İZMİR GÜNDEMİ

PERŞEMBE İZMİR GÜNDEMİ 10.04.2014 PERŞEMBE İZMİR GÜNDEMİ Prof. Dr. Tuncer: Üniversiteye Gerekli Yetkiler Verilmeli İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı nın ortaklaşa düzenlediği Birlikte Kullanım ve İşbirliğinde

Detaylı

Başvuru Yapabilecek Programlar. Öğrenci Alınacak Program Adı

Başvuru Yapabilecek Programlar. Öğrenci Alınacak Program Adı Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK OLAN PROGRAMLAR Öğrenci Alınacak Program

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

2017-ÖSYS EK YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU TABLO-4. Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları PROGRAM KODU PUAN TÜRÜ

2017-ÖSYS EK YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU TABLO-4. Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları PROGRAM KODU PUAN TÜRÜ 2017-ÖSYS EK YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU TABLO-4. Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları PROGRAM KODU PROGRAM ADI ÖĞR. SÜRE PUAN TÜRÜ 2017-ÖSYS EK KONT. ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR

Detaylı

2015-2016 AKADEMİK YILI

2015-2016 AKADEMİK YILI T.C. EGE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 201 2016 AKADEMİK YILI TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI KONTENJANLARI HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM Kurumsal İletişim İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler, Reklamcılık,

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

SUAT YILMAZ OKUL MÜDÜRÜ

SUAT YILMAZ OKUL MÜDÜRÜ Okulumuz 2012-2013 yılında Kevenli İmam Hatip Lisesi olarak Eğitim Öğretime başlamış ancak 2014 yılında yapılan teklifle Said Nursi Anadolu İmam-Hatip Lisesi olarak isim değişikliği yapılmıştır.okulumuz

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZ SİVİL SAVUNMA TATBİKATI İZLEDİLER

ÖĞRENCİLERİMİZ SİVİL SAVUNMA TATBİKATI İZLEDİLER ÖĞRENCİLERİMİZ SİVİL SAVUNMA TATBİKATI İZLEDİLER 25.02.2014 Salı günü 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize okulumuzun bahçesinde Yangın Söndürme Tatbikatı yapılmıştır. Tatbikatı öğrencilerimiz ilgiyle izlemişlerdir.

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ;

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Bölüm Profili Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Lisans Programlarında hazırlık sınıfı dahil 281 öğrenci, Yüksek lisans programlarında 75 i tezli (69 u Türkçe

Detaylı

Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası

Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası On5yirmi5.com Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası OSYS 2016 sınavları için Atatürk Üniversitesi

Detaylı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN 2017 ÖSYS MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN 2017 ÖSYS MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN 2017 ÖSYS MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ MF Matematik Sınavı (LYS-1) : 11 Haziran 2017 Pazar, Saat:10:00, Tek Oturum: 135 dakika Matematik

Detaylı

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İKÇÜ ile Putra Üniversitesi arasında 'Mevlana Değişim Programı' İzmir Kâtip Çelebi

Detaylı

Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri 2015-2016 GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK

Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri 2015-2016 GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK Öğrenci Alınacak Program Adı BANKACILIK VE FİNANS DOKTORA BANKACILIK VE FİNAS TEZLİ YÜKSEK BANKACILIK VE FİNAS TEZSİZ YÜKSEK Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri 2015-2016 GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABUL

Detaylı

20* 20** - 12* 3** 30 - Eğitim Fakültesi mezunu olmak. (Programa kesin kayıt yaptıran 12 SÖZ 5 SÖZ 20* 5**

20* 20** - 12* 3** 30 - Eğitim Fakültesi mezunu olmak. (Programa kesin kayıt yaptıran 12 SÖZ 5 SÖZ 20* 5** - Kontenjan ALES Puan TC UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü 2015-2016 öğretim yılı güz yarıyılında lisansüstü programlara alınacak öğrenci kabul koşulları, kontenjanları,

Detaylı

Düpol"den Köseköy Myo"ya Ziyaret KAYNAŞLI MYO DAN STANDARD PROFİL E TEKNİK GEZİ Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Programı öğretim elemanları ve öğrencileri

Detaylı

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Ana Bina 3. Kat 307 No'lu Oda. Arkeoloji Tarih Öncesi Arkeolojisi Arkeoloji Protohistosya ve Ön Asya Arkeolojisi 10:00

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Ana Bina 3. Kat 307 No'lu Oda. Arkeoloji Tarih Öncesi Arkeolojisi Arkeoloji Protohistosya ve Ön Asya Arkeolojisi 10:00 Arkeoloji Öncesi Arkeolojisi Arkeoloji Protohistosya ve Ön Asya Arkeolojisi 05.09.2017 10:30 Arkeoloji Klasik Arkeoloji 05.09.2017 13:00 Batı Dilleri ve Edebiyatları Alman Dili ve Edebiyatı Batı Dilleri

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dicle Üniversitesi AB Proje Ofisi tarafından

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

7. dönem çalışma raporu ÜYE TOPLANTILARI. EMO Kocaeli Şubesi

7. dönem çalışma raporu ÜYE TOPLANTILARI. EMO Kocaeli Şubesi ÜYE TOPLANTILARI 60 Gebze de Temsilcilik Ve Üye Toplantısı Gerçekleştirildi 24 Şubat 2012 7. Dönem yönetim kurulu 24 Şubat Cuma günü Gebze temsilciliği üyeleriyle bir araya geldi. Buluşmada Şube Başkanı

Detaylı

T.C. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Akademik Yılı Bahar Yarıyılı LİSANÜSTÜ PROGRAM ÖNŞART VE KONTENJAN BİLGİLERİ

T.C. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Akademik Yılı Bahar Yarıyılı LİSANÜSTÜ PROGRAM ÖNŞART VE KONTENJAN BİLGİLERİ T.C. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü 2016-2017 Lisansüstü Akademik Yılı Bahar Yarıyılı LİSANÜSTÜ PROGRAM ÖNŞART VE KONTENJAN BİLGİLERİ ANABİLİM DALI BİLİM DALI PROGRAM SEVİYESİ PROGRAM TÜRÜ

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry MART 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI İLİMİZ İHRACAT RAKAMI 2015 ŞUBAT / AFYONKARAHİSAR

Detaylı

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.06.2015 Haziran ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 42 adet Kapasite Raporu, 10 adet

Detaylı

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU 2013-2014 Öğretim Yılı Liseler Arası Hentbol İl Birinciliği karşılaşmaları Talas Spor Salonunda yapıldı. Bu öğretim yılında yeni kurulan 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden

Detaylı

T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TARİH ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS DERS KATALOĞU

T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TARİH ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS DERS KATALOĞU TARİH ANABİLİM DALI 9103500 Yüksek Lisans Uzmanlık Alanı Zorunlu 6 0 0 6 9103300 Yüksek Lisans Uzmanlık Alanı Zorunlu 6 0 0 6 9103129 Tarih Araştırmalarında Yöntem ve Teknikler Zorunlu 9103500 Yüksek Lisans

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ETKİNLİK BÜLTENİ 1 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2008

Detaylı

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok Ankara Üniversite Oryantasyon Gezisi Mesleki rehberlik çalışmaları çerçevesinde 9. sınıf öğrencilerimize Ankara gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin, birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarını

Detaylı

2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI. 27 Haziran 2014

2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI. 27 Haziran 2014 2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI 27 Haziran 2014 2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI SAYISAL BİLGİLER 2014-LYS ADAY BİLGİLERİ YGS sonrası herhangi bir LYS ye girmeye hak kazanan aday

Detaylı

2014-2015 Akademik Yılı Başladı

2014-2015 Akademik Yılı Başladı İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ EYLÜL-EKİM 2014 YIL 3 SAYI 24 www.izu.edu.tr 2014-2015 Akademik Yılı Başladı Saraybosna da Birinci Dünya Savaşı, Osmanlı Devleti ve Balkan Konferansı

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ BAHAR YARIYILI KONTENJANLARI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ BAHAR YARIYILI KONTENJANLARI * İşletme - 4 1 DR 1 DR İşletme Tezsiz YL 30 - - - Yönetim ve Organizasyon Tezsiz YL 30 - - - Bankacılık ve Borsa Tezsiz YL 30 - - - Pazarlama Tezsiz YL 30 - - - İşletme ve Teknoloji Yönetimi Tezsiz YL

Detaylı

20-22 Ekim 2017 / Esenler - İSTANBUL

20-22 Ekim 2017 / Esenler - İSTANBUL 20-22 Ekim 2017 / Esenler - İSTANBUL Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi NEDEN STK ZİRVESİ? www.sivilsehir.org ZİRVE NİN AMACI www.sivilsehir.org 60 ÜLKE 102 SİVİL TOPLUM KURULUŞU VE AKADEMİSYENLER

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

19.09.2013 PERŞEMBE İZMİR GÜNDEMİ

19.09.2013 PERŞEMBE İZMİR GÜNDEMİ 19.09.2013 PERŞEMBE İZMİR GÜNDEMİ -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İKÇÜSEM Üniversite İmkanlarını Halkla Buluşturuyor Üniversitelerin devamı niteliğinde;

Detaylı

2014 ÖSYS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ

2014 ÖSYS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ 2014 ÖSYS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ MF Matematik Sınavı (LYS-1): (15 Haziran 2014 Pazar, Saat:10:00, Tek Oturum: 135 dakika) Matematik

Detaylı

8. Kamu Yönetimi Sempozyumu

8. Kamu Yönetimi Sempozyumu 8. Kamu Yönetimi Sempozyumu Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Türkiye Belediyeler Birliği nin işbirliği ile Yönet imi Sempoz yumu Antakya Ottoman Palace ta çok sayıda davetlinin katılımı

Detaylı

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ NE HOŞGELDİNİZ

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ NE HOŞGELDİNİZ NE HOŞGELDİNİZ Sevgili Öğrencilerimiz; 2008 yılında kurulan Gümüşhane Üniversitesi nin dünyaya açılan penceresi sloganıyla kısa sürede büyük gelişim sağlayan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi,

Detaylı

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulutaş Konya / 2015 Etkinlikler Dosyası Havacılık Semineri (21.12.2015) Fakültemizde

Detaylı

SPoD İnsan Hakları Örgütlerinin Kasım Ayı Buluşmasına Katıldı. SPoD Nefret Suçları Yasa Kampanyası Platformu nun Basın Açıklamasındaydı

SPoD İnsan Hakları Örgütlerinin Kasım Ayı Buluşmasına Katıldı. SPoD Nefret Suçları Yasa Kampanyası Platformu nun Basın Açıklamasındaydı SPoD İnsan Hakları Örgütlerinin Kasım Ayı Buluşmasına Katıldı İnsan Hakları Derneği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Helsinki Yurttaşlar Derneği, Af Örgütü ve Hakikat Adalet Hafıza Derneği'nin her ay düzenledikleri

Detaylı

GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ MAYIS AYI BÜLTENİ

GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYI BÜLTENİ 31 MAYIS 2014 GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ GENEL MERKEZİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Cad.(Dereboyu Cad.) Alaca İş Merkezi 39/8 Şişli, İstanbul GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ

Detaylı

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği. Haftalık Türkiye - AB Gündemi 18. Hafta (2 9 Mayıs 2010)

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği. Haftalık Türkiye - AB Gündemi 18. Hafta (2 9 Mayıs 2010) Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Haftalık Türkiye - AB Gündemi 18. Hafta (2 9 Mayıs 2010) 2 MAYIS 2010, PAZAR Avrupa Birliği Genel Sekreter Yardımcısı

Detaylı

BAŞVURULARI DOĞRUDAN KABUL EDİLECEK PROGRAMLAR

BAŞVURULARI DOĞRUDAN KABUL EDİLECEK PROGRAMLAR Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri 20162017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK OLAN PROGRAMLAR ANABİLİM DALI

Detaylı

2017-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2017-LYS) SONUÇLARI

2017-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2017-LYS) SONUÇLARI 2017-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2017-LYS) SONUÇLARI 11.07.2017 2017-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI SAYISAL BİLGİLER 2017-LYS ADAY BİLGİLERİ YGS Sonrası Herhangi Bir LYS ye Girmeye Hak Kazanan Aday Sayısı:

Detaylı

MEZUNLARDAN MEZUN ADAYLARINA TAVSİYELER

MEZUNLARDAN MEZUN ADAYLARINA TAVSİYELER MEZUNLARDAN MEZUN ADAYLARINA TAVSİYELER İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) mezunları Yrd. Doç. Dr. N. Filiz Özdil, Abdullah İsmet Durak, Mürsel Düzova İSTE Makine Bölümünün düzenlediği Mezunlar Konuşuyor-2

Detaylı

Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK

Ek 2 : Başvuru Yapabilecek Program Listeleri GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK Öğrenci Alınacak Program Adı BANKACILIK VE FİNANS DOKTORA BANKACILIK VE FİNAS TEZLİ YÜKSEK BANKACILIK VE FİNAS TEZSİZ YÜKSEK FELSEFE TEZLİ YÜKSEK FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ DOKTORA FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ

Detaylı

YÜKSEK LİSANS 1/8 İŞLETME

YÜKSEK LİSANS 1/8 İŞLETME KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI YÜKSEK LİSANS İŞLETME TEZLİ KONTENJAN TEZSİZ

Detaylı

Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Sosyal Tesisi 2015-2016 Yılı Faaliyet Raporu

Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Sosyal Tesisi 2015-2016 Yılı Faaliyet Raporu Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Sosyal Tesisi 2015-2016 Yılı Faaliyet Raporu 2 İÇİNDEKİLER Giriş 1-5 Sosyal Alanlar 6-16 Fakülte Dağılımları ve Tesis Çalışanları 17 Manevi Faaliyetler 18-49 Sosyal

Detaylı

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İSTANBUL GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No: 39/8 Şişli/İstanbul 1 GBİ ARTIK BM KÜRESEL İŞBİRLİĞİ AĞI ÜYESİ! DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE FESTİVAL

Detaylı

2011 ÖSYS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ

2011 ÖSYS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ 2011 ÖSYS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ MF Matematik Sınavı (-1): (18 Haziran 2011 Cumartesi, Saat:10:00, Tek Oturum: 120 dakika)

Detaylı

NİSAN AYI BÜLTENİ 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı göz doldurdu

NİSAN AYI BÜLTENİ 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı göz doldurdu 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı göz doldurdu Teke Yöresi 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 27-30 Nisan tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açtı. Üreticinin yeni teknolojilerle buluştuğu fuarı ilk gün

Detaylı

ÇOCUKLARLA ETKİNLİKLER PROGRAMI DÜZENLENDİ

ÇOCUKLARLA ETKİNLİKLER PROGRAMI DÜZENLENDİ HU08 e-bülten AĞUSTOS 2017 ÇOCUKLARLA ETKİNLİKLER PROGRAMI DÜZENLENDİ www.hu.edu.tr HU08 AĞUSTOS 2017 Üniversitemiz'de Kayıtlar Devam Ediyor Hakkari nin Doğa Sporları Rotası Çıkarılıyor Kardeşlik Sınır

Detaylı

KARİYER GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

KARİYER GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ KARİYER GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu 02 Haziran 2016 FALİYETLERİMİZ İZFAŞ FUARI (28 Ağustos-6 Eylül 2015) 4. SEVİYE ANKETÖRLÜK EĞİTİMİ (07-11

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kariyer Merkezinin amaçlarına,

Detaylı

EK 2 : BAŞVURU YAPABİLECEK PROGRAMLAR LİSTESİ

EK 2 : BAŞVURU YAPABİLECEK PROGRAMLAR LİSTESİ EK 2 : BAŞVURU YAPABİLECEK PROGRAMLAR LİSTESİ YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABUL SINAVINA BAŞVURABİLECEK OLAN PROGRAMLAR Öğrenci Alınacak Program

Detaylı

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI Türk Dili ve Edebiyatı TARİH Tarih COĞRAFYA Coğrafya SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI Anabilim Dalı Lisansüstü Programın Adı Alan

Detaylı

2011-ÖSYS YERLEŞTİRME PUANI EN YÜKSEK 100 ADAYIN YERLEŞTİRİLDİKLERİ YÜKSEKÖĞRETİM ROGRAMLARI

2011-ÖSYS YERLEŞTİRME PUANI EN YÜKSEK 100 ADAYIN YERLEŞTİRİLDİKLERİ YÜKSEKÖĞRETİM ROGRAMLARI 2011-ÖSYS YERLEŞTİRME PUANI EN YÜKSEK 100 ADAYIN YERLEŞTİRİLDİKLERİ YÜKSEKÖĞRETİM ROGRAMLARI 2011-ÖSYS sonuçlarına göre yerleştirme puanı en yüksek 100 adayın, puan türlerine göre yerleştirildikleri yükseköğretim

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 25.08.2016 2016 Ağustos Ayı Faaliyet Raporu 25 Temmuz 25 Ağustos 2016 Tarihleri Arasında Odamızca Gerçekleştirilen Faaliyetler 15 Temmuz da milli iradeye yönelik yapılan

Detaylı

Geleceğin Mühendislerine Petkim den Tam Destek

Geleceğin Mühendislerine Petkim den Tam Destek Geleceğin Mühendislerine Petkim den Tam Destek İzmir in en genç üniversitesi olan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi olarak sektörün önde gelen sanayi kuruluşlarıyla işbirliği çalışmalarına

Detaylı

YEREL YÖNETİMLERDE STRATEJİK PLAN ve UYGULAMA ÖRNEKLİ PERFORMANS ESASLI BÜTÇE. Dr. Ali İhsan ÖZEROĞLU Hatice KÖSE

YEREL YÖNETİMLERDE STRATEJİK PLAN ve UYGULAMA ÖRNEKLİ PERFORMANS ESASLI BÜTÇE. Dr. Ali İhsan ÖZEROĞLU Hatice KÖSE YEREL YÖNETİMLERDE STRATEJİK PLAN ve UYGULAMA ÖRNEKLİ PERFORMANS ESASLI BÜTÇE Dr. Ali İhsan ÖZEROĞLU Hatice KÖSE İstanbul, 2014 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 13 YEREL YÖNETİMLER EVRENSEL BİLDİRGESİ... 15 GİRİŞ...

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Gençlik te İlköğretim Haftası. 1. Sınıf Okula Uyum Haftası. 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı

İÇİNDEKİLER. Gençlik te İlköğretim Haftası. 1. Sınıf Okula Uyum Haftası. 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı İÇİNDEKİLER Gençlik te İlköğretim Haftası 1. Sınıf Okula Uyum Haftası 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı Sosyal Etkinlik Tanıtım Programı Şehit ve Gazilere Vefa Ziyareti İngilizce Etkinliğimiz

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü töreni hazırlıkları, ortaokul öğrencilerimizin 1. deneme

Detaylı

GÜZ YARIYILINDA ÖĞRENCİ ALACAK TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

GÜZ YARIYILINDA ÖĞRENCİ ALACAK TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI 2016-2017 GÜZ YARIYILINDA ÖĞRENCİ ALACAK TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI Alman Dili ve Edebiyatı Tezli Y.Lisans MULAKAT Almanca Mütercim Tercümanlık Tezli Y.Lisans Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Tezli Y.Lisans

Detaylı

Genç Fikirler Kulübü. 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni. Genç Fikirler Kulübü

Genç Fikirler Kulübü. 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni. Genç Fikirler Kulübü 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ GENÇ FİKİRLER KULÜBÜ -2015 Akademik Yılı Bülteni İçindekiler Kulübümüz Hakkında 1 Yönetim Kurulu 2 Bülten

Detaylı

2. AKADEMİK KAMP GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2. AKADEMİK KAMP GERÇEKLEŞTİRİLDİ 2. AKADEMİK KAMP GERÇEKLEŞTİRİLDİ Elektrik Mühendisleri Odası nın (EMO) Görüntü İşlemede İleri Uygulamalar ve Son Gelişmeler başlığı altında düzenlediği 2. Akademik Kamp çalışmalarına, İzmir Şirince deki

Detaylı

TÜRKİYE DE FAİZSİZ FİNANS SEKTÖRÜ İÇİN YASAL ÇERÇEVE SEMPOZYUMU

TÜRKİYE DE FAİZSİZ FİNANS SEKTÖRÜ İÇİN YASAL ÇERÇEVE SEMPOZYUMU TÜRKİYE DE FAİZSİZ FİNANS SEKTÖRÜ İÇİN YASAL ÇERÇEVE SEMPOZYUMU Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, İstanbul Üniversitesi nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye de

Detaylı