AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU. www.avrupa.edu.tr"

Transkript

1 AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU

2 NEDEN AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU? Çalışma hayatı ile iç içe bir eğitim sunduğu için, Eğitimi teknik beceri ve anlayış geliştirmenin ötesinde kişilik ve vizyon geliştirme olarak gördüğü için, Alanında uzman akademik kadro ile yapılan eğitim için, Güvenli ve güzel bir kampüse sahip olduğu için, Bütün gücünü ve birikimini mesleki eğitime yoğunlaştırdığı için, Başarılı öğrenciyi desteklediği için, İstanbul un imkanlarını eğitime yönelik kullanma olanağı sunduğu için, Ulaşımı kolay olduğu için Avrupa Koleji Okulları ve Avrupa Eğitim Vakfı nın deneyim ve birikimine sahip olduğu için, Öğretim elemanı başına 12 öğrenci düştüğü için, Öğrencisine makul ücret ve vakıf desteği sunduğu için. AVRUPA MESLEK YÜKSEK OKULU Avrupa Meslek Yüksekokulu, Avrupa Eğitim Vakfı tarafından 2009 yılında kurulmuştur. Ülkemizde bir eğitim vakfına bağlı olan 7 meslek yüksekokulundan biridir. Yüksekokulumuzun eğitim hedefi, uluslararası niteliklere sahip bir mesleki eğitim sunmaktır. Bu hedefe ulaşabilmek için alanında uzman ve ülke çapında tanınmış akademisyenleri bünyesine katmıştır. İlgili sektör kollarıyla çözüm ortaklıkları kurulmuştur. Avrupa Meslek Yüksekokulu nda bütün yıla yayılan, uygulamalı eğitim verilmektedir. Uluslararası iş gücü dolaşımına katılabilmeleri için mezunlarına etkili bir eğitim vererek onları özgüvenleri yüksek şekilde çalışma hayatına hazırlamaktadır. Avrupa Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurumu nun öngördüğü norm ve standartlar çerçevesinde, kurumsal gelişme boyutunda önemli aşamalar katetmiştir. Başta Kent State Üniversitesi olmak üzere yurt içi ve dışındaki yüksek öğretim kurumları, kurum ve kuruluşları ile işbirliği sürecini başlatmıştır.

3 AVRUPA EĞİTİM VAKFI Avrupa Eğitim Vakfı, Talip Emiroğlu ve arkadaşları tarafından 2001 yılında İstanbul Kazlıçeşme de kurulmuştur. Avrupa Eğitim Vakfı, öğrencilerin 21. yüzyılın becerilerine uygun vizyon kazanmaları amacıyla Türkiye ve dünyanın seçkin bilim, düşünce ve sanat adamlarıyla çalıştaylar, sempozyumlar ve söyleşiler düzenlemektedir. Bu kapsamda günümüze kadar 9 ulusal ve uluslararası kongre düzenlemiş ve 12 bilimsel projeye destek olmuş, okullar ve sınıflar yaptırmıştır. İlk, orta ve yükseköğretim kademelerinde eğitim gören binlerce öğrenciye egitim desteği sağlamıştır. Avrupa Eğitim Vakfı, Avrupa Üniversitesi ni kurma sürecinin son aşamasındadır. KAMPÜS HAYATI SOSYAL KULÜPLER Avrupa Meslek Yüksekokulu, aidiyet duygusuna verdiği önem sebebiyle, öğrencilere mesleki ve akademik yetkinlik kazandırmak kadar sosyal faaliyet bilinci kazandırmanın da önemli olduğuna inanır. Öğrenci kulüpleri, üniversite öğrencilerinin mesleki ve meslek dışı birikimlerinin arttırılmasının yanında sosyal, kültürel, bedensel ve düşünsel alanlarda gelişmelerine; çağdaş, demokratik ve analitik düşünme alışkanlığı kazanmalarına yönelik tüm faaliyetlerinin desteklenmesini ve okul genelinde yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir. Kampüs yaşamının atar damarı olan kulüp etkinlikleri, öğrencilerin çok yönlü düşünce anlayışını destekleyecek entelektüel bakış açısına sahip olmalarını ve yararlı ilişkiler kurmalarını sağlamaktadır. Avrupa Meslek Yüksekokulu bünyesinde, ortak zevkler, meraklar ve hayaller etrafında ilgi alanlarına hitap eden diğer öğrencilerle bir araya gelebileceği, dostluk kurabileceği ve beraber etkinliklere imza atabileceği 9 öğrenci kulübü bulunmaktadır.

4 STAJ VE MESLEKİ EĞİTİM İMKÂNLARI Ülkemizin mesleki eğitim anlayışına yeni bir bakış açısı getirmek amacıyla kurulan Avrupa Meslek Yüksekokulu nda, teorik bilgi ilke olarak uygulamadan ayrı tutulmaz. Öğrenciler, öğrenim sürelerinin tamamında mesleki uygulamaların içerisine dahil edilir. Öğrencilerimiz, öğrenime başladıkları ilk dönemden itibaren, uygulama yerlerine giderek, okulda aldıkları teorik eğitimi uygulamada deneme ve gözlemleme imkânı bulurlar. Yüksekokulumuz öğretim elemanları, öğrencilerimizin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla, ulusal ve uluslar arası kongre, seminer, çalıştay, workshop, konser ve benzeri toplantılara katılmaları için destek vermektedir. İŞE YERLEŞTİṘME ORANI Avrupa Meslek Yüksekokulu mezuniyet aşamasındaki öğrencilerine, hedefleri ve yeteneklerine uygun iş bulabilmeleri için gerekli tüm desteği sağlamaktadır. Avrupa Meslek Yüksekokulu tüm öğrencilerine, öğretim görevlilerinin rehberliğinde, mesleki eğitim ve uygulama imkanı sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar neticesinde öğrencilerimizin %91 lik bölümü mezuniyet sonrasında iş hayatına atılmaktadır. Öğrencilerimizin uluslararası mesleki platformların rekabet dinamiklerini tanıması ve bilgi ve deneyimlerini arttırması amacıyla yıl içinde çalışmalar yapmaktadır.

5 AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU BALIKLI HASTANESİ İŞBİRLİĞİ ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ Balıklı Hastanesi üç yüzyıllık tarihi ve birikimi ile ülkemizin köklü ve deneyimli sağlık kuruluşları arasında yer alır. Avrupa Meslek Yüksekokulu nda sağlık programları Balıklı Hastanesi ile yakın bir işbirliği içinde sürdürülmektedir. Balıklı Hastanesi ile birlikte Avrasya Hospital, Gaziosmanpaşa Hastaneleri, Bahçelievler Aile Hastanesi, Fatih Kamu Hastaneleri Birliği, Atasun Optik, Beylikdüzü Medicana Hastanesi, Dentram, Dentistanbul ve Avrupa Koleji Okulları öğrencilerimizin uygulamarını gerçekleştirdiği çözüm ortaklarımızdır.

6 ULAŞIM İMKÂNLARI Kampüsümüz, lokasyon olarak öğrencilerimizin günlük yaşamdan kopmadan, içinde yaşadıkları kentin sosyal, MEVCUT PROGRAMLAR kültürel ve tarihi dokusuyla iç içe yaşamalarını sağlamaktadır. Asrın projesi Marmaray ve Avrasya Tüneli kampüsümüze yürüme mesafesindedir. Öğrencilerimiz; Metro, Tramvay, Metrobüs, Belediye Otobüsleri ve minibüs hatları ile İstanbul un tüm ilçelerinden kampüsümüze rahatlıkla Ağız ve Diş Sağlığı Ameliyathane Hizmetleri ulaşabilmektedir. Fizyoterapi Avrupa Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin sosyal ve kültürel eğitimlerine de önem verilmektedir. Öğrencilerinin, dünyanın önemli metropollerinden ve yükseköğretim bölgelerinden biri olan İstanbul un Anestezi olanaklarından en iyi şekilde yararlanması için çalışmaktadır.

7 MEVCUT PROGRAMLAR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI * Programın amacı; diş hekimlerine yardımcı Çocuk Gelişimi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri olabilecek ve laboratuvar aşamalarını yürütebilecek nitelikli teknik elemanlar yetiştirmektir İş Alanları: Programdan mezun olan öğrenciler, diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağlığı ile ilgili birimlerinde veya kamu kuruluşlarında çalışabilirler. -Sağlık İdaresi -Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tıbbi Laboratuvar Teknikleri İlk ve Acil Yardım -Sağlık Kurumları Yöneticiliği -Sağlık Yönetimi * Programın ikinci öğretimi mevcuttur.

8 AMELİYATHANE HİZMETLERİ * Programın Amacı; ameliyathanede bulunan tüm alet ve cihazları kullanabilen, ameliyathaneyi ameliyata hazırlayan ve ameliyata giren ekipte yer alan yardımcı sağlık personeli yetiştirmektir. İş Alanları: Programdan mezun olanlar, kamu ve özel sektörde yer alan sağlık kurum ve kuruluşları bünyesinde bulunan ameliyathanelerde çalışabilirler. -Hemşirelik -Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri -Acil Yardım ve Afet Yönetimi ANESTEZİ * Programın Amacı; anestezide kullanılacak araç-gereci hazırlar, Hastanın ameliyathaneye alınmasını sağlar Hastayı ameliyata hazırlar, hastanın özelliğine göre uyutmadan önce cesaret iğnesi yapar, Anestezi uzmanı veya cerrahın kontrolünde hastanın yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna göre uyutucu madde (Narkoz) vererek hastayı uyutur. Ameliyat sonrası hastanın ameliyathaneden yoğun bakım ünitesine usulüne uygun olarak, naklini sağlar ve hasta kendine gelene kadar onu gözlem altında tutar. İş Alanları: Programdan mezun olanlar, devlet hastanesi, özel hastane, doğumevi, üniversite hastaneleri, özel klinikler gibi ameliyat yapılan her türlü sağlık kurumunda rahatlıkla iş bulabilirler. -Hemşirelik -Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri -Acil Yardım ve Afet Yönetimi * Programın ikinci öğretimi mevcuttur. * Programın ikinci öğretimi mevcuttur.

9 FİZYOTERAPİ * Programın Amacı; fizik tedavi uygulama alanında gereksinim duyulan yardımcı sağlık personeli yetiştirmektir. İş Alanları: Programdan mezun olanlar; kamu hastaneleri ve özel hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, okullar, endüstri alanları, spor kulüpleri, huzur evleri, mesleki rehabilitasyon merkezleri, kaplıca merkezleri, termal oteller, engelli merkezleri, spor merkezleri vb. gibi çok geniş çalışma alanlarında iş bulabilirler. -Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İLK VE ACİL YARDIM * Programın Amacı; hastane öncesi acil hizmetlerinin profesyonelce verilip ardından hasta ve yaralıların esas tedavisi yapılıncaya kadar geçen süre içerisinde yaşam kurtarıcı ve kalıcı sakatlıkları önleyici tıbbi müdahale olanakları sağlayabilecek yardımcı sağlık personeli yetiştirmektedir. İş Alanları: Programdan mezun olanlar, devlet hastanelerinde veya özel ambulans şirketlerinde ve özel hastane acil servislerinde iş olanakları bulunmaktadır. -Hemşirelik -Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri -Acil Yardım ve Afet Yönetimi * Programın ikinci öğretimi mevcuttur. * Programın ikinci öğretimi mevcuttur.

10 TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ * Programın Amacı; hekim tarafından X ışınlarının, hastalıkların tanısında kullanılması için yürütülen çalışmalarda gereksinim duyulan yardımcı elemanları yetiştirmektir. İş Alanları: Radyoloji teknikeri, üniversite hastaneleri, kamu ve özel tedavi kurumları ile özel sektöre ait radyoloji ünitelerinde iş bulabilmektedirler. -Hemşirelik -Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ * Programın Amacı; hastalığın tanı, takip ve tedavisinde hekime ve hastaya yardımcı olma konusunda, doğruluk, netlik, tekrarlanabilirlik bakımından uygun güvenilir sonuçlar verebilen Laboratuvar Teknikleri yetiştirmektedir. İş Alanları: Laboratuvar Teknikerleri, hastanelerde, tıp fakültelerinde, özel tahlil laboratuvarlarında, diğer sağlık kuruluşlarının araştırma merkezlerinde, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu laboratuvarlarında, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarında, gıda sanayii işletmeleri ile tıp alanında araştırma ve geliştirme çalışmaları yürüten kurum ve kuruluşlarda iş bulabilmektedirler. -Biyoloji -Hemşirelik -Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri * Programın ikinci öğretimi mevcuttur. * Programın ikinci öğretimi mevcuttur.

11 ÇOCUK GELİŞİMİ * Programın Amacı; okul öncesi eğitim kurumlarında ve özel eğitim kurumlarında çalışacak destek insan gücü yetiştirmektir. Öğrenciler çocuk gelişimi, özel egitim, program geliştirme, yetişkin psikolojisi, iletişim, sanat ve yaratıcılık alanlarında teori ve uygulamanın iç içe olduğu bir eğitim anlayışı ile yetiştirilir. Başta Avrupa Koleji Ana Okulları olmak üzere İstanbul un en seçkin okul öncesi ve özel eğitim kurumlarında staj ve uygulama imkanı sunulur. İş Alanları: Bu programdan mezun olan öğrenciler okul öncesi eğitim krumlarında, çocuk yuvalarında, kreşlerde, özel eğitim kurumlarında iş imkanları bulmaktadır. -Anaokulu Öğretmenliği -Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Radyoterapi YENİ AÇILACAK PROGRAMLAR Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik -Okul Öncesi Öğretmenliği Odyometri * Programın ikinci öğretimi mevcuttur.

12 Diyaliz YENİ AÇILACAK PROGRAMLAR Optisyenlik RADYOTERAPİ Programın Amacı; radyasyon onkolojisi merkezlerinde çalışabilecek ve radyoterapi uygulamalarında hekime yardımcı olabilecek nitelikte teknik elemanlar yetiştirmektir. Öğrencilere, makine ve ekipmanların kontrolünün yapımı, maske, hasta pozisyon kalıbı, kurşun blok, hastayı tedavi ve simülasyona hazırlama işlemleri, ışın tedavisi ve simülasyon yapma bilgi ve becerisi kazandırılmaktadır. Perfüzyon Teknikleri İş Alanları: Radyoterapi uygulamaları genellikle üniversite ve devlet hastanelerinin ilgili bölümlerinde gerçekleştirilmekte ve özel hastanelerde radyoterapiye ilişkin bölümler de yaygın olarak bulunmaktadır.mezunlar onkoloji bölümü olan bütün hastanelerde ve sağlık merkezlerinde çalışabilirler. -Hemşirelik -Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

13 TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK Programın Amacı; sağlık kurumlarında, sekretarya hizmetlerini yürütebilen; hastalıkların tanı, teşhis ve tedavileri ile ilgili kayıt işlemlerini yapabilen; tıbbi, idari ve istatistiki dokümanları hazırlayabilen; dokümanları düzenleyerek arşivleyebilen; arşiv düzenleyip, geliştirebilen; hasta kabul ve dosya işlemleri ile hastaları muayeneye hazırlayan; çalıştığı birimin yazılı ve sözlü iletişimini sağlayan sağlık teknikerlerini yetiştirmektir. İş Alanları: Sağlık teknikeri (tıbbi sekreter) unvanı ile mezun olan öğrencilerimiz, sektörün her alanında çalışabilme olanağına sahiptir. Programın iş bulma olanağı oldukça geniştir. Özel ve kamu sağlık kuruluşlarının çeşitli birimleriyle, yataksız tedavi kuruluşları, özel sağlık poliklinikleri, il sağlık müdürlükleri, tıbbi araştırma e-yayın şirketleri, tıbbi malzeme firmaları, dispanserler, görüntüleme merkezleri ve doktor muayenehaneleri de mezunlarımızın istihdam alanları içerisindedir. -İşletme -Sağlık İdaresi -Sağlık Kurumları İşletmeciliği -Sağlık Kurumları Yöneticiliği -Sağlık Yönetimi ODYOMETRİ Programın Amacı; işitme kaybı ve denge bozukluğu hastalarının tanısı konusunda bilimsel yöntemleri bilen ve kullanabilen, işitme ve denge testlerini uygulayabilen, alanındaki gelişmeleri izleyebilen, teknolojik gelişmeleri yetkinlikle uygulama becerisine sahip nitelikli sağlık teknikeri yetiştirmektir. İşitme cihazları ve koklear implant firmaları ile hastanelerin KBB servislerinin işitme ve denge bozuklukları hastalarının tanısında gerekli olduğu düşünülen, subjektif, objektif işitme ve denge testlerinin uygulanması, işitme cihazı ve koklear implantların çalışma şekilleri ve uyarlanması eğitimin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Ayrıca işitme engelli çocukların eğitimi de odyometrist eğitiminde önem taşımaktadır. İş Alanları: Program mezunları odyoloji uzmanı veya kulak burun boğaz hastalıkları uzmanının gözetim ve denetiminde, resmi veya özel hastanelerin odyoloji kliniklerinde çalışabilirler. Doğum kliniklerinde, yeni doğmuş bebeklere işitme testi uygulayabilir ve okullarda işitme tarama testi yapabilirler. Ayrıca işitme cihazı ve koklear implant distribütör firmalarının ve odyolojik tanı merkezlerinde çalışabilirler. -İşitme Engelliler Öğretmenliği -Odyoloji -Fizik

14 OPTİSYENLİK Programın Amacı; görme bozukluklarının düzeltilmesi ve giderilmesi için dizayn edilmiş optik gereçleri tedarik eden ve hastaya uygulanmasını sağlayabilecek düzeyde eğitim görmüş yüksekokul mezunu elemanları yetiştirilmesidir. İş Alanları: Bu programdan mezun olan öğrenciler Optisyen unvanı ile kendi optik mağazalarını açabilecekleri gibi, optisyenlik müesseselerinde çalışabilirler. Optisyenler gözlük üreten ve satan işletmelerde de çalışabilirler. -Fizik DİYALİZ Programın Amacı; anatomi, fizyoloji, nefroloji, diyaliz, patoloji gibi meslek dersleri almış; nitelikli, profesyonel, çağdaş bilgi ve beceri ile donanmış; araştırma, sorun çözme yeteneği gelişmiş, kültürel birikime ve iletişime sahip, el göz koordinasyonu gelişmiş, ekip çalışmasına yatkın, teknolojik araç ve gereçleri kullanabilen, insan sağlığına ve etik değerlere önem veren, diyaliz teknikeri profesyonelleri olarak sağlık alanında topluma kaliteli hizmet verebilecek öğrenciler yetiştirmektir. İş Alanları: Mezun öğrenciler, tüm resmi ve özel hastanelerin diyaliz birimlerinde görev alabilirler. Sağlık Bakanlığı na bağlı kurum ve kuruluşlarda, devlet ve sosyal sigorta hastaneleri, üniversite hastanelerinde, diyaliz teknikerlerine ihtiyaç duyulmakta, ayrıca kamu kurumları dışında özel hastane ve poliklinikler bu program mezunları için ciddi bir istihdam alternatifi oluşturmaktadır. -Hemşirelik -Hemşirelik Sağlık Hizmetleri

15 PERFÜZYON TEKNİKLERİ Programın Amacı; kalp damar cerrahı AKADEMİK KADRO veya anestezist gibi bir uzman hekimin gözetiminde, kalp ameliyatlarında kullanılan kalp-akciğer makinesini, dolaşım veya solunum yetmezliklerinde kullanılan kalp-akciğer destek cihazlarını, böbrek yetmezliğinde kullanılan diyaliz cihazlarını, hemo-diyafiltrasyon ve ototransfüzyon cihazlarını hazırlayıp çalıştıracak ve takip edecek sağlık teknikerleri yetiştirilmesidir. İş Alanları: Mezunlar, devlet ve üniversite hastanelerinde ve özel hastanelerde Perfüzyon Teknikeri olarak çalışabilirler. : -Hemşirelik Prof. Dr Adil Çağlar Prof. Dr. Ö. Ayhan Kalyoncu Prof. Dr. Nail Kır Yard. Doç. Dr. Ghassan Issa Dr. Fatma Peker Yıldırım Dr. Macit Rahimi Dr. Hayati Öztürk Dr. Ayşe Apak Dr. Erdoğan Arslan Dr. Hasan Çetin Dr. Yakup Eroğlu Dr. Özgür Karlıklı Dr. Mazlum Kaya Dr. İlhan Cihat Gökçe Dr. Ümran Kaya Dr. Savaş Bayram Dr. Feridun Suat Gökçe Dr. Aylin Hande Gökçe Dr. Şerif Yinanç Dr. Nazan Yinanç Dr. Kamuran Özdoğan Dr. Ege Kahraman Dr. Pelin Demircan Dr. Özkan Uysal Dr. Mine Öztürk Dr. Alena Sarı Dr. Seçkin Demirci Dr. Betül Memik Dr. Zeynep Yazıcı Dr. Halit Togan -Hemşirelik Sağlık Hizmetleri

16 AKADEMİK KADRO Öğr.Gör. Barış Yılmaz Öğr.Gör. Serkan Y. Güney Öğr.Gör. Mustafa Fındıklıgil Öğr.Gör. Şükran İyikoçak Öğr.Gör. Filiz Öçkün Öğr.Gör. Aylin Bakıner Öğr.Gör. Burçin Vardarlı Öğr.Gör. Panayod Sarı * Öğr.Gör. Nilüfer Ahıska * Öğr.Gör. Haydar Atmaca * Öğr.Gör. Gökçe Gülen * Öğr.Gör. Vardar Çobanoğlu * Öğr.Gör. Hayrettin Çiftçi * Öğr.Gör. Ferit Pekgöz * Öğr.Gör. Gökhan Döner * Öğr.Gör. Oktay Sevinç * Öğr.Gör. İbrahim Yetiş * Öğr.Gör. Gözde Karslı * Öğr.Gör. Ayşe Balıbey Tanıl * Öğr.Gör. Esra Özgün * Öğr.Gör. Vildan Ünal * Öğr.Gör. Demet Durukan * Öğr.Gör. Nihan Öner * Öğr.Gör. Serdar Karabey * Öğr.Gör. Şengül Gezer * Öğr.Gör. Banu Gürün * Öğr.Gör. Seda Doğar * Öğr.Gör. Süheyla Herek * Öğr.Gör. Hakan Demirhan * Öğr.Gör. Sonay Akgün * * Kısmi zamanlı

17 Tercih Bursları %20 %10 Öğretmen ve öğretim elemanı çocuğu bursu, %10 Kardeş bursu, %10 Avrupa Meslek Yüksekokulunun faaliyet gösterdiği Zeytinburnu ilçesindeki orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrenci bursu, %20 Avrupa Eğitim Vakfı Okullarından mezun öğrencilere (ilköğretim, lise) sağlanan burs Eğitime Destek Bursları %25 Milli sporcu bursu, %25 Şehit ve gaziler ile eş ve çocukları bursu, %30 Avrupa Meslek Yüksekokulu çalışanları eş ve çocukları bursu, Avrupa Eğitim Vakfı tüm bunlara ek olarak ekonomik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimize çeşitli oranlarda burs desteği sağlamaktadır. Ahmet Haşim Sk. No:8 / 1 (Abdi İpekçi Spor Salonu Yanı) Kazlıçeşme / İSTANBUL Tel: Faks: (0212) AvrupaMYO AvrupaMYO 5 AVRUPA KOLEJİ - Kazlıçeşme AVRUPA KOLEJİ - Çekmeköy AVRUPA KENT KOLEJİ - Kazlıçeşme ACIBADEM KAMPÜSÜ Prof. Muammer Aksoy Cad. No:10 (Abdi İpekçi Spor Salonu yanı) Kazlıçeşme / İSTANBUL Tel: Merkez Mah. Çavuşbaşı Cad. Kuşkonmaz Sok. No:3/2 Çekmeköy / İSTANBUL Tel: Ahmet Haşim Sok. No:6 (Abdi İpekçi Spor Salonu yanı) Kazlıçeşme / İSTANBUL Tel: Altunizade Mah. Atıf Bey Sok. No:12 Acıbadem / İSTANBUL Tel: (0216)

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI Medipol lü Olmak Yarınlara Hazırlanmaktır. Sevgili Öğrenciler, Yüksek Öğretim misyonunun tematik çatısını oluşturan bilgi, öğrenen organizasyonlar olan çağdaş

Detaylı

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU www.okan.edu.tr SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 444 OKAN 2 OKAN ÜNİVERSİTESİ Müdürden Mesaj Sevgili arkadaşlar, Tüm dünya ile paralel olarak Türkiye de de sağlık hizmetleri gün geçtikçe büyümektedir.

Detaylı

T.C. AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU SAĞLIK PROGRAMLARI

T.C. AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU SAĞLIK PROGRAMLARI T.C. AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU SAĞLIK PROGRAMLARI Avrupa Meslek Yüksekokulu, eğitim müteşebbisi Talip Emiroğlu nun Başkanlığındaki Avrupa Eğitim Vakfı tarafından 2010 yılında kurulmuş bir Meslek Yüksekokuludur.

Detaylı

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna 2009-2010 eğitim öğretim yılında öğrenci alınmıştır. İlk olarak Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Çocuk Gelişimi Programlarında

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

Türkiye nin Sağlık Üniversitesi

Türkiye nin Sağlık Üniversitesi Türkiye nin Sağlık Üniversitesi yıllık tecrübemiz, üstün teknolojiye sahip altyapımız ve deneyimli akademik kadromuzla bildiğimiz işi yapıyor, yaptığımız işin eğitimini veriyoruz. Üniversitemiz Misyonumuz

Detaylı

İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS MESLEK YÜKSEKOKULU

İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS MESLEK YÜKSEKOKULU İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS 7 9 MESLEK YÜKSEKOKULU Aşçılık* Bankacılık ve Sigortacılık* Deniz Ulaştırma ve İşletme Dış Ticaret Grafik Tasarımı* Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Detaylı

Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013

Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013 Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013 Başlarken İnsana değer vermek Bezmiâlem kültürünün temelini oluşturur. Fakir fukara, garip guraba, ihtiyacı olan her kim varsa yanında olmak, dertlere derman

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ 1 1 2 İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İÇİNDEKİLER Rektörün Mesajı... Tıp... Eczacılık... Diş Hekimliği... Hukuk... Mimarlık... Endüstri

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2012 HAZIRLAYANLAR Öznur ERMEZ Halkla İlişkiler Uzmanı Betül ÇETİN Memur Mustafa GÜNDOĞDU Memur Serkan YALÇIN Grafiker İÇİNDEKİLER İçindekiler...

Detaylı

Geleceğe Giden Yol Burada Başlar

Geleceğe Giden Yol Burada Başlar Geleceğe Giden Yol Burada Başlar Sevgili Öğrenciler, Yüksek öğretim misyonunun tematik çatısını oluşturan bilgi, öğrenen organizasyonlar olan çağdaş müesseselerde en kritik kaynak halini almıştır. Üniversite

Detaylı

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 GENEL BİLGİLER 4 KURUMSAL KABİLİYET VE KAPASİTENİN DEĞERLENDİRİLMESİ 5 MİSYON VE VİZYON 10 B.YETKİ,

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

ACİL YARDIM TEKNİKERLİĞİ (ÖNLİSANS-SAY 1)

ACİL YARDIM TEKNİKERLİĞİ (ÖNLİSANS-SAY 1) ACİL YARDIM TEKNİKERLİĞİ (ÖNLİSANS-SAY 1) Acil Yardım Teknikerliği programının amacı, acil bakım hizmetini hastane dışında, profesyonel düzeyde verebilecek elemanları yetiştirmektir. Ambulans ve acil bakım

Detaylı

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİMÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL 2008 İÇİNDEKİLER I. BÖLÜM TARİHÇE VE GENEL BİLGİLER SAYFA Vizyonu.. 2 Misyonu. 2 Tarihçesi... 2 Mütevelli Heyet. 3 Üniversite Senatosu...

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2008-2012 1 İ Ç İ N D E K İ L E R No I. II. III. A. B. C. D. E. F. G. H. IV. A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. Açıklamalar İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ GİRİŞ

Detaylı

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU TARİHÇEMİZ İzmir Meslek Yüksekokulu; 1982 yılında Buca ilçesindeki Eğitim Yerleşkesi içinde kurulmuştur. Ön lisans (2 yıl) düzeyinde ara eleman yetiştiren Milli Eğitim Gençlik

Detaylı

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek KAZANDIM! KAZANDIM! Medipol Üniversitesi uluslararası birikime sahip, alanlarında uzman, üst düzey akademik kadrosu, güçlü altyapısı ve yüksek teknolojiye sahip donanımlı laboratuvarları ile öğrencisine

Detaylı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İÇİNDEKİLER Misyon - Vizyon... 5 Neden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi... 6 Fen-Edebiyat Fakültesi... 10 Arkeoloji Bölümü...11 Coğrafya Bölümü...12 Matematik Bölümü...13

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi: Halkalı Cad. No:2 34303 Küçükçekmece /

Detaylı

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI MART 2007

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI MART 2007 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2008 2012 MART 2007 ESOGÜ Stratejik Planı 2008 2012 28 Mart 2007 tarihli Senato Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı nda kabul edilmiştir. Eskişehir Osmangazi

Detaylı

2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 1 I- GENEL BİLGİLER 2-40 A- Misyon ve Vizyon 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 2 C- İdareye İlişkin Bilgiler 9 1- Fiziksel Yapı

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan-2014 Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli

Detaylı