hedeflerimiz, neredeyse çalışma dönemimizden uzun diyebilirim. Her zaman

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "hedeflerimiz, neredeyse çalışma dönemimizden uzun diyebilirim. Her zaman"

Transkript

1 ORDU / TÜRKĐYE KURULUŞ: ŞUBAT 2006 SAYI: 4 - OCAK BAŞKAN BAŞKAN YARDIMCISI GENEL SEKRETER SAYMAN ÜYE ÜYE ÜYE : Ayhan KAYMAZ : Ömer GÜRCAN : Mustafa BÜLBÜL : Bülent YILDIRIM : Adnan EREN : Batuhan BÖLÜKBAŞI : Erkan ŞAHĐN Ofis Yönetim : Handan BĐNGÖL Adres : Şarkiye Mah. Sırrıpaşa Cad. No: 124 Kat: 2 /202 ORDU Ofis Tel / Fax : +90 (452) / +90 (452) Web : BAŞKANIN MEKTUBU Değerli Arkadaşlarım, ORGĐAD ın her sayısında olduğu gibi ayrı bir özenle hazırlanan dergisinde bir kez daha siz üyelerimizle buluşmaktan memnuniyet duymaktayız. Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte hayallerimiz ve hedeflerimiz, neredeyse çalışma dönemimizden uzun diyebilirim. Her zaman olduğu gibi, şehrimizin çözülmeyi bekleyen sorunları ile, sanayicimizin belini büken dertleri ile, iş hayatını ilgilendiren karar ve uygulamalarla, ilimizin ekonomik-kültürel-sosyal problemleri ile ilgili görüşlerimizi, eleştiri ve önerilerimizi ilgililere ileterek çözüm yollarını bulmak için çalışıyoruz. Daha aydınlık, daha huzurlu bir yaşamı yaratmak için üzerimize düşeni hep yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Üzerimize düşen, öncelikli görevimiz olan, Ordu için çalışmak ve üretmek görevini layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. ORGĐAD üyeleri ORGĐAD ı kendi başarıları ile yücelterek bir marka yapacaklardır. Bu marka Ordu ve Türkiye için çalışmaya azimle ve hızla devam edecektir. Đlimizin tüm sorunlarına rağmen derneğimizin üretimi ve kalitesi hızla artarak devam edecektir. ORGĐAD ın 46 üyesinden çıkan tek ve ortak ses budur: Çalışacağız ve ilimize sınıf atlatacağız. Hayallerimize ve ideallerimize yakın faaliyetlerde buluşmak ümidiyle, tüm üyelerimizi bir kez daha selamlıyorum. Sevgi ve Saygılarımla Ayhan KAYMAZ ORGĐAD Yönetim Kurulu Başkanı

2 BELGELERĐMĐZ K-Q TSE- EN-ISO 9001 KALĐTE YÖNETĐM SĐSTEMĐ TSE TS TEMĐZLĐK HĐZMETLERĐ YETERLĐLĐK BELGESĐ HACCP TS GIDA GÜVENLĐĞĐ KONTROL SĐSTEMĐ ISO ÇEVRE YÖNETĐM SĐSTEMĐ OHSAS TS ĐŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLĐĞĐ YÖNETĐM SĐSTEMĐ METSAN TOP.TEM.TOP YEM. ĐNŞ. GÜV. SAN. TĐC. LTD. ŞTĐ. Düz Mah. Uygun Sok. No: / ORDU Tel: Fax: E:mail:

3 DERNEK HABERLERĐ YÖNETĐM KURULUMUZ TÜGĐK YÖNETĐM KURULUYLA AMASYA DA BĐRARAYA GELDĐ. Türkiye Genç Đşadamları Konfederasyonu (TÜGĐK) ve Ordu Genç Đşadamları Derneği (ORGĐAD), ORGĐAD ın TÜGĐK bünyesine katılımını karşılıklı görüşmek üzere Amasya da bir araya geldi. Görüşmeye TÜGĐK adına TÜGĐK genel başkanı Hazım SESLĐ ve yönetim kurulu, ORGĐAD adına ise yönetim kurulu başkanı Ayhan KAYMAZ ve başkan yardımcısı Ömer GÜRCAN katıldı. Sabah kahvaltısında bir araya gelen TÜGĐK ve ORGĐAD yönetim kurulları daha sonra Amasya tarihi evlerini gezdiler. Öğle yemeğinde bir araya gelen kurullar Türkiye ekonomisi üzerine genel değerlendirmeler yaptılar. Ordu Genç Đşadamları Derneği nin kuruculuğunu yapacağı Karadeniz Genç Đşadamları Federasyonunun yapılanması ve TÜGĐK bünyesine katılması görüşüldü. AB HĐBE FONLARI KONULU PANEL DÜZENLEDĐK. Ordu Ticaret Borsası toplantı salonunda üyelerimize yönelik AB Hibe Fonları konulu panel düzenledik. Üyelerimize AB hibe Fonları uzmanı ve Projes firmasının sahibi olan Etem ŞĐŞMAN tarafından AB Hibe Fonları konulu seminer verildi. Seminerde Etem ŞĐŞMAN ın verdiği kısa bir bilgilendirme bölümünden sonra, üyelerimiz düşündükleri projeleri Etem ŞĐŞMAN a sorarak hibe projeleri hakkında bilgi aldılar. YÖNETĐM KURULU BAŞKANIMIZ AYHAN KAYMAZ ORDU FM RADYO CANLI YAYININA KATILDI. Yönetim Kurulu Başkanımız Ayhan KAYMAZ, Pazartesi günü saat arası ORDU FM Radyosunun düzenlediği Haftanın Konuğu programına katıldı. Yapımcılığını ve sunuculuğunu Sakine GÜRSOY un yaptığı programda, Ordu ekonomisi üzerine sorunlar ve çözüm önerileri, derneğimizle ilgili bilgiler üzerine görüşler bildirildi.

4 DERNEK HABERLERĐ ORDU VALĐLĐĞĐ STRATEJĐ MERKEZĐ AB HĐBE FONLARI KONULU PANEL DÜZENLEDĐ. Ordu Valiliği Strateji Merkezi nin organize ettiği AB Hibe Fonları paneli Ordu Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Panele dernek üyelerimizde katıldı. DERNEK MERKEZĐMĐZDE BAYRAMLAŞMA ve YENĐ YIL KUTLAMASI YAPILDI. Dernek merkezimizde üyelerimizin katılımıyla bayramlaşma düzenlendi. Kurban Bayramı ve yeni yıl dolayısıyla 03 Ocak 2007 Çarşamba günü dernek merkezimizde üyelerimizle bir araya geldik. Katılımlarıyla güzel ve anlamlı bir gün geçirmemize katkıda bulunan üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. ÜYELERĐMĐZLE GERÇEKLEŞTĐRDĐĞĐMĐZ ANKET ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDĐYOR. Üyelerimizle 2006 yılının değerlendirilmesi ve 2007 den beklentiler ve Hükümetin son bir yılının değerlendirilmesi adında 2 adet anket çalışması başlatılmıştır. Anket sonuçları rapor haline getirilip basın açıklamasıyla Ordu kamuoyuna ve üyelerimize açıklanacaktır. ÜYELERĐMĐZLE GERÇEKLEŞTĐRDĐĞĐMĐZ EKONOMĐ ÜZERĐNE RÖPORTAJLARIMIZ DEVAM EDĐYOR. Üyelerimizle, Ordu ekonomisi ve firmalarıyla ilgili röportajlar yapılmaktadır. Yapılan röportajlar her ay çıkardığımız dergimizde yer alacaktır.

5 DUYURULAR Her Çarşamba saat 19:00 da dernek merkezimizde yaptığımız Yönetim Kurulu Toplantısı tüm üyelerimize açıktır. Bültenlerimizde yer alan Üyelerimizi Tanıyalım bölümümüzde kullanmak üzere firmalarınızı tanıtan yazılarınızı dernek merkezimize ulaştırmanızı rica ederiz. Bültenlerimizde Köşe Yazısı bölümünde kullanmak üzere belirlediğiniz konularda yazdığınız yazılarınızı dernek merkezimize ulaştırmanızı rica ederiz. Derneğimizin kirasını, sekreter ücretini ve diğer giderlerini zamanında sağlıklı ödememiz için ödemeniz gereken aylık aidatlarınızı ofis yönetmenimiz Handan Bingöl e elden ya da Garanti Bankası nolu dernek hesabımıza zamanında yatırmanızı ve aidat konusunun dikkate alınmasını önemle rica ederiz. Yönetim kurulu başkanımız Ayhan KAYMAZ, Dünya gazetesinin Konuk Yazar bölümünde her onbeş günde bir köşe yazısı yazmaktadır. Yazılarımızı takip etmenizi önemle rica ederiz. Derneğimizin, Türkiye Genç Đşadamları Konfederasyonu (TÜGĐK) ve TÜGĐK e bağlı Karedeniz Genç Đşadamları Federasyonuna katılımıyla ilgili görüşmeler devam etmekte olup, 2007 de bu katılımın gerçekleşmesini bekliyoruz yılının değerlendirilmesi ve 2007 den beklentiler ve Hükümetin son bir yılının değerlendirilmesi adında 2 adet anket çalışması yapılmaktadır. Anket sonuçları rapor haline getirilip düzenlenecek olan bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacaktır. Anket sonuç raporları dergimizde yer alacaktır. NOTLAR Yönetim Kurulu Üyemiz Adnan EREN anjiyo olmuştur. Adnan EREN e geçirdiği rahatsızlıktan dolayı ORGĐAD yönetim kurulu ve bütün üyelerimiz adına geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Üyelerimiz Özcan GÜNEŞ, Emine Demet ALKAN, Atakan KILIÇ, Tuna AKYOL, Ömer GÜRCAN, Gökhan TÜRKMEN ve Gülnur ATEŞ in doğum günlerini en içten dileklerimizle kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz. COŞKUN KOLL. ŞTĐ. in sahibi olan Şükrü BELĐKIRIK ORGĐAD ailesine katılmıştır. Yeni üyemizin katılımıyla toplam üye sayımız 46 olmuştur. Yeni üyemize hayırlı olsun dileriz tarihinde evlenen üyemiz Hakan SARI' ya ORGĐAD olarak ömür boyu mutluluklar dileriz. Yönetim Kurulu Üyemiz Erkan ŞAHĐN nişanlanmıştır. Kendisine ömür boyu mutluluklar dileriz. Sahipliğini üyemiz Berat TÜRKMEN in yaptığı BER-MAK ISI, Şarkiye mah.atatürk bulvarı 152/2 ORDU da ki yeni adresine taşınmıştır. Hayırlı olsun diliyoruz.

6

7 ARAŞTIRMA KÜMELENME MODELĐ Kümelenme yaklaşımı, yerel kalkınma modelidir Kümelenme kavramı son yıllarda ülkemizde sıkça gündeme gelmeye başladı. Đşletmeler arasında bölgesel birliktelikleri güçlendirmek amacıyla geliştirilen ve birlikten kuvvet doğar anlayışına dayanan kümelenme yaklaşımı, yeni bir kalkınma modeli olarak değerlendirilmektedir. Kümelenme, aynı zamanda bir ürün veya hizmetin üretilmesi ile ilgili tarafların coğrafi bir yakınlıkta bir arada bulunmaları şartıyla birlikte iş yaptıkları ağ yapılarını tanımlamaktadır. Kümelenme modeli, bölgenin güçlü sektörlerine odaklanarak, birbirini besleyen işletmelerden oluşan üretim havzaları oluşturmayı hedefler. Kümelenme, proje içerisinde yer alan işletmelere öncelikle birçok alanda maliyet ve rekabet avantajı sağlamaktadır. Türkiye de kümelenme çalışmalarına baktığımızda genelde sekiz sektörün ön plana çıktığını görmekteyiz. Bunlar turizm, tekstil, bilişim, gıda, otomotiv, finans, inşaat ve seramik sektörleri. Bunlara ek olarak yeni sektörlerde de çalışmalar sürmektedir. Bursa da ki otomotiv ve Denizli de ki tekstil sektörünü kümelenmeye en iyi örnekler olarak gösterebiliriz. Şanlıurfa da organik tarım, Adıyaman ve Kahramanmaraş ta tekstil ve hazır giyimi Diyarbakır da mermer ve bazı illerde de gemi yapımına ilişkin Kümelenme Analiz Projeleri günümüzde devam eden kümelenme çalışmalarıdır. Bu alandaki çalışmalar, birçok sektörde başarılı sonuçlar vermiştir. Aynı şekilde Bolu da turizm sektörünün rekabet gücünün uluslar arası düzeye çıkartılması için kümelenme çalışmaları başlamıştır. Kümelenme çalışmalarının dünyada pek çok örneği de bulunmaktadır. Almanya da otomotiv, Norveç te deniz taşımacılığı, Japonya da elektronik eşya, Đtalya da hazır giyim ve ayakkabı, Đsviçre de finans sektörlerinin gelişmesinin temelinde çeşitli kümelenme modelleri yatmaktadır. Bütün bu ülkelerde ki söz konusu sektörlerin gelişimine bakıldığında, başta işgücü maliyetleri olmak üzere maliyet dezavantajları olmalarına rağmen başarılı bir performans gösterdikleri görülmektedir. Kısacası, başarılı bir kümelenme geliştirme çalışmalarının sonucunda, üzerinde çalışılan sektör, dünyada rekabet edebilir hale gelmektedir. Kümelenme çalışmalarının en başarılı projelerinden bir tanesi Adıyaman da tekstil ve hazır giyim üreticilerinin kümelenmesidir. Proje valilik, belediye başkanlığı, GAP idaresi, ticaret ve sanayi odaları, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve işadamlarının katılımıyla başlatılmıştır. Adıyaman da kümelenme projesinin uygulanmaya başlamasıyla birlikte üç yılda 5 bin kişiye ek istihdam sağlanmıştır. Yine bu proje kapsamında 60 şirket ticarete atılırken bir de eğitim merkezi açılmıştır. Bu çalışmalarla birlikte, Türkiye de yeni kümelenme havzaları oluşturmak için sektörlerde çalışmalar devam etmektedir. Kümelenme, sanayinin güçlü ve zayıf yanlarını açığa çıkarır. Küme, üyesi olan şirketlerin kendi özelliklerinden feragat etmeden orta ve büyük ölçekli işletmeler gibi davranmalarına olanak sağlar. Küme, yatırımcıları yatırım yapabilecek alanlar konusunda bilgilendirir ve yeni iş ortaklarını teşvik eder. Kümeler, uzmanlaşmış işgücü için çekim alanlarıdır. Kalifiye işgücüne ulaşma kolaylığı sağlarlar. Kümelenme projesi, incelenen sektörün mevcut durumunu, yol haritasının çıkarılmasını, sektör oyuncularının seçilmesini, geliştirilecek ye da yeni oluşturulacak coğrafi alanlara karar verilmesini ve sürdürülebilmesini sağlar.đşletmelere daha rahat erişimin sağlanmasını, müşteri ihtiyaçlarının ve isteklerinin hızlı bir şekilde karşılanabilmesini sağlar. Kümelenme projelerinin hayata geçirilmesi için de AB hibe fonlarından yararlanmak mümkündür. Bir yerel kalkınma modeli olarak tanımlayabileceğimiz kümelenme yaklaşımı ilimiz odaklı başlatılmalıdır. Kümelenme kapsamında başta fındık ve çikolata sektörü olmak üzere belirlenecek olan sektörlere ait Kümelenme Analiz ve Geliştirme Projeleri hayata geçirilmelidir. Belirlenecek sektörlerde ki kümelenmenin Ordu ya ve yöreye sağlayacağı yararlarının büyük olacağını düşünüyoruz.. Yeni yatırımlar için, hepimizin sanayileşme konusunda ortak irade koyması ve kamuoyu oluşturması gerekir. Ayhan KAYMAZ Ordu Genç Đşadamları Derneği ORGĐAD Yönetim Kurulu Başkanı

8 ÜYELERĐMĐZDEN HABERLER Đnşaat sektöründe faaliyetlerini başarıyla sürdüren üyemiz Murat TÜRKYILMAZ, ZĐNDEKENT KONUTLARI adını verdiği yeni inşaatın faaliyetlerine başlamıştır. Projeyle ilgili tüm bilgiler dergimizde yayınlanan ZĐNDEKENT KONUTLARI reklam bölümünde bulabilirsiniz. Murat TÜRKYILMAZ a yeni projesinde başarılar diliyoruz. Yıldız dergisi ve ses gazetesinin düzenlediği Yılın Enleri ödül töreninde, Rudi Organizasyonun sahibi üyemiz Emine Demet ALKAN yılın En Başarılı Đş Kadını ödülünü almıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. RÖPORTAJLAR Mehtap ŞAHĐN ŞAHĐN MĐMARLIK DEKORASYON Şarkiye Mah.Fatma Hatun Sok.No:9 ORDU Bize kendinizden bahseder misiniz? Ordu doğumluyum.đlk ve orta öğrenimimi Ordu da,lise öğrenimimi istanbul da tamamladıktan sonra Kıbrıs yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık fakültesinde Mimarlık eğitimi aldım.đş hayatına 1999 yılında Đstanbul da Üçler Đnşaat Dekorasyon firmasında başladım.3 yıl Đstanbul da kaldıktan sonra Ordu ya döndüm.burada 1.5 yıl Yücel Alüminyum firmasında çalışma hayatıma devam ettirdim.daha sonra 2004 yılında kendi büromu açtım.2004 yılından itibaren ŞAHĐN MĐMARLIK DEKORASYON adı altında mesleki faaliyetimi devam ettirmekteyim. Firma olarak hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz? ŞAHĐN MĐMARLIK DEKORASYON adı altında mimari proje, uygulamalı dekorasyon işleri ve Alarko satış noktası olarak hizmet vermekteyiz. Şirket olarak ileriye dönük hedefleriniz nelerdir? Şirket olarak hedefimiz her zaman iyi ve farklı projeler sunmak.ordu nun doğal yapısını bozmadan güzel mekanlar yaratmaktır. Fındık ta yaşanılan sorunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Fındık, bölgemiz için 1.derece önemli bir gelir kaynağıdır.bu özelliğinden dolayıdır ki iş hayatını da direk etkilemektedir.fakat birkaç yıldır yapılan yanlış politikalar yüzünden hak ettiği değeri bulamamıştır.bu yüzden Ordu ekonomisine darbe vurmuştur. Özellikle 500 kalemi barındıran inşaat sektörünü de doğrudan etkilemektedir.

9 RÖPORTAJLAR Ordu ekonomisi için çözüm öneriniz nelerdir? Ordu ekonomisi doğrudan fındığa dayandığından öncelikle bu sorunun çözülmesi lazım.bizim bölgemizin toprağı başka ürünlerin üretimine uygun değildir.bu nedenle alternatif tarım düşünülemez.bu sorun çözülmediği sürece ekonomi her yıl değişkenlik gösterecektir. Sizce Ordu da hangi sektörlere yatırım yapılmalı? Bölgemizde inşaat sektörünün her zaman canlı olması gerektiğini düşünüyorum.çünkü bünyesinde 500 kalemi harakete geçiriyor.bu anlamda inşaat yatırımların bölgemiz açısından katılımın fazla olacağı kanaatindeyim.diğer yatırımlar açısından kısır bir şehir Ordu. Çünkü limanı ve havaalanı yok, karayolu ulaşımı zor. Bu anlamda farklı yatırımlar açısından kapalı olarak görüyorum. Kayahan TÜRKMEN KAYAHAN ĐNŞAAT Düz Mah.Fatih Cad.No:5/3 ORDU Bize kendinizden bahseder misiniz? 1975 Ordu doğumluyum.đlk orta ve lise eğitimimi Ordu da tamamladım.doğu Akdeniz Üniversitesi Đnşaat Mühendisliği bölümü mezunuyum.ordu da ikamet etmekteyim. Firma olarak hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz? Plan,proje,taahhüt,yemek hizmetleri ve temizlik ile iştigal etmekteyiz. Firmanızın Ordu ekonomisindeki yeri nedir? Yaptığımız işlerde genellikle kendi hemşehrilerimizi istihdam etmeye özen göstermekteyiz.đl dışında yaptığımız işlerde dahi bu konuya dikkat etmekteyiz.yatırımlarımızı Ordu da değerlendirerek Ordu ekonomisine katkı sağlamaya çalışmaktayız.yaptığımız işleri kaliteli ve düzenli yapmaya çalışarak Ordu isminin güzel anılmasını sağlamaya çalışmaktayız. Şirket olarak ileriye dönük hedefleriniz nelerdir? Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda,öncelikle bölgesel olarak ilk sıralara yükselmek için çalışıyoruz.bu doğrultuda teknolojik imkanlardan ve sektördeki yeniliklerden mümkün olduğunca faydalanmaya gayret ederek,güncel,yenilikçi ve kalıcı olmayı hedefliyoruz.aynı zamanda kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutarak istikrarlı ve kalıcı büyüme hedefliyoruz. Fındık ta yaşanılan sorunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Yaşanan bunca olumsuzluklar ve gerilimden sonra en büyük zararı üreticinin ve ülkemizin gördüğünü bilmeyen kimse kalmadı artık.tüm bu olanları bir tarafa bırakarak,hükümet ve birlik yetkililerinin koordineli olarak çalışmaları,aynı zamanda Fiskobirlik dünya pazarında etkili olabilmesi için,bir an önce kaliteli ve vasıflı ekipten oluşan bir birimi hayata geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.bunlar yapılırken fındık sektöründe söz sahibi olan sanayicilerle de birlikte hareket edilerek,ortak yapılacak çalışmalar sonucu üreticimizin,bölgemizin ve ülkemizin kazanacağı yeni projelerin hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Ordu ekonomisi için çözüm önerileriniz nelerdir? Kurulan üniversitemizin bir an önce faaliyete geçirilmesi için gerekli çalışmaların hızlandırılması,teşvik kanunlarının bölgemizi çekici hale getirebilecek,varolan yatırımcıların da kendilerini daha fazla büyütüp,geliştirebileceği şekilde yeniden düzenlemeli diye düşünüyorum.denizciliği geliştirebilecek bir takım çalışmaların yapılması gerektiğine inanıyorum. Sizce Ordu da hangi sektörlere yatırım yapılmalı? Bölgemizde bulunan ürünlerin işlenip pazarlanabileceği alanlarda balıkçılık,fındık,kivi v.s gibi yatırımlar yapılabilir veya var olanların büyümesine destek verilebilir.bölgemize yakın komşu iller,hatta ülkelerin ihtiyacı olan sektörler araştırılıp bu yönde bazı çalışmalar yapılabilir.bu tür ürünleri bulmak,yapmak ve ihraç edebilmek için gerekli yatırımlar yapılabilir.

10 RÖPORTAJLAR Gökhan TÜRKMEN METSAN TOPLU TEM. Ve TOP. YEMEK Düz Mah.Fatih Cad.No:5/3 ORDU Bize kendinizden bahseder misiniz? 1978 Ordu doğumluyum,ilköğretimimi Atatürk ilkokulu,orta öğretimim Hamdullah Suphi Tanrıöver ortaokulunda,lise eğitimimi Ordu lisesinde 1994 yılında tamamladıktan sonra 1995 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Đşletme bölümüne girdim.2001 yılında mezun olduktan sonra aktif ticaret hayatına atıldım.2004 yılında askerlik görevimi tamamladıktan sonra 2006 yılında evlendim. Firma olarak hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz? Metsan Top.Tem.Top.Yem.Ltd.Şti. olarak ilimizde ve Türkiye genelinde resmi ve özel kurumların hazır yemek üretimi,yerinde pişirme ve sunumu,taşımalı yemek ve resmi kurumların toplu hizmetlerini sürdürmekteyiz. Firmanızın Ordu ekonomisindeki yeri nedir? Firmamızın bünyesinde yaklaşık 100 işçi çalıştırmaktayız. Tabi ki ailelere istihdam ve gelir sağlamaktayız. Kapasitemizi her geçen gün artırarak, yeni istihdamlar sağlamak ve il ekonomimize katkıda bulunmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Şirket olarak ileriye dönük hedefleriniz nelerdir? Şirket olarak insan hayatının çok değerli olduğunu biliyoruz,bu düşünce ile insan hayatının devam ve sürekliliği için üretimden dağıtım birimine kadar tüm birimlerimizde katı bir ciddiyet içerisinde sorumluluğun gereğini uygulayıp,sürekliliğini sağlamaktayız.dünya markaları arasında şirketimizin yerini almasını sağlamak,türkiye Ekonomi sine katkıda bulunmak,kaliteli ve sistemli yeni iş sahaları açarak işsizlik oranının düşmesine katkıda bulunarak,kalite politikamızı bizden sonra gelecek nesillere miras bırakmak temel amaçlarımızdır. Fındık ta yaşanılan sorunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Đlimizin tek geçim kaynağı olan fındıkta izlenen bir takım yanlış politikalar başta üreticiyi ve buna bağlı olarak ilimizde bulunan tüm iş kollarını olumsuz yönde etkilemiştir. Hükümet ve yetkili merciler ivedilikleri ortak bir çözüm bularak yaşanılan bu büyük ekonomik sıkıntıyı ortadan kaldırmalıdır.aksi taktirde ilimizdeki hayat şartları her geçen gün daha da kötüye giderek,toplumda bir takım sıkıntıların baş göstermesine olanak sağlayacaktır. Ordu ekonomisi için çözüm önerileriniz nelerdir? Đlimize verilen üniversite il ekonomisinin canlanması için bugüne kadar verilmiş en büyük fırsatlardan biridir. Fakat elle tutulur, gözle görülür bir çaba yok bu önemli fırsatı lehimize çevirmek için, toplum olarak bu konuda üzülerek söylüyorum ki çok zayıfız. Sivil toplum örgütlerinden ve resmi mercilerden de pek fazla ilgi yok. Çevre illerde üniversitelerin binaları bitmek üzereyken, biz toplum olarak hala üniversitenin yerini tartışıyoruz. Bacasız sanayimizi üretime geçirip ekonomimizi ayağa kaldırmalıyız. Sizce Ordu da hangi sektörlere yatırım yapılmalı? Đlimizde tüketimden çok üretim sağlayan yeni iş sahaları açmalıyız. Yeni projeler üreterek bunları sivil toplum örgütlerine ve resmi kuruluşlara sunmalıyız. Birlikten her zaman güç doğar, kendi insanımıza kendi esnafımıza sahip çıkmalıyız.yeni tarımsal ürünlere yönelmeli bunları yetiştirip diğer illere de pazarlamalıyız.türkiye nin en güzel doğasına sahibiz. Đlimizi tanıtıcı programlara ağırlık vererek turizmin artmasını sağlamalıyız.yukarıda da belirttiğim gibi kendi esnafımıza kendi sanatkarlarımıza sahip çıkmalıyız.

11 RÖPORTAJLAR Atakan KILIÇ KILIÇ MĐMARLIK Şarkiye Mh.Kulluk Sk.No:38/2 ORDU Bize kendinizden bahseder misiniz? 1999 yılından itibaren Ordu da aktif olarak serbest mimarlık yapmaktayım. Firma olarak hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz? Đnşaat ve ağırlıklı olarak proje faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Firmanızın Ordu ekonomisindeki yeri nedir? Her yerde olduğu gibi inşaat sektörü bir çok iş kolunun başlangıç noktasıdır.ne kadar imalat yaparsak o kadar katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Şirket olarak ileriye dönük hedefleriniz nelerdir? Gelişmelere ve yeniliklere ve ilerisi için daha gelişmiş bir sistemle çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. Fındık ta yaşanılan sorunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Tek sorun fındık fiyatının üreticiye tatmin etmemesi, bunun nedeni de verilen fiyatın maliyetine yakın olması,dolayısıyla sektörümüzü oldukça etkiliyor Ordu ekonomisi için çözüm önerileriniz nelerdir? Turizme daha fazla yatırım yapılmalı,inşaat sektörünün önü açılmalı. Sizce Ordu da hangi sektörlere yatırım yapılmalı? Turizm sektörüne yatırım yapılmalıdır. Özgür Fatih ŞAHĐN OR-LAM ĐNŞAAT Yeni Mah.Atatürk Bul.No: Bize kendinizden bahseder misiniz? 1976 Ordu doğumluyum.k.t.ü den inşaat mühendisi olarak 1999 yılında mezun oldum.kırşehir ilinde sulama barajı ve Görele kanalizasyon inşaatında şantiye şefliği yaptıktan sonra vatani görevimi tamamladım.2002 Kasım ayından itibaren OR-LAM inşaat firmasını kurarak,inşaat sektöründe ticari faaliyetime başladım. Firma olarak hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz? Firma olarak inşaat sektöründe,taşyürü,asma tavan,metal tavan,laminat parke,mdf dolu kapı, toptan ve parakende ayrıca proje-taahhüt işleri olarak faaliyet gösteriyoruz. Firmanızın Ordu ekonomisindeki yeri nedir? Đnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamız taşyürü,asma tavan ve laminat parkede Ordu ilinde ilk dörtte olduğunu düşünüyorum. Şirket olarak ileriye dönük hedefleriniz nelerdir? Đş kalemlerimizi artırarak Ordu iline daha fazla hizmet vermek. Fındık ta yaşanılan sorunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Fındık tan siyasetçilerin elini çektiği ve fındık ihtisas borsası Türkiye ye getirilmediği müddetçe sorunların devam edeceğine inanıyorum. Ordu ekonomisi için çözüm önerileriniz nelerdir? *Fındık ihsas borsasının Ordu ilinde kurulması *Fındık üretiminin planlanması *Ordu iline yatırım yaparak girişimlere özel teşviklerin verilmesi Sizce Ordu da hangi sektörlere yatırım yapılmalı? Fındık sektörü başta olmak üzere(kırma tesisleri değil işleme tesisleri),turizm ve eğitim sektörüne öncelik verilmeli dir. Ordu ili pekala bir Turizm veya eğitim merkezi haline gelebilir.

12

13 ARAŞTIRMA ANADOLU YAKLAŞIMI KOBĐ ler Đçin Anadolu Yaklaşımı Đmalat sanayinin yüzde 98 ini oluşturan ve Türkiye de ki istihdamın yüzde 70 ini sağlayan KOBĐ lerin dört yıldır beklediği, "Anadolu Yaklaşımı" adı verilen ve Küçük ve Orta Ölçekli Đşletmelerin (KOBĐ) borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı, TBMM de kabul edilerek yasalaştı. Bankalara ve mali kurumlara yaklaşık 1 milyar YTL lik borcunu ödeyemez hale gelen 80 bin KOBĐ, yıllardır bir çözüm bekliyordu. KOBĐ ler 2002 yılından itibaren büyük şirketlerin yararlandığı Đstanbul Yaklaşımı nın kendilerine de uygulanmasını istiyordu. Hazırlanan Anadolu Yaklaşımı nın amacı, KOBĐ lerin sorunlu kredi borçlarının bankalarla uzlaşma yoluna giderek çözümlemesini sağlamak. Yasaya göre, 250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden veya yıllık net satış hasılatı ya da bilanço toplamı 25 milyon YTL olan işletmelerin, 31 Ekim 2006 tarihinden önceki borçları yeniden yapılandırılacak. Bankalar ve diğer mali kurumlar ile kredi ilişkisi içinde olup, 31 Ekim 2006 tarihine kadar açılmış ve banka ya da diğer mali kurumlar nezdinde donuk veya şüpheli alacaklar hesabına intikal eden kredileri bulunan, finansal darboğaz içindeki KOBĐ lerin, finansal yeniden yapılandırma çerçevesinde belirlenecek süre ve koşullarla, geri ödeme yükümlülüklerini yerine getirebilmelerine olanak sağlanacak. Alacaklı banka ya da diğer mali kurumlar, söz konusu kredilerin "kanuni faiz ve temerrüt faizi"ni hesaplarken, bileşik faiz uygulamayacak. Finansal yeniden yapılandırma sözleşmesi imzalamış KOBĐ lerin, vadesi geldiği halde 31 Ekim 2006 tarihine kadar ödenmemiş elektrik, doğalgaz, telefon veya su kullanımından kaynaklanan borçları, Maliye Bakanlığına bağlı vergi daireleri ile sosyal güvenlik kurumlarına olan ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun veya tabi oldukları mevzuat hükümlerine göre takip edilen borçları, ilgililerin sözleşme tarihinden itibaren 2 ay içinde başvurmaları halinde, teminat aranmaksızın kanuni faiz oranı uygulanarak 24 aya kadar tecil edilebilecek. Ayrıca, KOBĐ lerin, yeniden yapılandırma programı kapsamında sigorta ve vergi borçları da baştan değerlendirme konusu yapılabilecek. Bu kapsamdaki borçlar nedeniyle daha önce uygulanmış hacizler, yapılan ödemelere paralel olarak kaldırılacak. Finansal Yeniden Yapılandırma Anlaşmaları kapsamında finansal yeniden yapılandırma sözleşmesi imzaladığı takdirde, bu sözleşmeleri imzalayan KOBĐ lerden olan alacaklara ilişkin zaman aşımı, sözleşme tarihi itibariyle kesilmiş sayılacak. Borçları yeniden yapılandırılan ve yeni bir itfa planına bağlanan borçlu KOBĐ ler tarafından alınmış teşvik belgelerinin süreleri ile ihracat taahhüt süreleri, sözleşmelerle belirlenen süreler kadar uzatılmış sayılacak. Kredilerin teminatlarının ya da alacaklı mali kurum tarafından iştirak olarak edinilecek KOBĐ nin varlık ve yükümlülüklerinin gerçeğe uygun değerine ilişkin değerleme, BDDK ya da Sermaye Piyasası Kurulunca değerleme yapmaya yetkilendirilmiş kişi veya kuruluşlar tarafından yapılacak.. Anadolu Yaklaşımı çalışmasının KOBĐ'ler için büyük ve önemli bir fırsat olduğu gözüküyor. Bu çalışma ödeme güçlüğüne düşen KOBĐ lere nefes aldıracaktır. Anadolu Yaklaşımı bankalar arasında sağlanacak olan bir anlaşma ile yürürlüğe girecek. Burada bankalar için önemli olan ilave para kazanmak değil, önemli olan sıkıntı içerisinde olan firmaların ayağa kalkmasını sağlamak olmalıdır. Ordu da, bu yeni yapılandırmadan yararlanabilecek bir çok firma var. Ekonomik krizlerden en çok KOBĐ ler etkilenmiştir. Bir ekonominin gerçek dinamosu KOBĐ lerdir. KOBĐ ler, kısıtlı sermaye ve pazarlama olanaklarına rağmen, kendi çabalarıyla ayakta duran, bu çabayla gerek kendi ülkesinin gerekse diğer ülkelerin piyasalarına mal ve hizmet üretip sunan, o yörede oluşabilecek herhangi bir ekonomik krizde, ülkenin geniş kesimleri, yani işçi, memur, çalışanlarla birlikte yoğun olarak olumsuz etkilenen işletmelerdir. Uygulamanın bir tarafında işletmeler bulunurken, diğer tarafta kamu ve özel bankalar, finansal kiralama, faktoring şirketleri ve finansman şirketleri gibi mali kurumlar bulunuyor. Burada önemli olan, Anadolu Yaklaşımı nın, ekonomimizin gerçek dinamosu olan KOBĐ lerimize nefes aldırması ve bunun sonucunda yeni istihdamların sağlanmasıdır. KOBĐ ler mutlaka doğrudan veya dolaylı kamu politikaları ile desteklenmelidir. Ayhan KAYMAZ Ordu Genç Đşadamları Derneği ORGĐAD Yönetim Kurulu Başkanı

14 ÜYELERĐMĐZĐ TANIYALIM KARADENĐZ TÜPGAZ - SAMÇELĐK Yunus Emre YILMAZ Genel Müdür Organize Sanayi Bölgesi ORDU yılında kurulan Karadeniz Tüpgaz,LPG gazının tüplü,otogaz ve dökme şekilde dağıtılmasını sağlıyor.şirketin 1996 da hizmete soktuğu Samçelik fabrikası ise LPG tüpleri ve depolama üretiyor.2007 de oto doğal gaz tanklarının imalatına yönelik yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen şirket koordinatörü Yunus Emre Yılmaz şunları söylüyor: Đtalya dan Almanya ya,romanya dan Sırbistan a,cezayir den Filipinler e kadar pek çok noktaya ihracat yapıyoruz.son olarak Maritus,adalarına kadar satış ağımızı genişlettik.ciromuz,36 milyon dolar civarında.đhracatımız 2 milyon dolar.bu rakamı 2007 de yüzde 60 artıracağız. AKTEN ĐNŞAAT NĐSSAN BAYĐ Barış TENTEOĞLU Genel Müdür Cumhuriyet Mah.Kayabaşı Yolu No:307 ORDU Temelleri 1971 yılında atılan Atken Đnşaat,altyapı ve üst yapı işleri yürütüyor.şirketin prefabrik beton ürünleri ürettiği 2 bin 500 metrekarelik tesisinde,kaldırım taşından bordürlere, oluktan büzlere kadar bir çok ürün imal ediliyor.abd ye doğal taş ihraç etmeyi planladıklarını belirten Akten in ikinci kuşak yöneticilerinden Barış Tenteoğlu, Kestiğimiz taşları ABD ye gönderdik,çok beğenildi,yoğun talep bekliyoruz diyor. Ponza taşından ürettikleri ısı ve ses yalıtımı sağlayan ısıbimes markalı ürünlerinin de iç piyasada iyi satış rakamlarına ulaştığını ve bayilik almak isteyenlerin sayısının arttığını söyleyen Tenteoğlu, 250 çalışanımız var.hedefimiz,sıcak asfalt tesisi kurmak.bu tesisle 40 kişiye daha istihdam sağlayacağız. diyor. BER-MAK ISI Berat TÜRKMEN Genel Müdür Şarkiye mah.atatürk bulvarı 152/2 ORDU Tesisat sektöründe önce satış ağı olarak işe başlayan Ber-Mak Isı,tesisat Karadeniz Bölgesi nin uygulama işlemlerini yapıyor.2004 yılında ihraçları olan metal aksamları üretmek için bir tesis kurduklarını anlatan şirket sahibi Berat Türkmen,burada güneş enerjisi depoları, çeşitli ölçülerde su depoları,havalandırma kanalları,katı yakıtlı kat kaloriferleri için otomatik yakma sistemleri ürettiklerini söylüyor.ayda 85 bin ytl lik satış yaptıklarını ifade eden Türkmen, Güneş enerjisi Ordu da sekiz ay kullanılabilen bir ürün.en öncelikli ürünlerimizden biri.yakıt maliyetlerini göz önüne aldığımızda bir yılda kendini amorti edebilen bir ürün.o nedenle talep çok diyor.

15 ÜYELERĐMĐZĐ TANIYALIM BURÇAK ĐNŞAAT Đlkay TÜRKMEN Genel Müdür Bahçelievler Mah.Yunus Emre Cad.No:16 ORDU Burçak Đnşaat.Tur.Tic.Ltd.Şti 1994 yılında kurulduğundan bugüne inşaat alanında faaliyet göstermektedir.kamu ve özel her türlü inşaat işleriyle ilgili müteahhitlik hizmeti veren Burçak Đnşaat,Türkiye genelinde birçok ilde başarılı projeleri tamamlamış,hayata geçirmiştir. Sektördeki deneyimi sayesinde Ordu ilinde yapımı tamamlanan konut inşaatları,yol yapım çalışmaları ve altyapı hizmetleri ile faaliyetlerine devam etmektedir yılları arasında Giresun-Çarşıbaşı yol yapım çalışmalarında faaliyet göstermiş olup bugün itibariyle konut inşaat çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket olarak benimsediğimiz önce insan felsefesiyle çalışmalarımızı güven,disiplin ve tecrübeyle pekiştirerek her koşulda müşteri memnuniyeti öncelikle amacımızdır. AKTAŞ PĐDE Tamer AKTAŞ Genel Müdür Fatih Cad.No:3 Belediye Yanı ORDU Aktaşlar pide salonu 1981 yılında ordu da 40 kişilik küçük bir salonda faaliyete başladı. Kaliteden ödün vermeyen firmamız çok kısa sürede emeğinin karşılığını aldı ve tüm Ordu halkınca çok beğenildi.müşterilerin yoğun talebi nedeniyle oturum kapasitesini 120 kişiye çıkardı.aktaşlar Pide Lahmacun ve Pizzalarının bu sektörde başarılı olmasının en önemli nedeni malzeme kalitesinin korunması ve ürünün meydana getirilmesindeki aşamaların titizlikle takip edilmesidir. Aktaşlar Pide Salonu 1981 yılından bu güne kadar geçen zamanda edindiği tecrübe ile Ordu da bir marka haline gelmiştir.aktaşlar pide baba mesleği geleneğini korumanın yanında,yeniliklere ve yeni anlayışlara da açık oldu hep.temizlik,titizlik.dürüstlük,damak zevki,yöresellik gibi pek çok özelliği içinde toplayan bir kalite anlayışı ile hizmetini sürdürmektedir.ordu halkına pideyi sevdiren ve keyifle yediren firmamız 2007 yılında bu lezzeti tüm Türkiye ye şubeleriyle taşımayı hedeflemekte.araştırma ve geliştirmeyi ilke edinen firmamız,oluşturmayı düşündüğü zincirin ilk halkasını Fatsa da kısa bir süre sonra faaliyete geçirmeyi planlamaktadır.25 yılı aşkın süredir hizmet veren firmamızın istihdam ağını genişleterek kalitesinden ödün vermeden en iyiler arasındaki yerini daima koruyacaktır. EKSPRESS KARGO Cem AYABAKAN Genel Müdür Yeni Mahelle 5 Nolu Sok.No:27/A ORDU yılında Đhlas Kargo ile Ordu da aktif olarak hizmete başladık.2006 yılı Ağustos ayında Đhlas Kargo dan Express Kargo ya geçerek kargo ve lojistlik hizmetlerimize devam etmekteyiz.express Kargo 1983 yılında Đzmir merkezde kurulmuştur.1984 yılında Đstanbul a taşınmıştır.1991 senesinde yanex lojistlik, 1995 senesinde mail boxes etc.ve 1994 yılında fedex Türkiye Lisansörü olarak 212 Ülkeyi aşan noktaya ulaşmaktayız.ordu da 7 personel 3 araç olarak hizmet vermekteyiz.ürün ve Hizmetlerimiz; koli paket taşımacılığı,dosya taşımacılığı,uluslararası hava taşımacılığı.

16

17 ÜYELERĐMĐZ S.N. Adı Soyadı Firma Adı Telefon G.S.M. 1-) Adnan EREN REHA MEDĐN EMLAK ) Ali ALKAN RUDĐ ORGANĐZASYON ) Arif ĐSLAMOĞLU STĐL PERDE ) Atakan KILIÇ KILIÇ MĐMARLIK ) Ayhan KAYMAZ KAYMAZ ĐNŞAAT ) Barış TENTEOĞLU NĐSSAN BAYĐĐ ) Batuhan BÖLÜKBAŞI MEKPRO-PROJEBB ) Bekir LEZGĐ LEZGĐ OPTĐK ) Berat TÜRKMEN BER.MAK ISI ) Bülent YILDIRIM LEVENT KUYUMCULUK ) Cem AYABAKAN EKSPRESS KARGO ) Emine Demet ALKAN RUDĐ ORGANĐZASYON ) Emre TENTEOĞLU AKTEN ĐNŞAAT ) Erkan ŞAHĐN ER-HA SĐGORTA ) Gökhan TÜRKMEN METSAN LTD. ŞTĐ ) Gülnur ATEŞ ATEŞ ĐNŞAAT ) Hakan SARI SARI TĐCARET ) Hasan KARAMUSTAFAOĞLU KARAMUSTAFAOĞLU ĐNŞ ) Đlhan ŞAHĐN KARADENĐZ EMLAK ) Đlkay TÜRKMEN BURÇAK ĐNŞAAT ) Kayahan TÜRKMEN KAYAHAN ĐNŞAAT ) Kerim TOPÇUOĞLU AVUKAT ) Mehtap ŞAHĐN ŞAHĐN MĐMARLIK ) Metanet ÖZTÜRK AVUKAT ) Murat ERZURUMLU KELEBEK MUTFAK ) Murat TÜRKYILMAZ TÜRKYILMAZ ĐNŞAAT ) Murat YURDAKUL YOROZ GIDA LTD.ŞTĐ ) Mustafa Boğaç OĞUZLU ACURA ĐNŞAAT ) Mustafa BÜLBÜL MODA DĐJĐTAL FOTOĞR ) Mustafa CÖMERT MERT MÜZĐK KURSU ) Naci KIRAÇ KIRAÇ MĐMARLIK ) Olgun OCAK HAMLE ĐNŞAAT ) Ömer GÜRCAN ÖMÜR ELEKTRONĐK ) Özcan GÜNEŞ GÜNEŞ BAL PETEK ) Özgür AKYOL ŞAFAK ECZANESĐ ) Özgür Fatih ŞAHĐN OR-LAM ĐNŞAAT ) Şenol ÖZATA RESULOĞLU KUYUMCULUK ) Şükrü BELĐKIRIK COŞKUN KOLL. ŞTĐ ) Tamer AKTAŞ AKTAŞ PĐDE ) Tan AŞKAN AŞKAN TÜRKCELL TELEFON ) Tevfik Yılmaz AKSU AKSU MOBĐLYA ) Tuna AKYOL AKYOL REHABĐLĐTASYON ) Umut TEPE TEPE ECZANESĐ ) Yunus Emre YILMAZ KARADENĐZ TÜPGAZ A.Ş ) Yusuf UYGUN UYGUN PETRO KĐMYA ) Zafer YILMAZ NĐL KĐTAPEVĐ

18 BASINDA ORGĐAD

19

20

ORDU GENÇ ĐŞADAMLARI DERNEĞĐ YOUNG BUSINESSMEN ASSOCIATION OF ORDU

ORDU GENÇ ĐŞADAMLARI DERNEĞĐ YOUNG BUSINESSMEN ASSOCIATION OF ORDU ORDU GENÇ ĐŞADAMLARI DERNEĞĐ YOUNG BUSINESSMEN ASSOCIATION OF ORDU Şarkiye Mah. Sırrıpaşa Cad. No: 124 Kat: 2 / 202 ORDU Tel: (452) 223 13 03 Fax: (452) 223 00 06 Web: http://www.orgiad.org.tr E-Posta:

Detaylı

Mali Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik

Mali Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Mali Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu, Yasası 4743 sayılı, numaralı, nolu kanun, yasa MALÎ SEKTÖRE OLAN BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI

Detaylı

MALÎ SEKTÖRE OLAN BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI VE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN

MALÎ SEKTÖRE OLAN BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI VE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN 8275 MALÎ SEKTÖRE OLAN BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI VE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN Kanun Numarası : 4743 Kabul Tarihi : 30/1/2002 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 31/1/2002

Detaylı

Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek in Konuşma Metni

Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek in Konuşma Metni GSO-TOBB-TEPAV Girişimcilik Merkezinin Açılışı Kredi Garanti Fonu Gaziantep Şubesi nin Açılışı Proje Değerlendirme ve Eğitim Merkezi nin Açılışı Dünya Bankası Gaziantep Bilgi Merkezi Açılışı 23 Temmuz

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Faaliyet Raporu BAŞKANDAN Odamızın kurumsal yapısı ve yarım asırlık tarihinden elde ettiği tecrübe ve birikim sayesinde, son derece sağlam temeller üzerinde yapılanmıştır.

Detaylı

2010 Yılı Faaliyet Raporu

2010 Yılı Faaliyet Raporu 2010 Yılı Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER A. Sunuş a. Ulusal Faktoring ve 2010 a Genel Bakış b. Önemli Kilometre Taşları B. Faaliyetler a. Faktoring Sektörü b. Ulusal ın Başlıca Finansal Göstergeleri ve Sektördeki

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) FAALİYETLERİ

KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) FAALİYETLERİ BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) FAALİYETLERİ Doç. Dr. Mustafa Türkmen ERÜ Mühendislik Fak. 20 Mayıs 2016 KAYSO Sunum Planı KÜSİ Çalışma Grubu KÜSİ İl Planlama

Detaylı

1995 TEN BUGÜNE STRATEJİK ORTAĞINIZ

1995 TEN BUGÜNE STRATEJİK ORTAĞINIZ 20. yıl 1995 TEN BUGÜNE STRATEJİK ORTAĞINIZ Ekin Kimya olarak Türkiye ve yakın çevresindeki ülkelere yüksek kalitede kimyasal ürünler tedarik eden öncü bir şirketiz. Dünyanın önde gelen kimyasal üreticileri

Detaylı

TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI AĞUSTOS AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN AĞUSTOS AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE

Detaylı

İRAN PAZARI SİZİ BEKLİYOR! İRAN İHRACAT FUARI VE TİCARET ZİRVESİ 27/30 EKİM 2016 VAN

İRAN PAZARI SİZİ BEKLİYOR! İRAN İHRACAT FUARI VE TİCARET ZİRVESİ 27/30 EKİM 2016 VAN İRAN PAZARI SİZİ BEKLİYOR! İRAN İHRACAT FUARI VE TİCARET ZİRVESİ 27/30 EKİM 2016 VAN İran ekonomisi 2015 yılı itibariyle 396 milyar dolarlık Gayri Safi Milli Hasıla büyüklüğüne sahip bulunuyor. Bu açıdan

Detaylı

Ön Değerlendirme Raporu 16/04/2010. halka arz

Ön Değerlendirme Raporu 16/04/2010. halka arz Ön Değerlendirme Raporu 16/04/2010 halka arz 1 Özet Bilgiler HALKA ARZ VE ORTAKLIK YAPISI Afken Holding in altyapı yatırımları konularında uzmanlaşmış tecrübesi 1976 yılına dayanmaktadır. Günümüzde ana

Detaylı

Technology. and. Machine

Technology. and. Machine Technology and Machine Cezayir Teknoloji İthal Etmek İSTİYOR Kuzey Afrika nın en geniş yüzölçümüne, 35 milyona yakın nüfusa ve büyük petrol ve doğal gaz rezervlerine sahip olan Cezayir, ekonomik veriler

Detaylı

KOBİ ler Nefes alacak / Ankara. TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında hayata

KOBİ ler Nefes alacak / Ankara. TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında hayata 02.12.2016 / Ankara TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında hayata 1/6 geçirilecek olan KOBİ lere Nefes Kredisi için imzalar, Başbakanlık Çankaya Köşkü nde düzenlenen lansman

Detaylı

İSLAM KALKINMA BANKASI SERMAYE PİYASASI KURULU ORTAK KONFERANSI

İSLAM KALKINMA BANKASI SERMAYE PİYASASI KURULU ORTAK KONFERANSI İSLAM KALKINMA BANKASI SERMAYE PİYASASI KURULU ORTAK KONFERANSI DR. VAHDETTIN ERTAŞ SERMAYE PIYASASI KURULU BAŞKANI KONUŞMA METNİ Sayın Başbakan Yardımcım, Sayın Hazine Müsteşarım, Yurt dışından gerek

Detaylı

ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ

ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ 31Aralık 2013 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu na Göre Yönetim Kurulu Tarafından Hazırlanan Bağlı Şirket Raporu 26 Şubat 2014

Detaylı

ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ

ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ 31Aralık 2014 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu na Göre Yönetim Kurulu Tarafından Hazırlanan Bağlı Şirket Raporu 27 Şubat 2015

Detaylı

ORGANİZASYON HİZMETLERİ;

ORGANİZASYON HİZMETLERİ; ORGANİZASYON HİZMETLERİ; TANITIM FAALİYETLERİ Fuar öncesi sektörle ilgili tüm kuruluşlara fuar broşürü gönderilecek, sektör dergilerinde ve bölgesel gazetelerde fuar reklamları yayınlanacak, ilgililere

Detaylı

-224 YENİ ÜYE KAYDI -1557 Sİ FAAL OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 1744-408 KAPASİTE RAPORU -130 EKSPERTİZ RAPORU -83 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ

-224 YENİ ÜYE KAYDI -1557 Sİ FAAL OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 1744-408 KAPASİTE RAPORU -130 EKSPERTİZ RAPORU -83 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ . -224 YENİ ÜYE KAYDI -1557 Sİ FAAL OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 1744-408 KAPASİTE RAPORU -130 EKSPERTİZ RAPORU -83 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ MUHTELIF KONULARDA 25 EĞİTİM DÜZENLENDİ.493 SANAYİCİMİZ

Detaylı

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN HAZİRAN 2017 YIL 2 SAYI 28

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN HAZİRAN 2017 YIL 2 SAYI 28 UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN HAZİRAN 2017 YIL 2 SAYI 28 1 UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN SAYI:28 (02.06.2017) SÜLEYBE-ŞEFİK ÖZTÜRK HUZUREVİ MÜDÜRÜNDEN YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ

Detaylı

T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. T.C. Ziraat Bankası A.Ş. 2009 Yılı III. Üç Aylık Ara Dönem Konsolide Faaliyet Raporu İçindekiler Ana Ortaklık Bankanın Ortaklık Yapısı...1 Ana Ortaklık Bankanın Hesap Dönemi İçerisinde Ana Sözleşmesinde

Detaylı

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı. Dr. Vahdettin Ertaş. Finansal Erişim Konferansı. Açılış Konuşması. 3 Haziran 2014

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı. Dr. Vahdettin Ertaş. Finansal Erişim Konferansı. Açılış Konuşması. 3 Haziran 2014 Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş Finansal Erişim Konferansı Açılış Konuşması 3 Haziran 2014 Sn. Hazine Müsteşarım, Sn. BDDK Başkanım, Dünya Bankasının ülke direktörü Sn. Raiser, yurtiçinden

Detaylı

ZORLUKLAR, FIRSATLAR VE STRATEJĐLER

ZORLUKLAR, FIRSATLAR VE STRATEJĐLER Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası FĐNANSAL EĞĐTĐM VE FĐNANSAL FARKINDALIK: ZORLUKLAR, FIRSATLAR VE STRATEJĐLER Durmuş YILMAZ Başkan Mart 2011 Đstanbul Sayın Bakanım, Saygıdeğer Katılımcılar, Değerli Konuklar

Detaylı

ISLAMIC FINANCE NEWS ROADSHOW 2013-TURKEY

ISLAMIC FINANCE NEWS ROADSHOW 2013-TURKEY ISLAMIC FINANCE NEWS ROADSHOW 2013-TURKEY 3 EYLÜL 2013 DR. VAHDETTİN ERTAŞ SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANI KONUŞMA METNİ Değerli konuklar, yurtdışından gelen değerli misafirlerimiz, finans sektörünün kıymetli

Detaylı

KALKINMA HABERLERİ 30 EYLÜL 2010 ZAMAN KOBİ'LERE 100 MİLYON DOLARLIK DESTEK DenizBank, Garanti Bankası ve Türkiye Kalkınma Bankası, KOBİ'lerin orta ve uzun vadeli finansmana erişim imkanlarını artırmak

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ

ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ dan, Röportaj Konumuz Olan 2014 Yılı Değerlendirmeleri ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık. Firmanız

Detaylı

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI ARALIK AYI FAALİYETLERİ ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN KASIM AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 15 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE TARIMSAL

Detaylı

TOBB da Akdeniz Bölge Toplantısı yapıldı

TOBB da Akdeniz Bölge Toplantısı yapıldı TOBB da Akdeniz Bölge Toplantısı yapıldı Akdeniz Bölgesi ndeki oda ve borsaların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler de gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu, ekonomide

Detaylı

BANKPOZİTİF KREDİ VE KALKINMA BANKASI ANONİM ŞİRKETİ

BANKPOZİTİF KREDİ VE KALKINMA BANKASI ANONİM ŞİRKETİ BANKPOZİTİF KREDİ VE KALKINMA BANKASI ANONİM ŞİRKETİ 31 Mart 2009 ARA DÖNEM KONSOLİDE FAALİYET RAPORU Raporun Ait Olduğu Dönem : 01.01.2009 31.03.2009 Bankanın Ticaret Ünvanı : Bankpozitif Kredi ve Kalkınma

Detaylı

Türkiye ye Yönelik Beklentiler Olumsuz Olamaz

Türkiye ye Yönelik Beklentiler Olumsuz Olamaz MAKİNATEK AYIN KONUĞU Türkiye ye Yönelik Beklentiler Olumsuz Olamaz Türkiye deki büyümenin süreceği beklentisini aktaran Avrupa Forklift, İstifleme ve Depo Ekipmanları Federasyonları (FEM) Yönetim Kurulu

Detaylı

SUNAR TURİZM VE GIDA HİZMETLERİ A.Ş.

SUNAR TURİZM VE GIDA HİZMETLERİ A.Ş. SUNAR TURİZM VE GIDA HİZMETLERİ A.Ş. Sunar Turizm Ve Gıda Hizmetleri A.Ş bir Asmar Holding A.Ş kuruluşudur. Sunar Gıda 2007 yılında kurulmuş, kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önemi ve zoru

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

Orta Karadeniz Bölgesel İnovasyon Stratejisi 2013-2023

Orta Karadeniz Bölgesel İnovasyon Stratejisi 2013-2023 Orta Karadeniz Bölgesel İnovasyon Stratejisi 2013-2023 İÇERİK Amaç, Vizyon Hazırlık Süreci İnovasyona Dayalı Mevcut Durum Stratejiler Kümelenme ile ilgili faaliyetler Sorular (Varsa) İNOVASYON & KÜMELENME

Detaylı

YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL FUARI ZİYARET ORGANİZASYONU SONUÇLARI

YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL FUARI ZİYARET ORGANİZASYONU SONUÇLARI YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL FUARI ZİYARET ORGANİZASYONU SONUÇLARI Övgü PINAR-Nurel KILIÇ Yapı fuarları; mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan yöneticiler, mimarlar, mühendisler,

Detaylı

Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748. Fiili Tüketim Belgesi

Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748. Fiili Tüketim Belgesi 1 . Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748 Kapasite Raporu 425 Adet Ekspertiz Raporu 144 Adet Fiili Tüketim Belgesi 93 Adet 2 3 . 54 TOPLANTI, SEMİNER, PANEL VE KONFERANS DÜZENLENDİ.

Detaylı

KALKINMA HABERLERİ 1 EKİM 2010 REFERANS

KALKINMA HABERLERİ 1 EKİM 2010 REFERANS KALKINMA HABERLERİ 1 EKİM 2010 REFERANS VATAN BUGÜN TÜRKİYE GÜNEŞ ANKA SABAH 3 BANKADAN KOBİ'LERE 100 MİLYON DOLAR KREDİ Türkiye Kalkınma Bankası (TKB), DenizBank ve Garanti Bankası, KOBİ'lerin orta ve

Detaylı

MARDİN YDO 2011 YILI 6 AYLIK FAALİYET BRİFİNGİ

MARDİN YDO 2011 YILI 6 AYLIK FAALİYET BRİFİNGİ MARDİN YDO 2011 YILI 6 AYLIK FAALİYET BRİFİNGİ KURULUŞ 2 Temmuz 2010 tarihinde Devlet Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ ve Mardin Valisi Sayın Hasan DURUER tarafından resmi açılışı gerçekleştirilmiştir. Mardin

Detaylı

Zorlu İnşaat Güvencesiyle... Yaylal

Zorlu İnşaat Güvencesiyle... Yaylal Zorlu İnşaat Güvencesiyle... TARİHÇE Bugün Zorlu Grup olarak adından söz ettiren firmamız, babamız Duran ZORLU tarafından 1977 yılında kurulan Zorlu Cam Ticaret olarak 20 metrekarelik bir dükkanda ticari

Detaylı

BANK MELLAT Merkezi Tahran Türkiye Şubeleri 2015 III. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

BANK MELLAT Merkezi Tahran Türkiye Şubeleri 2015 III. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU BANK MELLAT Merkezi Tahran Türkiye Şubeleri 2015 III. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R I. GENEL BİLGİLER 1. Şubenin Gelişimi Hakkında Özet Bilgi 2. Şubenin Sermaye ve Ortaklık Yapısı 3.

Detaylı

SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA 2012 YILI FAALİYET DÖNEMİ İLGİLİ EK AÇIKLAMALARIMIZ

SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA 2012 YILI FAALİYET DÖNEMİ İLGİLİ EK AÇIKLAMALARIMIZ SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA 2012 YILI FAALİYET DÖNEMİ İLGİLİ EK AÇIKLAMALARIMIZ Sermaye Piyasası Kurulu nun Seri:IV, No: 56 Sayılı Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin

Detaylı

01.02.2014 AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI

01.02.2014 AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.02.2014 AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI ALIŞVERİŞ GÜNLERİ YAKINDA BAŞLIYOR SAYFA 1 EĞİTİM İÇİN AKSARAY'A GELDİLER SAYFA 2 ATSO SENDİKA ZİYARETLERİ SAYFA 3 ATSO'DAN ALMANYA'YA ÇIKARMA SAYFA 4 KOÇAŞ AYKAŞ'I

Detaylı

15 Ekim 2014 Genel Merkez

15 Ekim 2014 Genel Merkez ÇİN Yatırım Fırsatları Paneli 15 Ekim 2014 Genel Merkez İş Dünyamızın Saygıdeğer Mensupları, Değerli MÜSİAD üyeleri, Değerli Basın Mensupları, Toplantımıza katılımından dolayı teşekkür ediyor, Sizleri

Detaylı

İSTANBUL SANAYİ ODASI NIN HEYECANLA BEKLEDİĞİMİZ 3 NCÜ İNOVASYON ÖDÜLLERİ TÖRENİNE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM.

İSTANBUL SANAYİ ODASI NIN HEYECANLA BEKLEDİĞİMİZ 3 NCÜ İNOVASYON ÖDÜLLERİ TÖRENİNE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM. SAYIN BAKANIM, SAYIN BAŞKAN, DEĞERLİ KONUKLAR, VE KIYMETLİ MEDYA MENSUPLARI, İSTANBUL SANAYİ ODASI NIN HEYECANLA BEKLEDİĞİMİZ 3 NCÜ İNOVASYON ÖDÜLLERİ TÖRENİNE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİYLE

Detaylı

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor. www.ihlamurevlerihabibler.com

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor. www.ihlamurevlerihabibler.com Habibler de yeni bir yaşam başlıyor www.ihlamurevlerihabibler.com YAPI & İNŞAAT www.asgunyapi.com.tr Konforlu yaşam alanları A sgün Yapı, Abdurrahman GÜNGÖR tarafından Güngör İnşaat olarak 1995 yılında

Detaylı

Göller Bölgesi Aylık Hakemli Ekonomi ve Kültür Dergisi Ayrıntı/ 60

Göller Bölgesi Aylık Hakemli Ekonomi ve Kültür Dergisi Ayrıntı/ 60 ÖZET: Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı nın (BAKA) yeni Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen, görevine geçen ay başladı. Özen; ilk olarak ekip arkadaşlarım diye hitap ettiği BAKA nın personeliyle toplantı yaptı,

Detaylı

Sağlam Temel İle Kaliteli Projeler

Sağlam Temel İle Kaliteli Projeler Sağlam Temel İle Kaliteli Projeler 1989 yılından itibaren inşaat sektöründe şahıs firması olarak bire bir büyük işler başaran firmamız 2013 şubat ayında Fetih Emlak Taşımacılık Yapı İnşaat ve Gıda Sanayi

Detaylı

Tarihi İtibarıyla Sona Eren Hesap Dönemine İlişkin Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu

Tarihi İtibarıyla Sona Eren Hesap Dönemine İlişkin Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu Sayfa No: 1 Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş. 30.06.2016 Tarihi İtibarıyla Sona Eren Hesap Dönemine İlişkin Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi

Detaylı

2013/101 (Y) BTYK nın 25. Toplantısı. Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin İzlenmesi [2013/101] KARAR

2013/101 (Y) BTYK nın 25. Toplantısı. Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin İzlenmesi [2013/101] KARAR 2013/101 (Y) Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin İzlenmesi [2013/101] BTYK nın 2009/102 no.lu kararı kapsamında hazırlanan ve 25. toplantısında onaylanan Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin koordinasyonunun

Detaylı

KOBĐ lerin Türkiye Ekonomisindeki Yeri

KOBĐ lerin Türkiye Ekonomisindeki Yeri KOBĐ LERDE ĐŞ PLANI HAIRLANMASI ve KOBĐ DESTEK KREDĐLERĐ 30 Nisan Đktisadi ve Đdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Okan Universitesi KOBĐ LER NEDEN ÖNEMLĐDĐR? KOBĐ lerin ekonomiye

Detaylı

Samandağ da İpekböcekçiliğinin Canlandırılması Projesi Sertifika T öreni

Samandağ da İpekböcekçiliğinin Canlandırılması Projesi Sertifika T öreni Samandağ da İpekböcekçiliğinin Canlandırılması Projesi Sertifika T öreni Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Samandağ Kaymakamlığı, Antakya Belediyesi, üniversitemiz Ziraat Fakültesi nin ve Samandağ

Detaylı

Yükseköğretim Kurumlarımızın Mühendislik Fakültelerinin Kıymetli Dekanları ve Çok Değerli Hocalarım..

Yükseköğretim Kurumlarımızın Mühendislik Fakültelerinin Kıymetli Dekanları ve Çok Değerli Hocalarım.. Yükseköğretim Kurumlarımızın Mühendislik Fakültelerinin Kıymetli Dekanları ve Çok Değerli Hocalarım.. Sizlerle tekrar bir arada olmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade ederek, hoş geldiniz diyor; şahsım ve

Detaylı

FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI BOBİ FRS KMTSO DA TANITILDI

FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI BOBİ FRS KMTSO DA TANITILDI FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI BOBİ FRS KMTSO DA TANITILDI Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından yayımlanan Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı

Detaylı

K R Ü E R SEL L K R K İ R Z SON O R N A R S A I TÜR Ü K R İ K YE E KO K N O O N M O İSİND N E D İKT K İSAT A P OL O İTİKA K L A AR A I

K R Ü E R SEL L K R K İ R Z SON O R N A R S A I TÜR Ü K R İ K YE E KO K N O O N M O İSİND N E D İKT K İSAT A P OL O İTİKA K L A AR A I KÜRESEL KRİZ SONRASI TÜRKİYE EKONOMİSİNDE İKTİSAT POLİTİKALARI Prof. Dr. Adem ahin TOBB-ETÜ Öğretim Üyesi 14 Mayıs 2010, İSTANBUL KRİZLER 2008 2001 İç Kaynaklı Finansal Derinliği Olan Olumlu Makro Ekonomik

Detaylı

Bosna Hersek. olmak üzere iki entiteden oluşur. vardır. bağımsız olmaları yatırımcılar için (hızlı karar çıkma anlamında) avantajdır.

Bosna Hersek. olmak üzere iki entiteden oluşur. vardır. bağımsız olmaları yatırımcılar için (hızlı karar çıkma anlamında) avantajdır. Bosna Hersek Bosna Hersek in toplam yüzölçümü ve nüfusu: Bursa, Kütahya, Bolu, Bilecik, Uşak ve Çanakkale illerinin toplamına eşittir. ( 50.000 km² - nüfus 4 milyon ) Bosna Hersek * Federasyon bölgesi

Detaylı

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor.

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor. Habibler de yeni bir yaşam başlıyor www.ihlamurevlerihabibler.com YAPI & İNŞAAT www.asgunyapi.com.tr Konforlu yaşam alanları Asgün Yapı, Abdurrahman GÜNGÖR tarafından Güngör İnşaat olarak 1995 yılında

Detaylı

Bağdat Caddesi Aksan Apt. No:326 D:14 Caddebostan Kadıköy/İSTANBUL

Bağdat Caddesi Aksan Apt. No:326 D:14 Caddebostan Kadıköy/İSTANBUL Bağdat Caddesi Aksan Apt. No:326 D:14 Caddebostan Kadıköy/İSTANBUL Şirket Ünvanı : Mert Group İnşaat, Elektronik Ve Enerji San. Tic. Ltd. Şti. Adres : Bağdat Caddesi Aksan Apt. No:326 D:14 Caddebostan

Detaylı

Sizin Seçiminiz HAKKIMIZDA. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz

Sizin Seçiminiz HAKKIMIZDA. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz Bizim İşimiz Sizin Seçiminiz Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız Mesleki yeterliliğini sağlamış insan kaynağına, teknik bilgiye ve donanıma sahibiz. HAKKIMIZDA Fonte Group 2016'da kurulmuş

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Proje Uygulama Başkanlığı Proje Teklif Çağrısı Son Başvuru Tarihi İller Program Bütçesi (TL) Başvuru Yapabilecek Kişi/Kurum/Kuruluşlar Ayrıntılı Bilgi İnternet üzerinden son başvuru tarihi: Mardin Batman KOBİ tanımına uyan işletmeler

Detaylı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası. Ocak Ayı Bülteni

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası. Ocak Ayı Bülteni REKTÖR SABRİ GÖKMEN DEN KTSO BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY A VEDA ZİYARETİ Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sabri Gökmen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a veda ziyaretinde bulundu. Görev süresi

Detaylı

İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ

İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ Sayı 43 Mayıs 2013 e-bülten İTO BİLİŞİM H e r a y ı n i l k h a f t a s ı İ T O w e b s i t e s i n d e y a y ı n l a n ı r İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım,

Detaylı

SayınBakanım, Sayın Valim, Sayın TK Başkanım, Sayın Büyük Şehir Belediye başkanım, Sayın Rektörüm, DeğerliMeslektaşlarım Sayın Basın Mensupları, Ve Sevgili Konuklar, Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında

Detaylı

HAKKIMIZDA. Sizin Hayalleriniz. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz

HAKKIMIZDA. Sizin Hayalleriniz. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz Bizim İşimiz Sizin Hayalleriniz Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız Mesleki yeterliliğini sağlamış insan kaynağına, teknik bilgiye ve donanıma sahibiz. HAKKIMIZDA Uluslararası teknik standartlara

Detaylı

h e r ş e y z a m a n ı n d a

h e r ş e y z a m a n ı n d a h e r ş e y z a m a n ı n d a ÖNSÖZ; 2005 Yılında bir damla olarak çıktığımız lezzet yolculuğunda ; çalışanlarımızın emekleri, tedarikçilerimizin destekleri ve müşterilerimizin memnuniyeti sayesinde zamanla

Detaylı

Sayı : 2015 / 79 Konu: Bilgilendirme 06 Nisan 2015

Sayı : 2015 / 79 Konu: Bilgilendirme 06 Nisan 2015 Sayı : 2015 / 79 Konu: Bilgilendirme 06 Nisan 2015 Değerli Üyemiz, Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. tarafından yayınlanan 34 nolu sirküler ilişikte sunulmuştur. Bilgilerinizi rica eder, çalışmalarınızda

Detaylı

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN MART AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE TARIMSAL FAALİYETLER GRUBU 13-16 NİSAN

Detaylı

SERMAYE PİYASASI KURULU İKİNCİ BAŞKANI SAYIN DOÇ. DR. TURAN EROL UN KAMU ALTYAPI YATIRIMLARININ SERMAYE PİYASALARI ARACILIĞIYLA FİNANSMANI KONULU

SERMAYE PİYASASI KURULU İKİNCİ BAŞKANI SAYIN DOÇ. DR. TURAN EROL UN KAMU ALTYAPI YATIRIMLARININ SERMAYE PİYASALARI ARACILIĞIYLA FİNANSMANI KONULU SERMAYE PİYASASI KURULU İKİNCİ BAŞKANI SAYIN DOÇ. DR. TURAN EROL UN KAMU ALTYAPI YATIRIMLARININ SERMAYE PİYASALARI ARACILIĞIYLA FİNANSMANI KONULU SPK 7. ARAMA KONFERANSI NDA YAPTIĞI KONUŞMA METNİ 26 ARALIK

Detaylı

ĐSTĐHDAM AÇISINDAN ĐLK 250 Prof. Dr. Şükrü Kızılot Gazi Üniversitesi Arş.Gör.Özgür Şahan Gazi Üniversitesi

ĐSTĐHDAM AÇISINDAN ĐLK 250 Prof. Dr. Şükrü Kızılot Gazi Üniversitesi Arş.Gör.Özgür Şahan Gazi Üniversitesi 1 ĐSTĐHDAM AÇISINDAN ĐLK 250 Prof. Dr. Şükrü Kızılot Gazi Üniversitesi Arş.Gör.Özgür Şahan Gazi Üniversitesi 1- Genel Olarak Bir ekonominin başarı ölçütlerinden birisi de istihdam yaratma kapasitesidir.

Detaylı

SUNAR TURİZM VE GIDA HİZMETLERİ A.Ş.

SUNAR TURİZM VE GIDA HİZMETLERİ A.Ş. SUNAR TURİZM VE GIDA HİZMETLERİ A.Ş. Sunar Turizm ve Gıda Hizmetleri A.Ş. bir Asmar holding kuruluşudur. Asmar Holding bünyesinde Gürsan Demir Çelik, Aslan Denizcilik, Aslan Gayrimenkul A.Ş., Mardaş, Mardeniz,

Detaylı

YİSAD Üyelerinden Çanakkale Şehitliği ne ziyaret Ağustos 2012 / Demir Çelik Store

YİSAD Üyelerinden Çanakkale Şehitliği ne ziyaret Ağustos 2012 / Demir Çelik Store YİSAD Üyelerinden Çanakkale Şehitliği ne ziyaret 2 Ağustos 2012 / Demir Çelik Store Çanakkale Şehitlik Abidesi Tuncay Sergen / Y SAD Yön. Kur. Bşk. YİSAD - Yassı Çelik İthalat, İhracat ve Sanayicileri

Detaylı

CEZAYİR SEKTÖREL AÇILIM GEZİSİ

CEZAYİR SEKTÖREL AÇILIM GEZİSİ CEZAYİR SEKTÖREL AÇILIM GEZİSİ Sayın Cumhurbaşkanımızın 2014 yılı Kasım ayında yapmış oldukları Cezayir gezisi sırasında, Cezayir le ticaret hacminin arttırılmasına yönelik yapmış oldukları irade beyanının

Detaylı

Tu rkiye de Iİnşaat Sekto ru. Aylık Bülten

Tu rkiye de Iİnşaat Sekto ru. Aylık Bülten Tu rkiye de Iİnşaat Sekto ru Aylık Bülten Kasım 2013 Genel Ekonomi Büyüme Hızları Tarım İmalat Sanayi İnşaat Toptancılık ve Perakendecilik Turizm Ulaştırma ve Haberleşme Konut Sahipliği Gayrimenkul ve

Detaylı

OCAK 14-ŞUBAT 14-MART 14 AYI İÇERİĞİDİR. ÜNYE TİCARET BORSASI e-dergi Sayfa 1

OCAK 14-ŞUBAT 14-MART 14 AYI İÇERİĞİDİR. ÜNYE TİCARET BORSASI e-dergi Sayfa 1 OCAK 14-ŞUBAT 14-MART 14 AYI İÇERİĞİDİR e-dergi Sayfa 1 1. SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI 2. NDAN Rifat HİSARCIKLIOĞLU NA ZİYARET 3. AKREDİTE BORSA OLDU 4. YÖNETİMİNDEN ANKARA ZİYARETLERİ 5. YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ

Detaylı

2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ GAZİEMİR SONUÇ RAPORU

2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ GAZİEMİR SONUÇ RAPORU 1 2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ GAZİEMİR SONUÇ RAPORU Tarih: 15 Aralık 2010 Yaklaşık Katılımcı Sayısı: 60 Katılımcı listesindeki Sayı: 57 Katılımcı Düzeyi ve Profili: 2 3 4 Dağıtılan

Detaylı

EKONOMİ POLİTİKALARI GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI Eylül 2013, No: 74

EKONOMİ POLİTİKALARI GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI Eylül 2013, No: 74 EKONOMİ POLİTİKALARI GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI Eylül 2013, No: 74 i Bu sayıda; Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri, 2013 2. Çeyrek dış borç verileri değerlendirilmiştir. i 1 İhracatta Olağanüstü Yavaşlama

Detaylı

STRATEJİK PLAN (2015-2018) HEDEF-FAALİYET-MALİYET TABLOSU

STRATEJİK PLAN (2015-2018) HEDEF-FAALİYET-MALİYET TABLOSU STRATEJİK PLAN (215-218) HEDEF-FAALİYET-MALİYET TABLOSU Kurumsal Kaynakların Geliştirilmesi Zaman ve Stres Yönetimi eğitimi Etkinlik Katılımcı 25 25 25 25 1.2 1.2 1.4 1.4 Liderlik eğitimi Etkinlik Katılımcı

Detaylı

Sayın DEİK Başkanım, Kıymetli Konuklar, Değerli Basın Mensupları, Hepinizi Türkiye İhracatçılar Meclisi ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum.

Sayın DEİK Başkanım, Kıymetli Konuklar, Değerli Basın Mensupları, Hepinizi Türkiye İhracatçılar Meclisi ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum. Sayın DEİK Başkanım, Kıymetli Konuklar, Değerli Basın Mensupları, Hepinizi Türkiye İhracatçılar Meclisi ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum. Bu akşam, Ambargo Sonrası İran: Ekonomik ve Ticari Etki Analizi

Detaylı

http://www.yeniasir.com.tr/surmanset/2017/02/21/istihdam-icin-sahaya-indiler Cumhurbaşkanı Erdoğan ın istihdam seferberliği çağrısına Balıkesir den tam destek geldi. Balıkesir Valisi Yazıcı, Sanayi Odası

Detaylı

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu Yeditepe Üniversitesi Bölüm Başkanı ve Öğretim Görevlileri Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat Kuru ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ömer ŞENGÜL, 21 Şubat 2013 Perşembe günü Yeditepe Üniversitesi Gıda

Detaylı

BANK MELLAT Merkezi Tahran Türkiye Şubeleri 2014 II. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

BANK MELLAT Merkezi Tahran Türkiye Şubeleri 2014 II. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU BANK MELLAT Merkezi Tahran Türkiye Şubeleri 2014 II. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R I. GENEL BİLGİLER 1. Şubenin Gelişimi Hakkında Özet Bilgi 2. Şubenin Sermaye ve Ortaklık Yapısı 3.

Detaylı

ŞEKER PİLİÇ VE YEM SAN. TİC. A.Ş.

ŞEKER PİLİÇ VE YEM SAN. TİC. A.Ş. ŞEKER PİLİÇ VE YEM SAN. TİC. A.Ş. SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2010-31.12.2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler Yönetim Kurulu... 2 Denetim Kurulu.. 2 Sermaye Yapısı.. 2 Temettü

Detaylı

STRATEJİK PLAN (2015-2018) 2015 YILI FAALİYET PLANI

STRATEJİK PLAN (2015-2018) 2015 YILI FAALİYET PLANI STRATEJİK PLA (2015-2018) 2015 YILI FAALİYET PLAI Faaliyet OCAK ŞUBAT MART İSA MAYIS Zaman ve Stres Yönetimi Eğitimi Müşteri/ ve İletişim Teknikleri Office ve oda programları eğitimi Performans değerlendirme

Detaylı

Tu rkiye de Iİnşaat Sekto ru. Aylık Bülten

Tu rkiye de Iİnşaat Sekto ru. Aylık Bülten Tu rkiye de Iİnşaat Sekto ru Aylık Bülten Eylül 2013 Genel Ekonomi Büyüme Hızları Tarım İmalat Sanayi İnşaat Toptancılık ve Perakendecilik Turizm Ulaştırma ve Haberleşme Konut Sahipliği Gayrimenkul ve

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU 31 ARALIK 2005 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU 31 ARALIK 2005 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR BÜYÜME AMAÇLI HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU MALİ TABLOLAR BÜYÜME AMAÇLI HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU 1 OCAK 2005 31 ARALIK 2005 DÖNEMİNE AİT BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU 1. Anadolu Hayat Emeklilik

Detaylı

Sayın Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası ve Türkiye Kazakistan İş Konseyi Kazak Tarafı Başkanı

Sayın Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası ve Türkiye Kazakistan İş Konseyi Kazak Tarafı Başkanı Sayın Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası ve Türkiye Kazakistan İş Konseyi Kazak Tarafı Başkanı Ayan YERENOV, Sayın Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Türk Tarafı Başkanı Mert SARI, Değerli Katılımcılar,

Detaylı

Yapısal Gelişim, Modern Dönüşüm.

Yapısal Gelişim, Modern Dönüşüm. Yapısal Gelişim, Modern Dönüşüm. www.nuryap.com nur yapı biz kimiz? Başarılarını 1985 yılından bu yana sürdüren Nur Yapı, tek kişilik bir ofiste şahıs firması olarak Setdar ANAÇAL tarafından kurulup, o

Detaylı

14 19 OCAK 2016 ALMANYA - FRANKFURT / HANNOVER

14 19 OCAK 2016 ALMANYA - FRANKFURT / HANNOVER HEIMTEXTIL EV TEKSTİLİ VE DEKORASYON & DOMOTEX HALI VE ZEMİN KAPLAMALARI FUARI ZİYARET RAPORU 14 19 OCAK 2016 ALMANYA - FRANKFURT / HANNOVER Aykut TERZİOĞLU Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü Fuarcılık Şefi

Detaylı

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ (2012) YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ (2012) YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI YENİ TEŞVİK SİSTEMİ (2012) YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI 1 YENİ TEŞVİK SİSTEMİ YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI T.C. Ekonomi Bakanlığı, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Müdürlüğü tarafından 01 Ocak 2012

Detaylı

Kahramanmaraş mutlaka devler liginde olacak

Kahramanmaraş mutlaka devler liginde olacak Kahramanmaraş mutlaka devler liginde olacak Sami Altınkaya nın Bloomberg TV de canlı olarak yayınlanan çıkış yolu programına katılan KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük: 2023 te Kahramanmaraş ın 5 milyar dolar

Detaylı

Sayı: 2009/18 Tarih: 09.08.2009 Aileler krize borçlu yakalandı; sorunu işsizlik katladı

Sayı: 2009/18 Tarih: 09.08.2009 Aileler krize borçlu yakalandı; sorunu işsizlik katladı Sayı: 2009/18 Tarih: 09.08.2009 Aileler krize borçlu yakalandı; sorunu işsizlik katladı - Ekonomik krizin şiddeti devam ederken, krize borçlu yakalanan aileler, bu dönemde artan işsizliğin de etkisi ile

Detaylı

TÜRKİYE EKONOMİSİ MAKRO EKONOMİK GÖSTERGELER. (Kasım 2015)

TÜRKİYE EKONOMİSİ MAKRO EKONOMİK GÖSTERGELER. (Kasım 2015) TÜRKİYE EKONOMİSİ MAKRO EKONOMİK GÖSTERGELER (Kasım 2015) TEPAV Perakende Güven Endeksi-TEPE (Ağustos 2015) TEPE, Ekim ayında bir önceki aya ve geçen yılın aynı dönemine göre arttı. Geçtiğimiz 3 ayda işlerin

Detaylı

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doç. Dr. Turan EROL un

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doç. Dr. Turan EROL un Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doç. Dr. Turan EROL un Şirket Finansmanı ve Halka Açılmada Yeni Yol Haritası: Girişim Sermayesi ve Özel Sermaye Şirketleri Panelinde Yaptığı Konuşma 21.03.2008 Oditoryum,

Detaylı

TRABZONSPOR ŞENOL GÜNEŞ STADYUMU AÇILIŞI

TRABZONSPOR ŞENOL GÜNEŞ STADYUMU AÇILIŞI şubat 2017 18. SAYI TRABZONSPOR ŞENOL GÜNEŞ STADYUMU AÇILIŞI Trabzonspor Kulübü nün yeni stadyumunun açılışında ekibimizle görev başındaydık. Trabzon ofisimizden ekibin kurulumunun sağlandığı bu önemli

Detaylı

Konuşmamda sizlere birkaç gün önce açıklanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Stratejisi ve Eylem Planı hakkında bilgi vereceğim.

Konuşmamda sizlere birkaç gün önce açıklanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Stratejisi ve Eylem Planı hakkında bilgi vereceğim. 4 Ekim 2009 Tarihinde, DPT Müsteşar Yardımcısı Erhan USTA nın Euro50 Group Seminerinde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Stratejisi ve Eylem Planına İlişkin Konuşma Metni Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Detaylı

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI Haziran/2017 OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİNİN HAZİRAN AYI TOPLANTILARINDA TOPLAM 12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR. 1. MESLEK KOMİTESİ KARARLARI HAYVANCILIK VE

Detaylı

BURSA TİCARET BORSASI

BURSA TİCARET BORSASI Özer Matlı; Kadın Girişimcileri Cesaretlendirmek İçin Elimizden Geleni Yapacağız... Bursa Ticaret Borsası nın (BTB) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)

Detaylı

Konuşmama ekonomik değerlendirmelerimle devam edeceğim.

Konuşmama ekonomik değerlendirmelerimle devam edeceğim. Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, Meslek Komitesi Başkanları, OSB Başkanları, Değerli Basın Mensupları Ayhan Zeytinoğlu, 13 Eylül 2017 Eylül ayı Meclis Toplantımıza hoş geldiniz diyor ve hepinizi Yönetim

Detaylı

ÖZGÜN FİKİRLERİNİZİ PROJELENDİRELİM

ÖZGÜN FİKİRLERİNİZİ PROJELENDİRELİM Şirket Tanıtımı Progino PROGİNO 2005 yılından itibaren Eskişehir de mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Faaliyetlerine 2008 yılından beri Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesinde sürdürmektedir.

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2015 YILI II. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU. Raporun Ait Olduğu Dönem : 01 Ocak 2015 30 Haziran 2015

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2015 YILI II. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU. Raporun Ait Olduğu Dönem : 01 Ocak 2015 30 Haziran 2015 ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2015 YILI II. ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU Raporun Ait Olduğu Dönem : 01 Ocak 2015 30 Haziran 2015 Bankanın Ticaret Unvanı Genel Müdürlük Adresi : Asya Katılım Bankası A.Ş. : Saray

Detaylı