Tawjihi Sınavlarından en az. Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tawjihi Sınavlarından en az. Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden"

Transkript

1 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. SAT I sınavından en az 1000 toplam puan ve en az sayısal bölümler için 600 matematik, ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. SAT I sınavından en az 1000 toplam puan vesözel bölümler için 600 sözel puanı, ACT (American College Test) Tıp Fakültesi, Mühendislik ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. sınavından en az Mimarlık Fakültesi için 24, ACT (American College Test) ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. sınavından en az Diğer sayısal puan türleri için 22 ACT (American College Test) Sözel, Dil ve EA puan türlerinden ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. sınavından en az 21 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Abitur (Alman Bakaloryası) en fazla 2,5 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Uluslararası Bakalorya biri başvurulan alandan olmak üzere 4 sınavdan en az 24 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Tawjihi Sınavlarından en az Tıp Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi için Scientific Stream den 85 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Tawjihi Sınavlarından en az Diğer sayısal puan türleri için Scientific Stream den 80 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Tawjihi Sınavlarından en az Tawjihi Sınavlarından en az GCE Sınavından en az GCE Sınavından en az GCE Sınavından en az GCE Sınavından en az GCE Sınavından en az Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden EA puan türleri için Industrial ve/veya Commercial Stream den 80 Sözel ve Dil puan türleri için Literary Stream den 75 Tıp Fakültesi için Matematikten 1A Level Fizik, Kimya ve Biyolojiden herhangi ikisinden 2A Level Mühendislik Fakülteleri için, Matematik, Fizik ve Kimyadan 3A Level Diğer Sayısal puan türleri için Matematik ve Fizikten 2A Level ve herhangi bir diğer alandan 1A Level EA puan türü için Matematikten 1A Level ve herhangi diğer iki konudan 2A Level Sözel ve Dil puan türleri için biri kendi ana konusu olmak üzere 3A Level Tıp Fakültesi için Scientific Stream'den en az 216 Mühendislik Mimarlık Fakültelerinin herhangi bir bölümü için Scientific Stream'den en az 204 İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin herhangi bir bölümü için Scientific Stream'den en az 200 Sayısal Puan esasına göre diğer bölümler için Scientific Stream'den en az 173 EA puan esasına göre diğer bölümler için Literary Stream'den en az 165 (İİBF hariç)

2 Suriye de yapılan Al-Shahada-Al ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden Dil puan esasına göre Language Stream'den en az 27 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Lübnan da yapılan Bakalorya (Baccalaureat Libanais) sınavı başvuracağı puan türüne göre en az 14/20 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Çin Halk Cumhuriyet nde yapılan Üniversite Giriş Sınavından (Gaokao) Başvurulan programın puan türünde 750 üzerinden en az 600, ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. Kenya KCSE en az C+ almak ABDULLAH GÜL Scholastic Aptitute Test (SAT) Math ve critical reading teslerinde 1600 üzerinden en az 1100 toplam puan, math testinden ise en az 660 / 800 puan ABDULLAH GÜL American College Testing (ACT) en az 24 / 36 puan ABDULLAH GÜL International Baccalaureate (IB) diploma notu en az 33 ABDULLAH GÜL General Certificate Education (GCE) Başvurulan programla ilgili olmak üzere A seviyesi (A-Level) sınavı ABDULLAH GÜL Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Başvurduğu programın bir önceki yılın taban başarı sıralamasına eşit ya da daha başarılı olmak ACIBADEM SAT I sınavından en az 1100 toplam puan ve en az 600 matematik puanı, ACIBADEM GCE (A Level) Sınavından en az biri başvurulan programla ilgili olmak üzere en az 3 konuda A seviyesi, ACIBADEM ACT (American College Test) sınavından fen (scientific reasoning), matematik (math) ve toplam puan olarak en az 24, ACIBADEM Uluslararası Bakalorya Diploma notu en az 30, ACIBADEM Ürdün ve Filistin de yapılan Tawjihi sınavlarında fen dalında (Scientific Stream) tüm derslerden alınan sınav not ortalaması en az 90, ACIBADEM ACIBADEM fen dalında (Scientific Stream) Lübnan da yapılan Bakalorya diploma notu 20 üzerinden en az (Baccalaureat Libanais) sınavından 15, TÜBİTAK ın tanıdığı ve katıldığı uluslararası bilim olimpiyatlarında altın, gümüş,bronz madalya Acıbadem Üniversitesi Ölçme ve Üniversite Senatosu tarafından Yerleştirme Sınavı belirlenen puan SAT 1 (Scholastic Assessment Test) Reasoning en az 1100 / 1600 Üniversitelerin yapmış olduğu Yabancı Öğrenci Sınavı en az 40 / 80 ACIBADEM ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Abitur (Genel Alman Yüksekokul Yeterliliği) en fazla 2 / 4 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ACT (American College Test) en az 24 / 36 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ IB (International Baccalaureate) (Uluslararası Bakalorya) en az 30 / 42 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Fransız Bakalorya Diploması en az 15 / 20 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ GCE AL (General Certificate of Education- Advanced Level) en az 140 / 420 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Avusturya Matura diploması (Matura) Reifeprüfung 2,5 / 4

3 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ İtalya Maturita (Diploma di Maturita) diploması en az 60 / 100 Tawjihi (Ürdün ve Filistin'de yapılan sınav) en az 90 / 100 Baccalaureat Libanais (Lübnan'da yapılan Bakalorya Sınavı en az 70 / 100 Gaokao (Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapılan Sınav) en az 500 / 750 Al-Shada-Al-Thanawiyya (Suriye'de yapılan Sınav) en az 185 / 240 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Diploma Debirestan ve Pişdaneşgahi (İran'da yapılan Sınav) en az 17 / 20 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Kazakistan Ulusal Üniversite Testi en az 90 / 120 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Senegal Baccalauréat en az 15 / 20 ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Saudi National Performans Test of ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ADIYAMAN The Overall Capacity en az 70 / 100 Ujian Nasional (UAN) veya (UN) sınavı en az 70 / 100 Azerbaycan TQDK tarafından yapılan merkezi üniversite giriş sınavı Adıyaman Üniversitesi ve/veya Türkiye deki diğer Üniversiteler tarafından yapılan Yabancı Uyruklu Öğrenci Kabul Sınavı Başvurulan programla ilgili alanda (ihtisas grubu) 700 üzerinden en az 550 Tam notun 100 üzerinden en az 50 sine Tıp Fakültesi için 80 ine sahip olmak. ADIYAMAN SAT I sınavı ADIYAMAN GCE (A level) sınavı Ürdün ve Filistin'de yapılan Tawjihi ADIYAMAN sınavları ADIYAMAN Uluslararası Bakalorya diploması ADIYAMAN ABITUR sınavı ADIYAMAN Matura Sınavı ADIYAMAN ACT (American College Test) sınavı ADIYAMAN Fransa da yapılan Bakalorya Sınavı En az 1000 toplam puan ve en az 500 matematik puanı, Tıp Fakültesi için en az 1100 toplam puan ve en az 750 matematik puanı almak. En az biri başvurulan programla ilgili olmak üzere en az 3 konuda A seviyesine Tıp Fakültesi için Matematikten en az A Level, Fizik, Kimya, Biyolojinin en az ikisinden A seviyesine sahip olmak. Fen dalında (Scientific Stream) tüm derslerden alınan sınav not ortalaması 100 üzerinden en az 80, Tıp Fakültesi için en az 90 olmak. Diploma notu en az 30 olmak. En az 4 puan almak, Tıp Fakültesi için 1 (bir) ile mezun olmak. Tıp Fakültesi için 1 (bir) ile mezun olmak. Fen (sciencereasoning), Matematik (math) ve toplam puan olarak en az 21 puan almak. Mühendislik Fakültesi ve Tıp Fakültesi için en az 24 puan almak. Sınavdan en az 12/20 puan Tıp Fakültesi için en az 16 / 20 puan almak.

4 ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN Lübnan'da yapılan Bakalorya (Baccalaureat Libanais) sınavı Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapılan Üniversite giriş sınavı (Gaokao) Suriye'de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya(Baccalaureate) sınavı Suriye'de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya(Baccalaureate) sınavı Suriye'de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya(Baccalaureate) sınavı Suriye'de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya(Baccalaureate) sınavı Libya da yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) sınavı Türkmenistan Attestat O Srednam Obrazovanii Sınavı ADIYAMAN Kırgızistan Ulusal Burs Sınavı ADIYAMAN Orta öğretim puanı ile gelen adaylar ADIYAMAN ADIYAMAN ADIYAMAN TÜBİTAK ın tanıdığı ve katıldığı uluslararası bilim olimpiyatlarında Fen ve Matematik Alanındaki Bilim Olimpiyatları İran da lise diploma notu ortalaması (Diplome Debirestan) ADIYAMAN Yunanistan Üniversite Giriş Sınavı Fen dalında (Scientific Stream) diploma notu 100 üzerinden en az 65, Tıp Fakültesi için en az 80 olmak. Başvurulan programın puan türünde 750 üzerinden en az 540 puan Tıp Fakültesi için en az 600 puan almak. Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden fen dalında (Scientific Stream) en az ; Tıp Fakültesi için 195, Mühendislik Fakültesi için 185, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü için 155, Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için Literary Stream en az 170, Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden alanı ile ilgili puan türünde olmak üzere en az Fen-Edebiyat Fakültesi için 165, Eğitim Fakültesi için 170, Diğer bölümler için 160 puan, Tıp Fakültesi için 200 / 240 puan almak Fen dalında(scientific Stream) 240 üzerinden, en az Tıp Fakültesi için 200, Mühendislik Fakültesi Bölümleri için 185, diğer bölümler için en az 170 puan almak. 5 üzerinden en az 3 puan Tıp Fakültesi için en az 4 puan almak. MaingTesting Sınavından 245 üzerinden en az 114 puan. Tıp Fakültesi için en az 200 puan almak. Tam notun en az % 80 ine, Tıp Fakültesi için en az % 90 ına sahip olmak. Altın, gümüş ve bronz madalya almış adaylar ile Matura diplomasına sahip adayların başvuruları kabul edilebilir, Tıp Fakültesi için altın veya gümüş madalya almış olmak En az 12/20 ve Pişdaneşgahi bitirme notu en az 12/20, Tıp Fakültesi için en az 16 / 20 olmak, Tam puanın en az % 50 ı veya üzerinde Tıp Fakültesi için en az %80 veya üzerinde puan almış olmak,

5 ADIYAMAN Makedonya Üniversite Giriş Sınavı ADIYAMAN Kosova Üniversite Giriş Sınavından TQDK Sınavı (Azerbeycan ADIYAMAN Üniversite Giriş Sınavı) Tam puanın en az % 50 ı veya üzerinde Tıp Fakültesi için en az %80 veya üzerinde puan almış olmak, Tam puanın en az % 50 ı veya üzerinde Tıp Fakültesi için en az %80 veya üzerinde puan almış olmak, En az 400/700, Tıp Fakültesi için en az 550 / 700 ADIYAMAN ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. Bu listede yer almayan diğer ülkelerden Adıyaman Üniversitesine başvuran öğrenci adaylarının Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı veya eşdeğer bir sınavdan yeterli puanı almış olması tarafından kabul edilecek diğer sınavlar Adıyaman Üniversitesi, Yabancı Uyruklu Öğrenci Kabul Komisyonu tarafından başarılı olarak değerlendirilenler toplam puan ve en az 500 SAT sınavından en az matematik puanı, sınavından matematik (math) fen ACT (American College Testing) (science reasoning) ve toplam puan sınavından olarak en az 21 puan GCE (General Certificate Educatıon / A Level Sertificate) sınavından (en az 2 ders) A Level Sertifikası I.B. (International Baccalaureate) Uluslararası Bakalorya Diploması diploma notu en az 28 ADNAN MENDERES ÜNİ. ABITUR (Alman Bakaloryası) sınavı en fazla 4 ADNAN MENDERES ÜNİ. FRANSIZ BAKALORYASI diploma notu en az 12 ADNAN MENDERES ÜNİ. ÜRDÜN ve FİLİSTİN de yapılan TAWJİHİ sınavından fen dalında (Scientific Stream) tüm derslerden alınan sınav sonucunun 80 /100 ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. LÜBNAN da yapılan BAKALORYA (Baccalaureat Libanais) sınavında AL-SAHADA-AL TAHANAWİYYA (Suriye Bakaloryası) Çin Halk Cumhuriyet nde yapılan Üniversite Giriş Sınavından (Gaokao) İran da lise diploma notu (Diplome Debirestan) Libya da yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavı fen dalında (Scientific Stream) diploma notu en az 13 Fen Dalında (Scientific Stream), Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bölümleri için 240 üzerinden 180 diğer bölümler için en az 175 başvurulan programın puan türünde 750 üzerinden en az 480 ortalaması en az 12/20 ve Pişdaneşgahi bitirme notu en az 12/20, Mühendislik ve Fen Fakültesi Bölümleri için en az 195, diğer bölümler için en az 185, başvurulan programın puan türünden en az 12/20 ADNAN MENDERES ÜNİ. Senegal de yapılan Bakalorya sınavı Endonezya da yapılan Ujian Akhir ADNAN MENDERES ÜNİ. Nasional (UAN) veya (UN) sınavı en az 40 / 60 puan TÜBİTAK ın tanıdığı ve katıldığı ADNAN MENDERES ÜNİ. uluslararası bilim olimpiyatlarında altın, gümüş,bronz madalya Türkiye'deki diğer üniversiteler tarafından yapılan Yabancı Uyruklu ADNAN MENDERES ÜNİ. Öğrenci Kabul Sınavları en az 50 / 100 ADNAN MENDERES ÜNİ. Kenya Lise Eğitim Sertifikası KCSE en az C+ (59-55)

6 ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. ADNAN MENDERES ÜNİ. Kendi ülkesinde yükseköğretime başlama koşulunu taşıdığına dair belge Türk Konsolosluğu onaylı başvurulan program için bir önceki ÖSS- YGS / LYS sonuçları yılın taban puanını taşımak Mühendislik Fakültesi Bölümleri için not ortalaması da talep edilecektir en az 3 / toplam puan ve en az 550 matematik puanı, AFYON KOCATEPE ÜNİ. SAT Reasoning Testinden en az GCE AL (General Certificate Educatıon / A Level Sertificate) en az biri başvurulan programla AFYON KOCATEPE ÜNİ. sınavından ilgili olmak üzere en az 2 A seviyesi tüm derslerden alınan sınav not AFYON KOCATEPE ÜNİ. TAWJİHİ sınavı ortalaması en az 80 /100 AFYON KOCATEPE ÜNİ. Uluslararası Bakalorya Başvuracağı bölüme göre en az 28 matematik (math) fen (science reasoning) ve toplam puan olarak AFYON KOCATEPE ÜNİ. ACT (American College Test) sınavı en az 20 AFYON KOCATEPE ÜNİ. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ÖSYS Başvurulan programın puan türünde bir önceki yıl ÖSYS'de oluşan taban puanına sahip olmak AFYON KOCATEPE ÜNİ. ABITUR (Alman Bakaloryası) sınavı en fazla 4 AFYON KOCATEPE ÜNİ. FRANSIZ BAKALORYASI diploma notu en az 10 AFYON KOCATEPE ÜNİ. Al-Shahada-Al Thanawiyya Al- Amma ) Sınavından en az 120 AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. Azerbaycan TQDK tarafından yapılan merkezi üniversite giriş sınavı Çin Halk Cumhuriyet nde yapılan Üniversite Giriş Sınavından (Gaokao) Merkezi Lise Bitirme (Matura) Sınavı Güney Kore College Scholastic Aptitude Test (CSAT) Endonezya Ujian Nasional (UN) Sınavı Kazakistan Ulusal Üniversite Giriş Testi Kenya KCSE (Kenya Certificate of Secondary Education) Sınavı Kırgızistan National University Entrance Examination (ORT). Kudrat Sınavı Moğolistan Merkezi Üniversite Giriş Sınavı West African Examination Council (WAEC) Sınavı Lisans programlarında başvurduğu programla ilgili alanda (İhtisas Grubu) en az 550 puan başvurulan programın puan türünde en az 375 standart puan en az %50 başarı başvurulan programın puan türünde en az 400 standart puan en az 30 puan en az 60 puan en az C+ ortalama, ayrıca başvurulan programla ilgili alanda en az 40 toplam puan en az 160 puan Merkezi Lise Bitirme Sınavında başvurulan programla ilgili dalda en az % 50 başarı ve en son iki yıl içinde alınan Kudrat sınavından en az %50 Başvurulan programla ilgili dört alanın her birinden en az 600 puan Matematik, ingilizce dersleri dahil olmak üzere en az 6 dersten başarı ve en az 3 kredi sahibi C olmak

7 AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. AFYON KOCATEPE ÜNİ. Zimbabwe Zimsec Sınavı Afyon Kocatepe Üniversitesi veya Türkiye'deki herhangi bir üniversite tarafından yapılan Yurtdışı Öğrenci Sınavı Bu listede yer almayan ilgili ülke ulusal sınavları Ortaöğretim Not Ortalaması (GPA) Diploma Deberistan/Pişdaneşgahi Attestat / Certificate of Secondary Educ. SAT I (Eğitim Değerlendirme Sınavı): Lisans programlarında başvurduğu programla ilgili alanlarda alınan en az bir A ve iki B notu alınmış üç Zimsec A seviyesi en az 50 puan Üniversite tarafından değerlendirilir. AFYON KOCATEPE ÜNİ. en az %50 başarı En az 1000 toplam puan ve en az AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. 400 Matematik puanı, Matematik, Fen ve toplam puan AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. ACT (Amerikan Koleji Sınavı): olarak en az 20, En az biri başvurulan bölümle ilgili olmak üzere en az 3 konuda A seviyesi olan ve bu konulardan aldıkları notların ortalaması C ve AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. GCE (Genel Yeterlilik Sınavı) üzeri AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Uluslararası Bakalorya diploma notu an az 24 AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Alman ABITUR sınavı en fazla 4 AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Fransız Bakaloryası diploma notu en az 10, AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Matura en fazla 4, AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Ürdün ve Filistin Tawjihi sınavı en az 70 / 100 AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Lübnan Bakaloryası en az 12, AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Suriye Al-Shahada al-thanawiyya (Suriye Bakaloryası): en az 150 Ortalaması en az 12/20 ve AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. İran lise diploması (Diploma Debirestan) Piştaneşgahi bitirme notu en az 12/20, AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. Kazakistan Ulusal Üniversite Testi: 120 üzerinden en az 60, AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİV. AHİ EVRAN Başvurulan programın puan türüne Çin Halk Cumhuriyeti Gaokao göre 400 / 750 Türkiye'deki yetkililerin geçerli olarak tanıdığı uluslararası bilim, sanat ve spor olimpiyatlarında altın, gümüş,bronz madalya Ahi Evran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı AEÜ- YÖGS en az 50 / 100 AHİ EVRAN ACT (American College Test) sınavı TAWJİHİ sınavından fen dalında AHİ EVRAN (Scientific Stream) AHİ EVRAN SAT I Reasoning testi AHİ EVRAN GCE (A Level) Sınavı Lübnan da yapılan Bakalorya AHİ EVRAN (Baccalaureat Libanais) sınavı matematik (math) fen (science reasoning) ve toplam puan olarak en az 24 tüm derslerden alınan sınav not ortalaması en az 90 /100 başvurulan bölüme göre en az 1000 ile 1100 toplam puan almış olmak en az biri başvurulan programla ilgili olmak üzere en az 3 konuda A seviyesi almış olmak ve konulardan aldıkları notların ortalaması C ve üzeri olmak fen dalında (Scientific Stream) diploma notu en az 70,

8 AHİ EVRAN Uluslararası Bakalorya AHİ EVRAN AHİ EVRAN İran da lise diploma notu (Diplome Debirestan) Çin Halk Cumhuriyet nde yapılan Üniversite Giriş Sınavından (Gaokao) başvuracağı bölüme göre diploma notu en az 28 ile 32 olmak ortalaması en az 12/20 ve Pişdaneşgahi bitirme notu en az 12/20, Başvurulan programın puan türünde 750 üzerinden en az 490, AHİ EVRAN ABITUR (Alman Bakaloryası) sınavı en fazla 4 AHİ EVRAN AHİ EVRAN Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden Libya'da yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden AHİ EVRAN Yunanistan Üniversite Giriş Sınavı AHİ EVRAN Makedonya Üniversite Giriş Sınavı sayısal ve eşit ağırlıklı puanla öğrenci kabul eden bölümler için en az 190 diğer bölümler için en az 175 puan Mühendislik ve Fen Fakültelerinin bölümleri için en az 195 diğer bölümler için en az 185 puan tam puanın en az %40'ı veya üzerinde puan almak tam puanın en az %40'ı veya üzerinde puan almak tam puanın en az %40'ı veya üzerinde puan almak en az 60 puan AHİ EVRAN Kosova Üniversite Giriş Sınavı AHİ EVRAN Endonezya'da yapılan UAN Sınavı AHİ EVRAN FRANSIZ BAKALORYASI diploma notu en az 12 TÜBİTAK ın tanıdığı ve katıldığı AHİ EVRAN uluslararası bilim olimpiyatlarında altın, gümüş,bronz madalya Diğer Türk üniversitelerinin yapmış olduğu sınavlardan alınan sınav AHİ EVRAN sonuç belgesi en az 50 / 100 AHİ EVRAN Bu listede olmayan diğer sınav sonuçları Söz konusu sınav sonuçları yoksa ilgili makamca onaylanmış lise bitirme puanı ONO en az 40 Üniversite değerlendirir AHİ EVRAN AHİ EVRAN Kazakistan Ulusal Üniversite Testi en az 70 / 120 AKDENİZ ABITUR en fazla 4 AKDENİZ Uluslararası Bakalorya en az 28 GCE (General Certificate AKDENİZ Education) A Level Lübnan da yapılan Bakalorya AKDENİZ (Baccalaureat Libanais) sınavı en az 13, AKDENİZ FRANSIZ BAKALORYASI en az 10, AKDENİZ SAT I (Scholastic Aptitude Test) sınavından en az en az biri başvurulan programla ilgili olmak üzere en az 3 konuda A en az 1100 toplam puan ve program türüne göre ilgili testten en az 500 AKDENİZ ACT (American College Test) sınavı en az 20, Matura (Avusturya Lise Bitirme AKDENİZ Sınavı) en fazla en fazla 4 AKDENİZ Akdeniz Üniversitesi Uluslar arası Öğrenci Sınavı (AKUS) ve Yurt dışında sınav yapan diğer develet üniversitelerinin sınavları en az 50 (gerekli hallerdne üniversite senatosu tarafından değişiklik yapılabilir)

9 AKDENİZ YGS / LYS İlgili programın öğrenci alınımda kullandığı puan türünde yerleştirme için açıklanan en küçük puandan (lise birincileri hariç) büyük puana sahip olmak AKDENİZ TÜBİTAK ın tanıdığı ve katıldığı uluslararası bilim olimpiyatlarında altın, gümüş,bronz madalya Azerbaycan Üniversite Sınavı en az 550 / 700 AKDENİZ (TQDK) Çin Halk Cumhuriyet nde yapılan en az 500 / 750 AKDENİZ Üniversite Giriş Sınavı GAOKAO AKDENİZ Cibuti Baccalaureate lise diplomasında % 50 başarı AKDENİZ West African Examination Council (WAEC-SSCE) üçü başvurulan programla ilgili olmak üzere beş konudan toplan en fazla 15 puan Suriye-Libya Bakaloryası Al en az 170 / 240 AKDENİZ Shahada Al Thanawjiya Ürdün ve Filistin de yapılan Tawjihi en az 75 / 100 AKDENİZ sınavı AKDENİZ Kazakistan Ulusal Üniversite Testi en az 90 / 120 KIRGIZİSTAN Ulusal Üniversite en az 120 / 250 AKDENİZ Giriş Sınavı (ORT) AKDENİZ İran Diploma Debirestan ve Pişdaneşgahi en az 10 / 20 AKSARAY ACT (American College Test) sınavı en az 20 AKSARAY SAT math ve critical reading testlerinde en az toplam 1000 / 1600 puan ve 500 / 800 matematik puanı almış olmak AKSARAY GCE (A Level) 2 dersten başarılı olmak AKSARAY IB International Baccalaureate en az 25 AKSARAY ABITUR sınavı en fazla 3 AKSARAY Baccalaureate 10 AKSARAY TÜBİTAK tanıdığı ve katıldığı Uluslararası Bilim Olimpiyatları nda alınan derece altın, gümüş, bronz madalya AKSARAY Aksaray Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı en az 40 AKSARAY Türkiye'deki diğer üniversiteler tarafından yapılan Yabancı Öğrenci Sınavları en az 40 AKSARAY YGS başvurulan programın puan türünden ön lisans programlarında en az 140 puan, lisans progralarında en az 180 puan AKSARAY LYS başvurulan programın puan türünde LYS'den en az 180 puan AKSARAY ABD Lise diploması Diplomaya sahip olmak AKSARAY Almanya Lise Diploması Diplomaya sahip olmak AKSARAY Afganistan Üniversite Giriş Sınavı KONKUR en az 250 Angola Habilitação / Diploma de AKSARAY Ensino Medio Diplomaya sahip olmak AKSARAY Arnavutluk Lise Diploması Diplomaya sahip olmak AKSARAY Arjantin Baccalaureate 50% AKSARAY Avustralya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak

10 AKSARAY Avusturya Lise Diploma Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Azerbaycan Lise Diploması Diplomaya sahip olmak AKSARAY Bahreyn Merkezi Lise Bitirme Sınavı Tawjihi başvurulan programla ilgili dalda en az % 75 AKSARAY Bangladeş Lise Bitirme Diploması 60% AKSARAY Belçika Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Benin Baccalaureate en az 10 AKSARAY Birleşik Arap Emirlikleri Tawjihiyya / General Secondary Education Certificate 50% AKSARAY Bolivya Bachiller / Técnico Certificado de estudios 50% AKSARAY Bosna Hersek Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Kuveyt Merkezi lise bitirme sınavı (Shahadat-al-thanawia-al-a'ama) en az 160 / 240 AKSARAY Brezilya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Hong Kong İleri Seviye Sınavı (HKALE) Hong Kong Ortaoğretim Mezuniyet Sınavı (HKDSE) Matematik ve Liberal Studies minimum D Seviyesi Liberya Batı Afrika ülkelerinde yapılan sertifika sınavı (WAEC) (WASSCE) altı konunun her birinden en az C seviyesi AKSARAY AKSARAY Bulgaristan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Burkina Faso Baccalaureate en az 10 AKSARAY Cezayir Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Çad Baccalaureate en az 10 Çin Halk Cumhuriyet nde yapılan Üniversite Giriş Sınavından (Gaokao) en az 480, AKSARAY AKSARAY Kamerun Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Çek Cumhuriyeti Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Danimarka Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak Demokratik Congo Republic Examen D'etat en az 50 AKSARAY AKSARAY Dominik Cumhuriyeti Bachillerato en az % 50 AKSARAY Endonezya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Etiyopya Yükseköğretim Giriş Sınavı 60% AKSARAY Morokko Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Philipinler Kativayan (High Scool Diploma) Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Fas Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Filistin Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Finlandiya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Fransız Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Gana Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Gine Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Güney Kore CSAT 400 AKSARAY Güney Afrika Senior Certificate, Matrix Test 7 dersten en az 6'sından başarılı olmak AKSARAY Gürcistan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Haiti Baccalaureat 50% AKSARAY Hindistan da Lise Diploması 60% AKSARAY Hollanda Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY İngiltere Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Irak Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak

11 AKSARAY İran Diploma Debirestan ve Pişdaneşgahi 12 AKSARAY İsrail Teudat Bagrut 50% AKSARAY İspanya (Spain) Baccaulaureate 50% AKSARAY İsviçre Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY İtalya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Japonya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Cambodia-Baccaulaureate 50% AKSARAY Kamerun Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Kanada Lise Diploması 60% AKSARAY Montenegro Diploma Record of Study Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Katar Al-Thanawila Aama Qatari 60% AKSARAY Kazakistan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Kenya Eğitim Sertifikası C+ AKSARAY Kırgız Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Kolombia Baccaulaureate 50% AKSARAY Kosova Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Küba Diploma de Techinco de Segundo Grau 50% AKSARAY Letonya Lise Diploması 6 AKSARAY Libya Al Shahada-Al-Thanawiya Mühendislik alanları için 180, diğer alanlar için 170 AKSARAY Litvanya Brandos Atestatas 70 AKSARAY Lübnan Baccalaureate 12 AKSARAY Madagascar Baccalaureate 11 AKSARAY Macaristan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Makedonya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Mali Baccalaureate 11 AKSARAY Malawi School Certificate of Education Exam (MSCE) C AKSARAY Malezya Sijil Pelajaran Malaysia / Malaysia eğitim Sertifikası / Sijil Tinggi Persekolahan Malaysia / Malaysia Lise Sertifikası En az 2 dersten A ile geçmek ve Lise Diplomasında %50 Başarı AKSARAY Mexico Baccalaureate 50% AKSARAY Mısır The Thanaweya A ama General Public Examination 50 AKSARAY Moğolistan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Moldova Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Moritanya Lise Diploması 50% AKSARAY Mozambik Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Myanmar Basic Education Standart Exam (Matriculation) 60% AKSARAY Nepal Lise Diploması 60% AKSARAY Nijer Baccalaureate 11 AKSARAY Nijerya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Orta Africa Baccalaureate 10 AKSARAY Özbekistan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Pakistan Lise Diploması 60% AKSARAY Panama Baccalaureate 50% AKSARAY Papua Yeni Gine Lise Diploması 50% AKSARAY Peru Bachillerato / Tecnico 50% AKSARAY Polonya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Portekiz Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak

12 AKSARAY Romanya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Ruanda Lise Diploması 60% AKSARAY Russian National Final School Exam- EGE 42 AKSARAY Rusya lise Diploması (GOS) Diplomaya sahip olmak AKSARAY Beyaz Rusya Merkezi Sınavı en az 350 / 600 AKSARAY Senegal Bakaloryası 10 AKSARAY Sırbistan Diploma / Record of Study Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Slovakya Lise Diploması 50% AKSARAY Somali Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Sri Lanka General Certificate of Education Advanced Level Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Sudan School Certificate 60% AKSARAY Suriye Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Sierra Leone Batı Afrika Ülkerinde Yapılan Sertifika Sınavı (WAEC) (WASSCE) altı konunun her birinden en az C seviyesi AKSARAY Suudi Arabistan Tawjihiya 60 AKSARAY Tacikistan Lise Diploması 3 AKSARAY Taywan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Tanzanya Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Tayland Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Togo Baccalaureat 10 AKSARAY Tunus Baccalaureat 10 AKSARAY Türkmenistan Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Umman Tawjihi 80 AKSARAY Ukrayna ZNO (External Independent Testing) 150 AKSARAY Ürdün Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Venezuela Bachillerato 14 AKSARAY Vietnam Bang Tu Tai Hai (Baccalaureate) 6 AKSARAY Yemen Lise Diploması Diplomaya Sahip olmak AKSARAY Yunanistan Üniversite Giriş Sınavı en az 8 / 20 AKSARAY Zimbabwe Lise Diploması 50% AKSARAY Zambiya Lise Sertifikası Sertifikaya Sahip olmak AKSARAY Bu sınavlar dışındaki diğer sınavlar Başarı değerlendirmesi Kabul Komisyonu tarafından yapılabilir. ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA A.B.D. High School Diploma Official transcript of study sent directly to ontariocolleges.ca by the school or school board SAT - Asgari puan: 1000 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Afganistan Baccalauria / Baccalaureate Certificate ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Almanya Abitur Abschlusszeugnis der... (Completion Certificate) / Zeugnis der Fachhochschulreife (Certificate of University of Applied Sciences Maturity) / Zeugnis der allgemeinen / fachgebundenen Hochschulreife (Certificate of General/Subject Specific University Maturity) Asgari puan: 4

13 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Angola Habilitação / Diploma de Ensino Medio Diploma de Ensino Pre Universitario Arjantin Técnico / Bachillerato Arnavutluk Dëftesë Pjekurie / Certificate of Maturity Avustralya Secondary school graduation certificate Avusturya Reifeprüfung / Matura Azerbeycan Svidetel'stv/o Srednem Obrazovanii / Secondary School Leaving Certificate Asgari puan: 3 Bahreyn Tawjahiya (School Leaving Certificate) Bangladeş Higher Secondary Certificate / Intermediate Certificate ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Belçika Certificat d'enseignement Secondaire Superieur / Getuigschrift van Hoger Sec Onderwijs / Bek dat Toegang Verleent tot het Hoger Onderjwis Bekwaamheidsdiploma / Hoger Onderwijs / Diplôme de Maturité / Bekwaamheidsdiploma Belyaz Rusya Svidetel stvo/ o Srednem Obrazovanii / Certificate of Complete Secondary Diplom o Srednem Spetsialnom Obrazovanii / Diploma of Specialized Secondary Ed. Asgari puan: 6 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Benin Baccalauréat Relevé de notes Asgari puan: 11 Birleşik Arap Emirlikleri ALANYA HAMDULLAH EMİN Tawjihiyya / General Secondary PAŞA Education Certificate ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Birleşik Krallık General Certificate of Education / General Certificate of Secondary Education / Certificate of Secondary Education / Scottish Certificate of Education / Scottish Qualifications Certificate Bolivya Bachiller / Técnico Certificado de estudios GCE A 2 konudan A seviyesi ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Bosna Hersek Svedocanstvo Svjeduzha o Zarsenom Obrazovanji / Maturska Svjedodzba Report Cards Botswana General Certificate of Secondary Education / Cambridge Overseas School Certificate / Cambridge Overeseas Higher School Certificate Brezilya Certificado de Conclusao de 2 Grau / Ensino Medio Historico escolar Bulgaristan Diploma za Zavarsheno Sredno Obrazavonie

14 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Burkina Faso Baccalaureat Asgari puan: 11 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Burundi Diplôme des Humanites Complètes Relevé de notes ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Cameroon Baccalaureat Baccalauréat de l Enseignement Secondaire / GCE O and A Level examination results issued by the examination body Asgari puan: 11 Central African Republic Baccalaureat Baccalauréat / Diplôme ALANYA HAMDULLAH EMİN de Bachilier de l Enseignement du PAŞA Second Degré Relevé de notes Asgari puan: 11 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Cezayir Baccalauréat Asgari puan: 11 Chad Baccalaureat ALANYA HAMDULLAH EMİN Baccalauréat Relevé PAŞA de 毕 notes 业 证 书 Asgari puan: 11 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Cibuti Baccalauréat Relevé de notes ALANYA HAMDULLAH EMİN Çek Cumhuriyeti Maturitni Zkouška PAŞA / 普 Maturita 通 高 中 考 毕 业 试 Çin Gaoka Senior middle school diploma ( ) Senior middle school transcript National Senior High School Graduation Examination results ( ) for all applicants who completed senior middle school after 1991 Note: ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Notarial certificates are not acceptable in place of the above Asgari puan: 450/470 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Danimarka Bevis / Diploma Record of study ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Dominik Cumhuriyeti Bachillerato Certificado de estudios Ekvator Título de Bachiller / ALANYA HAMDULLAH EMİN Técnico Medio Certificado PAŞA de estudios ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Eritrean Secondary Education Certificate Ermenistan Attestat (Certificate of Secondary Education / Certificate of ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Completed General Secondary Education) Asgari puan: 6 Estonya Gümnaasiumi ltputunnistus / Secondary School Leaving ALANYA HAMDULLAH EMİN Certificate Akadeemiline / PAŞA Academic Record Asgari puan: 3 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Ethiopian School Leaving Certificate Ulusal Sınav asgari puanı: 400 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Fas Morocco Baccalauréat Diplôme du Baccalauréat Relevé de notes Asgari puan: 11 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Filipinler Katibayan / High School Diploma Transcript of study

15 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Filistine Tawjihi / Certificate of General Secondary Education Asgari puan: 70 Finlandiya Peruskoulun päästötodistus (Comprehensive School Completion Certificate) / Lukion päästötodistus / Dimissionsbetyg or Avgangsbetyg fran gymnasiet (Upper Secondary Completion Certificate) / Ylioppilastutkintotodistus / Studentexamensbetyg (Matriculation Examination Certificate) French Baccalaureate - Baccalauréat Relevé de notes Asgari puan: 12 Gabon Baccalauréat Relevé de notes Gambiya Senior Secondary School Leaving Certificate issued by the West African Examinations Council Gana Results of West African Examination Council / Nigerian Examination Council examinations (see notes) Note: The results submitted must be issued by the examining body and not the secondary school. For applicants who completed WAEC exams in 1993 or later, these results must now be verified on-line. To permit access to WAEC results, please provide the following: WAEC Copy of the Statement of Results Examination Number Examination year Examination type and month Card serial number (on the reverse side of the scratch card) 10 digit Personal Identification Number (PIN) Güney Afrika Senior Certificate, Matrix Test 7 konudan en az 6 sını geçmek Gürcistan Sashualo Skolis Atestati / Secondary School Leaving Certificate Asgari puan: 6 Hırvatistan Maturatna Svjedodzba / School Leaving Certificate Indeks / Uvjerenje Hindistan Higher Secondary Certificate / Intermediate Certificate / Pre-University Certificate Statement of Marks *Please note that the School Record is not sufficient* Hollanda VBO / MAVO / HAVO / VWO / MBO Diploma / Secondary School Certificate

16 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Hong Kong Certificate of Education Examination / Hong Kong Advanced / Advanced Supplementary Level Examination results issued by the Hong Kong Examinations Authority Irak Baccalauréat examination results Iranian Diploma High School Diploma / Pre-University Certificate Transcript of study Asgari puan: 15 Irlanda Leaving Certificate (Ordinary and Higher Level) İndonezya Surat Tamat Sekolah Menengah Umum Tingkat Atas (Senior Secondary school certificate of completion) puan belirtilmemiş Surat Tanda Tamat Belajar Sekolah Menegah Unum / Certificate of Completion of Upper Secondary School İspanya Bachillerato / Técnico Certificado de estudios İsrail Bagrut / Matriculation Examination İsveç Avgångsbetyg / Slutbetyg från Gymnasieskola / Studentexamen / Upper Secondary School Leaving Certificate İsviçre Diploma from Diplommittelschule / Ecole de Culture Générale / Scuola Cultura Generale / Federal Maturity Certificate / Maturitätszeugnis / Certificat de Maturité / Baccalauréat / Attestato di Maturità / federally recognized Cantonal Maturity Certificate / Eidgenössisch anerkanntes kantonales Maturitätszeugnis / Certificat de Maturité cantonal reconnu par la Confédération / Attestato di Maturità cantonale riconosciuto dalla Confederazione) İtalya Diploma di Maturità İzlanda Studentsprof Jamaika CXC examination results issued by the Caribbean Examinations Council / GSCE, GCE O and A Level examination results issued by the examination body Japonya Kotogakko Sotsugyo Shomeisho / Upper Secondary School Leaving Certificate Karadağ Diploma Record of study GCE A 2 Konuları A seviyesi

17 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Katar Al-Thanawaya Al-Aama / General Secondary Education Certificate Kazakistan Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 3 Kenya Certificate of Secondary Education / East African Certificate of Education Kırgızistan Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 3 Kolombiya Bachiller Certificado de estudios Kongo Cumhuriyeti BaccalauréatRelevé de notes Kongo Demokratik Cumhuriyeti Examen d etat Diplôme d Etat de l Enseignement Secondaire / Diplôme d Etat d Études Secondaires du Cycle Long Relevé de notes Asgari puan: 50 Korea High School Diploma Transcript of study Kosta Rika Bachillerato / Bachiller en la Ensenanza Media Certificado de estudios Kuveyt Shahadat-al-thanawia-ala'ama / General Secondary School Certificate Küba Título de Bachiller / Título de Técnico Medio Certificado de estudios Letonya Atestats par videjo izglitibu / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 6 Libya Secondary Education Certificate Litvanya Brandos Atestatas / Certificate of Maturity Asgari puan: 70 Lübnan Baccalauréat examination results Asgari puan: 13 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Lüksemburg Diplôme de Fin d'etudes Secondaires Relevé de notes Macaristan Gimnáziumi Érettségi ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Bizonyítvány / Secondary School Maturity Certificate ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Madagascar Baccalaureat Asgari puan: 11 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Makedonya Secondary School Leaving Diploma / Matura ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Malezya Sijil Pelajaran Malaysia / Malaysia Certificate of Education / Sijil Tinggi Persekolahan Malaysia / Malaysia Higher School Certificate Mali Baccalaureat Baccalauréat Relevé de notes Asgari puan: 11

18 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Malta Secondary Education Certificate / General Certificate of Secondary Education / Matriculation Certificate Meksika Bachillerato / Técnico Certificado de estudios Mısır The Thanaweya A ama (General Secondary Certificate) Certificate of General Secondary Education Moğolistan Gerchilgee / School Leaving Certificate Moldova Attestat / Certificat de Absolvire / Diploma de Bacalaureat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 6 Moritanya Diplôme de Bachelier de I'Enseignement du Second Degré / Baccalauréat Relevé de notes Mozambik Certificado de Habilitações Literarias / Secondary School Leaving Certificate Namibya General Certificate of Secondary Education / Cambridge Overseas School Certificate / Cambridge Overseas Higher School Certificate / Senior Certificate Niger Baccalaureat Baccalauréat / Diplôme de Bachelier de I'Enseignement du Second Degré Relevé de notes Asgari puan: 11 Nijerya Results of West African Examination Council / Nigerian Examination Council examinations (see notes) Note: The results submitted must be issued by the examining body and not the secondary school. For applicants who completed WAEC exams in 1991 or later, and for all NECO examinations, these results must now be verified on-line. To permit access to WAEC/NECO results, please provide the following: WAEC Copy of the Statement of Results Examination Number Examination year Examination type and month Card serial number (on the reverse side of the scratch card) 10 digit Personal Identification Number (PIN) NECO Copy of the Statement of Results Registration number Examination type and month Examination year Personal Identification Number (PIN) JAMP (Joint Admissions and Matriculation Board) Asgari puan: 185

19 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Nikaragua Bachillerato / Técnico Certificado de estudios Norveç Vitnemål fra den Videregående Skole / Examen Artium / Certificate of Upper Secondary Education Özbekistan Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 3 Pakistan Higher Secondary Certificate / puanı belli değil Intermediate Certificate Mark sheet Panama Bachillerato / Técnico Certificado de estudios Paraguay Bachillerato / Técnico Certificado de estudios Peru Bachillerato / Técnico Certificado de estudios Polonya Swiadectwo Dojrzałości / Matura / Swiadectwo Ukonczenia Portekiz Certificado de fim de Estudos Secundários / Certidão do Décimo Segundo Ano) Porto Rico High School Diploma Transcript of study Romanya Diploma de Bacalaureat Foaie Matricola Ruanda Diplôme des Humanités Complètes / Diplôme de Fin d'etudes Secondaires Relevé de notes Rusya Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 3 Senagal Baccalaureate Diplôme de Bachelier de l'enseignement du Second Degré / Baccalauréat Relevé de notes Asgari puan: 12 Sırbistan Diploma Record of study Singapur Sijil am Pelajaran Singapura-Cambridge / Sijil am Pelajaran Singapura-Cambridge / Singapore-Cambridge General Certificate of Education Ordinary Level / Singapore-Cambridge General Certificate of Education Advanced Level Slovakya Maturitná skúška / Maturita Vysvědčení / Annual grade report Slovenya Matura / Secondary School-Leaving Diploma Somali Secondary School Leaving Certificate Sri Lankan General Certificate of Education examination results issued by the Department of Examinations

20 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Sudan School Certificate / Secondary School Certificate / Higher Secondary School Certificate Surinam VBO / MAVO / HAVO / VWO / MBO Diploma / Secondary School Certificate Suriye Baccalauréat / Al Shahada Al Thanawiya / General Secondary Certificate Asgari puan: 170 Suudi Arabistan Tawjihiyah / General Secondary Education Certificate Swaziland Cambridge Overseas School Certificate Cambridge Overseas Higher School Certificate Şili Licencia de Educación Media / Técnico Medio Certificado de Estudios Tacikistan Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 3 Tanzanya Cambridge Overseas School Certificate East African Certificate of Education / National Form IV Examination / Certificate of Secondary Education / Cambridge Overseas Higher School Certificate / East African Advanced Certificate of Education / National ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Form VI Examination / Advanced Certificate of Secondary Education ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Tayland Maw 6 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Tayvan Senior High School Leaving Certificate ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Togo Baccalaureat Baccalauréat Relevé de notes Asgari puan: 11 Tunisia Baccalauréat ALANYA HAMDULLAH EMİN Baccalauréat Relevé PAŞA de notes Asgari puan: 11 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Türkmenistan Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 3 ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA Uganda Certificate of Education East African Certificate of Education / Cambridge Overseas School Certificate Uganda Advanced Certificate of Education / East African Advanced Certificate of Education / Cambridge Overseas Higher School Certificate Ukrayna Attestat / Certificate of Secondary Education Asgari puan: 7 Umman Thanawiya amma / Secondary School Leaving Certificate Uruguay Bachillerato Certificado de estudios

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ALIMI ULUS VE ULUSLARARASI SINAVLAR ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ALIMI ULUS VE ULUSLARARASI SINAVLAR ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ALIMI ULUS VE ULUSLARARASI SINAVLAR ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN Uluslararası SAT 1 1000 Uluslararası GCE (General Certificate Examination) A Level 2 courses

Detaylı

T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURULARINDA KABUL EDİLEN SINAVLAR / DİPLOMALAR / TABAN PUANLAR

T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURULARINDA KABUL EDİLEN SINAVLAR / DİPLOMALAR / TABAN PUANLAR T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURULARINDA KABUL EDİLEN SINAVLAR / DİPLOMALAR / TABAN PUANLAR n Adı Açıklama En Düşük Puan En Yüksek Puan Sınav Türü ve Geçerlilik

Detaylı

GEDİZ Üniversitesinin Kabul Ettiği Ulusal ve Uluslararası Sınavlar

GEDİZ Üniversitesinin Kabul Ettiği Ulusal ve Uluslararası Sınavlar GEDİZ Üniversitesinin Kabul Ettiği Ulusal ve Uluslararası Sınavlar NO ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN 1 Uluslararası SAT Reasoning Test (SAT I) Her bölümden en az 500 ve toplam 1000 puan (Geçerliği 5 yıl)

Detaylı

BAŞVURUDA KABUL EDİLEN DİPLOMALAR / SINAVLAR VE MİNİMUM PUANLARI (TABLO 1) Uluslararası Sınav Taban Puanları Geçerlilik Süreleri

BAŞVURUDA KABUL EDİLEN DİPLOMALAR / SINAVLAR VE MİNİMUM PUANLARI (TABLO 1) Uluslararası Sınav Taban Puanları Geçerlilik Süreleri BAŞVURUDA KABUL EDİLEN DİPLOMALAR / SINAVLAR VE MİNİMUM PUANLARI (TABLO 1) TABLO 1-A Uluslararası Sınav Taban Puanları Geçerlilik Süreleri ABITUR En fazla 4 Matematik, Fen (Science Reasoning) ve Toplam

Detaylı

T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANS PROGRAMLARINA KABULÜ YÖNERGESİ

T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANS PROGRAMLARINA KABULÜ YÖNERGESİ T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANS PROGRAMLARINA KABULÜ YÖNERGESİ Amaç ve Kapsam MADDE 1-(1) Bu yönerge Türkiye de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrencilere İlişkin 2922

Detaylı

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ LİSANS BAŞVURULARI 2013-2014

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ LİSANS BAŞVURULARI 2013-2014 ULUSLARARASI ÖĞRENCİ LİSANS BAŞVURULARI 1. BAŞVURU VE KAYIT TAKVİMİ 2013-2014 Başvuru Son Günü Ağustos 01, 2013 Sonuçların Açıklanması Ağustos 09, 2013 Kayıt Ağustos 26, 2013 Eylül 06, 2013 Ek Kontenjan

Detaylı

T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU The base points of the National / International Exams / Certificates

T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU The base points of the National / International Exams / Certificates T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU The base points of the National / International Exams / Certificates n Adı Açıklama En Düşük Puan En Yüksek Puan Sınav Türü ve Geçerlilik Süresi YÖS Türkiye deki

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİLERİN LİSANS BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİLERİN LİSANS BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİLERİN LİSANS BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ Amaç ve Kapsam: Madde 1. Bu yönergenin amacı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde bulunan yükseköğretim

Detaylı

ÜLKE SINAV ADI veya DİPLOMA MINIMUM DERECE. ABD Lise Diploması Diplomaya Sahip Olmak. Afganistan Lise Diploması Diplomaya Sahip Olmak

ÜLKE SINAV ADI veya DİPLOMA MINIMUM DERECE. ABD Lise Diploması Diplomaya Sahip Olmak. Afganistan Lise Diploması Diplomaya Sahip Olmak Kabul Edilen sınavlar: EK : 1 Uluslararası (Yabancı Uyruklu) Öğrenci Alımında Aksaray Üniversitesi Tarafından Kabul Edilen Ulusal ve Uluslararası Sınavlar ve Minimum Değerlendirme Kriterleri ÜLKE SINAV

Detaylı

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI ULUSLARARASI ÖĞRENCİ LİSANS BAŞVURULARI

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI ULUSLARARASI ÖĞRENCİ LİSANS BAŞVURULARI FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ 20-2015 AKADEMİK YILI ULUSLARARASI ÖĞRENCİ LİSANS BAŞVURULARI 1. BAŞVURU VE KAYIT TAKVİMİ Burslu Başvuru Son Gün 27 Haziran 20 Genel Başvuru Son Gün 18 Temmuz 20

Detaylı

en az 1000 toplam puan

en az 1000 toplam puan YABANCI UYRUKLU (YÖS) ÖĞRENCİLER 1- Üniversitenizin eğitim-öğretim dili nedir? Üniversitemizde eğitim-öğretim dili İngilizce, Türkçe ve karmadır (%30 İngilizce %70 Türkçe). 2--Yabancı Uyruklu-Yurt Dışından

Detaylı

TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke

TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke 2008 Yılı 2009 Yılı 2010 Yılı 2011 Yılı 2012 Yılı Sayısı Ulke adı İhracat Ulke adı İhracat Ulke

Detaylı

YABANCI UYRUKLU (YÖS) ÖĞRENCİLER. Üniversitemizde eğitim-öğretim dili İngilizce, Türkçe ve karmadır (%30 İngilizce).

YABANCI UYRUKLU (YÖS) ÖĞRENCİLER. Üniversitemizde eğitim-öğretim dili İngilizce, Türkçe ve karmadır (%30 İngilizce). YABANCI UYRUKLU (YÖS) ÖĞRENCİLER 1- Üniversitenizin eğitim-öğretim dili nedir? Üniversitemizde eğitim-öğretim dili İngilizce, Türkçe ve karmadır (%30 İngilizce). 2--Yabancı Uyruklu-Yurt Dışından Öğrenci

Detaylı

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ Amaç ve Kapsam: Madde 1. Bu yönergenin amacı Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde bulunan

Detaylı

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTLARI

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTLARI BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTLARI Üniversitemize 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı için Yurt Dışından Gelen Öğrenciler

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam ve Dayanak

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam ve Dayanak İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak Amaç Madde 1 (1) Bu yönergenin amacı, İstanbul Esenyurt Üniversitesine yurt dışından öğrenci kabulüne

Detaylı

T.C. FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ

T.C. FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ T.C. FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç MADDE 1-(1) Bu yönergenin amacı, Fatih

Detaylı

TABLO 1-A Geçerlilik Süreleri ABITUR En fazla 4 Süresiz

TABLO 1-A Geçerlilik Süreleri ABITUR En fazla 4 Süresiz TABLO 1-A Uluslararası Sınav Taban Puanları Geçerlilik Süreleri ABITUR En fazla 4 Süresiz ACT (American College Testing) Matematik, Fen (Science Reasoning) ve Toplam (Composite) minimum 25/36 Puan 2 yıl

Detaylı

EK-1: Başvuru için Sınav veya Lise Bitirme Belgelerinin Asgari Başarı Şartları Listesi

EK-1: Başvuru için Sınav veya Lise Bitirme Belgelerinin Asgari Başarı Şartları Listesi EK-1: Başvuru için Sınav veya Lise Bitirme Belgelerinin Asgari Başarı Şartları Listesi ÖSYM tarafından düzenlenen üniversite giriş sınavları Türkiye deki liselerden mezun olan yabancı uyruklu öğrenciler

Detaylı

ASEU DANIŞMANLIK VE EĞİTİM LTD. ŞTİ.

ASEU DANIŞMANLIK VE EĞİTİM LTD. ŞTİ. ASEU DANIŞMANLIK VE EĞİTİM LTD. ŞTİ. T.C DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI İÇİN YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ BAŞVURULARINDA KABUL EDİLEN SINAVLAR SINAV LİSANS /ÖNLİSANS Öğrenci Seçme Yerleştirme

Detaylı

ÜLKE SINAV / DİPLOMA ASGARİ PUAN MÜYÖS (Temel Öğrenme Becerileri Sınavı) 40 YÖGS (Temel Öğrenme Becerileri Sınavı)

ÜLKE SINAV / DİPLOMA ASGARİ PUAN MÜYÖS (Temel Öğrenme Becerileri Sınavı) 40 YÖGS (Temel Öğrenme Becerileri Sınavı) ÜLKE SINAV / DİPLOMA ASGARİ PUAN MÜYÖS (Temel Öğrenme Becerileri 40 YÖGS (Temel Öğrenme Becerileri 45 Ulusal AYÖS (Temel Öğrenme Becerileri 45 LYS/ YGS değerlendirilir Uluslararası Süleyman Şah YÖKS Minumum

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Ülke TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Temsilcilik Türü Şehir Telefon Faks e-posta A.B.D. Başkonsolosluk Adana (0322) 346 62 62 (0322) 346 79 16 A.B.D. Büyükelçilik Ankara 455 55 55 467 00 19 A.B.D.

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 269.665.223,68 305.580.419,69 13,32 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 155.240.675,64 92.044.938,69-40,71 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Dayanak Madde 1- Bu Yönerge, a) 14.10.1983 tarih ve 2922 sayılı Türkiye de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrencilere İlişkin Kanun, b) 30.04.1985

Detaylı

Vize Rejim Tablosu YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT. Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün)

Vize Rejim Tablosu YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT. Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Rejim Tablosu ÜLKE ÇİPLİ (UMUMA MAHSUS) PASAPORT YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT GRİ (HİZMET) PASAPORT LACİVERT (DİPLOMATİK) PASAPORT A.B.D AFGANİSTAN ALMANYA ANDORRA ANGOLA ANTİGUA-BARBUDA ANTİLLER ARJANTİN

Detaylı

EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI

EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI 2014-2015 Akademik Yılı Yabancı Uyruklu Adayların Ek Başvuru Tarihleri : Başvuru Tarihleri : 22 Eylül 2014-29 Eylül 2014 Kesin Kayıt Tarihleri : 02 Ekim 2014 10 Ekim 2014 Yedek

Detaylı

UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var. AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var

UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var. AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var VİZE TABLOSU Pasaport Vize Tablosu MAVİ YEŞİL GRİ KIRMIZI ÜLKE UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK MAHSUS DAMGALI A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var ALMANYA

Detaylı

T.C. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTLARI

T.C. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTLARI T.C. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTLARI Üniversitemize 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı için Yurt Dışından Gelen

Detaylı

SELAHADDİN EYYUBİ ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

SELAHADDİN EYYUBİ ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar SELAHADDİN EYYUBİ ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Madde 1 (1) Bu yönergenin amacı, Selahaddin Eyyubi

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURULARI

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURULARI 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURULARI Başvuru Tarihleri : 24 Haziran 2013 12 Temmuz 2013 tarihleri arasında Başvuru Şekli : Şahsen veya posta yoluyla Adres : Düzce Üniversitesi

Detaylı

İKİNCİ BÖLÜM Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Temel Esaslar

İKİNCİ BÖLÜM Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Temel Esaslar CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç; Kapsam; Dayanak; Tanımlar Amaç Madde 1 - (1) Bu Yönerge nin amacı Canik Başarı Üniversitesi ne önlisans ve lisans

Detaylı

T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANS PROGRAMLARINA KABULÜ YÖNERGESİ

T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANS PROGRAMLARINA KABULÜ YÖNERGESİ T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANS PROGRAMLARINA KABULÜ YÖNERGESİ Amaç ve Kapsam MADDE 1-(1) Bu Yönerge, Turgut Özal Üniversitesindeki lisans programlarına yabancı uyruklu

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU KRİTERLERİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU KRİTERLERİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU KRİTERLERİ SINAV/DİPLOMA BAŞARI PUANI/ORTALAMASI Türkiye Lise Diploması Türkiye de alınmış lise bitirme

Detaylı

Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden başvurulan programın puan türünde en az 185

Suriye de yapılan Al-Shahada-Al Thanawiyya (Baccalaureate) Sınavından 240 üzerinden başvurulan programın puan türünde en az 185 AÇIKLAMA : 1- Başvurular aşağıda listede belirtilen ülkelerin kendi ulusal sınavları, uluslararası sınavlar, üniversiteler tarafından yapılan yabancı uyruklu kabul sınavları ile lise diploma puanına göre

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 521.361.708,54 519.945.727,22-0,27 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 308.690.215,23 226.634.279,98-26,58 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ

2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ 2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ Ocak Eylül 2015 Dönemi Ev Tekstili Genel İhracatı 2015 Ocak - Eylül Dönemi KG M² USD EURO TL TOPLAM EV TEKSTİLİ İHRACATI 227.814.574 274.117.940

Detaylı

Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017)

Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017) Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017) UİB Ar-Ge Şubesi 1 Eylül 2017 Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER AYLIK İHRACAT DEĞERLENDİRMESİ... AĞUSTOS 2017

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU KRİTERLERİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU KRİTERLERİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARINA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU KRİTERLERİ SINAV/DİPLOMA Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) SAT GCE ACT Uluslararası Bakalorya

Detaylı

T.C. BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

T.C. BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ T.C. BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 (1) Bu yönergenin amacı, Biruni Üniversitesi lisans ve önlisans programlarına, yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin ilke ve

Detaylı

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK Dünyada gelir dağılımındaki adaletsizliğin hangi boyutlarda olduğunu

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları. 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları

İÇİNDEKİLER. 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları. 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları İÇİNDEKİLER 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları 3 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları çelik borular İthalat-İhracat

Detaylı

MEVLANA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MEVLANA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MEVLANA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönergenin amacı, Mevlana Üniversitesi ne ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim

Detaylı

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ)

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) TUZ 1 IRAK 3.665.673 4.904.225 33,79 TUZ 2 ROMANYA 882.243 1.341.776 52,09 TUZ 3 RUSYA FEDERASYONU 733.563 920.885 25,54 TUZ 4 KUZEY KIBRIS TÜRK CU 786.773 651.917-17,14 TUZ 5 MENEMEN DERİ SR.BLG. 476.010

Detaylı

2016-2017 AKADEMİK YILI SABANCI ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ

2016-2017 AKADEMİK YILI SABANCI ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ & Ülke Yerel Sınavları Minimum Gereksinimler Türkiye'den yurtdışından alınmış TC Lise Diploması SAT Reasoning Sınavı 1600 üzerinden minimum 1100 toplam puan (2 modül: Mathematics, Critical Reading) veya

Detaylı

GİRNE ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNETMELİK. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

GİRNE ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNETMELİK. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar 1 GİRNE ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu yönetmeliğin amacı; Girne Üniversitesinin

Detaylı

KURU MEYVE RAPOR (EGE)

KURU MEYVE RAPOR (EGE) Sayı : 73445262-TİM.EİB.GSK.15.1/6686 İzmir, 03/08/2015 Konu : Kuru Meyve Haftalık İhracat İstatistikleri SİRKÜLER EGE KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİNE Sayın Üyemiz, 2014/15 sezonu

Detaylı

Kaba doğum hızı (%) Kaba ölüm hızı (%)

Kaba doğum hızı (%) Kaba ölüm hızı (%) TABLO 5. 6. DEMOGRAFİK GÖSTERGELER Ülkeler Yıllık artıș 1970-90 1990- Kaba ölüm 1970 1970 1970 Afganistan 11437 4009 0.4 4.2 26 22 51 48 38 43 6.8 23 2.9 6.1 Arnavutluk 1069 278 2.2-0.4 8 5 33 18 67 74

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - RUSYA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 29.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - RUSYA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 29.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 29.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ Dayanak Madde 1 - Bu yönerge, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı nın konuya ilişkin 27.01.2010 tarihli ve 383-3269

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AVUSTURYA

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AVUSTURYA Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI ( Üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavların (SAT, TCS vs.) geçerlilik süresi iki yıldır.

BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI ( Üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavların (SAT, TCS vs.) geçerlilik süresi iki yıldır. SAT Reasoning Tawjihi GCE (General Certificate Examination) Baccalauréat Libanais International Baccalaureate Uluslararası Bilim Olimpiyatları Gaokao BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI (

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 17 Ocak 2016 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURT DIŞINDAN YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURT DIŞINDAN YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURT DIŞINDAN YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ HAKKINDA YÖNERGE Amaç BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı

Detaylı

AKADEMİK YILI YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN LİSANS DÜZEYİNDE ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ

AKADEMİK YILI YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN LİSANS DÜZEYİNDE ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ 2016-2017 AKADEMİK YILI YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN LİSANS DÜZEYİNDE ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ Yüzdelik değerler, diploma ve sınav üzerindeki tüm notların toplamının,

Detaylı

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, DÜNYADA GELİR YOKSULLUĞU VE TÜRKİYE NİN KONUMU

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, DÜNYADA GELİR YOKSULLUĞU VE TÜRKİYE NİN KONUMU C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR YOKSULLUĞU VE TÜRKİYE NİN KONUMU Dünyada yoksulluğun boyutlarını bütünsel olarak görebilmek

Detaylı

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU FORMU

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU FORMU YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ 20..-20.. YATAY GEÇİŞ BAŞVURU FORMU 1)BAŞVURU YAPILAN PROGRAM/BÖLÜM: 2)KİŞİSEL BİLGİLER: AD-SOYAD: T.C KİMLİK NO: (LÜTFEN NÜFUS CÜZDANI ÖN VE ARKA YÜZ FOTOKOPİSİNİ EKLEYİNİZ.)

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - HOLLANDA

Yurtdışı temsilciliklerimiz - HOLLANDA 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Seyahat Rehberi Son güncelleme: 28.01.2015 Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

Çocukların emzirilme durumuna göre dağılımı (1995-2002*) Ek besinlerle birlikte anne sütü alanlar

Çocukların emzirilme durumuna göre dağılımı (1995-2002*) Ek besinlerle birlikte anne sütü alanlar TABLO 5. 2. DEMOGRAFİK BESLENME GÖSTERGELER, kavrukluk ve bodurluğun etkisinde olan Ülkeler ve Bölgeler Afganistan - - - - 48-25 52 84t 2 Arnavutluk 3 6 24 6 14 4 11 32-62 Cezayir 7 13 38 22 6 1 3 18-69

Detaylı

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI Başvuru Koşulları Lise düzeyinde bir okulun son sınıfında olan ya da mezun durumda olan ve aşağıdaki şartları

Detaylı

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ 20..-20.. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU (EK-1)

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ 20..-20.. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU (EK-1) YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ 20..-20.. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU (EK-1) 1)BAŞVURU YAPILAN PROGRAM/BÖLÜM: 2)KİŞİSEL BİLGİLER: AD-SOYAD: T.C KİMLİK NO: PASAPORT NO/ VARSA YABANCI KİMLİK NO: (LÜTFEN

Detaylı

Türk-Alman Üniversitesi ne Yurtdışı Öğrenci Başvurusu İçin Aranacak Taban Puanlar

Türk-Alman Üniversitesi ne Yurtdışı Öğrenci Başvurusu İçin Aranacak Taban Puanlar SAT Reasoning Cambridge Uluslararası AL ve ASL Sınavları Uluslararası Bakalorya (IB) Sınavı Uluslararası Bilim Olimpiyatları "SAT Reasoning" sınavının "Math" ve "Critical Reading" testlerinden 1600 üzerinden

Detaylı

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ TÜRK MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ YILLAR PROJE SAYISI PROJE BEDELİ ($) KÜMÜLATİF PROJE BEDELİ ($) ORTALAMA PROJE BEDELİ ($) 2002 ve Öncesi 2.425 49.709.990.160

Detaylı

BAŞVURU İÇİN KULLANILACAK SINAV SONUÇLARI

BAŞVURU İÇİN KULLANILACAK SINAV SONUÇLARI FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KONTENJANINA BAŞVURAN VE KAYIT HAKKI KAZANANLARDAN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER VE KAYIT TAKVİMİ DUYURUSU 1-Lise diplomasının aslı

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - İRAN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - İRAN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL KOŞULLARI

T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL KOŞULLARI T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL KOŞULLARI 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz lisans programlarında öğrenim görmek

Detaylı

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen Medya Kit 2015 1 HAKKINDA Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen BBM DERGISI; Dünya ekmek, makarna

Detaylı

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YALOVA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu yönergenin amacı; Yalova Üniversitesi'nin ön lisans ve lisans rına

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİ BAŞVURU VE KAYIT YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu yönergenin amacı Yıldız Teknik Üniversitesine

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AZERBAYCAN

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AZERBAYCAN Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check-in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları Yurtdışı temsilciliklerimiz

Detaylı

Ülke Diploma/Bitirme Sınavı/Giriş Sınavı Asgari Puanlar

Ülke Diploma/Bitirme Sınavı/Giriş Sınavı Asgari Puanlar Ülke Diploma/Bitirme Sınavı/Giriş Sınavı Asgari Puanlar Afganistan Baccalauria %55 Konkurs General State Examination 250 Almanya Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife (Abitur) / Zeugnis der Reife Reifezeugnis

Detaylı

T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 (1) Bu yönergenin amacı, Süleyman Şah Üniversitesi lisans programlarına, yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin ilke ve

Detaylı

T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 (1) Bu yönergenin amacı, Süleyman Şah Üniversitesi lisans programlarına, yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin ilke ve

Detaylı

T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL KOŞULLARI

T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL KOŞULLARI T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL KOŞULLARI 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz lisans programlarında öğrenim görmek

Detaylı

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YALOVA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu yönergenin amacı; Yalova si'nin ön lisans ve lisans rına yurt dışından

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - BULGARİSTAN

Yurtdışı temsilciliklerimiz - BULGARİSTAN Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

Tawjihi Sınavlarından en az. Tawjihi Sınavlarından en az. Tawjihi Sınavlarından en az. Tawjihi Sınavlarından en az. GCE Sınavından en az

Tawjihi Sınavlarından en az. Tawjihi Sınavlarından en az. Tawjihi Sınavlarından en az. Tawjihi Sınavlarından en az. GCE Sınavından en az ABANT ĠZZET BAYSAL ÜNĠ. ABANT ĠZZET BAYSAL ÜNĠ. ABANT ĠZZET BAYSAL ÜNĠ. ABANT ĠZZET BAYSAL ÜNĠ. ABANT ĠZZET BAYSAL ÜNĠ. ABANT ĠZZET BAYSAL ÜNĠ. 1000 toplam puan ve en az sayısal SAT I sınavından en az

Detaylı

Arnavutluk Matura 10 üzerinden en az 8.

Arnavutluk Matura 10 üzerinden en az 8. Reasoning Test: Matematik ve Critical Reading testlerinden 1600 üzerinden en az Uluslararası SAT 900 toplam puan. Subject Test: Başvurulan programla ilgili en az iki konuda 800 üzerinden en az 500. Uluslararası

Detaylı

BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI

BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI İTÜ de, Aday öğrenci başvurularının değerlendirilmesinde, üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavların (SAT,TCS vs.) geçerlilik süresi iki yıldır.

Detaylı

T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ T.C. SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 (1) Bu yönergenin amacı, Süleyman Şah Üniversitesi lisans programlarına, yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin ilke ve

Detaylı

AKADEMİK YILI SABANCI ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ

AKADEMİK YILI SABANCI ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ 2017-2018 AKADEMİK YILI SABANCI ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNDE GEÇERLİ OLAN SINAV VE/VEYA DİPLOMA LİSTESİ *Yüzdelik değerler, diploma ve sınav üzerindeki tüm notların toplamının, öğrencinin

Detaylı

MEVLANA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MEVLANA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MEVLANA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönergenin amacı, Mevlana Üniversitesi ne ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim

Detaylı

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI Başvuru Koşulları Lise düzeyinde bir okulun son sınıfında olan ya da mezun durumda olan ve aşağıdaki şartları

Detaylı

Günde 1 dolardan az kazanan nüfus % si Yıllık enflasyon. oranı (%)

Günde 1 dolardan az kazanan nüfus % si Yıllık enflasyon. oranı (%) TABLO 5. 7. DEMOGRAFİK EKONOMİK GÖSTERGELER Ülkeler ve Bölgeler 1990- (1992-*) Afganistan 250x 0.1x - - - - - - 402 - - - Arnavutluk 1380-4.5 31-4 2 4 269 6 1 1 Cezayir 1720 2.4 0.3 16 2 4 24 17 182 0

Detaylı

4- Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sayfasının fotokopisi.(taratılarak forma eklenecek)

4- Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sayfasının fotokopisi.(taratılarak forma eklenecek) Başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Ayrıca posta ile herhangi bir belge üniversitemize gönderilmeyecektir. Belgeler yerleştirilen adaylardan kesin kayıt sırasında alınacaktır. Kesin kayıt evraklarında

Detaylı

Galatasaray Üniversitesi ne Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurusu İçin Aranacak Taban Puanlar

Galatasaray Üniversitesi ne Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurusu İçin Aranacak Taban Puanlar Türk Cumhuriyetleri ile Türk Akraba Toplulukları Sınavı (TCS) Türk Cumhuriyetleri ile Türk Akraba Toplulukları Sınavı (TCS) Temel Öğrenme Becerileri Testinden en az 60 puan. SAT Reasoning "SAT Reasoning"

Detaylı

İlkokul kayıt oranı. 100 kiși bașına (2001) telefonu internet olanlar kullananlar

İlkokul kayıt oranı. 100 kiși bașına (2001) telefonu internet olanlar kullananlar TABLO 5. EĞİTİM Ülkeler ve Bölgeler Yetișkin okur yazarlık telefonu internet olanlar kullananlar İlkokul kayıt 1995-1999* 1995-2001 Afganistan 40 12 51 21 0-29 0 42x 15x 58 14 49-32x 11x Arnavutluk - -

Detaylı

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ LİSANS/ÖNLİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI B aşvuru Koşulları Lise düzeyinde bir okulun son sınıfında olan ya da mezun durumda olan ve aşağıdaki şartları

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - FRANSA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - FRANSA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

%50 %50. Başarı sırası 200.000. 50 puan %60. 2 konular. 4 konular

%50 %50. Başarı sırası 200.000. 50 puan %60. 2 konular. 4 konular YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KONTENJANINA BAŞVURU İÇİN SINAV VEYA LİSE BİTİRME BELGELERİNİN ASGARİ BAŞARI ŞARTLARI LİSTESİ MEF Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı Diğer TC Üniversiteler tarafından

Detaylı

İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 1

İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 1 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 1 Bölüm 1: TÜRKİYE NİN VİZE POLİTİKASI VE UYGULAMALARI... 3 1.1. Tarihi Süreç:... 3 1.2. Güncel Vize Düzenlemesi:... 5 1.3. Vize Zorunluluğu:... 5 1.4. Vize Muafiyet Programı:... 6

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ TERCİH İŞLEMLERİ

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ TERCİH İŞLEMLERİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ TERCİH İŞLEMLERİ Karabük Üniversitesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı için Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı yapmamaktadır. Öğrenciler, sahip oldukları

Detaylı

BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve. Üniversitesinde ön lisans ve lisans düzeyindeki diploma. görmekte olan veya uyruklu

BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve. Üniversitesinde ön lisans ve lisans düzeyindeki diploma. görmekte olan veya uyruklu ADIYAMAN T.C. ADIYAMAN VEYA YABANCI UYRUKLU KAYIT KABUL BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Amaç MADDE 1- Bu Yönerge, uyruklu Üniversitesinin ön lisans ve lisans düzeyindeki diploma ve kabul belirlemektedir.

Detaylı

T.C. BĠLECĠK ġeyh EDEBALĠ ÜNĠVERSĠTESĠ 2016-2017 EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM YILI YURT DIġINDAN GELEN ÖĞRENCĠLERĠN BAġVURU VE KAYIT KABUL ġartlari

T.C. BĠLECĠK ġeyh EDEBALĠ ÜNĠVERSĠTESĠ 2016-2017 EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM YILI YURT DIġINDAN GELEN ÖĞRENCĠLERĠN BAġVURU VE KAYIT KABUL ġartlari T.C. BĠLECĠK ġeyh EDEBALĠ ÜNĠVERSĠTESĠ 2016-2017 EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM YILI YURT DIġINDAN GELEN ÖĞRENCĠLERĠN BAġVURU VE KAYIT KABUL ġartlari Üniversitemize 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için Yurt DıĢından Gelen

Detaylı

ÜLKE NORMAL PASAPORT HUSUSİ VE HİZMET PASAPORTU DİPLOMATİK PASAPORT ABD Vize gerekiyor Vize gerekiyor Vize gerekiyor Afganistan Vize gerekiyor Vize

ÜLKE NORMAL PASAPORT HUSUSİ VE HİZMET PASAPORTU DİPLOMATİK PASAPORT ABD Vize gerekiyor Vize gerekiyor Vize gerekiyor Afganistan Vize gerekiyor Vize ÜLKE NORMAL PASAPORT HUSUSİ VE HİZMET PASAPORTU DİPLOMATİK PASAPORT ABD Vize gerekiyor Vize gerekiyor Vize gerekiyor Afganistan Vize gerekiyor Vize gerekiyor Vize gerekmiyor Afrika Cumhuriyeti Vize gerekiyor

Detaylı

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNERGE

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNERGE AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN (Senatonun 15.06.2016 tarih ve 2016/10-12 sayılı kararıyla kabul edilmiş ve Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 13.07.2016 tarihli toplantısında

Detaylı

2013-Aralık Un İhracat Rakamları

2013-Aralık Un İhracat Rakamları 25 Şubat 2014 2013-Aralık Un İhracat Rakamları ÜLKE İHRACAT MİKTARI (KG) İHRACAT TUTARI ($) Almanya 554 239 İngiltere 38.279 16.518 Bulgaristan 2.000 1.080 Mısır 396.000 222.948 Sudan 8.614.530 4.622.432

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - ÇİN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi

Yurtdışı temsilciliklerimiz - ÇİN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Seyahat Rehberi Son güncelleme: 28.01.2015 Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI. ( tarihi İtibariyle) Yayımlandığı Resmi Gazete

YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI. ( tarihi İtibariyle) Yayımlandığı Resmi Gazete YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI (21.01.2016 tarihi İtibariyle) Taraf Devlet Anlaşmanın İmza Edildiği Tarih Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih No Yürürlük Tarihi Vergiler Açısından

Detaylı

YATAY GEÇĠġ BAġVURUSU ĠÇĠN GEREKLĠ BELGELER

YATAY GEÇĠġ BAġVURUSU ĠÇĠN GEREKLĠ BELGELER YATAY GEÇĠġ BAġVURUSU ĠÇĠN GEREKLĠ BELGELER 1- Onaylı Not Durum Belgesi (transkript). (Transkript; adayın Üniversitesinin Öğrenci İşleri tarafından onaylanmış olması gerekir). 2- Geldiği yükseköğretim

Detaylı

2012-2013 YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU, DEĞERLENDİRME VE KESİN KAYIT EL KİTABI

2012-2013 YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU, DEĞERLENDİRME VE KESİN KAYIT EL KİTABI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU, DEĞERLENDİRME VE KESİN KAYIT EL KİTABI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Esentepe Kampüsü-SAKARYA/TÜRKİYE

Detaylı