Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği. Söke Fehime Faik KOCAGÖZ Devlet Hastanesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği. Söke Fehime Faik KOCAGÖZ Devlet Hastanesi"

Transkript

1 SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Söke Fehime Faik KOCAGÖZ Devlet Hastanesi KURUM BİLGİ REHBERİ 2014 Fevzipaşa Mh.Faik KOCAGÖZ Cd.Köy Civarı Mevkii No:16 Söke/AYDIN Telefon:(0 256) Faks: (0 256)

2 TARİHÇEMİZ Tarihinde hizmet vermeye başlayan yeni binamızdan önce, şu anda şehir merkezinde kalan eski devlet hastanemizin öyküsü 1950 yılında başlar. O dönemde yörenin ileri gelenlerince oluşturulan Doğumevi Yaptırma Derneği aracılığıyla alınan arsaya başlatılan inşaat 1952 yılında bitmiştir.10 yatak ve iki servisle (dahiliye hariciye) Sağlık Merkezi olarak hizmete başlayan bina bölgenin ilk yataklı sağlık kurumu olmuştur Yılında artan hasta potansiyeli ve yeni servislere gereksinim duyulması üzerine çocuk hastalıkları ve doğum servisleri açılmış. Kapasitesi 40 yatağa çıkarılmıştır.1963 Yılına gelindiğinde ise mevcut binanın yeterli olmadığı görülmüştür. Yine aynı yıl yapılan ek bina ile İsa Ruhi BAYGÜR Doğum Bölümü kadın doğum ve çocuk servisleri yeni binaya taşınmış, göz hastalıkları ile bevliye servislerinin de açılmasıyla 6 servis ve 75 yatak kapasitesine ulaşılmıştır. Bu arada 1964 yılında Alaattin KIRIM tarafından bağışlanan araç ile hastanemiz ambulans hizmeti de vermeye başlamıştır Yılında yine bir ek bina ilavesiyle kapasite 100 yatağa çıkmış, 1982 yılında da Göktepe kardeşlerin aracılığıyla yaptırılan poliklinik ve servis binaları sonunda oluşturulan yeni düzenleme ile 145 yatakla hizmet verilmeye başlanmıştır. Söke nin oldukça fazla göç alan bir ilçe olması nedeniyle yıllar geçtikçe artan nüfus yoğunluğu, ilçenin fiziksel olarak genişlemesi sonucunda hastane binası şehrin ortasında kalmıştır. Yapılan ek binalara rağmen artan hasta potansiyeline cevap veremez durumuna gelmiştir.1980 li yılların sonunda dönemin Aydın Valisi Merhum Recep YAZICIOĞLU nun, Söke Belediyesi nin, o dönem milletvekillerinin ve hayırsever Sökelilerin çabalarıyla, Fehime-Faik KOCAGÖZ adına bağışlanan arsada, geleceğe dönük, Söke İlçesine yakışır, modern bir hastane binası yapımı için ilk adımlar atılmıştır Yılında başlanan yeni hastane binası inşaatı tarihinde tamamlanmıştır. İnşaatın oturduğu alan 4670 m2, toplam inşaat alanı m2 dir. Bu büyük ve modern yapıyı hizmete açabilmek için yine hayırsever Söke halkı maddi destek sağlanmış ve Tarihinde hizmet vermeye başlayan yeni hastanemiz açılmıştır.

3 YÖNETİM BİRİMİMİZ Uz. Dr. Selma ÖZCAN Uz.Dr. Bilge ÖZŞARLAK KARAARSLAN Op. Dr. Erden AYAZ Funda TANRIÖVER Erol DİNÇER Adem TANER Savaş KARAGÖZ Hastane Yöneticisi(Başhekim) Başhekim Yardımcısı Başhekim Yardımcısı Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hastane Müdürü Hastane Müdür Yardımcısı Hastane Müdür Yardımcısı

4 HASTANEYE ULAŞIM BİLGİLERİ Ve HARİTA İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Fevzipaşa Mh.Faik KOCAGÖZ Cd.Köy Civarı Mevkii No:16 Söke/AYDIN Telefon: (0 256) Faks: (0 256) Elektronik Ağ: e-posta:

5 Hastanemize Hoş Geldiniz; Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi olarak tecrübeli ve uzman kadrosundan aldığı güçle modern tıbbın imkanlarını kullanarak mümkün olan en iyi sağlık hizmetini halkımıza sunma gayreti içindeyiz. Sağlığınızı korumak, sürdürmek, geliştirmek ya da yeniden kazanmak amacıyla başvurduğunuz kurumumuzda yataklı sağlık hizmeti, polikliniklerde ayaktan tedavi hizmeti yürütülürken 24 saat Acil Servis Hizmeti verilmektedir. 365 GÜN & 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ.

6 KURUMUN FİZİKİ YAPISI HİZMET SUNULAN BÖLÜMLER - 1 KAT ACİL SERVİS HEMODİYALİZ ACİL RÖNTGEN MR (MANYETİK REZONANS) TOMOGRAFİ MORG ODİYOMETRİ ÇEKİM ODASI SANTRAL ECZANE ARŞİV MUTFAK DEPOLAR 1.KAT DAHİLİYE SERVİSİ GÖĞÜS KARDİYOLOJİ SERVİSİ KARDİYOLOJİ YOĞUN BAKIM PATOLOJİ LABORATUARI RADYOLOJİ(RÖNTGEN) BİRİMİ: USG MAMOGRAFİ DOPLER KEMİK DANSİTOMETRESİ BRONKOSKOPİ BİRİMİ EFOR TESTİ KARDİYOLOJİ POLİKLİNİĞİ HASTA İLETİŞİM BİRİMİ SOSYAL HİZMET BİRİMİ 3. KAT G. CERRAHİ BEYİN CERRAHİ SERVİSİ NÖROLOJİ- ÜROLOJİ- FTR SERVİSİ ENDOSKOPİ-KOLONOSKOPİ ÜNİTESİ -2.KAT ZEMİN KAT İDARE İNTANİYE SERVİSİ SAĞLIK KURULU EVDE BAKIM HİZMETLERİ POLİKLİNİĞİ (ENGELLİ POLİKLİNİĞİ) ÇOCUK OYUN ODASI ÇOCUK HASTALIKLARI POLİKLİNİKLERİ EMZİRME ODASI KADIN DOĞUM POLİKLİNİKLERİ NÖROLOJİ POLİKLİNİKLERİ EMG ÇEKİM ODASI DAHİLİYE POLİKLİNİKLERİ 1.KAT İNTANİYE POLİKLİNİĞİ ÜROLOJİ POLİKLİNİKLERİ CİLDİYE POLİKLİNİKLERİ PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİ PSİKOLOG DİYET POLİKLİNİĞİ ÇOCUK GELİŞİMİ POLİKLİNİĞİ SOLUNUM FONKSİYON TESTİ ve ÜROFLOWMETRE ÇEKİM ODASI EKO EKG POLİKLİNİĞİ FİZYOTERAPİ BİRİMİ YENİDOĞAN İŞİTME TARAMA TESTİ LABARATUVARLAR: KAN TRANSFÜZYON MERKEZİ KAN ALMA BİRİMİ BİYOKİMYA LABORATUARI BAKTERİYOLOJİ LABORATUARI HEMOTOLOJİ LABORATUARI 4.KAT ORTOPEDİ SERVİSİ KBB- GÖZ VE GÖĞÜS CERRAHİ SERVİSİ ZEMİN KAT GÖĞÜS HAS. POLİKLİNİKLERİ GÖZ POLİKLİNİKLERİ CERRAHİ POLİKLİNİKLERİ CERRAHİ MÜDEHALE VE PANSUMAN ODASI BEYİN CERRAHİ POLİKLİNİKLERİ DANIŞMA- KARŞILAMA VE YÖNLENDİRME FTR POLKLİNİĞİ ORTOPEDİ POLK. VE ALÇI ODASI KANTİN DAHİLİYE KAN ALMA BİRİMİ 2. KAT ÇOCUK VE YENİDOĞAN SERVİSİ DOĞUM SERVİSİ DOĞUM SALONU G.YOĞUN BAKIM BİRİMİ CERRAHİ YOĞUN BAKIM BİRİMİ AMELİYATHANE HİZMETLERİ STERİLİZASYON BİRİMİ EEG ÇEKİM ODASI 5. KAT YEMEKHANE KONFERANS SALONU BİLGİ İŞLEM MESCİT- KAZAN DAİRESİ VE TEKNİK DEPOLAR

7 Kalite Politikamız Hastanemiz çağdaş binası, altyapısı ve üstün nitelikli insan gücü ile hasta ve çalışanlarının memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaya çalışmaktadır. Amacımız ÖNCE İNSAN hedefinden yola çıkarak güler yüzlü, saygılı, dürüst ve üstün nitelikli sağlık hizmeti sunmaktır. Vizyonumuz Bölgemizde sağlıkla ilgili yeniliklerin tasarımcısı, uygulayıcısı, öncü gücü olmaya devam etmek, Çağdaş alt yapısı, üstün nitelikli ekibi ile hastaların ve çalışanların bütünsel memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, Sürekli eğitim, ölçme ve iyileştirme yöntemleri kullanarak devamlı gelişmeyi ve yenilemeyi sağlayan bir yönetim ve işletim sistemi ile referans bir hastane olmak. Misyonumuz Modern teknolojiyi ve güncel bilgileri kullanırken vicdani etik ve ilkelerden ödün vermeden önce insan ilkesinden yola çıkarak saygılı, dürüst, güvenilir ve en yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak. Yaygın, erişimi kolay ve güler yüzlü hizmet sistemi, Bilgi beceri ile donanmış, yüksek motivasyonla çalışan sağlık personeli ile toplumumuzun sağlık bilincinin artmasına katkıda bulunmak memnun hastalarımızın sayısını arttırmak en önemli görevimizdir.

8 Hasta İletişim Birimi Hasta veya yakınlarının doğrudan başvurabildiği sorunlarını, önerilerini, teşekkürlerini yazılı veya sözlü olarak dile getirebildiği birimdir. Sorunlar öncelikle yerinde çözülmeye çalışılır. Yazılı dilekçe veren hastalara dosya açılır gerekli incelemeler yapılarak hasta hakları kurulunda görüşülür ve sonuca bağlanır. Hasta Hakları Birimimiz ilgili yasal mevzuat çerçevesinde hizmet vermektedir. Sosyal Hizmet Birimi Tıbbi sosyal hizmet uygulamalarını yürütmek üzere bünyesinde sosyal hizmet uzmanlarının görev aldığı ve hastaların psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaların yürütüldüğü hastanemiz bünyesindeki birimdir Bilgi işlem Birimi Otomasyon sistemi ile ilgili işlemlerin yapılması, bilgi güvenliği ve bilgi sistemleri eğitimlerinin verilmesi, hastane bilgi sistemleri dahilinde oluşan arızaların giderilmesini sağlar. Teknik Birim Hastane tesis güvenliğinin sağlanması ve tesis kaynaklı eksikliklerin giderilmesi için çalışır. Teknik hizmetler dahilinde işlerin planlamasını yapar ve uygular. İdari Birimler Bilgi işlem, Faturalandırma, Satınalma, Depo, Evrak Kayıt, Arşiv hastanemizin başlıca idari hizmet alanlarıdır. Hastanede sunulan sağlık hizmetlerinin yasal mevzuata uygun olarak tutulması, diğer kurum ve kuruluşlarla yazışmaların yapılması, ilgili kurumlara istatistikî bilgilerin gönderilmesi, satınalma, arşivleme ve depolama gibi işlemler bu birimlerin görevleridir.

9 Yardımcı Birimler Temizlik, Çamaşırhane, Mutfak ve Morg Hizmetleri hastanemizdeki başlıca yardımcı hizmet birimlerimizdir. Enfeksiyon Kontrol Komitesi Hastalarımızın hastanede bulundukları sürece maruz kalabilecekleri enfeksiyon riskine karşılık alınacak önlemler "Enfeksiyon Kontrol Komitesi" tarafından belirlenir. Enfeksiyon risklerinin azaltılması işleminde, sağlık kurum veya kuruluşu tarafından, 11/8/2005 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Yataklı Tedavi Kurumları Enfeksiyon Kontrol Yönetmeliği hükümleri uyarınca, oluşturulan enfeksiyon kontrol ve önleme programına göre uygulama yapılır. Eğitim Komitesi Tüm çalışanların mesleki ve bireysel gelişimlerini sağlamak, kurum süreçleri hakkında bilgilendirmek amacıyla yıllık eğitim planlarını yapar, uygular, değerlendirir. Kuruma yeni başlayan çalışanların oryantasyon eğitimlerini düzenler. Gerektiğinde halk sağlığı eğitimi planlar. Birimler tarafından verilen hasta eğitimleri raporlar ve sonuçları değerlendirir. Tesis Güvenliği Komitesi Hasta ve çalışanlar için tesis kaynaklı tehlikeli ve riskli durumların azaltılması, kaza ve yaralanmaların önlenmesi, güvenli bir çalışma ortamı sağlanması ile ilgili plan ve uygulamaları içerir. Komitenin görev alanları: Bina turu yapılması ve elde edilen verilerin değerlendirilmesi Hastane alt yapı güvenliğinin sağlanması Kurumda can ve mal güvenliğinin sağlanması Acil durum ve afet yönetimi çalışmaları Atık yönetimi çalışmaları Tıbbi cihazların bakım, onarım, ölçme, ayar ve kalibrasyon planlarının ve kalibrasyonlarının yapılması Tehlikeli maddelerin yönetimini kapsar Güvenlik Hizmetleri Hastanemizde 24 saat güvenlik görevlileri hizmet vermektedir. Güvenlik Hizmetleri kapsamında hastanemiz güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Kamera kayıtları saklanmaktadır.

10 Çalışan Güvenliği Komitesi Sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenliği ile ilgili risklerin azaltılması, çalışan güvenliğ ikültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, bunu tesis edecek uygun yöntem ve tekniklerinbelirlenmesi için çalışır, hizmet içi eğitim yoluyla personelin farkındalığının ve niteliklerinin artırılmasına, çalışanların sağlık hizmeti sunum sürecinde karşılaşabilecekleri muhtemel risk ve zararlardan korunmasına yönelik, usul ve esasları düzenler. Ekip, düzenli aralıklarla toplanır,çalışmalarını ve alınan kararları kayıt altına alır, Komitenin görev alanları; Çalışanların zarar görme risklerinin azaltılması Riskli alanlarda çalışanlara yönelik gerekli önlemlerin alınması Fiziksel şiddete maruz kalınma risklerinin azaltılması Kan ve vücut sıvılarıyla bulaşma risklerinin azaltılması Kesici delici alet yaralanmalarının risklerinin azaltılması Sağlık taramalarının yapılması Temel Yaşam Desteği Sürecinin Güvenliği (MAVİ KOD) Atık yönetimi Radyasyon güvenliği konularını kapsar Hasta Güvenliği Komitesi Sağlık bakım hizmetlerinin hastalara vereceği zararı önlemek amacıyla, hasta mevcut durumun tespitini sağlar, hasta için olası riskleri belirler, gerektiğinde düzeltici-önleyici faaliyet başlatır. Hasta Güvenliği Komitesi düzenli aralıklarla toplanır. Hasta güvenliği uygulamaları ve çalışmaları ile yapılan toplantılar kayıt altına alınır

11 Hasta Güvenliği Komitesinin Görev alanları; Hastaların doğru kimliklendirilmesi Çalışanlar arasında etkili iletişim ortamının sağlanması Güvenli ilaç uygulamalarının sağlanması Transfüzyon güvenliğinin sağlanması Radyasyon güvenliğinin sağlanması Düşmelerden kaynaklanan risklerin azaltması Güvenli cerrahi uygulamalarının sağlanması Tıbbi cihaz güvenliğinin sağlanması Enfeksiyonların kontrolü ve önlenmesi Atık Yönetimi Yeni doğan ve çocuk güvenliğinin sağlanması Hastaların bilgilendirilmesi ve onay alınması Bilgi güvenliği Laboratuarda hasta güvenliği Temel yaşam desteği güvenliği konularını kapsar Bilgi Güvenliği Hastalarımızın muayene ve tedavi bilgilerinin tamamı Hasta Mahremiyeti Kuralları na uygun bir şekilde Hastane Bilgi Yönetim sistemine kaydedilir ve korunur. Poliklinik Hizmetleri Ve Hasta Kabul POLİKLİNİK MUAYENELERİ İÇİN: SABAH 07:30 09:00 ÖĞLEDEN SONRA 13:00-13:30SAATLERİ ARASINDA ARASINDA POLİKLİNİKLERİMİZDEN VE DİĞER SAAT DİLİMLERİNDE İSE VEZNELERİMİZDEN MUAYENE SIRASI ALABİLİRSİNİZ. AYRICA POLİKLİNİKLERİMİZDEN MHRS SİSTEMİ İLE RANDEVU ALABİLİRSİNİZ POLİKLİNİK MUAYENELERİNDE, ACİL VAKALAR (ANİ GELİŞEN HASTALIK, KAZA, YARALANMA VE BENZERİ DURUMLAR İLE İVEDİLİKLE TIBBİ MÜDAHALE YAPILMASI GEREKTİĞİNE HEKİM TARAFINDAN KARAR VERİLEN VAKALAR),ÖZÜRLÜLER, HAMİLELER, 65 YAŞ ÜSTÜ YAŞLILAR, YEDİ YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR, HARP VE VAZİFE ŞEHİTLERİNİN DUL VE YETİMLERİ İLE MALUL VE GAZİLER 2010/73 SAYILI GENELGE İLE ÖNCELİKLİ OLARAK MUAYENE OLURLAR. Sterilizasyon Ünitemiz Sterilizasyon ünitemiz kirli, temiz ve steril alan ile dinlenme alanı olarak dört alandan oluşmaktadır. Kirli alanda malzeme yıkama, temiz alanda paketleme ve sterlizasyon, steril alanda da depolama işlemleri yapılmaktadır. Sterilizasyon işlemlerinde kimyasal ve biyolojik indikatör yardımıyla kontrol ve doğrulama işlemleri yapılarak, yapılan işlemler kayıt altına alınmaktadır.

12 Ameliyathanemiz Hastanemiz 2.katında bulunan ameliyathane ve sterilizasyon ünitelerimiz kalite standartlarına uygun hizmet vermektedir.7 ameliyat salonumuz bulunmakta ve 5 salonumuz aktif olarak çalışmaktadır. Ameliyat planlamaları anestezi ve reanimasyon uzmanı koordinatörlüğünde ilgili hekimlerce yapılmaktadır. Hastanemizde açık ameliyatlar, laparaskopik (kapalı) ameliyatlar, TUR ameliyatları, pnömatik taş kırma cihazı ile (URS) ameliyatları, mikrocerrahi bel fıtığı ameliyatları yapılmaktadır. Ayrıca katarakt ameliyatları fako cihazı ile yapılmaktadır.

13

14 Diyaliz Birimimiz Diyaliz birimimizde diyaliz eğitimi almış tecrübeli sağlık personellerimiz görev yapmaktadır. Diyaliz birimimiz hastanemiz bünyesinde hizmet vermektedir. Laboratuarlarımız ve Kan Transfüzyon Merkezimiz Laboratuarlarımız 1 katta hizmet vermektedir. Hastanemizde Biyokimya, Bakteriyoloji, Hematoloji ve Patoloji Laboratuarlarımız bulunmaktadır. Hekiminiz tarafından istem yapılan kan tetkiklerinizden sonra kan alma birimimizde kan numuneniz alınmakta ve laboratuarlarımızda güvenli bir şekilde çalışılmaktadır. Kan Transfüzyon Merkezimiz hastanemizin laboratuarlar bölümünde bulunmakta ve kan temini depolanması ve güvenli kan transfüzyonunu sağlamak amacıyla hastalarımız için hizmetlerini sürdürmektedir.

15 Biyokimya Laboratuarı Patoloji Laboratuarı Patoloji Arşivi Kan Transfüzyon Merkezi

16 Kan Alma Salonu Fizyoterapi Birimimiz Fizyoterapi birimimizde hizmet almak için fizik tedavi polikliniklerimize müracaat ederek, muayeneniz sonrası hekiminizin istemi ile birimimizle görüşerek hizmetimizden faydalanabilirsin

17 Sigara Bırakma Polikliniği Poliklinikler katında bulunan sigara bırakma polikliniğimizde uzman doktorumuz tarafından danışmanlık hizmeti verilmektedir. Danışma-Karşılama-Yönlendirme Hizmeti Danışma karşılama ve yönlendirme hizmetlerimiz poliklinik katında ve acil servis girişinde olmak üzere hizmet vermektedir. Hasta kabul standartlarına uygun düzenlenmiş olan birimlerimiz iletişime açık şekilde düzenlenmiştir. Güler yüzlü hizmetimizle hep yanınızdayız

18 Sosyal Alanlar Hasta ve yakınları için oluşturulan sosyal alanlar poliklinik katında hizmet vermektedir. Katlarda bulunan bekleme ve dinlenme salonlarımız ile zemin katta kafeteryamız hasta ve yakınları için hizmettedir. Yaşlı Bekleme Salonu Çocuk Oyun Odası Bebek Bakımı ve Emzirme Odası

19 Hasta yakınları bekleme ve dinlenme alanı Kafeterya Görüntüleme Hizmetleri Görüntüleme hizmetlerimiz için poliklinik muayenesi sonrası hekim isteminden sonra röntgen veznemizden sıra alabilirsiniz. Randevu sürelerimizle ilgili bilgilendirmeyi poliklinik katında bulunan panolarımızla ve web sayfamızda sizinle paylaşmaktayız.

20 Hastanemizde Röntgen çekimi-mamografi-ultrasonografi-kemik Dansimetresi-Tomografi- Dopler USG görüntüleme hizmetlerini vermekteyiz. Müracaatınız sonrası birimlerimizde görevli radyoloji uzmanlarımız ve teknisyenlerimiz size yardımcı olacaklardır

21 MR (Manyetik Rezonans) çekimlerimiz için -1 de hizmet veren MR birimi sekreterliğine hekiminizin isteminden sonra müracaat ediniz. İşleminiz mümkün olan en kısa zamanda gerçekleştirilecektir. Polikliniklerimiz

22 SFT ve Üroflowmetre Çekim Odalarımız EEG Polikliniğimiz EKG Polikliniğimiz SFT(Solunum Fonksiyon Testi) Eforlu EKG

23 EMG Polikliniği Mamografi Birimi KBB Endoskopi Polikliniğimiz Yenidoğan İşitme Tarama

24 REVİZYONU GERÇEKLEŞTİRİLEN ACİL SERVİSİMİZDE GÜLERYÜZLÜ HİZMETİMİZLE YANINIZDAYIZ!!... Acil servisimiz kesintisiz hizmet vermekte olup, kalite standartlarına uygun yapısal revizyonu gerçekleştirilmiş ve hizmet vermeye devam etmektedir. Yoğun Bakımlarımız Hastanemiz bünyesinde: 10 yataklı (2.seviye) genel yoğun bakım ünitesi,5 yataklı (1.seviye) koroner yoğun bakım,4 yataklı (1.seviye) yeni doğan yoğun bakım ve 5 yataklı (1.seviye) cerrahi yoğun bakım ünitelerimiz bulunmaktadır ve sağlığın devamlılığı ilkesi ile hizmet vermektedirler.

25 Cerrahi Yoğun Bakım Koroner Yoğun Bakım

26 Yenidoğan Yoğun Bakım Yenidoğan Yoğun Bakım servisimiz 4 yataklı olarak hizmet vermektedir. Bebek sağlığı bizim için çok önemlidir. Doğum Salonu Doğum Salonumuzda steril şartlarda doğumunuzu gerçekleştirmekteyiz. Doğum salonu ebemiz tarafından doğuma hazırlık eğitimi vermekteyiz. Gebelerimiz için sağlıklı annelik, sağlıklı lohusalık ve sağlıklı bebek temalı eğitimlerimiz talepleriniz dahilinde devam etmektedir.

27 Endoskopi Birimimiz Endoskopi birimimiz 3.kat servisler girişindedir. Birimde hastalarımıza kolonoskopi-endoskopi işlemi için gerekli girişimler planlanmaktadır. Cerrahi birimlerimizde 85 yatak ve dahili birimlerimizde 140 yatak ile hizmet vermekteyiz. Yatan hastalarımıza, servise yatırıldıklarında düzenli olarak kullandığı ilaçlar, tıbbi cihazlar, beslenmeleri, kontrol zamanları, el hijyeni ile sigara kullanan hastalara sigarayı bırakma tavsiye eğitimi verilmekte ve verilen eğitimlerin tamamı kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca hasta yakınlarına da kahvaltı ve yemek saatleri, ziyaret saatleri ve kuralları, telefon kullanımı, tuvalet ve banyo kullanımı, hemşire çağrı sistemi kullanımı gibi servise uyumu kolaylaştıracak bilgilendirmeler yapılmaktadır.

28 Hastanemiz klinik hizmetleri günlük mesai ve nöbet hizmeti olarak 24 saat kesintisiz olarak sunulmaktadır. Kliniklerimizde, siz hastalarımız için güvenli ortamda tedavinizin yapılması ve hizmetimizin sürekliliğinde sağlıklı kalmanız için çalışıyoruz

29 Söke Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Ruh sağlığı problemi olan bireylerin toplumla iç içe yaşama hakkının korunması amacıyla etkin ve ulaşılabilir bir hizmet sunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Hastanemize bağlı olarak 25 Haziran 2014 ten itibaren hizmet vermektedir. Merkezde hastalara psikososyal destek, grup terapileri, ilaç düzenlemeleri, hekimin uygun gördüğü zamanlarda kan tetkikleri gibi tıbbi uygulamalar yapılmaktadır. Öğretmenler eşliğinde ebru, müzik çalışmalarının yanı sıra, bahçe işleri, hamur işi yapımı, spor, dans, film izleme gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

30

31 HİZMET VERDİĞİMİZ ÖZELLİKLİ BİRİMLER Hasta Bakım Hizmetleri Ameliyathane Hizmetleri Günübirlik Cerrahi Müdahaleler Yoğun Bakım Hizmetleri Acil Servis Hizmetleri Laboratuar Hizmetleri (Laboratuar Tahlilleri, Patolojik Tetkikler, Kültür Bakılması.) Fizyoterapi Hizmetleri Evde Bakım Hizmetleri Doğum ve Aile Planlaması Hizmetleri Kan Merkezi Hizmetleri Poliklinik Hizmetleri; Branşa Özel Tüm Polikliniklerimiz bulunmaktadır (Ana sayfamızdan Takip Edebilirsiniz) Sigara Bırakma Polikliniği Diyet Polikliniği Çocuk Gelişim Polikliniği Psikolog ve Psikiyatri Poliklinikleri Görüntüleme Hizmetleri: Bilgisayarlı Tomografi (BT) Manyetik Rezonans Görüntüleme(MR) Röntgen Çekimi Ultrason Çekilmesi Doopler USG Kemik Dansitometresi Tanı ve Tedavi Amaçlı Test Yapılan Birimlerimiz:

32 EEG (Elektroensefalografi) EMG ( Elektromiyografi) İşitme Tarama Testi Yenidoğan İşitme Tarama EKO (Ekokardiyografi) Eforlu EKG EKG (Elektrokardiyografi) Endoskopi Kolonoskopi Bronkoskopi KBB Endoskopi Sistoskopi Kemoterapi Birimimiz Üroflowmetri Hastanemizde Gebelerimiz için Doğum Öncesi Hazırlık Kursları ücretsiz olarak verilmektedir (Doğum Salonu ve Doğum Polikliniklerine Müracaat Edebilirsiniz)

ÖZEL EGEUMUT HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ

ÖZEL EGEUMUT HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ ÖZEL EGEUMUT HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ ODAK NOKTAMIZ SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI SİZİN SAĞLIĞINIZ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇABALIYORUZ Hastanemize Hoş Geldiniz; Özel Ege Umut Hastanesi olarak tecrübeli

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ORYANTASYON REHBERİ 1 İçindekiler 1. GİRİŞ... 4 2. VİZYONUMUZ... 4 3. MİSYONUMUZ...

Detaylı

İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Ödemiş Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ

İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Ödemiş Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Ödemiş Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ 0 İçindekiler 1. GİRİŞ... 3 2. VİZYON... 3 3. MİSYON... 3 4. KALİTE POLİTİKAMIZ... 3 5. HASTANENİN TARİHÇESİ... 4

Detaylı

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ADRES ŞANLIURFA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ESENTEPE

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İzmir İli Kamu Hastaneleri Güney Bölgesi Genel Sekreterliği İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ

Detaylı

ÖZEL KÖRFEZ MARMARA HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ

ÖZEL KÖRFEZ MARMARA HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ ÖZEL KÖRFEZ MARMARA HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ Sağlık Mutluluktur Sağlığınızın Her Anında 7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz Hastanemize Hoş Geldiniz; Özel Körfez Marmara Hastanesi olarak tecrübeli ve

Detaylı

ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ

ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ EKİBİMİZE HOŞGELDİNİZ İÇİNDEKİLER 1.ORYANTASYON EĞİTİMİNİN AMACI 2.HASTANE TANITIMI 2.1. TARİHÇE 2.2. KAT PLANI 2.3. ÇALIŞMA KOŞULLARI 2.4. KALİTE POLİTİKAMIZ

Detaylı

DEVELİ HATİCE MUAMMER KOCATÜRK DEVLET HASTANESİ KURUM TANITIM REHBERİ

DEVELİ HATİCE MUAMMER KOCATÜRK DEVLET HASTANESİ KURUM TANITIM REHBERİ DEVELİ HATİCE MUAMMER KOCATÜRK DEVLET HASTANESİ KURUM TANITIM REHBERİ HAZIRLAYAN KALİTE YÖNETİM BİRİMİ 2012 GİRİŞ Hastanemize hoş geldiniz, Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi olarak tecrübeli

Detaylı

İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Selçuk Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ

İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Selçuk Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Selçuk Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ İçindekiler Tablosu 1. GİRİŞ... 4 2. VİZYON... 4 3. MİSYON... 4 4. KALİTE POLİTİKAMIZ... 4 5. HASTANENİN TARİHÇESİ...

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU ORDU İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ORDU DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU ORDU İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ORDU DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU ORDU İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ORDU DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ Doküman Kodu YÖN.RH.008 Yayın Tarihi 02/09/2013 Revizyon

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FARABİ HASTANESİ BİRİM FAALİYET RAPORU

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FARABİ HASTANESİ BİRİM FAALİYET RAPORU KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FARABİ HASTANESİ BİRİM FAALİYET RAPORU Trabzon 2013 0 İÇİNDEKİLER Sayfa BİRİM/ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 2 I- GENEL BİLGİLER 3 A- Misyon ve Vizyon 3 B- Yetki, Görev ve

Detaylı

GENEL UYUM EĞĠTĠM REHBERĠ

GENEL UYUM EĞĠTĠM REHBERĠ Doküman Kodu:YÖN.RH.01 Yayın Tarihi:2011 Revizyon Tarihi:Eylül 2013 Revizyon No:01 Sayfa No:1/17 1.Amaç:Bu rehberin hazırlanmasındaki amaç hastanemizde yeni göreve başlayan personelin uyumunu sağlamaktır.

Detaylı

Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği 2013 YILI FAALİYET RAPORU

Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği 2013 YILI FAALİYET RAPORU Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği 2013 YILI FAALİYET RAPORU Kısaltmalar.3-4 Önsöz... 6 Kırşehir Hastanelerinde Değişimi Yönetiyoruz..6 Birlik Organizasyon Şeması..7 Tıbbi Hizmetler Başkanlığı 8 İdari

Detaylı

SÖKE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

SÖKE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU AYDIN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ SÖKE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ HASTANE BİLGİ REHBERİ 2013 Tarihçe Oryantasyon amacı Oryantasyon

Detaylı

İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ TİRE DEVLET HASTANESİ

İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ TİRE DEVLET HASTANESİ İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ H ASTA NE REHBERİ GİRİŞ Bu, rehber ne yapmış olduğunuz ziyaretin daha rahat geçmesi,

Detaylı

Hasta Bilgilendirme El Kitabı

Hasta Bilgilendirme El Kitabı Hasta Bilgilendirme El Kitabı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Ankara İli 2. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma

Detaylı

HASTANEMİZE HOŞGELDİNİZ

HASTANEMİZE HOŞGELDİNİZ 1/42 HASTANEMİZE HOŞGELDİNİZ Birlikte, ekip ruhu ile Ahlaki ve etik kurallara bağlı Mesleğine ve birbirine saygılı Eşit hak ve şartlarda Çalışmak dileğiyle 2/42 1. AMAÇ Kuruma yeni atanan tüm personelin,

Detaylı

HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010. www.anh.gov.tr

HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010. www.anh.gov.tr HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010 www.anh.gov.tr Adres : Ülkü Mahallesi, Talatpaşa Bulvarı, No:5 06100 Altındağ - Ankara Tel : 0 312 508 40 00 Faks : 0 312 311 43 40 e-posta : bilgi@anh.gov.tr web : www.anh.gov.tr

Detaylı

Uyum Eğitimi zorunlu konu başlıkları aşağıdaki gibidir.

Uyum Eğitimi zorunlu konu başlıkları aşağıdaki gibidir. REV. NO 00 REV. TRH. 00 SAYFA NO 1 SAYFA SAYISI 23 AMACIMIZ;Bu rehber, hastanemizde işe yeni başlayan personelimizin, hastanemize ve görevine uyum sürecini kolaylaştırmak, hastanemizin kurum kültürünü,

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ İZMİR İLİ GÜNEY SEKRETERLİĞİ NARLIDERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ İZMİR İLİ GÜNEY SEKRETERLİĞİ NARLIDERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ İZMİR İLİ GÜNEY SEKRETERLİĞİ NARLIDERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ORYANTASYON REHBERİ ÖNSÖZ Değerli sağlık çalışanı; Bilindiği üzere 663 sayılı Kanun

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneleri Birliği Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Kiraz Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneleri Birliği Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Kiraz Devlet Hastanesi T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneleri Birliği Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Kiraz Devlet Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ 1 İçindekiler Tablosu 1. GENEL ORYANTASYON

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAVAK DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAVAK DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAVAK DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ TIBBİ SEKRETER ORYANTASYONU T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI KAVAK DEVLETİ HASTANESİ TIBBİ SEKRETER ORYANTASYON REHBERİ KOD: YÖN.RH. 007 YAYIN TARİHİ:

Detaylı

Bir nefes, sihhat için Palandöken Devlet Hastanesi

Bir nefes, sihhat için Palandöken Devlet Hastanesi T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU ERZURUM İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ PALANDÖKEN DEVLET HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ Bir nefes, sihhat için Palandöken Devlet

Detaylı

Personele saygı, hastaya güleryüz...

Personele saygı, hastaya güleryüz... Personele saygı, hastaya güleryüz... 2015 www.sbgoztepehastanesi.gov.tr PROF. DR. RECEP AKDAĞ T.C. Sağlık Bakanı 10 yıla yakın süredir ülkemize sağlık alanında hizmet etmenin onuru ve hazzını yaşıyoruz.

Detaylı

SUŞEHRİ DEVLET HASTANESİ GENEL UYUM EĞİTİM REHBERİ

SUŞEHRİ DEVLET HASTANESİ GENEL UYUM EĞİTİM REHBERİ SUŞEHRİ DEVLET HASTANESİ GENEL UYUM EĞİTİM REHBERİ Hazırlayan Ersin ŞAHİN Kalite Yönetim Direktörü İÇİNDEKİLER Giriş GENEL UYUM EĞİTİMİ Organizasyon yapısının tanıtımı Tarihçe Birimlerimiz Yerleşim Planları

Detaylı

T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (FARABİ HASTANESİ) (2014 2018) 2012- TRABZON

T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (FARABİ HASTANESİ) (2014 2018) 2012- TRABZON T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (FARABİ HASTANESİ) (2014 2018) 2012- TRABZON 1 İÇİNDEKİLER Tarihçe İstatistiksel Veriler Bölgesel Hizmet Alanları Yerleşim Alanı

Detaylı

Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu

Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu 2010 1 İçindekiler SAYFA NO RAPORUN DÖNEMİ, ORTAKLIĞIN UNVANI VE ORTAKLIK YAPISI 3 LOKMAN HEKİM İN KISA TARİHÇESİ 4 YÖNETİM KURULU NDAN MESAJ 6 MİSYON VE VİZYON

Detaylı

SİVEREK DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON EL KİTABI

SİVEREK DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON EL KİTABI T.C SAĞLIK BAKANLIĞI KAMU HASTANELERİ KURUMU ŞANLIURFA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ SİVEREK DEVLET HASTANESİ ORYANTASYON EL KİTABI BAŞTABİP BAŞTABİP YRD. İDARİ VE MALİ İŞLER MÜDÜRÜ SAĞLIK

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Gaziantep İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 25 Aralık Devlet Hastanesi HASTANE BİLGİ REHBERİ Hastane Yönetimimiz, deneyimli sağlık personelimiz

Detaylı

HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ.

HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ. 1 / 37 HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ. HASTANE TELEFON NO:0 284 714 34 34 (KEŞAN) 0 284 616 13 81 (İPSALA) www.kesandh.gov.tr.adres:

Detaylı