YENi GELECEK. iyi GELECEK

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YENi GELECEK. iyi GELECEK"

Transkript

1 YENi GELECEK iyi GELECEK

2

3 YENi GELECEK iyi GELECEK nevokul.com

4 Misyonumuz Yeni Türkiye'nin vizyonuna ulaşmasını sağlayacak, Çağın gereklerini, değer yargılarıyla yorumlayarak, içinde yaşadığı dünyaya ve kişisel gelişimine en üst düzeyde katkı sağlamak adına kendini yönetebilecek, Mensubu olduğu topluma örnek olup yön verebilecek, Karşılaştığı sorunları çözme becerisi ve iradesi gösterebilecek, misyon sahibi bireyler yetiştirir.

5 Vizyonumuz Geniş kitlelere, yüksek standartlarda, nitelikli eğitime erişim imkanı sunarak, Bireylerin potansiyellerini en üst düzeyde ortaya çıkararak, Kendilerine, yaşadıkları topluma ve insanlığa maksimum fayda üretmelerini sağlayan, vizyon sahibi bireyler yetiştirmek. iyi gelecek...

6 Eğitim Felsefemiz Tüm beklentilerin, arzuların, hırsların, projelerin savurduğu öğrenciyi; odağa çekerek, tüm bu süreçlerin, öğrencimiz adına kontrol edildiği bir eğitim ortamı oluşturmak için yola çıktık. Doğru kumaşı ve materyalleri kullanarak, bedene en uygun kıyafeti dikmeyi başarmak eğitim felsefemizin temelidir. Öğretim Felsefemiz Doğru bir öğrenme sürecinin 3 kaynaktan beslendiğine inanıyoruz. Bu kaynakları sıralarsak: Düşünebilmek (Felsefe) Sistematikleştirmek (Matematik) Doğru İletişim Kurabilmek (Ana Dil Eğitimi) Öğrencilerimizin, bu bakış açısıyla; öğrenmeyi öğrenen, potansiyelini keşfeden bireyler olmalarını hedefliyoruz.

7 iyi gelecek...

8 Eğitim Modelimiz NevOkul; Ahlaki ve Manevi Akademik ve Pedagojik Sosyal ve Sportif Kültürel ve Entellektüel olguları harmanlayan, Hak ve Sorumluluklardan hareketle, öğrenci odaklı bir eğitim anlayışıyla yola çıktı. Öğrenci odaklı eğitim anlayışı, Tüm eğitim sürecini kapsayan Ahlak Eğitimini ve Din Öğretimi Öğrenciden, veliye uzanan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Eğitimini Mevcut müfredatı zenginleştiren Akademik Öğretimi Yaşayarak ve uygulamalı öğreten Hayat Atölyesini Öğrencinin yeteneklerini ve yatkınlıklarını göz önüne alarak, belirli bir alanda uzmanlaştıran, ona yeni bir dünya açan Sanatsal ve Sportif Eğitimi kapsar.

9 Öğrendikleri ile üretebilen bireyler... iyi gelecek...

10 iyi gelecek...

11 Yarın, bugünden başlar... Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için süreçlerimiz baştan planlıdır; öğrenci, veli ve öğretmen için sürprizlere yer bulunmamaktadır. Sistemin işleyişi içerisinde herkesin yeri ve rolü belirlidir. Olaylara soğukkanlı ve çok yönlü yaklaşarak, mevcut durumu doğru adımlarla doğru şekilde analiz ederek, tüm tarafların kendi paylarına kazanım elde ettikleri süreçler olarak ele alıyoruz.

12 Davranış Değerlendirme Süreçleri NevOkul olarak, öğrenci davranışlarını bir bütün olarak değerlendirmeyi son derece önemsiyoruz. Doğrular ile yanlışlar, artılar ve eksiler, birlikte değerlendirildiğinde anlam ifade eder ve kişilik gelişim sürecinde eğitimcilere yol gösterir. Bu doğrultuda, doğru davranışları özendirme ve pekiştirmenin yanında, hatalı davranışlarda öğrenci, öğretmen, yönetici, PDR ve aileyi içine alan uygulama aşamaları ile farkındalık oluşturuyor, sorumlulukları hatırlatıyoruz. Öğretmen Eğitimine Verdiğimiz Önem Bütün çocukların okula "gönderildiklerini", fakat okula "gitmek istemelerinin" öğretmenin elinde olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, eğitim kadromuzu, vizyonumuza, misyonumuza ve kültürel değerlerimize uygun öğretmenlerden oluşturuyoruz. Sınıfın kapısı kapandıktan sonra, tüm sözlerimizin karşılığının "öğretmenimiz" olduğunu biliyor ve öğrencimizi bir günü daha "diğerlerinden farklı" bitirmiş olmasının keyfi ile eve gönderiyoruz. İş Akışlarındaki Hassasiyetimiz Sistemin işleyişi içerisinde sürprizlere yer vermemek adına, süreçlerin baştan planlanmasını, herkesin yerinin ve rolünün belirlenmesini, karmaşanın minimuma indirilerek çıkabilecek sorunlara en hızlı çözümlerin üretilmesini hedefliyoruz.

13 iyi gelecek...

14 Ahlâki değerlerini bilen bir nesil iyi gelecek...

15 Ahlak Eğitimi ve Din Öğretimi NevOkul da Ahlak Eğitimi ve Din Öğretimi, tüm eğitim modelinin temelini oluşturan, Ahlak Eğitimi ve özelde Din Öğretimi olmak üzere iki farklı başlık altında incelenir. Ahlak Eğitimi Hak ve sorumlulukları temel alarak, yönergeler ve davranış değerlendirme çalışmalarıyla tüm eğitim sürecini kapsar. Rol model öğretmenler öncülüğünde, okul kültürü öğrenciye verilmeye çalışılır. Din Öğretimi Kur an Kur an Algısı ve Kur an Bilgisi Siyer İlmihal Din öğretimi, kademeler arası farklılık gösteren anlatım yöntemleri ve uygulamalarla Kur an öğretiminden başlayarak Kur an algısı ve Kur an bilgisi üzerinden şekillenir. Siyer ve ilmihal öğretimiyle de Peygamber sevgisi, ahlakı ve ibadet bilinci kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılır.

16 iyi gelecek...

17 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları "İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendin bilmezsen. Bu nice okumaktır." NEVOkul da; Kendini ve çevresini tanımayan bir bireye yüklenen misyonun ileride yaratacağı hayal kırıklıklarının farkındayız. Nerede koşacağını, nasıl yürüyeceğini, ne zaman duracağını bilen bir neslin profesyonelce tanılama süreçlerinden geçmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu bağlamda, eğitim modelimizin temellerinden bir diğerini oluşturan rehberlik çalışmaları, uygulamada Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik olmak üzere birbirinden ayrılır. Psikolojik Danışmanlık uygulamaları, Ruhsal Gelişim ve Karakter Gelişimi Tanılama Sistemi olmak üzere iki alt başlıkta hayat bulur. Rehberlik ise, Tüm kademelerde etkin bir akademik yönlendirme çalışması Teog ve Lys sürecine özel ekstra destek hizmetleri olmak üzere iki alt başlıkta, öğrenciyi ve veliyi doğru yönlendirmeyi hedefler.

18

19 Akademik Öğretim Bilginin doğru işlenmesini temel almış bir akademik anlayışa sahibiz. Branşlar arası bilgi akışlarının öğrenme süreçlerinin niteliğini ve keyfini arttıracağının farkındayız. Öğretmenlerimizin aktarımlarının öğrencilerimizdeki karşılığının doğru takip edilmesi ve gerektiğinde doğru müdahalelerin/takviyelerin yapılması temel yaklaşımımızdır. Sorumluluklarımız çerçevesinde aktarılması gereken bilginin ötesinde öğrencilerimizin potansiyelleri ile orantılı olarak ekstra bilgilerle zenginleştirilmesi öğrenmenin keyfi adına önemli bir tercihimizdir. Ana Dil Odaklı Akademik Öğretim Müfredat Çalışmaları Teknolojik Alt Yapı iyi gelecek...

20

21 Sanatsal ve Sportif Çalışmalar Öğrencinin bugün ve bir yetişkin olduğunda, yarın kendisiyle baş başa kalabileceği zamanlarda ihtiyaç duyacağı şeyleri iyi biliyoruz. Görsel sanatlar ve müzik eğitimine bu pencereden bakıyor ve gündelik koşuşturmasının içinde bir parça durup dinlenme imkanı sağlamayı amaçlıyoruz. Böylece, çocuğun içindeki başarı potansiyelinin ortaya çıkmasına, kendine ve çevresine faydalı bir birey olmasına yardımcı oluyoruz. Sporu; enerjinin yönlendirildiği, bedenin eğitildiği bir yöntem olmanın yanı sıra; evrensel spor dilinin ve kültürünün de kazandırıldığı bir alan olarak görüyoruz. *Müzik Yan Flüt Keman Bateri Ney Ut Davul Zil Bağlama Darbuka Gitar Mandolin... *Spor Voleybol Basketbol Eskrim Aikido Okçuluk Futbol Yüzme Tenis... *Görsel Sanatlar Karakalem Ebru Hat Yağlı Boya Tezhip Seramik... * Öğrencilerimizin de katkısı ile 5 branşta uygulanacaktır.

22 Atölye çalışmaları ile hayata hazırlıyoruz.

23 Hayat Atölyesi Öğrencinin akademik öğrenimlerinin hayat bulmasını ve hayatın kendisi ile buluşmasını sağlayarak, sosyal yönlerinin gelişmesine yardımcı oluyoruz. Hayat Atölyesi Mutfak Sanatları Atölyesi 112 Hizmetleri Atölyesi Tekstil Atölyesi Tamir Bakım Atölyesi... Akademik Öğrenmelerin Hayat Bulması Ritim Atölyesi İngilizce Drama Düşünme Becerileri Atölyesi Masal Evi Atölyesi Rengarenk Atölyesi Deneyim Atölyesi

24 Yabancı dil derste değil, yaşaya yaşaya öğrenilir. iyi gelecek...

25 Yabancı Dil Dilin bir ders veya ayrıcalık değil de yaşamın bir parçası olduğu bilinciyle; Yabancı dile bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı içinde öğretiyoruz. Amacımız; uluslararası geçerliliği olan sınavların da desteğiyle, kendilerini sadece ana dillerinde değil farklı dillerde de ifade edebilme becerisine sahip yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmektir.

26 Ölçme - Değerlendirme Sadece sorulara cevap verilerek, gerçekçilikten uzak, öğrencinin gelişim sürecini, çalışma becerilerini ve tutumunu, yetenek ve motivasyonunu ihmal eden bir ölçmedeğerlendirme yöntemine karşı çıkıyoruz. Üretkenliğin ve özgünlüğün temel kriter olduğu; yerine göre bireyselliği, yerine göre de ekip çalışmasını inceleyen değerlendirme süreçlerinin, başarının gerçek boyutlarını ön plana çıkaracağına inanıyoruz. Değerlere Bağlı Eğitim Değerlerin okul iklimi ve kültürünün bir katkısı olduğu bilinciyle Değerler Eğitimini, "Değerler Öğretimi" kıskacından kurtarıyoruz. NevOkul'da değerler anlatılarak değil yaşayarak kazandırılır. Ödevlendirme NevOkul, ödev vermekteki asıl amacın, öğrenciye sorumluluk bilinci kazandırmak olduğunun farkındadır. Ödev; öğrencimize, araştırmanın, araştırarak öğrenmenin lezzetini kazandıracak yolculuğun biletinden ibarettir. İnternetten, hazır kopyala yapıştır ödevlerin yerine, emeğin başrolde olduğu, bittikten sonra "bir iş yapmış olmanın huzurunu" hissettirecek ödevler çocuklarımıza özgüven aşılayacaktır.

27 iyi gelecek...

28 iyi gelecek...

29 Yemek Hizmetleri Gerek derste zihinsel, gerekse teneffüslerde fiziksel olarak enerji harcayan çocuklarımıza, gelişimlerine uygun, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli öğünler sunuyoruz. Yemekhanemizde, Yemekler gıda mühendislerinin denetiminde ve yerinde yapılır. Şartnamemiz gereği belirli markalar kullanılır. Bu markalar dışında başka bir marka kullanılmaz. Günlük ve haftalık depo kontrolleri yapılır. Diyetisyenler tarafından yaş gruplarına uygun kalorilerde menü hazırlanır. Sağlık Hizmetleri Öğrencinin okul içerisinde karşılaşacağı her türlü olumsuzluk karşısında hazır olan sağlık personelimiz, çocuklarımızın ilk müdahalesini gerçekleştirir ve gerekli durumlarda ilgili birimlere sevk edilmesini sağlar.

30 Güvenlik Hizmetleri NevOkul olarak hassasiyetlerimizden biri de çocuklarımıza güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamaktır. Çocuklarımızın her biri için ayrı ayrı özen göstererek güvenlik hizmetlerimizi en üst düzeyde tutmaktayız. Okulumuzda, Profesyonel güvenlik ekibi, çalışmalarını titizlikle sürdürür. Okula giren araçlar kontrol edilir. Ziyaretçiler gerekli kontrollerden geçerek okula giriş yapar. Öğrenci, velisi veya velinin yönetime bildirdiği kişi dışında hiç kimseyle okuldan ayrılamaz. 7/24 kamera sistemiyle sınıflar dışında her yer kayıt edilir. Temizlik Hizmetleri Sınıflarda, koridorlarda, bahçede kısacası okulumuzun tüm kullanım alanlarımızda, öğrencilerimize sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlamak amacıyla, deneyimli ve özverili bir ekiple çalışıyoruz. Okulumuzda doğaya zarar vermeyen ve kimyasal kalıntılar bırakmayan ürünler kullanılır. Temizlik personelimiz, hijyen, temizlik ekipmanı, ürünlerin doğru ve işlevsel kullanımı gibi konularda sık sık bilgilendirilir. Eğitim öncesi ve eğitim sonrası standart temizliği profesyonel ekip tarafından yapılır. Islak zemin temizliği her teneffüsten sonra yapılır.

31 Servis Hizmetleri NevOkul da öğrencilerimizin güvenliği ve huzuru servis içinde de sağlanmaya devam edilir. Çocuklarımızın, güvenli bir şekilde, her sabah belirtilen saatte adreslerinden alınması ve okul çıkışında adreslerine bırakılması, özenle seçilmiş, trafik kurallarına hakim, çevreye saygılı ve alanında eğitimli servis personelleri tarafından sağlanır. Servis araçlarımızda ve personelimizde dikkat ettiğimiz hususlar: İdari amir, servis bakımı, lastik kontrolleri ve personel denetimlerini rutin olarak yapar. 1 ila 5 yıllık araçlar kullanılır. GPS uygulaması üzerinden servis takibi yapılır. Anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerine sınıflarına kadar servis hostesleri eşlik eder. iyi gelecek...

32 YENi GELECEK iyi GELECEK iyi gelecek... facebook.com/nevokul twitter.com/nevokul Başak Mahallesi 5. Etap Ertuğrul Gazi Caddesi No:17 Başakşehir/İSTANBUL

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

İTA OKULLARI ÖĞRENCİ - VELİ EL KİTABI

İTA OKULLARI ÖĞRENCİ - VELİ EL KİTABI İTA OKULLARI ÖĞRENCİ - VELİ EL KİTABI İçindekiler Hoş Geldiniz 1. Okulumuzun Temelleri Misyonumuz ve Amaçlarımız 2. Eğitim Felsefemiz Eğitim Yaklaşımımız Günlük Zaman Çizelgemiz Dil Eğitimimiz Psikolojik

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

www.eraskoleji.k12.tr

www.eraskoleji.k12.tr www.eraskoleji.k12.tr 1 " Gençler geleceğimizdir. " www.eraskoleji.k12.tr "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder."

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1 İÇİNDEKİLER A.GENEL BİLGİLER 03 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1. EĞİTİM ve ÖĞRETİM 05 a) Eğitim Öğretim Yılı 05 b) Akademik Program

Detaylı

İSTEK Belde Okulları Sayfa 1

İSTEK Belde Okulları Sayfa 1 İÇİNDEKİLER VELİ VE ÖĞRENCİLERE HİTAP...... 2-3 VİZYONUMUZ, MİSYONUMUZ, EĞİTİM İLKELERİMİZ... 4 OKUL YÖNETİMİ ÖZGEÇMİŞ......... 5 İSTEK BELDE DE YAŞAM......... 6 Ø OKUL ZAMAN ÇİZELGESİ..... 6 Ø OKULA VARIŞ-OKULDAN

Detaylı

TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ VELİ-ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ VELİ-ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ VELİ-ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ...3 TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...4 GENEL TANITIM-FİZİKSEL YAPI...7 ANAOKULU...13 İLKOKUL VE ORTAOKUL...17 DESTEK BİRİMLER...26 2

Detaylı

ÖĞRETMEN EL KİTABI. 8.Doğa Koleji Yönetici Listesi 9. Kampüslerimiz

ÖĞRETMEN EL KİTABI. 8.Doğa Koleji Yönetici Listesi 9. Kampüslerimiz ÖĞRETMEN EL KİTABI 1. Doğa Ailesine Hoş Geldiniz 2. Kısaca Doğa 3. Eğitim Anlayışımız * Anaokulu Eğitim Programı * İlkokul Eğitim Programı * Ortaokul Eğitim Programı * Lise Eğitim Programı 4. Akademik

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

EĞİTİMİN LİDERİ ÇÖZÜM

EĞİTİMİN LİDERİ ÇÖZÜM YOZGAT Sayı : 4 Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller www.yozgatcozumkoleji.com Tel : 0354 333 33 66 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılına hızlı bir giriş yapan Çözüm Eğitim

Detaylı

ÖZEL ENKA ANAOKULU VELİ EL KİTABI

ÖZEL ENKA ANAOKULU VELİ EL KİTABI ÖZEL ENKA ANAOKULU VELİ EL KİTABI İçindekiler Sayfa No. Sunuş ve Hoşgeldiniz 2 1. Okulun Temelleri 3 Misyonumuz 3 Felsefe 3 İlkeler 3 Enka Okulları Yönetim Kurulu 4 Kayıt-Kabul Kayıt Yenileme 4 4 2. Akademik

Detaylı

IŞIKKENT EĞİTİM KAMPUSÜ ERKEN ÖĞRENME MERKEZİ Aile El Kitabı ve Anlaşma Metni

IŞIKKENT EĞİTİM KAMPUSÜ ERKEN ÖĞRENME MERKEZİ Aile El Kitabı ve Anlaşma Metni IŞIKKENT EĞİTİM KAMPUSÜ ERKEN ÖĞRENME MERKEZİ Aile El Kitabı ve Anlaşma Metni El Kitabı IAEK ELC Revizyon : a Tarih: 10 Şubat 2014 1 Işıkkent Hakkında VİZYON, MİSYON VE EĞİTİM FELSEFESİ Vizyon Daha iyi

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ 0 TARİHÇEMİZ Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı

TEKNOLOJİ VE EĞİTİM, EĞİTİM TEKNOLOJİSİ ARAÇLARI VE OKULLARDA KULLANIMI

TEKNOLOJİ VE EĞİTİM, EĞİTİM TEKNOLOJİSİ ARAÇLARI VE OKULLARDA KULLANIMI TEKNOLOJİ VE EĞİTİM, EĞİTİM TEKNOLOJİSİ ARAÇLARI VE OKULLARDA KULLANIMI İÇİNDEKİLER 1.Giriş 2. Teknoloji Nedir? 3.Eğitim Teknolojisi Nedir? 3.1. Eğitim Teknolojisinde Kullanılan Araçlar 3.2.Eğitimde Teknolojinin

Detaylı

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ. A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ. A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6 B. ORGANİZASYON YAPISI a. Yönetim Kurulu... 6 b. Okul Yönetim Kadrosu... 6 c. Bölüm Başkanları... 6 7 d. Bölüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 2 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 KAZLIÇEŞME Avrupa Koleji

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 1. Okulun Temelleri. 2. Akademik Program. Ödevler. Ölçme-Değerlendirme. Gezi Günleri. Rehberlik. 3. İletişim. 4. Okula Geliş- Gidişler

İÇİNDEKİLER. 1. Okulun Temelleri. 2. Akademik Program. Ödevler. Ölçme-Değerlendirme. Gezi Günleri. Rehberlik. 3. İletişim. 4. Okula Geliş- Gidişler ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER 1. Okulun Temelleri 2. Akademik Program Ödevler Ölçme-Değerlendirme Gezi Günleri Rehberlik 3. İletişim 4. Okula Geliş- Gidişler 5. Devamsızlık 6. Yemekhane Düzeni

Detaylı

TED TRABZON KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED TRABZON KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2014-2015 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ... 1 GİRİŞ... 6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM... 7 OKUL ÖNCESİ (ANASINIFLARIMIZ)... 8 İLKOKUL VE ORTAOKULUMUZ... 15 DESTEK BİRİMLERİMİZ...

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ. Özel Başkent İlk ve Ortaokulları. Veli-Öğrenci El Kitabı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ. Özel Başkent İlk ve Ortaokulları. Veli-Öğrenci El Kitabı BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Özel Başkent İlk ve Ortaokulları Veli-Öğrenci El Kitabı 1 İ Ç İ N D E K İ L E R A - GİRİŞ. 1. Yerleşke Haritası 2. Özel Başkent Okullarının Tarihçesi 3.Okulun Adresi ve İletişim Bilgileri

Detaylı