Odamız üyelerinden arkadaşımız, Hülya TAŞCI (GÜMÜŞ) ü kaybettik.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Odamız üyelerinden arkadaşımız, Hülya TAŞCI (GÜMÜŞ) ü kaybettik."

Transkript

1 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: Faks: E-Posta : Web : BÜLTEN NO: 16 / EYLÜL - EKİM 2012 GENEL MERKEZ R. Petek ATAMAN Başkan MARMARA BÖLGE ŞUBE Sedat KURU Bölge Şube Başkanı EGE BÖLGE ŞUBE Hülya YILMAZ Bölge Şube Başkanı KONYA ŞUBE Ahmet ÜNVER Şube Başkanı MERSİN ŞUBE Yusuf DEĞİRMENCİ Şube Başkanı ACI KAYBIMIZ Odamız üyelerinden arkadaşımız, Hülya TAŞCI (GÜMÜŞ) ü kaybettik. Rahat uyu Hülya. Mekanın cennet olsun. Bir süredir mide CA teşhisi ile tedavi görmekte olan, 17 yıl boyunca Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi nde aktif olarak emek veren arkadaşımızın rahatsızlığının son dönemlerinde; heyet raporu ile tedavi görmekte iken yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde tayin işlemini gerçekleştiren; bir kez daha işe başlayamayacağı belli iken bu konudaki insani taleplerimizi dinlemeye dahi tenezzül etmeyen; Nisan ayından bu yana başvurularımıza dönüş yapmayan Sağlık Bakanı ve bürokratlarına artık söyleyecek sözümüz yok Ailesine, yakınlarına, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. DÜNYA GIDA GÜNÜNDE TARIMSAL KOOPERATİFLERİ, BİLGİ PAYLAŞIMINI VE GIDA FİYATLARINI KONUŞTUK, ALANLARDA TÜKETİCİLERLE BULUŞTUK 13 Ekim 2012 tarihinde TMMOB Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası ile ortaklaşa "Gıda Güvencesinin Yapı Taşları Tarımsal Kooperatifler Sempozyumunu düzenledik. BURSA ŞUBE Serkan DURMUŞ Şube Başkanı ADANA ŞUBE Işıl VAR Şube Başkanı

2 ANTALYA ŞUBE Bülent ŞIK Şube Başkanı Aydın İl Temsilciliği Nilgün OLAN Balıkesir İl Temsilciliği Emel KOÇAK ŞATIR Bolu İl Temsilciliği Mehmet TOKMAK Denizli İl Temsilciliği Esin AYSAN Erzurum İl Temsilciliği M. Murat KARAOĞLU Eskişehir İl Temsilciliği İlkay ÖZEL Gaziantep İl Temsilciliği Ergün UĞURLUER Karaman İl Temsilciliği Erkan SUNAOĞLU Kayseri İl Temsilciliği Ergül TÜRKASLAN Kocaeli İl Temsilciliği Mehmet Akif ŞEN Malatya İl Temsilciliği Cem FİDAN "Gıda Hammaddesi Üretiminde Örgütlenme - Tarımsal Kooperatifler" ve "Uygun Olmayan Gıdaların Kamuoyuna Bildirilmesi" başlıklı iki oturum ve "Gıda Fiyatları Sorunsalı" konulu bir panelden oluşan ve alanında uzman akademisyenler, siyasetçiler ve sivil toplum örgütü yetkililerinin katıldığı Dünya Gıda Günü Sempozyumun açılış konuşmalarını, üç Oda Öğrenci Temsilcilikleri adına Ziraat Mühendisleri Odası Öğrenci Temsilcisi Ece İRİCE, üç Oda Başkanı adına Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Turhan TUNCER, TMMOB Başkanı Mehmet SOĞANCI, FAO Temsilcisi Mustapha SINACEUR, Çankaya Belediye Başkanı Bülent TANIK, MHP Genel Başkan Yardımcısı Hamit AYANOĞLU ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan GÜNAYDIN yaptılar. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı sempozyumda; "Gıda Hammaddesi Üretiminde Örgütlenme - Tarımsal Kooperatifler" başlıklı oturumda, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül AKIN, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent GÜLÇUBUK, Köy-Koop Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yakup YILDIZ ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü temsilcisi Dr. Nezaket CÖMERT konuşmacı olarak yer aldılar. Uygun olmayan gıdaların üretiminde bulunan firmaların kamuoyuna bildiriminin, kamu politik analizi ve toplumsal algının yanında güvenilir olmayan gıdanın pazardan geri çekilmesini kapsayan bir bildirim sisteminin oluşturulma yöntemleri ve buna bağlı olarak tüketici sağlığının korunması noktasının da irdelendiği "Uygun Olmayan Gıdaların Kamuoyuna Bildirilmesi" başlıklı oturumda, Odamız Yönetim Kurulu 2.Başkanı Dr. Bediha DEMİRÖZÜ, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu temsilcisi İlknur MENLİK, TODAİE den Doç.Dr.A.Argun AKDOĞAN ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü yetkilisi Dr. Neslihan ALPER konuşmacı olarak yer aldılar. Sempozyumun son bölümünde yer alan "Gıda Fiyatları Sorunsalı" konulu panelde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan AKMAN, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah ÖKTEM, TÜRKİYEM-BİR Yönetim Kurulu Başkanı M. Ülkü KARAKUŞ, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan GÜNEŞ ve PANKOBİRLİK APK Müdür Yardımcısı Dr. F. Figen AR konuşmacı olarak yer aldılar. Üç Oda tarafından hazırlanan "Dünya Gıda Günü, "Açlık Günü" Olmasın!" başlıklı basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız.

3 Manisa İl Temsilciliği Kıvanç KURTASLANOĞLU Tekirdağ İl Temsilciliği Şakir ADA 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlikler çerçevesinde TMMOB Gıda Mühendisleri Odası olarak Şubelerimiz, Temsilciliklerimiz ve Öğrenci Temsilciliklerimizle birlikte Türkiye çapında açılan stantlarla halkımıza "Bilinçli Gıda Tüketimi" konusunda bilgilendirmelerde bulunduk, broşürler dağıttık. Ankara da Batıkent Metro son durak, Kızılay Yüksel Caddesi ve CEPA AVM de açtığımız stantlarımızla halkımızla buluştuk. Tokat İl Temsilciliği Kader ERDOĞAN Van İl Temsilciliği Emrullah ATIŞ Zonguldak İl Temsilciliği Tuğrul DERELİ BAŞKANIMIZ, YENİMAHALLE BELEDİYESİ NCE DÜZENLENEN DÜNYA GIDA GÜNÜ ETKİNLİĞİ NİN AÇILIŞINDA BİR KONUŞMA YAPTI 15 Ekim 2012 tarihinde, Yenimahalle Belediyesi ve FAO ortaklığında "Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı"nda gerçekleştirilen "Tarım Kooperatifleri: Dünyayı Beslemenin Anahtarı" temalı Dünya Gıda Günü kutlamalarına katıldık. Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN etkinlikte üç Oda Başkanını temsilen bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Başkanımız konuşmasında, FAO tarafından bu yıl için belirlenen "Tarım Kooperatifleri: Dünyayı Beslemenin Anahtarı" temasının son derece yerinde olduğunu belirtti. 1 milyara yakın aç insanın bulunduğu dünyamızda, özellikle son dönemde Amerika ve Rusya da değişen iklim koşullarının tarımsal üretim ve gıda fiyatlarına olumsuz etkilerinin olduğunun altını çizerek, son yıllarda fiyat artışlarının önlenemez bir biçimde yükselmesinin gündemimizi işgal ettiğini, yine Dünya Bankası ve OECD nin yayınladığı raporlara göre bu yükselişin 10 yıl içinde yükselerek seyretmesinin öngörüldüğünü de aktardı.

4 Başkanımız konuşmasında, hayata geçirilmek üzere hazırlıkları yapılan yeni Belediye yasasına göre, köylerin mahallelere dönüştürülmesinin yolunun açılacağının ve bu kapsamda tarım alanlarının daralacağının, üretimin artık şart olduğu günümüzde köylünün üretimden uzaklaştırılacağının da altını çizerek, kooperatiflerin ve küçük üreticilerin ekonomik olarak kalkındırılmasının gerekliliğini ve üretmenin bir zorunluluk olduğunu bir kez daha vurguladı. Son olarak; açlık kadar güvenli gıdaya ulaşımın da son derece önemli olduğunu ifade ederek; resmi denetimlerin etkin ve gereği gibi yapılmasını sağlamak üzere denetim kadrolarının nicelik ve nitelik olarak tamamlanması gerektiğini; en çok eksikliğin bulunduğu Gıda Mühendislerinin ve ilgili tüm mesleklerin istihdamının bir zorunluluk olduğunu vurguladı. TÜGİS, FAO VE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI NIN DÜZENLEDİĞİ 16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Günü, TÜGİS tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve FAO Türkiye Temsilciliğinin işbirliği ile 16 Ekim 2012 Salı günü gerçekleştirilen etkinliğe Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER katıldılar. SU VE YAŞAM RAPORUMUZU KAMUOYUNA TANITTIK Hayatın vazgeçilmezi olan SU ile ilgili söyleyecek sözü olan kuruluşlarla bir araya gelerek Su ve Yaşam raporunu yayınladık. Odamız, Ankara Tabip Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Tüketici Dernekleri Federasyonu, Tüketici Hakları Derneği, ASKİ-SUKA DER ve Halkevleri, tarafından oluşturulan "Su ve Yaşam" raporu 18 Ekim 2012 tarihinde Jeoloji Mühendisleri Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında kamuoyuna sunuldu.

5 Suyun toplumsallaşan tarihi, Sağlığa uygun suyun önemi, Temel tanımlar, Dünyada ve Türkiye de su kaynaklarının durumu/rezervler, Su ve sağlık, Su ve gıda güvenliği, Sağlıklı ve güvenli su, Suyun insan sağlığı için önemi, Tarımda su ve kullanımı ve Su hakkı konusunda hukuki güvenceler başlıkları altında toplam 80 sayfadan oluşan bir kitapçık halinde hazırlanan "Su ve Yaşam" raporuna ulaşmak için tıklayınız. 7-9 KASIM 2013 DE 8.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ NDE BULUŞMAK ÜZERE HAZIRLANIYORUZ 7-9 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara da yapılacak olan 8.Gıda Mühendisliği Kongresine yönelik hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu Kongre de de ilgili çevrelerle birlikte, gıdaya dair gündemde olan konuları tartışmayı, bilgi alışverişinde bulunmayı ve ortak akıl üretmeyi hedefliyoruz. ŞUBE BAŞKANLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK 15 Eylül 2012 tarihinde, Şube Başkanlarımızla bir araya gelerek, önümüzdeki dönem yol haritasını belirlemek ve izlenecek ortak politikaları oluşturmak üzere değerlendirmelerde bulunduk.

6 BAŞKANIMIZ VE YAZMAN ÜYEMİZ İSTANBUL`DA ÜYELERİMİZLE ÖRGÜTLÜLÜK VE İSTİHDAM KONUSUNU KONUŞTU, FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER 22 Eylül 2012 tarihinde yaklaşık 50 üyemizin katılımıyla Marmara Bölge Şube tarafından İstanbul da düzenlenen üye toplantısına katıldılar. Mecidiyeköy hizmet büromuzun eğitim salonunda gerçekleştirilen toplantı, Odamız Genel Merkezi ve Marmara Bölge Şube faaliyetlerinin kısaca değerlendirilmesinin ve özellikle istihdam alanında yapılan çalışmalarımızın üyelerimize aktarılmasının ardından, oda-üye ilişkileri, örgütlülük ve önümüzdeki dönemde yapılabilecekler konularında görüş alışverişi ile son buldu. ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ KOORDİNASYON KURULU ÜYELERİMİZLE BİRARAYA GELDİK Yönetim Kurulu Başkanımız ve Öğrenci Temsilcilikleri Koordinasyon Kurulu Üyelerimiz, 23 Eylül 2012 tarihinde bir araya gelerek, Öğrenci Danışma Kurulu, Koordinasyon Kurulunun yapılandırılması ve yeni oluşturulacak öğrenci temsilciliklerini konuşmak üzere bir toplantı gerçekleştirdiler.

7 PERAKENDE SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİK Son dönemlerde; perakende sektöründe görev yapmakta olan üyelerimizden; ücret politikası, çalışma koşulları, görev tanımları ve iş sözleşmeleri gibi birçok konuda çeşitli soruların/sorunların tarafımıza yansıması ve birçok meslektaşımızın belgelendirilmesinde bu nedenle sıkıntılar yaşanması sonucunda; tüm bu konuların açıklığa kavuşturulması ve perakende sektörü ile Odamız arasında doğru iletişimin, bilgi akışının sağlanması ve böylece yürütülmekte olan işten maksimum fayda sağlanması adına, 29 Eylül 2012 tarihinde Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Odamızın Hukuk Danışmanı, Perakende Sektörü temsilcileri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinin de katılımı ile bir araya gelerek meslektaşlarımızın gereği gibi çalışacağı iş ortamlarının yaratılması gerekliliği ve bunun da perakende sektörünün güvenli gıda arz etmesinde oynayacağı önemli rolü hakkında konuştuk ve görüş alışverişinde bulunduk. 11.GIDA KONGRESİ ÇERÇEVESİNDE EĞİTİM ÇALIŞTAYIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK Ekim 2012 tarihleri arasında Hatay da gerçekleştirilen 11.Gıda Kongresi ne katıldık. Yönetim Kurulu Üyemiz Prof.Dr.Aykut AYTAÇ ın, "Gıda Ekonomisi ve Gıda Politikaları" başlıklı oturumda "Gıda Mühendisliği Eğitimi ve Sorunları" konulu bir sunum yaptığı kongrede, Yönetim Kurulu Başkanımız Petek Ataman "Gıda Güvenliği" başlıklı oturumda, Oturum Başkanı olarak görev aldı. Odamızca, Kongrenin ilk gününde bir "Gıda Mühendisliği Eğitimi Çalıştayı" yapıldı. Gerçekleştirilen Çalıştay sonucunda; Mayıs ayında Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği ev sahipliğinde düzenlenecek olan Gıda Mühendisliği Koordinasyon Kurulu 6.Toplantısının gündeminin, Gıda Mühendisliği Bölümlerindeki eğitim programlarının gözden geçirilmesine karar verildi. 9. DÖNEM 1.ONUR KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK 12 Ekim 2012 tarihinde Odamız Onur Kurulu bir toplantı yaparak; Gıda Mühendisi olup internette diplomasını kiraya vermek üzere açık ilan veren bazı üyelerimiz veya Odamıza üye olmayan meslektaşlarımızın durumlarını görüştüler ve 9. Dönem çalışmalarına yönelik görüşler ve değerlendirmelerini yaptılar.

8 EĞİTİM ve SEMİNERLERİMİZ GIDA SEKTÖRÜNDE ETİKETLEME KURALLARI SEMİNERİ VE ÜYE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK Odamız tarafından, sektörde çalışmakta olan meslektaşlarımızın ihtiyaç duydukları konularda kendilerine destek olmak ve bu fırsatla bir araya gelerek üyelerimizin kendi aralarında ve Odamız ile iletişimlerini arttırmak amacıyla Genel Merkez de sürekli düzenlenecek olan "seminer-eğitimpanel"lerin ilkini 1 Eylül 2012 tarihinde düzenledik. Fulya ARICAN ÖZNUR tarafından verilen ve yoğun ilgi gören "Gıda Sektöründe Etiketleme Kuralları" konulu seminerimizin ardından ise genel üye toplantımız gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörde çalışan yaklaşık 40 meslektaşımızın katıldığı seminer ve üye toplantımız, Odamız ve üyelerimiz açısından verimli bir şekilde tamamlandı ve seminer sonunda katılımcılara "Katılım Belgeleri" verildi. Gerçekleştirilen etkinliklerin, katılımcılara sağladığı kariyer gelişiminin yanı sıra mesleki dayanışmamıza ve Oda örgütlülüğümüze güç katacağı inancıyla seminer ve eğitimlerimiz devam edecektir. BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK Adalet Bakanlığı Bölge Adliye Mahkemesi Adli Yargı Adalet Komisyonlarınca Bilirkişi Listelerinin Düzenlenmesi hakkında Yönetmelik gereği hukuk ve ceza mahkemelerinde bilirkişilik yapacak kişilerden mesleğini yürütebilmek için Odalarına kayıt zorunluluğu bulunanların Odalarından belge alınması gerektiğinden; bilirkişilik eğitimimizi Ekim ayında gerçekleştirdik. 20 Ekim 2012 Cumartesi günü Ankara da Bilirkişilik Eğitim Programı çerçevesinde, 29 üyemizin katılımıyla "Bilirkişilik Eğitimi" gerçekleştirildi. Bilirkişilik ile ilgili getirilen yeni yasal düzenlemeler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız

9 KATILDIĞIMIZ ETKİNLİK ve TOPLANTILAR 10. KALKINMA PLANI GIDA ÜRETİMİ VE GÜVENİLİRLİĞİ ÖZEL İHTİSAS KOMİSYONU TOPLANTISINA KATILDIK 10. Kalkınma Planı Özel İhtisas Komisyonu ve Çalışma Grubu Toplantıları çerçevesinde Eylül 2012 tarihlerinde Ankara Sheraton Otelde, 2018 ve devamında 2023 yol haritasını belirlemek amacıyla düzenlenen 10. Kalkınma Planı Gıda Üretimi ve Güvenilirliği Özel İhtisas Komisyonu toplantısına Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN katılmıştır. ANKARA ÜNİVERSİTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİK Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN, Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü nde 26 Eylül 2012 tarihinde "Gıda Güvenliği ve Gıda Mühendisi" konulu bir konferans verdi. Başkanımız, bölüm öğrencileri ve kimi öğretim görevlilerinin bulunduğu konferansta; gıda güvenliği sorunları, gerek kamu ve gerekse özel sektörün bu konudaki yapısı ile Gıda Mühendisleri nin rolü konusunda görüşlerimizi aktardı. Yoğun ilgi ile gerçekleşen konferans, soru-cevap ile sona erdi. ULUSAL KÜMES HAYVANLARI KONGRESİNE KATILDIK Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN, İzmir de Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi nde gerçekleştirilmekte olan Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi nde 3 Ekim 2012 tarihinde "Gıda Sektörü İçinde Kanatlı Sektörünün Yeri" başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldı. 3-5 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen Kongre; kümes hayvanları yetiştirme alanında çalışan araştırmacılar ile saha elemanlarını bir araya getirerek, güncel konuların tartışılması ve kümes hayvancılığı konusunda faaliyet gösteren firmaların buluşturulması hedefine ulaşmıştır.

10 TMMOB 42. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK TMMOB 42. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısı 6 Ekim 2012 tarihinde Ankara da Milli Kütüphane Toplantı Salonu`nda gerçekleştirildi. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SOĞANCI nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Başkanımız Petek ATAMAN da sorun alanlarımızı vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi. Danışma Kurulu Toplantısı sonrası TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri inşaat alanına gidilerek, incelemelerde bulunuldu. ULUSAL KIRMIZI ET KONSEYİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDIK Türkiye Ulusal Kırmızı Et Konseyi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 9 Ekim 2012 tarihinde Ankara da T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atatürk Konferans Salonu nda yapıldı. Toplantıya, Odamız adına Ulusal Kırmızı Et Konseyi üye listesinde yer alan Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN katıldı. DÜNYA YUMURTA GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDIK Dünyanın her köşesindeki insanların sağlıklı beslenmesi için vazgeçilmez bir gıda olan yumurtanın Türk insanı tarafından daha çok tüketilmesini sağlamak amacıyla 12 Ekim 2012 tarihinde Ankara da düzenlenen "Yumurta ve Sağlık Paneli" ile "Dünya Yumurta Günü" kutlandı. Düzenlenen panele Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN katıldı.

11 BAŞKANIMIZ, FOOD INGREDIENTS-TÜRKİYE KONFERANSINDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI 17 Ekim 2012 tarihinde İstanbul da gerçekleştirilen "Food Ingredients-TÜRKİYE" konferansında Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER katıldılar. Başkanımız "Sağlık Beyanları" başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. KATILDIĞIMIZ MİTİNGLER E EĞİTİM SİSTEMİNE KARŞI YAPILAN MİTİNGE DESTEK VERDİK kesintili eğitim sistemine karşı Eğitim-Sen in çağrısıyla 15 Eylül 2012 tarihinde Sıhhiye Meydanı nda gerçekleştirilen mitinge, TMMOB pankartı altında katılarak destek verdik. 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ`NDE ALANLARDAYDIK Geçen yıldan itibaren "TMMOB tarihinde önemli bir yere sahip olan 19 Eylül 1979 bir günlük iş bırakma eyleminin yıldönümünde" düzenlenmeye başlanan "TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü"nde Ankara da gerçekleştirilen basın açıklamasına katıldık.

12 19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü dolayısıyla TMMOB`ye bağlı 22 Oda nın yaptığı ortak basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız İSTİHDAMLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI DR.FERHAT ŞELLİ Yİ ZİYARET EDEREK YAYINLANAN TAGEM KADROLARI İLE İLGİLİ SORUNUMUZU GÖRÜŞTÜK 21 Eylül 2012 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat ŞELLİ yi makamında ziyaret ettik. Toplantıda, tarihinde TAGEM tarafından yayınlanan, "Sözleşmeli Mühendis, Biyolog ve Veteriner Hekim alım" ilanında Gıda Mühendisliği kadrosunun yer almaması, daha sonra yapılan görüşmeleri takiben bu kez de sadece Ziraat Fakültelerine bağlı Gıda Mühendisliği bölümü mezunlarının kabul edilerek, diğer fakültelere bağlı bölüm mezunlarının reddedilmesi sonucunda yaşanan sürecin getirdiği fırsat eşitsizliği ve sorunun çözümü gerektiği dile getirildi. Bölümlerin farklı fakültelere bağlı olmasının tamamen üniversite organizasyonu ile bağlantılı olduğu ifade edilerek, tüm Gıda Mühendisi unvanlı kişilerin aynı eğitim aldığı vurgulandı. Yapılan görüşmenin sonunda bütün başvuruların alınacağı sözü verildi ve bu durumun Odamız tarafından ilan edileceği, yaşanan olumsuzlukların takip edileceği ifade edildi. Toplantıda ayrıca, "Araştırma ve Geliştirme Projelerinin Desteklenmesinde Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Tebliğ" taslağında yer alan Değerlendirme Kurulu nda yürürlükte olan tebliğin aksine, Gıda Mühendisleri Odası nın temsiliyetinin sağlanmış olmasına rağmen Gıda Mühendisliği Bölümlerinin temsiliyetinin hala mevcut olmaması ve TAGEM in yeni yapılanmasında gıda araştırmaları ile ilgili müstakil bir dairenin bulunmaması hakkındaki görüş ve düşüncelerimiz Müsteşar Yardımcısı ile paylaşıldı. Sayın ŞELLİ tarafından, bu ve benzeri konuların çözümüne yönelik olarak, yapılan karşılıklı görüşmelerin ve atılan adımların kurumlar arası ilişkileri olgunlaştıracağı ve Gıda Mühendisleri açısından olumlu bir noktaya ulaşılabileceği ifade edildi. Bu olumlu tavra karşılık olarak Yönetim Kurulu üyelerimiz de Oda mızın, üyeleri ve teknik bilgi birikimiyle sürecin daha iyi işletilmesi için hizmete hazır olduğunu ifade etti. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı na, Gıda Mühendisi alımı hakkında yazdığımız resmi yazımıza ulaşmak için tıklayınız

13 tarihinde Başkanımızın, tarihinde TAGEM tarafından resmi web sitesinde yayınlanan personel alım ilanı ve Gıda Mühendisi sayısı hakkında yaptığı açıklamaya ulaşmak için tıklayınız Başkanımızın tarihinde TAGEM in personel alım ilanı hakkında odamızın çalışmalarını aktardığı açıklamaya ulaşmak için tıklayınız BASINDA ODAMIZ Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Odamız görüş ve düşüncelerini medyada, ulusal ve yerel basında, değişik platformlarda anlattı. Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN tarihinde KANALTÜRK Televizyonu ndan canlı yayınlanan "Neşter" isimli programa katılarak "Gıda Denetimleri, Gıda Güvenliği ve Sorunları" hakkında, Yönetim Kurulu Üyemiz Dr.Şennur ÖZKAYA, tarihinde Kanal B televizyonunda yayınlanan "Biz Bize programına katılarak " Dünya Gıda Günü ve Gıda Güvenliği " konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca, Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ın tarihinde "Bayram öncesinde satılan çikolatalar ve şekerler " konusunda bilgilendirmelerde bulunduğu röportajı Kanal B Televizyonunda Ana Haber Bülteni nde yer aldı. Odamız ve mesleğimiz ile ilgili tüm basın haberlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Görsel ve İşitsel Basında Odamız Yazılı Basında Odamız

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: 0312 418 28 46-47 Faks : 0312 418 28 43 E-Posta : gidamo@gidamo.org.tr Web : http://www.gidamo.org.tr MERSİN ŞUBE GENEL MERKEZ

Detaylı

Sayı: 16 MAYIS 2013. (21 Mayıs 2013 Salı) İspanyol Ar-Ge Firması Odamızı Ziyaret Etti

Sayı: 16 MAYIS 2013. (21 Mayıs 2013 Salı) İspanyol Ar-Ge Firması Odamızı Ziyaret Etti 21 Mayıs Dünya Süt Günümüzü Mecidiyeköy Meydanında Kutladık TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Üyeleri, Dünya Süt Günü etkinlikleri çerçevesinde süt ile alakalı yaşanan bilgi kirliliğini ortadan

Detaylı

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu Yeditepe Üniversitesi Bölüm Başkanı ve Öğretim Görevlileri Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat Kuru ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ömer ŞENGÜL, 21 Şubat 2013 Perşembe günü Yeditepe Üniversitesi Gıda

Detaylı

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: 0312 418 28 46-47 Faks : 0312 418 28 43 E-Posta : gidamo@gidamo.org.tr Web : http://www.gidamo.org.tr KONYA ŞUBE GENEL MERKEZ

Detaylı

E- BÜLTEN. TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şube 5. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi. Tarım Öğretiminin Başlangıcı nın 170. Yıldönümü Kutlandı

E- BÜLTEN. TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şube 5. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi. Tarım Öğretiminin Başlangıcı nın 170. Yıldönümü Kutlandı E- BÜLTEN Sayı: 01 Ocak 2016 Telefon : 0224 4534741 Fax : 0224 4534500 E-Mail : bursagmo@gmail.com TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şube 5. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi Bursa Şube Yönetim Kurulu,

Detaylı

NEDİR? TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ 4/24/2014

NEDİR? TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ 4/24/2014 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ NEDİR? Açılımı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) 6235 sayılı Yasayla 1954 yılında kurulmuştur. TMMOB tüzel kişiliğe sahip, Anayasanın

Detaylı

ODAMIZ GENEL KURUL SÜRECİNDE... GIDA GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ TÜM KESİMLER ANKARA DA BULUŞTU

ODAMIZ GENEL KURUL SÜRECİNDE... GIDA GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ TÜM KESİMLER ANKARA DA BULUŞTU TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: 0312 418 28 46-47 Faks: 0312418 28 43 E-Posta : gidamo@gidamo.org.tr Web : http://www.gidamo.org.tr ODAMIZ GENEL KURUL SÜRECİNDE...

Detaylı

MAYIS 2010 YAŞASIN 1 MAYIS ALANLARDAYIZ!

MAYIS 2010 YAŞASIN 1 MAYIS ALANLARDAYIZ! MAYIS 2010 YAŞASIN 1 MAYIS ALANLARDAYIZ! İşçilerin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs; tüm yurtta olduğu gibi İstanbul da da coşkuyla kutlandı.1978 1 Mayıs ın ardından ilk kez izin verilen

Detaylı

Odada Gündem. Künye... Haber...

Odada Gündem. Künye... Haber... Odada Gündem Bu dönemde de Odamızın, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın haklarını korumaya; gündemdeki konulara yönelik söylem ve etkinliklerde bulunmaya; mevzuata yönelik çalışmalarımıza devam ettik.

Detaylı

MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR

MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR 19 20 TMMOB Makina Mühendisleri Odası, her çalışma döneminde olduğu gibi bu dönemde de örgütsel birikimiyle,

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI ENEL ELEKTRONİK İŞ YERİNDE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI ENEL Elektronik iş yerinde meslektaşlarımızla 7 Temmuz 2010 tarihinde oda çalışmalarını değerlendirmek ve İşyeri temsilcisini

Detaylı

4. ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI

4. ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI 4. ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI 4.1 DANIŞMA KURULLARI Danışma Kurulu Çalışma Programı nı tartıştı 23. Genel Kurul`un ardından 24. Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı 09 Haziran 2012 tqrihinde

Detaylı

İ İnsanca Yaşam İçin, Eşit, Özgür,

İ İnsanca Yaşam İçin, Eşit, Özgür, Künye... Haber... Haber Künye ÖĞRENCİLERİMİZDEN HABERLER İ İnsanca Yaşam İçin, Eşit, Özgür, Demokratik Türkiye İçin Yürüdük 8 Ekim 2011 Cumartesi günü emek ve meslek örgütlerinin katılımıyla İnsanca Yaşam

Detaylı

Sayı: 15 NİSAN 2013. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik.

Sayı: 15 NİSAN 2013. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik. 14 Nisan 2013 Pazar günü saat:12.00 de Galatasaray Lisesi önünde meslektaşlarımızla toplanarak, balonlar pankartlar eşliğinde İstiklal Caddesi boyunca

Detaylı

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ETO YENİ BAŞKANI COŞKUN SALON U, İDA EĞİTİM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ VE AKBANK A.Ş. EDREMİT ŞUBE MÜDÜRÜ TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR. İda Eğitim Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı;Zehra

Detaylı

29 Ocak İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün

29 Ocak İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün 29 Ocak1993 - İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık 2008 - Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün 29 Aralık 1995 gün ve 51748 sayılı Genelgesi İlaç ve

Detaylı

EMO-GENÇ ÇALIŞMALARI

EMO-GENÇ ÇALIŞMALARI EMO-GENÇ ÇALIŞMALARI 123 11 Nisan 2008 - Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü nün Kızılötesi Aydınlık isimli oyununa gidildi. 12 Nisan 2008-15 EMO-Genç üyesinin katılımıyla AutoCad semineri gerçekleştirildi.

Detaylı

BÜLTEN NO: 09 / TEMMUZ - AĞUSTOS EYLÜL 2011 GIDA İLE İLGİLENEN HER KESİMİ 7.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ NDE BULUŞMAK ÜZERE BEKLİYORUZ

BÜLTEN NO: 09 / TEMMUZ - AĞUSTOS EYLÜL 2011 GIDA İLE İLGİLENEN HER KESİMİ 7.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ NDE BULUŞMAK ÜZERE BEKLİYORUZ TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: 0312 418 28 46-47 Faks: 0312418 28 43 E-Posta : gidamo@gidamo.org.trweb : http://www.gidamo.org.tr BÜLTEN NO: 09 / TEMMUZ - AĞUSTOS

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Haftalık Türkiye - AB Gündemi 11. Hafta (12-18 Mart 2012)

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Haftalık Türkiye - AB Gündemi 11. Hafta (12-18 Mart 2012) T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Haftalık Türkiye - AB Gündemi 11. Hafta (12-18 Mart 2012) 12 Mart 2012, PAZARTESİ 09:00-17:00 Avrupa Birliği Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Pınar Başpınar

Detaylı

3 OCAK 2013 10 OCAK 2013 14 OCAK 2013 15 OCAK 2013 16 OCAK 2013

3 OCAK 2013 10 OCAK 2013 14 OCAK 2013 15 OCAK 2013 16 OCAK 2013 3 OCAK 2013 Yönetim Kurulumuz Komisyon Başkanlarımız ile toplantı yaptı. Toplantıda önümüzdeki aylarda yapılacak etkinlik ve eğitimlerle ilgili komisyon çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Detaylı

Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı

Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı Toplantı Tarihi: 17.02.2014 Toplantıya Katılanlar: Şehmus Alparslan, Levent Yergök, Zafer Erbay, Deniz Kaypak Tona, Veli Gökkaya, Nuray Yumukgöz, Eyüp Civelek, Ahmet Pan Toplantı Gündemi: 1. Son toplantıdan

Detaylı

22. Çalışma Dönemi II. Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

22. Çalışma Dönemi II. Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Ocak - Şubat 2013 22. Çalışma Dönemi II. Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Açılış konuşmasının devamında Şube Yönetim Kurulu Sekreterimiz Alişan Çalcalı tarafından Şube etkinlikleri ve çalışmalarına

Detaylı

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır.

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır. TOBB GGK, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari

Detaylı

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BÖLÜM 7 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI. - EMO Genç Etkinliklerimiz

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BÖLÜM 7 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI. - EMO Genç Etkinliklerimiz TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BÖLÜM 7 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI - EMO Genç Etkinliklerimiz 9. dönem çalışma raporu / 2010-2011 EMO-GENÇ ETKİNLİKLERİ EMO nun toplumsal yaşamdaki yerini bugünün

Detaylı

7. dönem çalışma raporu TMOOB KOCAELİ İKK ÇALIŞMALARI. EMO Kocaeli Şubesi 146

7. dönem çalışma raporu TMOOB KOCAELİ İKK ÇALIŞMALARI. EMO Kocaeli Şubesi 146 TMOOB KOCAELİ İKK ÇALIŞMALARI EMO Kocaeli Şubesi 146 İKK Sekreterliği Makina Mühendisleri Odası tarafından yürütülmektedir. Şubemiz, üniversite, resmi kurum, sendika, oda ve derneklerle sürdürülebilir

Detaylı

TMMOB Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 41. DÖNEMDE RESİMLERLE TMMOB

TMMOB Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 41. DÖNEMDE RESİMLERLE TMMOB TMMOB Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 41. DÖNEMDE RESİMLERLE TMMOB 2010-2012 ISBN 978-605-01-0372-4 Baskı Mattek Basın Yayın Tanıtım Tic. San. Ltd. Şti Adakale Sokak 32/27 Kızılay/ANKARA Tel: (312)

Detaylı

MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ DÜZENLENEN ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR

MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ DÜZENLENEN ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ DÜZENLENEN ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR 16 TMMOB Makina Mühendisleri Odası, her çalışma döneminde, gerçekleştirilen onlarca etkinliğin

Detaylı

Sayı: 18 Temmuz 2013. Gıda Tarihi Akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe`in Odamızı Ziyareti

Sayı: 18 Temmuz 2013. Gıda Tarihi Akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe`in Odamızı Ziyareti Gıda Tarihi Akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe`in Odamızı Ziyareti A.B.D `den Teksas Üniversitesi`nden Gıda Tarihi akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe birçok ülkede yapmayı planladığı `Büyük şehirlerde tüketilen

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ. Doç.Dr. Yunus KOÇ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ. Doç.Dr. Yunus KOÇ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ Doç.Dr. Yunus KOÇ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRETİM ÜYESİ SAYILARI/İSTATİSTİKLER Görevlendirme: 1 profesör (yabancı

Detaylı

ÖĞRENCİLER AB'Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ 14 Nisan 2015 Kocaeli Tanıtım Konferansı BASIN DUYURUSU

ÖĞRENCİLER AB'Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ 14 Nisan 2015 Kocaeli Tanıtım Konferansı BASIN DUYURUSU ÖĞRENCİLER AB'Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ 14 Nisan 2015 Kocaeli Tanıtım Konferansı BASIN DUYURUSU T.C. Milli Eğitim Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü nün 2011 yılı IPA-I (IPA - Katılım Öncesi Mali Destek

Detaylı

TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şubesi 1. Dönem Çalışma Raporu 2010-2012

TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şubesi 1. Dönem Çalışma Raporu 2010-2012 TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şubesi 1. Dönem Çalışma Raporu 2010 2012 TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şubesi 1. KURUMSAL ĐLĐŞKĐLER VE ÖRGÜTLENME 1.1. ĐL TEMSĐLCĐLĐKLERĐ ĐLE ĐLĐŞKĐLERĐN GELĐŞTĐRĐLMESĐ

Detaylı

5 ŞUBAT 2014 Gençlik Komisyonumuz tarafından mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımız ile tanışma yemeği düzenlenmiştir.

5 ŞUBAT 2014 Gençlik Komisyonumuz tarafından mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımız ile tanışma yemeği düzenlenmiştir. 1 ŞUBAT 2014 Güney Bölgesi Eczacı Odaları Toplantısı Odamız ev sahipliğinde Adana da gerçekleşmiştir. Toplantıya Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, Hatay, Aksaray, Osmaniye, Karaman, Nevşehir ve

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 25.08.2016 2016 Ağustos Ayı Faaliyet Raporu 25 Temmuz 25 Ağustos 2016 Tarihleri Arasında Odamızca Gerçekleştirilen Faaliyetler 15 Temmuz da milli iradeye yönelik yapılan

Detaylı

2 MART 2013 Yönetim Kurulumuz ve Gençlik Komisyonumuz İZGÖREN Akademi eğitmenleri tarafından verilen Takım Çalışması konulu eğitime katıldılar.

2 MART 2013 Yönetim Kurulumuz ve Gençlik Komisyonumuz İZGÖREN Akademi eğitmenleri tarafından verilen Takım Çalışması konulu eğitime katıldılar. 2 MART 2013 Yönetim Kurulumuz ve Gençlik Komisyonumuz İZGÖREN Akademi eğitmenleri tarafından verilen Takım Çalışması konulu eğitime katıldılar. 5 MART 2013 Yönetim Kurulumuz Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr.

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

HABER BÜLTENİ /OCAK 2015 HABER BÜLTENİ /OCAK 2015 GERÇEKLEŞEN TEMAS,ZİYARET VE TOPLANTILAR TARKEM II. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

HABER BÜLTENİ /OCAK 2015 HABER BÜLTENİ /OCAK 2015 GERÇEKLEŞEN TEMAS,ZİYARET VE TOPLANTILAR TARKEM II. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞEN TEMAS,ZİYARET VE TOPLANTILAR TARKEM II. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. nin II. Olağan Genel Kurul Toplantısı 19 Kasım 2014 Çarşamba günü Tarihi Havagazı

Detaylı

SPoD, Ruh Sağlığı Çalıştayının 5 incisini Düzenledi

SPoD, Ruh Sağlığı Çalıştayının 5 incisini Düzenledi SPoD, Ruh Sağlığı Çalıştayının 5 incisini Düzenledi Ruh sağlığı uzmanlarıyla beraber yürütülen 40 saatlik çalıştay programının, trans danışanlara yönelik beşinci ve son kısmı; 3 Kasım'da İstanbul Bilgi

Detaylı

YENİ TÜRK TİCARET KANUNU NDA BİLİŞİM UYGULAMALARI 3 SEMİNERİ - 16 EKİM 2012

YENİ TÜRK TİCARET KANUNU NDA BİLİŞİM UYGULAMALARI 3 SEMİNERİ - 16 EKİM 2012 İTO BİLİŞİM Sayı 37 Ekim 2012 Her ayın ilk haftası İTO web sitesinde yayınlanır. YENİ TÜRK TİCARET KANUNU NDA BİLİŞİM UYGULAMALARI 3 SEMİNERİ - 16 EKİM 2012 Ülkemizin 2023 yılında dünyanın en büyük 10

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ (TÜREK 2014 ) 5-6 Kasım 2014, İstanbul Fotoğraf: Emrah TAŞKIRAN TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ / 5-6 KASIM Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından üçüncüsü

Detaylı

EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2011 FAALİYET RAPORU

EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2011 FAALİYET RAPORU EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2011 FAALİYET RAPORU Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde 2011 Şubat ayında kurulan Tarım Topluluğu, Ziraat Mühendisliği eğitimi alan öğrencilerin her alanda

Detaylı

TR 61 DÜZEY 2 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (ANTALYA-ISPARTA-BURDUR)

TR 61 DÜZEY 2 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (ANTALYA-ISPARTA-BURDUR) TR 61 DÜZEY 2 BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (ANTALYA-ISPARTA-BURDUR) ANTALYA DA TARIM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI GIDA ALT SEKTÖRÜ ÇALIŞMA GRUBU RAPORU 6 Eylül 2010, Antalya 1 ANTALYA

Detaylı

YAZILI VE GÖRSEL BASINA YANSIYANLARDAN ÖRNEKLER

YAZILI VE GÖRSEL BASINA YANSIYANLARDAN ÖRNEKLER YAZILI VE GÖRSEL BASINA YANSIYANLARDAN ÖRNEKLER tmmob 2002/2004 Cumhuriyet / 7 Haziran 2002 Radikal / 7 Haziran 2002 218 Evrensel / 15 Temmuz 2002 37. dönem çalışma raporu 219 tmmob 2002/2004 Cumhuriyet

Detaylı

Trans Terapi ve Dayanışma Grubu Toplantılarının Yedincisi Gerçekleşti. SPoD CHP Beyoğlu Belediyesi Başkan Aday Adayı Gülseren Onanç ile görüştü

Trans Terapi ve Dayanışma Grubu Toplantılarının Yedincisi Gerçekleşti. SPoD CHP Beyoğlu Belediyesi Başkan Aday Adayı Gülseren Onanç ile görüştü Trans Terapi ve Dayanışma Grubu Toplantılarının Yedincisi Gerçekleşti SPoD un ve Uzman Psikiyatrist Dr. Seven Kaptan ın gönüllü işbirliğiyle düzenlenen Trans Terapi Toplantısı nın yedincisi 4 Eylül Çarşamba

Detaylı

GIDALARDA ATIKLARIN AZALTILMASI VE GERİ KAZANIMI

GIDALARDA ATIKLARIN AZALTILMASI VE GERİ KAZANIMI GIDALARDA ATIKLARIN AZALTILMASI VE GERİ KAZANIMI Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) Genel Sekreteri Kaan Sidar, Dünya'da 2 milyar insanın yeterli beslenemediğini ve 10 milyon insanın açlıktan

Detaylı

2014 2. 5 NİSAN 2014 TEB

2014 2. 5 NİSAN 2014 TEB 3 NİSAN 2014 Oda Başkanımız Ecz.Ersun ÖZKAN, Genel Sekreterimiz Ecz. Ö.Mürsel YALBUZDAĞ ve Yönetim Kurulu üyemiz Ecz. Erdem KIZILTEPE; Bolu da yapılan 2. Eczacı Odası Yönetici Eğitimi Seminerlerine katıldı.3

Detaylı

ODAMIZIN GENEL KURUL SÜRECİ DEVAM EDİYOR

ODAMIZIN GENEL KURUL SÜRECİ DEVAM EDİYOR TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: 0312 418 28 46-47 Faks: 0312418 28 43 E-Posta : gidamo@gidamo.org.tr Web : http://www.gidamo.org.tr BÜLTEN NO: 23 / ARALIK 2013-OCAK-ŞUBAT

Detaylı

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası Öğrenmek İstiyorum Kampanyası TRABZON DA KAMPANYAYA İLGİ ARTIYOR sağlık üreme sağlığı bilgilerinin girmesine yönelik olarak başlanan Öğrenmek İstiyorum Kampanyası kapsamında Trabzon da ilgi gün geçtikçe

Detaylı

PANEL: "Gıda Maddesi Olarak Yağlarda Taklit & Tağşiş"

PANEL: Gıda Maddesi Olarak Yağlarda Taklit & Tağşiş E- BÜLTEN Sayı: 03 Mart 2016 Telefon : 0224 4534741 Fax : 0224 4534500 E-Mail : bursagmo@gmail.com PANEL: "Gıda Maddesi Olarak Yağlarda Taklit & Tağşiş" Odamızın paydaşı olduğu BUSİAD Gıda Uzmanlık Grubu

Detaylı

sendika haberleri İSG HABERLERİ İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

sendika haberleri İSG HABERLERİ İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi Sendikamıza Üye Çimento Fabrikalarının iş sağlığı ve güvenliği açısından 2010 yılı performans değerlendirme toplantısı 21 Aralık 2010 tarihinde

Detaylı

SANAYİ LOKOMOTİF SEKTÖR OLMAKTAN ÇIKTI

SANAYİ LOKOMOTİF SEKTÖR OLMAKTAN ÇIKTI etkinlikler SANAYİ LOKOMOTİF SEKTÖR OLMAKTAN ÇIKTI IV. Makina Tasarım ve İmalat Teknolojileri Kongresi Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi sekretaryalığında düzenlendi... IV. Makina Tasarım ve İmalat

Detaylı

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 27 Şubat 2 Mart 2014 KONYA TOHUM 2014 KONYA HAYVANCILIK 2014

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 27 Şubat 2 Mart 2014 KONYA TOHUM 2014 KONYA HAYVANCILIK 2014 ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 27 Şubat 2 Mart 2014 KONYA TOHUM 2014 3. Tohum Teknolojileri, Bitki Besleme, Fidancılık, Bahçe Bitkileri, Zirai Mücadele, Sulama, Gübreleme ve Ekipmanları Fuarı KONYA HAYVANCILIK

Detaylı

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU OCAK 2013 FAALİYET RAPORU 03 Ocak 2013 2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı 2012 Yılının İstanbul Turizmi açısından değerlendirilmesinin yapıldığı, İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu nun teşrifleri

Detaylı

TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ MERKEZ TRAVMA BİRİMİ GEZİ PARKI EYLEMLERİNDEN ETKİLENENLERE YÖNELİK PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI. 1 Haziran-30 Ağustos 2013

TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ MERKEZ TRAVMA BİRİMİ GEZİ PARKI EYLEMLERİNDEN ETKİLENENLERE YÖNELİK PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI. 1 Haziran-30 Ağustos 2013 TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ MERKEZ TRAVMA BİRİMİ GEZİ PARKI EYLEMLERİNDEN ETKİLENENLERE YÖNELİK PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI 1 Haziran-30 Ağustos 2013 Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi

Detaylı

2013 EYLÜL FAALİYET RAPORU

2013 EYLÜL FAALİYET RAPORU 2013 EYLÜL FAALİYET RAPORU 06 Eylül 2013- (Hande Tibuk) Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanlığı ve Nrw.Invest tarafından ikinci kez Türk firmalarına Kuzey Ren-Vestfalya da gerçekleştirdikleri başarılı ve

Detaylı

ŞUBAT 2014 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

ŞUBAT 2014 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili ŞUBAT 2014 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili 1 CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin/Mezitli CHP İlçe Örgütü ve Belediye Başkan

Detaylı

03 MART 2015 Yönetim Kurulumuz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ yü ziyaret etti.

03 MART 2015 Yönetim Kurulumuz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ yü ziyaret etti. 03 MART 2015 CHP Adana İl Başkanlığı görevine atanan Oda Eski Başkanımız Sayın Ecz. Burhanettin BULUT ve CHP Adana İl Yönetimi, Odamızı ziyaret etti. Yapılan ziyarette; yaklaşan genel seçimlerle ilgili

Detaylı

7. dönem çalışma raporu EMO - GENÇ ÇALIŞMALARI. EMO Kocaeli Şubesi 104

7. dönem çalışma raporu EMO - GENÇ ÇALIŞMALARI. EMO Kocaeli Şubesi 104 EMO - GENÇ ÇALIŞMALARI 104 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI 7. Dönemi boyunca, EMO-Genç çalışmalarına oldukça önem vermiş oda ile bağlarının gelişmesi yönünde çalışmalar yürütmüştür. Teknik geziler, tanışma toplantıları,

Detaylı

YEREL ENERJİ FORUMLARI

YEREL ENERJİ FORUMLARI Mezopotamya Enerji Forumuna Giderken YEREL ENERJİ FORUMLARI Enerji hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli temel unsurlardan biridir. Endüstriyel ve ticari faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve günlük

Detaylı

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI 2015 OCAK AYI E- BÜLTENİ

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI 2015 OCAK AYI E- BÜLTENİ 2015 OCAK AYI E- BÜLTENİ OCAK AYI PERSONEL TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK 14.01.2015 orsamızın 2015 yılı ocak ayı personel Btoplantısı Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan ın başkanlığında Bölüm Sorumluları

Detaylı

BÖLÜM - 6 ODA GÜNCESİ 43.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2014

BÖLÜM - 6 ODA GÜNCESİ 43.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2014 BÖLÜM - 6 ODA GÜNCESİ 43.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2014 ŞUBAT-2012 16.02.2012 Madencilik Sektörü Çalışanlarına Yönelik Mesleki Eğitim Verilmesine Başlandı. 27.02.2012 Odamızın Yeni Lokali Hizmete Açıldı.

Detaylı

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI EDİRNE ŞUBESİ 8. DÖNEM 2008-2009 ÇALIŞMA RAPORU

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI EDİRNE ŞUBESİ 8. DÖNEM 2008-2009 ÇALIŞMA RAPORU TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI EDİRNE ŞUBESİ 8. DÖNEM 2008-2009 ÇALIŞMA RAPORU ÇALIŞMA RAPORU 1-ÖRGÜTLENME KURUMSALLAŞMA 1.1. Yönetim Kurulu, dönem çalışmalarını tüm etkinlik alanını kapsayacak şekilde

Detaylı

2014 MAYIS-HAZİRAN FAALİYET RAPORU

2014 MAYIS-HAZİRAN FAALİYET RAPORU 2014 MAYIS-HAZİRAN FAALİYET RAPORU 08 Mayıs 2014 (Turgut Gür) T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği işbirliğinde geliştirilen TUYUP: Turizm Sektöründe

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ETKİNLİK BÜLTENİ 1 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2008

Detaylı

MESLEK UYGULAMA ALANLARINI GELİŞTİRME VE TOPLUM YARARI DOĞRULTUSUNDA KURUM VE KURULUŞLAR İLE YÜRÜTÜLEN İLİŞKİLER

MESLEK UYGULAMA ALANLARINI GELİŞTİRME VE TOPLUM YARARI DOĞRULTUSUNDA KURUM VE KURULUŞLAR İLE YÜRÜTÜLEN İLİŞKİLER MESLEK UYGULAMA ALANLARINI GELİŞTİRME VE TOPLUM YARARI DOĞRULTUSUNDA KURUM VE KURULUŞLAR İLE YÜRÜTÜLEN İLİŞKİLER 24 Kurum ve kuruluşlarla ilişkiler, Şube çalışmalarımızda önemli bir yer tutmaktadır. Şubemiz

Detaylı

12-15 Kasım 2013 Kuşadası Sponsorluk Dosyası

12-15 Kasım 2013 Kuşadası Sponsorluk Dosyası BEC2013 BIOMED2013 12-15 Kasım 2013 Kuşadası Sponsorluk Dosyası Ege Üniversitesi, 2000-2001 yılında, devlet üniversiteleri mühendislik fakülteleri içinde Türkiye de ilk kez Biyomühendislik Lisans Programı

Detaylı

- 46 - ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ 2012-2013 ÇALIŞMA RAPORU

- 46 - ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ 2012-2013 ÇALIŞMA RAPORU 11 Ekim 2012 Şube EMO-Genç Komisyonu toplantısı Şube Eğitim Salonunda yapıldı. Şube Örgütlenme Sekreteri Kaan Hürler'in katılım sağladığı toplantıya yaklaşık 40 EMO-Genç üyesi katılım sağlarken, yeni dönem

Detaylı

- 36 - ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ 2012-2013 ÇALIŞMA RAPORU. 26 Aralık 2012 EMO ve EMO-Genç üyelerimize

- 36 - ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ 2012-2013 ÇALIŞMA RAPORU. 26 Aralık 2012 EMO ve EMO-Genç üyelerimize 26 Aralık 2012 EMO ve EMO-Genç üyelerimize yönelik Dans kursu, üyemiz Zafer Pelivan tarafından 27 Aralık 2012 Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine, Elektrik Elektronik Mühendisliği

Detaylı

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İZİN/LİSANS SÜREÇLERİ VE ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İZİN/LİSANS SÜREÇLERİ VE ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İZİN/LİSANS SÜREÇLERİ VE ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Kuruluş 1992 TMMOB Kanunu çerçevesinde kurulmuştur. Resmi Gazete yayımlanan yönetmelikler çerçevesinde

Detaylı

2014 MART-NİSAN FAALİYET RAPORU

2014 MART-NİSAN FAALİYET RAPORU 2014 MART-NİSAN FAALİYET RAPORU 04 Mart 2014 VII. Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası VII. Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası, 4 Mart 2014 tarihinde TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde ve

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 Yılı Faaliyet Raporu Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Oda Faaliyetlerimiz 69 Slayt 31.01.2014 AB Slovenia Projesi Denetimi 03.01.2014 Belediye Başkan Adayı Kazım

Detaylı

EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM

EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM Bölge Şube, Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem Bu dönemde Bölge Şube, Şube ve Temsilciliklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler alfabetik sıraya göre şöyledir; EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM B Başta Ege Bölge

Detaylı

İSTANBUL BAROSU SAĞLIK HUKUKU MERKEZİ

İSTANBUL BAROSU SAĞLIK HUKUKU MERKEZİ 1 İSTANBUL BAROSU SAĞLIK HUKUKU MERKEZİ FAALİYET RAPORU (Eylül 2014 Haziran 2015) 1.) İstanbul Barosu Yönetim Kurulu nun 15.01.2015 tarihli Kararı ile; Sağlık Hukuku Merkezi Başkanlığı görevine Av. Ümit

Detaylı

Yönetim Kurulumuz Diş Hekimleri Oda Başkanlığına seçilen Dt.Fatih GÜLER i ve Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Yönetim Kurulumuz Diş Hekimleri Oda Başkanlığına seçilen Dt.Fatih GÜLER i ve Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etti. 2 ŞUBAT 2015 Yönetim Kurulumuz, Adana Valimiz Sayın Mustafa BÜYÜK ü ziyaret etti.ziyarette; son günlerde nöbetçi eczanelerimizde yaşanan soygun olayları hakkında Sayın Valimize bilgi verilerek, gerek eczanelerde

Detaylı

14 OCAK OCAK OCAK 2011

14 OCAK OCAK OCAK 2011 4 OCAK 2011 Yönetim Kurulumuz, SGK Adana Sağlık ve Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Ecz.Fatih KAYACI ile birlikte SGK Adana Sağlık ve Sosyal Güvenlik Merkezi nin Çukobirlik evrak arşivi gezildi. 14 OCAK

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry EYLÜL 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (28.08.2015-18.09.2015)

Detaylı

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 15 18 Mayıs 2014 KONYA YAPI VE DEKORASYON FUARI 2014 IHS KONYA 2014 KONYA ASANSÖR 2014 KONYA KENT 2014

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 15 18 Mayıs 2014 KONYA YAPI VE DEKORASYON FUARI 2014 IHS KONYA 2014 KONYA ASANSÖR 2014 KONYA KENT 2014 ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 15 18 Mayıs 2014 KONYA YAPI VE DEKORASYON FUARI 2014 11. Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Dekorasyon ve Aydınlatma Fuarı IHS KONYA 2014 Konya 11. Isıtma, Soğutma, Havalandırma,

Detaylı

MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç ve kapsam MADDE 1-

Detaylı

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ 1. 2014 Türkiye Kitap Pazarı İstatistikleri Açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek

Detaylı

JFMOBİS (JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI BİLGİ SİSTEMİ)

JFMOBİS (JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI BİLGİ SİSTEMİ) JFMOBİS (JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI BİLGİ SİSTEMİ) TMMOB Jeofi zik Mühendisleri Odası, Merkez, Şube, Bölge, il ve ilçe temsilcilikleri tarafından yürütülen iş ve işlemlerin internet üzerinden çevrimiçi

Detaylı

İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ

İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ Sayı 43 Mayıs 2013 e-bülten İTO BİLİŞİM H e r a y ı n i l k h a f t a s ı İ T O w e b s i t e s i n d e y a y ı n l a n ı r İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım,

Detaylı

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.09.2015 Eylül ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 25 üyeye Kapasite Raporu, 5 üyemize Ekspertiz Raporu ve

Detaylı

Öğrencilerimizden Haber... Öğrencilerimizden Haber. Genel Merkezde Çay Partisi

Öğrencilerimizden Haber... Öğrencilerimizden Haber. Genel Merkezde Çay Partisi Öğrencilerimizden Haber... Öğrencilerimizden Haber Genel Merkezde Çay Partisi GGıda Mühendisleri Odası nın Ankara üniversiteleri temsilcilikleri arasında yaptıkları çay partisi Mart ayında gerçekleşti.

Detaylı

AĞUSTOS 2015 TÜRKİYE GÜNDEMİ VESEÇMEN EĞİLİMİ ARAŞTIRMASI SONUÇ RAPORU 25 AĞUSTOS 2015

AĞUSTOS 2015 TÜRKİYE GÜNDEMİ VESEÇMEN EĞİLİMİ ARAŞTIRMASI SONUÇ RAPORU 25 AĞUSTOS 2015 ARGETUS ARAŞTIRMA, DANIŞMANLIK, EĞİTİM, PROJE VE ORGANİZASYON AĞUSTOS 2015 TÜRKİYE GÜNDEMİ VESEÇMEN EĞİLİMİ ARAŞTIRMASI 25 AĞUSTOS 2015 Mehmet Akif Mah.Recep Ayan Cad. Günaydın Sok. No:6 Kat:3 Çekmeköy

Detaylı

I. ULUSAL ÜNİVERSİTELER ÇEVRE MERKEZLERİ TOPLANTISI

I. ULUSAL ÜNİVERSİTELER ÇEVRE MERKEZLERİ TOPLANTISI I. ULUSAL ÜNİVERSİTELER ÇEVRE MERKEZLERİ TOPLANTISI 20.05.2009 tarih ve 27233 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Adnan Menderes Üniversitesi Şehir Sağlığını Geliştirme Araştırma ve Uygulama

Detaylı

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı 7 11 Aralık 2005 Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş. TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar

Detaylı

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Isparta Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce düzenlenen Sosyal Güvenlik Reformunun

Detaylı

-224 YENİ ÜYE KAYDI -1557 Sİ FAAL OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 1744-408 KAPASİTE RAPORU -130 EKSPERTİZ RAPORU -83 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ

-224 YENİ ÜYE KAYDI -1557 Sİ FAAL OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 1744-408 KAPASİTE RAPORU -130 EKSPERTİZ RAPORU -83 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ . -224 YENİ ÜYE KAYDI -1557 Sİ FAAL OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 1744-408 KAPASİTE RAPORU -130 EKSPERTİZ RAPORU -83 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ MUHTELIF KONULARDA 25 EĞİTİM DÜZENLENDİ.493 SANAYİCİMİZ

Detaylı

S. 3- MUHASEBE STANDARTLARI UYGULAMALARINDA

S. 3- MUHASEBE STANDARTLARI UYGULAMALARINDA 117 Sahibi: İzmir SMMMO adına Feyzullah TOPÇU Sorumlu: Yazı İşleri Müdürü Müfit YILDIRIM S. 3- MUHASEBE STANDARTLARI UYGULAMALARINDA GÜNCEL GELİŞMELER SEMİNERİ S. 4- MÜKELLEF HAKLARI VE USUL İNCELEMELERİ

Detaylı

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği. Haftalık Türkiye - AB Gündemi 51. Hafta (19-26 Aralık 2010)

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği. Haftalık Türkiye - AB Gündemi 51. Hafta (19-26 Aralık 2010) Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği 19 ARALIK 2010, PAZAR Haftalık Türkiye - AB Gündemi 51. Hafta (19-26 Aralık 2010) 18:00-20:00 Devlet Bakanı ve Başmüzakereci

Detaylı

BACADER e-bülten OCAK 2015

BACADER e-bülten OCAK 2015 BACADER e-bülten OCAK 2015 ENERJİ VE TESİSAT HABER PORTALI NDA VE TERMO KLİMA DERGİSİ NDE "DOĞRU BACALAR İLE ZEHİRLENMELER ÖNLENEBİLİR" BAŞLIKLI YAZIMIZ YAYINLANDI.. 05 Ocak 2015 tarihinde Enerji ve Tesisat

Detaylı

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yayın Organı Mart 2014 Yıl: 1 Sayı: 10 Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çocuk Hizmetleri

Detaylı

HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin CHP İl Kongresine katılarak bir konuşma

Detaylı

İSTE (Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi), DENİZCİLİK EĞİTİM KONSEYİ ile demir aldı!

İSTE (Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi), DENİZCİLİK EĞİTİM KONSEYİ ile demir aldı! İSTE (Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi), DENİZCİLİK EĞİTİM KONSEYİ ile demir aldı! Türkiye ve Kıbrıs'ta lisans düzeyinde denizcilik eğitimi veren 20 Üniversitenin yanı sıra Ulaştırma,

Detaylı

JFMO BURSA ŞUBE BAŞKANLIĞI DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILIM

JFMO BURSA ŞUBE BAŞKANLIĞI DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILIM OCAK 2011 03.01.2011 YAYIN KURULU TOPLANTISI 04.01.2011 ODA 06.01.2011 ODA ODAMIZ VE BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI, İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜKLERİNDE YENİ İŞE BAŞLAYAN JEOFİZİK

Detaylı

TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA SEKTÖREL ÇALIŞMA GRUBU FAALİYET ÖZETİ -2011-

TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA SEKTÖREL ÇALIŞMA GRUBU FAALİYET ÖZETİ -2011- TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA SEKTÖREL ÇALIŞMA GRUBU FAALİYET ÖZETİ -2011- 22 Aralık 2010 tarihli Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Kalkınma Kurulu toplantısında belirlenen 4 farklı sektörel çalışma grubundan

Detaylı

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu Sosyal Faaliyetler 29 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye deki oda ve borsalar arasında düzenlenen futbol turnuvası nın Ankara bölgesi grup maçları Odamızın ev sahipliğinde 15 Mart 2008

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. BASIN ÇALIġMALARI

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. BASIN ÇALIġMALARI BASIN ÇALIġMALARI BASIN AÇIKLAMALARIMIZ 5 Mayıs 2010 Özelleştirme Karşıtı Platform İstanbul Bileşenleri nin Taksim BEDAŞ önünde gerçekleştiği basın açıklaması yoğun bir katılımla yapıldı. Şubemiz üye ve

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. ÜNĠVERSĠTELERLE ġube

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. ÜNĠVERSĠTELERLE ġube ÜNĠVERSĠTELERLE ġube GÜNCESĠ ĠLĠġKĠLER YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ 2009-2010 Öğretim yılı Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Fakültesi

Detaylı

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ 80 21.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 07 Ocak 2012 SMM Üye toplantısı 12 Ocak 2012 Bilgisayar Mühendisliği Danışma Kurulu toplantısı 22 Ocak 2012 Bilgisayar Mühendisleri toplantısı 28 Ocak 2012 Şubemiz bünyesindeki

Detaylı

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş.

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş. SONUÇ RAPORU Bitki sektörünün dev buluşması bu yılda 27 30 Kasım 2014 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi nde gerçekleşti. Kıtaların buluşma noktası İstanbul da 21 farklı ülkeden gelen 333 katılımcı

Detaylı