Odamız üyelerinden arkadaşımız, Hülya TAŞCI (GÜMÜŞ) ü kaybettik.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Odamız üyelerinden arkadaşımız, Hülya TAŞCI (GÜMÜŞ) ü kaybettik."

Transkript

1 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI Meşrutiyet Caddesi 22/13 Kızılay/ANKARA Tel: Faks: E-Posta : Web : BÜLTEN NO: 16 / EYLÜL - EKİM 2012 GENEL MERKEZ R. Petek ATAMAN Başkan MARMARA BÖLGE ŞUBE Sedat KURU Bölge Şube Başkanı EGE BÖLGE ŞUBE Hülya YILMAZ Bölge Şube Başkanı KONYA ŞUBE Ahmet ÜNVER Şube Başkanı MERSİN ŞUBE Yusuf DEĞİRMENCİ Şube Başkanı ACI KAYBIMIZ Odamız üyelerinden arkadaşımız, Hülya TAŞCI (GÜMÜŞ) ü kaybettik. Rahat uyu Hülya. Mekanın cennet olsun. Bir süredir mide CA teşhisi ile tedavi görmekte olan, 17 yıl boyunca Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi nde aktif olarak emek veren arkadaşımızın rahatsızlığının son dönemlerinde; heyet raporu ile tedavi görmekte iken yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde tayin işlemini gerçekleştiren; bir kez daha işe başlayamayacağı belli iken bu konudaki insani taleplerimizi dinlemeye dahi tenezzül etmeyen; Nisan ayından bu yana başvurularımıza dönüş yapmayan Sağlık Bakanı ve bürokratlarına artık söyleyecek sözümüz yok Ailesine, yakınlarına, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. DÜNYA GIDA GÜNÜNDE TARIMSAL KOOPERATİFLERİ, BİLGİ PAYLAŞIMINI VE GIDA FİYATLARINI KONUŞTUK, ALANLARDA TÜKETİCİLERLE BULUŞTUK 13 Ekim 2012 tarihinde TMMOB Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası ile ortaklaşa "Gıda Güvencesinin Yapı Taşları Tarımsal Kooperatifler Sempozyumunu düzenledik. BURSA ŞUBE Serkan DURMUŞ Şube Başkanı ADANA ŞUBE Işıl VAR Şube Başkanı

2 ANTALYA ŞUBE Bülent ŞIK Şube Başkanı Aydın İl Temsilciliği Nilgün OLAN Balıkesir İl Temsilciliği Emel KOÇAK ŞATIR Bolu İl Temsilciliği Mehmet TOKMAK Denizli İl Temsilciliği Esin AYSAN Erzurum İl Temsilciliği M. Murat KARAOĞLU Eskişehir İl Temsilciliği İlkay ÖZEL Gaziantep İl Temsilciliği Ergün UĞURLUER Karaman İl Temsilciliği Erkan SUNAOĞLU Kayseri İl Temsilciliği Ergül TÜRKASLAN Kocaeli İl Temsilciliği Mehmet Akif ŞEN Malatya İl Temsilciliği Cem FİDAN "Gıda Hammaddesi Üretiminde Örgütlenme - Tarımsal Kooperatifler" ve "Uygun Olmayan Gıdaların Kamuoyuna Bildirilmesi" başlıklı iki oturum ve "Gıda Fiyatları Sorunsalı" konulu bir panelden oluşan ve alanında uzman akademisyenler, siyasetçiler ve sivil toplum örgütü yetkililerinin katıldığı Dünya Gıda Günü Sempozyumun açılış konuşmalarını, üç Oda Öğrenci Temsilcilikleri adına Ziraat Mühendisleri Odası Öğrenci Temsilcisi Ece İRİCE, üç Oda Başkanı adına Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Turhan TUNCER, TMMOB Başkanı Mehmet SOĞANCI, FAO Temsilcisi Mustapha SINACEUR, Çankaya Belediye Başkanı Bülent TANIK, MHP Genel Başkan Yardımcısı Hamit AYANOĞLU ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan GÜNAYDIN yaptılar. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı sempozyumda; "Gıda Hammaddesi Üretiminde Örgütlenme - Tarımsal Kooperatifler" başlıklı oturumda, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül AKIN, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent GÜLÇUBUK, Köy-Koop Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yakup YILDIZ ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü temsilcisi Dr. Nezaket CÖMERT konuşmacı olarak yer aldılar. Uygun olmayan gıdaların üretiminde bulunan firmaların kamuoyuna bildiriminin, kamu politik analizi ve toplumsal algının yanında güvenilir olmayan gıdanın pazardan geri çekilmesini kapsayan bir bildirim sisteminin oluşturulma yöntemleri ve buna bağlı olarak tüketici sağlığının korunması noktasının da irdelendiği "Uygun Olmayan Gıdaların Kamuoyuna Bildirilmesi" başlıklı oturumda, Odamız Yönetim Kurulu 2.Başkanı Dr. Bediha DEMİRÖZÜ, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu temsilcisi İlknur MENLİK, TODAİE den Doç.Dr.A.Argun AKDOĞAN ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü yetkilisi Dr. Neslihan ALPER konuşmacı olarak yer aldılar. Sempozyumun son bölümünde yer alan "Gıda Fiyatları Sorunsalı" konulu panelde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan AKMAN, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah ÖKTEM, TÜRKİYEM-BİR Yönetim Kurulu Başkanı M. Ülkü KARAKUŞ, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan GÜNEŞ ve PANKOBİRLİK APK Müdür Yardımcısı Dr. F. Figen AR konuşmacı olarak yer aldılar. Üç Oda tarafından hazırlanan "Dünya Gıda Günü, "Açlık Günü" Olmasın!" başlıklı basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız.

3 Manisa İl Temsilciliği Kıvanç KURTASLANOĞLU Tekirdağ İl Temsilciliği Şakir ADA 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlikler çerçevesinde TMMOB Gıda Mühendisleri Odası olarak Şubelerimiz, Temsilciliklerimiz ve Öğrenci Temsilciliklerimizle birlikte Türkiye çapında açılan stantlarla halkımıza "Bilinçli Gıda Tüketimi" konusunda bilgilendirmelerde bulunduk, broşürler dağıttık. Ankara da Batıkent Metro son durak, Kızılay Yüksel Caddesi ve CEPA AVM de açtığımız stantlarımızla halkımızla buluştuk. Tokat İl Temsilciliği Kader ERDOĞAN Van İl Temsilciliği Emrullah ATIŞ Zonguldak İl Temsilciliği Tuğrul DERELİ BAŞKANIMIZ, YENİMAHALLE BELEDİYESİ NCE DÜZENLENEN DÜNYA GIDA GÜNÜ ETKİNLİĞİ NİN AÇILIŞINDA BİR KONUŞMA YAPTI 15 Ekim 2012 tarihinde, Yenimahalle Belediyesi ve FAO ortaklığında "Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı"nda gerçekleştirilen "Tarım Kooperatifleri: Dünyayı Beslemenin Anahtarı" temalı Dünya Gıda Günü kutlamalarına katıldık. Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN etkinlikte üç Oda Başkanını temsilen bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Başkanımız konuşmasında, FAO tarafından bu yıl için belirlenen "Tarım Kooperatifleri: Dünyayı Beslemenin Anahtarı" temasının son derece yerinde olduğunu belirtti. 1 milyara yakın aç insanın bulunduğu dünyamızda, özellikle son dönemde Amerika ve Rusya da değişen iklim koşullarının tarımsal üretim ve gıda fiyatlarına olumsuz etkilerinin olduğunun altını çizerek, son yıllarda fiyat artışlarının önlenemez bir biçimde yükselmesinin gündemimizi işgal ettiğini, yine Dünya Bankası ve OECD nin yayınladığı raporlara göre bu yükselişin 10 yıl içinde yükselerek seyretmesinin öngörüldüğünü de aktardı.

4 Başkanımız konuşmasında, hayata geçirilmek üzere hazırlıkları yapılan yeni Belediye yasasına göre, köylerin mahallelere dönüştürülmesinin yolunun açılacağının ve bu kapsamda tarım alanlarının daralacağının, üretimin artık şart olduğu günümüzde köylünün üretimden uzaklaştırılacağının da altını çizerek, kooperatiflerin ve küçük üreticilerin ekonomik olarak kalkındırılmasının gerekliliğini ve üretmenin bir zorunluluk olduğunu bir kez daha vurguladı. Son olarak; açlık kadar güvenli gıdaya ulaşımın da son derece önemli olduğunu ifade ederek; resmi denetimlerin etkin ve gereği gibi yapılmasını sağlamak üzere denetim kadrolarının nicelik ve nitelik olarak tamamlanması gerektiğini; en çok eksikliğin bulunduğu Gıda Mühendislerinin ve ilgili tüm mesleklerin istihdamının bir zorunluluk olduğunu vurguladı. TÜGİS, FAO VE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI NIN DÜZENLEDİĞİ 16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Günü, TÜGİS tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve FAO Türkiye Temsilciliğinin işbirliği ile 16 Ekim 2012 Salı günü gerçekleştirilen etkinliğe Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER katıldılar. SU VE YAŞAM RAPORUMUZU KAMUOYUNA TANITTIK Hayatın vazgeçilmezi olan SU ile ilgili söyleyecek sözü olan kuruluşlarla bir araya gelerek Su ve Yaşam raporunu yayınladık. Odamız, Ankara Tabip Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Tüketici Dernekleri Federasyonu, Tüketici Hakları Derneği, ASKİ-SUKA DER ve Halkevleri, tarafından oluşturulan "Su ve Yaşam" raporu 18 Ekim 2012 tarihinde Jeoloji Mühendisleri Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında kamuoyuna sunuldu.

5 Suyun toplumsallaşan tarihi, Sağlığa uygun suyun önemi, Temel tanımlar, Dünyada ve Türkiye de su kaynaklarının durumu/rezervler, Su ve sağlık, Su ve gıda güvenliği, Sağlıklı ve güvenli su, Suyun insan sağlığı için önemi, Tarımda su ve kullanımı ve Su hakkı konusunda hukuki güvenceler başlıkları altında toplam 80 sayfadan oluşan bir kitapçık halinde hazırlanan "Su ve Yaşam" raporuna ulaşmak için tıklayınız. 7-9 KASIM 2013 DE 8.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ NDE BULUŞMAK ÜZERE HAZIRLANIYORUZ 7-9 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara da yapılacak olan 8.Gıda Mühendisliği Kongresine yönelik hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu Kongre de de ilgili çevrelerle birlikte, gıdaya dair gündemde olan konuları tartışmayı, bilgi alışverişinde bulunmayı ve ortak akıl üretmeyi hedefliyoruz. ŞUBE BAŞKANLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK 15 Eylül 2012 tarihinde, Şube Başkanlarımızla bir araya gelerek, önümüzdeki dönem yol haritasını belirlemek ve izlenecek ortak politikaları oluşturmak üzere değerlendirmelerde bulunduk.

6 BAŞKANIMIZ VE YAZMAN ÜYEMİZ İSTANBUL`DA ÜYELERİMİZLE ÖRGÜTLÜLÜK VE İSTİHDAM KONUSUNU KONUŞTU, FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER 22 Eylül 2012 tarihinde yaklaşık 50 üyemizin katılımıyla Marmara Bölge Şube tarafından İstanbul da düzenlenen üye toplantısına katıldılar. Mecidiyeköy hizmet büromuzun eğitim salonunda gerçekleştirilen toplantı, Odamız Genel Merkezi ve Marmara Bölge Şube faaliyetlerinin kısaca değerlendirilmesinin ve özellikle istihdam alanında yapılan çalışmalarımızın üyelerimize aktarılmasının ardından, oda-üye ilişkileri, örgütlülük ve önümüzdeki dönemde yapılabilecekler konularında görüş alışverişi ile son buldu. ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ KOORDİNASYON KURULU ÜYELERİMİZLE BİRARAYA GELDİK Yönetim Kurulu Başkanımız ve Öğrenci Temsilcilikleri Koordinasyon Kurulu Üyelerimiz, 23 Eylül 2012 tarihinde bir araya gelerek, Öğrenci Danışma Kurulu, Koordinasyon Kurulunun yapılandırılması ve yeni oluşturulacak öğrenci temsilciliklerini konuşmak üzere bir toplantı gerçekleştirdiler.

7 PERAKENDE SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİK Son dönemlerde; perakende sektöründe görev yapmakta olan üyelerimizden; ücret politikası, çalışma koşulları, görev tanımları ve iş sözleşmeleri gibi birçok konuda çeşitli soruların/sorunların tarafımıza yansıması ve birçok meslektaşımızın belgelendirilmesinde bu nedenle sıkıntılar yaşanması sonucunda; tüm bu konuların açıklığa kavuşturulması ve perakende sektörü ile Odamız arasında doğru iletişimin, bilgi akışının sağlanması ve böylece yürütülmekte olan işten maksimum fayda sağlanması adına, 29 Eylül 2012 tarihinde Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Odamızın Hukuk Danışmanı, Perakende Sektörü temsilcileri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinin de katılımı ile bir araya gelerek meslektaşlarımızın gereği gibi çalışacağı iş ortamlarının yaratılması gerekliliği ve bunun da perakende sektörünün güvenli gıda arz etmesinde oynayacağı önemli rolü hakkında konuştuk ve görüş alışverişinde bulunduk. 11.GIDA KONGRESİ ÇERÇEVESİNDE EĞİTİM ÇALIŞTAYIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK Ekim 2012 tarihleri arasında Hatay da gerçekleştirilen 11.Gıda Kongresi ne katıldık. Yönetim Kurulu Üyemiz Prof.Dr.Aykut AYTAÇ ın, "Gıda Ekonomisi ve Gıda Politikaları" başlıklı oturumda "Gıda Mühendisliği Eğitimi ve Sorunları" konulu bir sunum yaptığı kongrede, Yönetim Kurulu Başkanımız Petek Ataman "Gıda Güvenliği" başlıklı oturumda, Oturum Başkanı olarak görev aldı. Odamızca, Kongrenin ilk gününde bir "Gıda Mühendisliği Eğitimi Çalıştayı" yapıldı. Gerçekleştirilen Çalıştay sonucunda; Mayıs ayında Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği ev sahipliğinde düzenlenecek olan Gıda Mühendisliği Koordinasyon Kurulu 6.Toplantısının gündeminin, Gıda Mühendisliği Bölümlerindeki eğitim programlarının gözden geçirilmesine karar verildi. 9. DÖNEM 1.ONUR KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK 12 Ekim 2012 tarihinde Odamız Onur Kurulu bir toplantı yaparak; Gıda Mühendisi olup internette diplomasını kiraya vermek üzere açık ilan veren bazı üyelerimiz veya Odamıza üye olmayan meslektaşlarımızın durumlarını görüştüler ve 9. Dönem çalışmalarına yönelik görüşler ve değerlendirmelerini yaptılar.

8 EĞİTİM ve SEMİNERLERİMİZ GIDA SEKTÖRÜNDE ETİKETLEME KURALLARI SEMİNERİ VE ÜYE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK Odamız tarafından, sektörde çalışmakta olan meslektaşlarımızın ihtiyaç duydukları konularda kendilerine destek olmak ve bu fırsatla bir araya gelerek üyelerimizin kendi aralarında ve Odamız ile iletişimlerini arttırmak amacıyla Genel Merkez de sürekli düzenlenecek olan "seminer-eğitimpanel"lerin ilkini 1 Eylül 2012 tarihinde düzenledik. Fulya ARICAN ÖZNUR tarafından verilen ve yoğun ilgi gören "Gıda Sektöründe Etiketleme Kuralları" konulu seminerimizin ardından ise genel üye toplantımız gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörde çalışan yaklaşık 40 meslektaşımızın katıldığı seminer ve üye toplantımız, Odamız ve üyelerimiz açısından verimli bir şekilde tamamlandı ve seminer sonunda katılımcılara "Katılım Belgeleri" verildi. Gerçekleştirilen etkinliklerin, katılımcılara sağladığı kariyer gelişiminin yanı sıra mesleki dayanışmamıza ve Oda örgütlülüğümüze güç katacağı inancıyla seminer ve eğitimlerimiz devam edecektir. BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK Adalet Bakanlığı Bölge Adliye Mahkemesi Adli Yargı Adalet Komisyonlarınca Bilirkişi Listelerinin Düzenlenmesi hakkında Yönetmelik gereği hukuk ve ceza mahkemelerinde bilirkişilik yapacak kişilerden mesleğini yürütebilmek için Odalarına kayıt zorunluluğu bulunanların Odalarından belge alınması gerektiğinden; bilirkişilik eğitimimizi Ekim ayında gerçekleştirdik. 20 Ekim 2012 Cumartesi günü Ankara da Bilirkişilik Eğitim Programı çerçevesinde, 29 üyemizin katılımıyla "Bilirkişilik Eğitimi" gerçekleştirildi. Bilirkişilik ile ilgili getirilen yeni yasal düzenlemeler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız

9 KATILDIĞIMIZ ETKİNLİK ve TOPLANTILAR 10. KALKINMA PLANI GIDA ÜRETİMİ VE GÜVENİLİRLİĞİ ÖZEL İHTİSAS KOMİSYONU TOPLANTISINA KATILDIK 10. Kalkınma Planı Özel İhtisas Komisyonu ve Çalışma Grubu Toplantıları çerçevesinde Eylül 2012 tarihlerinde Ankara Sheraton Otelde, 2018 ve devamında 2023 yol haritasını belirlemek amacıyla düzenlenen 10. Kalkınma Planı Gıda Üretimi ve Güvenilirliği Özel İhtisas Komisyonu toplantısına Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN katılmıştır. ANKARA ÜNİVERSİTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİK Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN, Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü nde 26 Eylül 2012 tarihinde "Gıda Güvenliği ve Gıda Mühendisi" konulu bir konferans verdi. Başkanımız, bölüm öğrencileri ve kimi öğretim görevlilerinin bulunduğu konferansta; gıda güvenliği sorunları, gerek kamu ve gerekse özel sektörün bu konudaki yapısı ile Gıda Mühendisleri nin rolü konusunda görüşlerimizi aktardı. Yoğun ilgi ile gerçekleşen konferans, soru-cevap ile sona erdi. ULUSAL KÜMES HAYVANLARI KONGRESİNE KATILDIK Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN, İzmir de Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi nde gerçekleştirilmekte olan Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi nde 3 Ekim 2012 tarihinde "Gıda Sektörü İçinde Kanatlı Sektörünün Yeri" başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldı. 3-5 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen Kongre; kümes hayvanları yetiştirme alanında çalışan araştırmacılar ile saha elemanlarını bir araya getirerek, güncel konuların tartışılması ve kümes hayvancılığı konusunda faaliyet gösteren firmaların buluşturulması hedefine ulaşmıştır.

10 TMMOB 42. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK TMMOB 42. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısı 6 Ekim 2012 tarihinde Ankara da Milli Kütüphane Toplantı Salonu`nda gerçekleştirildi. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SOĞANCI nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Başkanımız Petek ATAMAN da sorun alanlarımızı vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi. Danışma Kurulu Toplantısı sonrası TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri inşaat alanına gidilerek, incelemelerde bulunuldu. ULUSAL KIRMIZI ET KONSEYİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDIK Türkiye Ulusal Kırmızı Et Konseyi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 9 Ekim 2012 tarihinde Ankara da T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atatürk Konferans Salonu nda yapıldı. Toplantıya, Odamız adına Ulusal Kırmızı Et Konseyi üye listesinde yer alan Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN katıldı. DÜNYA YUMURTA GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDIK Dünyanın her köşesindeki insanların sağlıklı beslenmesi için vazgeçilmez bir gıda olan yumurtanın Türk insanı tarafından daha çok tüketilmesini sağlamak amacıyla 12 Ekim 2012 tarihinde Ankara da düzenlenen "Yumurta ve Sağlık Paneli" ile "Dünya Yumurta Günü" kutlandı. Düzenlenen panele Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN katıldı.

11 BAŞKANIMIZ, FOOD INGREDIENTS-TÜRKİYE KONFERANSINDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI 17 Ekim 2012 tarihinde İstanbul da gerçekleştirilen "Food Ingredients-TÜRKİYE" konferansında Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER katıldılar. Başkanımız "Sağlık Beyanları" başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. KATILDIĞIMIZ MİTİNGLER E EĞİTİM SİSTEMİNE KARŞI YAPILAN MİTİNGE DESTEK VERDİK kesintili eğitim sistemine karşı Eğitim-Sen in çağrısıyla 15 Eylül 2012 tarihinde Sıhhiye Meydanı nda gerçekleştirilen mitinge, TMMOB pankartı altında katılarak destek verdik. 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ`NDE ALANLARDAYDIK Geçen yıldan itibaren "TMMOB tarihinde önemli bir yere sahip olan 19 Eylül 1979 bir günlük iş bırakma eyleminin yıldönümünde" düzenlenmeye başlanan "TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü"nde Ankara da gerçekleştirilen basın açıklamasına katıldık.

12 19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü dolayısıyla TMMOB`ye bağlı 22 Oda nın yaptığı ortak basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız İSTİHDAMLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI DR.FERHAT ŞELLİ Yİ ZİYARET EDEREK YAYINLANAN TAGEM KADROLARI İLE İLGİLİ SORUNUMUZU GÖRÜŞTÜK 21 Eylül 2012 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat ŞELLİ yi makamında ziyaret ettik. Toplantıda, tarihinde TAGEM tarafından yayınlanan, "Sözleşmeli Mühendis, Biyolog ve Veteriner Hekim alım" ilanında Gıda Mühendisliği kadrosunun yer almaması, daha sonra yapılan görüşmeleri takiben bu kez de sadece Ziraat Fakültelerine bağlı Gıda Mühendisliği bölümü mezunlarının kabul edilerek, diğer fakültelere bağlı bölüm mezunlarının reddedilmesi sonucunda yaşanan sürecin getirdiği fırsat eşitsizliği ve sorunun çözümü gerektiği dile getirildi. Bölümlerin farklı fakültelere bağlı olmasının tamamen üniversite organizasyonu ile bağlantılı olduğu ifade edilerek, tüm Gıda Mühendisi unvanlı kişilerin aynı eğitim aldığı vurgulandı. Yapılan görüşmenin sonunda bütün başvuruların alınacağı sözü verildi ve bu durumun Odamız tarafından ilan edileceği, yaşanan olumsuzlukların takip edileceği ifade edildi. Toplantıda ayrıca, "Araştırma ve Geliştirme Projelerinin Desteklenmesinde Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Tebliğ" taslağında yer alan Değerlendirme Kurulu nda yürürlükte olan tebliğin aksine, Gıda Mühendisleri Odası nın temsiliyetinin sağlanmış olmasına rağmen Gıda Mühendisliği Bölümlerinin temsiliyetinin hala mevcut olmaması ve TAGEM in yeni yapılanmasında gıda araştırmaları ile ilgili müstakil bir dairenin bulunmaması hakkındaki görüş ve düşüncelerimiz Müsteşar Yardımcısı ile paylaşıldı. Sayın ŞELLİ tarafından, bu ve benzeri konuların çözümüne yönelik olarak, yapılan karşılıklı görüşmelerin ve atılan adımların kurumlar arası ilişkileri olgunlaştıracağı ve Gıda Mühendisleri açısından olumlu bir noktaya ulaşılabileceği ifade edildi. Bu olumlu tavra karşılık olarak Yönetim Kurulu üyelerimiz de Oda mızın, üyeleri ve teknik bilgi birikimiyle sürecin daha iyi işletilmesi için hizmete hazır olduğunu ifade etti. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı na, Gıda Mühendisi alımı hakkında yazdığımız resmi yazımıza ulaşmak için tıklayınız

13 tarihinde Başkanımızın, tarihinde TAGEM tarafından resmi web sitesinde yayınlanan personel alım ilanı ve Gıda Mühendisi sayısı hakkında yaptığı açıklamaya ulaşmak için tıklayınız Başkanımızın tarihinde TAGEM in personel alım ilanı hakkında odamızın çalışmalarını aktardığı açıklamaya ulaşmak için tıklayınız BASINDA ODAMIZ Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Odamız görüş ve düşüncelerini medyada, ulusal ve yerel basında, değişik platformlarda anlattı. Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN tarihinde KANALTÜRK Televizyonu ndan canlı yayınlanan "Neşter" isimli programa katılarak "Gıda Denetimleri, Gıda Güvenliği ve Sorunları" hakkında, Yönetim Kurulu Üyemiz Dr.Şennur ÖZKAYA, tarihinde Kanal B televizyonunda yayınlanan "Biz Bize programına katılarak " Dünya Gıda Günü ve Gıda Güvenliği " konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca, Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN ın tarihinde "Bayram öncesinde satılan çikolatalar ve şekerler " konusunda bilgilendirmelerde bulunduğu röportajı Kanal B Televizyonunda Ana Haber Bülteni nde yer aldı. Odamız ve mesleğimiz ile ilgili tüm basın haberlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Görsel ve İşitsel Basında Odamız Yazılı Basında Odamız

Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve

Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve ODADA GÜNDEM Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve birimlerimize ait gündemi aşağıda ayrıntılarıyla bulacaksınız. Genel Merkez Odamız için en önemli gelişmelerden

Detaylı

SEVGİLİ HOCAMIZ PROF. DR. EKREM KÜN`Ü KAYBETTİK

SEVGİLİ HOCAMIZ PROF. DR. EKREM KÜN`Ü KAYBETTİK TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI Haber Bülteni SAYI: 101/AĞUSTOS-ARALIK 2012-102/OCAK-MART 2013 SEVGİLİ HOCAMIZ PROF. DR. EKREM KÜN`Ü KAYBETTİK Ekrem KÜN, 1935 yılında Manisa Kırkağaç`ta doğdu. Ankara Üniversitesi

Detaylı

ADANA ŞUBE DE GÜNDEM. 16 Gıda Mühendisliği Dergisi 2013 38. Sayı. Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem. Cuma Söyleşleri.

ADANA ŞUBE DE GÜNDEM. 16 Gıda Mühendisliği Dergisi 2013 38. Sayı. Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem. Cuma Söyleşleri. Bu dönemde Şube ve Temsilciliklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler alfabetik sıraya göre sıralanmaktadır; ADANA ŞUBE DE GÜNDEM Cuma Söyleşleri Ş Şube Yönetim Kurulumuzun geleneksel hale geleceğini umarak

Detaylı

EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM

EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM Bu dönemde Bölge Şube, Şube ve Temsilciliklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler alfabetik sıraya göre sıralanmaktadır; EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM 224-25 Mart 2012 tarihlerinde Ankara da yapılacak Oda 9.

Detaylı

VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ 68. OLAĞAN GENEL KURULU

VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ 68. OLAĞAN GENEL KURULU 06 Nisan 2013 VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ 68. OLAĞAN GENEL KURULU Veteriner Hekimler Derneğinin 68. Olağan Genel Kurul toplantısı 20 Mart 2013 Cumartesi saat 09.30 da Sağlık Sokak No: 21 Yenişehir/Ankara

Detaylı

Merhaba Sevgili Meslektaşlarım, Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Üyelerimiz, Değerli Üyelerimiz,

Merhaba Sevgili Meslektaşlarım, Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Üyelerimiz, Değerli Üyelerimiz, SUNUŞ Merhaba Sevgili Meslektaşlarım, Tarım ve Mühendislik Dergimizin 85. sayısı ile sizlere yeniden merhaba derken, hepinize, şahsım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına, içtenlikle sevgi ve saygılarımı

Detaylı

Haber Bülteni TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI EYLÜL - ARALIK 2010 SAYI: 95 TMMOB ZMO DA YENİ GÖREV DAĞILIMI

Haber Bülteni TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI EYLÜL - ARALIK 2010 SAYI: 95 TMMOB ZMO DA YENİ GÖREV DAĞILIMI Haber Bülteni TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI EYLÜL - ARALIK 2010 SAYI: 95 TMMOB ZMO DA YENİ GÖREV DAĞILIMI Doç. Dr. Gökhan GÜNAYDIN, bir siyasi partinin yönetim organlarında aktif görev üstlenmiş olması

Detaylı

Kooperatifçilik Eylem Planı Açıklandı

Kooperatifçilik Eylem Planı Açıklandı BİZİ ARAYIN SORULARINIZI CEVAPLAYALIM! 0216 465 7353 S.S.KORU SİGORTA KOOPERATİFİ EKİM 2012 Yıl:1 Sayı:12 TÜRKİYE KÖY KALKINMA VE DİĞER TARIMSAL AMAÇLI KOOPERATİF BİRLİKLERİ MERKEZ BİRLİĞİ GAZETESİ Kooperatifçilik

Detaylı

HABER BÜLTENİ TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI MANİSA ŞUBE AÇILIŞI ANTALYA ŞUBE AÇILIŞI. DANIŞMA KURULU HATAY da TOPLANDI BAŞKANIMIZA TARIM ÖDÜLÜ

HABER BÜLTENİ TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI MANİSA ŞUBE AÇILIŞI ANTALYA ŞUBE AÇILIŞI. DANIŞMA KURULU HATAY da TOPLANDI BAŞKANIMIZA TARIM ÖDÜLÜ TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HABER BÜLTENİ MAYIS-AĞUSTOS 2008 SAYI: 87 MANİSA ŞUBE AÇILIŞI ANTALYA ŞUBE AÇILIŞI DANIŞMA KURULU HATAY da TOPLANDI BAŞKANIMIZA TARIM ÖDÜLÜ MISIR BALONU BURSA da Prof. Dr.

Detaylı

ANTALYA. Eşgüdüm Kurulu tarafından ülkemizde meydana gelen terör olaylarını protesto etmek amacıyla 24 Ekim 2007 tarihinde yapılan basın açıklamasına

ANTALYA. Eşgüdüm Kurulu tarafından ülkemizde meydana gelen terör olaylarını protesto etmek amacıyla 24 Ekim 2007 tarihinde yapılan basın açıklamasına ADANA Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp 11.10.2007 gün ve 26670 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması

Detaylı

EKİM-ARALIK 2007 SAYI: 85

EKİM-ARALIK 2007 SAYI: 85 EKİM-ARALIK 2007 SAYI: 85 440. DÖNEM IV. DANIŞMA KURULU 4MİEM MEHMET YÜCELER EĞİTİM SALONU 4AKIN ÖZDEMİR KÜLTÜR ORTAMI 484. YILINDA CUMHURİYET AYDINLIĞI 4KONGRE ve SEMPOZYUMLARIMIZ 1 ODA MIZIN 40. DÖNEM

Detaylı

HABER BÜLTENİ TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR DANIŞMA KURULU IV. ÖĞRENCİ KURULTAYI DÜNYA GIDA GÜNÜ KÜLTÜR BALIKÇILIĞI PANELİ TEKNİK GEZİSİ

HABER BÜLTENİ TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR DANIŞMA KURULU IV. ÖĞRENCİ KURULTAYI DÜNYA GIDA GÜNÜ KÜLTÜR BALIKÇILIĞI PANELİ TEKNİK GEZİSİ TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HABER BÜLTENİ EYLÜL-ARALIK 2008 SAYI: 88 ESKİŞEHİR DANIŞMA KURULU IV. ÖĞRENCİ KURULTAYI KÜLTÜR BALIKÇILIĞI PANELİ TEKNİK GEZİSİ DÜNYA GIDA GÜNÜ BU TOPRAĞIN SESİ YAYINI BASIN

Detaylı

İZMİR ŞUBESİ ŞUBE ÇALIŞMA RAPORU TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 27. DÖNEM 2. ŞUBE KOORDİNASYON TOPLANTISI. 24 Ocak 2009 İZMİR

İZMİR ŞUBESİ ŞUBE ÇALIŞMA RAPORU TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 27. DÖNEM 2. ŞUBE KOORDİNASYON TOPLANTISI. 24 Ocak 2009 İZMİR TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ 27. DÖNEM 2. ŞUBE KOORDİNASYON TOPLANTISI ŞUBE ÇALIŞMA RAPORU 24 Ocak 2009 İZMİR 1/72 İÇİNDEKİLER 1. DÖNEM ÇALIŞMALARI...3 1.1. GENEL...3 1.2. YÖNETSEL DURUM...5

Detaylı

ŞUBELERİMİZDEN. katıldı. Gelenek- sel Başak Balomuz 16 Şubat 2008 tarihinde Göynük Quin Elizabeth Hotel de 600 ü aşkın meslektaşımız

ŞUBELERİMİZDEN. katıldı. Gelenek- sel Başak Balomuz 16 Şubat 2008 tarihinde Göynük Quin Elizabeth Hotel de 600 ü aşkın meslektaşımız 32 ADANA Demokratik kitle örgütlerince 2 Şubat 2008 de Atatürk Parkı önünde gerçekleştiri- len türban karşıtı eyleme ZMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Selma KI- RANÇEŞME ve üyelerimiz katılarak destek

Detaylı

Sayman Üyelerle Toplantı. Çanakkale de Bölgesel Geoteknik Eğitim Kursu. Riskli bina tespit çalışmalarıyla ilgili yanlış bilgilendirmeye İMO dan tepki

Sayman Üyelerle Toplantı. Çanakkale de Bölgesel Geoteknik Eğitim Kursu. Riskli bina tespit çalışmalarıyla ilgili yanlış bilgilendirmeye İMO dan tepki sayı 221 / 15 nisan 2013 genç-imo Konseyi ilk 15 Nisan 2013 1 toplantısını gerçekleştirdi...3 te TMMOB Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı...5 te TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR Bilirkişi

Detaylı

İÇİNDEKİLER SUNUŞ 2 ÖZLÜK HAKLARIMIZ 8 İTHALAT ALARM VERİYOR! 12 GIDA KRİZİ DÜNYAYI SARIYOR 17 ŞİMDİ DE OT VE SAMAN İTHAL EDECEĞİZ!

İÇİNDEKİLER SUNUŞ 2 ÖZLÜK HAKLARIMIZ 8 İTHALAT ALARM VERİYOR! 12 GIDA KRİZİ DÜNYAYI SARIYOR 17 ŞİMDİ DE OT VE SAMAN İTHAL EDECEĞİZ! İÇİNDEKİLER SUNUŞ 2 ÖZLÜK HAKLARIMIZ 8 İTHALAT ALARM VERİYOR! 12 GIDA KRİZİ DÜNYAYI SARIYOR 17 ŞİMDİ DE OT VE SAMAN İTHAL EDECEĞİZ! 20 TÜRKİYE DE HAYVANCILIK İFLAS ETTİ 23 ZEYTİNLİKLER TALANA AÇILDI 25

Detaylı

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI 7. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI 7. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI 7. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU Kitaplar Serisi: 25 ANKARA Mart 2010 1 Copyright, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası. Bu kitap bir telif eseridir. Tüm hakları saklıdır. Önceden yazılı

Detaylı

21. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ

21. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ 21. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ Şubelerimiizin çalışma raporları, iletildiği şekliyle aşağıda özet olarak sunulmaktadır. ADANA ŞUBE Adana Şube nin 9. Dönemini kapsayan 2012 2014 tarihleri arasında Jeoloji

Detaylı

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HABER BÜLTENİ 20 MART- 30 HAZİRAN 2009 SAYI: 90

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HABER BÜLTENİ 20 MART- 30 HAZİRAN 2009 SAYI: 90 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HABER BÜLTENİ 20 MART- 30 HAZİRAN 2009 SAYI: 90 1 41. Dönem III. Danışma Kurulu Toplantısı 41. DÖNEM III. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI İSTANBUL DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 17 19 NİSAN

Detaylı

TMMOB HABERLER. TMMOB den

TMMOB HABERLER. TMMOB den TMMOB HABERLER ULAŞILABİLİRLİK EYLEM PLANI İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURULU TOPLANTISI YAPILDI Ulaşılabilirlik Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısı, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

Detaylı

Haber Bülteni TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HAZİRAN-AĞUSTOS 2010 SAYI: 94

Haber Bülteni TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HAZİRAN-AĞUSTOS 2010 SAYI: 94 Haber Bülteni TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HAZİRAN-AĞUSTOS 2010 SAYI: 94 ESKİ TARIM BAKANI Ve ODA BAŞKANLARIMIZDAN MEHMET YÜCELER İ KAYBETTİK Mehmet YÜCELER, 1923 yılında Kayseri nin Tomarza Nahiyesi

Detaylı

44. Dönem Çalışma Programı. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

44. Dönem Çalışma Programı. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası sayı 244 / 1 eylül 2014 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR 44. Dönem Şubelerimizde Depreme Duyarlılık Sergisi düzenlendi 1 Eylül 2014...5 te 1 Bitlis Temsilciliğimiz yeni bürosunda hizmet

Detaylı

TMMOB TEKSTİL MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB TEKSTİL MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB TEKSTİL MÜHENDİSLERİ ODASI 11. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2013 MART 2014 İZMİR İÇİNDEKİLER TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melike Anıl BİNGÖL ün 12. Olağan Genel Kurul Açılış

Detaylı

EMO güncesi. 176 elektrik mühendisliği, 442. sayı, mayıs 2011 8. ENERJİ SEMPOZYUMU NUN ADI BELİRLENDİ

EMO güncesi. 176 elektrik mühendisliği, 442. sayı, mayıs 2011 8. ENERJİ SEMPOZYUMU NUN ADI BELİRLENDİ 2011 4 Ocak- EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, EMO Zonguldak Temsilciliği ni ziyaret etti. Büyük Madenci Grevi ve Yürüyüşü nün 20. yıldönümünde, Genel Maden İşçileri Sendikası, Şemsi Denizer Salonu

Detaylı

TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI 28. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2013 i TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI 28. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2012-2013) 24 Şubat 2014, Ankara Mithatpaşa Cad. 44/16 Kızılay/Ankara Tel: 0.312

Detaylı

OSTİM MESLEKİ DENETİM BÜROSU LPG SIZDIRMAZLIK KONTROL MERKEZİNDE ONLİNE RANDEVU SİSTEMİNE GEÇİLDİ

OSTİM MESLEKİ DENETİM BÜROSU LPG SIZDIRMAZLIK KONTROL MERKEZİNDE ONLİNE RANDEVU SİSTEMİNE GEÇİLDİ OSTİM MESLEKİ DENETİM BÜROSU LPG SIZDIRMAZLIK KONTROL MERKEZİNDE ONLİNE RANDEVU SİSTEMİNE GEÇİLDİ TMMOB Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ne bağlı Ostim Mesleki Denetim Bürosu LPG Sızdırmazlık Kontrol

Detaylı

Yapı Denetim Komisyonumuz Yapı İşleri Genel Müdürlüğü nü ziyaret etti. Kamulaştırma Bilirkişilik Yetki Belgesi Kurslarının sonuncusu Ankara da yapıldı

Yapı Denetim Komisyonumuz Yapı İşleri Genel Müdürlüğü nü ziyaret etti. Kamulaştırma Bilirkişilik Yetki Belgesi Kurslarının sonuncusu Ankara da yapıldı sayı 249 / 15 kasım 2014 Kıyıların kamusal 15 Kasım değeri 2014 yok 1 ediliyor...2 de TMMOB, Ermenek maden faciası üzerine bölgede incelemede bulundu...4 te &'()*+'+,-../ TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

Detaylı

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik ADANA 12 Eylül- 12 Eylül ün 25 inci yıldönümü dolayısıyla yapılan mitinge katılındı. 16 Eylül- İl Koordinasyon Kurulu (İKK) toplantısına katılındı. 28 Eylül- İKK toplantısına katılım sağlandı. 3 Ekim-

Detaylı

Haber Bülteni. Tarımsal Öğretimin 168. Yılı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası

Haber Bülteni. Tarımsal Öğretimin 168. Yılı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Özel Sayı Ocak 2014 Haber Bülteni TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Tarımsal Öğretimin 168. Yılı TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası nca (ZMO), Tarımsal Öğretimin Başlangıcının 168 inci Yıldönümü nedeniyle düzenlenen

Detaylı

FMO 27.DÖNEM YÖNETİM KURULU

FMO 27.DÖNEM YÖNETİM KURULU YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ İnsan haklarına saygılı, demokrasi kültürünü özümsemiş, laik, demokrat, hoşgörülü, katılımcı, paylaşımcı, Atatürk ilke ve devrimlerine inanan, sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde,

Detaylı