Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Hizmet Sitesi (ehizmet.tekirdag.bel.tr) Bilgi Edinme Başvurusu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Hizmet Sitesi (ehizmet.tekirdag.bel.tr) Bilgi Edinme Başvurusu"

Transkript

1 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Hizmet Sitesi (ehizmet.tekirdag.bel.tr) 1 Sisteme Giriş Bilgi Edinme Başvurusu Bilgi edinme başvurusunda bulunmak için istenirse sistemde oturum açılır, istenirse de sistemde oturum açılmadan da başvuruda bulunulabilir. Bu kılavuzda sisteme giriş yapılmadan bilgi edinme başvurusunda bulunmak anlatılacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ehizmet.tekirdag.bel.tr adresini tarayıcımızdaki adres çubuğu bölümüne yazıyor ve enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza Resim 1 deki ekran gelecektir. Resim 1 Ana Sayfa a. İlan-Reklam Beyan Kaydı: Bu özellik İlan-Reklam Kullanım Kılavuzunda anlatılmıştır.

2 b. İlan-Reklam Beyan Listesi: Bu özellik İlan-Reklam Kullanım Kılavuzunda anlatılmıştır. c. Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurusu: Kişisel olarak bilgi edinme başvurusunda bulunmak isteyenlerin başvuru yapacakları sayfaya bağlantı d. Tüzel Kişi Bilgi Edinme Başvurusu: Tüzel kişi için başvurusunda bulunmak isteyenlerin başvuru yapacakları sayfaya bağlantı e. Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama: Yapılmış başvurunun durumunun öğrenileceği sayfaya bağlantı f. Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurusu: Bu özellik Bilgi Edinme Başvurusu Kullanım g. Tüzel Kişi Bilgi Edinme Başvurusu: Bu özellik Bilgi Edinme Başvurusu Kullanım h. Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama: Bu özellik Bilgi Edinme Başvurusu Kullanım i. İş Başvurusu: Bu özellik İş Başvurusu j. Kişisel Bilgileri Düzenle: Bu özellik Sisteme Giriş k. Parola Güncelleme: Bu özellik Sisteme Giriş Kullanım l. Oturumu Kapat: Bu özellik Sisteme Giriş Kullanım 2 - Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurusu Resim 1 deki ekrandan menüdeki Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurusu bağlantısına basıldığında Resim 2 deki ekran gelecektir. Resim 2 Gerçek Kişi Bilgi Edinme Ekranı

3 Bu ekrandaki bilgiler eksiksiz olarak doldurulduktan sonra ekranın altında bulunan GÖNDER tuşuna basılması gerekmektedir. Kullanıcı kaydı için gerekli bilgiler şu şekilde sıralanabilir: a. TC No: 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılmalıdır. b. Ad/Soyad: Kişinin ad ve soyadı yazılmalıdır. c. Telefon (Ev/İş): Kişinin ev ya da iş telefonun başında sıfır olmadan alan adıyla birlikte yazılmalıdır. d. Telefon (Mobil): Kişinin mobil telefonun başında sıfır olmadan yazılmalıdır. e. E-posta: Kişinin kişisel veya kurumsal e-posta adresi yazılmalıdır. Bilgi edinme başvuru sorgulama kodu bu adrese gönderilecek; yanlış ya da hatalı e-posta girmeniz durumumda sorgulama işlemini yapmanız mümkün olamayacaktır. f. Adres: Kişinin açık adresi yazılmalıdır. g. Posta Kodu: Adresinize bağlı posta kodu yazılmalıdır. h. Adres İl/İlçe: Adresinizin bulunduğu il ve ilçe seçilmelidir. i. İstenilen Bilgi ve Belgeler: Bilgi edinme yasası kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden istenilen bilgi ve belgeler yazılmalıdır. Bütün bilgilerin eksiksiz ve hatasız girilmesi halinde Resim 3 teki Bilgi Edinme Mesajı ekranına ulaşılacak ve gerçek kişi bilgi edinme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Resim 3 - Bilgi Edinme Mesajı Ekranı 3 - Tüzel Kişi Bilgi Edinme Başvurusu Resim 1 deki ekrandan menüdeki Tüzel Kişi Bilgi Edinme Başvurusu bağlantısına basıldığında Resim 4 deki ekran gelecektir.

4 Resim 4 Tüzel Kişi Bilgi Edinme Başvuru Ekranı Oturum ekranının solunda yer alan menünün yardımıyla aşağıdaki listede belirtilen ekranlara ulaşılabilir ve ilgili işlemler gerçekleştirilebilir: a. Yetkili Kişinin TC No su: Tüzel kişi yetkilisinin11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılmalıdır. b. Yetkili Kişinin Adı/Soyadı: Tüzel kişi yetkilisinin ad ve soyadı yazılmalıdır. c. Yetkili Kişinin Telefonu (Ev/İş): Tüzel kişi yetkilisinin ev ya da iş telefonunu başında sıfır olmadan alan adıyla birlikte yazılmalıdır. d. Yetkili Kişinin Telefon (Mobil): Tüzel kişi yetkilisinin mobil telefonunu başında sıfır olmadan yazılmalıdır. e. Yetkili Kişinin E-postası: Tüzel kişi yetkilisinin kişisel veya kurumsal e-posta adresi yazılmalıdır. Bilgi edinme başvuru sorgulama kodu bu adrese gönderilecek; yanlış ya da hatalı e-posta girmeniz durumumda sorgulama işlemini yapmanız mümkün olamayacaktır. f. Adres: Tüzel kişinin açık adresi yazılmalıdır. g. Posta Kodu: Tüzel kişinin adresinize bağlı posta kodu yazılmalıdır. h. Adres İl/İlçe: Tüzel kişinin adresinizin bulunduğu il ve ilçe seçilmelidir. i. Şirketin Unvanı: Tüzel kişinin unvanı buraya yazılmalıdır. j. Şirket Yetkilisinin İmzası: Tüzel kişi yetkilisinin yetkisini gösteren imzalı doküman seçilmelidir. k. İstenilen Bilgi ve Belgeler: Bilgi edinme yasası kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden istenilen bilgi ve belgeler yazılmalıdır. Bütün bilgilerin eksiksiz ve hatasız girilmesi halinde Resim 3 teki Bilgi Edinme Mesajı ekranına ulaşılacak ve tüzel kişi bilgi edinme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

5 4- Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama Menüde yer alan Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama bağlantısına tıklanarak Resim 5 de gösterilen Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama Ekranına ulaşılabilir. Resim 5 Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama Ekranı İlan/Reklam kaydı için aşağıdaki listede belirtilen detay bilgilerin eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir. a. T.C. No: 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılmalıdır. b. Başvuru Kodunuz: Sorgulamak istediğiniz başvuru kodu buraya yazılmalıdır. Başvuru kodunuz bilgi edinme başvurusundan sonra adresinize gönderilmektedir. Bütün bilgilerin eksiksiz ve hatasız girilmesi halinde Resim 6 daki Bilgi Edinme Mesajı ekranına ulaşılacaksınız. Bu ekranda başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Resim 6 Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama Sonucu Ekranı