ULUSLARARASI SPORCU TRANSFER YÖNETMELİĞİ SEZONU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ULUSLARARASI SPORCU TRANSFER YÖNETMELİĞİ 2013-2014 SEZONU"

Transkript

1 ULUSLARARASI SPORCU TRANSFER YÖNETMELİĞİ SEZONU Sorumlu Üst Kurum Türk kulüplerinin, transfer ettikleri sporcunun uyruğuna göre sorumlu oldukları üst kurum değişiklik göstermektedir. Bu durumda, aynı konfederasyon içinde (Örn. Bir Avrupa ülkesinden Türkiye ye) transfer olan sporculardan kendi konfederasyonları -yani CEV-, kıtalar arası (Örn. Avrupa kıtası dışında bir ülkeden Türkiye ye) transfer olan sporculardan ise FIVB sorumludur. Transfer Prosedürü 1. Tüm yabancı sporcu transferleri, FIVB tarafından oluşturulmuş VIS online sistemi üzerinden yapılmaktadır. Kulüplerimiz, her sezon kendilerinde var olan kullanıcı adı ve şifre ile bu sisteme girip transferleri aşağıda açıklanan şekilde başlatabilirler. 2. Yabancı oyuncu transferi yapmak isteyen; ancak daha önceden kullanıcı adı ve şifresi olmayan kulüpler, -kulüp adı -kulüp başkanının adı -kulüp sorumlusunun adı -kulüp adresi -geçerli adresi bilgilerini adresine ile göndermelidirler. TVF Uluslararası İlişkiler Departmanı, ilgili kulübün talebini FIVB ye iletecek ve kulüp tarafından verilen adresine VIS sistemine giriş yapmaya olanak veren kullanıcı adı ve şifrenin iletilmesini sağlayacaktır Benzer bir durumda, transfer edilmek istenen sporcunun VIS sisteminde profilinin olmaması ya da mevcut profil bilgilerinin güncel olmaması halinde bu bilgiler ancak sporcunun federasyonu tarafından oluşturulabilir/güncellenebilir. 3. Herhangi bir yabancı sporcunun transferiyle ilgilenen kulüp, öncelikle sporcunun federasyonuyla, daha sonra (herhangi bir yasal bağlantısı olması durumunda) sporcunun bir önceki kulübüyle anlaşmalıdır.

2 4. Bu onaylar alındıktan sonra, sporcu transfer işlemleri için aşağıda gösterilen adımlar takip edilir adresinden kulübünüzün kullanıcı adı ve şifresi ile VIS sistemine giriş yapın. İlgili siteyi görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Microsoft Silverlight programı kurulu olmalıdır Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra açılan sayfadan, sol sütunda yer alan Volleyball sekmesinden Transfers başlığına tıklayınız.

3 4.3. Açılan yeni sayfada New seçeneğini seçerek yeni sporcu transferi işlemine başlayabilirsiniz Karşınıza FIVB VIS sistemine kayıtlı sporcuların listesi çıkacaktır. Bu listeyi sütunlar arasında FIVB numarası, soy isim, isim, ülke, vb. kriterlere göre sıralayabilirsiniz. Ya da sporcunun soy ismini işaretli alana yazarak, Update list seçeneği ile hızlıca bulabilirsiniz.

4 4.5. Aramayı yaptıktan sonra, karşınıza transfer etmek istediğiniz oyuncunun ismi çıkacaktır. Transfer edilmek istenen sporcu seçilerek Next butonuna tıklanmalıdır Sporcunun isminin üstüne tıkladıktan sonra açılan pencerede transfer ve kontrat tarihleri seçilmelidir. FIVB Yönetmeliklerine göre Dates: from to satırlarına yazılan tarih ilgili sezonun 15 Ekim ve 15 Mayıs tarihleri olmak zorundadır. (Örn. Dates from: 15 Ekim 2013, to: 15 Mayıs 2014) Contract: from to kısmına ise, kulübün sporcu ile yaptığı kontratın tarihleri yazılabilir. Ayrıca, sporcunun transferiyle ilgili herhangi bir koşul olması durumunda, bu durum Conditions kısmına yazılmalıdır. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra Next butonuna basılarak işleme devam edilebilir.

5 4.7. Açılan yeni sayfada (halen yasal bir bağlantı varsa) oyuncunun bir önceki kulübü seçilmelidir. Ya da kulüpsüz bir oyuncu olması durumunda No club of origin seçeneği seçilerek Next butonuna tıklanır Oyuncunun bir önceki kulübü seçildikten ve ilerlendikten sonra açılan sayfada kulübünüzün adını seçmeniz ve yine Next butonuna tıklayarak ilerlemeniz gerekmektedir.

6 4.9. Son olarak, açılan yeni sayfada öncelikle sayfanın altında yer alan Save as draft seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından sayfa üzerindeki tüm bilgiler görünür hale gelecektir. Bu bilgiler arasından, sporcunun güncel fotoğrafının varlığı, pasaport numarası ve pasaport geçerlilik tarihinin doğruluğu kontrol edilmelidir. Tüm bu bilgilerin doğru olması durumunda son olarak Confirm butonuna tıklayarak transferi onaylayabilir ve aktif hale getirebilirsiniz. Transferi Confirm ettikten sonra, ekran üzerinde kulübünüzün ismi yanında çıkan Sign now butonuna tıklamanız ve kulübünüzün şifresini bir kez daha girerek transferi onaylamanız gerekmektedir. 5. Kulübünüz yukarıda belirtilen adımları gerçekleştirdikten sonra Uluslararası Transfer, tüm ilgili tarafların onayına sunulur. Transfer, ancak aşağıdaki tüm tarafların onay vermesi durumunda tamamlanabilir. Taraflardan birinin dahi onayı eksik olursa, transfer tamamlanamaz. - Transferi yapmak isteyen kulüp - Sporcu - (Halen yasal bağlantı varsa) Sporcunun kulübü - Sporcunun federasyonu - Türkiye Voleybol Federasyonu - CEV ya da FIVB

7 6. Uluslararası Transfer Sertifikası tarafların onayını sunulduktan sonra transferi yapmak isteyen kulüp, sporcunun federasyonuna ve sorumlu üst kuruma (CEV ya da FIVB) transfer bedelinin ödemesini yapar Sporcu federasyonuna yapılacak ödemelerde, bedelin öğrenilmesi, gönderilecek hesap ayrıntılarının öğrenilmesi, vb. işlemler transfer yapmak isteyen kulübün sorumluluğundadır. Sporcunun federasyonuna ödenecek bedeli belirleme hakkı ilgili federasyonda olup, çeşitli durumlarda FIVB ya da CEV bu bedeli sınırlandırabilir Avrupa Kıtası içinde yapılacak transferlerde, sporcu federasyonunun talep edebileceği üst bedel, CEV in oluşturduğu Transfer Bedeli Belirleme sistemi ile aşağıdaki web sitesinden öğrenilebilir. Açılan sayfada, ilgili alanlara veriler girilerek Calculate tuşuna basılmalıdır. Çıkan rakam, transfer edilmek istenen sporcunun federasyonu tarafından talep edilebilecek maksimum rakamı ifade eder Türk kulüplerinin, Avrupa ülkelerinden birinin uyruğunu taşıyan bir sporcuyu transfer etmek için CEV in (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) aşağıda ayrıntıları verilen banka hesabına EUR (Euro) transfer bedeli yatırmaları gerekmektedir. Beneficiary: Confédération Européenne de Volleyball (CEV) 488 Route de Longwy L1940 Luxembourg EURO Bank account: IBAN: LU Swift: BGLLLULL

8 6.3. Türk kulüplerinin, Avrupa kıtası dışındaki ülkelerin uyruğunu taşıyan bir sporcuyu transfer etmek içinse FIVB nin (Uluslararası Voleybol Federasyonu) aşağıda ayrıntıları verilen banka hesabına CHF (İsviçre Frangı) transfer bedeli yatırmaları gerekmektedir. Beneficiary: Fédération Internationale de Volleyball (FIVB) Chemin Edouard-Sandoz Lausanne Bank account: UBS SA Case Postale CH-1002 LAUSANNE / Switzerland Account: A BIC Code (Swift Address): UBSWCHZH80A IBAN: CH A 6.4. CEV ya da FIVB ye yapılan ödemelerin açıklama kısmına aşağıdaki bilgilerden en az birinin eklenmesi gerekmektedir; - Transfer Referans Numarası: xxxx (Bu 4 haneli rakam, transfer Confirm edildikten sonra otomatik olarak VIS sistemi tarafından oluşturulmaktadır.) - Sporcunun adı - Kulübünüzün adı ÖNEMLİ HATIRLATMA-1: Kulüplerimizin yapacağı ödemeler için belirtilen ücretler, karşı tarafın hesabına net olarak geçmelidir. Kulüplerimizin, işlem bedelinin gönderdikleri paradan kesilmemesine dikkat etmeleri rica olunur. ÖNEMLİ HATIRLATMA-2: Kulüplerimizin transfer ücreti olarak yatırdıkları para CEV ya da FIVB nin hesabına geçmeden, bu tarafların transfere onay vermesi söz konusu değildir. Gönderilen para, ilgili üst kurumun hesabına aktarılmadan, transfere onay kesinlikle alınamamaktadır. Kulüplerimizin, banka havalesi yoluyla yapılan ödemelerin karşı tarafın hesabına geçiş süresini hesaba katarak ödeme günlerini belirlemeleri önemlidir. Zamanında yapılmayan ödemelerle ilgili TVF nin, CEV ya da FIVB nazarında herhangi bir yaptırım gücü bulunmamaktadır. 7. FIVB ya da CEV e ödeme yapıldığına dair dekont, VIS sisteminde ilgili transferin sayfasına aşağıda gösterilen şekilde yüklenmelidir.

9 7.1. Öncelikle FIVB VIS sistemi üzerinden ilgili transfer açılmalıdır. Transfer sayfasında, işaretli yerde görünen New payment butonuna tıklanmalıdır Açılan yeni pencerede, ödeme tarihi, ödeme ayrıntıları ve ödemenin referans numarası bilgileri girilmelidir. Tercihe göre Upload butonuna tıklayarak ödeme dekontunu.pdf formatında sisteme yüklemek mümkün olacaktır. Tüm bunlar yapıldıktan sonra Confirm tuşuna basıldığında ödemenin yapıldığı bilgisi sisteme işlenmiş olur.

10 8. Transfer sertifikası aktif hale getirildikten sonra, transferle ilgili olan tüm taraflar, transferin ilerleme sürecini FIVB VIS sistemi üzerinden takip edebilirler. Sistem üzerinden, her bir taraf transfere onay verdikçe, sporcunun isminin yanında duran bar kırmızı renkten yeşile doğru dönecektir. Transfer aktif haldedir ve tarafların bir kısmı tarafından onaylanmıştır. Ancak halen bazı tarafların onayı eksiktir. Onayı eksik olan taraflar, sporcunun isminin üstüne iki kez tıklandıktan sonra açılan sayfadan takip edilebilir. Transfer tüm taraflar tarafından onaylanmıştır. Bu durumda uluslararası transfer sertifikası,.pdf formatında tüm tarafların kayıtlı mail adreslerine gönderilecektir. 9. FIVB Spor Yönetmeliği nin aşağıda yazılı numaralı maddesine göre, ilgili maddede belirtilen kriterlerdeki sporcular FIVB Çatısı altındadırlar ve bu sporcuların federasyonu olarak FIVB gözükür. Bu gibi bir durumda, normalde sporcu federasyonuna ödenmesi gereken transfer ücreti de FIVB ye ödenir. Ödenecek rakam CHF (İsviçre Frangı) arasında bir rakam olabilir ve FIVB tarafından belirlenir. **Players who have citizenship problems or have completed two (2) years proven inactivity may be allowed to play under the FIVB umbrella with club teams of their new country of residence (including international events) before they obtain the citizenship of their new country and/or satisfy other legal requirements. In such cases, the FIVB shall act as the Federation of Origin for the purposes of the transfer. 10. Kulüplerin uluslararası transfer prosedürüne ilişkin herhangi bir soru ya da sorunları olması durumunda iletişim kurabilecekleri kişilerin listesi şöyledir; TVF Türkiye Voleybol Federasyonu Uluslararası İlişkiler Departmanı Nilüfer Başak SHIMONSKY / / Gönenç BENGİSUN / / CEV Avrupa Voleybol Konfederasyonu Uluslararası Transferler Koordinatörü Ms. Isabelle COLLOT / / FIVB Uluslararası Voleybol Federasyonu Uluslararası Transferler Koordinatörü Mr. Carlos Roberto de ASSIS / / FIVB Uluslararası Voleybol Federasyonu Bilgi İşlem Koordinatörü (VIS sistemine ilişkin konularda) Mr. Alberto RIGAMONTI / /

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 2 1.1 AMAÇ... 2 2 İŞ ARAYAN... 2 2.1 Online İşlemler... 8 2.1.1 İstihdam... 9 2.1.1.1 Açık İş İlanları... 9 2.1.1.2 Özgeçmiş Düzenleme...

Detaylı

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU Kampüs Kart, Kampüs araç giriş-çıkışlarında, kantinler ve yemekhane gibi ödeme ve kontrol noktalarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik hem kimlik kartı, hem de temassız

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler Trader Kılavuzu İkili opsiyon yatırımlarının heyecanlı dünyasına hoş geldiniz! Bu kılavuz size ikili opsiyonların ne olduğunu ve onlarla nasıl yatırım yapabileceğinizi açıklarken, bir yandan da sizi web

Detaylı

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ İÇİNDEKİLER Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 4-5 Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı nın Görevleri 6 BİMER Nedir? 7 BİMER e nasıl başvurular? 8 Alo150 Nedir?

Detaylı

TEB A.Ş. EFT / HAVALE PROGRAMI KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

TEB A.Ş. EFT / HAVALE PROGRAMI KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU TEB A.Ş. EFT / HAVALE PROGRAMI KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU Mayıs-2011 İÇİNDEKİLER KURULUM İŞLEMLERİ... 2 KULLANIM İŞLEMLERİ... 7 A. ANA KULLANICI İŞLEMLERİ... 7 1. PROGRAMA GİRİŞ... 9 2. ANA KULLANICI

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

BAŞBAKANLIK HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI

BAŞBAKANLIK HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI BAŞBAKANLIK HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI 19 Ekim 1984 tarihinde yürürlüğe giren 3056 sayılı Başbakanlık Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun ile Halkla

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

Kullanıcı Rehberi. Ilse A. Rasmussen & Allan Leck Jensen tarafından hazırlanmıştır. 27 Ağustos 2013

Kullanıcı Rehberi. Ilse A. Rasmussen & Allan Leck Jensen tarafından hazırlanmıştır. 27 Ağustos 2013 Ekran Kılavuzu v. 1.2.3 (27 Ağustos2013) Kullanıcı Rehberi Ilse A. Rasmussen & Allan Leck Jensen tarafından hazırlanmıştır. 27 Ağustos 2013 Organik eprints e buradan ulaşabilirsiniz http://www.orgprints.org/

Detaylı

EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU

EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU KASIM - 2012 BİM PERSONEL ÖDEMELERİ UYGULAMA DESTEK ŞUBESİ EK DERS ÜCRETİ ÖDEMELERİ Kamuda farklı kanunlara tabi olarak istihdam edilen, -657 sayılı Devlet Memurları

Detaylı

DEVLET DESTEKLİ ÇİFTLİK HAYVANLARI SİGORTALARI VETERİNER HEKİM EKSPER ÇALIŞMA VE UYGULAMA ESASLARI EL KİTABI. Revizyon no:007 ---------- 04.10.

DEVLET DESTEKLİ ÇİFTLİK HAYVANLARI SİGORTALARI VETERİNER HEKİM EKSPER ÇALIŞMA VE UYGULAMA ESASLARI EL KİTABI. Revizyon no:007 ---------- 04.10. DEVLET DESTEKLİ ÇİFTLİK HAYVANLARI SİGORTALARI 2012 VETERİNER HEKİM EKSPER ÇALIŞMA VE UYGULAMA ESASLARI EL KİTABI Revizyon no:007 ---------- 04.10.2012 1 DEVLET DESTEKLİ ÇİFTLİK HAYVANLARI SİGORTALARI

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

Kullanım Kılavuzu V1.01

Kullanım Kılavuzu V1.01 Kullanım Kılavuzu V1.01 2015 Her hakkı mahfuzdur. e-baski.com adı zikredilerek alıntı yapılabilir. İçindekiler e-baski.com nedir?... 4 Web Arabirimi... 4 Teklif Almak... 5 Kapak Tasarım Bilgileri... 8

Detaylı

LogoConnect Nasıl Çalışır?

LogoConnect Nasıl Çalışır? LogoConnect Nasıl Çalışır? LogoConnect, Logo Ticari Sistem ve İnsan Kaynakları Programlarının firmalar arası ve firmalar ile bankalar arası veri transferini sağlayan bir aracı programdır. LogoConnect B2B

Detaylı

EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK İSTENİLEN YABANCILARA İLİŞKİN ONLİNE ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURUSUNUN YAPILMASI

EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK İSTENİLEN YABANCILARA İLİŞKİN ONLİNE ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURUSUNUN YAPILMASI EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK İSTENİLEN YABANCILARA İLİŞKİN ONLİNE ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURUSUNUN YAPILMASI 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzni Kanunu uyarınca Ülkemizde çalışmak isteyen yabancıların çalışma

Detaylı

YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME BAŞVURU VE TAKİP YARDIM KILAVUZU

YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME BAŞVURU VE TAKİP YARDIM KILAVUZU YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME BAŞVURU VE TAKİP YARDIM KILAVUZU 1. Sisteme Giriş Aşağıdaki link ten YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREV BAŞVURU ve TAKİP ekranına Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Çevre ve Orman

Detaylı

NETELLER Hesabınızı Kullanma

NETELLER Hesabınızı Kullanma NETELLER Hesabınızı Kullanma NETELLER Hesabımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz! Bu kılavuz, NETELLER Hesabının en kullanışlı ve sık kullanılan özelliklerini kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

Logo Connect Bankacılık İşlemleri Kullanım Kılavuzu

Logo Connect Bankacılık İşlemleri Kullanım Kılavuzu Logo Connect Bankacılık İşlemleri Kullanım Kılavuzu LogoConnect Nasıl Çalışır? LogoConnect, Logo Ticari Sistem ve İnsan Kaynakları Programlarının firmalar arası ve firmalar ile bankalar arası veri transferini

Detaylı

YAPI DENETİM KURULUŞU KULLANIM KILAVUZU

YAPI DENETİM KURULUŞU KULLANIM KILAVUZU KULLANIM KILAVUZU , Türkiye'deki yapı denetiminde yer alan özel ve tüzel kişiliklerin kendi sorumluluklarındaki görevlerini daha kaliteli, takip edilebilir ve verimli bir biçimde yerine getirebilmelerini

Detaylı

19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları. Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu

19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları. Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi 19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları Genel Bilgi Bu kılavuz Anadolu Üniversitesi

Detaylı

TOSFED ONLİNE LİSANS SİSTEMİ KAYIT PROSEDÜRÜ LÜTFEN DİKKAT!!!

TOSFED ONLİNE LİSANS SİSTEMİ KAYIT PROSEDÜRÜ LÜTFEN DİKKAT!!! LİSANS TİPLERİ VE TESCİL ÜCRETLERİ Daha önceki uygulamalardan farklı olarak; 1. Lisans tipleri A, B ve C olarak ayrılmamaktadır. 2. Sürücülerimiz Ulusal Ralli Lisansı ile Tırmanma ve Otokrosa katılabilirler

Detaylı

vsrm Otomotiv Platformu

vsrm Otomotiv Platformu vsrm Otomotiv Platformu MAN Tedarikçileri için Eğitim Dokümanı Doküman Yayın Tarihi : 16.12.2010 Revizyon: V02 Revizyon Tarihi : 03.05.2011 Copyright 2006 ITG Ltd. Bütün hakları saklıdır. Bu belge ITG

Detaylı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı Doküman Yayın Tarihi : 22.04.2011 Revizyon: V01 Copyright 2006 ITG Ltd. Bütün hakları saklıdır. Bu belge ITG Ltd. firmasının özel bilgilerini içermektedir.

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU Sürüm 1.0 Ocak 2011 İÇİNDEKİLER 1. Sisteme Giriş Ve Program Kullanımı 2. Provizyon Süreci 3. Paket Oluşturma ve Fatura Gönderim Süreçleri 1 1. Sisteme

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı