Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu"

Transkript

1 Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu - Yeni Sınav Sistemine Uygun

2 DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME, öğrenilenlerin bilimsel verilerle not ya da puan denilen rakamlarla somutlaştırılmış halidir.

3 BAŞARI insanın istediğini elde etmesidir. Başarıya ulaşmanın üç temel unsuru vardır: 1. Planlama 2. Uygulama 3. Değerlendirme Son unsur olan değerlendirmenin amacı, başarıya ulaşmak için gerekli bilgi eksikliğinin (varsa) tespitidir. İyi yapılmış bir değerlendirme, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için gerekenin yapılmasını sağlar. Farklı Yayıncılık olarak 12 yıllık sektörel faaliyetlerimizle SINAV UYGULAMA ve DEĞERLENDİRME yapıyoruz. Bu konuda sıfıra yakın hatayla hızlı, detaylı ve son teknolojiyle hizmet vermek için beraberliğinizi bekliyoruz. 1. ve 2. Basamak SİZİN 3. Basamak BİZİM İŞİMİZ

4 DENEME SINAVI UYGULAMASI Dikkat!.. Bu sayfayı dikkatlice okumadan lütfen kataloğumuzun diğer sayfalarını incelemeyiniz. Sınavlarımıza Ait Genel Bilgiler Sınavlarımız, MEB in yeni sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav soru sayıları kademeli olarak arttırılmış olup; 2. sınıflara 40, 3. sınıflara 50, 4. sınıflara 60, 5. sınıflara 70, 6. sınıflara 80, 7. sınıflara 90, 8. sınıflara 120 soru sorulmuştur. Türkiye genelindeki deneme sınavlarımız, sınıf bazında görülen bütün derslerden uygulanır. Sınavların değerlendirme hizmeti firmamız tarafından yapılır. Bölge bayilerimiz sınavlarda kitapçıkların, karne ve raporların dağıtımında gerekli hassasiyeti göstereceklerdir. Sınav süreleri: 2. sınıfta 75 dk; 3. ve 4. sınıfta 80 dk; 5. sınıfta 90 dk; 6. ve 7. sınıflarda 120 dk; 8. sınıflarda 240 dk. olarak uygulanacak olup, yanlış yanıt verilen sorular nedeni ile puan düşürülmesi uygulanmayacaktır. 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıfların sınavları tek oturumda; 8. sınıfların sınavları ise iki oturum şeklinde planlanıp, şöyle uygulanacaktır: I. oturum: Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi II. oturum: Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce İlerideki sınıflarda yapılacak sınavlara hazırlık amacıyla 5. sınıflara da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ait sorular ilave edilmiştir.

5 Türkiye Genelinde Farklı Yayıncılık Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Sayı Sınav Tarihleri 21 Ekim - 23 Ekim 18 Kasım - 20 Kasım Farklı Yayıncılık Sınav Değerlendirmelerinde Hızlı ve Doğru Sonuç Vermektedir! 23 Aralık - 25 Aralık 23 Şubat - 25 Şubat 23 Mart - 25 Mart 18 Nisan - 20 Nisan Sınav tarihlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik ayrıca duyurulacaktır.

6 FARKLI YAYINCILIK ORTAK SINAV UYGULAMASI AYRICALIKLARI 1 Sınav Öncesi Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Kağıtlarının Gönderilmesi Sınav takviminde belirtilen kazanımlar listesine uygun olarak hazırlanan Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Formları ile birlikte, her sınıf düzeyinde bildirilen öğrenci sayısı kadar okullara gönderilir. Okullar; Kendilerine ulaşan soru kitapçıkları ve optik kağıtlarıyla sınavı uygular. Sınav tamamlandıktan sonra cevap formlarını sınıflara göre toplayarak tutanakla bayiye veya Farklı Yayıncılık sınav merkezine gönderir. Sınavın 2Uygulanması

7 3 5 4 Sınavların Okutulması ve Değerlendirilmesi Okullardan gelen paketler merkeze ulaştıktan sonra; Şubelerden sınav cevap kağıtlarının tümünün gelmesi beklenmeksizin okutulup değerlendirilebilir. Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler kendilerine özgü panellerden sisteme girerek okulları ve öğrencileri ile ilgili sınav bilgilerine ulaşırlar. Sınav Sonuçları Sınav Sonrası Değerlendirme Hizmeti Farklı Yayıncılık Sınav Merkezi nde ortak sınava ait optik formların okutulması sonrası, değerlendirme işlemi otomatik olarak tamamlanır. Okullar isterlerse herhangi bir kargo veya bilgi transferi beklemeksizin, sisteme girerek aşağıdaki işlemleri yapabilirler. Sınava katılan öğrencilerinin, konu analizini de içeren Sınav Sonuç Karnelerini yazdırabilirler. Sonradan gelen formlar okutuldukça sistem otomatik olarak sıralamarı ve hesaplamayı yeni sayıya göre düzenler. Tüm işlemler Web Tabanlı farklisinav.com üzerinden yapıldığı için herhangi bir bilgi gönderimine gerek olmaksızın tüm okullar, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler sisteme girerek sınav ile ilgili bilgileri görebilir ve yazıcıdan yazdırabilirler. Sınava ait başarı listelerini, konu, soru ve madde analizlerini görebilirler. 100 e yakın liste ve grafikleri yazıcıdan alıp, pdf ve excel gibi birçok formatta bilgisayarlarına kayıt yapabilirler. Önceki sınavlar ile karşılaştırmalı Okul, Sınıf, Öğretmen, Ders, Konu tablolarına ulaşarak performans değerlendirmelerini yapabilirler.

8 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Giriş Yöntemleri Listelerin Oluşturulması

9 Sınıf, Şube, Öğrenci Listesi farklisinav.com Web Platformu Uygulaması

10 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Okul Karnesi

11 Genel Okul Ortalamaları farklisinav.com Web Platformu Uygulaması İl Okul Ortalamaları

12 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Kurum Sınav Karşılaştırma Öğrenci Sınav Karşılaştırma

13 Sınav Sonuç Belgesi farklisinav.com Web Platformu Uygulaması

14 - Öğretim Yılı 2. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK (MEB) (ÖZEL) HAYAT BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Ses, Harf ve Hece Bilgisi - Dinleme, Konuşma, Okuma, Yazma Kuralları - Eş ve Karşıt Anlamlı Sözcükler - Okuduğunu Anlama - Geometrik Cisimler ve Şekiller - Uzunlukları Ölçme (1, 2, 3, 6 Kazanımları) - Tablo - Deste ve Düzine - Doğ. Sayıları Okuma, Yazma - Geometrik Cisimler - Deste ve Düzine - Doğal Sayıları Okuma, Yazma - Basamak ve Basamak Değeri - Eldesiz Toplama İşlemi - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-15 ve 30.) 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Eş Sesli Sözcükler - 5N - 1K - Cümle Bilgisi - Rakamların Basamak Değerleri - Sıra Bildiren Sayılar - Geometrik Şekillerin Köşe ve Kenarları - Simetri - Tam ve Yarım Saatler - Onluk Bozmadan Çıkarma İşlemi - Uzunlukları Ölçme - Geometrik Cisimler ve Şekiller - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-23) 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Sebep - Sonuç İlişkisi - Ritmik Saymalar - Örüntü ve Süslemeler - Doğ. Sayıları Karşılaştırma ve Sıralama - Toplama İşlemi - Çıkarma İşlemi (Onluk Bozmadan) - Verilmeyen Toplananı Bulma - Tam ve Yarım Saatler - Eldeli Toplama İşlemi - Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi - Örüntü ve Süslemeler - Simetri - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım 1-4) 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT 5. SINAV 23 MART 25 MART - Karşılaştırma Cümleleri - Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler - Trafik İşaretlerinin Anlamları - Adlar - Metinde Konu - Şiirde Ana Duygu - Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları - Paralarımız - Doğal Sayıları Yuvarlama - Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde sonucu tahmin etme - Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma - Sıvıları Ölçme - Çarpma İşlemi (1 ve 2. Kazanım) - Doğ. Say. Karş. ve Sıralama - Verilmeyen Top. ile Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma - Geo. Şek. Köşe ve Kenarları - Kesirler - Tartma - Sıvıları Ölçme - Zihinden Top. İşlemi - Ritmik Saymalar, Sayı Örüntüleri - Zihinden Çıkarma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-22) - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvan (Kazanım: 1-32) 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Olayların Oluş Sırası - Beden Dili - Grafik ve Tablo Yorumlama - Çarpma İşlemi - Kalansız Gruplanabilen En Çok 20 Nesneyi Birer, İkişer, Üçer, Dörder, Beşerli Gruplama - Sıra Bildiren Sayılar - Doğal Sayıları Yuvarlama - Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam - Dün, Bugün, Yarın (Kazanım: 1-5) Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

15 - Öğretim Yılı 3. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu MATEMATİK Sınav Tarihi TÜRKÇE (MEB) (ÖZEL) FEN BİLİMLERİ HAYAT BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Dileme, Konuşma, Okuma - Yazma Kuralları - Harf, Hece, Sözcük Bilgisi - Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler - Eş Sesli Sözcükler - Nokta - Düzlem - Geometrik Cisimlerin Yüzleri ve Açınımları - Tablo - Şekil Grafiği - Doğal Sayılar - Düzlem - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Doğal Sayılar (Kazanım: 1, 2, 3, 4, 5) - Beş Duyumuz - Kuvveti Tanıyalım - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-18) 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Sözcük Türetme - Cümle Bilgisi - 5N - 1K - Toplama İşlemi - Zihinden Toplama İşlemi - Toplama İşleminde Sonucu Tahmin Etme - Toplama İşlemi - Tablo - Şekil Grafiği - Zihinden Toplama - Toplama İşlemi Sonucu Tahmin Etme Maddeyi Tanıyalım (Kazanım: 1, 2) - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-25) 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları - Sebep - Sonuç İlişkisi - Karşılaştırma Cümleleri - Adlar - Paralarımız - Doğru - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Doğru - Nokta - Ritmik Saymalar - Sayı Örüntüleri - Tek ve Çift Doğal Sayılar - Romen Rakamları - Maddeyi Tanıyalım - Çevremizdeki Işık ve Sesler (Kazanım: 1, 2) - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-9) 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Adların Yerine Kullanılan Sözcükler - Adlarda Aitlik - Duygusal ve Abartılı İfadeler -Gerçek ve Hayal Ürünü İfadeler - Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler - Görsel - Metin İlişkisi - Alan - Çıkarma İşlemi - Açı - Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember - Çıkarma İşlemi - Zihinden Çıkarma İşlemi - Tartma - Paralarımız - Açı - Çevremizdeki Işık ve Sesler - Canlılar Dünyasına Yolculuk (Kazanım: 1, 2, 3) - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-24) 5. SINAV 23 MART 25 MART - Olayların Oluş Sırası - Varlıkları Niteleyen Sözcükler - Betimleme - Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler - Özetleyen, Sonuç Bildiren İfadeler - Ritmik Saymalar - Çarpma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Kesir Kavramı - Canlılar Dünyasına Yolculuk - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-39) 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Metinde Konu ve Ana Düşünce - Şiirde Ana Duygu - Önem Belirten İfadeler - Uzunlukları Ölçme - Çevre - Kesirleri Karşılaştırma - Uzunlukları Ölçme - Üçgen, Kare ve Dikdörtgenin Kenar Özellikleri - Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar (Kazanım: 1, 2) - Benim Eşsiz Yuvam - Dün, Bugün, Yarın (Kazanım: 1-6) Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

16 - Öğretim Yılı 4. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK (MEB) (ÖZEL) FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Dinleme, Konuşma, Okuma - Yazma Kuralları - Harf ve Hece Bilgisi - Sözcük Bilgisi - Sözcükte Anlam - Açı ve Açı Ölçüsü - Üçgen, Kare ve Dikdörtgen - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Açı ve Açı Ölçüsü - Üçgen, Kare ve Dikdörtgen - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Sayı Örüntüleri - Sütun Grafiği - Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim - Kendimi Tanıyorum - Geçmişimi Öğreniyorum (Kazanım: 1, 2, 3) - Apologizing - Asking for permission - Making simple requests - Telling someone what to do - Describing characters/people - Identifying countries and nationalities - Talking about the locations of things 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Cümle Bilgisi - 5N - 1K - Sütun Grafiği - Doğal Sayılar - Toplama İşlemi - Zamanı Ölçme (Yıl, Ay, Hafta, Gün) - Doğal Sayılar - Toplama İşlemi - Çıkarma İşlemi - Madde ve Değişim (Kazanım: 1, 2, 3) - Geçmişimi Öğreniyorum - Yaşadığımız Yer (Kazanım: 1, 2) - Expressing likes and dislikes - Making simple requests - Describing characters / people - Talking about the locations of things 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Cümlede Anlam - Adlar - Adlarda Aitlik - Çıkarma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Madde ve Değişim (Kazanım: 4, 5, 6, 7) - Yaşadığımız Yer - Expressing ability and inability - Talking about possessions - Expressing likes and dislikes 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Metnin Bölümleri - Varlıkları Niteleyen Sözcükler - Metinde Konu - Betimleme - Olayların Oluş Sırası - Tartma - Sıvıları Ölçme - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama, Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme - Kesirler - Tartma - Doğal Sayıları Yuvarlama - Zihinden toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşl. Sonucu Tahmin Etme - Sıvaları Ölçme - Kesirleri Tanıyalım - Işık ve Ses (Kazanım: 1, 2, 3, 4, 5) - İyi Ki Var - Describing what people do regularly - Telling the time, days and dates - Expressing ability and inability 5. SINAV 23 MART 25 MART - Metinde Ana Düşünce - Şiirde Ana Duygu - Adların Yerini Tatan Sözcükler - Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Alan - Kesirleri Karşılaştırma - Bir Çokluğun İstenilen Kesir Kadarını Bulma - Zamanı Ölçme - Alan - Işık ve Ses (Kazanım: 6, 7, 8, 9) - Hep Birlikte (Kazanım: 1, 2, 3) - Giving and responding to simple in structions - Talking about locations - Telling someone what to do 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Görsel Okuma - İş ve Hareket Bildiren Sözcükler - Ondalık Kesirler - Uzunlukları Ölçme - Uzunlukları Ölçme - Üçgenleri Kenar Uzunluklarına Göre Sınıflandırma - Ondalık Kesirler - Gezegenimiz Dünya - Hep Birlikte - İnsanlar ve Yönetim (Kazanım: 1, 2) - Describing what people do regularly (jobs) - Expressing likes and dislikes - Talking about locations Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

17 - Öğretim Yılı 5. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Hikâye Unsurları - Doğal Sayılar - Şekil ve Sayı Örüntüleri - Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşl. Sonucunu Tahmin Etme - Doğal Sayılarla Çarpma ve Bölme İşl. - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim Kazanımlar 1. (1, 2, 3, 4, 5, 6) 2. (1, 2, 3, 4) - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye (1. Kazanım) - Allah İnancı - Describing what people do regularly - Telleng the time, days and dates - Talking about locations of things - Telling someone what to do 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Metinde Anlam - 5N 1K - Görsel Okuma - Sözcük Türleri (İsimler) - Zihinden Çarpma ve Bölme İşl. - Çarpma ve Bölme İşl. Sonucunu Tahmin Etme - Çarpma ve Böl. İşl. Verilmeyeni Bulma - Üslü Sayılar - Parantezli İşlemler - Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim - Ölçülmesi (Kazanım 1) Kuvvetin Büyüklüğünün - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Describing characters / people - Expressing ability and inability - Expressing likes and dislikes - Greeting and meeting people - Identifying countries and nationalities - Talking about location of things 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsimler-Zamirler) - 5N 1K - Zamanı Ölçme - Sıklık Tablosu - Sütun Grafiği - Ağaç Şeması - Doğru - Doğ. Parçası - Işın - Bir Noktanın Diğer Bir Nok. Göre Konumu - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi (Kazanım 1) - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Describing what people do regularly - Expressing ability and inability - Expressing likes and dislikes 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT 5. SINAV 23 MART 25 MART 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsimler-Zamirler) - 5N 1K - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsim-Zamir-Sıfat) - Kurallı Cümleler Oluşturma - Yapım Ekleri - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri - Cümlenin Ögeleri - Sözcükte Yapı - Doğru ve Doğru Parçası Çizme - Açı ve Çeşitleri - Çokgenler - Kenar ve Açı Özelliklerine Göre Üçgenler - Kesirler - Kesirleri Karş. ve Sıralama - Kesirlerle Top. ve Çık. İşl. - Ondalık Kesirler - Ondalık Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşl. - Yüzdeler - Yüzde Problemleri - Uzunluk Ölçme Birimleri - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi (Kazanım 2, 3, 4) - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanım 1, 2, 3) - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanımlar 4. (1) - 5. (1, 2) - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanımlar 4. (1) - 5. (1, 2) - Canlılar Dünyasını Gezelim, Tanıyalım Kazanım 1. (1) - 2. (1, 2) -Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Gerçekleşen Düşler - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım - Haklarımızı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Gerçekleşen Düşler - Toplum İçin Çalışanlar - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım - Vatanımızı ve Milletimizi Seviyoruz - Expressing basic needs - Expressing feelings - Making simple suggestions - Talking about possessions - Telling someone what to do - Describing what people do regularly - Describing characters / people - Describing what people do - Expressing dislikes - Stating personel opinions - Telling the time, days and dates - Asking for permission - Expressing and responding to thanks - Expressing basic needs - Expressing likes and dislikes - Expressing obligation - Greeting and meeting people - Telling the time, days and dates Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

18 - Öğretim Yılı 6. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Kök - Ekler) - Doğal Sayılarla İşlemler - Çarpanlar ve Katlar - Bölünebilme Kuralları - Asal Sayılar - EBOB ve EKOK - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2, 3) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam (1. ve 2. Kazanımlar) - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Describing what people do regularly - Telling the time, days and dates - Accepting and refusing - Describing what people do regularly - Expressing likes and dislikes 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Kök - Ekler) - Açılar - Oran - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Describing places - Describing what people are doing now - Making comparisons - Accepting and refusing - Expressing likes and dislikes 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Yapısına Göre Söz.) - Kelime Türleri (İsimler) - İki Çokluğun Birbirine Oranı - Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Kesirlerle Çarpma ve Bölme İşlemleri - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı (Kazanım 1) - Sosyal Bilgileri Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Describing places - Describing the weather - Expressing feelings - Accepting and refusing 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsimler - Zamirler) - Kesirlerle Yapılan İşl. Son. Tahmin Etme - Ondalık Gösterim - Ondalık Gös. Ver. Sayılarla İşlemler - Araştırma Soruları Üretme, veri Toplama ve Düzenleme - Veri Analizi - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses (Kazanım 1, 2) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Describing places - Expressing feelings - Expressing likes and dislikes - Making comparisons - Stating personal opininons 5. SINAV 23 MART 25 MART 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsimler-Zam.-Sıf.) - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsim-Zamir-Sıfat- Edat-Bağlaç) - İsim ve Sıfat Tamlamaları - Tam Sayılar - Bir Tam Sayının Mutlak Değeri - Tam Sayıları Karşılaştırma ve Sıralama - Tam Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Cebirsel İfadeler - Cebirsel İfadelerle Toplama ve Çıkarma İşl. - Bir Doğ. Sayıyla Bir Cebirsel İf. Çarpma - Alan Ölçme (Paralelkenar) - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme (Kazanım 1) - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme (Kazanım 1) - Madde ve Isı (Kazanım 1) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Ülkemiz ve Dünya - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - İslam Dininin Sakınılmasını İstediği Dav. - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Ülkemiz ve Dünya - Demokrasinin Serüveni - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peyg. Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - İslam Dininin Sakınılmasını İstediği Dav. - İslamiyet ve Türkler - Stating personal opinions - Talking about past events - Expressing feelings - Describing the weather - Describing what people do regularly - Expressing ability and inability - Naming the days - Telling the time, days and dates - Expressing feelings Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

19 - Öğretim Yılı 7. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER (MEB) (ÖZEL) İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip ve Anlam - Bildirme ve Dilek Kipleri - Tam Sayılarla İşlemler - Rasyonel Sayılar - Rasyonel Sayılarla İşl. - Tam Sayılarla İşlemler - Örüntüler ve İlişkiler - Rasyonel Sayılar - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2, 3) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Melek ve Ahiret İnancı - Describing characters / people - Giving explanations / reassons - Making simple comparisons - Talking about past events - Telling the time, days and dates 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip ve Anlam - Bildirme ve Dilek Kipleri - Rasyonel Sayılarla Çok Amaçlı İşlemler - Cebir (Tam Sayıların Kendileri ile Tekrarlı Çarpımını Üslü Olarak İfade Etme) - Rasyonel Sayılarla İşl. - Cebirsel İfadeler (Cebirsel İfadelerle Top. Çıkarma ve Çarpma İşl.) - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Describing the frequency of actions - Describing what people are doing now - Describing what people do regularly - Giving explanations and reasons - Talking about past events - Telling people what we know 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip - Fiilde Yapı - Örüntüler ve İlişkiler - Cebirsel İfadeler - Denklemler - İki Boyutlu Kartezyen Koordinat Sistemi - Doğrusal Denklemlerin Grafiği - Örüntüler ve İlişkiler - Denklemler - Kartezyen Koordinat Sis. - Doğrusal Denklemlerin Grafiği - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik (Kazanım 1) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Describing the frequency of actions - Giving explanations / reasons - Making simple suggestions - Talking about past events 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip - Fiilde Yapı - Basit ve Birleşik Çekimli Fiiller - Doğrular ve Açılar - Oran ve Orantı - Bilinçli Tüketim Aritmetiği - Dönüşüm Geometrisi - Çokgenler - Açıları Ölçme - Örüntü ve Süslemeler - Oran ve Orantı - Bilinçli Tüketim Aritmetiği - Doğrular ve Açılar - Açıları Ölçme - Çokgenler - Örüntü ve Süslemeler - Eşlik ve Benzerlik - Dönüşüm Geometrisi - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zaman İçinde Bilim - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Bir Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - Describing what people do regularly - Expressing preferences - Giving explanations / reasons - Stating personel opinions - Talking about past events 5. SINAV 23 MART 25 MART - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiiller - Ek - Fiiller - Çember ve Daire - Açıları Ölçme - Çember ve Çember Parçasının Uzunluğu - Daire ve Daire Biriminin Alanı - Eşlik ve Benzerlik - Çokgenler - Dörtgensel Bölgelerin Alanı - Kenar Uzunluğu ile Alan Arasındaki İlişki - Çevre Uzunluğu ile Alan Arasındaki İlişki - Çemberin Özellikleri - Çemberin Düzlemde Ayırdığı Bölgeler - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zamin İçinde Bilim - Ekonomi ve Sosyal Hayat - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Accepting and refusing - Expressing basic needs - Expressing quantity - Talking about past events - Giving and responding to simple instructions - Making simple suggestions 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiiller - Ek - Fiiller - Zafrlar - Tablo ve Grafikler - Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri - Tam Sayılarla İşlemler - Çember ve Daire - Açıları Ölçme - Çemberin ve Çember Parçasının Uzunluğu - Dairenin ve Daire Biriminin Alanı - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Işık (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zamin İçinde Bilim - Ekonomi ve Sosyal Hayat - Yaşayan Demokrasi - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Kültürümüz ve Din - Making predictions about the future - Making simple suggestions - Talking about possessions - Talking about past events Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

20 DİKKAT!.. 8. SINIF SINAVLARIMIZ 2 OTURUM ŞEKLİNDE YAPILACAKTIR. 1. Oturum: Türkçe, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Oturum: Matematik, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce şeklinde olacaktır. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ T.C. İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Sınav Tarihi TÜRKÇE FEN BİLİMLERİ MATEMATİK İNGİLİZCE 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Edebî Türler - Parafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Öğretim Yılı 8. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım (Kazanım 1, 2, 3, 4, 5) - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım (Kazanım 1) - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri (Kazanım 1, 2) - Allah Herşeyi Bir Ölçüye Göre Yaratmıştır - Kader ve Evrendeki Yasalar - İnsan İradesi ve Kader - İnsanın Özgürlüğü ve Sorumluluğu - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık - Dünya Hayatının Sonu: Ecel ve Ömür - Allaha Güvenmek - Ayete l-kürsi ve Anlamı - İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı - İslam ın Paylaşmaya Verdiği Önem - Zekat - Sadaka - Yardımlaşma Kurumlarımız - Haç Nedir ve Niçin Yapılır - Haç ve Umre İle İlgili Kavramlar - Haç ın İnsan Davranışları Üzerindeki Etkisi - Örüntü ve Süslemeler - Dönüşüm Geometrisi - Tablo ve Grafikler - Üslü Sayılar - Üslü Sayılarla İşlemler - Kare Köklü Sayılar - Kare Köklü Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Kare Köklü Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri - Ondalık Kesirlerin Kare Kökleri - Olay Çeşitleri - Gerçek Sayılar - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler 1. Kazanım - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyunış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstaklâl Ya Ölüm - Instructing or directing others to do something - Advising others to do something - Inquiring and expressing how certain/uncertain one is of something - Expressing opinions and makin choices - Inquiring about and expressing expectations - Describing personal qualities - Asking for and giving information about habits and pastimes - Imparting and seeking factual information - Identifying, asking, describing following and giving simple instructions - Describing simple processes and drawing simple conclusions - Seeking and giving information and advice - Suggesting a course of action - Responding to offers and suggestions - Warning others to take care or to refrain from doing something, - Instructing or directing others to do something - Drawing simple conclusions and making recommendations - Describing people (personal appearance, qualities) - Imparting and seeking factual information - Expressing surprise - Talking about past events and states in the past - Understanding and producing simple narratives - Expressing (in) ability in the past - Imparting and seeking factual information - Talking about past events and states in the past - Understanding and producing simple narratves - Expressing (in) Ability in the past - Describing people (personal appearance, qualities) - Expressing surprise - Advising others to do something - Expressing opinions and making choices 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Parafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Edebî Türler - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses (Kazanım 1, 2, 3) - Kurban Nedir? Niçin Kesilir? - Tığlama (Kesme) Duası - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri - Üçgenler - Üçgenlerde Ölçme - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Imparting and seeking factual information - Talking about personal experiences - Requesting others to do something - Talking about past events and states in the past - Instructing or directing others to do something - Requesting assistance - Refusing and apologizing - Talking about recent activities and completed actions - Expressing gratitude 5. SINAV 23 MART 25 MART - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Cümle Türleri - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses - Maddenin Hâlleri ve Isı (Kazanım 1, 2, 3) - Kaza ve Kader - Zekat - Hac ve Kurban İbadeti - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Örüntüler ve İşkiler - Cebirsel İfadeler - Cebirsel İfadeleri Çarpanlarına Ayırma - Rasyonel Cebirsel İfadelerle İşlem Yapma - Kombinasyon - Permitasyon ve Kombinasyon Arasındaki Fark - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Atatürkçülük - Imparting and seeking factual information - Describing education, qualifications and skills - Talking about accomplishments - Understanding and producing simple narratives - Expressing accomplishments - Expressing recent activities and completed actions - Expressing personel experiences 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Parafta Anlam - Edebî Türler - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Cümle Türleri - Anlatım Bozuklukları - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses - Maddenin Hâlleri ve Isı - Canlılar ve Enerji İlişkileri (Kazanım 1) - Kaza ve Kader - Zekat - Hac ve Kurban İbadeti - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Dinler ve Evrensel Öğütleri - Denklemler - Geometrik Cisimler - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Atatürkçülük - Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası ve Atatürk ün Ölümü - Understanding simple stories and acknowledging others viewpoints - Expressing personal goals and outcomes - Expressing want, desire - Inquiring about want, desire - Asking and answering questions to check on meaning (purpose) and intertion - Expressing purpose, cause and result, and giving reasons - Identifying and expressing personal strengths and weaknesses - Describing people in terms of personal qualities - Expressing recent activities and completed actions - Refusing and apologizing Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

21 Ortaokul Soru Bankası Kitaplarımız Kurslar ve sınavlara hazırlık için en ideal kaynak kitaplar

22 İLKOKUL KİTAPLARIMIZ Farklı ile Çalışıyorum Başarıya Ulaşıyorum!

23 TEST ETKİNLİKLİ HİKAYELERİMİZ

24 Deneme Sınavlarında da FARKLIYIZ! Farklı Yayıncılık ürünlerini temin edebileceğiniz bayimiz Nuripaşa Mah. Merv Cad. 65/8 Sk. No:11 Zeytinburnu / İstanbul Tel.: Belgeç.:

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 2. tema 1 Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

SİS 6 (MAYIS 2015) Okuduklarında geçen varlıkları ve olayları sınıflandırır.

SİS 6 (MAYIS 2015) Okuduklarında geçen varlıkları ve olayları sınıflandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe Okuduğunu Anlama Söz

Detaylı

4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı 4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe (3. Sınıf) Matematik (3. Sınıf) Okuduğunu Anlama: 3. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

Detaylı

4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı 4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe (3. Sınıf) Matematik (3. Sınıf) Okuduğunu Anlama: 3. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

Detaylı

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SINIF A KTB DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları 5. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 1.Metinde verilen ipuçlarından hareketle karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 5. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 2.Okuma öncesi,

Detaylı

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ)

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ) 18 EKİM CUMARTESİ TÜRKÇE Toplum Hayatı Fiilimsiler MATEMATİK Dönüşüm Geometrisi Tablo ve Grafikler Bir Karaman Doğuyor Fraktallar Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Oluşturalım Kalıtım ve Mayoz İNGİLİZCE

Detaylı

T.C. MILLI EGITIM BAKANLlGI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı

T.C. MILLI EGITIM BAKANLlGI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı T.C..,......... MILLI EGITIM BAKANLlGI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Sayı : 6880/80660 Konu: Merkezi Sistem Ortak Sınav Çalısma Takvimleri... VALİLİGİNE (Milli Eğitim Müdürlüğü) /09/0 Ortaokulların

Detaylı

2. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

2. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı . Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe (. Sınıf) Hayat Bilgisi (. Sınıf) (. Sınıf) Okuduğunu Anlama:. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları

Detaylı

Bir arka planı ve sistematiği olan ürünler hemen fark edilir.

Bir arka planı ve sistematiği olan ürünler hemen fark edilir. ... 15... y l 20 nda ciddi m a t r o m i - lam bir egit ag S. r a v r e degisiml iyaç yulan iht yay na du.. ne art yor günden gü ÜRÜN KATALOĞU 2015-2016 Bir arka planı ve sistematiği olan ürünler hemen

Detaylı

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-10. kazanımlar Okul Heyecanım 11-20. kazanımlar Okul Heyecanım 21-30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7-20. kazanımlar Benim

Detaylı

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03 TÜRKÇE 2. Metinde verilen ipuçlarından hareketle, karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 4. Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 6. Okuduklarındaki duygusal

Detaylı

T.C. SINIF II. DÖNE ORTAK SINAV

T.C. SINIF II. DÖNE ORTAK SINAV T.C. A 8. M SINIF II. DÖNE I ORTAK SINAV T.C. 8. SINIF II. DÖNE M TM ORTAK SINAVI B İçindekiler TEOG Bilgilendirme Kitapçığı Yeni dönemde Asfa da TEOG çalışmaları 4 Sistem nasıl uygulanacak? 03 04 TEOG

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF ALMANCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF ALMANCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ 0 0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF ALMANCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ Aylar Haftalar ÖNERİLEN TEMALAR KONU Eylül - Freundschaft /In der Klasse / Gesprӓch auf dem Schulhof

Detaylı

İlkokul 5. Sınıflar KGS (Kolejlere Giriş Sınavları) KILAVUZ KİTAPÇIĞI

İlkokul 5. Sınıflar KGS (Kolejlere Giriş Sınavları) KILAVUZ KİTAPÇIĞI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 2014 2015 Öğretim Yılı İlkokul 5. Sınıflar KGS (Kolejlere Giriş Sınavları) KILAVUZ KİTAPÇIĞI KGS-1 KGS-2 KGS Final Kısaltmalar: Kolej Giriş Sınavı

Detaylı

ÖZEL MERSİN GELECEK ORTAOKULU TEOG ÖĞRENCİ KONU KILAVUZU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI. http://www.meb.gov.tr

ÖZEL MERSİN GELECEK ORTAOKULU TEOG ÖĞRENCİ KONU KILAVUZU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI. http://www.meb.gov.tr ÖZEL MERSİN GELECEK ORTAOKULU TEOG ÖĞRENCİ KONU KILAVUZU 04-05 ÖĞRETİM YILI http://www.meb.gov.tr OKUL MÜDÜRLÜKLERİNİN YAPACAĞI İŞLEMLER a. Okulda kayıtlı 8 inci sınıf öğrencilerine ait bilgileri, e-okul

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF ALMANCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ. Haftalar ÖNERİLEN TEMALAR

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF ALMANCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ. Haftalar ÖNERİLEN TEMALAR 0 0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF ALMANCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ Aylar Haftalar ÖNERİLEN TEMALAR KONU Eylül - Freundschaft /In der Klasse / Gesprӓch auf dem Schulhof

Detaylı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş. İlkokul & Ortaokul

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş. İlkokul & Ortaokul Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş İlkokul & Ortaokul ALL-IN-ONE Ölçme Değerlendirme Nitelikli bir ölçme değerlendirmeyle, Eğitim - öğretim yılı boyunca öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyleri belirlenir.

Detaylı

Her şey elinizin altında... YGS-LYS HAZIRLIK DOSYASI Koordinatör ( Kurs Sorumlusu ) Dosyası Branş ( Zümre) Dosyaları

Her şey elinizin altında... YGS-LYS HAZIRLIK DOSYASI Koordinatör ( Kurs Sorumlusu ) Dosyası Branş ( Zümre) Dosyaları Her şey elinizin altında... YGS-LYS HAZIRLIK DOSYASI Koordinatör ( Kurs Sorumlusu ) Dosyası Branş ( Zümre) Dosyaları 25-26 Tam Hazırlık Tam Öğrenme Tam Ölçme Bu yıl YGS - LYS Hazırlık dosyanız bizden!

Detaylı

Les superlatifs simples. Les adverbes de fréquence (souvent, toujours, quelquefois, jamais..)

Les superlatifs simples. Les adverbes de fréquence (souvent, toujours, quelquefois, jamais..) Avril Mars Février Janvier Décembre Novembre Octobre Septembre 0 0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF FRANSIZCA DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ Mois Semaine La grammaire - Les superlatifs

Detaylı

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ DERS İÇERİKLERİ

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ DERS İÇERİKLERİ BAYBURT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ I. YARIYIL Temel Matematik I SINIF ÖĞRETMENLİĞİ DERS İÇERİKLERİ Ders Kodu Ders Adı T-U-L * Yıl Dönem AKTS Kredisi S101B Temel Matematik I 2-0-0 1

Detaylı

2015 Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme Sınavı Kılavuz Kitapçığı

2015 Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme Sınavı Kılavuz Kitapçığı KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 2015 Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme Sınavı Kılavuz Kitapçığı 20 Haziran 2015 Cumartesi İÇİNDEKİLER SAYFA 1. Amaç

Detaylı

Ortaokullarda Meslek Dersleri Destekli Program

Ortaokullarda Meslek Dersleri Destekli Program Ortaokullarda Meslek Dersleri Destekli Program 2010-2011 Öğretim Yılı 6. ve 7. Sınıflar Meslek Dersleri Destekli Öğretim Programı ve İzlenceleri Talim Terbiye Dairesi AMACI Bu programla öğrencilere, Sınıf

Detaylı

MATEMATİK DERSİ (5, 6, 7 ve 8. SINIFLAR)

MATEMATİK DERSİ (5, 6, 7 ve 8. SINIFLAR) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ORTAOKUL MATEMATİK DERSİ (5, 6, 7 ve 8. SINIFLAR) ÖĞRETİM PROGRAMI ANKARA 2013 İÇİNDEKİLER MATEMATİK DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMININ GENEL AMAÇLARI...

Detaylı

9. Sınıf Hazır Bulunuşluk Sınavı

9. Sınıf Hazır Bulunuşluk Sınavı 9. Sınıf Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kapsadığı Üniteler Soru Sayısı Türkçe Gerçek, Mecaz, Terim ve Yan Anlam:. Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır.

Detaylı

Tüm Detaylarıyla ÖABT. Kılavuzu

Tüm Detaylarıyla ÖABT. Kılavuzu İçindekiler Nedir?......4 Ne Zaman Yapılacak?...4 Hangi Branşlara Uygulanacak?...4 nin Öğretmen Atamaya Esas Olan KPSS Puanına Etkisi Ne Kadar Olacak?...4 Hangi Kurum Tarafından Uygulanacak?...4 ye Girmeyecek

Detaylı

ÖZEL DERSHANELER VE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI BİRLİĞİ DERNEĞİ

ÖZEL DERSHANELER VE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI BİRLİĞİ DERNEĞİ .. ÖZ-DE-BİR 2014-2015 Öğretim Yılı TÜRKİYE GENELİ Liselere Özel DENEME SINAVLARI YÖNERGESİ İŞ TAKVİMİ ÖZEL DERSHANELER VE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI BİRLİĞİ DERNEĞİ Genel Merkez Gazi Mustafa Kemal Bulvarı

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ-SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞRETİM PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ-SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞRETİM PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ-SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞRETİM PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ I. YARIYIL SNÖ 1001 Temel Matematik I (2-0-2) Matematiğin tanımı, diğer bilimlerle ilişkisi, kümeler ve

Detaylı