Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu"

Transkript

1 Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu - Yeni Sınav Sistemine Uygun

2 DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME, öğrenilenlerin bilimsel verilerle not ya da puan denilen rakamlarla somutlaştırılmış halidir.

3 BAŞARI insanın istediğini elde etmesidir. Başarıya ulaşmanın üç temel unsuru vardır: 1. Planlama 2. Uygulama 3. Değerlendirme Son unsur olan değerlendirmenin amacı, başarıya ulaşmak için gerekli bilgi eksikliğinin (varsa) tespitidir. İyi yapılmış bir değerlendirme, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için gerekenin yapılmasını sağlar. Farklı Yayıncılık olarak 12 yıllık sektörel faaliyetlerimizle SINAV UYGULAMA ve DEĞERLENDİRME yapıyoruz. Bu konuda sıfıra yakın hatayla hızlı, detaylı ve son teknolojiyle hizmet vermek için beraberliğinizi bekliyoruz. 1. ve 2. Basamak SİZİN 3. Basamak BİZİM İŞİMİZ

4 DENEME SINAVI UYGULAMASI Dikkat!.. Bu sayfayı dikkatlice okumadan lütfen kataloğumuzun diğer sayfalarını incelemeyiniz. Sınavlarımıza Ait Genel Bilgiler Sınavlarımız, MEB in yeni sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav soru sayıları kademeli olarak arttırılmış olup; 2. sınıflara 40, 3. sınıflara 50, 4. sınıflara 60, 5. sınıflara 70, 6. sınıflara 80, 7. sınıflara 90, 8. sınıflara 120 soru sorulmuştur. Türkiye genelindeki deneme sınavlarımız, sınıf bazında görülen bütün derslerden uygulanır. Sınavların değerlendirme hizmeti firmamız tarafından yapılır. Bölge bayilerimiz sınavlarda kitapçıkların, karne ve raporların dağıtımında gerekli hassasiyeti göstereceklerdir. Sınav süreleri: 2. sınıfta 75 dk; 3. ve 4. sınıfta 80 dk; 5. sınıfta 90 dk; 6. ve 7. sınıflarda 120 dk; 8. sınıflarda 240 dk. olarak uygulanacak olup, yanlış yanıt verilen sorular nedeni ile puan düşürülmesi uygulanmayacaktır. 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıfların sınavları tek oturumda; 8. sınıfların sınavları ise iki oturum şeklinde planlanıp, şöyle uygulanacaktır: I. oturum: Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi II. oturum: Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce İlerideki sınıflarda yapılacak sınavlara hazırlık amacıyla 5. sınıflara da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ait sorular ilave edilmiştir.

5 Türkiye Genelinde Farklı Yayıncılık Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Sayı Sınav Tarihleri 21 Ekim - 23 Ekim 18 Kasım - 20 Kasım Farklı Yayıncılık Sınav Değerlendirmelerinde Hızlı ve Doğru Sonuç Vermektedir! 23 Aralık - 25 Aralık 23 Şubat - 25 Şubat 23 Mart - 25 Mart 18 Nisan - 20 Nisan Sınav tarihlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik ayrıca duyurulacaktır.

6 FARKLI YAYINCILIK ORTAK SINAV UYGULAMASI AYRICALIKLARI 1 Sınav Öncesi Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Kağıtlarının Gönderilmesi Sınav takviminde belirtilen kazanımlar listesine uygun olarak hazırlanan Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Formları ile birlikte, her sınıf düzeyinde bildirilen öğrenci sayısı kadar okullara gönderilir. Okullar; Kendilerine ulaşan soru kitapçıkları ve optik kağıtlarıyla sınavı uygular. Sınav tamamlandıktan sonra cevap formlarını sınıflara göre toplayarak tutanakla bayiye veya Farklı Yayıncılık sınav merkezine gönderir. Sınavın 2Uygulanması

7 3 5 4 Sınavların Okutulması ve Değerlendirilmesi Okullardan gelen paketler merkeze ulaştıktan sonra; Şubelerden sınav cevap kağıtlarının tümünün gelmesi beklenmeksizin okutulup değerlendirilebilir. Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler kendilerine özgü panellerden sisteme girerek okulları ve öğrencileri ile ilgili sınav bilgilerine ulaşırlar. Sınav Sonuçları Sınav Sonrası Değerlendirme Hizmeti Farklı Yayıncılık Sınav Merkezi nde ortak sınava ait optik formların okutulması sonrası, değerlendirme işlemi otomatik olarak tamamlanır. Okullar isterlerse herhangi bir kargo veya bilgi transferi beklemeksizin, sisteme girerek aşağıdaki işlemleri yapabilirler. Sınava katılan öğrencilerinin, konu analizini de içeren Sınav Sonuç Karnelerini yazdırabilirler. Sonradan gelen formlar okutuldukça sistem otomatik olarak sıralamarı ve hesaplamayı yeni sayıya göre düzenler. Tüm işlemler Web Tabanlı farklisinav.com üzerinden yapıldığı için herhangi bir bilgi gönderimine gerek olmaksızın tüm okullar, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler sisteme girerek sınav ile ilgili bilgileri görebilir ve yazıcıdan yazdırabilirler. Sınava ait başarı listelerini, konu, soru ve madde analizlerini görebilirler. 100 e yakın liste ve grafikleri yazıcıdan alıp, pdf ve excel gibi birçok formatta bilgisayarlarına kayıt yapabilirler. Önceki sınavlar ile karşılaştırmalı Okul, Sınıf, Öğretmen, Ders, Konu tablolarına ulaşarak performans değerlendirmelerini yapabilirler.

8 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Giriş Yöntemleri Listelerin Oluşturulması

9 Sınıf, Şube, Öğrenci Listesi farklisinav.com Web Platformu Uygulaması

10 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Okul Karnesi

11 Genel Okul Ortalamaları farklisinav.com Web Platformu Uygulaması İl Okul Ortalamaları

12 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Kurum Sınav Karşılaştırma Öğrenci Sınav Karşılaştırma

13 Sınav Sonuç Belgesi farklisinav.com Web Platformu Uygulaması

14 - Öğretim Yılı 2. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK (MEB) (ÖZEL) HAYAT BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Ses, Harf ve Hece Bilgisi - Dinleme, Konuşma, Okuma, Yazma Kuralları - Eş ve Karşıt Anlamlı Sözcükler - Okuduğunu Anlama - Geometrik Cisimler ve Şekiller - Uzunlukları Ölçme (1, 2, 3, 6 Kazanımları) - Tablo - Deste ve Düzine - Doğ. Sayıları Okuma, Yazma - Geometrik Cisimler - Deste ve Düzine - Doğal Sayıları Okuma, Yazma - Basamak ve Basamak Değeri - Eldesiz Toplama İşlemi - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-15 ve 30.) 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Eş Sesli Sözcükler - 5N - 1K - Cümle Bilgisi - Rakamların Basamak Değerleri - Sıra Bildiren Sayılar - Geometrik Şekillerin Köşe ve Kenarları - Simetri - Tam ve Yarım Saatler - Onluk Bozmadan Çıkarma İşlemi - Uzunlukları Ölçme - Geometrik Cisimler ve Şekiller - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-23) 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Sebep - Sonuç İlişkisi - Ritmik Saymalar - Örüntü ve Süslemeler - Doğ. Sayıları Karşılaştırma ve Sıralama - Toplama İşlemi - Çıkarma İşlemi (Onluk Bozmadan) - Verilmeyen Toplananı Bulma - Tam ve Yarım Saatler - Eldeli Toplama İşlemi - Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi - Örüntü ve Süslemeler - Simetri - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım 1-4) 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT 5. SINAV 23 MART 25 MART - Karşılaştırma Cümleleri - Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler - Trafik İşaretlerinin Anlamları - Adlar - Metinde Konu - Şiirde Ana Duygu - Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları - Paralarımız - Doğal Sayıları Yuvarlama - Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde sonucu tahmin etme - Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma - Sıvıları Ölçme - Çarpma İşlemi (1 ve 2. Kazanım) - Doğ. Say. Karş. ve Sıralama - Verilmeyen Top. ile Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma - Geo. Şek. Köşe ve Kenarları - Kesirler - Tartma - Sıvıları Ölçme - Zihinden Top. İşlemi - Ritmik Saymalar, Sayı Örüntüleri - Zihinden Çıkarma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-22) - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvan (Kazanım: 1-32) 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Olayların Oluş Sırası - Beden Dili - Grafik ve Tablo Yorumlama - Çarpma İşlemi - Kalansız Gruplanabilen En Çok 20 Nesneyi Birer, İkişer, Üçer, Dörder, Beşerli Gruplama - Sıra Bildiren Sayılar - Doğal Sayıları Yuvarlama - Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam - Dün, Bugün, Yarın (Kazanım: 1-5) Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

15 - Öğretim Yılı 3. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu MATEMATİK Sınav Tarihi TÜRKÇE (MEB) (ÖZEL) FEN BİLİMLERİ HAYAT BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Dileme, Konuşma, Okuma - Yazma Kuralları - Harf, Hece, Sözcük Bilgisi - Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler - Eş Sesli Sözcükler - Nokta - Düzlem - Geometrik Cisimlerin Yüzleri ve Açınımları - Tablo - Şekil Grafiği - Doğal Sayılar - Düzlem - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Doğal Sayılar (Kazanım: 1, 2, 3, 4, 5) - Beş Duyumuz - Kuvveti Tanıyalım - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-18) 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Sözcük Türetme - Cümle Bilgisi - 5N - 1K - Toplama İşlemi - Zihinden Toplama İşlemi - Toplama İşleminde Sonucu Tahmin Etme - Toplama İşlemi - Tablo - Şekil Grafiği - Zihinden Toplama - Toplama İşlemi Sonucu Tahmin Etme Maddeyi Tanıyalım (Kazanım: 1, 2) - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-25) 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları - Sebep - Sonuç İlişkisi - Karşılaştırma Cümleleri - Adlar - Paralarımız - Doğru - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Doğru - Nokta - Ritmik Saymalar - Sayı Örüntüleri - Tek ve Çift Doğal Sayılar - Romen Rakamları - Maddeyi Tanıyalım - Çevremizdeki Işık ve Sesler (Kazanım: 1, 2) - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-9) 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Adların Yerine Kullanılan Sözcükler - Adlarda Aitlik - Duygusal ve Abartılı İfadeler -Gerçek ve Hayal Ürünü İfadeler - Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler - Görsel - Metin İlişkisi - Alan - Çıkarma İşlemi - Açı - Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember - Çıkarma İşlemi - Zihinden Çıkarma İşlemi - Tartma - Paralarımız - Açı - Çevremizdeki Işık ve Sesler - Canlılar Dünyasına Yolculuk (Kazanım: 1, 2, 3) - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-24) 5. SINAV 23 MART 25 MART - Olayların Oluş Sırası - Varlıkları Niteleyen Sözcükler - Betimleme - Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler - Özetleyen, Sonuç Bildiren İfadeler - Ritmik Saymalar - Çarpma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Kesir Kavramı - Canlılar Dünyasına Yolculuk - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-39) 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Metinde Konu ve Ana Düşünce - Şiirde Ana Duygu - Önem Belirten İfadeler - Uzunlukları Ölçme - Çevre - Kesirleri Karşılaştırma - Uzunlukları Ölçme - Üçgen, Kare ve Dikdörtgenin Kenar Özellikleri - Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar (Kazanım: 1, 2) - Benim Eşsiz Yuvam - Dün, Bugün, Yarın (Kazanım: 1-6) Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

16 - Öğretim Yılı 4. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK (MEB) (ÖZEL) FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Dinleme, Konuşma, Okuma - Yazma Kuralları - Harf ve Hece Bilgisi - Sözcük Bilgisi - Sözcükte Anlam - Açı ve Açı Ölçüsü - Üçgen, Kare ve Dikdörtgen - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Açı ve Açı Ölçüsü - Üçgen, Kare ve Dikdörtgen - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Sayı Örüntüleri - Sütun Grafiği - Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim - Kendimi Tanıyorum - Geçmişimi Öğreniyorum (Kazanım: 1, 2, 3) - Apologizing - Asking for permission - Making simple requests - Telling someone what to do - Describing characters/people - Identifying countries and nationalities - Talking about the locations of things 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Cümle Bilgisi - 5N - 1K - Sütun Grafiği - Doğal Sayılar - Toplama İşlemi - Zamanı Ölçme (Yıl, Ay, Hafta, Gün) - Doğal Sayılar - Toplama İşlemi - Çıkarma İşlemi - Madde ve Değişim (Kazanım: 1, 2, 3) - Geçmişimi Öğreniyorum - Yaşadığımız Yer (Kazanım: 1, 2) - Expressing likes and dislikes - Making simple requests - Describing characters / people - Talking about the locations of things 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Cümlede Anlam - Adlar - Adlarda Aitlik - Çıkarma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Madde ve Değişim (Kazanım: 4, 5, 6, 7) - Yaşadığımız Yer - Expressing ability and inability - Talking about possessions - Expressing likes and dislikes 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Metnin Bölümleri - Varlıkları Niteleyen Sözcükler - Metinde Konu - Betimleme - Olayların Oluş Sırası - Tartma - Sıvıları Ölçme - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama, Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme - Kesirler - Tartma - Doğal Sayıları Yuvarlama - Zihinden toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşl. Sonucu Tahmin Etme - Sıvaları Ölçme - Kesirleri Tanıyalım - Işık ve Ses (Kazanım: 1, 2, 3, 4, 5) - İyi Ki Var - Describing what people do regularly - Telling the time, days and dates - Expressing ability and inability 5. SINAV 23 MART 25 MART - Metinde Ana Düşünce - Şiirde Ana Duygu - Adların Yerini Tatan Sözcükler - Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Alan - Kesirleri Karşılaştırma - Bir Çokluğun İstenilen Kesir Kadarını Bulma - Zamanı Ölçme - Alan - Işık ve Ses (Kazanım: 6, 7, 8, 9) - Hep Birlikte (Kazanım: 1, 2, 3) - Giving and responding to simple in structions - Talking about locations - Telling someone what to do 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Görsel Okuma - İş ve Hareket Bildiren Sözcükler - Ondalık Kesirler - Uzunlukları Ölçme - Uzunlukları Ölçme - Üçgenleri Kenar Uzunluklarına Göre Sınıflandırma - Ondalık Kesirler - Gezegenimiz Dünya - Hep Birlikte - İnsanlar ve Yönetim (Kazanım: 1, 2) - Describing what people do regularly (jobs) - Expressing likes and dislikes - Talking about locations Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

17 - Öğretim Yılı 5. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Hikâye Unsurları - Doğal Sayılar - Şekil ve Sayı Örüntüleri - Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşl. Sonucunu Tahmin Etme - Doğal Sayılarla Çarpma ve Bölme İşl. - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim Kazanımlar 1. (1, 2, 3, 4, 5, 6) 2. (1, 2, 3, 4) - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye (1. Kazanım) - Allah İnancı - Describing what people do regularly - Telleng the time, days and dates - Talking about locations of things - Telling someone what to do 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Metinde Anlam - 5N 1K - Görsel Okuma - Sözcük Türleri (İsimler) - Zihinden Çarpma ve Bölme İşl. - Çarpma ve Bölme İşl. Sonucunu Tahmin Etme - Çarpma ve Böl. İşl. Verilmeyeni Bulma - Üslü Sayılar - Parantezli İşlemler - Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim - Ölçülmesi (Kazanım 1) Kuvvetin Büyüklüğünün - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Describing characters / people - Expressing ability and inability - Expressing likes and dislikes - Greeting and meeting people - Identifying countries and nationalities - Talking about location of things 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsimler-Zamirler) - 5N 1K - Zamanı Ölçme - Sıklık Tablosu - Sütun Grafiği - Ağaç Şeması - Doğru - Doğ. Parçası - Işın - Bir Noktanın Diğer Bir Nok. Göre Konumu - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi (Kazanım 1) - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Describing what people do regularly - Expressing ability and inability - Expressing likes and dislikes 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT 5. SINAV 23 MART 25 MART 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsimler-Zamirler) - 5N 1K - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsim-Zamir-Sıfat) - Kurallı Cümleler Oluşturma - Yapım Ekleri - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri - Cümlenin Ögeleri - Sözcükte Yapı - Doğru ve Doğru Parçası Çizme - Açı ve Çeşitleri - Çokgenler - Kenar ve Açı Özelliklerine Göre Üçgenler - Kesirler - Kesirleri Karş. ve Sıralama - Kesirlerle Top. ve Çık. İşl. - Ondalık Kesirler - Ondalık Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşl. - Yüzdeler - Yüzde Problemleri - Uzunluk Ölçme Birimleri - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi (Kazanım 2, 3, 4) - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanım 1, 2, 3) - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanımlar 4. (1) - 5. (1, 2) - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanımlar 4. (1) - 5. (1, 2) - Canlılar Dünyasını Gezelim, Tanıyalım Kazanım 1. (1) - 2. (1, 2) -Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Gerçekleşen Düşler - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım - Haklarımızı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Gerçekleşen Düşler - Toplum İçin Çalışanlar - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım - Vatanımızı ve Milletimizi Seviyoruz - Expressing basic needs - Expressing feelings - Making simple suggestions - Talking about possessions - Telling someone what to do - Describing what people do regularly - Describing characters / people - Describing what people do - Expressing dislikes - Stating personel opinions - Telling the time, days and dates - Asking for permission - Expressing and responding to thanks - Expressing basic needs - Expressing likes and dislikes - Expressing obligation - Greeting and meeting people - Telling the time, days and dates Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

18 - Öğretim Yılı 6. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Kök - Ekler) - Doğal Sayılarla İşlemler - Çarpanlar ve Katlar - Bölünebilme Kuralları - Asal Sayılar - EBOB ve EKOK - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2, 3) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam (1. ve 2. Kazanımlar) - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Describing what people do regularly - Telling the time, days and dates - Accepting and refusing - Describing what people do regularly - Expressing likes and dislikes 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Kök - Ekler) - Açılar - Oran - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Describing places - Describing what people are doing now - Making comparisons - Accepting and refusing - Expressing likes and dislikes 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Yapısına Göre Söz.) - Kelime Türleri (İsimler) - İki Çokluğun Birbirine Oranı - Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Kesirlerle Çarpma ve Bölme İşlemleri - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı (Kazanım 1) - Sosyal Bilgileri Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Describing places - Describing the weather - Expressing feelings - Accepting and refusing 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsimler - Zamirler) - Kesirlerle Yapılan İşl. Son. Tahmin Etme - Ondalık Gösterim - Ondalık Gös. Ver. Sayılarla İşlemler - Araştırma Soruları Üretme, veri Toplama ve Düzenleme - Veri Analizi - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses (Kazanım 1, 2) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Describing places - Expressing feelings - Expressing likes and dislikes - Making comparisons - Stating personal opininons 5. SINAV 23 MART 25 MART 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsimler-Zam.-Sıf.) - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsim-Zamir-Sıfat- Edat-Bağlaç) - İsim ve Sıfat Tamlamaları - Tam Sayılar - Bir Tam Sayının Mutlak Değeri - Tam Sayıları Karşılaştırma ve Sıralama - Tam Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Cebirsel İfadeler - Cebirsel İfadelerle Toplama ve Çıkarma İşl. - Bir Doğ. Sayıyla Bir Cebirsel İf. Çarpma - Alan Ölçme (Paralelkenar) - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme (Kazanım 1) - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme (Kazanım 1) - Madde ve Isı (Kazanım 1) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Ülkemiz ve Dünya - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - İslam Dininin Sakınılmasını İstediği Dav. - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Ülkemiz ve Dünya - Demokrasinin Serüveni - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peyg. Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - İslam Dininin Sakınılmasını İstediği Dav. - İslamiyet ve Türkler - Stating personal opinions - Talking about past events - Expressing feelings - Describing the weather - Describing what people do regularly - Expressing ability and inability - Naming the days - Telling the time, days and dates - Expressing feelings Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

19 - Öğretim Yılı 7. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER (MEB) (ÖZEL) İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip ve Anlam - Bildirme ve Dilek Kipleri - Tam Sayılarla İşlemler - Rasyonel Sayılar - Rasyonel Sayılarla İşl. - Tam Sayılarla İşlemler - Örüntüler ve İlişkiler - Rasyonel Sayılar - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2, 3) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Melek ve Ahiret İnancı - Describing characters / people - Giving explanations / reassons - Making simple comparisons - Talking about past events - Telling the time, days and dates 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip ve Anlam - Bildirme ve Dilek Kipleri - Rasyonel Sayılarla Çok Amaçlı İşlemler - Cebir (Tam Sayıların Kendileri ile Tekrarlı Çarpımını Üslü Olarak İfade Etme) - Rasyonel Sayılarla İşl. - Cebirsel İfadeler (Cebirsel İfadelerle Top. Çıkarma ve Çarpma İşl.) - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Describing the frequency of actions - Describing what people are doing now - Describing what people do regularly - Giving explanations and reasons - Talking about past events - Telling people what we know 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip - Fiilde Yapı - Örüntüler ve İlişkiler - Cebirsel İfadeler - Denklemler - İki Boyutlu Kartezyen Koordinat Sistemi - Doğrusal Denklemlerin Grafiği - Örüntüler ve İlişkiler - Denklemler - Kartezyen Koordinat Sis. - Doğrusal Denklemlerin Grafiği - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik (Kazanım 1) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Describing the frequency of actions - Giving explanations / reasons - Making simple suggestions - Talking about past events 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip - Fiilde Yapı - Basit ve Birleşik Çekimli Fiiller - Doğrular ve Açılar - Oran ve Orantı - Bilinçli Tüketim Aritmetiği - Dönüşüm Geometrisi - Çokgenler - Açıları Ölçme - Örüntü ve Süslemeler - Oran ve Orantı - Bilinçli Tüketim Aritmetiği - Doğrular ve Açılar - Açıları Ölçme - Çokgenler - Örüntü ve Süslemeler - Eşlik ve Benzerlik - Dönüşüm Geometrisi - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zaman İçinde Bilim - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Bir Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - Describing what people do regularly - Expressing preferences - Giving explanations / reasons - Stating personel opinions - Talking about past events 5. SINAV 23 MART 25 MART - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiiller - Ek - Fiiller - Çember ve Daire - Açıları Ölçme - Çember ve Çember Parçasının Uzunluğu - Daire ve Daire Biriminin Alanı - Eşlik ve Benzerlik - Çokgenler - Dörtgensel Bölgelerin Alanı - Kenar Uzunluğu ile Alan Arasındaki İlişki - Çevre Uzunluğu ile Alan Arasındaki İlişki - Çemberin Özellikleri - Çemberin Düzlemde Ayırdığı Bölgeler - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zamin İçinde Bilim - Ekonomi ve Sosyal Hayat - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Accepting and refusing - Expressing basic needs - Expressing quantity - Talking about past events - Giving and responding to simple instructions - Making simple suggestions 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiiller - Ek - Fiiller - Zafrlar - Tablo ve Grafikler - Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri - Tam Sayılarla İşlemler - Çember ve Daire - Açıları Ölçme - Çemberin ve Çember Parçasının Uzunluğu - Dairenin ve Daire Biriminin Alanı - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Işık (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zamin İçinde Bilim - Ekonomi ve Sosyal Hayat - Yaşayan Demokrasi - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Kültürümüz ve Din - Making predictions about the future - Making simple suggestions - Talking about possessions - Talking about past events Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

20 DİKKAT!.. 8. SINIF SINAVLARIMIZ 2 OTURUM ŞEKLİNDE YAPILACAKTIR. 1. Oturum: Türkçe, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Oturum: Matematik, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce şeklinde olacaktır. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ T.C. İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Sınav Tarihi TÜRKÇE FEN BİLİMLERİ MATEMATİK İNGİLİZCE 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Edebî Türler - Parafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Öğretim Yılı 8. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım (Kazanım 1, 2, 3, 4, 5) - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım (Kazanım 1) - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri (Kazanım 1, 2) - Allah Herşeyi Bir Ölçüye Göre Yaratmıştır - Kader ve Evrendeki Yasalar - İnsan İradesi ve Kader - İnsanın Özgürlüğü ve Sorumluluğu - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık - Dünya Hayatının Sonu: Ecel ve Ömür - Allaha Güvenmek - Ayete l-kürsi ve Anlamı - İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı - İslam ın Paylaşmaya Verdiği Önem - Zekat - Sadaka - Yardımlaşma Kurumlarımız - Haç Nedir ve Niçin Yapılır - Haç ve Umre İle İlgili Kavramlar - Haç ın İnsan Davranışları Üzerindeki Etkisi - Örüntü ve Süslemeler - Dönüşüm Geometrisi - Tablo ve Grafikler - Üslü Sayılar - Üslü Sayılarla İşlemler - Kare Köklü Sayılar - Kare Köklü Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Kare Köklü Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri - Ondalık Kesirlerin Kare Kökleri - Olay Çeşitleri - Gerçek Sayılar - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler 1. Kazanım - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyunış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstaklâl Ya Ölüm - Instructing or directing others to do something - Advising others to do something - Inquiring and expressing how certain/uncertain one is of something - Expressing opinions and makin choices - Inquiring about and expressing expectations - Describing personal qualities - Asking for and giving information about habits and pastimes - Imparting and seeking factual information - Identifying, asking, describing following and giving simple instructions - Describing simple processes and drawing simple conclusions - Seeking and giving information and advice - Suggesting a course of action - Responding to offers and suggestions - Warning others to take care or to refrain from doing something, - Instructing or directing others to do something - Drawing simple conclusions and making recommendations - Describing people (personal appearance, qualities) - Imparting and seeking factual information - Expressing surprise - Talking about past events and states in the past - Understanding and producing simple narratives - Expressing (in) ability in the past - Imparting and seeking factual information - Talking about past events and states in the past - Understanding and producing simple narratves - Expressing (in) Ability in the past - Describing people (personal appearance, qualities) - Expressing surprise - Advising others to do something - Expressing opinions and making choices 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Parafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Edebî Türler - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses (Kazanım 1, 2, 3) - Kurban Nedir? Niçin Kesilir? - Tığlama (Kesme) Duası - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri - Üçgenler - Üçgenlerde Ölçme - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Imparting and seeking factual information - Talking about personal experiences - Requesting others to do something - Talking about past events and states in the past - Instructing or directing others to do something - Requesting assistance - Refusing and apologizing - Talking about recent activities and completed actions - Expressing gratitude 5. SINAV 23 MART 25 MART - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Cümle Türleri - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses - Maddenin Hâlleri ve Isı (Kazanım 1, 2, 3) - Kaza ve Kader - Zekat - Hac ve Kurban İbadeti - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Örüntüler ve İşkiler - Cebirsel İfadeler - Cebirsel İfadeleri Çarpanlarına Ayırma - Rasyonel Cebirsel İfadelerle İşlem Yapma - Kombinasyon - Permitasyon ve Kombinasyon Arasındaki Fark - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Atatürkçülük - Imparting and seeking factual information - Describing education, qualifications and skills - Talking about accomplishments - Understanding and producing simple narratives - Expressing accomplishments - Expressing recent activities and completed actions - Expressing personel experiences 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Parafta Anlam - Edebî Türler - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Cümle Türleri - Anlatım Bozuklukları - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses - Maddenin Hâlleri ve Isı - Canlılar ve Enerji İlişkileri (Kazanım 1) - Kaza ve Kader - Zekat - Hac ve Kurban İbadeti - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Dinler ve Evrensel Öğütleri - Denklemler - Geometrik Cisimler - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Atatürkçülük - Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası ve Atatürk ün Ölümü - Understanding simple stories and acknowledging others viewpoints - Expressing personal goals and outcomes - Expressing want, desire - Inquiring about want, desire - Asking and answering questions to check on meaning (purpose) and intertion - Expressing purpose, cause and result, and giving reasons - Identifying and expressing personal strengths and weaknesses - Describing people in terms of personal qualities - Expressing recent activities and completed actions - Refusing and apologizing Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

21 Ortaokul Soru Bankası Kitaplarımız Kurslar ve sınavlara hazırlık için en ideal kaynak kitaplar

22 İLKOKUL KİTAPLARIMIZ Farklı ile Çalışıyorum Başarıya Ulaşıyorum!

23 TEST ETKİNLİKLİ HİKAYELERİMİZ

24 Deneme Sınavlarında da FARKLIYIZ! Farklı Yayıncılık ürünlerini temin edebileceğiniz bayimiz Nuripaşa Mah. Merv Cad. 65/8 Sk. No:11 Zeytinburnu / İstanbul Tel.: Belgeç.:

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI SINIF DERS KONU SORU SAYISI. SINIFLAR 0.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI / 2015-2016 EĞİTİM YILI TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma 1. Yazma Kurallarını

Detaylı

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 20. kazanımlar Okul Heyecanım 21 30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7 20. kazanımlar Benim

Detaylı

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-10. kazanımlar Okul Heyecanım 11-20. kazanımlar Okul Heyecanım 21-30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7-20. kazanımlar Benim

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 27.10.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Paragrafta

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Sesli Sözcükler Şiir Yorumlama Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Zıt Anlamlı Sözcükler 5N 1K Hikâyenin

Detaylı

TÜRKİYE GENELİ GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI. Sözel Yetenek Sayısal Yetenek Şekil Yeteneği Çoklu Yetenek

TÜRKİYE GENELİ GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI. Sözel Yetenek Sayısal Yetenek Şekil Yeteneği Çoklu Yetenek Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90dk) 3. SINIF Duygusal ve Abartılı İfadeler Okuduğunu Anlama Görsel Okuma Geometrik Cisimler Geometrik Şekiller Simetri Açılar Doğal Sayılar Özellik Bildiren Sözcükler nı Değiştiren

Detaylı

SİS 2 (04.12.2014) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS 2 (04.12.2014) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf 1 1. tema 4 2. Okuduğu metni anlama ve çözümleme 19. Metinde yararlanılan düşünceyi geliştirme yollarının işlevlerini açıklar. 8. sınıf 2 1. tema 4 4. Söz varlığını zenginleştirme 1. Kelimeler

Detaylı

Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları

Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları - Yeni Sınav Sistemine Uygun - Öğretim Yılı Sınav Uygulama Tarih Çizelgesi Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Farklı Yayıncılık Sınav

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ 2013-201 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE KONULAR 3 Fiilimsi EYLÜL Fiilimsi 1 Fiilimsi 2 Fiilimsi 3 KURBAN BAYRAMI EKİM Fiilimsi Fiilimsi 1

Detaylı

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM)

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM) 8. SINIF (1. BÖLÜM) (Sınav Süresi : 90 dk) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (20 SORU) Eylemsiler Cümlenin Ögeleri Eylemde Çatı Tür ve Şekil Bilgisi Fraktal Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Üslü Sayılar

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF

Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF / 2015-2016 EĞİTİM YILI Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere

Detaylı

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Noktalama İşaretleri 5 Parçada Anlam 5 Doğal Sayılar 5 Ölçüler Örüntüler

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 25.12.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Sebep-Sonuç

Detaylı

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim

Detaylı

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2 2015-2016 DENEME SINAVLARI KDS - 1 TEOG - 1 26-30 Ekim 2015 KDS - 2 14-18 Aralık 2015 TEOG - 2 KDS - 3 TEOG - 3 KDS - 4 TEOG - 4 KDS - 5 TEOG - 5 2. Sınıf HAYAT BİLGİSİ A TEMASI: OKUL HEYECANIM İşlerimi

Detaylı

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ)

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ) 18 EKİM CUMARTESİ TÜRKÇE Toplum Hayatı Fiilimsiler MATEMATİK Dönüşüm Geometrisi Tablo ve Grafikler Bir Karaman Doğuyor Fraktallar Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Oluşturalım Kalıtım ve Mayoz İNGİLİZCE

Detaylı

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 29. kazanımlar Okul Heyecanım 30 34. Benim Eşsiz Yuvam 1 15. kazanımar Benim Eşsiz Yuvam 16

Detaylı

Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim

Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim ve tecrübeyle Yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi nde de

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep-sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu

Detaylı

Coşku 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Coşku 2. Sınıf Hayat Bilgisi Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam

Detaylı

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 5. SINIF DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ DERSİ 1.YAZILI KONULARI 4. Ünite Kur an-ı Kerimin Temel Eğitici Nitelikleri İslam Dininin Temel Kaynağı Kur an

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! NİSAN AYI SINAVI KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Anlamlı Sözcükler Sebep-Sonuç Cümleleri Zıt Anlamlı Sözcükler

Detaylı

: 13 soru olmak üzere toplam 80 soru, 90 dakika,

: 13 soru olmak üzere toplam 80 soru, 90 dakika, De erli Yönetici, Ö retmen ve Velilerimiz, E itim ö retimdeki yeni düzenlemeler, ilkö retim 6 8. s n flar nda yap lmakta olan Seviye Belirleme S navlar nda ö rencilerin ald klar puanlar n önemini art rm

Detaylı

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Bireysel Farklılıklar ÜNİTE 1 Duygular ve Düşünceler Duygu ve Düşüncelere Saygı Kronolojik Sıra Resmî Kimlik Belgeleri Sözlü Tarih Yöntemi Aile Tarihi Millî Kültür Ögeleri

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları 5. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 1.Metinde verilen ipuçlarından hareketle karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 5. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 2.Okuma öncesi,

Detaylı

AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 34. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 11. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 12 25. kazanımlar AKDAY

Detaylı

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER Ürün Detaylar 03-04 KE00-06.0YT YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI 53 Ürün Detaylar 03-04 // 6. S n f Program - Türkçe // Kazanım Alanı Test KE00-06.0YT0 TÜRKÇE Söz Varlığını Zenginleştirme Metni

Detaylı

8. SINIF 3. TEOG SINAVI (KASIM AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU

8. SINIF 3. TEOG SINAVI (KASIM AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU . TÜRKÇE İ TABLOSU ÖĞRENME ALANI A B TÜRKÇE OKUMA Metne ilişkin sorulara cevap verir. 1 TÜRKÇE OKUMA Metni dil ve anlatım yönünden değerlendirir. 2 9 TÜRKÇE OKUMA Metnin konusunu belirler. 3 10 TÜRKÇE

Detaylı

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur.

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 2 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder.

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Sağlık ve Çevre Üretim, Tüketim, Verimlilik Bilim ve Yaşam Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiyem Dünyamız

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! MAYIS 2016 SINAVI KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ (5N 1K) Paragraf Oluşturma Alfabetik Sıralama Anlamlı ve Kurallı

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Kelime Gruplarında Anlam - I 29 Cümlenin Öğeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Kelime Gruplarında Anlam - IV 05

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz ve Terim Anlam Eş ve Zıt Anlam, Eş Seslilik Kelime Grupları ve Deyimler Karşılaştırma, Sebep-Sonuç ilişkisi Öznel ve Nesnel Yargı, Atasözleri Genelden Özele, Özelden

Detaylı

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 5. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 5. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. DİL BİLGİSİ Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 1. Yazma Kurallarını Uygulama

Detaylı

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI 5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI Ders Kodu Ders Adı Soru Sayısı Kitapçık Sayısı Satır No TRK TÜRKÇE 19 1 MAT MATEMATİK 16 1 FEN FEN BİLGİSİ 16 1 SOS SOSYAL BİLGİLER 16 1

Detaylı

SİS 1 (KASIM 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS 1 (KASIM 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE ÖĞRENME Ay Hafta D.Saati ALANI EYLÜL 2 Geometri 2 3 Geometri 2 Geometri 2 Olasılıkve ALT

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu ğ Anlama Farklı düşünmeye e yönlendiren ifadeleri dikkate alarak okur.

Detaylı

SİS1 2013 (TEOG UYUMLU) (06.11.2013) SINIF A B YANIT DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS1 2013 (TEOG UYUMLU) (06.11.2013) SINIF A B YANIT DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında

Detaylı

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları 5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları Matematik: *Doğal sayılar(üslü sayılar dahil) *Zaman ölçümü, tablo ve grafikler, geometrik *Kavramlar (açılar dahil) *Çokgenler, üçgen ve dörtgenler Sosyal Bilgiler: Ünite:2)

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 2. tema 1 Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

PESA-6. Okuduklarında geçen varlıkları ve olayları sınıflandırır.

PESA-6. Okuduklarında geçen varlıkları ve olayları sınıflandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe Okuduğunu Anlama Söz

Detaylı

ÖZDEBİR ÖZEL EĞİTİM-ÖĞRETİM DERNEĞİ İ.İ. SINAV - YAYIN KATALOĞU

ÖZDEBİR ÖZEL EĞİTİM-ÖĞRETİM DERNEĞİ İ.İ. SINAV - YAYIN KATALOĞU ÖZDEBİR ÖZEL EĞİTİM-ÖĞRETİM DERNEĞİ İ.İ. ÖZDEBİR ÖZEL EĞİTİM - ÖĞRETİM DERNEĞİ SINAV - YAYIN KATALOĞU 2016-2017 57 Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi

Detaylı

AKDAY 4.Sınıf İngilizce Konu Başlıkları

AKDAY 4.Sınıf İngilizce Konu Başlıkları AKDAY 4.Sınıf İngilizce UNIT1 IN THE CLASSROOM UNIT2 CHILDREN'S DAY UNIT3 FREE TIME UNIT4 CARTOON CHARACTERS UNIT5 MY DAY UNIT6 DOING EXPERIMENTS UNIT7 JOBS UNIT8 MY CLOTHES AKDAY 4.Sınıf Matematik Dikey

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ KAZANIMLAR

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ KAZANIMLAR KASIM EKİM EYLÜL Ay Hafta D.Saat i 0 04 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE SÜRE ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI Örüntü Süslemeler si KAZANIMLAR.Doğru, çokgen

Detaylı

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 02 Cümlede Anlam İlişkileri / Kavramlar 03 Cümle Yorumu 04 Anlatım ve Özellikleri 05 Anlatım Türleri 06 Sözlü Anlatım 07

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVI TÜM DERSLERİN KONULARI

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVI TÜM DERSLERİN KONULARI 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVI TÜM DERSLERİN KONULARI İNGİLİZCE DERSİ 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV KONULARI UNIT 1 FRIENDSHIP UNIT 2 ROAD

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Farklı düşünmeye yönlendiren ifadeleri dikkate alarak okur.

Detaylı

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz, Yan, Terim Anlam Eş Anlam, Zıt ve Olumsuz Anlam Eş Seslilik, Ortak Kök Kelime Grupları ve Deyim Anlamı İkilemeler ve Yansıma Kelimeler Ad Aktarması, Dolaylama

Detaylı

TRK TÜRKÇE 16 MAT MATEMATİK 12 HAY HAYAT BİLGİSİ 12

TRK TÜRKÇE 16 MAT MATEMATİK 12 HAY HAYAT BİLGİSİ 12 2013-2014 3.SAYI BAŞARI İZLEME 2.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI TRK TÜRKÇE 16 MAT MATEMATİK 12 HAY HAYAT BİLGİSİ 12 1 B 9 2 C 10 3 A 11 4 B 12 5 C 13 6 B 14 7 A 15 8 C 16 9 A 1 10 B 2 11 C 3

Detaylı

SİS 6 (MAYIS 2015) Okuduklarında geçen varlıkları ve olayları sınıflandırır.

SİS 6 (MAYIS 2015) Okuduklarında geçen varlıkları ve olayları sınıflandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe Okuduğunu Anlama Söz

Detaylı

2. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

2. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı . Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe (. Sınıf) Hayat Bilgisi (. Sınıf) (. Sınıf) Okuduğunu Anlama:. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları

Detaylı

2. Online Değerlendirme Sınavı 1

2. Online Değerlendirme Sınavı 1 . Online Değerlendirme Sınavı Türkçe Hayat Bilgisi İngilizce Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler:. Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur. Sözcük Bilgisi:.Sözcük Bilgisi Cümle Bilgisi:. Cümle Bilgisi Yazım

Detaylı

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. GÖRSEL OKUMA VE GÖRSEL SUNU Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğunu Anlama 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma 1. Yazma kurallarını uygulama

Detaylı

ÇAĞLAR KOLEJİ INGILIZCE KASIM BÜLTEN

ÇAĞLAR KOLEJİ INGILIZCE KASIM BÜLTEN ÇAĞLAR KOLEJİ INGILIZCE KASIM BÜLTEN KISIKLI MAH. HANIMSETİ SK. NO:21, ÇAMLICA - ÜSKÜDAR / İSTANBUL İNFO@CAGLAROKULLARİ.COM 0216 505 38 52 İLKOKUL KASIM AYI KAZANIMLARI 1-A: Sınıf objelerini tanır. En

Detaylı

MÜNEVVER ÖZTÜRK ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5. SINIF SINAV TARİHLERİ VE KONULARI

MÜNEVVER ÖZTÜRK ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5. SINIF SINAV TARİHLERİ VE KONULARI MÜNEVVER ÖZTÜRK ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5. SINIF SINAV TARİHLERİ VE NOT: Sınav tarihleri ve Yıllık Ders Planına göre öngörülmüştür. Öğrencilere sınav öncesi TÜRKÇE 19.03.2015 Sözcükte,

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduğunu Anlama Okuduğunu Anlama Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları

Detaylı

3. Sınıf Online Değerlendirme Sınavı 1

3. Sınıf Online Değerlendirme Sınavı 1 3. Sınıf Online Değerlendirme Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe Matematik Fen Bilimleri Hayat Bilgisi Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler:. Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur. Eş Sesli Kelimeler:.

Detaylı

3. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

3. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı 3. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe (. Sınıf) Hayat Bilgisi (. Sınıf) Okuduğunu Anlama:. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

Detaylı

2. Sınıf Taragöz Değerlendirme Sınavı 1

2. Sınıf Taragöz Değerlendirme Sınavı 1 . Sınıf Taragöz Değerlendirme Sınavı Türkçe Matematik Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler:. Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur Sözcük Bilgisi:.Sözcük Bilgisi Cümle Bilgisi:. Cümle Bilgisi Yazım Kuralları

Detaylı

2. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

2. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı . Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Türkçe (. Sınıf) Hayat Bilgisi (. Sınıf) (. Sınıf) Okuduğunu Anlama:. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 4.Okuduklarında ne,

Detaylı

8. SINIF TATİL PROGRAMI

8. SINIF TATİL PROGRAMI 25 Ocak 2016 - Pazartesi OKUMA KÜLTÜRÜ / Okuma Kitaplarım / Metnin Bağlamına Göre Kelimeler DOĞA VE EVREN / Sevgili Bahar Ağacı / Deyim OKUMA KÜLTÜRÜ / Kitap Hastanesi / Nokta SAYILAR / Üslü Sayılar /

Detaylı

ÖDÜLLÜ & ÜCRETSİZ 3-4 - 5 OCAK 2014. Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam,

ÖDÜLLÜ & ÜCRETSİZ 3-4 - 5 OCAK 2014. Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, STS ye k m 5. - 6. - 7 n tü ıt la a Hediye! 5. Toplam 60 soru / 75 dakika Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Doğal Sayılar, Örüntüler, Doğal Sayılarda

Detaylı

SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar.

SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep-sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Bir etkinliğin

Detaylı

8. SINIF EV ÇALIŞMALARI LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF EV ÇALIŞMALARI LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam - I 02 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Cümlenin Anlam Özellikleri - I 05 Cümlenin Anlam

Detaylı

4. Sınıf Online Değerlendirme Sınavı 1

4. Sınıf Online Değerlendirme Sınavı 1 4. Sınıf Online Değerlendirme Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe Matematik Fen Bilimleri Sosyal Bilgiler Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler: Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur. Eş Sesli Kelimeler:

Detaylı

2. SINIF AKADEMİK BÜLTEN ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI

2. SINIF AKADEMİK BÜLTEN ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI 2. SINIF AKADEMİK BÜLTEN ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI HAYAT BİLGİSİ Hayat Bilgisi Dersi uygulamaları, Anabilim Eğitim kurumlarının kendi akademik değerleri, öğrenci özellikleri ile yoğrulan, MEB Hayat Bilgisi

Detaylı

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03 I 5. SINIF MATEMATİK VE İŞLEMLER 1.1. En çok dokuz basamaklı doğal sayıları okur ve yazar. 1.2. En çok dokuz basamaklı doğal sayıların bölüklerini, basamaklarını ve rakamların basamak değerlerini belirtir.

Detaylı

ÜNİTELENDİRME ŞEMASI

ÜNİTELENDİRME ŞEMASI LENDİRME ŞEMASI ÜNİTE DOĞRULAR VE AÇILAR. Aynı düzlemde olan üç doğrunun birbirine göre durumlarını belirler ve inşa eder.. Paralel iki doğrunun bir kesenle yaptığı açıların eş olanlarını ve bütünler olanlarını

Detaylı

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 02 Cümlede Anlam İlişkileri / Kavramlar 03 Cümle Yorumu 04 Anlatım ve Özellikleri 05 Anlatım Türleri 06 Sözlü Anlatım 07

Detaylı

KAZANIM ANALİZLİ DENEME SINAVI - 1

KAZANIM ANALİZLİ DENEME SINAVI - 1 KAZANIM ANALİZLİ DENEME SINAVI - 1 5. SINIF DERS 1 Türkçe 5 Sözcükte anlam (D.2.6) 2 Türkçe 5 Gerçekle hayali ayırt etme (D.2.12) 3 Türkçe 5 Ana fikir (D.2.16) 4 Türkçe 5 Sözcükte anlam (K.1.5) 5 Türkçe

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TALİM ve TERBİYE DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2011 2012 Öğretim Yılı İlköğretim 4. ve 5. Sınıfların Matematik Alanı SBS-1, SBS-2 ve KGS Sınavlarına

Detaylı

3. SINIF MATEMATİK 1. KİTAP

3. SINIF MATEMATİK 1. KİTAP . SINIF MATEMATİK 1. KİTAP Bu kitabın bütün hakları Hacer KÜÇÜKAYDIN a aittir. Yazarın yazılı izni olmaksızın kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Copyright 2015 YAZAR Ahmet KÜÇÜKAYDIN

Detaylı

2015-2016 TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) FEVZİPAŞA ORTAOKULU REHBERLİK SERVİSİ

2015-2016 TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) FEVZİPAŞA ORTAOKULU REHBERLİK SERVİSİ 2015-2016 TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) FEVZİPAŞA ORTAOKULU REHBERLİK SERVİSİ 1 TEOG Sınav Tarihleri 1. TEOG (TEOG Ortak yazılı sınav) 25-26 KASIM 2015 Mazeret Sınavı 12-13 Aralık 2015 2. TEOG

Detaylı

2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ KONU VE KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ KONU VE KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ KONU VE ININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ Öğrenme Alanı: İNANÇ 1. ÜNİTE: KAZA VE KADER EYLÜL Öğrencilerle Tanışma, Dersin Amacı ve İşleniş Şekli. Öğretmeni tanır ve dersin amacı, derste işlenecek

Detaylı

2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ KONU VE KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ KONU VE KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ KONU VE ININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ Öğrenme Alanı: İNANÇ 1. ÜNİTE: KAZA VE KADER EYLÜL Öğrencilerle Tanışma, Dersin Amacı ve İşleniş Şekli. İlk Ders Genelgesi 1. Allah Her Şeyi Bir Ölçüye

Detaylı

SİS 6 (08.05.2014) KAZANIM SINIF A DERS ÜNİTE

SİS 6 (08.05.2014) KAZANIM SINIF A DERS ÜNİTE 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Metinde verilen ipuçlarından hareketle karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında

Detaylı

KAZANIM ANALİZLİ DENEME SINAVI - 1

KAZANIM ANALİZLİ DENEME SINAVI - 1 KAZANIM ANALİZLİ DENEME SINAVI - 1 2. SINIF 1 Türkçe 2 Görgü kuralları (D.1.3) 2 Türkçe 2 Karşılaştırma (K.2.13) 3 Türkçe 2 Metinle ilgili soruları cevaplandırma (O.2.2) 4 Türkçe 2 Şiirin ana duygusu (O.2.10)

Detaylı

3. SINIF 5. ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAVI (NİSAN AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU

3. SINIF 5. ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAVI (NİSAN AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU . SINIF TÜRKÇE DERSİ KZNIM TLOSU DERS SINIF ÖĞRENME LNI TÜRKÇE OKUM TÜRKÇE OKUM KZNIM Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında

Detaylı

30 ARALIK 2015 PTS 6. SINIFLAR KONU DAĞILIMI

30 ARALIK 2015 PTS 6. SINIFLAR KONU DAĞILIMI 30 ARALIK 2015 PTS 6. SINIFLAR KONU DAĞILIMI ALLAH NİÇİN VAHİY GÖNDERMİŞTİR? ASR SURESİ VE ANLAMI İLAHİ KİTAPLAR NAMAZ NEDİR? NİÇİN KILINIR? NAMAZA ÇAĞRI EZAN VE KAMET NAMAZA HAZIRLIK ŞARTLARI NAMAZIN

Detaylı

KE YT 7. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER

KE YT 7. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER Ürün Detaylar 0-04 KE00-07.0YT YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI 4 Ürün Detaylar 0-04 // 7. S n f Program - Türkçe // Kazanım Alanı Test Söz Varlığını Zenginleştirme 0 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında

Detaylı

SINAV TÜRÜ YGS YGS SORU DAĞLIMI SINAV NO 1211 YGS TÜRKÇE SINAV ADI YGS DS 01 01 (EG01-SS.13DS01) YGS SOSYAL - TARİH FORMÜL ADI

SINAV TÜRÜ YGS YGS SORU DAĞLIMI SINAV NO 1211 YGS TÜRKÇE SINAV ADI YGS DS 01 01 (EG01-SS.13DS01) YGS SOSYAL - TARİH FORMÜL ADI SINAV TÜRÜ YGS YGS SORU DAĞLIMI SINAV NO 1211 YGS TÜRKÇE SINAV ADI YGS DS 01 01 (EG01-SS.13DS01) YGS SOSYAL - TARİH FORMÜL ADI YGS-YENİ YGS SOSYAL - COĞRAFYA YGS ALTERNATİFLİ YGS SOSYAL - FELSEFE LYS ALTERNATİFLİ

Detaylı

Sayın Velimiz, Ocak ayında sizlere ulaştırdığımız Veli Bilgilendirme Bülteni nde belirtildiği gibi,

Sayın Velimiz, Ocak ayında sizlere ulaştırdığımız Veli Bilgilendirme Bülteni nde belirtildiği gibi, Sayın Velimiz, Ocak ayında sizlere ulaştırdığımız Veli Bilgilendirme Bülteni nde belirtildiği gibi, TÜRKÇE dersinde, Kişisel Gelişim ve Okuma Kültürü temalarına bağlı olarak çeşitli metinler ve Düşünceler

Detaylı

08 Ağustos - 08 Eylül

08 Ağustos - 08 Eylül 08 Ağustos - 08 Eylül 7. Sınıf Yaz Çalışma Programı Hedefimiz öğrencilerimizin akademik anlamda sahip oldukları potansiyeli destekleyip geliştirmek ve Teog yolundaki alt yapıda atacakları adımlarını hızlandırmaktır.

Detaylı

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama

Detaylı

5. SINIF TATİL PROGRAMI

5. SINIF TATİL PROGRAMI DİL BİLGİSİ / Dil ve Cümle Bilgisi ANLAM BİLGİSİ / Gerçek, Mecaz ve Eş Anlamlı (Anlamdaş) Sözcükler DİL BİLGİSİ / Dil ve Cümle Bilgisi ANLAM BİLGİSİ / Gerçek, Mecaz ve Eş Anlamlı (Anlamdaş) Sözcükler 25

Detaylı

Ders/Ünite: MATEMATİK GEOMETRİ Uzun Dönemli Amaçlar: 1. Geometrik şekiller arasındaki ilişkiyi kavrar

Ders/Ünite: MATEMATİK GEOMETRİ Uzun Dönemli Amaçlar: 1. Geometrik şekiller arasındaki ilişkiyi kavrar Adı Soyadı: Sınıfı: HAFİF ZİHİNSEL 4/... No: Ders/Ünite:MATEMATİK ÖLÇÜLER Uzun Dönemli Amaçlar 1. Ölçüleri kavrar Ders/Ünite: MATEMATİK GEOMETRİ 1. Geometrik şekiller arasındaki ilişkiyi kavrar Öğretim

Detaylı

6-7-8. SINIF 6.SINIF MATEMAT K

6-7-8. SINIF 6.SINIF MATEMAT K 6-7-8. SINIF YAPRAK TEST ÇER KLER 6.SINIF MATEMAT K 01 Nokta, Do ru, Do ru Parças ve I n 02 Do al Say lar I 03 Do al Say lar II 04 Kümeler - I 05 Kümeler II 06 Kümeler III 07 Veri, Tablo ve Grafikler 08

Detaylı

SINAVLAR SİS. www.okulas.com

SINAVLAR SİS. www.okulas.com SINAVLAR SİS Süreç İzleme Sınavları 4+4+4 sisteminin 1. ve 2. 4 ünü (2-8. sınıflar) kapsamakla birlikte sene içerisinde 7 defa uygulanır. İlk uygulama HBS (Hazır Bulunuşluk Sınavı) formatında olup öğrencinin

Detaylı

4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı

4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı 4. Sınıf - Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe (3. Sınıf) Matematik (3. Sınıf) Okuduğunu Anlama: 3. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

Detaylı

4. SINIF AKADEMİK BÜLTEN ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI

4. SINIF AKADEMİK BÜLTEN ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI 4. SINIF AKADEMİK BÜLTEN ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI FEN VE TEKNOLOJİ Anabilim Eğitim Kurumalarında Fen ve Teknoloji dersi, sınıf öğretmenleri ve Fen Bilgisi Branş öğretmenlerinin işbirliği ile hazırlanan

Detaylı

Tülay Uğurludural- Bahçeşehir Okulları Türkçe Bölüm Başkanı. Türkçe sorularını içerik bakımından incelediğimizde 20 sorunun kazanım dağılımı şöyledir:

Tülay Uğurludural- Bahçeşehir Okulları Türkçe Bölüm Başkanı. Türkçe sorularını içerik bakımından incelediğimizde 20 sorunun kazanım dağılımı şöyledir: Bahçeşehir Okulları Bölüm Başkanları, TEOG -1; Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce sınavlarını yorumladı; Tülay Uğurludural- Bahçeşehir

Detaylı

5. Sınıf Taragöz Değerlendirme Sınavı 1

5. Sınıf Taragöz Değerlendirme Sınavı 1 5. Sınıf Taragöz Değerlendirme Sınavı Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe Matematik Fen ve Teknoloji Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler: Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur. Cümle Bilgisi: Anlamlı ve

Detaylı

MATEMATİĞİN DOĞASI, YAPISI VE İŞLEVİ

MATEMATİĞİN DOĞASI, YAPISI VE İŞLEVİ İÇİNDEKİLER Önsöz.III Bölüm I: MATEMATİĞİN DOĞASI, YAPISI VE İŞLEVİ 11 1.1. Matematiğin Tanımına Çeşitli Yaklaşımlar 12 1.2.Matematik Öğrenmenin Amaçları 13 1.3.Matematik ile Diğer Öğrenme Alanlarının

Detaylı

PESA-5. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

PESA-5. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama

Detaylı

S İ S 4 2013. 2. sınıf Matematik(ORTAK) Doğal Sayılarla Toplama İslemi 1. Toplamları 100 e kadar olan doğal sayıların eldesiz toplama islemini yapar.

S İ S 4 2013. 2. sınıf Matematik(ORTAK) Doğal Sayılarla Toplama İslemi 1. Toplamları 100 e kadar olan doğal sayıların eldesiz toplama islemini yapar. S İ S 4 2013 SINIF DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf Türkçe 4. Söz Varlığını Geliştirme Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur. 2. sınıf Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuduklarının konusunu belirler. 2. sınıf

Detaylı

ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975

ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975 Bu formun ç kt s n al p ço altarak ö rencilerinizin ücretsiz Morpa Kampüs yarıyıl tatili üyeli inden yararlanmalar n sa layabilirsiniz.! ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975! ISBN NUMARASI:

Detaylı