Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu"

Transkript

1 Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu - Yeni Sınav Sistemine Uygun

2 DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME, öğrenilenlerin bilimsel verilerle not ya da puan denilen rakamlarla somutlaştırılmış halidir.

3 BAŞARI insanın istediğini elde etmesidir. Başarıya ulaşmanın üç temel unsuru vardır: 1. Planlama 2. Uygulama 3. Değerlendirme Son unsur olan değerlendirmenin amacı, başarıya ulaşmak için gerekli bilgi eksikliğinin (varsa) tespitidir. İyi yapılmış bir değerlendirme, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için gerekenin yapılmasını sağlar. Farklı Yayıncılık olarak 12 yıllık sektörel faaliyetlerimizle SINAV UYGULAMA ve DEĞERLENDİRME yapıyoruz. Bu konuda sıfıra yakın hatayla hızlı, detaylı ve son teknolojiyle hizmet vermek için beraberliğinizi bekliyoruz. 1. ve 2. Basamak SİZİN 3. Basamak BİZİM İŞİMİZ

4 DENEME SINAVI UYGULAMASI Dikkat!.. Bu sayfayı dikkatlice okumadan lütfen kataloğumuzun diğer sayfalarını incelemeyiniz. Sınavlarımıza Ait Genel Bilgiler Sınavlarımız, MEB in yeni sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav soru sayıları kademeli olarak arttırılmış olup; 2. sınıflara 40, 3. sınıflara 50, 4. sınıflara 60, 5. sınıflara 70, 6. sınıflara 80, 7. sınıflara 90, 8. sınıflara 120 soru sorulmuştur. Türkiye genelindeki deneme sınavlarımız, sınıf bazında görülen bütün derslerden uygulanır. Sınavların değerlendirme hizmeti firmamız tarafından yapılır. Bölge bayilerimiz sınavlarda kitapçıkların, karne ve raporların dağıtımında gerekli hassasiyeti göstereceklerdir. Sınav süreleri: 2. sınıfta 75 dk; 3. ve 4. sınıfta 80 dk; 5. sınıfta 90 dk; 6. ve 7. sınıflarda 120 dk; 8. sınıflarda 240 dk. olarak uygulanacak olup, yanlış yanıt verilen sorular nedeni ile puan düşürülmesi uygulanmayacaktır. 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıfların sınavları tek oturumda; 8. sınıfların sınavları ise iki oturum şeklinde planlanıp, şöyle uygulanacaktır: I. oturum: Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi II. oturum: Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce İlerideki sınıflarda yapılacak sınavlara hazırlık amacıyla 5. sınıflara da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ait sorular ilave edilmiştir.

5 Türkiye Genelinde Farklı Yayıncılık Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Sayı Sınav Tarihleri 21 Ekim - 23 Ekim 18 Kasım - 20 Kasım Farklı Yayıncılık Sınav Değerlendirmelerinde Hızlı ve Doğru Sonuç Vermektedir! 23 Aralık - 25 Aralık 23 Şubat - 25 Şubat 23 Mart - 25 Mart 18 Nisan - 20 Nisan Sınav tarihlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik ayrıca duyurulacaktır.

6 FARKLI YAYINCILIK ORTAK SINAV UYGULAMASI AYRICALIKLARI 1 Sınav Öncesi Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Kağıtlarının Gönderilmesi Sınav takviminde belirtilen kazanımlar listesine uygun olarak hazırlanan Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Formları ile birlikte, her sınıf düzeyinde bildirilen öğrenci sayısı kadar okullara gönderilir. Okullar; Kendilerine ulaşan soru kitapçıkları ve optik kağıtlarıyla sınavı uygular. Sınav tamamlandıktan sonra cevap formlarını sınıflara göre toplayarak tutanakla bayiye veya Farklı Yayıncılık sınav merkezine gönderir. Sınavın 2Uygulanması

7 3 5 4 Sınavların Okutulması ve Değerlendirilmesi Okullardan gelen paketler merkeze ulaştıktan sonra; Şubelerden sınav cevap kağıtlarının tümünün gelmesi beklenmeksizin okutulup değerlendirilebilir. Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler kendilerine özgü panellerden sisteme girerek okulları ve öğrencileri ile ilgili sınav bilgilerine ulaşırlar. Sınav Sonuçları Sınav Sonrası Değerlendirme Hizmeti Farklı Yayıncılık Sınav Merkezi nde ortak sınava ait optik formların okutulması sonrası, değerlendirme işlemi otomatik olarak tamamlanır. Okullar isterlerse herhangi bir kargo veya bilgi transferi beklemeksizin, sisteme girerek aşağıdaki işlemleri yapabilirler. Sınava katılan öğrencilerinin, konu analizini de içeren Sınav Sonuç Karnelerini yazdırabilirler. Sonradan gelen formlar okutuldukça sistem otomatik olarak sıralamarı ve hesaplamayı yeni sayıya göre düzenler. Tüm işlemler Web Tabanlı farklisinav.com üzerinden yapıldığı için herhangi bir bilgi gönderimine gerek olmaksızın tüm okullar, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler sisteme girerek sınav ile ilgili bilgileri görebilir ve yazıcıdan yazdırabilirler. Sınava ait başarı listelerini, konu, soru ve madde analizlerini görebilirler. 100 e yakın liste ve grafikleri yazıcıdan alıp, pdf ve excel gibi birçok formatta bilgisayarlarına kayıt yapabilirler. Önceki sınavlar ile karşılaştırmalı Okul, Sınıf, Öğretmen, Ders, Konu tablolarına ulaşarak performans değerlendirmelerini yapabilirler.

8 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Giriş Yöntemleri Listelerin Oluşturulması

9 Sınıf, Şube, Öğrenci Listesi farklisinav.com Web Platformu Uygulaması

10 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Okul Karnesi

11 Genel Okul Ortalamaları farklisinav.com Web Platformu Uygulaması İl Okul Ortalamaları

12 farklisinav.com Web Platformu Uygulaması Kurum Sınav Karşılaştırma Öğrenci Sınav Karşılaştırma

13 Sınav Sonuç Belgesi farklisinav.com Web Platformu Uygulaması

14 - Öğretim Yılı 2. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK (MEB) (ÖZEL) HAYAT BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Ses, Harf ve Hece Bilgisi - Dinleme, Konuşma, Okuma, Yazma Kuralları - Eş ve Karşıt Anlamlı Sözcükler - Okuduğunu Anlama - Geometrik Cisimler ve Şekiller - Uzunlukları Ölçme (1, 2, 3, 6 Kazanımları) - Tablo - Deste ve Düzine - Doğ. Sayıları Okuma, Yazma - Geometrik Cisimler - Deste ve Düzine - Doğal Sayıları Okuma, Yazma - Basamak ve Basamak Değeri - Eldesiz Toplama İşlemi - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-15 ve 30.) 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Eş Sesli Sözcükler - 5N - 1K - Cümle Bilgisi - Rakamların Basamak Değerleri - Sıra Bildiren Sayılar - Geometrik Şekillerin Köşe ve Kenarları - Simetri - Tam ve Yarım Saatler - Onluk Bozmadan Çıkarma İşlemi - Uzunlukları Ölçme - Geometrik Cisimler ve Şekiller - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-23) 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Sebep - Sonuç İlişkisi - Ritmik Saymalar - Örüntü ve Süslemeler - Doğ. Sayıları Karşılaştırma ve Sıralama - Toplama İşlemi - Çıkarma İşlemi (Onluk Bozmadan) - Verilmeyen Toplananı Bulma - Tam ve Yarım Saatler - Eldeli Toplama İşlemi - Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi - Örüntü ve Süslemeler - Simetri - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım 1-4) 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT 5. SINAV 23 MART 25 MART - Karşılaştırma Cümleleri - Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler - Trafik İşaretlerinin Anlamları - Adlar - Metinde Konu - Şiirde Ana Duygu - Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları - Paralarımız - Doğal Sayıları Yuvarlama - Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde sonucu tahmin etme - Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma - Sıvıları Ölçme - Çarpma İşlemi (1 ve 2. Kazanım) - Doğ. Say. Karş. ve Sıralama - Verilmeyen Top. ile Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma - Geo. Şek. Köşe ve Kenarları - Kesirler - Tartma - Sıvıları Ölçme - Zihinden Top. İşlemi - Ritmik Saymalar, Sayı Örüntüleri - Zihinden Çıkarma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-22) - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvan (Kazanım: 1-32) 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Olayların Oluş Sırası - Beden Dili - Grafik ve Tablo Yorumlama - Çarpma İşlemi - Kalansız Gruplanabilen En Çok 20 Nesneyi Birer, İkişer, Üçer, Dörder, Beşerli Gruplama - Sıra Bildiren Sayılar - Doğal Sayıları Yuvarlama - Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam - Dün, Bugün, Yarın (Kazanım: 1-5) Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

15 - Öğretim Yılı 3. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu MATEMATİK Sınav Tarihi TÜRKÇE (MEB) (ÖZEL) FEN BİLİMLERİ HAYAT BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Dileme, Konuşma, Okuma - Yazma Kuralları - Harf, Hece, Sözcük Bilgisi - Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler - Eş Sesli Sözcükler - Nokta - Düzlem - Geometrik Cisimlerin Yüzleri ve Açınımları - Tablo - Şekil Grafiği - Doğal Sayılar - Düzlem - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Doğal Sayılar (Kazanım: 1, 2, 3, 4, 5) - Beş Duyumuz - Kuvveti Tanıyalım - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-18) 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Sözcük Türetme - Cümle Bilgisi - 5N - 1K - Toplama İşlemi - Zihinden Toplama İşlemi - Toplama İşleminde Sonucu Tahmin Etme - Toplama İşlemi - Tablo - Şekil Grafiği - Zihinden Toplama - Toplama İşlemi Sonucu Tahmin Etme Maddeyi Tanıyalım (Kazanım: 1, 2) - Okul Heyecanım (Kazanım: 1-25) 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları - Sebep - Sonuç İlişkisi - Karşılaştırma Cümleleri - Adlar - Paralarımız - Doğru - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Doğru - Nokta - Ritmik Saymalar - Sayı Örüntüleri - Tek ve Çift Doğal Sayılar - Romen Rakamları - Maddeyi Tanıyalım - Çevremizdeki Işık ve Sesler (Kazanım: 1, 2) - Okul Heyecanım - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-9) 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Adların Yerine Kullanılan Sözcükler - Adlarda Aitlik - Duygusal ve Abartılı İfadeler -Gerçek ve Hayal Ürünü İfadeler - Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler - Görsel - Metin İlişkisi - Alan - Çıkarma İşlemi - Açı - Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember - Çıkarma İşlemi - Zihinden Çıkarma İşlemi - Tartma - Paralarımız - Açı - Çevremizdeki Işık ve Sesler - Canlılar Dünyasına Yolculuk (Kazanım: 1, 2, 3) - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-24) 5. SINAV 23 MART 25 MART - Olayların Oluş Sırası - Varlıkları Niteleyen Sözcükler - Betimleme - Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler - Özetleyen, Sonuç Bildiren İfadeler - Ritmik Saymalar - Çarpma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Kesir Kavramı - Canlılar Dünyasına Yolculuk - Benim Eşsiz Yuvam (Kazanım: 1-39) 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Metinde Konu ve Ana Düşünce - Şiirde Ana Duygu - Önem Belirten İfadeler - Uzunlukları Ölçme - Çevre - Kesirleri Karşılaştırma - Uzunlukları Ölçme - Üçgen, Kare ve Dikdörtgenin Kenar Özellikleri - Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar (Kazanım: 1, 2) - Benim Eşsiz Yuvam - Dün, Bugün, Yarın (Kazanım: 1-6) Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

16 - Öğretim Yılı 4. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK (MEB) (ÖZEL) FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Dinleme, Konuşma, Okuma - Yazma Kuralları - Harf ve Hece Bilgisi - Sözcük Bilgisi - Sözcükte Anlam - Açı ve Açı Ölçüsü - Üçgen, Kare ve Dikdörtgen - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Açı ve Açı Ölçüsü - Üçgen, Kare ve Dikdörtgen - Simetri - Örüntü ve Süslemeler - Sayı Örüntüleri - Sütun Grafiği - Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim - Kendimi Tanıyorum - Geçmişimi Öğreniyorum (Kazanım: 1, 2, 3) - Apologizing - Asking for permission - Making simple requests - Telling someone what to do - Describing characters/people - Identifying countries and nationalities - Talking about the locations of things 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Cümle Bilgisi - 5N - 1K - Sütun Grafiği - Doğal Sayılar - Toplama İşlemi - Zamanı Ölçme (Yıl, Ay, Hafta, Gün) - Doğal Sayılar - Toplama İşlemi - Çıkarma İşlemi - Madde ve Değişim (Kazanım: 1, 2, 3) - Geçmişimi Öğreniyorum - Yaşadığımız Yer (Kazanım: 1, 2) - Expressing likes and dislikes - Making simple requests - Describing characters / people - Talking about the locations of things 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Hikâye Unsurları - Cümlede Anlam - Adlar - Adlarda Aitlik - Çıkarma İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Çarpma İşlemi - Bölme İşlemi - Madde ve Değişim (Kazanım: 4, 5, 6, 7) - Yaşadığımız Yer - Expressing ability and inability - Talking about possessions - Expressing likes and dislikes 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Metnin Bölümleri - Varlıkları Niteleyen Sözcükler - Metinde Konu - Betimleme - Olayların Oluş Sırası - Tartma - Sıvıları Ölçme - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama, Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme - Kesirler - Tartma - Doğal Sayıları Yuvarlama - Zihinden toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşl. Sonucu Tahmin Etme - Sıvaları Ölçme - Kesirleri Tanıyalım - Işık ve Ses (Kazanım: 1, 2, 3, 4, 5) - İyi Ki Var - Describing what people do regularly - Telling the time, days and dates - Expressing ability and inability 5. SINAV 23 MART 25 MART - Metinde Ana Düşünce - Şiirde Ana Duygu - Adların Yerini Tatan Sözcükler - Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Alan - Kesirleri Karşılaştırma - Bir Çokluğun İstenilen Kesir Kadarını Bulma - Zamanı Ölçme - Alan - Işık ve Ses (Kazanım: 6, 7, 8, 9) - Hep Birlikte (Kazanım: 1, 2, 3) - Giving and responding to simple in structions - Talking about locations - Telling someone what to do 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Görsel Okuma - İş ve Hareket Bildiren Sözcükler - Ondalık Kesirler - Uzunlukları Ölçme - Uzunlukları Ölçme - Üçgenleri Kenar Uzunluklarına Göre Sınıflandırma - Ondalık Kesirler - Gezegenimiz Dünya - Hep Birlikte - İnsanlar ve Yönetim (Kazanım: 1, 2) - Describing what people do regularly (jobs) - Expressing likes and dislikes - Talking about locations Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

17 - Öğretim Yılı 5. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Hikâye Unsurları - Doğal Sayılar - Şekil ve Sayı Örüntüleri - Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Zihinden Toplama ve Çıkarma - Toplama ve Çıkarma İşl. Sonucunu Tahmin Etme - Doğal Sayılarla Çarpma ve Bölme İşl. - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim Kazanımlar 1. (1, 2, 3, 4, 5, 6) 2. (1, 2, 3, 4) - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye (1. Kazanım) - Allah İnancı - Describing what people do regularly - Telleng the time, days and dates - Talking about locations of things - Telling someone what to do 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Metinde Anlam - 5N 1K - Görsel Okuma - Sözcük Türleri (İsimler) - Zihinden Çarpma ve Bölme İşl. - Çarpma ve Bölme İşl. Sonucunu Tahmin Etme - Çarpma ve Böl. İşl. Verilmeyeni Bulma - Üslü Sayılar - Parantezli İşlemler - Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim - Ölçülmesi (Kazanım 1) Kuvvetin Büyüklüğünün - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Describing characters / people - Expressing ability and inability - Expressing likes and dislikes - Greeting and meeting people - Identifying countries and nationalities - Talking about location of things 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsimler-Zamirler) - 5N 1K - Zamanı Ölçme - Sıklık Tablosu - Sütun Grafiği - Ağaç Şeması - Doğru - Doğ. Parçası - Işın - Bir Noktanın Diğer Bir Nok. Göre Konumu - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi (Kazanım 1) - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Describing what people do regularly - Expressing ability and inability - Expressing likes and dislikes 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT 5. SINAV 23 MART 25 MART 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsimler-Zamirler) - 5N 1K - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri (İsim-Zamir-Sıfat) - Kurallı Cümleler Oluşturma - Yapım Ekleri - Metinde Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcük Türleri - Cümlenin Ögeleri - Sözcükte Yapı - Doğru ve Doğru Parçası Çizme - Açı ve Çeşitleri - Çokgenler - Kenar ve Açı Özelliklerine Göre Üçgenler - Kesirler - Kesirleri Karş. ve Sıralama - Kesirlerle Top. ve Çık. İşl. - Ondalık Kesirler - Ondalık Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşl. - Yüzdeler - Yüzde Problemleri - Uzunluk Ölçme Birimleri - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi (Kazanım 2, 3, 4) - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanım 1, 2, 3) - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanımlar 4. (1) - 5. (1, 2) - Vücudumuzun Bilmesesini Çözelim - Kuvvetin Büyüklüğünün Ölçülmesi - Maddenin Değişimi - Işığın ve Sesin Yayılması (Kazanımlar 4. (1) - 5. (1, 2) - Canlılar Dünyasını Gezelim, Tanıyalım Kazanım 1. (1) - 2. (1, 2) -Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Haklarımı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Gerçekleşen Düşler - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım - Haklarımızı Öğreniyorum - Adım Adım Türkiye - Bölgemizi Tanıyalım - Ürettiklerimiz - Gerçekleşen Düşler - Toplum İçin Çalışanlar - Allah İnancı - İbadet Konusunda Bilgilerim - Hz. Muhammed ve Aile Hayatı - Kur an ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım - Vatanımızı ve Milletimizi Seviyoruz - Expressing basic needs - Expressing feelings - Making simple suggestions - Talking about possessions - Telling someone what to do - Describing what people do regularly - Describing characters / people - Describing what people do - Expressing dislikes - Stating personel opinions - Telling the time, days and dates - Asking for permission - Expressing and responding to thanks - Expressing basic needs - Expressing likes and dislikes - Expressing obligation - Greeting and meeting people - Telling the time, days and dates Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

18 - Öğretim Yılı 6. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Kök - Ekler) - Doğal Sayılarla İşlemler - Çarpanlar ve Katlar - Bölünebilme Kuralları - Asal Sayılar - EBOB ve EKOK - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2, 3) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam (1. ve 2. Kazanımlar) - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Describing what people do regularly - Telling the time, days and dates - Accepting and refusing - Describing what people do regularly - Expressing likes and dislikes 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Kök - Ekler) - Açılar - Oran - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Describing places - Describing what people are doing now - Making comparisons - Accepting and refusing - Expressing likes and dislikes 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Paragrafta Anlam - Sözcükte Yapı (Yapısına Göre Söz.) - Kelime Türleri (İsimler) - İki Çokluğun Birbirine Oranı - Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Kesirlerle Çarpma ve Bölme İşlemleri - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı (Kazanım 1) - Sosyal Bilgileri Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Describing places - Describing the weather - Expressing feelings - Accepting and refusing 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsimler - Zamirler) - Kesirlerle Yapılan İşl. Son. Tahmin Etme - Ondalık Gösterim - Ondalık Gös. Ver. Sayılarla İşlemler - Araştırma Soruları Üretme, veri Toplama ve Düzenleme - Veri Analizi - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses (Kazanım 1, 2) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - Describing places - Expressing feelings - Expressing likes and dislikes - Making comparisons - Stating personal opininons 5. SINAV 23 MART 25 MART 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsimler-Zam.-Sıf.) - Paragrafta Anlam - Yazım ve Noktalama - Sözcükte Yapı - Kelime Türleri (İsim-Zamir-Sıfat- Edat-Bağlaç) - İsim ve Sıfat Tamlamaları - Tam Sayılar - Bir Tam Sayının Mutlak Değeri - Tam Sayıları Karşılaştırma ve Sıralama - Tam Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Cebirsel İfadeler - Cebirsel İfadelerle Toplama ve Çıkarma İşl. - Bir Doğ. Sayıyla Bir Cebirsel İf. Çarpma - Alan Ölçme (Paralelkenar) - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme (Kazanım 1) - Vücudumuzda Sistemler - Maddenin Tanecikli Yapısı - Işık ve Ses - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme (Kazanım 1) - Madde ve Isı (Kazanım 1) - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Ülkemiz ve Dünya - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peygamber Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - İslam Dininin Sakınılmasını İstediği Dav. - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum - Yeryüzünde Yaşam - İpek Yolunda Türkler - Ülkemizin Kaynakları - Ülkemiz ve Dünya - Demokrasinin Serüveni - Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İman - Namaz İbadeti - Son Peyg. Hz. Muhammed - Kur an-ı Kerim in Temel Eğitici Nitelikleri - İslam Dininin Sakınılmasını İstediği Dav. - İslamiyet ve Türkler - Stating personal opinions - Talking about past events - Expressing feelings - Describing the weather - Describing what people do regularly - Expressing ability and inability - Naming the days - Telling the time, days and dates - Expressing feelings Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

19 - Öğretim Yılı 7. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu Sınav Tarihi TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ SOSYAL BİLGİLER (MEB) (ÖZEL) İNGİLİZCE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip ve Anlam - Bildirme ve Dilek Kipleri - Tam Sayılarla İşlemler - Rasyonel Sayılar - Rasyonel Sayılarla İşl. - Tam Sayılarla İşlemler - Örüntüler ve İlişkiler - Rasyonel Sayılar - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2, 3) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Melek ve Ahiret İnancı - Describing characters / people - Giving explanations / reassons - Making simple comparisons - Talking about past events - Telling the time, days and dates 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip ve Anlam - Bildirme ve Dilek Kipleri - Rasyonel Sayılarla Çok Amaçlı İşlemler - Cebir (Tam Sayıların Kendileri ile Tekrarlı Çarpımını Üslü Olarak İfade Etme) - Rasyonel Sayılarla İşl. - Cebirsel İfadeler (Cebirsel İfadelerle Top. Çıkarma ve Çarpma İşl.) - Vücudumuzda Sistemler (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Describing the frequency of actions - Describing what people are doing now - Describing what people do regularly - Giving explanations and reasons - Talking about past events - Telling people what we know 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip - Fiilde Yapı - Örüntüler ve İlişkiler - Cebirsel İfadeler - Denklemler - İki Boyutlu Kartezyen Koordinat Sistemi - Doğrusal Denklemlerin Grafiği - Örüntüler ve İlişkiler - Denklemler - Kartezyen Koordinat Sis. - Doğrusal Denklemlerin Grafiği - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik (Kazanım 1) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Describing the frequency of actions - Giving explanations / reasons - Making simple suggestions - Talking about past events 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Paragrafta Anlam - Fiilde Kip - Fiilde Yapı - Basit ve Birleşik Çekimli Fiiller - Doğrular ve Açılar - Oran ve Orantı - Bilinçli Tüketim Aritmetiği - Dönüşüm Geometrisi - Çokgenler - Açıları Ölçme - Örüntü ve Süslemeler - Oran ve Orantı - Bilinçli Tüketim Aritmetiği - Doğrular ve Açılar - Açıları Ölçme - Çokgenler - Örüntü ve Süslemeler - Eşlik ve Benzerlik - Dönüşüm Geometrisi - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zaman İçinde Bilim - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Bir Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - Describing what people do regularly - Expressing preferences - Giving explanations / reasons - Stating personel opinions - Talking about past events 5. SINAV 23 MART 25 MART - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiiller - Ek - Fiiller - Çember ve Daire - Açıları Ölçme - Çember ve Çember Parçasının Uzunluğu - Daire ve Daire Biriminin Alanı - Eşlik ve Benzerlik - Çokgenler - Dörtgensel Bölgelerin Alanı - Kenar Uzunluğu ile Alan Arasındaki İlişki - Çevre Uzunluğu ile Alan Arasındaki İlişki - Çemberin Özellikleri - Çemberin Düzlemde Ayırdığı Bölgeler - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zamin İçinde Bilim - Ekonomi ve Sosyal Hayat - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Accepting and refusing - Expressing basic needs - Expressing quantity - Talking about past events - Giving and responding to simple instructions - Making simple suggestions 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiiller - Ek - Fiiller - Zafrlar - Tablo ve Grafikler - Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri - Tam Sayılarla İşlemler - Çember ve Daire - Açıları Ölçme - Çemberin ve Çember Parçasının Uzunluğu - Dairenin ve Daire Biriminin Alanı - Vücudumuzda Sistemler - Yaşamımızdaki Elektrik - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Işık (Kazanım 1, 2) - İletişim ve İnsan İlişkileri - Ülkemizde Nüfus - Türk Tarihinde Yolculuk - Zamin İçinde Bilim - Ekonomi ve Sosyal Hayat - Yaşayan Demokrasi - Melek ve Ahiret İnancı - Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti - Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed - Kur an da Akıl ve Bilgi - İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Kültürümüz ve Din - Making predictions about the future - Making simple suggestions - Talking about possessions - Talking about past events Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

20 DİKKAT!.. 8. SINIF SINAVLARIMIZ 2 OTURUM ŞEKLİNDE YAPILACAKTIR. 1. Oturum: Türkçe, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Oturum: Matematik, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce şeklinde olacaktır. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ T.C. İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Sınav Tarihi TÜRKÇE FEN BİLİMLERİ MATEMATİK İNGİLİZCE 1. SINAV 21 EKİM 23 EKİM 2. SINAV 18 KASIM 20 KASIM 3. SINAV 23 ARALIK 25 ARALIK - Sözcükte Anlam - Cümlede Anlam - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Edebî Türler - Parafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Öğretim Yılı 8. Sınıf Deneme Sınavları Kazanım Tablosu - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım (Kazanım 1, 2, 3, 4, 5) - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım (Kazanım 1) - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri (Kazanım 1, 2) - Allah Herşeyi Bir Ölçüye Göre Yaratmıştır - Kader ve Evrendeki Yasalar - İnsan İradesi ve Kader - İnsanın Özgürlüğü ve Sorumluluğu - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık - Dünya Hayatının Sonu: Ecel ve Ömür - Allaha Güvenmek - Ayete l-kürsi ve Anlamı - İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı - İslam ın Paylaşmaya Verdiği Önem - Zekat - Sadaka - Yardımlaşma Kurumlarımız - Haç Nedir ve Niçin Yapılır - Haç ve Umre İle İlgili Kavramlar - Haç ın İnsan Davranışları Üzerindeki Etkisi - Örüntü ve Süslemeler - Dönüşüm Geometrisi - Tablo ve Grafikler - Üslü Sayılar - Üslü Sayılarla İşlemler - Kare Köklü Sayılar - Kare Köklü Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri - Kare Köklü Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri - Ondalık Kesirlerin Kare Kökleri - Olay Çeşitleri - Gerçek Sayılar - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler 1. Kazanım - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyunış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstaklâl Ya Ölüm - Instructing or directing others to do something - Advising others to do something - Inquiring and expressing how certain/uncertain one is of something - Expressing opinions and makin choices - Inquiring about and expressing expectations - Describing personal qualities - Asking for and giving information about habits and pastimes - Imparting and seeking factual information - Identifying, asking, describing following and giving simple instructions - Describing simple processes and drawing simple conclusions - Seeking and giving information and advice - Suggesting a course of action - Responding to offers and suggestions - Warning others to take care or to refrain from doing something, - Instructing or directing others to do something - Drawing simple conclusions and making recommendations - Describing people (personal appearance, qualities) - Imparting and seeking factual information - Expressing surprise - Talking about past events and states in the past - Understanding and producing simple narratives - Expressing (in) ability in the past - Imparting and seeking factual information - Talking about past events and states in the past - Understanding and producing simple narratves - Expressing (in) Ability in the past - Describing people (personal appearance, qualities) - Expressing surprise - Advising others to do something - Expressing opinions and making choices 4. SINAV 23 ŞUBAT 25 ŞUBAT - Parafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Edebî Türler - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses (Kazanım 1, 2, 3) - Kurban Nedir? Niçin Kesilir? - Tığlama (Kesme) Duası - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri - Üçgenler - Üçgenlerde Ölçme - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Imparting and seeking factual information - Talking about personal experiences - Requesting others to do something - Talking about past events and states in the past - Instructing or directing others to do something - Requesting assistance - Refusing and apologizing - Talking about recent activities and completed actions - Expressing gratitude 5. SINAV 23 MART 25 MART - Paragrafta Anlam - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Cümle Türleri - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses - Maddenin Hâlleri ve Isı (Kazanım 1, 2, 3) - Kaza ve Kader - Zekat - Hac ve Kurban İbadeti - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Örüntüler ve İşkiler - Cebirsel İfadeler - Cebirsel İfadeleri Çarpanlarına Ayırma - Rasyonel Cebirsel İfadelerle İşlem Yapma - Kombinasyon - Permitasyon ve Kombinasyon Arasındaki Fark - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Atatürkçülük - Imparting and seeking factual information - Describing education, qualifications and skills - Talking about accomplishments - Understanding and producing simple narratives - Expressing accomplishments - Expressing recent activities and completed actions - Expressing personel experiences 6. SINAV 18 NİSAN 20 NİSAN - Parafta Anlam - Edebî Türler - Fiilimsiler - Cümlenin Ögeleri - Fiilde Çatı - Cümle Türleri - Anlatım Bozuklukları - Hücre Bölünmesi ve Kalıtım - Maddenin Yapısı ve Özellikleri - Ses - Maddenin Hâlleri ve Isı - Canlılar ve Enerji İlişkileri (Kazanım 1) - Kaza ve Kader - Zekat - Hac ve Kurban İbadeti - Hz. Muhammed in Hayatından Örnek Davranışlar - Kuran da Akıl ve Bilgi - İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar - Dinler ve Evrensel Öğütleri - Denklemler - Geometrik Cisimler - Bir Kahraman Doğuyor - Millî Uyanış - Yurdumuzun İşgaline Tepkiler - Ya İstiklâl Ya Ölüm - Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar - Atatürkçülük - Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası ve Atatürk ün Ölümü - Understanding simple stories and acknowledging others viewpoints - Expressing personal goals and outcomes - Expressing want, desire - Inquiring about want, desire - Asking and answering questions to check on meaning (purpose) and intertion - Expressing purpose, cause and result, and giving reasons - Identifying and expressing personal strengths and weaknesses - Describing people in terms of personal qualities - Expressing recent activities and completed actions - Refusing and apologizing Not: Her sınavda, önceki sınavlarda belirtilen kazanımlara ait sorulara da yer verilecektir.

21 Ortaokul Soru Bankası Kitaplarımız Kurslar ve sınavlara hazırlık için en ideal kaynak kitaplar

22 İLKOKUL KİTAPLARIMIZ Farklı ile Çalışıyorum Başarıya Ulaşıyorum!

23 TEST ETKİNLİKLİ HİKAYELERİMİZ

24 Deneme Sınavlarında da FARKLIYIZ! Farklı Yayıncılık ürünlerini temin edebileceğiniz bayimiz Nuripaşa Mah. Merv Cad. 65/8 Sk. No:11 Zeytinburnu / İstanbul Tel.: Belgeç.:

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk)

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 3. SINIF (17 SORU) Anlamlı ve Kurallı Cümle Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler Okuduğunu Anlama Sözlük Çalışması 5N1K

Detaylı

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA 8. SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 19.10.2016 Fiilimsiler (özne - yüklem) Çarpanlar ve Katlar (8.1.1.1. 8.1.1.3. Kazanımlar) Üslü İfadeler (8.1.2.1 8.1.2.4. Kazanımlar)

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI / 2015-2016 EĞİTİM YILI TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma 1. Yazma Kurallarını

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI SINIF DERS KONU SORU SAYISI. SINIFLAR 0.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle

Detaylı

TEOG Sınavlarına Hazırlık ve Deneme Sınavları Yayın Kataloğu

TEOG Sınavlarına Hazırlık ve Deneme Sınavları Yayın Kataloğu TEOG Sınavlarına Hazırlık ve Deneme Sınavları Yayın Kataloğu 16-17 Yeni Sınav Sistemine Uygun DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME,

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 05 (KDÇ - 05) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 05 (KDÇ - 05) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI 08.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) SINIF DERS KONU Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle Bilgisi Parçada Anlam Doğal Sayılar Ölçü Doğal Sayılarla Toplama

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI Kelimede Anlam 7 Cümlede Anlam 6 Parçada Anlam 2 TOPLAM 15 Doğal Sayılar 4 Doğal Sayılarla Toplama 2 Doğal Sayılarla Çıkarma 3 Kesirler 2 MATEMATİK Ölçüler 3 Örüntüler 1 Geometri 3 Tablo ve Grafikler 2

Detaylı

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 20. kazanımlar Okul Heyecanım 21 30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7 20. kazanımlar Benim

Detaylı

AKDAY 3.Sınıf Türkçe Konu Başlıkları

AKDAY 3.Sınıf Türkçe Konu Başlıkları AKDAY 3.Sınıf Türkçe Anlam bilgisi Günlük işlerdeki diyalog Cümle bilgisi Cümleri uygun kelimelerle tamamlama Cümlede gereksiz kullanılan kelime Anlamlı ve kurallı cümleler kurma Sözlük çalışması Konu

Detaylı

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf 1 Türkçe 8. sınıf 2 Türkçe 8. sınıf 3 Türkçe 8. sınıf 4 Türkçe 8. sınıf 5 Türkçe 8. sınıf 6 Türkçe 8. sınıf 7 Türkçe 8. sınıf 8 Türkçe 8. sınıf 9 Türkçe 8. sınıf 10 Türkçe 8. sınıf 11 Türkçe Cümleyle

Detaylı

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-10. kazanımlar Okul Heyecanım 11-20. kazanımlar Okul Heyecanım 21-30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7-20. kazanımlar Benim

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 27.10.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Paragrafta

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Sesli Sözcükler Şiir Yorumlama Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Zıt Anlamlı Sözcükler 5N 1K Hikâyenin

Detaylı

TÜRKİYE GENELİ GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI. Sözel Yetenek Sayısal Yetenek Şekil Yeteneği Çoklu Yetenek

TÜRKİYE GENELİ GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI. Sözel Yetenek Sayısal Yetenek Şekil Yeteneği Çoklu Yetenek Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90dk) 3. SINIF Duygusal ve Abartılı İfadeler Okuduğunu Anlama Görsel Okuma Geometrik Cisimler Geometrik Şekiller Simetri Açılar Doğal Sayılar Özellik Bildiren Sözcükler nı Değiştiren

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 02 (KDÇ - 02) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 02 (KDÇ - 02) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR 0..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Cümle Bilgisi Doğal Sayılar Doğal Sayılarla Toplama İşlemi Ritmik

Detaylı

SİS 2 (04.12.2014) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS 2 (04.12.2014) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf 1 1. tema 4 2. Okuduğu metni anlama ve çözümleme 19. Metinde yararlanılan düşünceyi geliştirme yollarının işlevlerini açıklar. 8. sınıf 2 1. tema 4 4. Söz varlığını zenginleştirme 1. Kelimeler

Detaylı

Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları

Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları - Yeni Sınav Sistemine Uygun - Öğretim Yılı Sınav Uygulama Tarih Çizelgesi Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Farklı Yayıncılık Sınav

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ 2013-201 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE KONULAR 3 Fiilimsi EYLÜL Fiilimsi 1 Fiilimsi 2 Fiilimsi 3 KURBAN BAYRAMI EKİM Fiilimsi Fiilimsi 1

Detaylı

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM)

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM) 8. SINIF (1. BÖLÜM) (Sınav Süresi : 90 dk) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (20 SORU) Eylemsiler Cümlenin Ögeleri Eylemde Çatı Tür ve Şekil Bilgisi Fraktal Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Üslü Sayılar

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF

Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF / 2015-2016 EĞİTİM YILI Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere

Detaylı

SORU SAYISI 40. Friends. Words. A Teması. - Uzunlukları ölçme. - Zamanı ölçme. - Sayıları karşılaştırma ve sıralama. - Örüntü ve süslemeler

SORU SAYISI 40. Friends. Words. A Teması. - Uzunlukları ölçme. - Zamanı ölçme. - Sayıları karşılaştırma ve sıralama. - Örüntü ve süslemeler - EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 2. SINIFLAR ÖLÇME DEĞERLENDİRME LARI KONU VE KAZANIM TABLOSU. TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 1 1-4 KASIM - Seslerden heceler, hecelerden sözcükler, sözcüklerden cümle

Detaylı

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Noktalama İşaretleri 5 Parçada Anlam 5 Doğal Sayılar 5 Ölçüler Örüntüler

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 25.12.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Sebep-Sonuç

Detaylı

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 5N 1K Onluk ve Birlikler Fiziksel Özelliklerimiz Words Paragrafın Konusu Deste ve Düzine Yeteneklerimiz

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.04.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI

6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI 1 Planlama Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam 2 Cümlede Anlam 3 4 Metin Yorumu Yazım Kuralları ktalama İşaretleri 6 Kelime Yapısı 7 Sözcük Türleri ve Tamlama 6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Süresi (Ders

Detaylı

5. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen. Anlatım Yöntem ve Teknikleri Anlatım Yöntem ve Teknikleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2

5. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen. Anlatım Yöntem ve Teknikleri Anlatım Yöntem ve Teknikleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlede Anlam 3 Metin Yorumu Anlatım Yöntemleri ve İfade Biçimleri Yazım ve ktalama Sözcük Türleri 7 Cümlenin Ögeleri 8 Kelime Yapısı. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Keşfetme

Detaylı

İLKÖĞRETİM. Deneme Tarihleri. Ders Konuları. 1

İLKÖĞRETİM. Deneme Tarihleri. Ders Konuları.  1 İLKÖĞRETİM Deneme Tarihleri & Ders Konuları 0212 655 04 00 www.isabet.com.tr 1 2 2. SINIF DENEME TARİHLERİ 1. DENEME 08.11.2017 2.DENEME 20.12.2017 3.DENEME 14.03.2018 4.DENEME 25.04.2018 2. SINIF TÜRKÇE

Detaylı

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2 2015-2016 DENEME SINAVLARI KDS - 1 TEOG - 1 26-30 Ekim 2015 KDS - 2 14-18 Aralık 2015 TEOG - 2 KDS - 3 TEOG - 3 KDS - 4 TEOG - 4 KDS - 5 TEOG - 5 2. Sınıf HAYAT BİLGİSİ A TEMASI: OKUL HEYECANIM İşlerimi

Detaylı

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ)

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ) 18 EKİM CUMARTESİ TÜRKÇE Toplum Hayatı Fiilimsiler MATEMATİK Dönüşüm Geometrisi Tablo ve Grafikler Bir Karaman Doğuyor Fraktallar Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Oluşturalım Kalıtım ve Mayoz İNGİLİZCE

Detaylı

JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI

JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI JALE TEZER KOLEJİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI ŞU AN 3. SINIFTA OKUYAN ÖĞRENCİLER İÇİN SINAV KONULARI Doğal Sayılar Doğal Sayılarda Toplama Doğal Sayılarda Çıkarma Doğal Sayılarda Çarpma Doğal Sayılarda Bölme

Detaylı

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 29. kazanımlar Okul Heyecanım 30 34. Benim Eşsiz Yuvam 1 15. kazanımar Benim Eşsiz Yuvam 16

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik. Toplam Soru Sayısı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik. Toplam Soru Sayısı TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Yazma Üretim, Tüketim ve Verimlilik Oyun ve Spor Sağlık ve Çevre Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiye Hayal

Detaylı

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D TÜRKÇE 1. Tema Sözcük Anlamı Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D Test 2 1-B 2-D 3-B 4-A 5-C 6-B 7-A 8-D 9-A 10-C 11-B 12-C 13-D 14-A 15-A 16-D Test 3 1-D 2-C 3-D 4-A 5-A 6-B 7-B 8-B 9-A

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI ANALİZ YAYINLARI 2017-2018 KURUMSAL DENEME SINAVI SORU SAYILARI ve SÜRELERİ SINIF TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİL. SOSYAL BİL. FEN BİL. DİN KÜL İNGİLİZCE TOPLAM SORU SÜRE 2.SINIF KURUMSAL DENEME 15 15 10 -

Detaylı

Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim

Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim ve tecrübeyle Yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi nde de

Detaylı

S İ S 6 MAYIS sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır.

S İ S 6 MAYIS sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. S İ S 6 MAYIS 2013 SINIF DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. 8. sınıf Türkçe Cümlede Anlam Cümlede eksik

Detaylı

Cümle bağlamından gerçek ve mecaz anlamlı sözcükleri ayırt eder.

Cümle bağlamından gerçek ve mecaz anlamlı sözcükleri ayırt eder. 8. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-2)/2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam (Gerçek - Mecaz) 1 4 Türkçe Cümlede Anlam (Deyim) 2 5 Türkçe Cümlede Anlam (Öznel Cümle) 3 6 Türkçe Parçada

Detaylı

Coşku 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Coşku 2. Sınıf Hayat Bilgisi Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam

Detaylı

ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI:

ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: Bu formun ç kt s n al p ço altarak ö rencilerinizin ücretsiz Morpa Kampüs yarıyıl tatili üyeli inden yararlanmalar n sa layabilirsiniz.! ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975! ISBN NUMARASI:

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep-sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 8. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğu metni anlama ve çözümleme 19. Metinde yararlanılan düşünceyi geliştirme yollarının işlevlerini açıklar. 8. sınıf 2 Türkçe 4. Söz varlığını zenginleştirme 1. Kelimeler arasındaki

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.11.2016 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.10.2016 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Zıt Anlamlı

Detaylı

84 ŞUBE KARNESİ İL İLÇE OKUL SINAV ADI

84 ŞUBE KARNESİ İL İLÇE OKUL SINAV ADI 84 ŞUBE KARNESİ Türkçe Matematik Din Kül. Fen ve Tek. İnk.Tar. İngilizce Toplam D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N Puan,,,,,,,,, 6, 12, 6, 4, 14, 4, 4, 14, 4, 14, 4, 14, 77,778 KATILIM RAPORU Sınava

Detaylı

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-A 2-D 3-C 4-C 5-A 6-B 7-D 8-C 9-B 10-B 11-C 12-C 13-A

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-A 2-D 3-C 4-C 5-A 6-B 7-D 8-C 9-B 10-B 11-C 12-C 13-A Cevap Anahtarý TÜRKÇE 1. Tema Sözcük Anlamı Test 1 1-A 2-D 3-C 4-C 5-A 6-B 7-D 8-C 9-B 10-B 11-C 12-C 13-A Test 2 1-B 2-B 3-A 4-B 5-D 6-C 7-B 8-A 9-B 10-D 11-D 12-C 13-C Test 3 1-D 2-B 3-A 4-A 5-A 6-D

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 6. SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 6. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Dağılımı Türkçe 19 Türkçe 19 Matematik 16 Matematik 16 Fen ve Teknoloji 16 Fen ve Teknoloji 16 Sosyal Bilgiler 16 Sosyal

Detaylı

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF TÜRKÇE 5. SINIF 1 Metinde verilen ipuçlarından hareketle, karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 2 Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 3 Okuduklarındaki

Detaylı

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Bireysel Farklılıklar ÜNİTE 1 Duygular ve Düşünceler Duygu ve Düşüncelere Saygı Kronolojik Sıra Resmî Kimlik Belgeleri Sözlü Tarih Yöntemi Aile Tarihi Millî Kültür Ögeleri

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! NİSAN AYI SINAVI KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Anlamlı Sözcükler Sebep-Sonuç Cümleleri Zıt Anlamlı Sözcükler

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU SINIF.

İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU SINIF. İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU 2017-2018 www.zekakupuyayinlari.com.tr 2-8.SINIF 8. Sınıf 8. Sınıf TEOG Deneme Sınavları Soru Sayıları 1. Oturum Türkçe Matematik Din Kültürü ve Ahlak

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2010-2011 Yayın Planı 2010-2011 İÇİNDEKİLER 1- Yaprak Testler 2- Kitaplar Ödev Kitapçıkları Soru Bankaları Etkinliklerle Konu Anlatımlı Kitaplar 3- Sınavlar Düzey Belirleme Sınavları (DBS) Düzey Kontrol

Detaylı

AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 34. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 11. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 12 25. kazanımlar AKDAY

Detaylı

5. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Sözcüğün Anlam Özellikleri 02 Sözcükler Arasındaki Anlam İlişkileri 03 Sözcük Grupları ve Deyimler - I 04 Sözcük Grupları ve Deyimler - II 05 Cümlenin Anlam Özellikleri 06 Cümleler Arası Anlam

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.12.2016 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

: 13 soru olmak üzere toplam 80 soru, 90 dakika,

: 13 soru olmak üzere toplam 80 soru, 90 dakika, De erli Yönetici, Ö retmen ve Velilerimiz, E itim ö retimdeki yeni düzenlemeler, ilkö retim 6 8. s n flar nda yap lmakta olan Seviye Belirleme S navlar nda ö rencilerin ald klar puanlar n önemini art rm

Detaylı

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 5. SINIF DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ DERSİ 1.YAZILI KONULARI 4. Ünite Kur an-ı Kerimin Temel Eğitici Nitelikleri İslam Dininin Temel Kaynağı Kur an

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 25.03.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Sözcüğün Anlam Özellikleri Sözcükler Arasındaki Anlam İlişkileri Sözcük Grupları ve Deyimler Cümlenin Anlam Özellikleri Cümleler Arası Anlam İlişkileri Cümlede Anlatım Becerileri

Detaylı

Boş. Yanlış. Doğru. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd.

Boş. Yanlış. Doğru. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd. Sınav Sonuç Belgesi 2.3.217 - Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B Okul : Murat Germen Ortaokulu Ad Soyad : Melissa Doğancı Şube : 8B Üye No : 4511916 Şifre :4511916 TEOG Puan 318.8889 58 62 %48.33 %48.33

Detaylı

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı OKUMA YAZMA DİL BİLGİSİ Söz Varlığını Zenginleştirme Okuduğu Metni Değerlendirme Görsel Okuma Metnin Türleri Cümlede Anlam Özellikleri Yazma ve ktalama Kurallarını

Detaylı

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER Ürün Detaylar 03-04 KE00-06.0YT YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI 53 Ürün Detaylar 03-04 // 6. S n f Program - Türkçe // Kazanım Alanı Test KE00-06.0YT0 TÜRKÇE Söz Varlığını Zenginleştirme Metni

Detaylı

8. SINIF 3. TEOG SINAVI (KASIM AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU

8. SINIF 3. TEOG SINAVI (KASIM AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU . TÜRKÇE İ TABLOSU ÖĞRENME ALANI A B TÜRKÇE OKUMA Metne ilişkin sorulara cevap verir. 1 TÜRKÇE OKUMA Metni dil ve anlatım yönünden değerlendirir. 2 9 TÜRKÇE OKUMA Metnin konusunu belirler. 3 10 TÜRKÇE

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları 5. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 1.Metinde verilen ipuçlarından hareketle karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 5. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 2.Okuma öncesi,

Detaylı

2014 / SINIF DENEME SINAVI FORMATI

2014 / SINIF DENEME SINAVI FORMATI DENEME SINAVI FORMATI MYS DENEME SINAVI Soru dağılımı Türkçe 16 Türkçe 16 Matematik 16 Matematik 16 Fen Bilimleri 16 Fen Bilimleri 16 Sosyal Bilgiler 16 Sosyal Bilgiler 16 Din Kültürü ve Ahlak 16 Din 16

Detaylı

6. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

6. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE 03 04 05 06 07 10 Gerçek, Mecaz, Yan ve Terim Anlam Eş Anlam, Zıt Anlam Eş Seslilik, Ortak kök Kelime Gruplarında Anlam Deyimler, İkilemeler Kelimeler Arası Anlam İlişkileri

Detaylı

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI Ürün Detaylar 0-0 Ürün Detaylar 0-0 // 7. S n f Program - Türkçe // 0 0 0 0 0 TGS 0 TÜRKÇE 0 0 0 0 0 0 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlenin Anlam Özellikleri Cümle Yorumu Metin Yorumu ve Görsel

Detaylı

6. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

6. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. OKUMA 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama Kelime

Detaylı

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur.

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 2 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder.

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2010-2011 Yayın Planı 2010-2011 İÇİNDEKİLER 1- Yaprak Testler 2- Kitaplar Ödev Kitapçıkları Soru Bankaları Etkinliklerle Konu Anlatımlı Kitaplar 3- Sınavlar Düzey Belirleme Sınavları (DBS) Düzey Kontrol

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Sağlık ve Çevre Üretim, Tüketim, Verimlilik Bilim ve Yaşam Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiyem Dünyamız

Detaylı

8. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Keşfetme Alanı (Föy No) Ünite Değerlendirme Fiilimsi Türleri Fiilimsi Türleri - 1 2

8. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Keşfetme Alanı (Föy No) Ünite Değerlendirme Fiilimsi Türleri Fiilimsi Türleri - 1 2 Kelime ve Kelime Guruplarında Anlam 2 Fiilimsiler Cümle Bilgisi Cümlede Anlam Metin Yorumu Fiil Çatısı Cümle Çeşitleri 8 Cümlede Anlam 9 Metinde Yorum 0 Yazım Kuralları 2 ktalama İşaretleri Anlatım Bozuklukları

Detaylı

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 5. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 5. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI:

ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: Bu formun ç kt s n al p ço altarak ö rencilerinizin ücretsiz Morpa Kampüs yarıyıl tatili üyeli inden yararlanmalar n sa layabilirsiniz.! ISBN NUMARASI: 65482465 ISBN NUMARASI: 65482465! ISBN NUMARASI:

Detaylı

COŞKU 5.Sınıf Din Kültürü Konu Başlıkları

COŞKU 5.Sınıf Din Kültürü Konu Başlıkları COŞKU 5.Sınıf Din Kültürü İnsan Akıllı ve İnanan Bir Varlıktır ÜNİTE 1 Evrende Bir Düzen Vardır Allah Vardır ve Birdir Çalışırım, Allah ın Yardımına Güvenirim ve Başarırım İhlâs Suresi ve Anlamı İbadet

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. DİL BİLGİSİ Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 1. Yazma Kurallarını Uygulama

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Kelime Gruplarında Anlam - I 29 Cümlenin Öğeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Kelime Gruplarında Anlam - IV 05

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI)

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Türkçe 23 Türkçe 23 Matematik 20 Matematik 20 Fen ve Teknoloji 20 Fen ve Teknoloji 20 Sosyal Bilgiler 20 İnkılap Tarihi 20 Yabancı Dil 17 İngilizce

Detaylı

İÇİNDEKİLER SÖZEL BÖLÜM... 1

İÇİNDEKİLER SÖZEL BÖLÜM... 1 İÇİNDEKİLER SÖZEL BÖLÜM... 1 TÜRKÇE Test 1 Sözcükte Anlam... 3 Test 2 Sözcükler Arası Anlam İlişkileri ve Mecaza Dayalı Söz Sanatları... 6 Test 3 Deyimler Atasözleri İkilemeler... 9 Test 4 Söz ve Sözcük

Detaylı

7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy No)

7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy No) 7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy ) Pekiştirme Alanı (Soru Kitabı Sayfa ) Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Sözcüğün Anlam Özellikleri - Sözcüğün Anlam Özellikleri

Detaylı

SİS 1 (KASIM 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS 1 (KASIM 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. DİL BİLGİSİ Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 1. Yazma Kurallarını Uygulama

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2014-2015 8. SINIF Yayın Planı 2014-2015 İÇİNDEKİLER 1- Bilgi Yolu Ders Anlatım Föyleri 2- Bilgi Yolu Soru Bankaları 3- Sınavlar BGS Düzey Belirleme Sınavları (DBS) BGS Düzey Kontrol Sınavları (DKS) BGS

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 20.02.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE ÖĞRENME Ay Hafta D.Saati ALANI EYLÜL 2 Geometri 2 3 Geometri 2 Geometri 2 Olasılıkve ALT

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Yazısına uygun başlık belirler. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Kelimeleri yerinde ve anlamlarına uygun kullanır. 2. sınıf 3

Detaylı

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI 5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI Ders Kodu Ders Adı Soru Sayısı Kitapçık Sayısı Satır No TRK TÜRKÇE 19 1 MAT MATEMATİK 16 1 FEN FEN BİLGİSİ 16 1 SOS SOSYAL BİLGİLER 16 1

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Anlam - I 26 Cümlenin Ögeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 03 04 Anlam - II Anlam - III Anlam - IV Anlam Bilgisi - I (Kelimede Anlam) 27 Cümlenin Ögeleri - II (Cümlenin Yardımcı

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz ve Terim Anlam Eş ve Zıt Anlam, Eş Seslilik Kelime Grupları ve Deyimler Karşılaştırma, Sebep-Sonuç ilişkisi Öznel ve Nesnel Yargı, Atasözleri Genelden Özele, Özelden

Detaylı

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 5.

Detaylı

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ TÜRKÇE MATEMATİK FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE 55 90 80 50 50 Ağustos 2010 1 Pazar 2 Pazartesi 3 Salı 4 Çarşamba 5 Perşembe 6 Cuma 7 Cumartesi 8 Pazar 9 Pazartesi 10 Salı RAMAZAN 11 Çarşamba

Detaylı

SINAVA HAZIRLIK BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI Veli Bileşeni

SINAVA HAZIRLIK BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI Veli Bileşeni SINAVA HAZIRLIK BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI Veli Bileşeni-2013-2014 Nihat İNAN Uzm.Psikolojik Danışman afyonram.meb.k12.tr TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ Eğitimin Dinamik Bir Süreçtir.

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. OKUMA 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 1. Yazma Kurallarını Uygulama 6. Yazım ve ktalama

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2014-2015 6. SINIF Yayın Planı 2014-2015 İÇİNDEKİLER 1- Bilgi Yolu Ders Anlatım Föyleri 2- Bilgi Yolu Soru Bankaları 3- Sınavlar BGS Düzey Belirleme Sınavları (DBS) BGS Düzey Kontrol Sınavları (DKS) BGS

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! MAYIS 2016 SINAVI KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ (5N 1K) Paragraf Oluşturma Alfabetik Sıralama Anlamlı ve Kurallı

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu ğ Anlama Farklı düşünmeye e yönlendiren ifadeleri dikkate alarak okur.

Detaylı