DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM"

Transkript

1 5. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 5. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve kim (5N 1K) sorularına cevap arar. 5. sınıf 3 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduğunun ana fikrini belirler. 5. sınıf 4 Türkçe Okuduğunu Anlama Başlık ve içerik ilişkisini sorgular. 5. sınıf 5 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında hikâye unsurları nı belirler. 5. sınıf 6 Türkçe Anlam Kurma Metin içi anlam kurar. 5. sınıf 7 Türkçe Söz Varlığını Geliştirme Kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını bulur. 5. sınıf 8 Türkçe Söz Varlığını Geliştirme Eş sesli kelimelerin anlamlarını ayırt eder. 5. sınıf 9 Türkçe Söz Varlığını Geliştirme Ekleri kullanarak kelimeler türetir. 5. sınıf 10 Türkçe Söz Varlığını Geliştirme Kelimelerin gerçek, mecaz ve terim anlamlarını ayırt eder. 5. sınıf 11 Türkçe Yazma Kurallarını Uygulama Anlamlı ve kurallı cümleler yazar. 5. sınıf 12 Türkçe Yazma Kurallarını Uygulama Yazılarında imlâ kurallarını uygular.

2 5. sınıf 1 Matematik Doğal Sayılar 7, 8 ve 9 basamaklı doğal sayıları okur ve yazar. 5. sınıf 2 Matematik Doğal Sayılar 7, 8 ve 9 basamaklı doğal sayıların bölüklerini, basamaklarını, basamaklarındaki rakamların basamak değerlerini belirtir. 5. sınıf 3 Matematik Doğal Sayılar Kuralında bir islem bulunan örüntü olusturur, bir örüntüde verilmeyen sayı veya sayıları belirler. 5. sınıf 4 Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi En çok bes basamaklı doğal sayılarla toplama islemi yapar. 5. sınıf 5 Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi En çok bes basamaklı doğal sayılarla toplama islemi yapar. 5. sınıf 6 Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi En çok dört basamaklı doğal sayılarla 10 un, 100 ün ve 1000 in en çok dokuz katı olan doğal sayıları zihinden toplar. 5. sınıf 7 Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi En çok dört basamaklı iki doğal sayının toplamını tahmin eder ve tahminini islem sonucu ile karsılastırır. 5. sınıf 8 Matematik Doğal Sayılarla Çıkarma İşlemi En çok bes basamaklı doğal sayılarla çıkarma islemini yapar. 5. sınıf 9 Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi Doğal sayılarla toplama islemini gerektiren problemleri çözer ve kurar. 5. sınıf 10 Matematik Doğal Sayılarla Çıkarma İşlemi Dört basamaklı doğal sayılardan 10 un, 100 ün ve 1000 in en çok dokuz katı olan doğal sayıları zihinden çıkarır. 5. sınıf 11 Matematik Doğal Sayılarla Çıkarma İşlemi En çok dört basamaklı iki doğal sayının farkını tahmin eder ve tahminini islem sonucu ile karsılastırır. 5. sınıf 12 Matematik Doğal Sayılarla Çıkarma İşlemi Doğal sayılarla çıkarma islemini gerektiren problemleri çözer ve kurar.

3 5. sınıf 1 Fen ve Teknoloji Besinlerin gerekliliği ve dengeli beslenme Besin içeriklerinin vücuttaki öncelikli görevlerini belirtir. 5. sınıf 2 Fen ve Teknoloji Besinlerin gerekliliği ve dengeli beslenme Dengeli beslenmeye örnek bir öğün hazırlar. 5. sınıf 3 Fen ve Teknoloji Besinlerin gerekliliği ve dengeli beslenme Besin çeşitlerinin bilimsel teknolojik gelişmelere paralel olarak arttığını fark eder 5. sınıf 4 Fen ve Teknoloji Besinlerin gerekliliği ve dengeli beslenme Vitamin çeşitlerinin en fazla hangi besinlerde bulunduğuna dair bilgi toplar ve sunar. 5. sınıf 5 Fen ve Teknoloji Besinlerin gerekliliği ve dengeli beslenme Su ve minerallerin bütün besinlerde bulunduğunu ve düzenleyici görev yaptığını belirtir. 5. sınıf 6 Fen ve Teknoloji Besinlerin sindirimi Besinlerin vücutta kan yolu ile taşındığını belirtir. 5. sınıf 7 Fen ve Teknoloji Besinlerin sindirimi Diş sağlığı için beslenmeye, temizliğe ve düzenli diş kontrolüne özen gösterir. 5. sınıf 8 Fen ve Teknoloji Besinlerin sindirimi Diş çeşitlerini görevlerine göre model veya kendi ağzında göstererek sindirimdeki görevini fark eder. 5. sınıf 9 Fen ve Teknoloji Besinlerin sindirimi Sindirimde görevli yapı ve organların yerini kendi üzerinde ve modelde sırası ile göstererek görevlerini kısaca açıklar. 5. sınıf 10 Fen ve Teknoloji Boşaltımda görevli yapı ve organlar Boşaltımda böbreklerin dışında atık maddelerin atılmasını sağlayan yapı ve organları sıralar. 5. sınıf 11 Fen ve Teknoloji Boşaltımda görevli yapı ve organlar Boşaltımın görevinin vücudun çeşitli faaliyetleri sonucu oluşan zararlı maddelerin vücut dışına atılması olduğunu belirtir. 5. sınıf 12 Fen ve Teknoloji Boşaltımda görevli yapı ve organlar Böbreklerin sağlığı için nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırır ve sunar

4 5. sınıf 1 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 2 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 3 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 4 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 5 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 6 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 7 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 8 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 9 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 10 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 11 Sosyal Bilgiler 5. sınıf 12 Sosyal Bilgiler HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM Bulunduğu çeşitli grup ve kurumlar içindeki yerini belirler. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM Bulunduğu çeşitli grup ve kurumlar içindeki yerini belirler. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM İçinde bulunduğu gruplar ile gruplara ait rolleri ilişkilendirir. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM İçinde bulunduğu gruplar ile gruplara ait rolleri ilişkilendirir. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM Katıldığı gruplarda aldığı roller ile rollerin gerektirdiği hak ve sorumlulukları ilişkilendirir. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM Katıldığı gruplarda aldığı roller ile rollerin gerektirdiği hak ve sorumlulukları ilişkilendirir. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM Çocuk olarak haklarını fark eder. HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM Çocuk olarak haklarını fark eder. ADIM ADIM TÜRKİYE Çevresindeki ve ülkemizin çeşitli yerlerindeki doğal varlıklar ile tarihî mekânları, nesneleri ve yapıtları tanır. ADIM ADIM TÜRKİYE Çevresindeki ve ülkemizin çeşitli yerlerindeki doğal varlıklar ile tarihî mekânları, nesneleri ve yapıtları tanır. ADIM ADIM TÜRKİYE Çevresindeki ve ülkemizin çeşitli yerlerindeki doğal varlıklar ile tarihî mekânları, nesneleri ve yapıtları tanır. ADIM ADIM TÜRKİYE Ülkemizin çeşitli yerlerindeki kültürel özelliklere örnekler verir.

5 5. sınıf 1 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 2 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 3 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 4 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 5 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 6 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 7 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 8 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 9 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 10 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 11 Din Kültürü ve Ahlak 5. sınıf 12 Din Kültürü ve Ahlak ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI ALLAH İNANCI 1. İnsanın akıllı ve inanan bir varlık olduğunun farkında olur. 1. İnsanın akıllı ve inanan bir varlık olduğunun farkında olur. 2. Evrendeki düzenden hareketle yaratıcının varlığını açıklar. 2. Evrendeki düzenden hareketle yaratıcının varlığını açıklar. 2. Evrendeki düzenden hareketle yaratıcının varlığını açıklar. 3. Allah ın bizi ve her şeyi yarattığının farkında olur. 3. Allah ın bizi ve her şeyi yarattığının farkında olur. 3. Allah ın bizi ve her şeyi yarattığının farkında olur. 4. Allah ın eşi ve benzeri olmadığını açıklar. 4. Allah ın eşi ve benzeri olmadığını açıklar. 4. Allah ın eşi ve benzeri olmadığını açıklar. 1. İnsanın akıllı ve inanan bir varlık olduğunun farkında olur.

6 5. sınıf 1 İngilizce My Daily Routine Describing what people do regularly 5. sınıf 2 İngilizce My Daily Routine Making simple inquiries 5. sınıf 3 İngilizce My Daily Routine Telling the time, days and dates 5. sınıf 4 İngilizce My Daily Routine Describing what people do regularly 5. sınıf 5 İngilizce My Daily Routine Making simple inquiries 5. sınıf 6 İngilizce My Daily Routine Telling the time, days and dates 5. sınıf 7 İngilizce My Daily Routine Describing what people do regularly 5. sınıf 8 İngilizce My Daily Routine Making simple inquiries 5. sınıf 9 İngilizce My Daily Routine Telling the time, days and dates 5. sınıf 10 İngilizce My Daily Routine Describing what people do regularly 5. sınıf 11 İngilizce My Daily Routine Making simple inquiries 5. sınıf 12 İngilizce My Daily Routine Telling the time, days and dates

7 6. sınıf 1 Türkçe Okuduklarındaki öznel ve nesnel yargıları ayırt eder. 6. sınıf 2 Türkçe Okuduklarını kendi cümleleriyle, kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetler. 6. sınıf 3 Türkçe Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder. 6. sınıf 4 Türkçe Metindeki söz sanatlarının anlatıma olan katkısını fark eder. 6. sınıf 5 Türkçe Metnin öncesi ve/veya sonrasına ait kurgular yapar. 6. sınıf 6 Türkçe Okuduğu metne farklı başlıklar bulur. 6. sınıf 7 Türkçe Söz varlığını zenginleştirme Kelimeler arasındaki anlam ilişkilerini kavrayarak birbiriyle anlamca ilişkili kelimelere örnek verir. 6. sınıf 8 Türkçe Farklı türlerde metinler yazma Olay yazıları yazar. 6. sınıf 9 Türkçe Yazım ve noktalama kurallarını uygulama Yazım kurallarını kavrayarak uygular. 6. sınıf 10 Türkçe Yazım ve noktalama kurallarını uygulama Noktalama işaretlerini işlevlerine uygun olarak kullanır. 6. sınıf 11 Türkçe Yazım ve noktalama kurallarını uygulama Noktalama işaretlerini işlevlerine uygun olarak kullanır. 6. sınıf 12 Türkçe Kelimenin yapı özellikleriyle ilgili bilgi ve kuralları kavrama ve uygulama 6. sınıf 13 Türkçe Kelimenin yapı özellikleriyle ilgili bilgi ve kuralları kavrama ve uygulama Kök ve eki kavrar. İsim kökü ile fiil kökünü ayırt eder.

8 6. sınıf 1 Matematik KÜMELER Bir kümeyi modelleri ile belirler, farklı temsil biçimleri ile gösterir. 6. sınıf 2 Matematik KÜMELER Kümelerle birleşim, kesişim, fark ve tümleme işlemlerini yapar ve bu işlemleri problem çözmede kullanır. 6. sınıf 3 Matematik KÜMELER Bir kümenin alt kümelerini belirler. 6. sınıf 4 Matematik DOĞAL SAYILAR Doğal sayıların çarpanlarını ve katlarını belirler. 6. sınıf 5 Matematik DOĞAL SAYILAR Doğal sayıların çarpanlarını ve katlarını belirler. 6. sınıf 6 Matematik DOĞAL SAYILAR Bölünebilme kurallarını açıklar. 6. sınıf 7 Matematik DOĞAL SAYILAR Bölünebilme kurallarını açıklar. 6. sınıf 8 Matematik DOĞAL SAYILAR Asal sayıları belirler. 6. sınıf 9 Matematik DOĞAL SAYILAR Doğal sayıların ortak bölenleri ile ortak katlarını belirler ve problemlere uygular. 6. sınıf 10 Matematik KESİRLER Kesirleri karşılaştırır, sıralar ve sayı doğrusunda gösterir. 6. sınıf 11 Matematik KESİRLER Kesirlerle toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 6. sınıf 12 Matematik KESİRLER Kesirlerle toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 6. sınıf 13 Matematik KESİRLER Kesirlerle çarpma işlemini yapar.

9 6. sınıf 1 Matematik(DÖRTEL) DOĞAL SAYILAR Doğal sayılarla işlemler yapmayı gerektiren problemleri çözer ve kurar. 6. sınıf 2 Matematik(DÖRTEL) DOĞAL SAYILAR Doğal sayılarla işlemler yapmayı gerektiren problemleri çözer ve kurar. 6. sınıf 3 Matematik(DÖRTEL) DOĞRU, DOĞRU PARÇASI VE IŞIN Doğru ile nokta arasındaki ilişkiyi açıklar. 6. sınıf 4 Matematik(DÖRTEL) DOĞRU, DOĞRU PARÇASI VE IŞIN Doğru parçası ile ışını açıklar ve sembolle gösterir. 6. sınıf 5 Matematik(DÖRTEL) DOĞRU, DOĞRU PARÇASI VE IŞIN Bir doğru parçasına eş bir doğru parçası inşa eder. 6. sınıf 6 Matematik(DÖRTEL) DOĞRU, DOĞRU PARÇASI VE IŞIN Aynı düzlemdeki iki doğrunun birbirlerine göre durumlarını belirler ve sembolle gösterir. 6. sınıf 7 Matematik(DÖRTEL) DOĞRU, DOĞRU PARÇASI VE IŞIN Uzayda bir doğru ile bir düzlemin ilişkisini belirler. 6. sınıf 8 Matematik(DÖRTEL) AÇILAR Açının düzlemde ayırdığı bölgeleri belirler. 6. sınıf 9 Matematik(DÖRTEL) AÇILAR Bir açıya eş bir açı inşa eder ve bir açıyı iki eş açıya ayırır. 6. sınıf 10 Matematik(DÖRTEL) ÇOKGENLER Çokgenleri inşa eder. 6. sınıf 11 Matematik(DÖRTEL) EŞLİK VE BENZERLİK Eşlik ve benzerlik arasındaki ilişkiyi açıklar. 6. sınıf 12 Matematik(DÖRTEL) EŞLİK VE BENZERLİK Eş ve benzer çokgenlerin kenar ve açı özelliklerini belirler. 6. sınıf 13 Matematik(DÖRTEL) DÖNÜŞÜM GEOMETRİSİ Öteleme hareketini açıklar.

10 6. sınıf 1 Fen ve Teknoloji Hücre Hücrenin temel kısımlarını levha, model üzerinde göstererek görevlerini açıklar. 6. sınıf 2 Fen ve Teknoloji Hücre Hücrenin bir organizmanın sahip olduğu canlılık özelliklerini gösterdiğini vurgular. 6. sınıf 3 Fen ve Teknoloji Hücre Benzer yapı ve özellikteki hücrelerin aynı görevi yapmak üzere bir araya gelmesiyle dokuların oluştuğunu belirtir. 6. sınıf 4 Fen ve Teknoloji İnsanda üreme, büyüme ve gelisme Üremeyi sağlayan sperm ve yumurtanın görevlerine göre farklı yapılar kazanmış hücreler olduğunu fark eder. 6. sınıf 5 Fen ve Teknoloji İnsanda üreme, büyüme ve gelisme Üreme organlarının neslin devamı için üreme hücrelerini oluşturduğunu ifade eder. 6. sınıf 6 Fen ve Teknoloji İnsanda üreme, büyüme ve gelisme Embriyonun sağlıklı gelişebilmesi için anne adayının nelere dikkat etmesi gerektiğini araştırır ve sunar. 6. sınıf 7 Fen ve Teknoloji İnsanda üreme, büyüme ve gelisme Gözlemleri sonucunda insanın gelişim dönemlerini isimlendirerek belirgin özelliklerini listeler. 6. sınıf 8 Fen ve Teknoloji Ergenlik dönemi Ergenliği sağlıklı geçirebilmek için yapılması gerekenleri fark eder. 6. sınıf 9 Fen ve Teknoloji Hayvanlarda üreme, büyüme ve gelisme Hayvanların bir hayat döngüsünün olduğunu örneklerle açıklar. 6. sınıf 10 Fen ve Teknoloji Hayvanlarda üreme, büyüme ve gelisme Başkalaşım geçiren hayvanlara çevresinden örnekler verir. 6. sınıf 11 Fen ve Teknoloji Çiçekli bir bitkide üreme Çiçeğin kısımlarını gösterir/çizer. 6. sınıf 12 Fen ve Teknoloji Çiçekli bir bitkide üreme Bir çiçek modeli üzerinde tohum ve meyvenin nerede oluştuğunu belirtir. 6. sınıf 13 Fen ve Teknoloji Çiçekli bir bitkide üreme Tohumların yayılma yollarına örnekler verir.

11 6. sınıf 1 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Yakın çevresindeki bir örnekten yola çıkarak bir olayın çok boyutluluğunu fark eder. 6. sınıf 2 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Olgu ve görüşü ayırt eder. 6. sınıf 3 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Bilimsel araştırma basamaklarını kullanarak araştırma yapar. 6. sınıf 4 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Bir soruna getirilen çözümlerin hak, sorumluluk ve özgürlükler temelinde olması gerektiğini savunur. 6. sınıf 5 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Bir soruna getirilen çözümlerin hak, sorumluluk ve özgürlükler temelinde olması gerektiğini savunur. 6. sınıf 6 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Sosyal bilgilerin, Türkiye Cumhuriyeti nin etkin bir vatandaşı olarak gelişimine katkısını fark eder. 6. sınıf 7 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Sosyal bilgilerin, Türkiye Cumhuriyeti nin etkin bir vatandaşı olarak gelişimine katkısını fark eder. 6. sınıf 8 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Atatürk ün ülkemizde sosyal bilimlerin geliştirilmesi için yaptığı uygulamalara örnekler verir. 6. sınıf 9 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Olgu ve görüşü ayırt eder. 6. sınıf 10 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Bilimsel araştırma basamaklarını kullanarak araştırma yapar. 6. sınıf 11 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Bir soruna getirilen çözümlerin hak, sorumluluk ve özgürlükler temelinde olması gerektiğini savunur. 6. sınıf 12 Sosyal Bilgiler SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM Atatürk ün ülkemizde sosyal bilimlerin geliştirilmesi için yaptığı uygulamalara örnekler verir. 6. sınıf 13 Sosyal Bilgiler YERYÜZÜNDE YAŞAM Konum ile ilgili kavramları kullanarak kıtaların, okyanusların ve ülkemizin coğrafi konumunu tanımlar.

12 6. sınıf 1 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 2 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 3 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 4 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 5 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 6 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 7 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 8 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 9 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 10 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 11 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 12 Din Kültürü ve Ahlak 6. sınıf 13 Din Kültürü ve Ahlak PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 1. Peygamber kavramını açıklar. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 1. Peygamber kavramını açıklar. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 2. Kur an da adı geçen peygamberleri listeler. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 2. Kur an da adı geçen peygamberleri listeler. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 3. Peygamberlerin insanlardan seçilmesinin nedenlerini irdeler. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 4. Peygamberlerin sahip oldukları nitelikleri açıklar. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 4. Peygamberlerin sahip oldukları nitelikleri açıklar. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 5. Mucize kavramının ne anlama geldiğini açıklayarak bunun peygamberlere ait bir özellik olduğunun farkında olur. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 5. Mucize kavramının ne anlama geldiğini açıklayarak bunun peygamberlere ait bir özellik olduğunun farkında olur. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 6. Bütün peygamberlere gelen vahiylerin ortak yönlerini fark eder. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 6. Bütün peygamberlere gelen vahiylerin ortak yönlerini fark eder. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 7. İlahî kitabın anlamını açıklar. PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ 7. İlahî kitabın anlamını açıklar.

13 6. sınıf 1 İngilizce FAMILY asking for and giving information 6. sınıf 2 İngilizce FAMILY identifying people 6. sınıf 3 İngilizce FAMILY asking for and giving information 6. sınıf 4 İngilizce FAMILY identifying people 6. sınıf 5 İngilizce FAMILY asking for and giving information 6. sınıf 6 İngilizce FAMILY identifying people 6. sınıf 7 İngilizce FAMILY identifying people 6. sınıf 8 İngilizce HOBBIES AND INTERESTS asking for and giving information 6. sınıf 9 İngilizce HOBBIES AND INTERESTS identifying people 6. sınıf 10 İngilizce HOBBIES AND INTERESTS asking for and giving information 6. sınıf 11 İngilizce HOBBIES AND INTERESTS identifying people 6. sınıf 12 İngilizce HOBBIES AND INTERESTS asking for and giving information 6. sınıf 13 İngilizce HOBBIES AND INTERESTS identifying people

14 7. sınıf 1 Türkçe Metnin bağlamından hareketle kelime ve kelime gruplarının anlamlarını çıkarır. 7. sınıf 2 Türkçe Metindeki anahtar kelimeleri belirler. 7. sınıf 3 Türkçe Metnin ana fikrini/ana duygusunu belirler. 7. sınıf 4 Türkçe Anlatımın kimin ağzından yapıldığını belirler. 7. sınıf 5 Türkçe Olay, yer, zaman, şahıs, varlık kadrosu ve bunlarla ilgili unsurları belirler. 7. sınıf 6 Türkçe Metindeki sebep sonuç ilişkilerini fark eder. 7. sınıf 7 Türkçe Okuduklarındaki öznel ve nesnel yargıları ayırt eder. 7. sınıf 8 Türkçe Okuduklarını kendi cümleleriyle, kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetler. 7. sınıf 9 Türkçe Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder. 7. sınıf 10 Türkçe Metindeki söz sanatlarının anlatıma olan katkısını fark eder. 7. sınıf 11 Türkçe Metnin öncesi ve/veya sonrasına ait kurgular yapar. 7. sınıf 12 Türkçe Metnin başlığı ile içeriği arasındaki ilişkiyi ortaya koyar. 7. sınıf 13 Türkçe Okuduğu metne farklı başlıklar bulur. 7. sınıf 14 Türkçe Okuduğu metni değerlendirme Metni içerik yönünden değerlendirir. 7. sınıf 15 Türkçe Söz varlığını zenginleştirme Kelimeler arasındaki anlam ilişkilerini kavrayarak birbiriyle anlamca ilişkili kelimelere örnek verir.

15 7. sınıf 1 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılar 1. Rasyonel sayıları açıklar ve sayı doğrusunda gösterir. 7. sınıf 2 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılar 1. Rasyonel sayıları açıklar ve sayı doğrusunda gösterir. 7. sınıf 3 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılar 2. Rasyonel sayıları farklı biçimlerde gösterir. 7. sınıf 4 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılar 3. Rasyonel sayıları karşılaştırır ve sıralar. 7. sınıf 5 Matematik(MEB) Tam Sayılarla İşlemler 1. Tam sayılarla toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 7. sınıf 6 Matematik(MEB) Tam Sayılarla İşlemler 2. Tam sayılarla çarpma ve bölme işlemlerini yapar. 7. sınıf 7 Matematik(MEB) Tam Sayılarla İşlemler 2. Tam sayılarla çarpma ve bölme işlemlerini yapar. 7. sınıf 8 Matematik(MEB) Tam Sayılarla İşlemler 2. Tam sayılarla çarpma ve bölme işlemlerini yapar. 7. sınıf 9 Matematik(MEB) Tam Sayılarla İşlemler 1. Tam sayılarla toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 7. sınıf 10 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılar 2. Rasyonel sayıları farklı biçimlerde gösterir. 7. sınıf 11 Matematik(MEB) Tam Sayılarla İşlemler 3. Tam sayılarla ilgili problemleri çözer ve kurar. 7. sınıf 12 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılar 3. Rasyonel sayıları karşılaştırır ve sıralar. 7. sınıf 13 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılarla İşlemler 1. Rasyonel sayılarla toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 7. sınıf 14 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılarla İşlemler 1. Rasyonel sayılarla toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 7. sınıf 15 Matematik(MEB) Rasyonel Sayılarla İşlemler 1. Rasyonel sayılarla toplama ve çıkarma işlemlerini yapar.

16 7. sınıf 1 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Sindirim sistemini olusturan yapı ve organları; model, levha ve/ veya sema üzerinde gösterir. 7. sınıf 2 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Besinlerin vücuda yararlı hâle gelmesi için değisime uğraması gerektiğini tahmin eder. 7. sınıf 3 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Besinlerin kana geçebilmesi için fiziksel mekanik) ve kimyasal sindirime uğraması gerektiğini belirtir. 7. sınıf 4 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Enzimin kimyasal sindirimdeki islevini açıklar. 7. sınıf 5 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Karaciğer ve pankreasın sindirimdeki görevlerini ifade eder. 7. sınıf 6 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Sindirime uğrayan besinlerin bağırsaklardan kana geçisini açıklar. 7. sınıf 7 Fen ve Teknoloji Sindirim Sistemi Sindirim sistemi sağlığını olumlu olumsuz etkileyecek etkenleri özetler ve tartısır 7. sınıf 8 Fen ve Teknoloji Boşaltım Sistemi Bosaltım sistemini olusturan yapı ve organları; model, levha ve/veya sema üzerinde gösterir. 7. sınıf 9 Fen ve Teknoloji Boşaltım Sistemi Bosaltım sisteminde böbreklerin görevini ve önemini açıklar. 7. sınıf 10 Fen ve Teknoloji Boşaltım Sistemi Bosaltım sistemi sağlığının korunması için alınabilecek önlemlerin farkına varır. 7. sınıf 11 Fen ve Teknoloji Boşaltım Sistemi Bazı böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan teknolojik gelismelere örnekler verir 7. sınıf 12 Fen ve Teknoloji Denetleyici ve Düzenleyici Sistemler Denetleyici ve düzenleyici sistemin vücudumuzdaki sistemlerin düzenli ve birbiriyle es güdümlü çalısmasını sağladığını belirtir. 7. sınıf 13 Fen ve Teknoloji Denetleyici ve Düzenleyici Sistemler Sinir sisteminin bölümlerini; model, levha ve/veya sema üzerinde gösterir. 7. sınıf 14 Fen ve Teknoloji Denetleyici ve Düzenleyici Sistemler Sinir sisteminin bölümlerinin görevlerini açıklar. 7. sınıf 15 Fen ve Teknoloji Denetleyici ve Düzenleyici Sistemler Refleksi gözlemleyecek bir deney tasarlar.

17 7. sınıf 1 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İletişimi, olumlu olumsuz etkileyen tutum ve davranışları fark ederek kendi tutum ve davranışlarıyla karşılaştırır. 7. sınıf 2 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İletişimi, olumlu olumsuz etkileyen tutum ve davranışları fark ederek kendi tutum ve davranışlarıyla karşılaştırır. 7. sınıf 3 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İnsanlar arasında kurulan olumlu ilişkilerde iletişimin önemini fark eder. 7. sınıf 4 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İnsanlar arasında kurulan olumlu ilişkilerde iletişimin önemini fark eder. 7. sınıf 5 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İnsanlar arası etkileşimde kitle iletişim araçlarının rolünü tartışır. 7. sınıf 6 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İnsanlar arası etkileşimde kitle iletişim araçlarının rolünü tartışır. 7. sınıf 7 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ Doğru bilgi alma hakkı, düşünceyi açıklama özgürlüğü ve kitle iletişim özgürlüğü arasındaki bağlantıyı fark eder. 7. sınıf 8 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ Doğru bilgi alma hakkı, düşünceyi açıklama özgürlüğü ve kitle iletişim özgürlüğü arasındaki bağlantıyı fark eder. 7. sınıf 9 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ Kitle iletişim özgürlüğü ve özel hayatın gizliliği kavramlarını, birbiriyle ilişkileri çerçevesinde yorumlar. 7. sınıf 10 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ Kitle iletişim özgürlüğü ve özel hayatın gizliliği kavramlarını, birbiriyle ilişkileri çerçevesinde yorumlar. 7. sınıf 11 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İletişimi, olumlu olumsuz etkileyen tutum ve davranışları fark ederek kendi tutum ve davranışlarıyla karşılaştırır. 7. sınıf 12 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ Atatürk ün iletişime verdiği öneme kanıtlar gösterir. 7. sınıf 13 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ Atatürk ün iletişime verdiği öneme kanıtlar gösterir. 7. sınıf 14 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İletişimi, olumlu olumsuz etkileyen tutum ve davranışları fark ederek kendi tutum ve davranışlarıyla karşılaştırır. 7. sınıf 15 Sosyal Bilgiler İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ İletişimi, olumlu olumsuz etkileyen tutum ve davranışları fark ederek kendi tutum ve davranışlarıyla karşılaştırır.

18 7. sınıf 1 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 2 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 3 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 4 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 5 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 6 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 7 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 8 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 9 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 10 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 11 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 12 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 13 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 14 Din Kültürü ve Ahlak 7. sınıf 15 Din Kültürü ve Ahlak MELEK VE AHİRET İNANCI Varlıklar âlemini sınıflandırarak özelliklerini örneklerle açıklar MELEK VE AHİRET İNANCI Meleklerin özellikleri ve görevlerinin neler olduğunu belirtir MELEK VE AHİRET İNANCI Meleklerin özellikleri ve görevlerinin neler olduğunu belirtir MELEK VE AHİRET İNANCI Meleklerin iyiliğin ve güzelliğin sembolü olduğunun farkında olur MELEK VE AHİRET İNANCI Meleklerin iyiliğin ve güzelliğin sembolü olduğunun farkında olur MELEK VE AHİRET İNANCI Melek inancının, davranışları güzelleştirmedeki rolünü fark eder MELEK VE AHİRET İNANCI Melek inancının, davranışları güzelleştirmedeki rolünü fark eder MELEK VE AHİRET İNANCI Cinlerin varlığı ile ilgili Kur an dan örnekler verir MELEK VE AHİRET İNANCI Cinlerin varlığı ile ilgili Kur an dan örnekler verir MELEK VE AHİRET İNANCI Şeytanın kötülüğünden korunma hususunda Kur an ın öğütlerinden örnekler verir MELEK VE AHİRET İNANCI Şeytanın kötülüğünden korunma hususunda Kur an ın öğütlerinden örnekler verir MELEK VE AHİRET İNANCI Ruh çağırma, falcılık, sihir ve büyü gibi batıl inançların toplum üzerindeki olumsuz etkilerini fark eder MELEK VE AHİRET İNANCI Ruh çağırma, falcılık, sihir ve büyü gibi batıl inançların toplum üzerindeki olumsuz etkilerini fark eder MELEK VE AHİRET İNANCI Ahiret, kıyamet, yeniden dirilme gibi kavramların anlamlarını açıklar MELEK VE AHİRET İNANCI Ahiret, kıyamet, yeniden dirilme gibi kavramların anlamlarını açıklar

19 7. sınıf 1 İngilizce 7. sınıf 2 İngilizce 7. sınıf 3 İngilizce 7. sınıf 4 İngilizce 7. sınıf 5 İngilizce 7. sınıf 6 İngilizce 7. sınıf 7 İngilizce 7. sınıf 8 İngilizce 7. sınıf 9 İngilizce 7. sınıf 10 İngilizce 7. sınıf 11 İngilizce 7. sınıf 12 İngilizce 7. sınıf 13 İngilizce 7. sınıf 14 İngilizce 7. sınıf 15 İngilizce INTERESTING BELIEFS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS TOURIST ATTRACTIONS OUR NATURAL HERITAGE OUR NATURAL HERITAGE OUR NATURAL HERITAGE OUR NATURAL HERITAGE OUR NATURAL HERITAGE Imparting and seeking factual information Imparting and seeking factual information: identifying, asking, describing Imparting and seeking factual information: identifying, asking, describing Expressing pleasure, liking, displeasure, dislike Expressing pleasure, liking, displeasure, dislike Inquiring about pleasure, liking, displeasure, dislike Expressing interest or lack of interest Inquiring about interest or lack of interest Inquiring about interest or lack of interest Getting things done (Suasion): Requesting others to do something, inviting others to do something Seeking and giving information Seeking and giving advice Getting things suggesting a course of action, Getting things inviting others to do something, Getting things advising others to do something,

20 8. sınıf 1 Türkçe 8. sınıf 2 Türkçe 8. sınıf 3 Türkçe 8. sınıf 4 Türkçe 8. sınıf 5 Türkçe 8. sınıf 6 Türkçe 8. sınıf 7 Türkçe 8. sınıf 8 Türkçe 8. sınıf 9 Türkçe 8. sınıf 10 Türkçe 8. sınıf 11 Türkçe 8. sınıf 12 Türkçe 8. sınıf 13 Türkçe 8. sınıf 14 Türkçe 8. sınıf 15 Türkçe 8. sınıf 16 Türkçe 8. sınıf 17 Türkçe 8. sınıf 18 Türkçe 8. sınıf 19 Türkçe 8. sınıf 20 Türkçe Okuduğu metni değerlendirme Söz varlığını zenginleştirme Söz varlığını zenginleştirme Farklı türlerde metinler yazma Metnin bağlamından hareketle kelime ve kelime gruplarının anlamlarını çıkarır. Metindeki anahtar kelimeleri belirler. Metnin ana fikrini/ana duygusunu belirler. Anlatımın kimin ağzından yapıldığını belirler. Olay, yer, zaman, şahıs, varlık kadrosu ve bunlarla ilgili unsurları belirler. Metindeki sebep sonuç ilişkilerini fark eder. Okuduklarındaki öznel ve nesnel yargıları ayırt eder. Okuduklarını kendi cümleleriyle, kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetler. Metne ilişkin sorular oluşturur. Metnin türüyle ilgili özellikleri kavrar. Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder. Metindeki söz sanatlarının anlatıma olan katkısını fark eder. Metne ilişkin karşılaştırmalar yapar. Metnin öncesi ve/veya sonrasına ait kurgular yapar. Okuduğu metne farklı başlıklar bulur. Yabancı dillerden alınmış, dilimize henüz yerleşmemiş kelimelerin yerine Türkçelerini kullanır. Metni dil ve anlatım yönünden değerlendirir. Kelimeler arasındaki anlam ilişkilerini kavrayarak birbiriyle anlamca ilişkili kelimelere örnek verir. Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. Düşünce yazıları yazar.

21 8. sınıf 1 Matematik Örüntü ve Süslemeler 1.Doğru, çokgen ve çember modellerinden örüntüler inşa eder, çizer ve bu örüntülerden fraktal olanları belirler. 8. sınıf 2 Matematik Örüntü ve Süslemeler 1.Doğru, çokgen ve çember modellerinden örüntüler inşa eder, çizer ve bu örüntülerden fraktal olanları belirler. 8. sınıf 3 Matematik Dönüşüm Geometrisi 1.Koordinat düzleminde bir çokgenin eksenlerden birine göre yansıma, herhangi bir doğru boyunca öteleme ve orijin etrafındaki dönme altında görüntülerini belirleyerek çizer. 8. sınıf 4 Matematik Dönüşüm Geometrisi 1.Koordinat düzleminde bir çokgenin eksenlerden birine göre yansıma, herhangi bir doğru boyunca öteleme ve orijin etrafındaki dönme altında görüntülerini belirleyerek çizer. 8. sınıf 5 Matematik Dönüşüm Geometrisi 2. Şekillerin ötelemeli yansımasını belirler ve inşa eder. 8. sınıf 6 Matematik Dönüşüm Geometrisi 2. Şekillerin ötelemeli yansımasını belirler ve inşa eder. 8. sınıf 7 Matematik Tablo ve Grafikler 1. Histogram oluşturur ve yorumlar. 8. sınıf 8 Matematik Tablo ve Grafikler 1. Histogram oluşturur ve yorumlar. 8. sınıf 9 Matematik Üslü Sayılar 1.Bir tam sayının negatif kuvvetini belirler ve rasyonel sayı olarak ifade eder. 8. sınıf 10 Matematik Üslü Sayılar 1.Bir tam sayının negatif kuvvetini belirler ve rasyonel sayı olarak ifade eder. 8. sınıf 11 Matematik Üslü Sayılar 2. Ondalık kesirlerin veya rasyonel sayıların kendileriyle tekrarlı çarpımını üslü sayı olarak yazar ve değerini belirler. 8. sınıf 12 Matematik Üslü Sayılar 2. Ondalık kesirlerin veya rasyonel sayıların kendileriyle tekrarlı çarpımını üslü sayı olarak yazar ve değerini belirler. 8. sınıf 13 Matematik Üslü Sayılar 3. Üslü sayılarla çarpma ve bölme işlemlerini yapar. 8. sınıf 14 Matematik Üslü Sayılar 3. Üslü sayılarla çarpma ve bölme işlemlerini yapar. 8. sınıf 15 Matematik Üslü Sayılar 4. Çok büyük ve çok küçük pozitif sayıları bilimsel gösterimle ifade eder. 8. sınıf 16 Matematik Üslü Sayılar 4. Çok büyük ve çok küçük pozitif sayıları bilimsel gösterimle ifade eder. 8. sınıf 17 Matematik Köklü Sayılar 1.Tam kare doğal sayılarla bu sayıların karekökleri arasındaki ilişkiyi modelleriyle açıklar ve kareköklerini belirler. 8. sınıf 18 Matematik Köklü Sayılar 1.Tam kare doğal sayılarla bu sayıların karekökleri arasındaki ilişkiyi modelleriyle açıklar ve kareköklerini belirler. 8. sınıf 19 Matematik Köklü Sayılar 2. Tam kare olmayan sayıların kareköklerini strateji kullanarak tahmin eder. 8. sınıf 20 Matematik Köklü Sayılar 2. Tam kare olmayan sayıların kareköklerini strateji kullanarak tahmin eder.

22 8. sınıf 1 Fen ve Teknoloji Mitoz bölünme Mitozu, çekirdek bölünmesi ile baslayan ve birbirini takip eden evreler olarak tarif eder. 8. sınıf 2 Fen ve Teknoloji Mitoz bölünme Mitozda kromozomların önemini fark ederek farklı canlı türlerinde kromozom sayılarının değisebileceğini belirtir. 8. sınıf 3 Fen ve Teknoloji Mitoz bölünme Mitozun canlılar için önemini belirterek büyüme ve üreme ile iliskilendirir. 8. sınıf 4 Fen ve Teknoloji Kalıtım Gözlemleri sonucunda kendisi ile anne babası arasındaki benzerlik ve farklılıkları karsılastırır. 8. sınıf 5 Fen ve Teknoloji Mayoz bölünme Üreme hücrelerinin mayoz ile olustuğu çıkarımını yapar. 8. sınıf 6 Fen ve Teknoloji Kalıtım Mendel in çalısmalarının kalıtım açısından önemini irdeler 8. sınıf 7 Fen ve Teknoloji Kalıtım Gen kavramı hakkında bilgi toplayarak baskın ve çekinik genleri fark eder. 8. sınıf 8 Fen ve Teknoloji Kalıtım Fenotip ve genotip arasındaki iliskiyi kavrar. 8. sınıf 9 Fen ve Teknoloji Kalıtım Tek karakterin kalıtımı ile ilgili problemler çözer. 8. sınıf 10 Fen ve Teknoloji Kalıtım İnsanlarda yaygın olarak görülen bazı kalıtsal hastalıklara örnekler verir. 8. sınıf 11 Fen ve Teknoloji Kalıtım Akraba evliliğinin olumsuz sonuçlarını arastırır ve tartısır. 8. sınıf 12 Fen ve Teknoloji Kalıtım Genetik hastalıkların teshis ve tedavisinde bilimsel ve teknolojik gelismelerin etkisine örnekler verir 8. sınıf 13 Fen ve Teknoloji Mayoz bölünme Mayozun canlılar için önemini fark eder. 8. sınıf 14 Fen ve Teknoloji Mayoz bölünme Mayozu, mitozdan ayıran özellikleri listeler 8. sınıf 15 Fen ve Teknoloji Mayoz bölünme Mayozu, mitozdan ayıran özellikleri listeler 8. sınıf 16 Fen ve Teknoloji DNA ve genetik bilgi Nükleotit, gen, DNA, kromozom kavramları arasında iliski kurar. 8. sınıf 17 Fen ve Teknoloji DNA ve genetik bilgi DNA nın yapısını sema üzerinde göstererek basit bir DNA modeli yapar, 8. sınıf 18 Fen ve Teknoloji DNA ve genetik bilgi Mutasyon ve modifikasyonu tanımlayarak aralarındaki farkı örneklerle açıklar. 8. sınıf 19 Fen ve Teknoloji DNA ve genetik bilgi Genetik mühendisliğinin günümüzdeki uygulamaları ile ilgili bilgileri özetler ve tartısır, 8. sınıf 20 Fen ve Teknoloji Canlıların çevreye adaptasyonu ve evrim Canlıların yasadıkları çevreye adaptasyonunu örneklerle açıklar.

23 8. sınıf 1 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün çocukluk dönemini ve bu dönemde içinde bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel yapısını analiz eder. 8. sınıf 2 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün öğrenim hayatı ile ilgili olay ve olguları kavrar. 8. sınıf 3 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün askerlik hayatı ile ilgili olay ve olguları kavrar. 8. sınıf 4 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Örnek olaylardan yola çıkarak Atatürk ün çeşitli cephelerdeki başarılarıyla askerî yeteneklerini ilişkilendirir. 8. sınıf 5 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün fikir hayatının oluşumuna ve gelişimine etki eden Selanik, Manastır, Sofya ve İstanbul şehirlerindeki ortamın rolünü fark eder. 8. sınıf 6 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün 1919 a kadar bulunduğu görevler ve yaptığı hizmetleri, üstlendiği Millî Mücadele liderliği açısından yorumlar. 8. sınıf 7 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ I. Dünya Savaşı nda Osmanlı Devleti nin durumunu, topraklarının paylaşılması ve işgali açısından değerlendirir. 8. sınıf 8 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ Mondros Ateşkes Anlaşması nın imzalanması ve uygulanması karşısında Osmanlı yönetiminin, Mustafa Kemal in ve halkın tutumunu değerlendirir. 8. sınıf 9 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ Mondros Ateşkes Anlaşması nın imzalanması ve uygulanması karşısında Osmanlı yönetiminin, Mustafa Kemal in ve halkın tutumunu değerlendirir. 8. sınıf 10 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün çocukluk dönemini ve bu dönemde içinde bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel yapısını analiz eder. 8. sınıf 11 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün askerlik hayatı ile ilgili olay ve olguları kavrar. 8. sınıf 12 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün fikir hayatının oluşumuna ve gelişimine etki eden Selanik, Manastır, Sofya ve İstanbul şehirlerindeki ortamın rolünü fark eder. 8. sınıf 13 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Örnek olaylardan yola çıkarak Atatürk ün çeşitli cephelerdeki başarılarıyla askerî yeteneklerini ilişkilendirir. 8. sınıf 14 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ I. Dünya Savaşı nda Osmanlı Devleti nin durumunu, topraklarının paylaşılması ve işgali açısından değerlendirir. 8. sınıf 15 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Örnek olaylardan yola çıkarak Atatürk ün çeşitli cephelerdeki başarılarıyla askerî yeteneklerini ilişkilendirir. 8. sınıf 16 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ Mondros Ateşkes Anlaşması nın imzalanması ve uygulanması karşısında Osmanlı yönetiminin, Mustafa Kemal in ve halkın tutumunu değerlendirir. 8. sınıf 17 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ I. Dünya Savaşı nda Osmanlı Devleti nin durumunu, topraklarının paylaşılması ve işgali açısından değerlendirir. 8. sınıf 18 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ I. Dünya Savaşı nda Osmanlı Devleti nin durumunu, topraklarının paylaşılması ve işgali açısından değerlendirir. 8. sınıf 19 Sosyal Bilgiler MİLLÎ UYANIŞ I. Dünya Savaşı nda Osmanlı Devleti nin durumunu, topraklarının paylaşılması ve işgali açısından değerlendirir. 8. sınıf 20 Sosyal Bilgiler BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Atatürk ün 1919 a kadar bulunduğu görevler ve yaptığı hizmetleri, üstlendiği Millî Mücadele liderliği açısından yorumlar.

24 8. sınıf 1 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 2 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 3 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 4 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 5 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 6 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 7 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 8 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 9 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 10 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 11 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 12 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 13 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 14 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 15 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 16 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 17 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 18 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 19 Din Kültürü ve Ahlak 8. sınıf 20 Din Kültürü ve Ahlak 7. Hac ve umre ile ilgili mekân ve kavramların anlamlarını açıklar. 7. Hac ve umre ile ilgili mekân ve kavramların anlamlarını açıklar. 7. Hac ve umre ile ilgili mekân ve kavramların anlamlarını açıklar. 8. Hac ibadetinin nasıl ve niçin yapıldığını açıklar. 8. Hac ibadetinin nasıl ve niçin yapıldığını açıklar. 8. Hac ibadetinin nasıl ve niçin yapıldığını açıklar. 9. Haccın birey ve toplum üzerindeki etkilerini açıklar. 9. Haccın birey ve toplum üzerindeki etkilerini açıklar. 9. Haccın birey ve toplum üzerindeki etkilerini açıklar. 10. Hac ve umrenin Müslümanlar arası iletişim ve etkileşime nasıl katkı sağladığının farkında olur. 10. Hac ve umrenin Müslümanlar arası iletişim ve etkileşime nasıl katkı sağladığının farkında olur. 10. Hac ve umrenin Müslümanlar arası iletişim ve etkileşime nasıl katkı sağladığının farkında olur. 11. Kurban ibadetinin anlamını, sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından önemini açıklar. 11. Kurban ibadetinin anlamını, sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından önemini açıklar. 1. Paylaşma ve yardımlaşmanın birey ve toplum için önemini yorumlar. 11. Kurban ibadetinin anlamını, sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından önemini açıklar. 1. Paylaşma ve yardımlaşmanın birey ve toplum için önemini yorumlar. 1. Paylaşma ve yardımlaşmanın birey ve toplum için önemini yorumlar. 2. İslam ın paylaşma ve yardımlaşmaya verdiği önemi yorumlar. 2. İslam ın paylaşma ve yardımlaşmaya verdiği önemi yorumlar.

25 8. sınıf 1 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 2 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 3 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 4 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 5 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 6 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 7 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 8 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 9 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 10 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 11 İngilizce FRIENDSHIP 8. sınıf 12 İngilizce ROAD TO SUCCESS 8. sınıf 13 İngilizce ROAD TO SUCCESS 8. sınıf 14 İngilizce ROAD TO SUCCESS 8. sınıf 15 İngilizce ROAD TO SUCCESS 8. sınıf 16 İngilizce ROAD TO SUCCESS 8. sınıf 17 İngilizce ROAD TO SUCCESS 8. sınıf 18 İngilizce IMPROVING ONE S LOOKS 8. sınıf 19 İngilizce IMPROVING ONE S LOOKS 8. sınıf 20 İngilizce IMPROVING ONE S LOOKS Instructing or directing others to do something Instructing or directing others to do something Advising others to do something Advising others to do something Inquiring and expressing how certain/uncertain one is of something Inquiring and expressing how certain/uncertain one is of something Expressing opinions and making choices Expressing opinions and making choices Inquiring about and expressing expectations Describing personal qualities Asking for and giving information about habits and pastimes. Imparting and seeking factual information: identifying, asking, describing Imparting and seeking factual information: identifying, asking, describing Following and giving simple instructions Describing simple processes Describing simple processes Drawing simple conclusions Seeking and giving information Seeking and giving advice Suggesting a course of action

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

DİS 1 ( ) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf 1 Türkçe 8. sınıf 2 Türkçe 8. sınıf 3 Türkçe 8. sınıf 4 Türkçe 8. sınıf 5 Türkçe 8. sınıf 6 Türkçe 8. sınıf 7 Türkçe 8. sınıf 8 Türkçe 8. sınıf 9 Türkçe 8. sınıf 10 Türkçe 8. sınıf 11 Türkçe Cümleyle

Detaylı

SİS 2 (04.12.2014) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS 2 (04.12.2014) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf 1 1. tema 4 2. Okuduğu metni anlama ve çözümleme 19. Metinde yararlanılan düşünceyi geliştirme yollarının işlevlerini açıklar. 8. sınıf 2 1. tema 4 4. Söz varlığını zenginleştirme 1. Kelimeler

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları

PESA-1 (05.11.2014) - Ortaokul Konu Dağılımları 5. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 1.Metinde verilen ipuçlarından hareketle karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 5. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) 2. Okuduğunu Anlama 2.Okuma öncesi,

Detaylı

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur.

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 2 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder.

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 5. sınıf 1 Türkçe Anlama Okuduklarının konusunu ve ana fikrini/ana duygusunu belirler. 5. sınıf 2 Türkçe Anlama Okuduklarında yardımcı fikirleri belirler veyardımcı fikirlerinana fikri nasıl desteklediğini

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 8. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğu metni anlama ve çözümleme 19. Metinde yararlanılan düşünceyi geliştirme yollarının işlevlerini açıklar. 8. sınıf 2 Türkçe 4. Söz varlığını zenginleştirme 1. Kelimeler arasındaki

Detaylı

8. SINIF 3. TEOG SINAVI (KASIM AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU

8. SINIF 3. TEOG SINAVI (KASIM AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU . TÜRKÇE İ TABLOSU ÖĞRENME ALANI A B TÜRKÇE OKUMA Metne ilişkin sorulara cevap verir. 1 TÜRKÇE OKUMA Metni dil ve anlatım yönünden değerlendirir. 2 9 TÜRKÇE OKUMA Metnin konusunu belirler. 3 10 TÜRKÇE

Detaylı

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ)

8.SINIFLAR HAFTA SONU KURS PLANI PAT (PERFORMANS ARTTIRMA TESTİ) 18 EKİM CUMARTESİ TÜRKÇE Toplum Hayatı Fiilimsiler MATEMATİK Dönüşüm Geometrisi Tablo ve Grafikler Bir Karaman Doğuyor Fraktallar Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Oluşturalım Kalıtım ve Mayoz İNGİLİZCE

Detaylı

SİS1 2013 (TEOG UYUMLU) (06.11.2013) SINIF A B YANIT DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS1 2013 (TEOG UYUMLU) (06.11.2013) SINIF A B YANIT DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında

Detaylı

Cümle bağlamından gerçek ve mecaz anlamlı sözcükleri ayırt eder.

Cümle bağlamından gerçek ve mecaz anlamlı sözcükleri ayırt eder. 8. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-2)/2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam (Gerçek - Mecaz) 1 4 Türkçe Cümlede Anlam (Deyim) 2 5 Türkçe Cümlede Anlam (Öznel Cümle) 3 6 Türkçe Parçada

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Yazısına uygun başlık belirler. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Kelimeleri yerinde ve anlamlarına uygun kullanır. 2. sınıf 3

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM 6. SINIFLAR FEN BİLİMLERİ DERSİ İL GENELİ I. ORTAK YAZILI SINAVI BELİRTKE TABLOSU

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM 6. SINIFLAR FEN BİLİMLERİ DERSİ İL GENELİ I. ORTAK YAZILI SINAVI BELİRTKE TABLOSU 6. SINIFLAR FEN BİLİMLERİ DERSİ İL GENELİ I. ORTAK YAZILI SINAVI Güneş Sistemi F.6... Güneş sistemindeki gezegenleri birbirleri ile karşılaştırır. F.6... Güneş sistemindeki gezegenleri, Güneş e yakınlıklarına

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

8. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 5 Türkçe Cümlede Anlam 2 6 Türkçe Parçada

8. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 5 Türkçe Cümlede Anlam 2 6 Türkçe Parçada 8. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / 2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 5 Türkçe Cümlede Anlam 2 6 Türkçe Parçada Anlam 3 7 Türkçe Parçada Anlam 4 8 Türkçe Parçada Anlam

Detaylı

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM)

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM) 8. SINIF (1. BÖLÜM) (Sınav Süresi : 90 dk) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (20 SORU) Eylemsiler Cümlenin Ögeleri Eylemde Çatı Tür ve Şekil Bilgisi Fraktal Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Üslü Sayılar

Detaylı

SINAVA HAZIRLIK BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI Veli Bileşeni

SINAVA HAZIRLIK BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI Veli Bileşeni SINAVA HAZIRLIK BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI Veli Bileşeni-2013-2014 Nihat İNAN Uzm.Psikolojik Danışman afyonram.meb.k12.tr TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ Eğitimin Dinamik Bir Süreçtir.

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 02 (KDÇ - 02) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 02 (KDÇ - 02) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR 0..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Cümle Bilgisi Doğal Sayılar Doğal Sayılarla Toplama İşlemi Ritmik

Detaylı

S İ S 1 KAZANIM VE KONU DAĞILIMI

S İ S 1 KAZANIM VE KONU DAĞILIMI S İ S KAZANIM VE KONU DAĞILIMI. Tema. Metin. Tema. Metin. Tema. Metin. Tema 3. Metin. Tema 4. Metin MT(MEB) Örüntü ve Süslemeler. Doğru, çokgen ve çember modellerinden örüntüler inşa eder, çizer ve bu

Detaylı

Zaman ve kip çekimlerindeki bileşik yapıların işlevlerini ve kullanım özelliklerini kavrar.

Zaman ve kip çekimlerindeki bileşik yapıların işlevlerini ve kullanım özelliklerini kavrar. 7. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / 2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Zarfları işlevlerine uygun kullanır. 1 11 Türkçe Metnin başlığını belirler. 2 12 Türkçe Metnin konusunu belirler. 3

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 5. sınıf 1 Türkçe Anlama Okuduklarının konusunu ve ana fikrini/ana duygusunu belirler. 5. sınıf 2 Türkçe Anlama Okuduklarında yardımcı fikirleri belirler ve yardımcı fikirlerin ana fikri nasıl desteklediğini

Detaylı

4. Çok büyük ve çok küçük pozitif sayıları bilimsel gösterimle ifade eder.

4. Çok büyük ve çok küçük pozitif sayıları bilimsel gösterimle ifade eder. LENDİRME ŞEMASI ÜNİTE Üslü 1. Bir tam sayının negatif kuvvetini belirler ve rasyonel sayı olarak ifade eder.. Ondalık kesirlerin veya rasyonel sayıların kendileriyle tekrarlı çarpımını üslü sayı olarak

Detaylı

D.4.2 Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. 1

D.4.2 Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. 1 . Deneme 3 Kasım D.4. Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. D.4. Kelimeler arasındaki anlam ilişkilerini kavrayarak birbiriyle anlamca ilişkili kelimelere

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 27.10.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Paragrafta

Detaylı

TÜRKÇE KAZANIMLAR KONU KAZANIM KAZANIM NO. 1 Sözcükte Anlam Kelimeleri anlamları na uygun kullanır. T

TÜRKÇE KAZANIMLAR KONU KAZANIM KAZANIM NO. 1 Sözcükte Anlam Kelimeleri anlamları na uygun kullanır. T TÜRKÇE KONU KZNIM KZNIM NO 1 Sözcükte nlam Kelimeleri anlamları na uygun kullanır. T.8.2.5. 2 Cümlede nlam Okudukları ile ilgili çıkarımlarda bulunur. T.8.3.21. 3 Cümlede nlam Okudukları ile ilgili çıkarımlarda

Detaylı

SÜREÇ İZLEME SINAVI SINIFLAR

SÜREÇ İZLEME SINAVI SINIFLAR 2. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ (MERAM) Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Yazma Uzunlukları Ölçme Uzunlukları Ölçme Tablo la Toplama islemi la Çıkarma islemi la Çıkarma islemi la Çarpma islemi Metinde verilen

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metnin bağlamından hareketle kelime ve kelime gruplarının anlamlarını çıkarır. 8. sınıf 2 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metnin ana fikrini/ana

Detaylı

SİS 1 (KASIM 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

SİS 1 (KASIM 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE ÖĞRENME Ay Hafta D.Saati ALANI EYLÜL 2 Geometri 2 3 Geometri 2 Geometri 2 Olasılıkve ALT

Detaylı

4.Sınıf Okulistik Sınavı Konu-Kazanım Tablosu

4.Sınıf Okulistik Sınavı Konu-Kazanım Tablosu Türkçe 4.Sınıf Okulistik Sınavı Konu-Kazanım Tablosu SÖZ VARLIĞI - Zıt Anlamlı Sözcükler : T.4.3.7. Kelimelerin zıt anlamlılarını bulur. OKUMA - Metinle İlgili lar Sorma ve ları Cevaplama : T.4.3.8. Okuduğu

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ KAZANIMLAR

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ KAZANIMLAR KASIM EKİM EYLÜL Ay Hafta D.Saat i 0 04 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE SÜRE ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI Örüntü Süslemeler si KAZANIMLAR.Doğru, çokgen

Detaylı

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Noktalama İşaretleri 5 Parçada Anlam 5 Doğal Sayılar 5 Ölçüler Örüntüler

Detaylı

5. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / Ders Kazanım A B Türkçe Sözcüklerde Çok Anlamlılık 1 11 Türkçe Mecaz Anlamlı Sözcükler

5. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / Ders Kazanım A B Türkçe Sözcüklerde Çok Anlamlılık 1 11 Türkçe Mecaz Anlamlı Sözcükler 5. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / 2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcüklerde Çok Anlamlılık 1 11 Türkçe Mecaz Anlamlı Sözcükler 2 12 Türkçe Eş Anlamlı Sözcükler 3 13 Türkçe Eş Sesli

Detaylı

TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE

TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE BRANŞ SORU NO TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE 16 TÜRKÇE 17 TÜRKÇE 18 TÜRKÇE 19 TÜRKÇE

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI SINIF DERS KONU SORU SAYISI. SINIFLAR 0.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle

Detaylı

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk)

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 3. SINIF (17 SORU) Anlamlı ve Kurallı Cümle Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler Okuduğunu Anlama Sözlük Çalışması 5N1K

Detaylı

ÖDÜLLÜ & ÜCRETSİZ 3-4 - 5 OCAK 2014. Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam,

ÖDÜLLÜ & ÜCRETSİZ 3-4 - 5 OCAK 2014. Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, STS ye k m 5. - 6. - 7 n tü ıt la a Hediye! 5. Toplam 60 soru / 75 dakika Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Doğal Sayılar, Örüntüler, Doğal Sayılarda

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 15 EKİM 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 20 KASIM 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinlerle ilgili soruları cevaplandırır. 2 9

Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinlerle ilgili soruları cevaplandırır. 2 9 4. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / 2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinlerle ilgili soruları cevaplandırır. 1 8 Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

S İ S 6 MAYIS sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır.

S İ S 6 MAYIS sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. S İ S 6 MAYIS 2013 SINIF DERS ÜNİTE KAZANIM 8. sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır. 8. sınıf Türkçe Cümlede Anlam Cümlede eksik

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Sesli Sözcükler Şiir Yorumlama Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Zıt Anlamlı Sözcükler 5N 1K Hikâyenin

Detaylı

SİS-2-2012 (07.12.2012)

SİS-2-2012 (07.12.2012) SINIF A B DERS ÜNİTE KAZANIM SİS-2-2012 (07.12.2012) 2. sınıf 1 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 11 Türkçe 2. Okuduğunu

Detaylı

6. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 11 Türkçe Sözcükte Anlam 2 12 Türkçe Sözcükte

6. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 11 Türkçe Sözcükte Anlam 2 12 Türkçe Sözcükte 6. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / 2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 11 Türkçe Sözcükte Anlam 2 12 Türkçe Sözcükte Anlam 3 13 Türkçe Sözcükte Anlam 4 14 Türkçe Sözcükte

Detaylı

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF TÜRKÇE 5. SINIF 1 Metinde verilen ipuçlarından hareketle, karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 2 Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 3 Okuduklarındaki

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep-sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle

Detaylı

Çarpanlar ve Katlar

Çarpanlar ve Katlar 8.1.1. Çarpanlar ve Katlar 8.1.2. Üslü İfadeler 8.1.3. Kareköklü İfadeler 8.2.1. Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler 8.1.1.1 Verilen pozitif tam sayıların çarpanlarını bulur; pozitif tam sayıları üslü ifade

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 5N 1K Onluk ve Birlikler Fiziksel Özelliklerimiz Words Paragrafın Konusu Deste ve Düzine Yeteneklerimiz

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 2. tema 1 Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

8. SINIF 6. LİSELERE GİRİŞ SINAVI (LGS) ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAVI (NİSAN AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU

8. SINIF 6. LİSELERE GİRİŞ SINAVI (LGS) ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAVI (NİSAN AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU . SINIF 6. LİSELERE GİRİŞ SINAVI (LGS) ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAVI (NİSAN AYI) TÜRKÇE DERSİ KAZANIM TABLOSU DERS SINIF ÖĞRENME ALANI KAZANIM SORU NO. A B TÜRKÇE OKUMA TÜRKÇE OKUMA TÜRKÇE OKUMA Metnin

Detaylı

1.1. Canlılarda büyüme ve üremenin hücre bölünmesi ile meydana geldiğini açıklar.

1.1. Canlılarda büyüme ve üremenin hücre bölünmesi ile meydana geldiğini açıklar. 1.1. Canlılarda büyüme ve üremenin hücre bölünmesi ile meydana geldiğini açıklar. 1.2. Mitozu, çekirdek bölünmesi ile başlayan ve birbirini takip eden evreler olarak tarif eder. 1.3. Mitozda kromozomların

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

Fen Bilimleri Dersi Kazanımları

Fen Bilimleri Dersi Kazanımları Fen Bilimleri Dersi Kazanımları Sigara ve alkol kullanımının vücuda verdiği zararları, araştırma verilerine dayalı olarak tartışır. Boşaltımda görevli yapı ve organları tanır. 2 Diş çeşitlerini model üzerinde

Detaylı

Boş. Doğru. Yanlış. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 1 - KİTAPÇIK: A. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd.

Boş. Doğru. Yanlış. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 1 - KİTAPÇIK: A. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd. Sınav Sonuç Belgesi 25.1.216 - Değerlendirme Sınavı 1 - KİTAPÇIK: A Okul : Murat Germen Ortaokulu Ad Soyad : Bora Aydın Şube : 8E Üye No : 5119262 Şifre :5119262 TEOG Puan 395.292 69 5 %57.98 %57.98 %7.93

Detaylı

7. SINIF TÜRKÇE DERSİ KURS KAZANIMLARI VE TESTLERİ

7. SINIF TÜRKÇE DERSİ KURS KAZANIMLARI VE TESTLERİ EKİM 7. SINIF TÜRKÇE İ KURS I VE LERİ AY FİİL FİİL Fiillerin anlam özelliklerini kavrar. Kip ve çekimli fiili kavrar. Bildirme kipleriyle dilek kiplerini ayırt eder. Bildirme kiplerinin kullanım özelliklerini

Detaylı

5. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-2)/ Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 11 Türkçe Sözcükte Anlam 2 12 Türkçe Cümlede

5. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-2)/ Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 11 Türkçe Sözcükte Anlam 2 12 Türkçe Cümlede 5. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-2)/2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam 1 11 Türkçe Sözcükte Anlam 2 12 Türkçe Cümlede Anlam 3 13 Türkçe Cümlede Anlam 4 14 Türkçe Sözcükte Anlam

Detaylı

TÜRKÇE 2. KURUMSAL DENEME SINAVI KAZANIM LİSTESİ

TÜRKÇE 2. KURUMSAL DENEME SINAVI KAZANIM LİSTESİ TÜRKÇE KONU KZNIM KZNIM NO 1 Sözcükte nlam 2 Sözcükte nlam Bağlamdan yararlanarak bilmediği kelime ve kelime gruplarının anlamını tahmin eder. Bağlamdan yararlanarak bilmediği kelime ve kelime gruplarının

Detaylı

KİPAŞ GİRİŞ SINAVI (KGS)

KİPAŞ GİRİŞ SINAVI (KGS) 4. SINIF DEYİMLER VE ATASÖZLERİ, BASİT, TÜREMİŞ, BİRLEŞİK KELİMELER, KONU BAŞLIĞI BELİRLEME, ANA FİKİR (METİNDE ANA FİKİR), ŞİİRDE ANA DUYGU, KARŞILAŞTIRMA BELİRTEN İFADELER AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ, ÜÇGEN, KARE,

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ 2013-201 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE KONULAR 3 Fiilimsi EYLÜL Fiilimsi 1 Fiilimsi 2 Fiilimsi 3 KURBAN BAYRAMI EKİM Fiilimsi Fiilimsi 1

Detaylı

EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ DERS SAATİ

EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ DERS SAATİ AY HAFTA 016-017 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE DERS SAATİ KONU ADI 1 FİİLİMSİLER SÖZCÜKTE ANLAM KAZANIMLAR Fiilimsiyle, fiil ve isim soylu kelimeler arasındaki farkları kavrar.

Detaylı

5. SINIF TÜRKİYE GENELİ KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVI-4 TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ

5. SINIF TÜRKİYE GENELİ KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVI-4 TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ 5. SINIF TÜRKİYE GENELİ KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVI-4 TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ Deyim ve atasözlerinin metne katkısını belirler. En çok dokuz basamaklı doğal sayıları okur ve yazar. Kuvvetin büyüklüğünü

Detaylı

3.SINIFLAR BURSLULUK SINAVI MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARI Üç basamaklı doğal sayıları okur ve yazar içinde herhangi bir sayıdan başlayarak birer,

3.SINIFLAR BURSLULUK SINAVI MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARI Üç basamaklı doğal sayıları okur ve yazar içinde herhangi bir sayıdan başlayarak birer, 3.SINIFLAR BURSLULUK SINAVI MATEMATİK DERSİ KAZANIMLARI Üç basamaklı doğal sayıları okur ve yazar. 1000 içinde herhangi bir sayıdan başlayarak birer, onar ve yüzer ileriye doğru ritmik sayar. Üç basamaklı

Detaylı

6. SINIF TÜRKÇE DERSİ KURS KAZANIMLARI VE TESTLERİ

6. SINIF TÜRKÇE DERSİ KURS KAZANIMLARI VE TESTLERİ EKİM 6. SINIF TÜRKÇE İ KURS I VE LERİ AY 1 Biçim Bilgisi Biçim Bilgisi Biçim Bilgisi 4 5 Çok anlamlılık (temel, yan, mecaz ve terim anlam) Çok anlamlılık (temel, yan, mecaz ve terim anlam) Kök ve eki kavrar.

Detaylı

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03 I 5. SINIF MATEMATİK VE İŞLEMLER 1.1. En çok dokuz basamaklı doğal sayıları okur ve yazar. 1.2. En çok dokuz basamaklı doğal sayıların bölüklerini, basamaklarını ve rakamların basamak değerlerini belirtir.

Detaylı

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ 2014-2015 PERFORMANS SÜREÇ ANALİZ SINAVI-2 Okulu : YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ ESENYURT/İSTANBUL Rapor : lamalı Liste Sınav Kodu : PESA2-6 Tarih : 09.12.2014 Sınav Adı : PERFORMANS

Detaylı

3. SINIFLAR BU AY NELER ÖĞRENECEĞİZ? OCAK

3. SINIFLAR BU AY NELER ÖĞRENECEĞİZ? OCAK 3. SINIFLAR BU AY NELER ÖĞRENECEĞİZ? 04 22 OCAK TÜRKÇE ÖĞRENME ALANI: DİNLEME 1. Dinleme Kurallarını Uygulama 1. Dinlemeye hazırlık yapar. 2. Dinleme amacını belirler. 3. Dinleme amacına uygun yöntem belirler.

Detaylı

ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI:

ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: ISBN NUMARASI: Bu formun ç kt s n al p ço altarak ö rencilerinizin ücretsiz Morpa Kampüs yarıyıl tatili üyeli inden yararlanmalar n sa layabilirsiniz.! ISBN NUMARASI: 84354975 ISBN NUMARASI: 84354975! ISBN NUMARASI:

Detaylı

TED KDZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL İLKOKULU 2013/2014 ÖĞRETİM YILI 6.SINIF ÜNİTELENDİRİLMİŞ MATEMATİK YILLIK PLANI

TED KDZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL İLKOKULU 2013/2014 ÖĞRETİM YILI 6.SINIF ÜNİTELENDİRİLMİŞ MATEMATİK YILLIK PLANI EYLÜL (16-20).09. 2013 KÜMELER KÜMELER 1.ÜNİTE KÜMELER EYLÜL (9 13).09.2013 1.ÜNİTE KÜMELE R KÜME LER TED KDZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL İLKOKULU 2013/2014 ÖĞRETİM YILI 6.SINIF ÜNİTELENDİRİLMİŞ MATEMATİK

Detaylı

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz, Yan, Terim Anlam Eş Anlam, Zıt ve Olumsuz Anlam Eş Seslilik, Ortak Kök Kelime Grupları ve Deyim Anlamı İkilemeler ve Yansıma Kelimeler Ad Aktarması, Dolaylama

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 7. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 7. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ KASIM EKİM 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 7. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ Ay Hafta Ders Saati Konu Adı Kazanımlar Test No Test Adı FİİLLER (Anlam-Kip-Kişi- Anlam

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ KASIM EKİM 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. SINIF TÜRKÇE DERSİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAZANIMLARI VE TESTLERİ Ay Hafta Ders Saati Konu Adı Kazanımlar Test No Test Adı BİÇİM BİLGİSİ (Kök, Ek ve

Detaylı

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA 8. SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 19.10.2016 Fiilimsiler (özne - yüklem) Çarpanlar ve Katlar (8.1.1.1. 8.1.1.3. Kazanımlar) Üslü İfadeler (8.1.2.1 8.1.2.4. Kazanımlar)

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU MATEMATİK UYGULAMALARI 8 YILLIK PLANI 1.DÖNEM AY HAFTA TARİH KAZANIM AÇIKLAMA

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU MATEMATİK UYGULAMALARI 8 YILLIK PLANI 1.DÖNEM AY HAFTA TARİH KAZANIM AÇIKLAMA 06-07 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU MATEMATİK UYGULAMALARI 8 YILLIK PLANI.DÖNEM EYLÜL EKİM.Hafta 9-.Hafta 6-0 K)Doğal sayılar, kesirler, ondalık sayılar ve yüzdelerle hesaplamaları

Detaylı

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI Ürün Detaylar 0-0 Ürün Detaylar 0-0 // 7. S n f Program - Türkçe // 0 0 0 0 0 TGS 0 TÜRKÇE 0 0 0 0 0 0 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlenin Anlam Özellikleri Cümle Yorumu Metin Yorumu ve Görsel

Detaylı

4. Deneme 15 Nisan. 4. Deneme 15 Nisan

4. Deneme 15 Nisan. 4. Deneme 15 Nisan 4. Deneme 5 Nisan D. 2.4 Dinlediklerinin ana fikrini belirler. K. 2.3 Konuşmalarında sebep - sonuç ilişkisi kurar. Y..7 Yazılarında yazım kurallarını uygular. Y..6 Yazılarında noktalama işaretlerini doğru

Detaylı

ÜNİTELENDİRME ŞEMASI

ÜNİTELENDİRME ŞEMASI LENDİRME ŞEMASI ÜNİTE DOĞRULAR VE AÇILAR. Aynı düzlemde olan üç doğrunun birbirine göre durumlarını belirler ve inşa eder.. Paralel iki doğrunun bir kesenle yaptığı açıların eş olanlarını ve bütünler olanlarını

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Farklı düşünmeye yönlendiren ifadeleri dikkate alarak okur.

Detaylı

8. SINIF TÜRKÇE DERS BİLGİLERİ

8. SINIF TÜRKÇE DERS BİLGİLERİ 8. SINIF TÜRKÇE DERS BİLGİLERİ * Koyu renkle yazılmış kazanımlar; ulusal sınavlarda (SBS...gibi) sınav sorusu olarak çıkabilen konulardır; diğer kazanımlarımız temel ana dili becerilerini geliştirmeye

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. DİL BİLGİSİ Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 1. Yazma Kurallarını Uygulama

Detaylı

ÇAĞLAR KOLEJİ INGILIZCE KASIM BÜLTEN

ÇAĞLAR KOLEJİ INGILIZCE KASIM BÜLTEN ÇAĞLAR KOLEJİ INGILIZCE KASIM BÜLTEN KISIKLI MAH. HANIMSETİ SK. NO:21, ÇAMLICA - ÜSKÜDAR / İSTANBUL İNFO@CAGLAROKULLARİ.COM 0216 505 38 52 İLKOKUL KASIM AYI KAZANIMLARI 1-A: Sınıf objelerini tanır. En

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LİDER ŞİŞLİ İLKOKULU/ORTAOKULU

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LİDER ŞİŞLİ İLKOKULU/ORTAOKULU 4. SINIF MATEMATİK KAZANIMLARI 4, 5 ve 6 basamaklı doğal sayıları okur ve yazar. 10 000 e kadar (10 000 dahil) yüzer ve biner sayar. 10 000 e kadar (10 000 dahil) yüzer ve biner sayar. 4, 5 ve 6 basamaklı

Detaylı

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları 5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları Matematik: *Doğal sayılar(üslü sayılar dahil) *Zaman ölçümü, tablo ve grafikler, geometrik *Kavramlar (açılar dahil) *Çokgenler, üçgen ve dörtgenler Sosyal Bilgiler: Ünite:2)

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 22 ARALIK 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 17 ŞUBAT 2019 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI Kelimede Anlam 7 Cümlede Anlam 6 Parçada Anlam 2 TOPLAM 15 Doğal Sayılar 4 Doğal Sayılarla Toplama 2 Doğal Sayılarla Çıkarma 3 Kesirler 2 MATEMATİK Ölçüler 3 Örüntüler 1 Geometri 3 Tablo ve Grafikler 2

Detaylı

LGS LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKIYE GENELI DENEME SINAVI 1 / A KITAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI (1-20), (21-30), (31-40), (41-50).

LGS LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKIYE GENELI DENEME SINAVI 1 / A KITAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI (1-20), (21-30), (31-40), (41-50). LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI 1 / A KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI Türkçe (1-20), İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (21-30), Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi (31-40), Yabancı Dil (41-50). 1

Detaylı

Boş. Yanlış. Doğru. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd.

Boş. Yanlış. Doğru. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd. Sınav Sonuç Belgesi 2.3.217 - Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B Okul : Murat Germen Ortaokulu Ad Soyad : Melissa Doğancı Şube : 8B Üye No : 4511916 Şifre :4511916 TEOG Puan 318.8889 58 62 %48.33 %48.33

Detaylı

4. Sınıf Ders Tarama Testi 1

4. Sınıf Ders Tarama Testi 1 4. Sınıf Ders Tarama Testi Fen ve Teknoloji Sosyal Bilgiler Okuma:.. Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır..7. Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin

Detaylı

8. SINIF YARIYIL TATİLİ ÇALIŞMA PROGRAMI

8. SINIF YARIYIL TATİLİ ÇALIŞMA PROGRAMI OKUMA KÜLTÜRÜ / Okuma Kitaplarım / Metnin Bağlamına Göre Kelimeler DOĞA VE EVREN / Sevgili Bahar Ağacı / Deyim OKUMA KÜLTÜRÜ / Kitap Hastanesi / Nokta OKUMA KÜLTÜRÜ / Okuma Kitaplarım / Metnin Bağlamına

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI)

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Türkçe 23 Türkçe 23 Matematik 20 Matematik 20 Fen ve Teknoloji 20 Fen ve Teknoloji 20 Sosyal Bilgiler 20 İnkılap Tarihi 20 Yabancı Dil 17 İngilizce

Detaylı

Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu

Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu - Yeni Sınav Sistemine Uygun DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME,

Detaylı

SÜREÇ İZLEME SINAVI SINIFLAR

SÜREÇ İZLEME SINAVI SINIFLAR 2. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ (MERAM) Uzunlukları Ölçme Tablo Kesirler Kesirler la Toplama islemi Uzunlukları Ölçme la Toplama islemi la Çıkarma islemi la Çarpma islemi Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI ANALİZ YAYINLARI 2017-2018 KURUMSAL DENEME SINAVI SORU SAYILARI ve SÜRELERİ SINIF TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİL. SOSYAL BİL. FEN BİL. DİN KÜL İNGİLİZCE TOPLAM SORU SÜRE 2.SINIF KURUMSAL DENEME 15 15 10 -

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

84 ŞUBE KARNESİ İL İLÇE OKUL SINAV ADI

84 ŞUBE KARNESİ İL İLÇE OKUL SINAV ADI 84 ŞUBE KARNESİ Türkçe Matematik Din Kül. Fen ve Tek. İnk.Tar. İngilizce Toplam D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N Puan,,,,,,,,, 6, 12, 6, 4, 14, 4, 4, 14, 4, 14, 4, 14, 77,778 KATILIM RAPORU Sınava

Detaylı

5. Sınıf Süreç Değerlendirme Testi 1

5. Sınıf Süreç Değerlendirme Testi 1 . Sınıf Süreç Değerlendirme Testi Bölüm Adı Kazanımlar Soru Sayısı Türkçe Matematik Fen Bilimleri Eş - Zıt Anlamlılık ve Eş Seslilik Gerçek, Mecaz, Terim ve Yan Anlam Deyim, Atasözü ve Özdeyiş Hikâyenin

Detaylı

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ TÜRKÇE MATEMATİK FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE 55 90 80 50 50 Ağustos 2010 1 Pazar 2 Pazartesi 3 Salı 4 Çarşamba 5 Perşembe 6 Cuma 7 Cumartesi 8 Pazar 9 Pazartesi 10 Salı RAMAZAN 11 Çarşamba

Detaylı

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 5.

Detaylı

9. Sınıf Hazır Bulunuşluk Sınavı

9. Sınıf Hazır Bulunuşluk Sınavı 9. Sınıf Hazır Bulunuşluk Sınavı Bölüm Adı Kapsadığı Üniteler Soru Sayısı Türkçe Gerçek, Mecaz, Terim ve Yan Anlam:. Aynı kavram alanına giren kelimeleri, anlam farklılıklarını dikkate alarak kullanır.

Detaylı