DÜNYA SİNEMASI. iki gün, bir gece two days, one night gram 1001 grams. ilk randevu blind dates. * iki gün, bir gece

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DÜNYA SİNEMASI. iki gün, bir gece two days, one night. 1001 gram 1001 grams. ilk randevu blind dates. * iki gün, bir gece"

Transkript

1

2 * iki gün, bir gece DÜNYA SİNEMASI iki gün, bir gece two days, one night jean-pierre & luc dardenne 7 Aralık - Pazar 21:00 belçika, fransa, italya, 2014, 95 fransızca; altyazılı Sidney Film Ödülü Sidney On altı iş arkadaşının bin avroluk ikramiyeyi kaybetmemek için kendisinin işten çıkarılması konusunda oy kullandıklarını öğrenen Sandra, bir hafta sonunda iş arkadaşlarını ziyaret edip, onları lehine oy vermeleri için ikna etmeye çalışır. Kapitalizmin çirkin yüzünü güçlü ve etkili anlatımlarıyla sinemaya aktaran Dardenne Kardeşlerin filmi, Belçika nın 2015 Oscar adayı gram 1001 grams bent hamer 6 Aralık - Cumartesi 15:00 norveç, almanya, fransa, 2014, 90 norveççe, almanca, fransızca, ingilizce; altyazılı Kara mizahın önde gelen temsilcilerinden Norveçli usta yönetmen Bent Hamer ın yazıp yönettiği 1001 Gram, kısa süre önce boşanmış işkolik bir bilim kadını olan Marie nin, Paris te katıldığı önemli bir bilim konferansında kendini yepyeni bir dünyanın içinde bulmasını anlatıyor. Bu sıra dışı komedi filmi, Norveç in Oscar adayı. ilk randevu blind dates levan koguashvili 7 Aralık - Pazar 12:00 gürcistan, 2013, 98 gürcüce; ve ingilizce altyazılı En İyi Film, En İyi Yönetmen, Fipresci Ödülü Sofya Jüri Özel Ödülü Abu Dhabi En İyi Yönetmen GoEast Altın Zeytin Ağacı Lecce Jüri Özel Ödülü Minsk Öğretmen Sandro, öğrencisinin annesi Manana ya aşık olur. Manana da ona tutulmuştur fakat hapisteki kıskanç kocası salıverilmek üzeredir. Sandro, Manana ya kocasını cezaevinden birlikte almayı teklif eder. İlişkilerinden habersiz olan koca, Sandro yu şoför olarak tutar. Orta yaş yalnızlığı ve iyilikten maraz doğar düşüncesi üzerine samimi bir bakış.

3 leviathan andrey zvyagintsev 6 Aralık - Cumartesi 21:00 rusya, 2014, 141 rusça; altyazılı En İyi Senaryo Cannes En İyi Film Münih Dönüş ile tanıdığımız, Elena ile daha da sevdiğimiz Zvyagintsev in son filmi Leviathan, Rusya da küçük bir kasabada yaşayan Kolya nın hikayesini seyirciyle buluşturuyor. Thomas Hobbes un Leviathan adlı kitabında devleti temsil eden canavara gönderme yapan film, evi ve arazisi elinden alınmak istenen otomobil tamircisi Kolya nın mücadelesini beyazperdeye taşıyor. Leviathan, Rusya nın Yabancı Dilde En İyi Film dalında 2015 Oscar adayı. viviane amsalem in boşanma davası gett, the trial of viviane amsalem 4 Aralık - Perşembe 15:00 ronit elkabetz, shlomi elkabetz fransa, israil, almanya, 2014, 115 ibranice; ve ingilizce altyazılı En İyi Film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu İsrail Film Akademisi Ödülleri En İyi İsrail Filmi, İzleyici Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Kudüs Gett, İsrail de sadece dini mahkemelere başvurarak edinilebilen boşanma belgesidir. İsrail de evlilik bağı, evlenmeye veya boşanmaya karar veren Ortodoks hahamlık kurumu tarafından denetlenmektedir. Evliliğini sonlandırmak için pasif-agresif kocası ve haham hakimlerle beş yıl mücadele eden Viviane in öyküsünü anlatan film, İsrail in Oscar adayı. SİNEMA AŞKINA! amatör camera buff krzysztof kieslowski 6 Aralık - Cumartesi polonya, 1979, 110 lehçe; ve ingilizce altyazılı Interfilm Ödülü Berlin Altın Hugo Şikago Altın Ödül, Fipresci Ödülü Moskova Altın Aslan, En İyi Erkek Oyuncu Polonya Film Festivali Usta yönetmen Kieslowski Amatör de kamerasına giderek daha çok bağlanan ve dünyaya yalnızca vizörden baktığı için çevresindekileri yitiren bir sinemasevere odaklanıyor. Filmde, çocuğunun doğumu öncesinde onu filme çekebilmek için bir kamera alan, ancak kendisini film çekmenin büyüsüne kaptırıp, elindekileri yavaş yavaş kaybetmeye başlayan bir adamın hikayesi anlatılıyor.

4 yakın plan close-up abbas kiarostami 4 Aralık - Perşembe 21:00 iran, 1990, 98 farsça; ve ingilizce altyazılı Yakın Plan, ünlü yönetmen Mohsen Makhmalbaf olduğunu söyleyen Sabzian adlı işsiz bir adamın mahkemesiyle başlar. Sabzian bir filmde oynatacağına dair yalan söyleyerek Tahranlı varlıklı bir aileyi kandırmaya çalışmıştır. Mahkeme salonundaki çekimler gerçek tir, hem Sabzian ın hem de tuzağa düşürdüğü ailenin sinema şöhreti olma düşkünlüğünü yansıtır. Neredeyse bütün diğer Kiarostami filmleri gibi bu film de sinema hakkında sorular sorar. Film, Nanni Moretti nin Yakın Plan ın Galası adlı 7 dakikalık kısa filmi ile birlikte gösterilecektir. ilk film the first movie mark cousins 6 Aralık - Cumartesi 12:00 ingiltere, 2009, 76 ingilizce, farsça, kürtçe; ve ingilizce altyazılı En İyi Sanat Belgeseli Prix Italia Genç Jüri Ödülü Reel 2 Real İzleyici Ödülü New Orleans İlk Film, Cousins ın Kuzey Irak ta, 1998 yılında Saddam Hüseyin in bir Kürt soykırımı gerçekleştirmek üzere yaptığı zehirli gaz saldırısına maruz kalan Halepçe nin Goptapa köyüne yaptığı ziyaretin kaydıdır. Cousins daha önce hiç film izlememiş çocuklara filmler izlettikten sonra, ellerine dijital kameralar vererek kendi filmlerini çekmelerini ister. Çocuklar sonradan ellerinde kayıtlarla çıkagelirler. Hayal gücünün gerçekliği savaştan daha gerçektir. MURATHAN MUNGAN : GERÇEĞE AÇILAN ÜÇ KAPI konuşma the conversation francis ford coppola 5 Aralık Cuma abd, 1974, 113 ingilizce; altyazılı Altın Palmiye, Kiliseler Birliği Özel Mansiyonu Cannes En İyi Kurgu, En İyi Müzik Bafta Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen Kansas Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu Amerikan Ulusal Eleştirmenler Birliği Konuşma nın senaristi ve yönetmeni Coppola bu filmi en kişisel filmi olarak değerlendirmektedir. Watergate skandalından iki yıl sonra, ortada Vietnam savaşının yıkıntıları mevcutken, yüksek teknolojiye fazlasıyla güvenen, kişisel sorumluluğuna ilişkin kabuslar gören bir adamın hikayesi anlatılır. Harry Caul o zamanlardaki Amerika nın bir mikro kozmosudur.

5 cinayeti gördüm blow up michelangelo antonioni 5 Aralık - Cuma 15:00 italya, ingiltere, abd, 1966, 111 ingilizce; altyazılı Altın Palmiye Cannes En İyi Yabancı Film Fransız Sinema Eleştirmenleri Sendikası En İyi Yabancı Film İtalyan Film Eleştirmenleri Sendikası En İyi Yönetmen Kansas Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen Amerikan Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri Cinayeti Gördüm, 60 ların Londrası nda kamerasına bir cinayet takılan moda fotoğrafçısı Thomas ın öyküsünü anlatır. Thomas, sakin bir parkta tesadüfen bir cinayeti fotoğrafladığını fark edince, fotoğrafları büyüterek şifreli bir anlatımı canlandırmaya yeltenir. Antonioni nin, hem kahramanının politik tavrını, hem de izleyicinin nasıl film seyrettiğini sorguladığı Cinayeti Gördüm, birçok açıdan sinema hakkında yapılmış en iyi filmdir. TÜRKİYE 2014 annemin şarkısı erol mintaş oyuncunun katılımıyla > 5 Aralık - Cuma 18:00 türkiye, fransa, almanya, 2014, 103 kürtçe, ; altyazılı En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu Saraybosna En İyi İlk Film, En İyi Müzik, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Antalya Genç öğretmen Ali, annesi Nigar la beraber, Doğu da köylerinin boşaltılması üzerine göç ettikleri İstanbul da, Tarlabaşı nda yaşamaktadır. Komşularının köye geri döndüğüne inanan Nigar, her sabah köyüne geri dönmek üzere evdeki eşyaları toparlar. Ali, gittikçe hastalanan annesini mutlu etmek için çaba harcamaktadır. Kız arkadaşı Zeynep hamile kalınca işler iyice karışır. balık derviş zaim 7 Aralık - Pazar 15:00 türkiye, 2014, 80 En İyi Senaryo Adana Kaya, göl kıyısındaki bir köyde eşi Filiz ile beraber yaşayan bir balıkçıdır. Küçük kızları Deniz konuşamamaktadır. Filiz kızını iyileştirmek için eskiden kalan alternatif bir tedaviyi denemeye karar verir. Şifalı olduğuna inanılan bir cins balığı kızına yedirirse iyileşeceğini düşünmektedir. Bu nadir balıktan sekiz tane bulur ve kızına yedirmeye başlar. Kaya evdeki balıkların varlığını keşfedince onları bir çiftlikte üretip para kazanmayı düşünür

6 ben o değilim tayfun pirselimoğlu 7 Aralık - Pazar 18:00 türkiye, yunanistan, fransa, 2013, 127 En İyi Senaryo Roma En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Müzik İstanbul Orta yaşlı, yalnız yaşayan Nihat bir hastanenin yemekhanesinde çalışmaktadır. Aynı yerde çalışan Ayşe nin onu evine yemeğe davetini, kadının Necip adlı kocasının ciddi bir suçtan hapiste olduğuna dair dedikodulara rağmen kabul eder. Nihat evdeki bir düğün fotoğrafını gördüğünde hapisteki Necip in kendisine şaşırtıcı derecede benzediğini farkeder. Bu garip ilişki Nihat ın hayatını hiç tahmin edemediği bir biçimde kökten değiştirecektir. neden tarkovski olamıyorum murat düzgünoğlu yönetmen ve oyuncunun katılımıyla > 4 Aralık - Perşembe 18:00 türkiye, 2014, 91 Yılmaz Güney Ödülü, Film Yön En İyi Yönetmen Ödülü Adana En İyi Sanat Yönetmeni Antalya Televizyon için türkülerden uyarlanan ucuz filmler çeken 35 yaşındaki bir yönetmenin trajikomik hikayesi. Bahadır ın en büyük hayali, hayranı olduğu Tarkovski gibi filmler çekebilmektir. Böyle bir filmi gerçekleştirmek için olanaklar aramakta, sürekli yapımcılarla konuşmaktadır. Ancak hayalleri ve hayatın gerçekleri arasında büyük uçurumlar vardır. sivas kaan müjdeci 5 Aralık - Cuma 21:00 türkiye, almanya,2014, 97 Jüri Özel Ödülü Venedik Jüri Özel Ödülü, En İyi Kurgu Antalya Yozgat ın bir köyünde geçen film, 11 yaşındaki Aslan ile, bir çukurda, yaralı olarak ölmeye terk edilmişken bulduğu dövüş köpeği Sivas arasında gelişen güçlü ilişkinin öyküsü. Okulda oynayacağı piyesteki prens rolüne, onunla aynı kıza aşık muhtarın oğlu seçilince hayal kırıklığına uğrayan Aslan, köyün prensesi Ayşe yi yeni arkadaşıyla etkilemeye çalışır. toz ruhu annem sinema öğreniyor film ekibinin katılımıyla > 3 Aralık - Çarşamba 18:30 nesimi yetik türkiye, 2014, 95 En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Sanat Yönetmeni Adana Gündelikçi olarak evlere temizliğe giden Metin, besteler yapan bir Arabesk müzik tutkunudur. Sakin hayatı yeğeni Ümit in askerlik için İstanbul a gelmesi, arkasından da aynı evde birlikte çalıştığı Neslihan ın evine sığınmasıyla değişir.

7 20 YILIN EN İYİ KISALARI omuz omuza united we stand hans peter molland norveç, 2002, 9 27, kurmaca las palmas johannes nyholm isveç, 2011, 13, kurmaca örümcek spider nash edgerton avustralya, 2007, 10, kurmaca annem sinema öğreniyor nesimi yetik türkiye, 2006, 4, kurmaca bir gün bir adam bir ev alır one day a man bought a house pjotr sapegin norveç, 1998, 7, canlandırma tango zbigniew rybszynski polonya, 1980, 8 10, canlandırma sorun yumağı a heap of trouble steve sullivan ingiltere, 2001, 4, kurmaca arjantin tangosu tanghi argentini guido thys belçika, 2006, 14, kurmaca kalk borusu the alarm clock marc-henri wajnberg belçika, 1996, 7, kurmaca uzatmalar overtime oury atlan, thibaut berland, damien ferrié fransa, 2005, 4 55, canlandırma bir daire ve altı davulcu için müzik music for one apartment and six drummers ola simonsson, johannes nilsson isveç, 2001, 9 34, deneysel 4 Aralık - Perşembe 12:00 teşekkürler! merci! christine rabette belçika, 2002, 8, kurmaca

8 L UNION FAIT LA FORCE Sinema Anadolu Anadolu Üniversitesi, Yunus Emre Kampüsü Eskişehir T: / Aralık çarşamba 4 aralık perşembe 5 aralık cuma 6 aralık cumartesi 7 aralık pazar 12:00 20 yılın en iyi kısaları konuşma ilk film ilk randevu 15:00 viviane amsalem cinayeti gördüm 1001 gram balık 18:00 açılış filmi toz ruhu 18:30 neden tarkovski olamıyorum annemin şarkısı amatör 21:00 yakın plan sivas leviathan ben o değilim iki gün, bir gece dünya sineması türkiye 2014 sinema aşkına! gerçeğe açılan üç kapı 20 yılın en iyi kısaları film ekibinin katılımıyla yönetmen ve oyuncunun katılımıyla oyuncunun katılımıyla Bilet Fiyatları Öğrenci : 4TL Tam : 6TL Biletler Sinema Anadolu gişelerinden alınabilir. Festivalde gösterilecek filmlerde yaş sınırı 13 tür. EEN DRACHT MAAKT MACHT ABD Büyükelçiliği Avusturya Büyükelçiliği Belçika Büyükelçiliği Ankara İsrail Büyükelçiliği İtalya Büyükelçiliği Norveç Büyükelçiliği Bu festival 5224 sayılı yasa gereğince, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu ndan alınan izinle düzenlenmiştir.

DÜNYA SİNEMASI. 1001 gram 1001 grams. iki gün, bir gece two days, one night. 1001 Gram

DÜNYA SİNEMASI. 1001 gram 1001 grams. iki gün, bir gece two days, one night. 1001 Gram 1001 Gram DÜNYA SİNEMASI 1001 gram 1001 grams bent hamer norveç, almanya, fransa, 2014, 90 norveççe, almanca, fransızca, ingilizce; türkçe altyazılı 2 Aralık - Salı 21:15 3 Aralık - Çarşamba 12:15 Kara

Detaylı

gezici gazete 16. gezici festival darbeli hayatlar Sırrı Süreyya Önder 3-9 Aralık Ankara 10-16 Aralık Artvin16-19 Aralık Ordu

gezici gazete 16. gezici festival darbeli hayatlar Sırrı Süreyya Önder 3-9 Aralık Ankara 10-16 Aralık Artvin16-19 Aralık Ordu 16. gezici festival gezici gazete 3-9 Aralık Ankara 10-16 Aralık Artvin16-19 Aralık Ordu darbeli hayatlar Sırrı Süreyya Önder Darbelere niçin karşı çıkmalıyız? Yerine konamaz, yeniden üretilemez, taklidi

Detaylı

İÇİNDEKİLER / CONTENTS

İÇİNDEKİLER / CONTENTS Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu (Paris) tarafından resmen tanınmıştır. / Accredited by the International Federation of Film Producers Associations, Paris. Bu etkinlik 5224 sayılı yasa

Detaylı

Komşu sinemalardan bir seçki İstanbul Modern Sinema da gösteriliyor. Kapı Bir Komşu

Komşu sinemalardan bir seçki İstanbul Modern Sinema da gösteriliyor. Kapı Bir Komşu Komşu sinemalardan bir seçki İstanbul Modern Sinema da gösteriliyor Kapı Bir Komşu İstanbul Modern Sinema, 24 Nisan- 11 Mayıs tarihleri arasında Sinema Sponsoru D- Smart ın katkılarıyla küratörlüğünü Müge

Detaylı

Kieślowski Hakkında Her Şey

Kieślowski Hakkında Her Şey İstanbul Modern Sinema, sinemanın şairi nin 48 filmini sunuyor Kieślowski Hakkında Her Şey İstanbul Modern Sinema, Sinema Sponsoru D-Smart ın katkılarıyla ve Adam Mickiewicz Enstitüsü işbirliğiyle, sinemanın

Detaylı

London Turkish Film Festival 20 YAŞINDA! 7-17 Mayıs 2015

London Turkish Film Festival 20 YAŞINDA! 7-17 Mayıs 2015 London Turkish Film Festival 20 YAŞINDA! 7-17 Mayıs 2015 1993 yılından bu güne Türkiye sinemasını, filmleri, sanatçıları, panel ve atölye çalışmalarıyla Londra izleyicisi ile buluşturan London Turkish

Detaylı

Jim Sheridan: Yönetmenlik sinemada gereğinden fazla abartılan şeylerden biri

Jim Sheridan: Yönetmenlik sinemada gereğinden fazla abartılan şeylerden biri Jim Sheridan: Yönetmenlik sinemada gereğinden fazla abartılan şeylerden biri Jim Sheridan, Uluslararası Yarışma nın jüri başkanı olarak 22. Uluslararası Film Festivali ne katıldı. 24 Nisan 2003 te Mithat

Detaylı

İran Sinema Tarihi Övgü Gökçe ile İran Sineması Toplu Gösterimi Üzerine

İran Sinema Tarihi Övgü Gökçe ile İran Sineması Toplu Gösterimi Üzerine İran Sinema Tarihi Övgü Gökçe ile İran Sineması Toplu Gösterimi Üzerine Söyleşi tarihi ve saati daha sonra duyurulacaktır Tarihi Başlangıcı 1900 yılı sayılan İran Sineması, ilk kez 1971 de Venedik Film

Detaylı

11'09\"01 September 11 (2002)

11'09\01 September 11 (2002) 11'09\"01 September 11 (2002) Burcu Sevim 1 ve Gaye Z. Çenesiz 2 1 Uzman Psikolog, ODTÜ Psikoloji Bölümü e-posta: gcenesiz@metu.edu.tr 2 Uzman Psikolog, ODTÜ Psikoloji Bölümü e-posta: bsevim@psinema.org

Detaylı

DIANA. Aşk prenseslere yakışmıyor RÖPORTAJ TUNA KİREMİTÇİ MAGAZİN SEYREDE SEYREDE HAFİFTEN TIRLATMIŞ GENÇLER

DIANA. Aşk prenseslere yakışmıyor RÖPORTAJ TUNA KİREMİTÇİ MAGAZİN SEYREDE SEYREDE HAFİFTEN TIRLATMIŞ GENÇLER Sayı: 10 / 20-26 Eylül 2013 Belgin Elçioğlu yazdı DIANA Aşk prenseslere yakışmıyor TUNA KİREMİTÇİ MAGAZİN SEYREDE SEYREDE HAFİFTEN TIRLATMIŞ GENÇLER OKAN ARPAÇ YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN... ALEX CROSS RÖPORTAJ

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

12 YILLIK ESARET TUNA KİREMİTÇİ BELGİN ELÇİOĞLU BARIŞ AKPOLAT SEVİM GÖZAY, BEGÜM KÜTÜK İLE KONUŞTU: HALDUN DORMEN TUNÇ BİLGE DEVRİM EVİN

12 YILLIK ESARET TUNA KİREMİTÇİ BELGİN ELÇİOĞLU BARIŞ AKPOLAT SEVİM GÖZAY, BEGÜM KÜTÜK İLE KONUŞTU: HALDUN DORMEN TUNÇ BİLGE DEVRİM EVİN Sayı: 22 / 24 Ocak - 6 Şubat 2014 OKAN ARPAÇ YAZDI 12 YILLIK ESARET BANA KİMSE DOKUNAMAZ DERKEN TUNA KİREMİTÇİ COEN KARDEŞLER OLGUNLUK DÖNEMİNDE BELGİN ELÇİOĞLU APO KAYA YAZSIN, BİZ SEYREDELİM BARIŞ AKPOLAT

Detaylı

Berke Baş: Kendi hikâyelerimizle yeni bir tarih oluşturabiliriz!

Berke Baş: Kendi hikâyelerimizle yeni bir tarih oluşturabiliriz! Berke Baş: Kendi hikâyelerimizle yeni bir tarih oluşturabiliriz! Belgeselci Berke Baş, 2009 yılında iki kere Mithat Alam Film Merkezi nin konuğu oldu. Dört yönetmenli Bu Ne Güzel Demokrasi! nin ardından,

Detaylı

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi 2011

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi 2011 Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi 2011 Mithat Alam Film Merkezi nin 1960 larda Robet Kolej de yapılan Hisar Kısa Film Festivali nin devamı olarak 2005 ten bu yana sürdürdüğü Hisar Kısa Film Seçkisi nin

Detaylı

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015 Sponsorluk Teklif Dosyası İÇİNDEKİLER BİZ KİMİZ? 2 NEDEN BİR FİLM FESTİVALİ YAPIYORUZ? 2 NASIL BİR FESTİVAL YAPIYORUZ? 3 HEDEF GRUPLARIMIZ

Detaylı

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR OKAN ARPAÇ YAZDI. İlk filme göre çok daha ayakları yere basan bir yapıda ilerliyor TUNA KİREMİTÇİ YALNIZ BİR AVDIR YÜREK

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR OKAN ARPAÇ YAZDI. İlk filme göre çok daha ayakları yere basan bir yapıda ilerliyor TUNA KİREMİTÇİ YALNIZ BİR AVDIR YÜREK Sayı: 16 / 1-14 Kasım 2013 TUNA KİREMİTÇİ YALNIZ BİR AVDIR YÜREK BARIŞ AKPOLAT LOU REED HEP VAHŞİ TARAFTA YÜRÜDÜ BELGİN ELÇİOĞLU İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNE DE ÖZEL RÖPORTAJ SEVİM

Detaylı

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmenlerinin Ağzından Kısa Film

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmenlerinin Ağzından Kısa Film Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmenlerinin Ağzından Kısa Film Mithat Alam Film Merkezi, 2005 yılından bu yana bir yıl içerisinde yapılmış en iyi on kısa filmi kapsayan Hisar Kısa Film Seçkisi

Detaylı

HANY ABU-ASSAD Paradise Now

HANY ABU-ASSAD Paradise Now bir HANY ABU-ASSAD Paradise Now filminin yönetmeninden filmi 02 KONU İşgal altındaki Filistin i ayıran Tecrit Duvarı... Ömer, duvarın bu tarafında; ailesiyle yaşayan ve fırıncılık yapan bir delikanlı,

Detaylı

Bir Egeli nin Portresi Ali Rıza Karacan Söyleşi: Gamze Karademir Erol. Klişelere Karşı: Cahil Periler Makale: Nino Edishesarhvili

Bir Egeli nin Portresi Ali Rıza Karacan Söyleşi: Gamze Karademir Erol. Klişelere Karşı: Cahil Periler Makale: Nino Edishesarhvili Yirminci sayımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kolay olmadı. Okuyan ve değer verenler ile Rektörümüzün koşulsuz desteği sayesinde buralara kadar gelebildik. Bu sayımızda sinema dosyasının büyük bir

Detaylı

VENEDİK TE "GELECEĞİN ASLANI" ÖDÜLÜ KAZANAN COURT / MAHKEME ALTIN PORTAKAL DA!

VENEDİK TE GELECEĞİN ASLANI ÖDÜLÜ KAZANAN COURT / MAHKEME ALTIN PORTAKAL DA! 51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSLARARASI YARIŞMASINDA "ÖDÜLLÜ FİLMLER" GEÇİDİ 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali nde, heyecanla beklenen Uluslararası Uzun

Detaylı

mavi dalga Merve Kayan & Zeynep Dadak

mavi dalga Merve Kayan & Zeynep Dadak Merve Kayan & Zeynep Dadak İngilizce Adı: Ortak Yapımcılar: Yapımcı: İletişim: The Blue Wave Michael Eckelt (Riva Film, Almanya) Floor Onrust (Family Affair Films, Hollanda) Nikos Moutselos (Two Thirty

Detaylı

Prof. Dr. Metin ÖZARSLAN Hacettepe Üniversitesi

Prof. Dr. Metin ÖZARSLAN Hacettepe Üniversitesi 1 Romandan Sinemaya: Selvi Boylum Al Yazmalım 1 Prof. Dr. Metin ÖZARSLAN Hacettepe Üniversitesi Giriş Sinema yaklaşık olarak bir asırlık geçmişe sahiptir ve sanat alanında yedinci sanat olarak kabul edilir.

Detaylı

KAPTAN OKAN ARPAÇ YAZDI. PHILLIPSSinir bozacak kadar gerçek bir korsan öyküsü TUNA KİREMİTÇİ TAM BİR İŞLER-GÜÇLER KAFASI

KAPTAN OKAN ARPAÇ YAZDI. PHILLIPSSinir bozacak kadar gerçek bir korsan öyküsü TUNA KİREMİTÇİ TAM BİR İŞLER-GÜÇLER KAFASI Sayı: 15 / 25-31 Ekim 2013 TUNA KİREMİTÇİ TAM BİR İŞLER-GÜÇLER KAFASI BELGİN ELÇİOĞLU KONTRABAS, 20 YILDIR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR BARIŞ AKPOLAT MACKLEMORE, AMERİKAN MÜZİK ÖDÜLLERİNİ ALIR RÖPORTAJlar SEVİM

Detaylı

www.ecampusmag.com HABER KOORDİNATORU Zafer Burak AYDOĞDU REDAKSİYON Yasin Emre KARÇA Alperen Göktuğ ATAK YAZI İŞLERİ Simge AŞKAN PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ ZOİ Fotoğraf Tanıtım Tasarım GENEL YAYIN YÖNETMENİ Barış

Detaylı

GÖRÜLMEMESİ GEREKEN KORKUNÇ BİR ŞEY ONA ATILAN BİR BAKIŞ KİŞİYİ ÖLÜMCÜL BİR DELİLİĞE SÜRÜKLÜYOR. NE OLDUĞUNU VE NEREDEN GELDİĞİNİ İSE KİMSE BİLMİYOR.

GÖRÜLMEMESİ GEREKEN KORKUNÇ BİR ŞEY ONA ATILAN BİR BAKIŞ KİŞİYİ ÖLÜMCÜL BİR DELİLİĞE SÜRÜKLÜYOR. NE OLDUĞUNU VE NEREDEN GELDİĞİNİ İSE KİMSE BİLMİYOR. This Is Horror Ödülü EN İYİ ROMAN Michigan Notable Book ÖDÜLÜ Bram Stoker Ödülü EN İYİ İLK ROMAN FİNALİSTİ Goodreads En İyi Korku Romanı FİNALİSTİ James Herbert Korku Ödülü FİNALİSTİ Shirley Jackson Korku

Detaylı

Kutluğ Ataman: Esas oyuncu atmosferdir.

Kutluğ Ataman: Esas oyuncu atmosferdir. Kutluğ Ataman: Esas oyuncu atmosferdir. Mithat Alam Film Merkezi 2009 yılındaki ilk retrospektifini Türkiye sinemasının ve güncel sanatının önemli temsilcilerinden birine, Kutluğ Ataman a ayırdı. Ataman

Detaylı

Seçmen sindiriliyor. Suriye sınırımız 007 dolu. Elini sallasan ajana değiyor

Seçmen sindiriliyor. Suriye sınırımız 007 dolu. Elini sallasan ajana değiyor Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural: Seçmen sindiriliyor EFSANE RÖPORTAJLAR MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili, Ulaştırma eski bakanlarından Oktay Vural, Efsane Güzeldereli ye

Detaylı

Zeynep Dadak: İlk filminiz Okul

Zeynep Dadak: İlk filminiz Okul Durul Taylan, Yağmur Taylan: Çok iyi filmler insanların severek, birlikte, kitlesel olarak izlediği filmler. Sonuçta sinema ne olursa olsun kitlesel bir sanat. Son dönem Türkiye sinemasının en özgün yönetmenlerinden

Detaylı

Şimdiki Zaman Filmi Basın Dosyası

Şimdiki Zaman Filmi Basın Dosyası Şimdiki Zaman Filmi Basın Dosyası Şimdiki Zaman 6 Eylül 2013 de sinemalarda! Belmin Söylemez in festivallerden ödüllerle dönen ilk uzun metraj filmi Şimdiki Zaman 6 Eylül de gösterime giriyor. Film işsiz

Detaylı

SİNEMA VE KADIN: YEŞİLÇAM IN KADINLARI

SİNEMA VE KADIN: YEŞİLÇAM IN KADINLARI SİNEMA VE KADIN: YEŞİLÇAM IN KADINLARI 06.03.2013 tarihinde gerçekleştirilen Sinema ve Kadın: Yeşilçam ın Kadınları konferansının metnidir. Konuşmacı: Sevna Somuncuoğlu; Uçan Süpürge Genel Koordinatörü

Detaylı