İngilizce Dil Eğitimi Programları ve Yaz Okulları

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İngilizce Dil Eğitimi Programları ve Yaz Okulları"

Transkript

1 İngilizce Dil Eğitimi Programları ve Yaz Okulları

2 Twin Kimdir? 1993 yılından günümüze uluslararası arenada çok katmanlı hizmetler sağlayan Twin Grup British Council (İngiliz Hükümeti Yüksek Güvenirliliğine sahip kurum ünvanı) ve PEARSON- EDEXCEL (İngiliz Hükümeti Onaylı Uluslararası Diploma ve Sertifika Kurumu) kurumları tarafından onaylanmış İngiltere de konusunda lider uluslar arası bir kuruluştur. Uluslararası eğitim ve istihdam hizmetleri alanında pek çok ödüle layık görülen Twin Grup, yetişkinlere İngiltere de uluslararası eğitim, iş deneyimi ve istihdam fırsatları sunmaktadır. Kurum başarılı ve ödüllendirici iş deneyimleri, İngiltere de çalışma imkanı, mesleki ve kişisel gelişim programları ve İngilizce Dil eğitim programlarıyla katılımcılara İngiltere de unutulmaz deneyimler yaşama fırsatı sunmaktadır. Kurum ayrıca her yaştan okul grupları için İngilizce dil eğitim programları ile her meslekten profesyoneller için kişiye ve gruba özel genel ve mesleki İngilizce eğitim programları düzenlemektedir.

3 Sağladığı Hizmetler Tailor-made Yaz Okulları Genç Girişimcilik Programları (Yaz Okulları kapsamında) Tematik Tailor-made Programlar Ebeveyn-Çocuk Okulları Üniversite öncesi (Pre-University) Kariyer Belirleme Programları Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ve aileleri için İngilizce Dil eğitimi paketleri İngiltere de pek çok sektörde çalışma olanakları

4 Cabana Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti yılında kurulmuştur ve PEARSON-EDEXCEL (İngiliz Hükümeti Onaylı Uluslararası Diploma ve Sertifika Kurumu) tarafından onaylı eğitim ve danışmanlık merkezidir. Yönetim Danışmanlığı ve yönetsel eğitimler alanında uluslararası niteliklere sahip bir merkez olan Cabana, çok çeşitli sektör şirketleri ve profesyonelleri tarafından aranılır çözüm ortağıdır. Mesleki Yetkinliklerin belirlenmesi, değerlendirilmesi, uluslararası nitelikte danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin sağlanması ve profesyonellerin uluslararası düzeyde sertifikalandırılması alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Cabana aynı zamanda Avrupa Kalkınma ve Yapılandırma Bankası European Bank Reconstruction and Development (EBRD) nın akredite çözüm ortakları arasında da yer almaktadır.

5 Cabana Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti. Kurulduğu günden itibaren Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi tarafından hayata geçirilen Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk Projelerinin geliştirilmesi, hayata geçirilmesi ve yönetimi konusunda Boğaziçi Üniversitesinin çözüm ortağı konumundadır. Kurum aynı zamanda uzman kadrosu ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezinin çeşitli eğitim programlarını düzenlemektedir yılında İngiltere nin saygın kurumları arasında yer alan Twin Grubun Türkiye deki tek yetkili ajansı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. Twin Grup British Council (İngiliz Hükümeti Yüksek Güvenirliliğine sahip kurum ünvanı), PEARSON-EDEXCEL (İngiliz Hükümeti Onaylı Uluslararası Diploma ve Sertifika Kurumu) tarafından onaylı merkezdir.

6 Sağladığı Hizmetler Mesleki İngilizce Programları (Tıp, Medikal, Hukuk, Finans, İş İngilizcesi, Pazarlama-Satış, Otelcilik, Restoran, Halkla İlişkiler, Mühendislik vb.) Kariyer Gelişim Programları Üniversite öncesi eğitim programları Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ve aileleri için İngilizce Dil eğitimi paketleri İngiltere de pek çok sektörde çalışma olanakları Mesleğe yönelik çalışma ve staj olanakları İstihdam fırsatları Yönetim Danışmanlığı İnsan Kaynakları, Finans, Pazarlama-Satış, İşletme Organizasyonu, Çevre ve Enerji Yönetimi, İşletmelerdeki Hukuksal Mevzuatlar, Üretim, Dış Ticaret, Örgütsel Yapılanma vb. alanlarda şirketlere özel tasarlanan eğitim programları. Stratejik Plan, İş Planları, Pazarlama Planları vb. Mesleki Yetkinliklerin belirlenmesi, değerlendirilmesi, uluslararası sertifikalar Sosyal Sorumluluk ve Kurumsal Sorumluluk Projelerinin tasarlanması ve uygulanması.

7 Neden İngiltere?

8 ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN YAZ OKULLARI Yaz okullarına katılan öğrenciler güvenli ve eğlence dolu ortamda İngilizce öğrenmenin keyfine varacaklardır. Ögrenciler, donanımlı ve tecrübeli eğitmen ekibi ile öğreneceklerdir. Aktivitelerimiz, alanında deneyim sahibi aktivite liderleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere, güzel bir Londra programının yanısıra Ingiltere deki en iyi merkezlerden müzikal tiyatro, futbol ve tenis koçluğu vb. içeren çeşitlilikte aktivitelerle dolu İngilizce eğitim programları sunulmaktadır. Tüm merkezlerimiz de mükemmel akademik ve spor tesisleri mevcut olup, öğrenciler evde konaklama ya da tesiste kalma seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Twin in yaz okulu ücretleri, spor, sosyal aktiviteler ve gezileri içeren herşey dahil paketleri, öğrencilere unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Amacımız tüm öğrencilerimize İngilizcelerini pekiştirmek ve geliştirmenin yanısıra İngiltere de günlük yaşamı, tarihi ve kültürel dokuyu deneyimlemelerine olanak sağlamaktır. Öğrenciler 30 un üzerinde diğer ülkelerden gelen öğrencilerle beraber kültürel zenginliği yaşatma fırsatı elde etmektedirler. İspanya, Almanya, Fransa, Rusya, Çin, Japonya, Arjantin, Brazilya, Kolombia, Çek Cumhuriyeti, Ekvator, Yunanistan, Hong Kong, İsrail, Kore, Litvanya, Meksika, Polonya, Portekiz,Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Slovakya, İsviçre, Tunus, Ukranya, Özbekistan vb. (İlk 5 ülke: 1.Fransa 2.Rusya 3.Italya 4.Çin 5.İspanya dır. )

9 ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN YAZ OKULLARI Twin UK Yaz Okulu Merkezi: Portsmouth Rees Hall (University of Portsmouth)

10 Konaklama ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN YAZ OKULLARI Aile yanlarında veya yurtlarda sağlanır. Aile yanı konaklama öğrencilerin İngiliz yaşamına entegre olmaları, kültürel ve İngilizcelerini geliştirmeleri açılarından çok önemlidir. Birçok öğrenci yarım pansiyon konaklamayı seçer, aileler öğrenciler ile beraber yemek yemektedirler. Yaz Okulu Programlarının sağladığı hizmetler: Haftada 15 saat (standart)süreli eğitim Tam pansiyon konaklama (sabah, öğle, akşam kahvaltı ve yemekler dahil) Seviye Belirleme Sınavı Değerlendirme Sınavları Twin Lideri ve Rehber eşliğinde haftanın bir tam ve bir yarım günü gezi programı (İngiltere içi Walking Tour lar ve Brighton, Oxford, veya the Isle of Wight a günü birlik turlar) Aktivite ve spor etkinlikleri, Disco geceleri, Yetenek Yarışmaları Yurtta kalan öğrenciler için haftada 7 gün akşamüstü aktiviteleri Twin e-learning desteği (Eğitimi tamamladıktan sonraki 3 ay dahil olmak üzere), kütüphane, dil laboratuarları Eğitmenli birebir etüd desteği Sosyal aktiviteler Ders Notları/Eğitim Setleri

11 Öğrenci Sigortası (AXA Sigorta-Seyahat Sigortası) Çarşamba günü merkezlere ulaşım ve merkezden ayrılışta havaalanı transferleri ücretsizdir. THY Londra-Heathrow Gidiş-Dönüş Uçak bileti Yurt Dışı Harç Pulu İngiltere Vizesi ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN YAZ OKULLARI ÖRNEK TUR PROGRAMLARI Tur A Jubilee Bridge View of the London Eye Houses of Parliament Westminster Abbey St James Park Buckingham Palace Tur B Tower of London Tower Bridge South Bank HMS Belfast Shakespeare s Globe Tate Modern* Millenium Bridge St Paul s Cathedral

12 ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN YAZ OKULLARI Tur C Greenwich Maritime Museum* Greenwich Park Greenwich Market View of the Cutty Sark Canary Wharf Tur D Kensington Palace Hyde Park Albert Memorial Science Museum* Knightsbridge Covent Garden Tur E British Museum* Shopping on: Tottenham Court Road Oxford Street Carnaby Street Regent Street *Müze ve giriş ücretleri eğitim ücretine dahildir.

13 EBEVEYN-ÇOCUK YAZ OKULU Ebeveynlerin çocuklarıyla beraber İngilizce öğrenebilecekleri veya mevcut İngilizce düzeylerini ilerletebilecekleri programlardır. Hem eğitim hem tatil amaçlı düzenlenen programlarda ebeveynler ve öğrenciler İngilizce dil seviyelerine yönelik sınıflarda sabahtan öğleye kadar eğitim almakta, öğleden sonraları ise rehber eşliğinde gezi programlarına ve aktivitelere katılmaktadır. Ebeveyn-çocuk okulu programları yaş aralığındaki öğrencilere ve velilerine yönelik olarak düzenlenmektedir. Eğitim grupları kişi arasıdır. Seviye belirleme sınavı sonucuna göre gruplar başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar seviyelere ayrılmaktadır. Haftada 15 saat eğitim verilmektedir. Gruplar isteğe bağlı olarak 2-9 hafta arası süren programlara katılım sağlayabilmektedirler. You and your child can study English at the same time at Twin English Centre London this summer.

14 KARİYER BELİRLEME PROGRAMLARI (PRE-UNIVERSITY) Twin Pre-University Kariyer Programları İngiltere de görerek öğrenme fırsatları sunan eşsiz bir kariyer belirleme programıdır. Öğrenciler Londra da ve Eastbourne de eğitimlerine devam ederken okul tarafından belirlenen günlerde de İngiltere de yer alan şirketlere giderek görerek öğrenme fırsatlarıyla uluslararası arenada deneyim sahibi olmaya başlamaktadılar yaş grubu öğrencilerine yönelik olarak düzenlenebilecek Pre-University Kariyer Belirleme Programları Pazarlama& Satış, Mühendislik, Seyahat& Turizm, Medya, Finans & Muhasebe, Sigortacılık, Hukuk, Halkla İlişkiler (PR) ve Reklamcılık, Telekomünikasyon, İnsan Kaynakları, IT alanlarında ve isteğe bağlı olarak düzenlenebilecek diğer meslek alanlarında öğrencilerimize uluslararası iş ortamında profesyonel deneyimler yaşatmaktadır. Öğrenciler İngiltere de günlük yaşamı deneyimlerken ve İngilizcelerini geliştirme imkanı bulurken aynı zamanda farklı kültürlerden gelen diğer katılımcılarla da kültürler arası etkileşim içinde bulunma avantajını elde edeceklerdir.

15 GENÇ GİRİŞİMCİ PROGRAMLARI Genç girişimci programı ; gençlere iş dünyası ile ilgili bir sonraki Richard Branson (Virgin Airlines Sahibi) ve iş dünyasının önde giden isimlerinden olmalarına ilham vermek için dizayn edilmiş bir programdır yaş grubu öğrencilerine yönelik olarak düzenlenebilecek olan programda yarıyıl tatilleri ve yaz tatillerinde İngilizcelerini geliştirirken bir yandan da Yaratıcı (Creative Thinking) Düşünce, Problem Çözme Teknikleri (Problem Solving Techniques) gibi analitik ve yönetsel becerilere yönelik eğitimler de almaktadırlar.bu program iş dünyasına yönelik temel prensipleri aktarmaktadır. Londra Greenwich ve Portsmouth da düzenlenen eğitim programına yönelik örnek içerik: Girişimcilik ve Girişimcilik nedir? Micro bir iş kurmak için hangi becerilere sahip olmak gerekir? Marka nedir? Pazar nedir? Rekabet nedir? Müşteri Sadakati nedir? Pazar Analizi nasıl yapılır? İş Planı nedir? Nasıl hazırlanır? Hazırlanan iş planlarından en iyilerinin ödüllendirilmesi Eğitimler iki hafta süreli olup Genel İngilizce nin yanısıra İş İngilizcesi ile desteklenmektedir. Haftanın bir günü İngiltere nin iş dünyasının yoğun olduğu Canary Wharf a ve Canary Warf ta bulunan şirketlere ziyaretler gerçekleşmektedir.

16 TEMATİK PROGRAMLAR (TAILOR MADE) yaş grubu öğrencilerine yönelik olarak Barış, Çevre, Sosyal Sorumluluk, Kültürel Farklılıklar, Doğal Hayatta Yaşam vb. konularının temel aldığı tematik programlardır. Okul yönetimiyle ortaklaşa belirlenen bir temayı öğrencilere ve okula özel olarak tailor-made dizayn edilmektedir. Programların amacı öğrencilerin genel İngilizce seviyelerini pekiştirirken ve ilerletirken aynı zamanda ilgili konu çerçevesinde bilgi düzeylerini arttırmaktadır. Tematik programlar konuyla ilintili workshoplar, aktiviteler, kültürel gezi programları, Key note konuşmacılar, gönüllülük çalışmaları ile desteklenmekte böylece öğrencilerin gerek kişisel gelişimlerine gerek sosyal yaşamlarına destek olacak bilgi ve becerilerle donatılmasına olanak sağlamaktadır. Örnek Programlar: İngiltere de iki hafta eğitimin ardından bir veya iki hafta süreli İspanya, Fransa, Brezilya, Şili ve Güney Afrika da İngilizce Öğretmen Asistanlığı (Farklı tarihlerde dizayn edilebilir) İngiltere de iki hafta eğitimin ardından bir veya iki hafta süreli Şili ve Taylan da bedensel engelli çocuklara gönüllü destek

17

18 University of Portsmouth & Rees Hall

19 Kampüsten Kareler

20

21

22

23

24

25

26 Reeds Hall-Yurt

27

28 Yurt Odaları

29

30 Dinlenme Alanları

31

32 Kafeterya

33 Etkinlik Alanları

34 Örnek Program

35

36 Kurallar ve Politikalar Twin Forj majör sebepler (savaş, doğal afetler, salgın hastalıklar, H1N1 virüsü, politik sebepler, yangın, su baskını vb.) den ötürü başvuruları durdurabilir veya kabul etmeyebilir. İngiliz Konsolosluğu nun geri çevirdiği vize başvurularından Twin ve Cabana Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti. (sonraları Ajans diye anılacaktır) sorumlu değildir. Ülke girişindeki pasaport kontrol noktasında yaşana bilinecek sorunlardan Twin ve Ajans sorumlu değildir.

37 Twin düzgün davranışlar sergilemeyen, yasal olmayan yaklaşımlarda bulunan (hırsızlık, uyuşturucu, kavga, yüz kızartıcı suçlar vb.)katılımcıların programla ilişiğini eğitim dönemi içinde yarıda kesebilir. Bu gibi durumlarda tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Twin ve Ajanstan hiçbir şekilde maddi-manevi hak elde edemez. Eğitimin kalan kısmına ilişkin geri ödeme yapılmaz.

38 Ajans elinde olmayan nedenlerden dolayı; hava koşulları, 1.ve 2. Madde de belirtilen sebepler ve Twin İngiltere nin yapacağı ders programı değişiklikleri ile kursun öngörülen programa uygun gerçekleşmemesinden sorumlu değildir.

39 Ödemeler Ön ödeme Tüm Yaz Okulu Programları için, toplam Tutarın %20 si kayıt esnasında verilecek banka hesap numaralarına yatırılmalıdır. Program başlama tarihine 2 hafta veya daha az bir süre kalmış ise toplam tutarın tamamı Kesin Kayıtlar: Grup başvurularında tüm ödemeler program başlangıç tarihinden 30 gün önce tamamlanmalıdır. İptaller: Eğitim başlangıç tarihine 4 hafta ve üzeri kala: Ön kayıt tutarı geri ödenmez 2-4 hafta kala: Toplam tutarın %50 si geri ödenmez 2 haftadan az: Toplam tutar geri ödenmez.

40 Genel Bilgiler TWIN Yaz Okulları Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat için: Tel:

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışında Yaz Okulları Yurtdışında Yaz Okulları 1 Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz, Öncelikle bize uzun yıllardır göstermiş olduğunuz ilgi, duyduğunuz güven ve desteğinizle size daha iyi hizmet sunma fırsatı verdiğiniz

Detaylı

2015 ULUSLARARASI YAZ OKULLARI YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

2015 ULUSLARARASI YAZ OKULLARI YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI 2015 ULUSLARARASI YAZ OKULLARI YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI MERAK 2-4 süre ile devam eden, 12-19 yaş grubuna yönelik, Öğrencinin yabancı dilini geliştirmesi, pratik kazanması, farklı kültürleri tanıması

Detaylı

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 7 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları Kuzey İngiltere de Dil Eğitimi SAYI 7 Yurt dışında Yaz Okulları ve Futbol Kampları

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2014 & 2015 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı

YURTDIŞI YAZ OKULLARINDA LİDER İNGİLTERE AMERİKA FRANSA KANADA ALMANYA İSPANYA MALTA İTALYA

YURTDIŞI YAZ OKULLARINDA LİDER İNGİLTERE AMERİKA FRANSA KANADA ALMANYA İSPANYA MALTA İTALYA YURTDIŞI YAZ OKULLARINDA LİDER İNGİLTERE AMERİKA FRANSA KANADA ALMANYA İSPANYA MALTA İTALYA GOLD PAGE Cambridge University - Corpus Christi College 10 Oxford University - St Hilda s College 10 EXAM PAGE

Detaylı

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları FİHRİST a Hoşgeldiniz Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız Eğitim Programları Öğretmen Kadrosu Sınıflar Eğitsel Aktiviteler Online Eğitimler Genel İngilizce Eğitim Programları 6 Kurluk Eğitim

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler; umudumuz sizsiniz. Sizler, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık niteliğinin, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli savunucusu olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk 2 REKTÖRÜMÜZÜN

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

Yurtdışı Dil Okulu SİTESİ

Yurtdışı Dil Okulu SİTESİ HOŞGELDİNİZ Hoşgeldiniz 1986 dan günümüze yurtdışı eğitimde Türkiye nin lider kuruluşları arasında yer alan ICEP WORLD, dünya çapında sayıları binlerle ifade edilen dil okulları arasında kalitesine güvendiği

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

ÇALIŞMA RAPORU KONU : TURİZM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ PROGRAM:

ÇALIŞMA RAPORU KONU : TURİZM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ PROGRAM: ÇALIŞMA RAPORU KONU : TURİZM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ PROGRAM: TÜRÜ/SÜRESİ: Travel, Tourism and Hospitality Management and English Studies with Educational Training. DİPLOMA / 1 YIL YABANCI ÜLKE:

Detaylı

İSTANBUL TİCARET ODASI TÜRKİYE'DE KONGRE TURİZMİNİ GELİŞTİRME İMKANLARI. HAZIRLAYAN Yrd.Doç.Dr. Kahraman Arslan

İSTANBUL TİCARET ODASI TÜRKİYE'DE KONGRE TURİZMİNİ GELİŞTİRME İMKANLARI. HAZIRLAYAN Yrd.Doç.Dr. Kahraman Arslan İSTANBUL TİCARET ODASI TÜRKİYE'DE KONGRE TURİZMİNİ GELİŞTİRME İMKANLARI HAZIRLAYAN Yrd.Doç.Dr. Kahraman Arslan YAYIN NO: 2008-34 İstanbul, 2008 Copyright İTO Tüm haklar saklıdır. Bu yayının hiç bir bölümü,

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

Language Testing Service) ve BEC (Business

Language Testing Service) ve BEC (Business British Side da Kurumsal Kurslar Biz Kimiz? British Side, British Council in Türkiye de kurs bölümünü kapatması sonrasında, British Council in yöneticileri ve eğitmenleri tarafından kurulan, müşteri odaklı

Detaylı

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com Gelişmiş Bazı Ülkeler İle Türkiye deki Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitimlerinin Karşılaştırılması 1 Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com Yüksel GÜNDÜZ Artvin Çoruh

Detaylı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkçe versiyon Altındağ Nilüfer Osmangazi Tepebaşı Umeå Yıldırım Elif Karadenizli Bostancıoğlu Süleyman Yavuz Yiğit Bağdaş Ali Gülbay Süleyman

Detaylı

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik Kar yer GELİŞEN İNSAN KAYNAKLARI GUNDEM GÜNDEM Her İşsize Bir Danışman Türkiye de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Malatya dan Fransa ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü İnşa Edilen Yapıların Kalitesi Sosyal

Detaylı

Sosyal Dahil Etme Programı

Sosyal Dahil Etme Programı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı Uygulama Kılavuzu [2] Sosyal Dahil Etme Programı 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMIN AMACI... 5 3 PROGRAM HEDEFLERİ... 5 4 HEDEF KİTLE... 6 5 SOSYAL DAHİL ETME NEDİR?...

Detaylı

Sosyal Dahil Etme Programı

Sosyal Dahil Etme Programı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı Uygulama Kılavuzu [2] Sosyal Dahil Etme Programı 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMIN AMACI... 5 3 PROGRAM HEDEFLERİ... 5 4 HEDEF KİTLE... 6 5 SOSYAL DAHİL ETME NEDİR?...

Detaylı

Boston daki 1 numaralı Aile Yanı Konaklama Şirketi İngilizce Dil Eğitim Hizmetleri

Boston daki 1 numaralı Aile Yanı Konaklama Şirketi İngilizce Dil Eğitim Hizmetleri Global Immersıons ile Globalleşin... Boston daki 1 numaralı Aile Yanı Konaklama Şirketi İngilizce Dil Eğitim Hizmetleri Global Immersions İdeal bir Konaklama Seçimi Yapmanın Sihirli Formülü Global Immersions

Detaylı

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE VE İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM 1 İ Ç İ N D E K İ L E R ŞEKİLLER LİSTESİ TABLOLAR LİSTESİ SUNUŞ GİRİŞ GENEL BAKIŞ A. TÜRKİYE DE TURİZM B. İSTANBUL DA TURİZM

Detaylı

SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ

SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2589 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1558 SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ Yazarlar Doç.Dr. Sabah BALTA (Ünite 2, 4, 5, 6, 7) Dr. Volkan ALTINTAŞ (Ünite 1,

Detaylı

Türkiye de Nakit, Mali İşler ve Risk Yönetimi

Türkiye de Nakit, Mali İşler ve Risk Yönetimi 10 Nisan Perşembe 11 Nisan Cuma 2008 Hilton İstanbul Otel İSTANBUL, TÜRKİYE Resmi Ana Sponsor 4 üncü Yıllık EuroFinance Konferansı Resmî Sponsorlar Türkiye de Nakit, Mali İşler ve Risk Yönetimi Türkiye

Detaylı

Karabük Amerikan Kültür Derneği

Karabük Amerikan Kültür Derneği Karabük Amerikan Kültür Derneği [Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında metin değiştirmek Araçları Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında

Detaylı

KANADA DA İNGİLİZCE. 2 Year Winner. Japan Best School Award ILAC Vancouver. Best English School in Toronto

KANADA DA İNGİLİZCE. 2 Year Winner. Japan Best School Award ILAC Vancouver. Best English School in Toronto 2015 KANADA DA İNGİLİZCE Winner 5 years in a row Winner 3 years in a row 2 Year Winner Winner 8 years in a row STM Star English Language School North America Best English School in Toronto Japan Best School

Detaylı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI DİL ÖĞRETİMİ 29-30 KASIM 2013 TOBB, ANKARA Sonuç Raporu 13 Aralık 2013 1 TOBB EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

Bu yayın Avrupa Birliğinin desteğiyle hazırlanmıştır. Fon Yaratma. Ve AB Fonlarına Erişim

Bu yayın Avrupa Birliğinin desteğiyle hazırlanmıştır. Fon Yaratma. Ve AB Fonlarına Erişim Bu yayın Avrupa Birliğinin desteğiyle hazırlanmıştır Fon Yaratma Ve AB Fonlarına Erişim Bu yayın Avrupa Birliği nin desteği ile hazırlanmıştır. Yayın içeriğinin tüm sorumluluğu yalnızca TACSO ya aittir

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı