MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2009 YILI FAALİYET RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2009 YILI FAALİYET RAPORU"

Transkript

1 MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2009 YILI FAALİYET RAPORU 1 - GENEL BİLGİLER A - Misyonumuz ve Vizyonumuz Misyonumuz: Mustafakemalpaşa Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde bulunan Katı Atık Ambalaj Atıkları Tıbbi Atık yönetimlerini gerçekleştirerek bu yönetim çalışmalarının periyodik olarak aksatılmadan yürütülmesini takip etmek ve topluma çok yönlü ve sürekli fayda sağlamaktır. Vizyonumuz: Mustafakemalpaşa belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde yer alan katı atık toplama hizmeti yapılan bölgelerde; kentsel katı atıkların toplama, nakliye, ayıklama yapma (geri kazanılabilir maddelerin ayıklanması), depolama ve imhasına ilişkin çalışmalar yapılmasını, tıbbi atıkların toplanması ve sterilizasyon tesisine gönderilmesi çalışmalarını kontrol altında tutulmasını, bu çalışmaların periyodik olarak aksamadan yürütülmesini, çevre ile ilgili projeler geliştirerek halkın katılımıyla topluma çok yönlü ve sürekli fayda sağlamaktır. B - Yetki, Görev ve Sorumlulukları a - Evsel Atıkların Toplanması Her yıl olduğu gibi, 2009 yılının ilk altı ayında Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, kentin tüm mahallelerinden evsel katı atık toplama ve taşıma hizmetini; evsel atıkların üretim miktarına, yoğunluğuna ve ihtiyaca göre sistemli bir şekilde sürdürülmüştür. Ayrıca müdürlüğümüz halkın katı atıkların toplanması hususunda bilgilendirilmesi ve konuya dikkat çekmek adına çevre ve insan sağlığı faktörleri göz önüne alınarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü yürüyüşü gerçekleştirmiştir. Çöp toplama hizmeti sabah saat 07:30-17:00,18:30-01:30 olmak üzere dönüşümlü olarak tamamı Müdürlüğümüze ait araçların çalıştığı bölgeler aşağıda gösterilmiştir.

2 MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAÇLARININ ÇALIŞMA BÖLGELERİ 1.BÖLGE ESKİ BURSA CAD.,İSMETPAŞA CAD.,14 EYLÜL BULVARI,ULUBATLI HASAN BULVARI BURSA CADDESİ,BALIKESİR CADDESİ,FEVZİPAŞA CADDESİ,AZATLI CADDESİ,ATATÜRK BULVARI,CUMHURİYET BULVARI,TERMİNAL,HANDE OTEL ÇEVRESİ,ZÜFERBEY CAMİ ÇEVRESİ,SIRMALAR,SAKLIKENT,ÇEKİRDEKÇİLER,FEVZİDEDE MAH.(KUYU SOK) 2.BÖLGE ATARİYE MAH.,BARIŞ MAH.(RENGA KAFE ÜSTÜ,OĞLAKTEPE MEVKİİ) ÇIRPAN MAH.(ŞİMŞEK SOK,DÜVENCİ MEHMET SOK.,MAHMUT SOK.),HAMZABEY MAH.,SELİMİYE MAH.,ŞEREFİYE MAH.,ŞEVKETİYE MAH.,ŞEHMÜFTÜ MAH.,VIRACA MAH.,SABRİBEY MAH.,KARAOĞLAN CADDESİ,CUMHURİYET MAH.(PARK SOK) 3.BÖLGE HAMİDİYE MAH.,YUNUSEMRE MAH.,ATATÜRK MAH.,BARIŞ MAH.,ÇIRPAN MAH.SANAYİ,76 EVLER 4.BÖLGE ZÜFERBEY MAH.,LALAŞAHİN MAH.,DEMİRCİLER CAD.,OKULLAR BÖLGESİ, BEŞEVLER,KARAHASAN SOK.,ORTA MAH.,FEVZİDEDE MAH. 5.BÖLGE LALAŞAHİN MAH.,ZÜFERBEY MAH.,ORTA MAH.,DERE MAH.,YENİDERE MAH.,OKULLAR BÖLGESİ 6.BÖLGE TIBBİ ATIKLARI,YEL DEĞİRMENLERİ,ÇIRPAN MAH.,YUNUSEMRE MAH.,HAMİDİYE MAH.,ATATÜRK MAH.,MİNEVİZ CAD.,SANAYİ,ATATÜRK PARKI,ÖZKENT SİTESİ,CUMHURİYET MAH.,SAKLIKENT,BALIKESİR CAD.,FEVZİPAŞA CAD.,ATATÜRK BULVARI,76 EVLER 7.BÖLGE ATARİYE MAH.,BARIŞ MAH.(RENGA KAFE ÜSTÜ,OĞLAKTEPE MEVKİİ),ÇIRPAN MAH.(ŞİMŞEK SOK,DÜVENCİ MEHMET SOK.,MAHMUT SOK.),HAMZABEY MAH.,SELİMİYE MAH.,ŞEREFİYE MAH.,ŞEVKETİYE MAH.,ŞEHMÜFTÜ MAH.,VIRACA MAH.,SABRİBEY MAH.,KARAOĞLAN CADDESİ,CUMHURİYET MAH.(PARK SOK),HAYVAN PAZARI,BURSA CAD.,TERMİNAL YOLU, SIRMALAR,FEVZİDEDE MAH. 8. BÖLGE ATARİYE MAH.,ÇIRPAN MAH.,HAMZABEY MAH.,SELİMİYE MAH.,ŞEREFİYE MAH.,ŞEVKETİYE MAH.,ŞEHMÜFTÜ MAH.,VIRACA MAH.,SABRİBEY MAH.,KARAOĞLAN CAD.,YUNUSEMRE MAH.,HAMİDİYE MAH.,ATATÜRK MAH.,ORTA MAH.,ZÜFERBEY MAH. 9. BÖLGE ESKİ BURSA CAD.,İSMETPAŞA CAD.,YALINTAŞ CAD.,14 EYLÜL BULVARI,ULUBATLI HASAN BULVARI,BALIKESİR CAD.,BURSA CAD.,FEVZİPAŞA CAD.,ATATÜRK BULVARI,SIRMALAR,SAKLIKENT,AZATLI CADDESİ,FEVZİDEDE MAH.(KUYU SOK.),DEMİRCİLER CADDESİ NOT : YAZ AYLARINDA SALI VE CUMARTESİ GÜNLERİ TÜMBÜLDEK 8. BÖLGEYE DAHİL EDİLMEKTEDİR. CUMA GUNLERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. BÖLGEYE DAHİL EDİLMEKTEDİR.

3 Müdürlüğümüz tarafından hazırlanmış ile tarihleri arasındaki Temizlik Hizmeti maliyeti aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. İŞÇİLİK MALİYETİ HAKEDİŞ NO HAKEDİŞ AYI HAKEDİŞ TUTARI 1 OCAK ,74 TL 2 ŞUBAT ,74 TL 3 MART ,74 TL 4 NİSAN ,74 TL 5 MAYIS ,74 TL 6 HAZİRAN ,77 TL TOPLAM ,47 TL AKARYAKIT MALİYETİ 2009 yılı Ocak,Şubat,Mart,Nisan,Mayıs aylarına ait 5 aylık Akaryakıt Giderleri aşağıda tabloda verilmiştir. AY AKARYAKIT TUTARI (TL) OCAK ,32 ŞUBAT ,00 MART ,15 NİSAN ,08 MAYIS ,48 TOPLAM ,03 5 Aylık akaryakıt maliyeti ,03 TL olduğuna göre 5'e böldüğümüzde 1 aylık akaryakıt maliyetini hesaplarız. 1 aylık akaryakıt maliyeti ,03 / 5 = ,81 TL

4 6 aylık akaryakıt maliyeti için 1 aylık maliyeti 6 ile çarparız ,81 x 6 = ,86 TL 6 AYLIK AKARYAKIT MALİYETİ = ,86 TL'dir ARAÇ BAKIM MALİYETİ 2009 YILININ İLK 6 AYINDA DESTEK HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINMIŞ ARAÇ TAMİR VE BAKIM MALİYETLERİ AŞAĞIDAKİ TABLODA GÖSTERİLMİŞTİR. SIRA NO ARAÇ PLAKASI TAMİR-BAKIM MALİYETİ 1 16 EAC , EAC , KR , SE SP , SB , SD , SP , LS EAC ,59 TOPLAM ,91 TL 2008 yılında araç bakım maliyeti ,91 TL 'dir. TOPLAM TEMİZLİK HİZMETİ MALİYETİ = PERSONEL+AKARYAKIT+ARAÇ BAKIM TOPLAM TEMİZLİK MALİYETİ : , , ,91 = ,24 TL

5 Müdürlüğümüz tarihleri arasında temizlik hizmeti için hizmet alımı ihalesi yapmış ve toplam 56 personel çalıştırılmıştır. Firmaya ödenen hakedişler aşağıdaki tabloda sunulmuştur : SIRA NO AYLAR TUTAR 1 TEMMUZ ,26 TL 2 AĞUSTOS ,94 TL 3 EYLÜL ,85 TL 4 EKİM ,87 TL 5 KASIM ,50 TL 6 ARALIK ,77 TL TOPLAM ,19 TL 2009 YILI TOPLAM TEMİZLİK MALİYETİ ,24 TL ,19 = ,43 TL olarak hesaplanmıştır. b - Kar Mücadelesi Kar mücadelesi çalışmaları müdürlüğümüz tarafından yapılmakta olup, kar yağmadan önce tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak kar yağdığı sürece ekibimizle kar temizleme ve tuzlama işi yapmaktadır. Ancak 2009 yılı kış sezonunda kar yağışı olmadığından tuzlama çalışması yapılmamıştır. İlçemizde ağır geçen kış şartlarına göre Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarfından yapılacak çalışma hazırlıkları aşağıdaki program dahilinde yapılmaktadır: - İlk önce şantiyemize buzlanmaya karşı tuz stoğu yapılır. - Yağış başladığında şantiyemizde 1 adet grayder, 1 adet kepçe, 2 adet romörklü traktör ve 1 adet damperli araç bulunmaktadır. - Yağış yoğunluğuna karşı şantiyemizde 24 saat görevli personel bulunmaktadır.

6 - Buzlanmaya karşı pilot bölgelere anında müdahale edilmektedir.pilot Bölgeler; Köprü giriş-çıkışları, Lalaşahin Bayırı, Balıkesir Caddesi, hastane önü ( Giriş kapısına kadar), hastane arkası, Tekel Bayırı, Adile Mezarlık Bayırları, Delfino Bayırı terminal yollarıdır. Bunun dışında ilçemiz içinde de trafiği aksatmamak için kar ve buz temizliği, ekiplerimizce yapılmaktadır. c - Haşere Mücadelesi 2009 yılı yerel seçimler nedeniyle ilaç alımı geciktiğinden ilaçlama çalışmaları mayıs ortasında başlamış, ekim ayının ilk haftalarına kadar sürmüştür. İlçe mücavir alan sınırlarından Tümbüldek Kaplıcalarına da hizmet verilmiştir Yılında 200 litre uçkun ve 200 litre larva olmak üzere toplam 400 litre haşere mücadele ilacı alınmıştır. d - Konteyner Tamiri 2009 yılında eskimiş konteynırların tamiri müdürlüğümüze ait işçi tarafından yapılmıştır. Depolama: Çöplüğümüze gelen katı atıkların üzerinin toprakla örtülmesi çalışmaları yapılmıştır. e - Pazaryerlerinin Süpürülmesi Yıkanması 2009 yılında Merkez Pazaryeri, Üretici Pazaryerleri, Pazar ve Pazartesi pazarı yerlerinin yıkanması işi personelimiz tarafından yürütülmüştür. f - Atık Pil Toplama Projesi 2007 Yılında Taşınabilir Pil Üreticileri ve İhracatçıları Derneği ile Belediyemiz arasında imzalanan protokolün süresi dolmuş ve 2009 yılında yeniden protokol imzalanmıştır.2009 yılından ilçemizdeki 26 noktadan yapılan toplama sonucu 60 kg atık pil TAP a teslim edilmiştir.

7 g - Tıbbi Atıkların Toplanması 2009 yılı itibariyle tıbbi atıkların Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine uygun toplanması,taşınması ve bertaraf edilebilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme imzalanmıştır.bu sözleşmeye istinaden Belediyemiz ilçemizdeki sağlık kuruluşlarından kaynaklı tıbbi atıkları İl Mahalli Çevre Kurulu nun belirlediği ücretler karşılığı,ücretin sağlık kuruluşu tarafından ödenemesi kaydıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Sterilizasyon Tesisi ne gönderecektir.mustafakemalpaşa Ddevlet Hastanesi ile yaptığımız sözleşme sonucu hastane ve diğer sağlık ünitelerinde ayrı olarak toplanan tıbbi atıklar, geçici depolama yerinde biriktirilmekte, biriktirilen tıbbi atıklar belli bir program dahilinde sağlık ünitelerinden ayrı toplanmakta ve tıbbi atık toplama aracı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Sterilizasyon Tesisine gönderilmektedir.yüksek sıcaklıkta steril edilen tıbbi atıklar Bursa Büyükşehir Belediyesi Düzenli Depolama alanında bertaraf edilmektedir. C - İdareye İlişkin Bilgiler 1-Fiziksel Yapı: Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta Mahalle Eski Bursa Caddesinde, 40 dönüm açık alan üzerine kurulmuş, içerisinde idari bina,lokal ve WC bulunan şantiyede bulunmaktadır.eskiden Hayvan Kotrası olarak kullanılan yerler müdürlüğüz olanakları ile düzenlenip araçlar için kapalı otopark yapılmıştır.ayrıca Atık Pilleri Toplama Projesi Kapsamında Atık Pil Deposu yapılmıştır. 2-Örgüt Yapısı: 2009 yılının ilk altı aylık döneminde Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğünde 1 Müdür Vekili,1 Çevre Mühendisi ve 35 işçi personel çalışmıştır.ikinci altı aylık döneminde 1 Müdür vekili,1 Çevre Mühendisi,1 Kadrolu işçi,1 Kontrolör,14 Şoför ve 41 İşçi personel çalışmıştır. 3-Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar: 2008 Yılı içerisinde Belediyemizin Hizmet Masaları'na gelen müdürlüğümüzü ilgilendiren yazıların ınternet üzerinden ulaşımının sağlanması için yüklenen program 2009 yılında geliştirildi kullanan persoenele gerekli eğitim verildi.

8 Muhasebe Biriminin ödemeler için gerekli olan Taşınır İşlem Fişi çıkarılması için müdürlüğümüze yüklenen taşınır mal programı geliştirildi ve gerekli eğitimler alındı. 4 - İnsan Kaynakları : 2009 yılının ilk altı aylık dönemimde 1 Temizlik İşleri Müdürü, 1 Çevre Mühendisi ve 35 işçi olmak üzere toplam 37 adet personel ile, 1 Temizlik İşleri Müdürü, 1 Çevre Mühendisi,1 Kadrolu İşçi,1 Kontrolör,14 Şoför ve 41 işçi personel işçi olmak üzere toplam 59 adet personel ile hizmet verilmiştir. 5 - Sunulan Hizmetler: Evsel Atıkların Toplanması Kar Mücadelesi Başıboş Sokak Hayvanları İlaçlama Konteynır Tamiri Cadde,Sokak,Pazaryerleri ve Ana Arterlerin Yıkanması Tıbbi Atıkların Toplanması Katı Atık Depolama Ambalaj Atıklarının Toplanması II- AMAÇ VE HEDEFLER : A - İdarenin Amaç ve Hedefleri : Halkın sağlığını tehdit safhasına gelmemesi ve çevrenin temiz tutulması amacı ile katı atıklar günlük toplanmakta., Pazartesi, Perşembe ve Pazar pazarında Pazarlar kaldırıldıktan sonra Pazar alanı süpürülüp tazikli su ile yıkanmaktadır. İlçemizin temizliğinin yapılması için her türlü imkanın değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Mevzuatın ve teknolojinin değişmesi,gelişmesinin getirdiği gereklilikleri uygulamak ve yenilikleri takip ederek en iyi şekilde hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

9 B -Temel Politikalar ve Öncelikler : Temel politikamız temiz ve sağlıklı bir ilçe için hizmet vermektir.çöpleri Mahallelerden toplarken amaç çöpü konteynırlardan boşaltmak değil mümkün olduğunca konteynırda bulundurmamaktır.müdürlüğümüze ait çöp toplama araçları 2 Vardiya halinde ring yaparak çalışarak sürekli hizmet vermek önceliklerimiz arasındadır.bunun dışında geri dönüşebilen atıklar Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanmış Ambalaj Atıkları Yönetim Planımız doğrultusunda haftanın belli gün ve saatlerinde toplanmaktadır. III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİLER: A - Mali Bilgiler : 1 - Bütçe Uygulama Sonuçları : 2009 Yılı Bütçesi, Analitik Bütçe olarak hazırlanmış tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kurumsal Kodu 37 olup fonksiyonel sınıflandırmada Finansal ve Ekonomik Hizmetleri olarak yer almıştır yılı Bütçe Ödenek Durum Listesi ve satın alınanan malzemelerin listesi ağıda sunulmuştur.

10 2009 YILI BÜTÇE ÖDENEK DURUM LİSTESİ NO ÖDENEK KALEMİ HARCANAN TUTAR (TL) 1 Temel Maaşlar ,26 2 Zamlar ve Tazminatlar ,77 3 Sosyal Haklar 9.038,11 4 Kadro Karşılığı Sözleşmeli Personel ,90 5 Sürekli İşçilerin Ücretleri 1.700,00 6 Sürekli İşçilerin Sosyal Hakları 165,75 7 Sürekli İşçilerin Fazla Mesaileri 568,46 8 Sosyal Güvenlik Primi Ödemeleri 5.676,42 9 Sosyal Güvenlik Primi Ödemeleri 5.458,66 10 İşsizlik Sigorta Fonuna 45,76 11 Sosyal Güvenlik Primi Ödemeleri 400,00 12 Kırtasiye Alımları 397,63 13 Temizlik Malzemesi Alımları 6.024,83 14 Yakacak Alımları 1.180,00 15 Elektrik Alımları 2.006,00 16 Tıbbi Malzeme ve İlaç Alımları ,00 17 Yurtiçi Geçici Görev Yollukları 185,00 18 Müteahhitlik Hizmetleri ,36 19 Telefon Abonelik ve Kullanım Ücretleri 1.901,02 20 İlan Giderleri 5.555,44 21 Büro ve İşyeri Makine ve Teçhizat Alımları 578,2 22 Diğer Dayanıklı Mal ve Malzeme Alımları ,40 23 Makine Teçhizat Bakım ve Onarım Giderleri 1.464,20 24 Kamu Personeli Tedavi ve Sağlık Masrafları 718,54 25 Kamu Personeli İlaç Giderleri 682,18 26 Memurların Öğle Yemeğine Yardım 2.104,18 TOPLAM ,07

11 2-Temel Mali Tablolara İlişkin Açıklamalar: 2009 YILI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DİĞER HARCAMALARI NO FATURA TARİHİ MALZEME ADI FİRMA MİKTAR BİRİM TUTAR (TL) 1 19/01/2009 Çöp Poşeti Ülkü Ticaret 500 kg 1121, /01/2009 Eldiven Akkoyunlu 30 çift 113, /01/2009 Çalı Ağaç Fırça Akkoyunlu 30 adet 212, /01/2009 Kürek Akkoyunlu 10 adet 141, /03/ x 45 Döner Lastik Teker İnegöller Metal 70 adet 991, /03/ x 45 Sabit Lastik Teker İnegöller Metal 30 adet 354, /03/2009 Çizme Akkoyunlu 35 çift 378, /03/2009 Çalı Süpürge Akkoyunlu 30 adet 283, /03/2009 Yağmurluk Akkoyunlu 35 adet 945, /05/2009 Çöp Poşeti Ülkü Ticaret 500 kg 949, /06/2009 Uçkun İlacı İzomer 200 lt 11800, /06/2009 Bant Atlas Kırtasiye 5 adet 5, /06/2009 Tükenmez Kalem Atlas Kırtasiye 50 adet 10, /06/2009 Pilot Kalem Atlas Kırtasiye 5 adet 5, /06/2009 Koli Bandı Atlas Kırtasiye 5 adet 4, /06/2009 Permament Markör Atlas Kırtasiye 4 adet 4, /06/2009 CKS Kalem Daksil Atlas Kırtasiye 1 adet 2, /06/2009 Delgeç Atlas Kırtasiye 2 adet 7, /06/2009 Geniş Klasör Plastik Atlas Kırtasiye 45 adet 100, /06/2009 İnce Keçeli Kalem Atlas Kırtasiye 2 adet 0, /06/2009 Naylon Telli Dosya Atlas Kırtasiye 2 adet 17,44

12 23 17/06/2009 Şerit Daksil Atlas Kırtasiye 2 adet 3, /06/2009 Poşet Dosya Atlas Kırtasiye 3 adet 10, /06/2009 A4 Fotokopi Kağıdı Atlas Kırtasiye 20 paket 92, /07/2009 Solfac EC 050 Entokim 200 lt 12980, /07/2009 Fotograf Makinesi ABİSS Bilişim 1 adet 304, /08/2009 Çamaşır Suyu Timur Temizlik 30 kg 26, /08/2009 Sıvı Sabun Timur Temizlik 30 kg 44, /08/2009 Mineralli Ovma Maddesi Timur Temizlik 5 kg 8, /08/2009 Mop Timur Temizlik 1 adet 14, /08/2009 Kovalı Temizlik Seti Timur Temizlik 1 adet 14, /08/2009 Temizlik Bezi Timur Temizlik 5 adet 23, /08/2009 Büyük Boy Çöp Poşeti Angun Ambalaj 500 kg 874, /09/2009 A4 Fotokopi Kağıdı İklim Kırtasiye 20 adet 100, /09/2009 Poşet Dosya İklim Kırtasiye 4 adet 16, /09/2009 Keçeli Kalem 12 li İklim Kırtasiye 1 adet 3, /09/2009 İnce Klasör İklim Kırtasiye 5 adet 12, /09/2009 Toner Dolum İklim Kırtasiye 3 adet 60, /11/ lt lik Çöp Konteyneri İnegöller Metal 64 adet 12838, /12/2009 Kablosuz Modem Abiss Bilişim 1 adet 273, /12/2009 Çöp Poşeti Ülkü Ticaret 500 kg 873,20

13 HAKEDİŞ TUTARLARININ KARŞILAŞTIRILMALI TABLOSU ( ) HAKEDİŞ HAKEDİŞ AYI 2007 YILI HAKEDİŞ 2008 YILI HAKEDİŞ 2009 YILI HAKEDİŞ NO TUTARI TUTARI TUTARI 1 OCAK , , ,74 TL 2 ŞUBAT , , ,74 TL 3 MART , , ,74 TL 4 NİSAN , , ,74 TL 5 MAYIS , , ,74 TL 6 HAZİRAN , , ,77 TL 7 TEMMUZ , , ,26 TL 8 AĞUSTOS , , ,94 TL 9 EYLÜL , , ,85 TL 10 EKİM , , ,87 TL 11 KASIM , , ,50 TL 12 ARALIK , , ,77 TL TOPLAM ,04 YTL ,84 YTL ,66 TL

14 MÜDÜRLÜĞÜMÜZ FAALİYETLERİNİN KARŞILAŞTIRMALI TABLOSU ( ) FAALİYETLER 2007 YILI 2008 YILI 2009 YILI Gelen şikayet ve istek sayısı (adet) Yazılı şikayet sayısı (adet) Sözlü şikayet sayısı (adet) Toplam konteyner sayısı (adet) İlçe merkezindeki toplam konteyner ve varil sayısı Tümbüldek beldesindeki konteyner sayısı Şantiyedeki konteyner sayısı (adet) Yeni çöp konteynerleri alımı (adet) Tamir edilen konteyner sayısı (adet) İlçe temizliği Periyodik olarak yapılmıştır. Periyodik olarak yapılmıştır. Periyodik olarak yapılmıştır. Kar mücadelesinde kullanılan ham tuz miktarı (ton) 17 1,5 Kullanılmamıştır. Haşere mücadelesinde alınan ilaç miktarı (kg) 500 uçkun, 500 larva 500 uçkun, 500 larva 200 uçkun, 200 larva Atık pil toplama noktası sayısı Atık Pil Miktarları (kg) Geri kazanımın uygulandığı konut sayısı

15 Geri Kazanımın Uygulandığı İşyeri Sayısı Geri Kazanımın Uygulandığı Okul Sayısı 0 İlçemiz sınırlarındaki tüm okullar İlçemiz sınırlarındaki tüm okullar Geri Kazanımın Uygulandığı Kamu Kuruluşu Sayısı Geri Kazanımın Uygulandığı Fabrika Sayısı Bitkisel atıkyağ toplama yapılan işletme sayısı C - PERFORMANS BİLGİLERİ 1 - Faaliyet ve Proje Bilgileri: Tıbbi Atık Yönetim Planı tarih ve sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği ne göre İlçemiz sınırları içerisindeki tıbbi atıkların mevzuata uygun bertaraf edileceği ortam bulunmadığından ilçemiz sınırlarındaki sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sonucu oluşan tıbbi atıkların üretildikleri yerlerden ayrı toplanmasını,taşınmasını,tekniğine uygun sterilize edilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi ile tarihinde sözleşme imzalandı. Ambalaj Atıklarını Kaynağında Ayrı Toplama Projesi tarih ve sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca tarihinde Öztek Temizlik Geri Dönüşüm ile Mustafakemalpaşa Belediyesi sınırları içinde Ambalaj Atıklarının kaynağında ayrı toplanması,taşınması ve ayrıştırılması sözleşmesi imzalandı. 1. pilot bölge olarak seçilen Atariye Mahallesi, Sırmalar Bölgesine 3 aşamada 650 daireye mavi geri kazanım poşeti ve dairelerin bulundukları apartmanlara ise 1'er adet geri kazanım kutusu bırakıldı.tüm dairelere çevre mühendisimiz ve firmanın çevre mühendisi ile birlikte oluşturulan ekip ile kapıdan kapıya bilgilendirme çalışması yapıldı.

16 Ilçemiz sınırları içerisindeki okullara, kamu kuruluşları ve özel işletmelere iç mekan geri dönüşüm kutusu dağıtıldı.ve yine proje kapsamında 4 ada caddeye dış mekan geri dönüşüm kumbarası yerleştirildi. 2. Pilot bölge olan Cumhuriyet Mahallesi,Saklıkent Bölgesindeki 323 daireye geri kazanım poşeti dağıtıldı yine dairelerin bulunduğu tüm apartmanlara 1'er adet iç mekan geri dönüşüm kutusu bırakıldı. Barış Mahallesindeki 4 siteye geri dönüşüm kumbarası bırakıldı ve konutlara mavi ambalaj atığı toplama poşeti bırakıldı. Belediyemiz tarafından Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği uyarınca Ambalaj Atıkları Yönetim Planı hazırlandı.ve Çevre ve Orman Bakanlığı'na gönderildi. Çevre ve Orman Bakanlığından gelen yazı ile Ambalaj Atıkları Yönetim Planımız onaylandı. Atık Pil Toplama Projesi tarih ve sayılı Resmî Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği gereğince Taşınabiliri Pil Üreticileri Derneği ile imzalanan protokol doğrultusunda 26 atık pil toplama noktasında 2009 yılı içerisinde gerçekleştirilen toplamalarda 60 kg atık pil toplanmıştır. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sitemi Projesi Belediyemiz tarafından yürütülen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kurma ve belgelendirme çalışmaları için müdürlüğümüze düşen görevler yerine getirilmiştir.müdürlüğümüzplanları, süreçleri, iş akış diagramları, formları, talimatları, listeleri hazırlanmış, dosyalama işlemi tamamlanmış ve revizyonları gerçekleştirildi. Konteynır Yıkama Çalışması 2009 yılının ikinci 6 aylık döneminde, ayda iki defa konteynır yıkama işlemi gerçekleştirilmiştir.

17 2 - Performans Sonuçları Tablosu FAALIYET Katı Atık Yönetim Planı Hazırlanması Ambalaj Atıkları Yönetim Planı Hazırlanması Ambalaj Atıklarını Kaynağında Ayrı Toplama Projesi Atık Pil Toplama Projesi Bitkisel Atık yağların Toplanaması Projesi Geri Kazanım konusunda Bilinçlendirme Faaliyeti ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sitemi Projesi SONUCU Hazırlandı. Hazırlandı.Bakanlık tarafından onaylandı. Proje yıl boyunca devam etti.aylık ortalama 15 ton Ambalaj Atığı toplandı. Proje yıl boyunca devam etti.yıllık 60 kg atık pil toplandı. Proje kapsamında 15 İşletmeye atık yağ bidonu dağıtıldı. 8 lise,15 ilköğretim,1 anaokulu olmak üzere ortalama 350 öğrenciye Bitkisel Yağların Toplanması ve Geri kazanım hakkında eğitim verildi. Belgelendirme yapıldı.hizmet kalitesini arttırmak için çalışmalar devam etmektedir. 3-Performans Sonuçlarının Değerlendirilmesi Katı Atık Yönetim Planı hazırlandı ancak Katı atık düzenli depolama tesisimizin yapılması gerekmektedir. Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Projemiz iptal edilmiştir tarih ve sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği ne göre katı atıkların düzenli bertarafı için tesis yapılması gerekmektedir tarih ve sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği ne göre İlçemiz sınırları içerisindeki tıbbi atıkların mevzuata uygun bertaraf edileceği ortam bulunmadığından ilçemiz sınırlarındaki sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sonucu oluşan tıbbi atıkların üretildikleri yerlerden ayrı toplanmasını,taşınmasını,tekniğine uygun sterilize edilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi ile tarihinde sözleşme imzalandı.ve tıbbi atıklarımızın mevzuata uygun bertaraf edilmesi sağlandı.

18 Ambalaj Atıkları Yönetim Planı hazırlanmıştır.ambalaj Atıkları Yönetim planı doğrultusunda düzenli toplama yapılmış ve gün geçtikçe pilot bölge sınırları genişletilmiştir.aylık ortalama 15 ton Ambalaj atığı toplanmıştır. Atık Pil Kutuları TAP'tan teslim alınmış ve belediyemiz tarafından ilköğretim ve liseler için ayrı olmak üzere afiş ve broşür hazırlanmıştır.26 Adet Atık Pil Toplama noktası belirlenmiş ve pil kutularını dağıtımı yapılmıştır.yıl içinde yapılan toplamar sonucunda 2009 yılında 60 kg atık pil toplanmıştır. Belediyemiz tarafından başlatılan ISO 9001:2008 çalışmaları için müdürlüğümüz gereken özeni göstermiştir.revizyon yapılmıştır. IV- KURUMSAL KABİLİYET VE KAPASİTENİN DEĞERLENDİRİLMESİ : Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait aşağıdaki tabloda verilen araçlar ile evsel katı atık toplama,cadde,sokak,pazaryerleri ve ana arterlerin yıkanması,tıbbi atık toplama,karla mücadele,şehrin haşere ile mücadelesi hizmetleri verilmiştir.müdürlüğümüz tarafından kullanılan araçların tablosu aşağıda verilmiştir. SIRA NO CİNSİ MARKASI MODELİ PLAKA ÖZELLİKLERİ 1 KAMYON IVECO (80-12) EAC 02 SIKIŞTIRMALI ÇÖP ARACI 2 KAMYON IVECO (80-12) EAC 03 SIKIŞTIRMALI ÇÖP ARACI 3 KAMYON BMC SP 207 SIKIŞTIRMALI ÇÖP ARACI 4 KAMYON BMC SP 824 SIKIŞTIRMALI ÇÖP ARACI 5 TRAKTÖR ŞTAYER SE 914 KATI ATIK TOPLAMA ARACI 6 TRAKTÖR ŞTAYER KR 403 KATI ATIK TOPLAMA ARACI 7 TRAKTÖR ŞTAYER LS 267 KATI ATIK TOPLAMA ARACI 8 BİNEK OTO DOĞAN SD 314 KONTROL ARACI 9 KAMYON IVECO (80-12) EAC 04 YOL SÜPÜRME ARACI Temizlik hizmetleri 2009 yılının ikinci tarafından gerçekleştirilmiştir. altı aylık döneminde yüklenici firma

19 V- ÖNERİ VE TEDBİRLER : Artık günümüzde yeryüzü üzerinde insanoğlunun yaşadığı nereye giderseniz gidin katı atıklar önemli problemler olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan sadece doğduğu günden ve andan itibaren ihtiyaçları doğrultusunda, sadece kendisinden kaynaklanan gereksinimleri bakımından dahi olsa tüketmeye de başlamış olmaktadır. İşte insan bu tüketimi gerçekleştirirken bir yandan da özellikle günümüzde global bir bakışla ve büyük çoğunlukla insan gerek fert veya birey olarak ve gerekse toplum ve vatandaş kimliği ile de tüketime özendirilerek, tüketime alıştırılmış olmaktadır. Dünya nüfusunun gün geçtikçe artması da bu tüketimin giderek artmasını ve dolayısıyla da bu artan nüfus ve tüketimin sonucunda da özellikle katı atık üretiminin artmasına da neden olmaktadır. Evet kısacası, dünya nüfusu arttıkça ve insanların, toplumların, tüketim toplumu olmaya, tüketici olmaya özendirilmesine, eğitilmesine, yönlendirilmesine devam edildiği sürece, yeryüzünü çok ciddi bir şeklide tehdit etmeye başlayan katı atıklarda artmaya devam edecektir. Ülkemizde ve kentimizde de katı atıkların çok önemli bir sorun olduğu ve bu sorunların çözümlenmesi için düzenli deponi alanlarında uzaklaştırılması ve bu sahalarda katı atık miktarının azaltılması için atıkların geri dönüştürülerek tekrar kullanımını sağlayacak atık minimizasyonu veya atık geri kazanma programlarının başlatılması gereken adımlardır. Katı atıklar eski tarihlerden beri toplumların ekonomik, kültürel,sosyal ve politik gelişmelerine göre yakılarak,geri kazanılarak veya düzenli depolama alanlarında gömülerek uzaklaştırılmıştır. Katı atıklar genellikle üreticisinin gözünde hiçbir değeri olmayarak atılan aslında ekonomik değeri olan maddelerdir. Evlerden, parklardan, caddelerden kaynaklanan katı atıklar düzenli deponi alanında uzaklaştırılmalıdır. Katı atıklar heterojen bir yapıya sahip olup, özellikleri ve içeriği; ülkeden ülkeye değiştiği gibi aynı ülke içerisinde de şehirden şehire ve mahalleden mahalleye de farklılık göstermektedir

20 Kentimiz sınırları dâhilinde üretilen evsel katı atıkların mahalleler bazında miktarlarının, bu miktarların içerisinde ayrıntılı analizler ile geri dönüştürülebilir madde miktarlarının ve oranlarının bilinmesi, özgül katı atık miktarlarının ve yine günlük kişi başı katı atık üretiminin bilinmesi elde edilen bu bilgi ve verilerin ilişkilendirilmesinin yapılması, halk sağlığı, çevre sağlığı ve stratejik kararlarının alınması bakımlarından büyük önem arz etmektedir. Bilgilerinize arz ederim. Sedat SEVİM Temizlik İşleri Müdür Vekili Harcama Yetkilisi E K L E R : 1. Mustafakemalapaşa Belediyesi Ambalaj Atıkları Yönetim Planı (Yenilenmiş Hali) Yılı Ambalaj Atıkları Toplama Miktarları 3. İç Kontrol Güvence Beyanı Yılı Gider Bütçesinin Ekonomik Kodlar Düzeyinde Tablosu.

21 İÇ KONTROL GÜVENCE BEYANI Harcama yetkilisi olarak yetkim dahilinde ; ederim. Bu raporda yer alan bilgilerin güvenilir, tam ve doğru olduğunu beyan Bu raporda açıklanan faaliyetler için idare bütçesinden harcama birimimize tahsis edilmiş kaynakların etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanıldığını, görev ve yetki alanım çerçevesinde iç kontrol sisteminin idari ve mali kararlar ile bunlara ilişkin işlemlerin yasallık ve düzenliliği hususunda yeterli güvenceyi sağladığını ve harcama birimimizde süreç kontrolünün etkin olarak uygulandığını bildiririm. Bu güvence harcama yetkilisi olarak sahip olduğum bilgi ve değerlendirmeler, iç kontroller, iç denetçi raporları ile Sayıştay raporları gibi bilgim dahilindeki hususlara dayanmaktadır. Burada raporlanmayan, idarenin menfaatlerine zarar veren herhangi bir husus hakkında bilgim olmadığını beyan ederim. Sedat SEVİM Temizlik İşleri Müdür Vekili

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı SUNUŞ Belediyeler, şehirlerin gelişimi ve şehirde yaşayan bütün paydaşların ortak ihtiyaçlarının karşılanması hususunda stratejik öneme sahip kurumlardır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında belediyenin

Detaylı

ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 T.C. ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞI Fevzi Çakmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No :71 PK:34220 Esenler - İSTANBUL Telefon: 0 212 440 11 11 ESTİM : 444 00 73 Web:

Detaylı

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu BURSA KESTEL BELEDİYESİ Kestel İlçesi Bursa merkezinde Osmangazi,Yıldırım,Nilüfer,Gemlik Gürsu,Mudanya ile birlikte 7 merkez ilçe olarak Bursa Büyükşehir

Detaylı

Tekin KARABIYIK Teftiş Kurulu Başkanı TEFTĐŞ KURULU BAŞKANLIĞI 2008 MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU

Tekin KARABIYIK Teftiş Kurulu Başkanı TEFTĐŞ KURULU BAŞKANLIĞI 2008 MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU TEFTĐŞ KURULU BAŞKANLIĞI 2008 MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU: Teftiş Kurulu Başkanlığı hizmetlerini 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu, 4483 Sayılı

Detaylı

Abdullah GÜL T.C. Cumhurbaşkanı

Abdullah GÜL T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı M. Cahit KIRAÇ İzmir Valisi Aziz KOCAOĞLU İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kaan PEKER Bayraklı Kaymakamı Hasan KARABAĞ Makina Mühendisi

Detaylı

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. M. Kemal ATATÜRK Siyaset ve hizmetin temel noktaları yerelden başlar. Abdullah

Detaylı

T.C. ÇATALAĞZI BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

T.C. ÇATALAĞZI BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı olması idealinin belkemiğidir. İÇİNDEKİLER I. GENEL BİLGİLER I.A. MİSYON VE VİZYON... 5 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU KOCAELİ 2012 1 Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini

Detaylı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı 2011 yılını Belediyemiz ve Kentimiz için büyük bir heyecan ve çalışma temposu ile tamamladık. 2009 dan beri, Bugünün sorunlarını çözüp, yarınları tasarlayarak hizmet üretiyoruz. Ancak, daha çok işimiz

Detaylı

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim,

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, 2 Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, Bergama Belediyesi olarak amacımız daima halkımızın huzur ve mutluluğunu gözeterek önceliği insana ve çevreye veren yönetim anlayışımızla,

Detaylı

Faa liyet R 2a0por11u

Faa liyet R 2a0por11u 2011 Faaliyet Raporu Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak! Mustafa Kemal ATATÜRK 8 FAALİYET RAPORU /2011 FAALİYET RAPORU 2011 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Beşiktaş Kentlileri,

Detaylı

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU AĞUSTOS-2010 SUNUŞ Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında

Detaylı

TEMĠZLĠK ĠġLERĠ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIġMA YÖNETMELĠĞĠ

TEMĠZLĠK ĠġLERĠ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIġMA YÖNETMELĠĞĠ TEMĠZLĠK ĠġLERĠ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIġMA YÖNETMELĠĞĠ İlgili Birim: Döküman türü: Döküman: Temizlik işleri Müdürlüğü Yönetmelik BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Temel İlkeler. Amaç Ve

Detaylı

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 I. GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

2011 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU

2011 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU 2011 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU Temmuz 2011 ÖNSÖZ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile benimsenen yeni kamu mali yönetimi; kamu kaynaklarının öncelikli kamu hizmetlerine

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU

İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU -2- İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 20 YILI FAALİYET RAPORU A-Misyon ve Vizyon I GENEL BİLGİLER Misyon: Belediye bünyesinde personelin eğitim, performans, kariyer ve liyakatine göre istihdamı ile

Detaylı

AMBALAJ ATIKLARINI KAYNAĞINDA AYRI TOPLAMA PROJESİ. Dr. Metin ŞENTÜRK SKB Proje Koordinatörü

AMBALAJ ATIKLARINI KAYNAĞINDA AYRI TOPLAMA PROJESİ. Dr. Metin ŞENTÜRK SKB Proje Koordinatörü AMBALAJ ATIKLARINI KAYNAĞINDA AYRI TOPLAMA PROJESİ Dr. Metin ŞENTÜRK SKB Proje Koordinatörü İklim değişiyor, i dünya ısınıyor. İnsanoğlunun geleceği tehdit altında. İnsanoğlunun geleceği thdit tehdit altında

Detaylı

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU Nisan ANKARA Mali Hizmetler Müdürlüğü İÇİNDEKİLER SUNUŞ III I- GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon ve Vizyon 1 B- Yetki Görev ve Sorumluluk 1 C- İdareye İlişkin

Detaylı

HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU

HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU Belediyeler, hizmetlerini 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu nun verdiği yetkiler doğrultusunda yerel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak sunmalı

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM/ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU... I- GENEL BİLGİLER... A- Misyon ve Vizyon... B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- İdareye İlişkin Bilgiler.....

Detaylı

2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU

2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU 2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU Temmuz 2014 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 1 I. OCAK-HAZİRAN 2014 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI... 2 I.1. PERSONEL GİDERLERİ... 3 I.2. SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINA

Detaylı

2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU DüZCE BELEDiYESi Konuralp 1 2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C DÜZCE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Bolu Caddesi / DÜZCE Tel: 0380 524 58 21. Fax: 0380 524 5825 Web:

Detaylı

Yıllık Faaliyet Raporu

Yıllık Faaliyet Raporu İZMİT ATIK VE ARTIKLARI ARITMA YAKMA VE DEĞERLENDİRME A.Ş. 2012 Yıllık Faaliyet Raporu İZAYDAŞ2012YFR v2.01web 1 İçindekiler VİZYONUMUZ... 10 MİSYONUMUZ... 10 KALİTE POLİTİKAMIZ... 11 ÇEVRE POLİTİKAMIZ...

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU BARTIN 1 ÖNSÖZ İnsanlarla bilgi kaynakları arasında verimli bir ilişkiyi sağlamak amacıyla

Detaylı

Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır.

Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır. Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır. 1 İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER A-Vizyon ve Misyon B-Kalite Politikamız C-İlkelerimiz ve Değerlerimiz D-Yetki,Görev ve Sorumluluklar E-İdareye İlişkin Bilgiler

Detaylı

I- Genel Bilgiler 6 III- A- Faaliyetlere Misyon Ve İlişkin Vizyon Bilgi Ve Değerlendirmeler A- B- Mali Yetki, Bilgiler Görev Ve Sorumluluklar 7

I- Genel Bilgiler 6 III- A- Faaliyetlere Misyon Ve İlişkin Vizyon Bilgi Ve Değerlendirmeler A- B- Mali Yetki, Bilgiler Görev Ve Sorumluluklar 7 İÇİNDEKİLER Üst Yönetici Sunuşu I- Genel Bilgiler A- Misyon Ve Vizyon B- Yetki, Görev Ve Sorumluluklar C- İdareye İlişkin Bilgiler 1- Fiziksel Yapı 2- Örgüt Yapısı 3- Bilgi Ve Teknolojik Kaynaklar 4- İnsan

Detaylı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2012 2012 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2012 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

T.C. Muş İl Özel İdaresi

T.C. Muş İl Özel İdaresi T.C. Muş İl Özel İdaresi SUNUŞ Vatandaşlarımızın mahalli müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş, karar organı İl Genel Meclis Üyeleri vatandaşlar tarafından seçilen, idari ve mali

Detaylı

2014 YILI BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU

2014 YILI BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU 2014 YILI BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- İdareye İlişkin Bilgiler.... 1- Fiziksel Yapı.

Detaylı

III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİ VE DEĞERLENDİRMELER

III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİ VE DEĞERLENDİRMELER KARDEŞ BELEDİYELER İLE KARŞILIKLI ZİYARETLER ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ İlçemizin kültür, sanat, turizm, spor, şehircilik, doğa ve teknik konularda gelişimini desteklemek amacıyla ulusal ve uluslararası kardeş

Detaylı