Fütürizm Okulu. İkinci Dönem Programı 4 Şubat 31 Mart 2012

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Fütürizm Okulu. İkinci Dönem Programı 4 Şubat 31 Mart 2012"

Transkript

1 Fütürizm Okulu İkinci Dönem Programı 4 Şubat 31 Mart 2012 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile 15 Ekim 2011 de başladı. İlk bölümü (7 haftalık) 14 Ocak ta tamamlanan programın ikinci bölümü de (yine 7 haftalık) sektör ve fikir önderi 7 Fütürist konuşmacının sağladığı içerik 4 Şubat Cumartesi günü, saat 10:00 da Kadir Has Üniversitesi, Cibali kampusunda başlayacak Fütüristler Derneği nin tescilli marka ve modeli olan Fütürizm Okulu, her biri alanında otorite olmuş iş insanları ve liderlerin farklı konulardaki aktarımları ile gerçekleşiyor. Türkiye nin tek Fütürizm Okulu; birey, kurum ve toplumsal açıdan olumlu gelecek tasarımı için, Fütürizm kavram ve yaklaşımı ile farkındalık yaratmayı, geliştirmeyi ve yaymayı, kurumların Fütürist bakış açısına sahip lider ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu, Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan tarafından yönetilen Fütürizm Okulu nun içerik tasarımı Houston Universitesi (A.B.D.), Fütürizm Birimi Başkanı Assoc. Prof. Peter C. Bishop-PhD ve Derneğin Yönetim Kurulu üyesi, aynı zamanda Türk Telekom Grubu Uluslararası Regülasyon, Standartlar ve Politikalar Temsilcisi Dr. Mustafa Aykut tarafından yapıldı. Programın oluşumunda, Tamkang Üniversitesi (Tayvan) Fütürizm Yüksek Lisans Enstitütüsü'nden Prof. Sohail Inayatullah'ın desteğinden yararlanıldı. Son yıllarda, özellikle yurt dışında, büyük kurum ve kuruluşlar stratejik noktalarda, yönetim kurullarında Fütürist danışman, konuşmacı, eğitmen ve profesyonellere yer vermekte, Fütürist olmak özgeçmişlerin yerini almaya başlayan özgelecek lerde en aranan yetkinliklerden biri haline gelmektedir. Fütürizm Okulu'nun Amacı Bireyin, kurum ve toplumsal açıdan olumlu gelecek tasarımı yapabilmesi önemlidir. Fütüristler Derneği ve Kadir Has Üniversitesi, bireylerin ve kurumların ihtiyacı olan Fütürist Yönderleri hazırlamak sorumluluğunu onurla üstlenmiştir. Fütürizm Okulu Sertifika programı yeni çağın yönderlerine fütürist bakış açısını, yöntem ve tekniklerini kazandırmayı hedeflemektedir. Kimler Katılmalı? Seminerler dizisine, nasıl bir gelecek? sorusuna yanıt arayan, bu arayışa buluşçu, stratejik ve sürdürülebilir yanıtlar oluşturmaya çalışan iş insanları, yatırımcılar, sektör temsilcileri, gençler, ebeveynler, akademisyenler; özellikle işinde, kariyerinde atılım yapmak isteyen herkes katılabilir.

2 Fütürizm gündemi olan ve olmayan toplumlar nasıldır? Gelecek; dünyanın gelişmiş ülkelerinin ajandalarında fütüristik bakış açısıyla, yıllara ve alanlara göre stratejik olarak planlanmış durumdadır. Bireyler, kamu nkurumları, şirketler, düşünce kuruluşları bu planlar çerçevesinde desteklenir ve yönlendirilir. Bireyler başta olmak üzere fütürizmi gündemine alan tüm taraflar bu yaklaşımlar sonucunda yaşamsal kararlar, tedbirler alır, planlar yaparlar. Geleceğe katlanmaz, katılmaz, onu bizzat oluştururlar. Gündeminde fütürizm olmayan toplumlar başkalarının planlanmış gündemlerini yaşar, planlamaya katılamaz, olup bitenden habersiz şekilde pek çok fırsatı kaçırır, yaratıcılıklarını geliştiremezler. Böyle toplumların içinde yaşayan bireyler toplumları ve kendileri için gelişmelerin liderliğini yapamazlar. Kazanan değil kaybeden, katlanan olurlar. Katılma koşulları; TFD ve Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Toplam 14 Ders ve 2 Bölümden oluşmaktadır. Seminerler sertifikalıdır. Programın Süresi Toplam 14 Ders (14 hafta) ve 2 Dönemden oluşmaktadır. İkinci Bölüm 4 Şubat 2012 Cumartesi başlıyor. Tüm seminerler Cumartesi günleri, sabah gerçekleşiyor. Seminer Saati: Cumartesi Saat10:00-13:00 Eğitim Dili: Türkçe Katılım ve Sertifika: Tüm programı takip eden katılımcılara her bir dönem bitiminde Kadir Has Üniversitesi ve Fütüristler Derneği onaylı bir Katılım Sertifikası verilecektir. Sertifika için devam gerekmektedir. Eğitim Bedeli: 7 Ders (1 Dönem) için ücret 250 TL dir. (Kdv dahil) Derslere tek tek katılım mümkündür ve ücreti 50 TL dir. TFD Üyeleri ve Kadir Has Üniversitesi üyelerine özel 7 Ders (1 Bölüm) ücreti 200 TL dir. (KDV dahil). Başka herhangi bir grup, toplu indirim vs. söz konusu değildir. Anlaşmalı kredi kartlarına taksit seçeneği bulunmaktadır. Kredi kartı ile ödemelerde, Cibali Kampusü Mali İşler bölümünden ödemeler yapılabilir. Tel: Yetkili Kişi: Zuhal Tanyeri Katılım için; elektronik başvuru formunun doldurulması ve ödeme dekontu/kredi kartı slipleri Feride Doğan dikkatine Fax ile: a veya JPG/PDF olarak; adresine iletilmesi gerekmektedir. Sorularınız için: /12 19 Feride Doğan ile görüşebilirsiniz

3 Önemli Not: Dökümanların Feride Doğan a gönderilmemesi halinde kayıtlar geçerli olamayacaktır. Ödemeler: Hesap Adı: Kadir Has Üniversitesi, Banka: Garanti Bankası, Şube: Balat (Şube Kodu 020) Hesap No: IBAN : TR Hesap Adı: Kadir Has Üniversitesi, Banka: Akbank, Şube: Kadir Has Üniversitesi Şubesi (Şube Kodu 993) Hesap No: IBAN : TR Yer: Kadir Has Üniversitesi Kadir Has Caddesi, Cibali / İstanbul Tel: / Fax: e-posta: Başvuru Formu: Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Başvuru Formu BÖLÜM 2 Takvim, konu ve konuşmacılar 4 Şubat 2012 Ders 1 Cenk tezcan - Tıp Bilişimi Derneği ve Fütüristler Derneği Ankara Şb. YK Üyesi Sağlık ve Mobilite - Sağlık hepimiz için en önemli değer. Gelecekte sağlık çok daha fazla kişiselleşecek. Sağlıklı bir yaşamı destekleyen yeni teknolojiler ve uygulamalar neler? 18 Şubat 2012 Ders 2 Eray Yüksek - IBM Ortadoğu Avrupa da Finansal Hizmetlerden sorumlu Genel Müdür - Fütüristler Derneği Üyesi Stratejik Rekabet için Yeni Alanlar ve Koşullar / Kişisel, kurumsal ve toplumsal açıdan stratejik rekabetin gelecekteki anlamı ne olacak? 25 Şubat 2012 Ders 3 Mustafa Çağan Microsoft Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bulut ve Gelecek / Geleceğin iş ortamları, iletişimi, uygulamaları ve alt yapıları buluta nasıl ve neden taşınacak? 10 Mart 2012 Ders4 Ersin Pamuksüzer - The LifeCo Kurucusu Gelecekte Sağlıklı İş ve Yaşamdan Ne Anlayacağız? / Sosyolojik, psiklolojik, biyolojik, teknolojik, ekolojik etkiler insanı nasıl etkileyecek?

4 17 Mart 2012 Ders 5 Dr. Yılmaz Argüden - ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı - Stratejist Ekonomi & Küreselleşme / Küreselleşmenin gelecekteki, ulusal ölçekte demografik, sosyal, ekonomik gelişmelere etkileri 24 Mart 2012 Ders 6 Dr. Alper Alsan Siemens Türkiye Sağlık Sektörü Başkan Yardımcısı - Fütüristler Derneği YK Üyesi Gelecek Çalışmaları için Etkili Yöntemler / Yöntem Portföyü, Uygulamalı Delfi Yöntemi, Uygulamalı Senaryo Yöntemi 31 Mart 2012 Ders7 Çiğdem Ertem Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (META) İş Geliştirme Bölge Md.- Fütüristler Derneği YK Üyesi Network ve Bilgi Toplumunda İnsanlar için Yeni Başarı Kriterleri / Değişen ve dönüşen dünyada başarı kriterleri de farklılaşacak. Yeni parametreler ne & nasıl olacak? Biyografiler; Dr. Cenk Tezcan - Tıp Bilişimi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi - Fütüristler Derneği Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Yönetimini tamamladı. Hastane tasarımı üzerine eğitim aldı. Marquette Hellige firmasının Türkiye Satış Müdürlüğü, Bilkent Holding Sağlık Yatırımları Direktörlüğü yaptı, Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası ve çeşitli Bakanlıkların Danışmanlığı görevlerinde bulundu yılları arasında Intel Türkiye'de iş Geliştirme Müdürü olarak dijital hastane, kişisel sağlık ve mobilite konularında bir çok projeye imza attı Eylül ayından beri sağlık turizmi, hastane yatırımları ve kişisel sağlık konularında çalışıyor. Tıp Bilişimi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Tezcan, sağlık İnnovasyonu ve fütürizm üzerine çalışmalar yapıyor, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsünde Tıp Bilişimi Seminerleri veriyor. Tıp Bilişimi konusunda çok sayıda konuşma ve makale sahibi. Eray Yüksek - IBM Ortadoğu Avrupa Finansal Hizmetler Sektörü Genel Müdürü - Fütüristler Derneği Üyesi İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği nden 1984 yılında mezun oldu tarihinden bu yana IBM Türk de çalışmaktadır. TÜSİAD üyesidir. Ayrıca yılları arasında IBM UK de IBM Systems and Technology Group- EMEA ve IBM Financial Services Sector Leader EMEA ve yılları arasında İspanya- Madrid de IBM Software Group Direktör, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve İsrail ve Türkiye Müdürü olarak çalıştı. Temmuz 06 dan itibaren IBM Türk Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Son 15 aydır ise IBM Ortadoğu Avrupa da Finansal Hizmletlerden sorumlu Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca CEO Club, Yased, TBV, YASAD ve TUBISAD uyesidir.

5 Mustafa Çağan Microsoft Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İstanbul doğumlu olan Mustafa Çağan, Alman Lisesi ni bitirdikten sonra üniversite eğitimini Almanya da Darmstad t Teknik Üniversitesi nde devam ettirmiş ve 1987 yılında bu okuldan Endüstri Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Üniversite sonrası Türkiye ye dönen Çağan, iş hayatına Koç grubunda başlamış, önce Türk Elektrik Endüstrisi sonra Kofisa Dış Ticaret şirketlerinde çalışmıştır yılında Türk Siemens Kablo şirketine Lojistik Müdürü olarak geçmiştir. Siemens teki kariyerini Münih te Siemens Management Consulting bölümünde devam ettirmiştir yılında Türkiye ye geri dönüp, Siemens AŞ de Enerji Bölümü nün Ticari Direktörlü ğünü üstlenmiştir yılında geçtiği Siemens Business Services AŞ de önce Ticaret Direktörlüğü, sonrasında da Genel Müdür görevlerini yerine getirmiştir yılında Siemens ten ayrılıp, Microsoft un Türkiye organizasyonunda Pazarlama ve Ürün Gruplarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını üstlenmiştir. Evli ve 1 çocuk babası olan Çağan, Almanca ve İngilizce bilmektedir. Ersin Refik Pamuksüzer - The LifeCo Kurucusu Ersin Pamuksüzer, yüksek öğrenimini İsveç te Linkoping Üniversitesinde Elektronik mühendisliği alanında tamamlamış ve Upsalla Üniversitesinde MBA yapmıştır. Çalışma hayatına 1981 yılında Ericsson da başlayan, İsveç ve Suudi Arabistan daki çeşitli görevlerden sonra yıllarında Ericsson Türkiye de Genel Müdür Yardımcısı, yılları arasında Genel Müdür olarak görev yapan Ersin Pamuksüzer, 1993 yılında Turkcell in kuruluşuna öncülük etmiş ve yılları arasında Turkcell ve Turkcell in tüm uluslarası operasyonlarında Yönetim Kurullarında görev yapmıştır yılları arasında Telekom Ürün ve Hizmetleri Dağıtımı alanında hizmet veren Smile Holding in kurulmasında rol alan Ersin Pamuksüzer bu Holdingin yanısıra çeşitli yeni kurulumlara öncülük etmiş ve bu şirketlerde Yönetim Kurulları üyeliği yapmıştır yılında uzakdoğuda yaptığı sağlık tatili sonrasında insanların kendi bedenlerine iyi bakmalarının ne kadar önemli olduğunu görmesi üzerine sağlıklı yaşam şeklini benimseyen ve bu alanda uygulamalı ilmini yapmaya başlayan Ersin Pamuksüzer, 2005 yılında Sağlıklı Yaşam alanında hizmet veren The LifeCo şirketini kurmuştur. Bu hizmetlerini Sağlıklı Yaşam merkezleri, Sağlıklı Beslenme Restoranları ve Sağlıklı Yaşam Ürün satışları ile İstanbul, Bodrum ve Londra da vermeye devam etmektedir. Ersin Pamuksüzer evli ve 2 çocuk babasıdır.

6 Dr. Yılmaz Argüden - ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı - Stratejist Geliştirdiği yaratıcı ve yenilikçi yönetim stratejileri ile tanınan, ARGE Danışmanlık, Avrupa Parlamentosu nda kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları nedeniyle Geleceği Şekillendiren en iyi üç şirket arasında değerlendirilmiştir. Küresel İlkeler Anlaşmasını imzalayan ilk Türk şirketidir. Dr. Argüden, Rothschild yatırım bankasının Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir. Ayrıca, birçok uluslararası kuruluşun yönetim kurullarında da yer almaktadır. Boğaziçi ve Koç Üniversitesi MBA programlarında strateji dersi vermekte ve deneyimlerini kitapları ve köşe yazılarıyla paylaşmaktadır. Stratejik Liderlik, Üstün Vatandaşlık, Seçkin Kariyer gibi birçok ödül sahibi olan Dr. Argüden, Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçilmiştir. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Türkiye Temsilcisidir. Dr. Alper Alsan - Siemens Türkiye Sağlık Sektörü Başkan Yardımcısı - Fütüristler Derneği YK Üyesi Siemens Türkiye Sağlık Sektörü Başkan Yardımcısı olarak Klinik Ürünler den ve İnovasyon ve Ar-Ge İşbirliği Yönetiminden sorumludur. İstanbul Özel Alman Lisesi, Amerika-Beloit College Değişim Programı, Boğaziçi Üniversitesi-Endüstri Mühendisliği mezunu olan Alper Alsan, İngiltere de Birmingham Üniversitesi nde yüksek lisans derecesini burslu olarak tamamlamıştır. Türkiye nin Uzgörü konusundaki ilk Doktora tezini Ulusal Uzgörü çalışmaları ve Türkiye 2023 projesi konusunda gerçekleştirmiştir. Küresel bir düşünce kuruluşu olan Millennium Projesi nin Türkiye Başkanı ve World Future Society nin profesyonel üyesidir. Dergi, konferans ve kitaplarda 40 u aşkın makale ve yazısı yayımlanmıştır. Disiplinler arası konularda araştırmalar yapmaktadır. Çiğdem Ertem - Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (META) İş Geliştirme Bölge Md.- Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İş hayatına, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü nden mezun olduktan sonra Merkez Bankası Bilgi İşlem Departmanı nda sistem analisti olarak başladı. Bilkent Üniversitesi nde İş İdaresi yüksek lisansını tamamlayan Çiğdem Ertem, aralarında Aselsan ve Meteksan ın da bulunduğu endüstrinin önde gelen şirketlerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. En son Siemens Business Services firmasında Kamu Sektöründen Sorumlu Direktör olarak çalıştıktan sonra, 2004 yılı sonunda Intel Türkiye de İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Çiğdem Ertem, bu süre içerisinde Türkiye de bilgisayar sahipliğini artırmaya yönelik çok sayıda programın başarıyla hayata geçirilmesini sağladı. Ertem, Şubat 2008 de Intel Türkiye Genel Müdürü, Temmuz 2011 de Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (META) İş Geliştirme Bölge Müdürlüğüne atanmıştır.

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor!

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Her biri 7 haftalık, iki bölümden oluşan ve tamamı 14 hafta sürecek Fütürizm

Detaylı

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT

Detaylı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Nisan 2010

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Nisan 2010 Önsöz Bu sayımıza; Yıldız Teknik Üniversite sinde düzenlenen İltek Günleri ve Doğuş Üniversitesinin düzenlediği Kariyer Günleri 2010 etkiliğine derneğimizin katılımı ile ilgili hakkındaki yazılarımız ile

Detaylı

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı.

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. Konuşmacı isimleri alfabetik sıraya göre dizilmiştir. İndeks Konuşmacı Ajansı Kataloğu pdf dokümanının çözünürlüğü,

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA NİSAN EĞİTİMLERİ ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA KÂRLI ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME TEKNOLOJİK İNOVASYON- ŞEFİK ŞENYÜREK 12 NİSAN 2011 SALI AİLE ŞİRKETLERİ İÇİN NESİLLERCE YAŞAM

Detaylı

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE Rezzan Metan / KalDer Eğitmeni Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Rezzan Metan çalışma hayatına 1981-1985 yılları arasında

Detaylı

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ 1 Ali SABANCI / Pegasus Hava Yolları, Yönetim Kurulu BaĢkanı TOBB Genç GiriĢimciler Kurulu BaĢkanı 1969 yılında Adana da doğdu. 1987-1991 yılları arasında ABD Tufts Üniversitesi

Detaylı

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015 PB / 1 Gedik Yatırım Hisse senetleri, fonlar, kaldıraçlı işlemler, sabit ve değişken getiriler, endeksler, opsiyonlar ve daha nicesi... Hakkımızda 04 Kısaca Gedik Yatırım 05 Rakamlarla Gedik 06 Hizmet

Detaylı

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu 2. DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Sayın Ortaklarımız, Değerli Yatırımcılarımız, 20 yıldır

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:30-10:30 İK Yönetiminde Etkin Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing) StratejilerNasıl Oluşturulmalı? Kemal PEHLİVANOĞLU - İK Direktörü, Yönetim Kurulu Üyesi // ÖZEL DOĞA KOLEJLERİ 10:30-11:15 Dış Kaynak

Detaylı

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler Derecelendirme Notları 4 Vestel de 2013 Yılının Satırbaşları 6 Yönetim

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel in Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı 10 Kısaca Zorlu

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI AŞ

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI AŞ - 1 - RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI AŞ SERMAYE PİYASASI KURULU SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞİNE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2013 31.12.2013 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORUDUR Rhea Girişim

Detaylı

bbilgisayar Mühendisleri Odası

bbilgisayar Mühendisleri Odası TMMOB BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI DERGİSİ mdergi bbilgisayar Mühendisleri Odası HAZİRAN 2015 SAYI / 4 ISSN No: 2149-0198 BiLGiSAYAR MÜHENDiSLiĞi imza YETKiSi CALISMALARI SGK ile ASGARi ÜCRET PROTOKOLÜ

Detaylı

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu İçindekiler Kısaca Türk Telekom 02 Türk Telekom Grubu 05 Misyonumuz, Vizyonumuz, Kurumsal Değerlerimiz 06 Tarihçe Bir Bakışta 2012 10 Öne Çıkan Gelişmeler

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik Kar yer GELİŞEN İNSAN KAYNAKLARI GUNDEM GÜNDEM Her İşsize Bir Danışman Türkiye de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Malatya dan Fransa ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü İnşa Edilen Yapıların Kalitesi Sosyal

Detaylı

WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR?

WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR? WEBINAR NEDİR? Webinar; internet erişimi olan bir bilgisayar, görüntü aktarımı için bir webcam ve ses aktarımı için bir hoparlör ile kullanabileceğiniz bir web tabanlı seminer uygulamasıdır. Webinar sistemlerinde

Detaylı

ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU UYGUNLUĞU HAKKINDA SINIRLI DENETİM RAPORU. Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetinı Kurulu na

ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU UYGUNLUĞU HAKKINDA SINIRLI DENETİM RAPORU. Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetinı Kurulu na Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetinı Kurulu na ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU UYGUNLUĞU HAKKINDA SINIRLI DENETİM RAPORU we :vrn or,d istanbul Turkey AnD -noem3gtlnmd So lu4ieıı

Detaylı

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012 KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012... 1 1. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Beyanı... 1 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ...

Detaylı

TÜRK TELEKOMÜNĠKASYON A.ġ. 14.11.2011 TARĠHĠNDE YAPILACAK OLAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI BĠLGĠLENDĠRME DOKÜMANI

TÜRK TELEKOMÜNĠKASYON A.ġ. 14.11.2011 TARĠHĠNDE YAPILACAK OLAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI BĠLGĠLENDĠRME DOKÜMANI TÜRK TELEKOMÜNĠKASYON A.ġ. 14.11.2011 TARĠHĠNDE YAPILACAK OLAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI BĠLGĠLENDĠRME DOKÜMANI Şirketimiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı aşağıda yazılı gündemi görüşüp karara

Detaylı

6. e-öğrenme. Zirvesi. 26 Mart 2014, Marriott Hotel Asia. Resmi Sponsorlar

6. e-öğrenme. Zirvesi. 26 Mart 2014, Marriott Hotel Asia. Resmi Sponsorlar 6. e-öğrenme Zirvesi 26 Mart 2014, Marriott Hotel Asia Resmi Sponsorlar 6. e-öğrenme Zirvesi Programı 26 Mart 2014, Çarşamba - Marriott Hotel Asia 09.15-09.30 Hoşgeldiniz Alper Toper - HRdergi Genel Müdürü

Detaylı

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRI METNİ

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRI METNİ ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRI METNİ Şirketimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Nisan 2014 Salı günü, saat 13:30

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU Aralık 2010 DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. DOĞAN YAYIN HOLDİNG 2010 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA DYH Faaliyet Alanları İş Ortaklıkları Hizmet ve Ürünler

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2011

FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER SAYFA Vizyonumuz / Değerlerimiz / Stratejik Önceliklerimiz 04 Rakamlarla Turkcell Grup 05 Turkcell Grup: Lider İletişim ve Teknoloji Şirketi 06 Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı