MIRACLE DATA WORKS KURULUM DOKÜMANI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MIRACLE DATA WORKS KURULUM DOKÜMANI"

Transkript

1 MIRACLE DATA WORKS KURULUM DOKÜMANI

2 İçindekiler Server Kurulumu... 3 Microsoft.NET Framework 4.0 Kurulumu... 3 Crystal Reports 2008 Redistributable Package (C12) Kurulumu... 5 Microsoft SQL Server 2008 Express Kurulumu... 8 MDW Server Kurulumu Client Kurulumu MDW Client Kurulumu Miracle Data Works (2 / 38)

3 Server Kurulumu Miracle Data Works Server uygulamasının kurulabilmesi için aşağıdaki programların kurulu olması gerekmektedir. - Microsoft.NET Framework Crystal Reports 2008 Redistributable Package (C12) - Microsoft SQL Server 2008 Express Edition (Herhangi bir SQL Server yüklü ise gerekli değildir) Bu programlar bilgisayarınızda yüklü değil ise sitesinde İndir linkinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Microsoft.NET Framework 4.0 Kurulumu 1. Kurulum dosyası açılır. Gelen seçeneklerde lisans anlaşmasının okunduğu ve kabul edildiği belirtilen seçenek işaretlenir. Sağ alt köşedeki Install butonuna basılır. Uygulama kurulumu yapmaya başlayacaktır. Miracle Data Works (3 / 38)

4 2. Kurulum tamamlandıktan sonra Finish butonuna basılarak işlem tamamlanır. Miracle Data Works (4 / 38)

5 Crystal Reports 2008 Redistributable Package (C12) Kurulumu 1. Kurulum dosyası açılır. Alttaki şekilde bir uyarı alınması durumunda, gerekli komponentlerin sistemde yüklü olduğu anlaşılır bu durumda kurulum yapılmasına gerek yoktur. Next butonuna basılarak kurulum işlemi başlatılır. Miracle Data Works (5 / 38)

6 2. Lisans anlaşmasının okunduğu ve kabul edildiği belirtilen seçenek işaretlenir. Sağ alt köşedeki Next butonuna basılır. 3. Next butonuna basarak devam edilir. Miracle Data Works (6 / 38)

7 4. Kurulumun tamamlandığı belirtilen mesaj gelir. Finish butonuna basarak işlem tamamlanır. Miracle Data Works (7 / 38)

8 Microsoft SQL Server 2008 Express Kurulumu 1. Kurulum dosyası açılır. Yükleme merkezi ekranı açılacaktır. Ekranın sol tarafından Installation seçilir. Sağ tarafta gelen seçeneklerden en üstte bulunan New SQL Server stand-alone installation or add features to an existing installation seçilir. Miracle Data Works (8 / 38)

9 2. SQL Server Kurulumu için bilgisayarda yüklü uygulamaların kontrolü yapılacaktır. Tüm kontrollerden geçtikten sonra OK butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (9 / 38)

10 3. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (10 / 38)

11 4. Gelen seçeneklerde lisans anlaşmasının okunduğu ve kabul edildiği belirtilen seçenek işaretlenir. Sağ alt köşedeki Next butonuna basılır. Miracle Data Works (11 / 38)

12 5. Install butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (12 / 38)

13 6. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (13 / 38)

14 7. Select All butonuna tıklayarak tüm özellikler seçilir. Next butonuna tıklayarak devam edilir. Miracle Data Works (14 / 38)

15 8. Named Instance seçilir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (15 / 38)

16 9. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (16 / 38)

17 10. Account Name alanı System olarak seçilir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (17 / 38)

18 11. Add Current User veya Add butonları kullanılarak istenilen kullanıcılara database erişim yetkisi verilir. En az bir kullanıcı seçilmelidir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (18 / 38)

19 12. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (19 / 38)

20 13. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (20 / 38)

21 14. Install butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (21 / 38)

22 15. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (22 / 38)

23 16. Close butonuna basılarak kurulum tamamlanır. Miracle Data Works (23 / 38)

24 MDW Server Kurulumu 1. Kurulum dosyası açılır. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (24 / 38)

25 2. Uygulama standart olarak Program Files altına kurulacaktır. İstenilirse programın kurulacağı dizin değiştirilebilir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (25 / 38)

26 3. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (26 / 38)

27 4. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (27 / 38)

28 5. Server uygulaması için gerekli uygulamaların kurulu olup olmadığı kontrol edilir. Yapılması gerekenlerle ilgili açıklamalar ekranın alt tarafında gösterilecektir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (28 / 38)

29 6. Uygulamanın kullanılabilmesi için lisansın yüklü olması gerekmektedir. I have my license certificate: Daha önceden MDW lisansı olan ve aynı lisansla uygulamayı yüklemek isteyen kullanıcılar bu seçeneği tercih edeceklerdir. I want to get a TRIAL license: Programın deneme versiyonunu kurmak isteyen kullanıcılar bu seçeneği tercih edeceklerdir. Bu durumda ekranın altındaki Name,Surname, Company, alanları doldurulur. Get Trial License butonuna basılarak deneme lisansı talep edilir. Lisans dosyası belirtilen adresine gönderilecektir. Bu dosya içindeki metnin Enter your license certificate below alanına girilmesi gerekmektedir. I don t want to install a license right now: Lisansı daha sonra girmek isteyen kullanıcılar bu seçeneği tercih edeceklerdir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (29 / 38)

30 7. MDW Servis ayarları bu ekrandan yapılır. Service Startup Mode: Servisin nasıl başlatılacağı seçilir. Varsayılanı Automatic tir. Service Account: Servisin hangi kullanıcı hesabıyla çalıştırılacağı seçilir. Varsayılanı Local Sytem dir. Service Adress: Servis adresinin makine adına göre mi IP adresine göre mi oluşturulacağı seçilir. Varsayılanı Use Machine Name dir. Service Port: Servisin hangi porttan çalışacağı seçilir. Varsayılanı 9000 dir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (30 / 38)

31 8. MDW Database ayarları bu ekrandan yapılır. SQL Server Name: SQL Serverının adı yazılır. Eğer SQL Server kurulumu bu dokümanda belirtildiği şekilde yapıldı ise Bilgisayar Adı \SQLEXPRESS şeklinde olacaktır. Authentication Type: Doğrulama türü seçilir. Eğer SQL Server kurulumu bu dokümanda belirtildiği şekilde yapıldı ise Windows olarak seçilecektir. Test Connection: Bu butona basılarak SQL server bağlantısı kontrol edilir. Database: Kurulum ilk defa yapılıyor ise Create a new MDW database seçilecektir. Daha önce kurulum yapıldı ise Use existing database seçilecektir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (31 / 38)

32 9. Çizelgelerde kullanılmak üzere ayarları bu bölümden yapılır. Kurulumdan sonra program içersinden de değiştirilmesi mümkündür. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (32 / 38)

33 10. Finish butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (33 / 38)

34 11. Close butonuna basılarak kurulum tamamlanır. Miracle Data Works (34 / 38)

35 Client Kurulumu MDW Client Kurulumu 1. Kurulum dosyası açılır. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (35 / 38)

36 2. Uygulama standart olarak Program Files altına kurulacaktır. İstenirse programın kurulacağı dizin değiştirilebilir. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (36 / 38)

37 3. Next butonuna basılarak devam edilir. Miracle Data Works (37 / 38)

38 4. Close butonuna basılarak kurulum tamamlanır. Miracle Data Works (38 / 38)

SQL Server 2008 kurulum için Microsoft Windows Installer 4.5 ve üzeri bileşenin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. İndirmek için tıklayın

SQL Server 2008 kurulum için Microsoft Windows Installer 4.5 ve üzeri bileşenin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. İndirmek için tıklayın Bu yazıda SQL server 2008 Express kurulumunu anlatacağım. Sql Server kurulumuna geçmeden önce bilgisayarımızın donanım ve yazılım gereksinimlerinin neler olduğuna bir bakalım. Yazılım SQL Server 2008 kurulum

Detaylı

SQL 2005 SQL STUDIO MANAGER ACP YAZILIMI KURULUM KILAVUZU

SQL 2005 SQL STUDIO MANAGER ACP YAZILIMI KURULUM KILAVUZU SQL 2005 SQL STUDIO MANAGER ACP YAZILIMI KURULUM KILAVUZU Sayfa 1 / 18 KURULUMA BAŞLANMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER : Sistem Özelliklerinden işletim sisteminin 32-bit mi yoksa 64-bit mi olduğu kontrol

Detaylı

Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Hızlı Kurulum Dokümanı. 1. Administrator veya denki bir kullanıcı ile logon olunmalıdır.

Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Hızlı Kurulum Dokümanı. 1. Administrator veya denki bir kullanıcı ile logon olunmalıdır. Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Hızlı Kurulum Dokümanı 1. Administrator veya denki bir kullanıcı ile logon olunmalıdır. 2. Kurulum yapacağınız makinede önceden kurulmuş olan SQL Server var ise

Detaylı

SQL Server 2008 Express Edition ı Kurmak

SQL Server 2008 Express Edition ı Kurmak SQL Server 2008 Express Edition ı Kurmak Download Linki: 32 bit İşletim sistemleri için http://go.microsoft.com/?linkid=9729746 64 bit İşletim sistemleri için http://go.microsoft.com/?linkid=9729747 Yukarıdaki

Detaylı

Demo Versiyon Kurulumu

Demo Versiyon Kurulumu Demo Versiyon Kurulumu Elinizdeki CD Kurulum dokümanında sırasıyla; Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition Ürün Demo Kurulumlarına ait işlem adımları yer almaktadır.

Detaylı

Websense Web Security Gateway V7.1 e Sürüm Yükseltme

Websense Web Security Gateway V7.1 e Sürüm Yükseltme Websense Web Security Gateway V7.1 e Sürüm Yükseltme Websense Web Security Gateway V7.X Sürüm Yükseltme Websense Web Security Gateway V7.1 e Sürüm Yükseltme Amaç Bu dökümanla, Websense Web Security Gateway

Detaylı

Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır.

Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır. MİKRO YAZILIMEVİ EĞİTİM CD Sİ KURULUMU Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır. Programlarımızın verimli

Detaylı

KANTAR UYGULAMASI Kurulum Kılavuzu

KANTAR UYGULAMASI Kurulum Kılavuzu KANTAR UYGULAMASI Kurulum Kılavuzu Serhat Öztürk Medyasoft Danışmanlık ve Eğitim A.Ş. v.1.0 Kantar Uygulaması üç temel parçadan oluşur. Veritabanı, WCF servisi ve Masaüstü uygulaması. Bu nedenle sistemde

Detaylı

MaestroPanel Kurulum

MaestroPanel Kurulum Kurulum 18.05.2013 ping@maestropanel.com www.maestropanel.com Sistem Gereksinimleri İşletim Sistemleri Windows Server 2008 R2 Windows Server 2012 Centos 5, 6 (Henüz Yayınlanmadı) Donanım 266 Mhz tek çekirdekli

Detaylı

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Ürün Grubu [X] Netsis Enterprise [X] Netsis Standard [X] Entegre.NET [X] NetİKS [X] NetCRM [X] Netsis B2B Kısaltmalar SSO: Single Sign On (Netsis Merkezi Kimlik Yönetim Sistemi)

Detaylı

Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition Kurulum Rehberi

Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition Kurulum Rehberi Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition Kurulum Rehberi SQL Server 2008 R2 Express Edition Limitleri SQL Server 2008 R2 Express Edition Limitleri Desteklenen CPU sayısı 1 Desteklenen en fazla bellek

Detaylı

Kurulum Dökümanı. Sürüm : 1.3 Güncelleme Tarihi: 08.03.2013. Hazırlayan: Canan ADAMOĞLU, Proje Uzmanı, CRM Çözümleri

Kurulum Dökümanı. Sürüm : 1.3 Güncelleme Tarihi: 08.03.2013. Hazırlayan: Canan ADAMOĞLU, Proje Uzmanı, CRM Çözümleri Kurulum Dökümanı Sürüm : 1.3 Güncelleme Tarihi: 08.03.2013 Hazırlayan: Canan ADAMOĞLU, Proje Uzmanı, CRM Çözümleri İçindekiler 1 Versiyon Bilgisi... 2 2 Ön Bilgi... 3 3 NetCRM Kurulum ve Güncelleme İşlemleri...

Detaylı

Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011

Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011 Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011 N.Ünsal USLUBAŞ www.usus.com.tr unsalu@usus.com.tr 0(216) 489 42 03 Dahili:12 1 İçindekiler GİRİŞ... 3 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 4 SUNUCU

Detaylı

E-Fatura Sunucusu Kurulumu Ve Ayarları

E-Fatura Sunucusu Kurulumu Ve Ayarları E-Fatura Sunucusu Kurulumu Ve Ayarları UYGULAMANIN GETİRDİKLERİ VE BAŞVURU SÜRECİ; LogoConnect E-Fatura server sunucusu ile GİB portala gerek kalmadan fatura gönderimini, alımını ve aynı şekilde bu faturalar

Detaylı

Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya Giriş

Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya Giriş Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya Giriş Yazar Mehmet PARLAKYİĞİT Blog www.parlakyigit.net E-Mail mehmetparlakyigit@gmail.com /mparlakyigit /mparlakyigit Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya

Detaylı

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU İÇİNDEKİLER İstemci ve Sunucunun Yüklenmesi...2 Docsvault Sunucu Yükleme...4 Bölüm 1 Program Dosyalarının Yüklenmesi...4 Bölüm 2 Docsvault Sunucu nun Yapılandırılması:...8 Docsvault

Detaylı

Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek

Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek McAfee EPO 4.0 Yedek Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek Amaç Mcafee EPO 4.0 kurulum yedeğinin felaket kurtarma senaryonusa uygun şekilde alınması ve yeni bir makinada

Detaylı

Symantec Endpoint Protection. Kurulum Belgesi

Symantec Endpoint Protection. Kurulum Belgesi Symantec Endpoint Protection Kurulum Belgesi Barış İnceişçi & Kazım Bozkurt Sürüm : 1.1 Symantec Endpoint Protection Symantec Endpoint Protection (SEP), kullanıcı bilgisayarları ve sunucular için komple

Detaylı

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti ARIMA 4.0 Kullanım Kılavuzu Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Esentepe Kampüsü A Blok Z11 Z12 Serdivan / Sakarya Telefon: +90 264 273 32

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

Network üzerinde MATLAB kurulması

Network üzerinde MATLAB kurulması Network üzerinde MATLAB kurulması MATLAB&Simulink www.figes.com.tr Bir network üzerinde MATLAB ın kurulmasına başlanmadan önce bir network lisansı açılması ve bunun için de kurulum yapılacak sunucunun

Detaylı

epolicy Orchestrator 4.6

epolicy Orchestrator 4.6 epolicy Orchestrator 4.6 Genel Kullanım Özellikleri Hazırlayan: Murat KAYA Sistem Mühendisi Komtera Bilişim Teknolojileri Bu doküman epolicy Orchestrator 4.6 için hazırlanmış genel kullanıma yönelik bilgilendirmeler

Detaylı

Exchange Server 2013 Kurulum Sonrası Yapılandırmalar

Exchange Server 2013 Kurulum Sonrası Yapılandırmalar Exchange Server 2013 Kurulum Sonrası Yapılandırmalar Exchange server 2013 CAS kurulumunu da tamamladıktan sonra Client Access Server üzerindeki Exchange Admin Center a bağlanmak için tarayıcıya https://izmir-cas/ecp

Detaylı

NİTELİKLİ ELEKTRONİK SERTİFİKA KURULUM AŞAMALARI

NİTELİKLİ ELEKTRONİK SERTİFİKA KURULUM AŞAMALARI NİTELİKLİ ELEKTRONİK SERTİFİKA KURULUM AŞAMALARI Kurulum Aşamaları: 1. Java Kurulumu 2. E-imza Sürücülerinin İndirilmesi 3. Kart Okuyucu Kurulumu 4. Akıllı Kart Kurulumu 5. Sertifikayı Kullanıma Açma Bilgisayarların

Detaylı

Dolayısıyla fatura düzenlemek veya fatura almak isteyen mükelleflerin karşılıklı olarak sistemde tanımlı olmaları gerekmektedir.

Dolayısıyla fatura düzenlemek veya fatura almak isteyen mükelleflerin karşılıklı olarak sistemde tanımlı olmaları gerekmektedir. 24 Ekim 2013 İlgili Versiyon/lar : ETA:SQL, ETA:V.8-SQL İlgili Modül/ler : E-Fatura e-fatura Hazırlama Uygulaması (GİB Portal Yöntemine Göre) Elektronik Fatura Uygulaması, önceden tanımlanmış kullanıcıların

Detaylı

SAFETICA KURULUM KILAVUZU

SAFETICA KURULUM KILAVUZU SAFETICA KURULUM KILAVUZU SAFETICA KURULUM KILAVUZU Safetica 5.0.4 versiyonu için Safetica, Safetica Technologies tarafından geliştirilmiştir Tüm hakları saklıdır. Yazarından yazılı izin alınmaksızın çoğaltılamaz,

Detaylı

ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS

ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS TANIM Mirror Server Mirror server, merkezi bir noktadan, internet üzerindeki Eset güncelleme sunuculardan aldığı güncellemeleri, ortamdaki diğer PC lere dağıtmak için

Detaylı

Kılavuz içerisinde sisteme ait tüm özellikler anlatılmakta olup, yapacağınız konfigürasyonlar satın aldığınız lisans ile sınırlıdır.

Kılavuz içerisinde sisteme ait tüm özellikler anlatılmakta olup, yapacağınız konfigürasyonlar satın aldığınız lisans ile sınırlıdır. HAKKIMIZDA Aktiftelecom, 1994 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile telekomünikasyon sektöründe hizmet vermektedir. Satış sonrası hizmetler konusunda uzmanlaşmış teknik destek ekibi ve yurt çapında yayılmış

Detaylı

ZWCAD 2012. İçindekiler. Önemli. Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu

ZWCAD 2012. İçindekiler. Önemli. Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu ZWCAD 2012 Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu İçindekiler ZWCAD 2012 Paketi İçeriği. 2 Sistem Gereksinimi... 2 ZWCAD 2012 Yüklemek ZWCAD 2012 programını Tek Kullanıcı için yüklemek...

Detaylı

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak)

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) Giriş VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) AKBS, 4 modülden oluşmaktadır. Merkez Uygulaması, Veri Gönderme Sistemi, Veri Karşılama Sistemi ve Veri İşleme Sistemi.

Detaylı