Moda, Dügün, Gezi, Manzara, Ürün, Doga ve Portre Fotografçıları için Photoshop Paneli. Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Moda, Dügün, Gezi, Manzara, Ürün, Doga ve Portre Fotografçıları için Photoshop Paneli. Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 Moda, Dügün, Gezi, Manzara, Ürün, Doga ve Portre Fotografçıları için Photoshop Paneli Kullanım Kılavuzu

2 Kurulum Talimatları

3 Nasıl indirebilirim? Adobe üzerinden satın aldığınızda panel otomatik olarak, Adobe hesabınıza kayıtlı Photoshop programınıza otomatik olarak yüklenir. Eğer yüklenmez ise manuel olarak yüklemek için ürünün sayfasından (Ürün sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.) View My Add-ons butonuna tıklayın. Veya bu linke de tıklayabilirsiniz; https://creative.adobe.com/addons/my_addons Karşınıza çıkan Install butonuna tıkladıktan sonra. Download Retouching Panel butonunu göreceksiniz. RetouchingPanel.com dan satın aldığınızda ise hem ödeme tamamlandıktan sonra hemde mail adresinizden indirme butonuna ulaşabilirsiniz. Eğer dosyayı kaybeder ve indirme linkine ulaşamazsanız bize ödeme makbuzunuzu göndererek yeni bir link alabilirsiniz.

4 Nasıl kurabilirim? Öncelikle bilgisayarınızda Adobe Extension Manager ın kurulu olması gerekmektedir. Eğer Manifest.xml Bulunamadı hatası alırsanız, Extension Manager ı silin ve soldaki linklerden indirip yeniden kurun. Eğer bilgisayarınızda Adobe Extensions Manager kurulu değil ise Creative Cloud uygulamanızdan veya aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. CC için; exchange/em_download/ CS6 için; https://www.adobe.com/ exchange/em_download/em6_ Kurulum bittikten sonra Panel i Photoshop / Window / Extensions bölümünde bulabilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi Extension Manager ı açın ve Install Extensions butonuna tıklayın. (Kısayol CTRL + Q) Eğer Extensions bölümünün kapalı olduğunu görürseniz. Photoshop / Settings / Plug-ins ayarlarından yukarıdaki butonları aktif hale getirin. Daha sonra indirdiğiniz Retouching Panel.zxp dosyasını seçin ve kurulum sırasında çıkacak onay butonlarına tıklayın.

5 Ürün Tanıtımı

6 Rötus Araçları Rakipleriyle karşılaştırıldığında fotoğrafın kalitesini en az bozan ve en çok özelliğe sahip rötuş eklentisidir. Cilt Temizleme Doku kaybetmeden cildin patlayan bölgelerini matlaştırabilir, çil ve lekeleri azaltabilir ve cilt dokularını yumuşatabilirsiniz Makyaj Parlatıcı pudra, allık veya far sürebilir, mascara çekebilir, gözleri ve dudakları belirginleştirebilir ve diş beyazlatabilirsiniz. Ayrıca tüm bunlara ek olarak sağdaki araçlara da sahip olacaksınız.

7 Kisisellestirilebilir Katmanlar Retouching Paneldeki renk filtrelerinin en önemli özelliği kişiselleştirilebilir olmalarıdır. Bununla ilgili vidyomuzu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Opaklık Tüm bir grubun yada tek bir katmanın Opacity değerleriyle oynayarak fotoğraf üzerindeki etkisini azaltabilir yada arttırabilirsiniz. Katman Gorunurlugu Hoşlanmadığınız bir efekt mi var? Mesela gün ışığı efekti veren Flare katmanı, isterseniz bu katmanı kapatabilirsiniz. Aciklamali Katmanlar Filtre grubunun altındaki her katmanın ne işe yaradığı isminde yazılıdır. Warmer sıcaklık verir, Haze puslu bir efekt verir. Degerlere Mudahele Beğenmediğiniz bir efektin opaklığını düşürmek ve kapatmanın yanında isterseniz tüm değerleri kendinize göre değiştirebilirsiniz.

8 Profesyonel Renk Filtreleri Renkli Filtreler 90 s, Alisha, Blutiful, Cream, Indian, September Purple Shadow, Viana Adında birbirinden kaliteli 8 renk filtresi. Siyah Beyaz Filtreler Monochrome, Sephia, Tmax 400, Neopan 400, Expired Film, Ilford Xp2 Adında birbirinden kaliteli 6 renk filtresi. Çift Renkli Filtreler Crown, Firefly, Fox, Hoodie, Greeny, Ponk Adında birbirinden kaliteli 6 renk filtresi.

9

10 Kullanım Talimatları

11 Mattifier Powder Bu bölümü mutlaka okuyunuz. 1 Matlaştırıcı pudrayı uyguladıktan sonra Layers penceresinde resimde gördüğünüz katmanlar açılacaktır. 2 İşaretli bölgeye çift tıkladıktan sonra cilt rengini seçmeniz için bir pencere açılacaktır. 3 Yüzün herhangi bir bölümüne tıkladığınızda yukarıdaki renk kodu değişecektir. Doğru cilt rengini yakaladığınıza emin olduktan sonra OK butonuna basın. 4 Cildi Maskeleme Aşamasına geçmek için işaretlediğim siyah dikdörtgene tıklayın. 4 köşesinde çerçeve çıkması seçili olduğu anlamına gelmektedir. 5 Daha sonra fırça aracını seçip, renk ayalarının üstte beyaz, altta siyah olduğuna emin olduktan sonra fotoğrafın üzerine gelerek uygulamak istediğiniz bölgeyi boyayınız. 6 Boyamaya başladıktan sonra siyah pencere yukarıda gördüğünüz gibi değişecektir. 7 Fırçanızın opaklık değeriyle oynamak daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. 8 Bir sonraki eklentiyi uygulamadan önce mutlaka grubun kapalı olduğuna emin olun. Grubu kapatmak için kırmızı işaretlenmiş üçgen ikonuna tıklayın.

12 Mattifier Powder Bu bölümü mutlaka okuyunuz. Freckle & Stain Reducer 9 Eğer grubu kapatmadan eklentiyi uygularsanız yukarıda gördüğünüz gibi birbirinin içine ekleyecektir. Bu durumda eklenti düzgün çalışmaz. Eğer yanlışlıkla bu sorun ile karşılaşırsanız, son oluşturulan klasörü çöp kutusuna sürükleyin ve grubu kapatıp yeniden uygulayın. 10 İkinci bir eklentiyi uyguladıktan sonra Layers penceresinin görüntüsü yukarıdaki gibi olmalıdır. Yukarıdaki gibi çilli ve lekeli bölgeleri beyaz fırça ile boyayınız. Eğer aşağıdaki gibi pütür pütür bir görünüm olursa Detaylar 1px layerının, opacity değerini düşürün veya yanındaki göz işaretine tıklayıp kapatın. Önemli Not: Hiç bir Photoshop eklentisi, büyük ve derin yaraları, derin kırışıklıkları, et benleri gibi kusurları tamamen yokedemez.bu yüzden eklentiyi uygulamadan önce, healing brush aracı ile genel bir temizlik yapmanızda fayda var.

13 Skin Softener & Ultra Smooth Skin Perfect Skin Pro Skin softener; cildi az da olsa bulanıklaştırır ama Photoshop un standart bulanıklaştırma araçlarındaki gibi dokuları asla tamamen kaybetmez. Ultra Smooth Skin; ise Porselen makyaj diye bahsedilen makyaj çeşidine daha yakın sonuç verir. Dokular daha fazla kaybolur. *Bu araçları düşük opacity ile uygulamanızı tavsiye ederiz. *Perfect Skin Pro: Mattifier Powder, Freckle and Stain Reducer, ve Skin Softener araçlarının yaptıklarını bir arada yapar. Bu sayede tek bir kez boyama/maskeleme yapma avantajı sağlar. Ancak Perfect Skin Pro unun dez avantajı, güçlü olmayan bilgisayarlarda yavaş çalışmasıdır. *Bu araç sadece Retouching Panel müşterilerine özeldir. Beauty Retouching Kit de yer almaz.

14 Highlight Powder Skin Brighten Bu aracı yukarıdaki gösterilen bölgelere %30 opacity ile uygulamanızı tavsiye ederiz. Eğer cilt fotoğrafın geneline göre daha karanlıkta ise %30 opacity ile cildi boyayınız.

15 Eye Brighten & Mascara Gözün beyaz kısımlarını Whites layerını seçtikten sonra beyaz fırça ile boyayın. Gözün iç kısımlarını ise Iris layerını seçtikten sonra beyaz fırça ile boyayın. Mascara aracını uyguladıktan sonra kirpiklerin üzerini beyaz fırça ile boyayın. Mascara aracı cildin diğer bölgelerine etki etmemektedir. Bu yüzden fırçanın kirpik dışına taşması sorun olmayacaktır.

16 Eye Shadow Sharpen & Detay Enhancer Sharpen 2px, Sharpen 4px ve Detay Enhancer, fotoğrafınızdaki detayları ön plana çıkarmanızı sağlar. Sharpen 2px; daha ufak detayları, Sharpen 4px; orta büyüklükteki detayları, Detay Enhancer, ise da büyük detayları ortaya çıkarmanızı sağlar. Eye Shadow; gözlerdeki ifadeyi güçlendirir. Düşük opacity değerli bir fırça ile göz kapaklarına aşağıdan yukarı doğru uygulayınız. Aşağı bölgelere daha yoğun, yukarılara az uygulamanız daha doğal bir görünüm kazandıracaktır. Bu araçları kullanırken opacity değerlerine dikkat edin. Örneğin Sharpen 2px i yüksek opacity değeriyle kullanırsanız fotoğrafınız pürüzlü görünebilir. Ayrıca bu aracı kaşlara da uygulayarak daha gür bir görünüme sahip olabilirsiniz.

17 Blusher Redness Reducer Öncesi Sonrası Öncesi Sonrası Blusher yanaklara kırmızı pudra sürmenizi sağlar. Redness Reducer, Blusher ın tam tersi bir etki sağlar. Özellikle stüdyoda çekilmiş fotoğraflarda, yüzün bazı yerleri olması gerekenden daha kızarık olabilir. Bu araçla bu kızarıklıkları yok edebilirsiniz.

18 Lip Enhancer Lip Enhancer ile daha canlı ve daha net dudaklar elde edebilirsiniz. Sadece dudakları beyaz brush ile %30-50 opacity değerine sahip beyaz fırça ile boyayabilirsiniz. İsterseniz Hue katmanına tıklayarak dudak rengini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Üstelik doğallığı hiç bozulmayacaktır.

19

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bartın Üniversitesi kurumsal e-posta hizmetinden faydalanmak için web üzerinden http://mail.bartin.edu.tr/webmail/src/login.php adresinden bağlanabileceğiniz gibi Microsoft Outluk veya benzeri uygulamalarla

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) EĞLENCE HİZMETLERİ GÖRÜNTÜ İŞLEME TASARIM PROGRAMI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU

7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU 7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler Kutunun İçeriği... 3 İhtiyacınız Olanlar... 5 Kurulum... 6 Tarama Yapma... 16 One Touch Kullanarak Tarama Yapma... 17 Birden Fazla Sayfa Taramak İçin... 33

Detaylı

Katmanları Taşımak, Yakınlaştırmak ve Döndürmek 62

Katmanları Taşımak, Yakınlaştırmak ve Döndürmek 62 Tanıtım 2 Giriş 3 Resim Yapmak ve Kaydetmek 8 Resim Araçları Paneli 13 Resim Araçları 14 Palet 35 Renk Skalası Paneli 40 Araç Kutusu 42 Menü Çubuğu 43 Çalışmanızı Boyutlandırmak 48 Katmanlar 50 Katman

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

reedera7 Kullanım Kılavuzu

reedera7 Kullanım Kılavuzu reedera7 Kullanım Kılavuzu BAŞLANGIÇ 1. Başlarken Tablet PC nizi kullanmaya başlamadan önce lütfen kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz ve belirtilen talimatlara uyunuz. 2. Şarj Etme Cihazınız şarj

Detaylı

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU Versiyon 3 FOREXSTARTING.COM Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU FOREXSTARTING YAZILIMLARI Kullanıcı Rehberi Forex Marketing Ltd. Sofiysko Shose 38-4 2307 Pernik İçindekiler Kurulum Programı... 1 Kurulum

Detaylı

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler 1. WEBMAIL WEBMAIL Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

KP500 Kullanıcı Kılavuzu

KP500 Kullanıcı Kılavuzu KP500 Kullancı Kılavuzu www.lgmobile.com P/N : MMBB0307421 (1.0) W ELECTRONICS INC. KP500 Kullanıcı Kılavuzu T Ü R K Ç E ENGLISH Bluetooth QD ID B014534 Bu kılavuzdaki bazı kısımlar telefonun veya hizmet

Detaylı

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU SUNUCU KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Docsvault Sunucu Yöneticisini Başlatma...3 Sunucu Girişi...3 Hizmetler...4 Depolama Seçenekleri...6 Veritabanı Yedekleme...7 Yerel/Ağ Konumunda Elle Yedekleme...8 Otomatik

Detaylı

MATRİKS GRAFİK MENÜLERİ

MATRİKS GRAFİK MENÜLERİ MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

S KULLANIM KILAVUZU 1

S KULLANIM KILAVUZU 1 S KULLANIM KILAVUZU 1 2 İçerik Bölüm 1: Alibaba.com a Hoşgeldiniz 1.1 Alibaba.com nedir?...5 1.2 Gold Supplier Uluslararası Sürüm ü ( International Edition) Nedir?...5 1.3 Gold Supplier Üyeliğinin Avantajları...6

Detaylı

İhtiyacınız Olanlar. IBM uyumlu Pentium 4 PC veya aşağıdakilerle eşdeğer:

İhtiyacınız Olanlar. IBM uyumlu Pentium 4 PC veya aşağıdakilerle eşdeğer: KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler HOŞGELDİNİZ... 3 Kutunun İçeriği... 4 İhtiyacınız Olanlar... 5 Kurulum... 6 Tarayıcınızla Mümkün Olan Ekstra Uygulamalar... 16 Tarama... 19 Tarama Konfigürasyonlarını Silme

Detaylı

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU ATILIM mpad02 KULLANIM KLAVUZU mpad02 10.1 inç Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich 16GB Dahili Bellek CPU: Amlogic 8726-MX Cortex A9 1.5Ghz çift-çekirdek işlemci; Neon coprocessor & 512KB L2 önbellek 2D/3D

Detaylı

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Bölüm 2: Bilgisayar Kullanımı ve Dosya Yönetimi / İşletim Sistemi Hazırlayanlar: Levent Emmungil ve Orçun Madran Bu konuyu bitirdiğinizde; Bilgisayarı nasıl kullanacağınızı öğrenebilecek, Dosyaların nasıl

Detaylı

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz MF302 Kullanım ve Kurulumu ile cihaz tanımlamalarına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın

Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın r r r EDİTÖRDEN Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın Daha fazla performans: Windows Vista piyasaya çıktığında, çoğu eleştirmen öncülü Windows XP den daha yavaş olduğu konusunda Vista yı

Detaylı

Java ile OpenGL e Giriş. NetBeans IDE si üzerinden kurulum

Java ile OpenGL e Giriş. NetBeans IDE si üzerinden kurulum Java ile OpenGL e Giriş NetBeans IDE si üzerinden kurulum Bu belge, JAVA, OpenGL, JOGL kavramlarını ilk defa duymuş olanların anlayabileceği netlikte hazırlanmıştır. Koray Küpe 17.02.2012 Dökümanın Amacı

Detaylı

Birkaç tıklatma sonra, siparişiniz baskıya hazırdır. Yaşadığınız yere ve tasarladığınız ürün tipine bağlı olarak:

Birkaç tıklatma sonra, siparişiniz baskıya hazırdır. Yaşadığınız yere ve tasarladığınız ürün tipine bağlı olarak: Hoş Geldiniz! RocketLife tarafından hazırlanan HP Photo Creations, fotoğraflarınızdan profesyonel kalitede hatıralar yaratmanın hızlı ve kolay yoludur. Saniyeler içinde zarif fotoğraf albümleri, tebrik

Detaylı

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 femail İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4 Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 Kutu içeriği 5 Donanım Kurulumu 5 Fiziki Kurulum Senaryoları 7 plugcam Mobil Uygulamasının Kurulumu

Detaylı

AMP KolayMetraj. Kullanım Kılavuzu

AMP KolayMetraj. Kullanım Kılavuzu AMP KolayMetraj Kullanım Kılavuzu AMP Yazılım Genel Müdürlük İstanbul 2014 İçindekiler Kullanım kılavuzu sembolleri-düzenleri... 7 Yeni Proje... 8 Proje Aç... 10 Proje Yenileme... 10 Çizim Yönetimi...

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu 1 Kurulum a) - Sql Server Kurulumu b) - Ayarlar c) - Veri Tabanının Sql Servere Eklenmesi d) - Programın Kurulumu ve Bağlantı Ayarları 2 - Programın İlk Çalıştırılması 3 Ayarlar Menüsü A- Sabitler B- Kullanıcı

Detaylı

A-PDF Split DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark. Siteyi Yönetmek

A-PDF Split DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark. Siteyi Yönetmek A-PDF Split DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark 14 Siteyi Yönetmek Bir Web sitesi geliştirme süreci genellikle planlama aşmasıyla başlar. Bu aşamada siteyle ilgili genel fikri oluşturur,

Detaylı

Kareler ardarda gösterilirse kelebek "kanat çırpıyormuş gibi" görünür.

Kareler ardarda gösterilirse kelebek kanat çırpıyormuş gibi görünür. FLASH'A GİRİŞ... Flash, Macromedia firmasının ürettiği vektörel tabanlı popüler bir animasyon (canlandırma) hazırlama programıdır. Flash ı iyi kullanmak için hayal gücünüze güvenmeli ve nesnelerin uzaydaki

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Telif Hakkı 2008 BitDefender

Kullanıcı Kılavuzu. Telif Hakkı 2008 BitDefender Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2008 BitDefender BitDefender Internet Security 2008 Kullanıcı Kılavuzu Yayımlanma 2008.06.20 Telif Hakkı 2008 BitDefender Yasal Uyarı Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın hiç

Detaylı

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ ROUNDCUBE Roundcube Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

4800/2400 Serisi. Kurulum ve kullanım. kılavuzu

4800/2400 Serisi. Kurulum ve kullanım. kılavuzu 4800/2400 Serisi Kurulum ve kullanım kılavuzu Telif Hakkı 2003, Visioneer. Tüm Hakları Saklıdır. Talep edilen telif hakları koruması, stil, şablon, simge, ekran görüntüleri, görünüm v.b. gibi ekranda görüntülenen

Detaylı