IV. AKADEMİK ADIMLAR SEMPOZYUMU ANKARA ÖZEL TEVFİK FİKRET OKULLARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "IV. AKADEMİK ADIMLAR SEMPOZYUMU 02.06.2015 ANKARA ÖZEL TEVFİK FİKRET OKULLARI"

Transkript

1 IV. AKADEMİK ADIMLAR SEMPOZYUMU ANKARA ÖZEL TEVFİK FİKRET OKULLARI

2 AÇILIŞ KONUŞMASI PROF.DR. ZEYNEP ÇİZMELİ ÖĞÜN Anadolu da Paranın İcadı Akademik Adımlar Sempozyumu, konferans salonumuzda 1987 mezunumuz Prof. Dr. Zeynep ÇİZMELİ ÖĞÜN ün konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Zeynep ÇİZMELİ ÖĞÜN, konuşmasında, Akademik Adımlar Sempozyumu unda 130 dan fazla bildiri olduğundan bahsetti. Heyecanını dile getirdi ve bu konuşmayı dinleyen Ankara Özel Tevfik Fikret Okulu öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yanında İzmir Özel Tevfik Fikret Okulu ndan da öğrenciler ve öğretmenlerin olmasıyla ilgili mutluluğunu dile getirdi. Kendi alanı olan arkeoloji hakkında küçük bir konuşmadan sonra konu olarak sikke kavramını seçen konuşmacımız, ilk paranın kullanımından ve eski çağlardan bahsetti. Konuşmacımız, tarih hakkında verdiği bilgi şöleninden sonra konuşmasını bitirdi.

3 ANKARA ÖZEL TEVFİK FİKRET OKULLARI GENEL MÜDÜRÜ AYŞE BAŞÇAVUŞOĞULLARI İLE RÖPORTAJ YAPTIK Bildiriler hakkında genel olarak ne düşünüyorsunuz? Genel olarak tüm izlediğim bildirileri beğendim. Tüm Ankara ve İzmir Okulları öğrencilerimiz çok başarılı çalışmalar yapmışlar. Böyle çalışmalar görmekten de çok mutluyum. Akademik Adımlar Sempozyumu nun yararlı olduğunu düşünüyor musunuz? Evet. Kesinlikle çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Özellikle görselliğe yönelik etkinlikler oluyor sene sonunda. Oysa biz akademik alanda da böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Öğrencilerimizin akademik alanda yaptığı çalışmaları da büyüklere örnek olacak nitelikte sunmaları bizi çok mutlu ediyor. Hangi sunumları dinlediniz? Şu ana kadar az sunum izleme imkanınız oldu, ilginizi çeken birkaç tanesini söyleyebilir misiniz? En çok üzüldüğüm tüm sunumları izleyememem. Ancak fiziksel anlamda maalesef böyle bir şey mümkün değil. Şu ana kadar izlediğim sunuların geneli güzeldi. Bir Film Hikayesi: Wateloo Savaşı, Şeker Neden Zararlıdır?, Atatürk ü Etkileyen İnsanlar ve Kitaplar ve Uno Element başlıklı sunuları izledim ve hepsini de çok beğendim. Şimdiye kadar izledikleriniz arasından en çok hoşunuza giden sunuyu bizimle paylaşır mısınız? Dediğim gibi tüm bildiriler çok güzel ve başarılıydı. Ancak benim en beğendiğim sunu Bir Film Hikayesi: Waterloo Savaşı başlıklı sunuydu. Savaşı resimler ve çizimlerle anlatmıştı öğrencimiz. Özellikle karikatür tarzı çizimlerdi bunlar. Çok ilgimi çekti. Ayrıca tarih öğretmek için iyi bir yöntem olabilir. Aynı zamanda öğrencimizin bu kadar güzel çizimleri olduğunu da öğrendik.

4 PROF.DR. ZEYNEP ÇİZMELİ ÖĞÜN LE RÖPORTAJ YAPTIK Eğitim hayatınızda buna benzer bir etkinliğe etkin olarak katılmış ya da böyle bir etkinlikte görev almış mıydınız? Daha önce böyle bir etkinliğe eğitim hayatımda katılmadım, iş hayatımda katıldığım benzer birkaç etkinlik oldu. Lisedeyken böyle bir etkinliğe geleceğinizi düşünür müydünüz? Kesinlikle düşünmemiştim, konuşma yaparken hâlâ heyecanlanıyorum. Etkinliğin öğrencilere yararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bence, özellikle kendi konum için, çok güzel bir etkinlik. Çocukların bakış açılarını çeşitlendirmek ve renklendirmek için böyle bir etkinliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sizin alanınızla ilgili bildiri sunan öğrenciler varsa bu öğrencileri dinlemeyi düşünüyor musunuz? Evet, dinlemekten çok büyük bir zevk alırım! İş alanınız dışında bir sunum yapacak olsanız hangi konuyu seçerdiniz? Ben çocuk eğitimi hakkında bir çalışma yapmak, çocukların ilgi odakları ve yetenekleri hakkında çalışmak isterdim.

5 ÖLÇME DEĞERLENDİRME UZMANI BURCU DİZDAROĞLU ILE RÖPORTAJ YAPTIK Akademik Adımlar Sempozyumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Akademik Adımlar Sempozyumu nu dört yıldır yapıyoruz. Öğrencilerimizin yıl içerisinde çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşma ve kendilerini değerlendirme şansı yakaladıklarını düşünüyorum. Akademik Adımlar Sempozyumu nun öğrencilere ve öğretmenlere neler kattığını düşünüyorsunuz? Bu etkinliğin organizasyonunu öğrencilerin üstlenmesinin, öğrencilerin kendi yaptıkları çalışmaları arkadaşlarıyla paylaşmalarının ve kendilerini değerlendirmelerinin yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu etkinliğin öğrencilerin geleceklerine katkısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizlerin ilerideki bilimsel çalışmalarınıza temel oluşturmasında ve sizi güdülemesinde etkili olduğunu düşünüyorum. Bildirileri izlemeyi düşünüyor musunuz? Bu sene ev sahibi olduğumuz için organizasyon ekibi olarak meşgulüz fakat izlemeyi planladığım bildiriler var.

6 SEMPOZYUMDAN KARELER

7

8

9 BİLDİRİ SUNAN ARKADAŞLARIMIZ TAN TEKİN, ATABERK YAZICI ile RÖPORTAJ YAPTIK İLLUMİNATİ VE TAPINAK ŞOVALYELERİ Öncelikle bu sunuyu hazırladığınız ve röportaj isteğimizi geri çevirmediğiniz için teşekkür ederiz. Bu konuyu seçme sebebiniz nedir? Biz de teşekkür ederiz. Bu konuyu seçme sebebimiz, çoğu kişinin İlluminati yi ismen bilmesi ancak tarihçesi hakkında olan bilgilerinin çoğunun yanlış olması. Biz bunu ortadan kaldırmak için bu konuyu seçtik. Konunuzu kısaca anlatabilir misiniz? Bizim bildirimizde aslında üç konu bulunuyor. Bunlar İlluminati nin tarihçesi, günümüzdeki İlluminati ve son olarak Tapınak Şovalyeleri. Tapınak Şovalyeleri 1118 yılında ortaya çıkmış ve sadece 9 kişiyle kurulan bir örgüttür. Bu örgüt sonradan büyüyerek güçlenmiştir. Ardından ülke hükümetleri tarafından öldürülmüşlerdir. Sunumuzda bugünkü İlluminati örgütünün nelere ve kimlere taptığı, 25.kare sorusu, masonların amblemleri konularını anlattık. İlluminati nin tarihçesinde ise bu örgütün nerede, ne zaman ve kim tarafından kurulduğunu açıkladık. Sununuzu izlemeyenler sizce ne kaçırdı? Bizce sunumuz eğlenceliydi. Öncelikle eğlenmeyi kaçırdılar. Bunun dışında çoğu kişi hâlâ bu örgütü ismen biliyor ancak dediğimiz gibi doğru bilinen yanlışları biz bu sunuda düzeltmeye çalıştık. Arkadaşlarınız sunumunuz hakkında neler düşünüyor? Arkadaşlarımız sunumumuzu beğendiklerini dile getirdiler. Etkinliğin İzmir Okulları yla ortak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? İki okul da zaten bir aile gibiler. Birbirimizi tanımasak bile bu organizasyon sayesinde kaynaşmış oluyoruz.

10 ORGANİZASYON EKİBİNDEN İREM TARCAN ile RÖPORTAJ YAPTIK İzlediğiniz bildiri var mı? Şu an yok. İlginizi çeken izlemek istediğiniz bir sunu var mı? Harry Potter la ilgili film ve kitap karşılaştırması varmış. Ama hangi oturumda olduğunu bilmiyorum. Ben onu merak ediyorum. Bildiri sunsaydınız bildirinizin konusu ne olurdu? Büyük ihtimalle tarihle ilgili veya kitaplarla ilgili olurdu. Kitaplardan Açlık Oyunları. ile ilgili olabilirdi. Organizasyon ekibindeki göreviniz nedir? Katılım belgelerini hazırladım. Benim asıl görevim buydu ama bir sürü şeyde yardım ettim. Mesela yaka kartlarını hazırladım, katılım belgelerini sıraladım, yaka kartlarını yerleştirdim, salonlarda da görevliyim.

11 BİLDİRİ SUNAN ARKADAŞIMIZ ZEYNEP YEREBASMAZ ile RÖPORTAJ YAPTIK Bu konuyu seçme nedeniniz nedir? İlgimi çeken bir konuydu. Aynı zamanda içinde yaşadığımız dünyada ifade özgürlüğünün giderek azaldığını ve bu konuya önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer bildirilerden izlemeyi planladığın ya da izlediğiniz var mı? Evet, ilgimi çeken bildiriler var. Daha önce Friedrich Nietzsche ye Göre Felsefenin Altın Çağı Neden Antik Yunandadır? ve Nietzsche nin Gözünden Kafka bildirilerine girdim, gerçekten çok güzeldi. Etkinliğin İzmir okuluyla ortak olmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Ben bu durumdan çok memnunum, İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları ile etkileşimi artırdığını düşünüyorum. Bence bu etkinlik, seneye diğer Fransız okullarına da açılabilir.

12 ÖĞRETMENİMİZ ile RÖPORTAJ ÖKKEŞ DAĞ YAPTIK İzlediğiniz bildirileri bizimle paylaşabilir misiniz? Waterloo Savaşı ve Dünyayı Etkileyen Osmanlı başlıklı bildirileri izledim. Geliştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz yerler var mı? Evet, Osmanlıyla ilgili sunuda bilgi yoğunluğunun fazla olduğunu, bu yüzden de öğrencilerin sıkılmış olabileceklerini düşünüyorum. Görsellere daha fazla ağırlık verilebilirdi. Sunuculara öneriniz var mı? Evet, izleyicileri de sunumun içine katmaya çalışabilir, etkileşimi artırabilirler.

13 ÖĞRETMENİMİZ NESLİHAN SUNMAZ ile RÖPORTAJ YAPTIK Dinlediğiniz bildirilerden en çok hangisini beğendiniz? Coca Cola Özelinde Amerikan Emperyalizmi başlıklı sunuyu beğendim. Sunucular hakkında neler düşünüyorsunuz? Onlara önerileriniz var mı? Gayet güzel ve zamanı iyi kullanıyorlar.başarılılar,hepsini tebrik ediyorum.

14 ÖĞRETMENİMİZ GÜLSÜM TERZİOĞLU ile RÖPORTAJ YAPTIK Şu ana kadar izlediğiniz bildiriler hangileriydi? Silaha Dönüşmeyen Bir Enerji Kaynağı: Toryum ve Siyanür ve Kristallendirme başlıklı bildirileri izledim. Sunum yapanlara öneriniz var mı? Şimdiye kadar girdiğim sunumlardan memnun kaldım ancak «Ruben Tüpü başlıklı bildiride konuyu tam olarak anlayamadım. Konu daha detaylı anlatılabilirdi ama genel olarak anlatımları beğendim.

15 ORGANİZASYON EKİBİNDEN UZAY MISIRLIOĞLU ile RÖPORTAJ YAPTIK İzlediğiniz bildiri var mı? Evet, bazı bildirileri izledim. Bildirilerde katkı sunmak istediğiniz yerler var mı? İnsanlar sunularını gayet düzgün hazırlamışlardı bence, bu nedenle benim katkıda bulunabileceğimi pek sanmıyorum. Bildiri sunsaydınız bildirinizin konusu ne olurdu? Bildirimin konusu tenis olurdu herhâlde. İlginizi çeken, izlemek istediğiniz bir sunu var mı? Harry Potter ve Felsefe Taşı ile ilgili bir sunu vardı. Onu izlemeyi çok istemiştim ancak sanırım o sunuyu kaçırdım. Organizasyon ekibindeki göreviniz nedir? Aslında biz görev dağılımı yaparak çalışıyoruz, herkes her işte görev alıyor.

16 ORGANİZASYON EKİBİ BAŞKANI ASYA COŞKUN ile RÖPORTAJ YAPTIK İzlediğiniz bildiri var mı? Şu ana kadar Silaha Dönüşmeyen Bir Enerji Kaynağı: Toryum ve Ruben Tüpü başlıklı bildirileri izledim. Bildirilerde katkı sunmak istediğiniz yerler var mı? Bildiriler gayet güzeldi. Zaten biz orada yardıma ihtiyaç duyulursa veya bir sorun çıkarsa diye bulunuyoruz organizasyon ekibi olarak. Bana kalırsa sunular yeterliydi. Birkaç sorun çıktı tabii ki de ancak bence iyi gidiyor şu ana kadar. Bildiri sunsaydınız bildirinizin konusu ne olurdu? Benim bildirimin konusu psikolojiyle ilgili olurdu herhâlde. Örneğin şizofreni ya da çoklu kişilik bozuklukları olabilirdi. İlginizi çeken izlemek istediğiniz bir sunu var mı? En çok ilgimi çekenlerden biri İkiz Kuleler Gerçeği ydi şu ana kadar. Bir diğeriyse Ruben Tüpü. Zaten izlediğimiz gibi alevler ve müzik çok ilgi çekiciydi. Organizasyon ekibindeki göreviniz nedir? Organizasyon ekibinde koordinatör olarak görev yapıyorum: Arkadaşlarıma görev veriyorum ve onların görevlerini yapıp yapmadıklarını denetliyorum. Bir nevi Ebru Öğretmenimiz in sağ koluyum.

17 SEMPOZYUMDAN KARELER

18

19 İZMİR ÖZEL TEVFİK FİKRET OKULLARI TÜRKÇE ÖĞRETMENİ HAKAN TOKDEMİR LE RÖPORTAJ YAPTIK İzlediğiniz bildirileri bizimle paylaşabilir misiniz? Daha çok yaşça küçük öğrencileri izlemeye çalıştım, onlara destek vermek istedim. Bildirilerin, özellikle geçen yıllarla kıyaslarsak çok verimli geçtiğine inanıyorum. Etkinliğin yaş grubuna yararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Ben bir sempozyuma ilk defa üniversitede izleyici olarak katılmıştım. Yaş aralığının Akademik Adımlar Sempozyumu için etkili olduğunu düşünüyorum. En çok hangi bildiriler ilginizi çekti? Daha çok oyun oynatılan bildirileri sevdim, çocukların da en çok onlarda eğlendiğini düşünüyorum. Fakat izlediğim bütün bildiriler çok güzeldi! Bu etkinliğin Ankara ve İzmir Okullarıyla ortak yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Mesafe olarak iki okul uzak olduğundan dolayı birlikte çok fazla etkinlik yapmaya fırsatımız olmuyor fakat Akademik Adımlar Sempozyumu sayesinde hem öğrenciler hem öğretmenler birlikte vakit geçirebiliyor.

20 İZMİR ÖZEL TEVFİK FİKRET OKULLARI MÜDÜR YARDIMCISI BİROL CAN İLE RÖPORTAJ YAPTIK İzlediğiniz bildirileri bizimle paylaşabilir misiniz? Neden bu bildirileri izlemeyi seçtiniz? Branşım olan coğrafya ve onun dışında ilgimi çeken konularla ilgili bildirileri izlemeyi tercih ettim. Dinlediğiniz bildirilerden en çok hangisi ilginizi çekti, neden? «Türkiye de Gezilip Görülebilecek Yerler», «Geleceğin Akıllı Evleri», «Dost Düşman Olursa» başlıklı bildirileri izledim. Bunlar ilgimi çeken bildirilerdi. Geliştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz bildiriler var mı, hangileri? Geliştirilmesi gerektiğinden çok, biraz daha ayrıntılı olması gereken bildiriler var. Bunlar da zaten branşımla ilgili. Sunucuların tutumları ve anlatımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sunucuların anlatımları güzeldi. Fakat ilk kez sunum yapan arkadaşlarımız vardı. Zaten biz hocalar olarak bunu ses tonları ve surat ifadesinden anladık. Onun dışında her şey güzeldi. Zaten bu tür etkinliklerin yapılmasının bir amacı da öğrencilerimizin deneyim kazanması. Sunuculara öneriniz var mı? Bazı sunucular slaytlarına çok bağlı kaldılar. Yarın toplum karşısında sunum yaptıklarında bu eksiklerini düzeltmeliler, diye düşünüyorum.

21 ÇOK EĞLENDİK!

22

23

24 AKADEMİK ADIMLAR SEMPOZYUMUNUN EN LERİ EN İYİ BİLDİRİLER SOĞUK SAVAŞ YILLARI BİLGE AKÇAOĞLU,TOPRAK TUNTAŞ,TUĞRUL PIRNAR SPAGETTİ CANAVARI VE ATEİZM ZEYNEP GÜNEŞ ÖZKAN KÜBRA ECE ÖZDEMİR EN EĞLENCELİ BİLDİRİ PARADOKSLAR EGE TÜRKÜN

25 VEEEE KARŞINIZDA BASIN EKİBİ!!! METE ARDA ÇELİK NAZIM EMRE YILMAZ ARZUM BAYSAL ÖYKÜ GÜL SİNEM DEMİR SELİN ÖZEN SABİHA ECE AKSOY TUNA BERFİN ESEN

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ - HALKLA İLİŞKİLER SÜREKLİ GRUBU. Merhaba,

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ - HALKLA İLİŞKİLER SÜREKLİ GRUBU. Merhaba, TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ - HALKLA İLİŞKİLER SÜREKLİ GRUBU İletişim Adres Necatibey Cad., Elgün Sok., 8/8 06440 Kızılay, Ankara TÜRKİYE Telefon +90(312)2301325 Faks +90(312)2320453 E-posta/ Web TKD.dernek@gmail.com

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ III ALİ ÇINAR İ.Ü. MEZUNLAR DERNEĞİ AMERİKA (İÜMEZUSA) Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ:

YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ III ALİ ÇINAR İ.Ü. MEZUNLAR DERNEĞİ AMERİKA (İÜMEZUSA) Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ: YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ III ALİ ÇINAR İ.Ü. MEZUNLAR DERNEĞİ AMERİKA (İÜMEZUSA) Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ: Yurt dışından gelen misafirlerimizle sohbetler serisi-3 e hoş geldiniz diyorum

Detaylı

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR Anabilim Eğitim Kurumları ücretsiz yayınıdır. NİSAN 2015 SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR TÜMAY ÖZOKUR: SEVGİSİZ HER ŞEYE HAYIR N. ÖYKÜ İYİGÜN: ÖĞRENMENİN VE ÖĞRETMENİN

Detaylı

Değerli Esenlerliler

Değerli Esenlerliler Değerli Esenlerliler Sadece fiziki bir kavram olmanın ötesinde sosyal ve kültürel hizmetleri de içerecek şekilde genişleyen yerel yönetim kavramı kentlinin kültürel ve sosyal alanlarda bir şeyler yapabilir

Detaylı

HAYATTA İMKÂNSIZ DİYE BİR ŞEYİN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

HAYATTA İMKÂNSIZ DİYE BİR ŞEYİN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM 2009 yılı İktisat Bölümü mezunlarımızdan ve halen MTS Lojistik Inc. şirketinde İthalat Uzmanı sıfatıyla görev yapan Gözde Köksal ile bir söyleşi gerçekleştirdik. HAYATTA İMKÂNSIZ DİYE BİR ŞEYİN OLMADIĞINI

Detaylı

i n d e k s 14-16 17-28 K6Portre N D E S indeks Kariyer İpek Bilgin 73 Konuk Yazar Filiz Akın 61 Yasemin Oğuz 81 Bizim Dünyamız Aktüalite

i n d e k s 14-16 17-28 K6Portre N D E S indeks Kariyer İpek Bilgin 73 Konuk Yazar Filiz Akın 61 Yasemin Oğuz 81 Bizim Dünyamız Aktüalite indeks 2 N D E S I 8 K6Portre Konuk Yazar Filiz Akın 61 Yasemin Oğuz 81 14-16 Aktüalite Gurme 32 Uludağ Kebapçısı Sağlık Prof. Dr. Gülsan Türköz Sucak 81 40 Çocuk Doç. Dr. Figen Şahin 17-28 Bizim Dünyamız

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

ŞAMPİYON YİNE. Yaşar ın kızları. Bir ajans simülasyonu. Denizcilik çalıştayı. Temiz enerji elimizin altında. Yaşar Radyo Radyu

ŞAMPİYON YİNE. Yaşar ın kızları. Bir ajans simülasyonu. Denizcilik çalıştayı. Temiz enerji elimizin altında. Yaşar Radyo Radyu bir meslek yüksekokulu dergisi Sayı: 11 Yıl: 2015 Dosya Temiz enerji elimizin altında Yaşar ın kızları YİNE ŞAMPİYON Filelerin Blok Prensesi anlatıyor Bir ajans simülasyonu Yaşar Radyo Radyu Yalnız Hissetmek

Detaylı

İLK KARİYERİM 16-19 0CAK 2012

İLK KARİYERİM 16-19 0CAK 2012 ANKARA ÖZEL TEVFİK FİKRET LİSESİ İLK KARİYERİM 16-19 0CAK 2012 İLK KARİYERİM GİRİŞ ÇAĞDAŞ BİR TOPLUMDA ÖZGÜR BİR BİREYİN ÖNEMLİ GELİŞİM GÖREVLERİNDEN BİRİ DE MESLEĞİNİ SEÇMESİDİR. BİR KİMSENİN HERHANGİ

Detaylı

i n d e k s 14-25 indeks ARALIK2010 kolejliler Kariyer Sina Uçkan 77 Konuk Yazar Portre Metin Atamer 61 Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 86

i n d e k s 14-25 indeks ARALIK2010 kolejliler Kariyer Sina Uçkan 77 Konuk Yazar Portre Metin Atamer 61 Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 86 indeks 5 5 I N D E K S 6 8 Konuk Yazar Portre Metin Atamer 61 Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 86 14-25 BizimDünyamız 42 Moda Tasarım Gülşen BİG 64 34 Panoramik Bakış Prof. Dr. Ş. Teoman DURALI 67 46 Çocuk www.reha.com

Detaylı

Smmm. Mesut TOPCU. Bursa SMMM Odası Başkanı. Malum yaz geldi. Mali tatil, eğitsel tatil, piknik vs.

Smmm. Mesut TOPCU. Bursa SMMM Odası Başkanı. Malum yaz geldi. Mali tatil, eğitsel tatil, piknik vs. BAŞKAN DAN Bilanço BBURSA İyi, kötü, çirkin... Smmm. Mesut TOPCU Bursa SMMM Odası Başkanı Bu defa biraz uzun süren bir aranın ardından sizlerle birlikteyiz Bildiğiniz gibi dergimizin 116. sayısını 20.yıl

Detaylı

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Tunca TOSUN 2C MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Editör Yüksel Altıntaş Nigar Tokat

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı

HALKA ARZDA KURUMSAL OTORİTELERİN ROLÜ

HALKA ARZDA KURUMSAL OTORİTELERİN ROLÜ HALKA ARZDA KURUMSAL OTORİTELERİN ROLÜ Editör: Prof. Dr. Güler ARAS 17 ARALIK 2010 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER

Detaylı

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ "ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ" AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ "ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ" AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA

Detaylı

ESER TÖZÜM ile RÖPORTAJ

ESER TÖZÜM ile RÖPORTAJ ESER TÖZÜM ile RÖPORTAJ IMTT: Öncelikle akademik geçmişinizden biraz bahseder misiniz? E.T.: Tabi. İlkokul, ortaokul ve liseden sonra üniversiteye Amsterdam Üniversitesi Siyasal Bilimler Bölümünde başladım.

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ NDEN MEZUN OLMAKTAN VE BURADA ÇALIŞMAKTAN GAYET MEMNUNUM.

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ NDEN MEZUN OLMAKTAN VE BURADA ÇALIŞMAKTAN GAYET MEMNUNUM. Çankaya Üniversitesi İşletme Bölümü nden 2003 yılında mezun olan ve şu anda Çankaya Üniversitesi Girişimcilik Merkezi nde çalışan Sayın Arzu Sancak ile iş hayatı ve annelik üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Detaylı

TED ANKARA KOLEJLILER. Üniversitemiz Açılıyor

TED ANKARA KOLEJLILER. Üniversitemiz Açılıyor TED ANKARA KOLEJLILER Üniversitemiz Açılıyor www.kolej.org SAYI 110 TEMMUZ 2012 1 indeks 8 12 16 SÖZ SİZDE Metin ATAMER 61 34-36 BİZİM DÜNYAMIZ Geleneksel Mezunlar Balosu 42 44 BİZİM DÜNYAMIZ Geleneksel

Detaylı

Önce İyi İnsan Yetiştirir.

Önce İyi İnsan Yetiştirir. Önce İyi İnsan Yetiştirir. ŞUBAT 2015 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL OKUL BÜLTENİ FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı I. Yarıyıl Okul Bülteni

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Engin Günaydın: Oynadığım her rolün hayatla bir bağı olmasını istiyorum.

Engin Günaydın: Oynadığım her rolün hayatla bir bağı olmasını istiyorum. Engin Günaydın: Oynadığım her rolün hayatla bir bağı olmasını istiyorum. 25 Kasım 2010 tarihinde Mithat Alam Film Merkezi nin konuğu, sinemamızın özgün ve başarılı oyuncularından Engin Günaydın dı. Moderatörlüğünü

Detaylı

i n d e k s 14-22 N D E S indeks Konuk Yazar K6Portre Gülseren Kariyer Tufan Alatan 82 Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 KolejIN Bizim Dünyamız

i n d e k s 14-22 N D E S indeks Konuk Yazar K6Portre Gülseren Kariyer Tufan Alatan 82 Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 KolejIN Bizim Dünyamız indeks 2 N D E S I 8 Konuk Yazar K6Portre Gülseren Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 12 KolejIN 26 Sağlık Prof. Dr. Meral Or 72 32 Panoramik Bakış Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı 67 28 Mesaj Kutusu Ataç İmamoğlu

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ I PROF.DR. BRICE HARRIS OCCIDENTAL COLLEGE-LOS ANGELES TARİH BÖLÜMÜ. Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ:

YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ I PROF.DR. BRICE HARRIS OCCIDENTAL COLLEGE-LOS ANGELES TARİH BÖLÜMÜ. Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ: YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ I PROF.DR. BRICE HARRIS OCCIDENTAL COLLEGE-LOS ANGELES TARİH BÖLÜMÜ Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ: Sevgili öğretim üyeleri meslektaşlarım ve sevgili öğrenciler!

Detaylı

bir meslek yüksekokulu dergisi

bir meslek yüksekokulu dergisi bir meslek yüksekokulu dergisi sayı: 6, yıl: 2013, yılda 2 kez yayınlanır Tühid Başkanı Fügen Toksü Yaşar'da Aman Şekere Dikkat! Yeni Hazırlık Ve Myo Binasının Temeli Atıldı Zeynep'in Ödüle Giden Yolu

Detaylı

DİJİTALLEŞEN DÜNYA DA PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA

DİJİTALLEŞEN DÜNYA DA PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA DİJİTALLEŞEN DÜNYA DA PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA Çağrı Erdoğan; Netron Technology Marka Yöneticisi, Digitalage Dergisi Yazarı, Türkiye Bilim Elçisi Konferans; 25.11.2009 22 yaşındayım birçoğunuzdan da küçüğümdür

Detaylı

TIBBİ UYGULAMA HATALARI

TIBBİ UYGULAMA HATALARI 1.Tıp Hukuku Günleri TIBBİ UYGULAMA HATALARI Av. Dr. Hasan Çankaya Anısına 8 Ocak 2011- İstanbul Tabip Odası EDİTÖR Prof. Dr. Sermet KOÇ EDİTÖR YARDIMCILARI Yard. Doç. Dr. Muhammet CAN Yard. Doç. Dr. Taner

Detaylı

I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi Kongre Kararları ve Tutanağı Kitabı. 14-15 kasım 2013, istanbul

I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi Kongre Kararları ve Tutanağı Kitabı. 14-15 kasım 2013, istanbul I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi Kongre Kararları ve Tutanağı Kitabı 14-15 kasım 2013, istanbul v Yayıma Hazırlayan Mustafa Ruhi Şirin Doç. Dr. Abdülhamit Avşar Ahmet Akçakaya Yasemin Ünal YAYINLARI

Detaylı

Medipol e bahar erken geldi

Medipol e bahar erken geldi Ben öğrencinin iyi rol model olanını severim! Tepsilere bakarım, yemeğin beğenilip beğenilmediğini anlarım! Hemşirelik Bölümü Başkanımız Nihal Sunal a iyi öğrenci nin nasıl bir şeye benzediğini sorduk,

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı. Üniversitemiz Erasmus öğrenci değişimine başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı. Üniversitemiz Erasmus öğrenci değişimine başladı haber Nisan 2013 Sayı 6 ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK YILI RENKLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI 14 MART TIP BAYRAMI NI COŞKU İLE KUTLADIK HEMŞİRELİK BÖLÜMÜNE ULUSLARARASI KONGREDE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ İlk

Detaylı