TÜRÇEV Sürdürülebilir Gelişme için EĞİTİM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRÇEV Sürdürülebilir Gelişme için EĞİTİM"

Transkript

1 TÜRÇEV Sürdürülebilir Gelişme için EĞİTİM Viki Kalderon İZMİR ÖZEL FATİH KOLEJİ

2 Çevrenin Genç Sözcüleri Programının Amaçları Öğrencileri kendi eğitimlerinin öncüleri olma konusunda bilinçlendirmek, Okul eğitiminde bilgiyle yetenekleri aynı anda geliştirmek, Öğrencilere internet ve yeni teknolojileri eğitim amaçlı kullanmayı öğretmek, Sürdürülebilir kalkınma ve yurttaşlık kavramlarını anlamalarını sağlamak,

3 2013 YILINDA HEDEFİMİZ SASALI BELDESİNDEKİ ÖKALİPTÜS AĞAÇLARI

4 2013 YILINDA HEDEFİMİZ SASALI BELDESİNDEKİ ÖKALİPTÜS AĞAÇLARI Gediz Deltasında Koala gören varmı? İzmir Büyükşehir Belediyesi 1. derece doğal sit ilan edilen, Sasalı yolu'nun güneyinde yer alan tuzcul bozkır ve mevsimsel subasar çayırlara, binlerce okaliptüs olarak bilinen Eucalyptus camaldulensis Dehn. dikmiştir. Yetişkin bir okaliptüs ağacının günde yaklaşık olarak 500 L tatlı su tükettiği göz önünde bulundurulduğunda, "ağaçlandırma" adı altında gerçekleştirilen bir tahribatla karşılaşılmaktadır.

5 2014 TE HEDEFİMİZ KUM ZAMBAKLARI SOLMASIN, HEP SALINSIN! DON T LET SEA DAFFODILS TO FADE AWAY, LET THEM SWAY!

6 Çevrenin Genç Sözcüleri, Gençlerin yönettiği, Çevre Eğitim Kurumu (FEE) nin bir programı olan Çevrenin Genç Sözcüleri (YRE) tarafından uluslararası boyutta yönlendirilen, bir çevre gazeteciliğidir. Amaç, gençleri çevre sorun ve konularını anlamaya yöneltmektir. KUM ZAMBAĞI (Pancratium maritimum, sea daffodil)

7 10 Ekim günü Alaçatı belediyesinde yapılan toplantıya Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol, İzmir Özel Fatih Koleji Genel Müdürümüz Ali Rıza Doğanata, Projelerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Ümit Karademir, Proje Koordinatörü Viki Kalderon, TEMA Vakfı Gönüllüleri ve proje öğrencileri katıldık.

8

9 Dönüşte tüm görüşlerimizi ve yeni hedeflerimizi Alaçatı Belediyesinin düzenlediği güzel bir öğlen yemeğinde paylaştık.

10 Sea Daffodils and us News in the Press

11 Yıl boyunca Avrupa düzeyinde ortaklaşa yapılan aktivitelerle öğretmenler de öğrencilerinin projelerini nasıl yöneteceklerini ve öğrencilerinin yeteneklerini geliştirmek için hangi konuları vurgulamaları gerektiğini öğrenirler. Our notice board about Sea Daffodils that was made by the help of Herbarium Department of Ege University School of Sciences.

12 Tahtalı barajındaki su kalitesi ve arsenik ile ilgili basında çıkan haberler

13 2015 TE HEDEFİMİZ Basında çıkan haberler dikkatimizi çekince bizler İFK (İzmir Fatih Koleji) proje kulübü öğrencileri,sosyal sorumluluk projesi olarak bu haberlerin doğruluğunu araştırmayı hedefledik. Makalemizi kaleme alıp araştırmalarımızın sonucunu herkesle paylaşarak bilinçli vatandaş olma görevimizi başarı ile yerine getirmeyi amaçlıyoruz.

14 25 den fazla ülkede, yaşları 11 ile 21 arasında olan Genç Sözcüler ya da Haberciler, çevre sorun ve konularını araştırıp inceler, bulgu ve çözüm önerilerini makale, fotoğraf ve video haberciliği yaparak yayınlarlar.

15 Çevrenin Genç Sözcüleri, katılımcıların bilgi ve becerilerinin geliştirmesine imkân sağlar. Örneğin, program, sürdürülebilir gelişmenin iyi anlaşılmasının yanında, iletişim ve vatandaşlık becerilerini, bireysel girişimi, takım çalışmasını, kritik çözümlemeyi, sosyal sorumluluk ve liderliği öğretir ya da geliştirir.

16 Öğrenciler ve öğretmenler arasında, ortak bir proje yoluyla, yeni bir ilişki yaratmaktır. ÇGS nin sunduğu en önemli yenilik ise proje öğretimini açık, esnek, bir konu etrafında bütünleşen ve disiplinler arası bir eğitim yaklaşımı olarak geliştirmesidir.

17 Okuduğunuz fablı neden kaleme aldık? Günlerden bir gün ormanlar kralı aslan tek başına gezerken aç bir çakal sürüsü her zamanki gibi fırsatı değerlendirip aslana saldırır. Aslan hayatta kalmak için sonuna kadar onlarla tek başına mücadele eder ve başarır. Bu zorlu mücadeleden sonra gururla evine dönerken karşısına bu defa da dalgacı maymunlar çıkar. Maymunlar her zamanki rahat tavırlarıyla ağaçlara oturmuş, dalga geçmek için birinin geçmesini bekliyorlardır. Yorgun ve bitkin, evine dönmeye çalışan aslanımızı görünce Hayırdır aslan kardeş, kaplumbağalar mı dövdü? derler. Aslan da Keşke hayatta kalmak için gösterdiğim çabanın farkına varabilseler diye içinden geçirir ve Dalgacı maymunlar! Çakal sürüsüyle savaşırken aldığım yaralar değil de sizin bu söyledikleriniz daha fazla yaktı canımı. der.

18 İzmirli öğrenciler evlerindeki musluklardan akan suyu geldiği yerde inceledi. Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji Proje Kulübü öğrencileri İZSU Menderes Görece köyündeki arıtma tesisini ziyaret ettiler.

19

20 ÇEVRE PROJESİ İÇİN İZMİR TAHTALI BARAJI GEZİSİ

21 TAHTALI SU ALMA YAPISI POMPA İSTASYONU ARITMA TESİSİ VE İSALE HATTI SİSTEMİ İZSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ocak 2010

22 Young Reporters For The Environment Young Reporters For The Enviroment ilk defa 1994 yılında düzenlenen yaşları arasındaki gençlerin katıldığı uluslararası bir sosyal sorumluluk projesidir. FEE (Foundation for Environmental Education) tarafından düzenlenir. (İZSU yetkililerine YRE hakkında bilgi verildi. Amacımız ve hedeflerimiz doğrultusunda planladığımız faaliyetler paylaşıldı.) 22

23 TAHTALI BARAJI İzmir in 40 km güneyinde Gümüldür beldesinin 5 km doğusunda Tahtalı Deresi üzerinde içme suyu amaçlı kaya dolgu tipi barajdır. Baraj maksimum su toplama hacmi 306 milyon m 3 tür. Tahtalı Barajı Özellikleri Tipi : Kaya dolgu Yıllık ortalama akım : 152,16 hm 3 Nehir tabanından yükseklik : 54,50 m Maksimum göl hacmi : 306,65 hm 3

24 TAHTALI BARAJI HAVZASI KORUMA KONTROL ÇALIŞMALARI İZMİR SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR

25 Bu verilerden yola çıkarak İzmir deki barajlardan farklı günlerde elde edilen su miktarı farklılıklarının nedenleri hakkında nasıl bir yorum yapabiliriz? ( ve tarihlerinde barajlardaki su durumu (www.izsu.gov.tr den alınmıştır.)) 25

26 Seminer ve gezi çalışmalarımız

27 Ailelerinden uzakta bizim için su kalitesini korumaya çalışan elemanların orada sadece görevli olarak değil kendilerini, halk sağlığını ve doğayı korumaya adamış gönüllüler olduklarını fark ettik. Basında insan sağlığı ile ilgili haberler her zaman gerçekleri yansıtmadığı için, İzmir halkının bu konu hakkında duyarlılığını artırması gerektiğini gözlemledik.

28 Baraj Havzasında bulunan 32 adet yerleşimin kanal hatları tamamlanmış, atık suları Havza dışında yapılan Tekeli Atık Su Arıtma Tesisinde arıtılmaktadır. Bu çalışmayla tüm atık sular havza dışına uzaklaştırılmaktadır. Tahtalı Barajı Mutlak koruma alanında 728 hektarlık alan kamulaştırılmıştır. Mutlak Koruma Alanında Keler, Çamköy, Eşen-Bey köy, Eski Şaşal Köyleri Yıkılarak kaldırılmıştır. Maksimum su kotuna Güvenlik amaçlı tel çit çevrilmiştir İZSU gezimizde öğrendiklerimiz

29 İZSU gezimiz

30 İZMİR İN SU KAYNAKLARI HAKKINDA FARKINDALIK ANKETİ (İZMİR ÖZEL FATİH KOLEJİ PROJE KULÜBÜ) EĞİTİM DÜZEYİNİZ: İLKOKUL ORTAOKUL LİSE ÜNİVERSİTE DİĞER 1.EVİNİZDE İÇMEK İÇİN AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİNİ KULLANIYORSUNUZ? A )DAMACANA SUYU B)MUSLUK SUYU C)KUYU SUYU, ARTEZYEN VB. D)DİĞER 2.EVİNİZDE MUSLUK SUYUNU HANGİ AMAÇLAR İÇİN KULLANIYORSUNUZ? 3.KULLANDIĞINIZ MUSLUK SUYUNUN NİTELİKLERİ HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI? VARSA NELERDİR? 4.İZMİR DE ÇEŞME SULARINI KULLANMAYI GÜVENLİ BULUYOR MUSUNUZ? 5.SİZCE İZSU YAPTIĞI ÇALIŞMALARI HALKA YETERİNCE YANSITABİLİYOR MU?

31 te Tahtalı barajına yaptığımız gezide barajdaki su seviyesini 2008 yılında yaşanan kuraklık dönemi ile karşılaştırabildik.

32 Bizler İFK proje grubu öğrencileri olarak yaptığımız araştırmaların sonunda İZSU çalışanlarının bizim için gece gündüz çalıştığını, sağlığımız için yılbaşı, bayram, tatil demeden, günlerce su değerlerini inceleyip, standartlara uygun hale getirmek için büyük arıtma tesisleri kurduğunu, baraj havzalarındaki yapılaşmanın ve maden ocaklarının engellenmesi için madencilerle verdikleri büyük hukuk mücadelelerini, doğayı bozmamak adına özverili çabalarını, ağaçlandırma çalışmalarını öğrenerek çok gururlandık.

33 Kısaca; arsenik, su, çakal, maymun, kuyular Hepsini bir kenara bırakın ve düşünün; İzmir li olarak makalemizin sonunda siz de susadınız mı? Hiç tereddüt etmeyin İZSU ya güvenin, musluklarınızı açın ve kana kana için.

34 TÜRKİYE- İZMİR ÖZEL FATİH KOLEJİ PROJE KULÜBÜ öğrencileri tarafından kaleme alınmıştır. Hazırlayan öğrenciler: Ömür Çenberci, İdil Açıkalın, Selin Sunar, Ezgi Balkır, Buse Gengör, Gülce Afacan,Kutluay Çakadur, Eda Beder, Büşra Boyraz. Danışmanlar: Viki Kalderon Ümit Karademir Öğrencilerin yaşları:15-16

35 Dinlediğiniz için teşekkürler

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER E-Bültenimiz Çıkarken... Mavi Bayraklı 397 Plajımız İle Dünya Üçüncüsü Olduk! 2014 En İyi Çevre Eğitim Etkinlik Ödülleri Belli

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER E-Bültenimiz Çıkarken... İstanbul Plaj Ve Marinaları Uluslararası Denetimden Geçti! Mavi Bayrak Denetimleri! Cankurtaran Kursları!

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

ULUSAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ TOPLANTISI BİLDİRİ KİTABI

ULUSAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ TOPLANTISI BİLDİRİ KİTABI ULUSAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ TOPLANTISI BİLDİRİ KİTABI 2010 Kitabın baskısı Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yapılmıştır. Kitabın içindeki bilgiler yazarların izni olmadan çoğaltılamaz,

Detaylı

İSKİ 2008-2012 STRATEJİK PLAN VE 2008 YILI PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLAMA SÜRECİ VE SONUÇLARI

İSKİ 2008-2012 STRATEJİK PLAN VE 2008 YILI PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLAMA SÜRECİ VE SONUÇLARI İSKİ 2008-2012 STRATEJİK PLAN VE 2008 YILI PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLAMA SÜRECİ VE SONUÇLARI İSKİ ye İLİŞKİN BAZI BİLGİLER İSKİ İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne bağlı, müstakil bütçeli ve kamu tüzel kişiliğini

Detaylı

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2014 Sayı: 13 ISSN 2147-6179. yaşında...

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2014 Sayı: 13 ISSN 2147-6179. yaşında... CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2014 Sayı: 13 ISSN 2147-6179 yaşında... TTNET 2013 yılında 4.000 kişiye internet eğitimi verdi Kurumsal sosyal sorumluluk stratejisini, bilgiye

Detaylı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla ya Yeni Otobüsler Sevgili Hemşehrilerim; Basın Bülteni ilk sayısı ile sizlerle buluşurken, çevireceğiniz her sayfadaki haberlerin,

Detaylı

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6. hızla. Sessiz kaldıkça. sona yaklaşıyoruz

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6. hızla. Sessiz kaldıkça. sona yaklaşıyoruz CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6 Sessiz kaldıkça hızla sona yaklaşıyoruz İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

Bakan Bozkır'dan e-rail projesine övgü

Bakan Bozkır'dan e-rail projesine övgü İZMİR PP 114 Bakan Bozkır'dan e-rail projesine övgü Avrupa Birliği Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı, 19 Şubat 2015 günü İzmir de Türkiye nin Yeni AB iletişim Stratejisi konulu sivil

Detaylı

SAYI 20 KIŞ 15. İşBaşında

SAYI 20 KIŞ 15. İşBaşında SAYI 20 KIŞ 15 SEV Lİderlerİ İşBaşında İş Dünyasına Yön Veren, ACI, TAC ve ÜAA Mezunu 250 Profesyonel Yönetici Bir Arada... Liderler Vakıfta... SEV Yönetim Kurulu Üyesi Üç Lider Anlatıyor VAKIF İÇİN MİLYONLUK

Detaylı

PETROL+PLUS. Güncel PETROL PLUS - EYLÜL 2014 1

PETROL+PLUS. Güncel PETROL PLUS - EYLÜL 2014 1 Güncel PETROL PLUS - EYLÜL 2014 1 Güncel 2 PETROL PLUS - EYLÜL 2014 Güncel Güncel 4 PETROL PLUS - EYLÜL 2014 Güncel PETROL PLUS - EYLÜL 2014 5 Güncel İmtiyaz Sahibi Odaklı Yayıncılık Tanıtım ve Sanayi

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU

ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU Yayına Hazırlayan: Ceyda Dedeoğlu Bu yayın, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2012 HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK

Detaylı

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kasım 2010 Sayı: 2 iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Adına Sahibi Prof.

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Sariyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 1 2 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Rapor Hakkında Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak yayımladığımız bu üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu siz paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk

Detaylı

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi 4 Temmuz - Ağustos eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi içindekiler 3 eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi Mayıs - Haziran Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Dergisi HABERLER 2 İki Ayda Bir Yayımlanır

Detaylı

BİLGİ ÇAĞINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ, NİTELİKLERİ VE GÜCÜ BİR REFORM ÖNERİSİ

BİLGİ ÇAĞINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ, NİTELİKLERİ VE GÜCÜ BİR REFORM ÖNERİSİ BİLGİ ÇAĞINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ, NİTELİKLERİ VE GÜCÜ BİR REFORM ÖNERİSİ Doç. Dr. Mustafa Özcan Rhode Island College Ankara 2011 Türk Eğitim Derneği, Türk Eğitim Sisteminin sorunlarına bilimsel çözümler

Detaylı

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın Mezunlarımıza Mesleki Danışmanlık Hizmeti Ayşe Şasa Vefat Etti Türk sinemasının en önemli senaristlerinden Ayşe Şasa, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 1941 yılında İstanbul da doğan Şasa nın, bir çok

Detaylı

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki deneyimimiz ve başarılarımız, kurumsal sorumluluğumuz ve iş ahlakımızdan kaynaklanıyor. Bu doğrultuda 2006 yılında imzaladığımız Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler

Detaylı

ALTYAP. 2014 Yıl: 2. Sayı: 6-7 ISSN 2147-2998. Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Fuarı. 450 Tonluk Yerli YYD Makinası Üretildi. Sapanca Gölü Kurumasın

ALTYAP. 2014 Yıl: 2. Sayı: 6-7 ISSN 2147-2998. Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Fuarı. 450 Tonluk Yerli YYD Makinası Üretildi. Sapanca Gölü Kurumasın ISSN 2147-2998 Üç ayda bir yayınlanır. Ocak - Haziran 2014 Yıl: 2 Sayı: 6-7 ALTYAP VE Resmi yayınıdır. İstanbul Fuar Merkezi (İFM) www.sukayipkacakforumu.org Su Kayıpları için Yönetmelik Yayımlandı Su

Detaylı

Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Artırılması

Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Artırılması İSMEP REHBER KİTAPLAR Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Artırılması İSTANBUL UN ÇEŞMELERİ Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Artırılması İstanbul Valiliği, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE SOSYAL SORUMLULUK

3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE SOSYAL SORUMLULUK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM RAPOR HAKKINDA 2. BÖLÜM GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI 3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE

Detaylı