BÜLTEN. Thieme Tıp E-Dergileri Hakkında SAGE Knowledge ekitapları için ANKOS Üyelerine Özel Fiyatlar!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BÜLTEN. Thieme Tıp E-Dergileri Hakkında SAGE Knowledge ekitapları için ANKOS Üyelerine Özel Fiyatlar!"

Transkript

1 Thieme Tıp E-Dergileri Hakkında SAGE Knowledge ekitapları için ANKOS Üyelerine Özel Fiyatlar! Thieme Tıp E-Dergileri akademik kurumlar, tıp fakülteleri, hastaneler, araştırma tesisleri ve sağlık hizmeti endüstrisinin araştırma ve bilgi ihtiyaçları için özel olarak hazırlanmıştır. Toplamda çok bilinen 34 e-dergiyi kapsar. Şu anda 6 adet açık erişim dergisi bulunmaktadır. Yıl içerisinde bu sayı 12 ye ulaşacaktır yılından itibaren online olarak yayımlanan tüm sayılara erişim vardır. İçerik HTML ve PDF formatlarında görüntülenebilir. ANKOS üyeleri için özel indirimli fiyatlar mevcuttur. SAGE, ANKOS üyesi kurumlara SAGE Knowledge ekitapları için indirimli fiyatlar sunmaktan memnuniyet duyar! Sosyal bilimler alanında monograflar, referans çalışmaları, el kitapları, seriler, profesyonel gelişim başlıkları ve dahasını kapsayan zengin bir e-kitap ve e- referans içeriği sunar. ANKOS üyelerine 3,900 ün üzerinde ekitaptan oluşan tüm SAGE Knowledge koleksiyonu için özel bir indirim uygulanacaktır. ANKOS üyelerine 3,900 ün üzerinde ekitaptan oluşan tüm SAGE Knowledge koleksiyonu için özel bir indirim uygulanacaktır. İndirimler ayrıca şu özel küçük konu koleksiyonları için de geçerli olacaktır: İşletme & Yönetim; Danışmanlık & Fizyoterapi; Kriminoloji; Eğitim; Coğrafya; Sağlık & Sosyal Hizmet; Medya & İletişim; Siyaset & Uluslararası İlişkiler; Psikoloji; Sosyoloji. Oxford Scholarship Online Artık Yılda On Kez Güncellenecek! Oxford Scholarship Online artık eskisinden çok daha sık içerik yayımlıyor! Her ay yeni içerik eklenirken, Şubat ve Temmuz aylarında ise platform bakımı ve teknik güncellemeler yapılacak. Oxford University Press, Nisan 2014 itibariyle Oxford Scholarship Online başlıklarını daha sıklıkla, yılda on kez yayımlamaya başladığını duyurmaktan memnuniyet duyar! Böylelikle yılda üç kez olan güncelleme sıklığını üç kattan daha fazlaya çıkarmış oluyor. Bu heyecan verici gelişme, Oxford un akademik yayımcılığının kullanıcılar için her zamankinden daha hızlı olacağı anlamına geliyor. Oxford University Press in bu yeni hizmetiyle kullanıcılar en son gelişmelerden hızla haberdar olabilecekler.

2 Cambridge Books Online de Yeni Fiyatlama Modeli! De Gruyter Open Access (Açık Erişim) yayımcılığı yaparak kütüphaneler için en iyi Open Access programını oluşturmalarına olanak tanıyor. Tüm E d önemli akademik disiplinlerde yayım yapan De Gruyter Open, 350'den fazla akademik dergi ve 100'ün üzerinde kitaba ev sahipliği yapmaktadır. Önceki adı Versita olan şirket, De Gruyter Group'un bir koludur ve Association of Learned and Professional Society Publishers (ALPSP) (Uzman ve Profesyonel Dernek Yayınevleri Birliği)'nin bir üyesidir. JSTOR Arts & Sciences XIII Global Beşeri Bilimler İçeriğini Genişletiyor Nisan ayında lansmanı yapılan Arts Sciences XIII (Bilim ve Sanat XIII) koleksiyonu JSTOR a temel beşeri bilimler alanlarında 125 yeni dergi atacaktır. koleksiyondaki çekirdek disiplinler arasında Din, Dil ve Edebiyat, Felsefe ve Sanat ve Sanat Tarihi bulunmaktadır. Cambridge University Press 1 Mayıs 2014 itibariyle Cambridge Books Online kurumsal fiyatlama modelinde köklü bir değişikliğe gitmiştir. Bu değişiklik ile fiyatlandırma yapısı kurumlar için Cambridge e- kitaplarını satın almayı kolaylaştıracak şekilde daha basit hale getirilmiştir. Yeni model ile birlikte yaklaşık tüm 24,000 başlık, her birinin set fiyatı olacak şekilde dört farklı kategoriye ayrılacaktır. Kategoriler Books for Research (Araştırma Kitapları), Coursebooks (Yardımcı Ders Kitapları), Cambridge Library Collection (Cambridge Kütüphane Koleksiyonu), ve Textbooks(Ders Kitapları) şeklindedir. Kitaplara göre yeni fiyatlama modeli Cambridge Library Collection: 50 GBP, $80 USD, 60 Euro Books for Research: 80 GBP, $125 USD, 95 Euro Coursebooks: 125 GBP, $195 USD, 150 Euro Textbooks: 300 GBP, $500 USD, 360 Euro ANKOS üyelerine, başlık sayısına göre ekstra indirimler uygulanmaktadır.

3 IOP ekitapları Güncellemesi IOP ekitaplarının yayımlanan ilk kısmının tam başlık listesini* sunmaktan memnuniyet duyarız IOP ekitap programını tamamlamak adına koleksiyona 7 yeni başlık eklendi. Böylelikle tüm koleksiyon aşağıdaki çoklu konu alanlarını kapsayan bilimsel metinlerden oluşan çeşitli ve ilgi çekici hale getirildi: Jeofizik ve Bitki Bilimi Tıp Fiziği ve Biyomedikal Mühendislik Kimyasal Fizik Yoğun Madde Fiziği Parçacık ve Yüksek Enerji Fiziği Malzeme Bilimi Çevre Fiziği * Tüm kitapların yayınlanması planlanmaktadır ancak belirtilen bir kitabın yayımında aksaklık olması durumunda eşdeğer başka bir e-kitap koleksiyona eklenecektir. Bir Literatür Tarama Aracı: SAGE Navigator SAGE Navigator temel bir sosyal bilimler literatür tarama aracıdır. Her biri uluslararası bir üne sahip akademisyenler tarafından tanıtılan yaklaşık 300 konuyu kapsamaktadır. İnteraktif özellikler, alana yeni bir bakış açısı kazandırırken, literatürdeki çığır açan eserler aracılığıyla kullanıcılara rehberlik eder. SAGE Navigator öğrencilere, araştırmacılara ve öğretim üyelerine literatür araştırmalarını ve tarama sürecini başlatmak adına ihtiyaçları olan kaynakları sunar. Sosyal Bilimler ekitap platformu SAGE Knowledge ın ev sahipliği yaptığı SAGE Navigator, araştırmacılara literatür taramasına başlamasına veya bir kaynaktan, alanlarındaki çığır açan çalışmaları hızla ve kolaylıkla keşfetmesine olanak tanır. Oxford University Press den Özel Kaynak: British Academy Scholarship Online British Academy Scholarship Online, UPSO daki akademik monograf platformuna yeni katılan bir kaynaktır. Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler konu alanlarını içeren hızlı ve kapsamlı 140 tan fazla başlık ile güvenilir ve kaliteli içerik sunar. British Academy, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler için Royal Charter tarafından 1902 yılında, İngiltere genelinde ve uluslararası olarak bu alanlarda mükemmellik ve yüksek başarıyı desteklemek ve ilham vermek amacıyla kurulmuştur.

4 JSTOR daki Güncel Dergilere Erişin! Current Scholarship Program CSP (Güncel Bilim Programı) önde gelen 52 yayınevinin 300 den fazla yüksek kaliteli güncel başlıklarına arşiv içeriğiyle güncel dergiler bağlantılı olarak erişim sağlar. Akademisyenler, CSP aracılığıyla JSTOR da dergilerin ilk sayısından son sayısına kadar tüm içeriğine erişebilirler. JSTOR, Current Scholarship Program için ANKOS üyelerine çok özel bir fırsat sunuyor aboneliği için 1 Eylül 2014 e kadar sipariş veren kurumlara, Eylül-Aralık 2014 içeriği ücretsiz olarak erişime açılacak ve yalnızca Ocak- Aralık 2015 dönemi faturalandırılacaktır. Cambridge University Press ten iki yeni Sosyal Bilimler Kaynağı: Cambridge Companions Online ve Cambridge Histories Online Cambridge Companions Online, Cambridge başlıklarını konu bazlı olarak online formatta ilk kez bir araya getiren platformdur. Dört koleksiyondan oluşmaktadır: The Complete Companions, The Cambridge Companions to Literature and Classics, The Cambridge Companions to Philosophy, Religion and Culture, The Cambridge Companions to Music. Edebiyat, Felsefe, Din, Klasikler, Kültürel Çalışmalar ve Müzik gibi disiplinleri kapsar ve tamamen taranabilir 5000 den fazla makale sunar. Köklü ve temel bir akademik araştırma kütüphanesi tamamlayıcısı olan Cambridge Histories Online ilk kez online formatta mevcuttur. 1960'lardan beri yayımlanan 300 den fazla basılı yayına erişim sunar. 15 farklı konu alanını kapsar. Bu eşsiz içeriğe yıllık güncel paketleri satın alarak erişim mümkündür. De Gruyter tüm yeni başlıklarını epub3 formatında sunmaktan gurur duyar! PDF formatının yanı sıra, epub içindekiler bölümünü tabletlerde, akıllı telefonlarda ve eokuyucularda mobil görüntülemeye olanak sağlayan ve ekitap standartlarında en çok kullanılan formatlarından biridir. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz:

5 IOP Publishing malzeme bilimi yayım programını genişletiyor IOP, dergi yayın programına malzeme bilimi alanında üç yeni başlığı eklemiştir! 2D Materials grafen ve ilgili diğer 2D katmanlı malzemelerin tüm yönlerini kapsamaktadır. Daha fazla bilgi için: 2dmaterials.org. Materials Research Express, tüm sınıf malzemelerin tasarımı, fabrikasyonu, özellikleri ve uygulamaları üzerine kapsamlı ve seri bir inceleme dergisidir. Daha fazla bilgi için: iopscience.org/mrx. Translational Materials Research gelişmiş malzeme bilimi araştırmasındaki yenilikleri ticari teknolojiler, ürünler ve uygulamalara dönüştürmek için gerekli olan adımlar üzerinde duran yeni bir tür uzman yayınıdır. Daha fazla bilgi için: iopscience.org/tmr. MSI Eureka: Dünyanın En Büyük Değerlendirilir Faz Diyagramları Kaynağı MSI Eureka yüksek kaliteli, değerlendirilir faz diyagramları ve ilgili anayasal veriler, kristalografi termodinamik ve dahası için dünyanın önde gelen interaktif veritabanlarındandır. MSI Eureka inorganik materyaller ile ilgili süregelen dünyadaki tüm yayımları takip eder. 1894'e kadar tekli, ikili, üçlü ve daha fazla bileşenli sistemlerde, onların faz diyagramları ve ilgili özellikleri için literatür tanımlamıştır in üzerinde element kombinasyonları, in üzerinde değerlendirilir materyal sistemleri ve Literatüre in üzerinde link sunar. Harvard University Press, yeni (frontlist) ve arşiv (backlist) başlıklarının yayımını yapması için De Gruyter ile işbirliği anlaşması yapmıştır. Tek tek, ekitap paketleri halinde veya Seç & Al (Pick & Choose) modeli ile satın alınabilen, yılda yayımlanan yaklaşık 140 yeni Harvard ekitabı ile De Gruyter, şu anda dünyanın her yerinde Harvard University Press e-kaynaklarının bulunabileceği en iyi yerdir! Ayrıca Harvard ın dönemine ait önceden baskısı tükenmiş 2,800 başlığını da özel olarak sunmaktadır.

6 SAGE Research Methods'ın kurumunuzda araştırmayı ve öğretimi nasıl arttırabildiğini öğrenin! SAGE Research Methods, araştırma yapan ya da nasıl araştırma yapılacağını öğrenen herkes için temel bir kaynaktır. SAGE in dünyaca bilinen Research Methods listesinden 750'den fazla kitap, referans çalışması, makale ve video içeriği ile SAGE Research Methods, tarama sorgusu yazma, literatür değerlendirmesi yapma, araştırma yöntemi seçme, verileri toplama, sonuçları düzenleme hakkında bilgiler sağlar. SAGE Research Methods Cases, SAGE Research Methods platformuna yeni eklenmiş olan bir içeriktir. Gerçek sosyal araştırmalardan yüzlerce örnek olay incelemesi içeren SAGE Research Methods Cases, özellikle araştırma yöntemleri konusunda eğitim ve öğretimi desteklemek amacıyla hazırlanmış bir kaynaktır. CASE onaylı tek otomotiv e-öğrenme aracı Electude Argo kullanan eğitmen ve öğretmenleri eğiten süreç, endüstrideki en yüksek standart olan ve otomotiv eğitim sağlayıcıları için yeterlilik sunan CASE ile onaylandı. Otomotiv Eğitim Yöneticileri Konseyi - Automotive Training Managers Council (ATMC) Başkanı David Milne, "Electude'u Otomotiv Servis Mükemmelliyeti - Automotive Service Excellence (ASE) Ulusal Enstitüsü tarafından kabul gören bu derece mükemmel bir seviyeye eriştiği için tebrik ediyoruz. Otomotiv camiası, Electude'un kaliteli servis teknisyeni eğitim programına sağladığı katkıdan dolayı gurur duymaktadır." şeklinde konuştu. Detaylı bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: ANKOS üyelerine özel indirimli fiyatlar mevcuttur! Tüm kaynaklarla ilgili detaylı bilgi ve deneme erişim talebi için bizimle irtibata geçebilirsiniz: Library Journal dan Books at JSTOR a Övgü! Harvard Üniversitesi araştırma kütüphanecisi Cheryl LaGuardia, Library Journal daki değerlendirme yazısında Books at JSTOR için övgü dolu sözler söyledi. Yazıda programın esnek satın alma seçenekleri, tasarruf modelleri ve sınırsız, DRMsiz erişim seçeneğine de dikkat çekiliyor. Yazının tamamını JSTOR un web sayfasından okuyabilirsiniz.

2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ( Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ) 2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU...1 I. GENEL BİLGİLER...2 I.A MİSYON VE VİZYON...

Detaylı

MERSİN ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ HABER BÜLTENİ. Merhaba. Sayı 1, Şubat 2009. İçindekiler

MERSİN ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ HABER BÜLTENİ. Merhaba. Sayı 1, Şubat 2009. İçindekiler Küüttüüpphhaannee vvee D ookküüm aannttaassyyoonn D aai irree Baa??kkaannl l?????? Sayı 1, Şubat 2009 MERSİN ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ HABER BÜLTENİ İçindekiler Merhaba...1 Kütüphanemizi tanıyalım..2

Detaylı

Yayıma Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Yayıma Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Yayıma Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İZMİR - 2012 SUNUŞ.. 1 I OCAK-HAZİRAN 2012 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI. 4 A- Bütçe Giderleri... 4 B- Bütçe Gelirleri... 12 C- Finansman.. 16

Detaylı

Yönetim araştırmalarında öncü kütüphane

Yönetim araştırmalarında öncü kütüphane ejournals Yönetim araştırmalarında öncü kütüphane Yönetim ve tamamlayıcı uzmanlık konularında kapsamlı içerik 2015 www.emeraldgrouppublishing.com/tk/ejournals Emerald a hoş geldiniz Emerald, size hakem

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

Ebrary Araştırmalarınızı Kolaylaştırır

Ebrary Araştırmalarınızı Kolaylaştırır Ebrary Araştırmalarınızı Kolaylaştırır Kullanıcılar nasıl daha üretici ve bilgili olabilirler? Onlara daha hızlı, kolay ve etkin araştırma yapabilmeleri için ebrary elektronik kitaplarını önerin. Ebrary,

Detaylı

İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER...

İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... 4 I.A. MİSYON VE VİZYON... 4 I.A.1.MİSYON... 4 I.A.2.VİZYON... 4 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 I.B.1. YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ GÖREVLERİ... 5 I.B.2. ÜNİVERSİTE

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... 5 I.A. MİSYON VE VİZYON... 5 I.A.1.MİSYON... 5 I.A.2.VİZYON... 5 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 I.B.1. YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ GÖREVLERİ...

Detaylı

Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bülteni Ekim 2002 Sayı:2. Üniversitemizin Abone Olduğu Elektronik Veri Tabanları

Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bülteni Ekim 2002 Sayı:2. Üniversitemizin Abone Olduğu Elektronik Veri Tabanları ÜNİBİLGİ 02 Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bülteni Ekim 2002 Sayı:2 Üniversitemizin Abone Olduğu Elektronik Veri Tabanları Bilimsel araştırmalarda bilgiye doğru ve hızlı

Detaylı

Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu. The OpenAIRE Guide for Research Institutions

Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu. The OpenAIRE Guide for Research Institutions Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu The OpenAIRE Guide for Research Institutions Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu, uygulanabilir açık erişim politikaları ve prosedürlerini hayata geçirmede

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Hiperkitap... i Sistem Gereksinimleri... 1 Yasal Uyarı... 1 Hiperkitap Ana Sayfası... 1 Arama Seçenekleri... 2. Basit Arama...

İÇİNDEKİLER. Hiperkitap... i Sistem Gereksinimleri... 1 Yasal Uyarı... 1 Hiperkitap Ana Sayfası... 1 Arama Seçenekleri... 2. Basit Arama... H İ P E R K İ T A P KULLANIM KILAVUZU www..hiperkitap..com Eylül 2010 Hiperkitap Hiperkitap; akademisyenler, bilim insanları, öğrenciler ve meraklıların Akademik Bilgiye Hızlı ve Kolay Erişim ini gerçekleştirmek

Detaylı

Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM), TÜBİTAK a bağlı bir enstitü olarak 1996 yılında kurulmuştur.

Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM), TÜBİTAK a bağlı bir enstitü olarak 1996 yılında kurulmuştur. ULAKBİM VE ULUSAL BİLGİ HİZMETLERİ Cem SARAÇ * Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM), TÜBİTAK a bağlı bir enstitü olarak 1996 yılında kurulmuştur.

Detaylı

BİLİMSEL BİLGİYE AÇIK ERİŞİM VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ARŞİVİ KURMA ÇALIŞMALARI

BİLİMSEL BİLGİYE AÇIK ERİŞİM VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ARŞİVİ KURMA ÇALIŞMALARI BİLİMSEL BİLGİYE AÇIK ERİŞİM VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ARŞİVİ KURMA ÇALIŞMALARI Coşkun POLAT * GİRİŞ: BİLİMSEL İLETİŞİM SORUNU VE AÇIK ERİŞİMİN ORTAYA ÇIKIŞI Bilimsellik, disiplinlerin entelektüel altyapısının

Detaylı

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 1 BİLGİ YLE HAYAT BAŞLASIN! 2 İçindekiler 5 Ü n i v e r s i t e y e K a y ı t İ ş l e m l e r i 7 Öğrenim Ücretleri 9 İ n g i l i z c e H a z ı r l ı k P r

Detaylı

İçindekiler. Hiperkitap...1 Sistem Gereksinimleri...2 Yasal Uyarı...2 Hiperkitap Ana Sayfası...2 Arama Seçenekleri...4. Basit Arama...

İçindekiler. Hiperkitap...1 Sistem Gereksinimleri...2 Yasal Uyarı...2 Hiperkitap Ana Sayfası...2 Arama Seçenekleri...4. Basit Arama... H İ P E R K İ T A P KULLANIM KILAVUZU www..hiperkitap..com Kasım 2009 İçindekiler Hiperkitap...1 Sistem Gereksinimleri...2 Yasal Uyarı...2 Hiperkitap Ana Sayfası...2 Arama Seçenekleri...4 Basit Arama...

Detaylı

Kütüphanecilikte Sürekli Eğitim Uygulamaları ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Örneği

Kütüphanecilikte Sürekli Eğitim Uygulamaları ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Örneği Kütüphanecilikte Sürekli Eğitim Uygulamaları ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Örneği İlkay HOLT * ve Duygu KIZILASLAN ** Öz: Enformasyon çağını yaşadığımız bu yıllarda, bireyler formal eğitimin

Detaylı

Web Tabanlı Yüksek Öğretim Programları İçin Kütüphane Hizmetleri ve Uygulamaları

Web Tabanlı Yüksek Öğretim Programları İçin Kütüphane Hizmetleri ve Uygulamaları A t a t ü rk Ün i v e rs i t e s i Edebiyat Fakütesi Sosyal Bilimler Dergisi Journal of Social Sciences CiltVolume 9, SayıNumber 42, HaziranJune 2009, 83-103 Web Tabanlı Yüksek Öğretim Programları İçin

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Batı Avustralya daki Perth kenti, canlı ve kültürel olarak gelişmiş bir kent olup, Avustralya nın en büyük eyalet başkentleri arasında

Detaylı

Bu bir bilgi devrimidir

Bu bir bilgi devrimidir Anadolu Üniversitesi I-Tunes U da Açık Ders Materyali Sunmaya Başladı Bu bir bilgi devrimidir Etkileşimli e-kitap trtokul.anadolu.edu.tr itunes U Google Play Yeni e-öğrenme Portalı Açık ders malzemeleri

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU BARTIN 1 ÖNSÖZ İnsanlarla bilgi kaynakları arasında verimli bir ilişkiyi sağlamak amacıyla

Detaylı

Açık Erişim Farkındalığı: Başkent Üniversitesi

Açık Erişim Farkındalığı: Başkent Üniversitesi Açık Erişim Farkındalığı: Başkent Üniversitesi Open Access Awareness: Başkent University Güven Köse Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, 06800 Beytepe, Ankara, Türkiye. gkose@hacettepe.edu.tr

Detaylı

ODTÜ 2011 Đdare Faaliyet Raporu

ODTÜ 2011 Đdare Faaliyet Raporu YÖNETĐCĐ SUNUMU Lisans eğitiminde örnek alınan kalite düzeyine ek olarak, yüksek lisans ve doktora eğitiminde gerçekleştirdiği atılımlarla ülkemizde öncü üniversite haline gelen Orta Doğu Teknik Üniversitesinin

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler; umudumuz sizsiniz. Sizler, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık niteliğinin, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli savunucusu olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk 2 REKTÖRÜMÜZÜN

Detaylı

Elektronik Kütüphanecilik Semineri: Bir Değerlendirme Yaşar Tonta ve Mehmet Emin Küçük

Elektronik Kütüphanecilik Semineri: Bir Değerlendirme Yaşar Tonta ve Mehmet Emin Küçük Elektronik Kütüphanecilik Semineri: Bir Değerlendirme Yaşar Tonta ve Mehmet Emin Küçük H.Ü. Kütüphanecilik Bölümü 06532 Beytepe, Ankara tonta@hacettepe.edu.tr mkucuk@hacettepe.edu.tr Özet Hacettepe Üniversitesi

Detaylı

basak lisans satışı Adobe Akademik ürünler www.lisanssatisi.com 0212-222 23 93 Adobe & K 12 3

basak lisans satışı Adobe Akademik ürünler www.lisanssatisi.com 0212-222 23 93 Adobe & K 12 3 basak lisans satışı Adobe Akademik ürünler www.lisanssatisi.com 0212-222 23 93 Adobe & K 12 3 Öğrencilerin öğrenimini ve fırsatları dijital deneyimlerle dönüştürün Adobe CC. eğitiminde teknolojinin tüm

Detaylı

www.verimlilikkongresi.gov.tr

www.verimlilikkongresi.gov.tr YIL: 25 SAYI: 296 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN ün Değerlendirmesi Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR ile Röportaj Bilim Eğitiminin Önemi Bilim Dili Olarak

Detaylı

ANKOS ve Satıcı Firmalarla İlişkileri. Phyllis L.Erdoğan* ve Bülent Karasözen**

ANKOS ve Satıcı Firmalarla İlişkileri. Phyllis L.Erdoğan* ve Bülent Karasözen** ANKOS ve Satıcı Firmalarla İlişkileri Phyllis L.Erdoğan* ve Bülent Karasözen** Öz: Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS); 1999 yılında dört, 2000 yılında oniki kütüphanenin ortak lisans

Detaylı

ÜNİBİLGİ 10. Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bülteni Haziran 2002 Sayı:10

ÜNİBİLGİ 10. Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bülteni Haziran 2002 Sayı:10 ÜNİBİLGİ 10 Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bülteni Haziran 2002 Sayı:10 Üniversitemizin abone olduğu elektronik veri tabanlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Amacımız veri

Detaylı