3 FAZLI ENERJI ANALİZÖRÜ CA8332B VE CA8334B TÜRKÇE KULLANIM KİTAPÇIĞI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "3 FAZLI ENERJI ANALİZÖRÜ CA8332B VE CA8334B TÜRKÇE KULLANIM KİTAPÇIĞI"

Transkript

1 3 FAZLI ENERJI ANALİZÖRÜ CA8332B VE CA8334B TÜRKÇE KULLANIM KİTAPÇIĞI

2 CIHAZDA KULLANILAN SEMBOLLERIN ANLAMLARI; : UYARI: Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanım kitapçığını okuyunuz. Bu kullanım kitapçığında bu uyarı ile gösterilen noktalar fiziksel zarara, veya cihazda ve elektrik altyapınızda zarara yol açabilir. : Toprak Çift Izolayon WEEE 2002/96/EC standartlarına uyumluluk. CA8332B veya CA8334B Üç fazlı Enerji Analizörünü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu cihazdan maksimum servis verimi olabilmek için; - Lütfen kullanım kitapçığını kullanmadan önce dikkatlice okuyunuz. - Kullanımla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalara uyunuz. KULLANIMDA DIKKAT EDILECEK NOKTALAR Bu sembolle birlikte verilen uyarıları ve başlıkları dikkatlice okuyunuz. Eğer cihazınızı kullanım kitapçığına göre kullanmaz iseniz tehlikeli bir duruma düşebilir ve güvenliğinizi tehlikeye atabilirsiniz. Kişisel güvenlik önlemi almak kullanıcının sorumluluğundadır. Cihazla birlikte verilen orijinal parçaları kullanınız. Verilen parçalar EN (2002) standartlarına uyumludur. Her kullanımdan önce test problarının iyi bir durumda olduğunu kontrol ediniz. Kullanım için gerekli hava ve yükseklik gibi çevresel koşullarını kontrol ediniz. Bu cihaz 600V u aşmayan (AC veya DC) Cat IV altyapılarında kullanılabilir. Cihazın pillerini sökmeden önce cihaza bağlı herhangi bir probun olmadığını kontrol ediniz. Cihazla birlikte üreticinin tedarik ettiği pilleri kullanınız. Cihazı açmadan önce test problarını bağlayınız. KATEGORİLER IEC de tanımlanan kategoriler. CAT III: CAT III devreleri belli yükseklikte transient yüksek gerilime neden olan güç devreleridir. CATIV: CATIV devreleri aşırı yüksek gerilime dayanabilen devrelerdir. GARANTI: Kullanıcı hataları ve yanlık kullanım düşürme çarpma gibi nedenler hariç üretici hatalarına karşı 3 yıl garantilidir. Cihazı satın aldıktan sonra ortaya çıkabilecek tüm problemler için lütfen adresi ile temasa geçiniz veya web sayfası üzerinden bildirim yapabilirsiniz. SGE Müh: Tel: Fax:

3 1- TANITIM CA 8332B ve CA8334B kompakt yapıda ve darbelere karşı dayanıklı 3 fazlı güç kalitesi analizörüdür. Ergonomik dizayn ve kullanım kolaylığı bu cihazların kullanımını kolay ve eşsiz hale getirmektedir. Enerji Analizörleri sadece o anki elektriksel parametrelerinin değerlerini sağlamakla kalmaz aynı zamanda belli bir zaman aralığı içerisindeki değişimleride görüntüleme imkanı sağlar. Çoklu görev ölçümleri sayesinde enerji analizörü anlık gösterim, hata tespiti, değer kaydı ve inceleme imkânı sunar. Tek fazlı, 2 fazlı veya 3 fazlı sistemler üzerinde çalışan teknisyen ve mühendislerin test ve bakım amaçlı kullanımı için idealdir. Temel olarak yapılabilecek ölçümler; Tüm Elektrik altyapı sisteminde 480V Faz-Nötr veya 960V faz faz AC gerilim ölçümleri. 6500A e kadar Akım ölçümleri. 10hz den 70 Hz e kadar frekans ölçümleri. Yıldız noktasındaki toprak akımlarının hesaplanması. Akım ve Gerilim pik faktörlerinin hesaplanması. Akımların K-Faktörünün hesaplanması. Gerilim için kısa-dönem flicker seviyesinin hesaplanması. Akım ve gerilimde faz dengesizliğinin hesaplanması. Gerilim, Akım veya Güç (CA8334B)50.dereceye kadar harmoniklerinin değerleri ve temel bileşene göre açılarının ölçümü. Toplam harmonik distorsiyonun hesaplanması Aktif, Reaktif ve Görünür gücün ve toplamlarının ölçümü. Güç, Kayma ve Tanjant faktörlerinin hesaplanması. Üretilen ve Tüketilen enerji toplamının kullanıcı tarafından belirlenecek belli bir zamandan sonra sayaç kullanımı şeklinde gösterimi. 1 sn den 2 saate kadar belirlenebilecek süre içerisindeki herhangi bir parametrenin ortalamasının hesaplanması. Zaman sınırı olmadan herhangi bir değerin hafızaya kaydı. Zaman ve olayın cinsinin kaydı. Kesinti, gerilim düşümü veya yüksekliği, güç ve harmonikler gibi. Transientlerin kaydı ve dalga formu biçiminde kaydı. ( Dalga formu sadece CA8334B)

4 2- TANITIM 2.1 Cihaz. Renkli ve Grafik LCD Ekran. tuşlarını kullanarak mod seçimi. 6 değişiken fonksiyon tuşlarını kullanarak görüntü tipini değiştirme. 4 tuş ile aşağıdaki ekranlara erişim.

5 Cihaz konfigurasyon parametrelerine erişim. Cihaz ekranını hafızaya alma ve hafızadaki kayıtları görüntüleme. Harici yazıcı üzerinden ölçüm sonuçlarını yazıcıya gönderme. Yardım tuşu. Açma /Kapama tuşu Herhangi bir zamanda görünü modu tercihi için tuşlar. Transientler: Dalga formlarını ve motor kalkış akımlarını ve kesintileri görüntüleme (Sadece CA8334B) Harmonikler: Gerilim, akım ve Güç (CA8334B) değerlerinin gösterimi. Lineer olmayan yükler tarafından üretilen harmonik akımlarının gösterimi. Her bir harmoniğin yaratmış olduğu problemlerin analizi (Toprak, iletken ve motorlardaki ısınma) (CA8334B ) Dalga formaları; Akım, Gerilim veya Vektörel diyagram gösterimi (Fresnel diyagramı) Sinyal bozulma değerlerinin belirlenmesi. Akım ve Gerilimin değeri ve faz dengesizliklerinin gösterimi. Faz sırası kontrolü. Güç/ Enerji Güç seviyesi ve ilgili parametrelerin gösterimi (Güç faktörü, cosphi ve tanjant) Enerji Sayacı. 4 Quadrant Aktif, endüktif ve kapasitif üretilen/tüketilen ölçümü Kayıt. Bar şeklinde veya dalga şeklinde zaman olarak gösterimi. Şebeke devamlılığı kontrolü. Tüketilen ve üretilen enerjinin yönetilmesi. Harmonik varyasyonların görüntülenmesi. Alarmlar: Konfigürasyonda ayarlanan değerler üzerinden kayıt altına alınan alarmların listesi. Yarı periyot içinde şebeke gerilim ve akımlarda meydana gelen kesintinin kaydı. Anlık tüketilen fazla enerji kaydı. Şebeke enerji kalitesi kontrolü. 4 tuş. Ve ile kursor kontrolü ve menü yönetimi. Seçme tuşu Şarj kablosunu ve şebekeden çalışma kablosu takma yeri. IR RS232 iletişim portu. 4 Adet Gerilim ölçüm bağlantı noktası. (Cihaz üstünde) Akım Klampları bağlantı noktası (MN, MN93A, C Klamp, AmpFLEX, PAC) Cihaz koruma klıfı.

6 2.2 LCD Ekran Dalga formlarında ölçülen değerler. Cihazla ilgili önemli parametreler. - Display Modu - Frekans. - Kalan hafıza. - Zaman ve tarih - Pil Göstergesi - Ölçüm Tipinin Seçimi: Tuşlarını kullanarak; RMS: True RMS ölçüm değerleri. THD: Tüm harmonikler için harmonik distorsiyon değeri. CF: Krest Faktörü. Max/Min: Maksimum, Min ve Averaj değerler. Tuşlarına basarak gösterge seçimi. 3U: FazFaz 3V- Faz-Nötr. 3A Akım. L1,2,3 Her faz için ayrı ayrı akım ve Gerilim Tuşlarına anlık değerlerin gösterimi. : Parametrelerin anlık ve devamlı gösterimi. Fresnel diagramı ( Sinyallerin fazör diagramı) Değerlerin güç faktörü, Tan, KF, cos phi, Min, Mx, Var, Harmonikleri, Flicker ve DF parametrelerin ve frekansın ölçüm için akım girişi 1 ve gerilim girişi 1 in ölçülen yere bağlı olması gerekir.

7 2.3 PİL GÖSTERGELERİ Pil Göstergesi ve yüzde göstergesi şarj durumunda yanıp söner. Yüzde değerler pilin ne kadar şarj olduğunun göstergesidir. Cihaz şarj olduğunda şarj durur. Pil kullanılırken değerler sabittir. Yüzde değeri pilin ne kadar dolu olduğunu gösterir. Pil Boş. Pil ilk defa kullanılırken pil göstergesi yanıp söner ve yüzde değerler gösterilmez. Pil yüzde göstergesi için cihazın %100 şarja ulaşması gereklidir. Şarj durumunda bu gösterge yanıp söner. Pil şarj olmadan ilk defa kullanıldığında yüzde gösterilmez. Gösterge yanıp sönmez. Cihazı kullanmadan önce veya pili değiştirdiğinizde şarj etmeniz önerilir. 3. CİHAZI KULLANMAYA BAŞLARKEN. Enerji Analizörünü açmak için açma kapama tuşuna basınız. Cihaz ilk açıldığında cihazın yazılım versiyonu ve seri numarası bilgisini verecektir. Eğer Enerji Analizörü şarja bağlı değilse pillerden çalışacaktır. Cihaz şarja bağlandığında hem pillerini şarj edecek hemde cihaza besleme verecektir. Not: Cihaz kapatma işlemi sırasında herhangi bir kayıt alıyorsa kapatma işlemine dair teyit isteyecektir. 3.1 Enerji Analizörünün konfigürasyonu

8 Cihazı kullanmaya başlamadan önce veya gerekli olduğu zaman ayar yapılmalıdır. Bu konfigurasyon non-volatile hafıza içerisine kayıt olacaktır ve cihaz kapatılsa bile ayar dosyası saklanacaktır. Ayar tuşuna basıldığında aşağıdaki seçenekler karşınıza çıkacaktır. Sırasıyla bu ayarlar; - Tarih/Zaman - Ekran kontrast ve ışık ayarları. - Renkler - Hesaplama parametreleri. - Bağlantı - Akım sensörü - İletişim ayarları - Kayıt ayarları - Alarm ayarları - Dataların silinmesi. - Nominal Frekans Yapacağınız ayarı seçmek için olarak gösterilecektir. Seçtiğiniz ayara girmek için tuşuna basınız. Üzerine geldiğiniz ayar menüsü koyu tuşuna basınız Tarih ve Zaman Ayarı; Değiştirmek istediğiniz ayara olarak gösterilecektir. tuşu ile ulaşabilirsiniz. Üzerine geldiğiniz değer koyu tuşu ile değerleri değiştiriniz.

9 Ayarları yaptıktan sonra dönecektir. tuşu ile ayarları onaylayın. Sistem tekrar ayar ekranına Not: Tarih ve Saat gösterim şekilleri ayarlanabilir Ekran kontrastı ve ışık ayarı. Karşınıza iki bargraf çıkacaktır. değiştirin ve son olarak tuşu ile isteğiniz ayara geliniz tuşu ile ayarı tuşu ile onaylayın. Cihaz tekrar ayar menüsüne dönecektir. Not: Cihazın fabrika ayarlarında görüntü silik olabilir. Bu ayarları istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz Renkler. tuşu ile isteğiniz ayara geliniz tuşu ile ayarı değiştirin ve son olarak ile onaylayın. Cihaz tekrar ayar menüsüne dönecektir tuşu Hesaplama parametreleri. Reaktif Enerjinin hesaplamasında harmonikli veya harmoniksiz hesap yönteminin seçimi için kullanılmaktadır. Hesaplama yöntemini tuşu ile seçip tuşu ile onaylayınız.

10 3.1.5 Bağlantı. Cihazın bağlantı tipini ve tuşları ile seçip tuşu ile onaylayınız. Tek fazlı veya iki fazlı ölçme sisteminde nötr akımları ölçülmez ve gösterilmez. 3 tel, 3 faz sistem şeklinde; 1- Üçgen bağlı sistemlerde; Sadece güç toplamları gerçek durumu temsil eder. 2- Yıldız bağlı sistemlerde; Nötr akımı hesaplanmaz. Nötr akımı hesabı için veya faz başına güç hesaplaması için nötr referansı gereklidir.

11 4 Tel üç faz sistemde; Nötr akımları hesaplanır, değeri ve dalga şekli gösterilir. Her bağlantı şeklinde V1 Gerilim girişi 1 sisteme bağlı olmalıdır. Zira ekran bu gerilim girişine senkrondur ve frekans değeri V1 üzerinden hesaplanır Akım Sensörü ayarları. MN93A probu kullanıldığı durumda bu prob mevcut akım trafolarının sekonderinden ölçüm yapabildiğinden dolayı akım trafosu oranları cihaza tanıtılmalıdır. Cihaza akım problarını cihazı açmadan önce bağlayınız. Enerji Analizörü bağlanan akım probunu otomatik olarak açıldığında tanıyacaktır. Akım problarını cihazdan ayırmadan önce cihazı kapatınız. Akım problarını kablolardan çekerek değil bağlantı jacklerinden çekerek çıkartınız.

12 3.1.7 İletişim Ayarları İletişim ayarlarını 300,2400,4800,9600,19200,38400,57600 ve olarak ayarlayabilirsiniz. Software bağlantıların PC ve cihazın aynı olması gereklidir Kayıt. Cihazda 4 değişik kayıt tipi oluşturulabilir. tuşu ile kayıt konfigürasyonun seçebilirsiniz. tuşu ile kayıt yapılmak istenen parametre üstüne geliniz. tuşu ile cihazın bu parametreyi kayıt edip etmeyeceğiniz ayarlayınız. Kayıt edilecek parametrelerin noktaları dolu olarak gösterilir. Tuşu ile ayarları kayıt ediniz. ;Tekli harmonikler seçilmez ise tüm harmonikler kayıt altına alınır. Hangi konfigürasyonun ne kadar aralıkla kayıt altına alınacağı kayda başlamadan önce belirlenecektir. Bu ayar menüsü hangi parametrelerin kayıt altına alınacağı ile ilgilidir Alarmlar. Bu ayar menüsünden parametrelerin alarm değerleri belirlenmektedir. ( Bu alarmların cihazda kayıt altına alınması veya alınmaması için cihaz normal şekilde çalışırken basarak aktive edilmektedir. - Alarm programlama; tuşuna

13 İlk kolumn bu alarmın aktive edilip edilmemesi ile ilgilidir. Alarm olarak kaydetmek istediğiniz değerleri ON yapınız. İkinci kolumn alarm numarası, 3.kolumn alarm alınacak değer, 4. kolumda 3L: 3 fazı aynı anda alarm izleme, N Nötr alarmı, toplam güç yakalama, 3 faz kaydında ortalama değeri belirtir. 5. Kolumda büyük veya küçük değeri atanır. Örneğin <210V altına geldiği anda alarm değeri. 6. Kolum hangi süreden sonra bu değerin alarm olarak kayıt altına alınması değerini ayarlar. Örneğin toplam güç 15dk dan sonra 20kW üstünde olursa.. Hysteresis yüzde değeri; Alarm durumun hangi yüzde değerinden sonra normal durum olarak algılanacağı bilgisi atamak içindir. Örneğin gerilim alarm değeri <200V olarak ayarlanıp %1 hysteresis değeri ayarlandığı durumda cihaz 200V un altında ölçüm yaptığı anda bunu alarm değeri olarak kayıt altına alır. Alarm durumunda çıkması için gerilimin 200V +%1 yani 202 V olması gerekir. Not: Alarm değerleri atamak bir sistemi analizde en etkili yöntemlerden biridir. Bu sayede sisteminizde ne kadar süre ile hangi tarihte hangi limit dışı olaya maruz kalma bilgisi alınabilir. Not 1 : Atanan parametrenin durumun OFF olarak seçilmesi durumunda; Daha önce bu ayarı yapıp ON yapıp kayıt yaptı iseniz bu alarmlar memory de kalır ancak gösterilmez. Tekrar gösterim için ON yapılması gerekir. Not 2: Sadece Vrms, Urms ve Arms değerleri için 1/100saniye süre ataması yapılabilir. tuşu ile parametreleri ve alanları değiştirebilir ayarları sisteminize ve isteğinize göre yaptıktan sonra dönebilirsiniz. tuşu ile ayar yapabilirsiniz. Tüm onaylayarak ayar menüsüne geri

14 Dataların Silinmesi. (Clearing Data) Cihazda hafızanın silinmesi istenmesi durumunda aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Yes: Evet seçildiğinde cihaz ana ayarlanıra geri dönecektir ve aşağıdaki datalar silinecektir. - Tüm algılanan alarmlar - Ekran fotoları - Yakalanan tüm transientler (CA8334 sadece) - Tüm parametre kayıtları. Tüm dataların siline işlemi bittiğinde cihaz kendisini otomatik olarak kapatacaktır Frekans ayarı. Cihazın ayarlarını 50Hz ve 60Hz olarak ayarlayınız. 60Hz ile 50Hz sistemi ölçmeniz durumda cihaz hatalı ölçüm yapacaktır.! Ayarı yaptıktan sonra dönebilirsiniz. tuşu ile ayar menüsüne

15 4.LCD EKRAN MENÜLERİ VE GÖRÜNÜMLER. 4.1 DALGA FORMU MODU; Tuşuna basılması durumunda aşağıdaki ekranlar görünecektir. Ayarlanan ölçümleme tipine göre tek faz, iki faz, 3 faz, 3faz-nötr değer ve dalga formları görüntülenecektir. Ekranın sağ tarafında belirtilen 3U (Faz-Faz), 3V Faz-Nötr, 3A 3 faz akım değerlerinin ekranda görüntülenmesi sağlayacaktır. L1,L2,L3 ise sırasıyla gerilim ve akımın her faz için ayrı gösterilmesini sağlar. Görüntülenmek istenen değer için kullanılır. tuşu ile dalga formalarının içinde hareket ederek anlık değerler görüntülenebilir. tuşları ile RMS, THD, CF, max/min, değerler ve fazor diagram görüntülerine geçiş yapılabilir.

16 3 faz, faz-faz arası RMS gerilim gösterimi. 3 faz +Nötr akımlarının gösterimi.

17 Gerilimde harmonik bozulma THDU değerlerinin gösterimi. Maksimum, averaj ve min değer gösterimi. Peak (pik) değerler her 250msn update olur ancak her 1 sn de hesaplanır. Max, AVG,Min değerler cihaz on yapıldıktan sonra hesaplanır ve kapatıldığında hesap sona erer. Bir diğer değişle sadece ölçümleme yapılan zaman aralığındaki değerleri gösterir. Bu değerleri kayıt altına almak için ekran resmini kayıt altına alabilirsiniz. Not: Max ve Min değerler her 10msn değerler aralığında hesaplanır.averaj değerler her 1 san. Aralığında hesaplanır. Bu değerler her 250msn de yenilenir.

18 Akım değerlerinin değer olarak gösterim ekranı. Not: - KF : K faktörü değeri sadece akım ile ilgilidir. - 3V- Fliker sadece kısa dönem flicker olarak hesaplanır. - DC akımlar sadece PAC93 Akım probları ile ölçülebilir. Phasör Diagram Gösterimi. Değeri 1.fazla2.faz arasındaki faz açısı, 23 2.faz ile 3.faz arasında açı, 31 3.faz ile 1.faz arasında açı değerini verir. Unbalance değeri; Gerilim veya akım dengesizliği yüzdesini gösterir.

19 4.2 HARMONIK GÖSTERİM EKRANI tuşuna basıldığında cihaz harmonik gösterim ekranını gösterecektir. Bu ekranda aşağıdaki fonksiyon tuşları mevcuttur. Gerilim Akım. Görünür Güç Faz Faz gerilim. ve veya Yaklaştırma ve uzaklaştırma tuşları (%2, ) da harmoniklerin gösterimi. Tepede yer alan değerler gerilim tuşu ile hareket edilerek her derece için harmonik yüzdesi, RMS değeri ve fundemantale göre açısı görüntülenebilir. 25. harmoniğe gelindiğinde harmonik gösterim ekranı ortaya çıkacaktır. 0.derece DC bileşeni temsil eder.

20 (akım ) harmonik gösterimi. tuşu ile 3 faz aynı anda görülebileceği gibi her faz ayrı ayrı da görüntülenebilir. Yukarıda belirtilen değerler akım harmoniğinin temel bileşene göre yüzdesi, RMS değeri ve faz açısı bilgileri alınabilir. Max ve Min değerler resetlenir. cursor pozisyonu değişince de harmonik gösterimi. (Sadece CA8334) yayılan harmonikleri temsil eder. Negatif görünenler üretilen, positif görünenler alınan harmonik güçlerini temsil eder.

21 CA8334 Serisinde expert harmonik modu. tuşunu kullanarak + veya modunu seçin. Birinci kolumda negatif etkili harmonikler hesaplarınır. İkinci kolumda nötr hattından akan harmonikler Üçüncü kolumda positif etkili harmonikler hesaplanır. Bu sayede harmoniklerin nötr hattındaki ısınma ve dönen makinalardaki etkileri hesaplanabilir.

22 4.3 GÜÇ/ ENERJI MODU modu ile Güç Enerji (sayaç) moduna geçilir. Bu mod sayesinde; - Aktif Enerji hesaplanması: Üretilen ve tüketilen ( negatif ve positif) - Reaktif Güç hesaplaması : Kapasitif veya Endüktif. - Görünür Güç hesaplaması. Enerji hesaplaması başlar. Ekran sol üst köşede tarih ve zaman belirir. Enerji hesaplaması durur. Ekran sağ üst köşede tarih ve zaman belirir. Sayacı sıfırlamak için. Üretilen veya tüketilen Enerji Gösterimi.

23 tuşuna basıldıktan sonra hesaplama durur. Bu noktadan sonra basılıp değerlerin sıfırlanması ve tekrar ölçümleme yapılacak ise gereklidir. PF tuşu ile Güç faktörü, Cosphi ve Tanjant değerleri görüntülenecektir. Not: 4 Bölgeli ölçümde güç yerleşimleri Produced: Üretilen Consumed: Tüketilen Import: Alınan Export: Verilen. tuşuna tuşuna basılması

24 4.4 TRANSIENT MODU (Sadece CA8334B ) Bu tuşa basrak transient ölçüm moduna geçilir. Transient modunda durum dalga formları şeklinde de kaydedilir. Tüm 6 altı kanalda transientler hafızada saklanabilir. 50 Transient i hafızaya almak mümkündür. Yeni bir transient kaydı için arama programlaması. Hafızadaki transientleri ekrana getirir. Yakalanan transientleri siler. Aşağıdaki ekran başlatılmış ise moduna basıldığı zaman ortaya çıkar. Eğer zaten bir kayıt modu ile kayıt durdurulabilir. Slots Available: Hafızada kaç transient durum için boş alan bulunduğu gösterilir. Transient aramaya başlama ve durma. Tuşu ile değiştirilmek istenen parametreler seçilir ve şekilde ayarlanır. ile parametreler istenen Değerleri transient olarak durumun anlaşılması için gerekli ayardır. Threshold değerleri %1, %2, %5,%10,%20,%50, %100 olarak ayarlanabilir. Bu değerlerin akım ve gerilim için hangi değerlere tekabül ettiği bilgisi aşağıda tablo şeklinde verilmektedir. tuşu ile yapmış olduğunuz değerleri onaylayın.

25 moduna basıldığındadaha önceden kayıt altına alınan transientler incelenebilir ve aşağıdaki ekran gösterilir. Transient algılama mantığı; T: değeri akım ve gerilim için atanan yüzdesel +/- limit değerin temsil eder. S(t) T peryodik sinyale ve L seçilen aralığın yarı-genişliğine bağlıdır. Dolayısıyla eğer herhangi bir transient durumu o an söz konusu değilse S(to) değeri transient durumu kayıt başlatma değeri olarak kabul edilir. Aşağıda kayıt edilmiş bir transient durumunu incelerken (akım)gelen ekrandır.

26 Transient kayıtları 4 peryot olarak 256 örnek/peryot olarak kayıt altına alınmaktadır. 1 peryot olay önce 3 peryot olay sonrası durumunu göstermektedir. Transient olaylarda tarih ve zamanda kayıt altına alınır. Gerilim Transient kaydı; modu ile birönceki ekrana dönülebilir. Bir faz akım ve gerilim aynı anda gösterim için L1 moduna gelmeniz gerekmektedir.

27 Bu sayede bu transientin meydana geldiği anda gerilimde veya akımda bozulma yaşanıp yaşanmadığı kolay bir şekilde anlaşılabilir. tuşları ekranda görüntülenecek peryot sayısını belirler. 4,2 veya 1 peryot. Kayıt altına alınan tüm transientler daha sonra QualiStarView programını kullanan PC ye aktarılıp incelenebilir. 4.5 ALARM MODU: Tuşuna basarak alarm modu ekranı görüntülenecektir. Alarm algılama limit değerlerini değiştirmek için gereklidir. modunda alarm setupları yapılması Alarm algılama modunu çalıştır. Alarm algılama modunu durdur. Kayıt altına alınan tüm alarmları siler. Üst bargrafta görünen şekil alarm hafızasının doluluk göstergesidir.

28 L1,L2,L3 değeri hedeflenen alarm kayıt fazını gösterir. Not: Cihaz 4096 Alarmı kayıt altına alabilir. Tüm alarmlar PC ye aktarılıp yazılımla inceleme yapılabilir. W, VAR, PF, DPF ve TAN olarak kayıt altına alınan değerler salt değerlerdir. Not 2: Alarm modunu aktif hale getirirken cihazı başka amaçlar içinde kullanılabilirsiniz. Dolayısıyla bu ekranda beklemeniz gerekmez. 4.6 KAYIT MODU Tuşü ile kayıt modu ekranına geçilir. Kayıt altına alınacak değerleri belirlemek için tuşu ile setuplardan ayar yapınız. Ayrı ayrı 4 adet farklı kayıt parametreleri oluşturulabilir. Belirlenen konfigurasyonda kayıda başla. Kayıt edilmiş değerleri ekrana getirir Kaydı sil. Kaydı durdur. Tuşu ile konfigurasyonlar arasında geçiş yapılır. Tuşları ile tarih, zaman, dosya ismi ve kayıt edilme aralığı değiştirilir. Tuşu ile değerler onaylanır. Kayıt aralıkları 1s,5s,20sn ve 1dk,2dk,5dk,10 veya 15 dk olarak ayarlanabilir. Not: Başlama ve bitiş zaman zaman aralığı otomatik olarak sekilecek kayıt aralığına göre ayarlanır. Cihaz mevcut hafıza durumunu dikkate alarak bu hesaplamaları yapar ve hafızanın yeterli olmadığı durumlarda not enough memory hafıza yeterli değil uyarısı yapar. Tuşuna tekrar basılarak veya tuşu ile hafızadki kayıtlar görüntülenebilir.

29 Bu ekrandan istenen kayıt incelenebileceği gibi istenmesi durumunda hafızadan tuşu ile silinebilir. Not: Hafızaya halen kayıt altına alınan dosyada tuşuna basılarak gerçek zamanlı görüntülenebilir. ( Bu durumda zoom ve cursor fonksiyonu kullanılamaz) Hafıza kayt altına alınan değerlerin gösterimi. Ekrandan kayıtlı dosyayı seçiniz ve örnek olarak Vrms e bastığınız aşağıdaki ekran gelecektir.

30 Kayıt süresindeki ortlama güç.

31 Ortalama güç ekrarnın belli değer seçilip sonraki kwh değer hesaplaması yapılacaktır tuşuna basılaması durumunda o andan Not: Tüm datalar PC ye aktarılabilir. ve grafik ekranlarına yaklaştırma ve uzaklaştırma yapılabilir. 4.7 EKRAN KAYDI. Tuşu ekranda o an görünen resmi kayıt altına almak için kullanılır. Model tipine göre 8 veya 12 kayıt yapılabilir. 3sn süre ile basmanız durumunda ekran donar ve ekranda Tuşuna kısa süre <3sn ile basılması durumunda ekrana daha önceden kaydedilmiş ekranlar çıkar. işati ortaya çıkar.

32 Kaydı görüntülemek için önce tuşuna sonra onay tuşuna basabilirsiniz. Kaydı silmek için önce sepet tuşuna sonra onay tuşuna basmanız gerekir. Resim kaydından çıkmak için tuşuna veya herhangi bir fonksiyon tuşuna basınız. Önemli Not: CA8332B ve CA8334B serilerinde hafıza sabittir ve birbirlerinden bağımsızdır. CA8334B serisi için 4 adet hafıza alanı mevcuttur. Bunlar Alarmlar, fotolar, transient durum dalga formu ile kaydı (50 adet) ve Kayıtlar. CA 8332B serisinde ise 3 adet hafıza alanı vardır. Bunlar Alarmlar, Fotolar ve Kayıtlar. 4.8 Yazıcı tuşu göserilen ekranı özel printerdan anında basmak için kullanılır. görüntüyü önce dondurur ve ekran tuşu mevcut görüntüsü belirir. Yazdırma işlemi bitince tekrar bu görüntü ile değişir. Tuşuna yanlışla basılması durumunda tekrar bu tuşa basarak işlemi iptal edebilirsiniz. Yazdırma şeklinin ekranda belirmesi birkaç saniye alabilir. Yazıcı ile bağlantı hızı 19.2kbs dir. Bu cihazlar için özel yazıcı DPU414-SEIKO 4.9 YARDIM tuşu kullacıya seçilen dilde o anki görüntüleme modundaki yardım seçeneklerini sunar. Örnek olarak modundaki yardım ekranı;

33 4.10 QalistarView Software Cihazla birlikte verilen veya sitesinden indirebileceğiniz yazılımı Run setup.exe dosyasından bilgisayarınıza yükleyin. Seri kominikasyonu ayarlayın; - Cihaz üzerinde setup modundan iletişim hızını ayarlayın. - Software üzerinden Options>Communication ekranı üzerinden ayarlayın. Not: Software bağlantı hızı ve cihazın iletişim hızı birbirlerine eşit olmak zorundadır. Bağlantı sağlandıktan sonra Qualistar yazılımı üzerinden Options>Setup Qualistar cihazın setuplarına girip seri iletişimin nasıl çalıştığını görün. Cihazdan PC ye gönderilen bilgiler aşadaki formatlarda kayıt altına alınır; -.mon. Hafıza kayıt -.trs.. Transient kaydı. -.bmp. Ekran resimleri. -.ala. Alarm kayıtları -.per. PC üzerinden data kaydı. -. Trt Gerilim ölçü trafosu kaydı.

34 5- GENEL TEKNIK ÖZELLİKLER; Boyut ve Ağırlık: 240x180x55mm, Pil ile birlikte 2.1kg. AC giriş aralığı V, 50/60hz. Maximum güç : 40VA Pil Tipi NiMH 3500mAh, 9,6V. Pil şarj süresi: Yaklaşık 5 saat. Çalışma sıcaklığı 0-50 derece Pil şarj olurken çalışma sıcaklığı derece. Depolama sıcaklığı: derece (<30gün) derece (30-90 gün), eksi derece 90gün 1 yıl. Çalışma yükseliği m, Depolama mt. Uluslar arası standardlara uyumluluk.(en :2001 göre) Çift Isolasyon Kategori: IV Kirlilik Seviyesi : 2 Gerilim 600V RMS Dahili Kullanım. Uyumluluklar; -

35 6- TEKNİK ÖZELLİKLER 6.1 Cihaz teknik özellikleri.

36

37

38

39

40 7 BAKIM Sadece üretici onaylı cihazları Enerji analizöründe kullanınız. Aksi durumda cihazınızın garantisi geçersiz olacağı gibi cihaza ve kendinize zarar verebilirsiniz. Cihaz AC ye bağlandığı andan itibaren pillerini şarj eder. Pil değişiminde cihazı kapatınız ve pilleri sistemden sökmeden önce en az 1 dk bekleyiniz. Pilleri ateşe atmayınız veya 100derecenin üstüne cihazı ve pilleri maruz bırakmayınız. Pil kutuplarını kısa devre yapmayın. Cihazı hafif ıslak bir besle ve biraz sabun kullanarak temizleyebilirsiniz. Herhangi bir deterjan kullanmayınız. Bezin su damlatmayacak şekilde sıkılmış olması gerekir. Cihazını tam verimli kullanabilmeniz için her yıl veya 2 yılda bir kalibrasyonunu kontrol ettiririniz. Tamir; Cihazda meydana gelebilecek olan garanti içi veya dışı arızalar için adresi ile temasa geçiniz veya web sayfası üzerinden bildirim yapabilirsiniz. SGE Müh: Tel: Fax: Seri No; Cihazların Garanti Takibi Cihazın seri numarasına göre yapılmaktadır.

41 8- Chauvin Arnoux Sipariş ve Yedek Parça kodları;

42

43 SGE Mühendislik Elektrik Otomasyon Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Atakent Mahallesi Mithatpaşa Cad. Princes Plaza No:102 K:3 D: 2 Ümraniye İstanbul Tel: Faks:

MPR-3 SERİSİ ŞEBEKE ANALİZÖRÜ KULLANIM KILAVUZU

MPR-3 SERİSİ ŞEBEKE ANALİZÖRÜ KULLANIM KILAVUZU MPR-3 SERİSİ ŞEBEKE ANALİZÖRÜ KULLANIM KILAVUZU İçindekiler GÜVENLİK VE UYARILAR... 3 Dikkat... 3 Güvenlik... 3 Garanti... 3 İŞLETME KOŞULLARI... 4 GİRİŞ... 5 Genel Özellikler... 5 Uygulamalar... 6 MPR-3

Detaylı

Kullanım Kitapçığı. Versiyon 1 Code No. 20 750 xxx MULTITESTER C.A 6160

Kullanım Kitapçığı. Versiyon 1 Code No. 20 750 xxx MULTITESTER C.A 6160 Kullanım Kitapçığı Versiyon 1 Code No. 20 750 xxx MULTITESTER C.A 6160 APPLIANCE MULTITESTER C.A 6160_SGE Mühendislik - 3 - APPLIANCE MULTITESTER C.A 6160_SGE Mühendislik İçindekiler 1. GENEL TANITIM...6

Detaylı

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08 Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ESİS ENERJİ ve ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş. DUDULLU ORG. SAN. BÖLGESİ ESENKENT MAH. BATURALP

Detaylı

Fluke 43B. Güç Kalitesi Analizörü. Uygulama Kılavuzu

Fluke 43B. Güç Kalitesi Analizörü. Uygulama Kılavuzu Fluke 43B Güç Kalitesi Analizörü TR Nisan 2008 2008 Fluke Corporation, Tüm hakları saklıdır. Hollanda'da basılmıştır. Tüm ürün adları, ilgili şirketlerin ticari markalarıdır. Fluke 43B SİPARİŞ VERME VE

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA

KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA AG SD 71 Doküman Y. No:1 Rev:0 AG SD 71 Rev. No:0 Rev. Tarihi:20.05.2014 Yayın No:1 3 KILAVUZ HAKKINDA Kılavuz

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

SENTRON. Enerji analizörü SENTRON PAC4200. Giriş 1. Emniyet bilgileri 2. Açıklama 3. Görev planlaması 4. Montaj 5. Bağlantı.

SENTRON. Enerji analizörü SENTRON PAC4200. Giriş 1. Emniyet bilgileri 2. Açıklama 3. Görev planlaması 4. Montaj 5. Bağlantı. Giriş 1 Emniyet bilgileri 2 SENTRON Enerji analizörü Sistem kitabı Açıklama 3 Görev planlaması 4 Montaj 5 Bağlantı 6 Devreye alma 7 Kullanım 8 Parametrelendirme 9 Servis ve bakım 10 Teknik Özellikler 11

Detaylı

N89 KULLANMA KILAVUZU

N89 KULLANMA KILAVUZU N89 KULLANMA KILAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara göre cihazınızı çalıştırınız.

Detaylı

ÖLÇÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN YATAK TERAZİSİ 7711. Kullanma Kılavuzu. Tıp, Sağlık ve Wellness. www.soehnle-professional.com

ÖLÇÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN YATAK TERAZİSİ 7711. Kullanma Kılavuzu. Tıp, Sağlık ve Wellness. www.soehnle-professional.com ÖLÇÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN YATAK TERAZİSİ 7711 Kullanma Kılavuzu Tıp, Sağlık ve Wellness www.soehnle-professional.com İÇİNDEKİLER 1. Genel bilgiler S. 3 Kullanım amacı S. 3 CE-İşaretlemesi S. 3 Sınıflandırma

Detaylı

SENTRON. Enerji analizörü SENTRON PAC4200. Giriş 1. Emniyet bilgileri 2. Açıklama 3. Görev planlaması 4. Montaj 5. Bağlantı.

SENTRON. Enerji analizörü SENTRON PAC4200. Giriş 1. Emniyet bilgileri 2. Açıklama 3. Görev planlaması 4. Montaj 5. Bağlantı. Giriş 1 Emniyet bilgileri 2 SENTRON Enerji analizörü Sistem kitabı Açıklama 3 Görev planlaması 4 Montaj 5 Bağlantı 6 Devreye alma 7 Kullanım 8 Parametrelendirme 9 Servis ve bakım 10 Teknik Özellikler 11

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Energy Logger

Kullanım Kılavuzu. Energy Logger 1730 Energy Logger Kullanım Kılavuzu September 2013 (Turkish) 2013 Fluke Corporation. All rights reserved. Specifications are subject to change without notice. All product names are trademarks of their

Detaylı

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI*

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* TANITIM DÖKÜMANI *Bu dokümanda verilen resim,çizim ve diğer teknik bilgiler cihazların temel ortak özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ve modelden modele değişiklik

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

DKG-705 JENERATÖR KONTROL CİHAZI, J1939 MOTOR KUMANDA ÜNİTESİ ŞEBEKE İLE PARALELLEME VE DUAL JENERATÖR PARALELLEME ÜNİTESİ

DKG-705 JENERATÖR KONTROL CİHAZI, J1939 MOTOR KUMANDA ÜNİTESİ ŞEBEKE İLE PARALELLEME VE DUAL JENERATÖR PARALELLEME ÜNİTESİ datakom@datakom.com.tr http://www.datakom.com.tr Tel: 0216 466 84 60 Fax: 0216 364 65 65 DKG-705 JENERATÖR KONTROL CİHAZI, J1939 MOTOR KUMANDA ÜNİTESİ ŞEBEKE İLE PARALELLEME VE DUAL JENERATÖR PARALELLEME

Detaylı

Televizyon Kullanma Kılavuzu AL40L 5431 4B

Televizyon Kullanma Kılavuzu AL40L 5431 4B Televizyon Kullanma Kılavuzu AL40L 5431 4B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Bu ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Topraklama Ölçüm El Kitabı

Topraklama Ölçüm El Kitabı Toprak Direnci ve Toprak Özgül Direnci Ölçüm Test Cihazları 2013 - Ed. 01 Topraklama Ölçüm El Kitabı www.sge.com.tr Toprak direnci ölçümü Toprak elektrodu ve topraklama sistemleri binalarda ve endüstriyel

Detaylı

TYPE TEST OIML R76/EN45501

TYPE TEST OIML R76/EN45501 TYPE TEST TYPE TEST OIML R76/EN45501 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 2. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 3. SERTİFİKALAR... 6 3.1. Yönetmelikler ve Standartlar... 6 4. AÇIKLAMALAR... 7 4.1. Kurulum, Çalıştırma

Detaylı

Cihazı ilk kez kullanımdan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Bu üründen en iyi sonuçları almak ve en üst düzeyde güvenlik esastır.

Cihazı ilk kez kullanımdan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Bu üründen en iyi sonuçları almak ve en üst düzeyde güvenlik esastır. KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Genel bilgiler......... Uyarılar............ Navlun, ambalaj ve depolama... Kullanma talimatı...... Ürünün tanıtımı...... Aksesuarlar......... Temizlik......... Çalıştırma.........

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu

PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu Model numarası: VS14937 Uygunluk Bilgileri FCC Beyanı Bu cihaz FCC Yönetmeliğinin 15. bölümüne uygundur. Kullanımı aşağıda belirtilen iki koşula bağlıdır: (1)

Detaylı

28 II Ex. Kullanım Kılavuzu. True-rms Digital Multimeter

28 II Ex. Kullanım Kılavuzu. True-rms Digital Multimeter 28 II Ex True-rms Digital Multimeter Kullanım Kılavuzu November 2011 (Turkish) 2011 Fluke Corporation. All rights reserved. Specifications are subject to change without notice. All product names are trademarks

Detaylı

PowerLogic PM1000 serisi Enerji analizörleri

PowerLogic PM1000 serisi Enerji analizörleri PowerLogic PM1000 serisi Enerji analizörleri Kullanım Kılavuzu PLSED309039TR 08/2010 Tehlike Kategorileri ve Özel Simgeler Bu talimatları dikkatle okuyun ve cihazı kurmayı, çalıştırmayı ve cihazın bakımını

Detaylı

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU WinEKG Pro T e k n o l o j i Ü r e t i r Gersan Sitesi 656. Sok. No: 45 Ergazi, 06370 ANKARA Tel: +90 312 257 0477

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Nitro için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Nitro için geçerlidir. nitro Bu kullanma kılavuzu Piranha Nitro için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu 0850 250 40 30 iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar

Detaylı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Kopyalama Referansı" içindeki Güvenlik Bilgisi kısmını okuduğunuzdan emin olun. Giriş Bu kılavuz,

Detaylı

ALTAY SERİSİ A.C MOTOR HIZ KONTROL

ALTAY SERİSİ A.C MOTOR HIZ KONTROL ALTAY SERİSİ A.C MOTOR HIZ KONTROL ALTAY SERIES A.C MOTOR SPEED CONTROL www.medelelektronik.com MEDEL Elektronik Elektrik Makina Demiryolu Araçları Üretimi ve Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. Rev 1.0 HIZLI

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı