Programı indirebilmek için. İndirme Adresi : ftp1.kalemyazilim.com Kullanıcı Adı : teknik Kullanıcı Şifresi : kinket

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Programı indirebilmek için. İndirme Adresi : ftp1.kalemyazilim.com Kullanıcı Adı : teknik Kullanıcı Şifresi : kinket"

Transkript

1 KTPOS,Kalem Yazılım firmasının yazmış olduğu satış konsolu programıdır.program bağlı olduğu (Uyumlu) arka ofis programından gönderilen ürün,cari,kasiyer,promosyon vs. bilgileri alarak dokunmatik ekranda veya normal PC üzerinde çok basit ve hızlı satış yapılabilmesi için tasarlanmıştır.barkodlu veya barkodsuz ürünlerin kolaylıkla satışı yapılabilmektedir.genel özellikleri aşağıda sıralanmıştır. Barkodlu ve Barkodsuz ürünlerin satışı Peşin, Kredi Kartı ve Cari Satış İmkanı Kolay kullanım Hızlı Satış Müşteri kartı oluşturma Stok takibi Fiş tanımlama ve kasada fiş tahsili Ürüne sınırsız barkod tanımlama 3000 tane PLU Tuşu ( Kolay kullanım tuşu ) Kasiyer Tanımlama Genel İskonto, Tutar İskonto, Satır İskonto tanımlama Dövizli Satış Fonksiyon tuşları tanımlama Fatura Yazdırma Ürünleri gruplandırma ve grup çağırarak çok kolay ve hızlı satış Kasa durumunu online görme ( Peşin, Kredi Kartı, Cari Satış ) Müşteriye kredi limiti uygulama Fiyat türleri oluşturma Müşteriye puan verme Departman grubu tanımlama ve bu gruplara indirim verme Müşterileri belli gruplara ayırma ve bu gruplara indirim tanımlama Programı indirebilmek için İndirme Adresi : ftp1.kalemyazilim.com Kullanıcı Adı : teknik Kullanıcı Şifresi : kinket Santawin Klasörünün altında TPOS.RAR buradaki exe yi indirip.bilgisayarınızdaki D,C sürücüsüne TPOS adında bir klasör açın ve rar dosyasının içerisindeki exe yi klasörün içerisine çıkartın.çıkarttıktan sonra exe ye çift tıklayarak çalıştırın.program ihtiyacı olan klasör ve DLL dosyalarını otomatik oluşturacaktır.ve size aşağıdaki uyarı penceresi gelecektir.(programın kullanılacağı her terminal için Kalem Yazılım firmasından lisans alınması gerekmektedir) TPOS.RAR dosyasını indirdiğiniz yerde KASIYER.RAR dosyasını da bilgisayarınıza indirip.d,c sürücüsüne açmış olduğunuz TPOS klasrünün içerisindeki DATA klasörünün içine kopyalayıp RAR dosyasından çıkarıp mevcut dosyalarla değişmesini sağlayın

2 Kullanıcı eklemek için "Kullanıcı kayıtlı değil...kaydedecek misiniz?" uyarısına evet dediğiniz zaman sistem size bir giden şifre üretecektir. 1.Terminale kurulum yapılıyorsa terminal numarası 1 olmalıdır. 2.Terminale kurulum yapılıyorsa terminal numarası 2 olmalıdır.her farklı terminal kurulumlarına terminal numaralıda değişik şekilde verilmelidir. Giden şifreyi Kalem Yazılım firması ile görüşerek sekreter hanıma telefon yada mail yolu ile ilettiğiniz takdirde.sizin için bir lisans anahtarı üretip size şifre verecektir.size verilen şifreleri Gelen Şifre 1 ve Gelen Şifre 2 alanına girdiğiniz takdirde terminal için TPOS programı lisanslama işlemini yapmış olacaksınız. Artık program kullanılabilir hale geldiğinden.ktpos.exe sine çift tıklayarak programı açabilirsiniz.

3 FTP1 Adresinden indirdiğiniz kasiyer dosyaları için Kasiyer Kodu : 0001 Kasiyer Şifresi : olarak ayarlanmıştır.kasiyer kodu ve şifrenizi girerek Tamam butonuna tıklayın Giriş yaptıktan sonra karşınıza "Ana Menü" gelecektir. Satış İşlemleri (ENTER) X Raporu (Shift +F2) Z Raporu (Shift + F3) Elle Veri Aktarımı Program Ayarları Fiyat Gör Fiş / Fatura Dizaynı Çıkış (Shift + F12) Öncelikle programın parametrik ayarlarını yapmanız gerekmektedir.bunun için ana menüden Program Ayarları adlı menüye girin.

4 Kasa Ve Klasörler Kasa Kodu : Satış konsolunun kaç numaralı kasa olacağının belirtildiği yerdir.kasa kodu 001,002 olarak 3 haneli sayısal verilmelidir.her kasa birbirinden farklı olmalıdır. Mesaj Dizini : Logo programı ile haberleşme sağlayabilmesi için dosyaların nereden alınacağını belirler.bilgisayarınızdaki D yada C sürücüsüne giderek POSKON adında bir klasör açıp burada yolu tanımlayın. Data Dizini : Logo programı ile haberleşme sağlayabilmesi için dosyaların nereden alınacağını belirler.bilgisayarınızdaki D yada C sürücüsüne giderek POSGENEL adında bir klasör açıp burada yolu tanımlayın. Mesaj Kontrol Periyodu (Sn) : Satış konsolunun yeni bilgileri alabilmesi için haberleştiği dosyaları kaç saniyede bir kontrol edilmesi isteniyorsa mevcut değer değiştirilebilir. Dosya Uzantısı : Logo programı kullanılıyorsa standartta dosya uzantısı alanı DAT olarak bırakılmalıdır. Yazıcı Ve Gösterge Pos Modeli : Satış konsolunun yüklü olduğu PC değil de Inter TPOS 6000 yada 6400 ise Pos modeli seçilmelidir. Fiş yazıcısı : Satıştan sonra çıkacak olan fişlerin hangi yazıcıdan yazdırılacağını ayarlamanızı sağlar. Fatura Yazıcısı : Satıştan sonra fiş değil de fatura yazdırılacaksa fatura yazıcısı tanımlanır. Fiş Dizaynı : Fiş yazıcısı için yapılan dizaynın adı (Ön Değer FIS.DBF Girilmelidir) Fatura Dizaynı : Fatura için dizayn yapılmışsa fatura dizaynının adı girilir. Kopya Sayısı : Yazdırılan fişin birden fazla yazdırılması isteniyorsa değer girilir. Yazdırmaya Hemen Başla : İşaretlendiği takdirde ürünleri okuturken sistem fişi yazmaya başlar.

5 Dos Kod Sayfası Dönüşümü Yapma : İşaretlenirse Dizaynı Windos dizaynı olarak algılar. Yazıcı Türkçe Harf Desteklemiyor : Yazdırırken Fişte İ,Ş,Ü,Ö,Ğ,Ç Gibi Harfler çıkmıyorsa işaretlenmelidir. Dil : Programda mevcut olarak 2 dil vardır Türkçe, İngilizce Farklı bir dil kullanılmak isteniyorsa dil tanımının yanındaki 3 nokta (...) 'ya tıklayarak istenilen dildeki tercümeyi girerek Programın dili değiştirilebilir. Com Port Ayarları Fiş Yazıcısı : Kullanılan fiş yazıcısı Com Port ise Com Port tanımı yapılmalıdır. Fatura Yazıcısı : Kullanılan fatura yazıcısı Com Port ise Com Port tanımı yapılmalıdır. Display : Kullanılan Display'in Com Port tanımı yapılmalıdır. Çekmece : Kullanılan para çekmecesi Port ise Com Port tanımı yapılmalıdır. Diğer Ayarlar Satış Ekranı : Touch Pos olarak kalmalıdır. Varsayılan Evrak : Satış yaparken fiş seçili ise, Cari seçmeksizin fişli satış yapar.eğer fatura seçili ise Cari seçtirerek satış yapmanızı sağlar.son girilen seçili ise bir önceki evrak ne ise aynısı gelir. Puan Harcama : Puan harcarken harcanan değeri carinin puanından mı yoksa puan değerinin karşılığı Para Biriminden mi düşeceğini ayarlamanızı sağlar. Satışta % Puan Sınırı : Cariye satış yaparken maksimum alabileceği puan belirlenir. Son Belgeno (Fatura) : Faturalı satışların belge numaralarını belirli bir başlangıçtan itibaren otomatik arttırabilmek için belirtilen alan. Yazdırırken Sor : Yazdırma işlemi yapılacağı zaman kullanıcıya Fatura için belge numarası sorar. Bilgisayarı Kapat : Programdan çıkıldığı zaman bilgisayarı kapatır. Fiş/Fatura Yazdırırken Sor : İşaretli ise satış bittikten sonra "Yazdırmak İstiyor musunuz?" diye uyarı gelir tamam denirse fişi yazıcıya gönderir.işaretli değilse her kapatılan satışı yazıcıya gönderir.

6 Ekranı 800x600 Çalışmaya Zorla : işaretli ise windows ekranı 800x600 formatında değilse bile otomatik o formata alır ve programın tam ekran çalışmasını sağlar Fişte Dipnot : Fişlere dipnot yazdırılmasını sağlar Faturada Açık Kapalı Sor : Carilere satış yaparken (FATURA) veresiye satış var ise işaretlendiği takdirde satış esnasında belgenin açık mı (Veresiye) yoksa kapalımı (Ödenmiş) seçilmesini sağlar. Faturada Zorunlu Cari Hesap : Faturalı satışlarda kasiyerlerin işleme başlamadan önce cari hesap seçmeleri sağlanır. X Raporu Kasiyerlerin vardiya değişimlerinde ne kadar satış yapıldığının gördükleri rapordur.günde birden fazla alınabilir İlk tarih son tarih girilerek hangi kasiyerin raporu alınacaksa kasiyer kodu girilip Tamam butonu tıklanır. Rapor da tarih,saat,kasiyer kodu,kasa kodu ve satış bilgileri yer alır.istenirse yazdırılabilir.

7 Z Raporu Günde 1 kere alınmalıdır.akşam kasada satış bittiği zaman Saat 23:59 dan önce alınmalıdır. İlk tarih son tarih girilerek Tamam butonu tıklanır. Rapor da tarih,saat,kasiyer kodu,kasa kodu ve satış bilgileri yer alır.istenirse yazdırılabilir. Elle Veri Aktarımı Kasa 1 tam gün boyunca bağlantı yokta çalışırsa arka tarafa satış dosyalarını gönderemez,yada eksik gönderir bu durumda elle veri aktarımı menüsüne gelerek satış dosyalarının tarih aralığında yeniden aktarılması sağlanır. Fiş/Fatura Dizaynı Fiş yada faturanız için dizayn yapabilmenizi sağlar.dos ve windows olarak 2 çeşit dizayn tipi vardır. Dizayn Parametreleri Başlık Hareket Sayfa Sonu Rapor Sonu Olarak 5 ana guruba ayrılır.

8 Dizayn Parametreleri Direk Yazdır : Dos formatında yazdırmanızı sağlar. Windows Yazdır : Windows formatında yazdırmanızı sağlar. Dos Kod Sayfasına Dönüştür : Direk yazdır seçeneği işaretli ise parametre işaretli gelir. Baskı Ön İzleme : Windows yazdır seçeneği işaretli ise Bask Ön İzleme parametresinin işaretlenmesi halinde yazıcıya bilgi gönderilmeden baskı ön izleme şeklinde ekrana gelir. Font : Yazı tipi karakterleri font seti seçmenizi sağlar. Dizayn Dosya Adı : Fiş dizaynı için istenilen dosya adı girilir. Hareket Satır Sayısı : Bir fişte kaç satır hareket yazılacağı bilgisi girilir. Satır Boyu : Bir satıra kaç karakter girileceği yazılır. (1 karakter 1 mm) Sayfa Boyu : Bir sayfanın boyunun kaç, Dos formatında CM Windows formatında MM olacağını belirtir.windows formatında boş bırakılırsa otomatik A4 boyutunu algılar. Sayfa Eni : Bir sayfanın eninin kaç, Dos formatında CM Windows formatında MM olacağını belirtir.windows formatında boş bırakılırsa otomatik A4 boyutunu algılar. Başlık

9 Dizaynı yapılan fiş yada fatura için başlıkta hangi alanların çıkarılacağını ayarlamanızı sağlar.ekle diyerek alan eklemesi yapabilirsiniz. Alan : Kullanıcı tanımlı seçili ise İçerik hanesine istenilen açıklama girilebilir.seçili değilse tanımlı alanlardan tanım yapılır. İçerik : Alan hanesi kullanıcı tanımlı ise istenilen açıklama bilgisi girilir. Örn : Ürün Adı Satır : Eklenen alanın kaçıncı satırdan başlayacağının girildiği yerdir. Sütün : Eklenen alanın kaçıncı sütundan başlayacağının girildiği yerdir. En : Eklenen alanın en oranın ne olacağının girildiği yerdir. Boy : Eklenen alanın boy oranının ne olacağını girildiği yerdir. Format : Eklenen alanın hangi formatta yazılacağının girildiği yerdir.örn : parasal alanlar için ##,###,###.### Gibi Font : Eklenen alanın yazı tipi karakter font setinin ayarlanabileceği yerdir. Hareketler

10 Dizaynı yapılan fiş yada fatura için Harekette hangi alanların çıkarılacağını ayarlamanızı sağlar.ekle diyerek alan eklemesi yapabilirsiniz. Alan : Kullanıcı tanımlı seçili ise İçerik hanesine istenilen açıklama girilebilir.seçili değilse tanımlı alanlardan tanım yapılır. İçerik : Alan hanesi kullanıcı tanımlı ise istenilen açıklama bilgisi girilir. Örn : Ürün Adı Satır : Eklenen alanın kaçıncı satırdan başlayacağının girildiği yerdir. Sütün : Eklenen alanın kaçıncı sütundan başlayacağının girildiği yerdir. En : Eklenen alanın en oranın ne olacağının girildiği yerdir. Boy : Eklenen alanın boy oranının ne olacağını girildiği yerdir. Format : Eklenen alanın hangi formatta yazılacağının girildiği yerdir.örn : parasal alanlar için ##,###,###.### Gibi Font : Eklenen alanın yazı tipi karakter font setinin ayarlanabileceği yerdir. Sayfa Sonu

11 Dizaynı yapılan fiş yada fatura için Sayfanın sonunda hangi alanların çıkarılacağını ayarlamanızı sağlar.ekle diyerek alan eklemesi yapabilirsiniz. Alan : Kullanıcı tanımlı seçili ise İçerik hanesine istenilen açıklama girilebilir.seçili değilse tanımlı alanlardan tanım yapılır. İçerik : Alan hanesi kullanıcı tanımlı ise istenilen açıklama bilgisi girilir. Örn : Ürün Adı Satır : Eklenen alanın kaçıncı satırdan başlayacağının girildiği yerdir. Sütün : Eklenen alanın kaçıncı sütundan başlayacağının girildiği yerdir. En : Eklenen alanın en oranın ne olacağının girildiği yerdir. Boy : Eklenen alanın boy oranının ne olacağını girildiği yerdir. Format : Eklenen alanın hangi formatta yazılacağının girildiği yerdir.örn : parasal alanlar için ##,###,###.### Gibi Font : Eklenen alanın yazı tipi karakter font setinin ayarlanabileceği yerdir. Rapor Sonu

12 Dizaynı yapılan fiş yada fatura için Sayfanın sonunda hangi alanların çıkarılacağını ayarlamanızı sağlar.ekle diyerek alan eklemesi yapabilirsiniz. Alan : Kullanıcı tanımlı seçili ise İçerik hanesine istenilen açıklama girilebilir.seçili değilse tanımlı alanlardan tanım yapılır. İçerik : Alan hanesi kullanıcı tanımlı ise istenilen açıklama bilgisi girilir. Örn : Ürün Adı Satır : Eklenen alanın kaçıncı satırdan başlayacağının girildiği yerdir. Sütün : Eklenen alanın kaçıncı sütundan başlayacağının girildiği yerdir. En : Eklenen alanın en oranın ne olacağının girildiği yerdir. Boy : Eklenen alanın boy oranının ne olacağını girildiği yerdir. Format : Eklenen alanın hangi formatta yazılacağının girildiği yerdir.örn : parasal alanlar için ##,###,###.### Gibi Font : Eklenen alanın yazı tipi karakter font setinin ayarlanabileceği yerdir.

13 Satış İşlemi Satışların yapıldığı ana ekrandır.

14 Üst Bölüm Satış : Barkod girilerek ürünün satışının yapılması sağlanır. 1x : Okutulacak ürün birden fazla ise girilen miktarın kaç olduğunun gözüktüğü yerdir. Müşteri : Satıştan önce bir cari seçilmiş ise üstteki kutucukta Müşterinin kodu,altındaki kutucukta adı,solundaki kutucukta da müşterinin varsa puanı gözükür. İşlem : Satır sıra sayısını yazar Barkod : Satılan ürünün barkodunu gösterir. Stok Cinsi : Satılan ürünün açıklamasını gösterir Miktar : Satılan ürünün kaç adet satıldığını gösterir. Birim : Satılan ürünün hangi birim üzerinden satıldığını gösterir. Fiyatı : Satılan ürürünün 1 birim üzerinden fiyatını gösterir % : Satılan Ürünün KDV oranını görüntüler Tutarı : Satılan ürünün tutarını gösterir S.P.ÜST. : Müşteriye ödenecek para üstünün gösterir. İPT.T : İptal edilen ürünlerin toplam tutarını gösterir. İSK. % : Yüzdesel olarak yapılan indirimlerin tutarını gösterir. İSK.T. : Tutarsal olarak yapılan indirimlerin toplam tutarını gösterir. ÜRÜN İSK. : Ürünlere yapılan indirimlerin toplamını gösterir. KDV : Toplam KDV tutarını gösterir. TOPLAM : Toplam tutarı gösterir. Plu Tuşları Logo'dan gönderilen program.dat dosyasındaki PLU tuşları gelecektir.bu tuşlar barkodu olmayan ürünleri için tıklayarak kolayca satış yapabilmenizi sağlar.bir sayfada 16 adet tuş vardır butonuna tıklayarak sayfalar arası geçiş sağlanabilir

15 Menü Tuşları Ürün : Barkodu bilinmeyen ürünlerin adıyla yada seçerek satış yapabilmenizi sağlar. Barkod :Barkodunu yazarak arayarak ürünü bulup seç dediğinizde o ürünün satışını yapabilirsiniz. Ürün Adı : Ürünün adını yazarak ürünün bulup seç diyerek satışı yapabilmenizi sağlar. Cari : Kartı olmayan müşterileri müşteri listesinin açarak arama yapmanızı ve bulunan cariyi seçmenizi sağlar

16 Adı / Unvanı : Müşterinin adını yada firma unvanını yazarak müşteriyi bulmanızı sağlar. Kodu : Müşteri kodunu yazarak müşteriyi bulmanızı sağlar. Adresi : Biliniyorsa müşterinin kayıtlı adresini yazarak bulmanızı sağlar. Menü (F4) : Evrak Beklet Shift + F2 : Yapılan satışı bekletmeye alır. Evrak Getir Shift + F3 : Bekletmeye alınan evrakı görüntüler ve tekrardan satış yapılabilmesini sağlar. Belge İptali Shift + F4 : Yapılan satışı komple iptal eder. İade Fişi Shift + F5 : Gider pusulası,iade fişi almaya yarar (Müşterinin aldığı ürünün geri iade etmesi).iade fişi seçildiği zaman Cari listesi gözükür cari seçilerek iade işlemi gerçekleşir. Fiş Yazdır Shift + F6 : Girilen fiş numarasını tekrar yazılmasını sağlar.

17 Son Fişno : En son yazdırılmış fişin numarasını gösterir. Yazılacak Fiş No : Yazdırılmak istenen fişin numarası girilerek fişin tekrardan yazdırılması sağlanır. Yazılacak Fat No : Yazdırılmak istenen faturanın numarası girilerek faturanın tekrardan yazdırılması sağlanır. Yazdırılacak Belge No : Yazdırılmak istenilen evrakın belge numarası girilerek o belge numarasına ait evrakın tekrardan yazdırılması sağlanır. Hr Aktar Shift + F7 : Bağlantı yokken yapılan satışların hareketlerini arka tarafa tarih aralığı vererek aktarılmasını sağlar. Evrak Sil : İstenilen bir fişin, faturanın numarasını girilerek evrakın komple silinmesini sağlar. Fiyat Gör : İstenilen ürünün barkodu okutularak fiyatının görüntülenmesi sağlanır. Fiş / Fatura Shift + F2 : Kesilecek evrakın fiş mi yoksa fatura olarak mı kesileceğini ayarlamanızı sağlar. Kart Shift + F3 : Müşteri kartının numarasını okutarak,yazarak girmenizi sağlar. Tekrar Shift + F4 : Okutulan ürünün aynen tekrar satılmasını sağlar. İptal (F5) : Okutulmuş bir ürünün iptal edilmesi için,iptal butonuna basıldığı zaman sistem iptal edilecek ürünün barkodunun okutulmasını bekler.barkod okutulduğu zaman o ürün satışta iptal edilmiş olur. Son Ürün İptali (F6) : En son okutulmuş ürünü iptal eder. İskonto : Ürün Bazında : Bir ürüne iskonto yapabilmenizi sağlar. % İsk Shift + F2 : Yüzdesel anlamda ürüne iskonto yapabilmenizi sağlar Tutar İsk Shift + F3 : Tutarsal anlamda ürüne iskonto yapabilmenizi sağlar. İsk İptal Shift + F4 : Ürün bazında yapılan yüzdesel yada tutarsal iskontoyu iptal edebilmenizi sağlar.

18 Belge Bazında : Belgeye İskonto yapabilmenizi sağlar % İsk Shift + F2 : Yüzdesel anlamda belgeye iskonto yapabilmenizi sağlar Tutar İsk Shift + F3 : Tutarsal anlamda belgeye iskonto yapabilmenizi sağlar. İsk İptal Shift + F4 : belge bazında yapılan yüzdesel yada tutarsal iskontoyu iptal edebilmenizi sağlar. Çekmece Shift + F8 : Para çekmecenizi açmayı sağlar. Vazgeç Shift + F6 : Yapılan bir seçimi yada işlemi iptal eder. Çıkış Shift + F12 : Satış ekranını kapatmanızı sağlar. Son Fişi Yazdır : En son kesilmiş olan fişli yazdırmanızı sağlar. Giriş (Enter) : Klavyeden yapılan veri girişinizi onaylamanızı Sağlar Sayısal Tuşlar : Sayısal veri girişleri yapabilmenizi sağlar Adet : Birden fazla ürün girişi yapılacaksa önce sayılardan giriş yapılacak miktar girilir sonra adet tuşuna basılır.(fişli satışlarda maksimum adet 99'dur) <- : Girilen sayısal miktarı silmenizi sağlar. Plutuş : Plu tuşlarına sığmayan ürünlerin plu kod numarası girilerek Plutuş butonuna basılarak ürünün satışını sağlar.

19 Genel Toplam : Yapılan satışın genel toplamını alır. Puan Harca : Müşteriye yapılan satışın puanının yeterli olması durumunda puan tutarı yada oranı girilerek satışın kapatılması sağlanır. Kredi Kartı (F11) : Yapılan satışın logodan gönderilen kredi kartı tiplerince kapatılması sağlanır.parçalı ödeme imkanı vardır (Yarısı kredi,yarısı nakit.) Nakit (F12) : Yapılan satışın nakit olarak kapatmanızı sağlar

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz. Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama

Detaylı

KURULUM VE BYTEMOBİLE ÇALIŞMASINDA İZLENECEK YOL

KURULUM VE BYTEMOBİLE ÇALIŞMASINDA İZLENECEK YOL KURULUM VE BYTEMOBİLE ÇALIŞMASINDA İZLENECEK YOL -Gerekli Kurulum Dosyaları Web Sitemizden İndirilerek, Önce Bilgisayarınıza Kurulması Gereken İşlemler Tamamlanır. - İkinci planda ise El terminali cihazı

Detaylı

PEGATARIM TARIM İLAÇLARI PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU

PEGATARIM TARIM İLAÇLARI PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU PEGATARIM TARIM İLAÇLARI PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU - PegaTarım Kur Dosyası çalıştırılıraçılan penceredeki Açıklama metni okunduktan sonra İleri düğmesine tıklayınız - PegaTarım Lisans Sözleşmesi metnini

Detaylı

P e n C A D Pencere Üretim Programı

P e n C A D Pencere Üretim Programı . P e n C A D Pencere Üretim Programı 9.Baskı 2 Mart/2007 ABT Bilgisayar İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 3 Giriş 8 ABT yi tanıyalım 8 PenCAD programı hakkında genel bilgi 9 PenCAD programının yüklenmesi ve çalıştırılması

Detaylı

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı,

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı, 2 ÖNSÖZ Asistan foto, Lodos tarafından fotoğraf stüdyoları için özel olarak üretilmiş bir otomasyon paketidir. Fotoğraf stüdyonuzdaki tüm işlerinizin bilgisayar ortamında kontrol ve takibini sağlar. Asistan

Detaylı

Barkomatik Otomasyon Sistemi

Barkomatik Otomasyon Sistemi Barkomatik Barkomatik Otomasyon Sistemi "En verimli çalışanınız" Kullanım Kılavuzu İçindekiler A- GİRİŞ... 5 1-Barkod Nedir?... 5 2-Barkod Sisteminin Faydaları Nelerdir?... 6 3-Barkod Yazdırma yönteminin

Detaylı

MİKKUR. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKKUR. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMI yükleme... 7 3 A GİRİŞ VE ŞİRKET AÇMA... 10 Ortaklar... 12 Adres... 12 4 SQL SUNUCUSUNA bağlanma ve ŞİFRE ALMA... 14 Sunucu Seçimi Penceresine

Detaylı

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir? HIZLI SATIŞ MODÜLÜ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü olan Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara uyumlu olarak tasarlanmıştır. Bakkallar,

Detaylı

TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3.

TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3. TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3. PROGRAMIN KULLANIMI... 10 3.1 KULLANICI GİRİŞİ... 10 3.2 PROGRAMIN

Detaylı

OLIVETTI YAZAR KASA KULLANMA KILAVUZU

OLIVETTI YAZAR KASA KULLANMA KILAVUZU OLIVETTI YAZAR KASA KULLANMA KILAVUZU Cihazınızı kullanmadan önce bu rehberi dikkatlice okuyunuz ve ileride kullanabilmek için saklayınız. ÖNSÖZ Bu rehberde, yazar kasanızın genel tanımlamaları yanında

Detaylı

Barva Mobile Kurulum İşlemleri

Barva Mobile Kurulum İşlemleri Barva Mobile Kurulum İşlemleri 1. Server Tarafında Yapılması Gerekenler Öncelikle Sunucularımızdan aşağıdaki dosyaların indirilmesi gereklidir. http://www.barvamobile.com/mobilteg-duyurulari/115-barva-mobile-demo-kurulum

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

Borç / Avans Yönetimi LOGO

Borç / Avans Yönetimi LOGO Borç / Avans Yönetimi LOGO KASIM 2011 İçindekiler Borç / Avans Yönetimi... 4 Borç Tanımları... 5 Borç Tanım Bilgileri... 6 Borç Kayıtları... 8 Personel Borçlandırma... 9 Borç Toplamları... 11 Borç Taksitleri...

Detaylı

Ekonomik Seri Hizmet Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Ekonomik Seri Hizmet Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 HİZMET YÖNETİMİ 1 Hİzmet Yönetimi... 4 1.1 Kartlar ve Reçeteler... 4 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 4 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 8 1.1.3 Hizmet Hareket Föyü (041426)... 9 1.2 Genel

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

3/54 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA İÇİNDEKİLER

3/54 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA İÇİNDEKİLER EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar satın alınan ürünün özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilir ve Ingenico

Detaylı

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 1. İŞLEMLER 1.1. Satış Ekranı AKINSOFT Programı,

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ BİLGİSAYAR OTOMASYON PROGRAMLARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

ETA MUHASEBE PROGRAMI

ETA MUHASEBE PROGRAMI Bilgisayarlı muhasebe, karmaşık zaman alıcı ve yorucu olan muhasebe işlemlerinin bilgisayar ortamında çok daha kolay yapılmasını sağlayan paket programlardır. Günümüz şartlarında elle tutulan muhasebe

Detaylı

WOLVOX Genel Muhasebe

WOLVOX Genel Muhasebe AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...4 2. RAPORLAMA İŞLEMLERİ

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

4.1.2.14. Kdv Dahil Tutarı Hesapla...24 4.1.2.15. Kdv Tutarını Dahilden Hesapla...24 4.1.2.16. Kdv Tutarını Hariçten Hesapla...24 4.1.2.17.

4.1.2.14. Kdv Dahil Tutarı Hesapla...24 4.1.2.15. Kdv Tutarını Dahilden Hesapla...24 4.1.2.16. Kdv Tutarını Hariçten Hesapla...24 4.1.2.17. ĐÇĐNDEKĐLER 1. Genel Bilgiler...6 1.1. Amaç...6 2. Genel Muhasebe Programının Çalıştırılması...6 2.1. Yeni Firma Oluşturulması ve Firma Đşlemleri...8 2.2. Firma Seçim Penceresinin Kullanılması...11 3.

Detaylı

Atılım Bilgisayar. Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI

Atılım Bilgisayar. Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI Atılım Bilgisayar Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI ( Versiyonların ekran görüntü renkleri değişkenlik gösterebilir, bazı özellikler daha alt versiyonlarda bulunmayabilir. Programı

Detaylı

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 Temel Form Yapısı... 9 Ayarlar... 9 Kartlar... 10 Fişler... 10 Raporlar... 10 Programın Kullanım Kolaylıkları ve Özelleştirme...10

Detaylı

Programın Kullanımı NonStop2010: NonStop2010 Resimleri: NonStop2010 Sipariş: NonStop2010 Okul: NonStop2010

Programın Kullanımı NonStop2010: NonStop2010 Resimleri: NonStop2010 Sipariş: NonStop2010 Okul: NonStop2010 Programın Kullanımı Program ilk çalıştırıldığında bilgisayarın C sürücüsünde aşağıdaki klasörleri oluşturur. NonStop2010: Çalışılan okullara ait verileri ve öğrenci resimlerini saklar NonStop2010 Resimleri:

Detaylı

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu 0850 250 40 30 iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı