Add your name here Add your phone number here

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Add your name here Add your phone number here"

Transkript

1 Add your name here Add your phone number here Merhaba, Aradığınız ev bir hayalden öte bundan sonra hayatınızın büyük bir kısmını huzur, mutluluk ve sağlık içinde geçireceğiniz bir yuva. Kapısından içeri girdiğiniz anda kendinizi iyi hissedeceğiniz güvenli bir ortam. Konu sadece yeni bir mülk almakla ilgili değil, hayatınız ve hayallerinizle de ilgili. Yeni bir ev aradığınızı duydum. Bu arayışınızda size yardımcı olmayı arzu ediyorum. Sizin profesyonel Gayrimenkul Danışman ınız olmak istiyorum. Ben her müşterime ayrı ayrı özen gösterip, onların yaşam tarzlarını ve ihtiyaçlarını belirleyerek onlara yardımcı olurum. Bunu sizin için de yapmak istiyorum. Hayatınızda yepyeni bir sayfa açarken size yardımcı olma fikri bana inanılmaz bir heyecan veriyor. Bu nedenle de size sadece mükemmel bir ev bulmak için değil, teklif verme, pazarlıkları yürütmek ve tapu işlemleri dahil, satın alma sürecinin tüm ayrıntıları konusunda yardımcı olmayı arzuluyorum. Size vermiş olduğum bu dosyada, bir ev satın alacak olan herkes için yararlı olacak bilgiler var. Tüm satın alma süreci, sıkça sorulan sorular ve çevre hakkında bilgiler bulacaksınız. Aşağıda size vermiş olduğum bilgileri lütfen okuyunuz. Daha sonra karşılıklı bir araya gelelim ve tüm sürecin üstünden beraberce geçelim ve yeni evinizi bulmak için süreci başlatalım. Çevrede aradığınız özelliklere sahip evlerle ilgili - size özel - derinlemesine bir çalışma yapmayı öneriyorum. Tam aradığınız evi bulmak amacıyla çalışmalarıma başlamak için sabırsızlanıyorum. Sevgi ve Saygılarımla KW ANGORA Ahmet Taner Kışlalı Mah.Saltoğlu Cad.Yeşilaltınkent Sit. No: 4 Çayyolu Ankara Mobil: (0532) Ofis: (0312)

2 Yaşamaya {COMPANY Değer SLOGAN} Bir Bir Hayat

3 Her şey sizin için Benim Gayrimenkul Danışmanlığı işim tek bir kavram üzerine oturtulmuştur: Her şey sizin için! Sizin İhtiyaçlarınız Sizin Hayalleriniz Sizin Kaygılarınız Sizin Sorularınız Sizin Maddi Çıkarlarınız Sizin Zamanınız Sizin Hayatınız Benim hedefim satın alma süreciniz sırasında size her yönden iyi bir hizmet vermek ve sizi mutlu etmektir. Sizin beni arkadaşlarınıza ve çevrenize önermeniz için ben işimi çok iyi yapmalıyım. Belki de bu nedenle yaptığım işerin yarısından fazlasını sizlerin yönlendirmeleri ile yapıyorum. İyi hizmet karşılıksız kalmıyor. Sizin de yönlendirmelerinizi hak etmek için sabırsızlanıyorum!

4 Ev Arayışınız İnsanların hayallerindeki evleri arayıp bulmalarına yardımcı olmayı çok severim. Bu nedenle de her alıcıma zaman ayırarak, onlarla bire bir çalışarak yaşam tarzlarını, isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamaya çalışırım. Bu çalışmam sadece oda sayıları, metre karelerle ilgili değildir. Yaşamınız ile ilgilidir ve yaşamınız benim için önemlidir. Benimle çalıştığınız zaman size şunları sağlayacağım. Bilgili ve güvenebileceğiniz bir Gayrimenkul Danışmanınız olacak. Pazarlık aşamasında sizin çıkarlarınızı gözetecek bir Danışmanınız olacak. Keller Williams Angora gibi güvenilir bir Gayrimenkul Firmasının desteği daima arkanızda olacak. Ev arama sürecini sizin adınıza yürütmek için bütün sistemlere sahibim. Vereceğim hizmetin bir parçası olarak sizin adınıza yapacağım çalışmalar aşağıdadır: Uygun olduğunu düşündüğüm evleri sizin adınıza önceden gezeceğim Evleri veya çevreyi gezerken daima sizin yanınızda olacağım Satışa yeni çıkan evler hakkında sizi bilgilendireceğim Bölgenin rayiç bedelleri ve piyasa hakkında size bilgiler vereceğim Yakın zamanda satılan evlerin kaça satıldıklarını sizinle paylaşacağım Hayalinizdeki evi bulana kadar size yardımcı olacağım

5 Nasıl Başlayacağız Genel Bilgiler İsim Soyadı Telefon E mail İsim Telefon E mail Birinci öncelikle iletişime geçmem gereken kişi kimdir ve ona en kolay nasıl ve zamanlar ulaşabilirim? Neden yeni bir ev almak istiyorsunuz? Yeni evinize ne zaman taşınmanız gerekiyor? Yeni evinizi konut kredisi ile mi alacaksınız? Ne kadar kredi kullanabileceğinizi bankanız ile konuştunuz mu? Hangi fiyat aralığında bir ev arıyorsunuz? Size bugün, ihtiyacınıza uygun ve isteklerinizin büyük bir kısmını karşılayan bir ev bulsam onu satın almak için yazılı bir teklif vermeyi düşünür müsünüz?

6 Yaşam Tarzınız Yaşam tarzınız Satın aldığınız evde kimler yaşayacak? Satın aldığınız evde sizden başka zaman zaman gece yatısına belli bir süre için gelip kalacak kişiler olacak mı ( Anneniz, Teyzeniz vs) Bana biraz evdeki yaşamınızdan bahseder misiniz? Evinizde neler yapmayı seversiniz? Çok gelen gideniniz olur mu? Evde sık sık davetler verir misiniz? Akşamları evinizde nasıl vakit geçirirsiniz? Hafta sonları ne yaparsınız? Evinizde olmasını istediğiniz size özel bazı ihtiyaçlar var mı? ( engelli rampası, depo vs) Evcil hayvanınız var mı? Evinizde olmazsa olmaz aklınıza ne geliyor? Büyük bir yemek odası, çalışma odası, kapalı garaj vs. Evinize bir arkadaşınız, tanıdığınız veya bir akrabanız geldiği zaman evinizin hakkında neler düşünmesini isterdiniz? Hayalinizdeki evi size bulabilmem için sormayı unuttuğum ama bilmem gereken başka bir şey var mı? Lokasyon İdeal olarak nerede ev arıyorsunuz? Satın almayı düşündüğünüz ev işinizden en fazla kaç dakika uzakta olmalı? İş yeriniz nerededir? Yakın bir çevrede çocuğunuzun okulu olması sizin için ne kadar önemli? Aradığınız belli bir manzara var mı? Okan Karaağaç

7 Evinizde Arzu Ettiğiniz Özellikler Genel Evinizin yapım yılı ile ilgili bir tercihiniz var mı? Satın almak istediğiniz ev sıfır masraf mı olmalı? Tadilat düşünür müsünüz? Nasıl bir banyo istersiniz? Mutfak? Bahçe, balkon, teras? Ne tip bir ev arıyorsunuz? Villa, ara kat, bahçe katı, çatı, site içerisinde,plaza katı vs Yaklaşık kaç metre kare bir ev arıyorsunuz? ( m2) Villa ise en fazla kaç kat olmalı? Ne büyüklükte bir bahçe düşünüyorsunuz? ( Müstakil ev ) Kaç araçlık ve nasıl bir otopark ihtiyacınız var? Sizin için evinizin dış görünüşü ile ilgili önemli olan şeyler nelerdir?

8 Evinizin içi ile ilgili Evin içi Genel olarak evin içi ile ilgili sevdikleriniz ve sevmedikleriniz nelerdir? Klasik, modern, yüksek tavan, açık mutfak vs. Yatak odaları Kaç yatak odalı bir ev arıyorsunuz? Bu odaları kimler kullanacak? Çocuklar, kayınvalide, bakıcı, hizmetli. Ebeveyn yatak odası ile ilgili tercihleriniz nelerdir? Banyolar Kaç banyo, kaç wc li bir ev bakıyorsunuz? Banyolarda ne gibi tercihleriniz var? Mutfak Mutfakta ne gibi tercihleriniz var? Kahvaltı yeri, beyaz eşya vs. Mutfakla ilgili istedikleriniz ve istemedikleriniz nelerdir? Yemek Odası Yemek odanız ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Kaç kişilik bir yemek odası istiyorsunuz?

9 İstekleriniz! Oturma Odası Nelerin olmasını istemezsiniz? Mutlaka şömine olmalı mı?? Yaklaşık kaç m2 lik odalar düşünüyorsunuz? Başka nasıl bir odaya ihtiyacınız var? Satın almayı düşündüğünüzü evin içi hakkında bilmem gereken başka bir şey var m? Özet Evinizde mutlaka olmasını istediğin 5 özellik nedir.? Bu 5 özellik dışında mutlaka olması istediğiniz bir başka özellik daha var mı? Bunun dışında başka bir şey daha isteseniz ne isterdiniz? Satın almayı düşündüğünüz evin Hayallerinizin Evi olması için son olarak ne isterdiniz?

10 Hayalinizdeki Evin çevresi? Lütfen aşağıdakileri düşünün ve tercihleriniz hakkında bana bir fikir verin: En çok hoşunuza giden bölge neresidir? Beğendiğiniz bir sokak, cadde var mı? Çocuğunuz bu bölgede mi okula gidiyor? İş Yeriniz bu bölgeye yakın mı? En çok alışveriş yaptığınız dükkan veya dükkanlar nerededir? Boş vakitlerinizi geçirmek veya eylenmek için nerelere gidersiniz? Hedeflediğiniz bölge için bana vermek istediğiniz başka bir bilgi var mı?

11 Ev Satın Alma Süreci Bir Danışman Seçin Kredi İçin Ön Yeterlilik Alın Alıcı Görüşmesinde İhtiyaçlarınızı Belirleyin Uygun Portföyleri Seçin Portföyleri Gezin Satın Almak İçin Teklif Verin Koşulları Müzakere Edin Satış Sözleşmesini İmzalayın Deprem Raporu Temiz Kağıdı Sorunları Çözün (Varsa) * Ekspertiz Raporu * Konut Kredisi Çıksın * Gecikmiş Vergi Borcu Ödensin * Veraset vs. Tapuyu Belediyede ve Tapu Dairesinde Soruşturun Tapuda Şerh var mı? Belediyede Sorun Var Kapanış Masraflarını Temin Edin Tapu Devir İşlemleri Tapunun Sahibi Olun

12 Konut Kredisi Nasıl alınır Satın Almak İstediğiniz Ev için Konut Kredi Almak Konut kredisi kullanmak konusunda size her türlü bilgiyi vermeye hazırım. Kredi kullanım süreci boyunca daima sizin yanınızda olacağım ve sizi bu konuda yönlendireceğim 1.Kredi Almayı Düşündüğünüz Bankadan Ön Yeterlilik Alın Ev Arayışınıza başlamadan önce kredi kullanmak istediğiniz banka ile görüşmeniz uygun olur. Kullanabileceğiniz en yüksek kredi miktarını önceden bilmeniz şarttır. ( Kredi limitiniz ne kadardır?) Hangi şartlarda, hangi faiz oranı ile ve kaç yıl süreli kredi kullanmanın daha avantajlı olacağını öğrenin. 2. Ekspertiz Raporu Bir ev beğendikten sonra, kredi kullanacağınız zaman önce bankanın eksperi gelip bir ekspertiz raporu hazırlayacaktır. Çıkan ekspertiz değerine göre maksimum kullanabileceğiniz kredi miktarı belirlenecektir. Kredinin çıkması yaklaşık 7-10 günlük bir süreçtir. İleride ortaya çıkabilecek gelir vergileri nedeniyle kullanacağınız maksimum kredi miktarına beraber karar vermemiz uygun olur. 3. Tapu Devir İşlemleri Belediye de ve Tapu Daire sinde devir işlemleri oldukça karmaşık bir süreçtir. Bunu ben sizin adınıza takip edeceğim. Tapuya sadece imza atmak için gelmeniz gerekecektir.

13 {BUYERS NAME} Teklif Vermek Beğendiğiniz bir evi bulduğumuzda bir yazılı teklif vermemiz gerekecek. Bu oldukça hassas ve bölgenin rayiç bedellerini bilmeyi gerektiren bir süreçtir. Teklif Edilecek Fiyatın Belirlenmesi Beğendiğiniz ev için vereceğimiz teklif, evin tadilat durumuna, piyasada kalış süresine ve mülk sahibinin acil satış ihtiyacının olup olmamasına bağlı olarak değişecektir. Alıcılar bazen, mülk sahibi belki kabul eder düşüncesi ile düşük bir fiyat teklifi vermeyi tercih ederler. Bu genellikle ev sahibinin masaya oturmasını engelleyen yanlış bir yaklaşımdır. Evin Tahliye Edilme Süresi Bu sürede mümkün olduğu kadar esnek davranmak, verilen teklifin kabul edilmesini kolaylaştıran bir faktördür. Pazarlık Süreci Hazırlamış olduğumuz teklifi mülk sahibine veya onun Danışman ına ileteceğimiz zaman sizin orada olmanız gerekmiyor. Teklifimizi alan mülk sahibi aşağıdakilerden birini yapacaktır. Teklifi kabul edecektir Teklifi reddedecektir Yükseltilmiş karşı teklif verecektir. Doğal olarak en çok karşılaştığımız durum mülk sahibinin karşı teklif vermesidir. İşte bu noktada sizin çıkarlarınızı korumak için benim deneyimlerim ve müzakere etme yeteneklerim çok önem kazanacaktır. Karşı teklifi aldığımızda beraber oturup değerlendireceğiz, sizin amacınız doğrultusunda en uygun fiyatı ve koşulları kararlaştırıp mülk sahibi ile müzakere edeceğiz.

14 Kapanış ve Tapu Devri Hazırlanın Kapanış işlemleri ve tapu devrinin yapıldığı gün ev satın alma sürecinin sonu ve yeni hayatınızın başlangıcı demektir. Kapanış işlemlerinizin sıkıntısız ve herhangi bir pürüz ile karşılaşmadan yapılabilmesi için gerekli evraklar aşağıdadır. Nüfus Kağıdınızın Fotokopisi. Tapu devir günü aslı gerekecektir. Son altı ayda çekilmiş 4X6 cm ebadında 2 adet vesikalık resim Emlak alım vergisi Ödemenin nasıl yapılacağı konusunda mülk sahibi ile mutabık kalınması önemlidir. Farklı Durumlar Tapunun üstündeki olumsuz kayıtların incelenmesi, Şerhler. Belediye den temiz kağıdının alınması Üstünde ipotek olan mülkün tapu devrinin yapılması. Fek işlemi Konut Kredisi ile alınan mülklerin ipotek işlemleri Vekalet ile alıp satılan mülkler Gelir vergisi Nakit ödeme yapılarak satın alınan mülkler İleride herhangi bir mali risk ile karşılaşmamanız için yukarıdaki farklı durumları bana danışmanız uygun olur. Bu hizmeti size vermekten mutluluk duyarım. Tapu Devri Tapu devir süreci tapunun durumuna göre 2-7 günlük, oldukça ayrıntılı ve dikkat gerektiren bir süreçtir. Sürecin her adımında sizin yanınızda olacağım. Sağlık, mutluluk, huzur içerisinde güle güle oturun.

15 Sıkça Sorulan Sorular Piyasa yeni çıkan satılık evler hakkında beni nasıl bilgilendireceksiniz? KW ANGORA, Uluslararası Keller Williams Realty e bağlı, kurumsal hizmet anlayışı, son derece yetkin, takım çalışmasına inanan kalabalık ve deneyimli kadrosu ile size toplu olarak hizmet sunmaktadır. Buna ek olarak bölgedeki belli başlı güvenilir diğer Gayrimenkul Firmaları ile portföy paylaşımına gitmekte, tüm ulusal web portallarının üyesi olarak piyasaya yeni çıkan tüm portföyleri anında haber alan bir network e sahiptir. Piyasaya yeni çıkan portföyleri sizin isteğinize bağlı olarak ya SMS ya da ortamında bildireceğim. Bana sadece kendinize ait portföyleri mi sunacaksınız yoksa diğer Gayrimenkul Firmalarının portföylerini de sunacak mısınız? Size piyasadaki bütün portföyleri bildireceğim. Size hayalinizdeki evi bulmak için yardımcı olacağım. Benim vaktim kısıtlı, ne yapabiliriz.? Size vakit kazandırmak için 3-4 evi peş peşe görmenizi sağlamaya çalışacağım. Tapu işlemlerinde bana yardımcı olacak mısınız? Evet kesinlikle! Tapu devir işlemleri ile ilgili Belediye,Tapu Dairesinde ve Bankalarda baştan sona bütün işlemleri ben sizin adınıza yürüteceğim. Siz sadece tapuya imza için geleceksiniz. Satın alacağım evin ödemesini güvenli bir şekilde nasıl yapacağım? Hiç bir endişeniz olmasın. Tapuya gitmeden önce ödemenizi nasıl güvenli bir şekilde yapacağınızı size anlatacağım.

16 Sizinle iş yaparken sizi nasıl kazanabilirim? Ne yaparsam sizi kaybederim? Sizi Kazanmak İçin Sizi Kaybederim Gayrimenkul Danışman ınız olarak benden neler beklemeye hakkınız olduğunu düşünüyorsunuz? Benim bir müşterim olarak benim sizden neler bekleme hakkım olduğunu düşünüyorsunuz?

17 Taşınmadan Önce Yapınız Taşınmadan aşağıdakleri yapmayı unutmayınız: Sayaçlarınız Elektrik sayacınızı açtırın Yeni telefon alın veya eskisini nakil ettirin. İnternet bağlantınızı açtırın Kablolu TV nizi açtırın Su sayacınızı açtırın Doğal gaz sayacınız açtırın Devlet Kurumlarına adres değişikliği bildirimi : Vergi dairesi Tapu dairesi Belediye Üye olduğunuz kulüpler dernekler: Spor Kulübünüz Lise, üniversite dernekleri vs Sosyal dernekler, sivil toplum vs Sigorta Şirketiniz adres değişikliği: Kasko Trafik Sağlık Ev İş Yeri Hayat Vs Ödemeler ile ilgili adres değişikliği : Çalıştığınız Bankalar. İş, Özel Cep telefonunuz Tüm otomatik ödemeler Tüm kredi kartlarınız Dergiler, basılı malzemeler: Dergi Gazete Diğer : Sizin için önemli olan diğerleri.

18 Neden Keller Williams Gayrimenkul Teknoloji Keller Williams ın e-edge teknolojisi aradığınız mükemmel evi bulabilmem için bana çok farklı fırsatlar sunuyor! Takım Çalışması Keller Williams Realty, beraber bir takım halinde çalışan Danışmanları ödüllendiren bir sistem olarak tasarlanmıştır. Kişisel çıkarlarımız yerine, beraber, aynı amaca yönelik çalışarak hepimizin birlikte çok daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. Firmamızdaki her bir Keller Williams çalışanı size en iyi hizmeti vermek gibi ortak bir hedefi var. Bilgi Keller Williams, araştırmaları ve kapsamlı eğitim programları ile, sektörün trendleri hakkında güncel herkesin önünde olmamı sağlıyor. Bu eğitimler, Size çok farklı bir hizmet vermemi sağlıyor. Güvenilirlik Güven ve dürüstlük üzerine kurulmuş olan Keller Williams Gayrimenkul, Müşterileri için her koşulda doğru olanı yapmayı ve onların ihtiyaçlarını her şeyin önünde tutmayı prensip edinmiştir. Benim başarımı belirleyen en önemli faktörün hizmet verdiğim her müşterime arkamda bıraktığım izlenim olduğuna inanıyorum. Yılların Deneyimi Kuzey Amerika da 30 yıllık deneyimi ile, Uluslarası piyasalarda hızla büyüyen, Danışman adedi i geçen, dünyanın en büyük Gayrimenkul Firması nın bir Danışmanı olmaktan gurur duyuyorum. Üstün ve farklı bir hizmet verdiğinizde haber çabuk yayılıyor.

19 Şimdi Artık İşimize Bakalım Şimdi size artık yeni bir ev bakalım. Ekteki sayfalarda, sizin için seçtiğim evleri göreceksiniz. İnceleyiniz. Bu evleri seçerken vermiş olduğunuz bilgileri ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurdum. Müşterilerime bazen hayallerindeki evi bir günde bulabiliyorum. Bazı durumlarda doğru evi bulmak biraz zaman alabiliyor. İçiniz rahat olsun, oralarda bir yerlerde sizin istediğiniz ev var. Bizim yapmamız gereken tek şey gidip o evi bulmak. Ev arama sürecinizde size yardımcı olabilmek için bir liste hazırladım. Bu listede bulunan her bir ev için aşağıdaki bilgileri ekledim: Evin Resimleri Evin bulunduğu bölge, cadde veya sokak Şu anda istenen fiyat Metre kareler, vergiler vs Yatak odası ve banyo sayısı Binanın yaşı, binadaki daire adedi. Belirgin özellikler ve yorumlarım İlgi duyduğunuz evlere karar verip kısa listeye karar verdiğimizde size aşağıdaki bilgileri de yollayacağım: Ev hakkında daha ayrıntılı bilgiler Tapu masrafları, diğer masraflar ve emlak vergisi bilgileri Evi gidip görmek için bir randevu alacağım Sizinle birlikte evi gezip göreceğiz. Bölgedeki benzer evlerin rayiç bedelleri ile karşılaştırarak istenen fiyatın ne kadar doğru olduğuna beraber karar vereceğiz. Ne kadar sorunuz varsa hepsine cevap vermeye çalışacağım. Bilmediğim şeyler varsa öğrenip size geri döneceğim.

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen yazar ın kendi kişisel görüşlerini yansıtmakta olup AB Komisyonu bu kılavuz

Detaylı

ARTIBIR KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR FIRSATTIR. Ocak 2015

ARTIBIR KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR FIRSATTIR. Ocak 2015 GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN ARTIBIR HABERLERİ Yıl 4 / Sayı 27/2015 Ocak 2015 KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR FIRSATTIR A ARTIBİR Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Türkiyenin Her Yerinde Bölge Koordinatörlüklerimiz,

Detaylı

İÇERİK Ö. Güneş Yıldırım FUNDRAISING OKULU. KOORDİNASYON Can Ercebe. REDAKSİYON Uğur Elhan

İÇERİK Ö. Güneş Yıldırım FUNDRAISING OKULU. KOORDİNASYON Can Ercebe. REDAKSİYON Uğur Elhan İÇERİK Ö. Güneş Yıldırım FUNDRAISING OKULU KOORDİNASYON Can Ercebe REDAKSİYON Uğur Elhan GRAFİK TASARIM LOFT/ISTANBUL İLLÜSTRASYONLAR KOFF ANIMATION HAZIRLAYANLAR VE KATKIDA BULUNANLAR Can Ercebe Ö. Güneş

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

Satış Görüşmeleri-Makaleler

Satış Görüşmeleri-Makaleler Satış Görüşmeleri-Makaleler 1- SATIŞ GÖRÜŞMESİ NASIL YAPILIR? Satışın en kritik zamanı, satış temsilcisi ve müşterinin karşı karşıya geldiği ilk tanışma ânıdır. Bu karşılaşmaya satışın kalbi denilir. Alıcılara

Detaylı

KAYSERİ KONUT SATIN ALMA VE TÜKETİCİ TERCİHLERİ ARAȘTIRMASI

KAYSERİ KONUT SATIN ALMA VE TÜKETİCİ TERCİHLERİ ARAȘTIRMASI KAYSERİ KONUT SATIN ALMA VE TÜKETİCİ TERCİHLERİ ARAȘTIRMASI EYLÜL 2014 KÜNYE Yayınlayan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği İktisadi İșletmesi Cumhuriyet Caddesi Pegasus Evi No:48 Zemin

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

Cazip işler ve sektörler

Cazip işler ve sektörler Yeni Mezunun İş Rehberi Cazip işler ve sektörler Tepe yöneticilerden mektuplar Kariyerine nasıl başlayacaksın? Şirketler Başlangıç ücretleri 2013 Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin

Detaylı

Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı. Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi:

Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı. Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi: Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi: Staj yerleştirilmesi yapılacak ülke: İçerik Tanıtım... 3 Bölüm

Detaylı

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Moving on up Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Kendi evinizde yaşama kılavuzu Moving on up Íçindekiler Eaves Başkanından Mesaj 5 1. Noktalı bölümün imzalanması 6 2. En baştan doğrusunu

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

Yeni Mezunun İş Rehberi

Yeni Mezunun İş Rehberi Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin Yazı İşleri Asuman Korugan Eda Çapa Görsel Koordinatör Alper Ergenekon Reklam Rezervasyon Yeliz Yamak Baykal mezunrezervasyon@yenibiris.com Ofset

Detaylı

ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ

ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ 1 Satış Sözleşmesi Sözleşme içerisinde www.anketbank.com web sayfası SİTE(Kısaca "SİTE" olarak anılacaktır) ismi ile, www.anketbank.com web sayfası üzerinden satılan Anket Bank

Detaylı

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI 08.12.2009 tarihinde Leyla Serap Yücel, Lara Meltem Bilikmen, Selin Yaşamış, Suna Coşkun tarafından gerçekleştirilen konferans metnidir. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Detaylı

. YIL : 2015 SAYI : 1

. YIL : 2015 SAYI : 1 . YIL : 2015 SAYI : 1 WORLD MARK Adına Sahibi Yener ACAY Yayına Hazırlayanlar Ayhan ACAY Yönetim Yeri Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (YKM Yanı) No: 7/3 KIZILAY/ANKARA Tlf : 0 312 425 6543 0 312 417 6543 0

Detaylı

ZINDE YA AM EV GÜ. Başlangıç rehberi

ZINDE YA AM EV GÜ. Başlangıç rehberi ZINDE YA AM EV GÜ Başlangıç rehberi Ömür boyu sürecek bir serüven Amway Serbest Girişimcisi olduğunuz için tebrikler! Amway ile yüksek başarı düzeylerine ulaşan liderlerden her zaman aynı şeyi duyuyoruz.

Detaylı

Çıkma. Paranızın. ömrünü. uzatma. Tüketici Kuruluşu hesaplamaları. Kişisel finans tavsiye ve ipuçları

Çıkma. Paranızın. ömrünü. uzatma. Tüketici Kuruluşu hesaplamaları. Kişisel finans tavsiye ve ipuçları Paranıza SAHİP Çıkma 2009 Paranızın ömrünü uzatma Kişisel finans tavsiye ve ipuçları Tüketici Kuruluşu hesaplamaları MALİ İŞLERİM Paranız parmaklarınızın arasından kayıp gidiyor mu? Hesaplarınızı düzenli

Detaylı

İçindekiler. > 1. Giriş. > 2. Neden Gençlik Bilgilendirmesi? > 3. Gençlik Bilgilendirmesi Nedir?

İçindekiler. > 1. Giriş. > 2. Neden Gençlik Bilgilendirmesi? > 3. Gençlik Bilgilendirmesi Nedir? İçindekiler 1 > 1. Giriş Chinonyerem Anthony (İspanya) ile Söyleşi Gençlik Özgürleştirme Ofisi ni Keşfetmek............................................................................. 2 > 2. Neden Gençlik

Detaylı

Iyi bir politikaci olmak

Iyi bir politikaci olmak ..... Iyi bir politikaci olmak Alfred Moser Stichting International Foundation for Social Democracy 2009 Alfred Mozer Stichting www.alfredmozerstichting.nl Postbus 1310 1000 BH Amsterdam The Netherlands

Detaylı

GENÇLER İÇİN MESLEK SEÇİMİ VE 03KARİYER PLANLAMA

GENÇLER İÇİN MESLEK SEÇİMİ VE 03KARİYER PLANLAMA İstanbul Kalkınma Ajansı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı MESLEKİ EĞİTİM, REHBERLİK VE KARİYER DANIŞMANLIĞI MERKEZİ PROJESİ GENÇLER İÇİN MESLEK

Detaylı

2 İNDEKS. Tasarım & Uygulama. Genel Yayın Yönetmeni Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Selin AKTAŞ YAŞAR. Basım...

2 İNDEKS. Tasarım & Uygulama. Genel Yayın Yönetmeni Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Selin AKTAŞ YAŞAR. Basım... OCAK - HAZİRAN // 2015 // SAYI: 25-26 Cam Merkezi yayınıdır. Para ile satılmaz. 2 İNDEKS 3 04 06 07 08 10 17 18 22 24 25 26 27 30 32 35 BAŞKANDAN EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZ EDİTÖRDEN NEREDEN NEREYE FUARLAR ZİYARETLERİMİZ

Detaylı

YAPAN YATIRIM KAZANIR! İSTANBUL A AĞAOĞLU CEO SU HASAN RAHVALI: KONUT FİYATLARI İKİYE KATLAYACAK

YAPAN YATIRIM KAZANIR! İSTANBUL A AĞAOĞLU CEO SU HASAN RAHVALI: KONUT FİYATLARI İKİYE KATLAYACAK AĞAOĞLU CEO SU HASAN RAHVALI: KONUT FİYATLARI İKİYE KATLAYACAK İSTANBUL A YATIRIM YAPAN KAZANIR! İstanbul da önümüzdeki 3 yılda konut fiyatları ikiye katlayacak. Konut alırken merkezi lokasyonları tercih

Detaylı

ÇALIŞMA HAYATINA GİRİŞ 04SÜRECİ

ÇALIŞMA HAYATINA GİRİŞ 04SÜRECİ İstanbul Kalkınma Ajansı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı MESLEKİ EĞİTİM, REHBERLİK VE KARİYER DANIŞMANLIĞI MERKEZİ PROJESİ ÇALIŞMA HAYATINA

Detaylı

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KOSGEB Yeni Girişimci Desteği UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI Merkezi Hatay da bulunan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerini kapsayan

Detaylı

PARAŞ ÜT. İş Arayanlar ve Kariyerini Değiştirmek İsteyenler İçin Pratik Bir Rehber. Zamanlarda Bile İş Bulmak: Reddedilme Şoku

PARAŞ ÜT. İş Arayanlar ve Kariyerini Değiştirmek İsteyenler İçin Pratik Bir Rehber. Zamanlarda Bile İş Bulmak: Reddedilme Şoku PARAŞ ÜT İş Arayanlar ve Kariyerini Değiştirmek İsteyenler İçin Pratik Bir Rehber R I C H A R D N. B O L L E S 1 Zor Zamanlarda Bile İş Bulmak: Reddedilme Şoku Bazılarımız şu anda en kötü zamanlardan geçiyoruz.

Detaylı

TASARRUF ve YATIRIM GİRİŞ...3 DEĞERLENDİRME TERCİHİ...6

TASARRUF ve YATIRIM GİRİŞ...3 DEĞERLENDİRME TERCİHİ...6 TASARRUF ve YATIRIM GİRİŞ...3 DEĞERLENDİRME TERCİHİ...6 AKTİVİTE 1: Tasarruf veya Yatırım...9 Tepegöz sunumu 1: TASARRUF veya YATIRIM HESABI...14 Tepegöz sunumu 2: PARAYI BİRİKTİRMELİ Mİ TASARRUF MU YAPMALI?...15

Detaylı

En Girişimci OLMAYA HAZIR MISIN?

En Girişimci OLMAYA HAZIR MISIN? En Girişimci OLMAYA HAZIR MISIN? Değerli Girişimci, Yeni girişim arayışınızda RE/MAX i düşündüğünüz için teşekkür ederiz. Tüm dünyada olduğu gibi, RE/MAX'in Türkiye deki faaliyeti de işletme sahipleri

Detaylı

Eski bir matematikçi olan Hero of Alexandria nın eski tapınaklara su dağıtmak için jeton ile çalışan bir sistem kullandığı düşünülürse, satış

Eski bir matematikçi olan Hero of Alexandria nın eski tapınaklara su dağıtmak için jeton ile çalışan bir sistem kullandığı düşünülürse, satış İÇİNDEKİLER Satış Otomatı İşletmeciliği Niçin satış otomatı işine girilmeli? Satış Otomatı yerleştirmek için doğru yerler Satış Otomatı türüne bağlı olarak farklı iş modelleri İhtiyacınıza uygun Satış

Detaylı

İŞ ETİĞİ KURALLARI ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ

İŞ ETİĞİ KURALLARI ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ İŞ ETİĞİ KURALLARI ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ 2007 İÇİNDEKİLER L ORÉAL RUHU ÖNSÖZ Sir Lindsay Owen-Jones ve Jean-Paul Agon ÖNSÖZ Yönetim Kurulu ETİK KURALLARINI KULLANMA ŞEKLİ BİREYLERE SAYGI, KANUNA SAYGI VE YEREL

Detaylı