Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucumuz Sayın ÖMER YILDIZ a MYO olarak MİNNETTARIZ.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucumuz Sayın ÖMER YILDIZ a MYO olarak MİNNETTARIZ."

Transkript

1 MESLEK YÜKSEKOKULU

2 Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucumuz Sayın ÖMER YILDIZ a MYO olarak MİNNETTARIZ.

3 Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu yılında kurulmuştur yılında Üniversitemizin Pelitli Kampüsünde ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

4 17 normal öğretim ve 10 ikinci öğretim olmak üzere toplamda 17 programı bünyesinde barındırmaktadır. Meslek Yüksekokulunda toplam 187 öğrenci kayıtlıdır

5 Misyon Bu yüzyılda çok çabuk değişen dünya koşullarında her türlü bilimsel bilgi ve beceri düzeyine sahip, halk sağlığı ve sorunlarına duyarlı, teknolojiyi kullanabilen, çağdaş, nitelikli, takım çalışması yapabilen, etik değerlere sahip, reel sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek güvenilir ara elemanları yetiştirmektir.

6 Vizyon Evrensel normlara sahip ve güven duyulan bir kalite anlayışı ile Eğitim ve Öğretimde Lider olmayı hedefleyen bir Meslek Yüksekokulu olmak.

7 MESLEK YÜKSEKOKULU Müdür Yrd. Doç. Dr. Levent KALYON Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Emine GÖZEL Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Ziya SELİM

8 AKADEMİK KADRO Yard.Doç.Dor.Levent KALYON

9 Öğr.Gör. Mehmet İSEL

10 Öğr.Gör.Segah YEŞİLYURT

11 Öğr.Gör. Uygar ÖZTÜRK

12 Öğr.Gör.Masaoud MALEKİ

13 Öğr.Gör.Negin MANSHOURI

14 Öğr.Gör.Fatma TEKKE

15 Öğr.Gör.Bilge ÇAĞLAR

16 Öğr.Gör.Ziya SELİM

17 Öğr.Gör.İlknur SÜNGER KUL

18 İdari Birimler MYO Sekreteri/Raportör Alper ŞİMŞEK

19 MESLEK YÜKSEKOKULU Bankacılık ve Sigortacılık Programı Bankacılık ve Sigortacılık Programı(İ.Ö) Bilgisayar Programcılığı Programı Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı Dış Ticaret Programı Doğalgaz Tesisatı ve Teknolojisi Programı Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı Grafik Tasarım Programı Yapı Denetimi Yapı Denetimi(İ.Ö)

20 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı İç Mekan Tasarımı Programı Lojistik Programı Mimari Dekoratif Sanatlar Programı Mimari Restorasyon Programı Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı Sosyal Hizmetler Programı Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı(i.ö)

21 Bankacılık ve Sigortacılık Programı(I.veII.Öğretim) Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Mehmet İSEL

22 Bölüm Başkanının Mesajı Dünya nın kabul ettiği bankacılık sektörünün günümüzde hızla ilerlemesi, resmi işlemlerin tamamına yakını ve dış ticarette oldukça önemli rolü olan bankalara olan vasıflı ve kalifiye işgücü talebini arttırmıştır. İş sahası oldukça geniş olan Bankacılık Sektörüne genç, dinamik, yetkin gençlerimizi hazırlıyoruz.

23 Tarihçe Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda önlisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

24 Misyon Ülkemizin ekonomik gelişimine ve istihdama katkı sağlamak, rekabet düzeyi artan finans sektöründe etkinlik ve verimliliği artırmak için; kendini sürekli olarak geliştiren, bilgiye ulaşmayı bilen ve analitik düşünüp çözüm üretebilen, rekabetçi işgücü yetiştirmek ve geliştirmektir.

25 Vizyon Toplumsal sorumluluk sahibi, insan merkezli ve evrensel düşünce yapısına sahip, dünya standartlarında işgücü yetiştiren bir yükseköğretim kurumu ve Türkiye'nin Bankacılık ve Sigortacılık alanında eğitim merkezi olmaktır.

26 Bilgisayar Programcılığı Programı BölümBaşkanı Öğr.Gör.Masoud MALEKİ

27 Bölüm Başkanının Mesajı Geniş iş olanağı olan bu programda öğrenciler; Bilgisayar yazılım problemleri tanımlamayı ve çözmeyi, bilgisayar yazılım ve donanım uygulamaları için gerekli çağdaş teknikleri ve hesaplama araçlarını kullanabilmeyi, mesleki ve etik sorumluluk anlayışına sahip, günün şartlarına göre nesne tabanlı programlama dillerinden en az birine hakim, veri tabanı uygulamaları geliştirebilen, dinamik ve statik web tasarımı yapabilen, Linux ve Windows tabanlı işletim sistemlerini yönetebilen, ağ tanımlamalarına ve TCP/IP protokollerine vakıf, iş yerinin ve personelin iş güvenliğini sağlama yetisi kazanacak şekilde öğrenim yapmaktadırlar.

28 Tarihçe Avrasya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Programı, 2012 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

29 Misyon Programın ana amacı; toplumun hızla gelişen bilgisayar teknolojilerine uyum sağlayabilmesi için gerek duyulan bilgisayar ara elemanı yetiştirmektir.

30 Vizyon Bölüm mezunları, yazılım geliştirme, masa üstü yayıncılık, bilgisayar ağları ve internet servisleri yanında, tüm bilgisayar uygulamaları alanlarında programcı, sistem yöneticisi, operatör gibi görevleri yürütebilecek şekilde donatılmış olarak yetiştirilmektedir. Bu programda, iş dünyasının gereksinim duyduğu kuramsal konuları iyi bilen, iş yaşamı sürecinde karşılaşılabilecek bazı finansal ve hukuksal problemler karşısında bilgisayar teknolojileri kullanarak hızlı ve doğru çözüm üretebilen nitelikli elemanlar yetiştirilmektedir.

31 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Segah YEŞİLYURT

32 Bölüm Başkanının Mesajı Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Türkiye de ve dünyada, önemi giderek artan bir alandır. Günümüz iş ortamında, birçok alanda bilgi ve beceriye sahip elemanlar aranmaktadır. Büro Yönetimi ve Yönetici asistanlığı eğitimi, hem örgütlerin istedikleri bilgi ve beceriye sahip nitelikli meslek elemanı yetiştirmekte, hem de profesyonel sekreterlik ve yönetici asistanlığı mesleğinin klasik sekreterlik kavramının dışında yeni boyutlar kazanarak gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

33 Tarihçe Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, 2011 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim öğretim yılında Avrasya Üniversitesi, Pelitli yerleşkesinde ön lisans düzeyinde öğretime başlamıştır.

34 Misyon Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programının misyonu; çağdaş, bilimsel düşünebilen, toplumun gelişmesine katkıda bulunabilecek, yaratıcı insanlar yetiştirmektir. Bu misyonu gerçekleştirmek için, iş dünyasının gereksinimleri, iletişim ve dünya bütünleşmesi göz önüne alınarak programın sürekli güncel tutulması ve uluslararası standartlara yükseltilmesi hedeflenmektedir.

35 Vizyon Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programının vizyonu; çağın gerekleri çerçevesinde, sürekli öğrenen ve gelişen bir organizasyonun parçası olarak çalışmak ve bu doğrultuda, ülkemizde gereksinim duyulan eğitilmiş ve nitelikli işgücü boşluğunun doldurulması, çağın gereklerine uygun kalite ve niteliklerde eleman yetiştirilmesi felsefesinde ilerlemektir.

36

37

38 Dış Ticaret Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Uygar ÖZTÜRK

39 Bölüm Başkanının Mesajı Küreselleşmenin etkisiyle büyük ve tek bir pazar haline gelen dünyada mal ve hizmetlerin coğrafyalara göre maliyetinin değişkenlik göstermesiyle birlikte dış ticaret mesleği büyük önem kazanmıştır. Türkiye de üç kıtayı birbirine bağlayan, önemli ulaşım yollarının kavşağı durumunda bulunan eşsiz jeopolitik konumu sebebiyle aynı anda bir Avrupa, Asya, Balkan, Kafkas, Akdeniz ve Karadeniz ülkesidir ve bu özel coğrafi yapısı dünya ticaretindeki rolüne sürekli artan bir katkı yapmaktadır. Pazarlamanın da etkisinin dünyanın geneline önem kazandığı küresel ekonomide genç dinamik yetkin ve girişimci dış ticaret personeline ihtiyaç giderek artmaktadır.

40 Tarihçe Lojistik Programı, 2012 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda önlisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

41 Misyon Dış Ticarete dair konuları irdeleyerek eğitim ve öğretime uygun yönetmelikler, zemin, materyaller, eğitmenler, programlar, planlar, ölçütler, takipler, staj olanakları, danışmanlıklar, mezuniyet sonrası iş olanakları hususlarında araştırma, tespit ve teminler yapmak ve oluşumlar gerçekleştirmektir.

42 Vizyon Dış Ticaret Programı olarak vizyonumuz, içinde yaşadığımız yeni yüzyılda gerek dünyada gerek ülkemiz ekonomisinde, başta ekonomik ve teknolojik gelişmeler olmak üzere, kaydedilen gelişmeler çerçevesinde hem akademik açıdan hem de idari ve teknolojik açıdan kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren bir yapı oluşturmaktır. Bu noktadan hareketle amacımız, dış ticaretin birbirinden ayrılmaz unsurlarını öğrencilerimize, bilgiyi akademik ve sektörel düzeyde birleştiren öğretim elemanları aracılığıyla vermek ve onları iş dünyasında üniversitemizi başarıyla temsil edecek, en az bir yabancı dile hâkim, çağdaş bilgilerle donatılmış şekilde yetiştirerek tercih edilir kılmaktır.

43

44

45 Doğalgaz Tesisatı ve Teknolojisi Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Masoud MALEKİ

46 Bölüm Başkanının Mesajı Özellikle ülkemizde ısınma amacıyla kullandığımız doğal gazın dışa bağımlı olarak kullanılması, mevcut kaynaklarımızın kısıtlı oluşu ve doğal gazın özelliği itibarıyla diğer yakacaklardan birçok üstünlüğünün olması, doğal gazın etkili ve verimli kullanılması ile ilgili özel tedbirler alınmasını gerektirmektedir. Üniversitemizde verilen üstün kaliteli eğitimle bu alanda mevcut olan eksiklikler giderilmeye çalışılmıştır. Mezunlarımız, telekomünikasyon sektöründe montaj, test, bakım, sistem geliştirme ve telekomünikasyon ağlarının işletilmesi alanlarında istihdam edilmektedir.

47 Tarihçe Avrasya Üniversitesi Doğalgaz ve Tesisatı Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır

48 Misyon Gaz ve tesisat sektöründe, ülkemizde doğal gazın hızla yayılmasından dolayı büyük oranda istihdam açığı oluşmaktadır. Ayrıca gaz yakan cihazların imalâtını yapan firmaların hızla kendilerini yenilemeleri ve teknolojinin gereklerine göre cihazlarını geliştirmeleri bu dalda büyük oranda servis elemanı ihtiyacını doğurmaktadır.üniversitemiz üstün kalite ve hizmet anlayışı ile bu sektörde kalifiye eleman yetiştirmeyi hedeflemiştir.

49 Vizyon Bu programda, gereksinim duyduğu kuramsal konuları iyi bilen,gaz ve tesisat sektöründe karşılaşılabilecek problemleri gerekli teknolojileri kullanarak hızlı ve doğru çözüm üretebilen nitelikli elemanlar yetiştirilmektedir.

50 Elektonik Haberleşme Teknolojisi Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Masoud MALEKİ Öğr.Gör.Negin MANSHOURI

51 Bölüm Başkanının Mesajı Telekomünikasyon sektörüne uyum sağlayabilecek bilgili, becerili ve iletişim olanaklarını iyi kullanabilen Elektronik Haberleşme Teknikeri yetiştirilmektedir.

52 Tarihçe Avrasya Üniversitesi Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

53 Misyon Elektronik Haberleşme Programı'nın amacı ise günümüzde önem kazanan iletişim teknolojileri hakkında yeterli bilgi, beceri, proje ve tasarım gücüne sahip, gelişme ve yeniliklere açık, yaşam boyu öğrenme ilkesini özümsemiş teknikerler yetiştirmektir.

54 Vizyon Telekomünikasyon sektörüne uyum sağlayabilecek bilgili, becerili ve iletişim olanaklarını iyi kullanabilen Elektronik Haberleşme Teknikeri yetiştirilmektedir.

55

56

57 Grafik Tasarım Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Fatma TEKKE

58 Bölüm Başkanının Mesajı Grafik Tasarım Bölümü, geçmişten günümüze aktarılmış kültürel değerleri koruyarak çağdaş sanat anlayışını benimseyen, bilgi çağında kendi çağını ve çevresini çözümleyip sentez yapabilen, teknik ve estetik yönden eğitilmiş özgün fikir ve grafik tasarımlar üretebilen tasarımcı bireyler yetiştirme amacındadır. Bu amaçla grafik tasarım bölümü tasarım alanında talepler doğrultusunda tasarımcı ihtiyacını karşılamak duyarlı, yaratıcı, hür düşünce özgürlüğüne sahip, yenilikçi ve yeteneklerini doğru şekilde ortaya koyan, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulayan özgün tasarımcılar yetiştirmek üzere kurulmuştur. Bu programın mezunları grafik tasarım atölyeleri, basın yayın sektörü, kamu ve özel kuruluşlarda sanat danışmanı ve üniversitelerin güzel sanatlarla ilgili eğitim ve araştırma programlarında çalışma imkânları bulmaktadır.

59 Tarihçe Grafik Tasarım Programı, 2012 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında üniversitemizin Pelitli kampüsünda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır eğitim öğretim yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim öğretime devam etmektedir.

60 Misyon Grafik Tasarım Bölümü, ülkemizi ve üniversitemizi beynelmilel düzeyde başarı ile temsil edebilecek iletişim becerisi gelişmiş, bilgi çağında kendi çevresini ve çağını çözümleyip sentez yapabilen, özgün fikir ve grafik tasarımlar üretebilen tasarımcı bireyler yetiştirme amacındadır.

61 Vizyon Grafik Tasarım Bölümü, ilgili alanlarda görev almak üzere, nitelikli, ulusal ve evrensel kimlik bilincine sahip, iletişim stratejilerini geliştirebilen, her türlü görsel tasarım problemini çözebilen, araştırmacı, kültürlü, yetenekli ve yaratıcı grafik tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

62 Grafik Tasarım Programı ilk mezunları

63 Grafik Tasarım Programı ilk mezunları

64 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Bilge ÇAĞLAR

65 Bölüm Başkanının Mesajı Halkla ilişkiler ve Tanıtım programı tüm dünyada öne çıkan, ürün, hizmet ya da marka ile ilgili iletişimi içeren çağdaş bir disiplindir. Program kapsamında, herhangi bir ürün, hizmet ya da markanın gereksinimi olan mesaj veya etkinliği ortaya çıkarabilmek için araştırma, planlama, uygulama ve değerlendirme aşamalarında yer alan süreçlerin nasıl işlediğine yönelik kuramsal ve uygulamalı dersler bulunmaktadır. Amacımız iletişimin yazılı ve sözlü formları, pazarlama, örnek olaylar, araştırma, medya planlama ve kampanya dersleriyle öğrencilerin gelecekte yer alacakları projelerin çözümünün alt yapısını hazırlamaktır.

66 Tarihçe Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, 2012 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda önlisans düzeyinde eğitim-öğretime devam etmektedir.

67 Misyon Bölgemizin ve ülkemizin, halkla ilişkiler ve tanıtım alanında ihtiyacı olan nitelikli elemanların yetiştirilmesini sağlamak, ülkemizin sayılı eğitim kurumlarından biri olmak. İletişim konusunun tüm unsurlarını ve disiplinlerini bilen ve uygulayabilen mezunlar yetiştirmek.

68 Vizyon İşletmelerin iç ve dış çevresiyle ilişkilerini sağlayacak nitelikli, bilgili, toplumsal sorumluluğunun bilincinde ve yaratıcı insan kaynağı yetiştirmektir.

69 İç Mekan Tasarımı Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Fatma TEKKE

70 Bölüm Başkanının Mesajı İç Mekan Tasarımı programı mesleki bilgilerle donatılmış ön lisans düzeyinde öğrenci yetiştirmek, gerek bölüm öğretim elemanlarının yaptığı, gerekse ülke çapında yapılan araştırmalarla şu anda kalifiye eleman eksikliği olan işletmelere tasarımcı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

71 Tarihçe Avrasya Üniversitesi İç Mekan Tasarımı Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

72 Misyon İç Mekan Tasarım Programının misyonu, mezunlarına çeşitli tasarım alanlarında çok iyi bir altyapı sağlamaktır.

73 Vizyon İç Mekan Tasarım Programının vizyonu, yaptığı akademik faaliyetler, yürüttüğü eğitim programının kalitesi ve yetiştirdiği nitelikli bireyler sayesinde tercih edilen bir kurum haline getirmektir.

74 Lojistik Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Uygar ÖZTÜRK

75 Bölüm Başkanının Mesajı Küresel bir köy haline dönüşen dünyada maliyetlerin, üretimin, ucuz iş gücünün önemi hızla artmasıyla beraber lojistiğinde yıldızı giderek parlamaktadır. Programı tamamlayarak mezun olan öğrencilerimizin girişimci ve yaratıcı özelliklere sahip olmalarını sağlayacak altyapıyı kazanmaları temel amacımızdır. Bu altyapı, bilgisayar becerisine sahip olmalarının yanı sıra, en az bir yabancı dili iyi bilmelerini gerektirmektedir.

76 Tarihçe Lojistik Programı, 2012 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitimöğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda önlisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

77 Misyon Bu programın amacı, öğrencilere üretim sistemleri, fabrika içindeki imalat yöntemleri ve fabrika tasarımı, insan ve malzeme taşımacılığı ile ilgili genel bilgiler vererek ulusal ve uluslararası taşımacılıkta pratiğe dayalı olarak ara eleman olarak yetişmelerini sağlamaktır.

78 Vizyon Çalışma ve etki alanı gittikçe genişleyen yönetim ve organizasyon alanında yaratıcı faaliyetleri, topluma hizmeti, eğitim ve araştırmalarıyla ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve tercih edilen bir bölüm olmaktır.

79 Mimari Dekoratif Sanatlar Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Fatma TEKKE

80 Bölüm Başkanının Mesajı Programımız, tüm öğretim elemanları ve paydaşlarıyla birlikte, eğitim-öğretim ve araştırma etkinliklerinde mükemmelliğe erişebilmek amacıyla benimsediği hedeflere ulaşabilmek için çaba göstermektedir.

81 Tarihçe 2013 yılında, Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren Program, Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli kampüsünde Ön lisans düzeyinde Eğitim-Öğretime başlamıştır.

82 Misyon Gerek sektörün her alanında, gerekse kişisel atölyelerde, üretimine yönelik teknolojiyi kullanabilen, nitelikli, beceri sahibi, mühendis ile teknisyen arasında üretim iletişimini tamamlayan, tekniker unvanı kazanmış elemanlar yetiştirmektir.

83 Vizyon Eğitim, öğretim ve araştırmacı kalitesi ile mesleki alanda eleman ihtiyacı karşılama konusunda ilk sıralarda tercih edilen, takım çalışmasını teşvik eden, evrensel değerlere saygılı, yurt içinde tercih edilen bir bölüm olmaktır.

84

85

86

87

88

89 Mimari Restorasyon Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Ziya SELİM

90 Bölüm Başkanının Mesajı Mimari Restorasyon Programı, önlisans düzeyinde 4 yarıyıllık eğitim-öğretim vermektedir. Programın amacı; Türkiye de kültürel değerlerimizin restore edilerek gelecek kuşaklara sağlıklı bir biçimde aktarılmasını hedef alan bütün restorasyon/konservasyon çalışmalarına kalifiye eleman yetiştirmektir. İçerik açısından program; mimari, arkeolojik ve ahşap restorasyon/konservasyon ağırlıklıdır. Müfredat programı bu doğrultuda hazırlanmaktadır. Mimari Restorasyon Programı mezunları Ön Lisans Diploması na sahip olurlar ve tekniker unvanı almaktadırlar.

91 Tarihçe 2013 yılında, Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren Program, eğitim- öğretim yılında üniversitemizin Pelitli kampüsünde ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

92 Misyon Mimari restorasyon bölümünün misyonu; kültürel mirasin korunarak ve onarilarak gelecek kusaklara aktarilmasinda rol alacak nitelikli teknik eleman yetistirmektedir.

93 Vizyon Mimari restorasyon bölümünün vizyonu; isinde basarili, güvenilir, kültürel miras konusunda duyarli, mesleki etik ve ahlâk degerlerini gözeten restoratörler yetistirmektir.

94 Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Ziya SELİM

95 Bölüm Başkanının Mesajı Bu programın amacı, radyo televizyon programları konusunda gerekli kurumsal bilginin yanında, radyo ve televizyon programcılığı süreçlerini yönetme, çeşitli programlar üretme ve yayınlayabilme bilgisini edindirerek mezun olunmasını sağlamaktır. Böylelikle, bu programda başta radyo ve televizyon olmak üzere farklı kitle iletişim ortam ve araçlarının kulanım yerlerini ve biçimlerini bilen, radyo ve televizyon alanı ile ilgili karşılaştığı sorunları çözmeye yönelik doğru bilgi kaynaklarına ulaşabilen, radyo ve televizyon programları üreten ekiplerin içinde sorumluluklarını yerine getirebilen bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

96 Tarihçe Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

97 Misyon Radyo televizyon programcılığı, sinema, reklamcılık, halkla ilişkiler uzmanlığı vb. mesleklere katılacak öğrencilerin, kendilerine ve kurumlarına avantaj sağlayacak uzmanlık, beceri ve birikimin yanında, hedef kitlelerinin ufkunu açacak geniş teorik ve kültürel bir vizyona sahip olmalarını sağlamaktır.

98 Vizyon İlerideki öğrencilerine özgüveni yüksek, özgün işler üreten, sorumluluk bilincine ve disiplinli çalışma anlayışına sahip, paylaşımcı, fikir üreten ve fikrini tekrar üretime sokan nitelikte mezunlar yetiştiren bir bölüm olmak.

99 Sosyal Hizmetler Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Bilgehan ÇAĞLAR

100 Bölüm Başkanının Mesajı Sosyal Hizmet; Bireylerin, ailelerin, grupların ve toplumun iyilik halinin düzeyini yükseltmeye çalışır. İnsan ilişkilerinde ortaya çıkan sorunları çözmeye, birey, aile ve toplumu güçlü kılmaya ve özgürleştirmeye katkı sağlar. Meslekte; insan davranışı, yaşam boyu gelişim ve sosyal sistem teorilerinden yararlanarak insanların çevreleriyle etkileşim kurdukları noktalara gerektiğinde müdahale eder. Çözüm odaklı profesyonel yardım ve sosyal fayda odaklı sosyal hizmet düşüncesinin üretiminde bölüm (meslek) aktif rol oynar.

101 Tarihçe Avrasya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

102 Misyon Çağdaş eğitim yöntem ve tekniklerini kullanarak, değişen toplumsal koşullara uygun, toplumsal refah alanlarına yönelik bilgi ve hizmet modelleri üreterek bunların yaşama geçirilmesini sağlamaktır.

103 Vizyon Sosyal hizmet eğitiminin evrensel standartlardan ödün vermeden geliştirilmesine ve ülke genelinde yaygınlaştırılmasına öncülük eden, ulusal ve uluslararası düzeyde kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliğini gerçekleştiren, ülke koşullarını dikkate alarak, evrensel ölçülerde eğitim-öğretim, araştırma ve yayın yapan etkin bir bilim kurumu olmaktır.

104 Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Bölüm Başkanı Öğr.Gör.İlknur SÜNGER KUL

105 Bölüm Başkanının Mesajı Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Turizm ve Otel İşletmeciliği Programın temel amacı; Türkiye nin gelişmekte olan en önemli sektörlerinden biri turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bakış açısına sahip, alanıyla ilgili kavram ve ilkeleri özümsemiş, mesleki bilgi ve deneyim donanımı yüksek, mesleki otomasyon programlarına hakim, üst düzey yabancı dil bilen ve uluslararası alanda da çalışabilecek, teorik ve uygulamaya dayalı bu sektörün değişime açık dinamik yapısına uygun, mesleki sorumluluk ve iş ahlakı bilincinde olan turizm sektörünün tüm dallarında turizm kaynaklarını, turizm varlıklarını, ve iş gücünü yönetme, bir işletmeyi sevk ve idare etme vasıflarına sahip beceri ve vizyon sahibi, nitelikli ara eleman ve yönetici adayları yetiştirmektir.

106 Tarihçe Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, 2012 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır eğitim öğretim yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim öğretime devam etmektedir.

107 Misyon Ülkenin geleceği için turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu, uluslar arası standartlarda mesleki ve teknik eğitimin gerektirdiği bilgi ve beceriye vakıf, analitik düşünebilen, çağdaş, özgür, dinamik, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, araştırma ve eğitim alanlarında topluma faydalı hizmetlerde bulunmak

108 Vizyon Yenilikçi ve paylaşımcı, sanayi ile sürekli işbirliği içinde bulunan, sağlayacağı eğitim, bilgi ve araştırma olanaklarıyla, çağdaş mesleki ve teknik eğitimin gerektirdiği bilgi, beceri ve teknolojik açıdan yüksek standartlara sahip, üstün nitelikli ve aranılan teknik ara eleman yetiştiren bir bölüm olmak.

109 Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı (I.veII.Öğretim) Bölüm Başkanı Öğr.Gör.İlknur SÜNGER KUL

110 Bölüm Başkanının Mesajı Avrasya Üniversitesi, Avrasya Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programı, 1 yıllık İngilizce hazırlık programının başarıyla tamamlanmasının ardından verilen 2 yıllık eğitimden oluşan bir ön lisans programıdır Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı, çeviri yapacağı dilde yazılı edebi eserleri, metinleri, bilimsel makaleleri, gazete ve dergileri, siyasi, hukuki, ekonomik, teknik ve diğer türdeki eserleri çevirebilen, çeviri yaparken edinmiş olduğu bilgi ve becerileri geniş bir uzmanlık alanı yelpazesinde yansıtabilen, değişen piyasa koşullarına kolaylıkla uyum sağlayabilen, üstün nitelikli, profesyonel eleman yetiştirmek için yabancı dili en etkin şekilde kullanmaya yönelik, değişik sektörel alanlara ilişkin olarak hem kuramsal, hem de pratiğe dayalı bir eğitim sunar. Çevirmen olabilmek için gerekli yabancı dil bilgisini geliştirmek, çeviri teorisini öğrenmek ve öğrendiklerini pratiğe dökmelerini sağlamak programımızın amaçları arasında yer almaktadır.

111 Tarihçe Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

112 Misyon Üniversitemiz bünyesindeki öğrencilerimizin İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini daha ileri düzeye çıkararak gerek kaynak ve erek kültürlerde norm ve kısıtlamaların karşılaştırılması, gerekse erek dilde çeviri metninin oluşturulması aracılığıyla metin oluşturma ve inceleme becerileri geliştirmiş, sözlü çeviride kullanılabilecek strateji ve taktikleri kavranmış meslek elemanları yetiştirmeyi hedefleyen organizasyon yapısını oluşturmak.

113 Vizyon Alan çevirisini kolaylaştıran uzmanlık bilgisinin hangi yollardan artırılabileceği konusunda yönlendirici olan araştırmacı, bağımsız, yaratıcı, kendine güvenen ve yetkin profesyoneller yetiştiren bir bölüm olmak.

114 Yapı Denetim Programı(I.veII.Öğretim) Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Ziya SELİM

115 Bölüm Başkanının Mesajı Avrasya üniversitesi Yapı Denetimi Programında okuyan öğrencilere kamu kuruluşları ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu inşaatçılıkla ilgili Yapı Denetimi konusunda eğitimler verilerek kalifiye teknik elemanlar yetiştirmektir.

116 Tarihçe Avrasya Üniversitesi Yapı Denetimi Programı, 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulmuştur eğitim-öğretim yılında Üniversitemizin Pelitli Kampusunda ön lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlamıştır.

117 Misyon Teknolojik gelişmelerin ihtiyaç duyduğu bilgiyi almış, uygulama yeteneği kazanmış, malzemeyi tanıyan, üretim tekniklerinde bilgisi olan, mesleğiyle ilgili çizim ve normları kullanabilen mesleki problemleri çözebilecek bilgi ve beceriye sahip, çağdaş aygıtları kullanabilen, önlisans düzeyinde diplomaya sahip mezunlar yetiştirmektedir.

118 Vizyon Teknolojik gelişmelerin ihtiyaç duyduğu bilgiyi almış, uygulama yeteneği kazanmış, malzemeyi tanıyan, üretim tekniklerinde bilgisi olan, mesleğiyle ilgili çizim ve normları kullanabilen mesleki problemleri çözebilecek bilgi ve beceriye sahip, çağdaş aygıtları kullanabilen, önlisans düzeyinde diplomaya sahip mezunlar yetiştirmektedir.

119 Trabzon da 2010 yılında vakıf üniversitesi olarak kurulan Avrasya Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.

120 Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucusu olan Sayın Ömer YILDIZ mezuniyet konuşması yaparken

121 Avrasya Üniversitesi ilk mezunları

122

123

124

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

AKADEMİK FAALİYET RAPORU

AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde... KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2013 2/117

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü 1 G A Z İ O S M A N P A Ş A Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 Merhaba.. Gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı olarak Erbaa ilçemizde, 1993 yılında açılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1995 yılında açılan

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Düzenleme Tarihi: Ekim 1/100 HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2/100 Manas ın Yedi Vasiyeti: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olmak, Milletler arası Uyum, Dostluk

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İÇİNDEKİLER Misyon - Vizyon... 5 Neden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi... 6 Fen-Edebiyat Fakültesi... 10 Arkeoloji Bölümü...11 Coğrafya Bölümü...12 Matematik Bölümü...13

Detaylı

Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu

Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu MESLEĞİN SESİ E-BÜLTEN Haziran 2015 E-DERGI HAKKINDA E-Dergimiz Mesleğin Sesi ; Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulumuzun, hem bölümlerimizi

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI Medipol lü Olmak Yarınlara Hazırlanmaktır. Sevgili Öğrenciler, Yüksek Öğretim misyonunun tematik çatısını oluşturan bilgi, öğrenen organizasyonlar olan çağdaş

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.selcuk.edu.tr

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.selcuk.edu.tr TANITIM KATALOĞU Ülkemizde işgücü arzı ile talebi arasında ciddi uyumsuzluk mevcuttur. Bunun nedeni olarak mesleki eğitim kurumlarında uygulanan eğitim programları, bu programlarla yetiştirilen teknik

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli

Detaylı

İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS MESLEK YÜKSEKOKULU

İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS MESLEK YÜKSEKOKULU İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS 7 9 MESLEK YÜKSEKOKULU Aşçılık* Bankacılık ve Sigortacılık* Deniz Ulaştırma ve İşletme Dış Ticaret Grafik Tasarımı* Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yüzde Yüz İngilizce Eğitim Yapan Devlet Üniversitesi Yasamın Içinde... 2016 İÇİNDEKİLER Sunuş 02 2015-2016 Tanıtım Kitapçığı Misyon - Vizyon Neden Adana BTÜ? Fakülteler ve Bölümler Yüksekokullar Enstitüler

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Şubat 2015 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU..1 I- GENEL BİLGİLER... 2-39 A- Misyon ve Vizyon... 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar..2-9 C- İdareye İlişkin Bilgiler....9 1-

Detaylı

Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir.

Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir. Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir. 2012 2013 Yerel Kimlik Evrensel Eğitim Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir. İçindekiler Dr. Murat YALÇINTAŞ İTO Yönetim Kurulu Başkanı 04 Erhan ERKEN Mütevelli Heyeti Başkanı

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulları

EGE ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulları EGE ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulları 2014 Grafik Tasarım: Buket Şençitak Ege Üniversitesi Rektörlüğü Grafik Tasarım Birimi Baskı: Ege Üniversitesi Basımevi Bornova, İzmir Tel: 0232 388 10 22 / 2066 e-mail:

Detaylı

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU TARİHÇEMİZ İzmir Meslek Yüksekokulu; 1982 yılında Buca ilçesindeki Eğitim Yerleşkesi içinde kurulmuştur. Ön lisans (2 yıl) düzeyinde ara eleman yetiştiren Milli Eğitim Gençlik

Detaylı

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.tf.sakarya.edu.tr

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.tf.sakarya.edu.tr TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ www.tf.sakarya.edu.tr Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK Teknoloji Fakültesi Dekanı Günümüzde, ülkeler arasındaki rekabet bilgi düzeyinde sürdürülmekte, toplumların geleceği

Detaylı

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır...

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... www.basari.edu.tr SAMSUN +90 362 280 10 00 Başarı-Sem Sürekli Eğitim Merkezi (Başarı-Sem), kursiyerlerinin yaşam boyu öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya, istihdam

Detaylı

2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 1 I- GENEL BİLGİLER 2-40 A- Misyon ve Vizyon 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 2 C- İdareye İlişkin Bilgiler 9 1- Fiziksel Yapı

Detaylı

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur.

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur. Millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, keşiflerinden, gelişmelerinden yararlanalım, ama unutmayalım ki, asıl temeli, cevheri kendi içimizden çıkarmak zorundayız. İcra eden, tatbik

Detaylı

Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu. Faaliyet Raporu 2006 2007. İzmir 2007 1

Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu. Faaliyet Raporu 2006 2007. İzmir 2007 1 I. DEÜ İZMİR MESLEK YÜKSOKULU HAKKINDA İzmir 2007 1 a. DEÜ İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULUNUN TARİHÇESİ İzmir Meslek Yüksekokulu Dokuz Eylül Üniversitesi ile aynı tarihte Buca İlçesindeki Eğitim Fakültesi kampüsü

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi: Halkalı Cad. No:2 34303 Küçükçekmece /

Detaylı