Anasayfa Hakkımızda Yazarlar İletişim Makaleler Videolar Sorular Makale / Video Gönder Soru Sor RSS

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Anasayfa Hakkımızda Yazarlar İletişim Makaleler Videolar Sorular Makale / Video Gönder Soru Sor RSS"

Transkript

1 Şu an misafir modundasın. YazılımDevi olmak ister misin? Giriş Yap / Kayıt Ol Ara: Anasayfa Hakkımızda Yazarlar İletişim Makaleler Videolar Sorular Makale / Video Gönder Soru Sor RSS Makale Hakkında! Excel 2010 TL Simgesinin Parasal Formatlarda Kullanılması Makale Yazarı Okunma Sayısı Eklenme Tarihi Ahmet Sait Duran Makale Detayı Konular MICROSOFT YAZILIM-VERİTABANI ASP.NET ASP.NET AJAX ASP.NET MVC SCRUM SHAREPOINT SILVERLIGHT C# SQL CSS Design Patterns ENTITY FRAMEWORK JAVASCRIPT JQUERY LINQ POCKET PC SQL SERVER TFS VISUAL BASIC VISUAL STUDIO WCF WPF YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ POWERSHELL MICROSOFT SİSTEM MICROSOFT OFFİCE SAP JAVA SANALLASTIRMA DONANIM PHP/MYSQL MOBIL PROGRAMLAMA PROJE YÖNETIMI Yazarlar Veysel Uğur Kizmaz (214) Engin Demiroğ (206) Ortaç DEMİREL (133) Ahmet Sait Duran (90) Tolga Ayas (67) Salih Demiroğ (63) Veli Kadir KOZAN (50) Diğer Yazarlar Son Eklenen Makaleler PRINCE2 Temalar - Proje Organizasyonu -2 (Kubilay ÖZDOĞAN) System Center Configuration Manager 2012 RC Kurulumu Bölüm 2 (Ortaç DEMİREL) System Center Configuration Manager 2012 RC Kurulumu Bölüm 1 (Ortaç DEMİREL) System Center Configuration Manager 2007 Client Agent Kaldırılması (Ortaç DEMİREL) Windows 8 Client İşletim Sistemi Üzerinde Hyper-V Yapılandırılması (Ahmet Sait Duran) Son Eklenen Videolar Webcast, Windows Phone Kontrolleri ve Sensörler (Mustafa Karakuş)

2 Excel 2010 TL Simgesinin Parasal Formatlarda Kullanılması Bu aralar MS Office ile ilgili en çok sorulan soru; TL simgesinin MS Word, MS Excel gibi uygulamalarda nasıl kullanılacağı şeklinde. Bildiğiniz gibi 1 Mart 2012 tarihinde TL miz yeni simgesine kavuşmuş oldu. Aynı gün Merkez Bankası, simgenin teknik özellikleri ve kullanımıyla ilgili duyuruları web sitesi üzerinden yayınladı. Yakında yeni paralar üzerinde de kullanılacak olan bu simgeyi Windows işletim sistemlerinde kullanabilmek için öncelikle üzerinden bir kurulum yapmamız gerekiyor. Bu siteye girelim ve aşağıdaki adımları takip ederek ilgili programı bilgisayarımıza kuralım. WEBCAST, C# Generics (Engin Demiroğ) Webcast, Windows Phone Uygulama Geliştirmeye Giriş (Mustafa Karakuş) Webcast, ADDS in IFM (Installation From Media) ile Kurulumu (Ahmet Sait Duran) System Center Configuration Manager 2007 R3 Raporlama (Ortaç DEMİREL) Ziyaretçi İstatistiği Online : 18 Bugün : 2903 Bu Ay : Bu Yıl : Toplam : Bu site Engin Demiroğ ve Salih Demiroğ tarafından yazılmış ve tasarlanmıştır. Yukarıdaki ekrandan TL Simge ye tıklayalım. Yukarıdaki ekrandan, simgeyi indirelim.

3 Simgeyi indirdikten sonra çift tıklayarak kurulumu gerçekleştirelim. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, ekranın sağ alt köşesinde, taskbar üzerinde TL Simgesini göreceksiniz. Kurulum işlemi sırasında ayrıca TL simgesini içeren yeni bir Font bilgisayarınıza yüklenmiş olacaktır. Aşağıdaki gibi görebilirsiniz. Simgeyi kullanabilmek için kısayol tuşları olarak AltGr+T yada Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Örneğin Excel de herhangibir hücrede bu simgeyi kullanmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

4 Yukarıdaki ekranda A2 hücresine bu simgeyi eklemek için, mouse un imleci A2 hücresindeyken Font bölümünden AbakuTLSymSans Fontunu seçiniz ve AltGr+T yada Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonuna tıklayınız. Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır. Böylece simgemizi başarı ile A2 hücresine uygulamış olduk. Dikkat ederseniz simgeyi kullanabilmek için, Font olarak muhakkak AbakuTLSymSans fontunu kullanmamız gerekiyor. Diğer fontlar seçili iken TL simgesi çalışmayacaktır. Mesela Office 2007 ile birlikte default font haline gelen Calibri fontu seçili iken (yada başka bir font) kısayol tuşlarını kullandığınızda, TL simgesi görünmeyecek ve aşağıdaki gibi bir simge görünecektir. O zaman şimdilik bu simgeyi kullanabilmek için muhakkak simgenin olduğu yerde font olarak, bu yeni fontu (AbakuTLSymSans) kullanmamız gerekmektedir. Peki, parasal kolonlarda para formatı vermek için nasıl birşey yapmamız gerekiyor? Örneğin eski kullandığımız şekliyle herhangibir kolona TL formatı vermek için aşağıdaki yolu izliyorduk: Yukarıdaki Fiyat kolonuna TL formatı vermek için B2:B6 ya kadar seçip sağ click>format Cells seçeneğine tıklıyorduk.

5 Gelen aşağıdaki ekranda Number tab sekmesinde Currency i seçiyor ve hangi simgeyi kullanmak istiyorsak onu seçip OK diyorduk. Görüntümüzde aşağıdaki gibi oluyordu.

6 Ancak şu anda simge kısmında yeni TL simgemiz olmadığı için, yeni formatı bu şekilde veremiyoruz. Yakın bir zamanda Microsoft bir eklenti çıkarıp, bu yeni simgeyi yukarıdaki gibi kullanabilmemizi sağlayacaktır. Şimdilik (bana da sürekli sorulduğu için) şöyle bir çözüm yolu geliştirdim: B2:B6 aralığını seçelim. Sağ click>format Cells seçeneğine tıklayalım. Number tab sekmesi altından Custom seçeneğine tıklayalım. Aşağıdaki gibi Type kısmında önce, AltGr+T tuş kombinasyonuna tıklayalım. Bunu yaptıktan sonra TL simgemiz yerine, iki noktadan oluşan bir karakter gelecektir. Sonrasında bir boşluk bırakalım ve #.##0,00 yazıp, OK seçeneğine tıklayalım (Simgeyi başa ekledim. Çünkü yeni TL simgemiz yanlış bilmiyorsam, miktarın sonuna değil başına eklenecek). Buraya kadar yaptıklarımızdan sonra görüntümüz aşağıdaki gibi olacaktır. Evet, simgemiz halâ yukarıda görünmüyor. Çünkü, simgemizi kullanabilmek için font olarak muhakkak AbakuTLSymSans Fontunun kullanılması gerektiğini söylemiştik. O zaman B2:B6 aralığını seçip, font kısmından AbakuTLSymSans fontunu seçelim. Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

7 Yeni simgeyi kullanarak herhangibir hücreye para formatı vermek için şimdilik yukarıda anlatmış olduğum yöntemi kullanabilirsiniz. Tabii ki diğer bilgisayarlarda da TL simgesini görebilmek için bu font un tüm bilgisayarlarda kurulu olması gerektiğini unutmayınız... Not: Bu makaleyi MS Office 2010 üzerinde ele aldık. Aynı yöntemi kullanarak TL simgesini MS Office 2007 yada önceki versiyonlar için de kullanabilirsiniz. Ayrıca simgenin kısayol tuşlarını kullanabilmek için TL Simge exesinin bilgisayarınızda çalışıyor olması gerekmektedir. Yani bilgisayarınızı her kapatıp açtığınızda bu exeyi çalıştırmanız gerekmektedir. Makale Tagları TL Simgesinin Excelde Kullanimi TL Simge Çipa AbakuTLSymSans Font Makale Dosyası Makaleye Ait Dosya Bulunamamıştır Paylaş Yazar Hakkında Genel Bilgiler Yazar Hakkında Ad: Ahmet Sait Duran 1982 doğumlu olan Ahmet Sait DURAN, Gazi Üniversitesi Kimya Kurum: Infopark Mühendisliği bölümü mezunudur. Sektörde yıllardır birçok firmada Meslek: MCT Microsoft Windows Server sistemleri üzerinde çalışmış olup, halen İnfopark Bilgi Sistemleri A.Ş. firmasında MCT sertifikalı olarak eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Web Sitesi: Makale-Video: 90 Bu makale için yapılmış yorumlar teşekkürler Erkin Pehlivan Teşekkürler Ahmet Hocam Mustafa Karakuş Teşekkürler Ahmet Hocam Güzel bir makale olmuş Elinize Sağlık.. Ömer Üçler Bu makale hakkında yorum yapınız!... Bu makale hakkında yorum yapabilmek için lütfen üye olunuz veya giriş yapınız.

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

Gruplar. Kurulum ve Bakım

Gruplar. Kurulum ve Bakım Gruplar Kurulum ve Bakım 2 Bu Kılavuz hakkında Bir XING Grubu seçtiğiniz için teşekkür ederiz! Grubunuzun kurularak çalışmasını sağlayacak olan bazı temel adımları aşağıda okuyacaksınız. Bu kılavuzun ilk

Detaylı

TAKBİS-ERP YARDIM KILAVUZU

TAKBİS-ERP YARDIM KILAVUZU TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMLERİ TAKBİS-ERP YARDIM KILAVUZU (KULLANICI ÖZLÜK BİLGİLERİ VE SIKÇA SORULAN SORULAR) KASIM-2011 Son Güncelleme

Detaylı

DOKUMANIN SONUNDA SADECE FORMÜLLERLE İLGİLİ ÖRNEK SORULAR VARDIR. ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADAKİ ÖRNEKLERİ İNCELEMEKTE FAYDA VAR.

DOKUMANIN SONUNDA SADECE FORMÜLLERLE İLGİLİ ÖRNEK SORULAR VARDIR. ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADAKİ ÖRNEKLERİ İNCELEMEKTE FAYDA VAR. EXCEL DOKÜMAN ALTTADIR DOKUMANIN SONUNDA SADECE FORMÜLLERLE İLGİLİ ÖRNEK SORULAR VARDIR. DERSTE YAPILAN ÖRNEKLERE http://obis.bayar.edu.tr/notlar/excelornekcalismalar/ ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADAKİ

Detaylı

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1.

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. kutuya kurulum dosyasını yapacağımız programın ismini giriyoruz.

Detaylı

B-ÖZEL ŞARTLAR 1. KIDEMLİ YAZILIM UZMANI (2 Kişi Tam Zamanlı Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına kadar)

B-ÖZEL ŞARTLAR 1. KIDEMLİ YAZILIM UZMANI (2 Kişi Tam Zamanlı Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına kadar) T.C. ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ SINAV DUYURUSU T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) 1 İÇİNDEKİLER 1. Sunuş 3 2. Mths Sistemine Erişim.... 4 3. Mths Sistemi Anasayfa...... 5 4. Mths Sistemine Giriş....... 6 5. Mths Sistemi Genel.... 7 6. Firma Bilgileri

Detaylı

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR SIKÇA SORULAN SORULAR Genel Sadece internet explorer dan mı giriş yapabiliyorum? Hayır. Firefox, Safari, Chrome, İnternet Explorer vs. tüm tarayıcılarından sisteme giriş yapabilirsiniz. Yeni sistemi başka

Detaylı

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU WinEKG Pro T e k n o l o j i Ü r e t i r Gersan Sitesi 656. Sok. No: 45 Ergazi, 06370 ANKARA Tel: +90 312 257 0477

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322 E-LIFE e-learning VIRTUAL CENTER FOR PEOPLE WITH PHYSICAL DISABILITIES FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ e-life e-eğitim El Kitabı - Pedagojik araç ve yöntemlerin kısa bir sunum ile Sanal

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Daha önce kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin. Parolanızı bu alana giriniz ve giriş tuşuna basınız

Daha önce kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin. Parolanızı bu alana giriniz ve giriş tuşuna basınız İlgili Kongrenin web sayfasında yayınlanan E-posterinizi hazırlamaya başlamak için lütfen burayı tıklayınız linkini tıklayarak E-poster sayfasını açınız * Sisteme giriş için, bildiri özetinizi gönderirken

Detaylı

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 HİZMET VE MASRAF YÖNETİMİ... 5 1.1 KARTLAR VE REÇETELER... 5 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 8 1.1.3 Hizmet Reçetesi (041700)...

Detaylı

A-PDF Split DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark. Flash İçeriğini

A-PDF Split DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark. Flash İçeriğini A-PDF Split DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark Flash İçeriğini 10 Yüklemek ve Optimize Etmek Parçaları birleştirmeye başlamanın zamanı geldi. Kitapta şu ana kadar, Tech Bookstore

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

CA Cl[rcty PPM. Sürüm Notl[rı - On Premise. Sürüm 14.1.00

CA Cl[rcty PPM. Sürüm Notl[rı - On Premise. Sürüm 14.1.00 CA Cl[rcty PPM Sürüm Notl[rı - On Premise Sürüm 14.1.00 Gömülü yardım sistemleri ve elektronik olarak dağıtılan materyalleri içeren bu Dokümanlar (bundan böyle "Dokümanlar" olarak anılacaktır) yalnızca

Detaylı

LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KULLANILAN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KULLANILAN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KULLANILAN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ Dr. Öğ. Bnb. İsmet Ergin KHO Dekanlığı Temel Bilimler Bölüm Başkanlığı İsmet.ergin@gmail.com, iergin@kho.edu.tr Dz. Öğ. Bnb. Bekir Akseki AÜEBF Yüksek

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu My Passport Ultra Taşınabilir Sabit Sürücü Kullanım Kılavuzu Harici Taşınabilir My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu

Detaylı

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük işletme ve Kurumsal hesaplara yönelik 10 Adımda Nubuto XTM International Ltd. tarafından yayımlanmış, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim

Detaylı

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır.

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. GİRİŞ Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. Neler Öğreneceksiniz: Bu bölümü bitiren kişi: 1.İşletim sistemleriyle ilgili

Detaylı

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI 1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI CLIENTLERDE BELLİ BİR SÜRE SONRA KİLİTLENİYOR. Çözüm: Tüm clientler de yapılması gereken ayarlar 1- Eset Nod32 Antivirus programını

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI EDİTÖR: YRD. DOÇ.DR. HASAN H. BALIK TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI Ahmet TEKİN Ayhan AKBAL Bahadır SEVİNÇ Fatih ERTAM Harun H. TUZSUZOĞLU İhsan SERHATLIOĞLU Kemal BALIKÇI M. Fatih TALU Musa ÇIBUK

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

ideal Veri Terminali Sistem Tanımları Kullanım Kılavuzu

ideal Veri Terminali Sistem Tanımları Kullanım Kılavuzu ideal Veri Terminali Sistem Tanımları Kullanım Kılavuzu 1.1 ideal Sistem Tanımları ile Yapabilecekleriniz ideal Sistem bölümü yazılım alt yapısı C# ve Visual Basic yazılımlarının alt yapısı ile uyumlu

Detaylı

Gerekli bağlantıları yapıp, ACS420 V3.03 programını çalıştırınız. Program açıldığında, LMS14 ün içindeki parametrelerin okunmasını bekleyiniz.

Gerekli bağlantıları yapıp, ACS420 V3.03 programını çalıştırınız. Program açıldığında, LMS14 ün içindeki parametrelerin okunmasını bekleyiniz. Gerekli bağlantıları yapıp, ACS420 V3.03 programını çalıştırınız. Program açıldığında, LMS14 ün içindeki parametrelerin okunmasını bekleyiniz. Aşağıdaki pencereyi gördükten sonra cihazınız parametre ayarı

Detaylı