Sistem Farklılıkları. x x. 140 x. 140 x. 140 x. 140 x. 1 x.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sistem Farklılıkları. x 70 + 30 x. 140 x. 140 x. 140 x. 140 x. 1 x. www.platar.com.tr"

Transkript

1

2 Sistem Farklılıkları 30 FARKLI LOKASYON, 140 ŞERİT VE GÜNLÜK YARIM MİLYONDAN FAZLA ARAÇ TESPİTİ PLATAR DİĞER PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ x x 140 x 140 x 140 x 140 x 1 x Endüstriyel Bilgisayar Plaka Çözümleme Kamerası Delillendirme Kamerası Işık Kaynağı IR Led Plaka Çözümleme Lisansı

3 Sistem Farklılıkları DİĞER PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ 70 x 140 x 140 x 140 x Endüstriyel Bilgisayar Plaka Çözümleme Kamerası Delillendirme Kamerası Işık Kaynağı IR Led Toplam 460 Adet Donanım BU KADAR ÇOK ENSTRÜMANIN KULLANILDIĞI BİR SİSTEMİN SAĞLIKLI İŞLETİLMESİ OLDUKÇA ZORDUR.

4 IR Aydınlatma Kaynağı KAMERALARDA DAHİLİ OLARAK BULUNAN IŞIK KAYNAKLARININ KULLANIM ÖMRÜ EN AZ SAATTİR. HARİCİ OLARAK KULLANILAN IR AYDINLATMA KAYNAKLARININ KULLANIM ÖMRÜ ORTALAMA 8000 SAATİR. GENELLİKLE IR IŞIK KAYNAKLARININ HER YIL DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

5 Enerji Tüketimi 2 ŞERİTLİK BİR YOLDAKİ PTS SİSTEMİ ENERJİ TÜKETİMİ SADECE 12 WATT DİĞER SİSTEMLERİN AYNI ORTAMDAKİ ENERJİ TÜKETİMİ PLATAR A GÖRE 36 KAT FAZLADIR.

6 Sistem Farklılıkları PLAKA TANIMA LOKASYONUNA ELEKTRİK VE DATA HATTI ÇEKMEDEN GÜNEŞ ENERJİ PANALLERİ İLE PLAKA TANIMA YAPABİLEN TEK SİSTEM. DİĞER PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNDE İSE GÜNEŞ ENERJİ PANALLERİ KULLANARAK PLAKA TANIMA YAPABİLMEK, ENERJİ TÜKETİMLERİ NEDENİYLE MÜMKÜN DEĞİLDİR.

7 Yüksek Hızlarda Plaka Tanıma 240 km/s hızla giden aracın plakasını tanıyabilir. 75 fps 30 fps Max 120~140 km/s hıza kadar tanıma yapabilir.

8 Çözünürlük 5 MP Max 2 MP HER ŞERİT İÇİN BİR ADET KAMERA KULLANILMASI NEDENİYLE ŞERİT ORTASINDAN GEÇEN ARAÇLARIN PLAKALARI TANINAMAMAKTADIR. PLAKA TANIMA DIŞINDA, DİĞER BİRİMLERİN FAYDALANABİLECEĞİ EŞGAL TANIMA GİBİ ARAŞTIRMALARDA KULLANILAMAMAKTADIR.

9 Doğru Plaka Okuma KURULUMU YAPILAN SİSTEMLER VE YAPILAN BAĞIMSIZ TESTLERDE TRAFİKTEN GEÇEN ARAÇLARIN %98 İNİ YAKALANMAKTA TRAFİKTEN GEÇEN ARAÇLARIN %90-95 DAN FAZLASININ DA PLAKASI DOĞRU OLARAK TESPİT ETMEKTEDİR. BİR ÇOK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE KURULUMU YAPILAN YERDERDEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE DOĞRU TANIMA ORANI TRAFİKTEN GEÇEN ARAÇ TOPLAMININ FARKLI MARKA ÜRÜNLERE GÖRE %50 İLE %70 ARASINDA OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR.

10 Sistemin İşletilmesi ve Bakımı HİÇ BİR TEKNİK DESTEK İHTİYACI OLMADAN EN AZ 3 YILDIR KURULUM YAPILAN YERLERDE SORUNSUZ ÇALIŞMAKTADIR. İŞLETİLMESİ OLDUKÇA KOLAYDIR. SÜREKLİ BAKIM GEREKTİRİR, HER YIL IR IŞIK KAYNAKLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR, HAVA ŞARTLARINA GÖRE ENDÜSTRİYEL BİLGİSAYARLAR SIK SIK ARIZA VERMEKTEDİR. İŞLETİLMESİ OLDUKÇA ZOR VE MASRAFLIDIR.

11 Ürünler PLAKA TANIMA KIRMIZI IŞIK MOBİL Farklı ihtiyaçların karşılanması için aynı marka ürün yelpazesinin olması, sistemin bir bütünlük içinde sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Tüm ürünler, plaka tanıma için özel olarak geliştirilmiş endüstriyel ürünlerdir. Tüm ürünler, OCR işlemleri dahil harici hiç bir ek donanıma ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir.

12 Mobil Plaka Tanıma Sistemi Araç üzerinde çalışabilen tek mobil plaka tanıma sistemidir. Enerji tüketimi düşüktür. Aracın enerji sistemine zarar vermez. Sadece 12 volt enerji ile çalışır. Görüntü kirliliği oluşturmaz. Hareket halindeki aracın sağında ve solunda olan hareketli veya park halindeki araların plakalarını tanır ve merkezi sisteme ulaştırır.

13 Yeni Mobil Plaka Tanıma Sistemi

14 Diğer Mobil Plaka Tanıma Sistemi Mobil plaka tanıma sistemi olarak kullanılan, aracın üstünde adeta gece kondu gibi duran ve görüntü kirliliği oluşturan başka bir sistem. Mobil ortamlarda çalışmak için tasarlanmadığı için kısa zamanda araç aküsünü bitirmektedir. Verimliliği çok düşüktür.

15 Ekstra Özellikler Mükerrer Geçiş Kontrolü Belirli bir süre içinde, aynı plakanın aynı veyadiğer plaka okuma noktalarından geçişinde alarm üretebilmektedir.

16 Ekstra Özellikler Otomatik Hedef Tanımlama Sistemi Güvenlik güçlerinin hedef listesinde olmayan, farklı plaka tanıma noktalarından aynı araçların, belirli bir zaman aralığında geçiş yapmasının tespit edilmesine yönelik önleyici bir sistemdir. Bu özellik sadece platar sisteminde bulunmaktadır.

17 Ekstra Özellikler Ortalama Hız İhlal Tespiti ve Ceza Makbuzu Düzenleme A VE B noktası arasındaki mesafesi sabit olan iki plaka okuma noktası arasında seyir eden taşıt, B noktasındaki plaka okuma noktasından geçtiğinde ortalama hızı bulunarak değerlendirme yapılır.

18 Ekstra Özellikler VMS Mesaj Sistemi ÖZELLİKLE ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMLERİNDE, HIZ KORİDORUNDAN ÇIKAN ARAÇLARIN PLAKA VE HIZ BİLGİLERİNİN SÜRÜCÜLERE ANLIK BİLGİLENDİRMESİNİ YAPMAKTADIR.

19 Ekstra Özellikler Kırmızı Işık İhlal Tespiti ve Ceza Makbuzu Düzenleme Fiziksel Loop Kullanılmadan, Yola Zarar Vermeden, Tek Başına Kırmızı Işık İhlalini Tespit Eden ve Delillendiren Tek Sistem. İhlal öncesi 4 adet, ihlal sonrası 4 adet ve tüm ihlali kapsayan video görüntüsü ile birlikte kırmızı ışık ihlali yapan aracın itiraza fırsat vermeyecek şekilde belgelendirilmesini sağlamaktadır.

20 Ekstra Özellikler Emniyet Kemeri ve Telefonla Konuşma Tespitlerine Ceza Düzenleme Kaydedilen araç görüntülerinin 5 MP gibi yüksek bir çözünürlüğe sahip olması nedeniyle araç içindeki sürücülerin emniyet kemeri kullanmadığı veya telefon ile konuştuğu tespit edilebilmektedir. Kullanıcılar isterlerse tespit edilebilen bu ihlal türleri içinde ceza makbuzu düzenleyebilmektedir.

21 Ekstra Özellikler Ceza Makbuzlarının Merkezi Sisteme Otomatik İşlenmesi Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığının Sunmuş Olduğu ve Maliye Bakanlığı İle Entegre Çalışan Ceza Makbuzu Havuzuna Kullanıcılar Tarafından Local Sistemde Yazılan Tüm Ceza Makbuzları Otomatik İşlenmektedir. Bu Özellik 2013 itibariyle sadece PLATAR tarafından desteklenmektedir.

22 Ekstra Özellikler Ceza Makbuzlarında Otomatik Ek Bilgi Alınması ve Fotoğraf Maskeleme Sakıncalı araç sorgu servisinden, plaka için olumsuz bilgi gelen ve herhangi bir ihlal tespitine dahil olan tüm plakaların otomatik ek bilgi sorguları yapılır ve kullanıcılar anlık alarmlarla bilgilendirilir. Makbuz Düzenleme aşamasında sürücü veya yolcu görüntüleri operatör tarafından maskelenebilir, istenilen bölgeye büyüteç efekti eklenebilir.

23 Ekstra Özellikler Ek Bilgi Sorgusu Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığının sunmuş olduğu araç ek bilgi talep sorguları, aynı aracın ayarlanabilir bir saat içinde herhangi bir plaka tanıma noktasından tekrar geçmesi durumunda yapılmaz. Sorgular belirli bir saate kadar local veri tabanındaki önceki geçişlere ait bilgilerden alınır. Bu sayede ilgili daire başkanlığı sisteminden fazla sorgu yapılmamaktadır.

24 Ekstra Özellikler Alarmların Anında SMS İle Bilgilendirilmesi Lokal veri tabanında tanımlanan plakanın tespitinde sistem, tanımlanan tüm gsm numaralarına anlık bilgilendirme yapabilmektedir. Özellikle Kaçakçılık, İstihbarat, Terör ve Asayiş şubelerinin aktif operasyonlarının tehlikeye atılmaması için local veritabanında tanımlı araç plakaları tespit edildiğinde önleyici hizmet görevi yapan birimlere aracın geçişi hakkındaki alarm bilgileri verilmez ve ilgili gsm numaralarına sms ile bilgilendirme yapılır. Çok önemli olan bu özellik PLATAR sisteminden başka bir plaka tanıma sisteminde bulunmamaktadır. SMS 42XX001 PLAKALI ARAÇ YENİ İSTANBUL CD. MOBİLYACILAR KAMPÜS İST. NOKTASINDAN GEÇTİ. 23:07:16

25 Ekstra Özellikler Arşiv İnceleme ve Raporlama Platar, plaka tanıma ve görüntüleme işlemleri dışında özellikle istihbarat amaçlı araştırma raporlarını bünyesinde barındırmaktadır. Otomatik Hedef Tanıma Sonucu Tespit Edilen Geçişler Belirli Bir Zaman Aralığı İçinde, Hedef Bir Aracın Geçiş Yaptığı Zaman Dilimlerinde Geçiş Yapan Tüm Araçlar Belirli Bir Zaman Aralığı İçinde, Hedef Bir Aracın Geçiş Yaptığı Zaman Dilimlerinde Ortak Geçiş Yapan Araç Plakaları Belirli Bir Zaman Diliminde, Belirtilen Sayıdan Fazla Geçiş Yapan Araçlar Belirtilen Zaman Dilimlerinde, Belirlenen PTS Noktalarından Ortak Geçiş Yapan Araçlar

26 İzleme, Yönetim ve Raporlama WEB TABANLI İZLEME, YÖNETİM VE RAPORLAMA MASAÜSTÜ İZLEME, RAPORLAMA VE MAKBUZ YÖNETİMİ MOBİL İZLEME VE RAPORLAMA Uygulamaların tamamı ücretsizdir. Herhangi bir lisans gerektirmez. Uygulamaların tamamı istenildiği kadar bilgisayar veya mobil telefonlara kurulabilir. Sistemde kullanıcı veya kamera sınırlaması yoktur.

27 Plaka Noktası Tanımlama Harita destekli, tek plaka noktası tanımlama sistemidir. Polnet araç durum sorgularındaki en büyük sorun, plaka tanıma noktası koordinatlarının ve koordinata ait ilçe adının yanlış girilmesidir. Bu durum merkezi sorguların yapılamamasına neden olur. Platar, tanımlanan plaka noktasının koordinatını ve koordinatın ilçe adını otomatik bulur ve kaydeder.

28 Gerçek Zamanlı İzleme Web tabanlı online izleme yeteneğine sahip tek sistemdir. Bilgisayarınıza hiç bir uygulama kurmaya gerek kalmadan gerçek zamanlı izleme yapılabilir. Uygulama, anlık geçiş bilgilerini sunucudan TCP Socket bağlantısı kullanarak, sunucu tarafından yapılan push yöntemi ile alır. Bu işlem ile bilgisayar kaynakları en verimli şekilde kullanılır.

29 Kendi Uygulamanızı mı Geliştirmek İstiyorsunuz? SUNUCUYA FTP ÜZERİNDEN GELEN DOSYALARI TAKİP ETMENİZ YETERLİ JPG DOSYA ADI 06TG422-TUR_PLATAR01_ _ _CTX.jpg Plaka ve Ülke Kodu Bios Adı Geçiş Tarihi Geçiş Zamanı VE FAZLASI S_NETBIOSNAME=PLATAR01 I_SD_SIZE_MB=3840 S_DATE= S_TIME= S_PLATE=06TG422-TUR I_NREAD=9 F_OCRSCORE=060 I_JPEG_QUALITY=75 I_GAIN=211 I_SHUTTER=449 I_STROBO=0 I_SPEED=NA S_CLASS_STRING=CAR S_DIRECTION=APPROACH I_PLATE_MIN_X=569 I_PLATE_MIN_Y=1227 I_PLATE_MAX_X=751 I_PLATE_MAX_Y=1258 S_PLATE_COLOR_STRING=WHITE

30 Çalıntı Araç Yakalanması Araç, Mersin Anamur ilçesinden çalıntı olup TEDES ceza işlem sırasında araç bilgileri ile görüntü kayıtlarının birbiri ile uyuşmaması neticesinde sms tanımlaması yapılarak ekipler tarafından yakalandıktan sonra tahkikat ile aracın Anamur dan çalıntı olduğu anlaşılmıştır.

31 Trafik Kazasına Karışmış Aracın Yakalanması 55K5555-TUR_OZELIDAREG1_ _ K5555-TUR_ADLIYEONUC1_ _ Araç, Teknik Lise Kavaklı Petrol önünde trafik kazasına karışmış olup olay yerinde durmayarak kaçmıştır. Yapılan araştırma neticesi aracın önceki TEDES kameralarında sağ ön far muhafazasının sağlam olduğu trafik kazasından sonra TEDES kameralarında far muhafazasının kırık ve sallanmakta olduğu görülmüştür.

32 Kazalara Etkisi YENİ İSTANBUL CADDESİ 1.HIZ KORİDORU TOPLAM KAZA SAYISI 60 ADANA ÇEVRE YOLU CADDESİ TOPLAM KAZA SAYISI (İLK 2012(İLK 2013(İLK 8 AYLIK) 8 AYLIK) 8 AYLIK) 9 TOPLAM KAZA SAYISI (İLK2012(İLK2013(İLK 8 AYLIK) 8 AYLIK) 8 AYLIK) TOPLAM KAZA SAYISI SİSTEM KURULUMUNDAN SONRA HIZ KORİDORU İÇİ VEYA NORMAL PTS NOKTALARINDAKİ KAZA ORANLARI ORTALAMA %50 AZALMIŞTIR.

33 İletişim İstanbul Ankara Adres Kültür Mah. Nispetiye Cd. E3 Blok Kat: 16 Etiler Akmerkez Ticaret Merkezi Beşiktas İSTANBUL Telefon +90 (212) pbx Faks +90 (212) pbx Adres Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cd Sk. No:114/42 Balgat Bayraktar Center A Blok Kat: Çankaya ANKARA Telefon +90 (312) pbx Faks +90 (312)

Sistem Farklılıkları. x 70 + 70 x. 140 x. 140 x. 140 x. 140 x. 1 x. www.platar.com.tr

Sistem Farklılıkları. x 70 + 70 x. 140 x. 140 x. 140 x. 140 x. 1 x. www.platar.com.tr Sistem Farklılıkları 30 FARKLI LOKASYON, 140 ŞERİT VE GÜNLÜK YARIM MİLYONDAN FAZLA ARAÇ TESPİTİ PLATAR DİĞER PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ x 70 + 70 x 140 x 140 x 140 x 140 x 1 x Endüstriyel Bilgisayar Plaka

Detaylı

PLATAR. fit P ark TEDES OHT KİT PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ RADARLI SİSTEMLER TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ

PLATAR. fit P ark TEDES OHT KİT PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ RADARLI SİSTEMLER TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ TEDES TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ OHT ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ KİT KIRMIZI IŞIK İHLAL TESPİT SİSTEMİ RADARLI SİSTEMLER OHT+RADAR/KİT+RADAR fit P ark OTOPARK GÜVENLİK VE YÖNETİM SİSTEMİ

Detaylı

Kamera Teknik Donanımı. www.platar.com.tr

Kamera Teknik Donanımı. www.platar.com.tr Kamera Teknik Donanımı Geleneksel Sistemler Geleneksel Sistemler Kullanılan bir Plaka Okuma Noktasında Analog veya IP tabanlı kamera Dış ortamlarda çalışmaya uygun endüstriyel bilgisayar Aydınlatma birimi

Detaylı

İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 2 PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ... 3 KAMERA KULLANIM FARKLARI... 6

İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 2 PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ... 3 KAMERA KULLANIM FARKLARI... 6 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 2 PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ... 3 KAMERA KULLANIM FARKLARI... 6 ÇEKİLEN ARAÇ FOTOĞRAFLARI ARASINDAKİ FARKLAR... 7 4 ŞERİTLİ BİR YOLDA 8 KAMERA YERİNE 2 KAMERA İLE

Detaylı

Hız TAKİP VE FİLO YÖNETİM SİSTEMİ GPS. 45 gr. Input. ALARM Alarm INPUT GPS UPDATE FRM. Çekilemez SMS-MAIL ALARM FRM UPDATE

Hız TAKİP VE FİLO YÖNETİM SİSTEMİ GPS. 45 gr. Input. ALARM Alarm INPUT GPS UPDATE FRM. Çekilemez SMS-MAIL ALARM FRM UPDATE Tak ip Hız Çekilemez Sı ca kl ık Yak ıt m ına Çal z siz a in m İz nıla lla Ku 45 gr az INPUT ALARM SMS-MAIL ALARM Alarm i ant Röl R ENS Ö G-S 45 gr GPS FRM UPDATE FRM UPDATE Input GPS TAKİP VE FİLO YÖNETİM

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 11/03/2013 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 20132090 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 14/03/2013 TARİHİ,

Detaylı

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR...

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR... Page 1 of 17 İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 Trafik... 5 Kamera... 5 Kameralar... 5 Kara Liste... 5 VIP Liste... 5 FOTOĞRAF

Detaylı

TRAFİKTE KULLANILAN BAZI ELEKTRONİK DENETLEME SISTEMLERI VE KORİDOR HIZ TESPİT SİSTEMİ (TEDES) UYGULAMASINDA KONYA ÖRNEĞI

TRAFİKTE KULLANILAN BAZI ELEKTRONİK DENETLEME SISTEMLERI VE KORİDOR HIZ TESPİT SİSTEMİ (TEDES) UYGULAMASINDA KONYA ÖRNEĞI TRAFİKTE KULLANILAN BAZI ELEKTRONİK DENETLEME SISTEMLERI VE KORİDOR HIZ TESPİT SİSTEMİ (TEDES) UYGULAMASINDA KONYA ÖRNEĞI Öğr.Gör. Mustafa Nevzat ÖRNEK Selçuk Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. KURULUM... 3 2. KULLANICI GİRİŞİ... 3 3. İZLEME... 3 4. FOTOĞRAF İŞLEMLERİ... 4 5. ARŞİV... 7. Kameralar... 4

İÇİNDEKİLER 1. KURULUM... 3 2. KULLANICI GİRİŞİ... 3 3. İZLEME... 3 4. FOTOĞRAF İŞLEMLERİ... 4 5. ARŞİV... 7. Kameralar... 4 Page 1 of 12 İÇİNDEKİLER 1. KURULUM... 3 2. KULLANICI GİRİŞİ... 3 3. İZLEME... 3 Kameralar... 4 Trafik... 4 3.2.1 Fotoğraf... 4 3.2.2 Liste... 4 Kamera... 4 4. FOTOĞRAF İŞLEMLERİ... 4 Menü... 4 4.1.1 Plaka

Detaylı

Fideltus ileri TEKNOLOJi

Fideltus ileri TEKNOLOJi www.pergo.com.tr Fideltus ileri TEKNOLOJi Vizyonumuz İlerleyen teknoloji kullanarak kişi, kurum ve şehir gibi tüm değerlerimizin güvenliğini sağlayan bir firma olarak teknolojiyi herkesin hayatına dahil

Detaylı

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TANIMA VE ARAÇ UYDU TAKİP SİSTEMLİ AKARYAKIT ALIM TEKNİK ŞARTNAME

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TANIMA VE ARAÇ UYDU TAKİP SİSTEMLİ AKARYAKIT ALIM TEKNİK ŞARTNAME TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TANIMA VE ARAÇ UYDU TAKİP SİSTEMLİ AKARYAKIT ALIM TEKNİK ŞARTNAME Madde 1- Yüklenici, İdarenin (TRT Kurumunun) hizmetinde kullanılan yaklaşık 270 adet araca (Araç sayısı %5 oranında

Detaylı

AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ

AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ GİRİŞ Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeler ulaştırma sektörünü de etkilemiş, özellikle son yıllarda Akıllı Ulaştırma Sistemleri adı altında bilişime dayalı sistemler geliştirilmiştir.

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Alarm Güvenlik Sistemleri Network Çözümleri Geçiş Kontrol Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri

İÇİNDEKİLER. Alarm Güvenlik Sistemleri Network Çözümleri Geçiş Kontrol Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri İÇİNDEKİLER Hakkımızda Güvenlik Kamera Sistemleri Yangın İhbar Sistemleri Alarm Güvenlik Sistemleri Network Çözümleri Geçiş Kontrol Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri Önceliğimiz

Detaylı

Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık...

Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık... www.artiguvenlik.net Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık... Proje sonrası zamanında yapılan montaj, teknik desteğimiz ve müşteri memnuniyetiyle iş ilişkimiz

Detaylı

Akıllı Ulaşım Sistemleri

Akıllı Ulaşım Sistemleri Akıllı Ulaşım Sistemleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Akıllı Ulaşım Sistemleri İleri seviyede haberleşme ve iletişim teknolojilerinin kullanımı ile ulaşımda güvenli, konforlu ve etkin bir hareketliliğin

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Bitiş Tarihi. İSPARK Taksi Durak Uygulaması, 2014 12.07.2014 23.11.2014 01.01.2014 31.12.2014.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Bitiş Tarihi. İSPARK Taksi Durak Uygulaması, 2014 12.07.2014 23.11.2014 01.01.2014 31.12.2014. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Tamamlanan Otopark İşletmeciliği Projeleri Tablo 43. Tamamlanan Otopark İşletmeciliği Projeleri İlçesi Proje Adı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sarıyer Tarabya

Detaylı

IP VĐDEO GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐNDE TASARIM KRĐTERLERĐ VE AKILLI GÖRÜNTÜ ĐÇERĐK ANALĐZĐNĐN (IVA) ETKĐLERĐ

IP VĐDEO GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐNDE TASARIM KRĐTERLERĐ VE AKILLI GÖRÜNTÜ ĐÇERĐK ANALĐZĐNĐN (IVA) ETKĐLERĐ IP VĐDEO GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐNDE TASARIM KRĐTERLERĐ VE AKILLI GÖRÜNTÜ ĐÇERĐK ANALĐZĐNĐN (IVA) ETKĐLERĐ Hayri YILDIRIM hayri.yildirim@tr.bosch.com Bosch Güvenlik Sistemleri, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Detaylı

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı süreli yayınıdır. ZZTüm GSM Operatörlerinden

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı süreli yayınıdır. ZZTüm GSM Operatörlerinden 10 Nisan Özel Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı süreli yayınıdır. Nisan 2013 webmail@egm.gov.tr Polnet Forum-İlan-Eim ZZTeşkilat personelimizin intranet ortamında paylaşımlarda

Detaylı

takip ve yönetim sistemleri

takip ve yönetim sistemleri takip ve yönetim sistemleri www.a-smart.com.tr 2 Teknolojinin yeni tanımı sloganıyla yola çıkan A-TEL, sektöründe teknoloji, mal ve hizmet üretimini rakiplerinden daha üstün biçimde sağlamak ve müşterilerine

Detaylı

OTOMASYON DONANIM. Tüm birimlerimiz (ilgili mevzuatın izin verdiği ölçüde) işlerini büyük kısmını bilgisayar otomasyonu üzerinden yapmaktadır.

OTOMASYON DONANIM. Tüm birimlerimiz (ilgili mevzuatın izin verdiği ölçüde) işlerini büyük kısmını bilgisayar otomasyonu üzerinden yapmaktadır. Faaliyet Raporu 2011 Bilgi İşlem Müdürlüğü DONANIM» Network Altyapısının Oluşturulması» Bilgisayar ve Yedek Aksamların Temini» Yedekleme ve Bilgi Güvenliği» Yeni Teknolojilere Adaptasyonun Sağlanması E-BELEDİYE

Detaylı

KUZEY KIBRIS BELEDİYELERİ İÇİN E-YÖNETİŞİM PROJE TASLAĞI

KUZEY KIBRIS BELEDİYELERİ İÇİN E-YÖNETİŞİM PROJE TASLAĞI KUZEY KIBRIS BELEDİYELERİ İÇİN E-YÖNETİŞİM PROJE TASLAĞI Doküman Revizyon Tarihleri: 16.08.2012 Doküman Dağıtımı: Belediyeler Birliği İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Proje Özeti... 4 3. E-Yönetişim Sistemleri...

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 Standartlara ve tekniğine uygun olarak geçiş kontrol sistemlerinden Bekçi Tur Kontrol Sistemleri, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri (PDKS ), X-Ray Cihazı, Biometrik

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

11. etr Ödülleri Finalist Projeler

11. etr Ödülleri Finalist Projeler 11. etr Ödülleri Finalist Projeler Yerel Yönetimlere Yönelik Kategorileri Küçük Ölçekli Belediye kategorisinde; Artvin Belediyesi- KAREKOD lu Mahalle Tabelaları ve KAREKOD lu Broşürler Karekod lu Tabelalar

Detaylı

PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır. Belirli hesaplamalardan sonra GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir.

PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır. Belirli hesaplamalardan sonra GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir. PERGO NEDİR? PERGO, takıldığı herşeyin (araç, insan, eşya, hayvan) dünya üzerinde nerede olduğunun belirlenmesi, takılan şey ile izleme merkezi arasındaki haberleşmenin gerçekleştirilmesi, araç ve kişi

Detaylı

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi MEDOFAS HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ HIZ PRESTİJ ZAMAN BAŞARI KARLILIK TEKNOLOJİ ULUSLAR ARASI SAYGINLIK AKREDİTASYON KALİTE kazandırır HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ Gündem 1 2 3 4 5 Tanımlar Hasta

Detaylı

T.C. BATMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BATMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BATMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER A-GENEL BİLGİLER... 3 1-Misyon ve Vizyon... 3 2- Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Görev Tanımı... 3 3-

Detaylı

QVR Profesyonel Video

QVR Profesyonel Video QVR Profesyonel Video Yönetim Sistemi www.qnapsecurity.com 1 QVR nedir? Tayvan merkezli QNAP Security, güvenilir ve yüksek performanslı NVR (VioStor NVR) sunmak için ödüllü depolama ve RAID teknolojilerini

Detaylı