Gerçek egitim, kendinden en iyiyi vermekten geçer M. Gandhi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Gerçek egitim, kendinden en iyiyi vermekten geçer M. Gandhi"

Transkript

1 Gerçek egitim, kendinden en iyiyi vermekten geçer M. Gandhi

2 Öğretmenler; Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir... Sizin başarınız, cumhuriyetin başarısı olacaktır.

3 Okulumuzun TARİHİ Okulumuz 1997 yılında İmdat Vakfı İlköğretim Okulu olarak şu anki mevcut binamızda hizmete başlamıştır yılında Milli Eğitim Komisyonu kararı ile adı Dumlupınar İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Okulumuz 2002 yılında bu yana Etüt ve Beslenme İlköğretim Okulu statüsü ile hizmet vermektedir.

4 Müdür İdareci Sayısı 3 Okul künyesi Cemal AK Öğretmen Sayısı Branş 15 Sınıf 3 Okul Öncesi Öğrenci Sayısı 815 Derslik Sayısı 26 İletişim Okulumuzda eğitim saatleri 09:00 18:00 arasındadır. Tüm öğrenciler öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ile üç saat Etüt hizmeti almaktadırlar.

5 idarecilerimiz CEMAL AK Çengelköy Lisesi'nde Okul Müdürü olarak yürüttüğü görevini Öğretim yılından itibaren okulumuzda devam ettirmektedir. MERAL MAYİR Ataşehir İçerenköy Hasan Leyli İlköğretim Okulunda başladığı Müdür Yardımcılığı görevine Öğretim yılından itibaren okulumuzda devam etmektedir. RAMAZAN KOLATAN Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu Müdür Yardımcılığı görevine Eğitim Öğretim yılından itibaren okulumuzda devam etmektedir.

6 DEĞERLER EĞİTİMİ

7 DEĞERLER EĞİTİMİ DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE HER AY BELİRLENEN TEMA İLE İLGİLİ HER SINIF KENDİ PANOSUNU OLUŞTURARAK ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİLER.

8 DEĞERLER EĞİTİMİ DERSLERDE ÖĞRENCİLER DEĞERLER EĞİTİMİ KONULARI İLE İLGİLİ SUNUM KOMPOZİSYON VE ŞİİR ÇALIŞMLARI GERÇEKLEŞTİRDİLER.

9 DEĞERLER EĞİTİMİ GERİ DÖNÜŞÜM EKİBİ İLE BİRLİKTE SORUMLULUK TEMASI ÇERÇEVESİNDE ATIK YAĞ TOPLAMA VE ŞİŞE KAPAĞI TOPLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI.

10 DEĞERLER EĞİTİMİ

11 DEĞERLER EĞİTİMİ

12 STRATEJİK PLAN

13 STRATEJİK PLAN AMAÇ 1 Okulumuzdaki mevcut alanların fiziksel iyileştirmelerinin gerçekleştirilmesi HEDEF 1.1 KÜTÜPHANE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI 1.1 Kütüphanemizin eksikliklerinin giderilmesi, kitap okuma oranın artırılması. GERÇEKLEŞTİ 1.2 Kütüphanedeki bilgisayar ve internet bağlantısı yapılması. GERÇEKLEŞTİ 1.3 Velilerimiz ve öğrencilerimizin işbirliği ile kütüphanemize kitap kazandırılması. [ 350 kitap ] 1.4 Kütüphanede öğrenci ve kitapların verilerinin tutulacağı yazılımın sağlanması. 1.5 Kütüphane kulübü işbirliği ile en çok kitap okuyan 3 öğrencinin tespit edilerek her eğitim yılı sonunda ödüllendirilmesi. GERÇEKLEŞTİ GERÇEKLEŞTİ GERÇEKLEŞTİ

14 STRATEJİK PLAN AMAÇ 2 Eğitimdeki teknolojik gelişmeleri takip ederek, teknolojiyi daha etkili kullanmak. HEDEF 2 DERSLİKLERİN TEKNOLOJİK AÇIDAN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI 2.1 Okulumuzda bazı dersliklerde kullanılan akıllı tahtayı, her şubede kullanılır yapmak. 2.2 Dersliklerin tamamının bilgisayar,projeksiyon ve ses düzeni ile donatılması 2.3 Öğretmenlerimize Akıllı Tahta ve Bilgisayar kullanımı eğitimlerinin verilmesi 2.4 Bilişim Sınıfının etkin kullanımının sağlanması [Ders saatleri dışında] % 60 GERÇEKLEŞTİ GERÇEKLEŞTİ GERÇEKLEŞTİ

15 STRATEJİK PLAN AMAÇ 3 Eğitimde kaliteyi ve başarıyı arttırmak HEDEF 3 DERSLİK SİSTEMİNE GEÇİLMESİ 3.1 Matematik dersliğinin oluşturulması [ 2 Adet] GERÇEKLEŞTİ 3.2 Türkçe dersliğinin oluşturulması [2 Adet] GERÇEKLEŞTİ 3.3 Fen Teknoloji dersliği ve laboratuarının oluşturulması [ 2 Adet ] GERÇEKLEŞTİ 3.4 Sosyal Bilgiler dersliğinin oluşturulması [1 Adet ] GERÇEKLEŞTİ 3.5 Din Kültürü Ahl. Bil. Dersliğinin oluşturulması [ 1 Adet ] GERÇEKLEŞTİ 3.6 Resim, Müzik, Teknoloji Tasarım dersliklerinin oluşturulması GERÇEKLEŞTİ 3.7 Yabancı Dil dersliklerinin oluşturulması [2 Adet ] GERÇEKLEŞTİ

16 STRATEJİK PLAN AMAÇ 4 Öğrencilere olumlu davranış biçimini yaşam tarzı olarak benimsetmek. HEDEF 4.1 ÇEVRE KONUSUNDA ÖĞRENCİLERİN DUYARLILIĞINI ARTTIRMAK Kağıt dönüşüm çalışmalarının yapılması GERÇEKLEŞTİ Atık malzemelerin değerlendirilmesi GERÇEKLEŞTİ Atık yağ toplama kampanyası GERÇEKLEŞTİ Atık Pil toplama kampanyası GERÇEKLEŞTİ

17 STRATEJİK PLAN AMAÇ 4 Öğrencilere olumlu davranış biçimini yaşam tarzı olarak benimsetmek. HEDEF 4.2 DAVRANIŞLARI VE BAŞARISI İLE ÖRNEK TEŞKİL EDEN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRMEK Her ay Model Öğrencilerin belirlenmesi ve ödüllendirilmesi GERÇEKLEŞTİ Sportif, Kültürel, Sanatsal yarışmalarda derece kazanan öğrencilerin ödüllendirilmesi GERÇEKLEŞTİ Başarı kazanan öğrenciler için gezi ve piknik düzenlenmesi GERÇEKLEŞTİ Başarı kazanan öğrencileri için tiyatro ve konser etkinliklerinin düzenlenmesi GERÇEKLEŞTİ

18 STRATEJİK PLAN AMAÇ 4 Öğrencilere olumlu davranış biçimini yaşam tarzı olarak benimsetmek. HEDEF 4.3 Okul Veli İşbirliğinin Arttırılmasını sağlamak Öğrenci devamsızlık, bilgilendirme, toplantı duyuruları vb. bildirimler için Cep telefonu havuzu ve SMS sistemi oluşturulması GERÇEKLEŞTİ Okul web sitesi güncel tutularak Velilerin etkin kullanması GERÇEKLEŞTİ Velilere yönelik Rehberlik Servisinin seminerler düzenlemesi GERÇEKLEŞTİ Velilere ev ziyaretlerinin düzenlenmesi % 45

19 O.G.Y.E. ÇALIŞMALARI

20 OKUL GELİŞİM YÖNETİM EKİBİ Yapılan anket çalışmaları doğrultusunda okulumuzda beş iyileştirme grubu oluşturduk. Her ekip kendi yıllık planını yaparak bu plan çerçevesinde çalışmalarını yürütmektedir. Grup liderleri ile her ay toplantı yapılmakta ve yapılan çalışmalar değerlendirilmektedir.

21 OKUL GELİŞİM YÖNETİM EKİBİ

22 OKUL GELİŞİM YÖNETİM EKİBİ YAPILAN ÇALIŞMALAR

23 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ

24 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ Merdiven basamaklarına İngilizce kelime ve cümleler ve Türkçe karşılıkları yazdırıldı.

25 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ Koridor duvarlarına eğitim ve öğretimi destekleyici panolar ve görseller asıldı.

26 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ ATATÜRK KÖŞESİ VE OKUL GİRİŞİNDE BULUNAN VİZYON MİSYON VE TOPLAM KALİTE PANOLARI YENİLENDİ.

27 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ OKUL MERDİVENLERİNE ÖNEMLİ TARİHSEL OLAYLAR, ATATÜRK, DOĞA OLAYLARI, GEZEGENLER GİBİ ÖĞRETİMİ DESTEKLEYİCİ RESİMLER YERLEŞTİRİLDİ.

28 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ

29 FİZİKİ YAPIYI İYİLEŞTİRME EKİBİ ESKİ GÖRÜNÜM YENİ GÖRÜNÜM OKULUMUZUN ÇATI, DIŞ MANTOLAMA, DIŞ VE İÇ BOYA BADANA İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Akademik başarıyı arttırmak amacıyla Eğitim Öğretim yılında Stratejik Planda belirlenen hedef doğrultusunda derslik sistemine geçilmiştir. Türkçe, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Fen ve Teknoloji, Din Kült. Ahl. Bilgisi, Matematik, Resim, Teknoloji Tasarım, Müzik ve Etkinlik Derslikleri oluşturulmuştur. Bununla adımla birlikte tüm sınıflarda internet, bilgisayar, projeksiyon ve akıllı tahta gibi eğitim araçlarının etkin kullanılması ve daha fazla görsel materyal ile ders işleme şansı ortaya çıkmıştır. Eğitim materyallerinin ve araçlarının zengin oluşu ve etkin kullanımı başarının arttırılması konusunda anahtar husus halini almıştır.

31 BİLGİ İŞLEM MERKEZİNİN OLUŞTURULMASI

32 Bilgi işlem merkezinin oluşturulmasıyla birlikte okulun tüm fotokopi işlemleri tek elden yürütülür hale getirilmiş, öğretmenlerin zamanlarını fotokopi başında harcamalarının önüne geçilmiştir. Ayrıca baskı maliyetlerinde düşüş sağlanmıştır.

33 ve 8. sınıflarda yazılı sınavlar ortak sınavlar halinde aynı gün aynı saatte yapılır hale getirilmiştir. Yapılan ortak sınavlar optik okuyucu aracılığı ile bilgi işlem merkezinde değerlendirilerek sınavların bir saat içerisinde değerlendirilmesi sağlanmıştır.

34 Ortak yapılan sınavlarda öğrencilerin tümü karma şekilde her sınav için ayrı olarak planlanan sınav salonlarına yerleştirilerek sınavların güvenli geçmesi sağlandı. Bu planlama ve işlemler Bilgi İşlem Merkezi tarafından yürütüldü.

35 Rehberlik Servisi tarafından tüm öğrenci ve velilere verimli çalışma teknikleri, Sınav Kaygısı, Çocuğun başarısında Anne Baba Rolü Ergenlik vb. konularda seminerler verilmiştir. Öğrencilere Birey Tanıma, Başarısızlık Nedenleri anketleri düzenlenmiş ve anketler bilgi işlem merkezinde optik okuyucular aracılığı ile değerlendirilmiştir. Değerlendirmeler yazılım aracılığı ile rapor ve grafik haline getirilerek velilere sunulmuştur.

36 Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra Sosyal gelişimlerinin en üst seviyeye çıkarılması amacıyla ekibimiz okul içerisinde turnuvalar, etkinlikler, yarışmalar vb. sosyal faaliyetler düzenleyerek, öğrencilerin okulda geçirdikleri zaman eğlenceli ve faydalı hale getirilmeye çalışıldı. Sportif, Sosyal ve Kültürel yarışmalarda derece kazanan öğrenciler okul tarafından plaket ve madalyalar ile ödüllendirilerek diğer öğrencilerin katılımcıları olmaları konusunda teşvik edildiler.

37 Bilek güreşi Turnuvası Masa Tenisi Turnuvası

38 Bilmece Yarışması Sınıflar Arası Bilgi Yarışması

39 MODEL ÖĞRENCİ UYGULAMASI Her ay sınıflarında Örnek davranışlar gösteren öğrencilerimizi Model Öğrenci uygulaması ile ödüllendirip belgelerini törenle veriyoruz.

40 Küçük kızlar Atletizm Bireysel İlçe Şampiyonluğu Küçük kızlar Atletizm Takım İlçe 2. liği Resim Yarışması İl 5.liği

41 Okul Veli ilişkilerini Geliştirme Ekibi olarak okulumuzun sınıf velileri ile daha iyi iletişim kurması amacıyla her sınıftan iki veli seçilerek, toplantılar düzenlendi. Veli Cep telefonu veritabanı oluşturarak, günlük öğrenci devamsızlıklarını, önemli duyuruları ve toplantı duyurularını SMS olarak velilerimize bildiriyoruz.

42 Okul Veli ilişkilerini Geliştirme Ekibi olarak okulumuzun sınıf velileri ile daha iyi iletişim kurması amacıyla her sınıftan iki veli seçilerek, toplantılar düzenlendi. Veli Cep telefonu veritabanı oluşturarak, günlük öğrenci devamsızlıklarını, önemli duyuruları ve toplantı duyurularını SMS olarak velilerimize bildiriyoruz.

43 Veli İlişkileri geliştirme ekibi Şubat ve Mart aylarını Meslek Tanıtma Günleri olarak planlayarak, öğrencilerimizi alanında uzman Velilerimizle buluşturdular. Bu kapsamda Şubat ayında Diş Hekimi Velimiz öğrencilerimize kendi mesleği hakkında bilgilendirme ve mesleğinin gerektirdiği özellikleri öğrencilerimizle paylaştı.

44 PLANLANAN ÇALIŞMALAR Velilerle Yıl sonu pikniği organizasyonu Bayram ve törenlerde görevlendirilecek Veliler ve yapacakları görevlerin belirlenmesi Velilerle okul iletişimini güçlendirecek organizasyonların planlanması Bursa ve Çanakkale gezilerinin düzenlenmesi

45 Geri Dönüşüm ve Kazanım Ekibimiz bu yıl başlattığı kampanyalar ve etkinliklerle öğrencilerimizde çevre bilincini ve duyarlılığını en güzel şekilde aşılamayı amaçlamaktadır.

46 ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASI

47 PLASTİK ŞİŞE KAPAĞI TOPLAMA KAMPANYASI PLASTİK ŞİŞE KAPAĞI TOPLAMA KAMPANYAMIZ VELİ VE ÖĞRENCİLERİMİZDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.10 GÜN İÇERİSİNDE 220 KİLO KAPAK TOPLAMAYI BAŞARDIK. MART SONUNDA 3 TEKERLEKLİ SANDALYE HEDEFİMİZE ULAŞMAYI AMAÇLIYORUZ.

48 KAĞIT DÖNÜŞÜM SEMİNERİ TETRA PAK FİRMASININ ÖNCÜLÜĞÜNDE ATIK KAĞITLARIN NASIL GERİ DÖNÜŞÜME UĞRADIĞI UYGULAMALI OLARAK ANLATILDI. ÖĞRENCİLERİMİZ SEMİNER SIRASINDA KENDİ KAĞITLARINI ÜRETME İMKANI BULDULAR.

49 PLANLANAN ÇALIŞMALAR OKUL BAHÇESİNE CAM KUMBARASI VE GERİ DÖNÜŞÜM KUMBARASI ARTIK MATERYALLER İLE YAPILAN TASARIMLAR SERGİSİ BEN ÇÖP DEĞİLİM İSİMLİ TİYATRO OYUNUNA KATILIM (1-4. SINIFLAR) GERİ DÖNÜŞÜM MALZELERİ TAKI TASARIM SERGİSİ

50 ÖZDEĞERLENDİRME

51 ÖZDEĞERLENDİRME ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ SONUÇLARI Anket Konusu İletişim Dilek Öneri Şikayet Güvenirlilik Güvenlik Süreçlere Katılım Öğrenci İşleri Eğitim Öğretim Faaliyetleri Ders Arası

52 ÖZDEĞERLENDİRME ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ SONUÇLARI [Sayfa 2 ] Anket Konusu Fiziki Ortam Kantin Sosyal Faaliyetler Kulüp Çalışmaları Değerlendirme Ödül Takdir Belgeleri Olumlu Davranış Kazanma ve Eğitim

53 ÖZDEĞERLENDİRME VELİ MEMNUNİYET ANKETİ SONUÇLARI Anket Konusu İletişim Dilek Öneri Şikayet Güvenirlilik Güvenlik Önlemleri Kararlara Katılım Öğrenci İşleri Eğitim Öğretim Faaliyetleri Fiziki Ortam Kantin

54 ÖZDEĞERLENDİRME VELİ MEMNUNİYET ANKETİ SONUÇLARI [Sayfa 2] Anket Konusu Sosyal Faaliyetler Kulüp Çalışmaları Değerlendirme Ödül Takdir Belgeleri Olumlu Davranış Kazanma ve Eğitim Topluma Etki ve Katkı Durumunun Algılanması

55 ÖZDEĞERLENDİRME WEB SAYFASI ANKET SONUÇLARI [Sayfa 2] Anket Konusu Okulumuzda bu sene yapılan yeni çalışmalardan memnun musunuz? Çok Memnunum 31 % Memnunum 34 % Kararsızım 8 % Yetersiz 4 % Memnun Değilim 24 %

56 YENİLİKÇİ ÇALIŞMALAR

57 Dinlediğiniz için teşekkür ederiz.

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI - EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İSTANBUL / MALTEPE CUMHURİYET ORTAOKULU ÖZ DEĞERLENDİRME RAPORU HAMZA AYDEMİR AYDAN EKİNCİ H.ARZU ATAY A.KUBİLAY BARITCI 3 İÇİNDEKİLER. Liderlik 7.Liderlerin önderliğinde, okul/kurum

Detaylı

Stratejik Plan 2015-2019. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi

Stratejik Plan 2015-2019. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi Stratejik Plan 205-209 Mecidiyeköy Anadolu Lisesi STRATEJİK PLAN HAZIRLIK SÜRECİ. Stratejik Planlama Üst Kurulu ve Teknik Ekibin Kurulması STRATEJİK PLANLAMA ÜST KURULU GÖREVİ-ADI SOYADI) OKUL MÜDÜRÜ :MEHMET

Detaylı

Çalışmadan, yorulmadan,öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve

Çalışmadan, yorulmadan,öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve Çalışmadan, yorulmadan,öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar...

Detaylı

EMLAK KONUT İLKOKULU TKY KURUM RAPORU 2013-2014 İSTANBUL İLİ BAHÇELİEVLER İLÇESİ EMLAK KONUT İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

EMLAK KONUT İLKOKULU TKY KURUM RAPORU 2013-2014 İSTANBUL İLİ BAHÇELİEVLER İLÇESİ EMLAK KONUT İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İSTANBUL İLİ BAHÇELİEVLER İLÇESİ EMLAK KONUT İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ RAPORU Adres : Eski Londra Asfaltı Emlak Konut Sitesi Yanı No:7 Bahçelievler/İSTANBUL

Detaylı

ÇAMLIDERE MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ RAPORU

ÇAMLIDERE MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ RAPORU ÇAMLIDERE MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ RAPORU 2012-2013 MERKEZ ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU TOPLAM KALİTE YÖNETİM RAPORU İl: İlçe: Adres: ANKARA ÇAMLIDERE HALİL OKUR CAD. NO:4 Tel: 0312

Detaylı

STRATEJİK PLAN 2011-2014

STRATEJİK PLAN 2011-2014 ZÜBEYDE HANIM KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ STRATEJİK [Yıl] ES EK T.C. ANKARA VALİLİĞİ LAYIKA AKBİLEK KIZ TEKNİK VE KIZ MESLEK LİSESİ PLAN 2011-2014 OGRT [Şirket adını yazın] [Tarihi seçin] 2011 2014 2011-2014

Detaylı

2015-2019 STRATEJİK PLANI

2015-2019 STRATEJİK PLANI ZÜBEYDE HANIM İLKOKULU 2015-2019 STRATEJİK PLANI TUZLA ZÜBEYDE HANIM İLKOKULU 2014 TUZLA Sayfa TUZLA ZÜBEYDE HANIM İLKOKULU Sayfa i TUZLA ZÜBEYDE HANIM İLKOKULU Sayfa ii TUZLA ZÜBEYDE HANIM İLKOKULU Sayfa

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

GÜMÜLDÜR HASAN EREN İLKOKULU 2015-2019 STRATEJİK PLANI

GÜMÜLDÜR HASAN EREN İLKOKULU 2015-2019 STRATEJİK PLANI 2015-2019 STRATEJİK PLANI T.C. MENDERES KAYMAKAMLIĞI GÜMÜLDÜR HASAN EREN İLKOKULU I Milli Eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur. Bu zafere

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014)

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014) T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014) Amasya, 2009 1 İÇİNDEKİLER DURUM ANALİZİ... 2 Tarihi Gelişim... 2 Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat Analizi... 2 Faaliyet

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM/ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU... I- GENEL BİLGİLER... A- Misyon ve Vizyon... B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- İdareye İlişkin Bilgiler.....

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK KONUT İLKOKULU

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK KONUT İLKOKULU T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK KONUT İLKOKULU OKUL STRATEJİK PLANI ( - ) 1 En mühim ve feyizli işlerimiz Milli Eğitim işleridir. Milli Eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır.

Detaylı

OKULUMUZUN İLKE VE DEĞERLERİ

OKULUMUZUN İLKE VE DEĞERLERİ OKULUMUZUN İLKE VE DEĞERLERİ TEMEL İLKELERİMİZ Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlılık/ Ulusal değerlere bağlılık Girişimcilik - Yaratıcılık Güvenilirlik/ Hizmette Kalite Hesap Verebilirlik/ Gelişime Açıklık/Ekip

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu Raporu

Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu Raporu Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu Raporu YILDIRIM TURGAY CİNER İLK ve ORTAOKULU ADRES: BAĞLARALTI MAHALLESĠ YILDIRIM /BURSA TELEFON : (224) 341 94 44 BELGEGEÇER : (224) 342 21 11 E-MAĠL : 719519@meb.k12.tr WEB

Detaylı

T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI İsmail Erez İlkokulu. 2015-2019 Stratejik Plan

T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI İsmail Erez İlkokulu. 2015-2019 Stratejik Plan 2015 2019 T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI İsmail Erez İlkokulu 2015-2019 Stratejik Plan 1 Ey Türk! Yüksel, senin için yüksekliğin hududu yoktur. Mustafa Kemal ATATÜRK 2 İSTİKLÂL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda

Detaylı

T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI ANKARA OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI ANKARA OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI ANKARA OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI İSTİKLÂL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ AR-GE BÜLTENİ - I OCAK HAZİRAN 2014 İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ İl Müdürü Dr. Muammer

Detaylı

T.C. TARSUS KAYMAKAMLIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YUNUS EMRE İLKOKULU 2014

T.C. TARSUS KAYMAKAMLIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YUNUS EMRE İLKOKULU 2014 T.C. TARSUS KAYMAKAMLIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YUNUS EMRE İLKOKULU 2014 Yunus Emre İlköğretim Okulu Kavaklı Mah.Yavuz Sultan Selim Bulv. 2452 Sk. No:2 Tarsus / MERSİN 1 Korkma, sönmez bu şafaklarda

Detaylı

İLKÖĞRETİM KURUMLARI STANDARTLARI

İLKÖĞRETİM KURUMLARI STANDARTLARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI STANDARTLARI İlköğretim Kurumları Standartları (İKS); Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okulları ile ilçe, il ve merkezi düzeyde, okulda çocuğa yönelik sunulan her türlü hizmete

Detaylı

2011-2015 T.C. ANTALYA VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ. (2012 Yılında Revize Edilmiştir) Dr. İLHAMİ TANKUT ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLANI 2011-2015

2011-2015 T.C. ANTALYA VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ. (2012 Yılında Revize Edilmiştir) Dr. İLHAMİ TANKUT ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLANI 2011-2015 2011-2015 T.C. ANTALYA VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Dr. İLHAMİ TANKUT ANADOLU LİSESİ Dr. İLHAMİ TANKUT ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLANI 2011-2015 (2012 Yılında Revize Edilmiştir) Işığınla Aydınlanıyoruz,

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Kemal ATATÜRK ODUNPAZARI KAYMAKAMLIĞI TİCARET BORSASI ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLANI 2011 2014 Dünya'da her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlmin ve fennin

Detaylı

STRATEJİK PLAN HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

STRATEJİK PLAN HAZIRLIK ÇALIŞMALARI STRATEJİK PLAN 2014-2018 1 STRATEJİK PLAN HAZIRLIK ÇALIŞMALARI Meslek Yüksekokulumuz 2014-2018 Stratejik Plan hazırlık çalışmaları programı aşağıdaki gibi belirlenmiştir ; Stratejik plan hazırlığında görev

Detaylı

Okulöncesi Eğitim Kurumları Rehberlik ve Denetim Rehberi OKULÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI. Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı

Okulöncesi Eğitim Kurumları Rehberlik ve Denetim Rehberi OKULÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI. Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı i OKULÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI REHBERLİK VE DENETİM REHBERİ ii MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Ankara, 2014 OKULÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI REHBERLİK VE DENETİM REHBERİ iii SUNUŞ Denetim; kamu kurumlarında anayasal

Detaylı

T.C. AŞKABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ BRİFİNG

T.C. AŞKABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ BRİFİNG T.C. AŞKABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ BRİFİNG EKİM 2013 2 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 5 1. TARİHÇE... 7 2. WEB SAYFASI VE İLETİŞİM... 7 3. GÖREVLER... 9 4. YÖNETİM ORGANİZASYONU... 11 5. BAĞLI KURUMLAR

Detaylı

ELAZIĞ ANADOLU LİSESİ 2011-2014 STRATEJİK PLANI. Aralık - 2010 NEZİR ÜNSAL MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 2011-2014

ELAZIĞ ANADOLU LİSESİ 2011-2014 STRATEJİK PLANI. Aralık - 2010 NEZİR ÜNSAL MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 2011-2014 ELAZIĞ ANADOLU LİSESİ 2011-2014 STRATEJİK PLANI Aralık - 2010 NEZİR ÜNSAL MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 2011-2014 T.C. ELAZIĞ VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ELAZIĞ ANADOLU LİSESİ 2011-2014 STRATEJİK PLANI

Detaylı

Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE

Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE SUNUŞ Yeni kamu yönetimi anlayışı ile yürürlüğe giren Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu ile kaynakların etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanımı, mali saydamlık, hesap verilebilirlik ve stratejik

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı. Sayı : 99074258/60.04/121238 09/01/2014 Konu: MEB TKY Uygulamaları

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı. Sayı : 99074258/60.04/121238 09/01/2014 Konu: MEB TKY Uygulamaları T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı Sayı : 99074258/60.04/121238 09/01/2014 Konu: MEB TKY Uygulamaları İlgi : 31/12/2013 tarihli ve 99074258/10.04/4083213 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı