Fen İşleri Müdürlüğü. Kadıköy Belediyesi nce Yürütülen Engelsiz Erişim Projesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Fen İşleri Müdürlüğü. Kadıköy Belediyesi nce Yürütülen Engelsiz Erişim Projesi"

Transkript

1 Kadıköy Belediyesi nce Yürütülen

2 Kapsamındaki Faaliyetler Projemiz kapsamında rampalara ve kaldırımlara yerleştirdiğimiz babaların da birer engel oluşları bizi de üzmektedir.

3 Kapsamındaki Faaliyetler Ancak baba kullanmadan kaldırımlara araç parkı önlenememektedir.

4 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi

5 Caferağa Mahallesi Düzenleme yapılan sokaklar Caferağa Mahallesi nde 57 adet cadde ve sokakta engelsiz ve güvenli ulaşım için kaldırımda araç parkı engellenip, yol ve kaldırımlar aynı kota getirilerek düzenlemeler yapıldı.

6 Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak Engelsiz ve güvenli ulaşım için kaldırımda araç parkı engellenip, görme engelli izleri yapılarak kaldırım ve yol aynı kota getirildi.

7 Caferağa Mahallesi, Keresteci Aziz Sokak Engelsiz ve güvenli ulaşım için kaldırımda araç parkı engellenip, kaldırım ve yol aynı kota getirildi.

8 Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi Moda Caddesi nde portiklerin altında engelli rampaları yapıldı.

9 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi

10 Osmanağa Mahallesi Düzenleme yapılan sokaklar Osmanağa Mahallesi nde 34 adet cadde ve sokakta engelsiz ve güvenli ulaşım için kaldırımda araç parkı engellenip, yol ve kaldırımlar aynı kota getirilerek düzenlemeler yapıldı.

11 Osmanağa Mahallesi, Hasırcıbaşı Caddesi Engelsiz ve güvenli ulaşım için kaldırımda araç parkı engellenip, kaldırım ve yol aynı kota getirildi.

12 Osmanağa Mahallesi, İhlas Sokak Engelsiz ve güvenli ulaşım için kaldırımda araç parkı engellenip, kaldırım ve yol aynı kota getirildi.

13 Osmanağa Mahallesi, Halil Ethem Sokak Öncesi Sonrası

14 Osmanağa Mahallesi, Halil Ethem Sokak Öncesi Sonrası

15 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi (Toplam 34 cadde ve sokak düzenlendi) Bostancı Mahallesi

16 Bostancı Mahallesi Düzenleme yapılan sokaklar Bostancı Mahallesi nde 27 adet sokağın kaldırımları ve engelli rampaları standartlara uygun olarak belirginleştirilerek düzenlendi.

17 Bostancı Mahallesi 1.Bölge (Mehmet Şevkipaşa- Çamaşırcı Deresi Arası) Kaldırımların iniş ve çıkışlarında olması gereken rampalar uygun eğimle belirginleştirilerek düzenlendi.

18 Bostancı Mahallesi 1.Bölge (Mehmet Şevkipaşa- Çamaşırcı Deresi Arası) Kaldırımların iniş ve çıkışlarında olması gereken rampalar uygun eğimle belirginleştirilerek düzenlendi.

19 Bostancı Mahallesi 2.Bölge (Bağdat Caddesi-Sahil Yolu Arası) Sucukçu Musa Sokak ta kaldırımların iniş ve çıkışları uygun eğimle belirginleştirilerek düzenlendi. Trafik ve araç park şeritleri tanımlandı.

20 Bostancı Mahallesi 2.Bölge (Bağdat Caddesi-Sahil Yolu Arası) Kasadar ve Yazmacı Tahir Sokak ta kaldırımların iniş ve çıkışları uygun eğimle belirginleştirilerek düzenlendi. Trafik ve araç park şeritleri tanımlandı.

21 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi (Toplam 34 cadde ve sokak düzenlendi) Bostancı Mahallesi (Toplam 27 sokak düzenlendi) Koşuyolu Mahallesi

22 Koşuyolu Mahallesi Düzenleme yapılan sokaklar Koşuyolu Mahallesi nde 6 adet sokağın kaldırımları, engelli rampaları standartlara uygun olarak belirginleştirilerek düzenlendi.

23 Koşuyolu Mahallesi, Muhittin Üstündağ Caddesi Kaldırımlar ve rampalar uygun eğimle düzenlendi.

24 Koşuyolu Mahallesi, Salih Omurtak Caddesi Kaldırımlar ve rampalar uygun eğimle düzenlendi.

25 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi (Toplam 34 cadde ve sokak düzenlendi) Bostancı Mahallesi (Toplam 27 adet sokak) Koşuyolu Mahallesi (Toplam 6 sokak) Rasimpaşa Mahallesi

26 Rasimpaşa Mahallesi Düzenleme yapılan sokaklar Rasimpaşa Mahallesi nde 2003 yılında Halitağa Caddesi yayalaştırılıp, yol ve kaldırım aynı kota getirildi. Ayrıca 5 adet sokağın kaldırımları ile engelli rampaları standartlara uygun olarak düzenlendi.

27 Rasimpaşa Mahallesi, Halitağa Caddesi 2003 yılında Halitağa Caddesi ve çevre sokakları yayalaştırma projesi gerçekleştirildi.

28 Rasimpaşa Mahallesi, Meltem Sokak Kaldırımlar yenilendi, engelli rampaları standartlara uygun olarak düzenlendi. Yayalara engel olan araç parkları engellendi.

29 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi (Toplam 34 cadde ve sokak düzenlendi) Bostancı Mahallesi (Toplam 27 sokak düzenlendi) Koşuyolu Mahallesi (Toplam 6 sokak düzenlendi) Rasimpaşa Mahallesi (Halitağa Caddesi ve 5 sokak düzenlendi) Suadiye Mahallesi

30 Suadiye Mahallesi Suadiye Mahallesi nde 30 adet sokağın kaldırımları ve engelli rampaları standartlara uygun olarak belirginleştirilerek düzenlendi. Düzenleme yapılan sokaklar

31 Suadiye Mahallesi, Daryol-Turşucuderesi Sokak Rampalar düzenlendi ve yayalara engel olan geri dönüşüm kutusunun yeri değiştirildi.

32 Suadiye Mahallesi, Küçükağa Hamiyet Yüceses Sokak Kaldırımların iniş ve çıkışlarında bulunan rampalar uygun eğimle yeniden düzenlendi. Araç parkı engellendi.

33 Suadiye Mahallesi, Selim Ragıp Emeç Sokak Kaldırımların iniş ve çıkışları standartlara uygun olarak belirginleştirilerek düzenlenirken yapılan genişletme ile kaldırım kullanılabilir duruma getirildi.

34 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi (Toplam 34 cadde ve sokak düzenlendi) Bostancı Mahallesi (Toplam 27 sokak düzenlendi) Koşuyolu Mahallesi (Toplam 6 sokak düzenlendi) Rasimpaşa Mahallesi (Halitağa Caddesi ve 5 sokak düzenlendi) Suadiye Mahallesi (Toplam 27 sokak) Zühtüpaşa Mahallesi

35 Zühtüpaşa Mahallesi Düzenleme yapılan sokaklar Zühtüpaşa Mahallesi nde 8 adet sokağın kaldırımları ve engelli rampaları standartlara uygun olarak belirginleştirilerek düzenlendi.

36 Zühtüpaşa Mahallesi, Münir Nurettin Selçuk Caddesi Kaldırımların iniş ve çıkışları standartlara uygun olarak düzenlendi.

37 Zühtüpaşa Mahallesi, Nişancı Sokak Kaldırımlar standartlara uygun olarak düzenlendi.

38 Kapsamındaki Faaliyetler Caferağa Mahallesi (Toplam 57 cadde ve sokak düzenlendi) Osmanağa Mahallesi (Toplam 34 cadde ve sokak düzenlendi) Bostancı Mahallesi (Toplam 27 sokak düzenlendi) Koşuyolu Mahallesi (Toplam 6 sokak düzenlendi) Rasimpaşa Mahallesi (Halitağa Caddesi ve 5 sokak düzenlendi) Suadiye Mahallesi (Toplam 27 sokak düzenlendi) Zühtüpaşa Mahallesi (Toplam 8 cadde ve sokak düzenlendi) Engelli Vatandaşlarımızın Talepleri Doğrultusunda Yapılan Acil Düzenlemelerden Örnekler

39 Fikirtepe Mahallesi, Mandıra Caddesi Engelli vatandaşımızın talebi doğrultusunda sürekli kullandığı güzergâhta düzenlemeler yapıldı.

40 Caferağa Mahallesi, Halil Ethem Sokak Bina girişinde bulunan merdivenler rampa yapılmasına uygun olmadığından, engelli vatandaşımızın Belediyemize talebi doğrultusunda gerekli tetkik ve izinler sonrasında bina ile kaldırım arasına çelik taşıyıcılı rampa yapılarak, engelli kızımızın yardımsız sokağa çıkışı sağlandı.

41 Suadiye Mahallesi, Pembe Gül Sokak Fen İşleri Müdürlüğü Yüksek bordürlü kaldırım vatandaşımız için bir engel iken uygun düzenleme ile kullanılabilir hale gelmiştir.

42 Yasalarda Engelsiz Erişim Kapsamındaki Faaliyetler Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller

43 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Bostancı Mahallesi, Yaş Sokak Cam atık kumbarası

44 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Feneryolu Mustafa Sokak Mahallesi, Mazharbey Yüksek Banket Kesintisiz Refüj

45 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Minibüs Caddesi İETT Durağı

46 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Erenköy Mahallesi, Çobanyıldızı Sokak Tesisat Kutusu

47 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Rasimpaşa Mahallesi, Süngertaşı Sokak İmara aykırı bodrum kat girişleri

48 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Göztepe Mahallesi, Tepegöz Sokak Bağdat Caddesi Köşesi Servis kutuları, sinyal direği

49 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Reklam Panoları

50 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Kaldırım Önlerine ve Üstlerine Yapılan Araç Parkları

51 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Taşınması Mümkün Olmayan Tescilli Ağaçlar

52 Kaldırımlarımızda Yer Alan Engeller Suadiye Mahallesi, Pembegül Sokak Bağdat Caddesi Servis kutuları, araç parkı, dar kaldırım