2 Harman hallaç teknolojisi

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2 Harman hallaç teknolojisi"

Transkript

1 Harman hallaç

2 2 Harman hallaç teknolojisi

3 Harman hallaç teknolojisi 3 4 Kalite, değer artışı, çalışma ömrü masrafları 16 Tipik tesis düzenlemeleri 24 Trützschler harman hallaç komponentleri 48 Teknik veriler

4 4 Harman hallaç teknolojisi Kalite, değer artışı, çalışma ömrü masrafları Trützschler'in en güçlü yanları Pamuk kaliteleri değişir fakat sizin değişmeyen iplik kalitesinden beklentiniz kalır. Bazen tohum kabuğu parçacıkları, bazen yapışkanlıklar pamuk kalitesinin inişli çıkışlı bir yol izlemesine sebep olmaktadır. Görevimiz, akıllı çözümlerle birinci sınıf lif hazırlama hedefini yakalamak olmalıdır. Trützschler'in harman hallaç çözümleri en son teknolojiyi, yenilikçi gücü ve kaliteyi bir araya getirir. Değişen pamuk kaliteleri yerine dikkatinizi beklentileriniz üzerinde yoğunlaştırın. Lif fiyatları yükseliyor Sizin değerleriniz de yükseliyor mu? Optimum değer artışı zinciri maksimum başarının temelini teşkil eder. Burada esas olan şudur: Hammaddenin fiyatı yükseliyorsa, her lifin değeri de bir o kadar yükselir. O halde harman hallaç dairenizin asgari telef miktarı ve en üst düzeyde hammadde kullanımı ile çalışması demek, kârınızın yükselmesi demektir. Trützschler bu hedefe ulaşmak için, kompaktlığı, üretim kapasitesi, ürün kalitesi ve verimliliği ile öne çıkan ve çok çeşitli modülleri sayesinde birbirleri ile kişisel kombinasyon imkânları sunan tesis konseptleri ile sizi desteklemektedir. En iyi fiyat başta değil sonda belli olur. İtiraf ediyoruz: Trützschler'in tesis teknolojisi ilk bakışta yüksek fiyatlı gelebilir. Fakat tesislerimiz buna karşılık, yapılan yatırımı hızlı bir şekilde geri ödeyen akıllı, daha yazla kullanım süreleri sunmaktadır. Harman hallaç makinalarımızın aynı anda bir çok görevi üstlenmesi sayesinde, konvansiyonel makinalar için yapılan yüksek yatırım masraflarına gerek kalmamaktadır. Bakım ve enerji konusunda da, çalışma ömrü masrafları hesaba katılınca, Trützschler teknolojisi en uygun fiyat olarak ortaya çıkar.

5 Harman hallaç teknolojisi 5 Trützschler harman hallaç hatları daima isteğe özel tasarlanmaktadır. İster pamuk ister kimyasal lifler işlensin, ister saatte birkaç yüz veya birkaç ton malzeme işlensin, Trützschler her uygulama için ekonomik bir çözüm sunmaktadır.

6 6 Harman hallaç teknolojisi Alış fiyatı herşey değildir Trüzschler teknolojisi çalışma ömrü masraflarında inandırıcıdır Trützschler tesisleri kısa sürede yatırım getirisi sağlar. Bunun nedenleri, akıllı kontrüksiyonlarımız, titiz müşterilerimiz ile 120 yıllık tecrübe ve sürekli iyileştirme çabalarıdır. Bütün bunlar Trützschler'i, sizin de evrensel olarak faydalanabileceğiniz yenilikçi lider konumuna getirmiştir. Çünkü hammadde fiyatlarının yüksek olduğu zamanlarda, tüm dünyada kazanç getirisi ile pazarlayabileceğiniz en iyi kalitede üretim yapabilmeniz için Trützschler tesisleri vazgeçilmezdir. Trützschler teknolojisi ile mümkün olan tasarruf potansiyelini, pratiktekine en yakın şekilde göz önüne serebilmek için, hayali bir örnek iplikhane belirledik. Bu pamuk iplikhanesinde 14 tarak bulunmakta, her tarak makinası 140 kg/h, işletme saati üretim yapmakta, bu da yakl ton hammaddeye tekabül etmektedir. Aşağıda yer alan tüm üretim maliyet hesapları bu örnek iplikhane için geçerlidir. Örnek iplikhane bina, makina ve filtre tesislerinin yatırımında bile tasarruf eder: US$. İşletme masraflarında yılda US$'ya kadar tasarruf etmek mümkündür.

7 Harman hallaç teknolojisi 7 Binadan tasarruf Her biri kg/h üretim yapan iki tesis için yakl m² yer gereksinimi var kg/h üretim yapan bir Trützschler Kompakt tesisinin yer gereksinimi yakl. 840 m² cıvarındadır. 1. Bina yatırımı Yer tasarrufu 360m² Bina alanı á 560 US$ = US$ 2. Bina bakım giderleri Bakım, ışıklandırma gibi sürekli masraflar da US$/Yıl oranında azaltılır. Makinalardan tasarruf kg/h üretim yapmak için 2-3 harman hallaç hattına ihtiyaç vardır. Trützschler'de ise bir balya açıcı ile kompakt bir hat yeterlidir. Buradan yapılan tasarruf US$ ve daha fazlasıdır. Filtre kapasitesinden tasarruf Trützschler kompakt tesisinde yakl. %30 daha az filtre kapasitesine ihtiyaç vardır. Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF makinasının ihtiyaca göre ayarlambilenregüleli fan ile örn m³/h, ve temizleyeci ile mikser'in birleştirilmiş olması m³/h daha tasarruf sağlanır. Buradan yakl US$ yatırım masrafı beher yıl US$ işletme masrafı tasarruf edilir. Hammaddenin en iyi şekilde kullanılması Temizleyicide sadece %0,4 daha az telef ile 94 USct/lbs tutarındaki pamuk fiyatında ve döküntüden elde edilecek gelirin hesaba katılması ile yıllık US$ tasarruf edilir. Trützschler harman hallacının kısa sürede kendini geri ödediğini görüyorsunuz. (Bakınız sayfa 32) Elektrik enerjisinden tasarruf Kompakt bir harman hallaç daha az makinaya ve böylece daha az elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. Buna, SP-MF'nin ihtiyaca ayarlanmış kumandalı fanını ve temizleyiciyi besleyen tasarruflu kondenseri de eklemeyi unutmayalım. Bizim örnek tesisimiz için, yapılan tasarruf yakl US$/Yıl tutmaktadır. Diğer tasarruflar Burada hesaplanması kolay olmayan tasarruflar yer almaktadır. Yabancı liflerin malolduğu bir reklamasyonun fiyatı ne kadardır? Trützschler üç farklı sensör ile donatılmış yabancı parça ayırıcı SP-FPU makinası ike yabancı liflerden en güvenli korumayı sunmaktadır. Karışım hatasının malolduğu bir reklamasyonun fiyatı ne kadardır? Trützschler lif karışım tesisleri, +-%1 hassasiyetleri garanti etmektedir. İplikteki çok fazla nepsin malolduğu bir reklamasyonun fiyatı ne kadardır? Trützschler kompakt tesisleri lifleri hassas temizler. Bazen mevzu bahis olan sadece para değil, gereksiz reklamasyonlarla kaybedilen müşterilerdir. Örnek iplikhaneyi müteakip sayfalarda bu sembolden tanıyabilirsiniz:

8 8 Harman hallaç teknolojisi Mükemmel kalite büyüklükle alakalı değildir Trützschler'in benzersiz kompakt anlayışı en küçük yerde en yüksek randımanı gerçekleştirir. Bu şekilde 365 gün çalısmada bile tek bir hat ile kg/h veya kg/h üretim yapabilirsiniz. Mevcut üretim hattınızı genişletmek mi istiyorsunuz yoksa yeni bina mı planlıyorsunuz hiç önemli değil, kompakt harman hallaç tesislerimizle her halükârda yer masraflarından tasarruf edersiniz. Bu durum küçük boyutlu yeni binalar için ve ilerdeki cari giderler için de geçerlidir. Trützschler kompakt tesisinin çok büyük çapta yer tutumundaki sırrı, dört yapı taşından oluşmaktadır:

9 Harman hallaç teknolojisi 9 1. Balya açma (Sayfa 26) Balyaların hassas şekilde açılması homojen bir materyal akışı için ve diğer safhalarda en iyi şekilde işlenebilmesi için ön koşuldur. İki açıcı silindir ile kendini kanıtlamış otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A, özellikle hassas çalışır. Makinayı tek veya çift sıra balya dizisi ile tasarlama imkanı, yer gereksinimlerine mükemmel şekilde entegre edilmesini sağlar Tek bir BLENDOMAT BO-A, üç temizleyici veya açma hattını besleyebilir. 2. Tesis koruma (Sayfa 28) Tesisin korunması üretim için kilit bir nokta teşkil etmektedir. Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF, üretim hattından tehlikeli ağır ve metal parçaları ayırır. Aynı anda BLENDOMAT BO-A'dan emiş yaparak birinci toz ayırma işlemini gerçekleştirir. Trützschler'e özel bu yeni anlayışın avantajları, yer, kumanda ve bakım masraflarındaki hissedilir tasarruf yanında, ihtiyaca bağlı kumanda edilen fan devri sayesinde enerji tüketimindeki azalmadır. 3. karıştırma ve temizleme (Sayfa 34) Kompakt hat içinde entegre edilmiş olan mikser MX-I, temizleyici cleanomat CL-C 3 makinasını doğrudan besler. Aksi taktirde gerekli olan kondenser ve besleme üniteleri ortadan kalkar. Bunun anlamı daha az elektrik sarfiyatı demektir. Taşıma havası kullanımı ve buna bağlı yüksek filtre giderleri de keza ortadan kalkar. Malzemeye bağlı olarak CLEANOMAT temizleyicilerinin iki ile dört arasında temizleme yerleri vardır. 4. yabancı parça ayırma ve toz ayırma (Sayfa 36) SECUROPROP serisinin yabancı parça ayırıcıları, folyo, PP parçaları gibi yakın bir zamana kadar görülmez kalan bu tip cisimlerin kesin algılanması için polarize ışık kullanır. Yabancı parçalar özellikle de yabancı lifler ham malzemenin içinden erken bir aşamada farkedilerek malzeme akışından dışarı atılır. Trützschler'in Yabancı parça ayırıcıları kompakt üretim hattına mükemmel şekilde entegre edilmiştir. İnce tozların ayrılması için SECUROPROP SP-FPO, bir toz ayırma ünitesi ile teçhiz edilmiştir. Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-FPU, DUSTEX DX toz ayırma makinası ile bağlanabilir. Trützschler Kompakt harman hallaç hattı, üretim: kg/h (üstte) ve Trützschler kompakt harman hallaç hattı, üretim: kg/h (altta)

10 10 Harman hallaç teknolojisi Küçük + akıllı Başarı istikametini gösteren temiz hat Trützschler'in tüm dünyadaki seçkin yenilikçiliği, size hammaddeyi en iyi şekilde kullanma imkanı sunar: Telef sensörü WASTECONTROL BR-WCT. WASTECONTROL BR-WCT ile Trützschler, temizleme teknolojisindeki öncülüğünü bir kez daha kanıtlamıştır: Pazara sürülmesinden beri WASTECONTROL, dünyanın ileri gelen iplikhanelerinde randıman artışı sağlamıştır. Eğer WASTECONTROL, bir temizleyici CLEANOMAT makinasına entegre edilirse, telef içindeki iyi elyaf miktarı önemli ölçüde azalır. Optik ölçüm sistemi ile, telefin kalitesini saptar ve temizleyicinin kılavuz kanatlarını, iyi elyaf kaybının mümkün olan minimum oranda gerçekleştiği, ideal bir temizleme elde edilinceye kadar ayarlar. Yıllık ton hammadde işlenmesinde ve iyi elyaf hasılatının sadece %0,4 oranında yükseltilmesinde, WASTECONTROL yılda yakl. 250 balya hammadde tasarrufu sağlar. Bu da, 94 USct./lbs pamuk fiyatında US$ tasarruf demektir (Sayfa 30).

11 Harman hallaç teknolojisi 11 WASTECONTROL üç ana konumda işletilebilir: Economy: Asgari lif kaybı En yüksek verimlilik Balance: Ekonomiklik ve kalite için en iyi kompromis Intensity: Azami temizlik En yüksek kalite

12 12 Harman hallaç teknolojisi Daha fazla bakmak daha fazla bulmak demektir Yabancı parça ayırıcı için de Beyaz veya ağarmış lifler ve ambalajların şeffaf folyo artıkları büyük bir kalite riski oluşturur: Bu parçacıklar üretim prosesinde ne kadar ileri giderlerse, o ana kadar elde edilen değer artışındaki kayıp ta o denli büyük demektir. O halde kim yabancı parça ayırmada renkli nesnelerden daha fazlasını görebiliyorsa, kendisine iktisaden net bir avantaj sağlar. İşte yabancı parça ayırıcı SECUROPROP serisi tam bunu başarabilmektedir. SECUROPROP beyaz ve şeffaf parçacıkları da detekte eder ve güvenli bir şekilde dışarı atar. Ayrıştırılan maddeler: PP PE folyo PES Ağarmış pamuk ipliği Bu patentli Trützschler teknolojisinin temelini ucaylanmış (polarize) ışık teşkil etmektedir. Sistem, şimdiye dek görülmeyen nesnelerin kameralar tarafından net olarak tanınmasını sağlayan sahte bir renk oluşturur. (Sayfa 36) Ucaylanmış ışıklı P modülünün, renk modülünün ve UV modülünün birlikte oluşturdukarı etki emsalsiz olup deteksiyon oranının yüksek kalmasını sağlarlar.

13 Harman hallaç teknolojisi 13 Dokunmatik ekran ayarların kolay şekilde düzeltilmesini ve ilgili pamuk kalitesine uyarlanmasını sağlar.

14 14 Harman hallaç teknolojisi 4 x 3 x 1 x 3 x 4 x 5 x 4 x 3 olasılık* çünkü her müşterinin başka arzusu vardır Harman hallacınız için karar verirken kesinlikle bir şeyden vazgeçebilirsiniz: Onun size değil sizin ona uymanızı gerektiren teknolojik kısıtlamalardan. Trützschler başka bir yoldan yürüyor. Harman hallaç hattımız içerisinde her çalışma safhası için bir çok seçim imkanı sunuyoruz: Balya açma Makina koruma Temizleme ve açma Karıştırma Besleme Ayırma ve toz giderme Kumanda Hangi kombinasyonun sizin için en iyisi olduğunu gösterebiliriz. Örnek olarak müteakip sayfalarda tipik tesis projelendirmeleri gösterilmektedir. *) 4 Balya açıcı 3 Ayırıcı 1 Ön temizleyici 3 Mikser / Depolayıcı 4 Besleme ünşşitesi 5 Açıcı / Temizleyici 4 Elyaf karıştırıcı 3 Yabancı parça ayırıcı / Toz ayırıcı

15 Harman hallaç teknolojisi 15

16 16 Harman hallaç teknolojisi Mükemmel bir pamuk işleme tesisi gerektiği kadar büyük, mümkün olduğunca kısa Şerit telefleri Temizlenmiş telefler Telef-Açıcı BO-R Elektronik Metal ayırıcı SP-EM Malzeme taşıması için fanlar, kondenserler, hava ayırıcılar veya materyal ayırıcılar burada gösterilmemiştir. Üniversal balya açıcı BO-U Ağır parça ayırıcı SP-IH Pamuk balyaları Otomatik Balya açıcı BLENDOMAT BO-A Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF Ön temizleyici CL-P Bir pamuk işleme tesisinin sadece gerekli olan makinalara sahip olması gerekir. Fazla olan her ünite neps oranının yükselmesine sebep olur. Trützschler tesislerinde pamuk daima hassas şekilde küçük adımlarda açılır. Makinaların hepsi birbirini tamamlar. Doğru temizleyicinin seçimi veya iki temizleyicinin kombinasyonu hammaddeye veya üretim randımanına bağlıdır. Trützschler harman hallaç tesisleri birinci görevi olan temizliğin yanında, metal ve ağır parçalardan koruma, yüksek verimli toz giderme ve yabancı parçaları ayırma fonksiyonlarını da yapmaktadır. Başından itibaren kalite Balya stoklama ve balya yolma denilince, otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A her türlü çalışma imkanını sunar. Temizlenmiş teleflerin karıştırlması için üniversal balya açıcı BO-U ideal makinadır. Telef açıcı BO-R, şerit teleflerini hazırlayarak bunların uygun miktarda mükemmel bir şekilde üretim akışına dahil edilmesini sağlar. Çok yönlü yetenek İlk toz ayırma işlemi de dahil tüm önemli koruma fonksiyonları multi fonksiyon ayırıcı SP-MF içinde yer bulmuştur. Bu sayede alttaki temizlik hattı kg/h üretim de dahi güvenli şekilde korunur. Özel durumlarda özel ayırıcılar tavsiye edilir. Otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF Ön temizleyici CL-P

17 Harman hallaç teknolojisi 17 Entegre mikser MX-I CLEANOMAT CL-C 1 Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-FPO Besleme ünitesi FD-T CLEANOMAT CL-C 3 Toz ayırma makinası DUSTEX SP-DX Üniversal mikser MX-U CLEANOMAT CL-U Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-FPU Yüksek verimli tarak TC 11 Hassas ön temizlik Eğer mevzu bahis olan, ham malzemeden kaba pisliklerin hassas şekilde temizlenmesi ise, ön temizleyici CL-P kompakt hat içinde en uygun makinadır. Mikserlerin ve ince temizleyicilerin önünde yer alan kaba biçimlendirilmiş açıcılar, liflere zarar vermeden ilk hassas temizliği gerçekleştirir. Yüksek verimli mikser Kompakt hattın içine entegre edilmiş olan mikser MX-I, mikseri doğrudan temizleyiciye bağlayan ideal bir makinadır. İki temizleyici paralel beslenecekse, üniversal mikser MX-U ile bu arzu da mümkündür. Her iki mikserdeki aynı karıştırma konsepti elyaf yumakların mükemmel bir homojenleştirme sağlar. Temizleme itinalı ve hassas Lifleri hassas açan civiliaçıcı ile CL-C 1, orta ile ekstra uzun ştapel pamuklar için en uygun makinadır. Bunun yanında pamuğun iyice açılmasına katkı sağlar. Üniversal temizleyici CL-U bütün standart uygulamalarda gücünü ortaya koyarken, çok kirli pamukların temizlenmesinde CLEANO- MAT CL-C 3 makinası optimal çözümdür, Yabancı parçaları güvenli algılama ve güvenli ayırma Trützschler SP-FPU bir renk modülü, UV modülü ve P modülü ile üniversal bir sistemdir. Sistem bir çok tesis düzenlemelerinde, özellikle ring iplikçiliğinde en ekonomik çözümü ortaya koyar. İşleme devam etme durumuna göre yüksek verimli toz ayırma makinası DUSTEX SP-DX devreye sokulabilir. Özel olarak rotor iplikhanelerinde kullanım için, Yabancı parça ayırıcı SP-FPO içine toz ayırma fonksiyonu entegre edilmiştir. Üniversal mikser MX-U CLEANOMAT temizleyici CL-U Yabancı parça ayırıcı SP-FPU Tarak TC 11

18 18 Harman hallaç teknolojisi Kimyasal liflerin açılması Mükemmel tarak sonuçları için isteğe özel hazırlık safhası Kompakt balya açıcı BO-C Malzeme taşıması için fanlar, kondenserler, hava ayırıcılar veya materyal ayırıcılar burada gösterilmemiştir. Besleme ünitesi FD-U Üniversal balya açıcı BO-U Besleme ünitesi FD-O Otomatik Balya açıcı BLENDOMAT BO-A Üniversal mikser MX-U Besleme haznesi FD-T Kimyasal lif balyaları Kimyasal liflerin kısa ştapel iplikhanelerindeki oranı gittikçe yükselmektedir. Mevcut olan elyaf çeşitleri de öyle. Uygulama yelpazesi, tek bir tarağın beslenebildiği küçük bir hattan, saatte bin kilogram üretim yapabilen yüksek üretim hattına kadar uzanmaktadır. Trützschler'in yapı taşları her uygulama için isteğe özel çözüm üretir. Manuel veya otomatik Büyük partiler için otomatik balya açıcı BO-A birinci seçimdir. Büyük bir balya dizisi, sıralanan balyalar arası farklılık, materyal nemi veya avivaj aplikesi olsa bile iyi bir karışımı garanti eder. Orta boydaki üretimler için üniversal balya açıcı BO-Uön plana çıkmaktadır. Küçük üretimler için, örn. bir veya iki tarak makinasının beslenmesinde ise, kompakt balya açıcı BO-C en ekonomik çözümdür. Kondenser BR-COU Otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A

19 Harman hallaç teknolojisi 19 İnce açıcı TO-C Üniversal açıcı TO-U TUFTOMAT TO-T 1 Yüksek verimli tarak TC 11 S Homojen tarak şeritleri için iyi bir karışım Kimyasal liflerin işlenmesinde malzemenin homojenleştirilmesi genellikle ihmal edilir. Viskonda nem oranı balyadan balyaya çoğunlukla farklıdır. Homojen tarak şeritleri üretmek için bu olumsuzluğun bir mikser, örn. üniversal mikser MX-U, ile dengelenmesi gerekir. Ek açma fonksiyonlu/fonksiyonsuz besleme ünitesi Trützschler açıcılarının beslenmesi için üç farklı besleme makinası bulunmaktadır. Ek bir açma işlemine ihtiyacı olan elyaflar, ince açma prosesi için en iyi, besleme ünitesi FD-O ile hazırlanabilir. Diğer kimyasal elyafların tümü, ya besleme haznesi FD-T ile ya da besleme ünitesi FD-U ile ilgili ince açıcılara aktarılabilir. Seçilebilen açma derecesi İnce açıcının seçimi açma derecesini belirler. Düz veya silikonlanmış bir polyester elyafının veya bir tencel elyafının açılmasına gerek yoktur. Buna karşılık viskon elyafının veya polipropilen elyafının iyice açılması gereklidir. Trützschler'in açıcı programında, bu farklı talepler için üç farklı açıcı tipi mevcuttur. Üniversal mikser MX-U Besleme haznesi FD-T TUFTOMAT TO-T 1 Tarak TC 11 S

20 20 Harman hallaç teknolojisi Telef geri dönüşümü nakit para demektir Telef Üniversal balya açıcı BO-U Ağır parça ayırıcı SP-IH Ön temizleyici CL-P Özellikle pamuk fiyatlarının yüksek olduğu zamanlarda, harman hallaç ve tarak telefindeki iyi liflerinin geri kazanılması ile iplikhanenin toplam verimliliğini yükseltebilirsiniz. Trützschler, merkezi telef hazırlama tesisi olarak, tek bir iplikhaneye veya büyük yüksek verimli tesislere entegre edilebilen, küçük kompakt tesisler sunmaktadır. Baştan beri esnek Entegre edilmiş tesislerde telef normal olarak merkez filtre tesisinin ön filtresi tarafından doğrudan emilmekte ve geri dönüşüm tesisine aktarılmaktadır. İktisaden müstakil merkezi bir tesiste üniversal balya açıcı BO-U kullanılır. BO-U bir çok çeşitli telefin ön karışımını da yapabilir. Güvenli ağır parça ayırma Özellikle telefin işlenmesinde, tesisin ağır parçalardan korunması önem arzetmektedir. Bu yüzden, SP-H gibi bir ağır parça ayırıcıyı hattınızda bulundurmalısınız. Üniversal balya açıcı BO-U Ağır parça ayırıcı SP-IH Ön temizleyici CL-P

21 Harman hallaç teknolojisi 21 Ağır parça ayırıcı SP-H Besleme ünitesi FD-R Telef temizleyici CL-R Balya presi Malzeme taşıması için fanlar, kondenserler, hava ayırıcılar veya materyal ayırıcılar burada gösterilmemiştir. Telef temizleme teknolojisi Telef temizleme teknolojisi doğal olarak pamuk temizlemede farklılık gösterir. Bu yüzden burada pamuk temizleyicilerinin kullanılması daima ikinci seçimdir. Birinci seçim nitelik ve verimlilik açıcından bakıldığında daima, bir besleme ünitesi FD-R tarafından beslenen, Trützschler'in telef temizleyicisi CL-R makinasıdır. İlk temizlik önceden besleme ünitesinde gerçekleştirilir. Daha sonraki temizlik işleri için arka arkaya bağlanmış olan temizlik merdaneleri devreye girer. Değeri yüksek elyafları akıllıca kullanma. Teoretik olarak temizlenmiş elyafı prosesin hattan prosesin içine dahil etmek mümkündür. Fakat pratikte balyalara preslemek kabul görmüştür. Bu balyalar daha sonra satışa sunulabilir, başka bir tasnifte veya aynı tasnifin balya dizisi içinde kullanılabilir. Ağır parça ayırıcı SP-H Besleme ünitesi FD-R Telef temizleyici CL-R Balya presi

22 22 Harman hallaç teknolojisi Elyaf karıştırma sanatı Şerit telefleri Telef-Açıcı BO-R Elektronik Metal ayırıcı SP-EM Üniversal karıştırıcı MX-U Temizlenmiş telefler Üniversal balya açıcı BO-U Ağır parça ayırıcı SP-IH Besleme ünitesi FD-T CLEANOMAT CL-C 3 Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-FPU Pamuk balyaları Otomatik Balya açıcı BLENDOMAT BO-A Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF Entegre mikser MX-I CLEANOMAT CL-C 1 Kimyasal lif balyaları Üniversal balya açıcı BO-U Dozlu açıcı FD-S Malzeme taşıması için fanlar, kondenserler, hava ayırıcılar veya materyal ayırıcılar burada gösterilmemiştir. Karıştırma terazisi BL-CB Elyaf karışımlarını sadece homojen değil aynı zamanda ekonomik şekilde gerçekleştirebilmek kelimenin tam anlamı ile sanattır. Standart bir tesis bu beklentileri karşılayamaz. 5 veya 6 renkli küçük sınırlandırılmış partiler olsun veya kesintisiz akan polyester/pamuk karışımları olsun, bu görevlerde kullanılacak elyaf karışım tesisleri son derece esnek olmak zorundadır. Elyaf hazırlanmasında esneklik Balya işleme makinalarıyla, ön açıcılarla ve temizleyicilerle ilgili tüm ürün yelpazesi, elyaf karıştırma tesisleri için de kullanıma hazırdır. Eğer pamuk kimyasal elyafla karıştırılacak ise, karıştırma işleminden önce, komple temizlenmesi, tozunun ayrılması ve yabancı parçalardan arındırılması gereklidir. Entegre mikser MX-I Tartılı balya açıcı BO-W Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF Otomatik Balya açıcı BLENDOMAT BO-A

23 Harman hallaç teknolojisi 23 Yüksek verimli tartılı besleyici BL-HW Elyaf karıştırıcı BL-FC Üniversal mikser MX-U Besleme haznesi FD-T TUFTOMAT açıcı TO-T 1 Yüksek verimli tarak TC 11 Hassas tartılı besleyici BL-EW Entegre mikser MX-I Tartılı balya açıcı BO-W Dozajlamada esneklik Elyaf karıştırılmasında ilk adım, karıştırılacak olan elyafların tam olarak dozajlanabilmesidir. Bu durum %99'luk karışım oranı geçerli olduğu gibi, %1'lik karışım oranı için de geçerlidir. Yüksek üretimler için, otomatik beslenen yüksek verimli terazili besleyici BL-HW ile manuel beslenen tartılı balya açıcı BO-W arasında seçim yapma imkanı bulunmaktadır. Düşük karışım oranlarında ise hassas tartılı besleyici BL-EW kullanılır. Çok küçük partiler veya çok düşük üretimler için karıştırma terazisi BL-CB en ekonomik çözümdür. BL-CB ön karışımların yapılması için de uygundur. Homojenleştirmede esneklik İkinci adım elyaf yumaklarının homojen hale getirilmesidir. Bu işlem en iyi, kontrollü çalışan mikserler ile mümkündür. Sıradaki makinanın özelliğine göre ya üniversal mikser MX-U veya entegre mikser MX-I kullanılır. Her iki makina da hazneli mikser prensibinde çalışır. İnce açmada esneklik Burada da prensip olarak tüm açıcı seçenekleri kullanılabilir. Tercihen TUFTOMAT açıcı TO-T 1 ile çalışılır. CLEANOMAT CL-C 1 Yüksek verimli tartılı besleyici BL-HW Besleme haznesi FD-T Üniversal mikser MX-U TUFTOMAT açıcı TO-T 1 Telef-Açıcı BO-R Elyaf karıştırıcı BL-FC

24 24 Harman hallaç teknolojisi Ekonomik başarının temelini iplik kalitesi teşkil eder: Teknik ayrıntılar ve akılcı çözümler

25 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar kg/h üretime kadar en yüksek esneklik 28 Tesis koruma üretim hattının korunması 30 Temizleyiciler ham malzemenin optimum kullanımı 32 Telef değerlendirme geri dönen her elyaf kazancı artırır 33 Açıcılar özellikle farklı elyaflara yönlendirilmiş 34 Mikserler en yüksek homojenite daima tekrarlanabilir 36 Ayırıcılar yabancı parçalardan koruma 40 Elyaf karıştırıcılar en küçük karışımda dahi mükemmel homojenite 44 Kumandalar iplikhanelerdeki gereksinimler gibi esnek

26 26 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Esnekliğin bir adı vardır: Otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A Optimum kalite zincirinin açılışı İki yolucu düzgün üretimi ve yumak büyüklüğünü güvence altına alır Farklı pamuk kalitelerinden oluşan balya harmanı değişik hatlarda dizimi mümkündür Yumak halinde karıştırılmış kalitelerde pamuk cinsleri doğrudan yolunabilir Kolay ve güvenli kullanım Tam otomatik balya yolma Otomatik çalışma hızı adaptasyonu Dokunmatik ekrandan sezgisel kumanda ve genel bakış minimum bakım Fotosel emniyetli çalışma alanı Otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A Balya harmanlama ve balya yolma denilince, BLENDOMAT BO-A malzemenin işlenmesinde en yüksek esnekliği gösterir kg/saat'e kadar üretim kapasitesi 1 ile 3 arasında balya grubu işleme Bir veya iki tarafta çalışma seçeneği Büyük balya harmanı (200 balyaya kadar) sayesinde uzun süre operatörsüz çalışma (aynı anda üç hatti besleme) Farklı balya yükseklikleri sorun teşkil etmez komple bir balya rezervesini dizmek için serbest yolma alanı: Çalışma eni maksimum mm ve makina uzunluğu 50 m üzerinde Her iki çalışma yönünde sabit üretim gücü Yolucuların otomatik pozisyon değiştirilmesi Birbirlerine karşı dönen yolum makinanın hareket yönüne göre yukarı kaldırılır, bu sayede yolucuların dişleri bir kez makinanın hareket yönünde bir kez de aksi istikamette çalışır. Bunun neticesinde eşit büyüklüklerde yumaklar elde edilir ve yolum arasında düzgün bir üretim dağılımı sağlanır. Bu malzemeye hassas yolma işlemi ve düzgün açma derecesi için BLENDOMAT BO-A, sadece Trützschler'in sunduğu 'otomatik dalma yönü değiştirme sistemini, kullanır. Ek avantaj: yolucuların dönüş yönlerinin tersine çevrilmesi, balya geçişlerinden sonraki aşırı aşınmaya neden olan frenlemeyi ve hızlanmayı önler. Esnek dizilimli büyük balya harmanı BLENDOMAT ın 1720 mm veya 2300 mm lik büyük çalışma eni, 150 hatta 200 den fazla (Makina uzunluğu 50 m) balyanın dizimine izin verir. BLENDOMAT BO-A seçmeli olarak bir veya iki tarafta balyaları yolma işlemini yapabilir. Hareket yönü sağa: Sol yolucu yukarı kaldırılır. Hareket yönü sola: Sağ yolucu yukarı kaldırılır.

27 Ayırıcılar Elyaf karıştırma tesisleri Kumandalar Teknik veriler Harman hallaç teknolojisi 27 Kompakt ve ekonomik: Dolaplı besleyicili Balya açıcılar İster doğal elyafı ister sentetik elyafı açmak isteyin, Trützschler in dolaplı besleyicili balya açıcıları BO-U ve BO-C, kompakt yapıları ve ekonomik özellikleri ve kullanımlarına uygun esneklikleri ile kendilerini ispat etmiştir. Üniversal balya açıcı BO-U İster balya açıcı BLENDOMAT BO-A yı genişletmek için, ister küçük partilerde tekli, müstakil alternatif ünite olarak, balya açıcı BO-U, yüksek performansı verimlilikle birleştirir: çeşitli malzeme akımlarının ilave besleme hazneleriyle, hedeflenen karışımı Temizlenen teleflerin ve şerit teleflerinin dozlu karışımı seçeneğe göre balya katları veya tüm balyalar halinde besleme stoku Temizleyciler ve açıcılarla problemsiz kombine edilebilir Üniversal balya açıcı BO-U (Burada iki besleme hazneli versiyon görülmektedir) Telef açıcı BO-R Telef Açıcı BO-R, özellikle tarak ve cer şeritleri gibi küçük miktarlardaki telefi malzemeye ilave etmek için elverişlidir. Özel tasarlanmış teknolojisi sayesinde BO-R üretimin 5 kg/h seviyesine kadar düşürülmesinde dahi, düzenli bir besleme yapar. Kompakt balya açıcı BO-C Kompakt balya açıcı BO-C özel olarak saatte 300 kg'a kadar küçük ve orta boy üretimlerde kimyasal liflerin açılması için tasarlanmıştır. Tek tarakların veya küçük tarak gruplarının beslenmesinde en küçük alanda en yüksek esnekliği gösterir. BO-R şerit teleflerini de kesin açar. Kompakt balya açıcı BO-C küçük bir kimyasal tesisin beslenmesi için idealdir ve bir açıcıyı doğrudan besleyebilir.

28 28 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Ekonomik bir tesis koruma üretimi güvenceye alır Enerji tüketimi BO-A Hava miktarı Fan devri = Sabit = Değişken Modüler Trützschler Sistemi en önemli proses kademelerinde devreye girer: Makinaların korunması için temizleyicilerden önce ve elyaf saflığının daha iyileştirilmesi için elyaf temizlik hattının sonunda (Sayfa 36-39). Burada malzemenin en iyi şekilde değerlendirilmesinin anahtarı ve böylece ekonomik avantajların güvenceye alınması yatmaktadır. Trützschler'in geniş ayırıcı yelpazesinin içinden ideal kombinasyon seçilebilir: Sabit fan devri İyileştirilmiş fan devri Tasarruf edilen enerji Kumanda Devir Hava miktarı SP-MF Metaller ve ağır parçalar renkli, beyaz, şeffaf yabancı lifler Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF ile işletme masraflarını düşürün Otomatik balya açıcıdan (BO-A) temizleme hattına geçişte, saatte kg'a kadar üretimler için güvenli bir şekilde çalışan multi fonksiyon ayırıcı SP-MF yer alır. Makinanın mikro computer kumandası, tüm foksiyonları idare eder: BLENDOMAT BO-A'dan emiş ağır parça ayırma metal ayırma Toz ayırma/hava ayırma Telef besleme 1. Emiş sistemi Otomatik Balya açıcı BLENDOMAT BO-A'dan emiş doğrudan gerçekleştirilir. Konvansiyonel çözümlerle mukayese edildiğinde elektrik masrafları da düşer: Burada kondenser ve ek fan, balya açıcının en uzakta bulunduğu noktadan malzemeyi güvenli bir şekilde taşıyabilmek için, en yüksek kademede çalışır. Trützschler'de ise tek bir fan, daima en ideal seviyede kalan güvenli bir hava akımı oluşturur, BLENDOMAT'ın o anda nerede olduğu hiç önemli değildir. SP-MF ile enerji tasarrufu Ağır parça ayırma Ağır parça ayırıcı fan devrinin özel regülesi sayesinde, minimum iyi lif kaybı ile optimum randıman sağlar. Sabit çalışma koşullarında ağır parçalar tam otomatik olarak telef konteynerine atılır Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF'ye kompakt yapı tarzında çok sayıda fonksiyon biraraya getirilmiştir. Yangın koruma ünitelerinin entegrasyonu hazırlanmıştır materyal bir otomatik balya açıcı BLENDOMAT BO-A tarafından emilir 2 Fanın otomatik regülesi düzgün bir hava miktarı sağlar 3 aerodinamik ağır parça ayırıcı için özel bir kılavuz profil geliştirilmiştir 4 Dikdörtgen kanal kıvılcım detektörü montajı için hazırlanmıştır 5 Hava bölücüde toz içerikli hava ayrılır 6 metal detektörü her türlü metali tespit eder 7 ayırma klapesi, ön gerilimli yaylarla çalışmaz, bilakis aktif bir şekilde açılıp kapanır 8 Bir sonraki makina (Örn. mikserden önce gelen fan), malzemeyi emer 9 Bir klape, ayrılan ağır parçaları telef arabasının içine aktarır 10 Her iki telef arabası büyük ebatta tasarlanmıştır 11 Buraya bir söndürme tertibatı entegre edilebilir 12 Buraya, telef konteynerinin gözetimi için bir ısı detektörü entegre edilebilir 13 Tozlu atık hava bir filtre tesisine aktarılır 14 Telef Açıcı BO-R den gelen açılmış telef, ilave bir fana gerek olmaksızın malzemeye karıştırılabilir

29 Ayırıcılar Elyaf karıştırma tesisleri Kumandalar Teknik veriler Harman hallaç teknolojisi 29 Özel makineler ve komponentler 3. Hava ayırma Tesise entegre edilmiş olan hava bölücü, toz ayırma fonksiyonunun yanında verimliliğin artmasına da katkı sağlar: konvansiyonel sistemde hava akımının tamamı balya açıcı tarafından filtre tesisine aktarılır. Trützschler'de ise ana hava akımı bir sonraki makinaya verilmektedir. Havanın sadece küçük bir bölümü hava bölücü üzerinden, kapasitesi yakl m 3 /h daha küçük tasarlanabilen, filtreye sızar. Güvenli metal ayırma: SP-EM Elektronik metal ayırıcı SP-EM temizleyicilerin ve tarakların metal parçalara karşı korunmasına destek olur. Balya yolucu ile mikserlerin/temizleyicilerin arasına kurulur. Malzeme taşıma işlemi bir sonraki makina tarafından üstlenir. Avantaj: SP-EM de atık hava oluşmaz ve filtre kapasitesine de ihtiyacı yoktur. 4. Yangın koruma Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF bireysel yangın koruma tertibatlarının montajı için hazırlanmıştır. 5. Metal ayırma Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF temizleyileri ve tarakları güvenli şekilde metal parçalarından korur: Metal parçalar, dikdörtgen elyaf kanalını tarayan bir sensör tarafından algılanmaktadır Ayırma klapesi, Trützschler in özel olarak geliştirdiği bir elemandır. Klape, aktif bir şekilde hareket ettirildiği için her iki yönde çok hızlı tepki gösterir. Bunun yanında konvansiyonel sistemlerdeki çabuk aşınan ön gerilimli yaylar kaldırılmıştır. Ağır parça ayırma: SP-H Ağır parça ayırıcı SP-H, ağır parçaları elyaf akışından ayırır ve bunları bir telef kutusuna aktarır. Bakımdan muaftır ve elektrik enerjisine de ihtiyacı yoktur. SP-H, ağır parçalara karşı minimum maliyetle ve ek işletme masrafsız mükemmel bir koruma sağlar. Elektronik metal ayırıcı SP-EM 6. Telef besleme Yumuşak telef olarak ta adlandırılan, açılmış tarak ve cer şeritleri, normal olarak burada kullanılan fana gerek duyulmadan, kolaylıkla malzemeye katılabilir: Yumuşak telefin emilmesi, ana malzeme akışıyla birlikte gerçekleşir. Bu sayede tüm makinanın içinden geçerler ve ağır ve metal parçalara karşı kontrol edilir. SP-MF'nin tasarruf potansiyelleri Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF ile klima tesisi m 3 /h daha küçük kapasitede tasarlanabilir. Buradan yapılan yatırım tasarrufu yakl US$ tutarındadır. Multi fonksiyon ayırıcı SP-MF nin ihtiyaca göre ayarlanabilir fanı yılda yakl US$ bir tasarruf sağlar işletme saati/yıl 0,17 US$/kWh US$ Filtre masrafları/1.000 m 3 /h 1 kwh / m 3 /h Entegre ayırıcı SP-IH Entegre ağır parça ayırıcı SP-IH doğrudan üniversal balya açıcı BO-U ya veya bir kondenserin altına monte edilir. Emiş dik açılı konumda gerçekleşir, bunun sonucunda ağır parçalar aşağıya düşer. Bundan kolay ve ekonomik bir çözüm yoktur. Manyetik parçalara karşı temel koruma: BR-MT Boru hattının içine entegre edilmiş bir mıknatıslı ayırıcı BR-MT, malzemenin içine girmemiş manyetik parçalara karşı temel bir koruma sağlar. Ağır parça ayırıcı SP-H Kondenser BR-COU ve entegre edilmiş ağır parça ayırıcı SP-IH Mıknatıslı ayırıcı BR-MT'nin prensip görünüşü

30 30 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Akıllı temizlik: WASTECONTROL yılda 450 balyaya kadar tasarruf sağlar Küçük ve akıllı: WASTECONTROL telefi azaltır ve hammadde masraflarını düşürür. Ham malzemeden azami düzeyde faydalanma kapılarını size Trützschler'in tüm dünyadaki seçkin yenilikçiliği açar: Temizleyici Cleanomat ile bağlantılı Telef sensörü WASTECONTROL BR-WCT. Makina optik ölçüm sistemi ile, telefin kalitesini saptar ve temizleyiciyi, iyi elyaf kaybının mümkün olan minimum oranda gerçekleştiği, ideal bir temizleme elde edilecek şekilde ayarlar. Mükemmel temizleme verimli üretimin anahtarıdır Pamuk kalitesi son yıllarda büyük değişikliklere uğradı: Saf döküntü oranı kısmen düşerken, neps oranında artış gözlemlenmiştir. Yapışkanlık ihtiva eden pamuklar, temizleme esnasında elyafın korunmasını ihmal etmeden, uygun bir temizlik teknolojisi ile temizlenmelidir. Tam bu aktüel beklentilere karşı Trützschler cleanomat sistemini yönlendirmiştir. Ekonomik açıdan en iyi konumda Önemli olan temizleme derecesi ve elyaf koruma arasında ekonomik açıdan ideal noktayı yakalamak ise, CLEANOMAT temizleyicileri üç hususta öncü konumundadır: Birincisi, garnitürler açıcıdan açıcıya gittikçe inceleşir. İkincisi, garnitür dişlerinin açıları her açıcı ile birlikte genişler. Üçüncüsü, birinci ile son açıcı arasındaki devirler kesintisiz bir şekilde yükselir. Bunu bu şekilde sadece CLEANOMAT sistemi sunmaktadır. açıcıdan açıcıya daha ince garnitürler ve daha büyük açılı garnitür dişleri rpm rpm rpm rpm Emsalsiz bir teknoloji, ayarlanabilen kılavuz kanatlar telef miktarını belirler. CLEANOMAT sisteminin güçlü yönleri: liflerin en hassas şekilde muamelesinde, kg/h üzerindeki üretimlerde dahi en iyi açma ve temizleme Her zaman en ideal temizlik: Arzuya göre seçilebilen temizleme derecesi için kişisel ayarlanabilen kılavuz kanat teknolojisi, ayar üretim esnasında da mümkündür özel olarak geliştirilmiş çivili ve testere dişli açıcılar sayesinde her kaliteden pamuğa mükemmel uyum kademesiz ayarlanabilen açıcı motorları sayesinde hammaddeye çok çabuk uyum (1 ve 3 açıcıli temizleyicilerde) Doğrudan emiş sistemi sayesinde makina temiz kalır, hatta yapışkan pamukların sorunsuz bir şekilde işlenmesi mümkündür Pamuk tozunun hedeflenen ve kesintisiz bir şekilde emilmesi sayesinde, open-end ve ring iplikçiliğinde daha yüksek iplik kalitesi ve daha iyileştirilmiş işlenme tutumu kayışlı tahrikler ve bakımdan muaf motorlar sayesinde daha az bakım külfet ve maliyeti entegre edilmiş Trützschler mikro bilgisayar sayesinde hassas kumanda ve kesintisiz gözetim Enerji masraflarından US$ tasarruf edin Yıllık US$ tutarında elektrik enerjisi masrafında, CLEANOMAT sistemi, konvansiyonel bir temizleyici hattına kıyasla tek başına %25 oranında bir tasarruf sağlar. 100 % 80 % 60 % 40 % 20 % 0 % Benzer tesis Yer ihtiyacı CLEANOMAT sistemi Elektr. Enerjisi Hava ihtiyacı (Filtre) CONTIFEED LC-CF ile üretimin ve kalitenin artırılması Bir temizleyici veya açıcı hattının imkanlarından azami düzeyde ancak özel kumanda modülü CONTIFEED ile yararlanılabilir. Bu sayede, örneğin CLEANOMAT temizleyicilerinde, büyük üretimlerde dahi yüksek bir temizleme derecesine ulaşmak mümkündür.

31 Ayırıcılar Elyaf karıştırma tesisleri Kumandalar Teknik veriler Harman hallaç teknolojisi 31 Temiz işlerin uzmanları Ekonomiklikte eşi benzeri yok: CLEANOMAT üniversal temizleyici CL-U Yeni üniversal temizleyici CL-U, isminden de anlaşılacağı gibi üniversal kullanılabilir. Tüm standart uygulamalara uygundur ve dar bir sıkıştırmadan serbest tutulmuş olan 4 silindir beslemesi sayesinde, özellikle elyafı hassas bir şekilde açar. Daha besleme safhasında birinci toz ayırma işlemini gerçekleştirir. Arzu edilen temizlik derecesi kolay ve hızlı bir şekilde ayarlanabilir. Liflerin hassas açıldığı ilk temizlik: CLEANOMAT ön temizleyici CL-P Eğer mevzu bahis ola, ham malzemeden kaba pisliklerin hassas şekilde temizlenmesi ise, ön temizleyici CL-P kompakt hat içinde en uygun makinadır. Ekstra uzun stapelli pamukların işlenmesinde, hattaki tek bir CL-P tüm temizlik için yeterlidir. Üniversal temizleyici CL-U Ön temizleyici CL-P Tek makinada temizleme ve açma: CLEANOMAT temizleyici CL-C 1 Lifleri hassas açan çivili açıcı ile CL-c 1, ekstra uzun ştapel pamukların da temizliği için en uygun makinadır. Temizleyici aynı zamanda pamuğu, açma derecesi tamamen hassas bir tarama işlemine uyarlanmış şekilde, lifler halinde açar. Üniversal ince temizleyici: Temizleyici CL-C 1 CLEANOMAT temizleyici CL-C 3 CL-C 3 tek kullanılan temizleyici olarak, kısa ve kompakt hatlarda orta ve çok kirli pamuğun temizliği için fevkalade elverişlidir. Ön Temizleyici CL-P ile kombinasyon halinde neredeyse tüm pamuk kaliteleri için kullanılabilir, iplikhaneye yatırım ve gelecek güvencesi getiren bir esneklik. Temizleyici CL-C 3

32 32 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Telef değerlendirme maliyetten tasarruf demektir Teleften US$ kazanın Örnek iplikhanemizde sadece %1,0 oranında elyaf geri kazanılıyorsa bu, 94 USct/lbs lik pamukta yılda US$ demektir. Pamuk hammaddesi iplikhanede en önemli maliyet faktörü olduğundan, randımanlı geri kazanım sistemleri ekonomik başarıya daha fazla katkı sağlamaktadır. Lif geri kazanımı için telef temizleyici CL-R gerçek bir kazançtır: Telef temizleyici, CLEANOMAT temizleyicilerinden besleme haznesi, garnitür seçeneği ve silindir devirleri ile farklılık gösterir. Sonuç daha yüksek bir açma ve temizleme derecesidir. İdeal temizleme derecesinin ayarı CLEANOMAT serisinin ayarı ile aynıdır. CL-R'nin randımanını besleme ünitesi FD-R ile yükseltebilirsiniz: FD-R malzemenin ilk açılmasını yapar ve kaba pisliklerden arındırır. Telef temizliği için tesis konseptleri: 1. Telef temizliği doğrudan üretime entegre edilmişse, telef örn. bir ağır parça ayırıcı SP-H ve telef temizleyici üzerinden merkezi bir filtre tesisi vasıtası ile tekrar prosese kazandırılır. Telefin bir balya presine veya aktüel partinin besleme malzemesine ilave edilmesi de yine mümkündür. 2. Müstakil hat olarak telef temizliği, üniversal balya açıcı BO-U ve malzemeden kaba pislikleri gideren ön temizleyici CL-P makinalarından oluşmaktadır. Bu şekilde telef temizleyici CL-R'de yapılacak olan daha sonraki temizlik için ideal koşullar yaratılmış olur. Hemen arkasından bir balya presine besleme gerçekleşir. Harman hallaç telefi Ön temizleyicilerden sonra elde edilen elyaf hasılatı Telef temizleyiciden sonraki iyi elyaf Besleme ünitesi FD-R Telef temizleyici CL-R

33 Ayırıcılar Elyaf karıştırma tesisleri Kumandalar Teknik veriler Harman hallaç teknolojisi 33 İsteğe özel açıcı programı TUFTOMAT sistemi 130 mm'ye kadar olan tüm elyaf cinsleri için üniversal açıcıdan, PES/Viskon/Akrilik ve diğer kimyasal elyaflar için özel açıcılara kadar, TUFTOMAT sistemi hemen hemen her üretim için mükemmel çözümler sunar. Diğer bireysel gereksinimler, farklı açıcı silindirlerin kullanımıyla mümkündür. Üniversal açıcı TO-U TUFTOMAT TO-T 1 İnce açıcı TO-C Üniversal açıcı TO-U 130 mm ye kadar her tür elyaf için yüksek verimli açıcı Her türlü malzeme ve kullanım amacı için 3 değişik açıcı silindir TUFTOMAT TO-T 1 PES/Viskon/Akrilik kimyasa elyaf kısa ştapel iplikhanelerinde hemen hemen tüm elyaflar için maksimum elyaf koruma İnce açıcı TO-C Kimyasal elyaflar Doğrudan Üniversal balya açıcı BO-U ile beslenebilir Doğrudan örn. 1 veya 2 tarağı beslemek için ideal Besleme üniteleri bu kadar maharetli görünebilir Entegre karıştırıcı MX-I Besleme ünitesi FD-O Besleme haznesi FD-T Trützschler temizleyicileri ve açıcıları değişik besleme üniteleri ile beslenebilir. Hangi kombinasyonun ideal bir çözüm olduğu, malzemeye, üretim miktarına, yer koşullarına ve bireysel tesis konfigürasyonuna bağlıdır. Entegre karıştırıcı MX-I Temizleyici ve mikser kombinasyonu, özellikle pamuk işlemede yer ve enerjiden en çok tasarruf sağlayan çözümdür Bu kombinasyonla temizleyici için fevkalade homojen bir besleme malzemesi elde edilir. Besleme ünitesi FD-O Besleme ünitesi FD-O akıllı tasarımıyla, temizleyiciye veya açıcıya ek bir randıman artısı sağlar. Besleme haznesi FD-T Bir temizleyici CLEANOMAT CL-C 1 ile bir kondenser BR-CO nun kombinasyonunda, besleme haznesi FD-T en uygun maliyetli besleme seçeneğidir.

34 34 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Rasgele yerine kontrollü karıştırma Bir CLEANOMAT temizleyici CL-C 3 ile birleştirilmiş entegre mikser MX-I Trützschler in karıştırma sistemleri, tek komponentli ştapel lif karışımları alanında her iplikhane ve karışım işlemi için kişisel çözümler sunar: Temizleyicilerin ve mikserlerin birbiriyle doğrudan bağlanması sayesinde verimlilik artar Her uygulama için isteğe özel mikserler kontrollü, tekrarlanabilir karışımlar için en yüksek düzeyde homojenite karışımın iyileştirilmesi ile düzgün bir ürün görüntüsü İki yüksek randımanlı hazneli mikser maksimum homojeniteyi sağlar: kompakt tesisler için ideal: Entegre mikser MX-I (Bir temizleyici veya açıcıyla doğrudan birleştirilmiş mikser) Paralel iki temizleyicinin beslenmesi için ideal: Üniversal mikser MX-U (Malzeme, bir sonraki makina tarafından emilir) MX-I: İdeal temizleyici besleme sistemi Entegre mikser MX-I de malzeme doğrudan bağlı fan vasıtası ile yukardan karıştırma kamaralarına doldurulur. Bakımdan muaf rotasyonlu klapeler, malzemeyi en arka hazneden başlamak suretiyle bir kaç çalışma turunda haznelere arka arkaya aktarır. Haznelerin alt kısmında malzeme, besleme silindirleri ve büyük çapı açıcı silindirler vasıtası ile karıştırma bandının üzerine atılır. Bandın sonunda tüm haznelerden gelen malzeme tabakaları tost şeklinde üst üste dizilmiş konumdadır, bu da CLEANOMAT temizleyicisinin ideal biçimde beslenmesini garanti altına alır. Entegre mikser MX-I, 6 veya 10 hazne ile donatılabilir. Yaklaşık 600 kg/h üretimler için küçük seçenek yeterlidir, daha yüksek üretimlerde ise büyük tip mikser kullanılır. Her iki mikser tipinde de ihtiyaca göre altı veya on hazne arka arkaya yukardan doldurulur ve aynı anda alttan boşaltılır. Bu çalışma tarzı maksimum bir homojeniteyi garanti eder. Karışımda iyi bir harman elde etme hususundaki yüksek beklentilerde arka arkaya iki mikser (Tandem karışım) de kullanılabilir.

35 Ayırıcılar Elyaf karıştırma tesisleri Kumandalar Teknik veriler Harman hallaç teknolojisi 35 MX-U: Her tesise uyan esnek entegrasyon Üniversal Mikser MX-U da da (6 veya 10 hazne) malzeme yumakları bir fan vasıtası ile miksere aktarılır. Mikser MX-I ile aradaki fark, açıcı silindirlerin altındaki karıştırma kanalının doğrudan emilmesidir. Üniversal mikser MX-U kapalı bir hava devresiyle çalışır: İçeri üflenen taşıma havası, aynı zamanda malzeme floklarının bir sonraki makinaya aktarılması için de kullanılır. FD-S: Yüksek homojenite için küçük dozlu açıcı Homojen bir malzeme akışı elde etmek için, bazı temizleyici ve açıcı hatlarında, sıradaki makinanın düzenli şekilde beslenmesini sağlamak amacı ile, küçük ara stoklayıcılar kullanmak akıllıca olur. Üniversal mikser MX-U, paralel iki tesisi beslemek için ideal bir tesis Dozlu açıcı FD-S küçük miktarda malzemeyi stoklar ve dozunu ayarlarak tekrar aktarır. Doğrudan bir CLEANOMAT temizleyici CL-C 3 ile birleştirilmiş entegre mikser MX-I 10

36 36 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Beyaz ve şeffaf yabancı parçaları malzemeden güvenli şekilde ayırma Renk modülü Trützschler P modülü Trützschler P modülü + UV modülü Trützschler UV modülü pamuktan net ve belirgin şekilde ayrılan parçaları içerir. Diğer grup ise, renk olarak pamuktan pek ayırdedilemeyen ve bu nedenle klasik yabancı parça ayırıcılar tarafından algılanamayan açık renkli ve şeffaf nesneleri (örn. polipropilen (PP) veya PE folyoları) içerir. Ama bu durum Trützschler'in securoprop serisinin yabancı parça ayırıcıları için geçerli değildir. Maksimum etki derecesini elde etmek için makinada beş özel modüle kadar kombinasyon ve entegrasyon imkanı bulunmaktadır: Dört resmin hepsinde aynı yabancı parçalar görülmektedir. Çeşitli sensörler ve aydınlatma sistemleri sayesinde birbirinden farklı parçalar algılanır. Renkli, açık ton, yarı şeffaf ve kısmen şeffaf malzemelerin algılanması için bizim tarafımızdan geliştirilen özel kameralar Doğal kirliliklerin yanında, beyaz ve şeffaf parçacıklar (örn. PP veya PE folyoları), harman hallaçta sıkça kalite problemlerine sebep olmaktadır. Yabancı parçalar üretim zincirinin içinde ne ileri girerse, değer artışına verdikleri zarar da o denli büyük olmaktadır. Yabancı parçaları ve yabancı elyafları tamamen farklı iki gruba ayırmak gerekir: Birinci grup, Trützschler'in kameraları tarafından güvenli bir şekilde algılanabilen renk, kontrast ve yapı olarak Renk modülü P modülü UV modülü Toz ayırma modülü Açıcı silindirli CONTIFEED modülü Algılama prensipleri Modüler yapı tarzı, çeşitli makinalarda müstakil veya kombinasyon olarak entegre edilmiş, üç Trützschler modülünün üzerine temellendirilmiştir: 1. Renk modülü Renk modülü çok yüksek çözünürlükteki 3-CCD kameraları ile beyaz, şeffaf olmayan PP parçaları da algılar. Kameranın yüksek çözünürlüğü, iplik ve şerit şeklindeki yabancı parçaların da kesin olarak algılanmasını garanti eder. 2. P modülü Trützschler P modülü, patentli polarize ışık yöntemi ile şeffaf ve kısmen şeffaf olan parçaları kesin bir şekilde algılar. P modülü, eğer pamuğun içinde PE folyoları veya PP şerit dokusundan oluşan ambalaj artıkları bulunuyorsa, doğru bir tercihtir. 3. UV modülü Trützschler UV modülü, eğer pamuğun içinde floresan etkisi yapan ağartılmış pamuk ipliklerinden, PP veya PES parçacıklarından oluşan kirlilik varsa, diğer iki sistemi tamamlar.

37 Ayırıcılar Elyaf karıştırma tesisleri Kumandalar Teknik veriler Harman hallaç teknolojisi 37 Ayırıcı serisi SECUROPROP SECUROPROP ayırıcıların patenti alınmış yöntemi, ucaylanmış ışıkta (polarize ışık) renkli görünen plastik maddelerin bu fiziksel özelliğinden yararlanır. Köşeli bir elyaf kanalında ucaylanmış ışık ve UV (kızılötesi) ışık tutulan bir mıntıkada, bir veya iki özel kamera önlerinden geçmekte olan elyaf yumaklarını tarar. Kameralar, açık renk polipropilen ve şeffaf veya kısmen şeffaf PE folyoları üzerinde, ucaylanmış ışık tarafından oluşturulan sahte renkleri algılar. Güvenli bir algılama için çözünürlüğü çok düşük olan renk efektleri yeterlidir. En uygun düzenlemenin seçimi Optimum düzeyde tasarlanmış bir temizleyici hattı, müstakil ünitelerin arka arkaya dizilmesi değildir. Bu hat, yabancı parça ayırıcının içine akıllıca entegre edildiği, genel konseptin üzerine kurulmuş olmalıdır Polarizasyon filtresi Polarizasyon filtresi 7 Kamera Aydınlatma ünitesi Kamera Düze gövdesi Cam Kamera Cam Emiş sistemi Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-FPU Etkin ayırma Sensörler yabancı parçaların hızını ölçer. Çalışma eni boyunca dağıtılmış sayıları 64'ü bulabilen püskürtme yerlerinin, bu yüzden aşırı kısa bir an aktif edilmesi gereklidir. Bu yöntem elyaf kayıplarını ve basınçlı hava tüketimini azaltır. 1 Renk modülü için kameralar 2 P modülü için polarizasyon filtresi 3 Aydınlatma ünitesi 4 saptırma aynası 5 aydınlatma üniteleri 6 Düze taşıyıcı 7 yabancı parçaların atılması için döner çark 8 P modülü ve UV modülü için kamera 9 UV modülü için aydınlatma ünitesi 10 yabancı parçalar için büyük hacimli toplama çuvalı 11 Hız sensörleri Kolaylıkla entegrasyon Patentli SECUROPROP modüler sistemde üretilmiştir. Bu sayede Trützschler'in ve diğer üreticilerin temizleme hatlarına entegrasyon için de uygundur. Böylece eski tesislerde de, yapılan üretimin kalite avantajlarından istifade edilir. PP algılama ve ayırma prensibi

38 38 Harman hallaç teknolojisi Balya açıcılar Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Tek tek etkinleştirilebilen 64 x 3 üfleme yerine sahip yeni geliştirilmiş düze gövdesi Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-FPO SECUROPROP, PP kontaminasyonuna karşı etkili bir silahtır. Entegre edilmiş olan yüksek performanslı toz ayırma fonksiyonu, bu çözümü rotor iplikhanelerinin birinci tercihi haline getirmiştir. 3-CCD renk kameralarının ve adapte edilmiş ışık renginin kombinasyonu, şeffaf ve yarı şeffaf PP parçalarının ve florasan etkisi yapan parçaların algılanmasını sağlar. Yabancı parça ayırıcı SECUROPROP SP-PU Trützschler SP-PU bir P modülü ve UV modülü ile üniversal bir sistemdir. Bu makina, örn. salt renk algılamalı mevcut ayırıcıları mantıklı şekilde tamamlayabilir. SECUROPROP SP-FPO 3-CCD kameralı renk/p modülü UV modülü Toz ayırma modülü Açıcı silindirli CONTIFEED modülü SECUROPROP SP-PU (Ek donatım olarak) 3-CCD kameralı P modülü UV modülü SECUROPROP SP-FPU 3-CCD kameralı renk modülü 3-CCD kameralı P modülü UV modülü

Harman hallaç. Teknik standartlar

Harman hallaç. Teknik standartlar Harman hallaç Teknik standartlar 4 Harman hallaç teknolojisi Kalite, değer artışı, çalışma ömrü masrafları Trützschler'in en güçlü yanları Pamuk kaliteleri değişir fakat sizin değişmeyen iplik kalitesinden

Detaylı

Harman hallaç. Teknik uygulamalar

Harman hallaç. Teknik uygulamalar Harman hallaç Teknik uygulamalar 16 Harman hallaç teknolojisi Mükemmel bir pamuk işleme tesisi gerektiği kadar büyük, mümkün olduğunca kısa Şerit telefleri Temizlenmiş telefler Telef-Açıcı BO-R Elektronik

Detaylı

Harman hallaç. Teknik veriler

Harman hallaç. Teknik veriler Harman hallaç 48 Harman hallaç teknolojisi Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Alttaki sayfalarda Trützschler harman hallaç makinalarının en önemli teknik verilerini

Detaylı

İçindekiler. Elyaf teknolojisi

İçindekiler. Elyaf teknolojisi Harman hallaç İçindekiler Elyaf teknolojisi 2 Çok iyi çözümler vardır, fakat sadece bir tanesi idealdir! 3 Türünde eşsiz: En dar alanda dahi 2000 kg/saat lik üretim kapasitesi! 4 Tasarruf potansiyeli

Detaylı

İçindekiler. Tesis örenkleri 68 Bireysel taleplere uygun tesisler. Elyaf teknolojisi

İçindekiler. Tesis örenkleri 68 Bireysel taleplere uygun tesisler. Elyaf teknolojisi İçindekiler 2 Çok iyi çözümler vardır, fakat sadece bir tanesi idealdir! 3 Türünde eşsiz: En dar alanda dahi 2000 kg/saat'lik üretim kapasitesi! 4 Tasarruf potansiyeli 6 Kalitede büyük bir arayla önde

Detaylı

HARMAN HALLAÇ GETTING FIBERS INTO SHAPE

HARMAN HALLAÇ GETTING FIBERS INTO SHAPE HARMAN HALLAÇ GETTING FIBERS INTO SHAPE HARMAN HALLAÇ 4 it s true 8 Teknolojiyi keşfet PAMUK TESISI... 10 SENTETIK LIF TESISI... 12 TELEF GERI KAZANMA TESISI... 14 ELYAF KARIŞTIRMA TESISI... 16 18 Trützschler

Detaylı

İçindekiler. Tesis örenkleri 68 Bireysel taleplere uygun tesisler. Elyaf teknolojisi

İçindekiler. Tesis örenkleri 68 Bireysel taleplere uygun tesisler. Elyaf teknolojisi Harman hallaç İçindekiler Elyaf teknolojisi 2 Çok iyi çözümler vardır, fakat sadece bir tanesi idealdir! 3 Türünde eşsiz: En dar alanda dahi 2000 kg/saat'lik üretim kapasitesi! 4 Tasarruf potansiyeli

Detaylı

Rieter yedek parça + servis

Rieter yedek parça + servis Rieter yedek parça + servis......................... Olağanüstü performans için........................... Rieter. Aile Bayramı.. Mayıs. 2014.. Levent. Turna./ Roger. Eberhart............... 1 Rieter yedek

Detaylı

PENYE TEKNOLOJİSİNDE SÜREKLİ BAŞARI...

PENYE TEKNOLOJİSİNDE SÜREKLİ BAŞARI... PENYE TEKNOLOJİSİNDE SÜREKLİ BAŞARI........................................................................... Penye C A P D Makinalarla Kazanılan Deneyim Dünya genelinde 7 900 Rieter C A P D penye makinası

Detaylı

J 20 Hava-Jetli İplik Makinası

J 20 Hava-Jetli İplik Makinası J 20 Hava-Jetli İplik Makinası......................... Mükemmel Com4 jet iplikleri için verimlilik artışı ve yeni sarım sistemi........................... Rieter. Aile Bayramı. Türkiye.. Mayıs. 2014.

Detaylı

clarity - the new generation

clarity - the new generation clarity - the new generation we process the future Çevre Teknolojisi Hurda cam tasn f Cam benzersiz bir materyaldir. Özellikleri defalarca yapılan geri dönüşüm sirkülasyonlarında dahi değişmemektedir.

Detaylı

KOMPLE SİSTEM YENİLİKLERİ

KOMPLE SİSTEM YENİLİKLERİ KOMPLE SİSTEM YENİLİKLERİ SPIDERweb - İplikhane Kontrol Sistemi- geleceğin iplikhanesini izlemek için yeni fonksiyonlar Rieter SPIDERweb İplikhane Kontrol Sistemi elyaftan ipliğe ve dört eğirme teknolojisini

Detaylı

Online teknik sayfa MCS300P HW PROSES ÇÖZÜMLERI

Online teknik sayfa MCS300P HW PROSES ÇÖZÜMLERI Online teknik sayfa MCS300P HW A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip MCS300P HW Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Presinizi Servoprese Dönüştürmek Pres Sürücüsü PSH

Presinizi Servoprese Dönüştürmek Pres Sürücüsü PSH Presinizi Servoprese Dönüştürmek Pres Sürücüsü PSH Presinizi Yenilikçi Bir Anlayışla Kontrol Edin. Yenilikçilik PSH Pres sürücüsünde Servopompalar klasik valf ve kontrol teknolojisinin yerini alır. Bu

Detaylı

Güçlü Atık Parçalama ve Briketleme Presleri

Güçlü Atık Parçalama ve Briketleme Presleri Entsorgungstechnik Güçlü Atık Parçalama ve Briketleme Presleri ekonomik - sağlam - güçlü RB 20-60 SV Briketleme Presleri RB 100-200 S Briketleme Presleri RB 400 RS Briketleme Presleri Teknik Özellikler

Detaylı

criterion Çevre Teknolojisi 21. Yüz yılda esnek şekilde hafif materyal işlemesi we process the future

criterion Çevre Teknolojisi 21. Yüz yılda esnek şekilde hafif materyal işlemesi we process the future criterion 21. Yüz yılda esnek şekilde hafif materyal işlemesi we process the future Çevre Teknolojisi AMACI Fosil hammaddeler tükenmektedir. Depo kapasitesi sınıra dayanmıştır. Kanuni genel şartlar sürekli

Detaylı

Şekil 1: Karde Esnek İplik Üretim Hattı Makine Parkı Yerleşimi

Şekil 1: Karde Esnek İplik Üretim Hattı Makine Parkı Yerleşimi Çukurova Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği Bölümü Karde Esnek İplik Üretim Hattı; Eğitim-Öğretim, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Faaliyetleri için Hizmet Vermeye Başlamıştır 2005 yılının sonunda TTI Wuppertal

Detaylı

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FW102 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FW102 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Dokuma. Temizlik Prosesi İçin Makineler

Dokuma. Temizlik Prosesi İçin Makineler Dokuma Temizlik Prosesi İçin Makineler Dokuma makinesi parçalarının temizlenmesi için Groz-Beckert makineleri Groz-Beckert, tahar, düğüm atma ve dokuma proses adımlarının yanında dokuma makineleri aksesuarının

Detaylı

DNC PRES CHEMICAL & EQUIPMENT

DNC PRES CHEMICAL & EQUIPMENT 2 İÇİNDEKİLER 3 PROSESİN AVANTAJLARI 4 TASARIM VE SÜREÇ 5 UYGULAMALAR 6 KURULUM / MONTAJ 7 BOYUTLAR / KAPASİTE 8 OTOMASYON SÜRECİ 9 ŞİRKET PROFİLİ 10 3 DNC Presler bağlayıcılar ile Ana Uygulamalar İşleme

Detaylı

Aqua Clean BASIC. Aqua Clean Basic Yenilikçi katı madde filtrelemesi YENİLİKÇİ KATI MADDE FİLTRELEMESİ. www.aquastream.at

Aqua Clean BASIC. Aqua Clean Basic Yenilikçi katı madde filtrelemesi YENİLİKÇİ KATI MADDE FİLTRELEMESİ. www.aquastream.at Aqua Clean BASIC YENİLİKÇİ KATI MADDE FİLTRELEMESİ Aqua Clean Basic Yenilikçi katı madde filtrelemesi www.aquastream.at Avantajlar BENZERSİZ SATIŞ NOKTALARI Sıvı maddelerin, çok sayıda uygulamada sınanmış,

Detaylı

www.haus.com.tr DDE SERİSİ

www.haus.com.tr DDE SERİSİ www.haus.com.tr DDE SERİSİ HAUS DEKANTÖRLERİ, SEKTÖRDE YENİ STANDARTLAR BELİRLİYOR Modern ve yüksek performanslı HAUS dekantörler, kentsel ve endüstriyel atık su ile içme suyu arıtma tesisleri için tasarlanmıştır.

Detaylı

Fujitsu Yeni Nesil VRF Plus

Fujitsu Yeni Nesil VRF Plus Fujitsu Yeni Nesil VRF Plus Yüksek Kapasiteli VRF sistemi DC Inverter Kontrol Kompresör Uzun Borulama Sistemi Tasarımı Yüksek Performanslı R410A Soğutucu Gazı Yeni Tasarım Kompakt Dış Ünite: 8HP den 48

Detaylı

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Free Joint DC Inverter Viessmann İle tek dış üniteye 5 adede kadar iç ünite kombinasyonu yapabilir, değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi ile bireysel iklimlendirmenin

Detaylı

high tech for plastics recycling ERF Eriyik Filtresi

high tech for plastics recycling ERF Eriyik Filtresi ERF Eriyik Filtresi ERF Eriyik Filtresi 30 yıllık deneyim ve bilgi birikimi 1983 Şirket, makine mühendisi Roderich Ettlinger tarafından Bavyera nın Augsburg şehrinde kurulur ve enjeksiyon makineleri ile

Detaylı

VOLÜMETRİK DEBİMETRE KDDM 2

VOLÜMETRİK DEBİMETRE KDDM 2 VOLÜMETRİK DEBİMETRE KDDM 2 Volümetrik debimetre nedir?? Fark basınç ölçümü ile hava akış verimini kontrol etmenizi sağlayan, bakım gerektirmeyen, yenilikçi bir Pnömatik otomasyon kontrol sistemidir, bu

Detaylı

KM 120/150 R D. Otomatik temizleme fonksiyonlu ana rulo fırça. Konforlu çalışma alanı. Hidrolik kaldıraçlı konteyner.

KM 120/150 R D. Otomatik temizleme fonksiyonlu ana rulo fırça. Konforlu çalışma alanı. Hidrolik kaldıraçlı konteyner. 1200 mm yan fırça çalışma genişliği ile kompakt, modern ve esnek süpürücü elektrikli süpürge. Orta ölçekli alanlardan geniş alanlara ve bina dışı alanlara kadar profesyonel kullanım için. 1 2 3 4 1 2 Otomatik

Detaylı

Rieter Open End Makinaları

Rieter Open End Makinaları Rieter Open End Makinaları......................... Son teknolojinin sağladığı ekonomik avantajlar........................... Rieter. Aile Bayramı.. Mayıs. 2014.. Erman. Coşkun. / Stephan. Weidner-Bohnenberger...............

Detaylı

Online teknik sayfa VICOTEC450 TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VICOTEC450 TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VICOTEC450 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VICOTEC450 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

STADLER. Mühendisliğin zirvesinde. Balistik ayırıcılar

STADLER. Mühendisliğin zirvesinde. Balistik ayırıcılar Mühendisliğin zirvesinde Balistik ayırıcılar Becerileri: Bir malzeme akışının etkili şekilde çeşitli bölümlere ayrılması Yuvarlanan ve ağır maddeler; örn. kaplar, plastik şişeler, taşlar, ahşap, teneke

Detaylı

45919007t. yarnmaster zenit

45919007t. yarnmaster zenit 45919007t yarnmaster zenit Daha iyi görmek için üretilmiştir ZENIT Önemli olan: En yeni nesil YarnMaster Zenit modeli ile LOEPFE optik iplik temizleyicilerin teknolojisini yeni bir seviyeye getirmede baæarılı

Detaylı

yarnmaster İplik Hataları ve Splays'ların

yarnmaster İplik Hataları ve Splays'ların Masters in Textile textile Quality Control Masters in textile Quality Control yarnmaster facts yarnmaster İplik Hataları ve Splays'ların Sınıflandırılması 045912/007t İPLİK HATALARININ SINIFLANDIRILMASI

Detaylı

Tohum İşleme ve İyileştirme Teknolojik Çözüm Ortağınız AKYUREKEXCELL ELEME MAKİNELERİ SERİSİ

Tohum İşleme ve İyileştirme Teknolojik Çözüm Ortağınız AKYUREKEXCELL ELEME MAKİNELERİ SERİSİ Tohum İşleme ve İyileştirme Teknolojik Çözüm Ortağınız AKYUREKEXCELL ELEME MAKİNELERİ 200-210-220 SERİSİ AKYÜREK EXCELL 200 Serisi Süper Hassas Eleme Makineleri Akyürek Excell Süper Elekleri her tür kuru

Detaylı

Karşınızda AutoDome Easy Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için mükemmel çözüm

Karşınızda AutoDome Easy Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için mükemmel çözüm Karşınızda AutoDome Easy Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için mükemmel çözüm Ortama uyum sağlamak üzere tasarlanmış PTZ kamera Klasik PTZ Dome kameralar bütçeniz için çok pahalı geliyorsa ve sabit Dome

Detaylı

Online teknik sayfa VICOTEC320 TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VICOTEC320 TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VICOTEC320 VICOTEC320 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VICOTEC320 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak

Detaylı

Elektronik Paketleme makinesi tam otomatik besleme ünitesiyle birlikte, yüksek üretim

Elektronik Paketleme makinesi tam otomatik besleme ünitesiyle birlikte, yüksek üretim TEKNOPAC 300 Elektronik Paketleme makinesi tam otomatik besleme ünitesiyle birlikte, yüksek üretim Kapasitesi için, düzgün ürünleri sarmak üzere tasarlanmıştır. Konsol tasarımı, modüler yapısı, yüksek

Detaylı

up-gear Teknolojisi Büyük konik dişli üretiminde en iyi çözüm

up-gear Teknolojisi Büyük konik dişli üretiminde en iyi çözüm up-gear Teknolojisi Büyük konik dişli üretiminde en iyi çözüm Geliştirilmiş işleme çözümlerinin yanında yeni stratejik üretim ortaklığı İster inşaat makineleri isterse deniz motor sistemleri ya da trenler

Detaylı

ITME 2016 Rieter sistemleri yüksek kârlılık

ITME 2016 Rieter sistemleri yüksek kârlılık Basın Bülteni Rieter Management AG Klosterstrasse 32 P.O. Kutusu CH-8406 Winterthur T +41 52 208 71 71 F +41 52 208 70 60 www.rieter.com Winterthur 3 Kasım 2016 ITME 2016 Rieter sistemleri yüksek kârlılık

Detaylı

Cer TD. Teknik standartlar

Cer TD. Teknik standartlar Cer TD Teknik standartlar 4 Cer makineleri teknolojisi Geniş çaplı üstünlükler CER MAKİNELERİ TEKNOLOJİSİNDE SAĞLANMIŞTIR DAHA AZ HATA DAHA FAZLA VERIMLILIK ANLAMINA GELMEKTEDIR. nin ardından artık kalite

Detaylı

Topvex ve SoftCooler Modülü

Topvex ve SoftCooler Modülü Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Klima Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Topvex ve SoftCooler Modülü Her Zaman Doğru Sıcaklık 2 Topvex with SoftCooler Soluk

Detaylı

Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazan UltraGas

Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazan UltraGas Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazan UltraGas 15-2000 kw Kapasite Aralığı 1 Neden UltraGas? Patentli Alufer ısı eşanjörü teknolojisi ile UltraGas yoğuşmalı kazanlar, yüksek verimlilik ve uygun maliyetli

Detaylı

Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: kw TRIGON XL. Kompakt tasarım, yüksek performans

Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: kw TRIGON XL. Kompakt tasarım, yüksek performans Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: 15-57 kw TRIGON XL Kompakt tasarım, yüksek performans TRIGON XL İhtiyaçlarınıza özel esnek tasarımlar Yeni nesil çözümler TRIGON XL üstün teknolojiyi yenilikçi tasarımla

Detaylı

ÜRÜN BROŞÜRÜ PRECITEC LR. Ultra hassasiyet gerektiren yüzeyler için optik sensör

ÜRÜN BROŞÜRÜ PRECITEC LR. Ultra hassasiyet gerektiren yüzeyler için optik sensör ÜRÜN BROŞÜRÜ PRECITEC LR Ultra hassasiyet gerektiren yüzeyler için optik sensör 2 PRECITEC LR Ultra hassasiyet gerektiren yüzeyler için optik sensör ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ OPTİK ÖLÇÜMLE SINIRLARI ZORLAYIN

Detaylı

emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01

emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01 emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01 TÜM YIL BOYUNCA KESİNTİSİZ KONFOR. Yeni Daikin Emura duvar tipi klima ünitesi, mühendislik harikası ileri teknolojinin, simgesel

Detaylı

01 SERİSİ OTOMATİK KAYAR KAPILAR ÇOK YÖNLÜ KAPI ÇÖZÜMLERİ

01 SERİSİ OTOMATİK KAYAR KAPILAR ÇOK YÖNLÜ KAPI ÇÖZÜMLERİ 01 SERİSİ OTOMATİK KAYAR KAPILAR ÇOK YÖNLÜ KAPI ÇÖZÜMLERİ EL / AL ÇOK YÜKSEK VE AĞIR KAPILAR İÇİN ZİNCİRLİ MEKANİZMA Standart boyutların üzerindeki kapılarınız için mükemmel bir çözüm. Yeni nesil zincirli

Detaylı

BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR

BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR TEKNOLOJİ Geniş Üfleme Ağzı Estetik Dizayn Düşük Ses Seviyesi Hava Üfleme Kontrolü Otomatik Yükseklik Ayarı Daha uzak atış mesafesi Ölü hacim bırakmama Homojen ısı dağılımı

Detaylı

G E N E L K A T A L O G w w w. s p t. t c 1

G E N E L K A T A L O G w w w. s p t. t c 1 G E N E L K A T A L O G www.spt.tc 1 İNDEX KATLI FIRIN RESİN HATTI 4 TEK KULE DİKEY KURUTMA FIRINI 6 ÇİFT KULE DİKEY KATALİZE FIRINI 7 BEKLETME ÜNİTESİ 10 PLAKA ÇEVİRİCİ 11 OTOMATİK SPREYLEME ÜNİTESİ 11

Detaylı

Ring İplikçilik Yenilik ve Güven

Ring İplikçilik Yenilik ve Güven Ring İplikçilik Yenilik ve Güven......................... Rieter güvenilirliğinizi muhafaza ederek kârlılığınızı arttırır............................ Rieter. Aile Bayramı.. Türkiye. Mayıs. 2014. Erkan.

Detaylı

Tohum İşleme ve İyileştirme Teknolojik Çözüm Ortağınız VİBRO ÇÖP SASÖRÜ RADYAL TARAR

Tohum İşleme ve İyileştirme Teknolojik Çözüm Ortağınız VİBRO ÇÖP SASÖRÜ RADYAL TARAR Tohum İşleme ve İyileştirme Teknolojik Çözüm Ortağınız VİBRO ÇÖP SASÖRÜ RADYAL TARAR A C F D G E B A) Ürün Giriş B) Ürün Çıkış C) Aspiratör Hava Emiş Bağlantısı D) Elek üstü Kaba Oluğu E) Elek altı İnce

Detaylı

MALTECH. İç ve dış cephe sıva uygulamalarında kullanılan, yenilikçi ve güçlü bir modeldir.

MALTECH. İç ve dış cephe sıva uygulamalarında kullanılan, yenilikçi ve güçlü bir modeldir. M5 EVOLUTION - GÜÇLÜ SUPERMIX - İDEAL İç ve dış cephe sıva uygulamalarında kullanılan, yenilikçi ve güçlü bir modeldir. Turbomix özellikli sıva makinesi Kolay müdahale edilebilen su armatürü D ve R tipi

Detaylı

Yavaş Kapanma / Kolay Açılma

Yavaş Kapanma / Kolay Açılma ÇEKMECE SİSTEMLERİ Stil ve Konfor Modern mobilya dünyasının dekorasyona katacağı farklılık, yaratıcı vizyonla tasarlanmış fonksiyonlardır. SAMET, sahip olduğu tecrübe ve yüksek teknoloji olanaklarını SAMET

Detaylı

Cer TD. Teknik veriler

Cer TD. Teknik veriler Cer TD Teknik veriler 24 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Teknik veriler Trützschler kuruluşunun cer makineleri konseptleri gereği son derece esnekliğe sahiptir.

Detaylı

ZINSER 351 2IMPACT FX. NO LOSS OF COMPACT POWER.

ZINSER 351 2IMPACT FX. NO LOSS OF COMPACT POWER. ZINSER 351 2IMPACT FX. NO LOSS OF COMPACT POWER. TR No loss of compact power Kompakt ipliklerin piyasadaki payı sürekli artmaktadır. Rekabet avantajınızı kompakt güç kaybı olmayan dünya çapındaki yegane

Detaylı

Dairesel Olarak Hareket Eden Dinamik Bir Lineer Motor

Dairesel Olarak Hareket Eden Dinamik Bir Lineer Motor Dairesel Olarak Hareket Eden Dinamik Bir Lineer Motor Beckhoff un ürettiği yeni XTS sürücü sistemi (extended Transport System) makine mühendisliğine yeni bir özgürlük yelpazesi sunuyor. Denenmiş ve test

Detaylı

NEM ALMA CİHAZI TTK 100 E 1500 TL + %16 KDV

NEM ALMA CİHAZI TTK 100 E 1500 TL + %16 KDV NEM ALMA CİHAZI TTK 100 E 1500 TL + %16 KDV Nem alma kapasitesi, 30 C / %80 bağıl nemde: 30 litre / 24saat Uygun olduğu maks. oda büyüklüğü: 90 m² / 225 m³ Çalışma aralığı, sıcaklık: 5 ila 35 C Çalışma

Detaylı

Dolum miktarı optimizasyonu

Dolum miktarı optimizasyonu RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 kontrol ve veri toplama BAYKON,25 yıllık deneyime sahip mühendislik alt yapısı ile, Otomatik Kontrol Terazileri ve dinamik tartım çözümleri konusunda sağlıklı çözümler

Detaylı

UPster K Daha fazla temizliğe giden en kısa yol!

UPster K Daha fazla temizliğe giden en kısa yol! Profesyonel bulaşık yıkama teknolojisi UPster K Daha fazla temizliğe giden en kısa yol! Yeni bir nesil için konveyörlü bulaşık makineleri INTERNATIONAL www.meiko.com.tr UPster K MEIKO temiz çözümler dünyasına

Detaylı

Pano Soğutmasında Devrim Yaptık... SPLIT TYPE CABINET AIR CONDITIONERS DIŞ ÜNİTELİ PANO KLİMALARI

Pano Soğutmasında Devrim Yaptık... SPLIT TYPE CABINET AIR CONDITIONERS DIŞ ÜNİTELİ PANO KLİMALARI ENERGY SAVING SOLUTION PROVIDER FOR COOLING SYSTEMS SOĞUTMA SİSTEMLERİNDE ÇÖZÜM SAĞLAYICINIZ Pano Soğutmasında Devrim Yaptık... SPLIT TYPE CABINET AIR CONDITIONERS DIŞ ÜNİTELİ PANO KLİMALARI www.klimexs.com

Detaylı

zeytinist mucahit@zeytin.org.tr www.mucahitkivrak.com.tr

zeytinist mucahit@zeytin.org.tr www.mucahitkivrak.com.tr 1 T.C. BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ EDREMİT MESLEK YÜKSEKOKULU Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programı Öğr. Gör. Mücahit KIVRAK 0 505 772 44 46 kivrak@gmail.com www.mucahitkivrak.com.tr 2 3 4 5 Zeytinyağı

Detaylı

haus.com.tr YENİ DDE SERİSİ

haus.com.tr YENİ DDE SERİSİ haus.com.tr YENİ DDE SERİSİ SEKTÖRDE YENİ STANDARTLARI HAUS DEKANTÖRLERİ BELİRLİYOR Modern ve yüksek performanslı HAUS dekantörler, kentsel ve endüstriyel atık su ile içme suyu arıtma tesislerinde kullanılmak

Detaylı

MEMMINGER-IRO yanal kafes: Bireysel bobin alımı

MEMMINGER-IRO yanal kafes: Bireysel bobin alımı MEMMINGER-IRO yanal kafes: Bireysel bobin alımı Advanced KnIttIng Technology MEMMINGER-IRO GMBH Jakob-Mutz-Straße 7 72280 Dornstetten-Germany Tel. +49 7443 281-0 Faks +49 7443 281-101 info@memminger-iro.de

Detaylı

Elyaf Hazırlık. VARIOline. VARIOline. Değişken Temizleme Kavramı

Elyaf Hazırlık. VARIOline. VARIOline. Değişken Temizleme Kavramı Elyaf Hazırlık VARIOline VARIOline VARIOline Değişken Temizleme Kavramı AVANTAJLARI %1 e varan oranda hammadde tasarufu... 05 Her hammadde ile (esnek bir şekilde) kullanılabilir... 07 Karışımlarda hassaslık

Detaylı

Bosch'tan AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması

Bosch'tan AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması Bosch'tan AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması 2 AEGIS Aydınlatıcılar AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması Patent bekleyen Constant Light teknolojisi, LED verim kaybını dengeler. Black Diamond

Detaylı

ModulA. Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com

ModulA. Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com ModulA Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com Yeni Biral ModulA: Konu enerji verimliliği ise, pompa teknolojisi modüller halinde yapılandırılabilen bu üstün çözüm hiç bu

Detaylı

Adreslenebilir Hava Örneklemeli Çok Hassas Yangın Algılama Sistemi

Adreslenebilir Hava Örneklemeli Çok Hassas Yangın Algılama Sistemi Adreslenebilir Hava Örneklemeli Çok Hassas Yangın Algılama Sistemi Bu sistemler adından da anlaşılacağı üzere havadan örneklemeler alıp, kendi haznesine getirerek yangını algılayan sistemlerdir. Şaşırtıcıdır

Detaylı

SANAYİ TİPİ TEMİZLEME TEKNOLOJİSİ

SANAYİ TİPİ TEMİZLEME TEKNOLOJİSİ SANAYİ TİPİ TEMİZLEME TEKNOLOJİSİ TEMİZ İŞ www.durr.com MÜŞTERİYE YARAR MÜSTERİYE YARAR SAĞLAMAK SAĞLAMAK Kompakt standart sistem Talebe uygun sistem çözümü Dürr Ecoclean temizleme sistemleri serisi metal,

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kapılar. Kapılar. Otomatik 90 Açılır Kapı

Security Geçiş Sistemleri. Döner. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kapılar. Kapılar. Otomatik 90 Açılır Kapı Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri Otomatik 90 Açılır Kapı Tek Kanatlı 90 Dışa Açılır Kapı Tek Kanatlı 90 İçe Açılır Kapı Çift Kanatlı 90 Dışa Açılır

Detaylı

C C C C C C C. Restoran zincirleri için dijital kalite yönetim sistemi

C C C C C C C. Restoran zincirleri için dijital kalite yönetim sistemi C C C C C C C Restoran zincirleri için dijital kalite yönetim sistemi testo Saveris Restaurant dijital çözüm sistemi ile - gıda standartlarının yerine getirilmesi, kalitenin artırılması ve maliyetlerin

Detaylı

BIVITEC. Yüksek ayırt edici sistemde zor elenebilir dökme ürünler

BIVITEC. Yüksek ayırt edici sistemde zor elenebilir dökme ürünler BIVITEC Yüksek ayırt edici sistemde zor elenebilir dökme ürünler Amaç Eleme amaçlı tasnif dökme ürünlerin işlenmesinde önemli bir adımdır. Binder+Co şirketi BIVITEC i, konvansiyonel eleme tekniğinin yetersiz

Detaylı

Online teknik sayfa. FLOWSIC150 Carflow HACIMSEL DEBI ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa. FLOWSIC150 Carflow HACIMSEL DEBI ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FLOWSIC150 Carflow A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC150 Carflow Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak

Detaylı

Online teknik sayfa MKAS KULLANICIYA ÖZEL TASARIMLI ANALIZ SISTEMLERI

Online teknik sayfa MKAS KULLANICIYA ÖZEL TASARIMLI ANALIZ SISTEMLERI Online teknik sayfa MKAS A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip MKAS Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri ve

Detaylı

TopClean 60 Profesyonel hijyen güvenliği

TopClean 60 Profesyonel hijyen güvenliği Profesyonel temizleme ve teknolojisi TopClean 60 Profesyonel hijyen güvenliği Tüm ayrıntılarıyla TopClean 60 www.meiko.com.tr TopClean 60 Üstün kalite makine temizliği Giriş yüksekliği (mm) Y 420 Ebatlar

Detaylı

ErgoPack Air ErgoPack Air ErgoPack Air

ErgoPack Air ErgoPack Air ErgoPack Air ErgoPack Air 712-580 ErgoPack Air 725-580 ErgoPack Air 740-580 Sizin Verimliliğiniz, Sizin Konforunuz, Sizin Güvenliğiniz. Sizin talepleriniz bizim motivasyonumuz oldu! Teşekkürler. Hepsi birarada? Hepsi

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar

Detaylı

TERS OZMOZ ENDÜSTRİYEL

TERS OZMOZ ENDÜSTRİYEL Sayfa 1 / 6 CULLIGAN TRC ÜRÜNLERİ TERS OZMOZ ENDÜSTRİYEL ÜRÜN LİSTESİ MFP R.O 2. IW IW E AQUA SERİLERİ E SERİSİ NFC SERİSİ CE kalite kriterlerine uygun olarak dizayn edilmiş ve üretilmiştir MFP Bu ekipman

Detaylı

yarnmaster DiGital online Quality Control

yarnmaster DiGital online Quality Control Masters in Textile textile Quality Control Masters in textile Quality Control yarnmster facts yarnmster Optik iplik temizleme 045910/007t İPLİK VE YÜZEYLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ Tekstil yüzeylerinin kalite

Detaylı

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Patentli alufer teknolojisi ile yüksek verim, düşük emisyon 1 CompactGas ın (1000-2800) avantajları Hoval CompactGas; konfor,ekonomi, güvenilirlik ve teknik

Detaylı

Her uygulama için optimum bir çözüm

Her uygulama için optimum bir çözüm Technical Textiles Benninger Technical Textiles Proses iş akışı Her uygulama için optimum bir çözüm Yağ sökme Ön yıkama Hazırlık yıkaması Elastanın serbest bırakılması Yağ kalıntılarının miktarını azaltır

Detaylı

FORMULA Reinigungstechnik. Orijinal Güvenlik.

FORMULA Reinigungstechnik. Orijinal Güvenlik. Orijinal! Almanya da üretilmiştir. ***** FORMULA 600 /STEP 100 Otomatik Yürüyen Merdiven Temizleme Makinesi (Islak) Teknik Veri Uzunluk x Genişlik x Yükseklik: 1094 x 540 x 1001 mm Çalışma Genişliği: 520

Detaylı

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri VERİMLİ KÜMES SİSTEMLERİ Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri www.tavsan.com.tr Tek bir hava dağıtım ünitesinden kuru ısı. Sadece mükemmel! Kümesler için sıcak sulu ısıtma sistemleri Kümeste canlı sağlığı ve verimliliği

Detaylı

Teknik İnceleme G3 Dijital Kesici

Teknik İnceleme G3 Dijital Kesici 02/2011 Teknik İnceleme G3 Dijital Kesici Maksimum verimlilik için gelişmiş tabaka kesici/router Modüler kesim konsepti. Akıllı, verimli, geleceğe hazır. G3 sadece, yapısı, temeli ve opsiyonel ekipmanlarıyla

Detaylı

YENİ ÜRÜN YÜKSEK TASARRUF ÜSTÜN KONFORLA BULUŞTU; CARRIER XPOWER FRESH DUVAR TİPİ INVERTER KLİMA

YENİ ÜRÜN YÜKSEK TASARRUF ÜSTÜN KONFORLA BULUŞTU; CARRIER XPOWER FRESH DUVAR TİPİ INVERTER KLİMA Hava Koşullandırma Sayı 45 / Eylül 2017 Haber Aralık Bülteni 2016 // Sayı 91 42 YENİ ÜRÜN turn to the experts YÜKSEK TASARRUF ÜSTÜN KONFORLA BULUŞTU; CARRIER XPOWER FRESH DUVAR TİPİ INVERTER KLİMA Alarko

Detaylı

Online teknik sayfa GM960 PROSES ÇÖZÜMLERI

Online teknik sayfa GM960 PROSES ÇÖZÜMLERI Online teknik sayfa A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri ve spesifikasyonları

Detaylı

Online teknik sayfa VISIC620 GÖRÜŞ MESAFESI ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa VISIC620 GÖRÜŞ MESAFESI ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa VISIC620 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VISIC620 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz [ Hava ] [ Su ] Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı Logatherm WPLS Isıtma bizim işimiz Tüm yıl boyunca konfor için yenilenebilir enerjiye yer

Detaylı

Teknik sistem kataloğu Tutamaklı kumanda panelleri

Teknik sistem kataloğu Tutamaklı kumanda panelleri Teknik sistem kataloğu Tutamaklı kumanda panelleri Tutamaklı kumanda panelleri yüksek ergonomileri, montaj kolaylığı ve cazip tasarımları ile öne çıkar ve stoklarımızda bulunur. Çeşitli boyutlar ve montaj

Detaylı

IVC. Dik Milli Kırıcılar. Kusursuzluğu tecrübe edin. s e r i s i

IVC. Dik Milli Kırıcılar. Kusursuzluğu tecrübe edin. s e r i s i IVC s e r i s i Dik Milli Kırıcılar Kusursuzluğu tecrübe edin. IVC serisi dik milli kırıcılar genellikle kırma eleme tesislerinin tersiyer ya da dördüncül aşamalarında kullanılmaktadır. Değişik tipte kırıcı

Detaylı

RS232C. Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama

RS232C. Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama Güvenilirlik İleri teknoloji ürünü BAYKON Otomatik Kontrol Terazileri, en zorlu koşullarda yıllarca sorunsuz hizmet verecek şekilde tasarlanmış,

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Kayar Kapılar. 90 Derece Kapılar METAXDOOR MS30/HRM. Hastane Kapıları. Hermetik Kayar Kapı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Kayar Kapılar. 90 Derece Kapılar METAXDOOR MS30/HRM. Hastane Kapıları. Hermetik Kayar Kapı Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR MS30/HRM Hermetik Kayar Kapı Hava ve su sızdırmazlık özelliği bulunan METAXDOOR MS30/HRM hermetik kayar

Detaylı

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi YUTAKI Eviniz için konforlu ısıtma sistemi SICAKLIK Isı pompası TÜKETİM GAZLI ISITMA YAKITLI ISITMA ELEKTRİKLİ ISITMA YUTAKI Bilinmesi gerekenler Bir ısı pompası nasıl çalışır? Bir ısıtma pompası, enerjiyi

Detaylı

ÇİFT BASKI İŞLEVİ SAYESİNDE OPTİMUM PERFORMANS. Flamcovent Smart Flamco Clean Smart Flamcovent Clean Smart

ÇİFT BASKI İŞLEVİ SAYESİNDE OPTİMUM PERFORMANS. Flamcovent Smart Flamco Clean Smart Flamcovent Clean Smart ÇİFT BASKI İŞLEVİ SAYESİNDE OPTİMUM PERFORMANS Flamcovent Smart Flamco Clean Smart Flamcovent Clean Smart Çığır açan yenilik Hava kabarcıkları ve pislik parçacıkları, soğutma ve ısıtma sistemlerinin suyunda

Detaylı

Temizlik Setleri. Ürün Özellikleri: Mop. Sap. Kova. Tekerlekli Taşıma Aparatı. Ürün Kodu. Ürün Barkod Koli Barkod Koli İçi Hacim (lt)

Temizlik Setleri. Ürün Özellikleri: Mop. Sap. Kova. Tekerlekli Taşıma Aparatı. Ürün Kodu. Ürün Barkod Koli Barkod Koli İçi Hacim (lt) İÇİNDEKİLER TEMİZLİK SETLERİ... 4 MOPLAR... 6 APARATLAR... SAPLAR... 14 CAM TEMİZLİK ÜRÜNLERİ... 16 TEMİZLİK BEZLERİ... 18 SÜNGER VE OVMA ÜRÜNLERİ... 20 Temizlik Setleri Mop Temizleme alanı genişletilmiş

Detaylı

Sepacore Manuel Kontrollü FlaşKromatografisi

Sepacore Manuel Kontrollü FlaşKromatografisi Sepacore Manuel Kontrollü FlaşKromatografisi Sepacore - Modüler ve esnek genişletilmiş basınç aralığı Hızlı ve güvenilir ayrışma için ihtiyacınız olan, yüksek kaliteli bileşenler kullanarak basit bir işlemdir.

Detaylı

ARITMA SİSTEMLERİ SBR AQUATO PUMP AQUATO KOM AQUATO KOM-PAKT ARITMA SİSTEMİ. Yeni tesislere ve eski tesislerin. modernizasyonuna yönelik

ARITMA SİSTEMLERİ SBR AQUATO PUMP AQUATO KOM AQUATO KOM-PAKT ARITMA SİSTEMİ. Yeni tesislere ve eski tesislerin. modernizasyonuna yönelik ARITMA SİSTEMİ Yeni tesislere ve eski tesislerin modernizasyonuna yönelik tam organik atık su arıtma SBR ARITMA SİSTEMLERİ AQUATO PUMP AQUATO KOM AQUATO KOM-PAKT AQUATO ARITMA SİSTEMLERİ Avrupa'daki evlerin

Detaylı

Kazandıran Güç MS SERİSİ. Redüktörlü Giyotin Makas. Yüksek Hız Doğru Verimli Performans

Kazandıran Güç MS SERİSİ. Redüktörlü Giyotin Makas. Yüksek Hız Doğru Verimli Performans Kazandıran Güç MS SERİSİ Redüktörlü Giyotin Makas Yüksek Hız Doğru Verimli Performans 1 Kazandıran Güç Durmazlar son teknoloji ile donatılmış CNC makineleri, deneyimli mühendisleri ve yalın üretim teknikleriyle

Detaylı

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 ECOPRESS 50/100/200 Tasarım Ve Operasyon Tüm ECOPRESS modellerinde elektro-hidrolik çalışma prensibine sahip olup hava gerektirmez ECOPRESS yağ basıncının arttırılması

Detaylı

TopLine Hastalar ve hasta bakım personeli için etkin koruma

TopLine Hastalar ve hasta bakım personeli için etkin koruma Profesyonel temizleme ve dezenfeksiyon teknolojisi TopLine Hastalar ve hasta bakım personeli için etkin koruma TopLine ürün portföyü www.meiko.com.tr TopLine Kirli temizlik odaları için güvenilir hijyen

Detaylı

Genie E. Küçük elektrikli temizleme makinesi 35 cm çalışma genişliği ile 200 m² ve üzeri alanlar için idealdir. Büyük Bölümler İçin Küçük Makineler

Genie E. Küçük elektrikli temizleme makinesi 35 cm çalışma genişliği ile 200 m² ve üzeri alanlar için idealdir. Büyük Bölümler İçin Küçük Makineler Genie E. Küçük elektrikli temizleme makinesi 35 cm çalışma genişliği ile 200 m² ve üzeri alanlar için idealdir. 1. Taşıması Kolay Esnek itme kolu ile her pozisyona uygundur. Kullanıcı dostudur ve otomobiliniz

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece Kapılar. Döner Kapılar

Security Geçiş Sistemleri. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece Kapılar. Döner Kapılar Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri Şık tasarım, yüksek çeşitlilik, yalıtım, akıcı geçiş METAXDOOR MR30/SA Otomatik Döner Kapıların size sunabileceklerinden

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası

Havadan Suya Isı Pompası Havadan Suya Isı sı * Kurulum Esnekliği * Ayrılabilir Boyler * Yüksek Enerji Tasarruflu İnverter Teknolojisi 1. Düşük İşletim Maliyeti 4. Farklılık 2. Düşük CO2 Emisyonu 5. Kolay Kurulum 3. Temiz ve Sessiz

Detaylı