Loro Piana CEO su Pier Luigi Loro Piana ydı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Loro Piana CEO su Pier Luigi Loro Piana ydı."

Transkript

1 TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 4. İSTANBUL MODA HAZIR GİYİM KONFERANSI 5-6 MAYIS 2011 HALİÇ KONGRE MERKEZİ Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği nin 35. Kuruluş yıldönümünde, 5-6 Mayıs 2011 tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezinde düzenlediğimiz 4. İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansı nın açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Konferansa ve ikili iş görüşmelerine toplam 1500 kişi katıldı. Konferansta, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, çok sayıda Milletvekili, TİM, İHKİB, İTHİB Başkanları, TGSD önceki dönem başkanları, sektör dernek, birlik Başkanları, sektörün en büyük marka temsilcileri, TGSD üyeleri, hazır giyim ve tekstil sektörü temsilcileri, üreticiler, yan sanayiciler, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firma ve kuruluş yetkilileri, bir araya geldi. Konferansı tüm basın ve medya kuruluşları yakından takip etti. Açılış töreninde konuşan TGSD Başkanı Cem Negrin, modanın hayal takımını nın ilk kez En Moda Konferans ta aynı çatı altında buluştuğunu söyledi. Cem Negrin, TGSD nin 35. Kuruluş yıl dönümüne denk gelen konferansta uzun bir aradan sonra ilk kez bir başbakanın TGSD ve sektör üyeleri ile bir araya geldiğine dikkat çekti. Negrin, konferansta dünyanın 43 önemli marka ve alıcılarıyla Türk imalatçılarını buluşturduklarını ifade etti.

2 Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu nun gerçekleştirdiği konferansın ilk konuşmacısı Loro Piana CEO su Pier Luigi Loro Piana ydı. Konuşmasında Türk hazır giyim sektörünün katma değeri yüksek ürünlere odaklanması gerektiğini söyledi. Kaliteye, yenilikçiliğe, verime, hizmete ve değere yatırım yapılması halinde başarının kendiliğinden geleceğini anlatan Piana, Türkiye de pek çok fabrika gezdim. Gördüm ki tecrübe ve bilgi birikimi var. Birçok ülkenin yapamadığı takım elbise dikmeyi sizler çok iyi yapıyorsunuz. Bu başarınızı çok daha iyi noktalara yükseltebilirsiniz dedi. İtalya ile Türkiye ekonomisi kıyaslandığında arada çok fark olduğuna değinen Piana, İtalya da yüzde 2 lik sabit bir büyüme söz konusu. Ancak Türkiye ekonomisinde sizler yüzde 8 leri gördünüz. Ayrıca Türkiye de alım gücü 2000 den bu yana çok değişti de yıllık harcama 24 bin dolarken şimdi 60 bini aşıyor. Oysa İtalya da alım gücü yıllardır önemli bir farklılık göstermedi. Bu alanda Ortadoğu nun köprüsü olan sizlerden ve Türkiye den öğreneceğimiz çok şey bulunduğuna inanıyorum. Çünkü görüyorum ki siz bu konuda bizden çok iyisiniz. dedi.

3 Polo Ralph Lauren in Üretim ve Tedarikten Sorumlu Başkanı Don Baum, İstanbul gibi muhteşem bir dokuda bulunmanın müthiş bir duygu olduğunu belirtti. Kaliteli üretime vurgu yaptı. Ortaklarıyla en ufak bir güven sorunu yaşamadıklarını belirten Baum, buna rağmen daha kaliteli sürüm için tek tek tüm lisanlarını geri topladıklarını bildirdi. Bir ülkenin sektörlerini geliştirmesi için öncelikle adını iyi satması gerekiyor diyen Baum, Türkiye nin krizi fırsata çevirdiğini ve üçüncü dünya ülkesi olmaktan çıktığını vurguladı. Ancak iş hacmi rakamlarında dörtte üç oranda düşüş yaşanmasını eleştiren Baum, Bunun gerek ekonomik gerekse politik anlamda sorgulanması gerekiyor diye konuştu yılında kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM ) Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran, kuruldukları günden bu yana ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek, toplumsal dayanışma ve gelişmeyi arttırmak, sosyal güvenliği olmayan, muhtaç ve düşkün olanlara maddi ve manevi destek sağlamak ve eğitim almakta güçlük çeken çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla hizmet verdiklerini kısa sunumunda ifade etti. TGSD-TOGEM dayanışmasının başlangıcının temelleri atılmış oldu. Elle Dergisi İşbirliğinde gerçekleştirilen Moda nın Eko Sistemi Oturumunu Başak & Defne Kocabıyıkoğlu Moda Stratejileri Şirketi nden Başak Kocabıyıkoğlu yönetti. Oturum konuşmacıları; ELLE Türkiye Yayın Yönetmeni Işık Şı mşek, New York Management Artists Ajansı Fotoğraf Departmanı Temsilcisi Anna Suznjevic, ELLE Belçika WEB Editörü Geoffroy Gillieaux, Mikado Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Esel Çekin di. Oturumda, ürünün arkasındaki hikayenin anlatımı: her ürünün/ markanın müşteriye vaad ettiği değerin kurgulanması ve komünike edilmesinin önemi, perakendenin yeni hızı doğrultusunda farklılaşan iletişim kanalları ve frekanslarının modanın yeni ekosistemini oluşturması, Twitter, Facebook vs gibi ikinci sosyal medyanın bu ekosistemdeki önemi, modanın yeni ekosisteminde moda dergilerinin modayı yaratan unsurlar haline gelmeleri, perakende sektöründe Luxury fashion, mid-segment ve fast fashion arasındaki çeşit ve fiyat anlamındaki ayırımın gittikçe netliğini kaybettiğini vurgulandı. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Derneğimiz sevgili üyesi ULTIMO LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nil Yarsuvat anısına oğlu Emre Yarsuvat a sektöre vermiş olduğu başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür ve anma plaketi sunuldu.

4 İkinci gün, ilk konuşmacı olan, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Gelişim Bakanı Sayın Vera Kobalia, Gürcistan a yatırım avantajlarından söz etti. Ermenegildo Zegna Group Başkanı Paolo Zegna, 101 yıl önce kurulmuş bir şirket olduklarını, Türkiye de bu yıl 20.yıllarını kutladıklarını belirtti. 83 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve 550 nin üzerinde mağazaları olduğunu belirterek bunlardan 300 nün kendilerine ait olduğunu geri kalanların franchise olduğunu belirtti. 7 bin çalışanları ve 950 milyon Euro cirolarının bulunduğunu söyleyen Zegna geçen yıl yüzde 21 büyüdüklerini belirtti yılından itibaren süregelen deneyimi ve bilgi birikimi ile Türkiye nin en köklü geçmişine sahip bağımsız yazılım firmalarından biri olan Nebim Neyir Bilgisayar Sanayi ve Hizmetleri A.Ş nin video sunumu oldukça beğeni kazandı.

5 Konferansın en önemli oturumlarından biri olan, Birleşmiş Markalar Derneği sponsorluğunda gerçekleştirilen Tedarik Zinciri Yönetiminde Farklı Yaklaşımlar oturumu BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Oturuma; New York tan Tesco Global Gıda Dışı Tedarik ve Lojistik CEO su Christophe ROUSSEL, Tema Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Departmanı Genel Müdür Yardımcısı Edward David Southall, ve

6 İspanya dan InditexTedarik Zinciri Direktörü Abel Lopez Cernadas konuşmacı olarak katıldılar. Oldukça beğenilen ve ilgi gören oturumda; Mr. Roussel, Çin de üreticilerin arttığına dikkat çekerek, kusursuz fırtınaya sahipsiniz, hücuma geçmenin tam zamanı geldi dedi. Mr. Southall ise Türkiye den halen 600 milyon dolarlık alım yaptıklarını belirterek, 2015 te 1,3 milyar dolar, 2020 de 20 milyar dolara çıkmayı planladıklarını anlattı. Bunun için, yenilikçilik, serbest pazar ve Türkiye de pamuk üretiminin teşvik edilmesi gibi taleplerinin olduğunu vurguladı. Pull and Bear, Zara gibi markaların içinde yer aldığı Inditex Grup Tedarik Zinciri tepe yöneticisi Cernadas ise Türkiye den 1 milyar dolarlık alım yaptıklarını bunu daha da artırmayı planladıkları bilgisini verdi. Cotton Council International and Cotton Incorporated Direktörü Marsha Powell ın gerçekleştirdiği Dünya Pamuk Pazarı - Geleceğe Bakış sunumu oldukça ilgi gördü.

7 3000 randevu ile B2B-İkili iş görüşmeleri çok başarılı geçti. Haliç Kongre Merkezi Galata Salonunda, özel hazırlanan standlar ve görüşme masalarında her iki gün öğleden sonraları alım gruplarıyla tedarikçiler arasında 3 bin görüşme gerçekleşti. Türkiye de ofisi bulunan dünyada bilinen büyük markaların 43 alım ofisi temcilcisi, 4 yerel marka 9 ülkeden katılan 14 alım heyeti ile yapılan iş görüşmelerinde Türk hazır giyim ihracatına yaklaşık yüzde 10 luk bir artış hedeflenmekte, bu da ortalama 1,5 milyar dolarlık bir ihracata denk gelmektedir. Bu yıl, alım ofislerine koleksiyonlarını göstermek isteyen üreticiler, özel tasarım standlarında koleksiyonlarını sergileme imkanı buldular. Dış alım grupları ve yurt dışından gelen heyetlerle standlarında randevu verilerek bir araya geldiler. Alım grubu temsilcileri ile bir ayara gelmek isteyen konferans katılımcısı üreticiler de özel tasarım görüşme masalarında 5 er dakikalık randevularda buluştular.

8 B2B- İkili iş görüşmelerin randevuları organize edilen dış alım grupları: Abiteks, Ant Dış Ticaret, Bestseller, Biz Temsilcilik, Cherryfield Sesby, Colveta A.G, Comab Sas, Connor Int., Contex Tekstil, Decathlon, Edpa Tekstil, El Corte Ingles, Erba Mümessillik, Euroteks Dış Ticaret, Galatea Sourcing, Gerry Weber, Group Carrefour, Groupe Beaumanoir, Indeso, İstanbul Sourcing, K&L Ruppert, Kappahl, Levi s, Li&Fung, M&S, MGB-Metro Group Buying, Mino Tekstil, Mitra Tekstil, Mosaictex, Next, Otto International, Perko&Papko, Persentili, PRS Int, Spring Near East Manufacturing, Songur Mümessillik, Target Sourcing, Tekspert Acentalık, Tesco, Tureks, Ultimo, Us Tekstil Mümessillik, Yener Mümessillik

9 Randevu organize edilen yerel markalar: Orka Grup (Damat-Tween, ADV), Kiğılı, Koton, YKM DTM desteği ile gelen alım heyeti ülkeleri: Almanya, Bulgaristan, Fas, Japonya, İtalya, Romanya, Suudi Arabistan, Tunus, Venezuela Fuaye alanında Heykel Sanatçısı Eşber Karayalçın ın Üç Boyutlu Desenler Sergisi çok ilgi gördü. Ayrıca, Sergi Bloğunda yer alan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğrencilerinin Konferans için hazırladığı Moda Fotoğrafları sergisini katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

10 4. İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansına destek veren kurum ve kuruluşlar; Ana Sponsorlarımız; Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Coface Sigorta, İTKİB, İHKİB, İTHİB, TİM Oturum Sponsorlarımız; Birleşmiş Markalar Derneği, Cotton Council B2B Sponsorumuz; Nebim Özel Sponsorlarımız; Invest in Georgia, Koton, Roman, YKK B2B Sergi Alanı Stand katılımcılarımız;telasis, Cüno Tekstil, Denim Global, Harmancı Etiket, Karadağ Tekstil, Kardem, Kaynak, Kimtex, Kipaş Holding, Teda, Nova Fashion Group, Polsan Düğme, Tübaş, Yılteks Fuaye Alanı Stand katılımcıları; Astaş, Bross Çorap, Bureau Veritas, MGM Güvenlik, Polytropon, Prolux Medya Sponsorlarımız; Capital, Elele, Elle, Hello, Tempo, Bloomberg HT, Haber Türk, Hedef Diğer Sponsorlarımız; Palateks, CPI-Texbrige, Lectra, Intertek, Kıvanç, Balnak Destek Veren Kuruluşlar; Galata Taşımacılık, İstanbul Turizm Atölyesi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, KALDER, İSMEK, TOGEM, AKUT, Just Style Hizmet Sponsorları : Bilet-ix, İkon, M-Art, Telepati, Teknosa, Tria, Vista Konferansımıza destek veren sponsorlarımıza, katılımcı desteği sağlayan Yönetim Kurulu Üyelerimize, katkı ve katılımlarıyla bizlerle birlikte olan kişi ve kuruluşlara en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz. 5. İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansında tekrar birlikte olmak dileğiyle

Mutlulukla gülümseten Gururla heyecanlandıran beş yıl...

Mutlulukla gülümseten Gururla heyecanlandıran beş yıl... 2013 2014 2012 2011 2010 Mutlulukla gülümseten Gururla heyecanlandıran beş yıl... Mutlulukla gülümseten Gururla heyecanlandıran beş yıl... Sevgili TGSD Ailesi, Yönetim Kurulu ndaki arkadaşlarımla beraber

Detaylı

XVIII. DÖNEM FAALİYET RAPORU 2012-2013. Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi

XVIII. DÖNEM FAALİYET RAPORU 2012-2013. Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi XVIII. DÖNEM FAALİYET RAPORU 2012-2013 Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi TGSD 18. Dönem Faaliyet Raporu- 2012-2013 İçerik Önsöz TGSD Vizyon-Misyon Önceki Dönem Başkanları ve yaptıkları önemli faaliyetler

Detaylı

7.İSTANBUL MODA KONFERANSI MODANIN DEVLERİNİ AĞIRLADI

7.İSTANBUL MODA KONFERANSI MODANIN DEVLERİNİ AĞIRLADI 7.İSTANBUL MODA KONFERANSI MODANIN DEVLERİNİ AĞIRLADI Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin ev sahipliğinde, moda dünyasının devrim yaratan liderlerini biraraya getiren, dünyaca ünlü markaların CEO ve

Detaylı

Editörden. Bugün artık Dubai'deki lüks binalardan Las Vegas ve birçok kentte otellere, rezidanslardan,

Editörden. Bugün artık Dubai'deki lüks binalardan Las Vegas ve birçok kentte otellere, rezidanslardan, Editörden TEKSTİL İŞVEREN 375 - Haziran 2011 Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası Adına İmtiyaz Sahibi HALİT NARİN Sorumlu Yazı İşleri Müdürü AV. BAŞAR AY Yayın Danışma Kurulu SEVİL BURSA TUĞRUL

Detaylı

%15,4 %13,1 %6,7 %6,6 TÜRKİYE NİN KATMA DEĞERİYİZ. Deri ihracat artışı. Halı ihracat artışı. Hazır giyim ihracat artışı. Tekstil ihracat artışı

%15,4 %13,1 %6,7 %6,6 TÜRKİYE NİN KATMA DEĞERİYİZ. Deri ihracat artışı. Halı ihracat artışı. Hazır giyim ihracat artışı. Tekstil ihracat artışı 234 İSTANBUL TEKSTİL VE KONFEKSİYON İHRACATÇI BİRLİKLERİ AYLIK DERGİSİ 15 TEMMUZ - 15 AĞUSTOS 2013 TÜRKİYE NİN KATMA DEĞERİYİZ 6 aylık ihracat karnemiz %15,4 Deri ihracat artışı Hazır giyim ihracat artışı

Detaylı

Nebim V3 ile yeni bir çağa adım atın!

Nebim V3 ile yeni bir çağa adım atın! TEMMUZ 2011 Sayı:13 Röportajlar: Derimod Beta Bücürük Çetmen Faik Sönmez Herry Karton Lescon Levi Strauss Mendo's Mert Optik Penti Silk&Cashmere Yalıspor Yakupoğlu Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim:

Detaylı

İTHİB YARIŞMASI NA HAKAN AKKAYA İMZASI TE PORT

İTHİB YARIŞMASI NA HAKAN AKKAYA İMZASI TE PORT 9. İTHİB YARIŞMASI NA HAKAN AKKAYA İMZASI İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği nin (İTHİB) 2005 yılından bu yana yetenekli gençlerin tasarıma teşvik edilmesi amacı ile düzenlediği Kumaş

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2011

FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU 2011 NATIONAL RETAIL FEDERATION ÜYESİ AVRUPA MARKALAR DERNEĞİ TAKLİTLE MÜCADELE KOMİTESİ ÜYESİ BMD GENEL SEKRETERLİĞİ MAYIS 2012 FAALİYET RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER 4 7 BAŞKANDAN KURUMSAL

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 MHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Bir yılı geride bırakıp, yeni bir yıla hazırlandığımız bugünlerde şahsım ve MHGF Yönetim Kurulu adına gözyaşların azaldığı, insanların, çocukların

Detaylı

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 82 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 82 OCAK 2014 Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma KALEiÇi ALISVERiS GÜNLERi DTO HEYETi

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 MHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Fuarlarımız ve organizasyonlarımız, birlikte hareket etme kültürünün verdiği güçle büyüyor Firmaların büyümesi, sektörlerin kümelenmesi, bölgelerin

Detaylı

GUINNESS REK RLAR KİTABI NDA DEV KAZAK IFW DE GERİ SAYIM BAŞLADI FUARLARLA GELDİ

GUINNESS REK RLAR KİTABI NDA DEV KAZAK IFW DE GERİ SAYIM BAŞLADI FUARLARLA GELDİ İTKİB HEDEF 15 ŞUBAT - 15 MART 2013 SAYI 229 229 İSTANBUL TEKSTİL VE KONFEKSİYON İHRACATÇI BİRLİKLERİ AYLIK DERGİSİ 15 ŞUBAT - 15 MART 2013 IFW DE GERİ SAYIM BAŞLADI 2013 FUARLARLA GELDİ DEV KAZAK GUINNESS

Detaylı

14-15 EKİM / OCTOBER 2015 HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION CENTER

14-15 EKİM / OCTOBER 2015 HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION CENTER 14-15 EKİM / OCTOBER 2015 HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION CENTER Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği olarak son 7 yıldır Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz İSTANBUL MODA KONFERANSINI bu yıl, 14-15 Ekim

Detaylı

Eylül ayı ihracatımız

Eylül ayı ihracatımız BAŞKANDAN İ S T A N B U L D E M İ R V E D E M İ R D I Ş I M E T A L L E R İ H R A C A T Ç I L A R I B İ R L İ Ğ İ A Y L I K Y A Y I N I E Y L Ü L 2 0 1 3 S A Y I : 2 2 Tahsin ÖZTİRYAKİ İstanbul Demir ve

Detaylı

Projesi. Geleceğin Şifresi. Hazır giyimciler 4 yıllık rotasını belirledi. İTHİB de fuar zamanı. İstanbul Fashion Incube yoluna devam ediyor

Projesi. Geleceğin Şifresi. Hazır giyimciler 4 yıllık rotasını belirledi. İTHİB de fuar zamanı. İstanbul Fashion Incube yoluna devam ediyor Hazır giyimciler 4 yıllık rotasını belirledi İTHİB de fuar zamanı İstanbul Fashion Incube yoluna devam ediyor Geleceğin Şifresi Tanıtım 3T Trend Tasarım Projesi en iyiye i i e n Reaktif dijital baskıdaki

Detaylı

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri Genel Yayın Yönetmeni Kent Ekonomisine Büyük Onur Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri için hazırlamış olduğu DTO Dergisi'nin 88. sayısı ile yine karşınızdayız. Necdet Özer başkanlığında gerçekleştirdiği

Detaylı

TÜRK TEKSTİLİNİN İRAN ŞANSI DOĞU ILLERIMIZ IHRACATI SEVDI SENDIKAMIZIN EĞITIM DESTEK PROJESI SÜRÜYOR MESLEKI YETERLILIK BELGENIZ VAR MI?

TÜRK TEKSTİLİNİN İRAN ŞANSI DOĞU ILLERIMIZ IHRACATI SEVDI SENDIKAMIZIN EĞITIM DESTEK PROJESI SÜRÜYOR MESLEKI YETERLILIK BELGENIZ VAR MI? TÜRKIYE TEKSTIL SANAYII İŞVERENLERI SENDIKASI AYLIK DERGISI DOĞU ILLERIMIZ IHRACATI SEVDI SAYI: 414 AĞUSTOS 2015 SENDIKAMIZIN EĞITIM DESTEK PROJESI SÜRÜYOR MESLEKI YETERLILIK BELGENIZ VAR MI? SANAYİ SEKTÖRÜ

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 99 TMHGF ADRES BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 TMHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, çözüm ortaklarıyla birlikte emin adımlarla ilerliyor 14 Haziran

Detaylı

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI AMBIENTE FUARI TÜRK FİRMALARINA DAR GELDİ ALÜMİNYUMUN DEVLERİ ALUEXPO 2015 TE BULUŞACAK ZÜCCACİYENİN İDEAL ADRESİ: İDEAL HOME İHRACATTA İLK SIRA ALMANYA NIN MART - NİSAN 2015 SAYI: 32 ihracatın en leri

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ OCAK 2013 GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ Odamız ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile, iş hayatına işveren olarak katılmak isteyen kişilere yönelik Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmiştir. Eğitimler KOSGEB

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı

Kapak. Haber. Sektör. Görüş

Kapak. Haber. Sektör. Görüş borsa 21 1 kapak 2 borsa 21 kapak içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 43 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel

Detaylı

MACARiSTAN ile ViZE ANLASMASI KADIN GiRiSiMCi YÖNETiCiLiK OKULU TOBB HABER

MACARiSTAN ile ViZE ANLASMASI KADIN GiRiSiMCi YÖNETiCiLiK OKULU TOBB HABER DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 83 83 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 83 MART 2014 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 83 MART 2014 7. Türkiye Sektörel Ekonomi

Detaylı

TGSD TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ E BÜLTEN Ekim 2013

TGSD TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ E BÜLTEN Ekim 2013 TGSD TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ E BÜLTEN Ekim 2013 Türkiye Giyim Sanayicileri Derneğimizin 19. Olağan Genel Kurulunda güven tazeleyerek yola devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi bu yılda hazır

Detaylı

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle Genel Yayın Yönetmeni Denizli İş Dünyasının Büyük Başarısı DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle birlikteyiz. Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Denizli Ticaret Odası,

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA

haber EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA TEMMUZ 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA EROĞLU GAYRİMENKUL

Detaylı

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir.

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Küresel krizin etkilerinin sürdüğü, gaz-fren tartışmaları ile geçen 2012 yılının sonuna yaklaştığımız dönemde, Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yol haritasını ortaya koyan Orta

Detaylı

Sınırsız Denim. 1979 dan bu yana Bilgi, Deneyim, Güven, Kalite MERTER TEKSTİL MERKEZİ. www.orunlertekstil.com E-Mail: iletişim@orunlertekstil.

Sınırsız Denim. 1979 dan bu yana Bilgi, Deneyim, Güven, Kalite MERTER TEKSTİL MERKEZİ. www.orunlertekstil.com E-Mail: iletişim@orunlertekstil. Sınırsız Denim 1979 dan bu yana Bilgi, Deneyim, Güven, Kalite MERTER TEKSTİL MERKEZİ www.orunlertekstil.com E-Mail: iletişim@orunlertekstil.com Örünler Tekstil İzmir 5746 Sok. No:2 MTK Tekstilciler Sitesi

Detaylı

ENERJİ MADEN MÜHENDİSLİK. ENDÜSTRİYEL MUTFAK www.sette int.com MEDYA

ENERJİ MADEN MÜHENDİSLİK. ENDÜSTRİYEL MUTFAK www.sette int.com MEDYA 40 a yakın tedarikçi ile inşaat projelerini donatıyoruz. YAPIMARKET www.e7yapimarket.com Türkiye ye enerji veriyoruz. ENERJİ www.e7enerji.com Mermer Bloklarını İşliyoruz. MADEN www.e7maden.com Elektrik

Detaylı