7.İSTANBUL MODA KONFERANSI MODANIN DEVLERİNİ AĞIRLADI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "7.İSTANBUL MODA KONFERANSI MODANIN DEVLERİNİ AĞIRLADI"

Transkript

1 7.İSTANBUL MODA KONFERANSI MODANIN DEVLERİNİ AĞIRLADI Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin ev sahipliğinde, moda dünyasının devrim yaratan liderlerini biraraya getiren, dünyaca ünlü markaların CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlarını ağırlayan, 7. İstanbul Moda Konferansı, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 700 kişinin katılımı ile gerçekleşti. 8 Mayıs 2014 Shangri-La Bosphorus ta gerçekleşen konferansta TGSD Başkanı Cem Negrin, ihracatın arttırılması için faizlerin düşürülmesi gerektiğini söyledi.

2 oranlarının düşmesini bekliyoruz. 7. İstanbul Moda Konferansı nın açılışında konuşan TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin, kredi kartları limitinin azaltılmasıyla iç pazarın daraldığını belirterek ihracatın artması için Euro nun 3 TL nin altına inmesinin ihracatı zorlayacağını söyledi. Negrin, sözlerine şöyle devam etti: Bu konferansla da hedefimiz yeni alım anlaşmaları yaparak sektörümüzü geliştirmek. İstanbul u moda ve hazır giyim sektörünün çekim merkezi haline getirdik. Türkiye 18 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bunun yüzde 75 ini Euro bölgesine gerçekleştiriyoruz. Bu oran Avrupa nın aldığı malın sadece yüzde 7 sine denk geliyor. Burada alacak çok yolumuz var. İç pazardaki güven, vizelerin kaldırılması, açılan yeni AVM ler, Türk markalarının gelişimi, 2013 yılındaki satışları 52 milyar TL ye, organize perakendeyi de 34 milyar TL ye çıkardı. Avrupa ya son moda ürünleri, Uzakdoğu dan çok daha hızlı üreterek, başarılı koleksiyonlarla sunuyoruz. İhracat yaptığımız ilk 10 ülke sırasıyla Almanya, İngiltere, İspanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Irak, Danimarka, ABD ve Rusya. ABD ye daha çok ihracat için önümüzün açılması lazım. Euro nun 3 TL altına inmesi ihracata zor günler yaşatır. Faiz Uniqlo, Avrupa için üretimde Türkiye yi seçti Konferansın en önemli konuklarından Japon devi UNIQLO Grup Başkan Yardımcısı Yoshihiro Kunii, dünyaya açılmak için Türkiye de ofis açacaklarını ve Avrupa daki ticareti Türkiye üzerinden geliştirmek istediklerini açıkladı. Türkiye ye saygı duyuyoruz. Uzun süreli gerçek ortaklık için burdayız. dedi. Her sezon farklı temalarla hazırladığı koleksiyonlarıyla ünlü Uniqlo Grup Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yoshihiro Kunii, Uniqlo nun üretimi 1 milyar. Üretimin büyük bölümü deniz aşırı ülkede gerçekleştiyoruz. Ekim de Türkiye de ofis açacağız ve Avrupa daki ileri buradan gerçekleştireceğiz. Hedefimiz üretim hacmimizi 5 katına çıkarmak te 1 Milyar üretim ünitemiz vardı bunu 5 milyar üniteye çıkarmamız lazım. Hindistan, Çin, Güney Amerika, Asya dan sonra Türkiye 5. üretim ofislerimizden biri olacak. Avrupa daki ticaretimizi Türkiye den geliştirmek istiyoruz. Türkiye ye çok saygı duyuyoruz. Siz AB ve ABD ye moda yaratıyorsunuz. Sizden çok şey öğreniyoruz. Uzun süreli gerçek ortaklık için sizinle birlikte yüksek kaliteli moda yaratmak istiyoruz. diyerek önemli mesajlar verdi.

3 2020 yılında 50 Milyar USD Doları satış hedefi ve her yıl ortalama bin mağaza açmayı hedeflediklerini belirten Kunii, şu anda 16 ülkede, 1,427 mağazalarının 20 tanesinin Avrupa da bulunduğunu söyledi. Uniqlo Group Başkan Yardımcısı: 7 markamız var. Uniglo ana markamız ve grubumuzun yüzde 30 unu oluşturuyor. Geçen yıl 14 milyar USB dolarlık iş yaptık ve yıllık ortalama yüzde 20 büyüyoruz. Dünya daki 3. büyük şirketiz de 50 milyar dolara ulaşma hedefimiz var. Yüksek teknolojili ürünler yapıyoruz. Bizim için kalite fiyattan daha önemli. Fiyatı düşürürsünüz ama kaliteyi asla. şeklinde konuştu. The Woolmark Company ünlü moda yazarı ve tarihçisi Colin McDowell, Kreatif Direktör Sofia Neophitou ile İtalyan modasının gözde tasarımcısı Antonio Berardi yi İstanbul da bir araya getirdi. The Woolmark Company ile yaptığı işbirliği sonucunda inovatif kumaşları tasarımlarında kullanarak fark yaratan Antonio Berardi, kadın giysilerinde yarattığı doğal çizgilerle dikkatleri üzerine topluyor. The Woolmark Company katkılarıyla, 7. İstanbul Moda Konferansı keynote konuşmacılarından İtalyan Modacı Antonio Berardi, Nicole Kidman, Cate Blanchette, Amy Adams, Madonna, Anne Hathaway, Zoe Saldana, Beyonce, Diane Kruger, Kate Hudson and Rosie Huntington Whitely i giydiren bir modacı. Başlangıcından bu yana İstanbul Moda Konferansı sponsorlarından Cotton Council International ve Cotton Incorporated Türkiye Program Direktörü Marsha Powell Türk tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını inceleyen araştırma sonuçlarını izleyiciler ile paylaştı.

4 Konferans keynotekonuşmacılarından Lüks Marka Yöneticisi PGDS Consulting Başkanı Prof. Dr. Piergiorgio Dal Santo, Lüksten Ne Öğrenilebilir başlıklı konuşmasında markalara önemli mesajlar verdi. Lüks markayı farklı kılan unsurları şu şekilde sıraladı; Uzun süredir piyasada olmak, şirketin DNA sına ve geçmişine sadık kalmak, satışları sınıflandırmak, ürün kalitesi ve sınırlı çeşitlilik, yeni ürünler geliştirmek, yaptıklarıyla söylediklerinin biraraya getirerek güven oluşturmak, tüketiciyle dirsek temasında olmak, sadece online değil fiziki imkanları da geliştirmek. Lüks tüketimin en yoğun olduğu şehirler; New York, Londra, Paris ve Hong Kong şeklinde sıralanıyor. Bazıları Kırmızı Sever başlığı altındaki konuşması ilgi ile izlenen TGSD Sponsorlarından Coface Sigorta Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Belkıs E. Alpergun, firmalara sağladıkları Risk İzleme ve Ticari Alacak Sigortasının avantajlarını anlattı. Coface ülke riskleri haritası üzerinde bilgi veren Alpergun, kırmızı ile gösterilen ülkelerin ticarette riskli ama cazip ülkeler olduklarını belirtti. Bu ülkelerle güvenli ticaret yapmak için bilginin ve alacak riski yönetiminin önemli olduğunun altını çizdi.

5 T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı sponsorluğunda Moda Sektöründe İkinci Kuşak Etkisi Oturumu KOTON Yönetim Kurulu Üyesi, TGSD Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturum konuşmacıları, MUDO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu, İş te şans nedir? Sevdiğin işi yap, sevdiğin insanla çalış!, Aytemizler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aytemiz Geleceğin markaları için daha fazla hayal gücü, yeni bir vizyon Kiğılı CEO Yardımcısı Sena Suerdem..UP? sloganlı konuşmaları ile oldukça ilgi çekti. Torunu Sena Suerdem i izlemeye gelen Kığılı Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO su Abdullah Kiğılı salona duygulu anlar yaşattı. Konferans sponsorlarından VODAFONE Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Ebru Özgüç ün VODAFONE nun hazır giyim sektörüne özel dijital dönüşüm çözümlerini anlattığı kısa sunumu, katılımcıların ilgisini üzerinde topladı.

6 Özellikle perakende sekötüne yönelik bilgisayar yazılımları ile öne çıkan Konferans sponsorlarından NEBİM in beş dakika süren tanıtım filmini ardından özellikle üretici-perakendeci firma temsilcilerinin merakla beklediği Tedarik Oturumuna sıra geldi. Topshop, Topman, Miss Selfridge, Wallis, Dorothy Perkins, Burton Menswear London, BHS, Outfit, Evans, markalarını bünyesinde barındıran Arcadia Group COO su David Shepherd deneyimlerini sunarken modanın değişen yüzüne dair paylaşımlarda bulundu. Spring Near East Manufacturing Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü ve aynı zamanda TGSD Yönetim Kurulu Üyesi Esra Ercan Taşören Moderatörlüğünde gerçekleşen Tedarik Oturumunda ARCADIA Grubu yer aldı. Arcadia COO David Shepherd, Head of Supplier Jemie Berks, Head of Group Sourcing Joanne Soulsby merakla izlendi.

7 TEB Faktoring A.Ş. Genel Müdürü ve FCI İcra Komitesi Üyesi Çağatay Baydar ın yaptığı tanıtım konuşması sonrasında TEB Faktoring A.Ş. Sponsorluğunda gerçekleşen Değer Yaratmanın 50 Tonu Oturumu na geçildi. İlk olarak kürsüde yer alan; MediaSa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan Bir markanın nesi var, ülke markasının sesi var'' başlıklı konuşmasında uluslararası marka yaratmak deyince en önemli konunun; devlet desteği olduğunun altını çizdi. TEB Faktoring A.Ş. Sponsorluğunda gerçekleşen Değer Yaratmanın 50 Tonu Oturumu Soysal Genel Müdürü Suat Soysal moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturum konuşmacıları Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo Üretim ve Perakende: Dikey Entegrasyon Mümkün Müdür? ve Türkven Genel Müdürü Seymur Tarı Hayal Kurmazsanız Hayalleriniz Gerçekleşmez sloganları ile keyifli ancak bir o kadar da anlamlı bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

8 7. İSTANBUL MODA KONFERANSINDA, B2B İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİNE KATILAN 35 DIŞ ALIM OFİSİ VE İLE YENİ İŞ FIRSATLARI YAKALANDI 9 Mayıs 2014 te gerçekleştirilen B2B-İkili iş görüşmeleri bu yıl da çok başarılı geçti. Shangri-la Bosphorus, İstanbul Balo Salonu nda, özel hazırlanan standlar ve görüşme masalarında her iki gün öğleden sonraları alım gruplarıyla tedarikçiler arasında görüşmeler gerçekleşti. B2B İkili İş Görüşmelerine bu yıl katılan Alım Ofisleri: ABİTEKS TEKSTİL SAN. ve TİC.A.Ş., ABM GİYİM, ANT DIŞ TİCARET, BEST SELLER TEKSTİL, BIS TEXTILES, C&A SOURCING CARREFOUR, CHERRYFIELD SESBY, COLVETA AG, COMAB SAS, CONNOR, CONTEX, EDPA TEKSTİL TİCARET A.Ş., EL CORTE INGLES LIAISON OFFICE TURKEY, FRENCH CONNECTION, GEORGE TEDARIK HİZMETLERİ, GROUPE BEAUMANOIR, HERMES OTTO INTERNATIONAL, H&M, ISTANBUL SOURCING, K+L RUPPERT, MİNO TEKSTİL, MODATİMKAR, MONTANA İTHALAT İHRACAT DANIŞMANLIK, N11, NOVATEKS, PERSEUS TEKSTİL DIŞ TİCARET LTD., RSR TEKS.İTH.İHR.VE MÜM.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., SONGUR MÜMESSİLLİK, SPRING NEAR EAST MANUFACTURİNG CO. LTD., TESCO KIPA, TEKSPERT TİC., TUREKS İTH.İHR.VE TİC A.Ş., ULTİMO LTD. B2B İkili İş Görüşmelerine Katılan Yerel Markalar: KIĞILI, KOTON, LC WAIKIKI, ROMAN, SUVARİ Ekonomi Bakanlığı desteği ile gelen firmalar ikili iş görüşmelerinde oldukça ilgi gördü. Özellikle FINATEX-Finlandiya Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi Federasyonu Ceo su Anna-Kaisa Auvinen, Finlandiya Türkiye arasındaki olası işbirliği olanaklarını görüştüler. Katılan yabancı firmalar; Cluster Facts, Jasmil Doo Company, Ivatex Doo Company, AMC Doo Company, Charles Vögele.

9 7.İstanbul Moda Konferansında bizi destekleyen sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Konferansla ilgili ayrıntılı bilgi ve fotograflar için adresini ziyaret edebilirsiniz.

10 7. İSTANBUL MODA KONFERANSI AÇILIŞ YEMEĞİ VE TGSD 38. YIL KUTLAMASI 8-9 Mayıs 2014 tarihlerinde Shangri-La Bosphorus İstanbul da gerçekleştirdiğimiz 7.İstanbul Moda Konferansı açılış kokteyli ve akşam yemeği, konuşmacılar, sponsorlar, alım ofisleri, dernek birlik başkanları, yönetim kurulu ve önceki dönem TGSD Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti. Mayıs 1976 kurulmuş olan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği 38. Kuruluş yıl dönümüne denk gelmesi 38. Yıl pastasını değerli konukları ile birlikte kesti. TGSD 38.KURULUŞ YILINI AÇILIŞ GECESİNDE PASTA KESEREK KUTLADI.

XVIII. DÖNEM FAALİYET RAPORU 2012-2013. Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi

XVIII. DÖNEM FAALİYET RAPORU 2012-2013. Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi XVIII. DÖNEM FAALİYET RAPORU 2012-2013 Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi TGSD 18. Dönem Faaliyet Raporu- 2012-2013 İçerik Önsöz TGSD Vizyon-Misyon Önceki Dönem Başkanları ve yaptıkları önemli faaliyetler

Detaylı

İÇİNDEKİLER BMD GENEL SEKRETERLİĞİ ŞUBAT 2015 KURUMSAL BAŞKAN DAN DEĞERLENDİRME TOPLANTILAR ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

İÇİNDEKİLER BMD GENEL SEKRETERLİĞİ ŞUBAT 2015 KURUMSAL BAŞKAN DAN DEĞERLENDİRME TOPLANTILAR ULUSLARARASI ETKİNLİKLER FAALİYET RAPORU 2014 NATIONAL RETAIL FEDERATION ÜYESİ AVRUPA MARKALAR DERNEĞİ TAKLİTLE MÜCADELE KOMİTESİ ÜYESİ TÜM ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE PERAKENDECİLER FEDERASYONU KURUCU ÜYESİ DEİK KURUCU KURULUŞU 2

Detaylı

Projesi. Geleceğin Şifresi. Hazır giyimciler 4 yıllık rotasını belirledi. İTHİB de fuar zamanı. İstanbul Fashion Incube yoluna devam ediyor

Projesi. Geleceğin Şifresi. Hazır giyimciler 4 yıllık rotasını belirledi. İTHİB de fuar zamanı. İstanbul Fashion Incube yoluna devam ediyor Hazır giyimciler 4 yıllık rotasını belirledi İTHİB de fuar zamanı İstanbul Fashion Incube yoluna devam ediyor Geleceğin Şifresi Tanıtım 3T Trend Tasarım Projesi en iyiye i i e n Reaktif dijital baskıdaki

Detaylı

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI AMBIENTE FUARI TÜRK FİRMALARINA DAR GELDİ ALÜMİNYUMUN DEVLERİ ALUEXPO 2015 TE BULUŞACAK ZÜCCACİYENİN İDEAL ADRESİ: İDEAL HOME İHRACATTA İLK SIRA ALMANYA NIN MART - NİSAN 2015 SAYI: 32 ihracatın en leri

Detaylı

Editörden. Bugün artık Dubai'deki lüks binalardan Las Vegas ve birçok kentte otellere, rezidanslardan,

Editörden. Bugün artık Dubai'deki lüks binalardan Las Vegas ve birçok kentte otellere, rezidanslardan, Editörden TEKSTİL İŞVEREN 375 - Haziran 2011 Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası Adına İmtiyaz Sahibi HALİT NARİN Sorumlu Yazı İşleri Müdürü AV. BAŞAR AY Yayın Danışma Kurulu SEVİL BURSA TUĞRUL

Detaylı

2023 hedefinin YATIRIM FIRSATI: YURT DIŞINDAN 12 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

2023 hedefinin YATIRIM FIRSATI: YURT DIŞINDAN 12 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI KAPAK_EKO_girisim_Nisan.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 4/5/13 3:37 PM Page 1 NİSAN 2013 2023 hedefinin odağı: KOBİ ler Türkiye nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin odağında KOBİ ler bulunuyor.

Detaylı

TGSD TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ E BÜLTEN Ekim 2013

TGSD TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ E BÜLTEN Ekim 2013 TGSD TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ E BÜLTEN Ekim 2013 Türkiye Giyim Sanayicileri Derneğimizin 19. Olağan Genel Kurulunda güven tazeleyerek yola devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi bu yılda hazır

Detaylı

İÇİNDEKİLER BAŞKAN DAN KURUMSAL DEĞERLENDİRME ÖNE ÇIKANLAR ULUSLARARASI ETKİNLİKLER ZİYARETLER, GÖRÜŞMELER, TOPLANTILAR

İÇİNDEKİLER BAŞKAN DAN KURUMSAL DEĞERLENDİRME ÖNE ÇIKANLAR ULUSLARARASI ETKİNLİKLER ZİYARETLER, GÖRÜŞMELER, TOPLANTILAR 2 0 1 2 RAPORU NATIONAL RETAIL FEDERATION ÜYESİ AVRUPA MARKALAR DERNEĞİ TAKLİTLE MÜCADELE KOMİTESİ ÜYESİ TÜM ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE PERAKENDECİLER FEDERASYONU KURUCU ÜYESİ İÇİNDEKİLER 4 7 BAŞKAN DAN KURUMSAL

Detaylı

BEYAZ EŞYA YAN SANAYİCİLER DERNEĞİ

BEYAZ EŞYA YAN SANAYİCİLER DERNEĞİ HATIRLATMA: BÜLTEN DERGİ VE HABERLER İÇİN WEB SAYFAMIZ HİZMETİNİZDE Şu an buradan takip etmekte olduğunuz BEYSAD Sektörel Pazartesi bültenlerinin geçmişte yayınlanmış olanlarını www.beysad.org.tr adresinde

Detaylı

Sayı 11 / Temmuz - Ekim 2012. Gündem dekiler:

Sayı 11 / Temmuz - Ekim 2012. Gündem dekiler: Sayı 11 / Temmuz - Ekim 2012 Gündem dekiler: Temmuz - Ekim 2012 KPMG Gündem İdil Gürdil KPMG Gündem Yılda 3 kez yayınlanmaktadır. Ücretsiz dağıtılır. Dergide yayımlanan tüm yazıların sorumluluğu yazarına

Detaylı

%15,4 %13,1 %6,7 %6,6 TÜRKİYE NİN KATMA DEĞERİYİZ. Deri ihracat artışı. Halı ihracat artışı. Hazır giyim ihracat artışı. Tekstil ihracat artışı

%15,4 %13,1 %6,7 %6,6 TÜRKİYE NİN KATMA DEĞERİYİZ. Deri ihracat artışı. Halı ihracat artışı. Hazır giyim ihracat artışı. Tekstil ihracat artışı 234 İSTANBUL TEKSTİL VE KONFEKSİYON İHRACATÇI BİRLİKLERİ AYLIK DERGİSİ 15 TEMMUZ - 15 AĞUSTOS 2013 TÜRKİYE NİN KATMA DEĞERİYİZ 6 aylık ihracat karnemiz %15,4 Deri ihracat artışı Hazır giyim ihracat artışı

Detaylı

TET, BEYSAD ÜYELERİNDEN OLUŞAN UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA BREZİLYA YA TİCARET HEYETİ DÜZENLEDİ

TET, BEYSAD ÜYELERİNDEN OLUŞAN UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA BREZİLYA YA TİCARET HEYETİ DÜZENLEDİ Bu haftanın konu başlıkları; TET, BEYSAD üyelerinden oluşan Ur-Ge Projesi kapsamında Brezilya ya ticaret heyeti düzenledi Arçelik'e "inovasyon liderliği" ödülü Çin e özel pirinç bölmeli dolap Arçelik e

Detaylı

XIX/2. DÖNEM FAALİYET RAPORU OCAK 2015 HAZİRAN 2015. Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi 16 Haziran 2015 20. Olağan Genel Kurulu

XIX/2. DÖNEM FAALİYET RAPORU OCAK 2015 HAZİRAN 2015. Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi 16 Haziran 2015 20. Olağan Genel Kurulu XIX/2. DÖNEM FAALİYET RAPORU OCAK 2015 HAZİRAN 2015 Tükiye Giyim Sanayicileri Dernegi 16 Haziran 2015 20. Olağan Genel Kurulu İÇERİK Önsöz TGSD Vizyon-Misyon.. Önceki Dönem Başkanları ve yaptıkları önemli

Detaylı

İTHİB YARIŞMASI NA HAKAN AKKAYA İMZASI TE PORT

İTHİB YARIŞMASI NA HAKAN AKKAYA İMZASI TE PORT 9. İTHİB YARIŞMASI NA HAKAN AKKAYA İMZASI İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği nin (İTHİB) 2005 yılından bu yana yetenekli gençlerin tasarıma teşvik edilmesi amacı ile düzenlediği Kumaş

Detaylı

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 82 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 82 OCAK 2014 Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma KALEiÇi ALISVERiS GÜNLERi DTO HEYETi

Detaylı

27.10.2009 EKONOMİ HABERLERİ

27.10.2009 EKONOMİ HABERLERİ 27.10.2009 EKONOMİ HABERLERİ Piyasalar Şimşek: Türkiye de büyümeyi bankacılık destekleyecek Koç, Rusya da petrol aramayı planlıyor Bankalar hizaya geliyor Suzan Sabancı Dinçer: Irak ve Suriye ile ticaret

Detaylı

14-15 EKİM / OCTOBER 2015 HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION CENTER

14-15 EKİM / OCTOBER 2015 HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION CENTER 14-15 EKİM / OCTOBER 2015 HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION CENTER Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği olarak son 7 yıldır Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz İSTANBUL MODA KONFERANSINI bu yıl, 14-15 Ekim

Detaylı

Reaktif. en iyiye. www.birlikorme.com.tr

Reaktif. en iyiye. www.birlikorme.com.tr 244 Reaktif i ita a k a e e k a ta en iyiye i i e a n Reaktif dijital baskıdaki 7 yıllık tecrübesini son teknoloji boya ve apre makineleriyle birleştiren birlik örme, müşterilerine en kaliteli ve profesyonel

Detaylı

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ Başkandan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa S. EROL Değerli Sektör Paydaşları, Derneğimizin resmi yayın organı olan AİMSAD Dergisi nin ilk sayısı

Detaylı

Koç Topluluğu Yayını Ocak 2012 Sayı 385. BizdenHaberler YENİ YILA YENİ UMUTLARLA GİRİYORUZ...

Koç Topluluğu Yayını Ocak 2012 Sayı 385. BizdenHaberler YENİ YILA YENİ UMUTLARLA GİRİYORUZ... Koç Topluluğu Yayını Ocak 2012 Sayı 385 BizdenHaberler YENİ YILA YENİ UMUTLARLA GİRİYORUZ... Ülkem İçin kan veriyorum kampanyalarında son iki yıldır kan bağıºçısı olduk, yüz binlerce hayata dokunduk. Bu

Detaylı

Nebim V3 ile yeni bir çağa adım atın!

Nebim V3 ile yeni bir çağa adım atın! TEMMUZ 2011 Sayı:13 Röportajlar: Derimod Beta Bücürük Çetmen Faik Sönmez Herry Karton Lescon Levi Strauss Mendo's Mert Optik Penti Silk&Cashmere Yalıspor Yakupoğlu Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim:

Detaylı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi MART - NİSAN 2013 Sayı: 33

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi MART - NİSAN 2013 Sayı: 33 Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi MART - NİSAN 2013 Sayı: 33 32 58 66 İhracattaki gücümüzü yurt içine de yansıtacağız Fonksiyonel çay pazarı büyüyor Lojistik olmadan ticaret olmaz başkandan

Detaylı

Yün YENİDEN KEŞFEDİLİYOR IWTO DA TÜRKİYE Yİ TEMSİL ETTİK NE OLUR? MECC TOPLANTISINA KATILDIK HEM LOKOMOTİF HEM EŞİTLİKÇİ SEKTÖR: TEKSTİL

Yün YENİDEN KEŞFEDİLİYOR IWTO DA TÜRKİYE Yİ TEMSİL ETTİK NE OLUR? MECC TOPLANTISINA KATILDIK HEM LOKOMOTİF HEM EŞİTLİKÇİ SEKTÖR: TEKSTİL TEKSTİL İŞVEREN Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası aylık dergisi MECC TOPLANTISINA KATILDIK SAYI: 407 OCAK 2015 HEM LOKOMOTİF HEM EŞİTLİKÇİ SEKTÖR: TEKSTİL SASA NIN ÇEVRE STRATEJİSİ Türkiye

Detaylı

Haziran 2015 Sayı:16

Haziran 2015 Sayı:16 Haziran 2015 Sayı:16 Nebim V3 ERP ile gerçek verimliliği keşfeden lider kurumların sayısı giderek artıyor. Satın almadan üretime, planlama ve bütçelemeden satışa, finans yönetiminden mağaza yönetimine,

Detaylı

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA Koç Topluluğu Yayını Ekim 2012 Sayı 394 BizdenHaberler TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA Global ekonomiye ilişkin belirsizlikler sürerken Türkiye yabancı yatırımcılar için cazip ülke olma özelliğini

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 99 TMHGF ADRES BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 TMHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, çözüm ortaklarıyla birlikte emin adımlarla ilerliyor 14 Haziran

Detaylı

Satınalma. Ücretsiz Uzaktan Eğitim Fırsatı. 6552 Sayılı Yasa İle Hizmet Alımlarında Neler Değişti?

Satınalma. Ücretsiz Uzaktan Eğitim Fırsatı. 6552 Sayılı Yasa İle Hizmet Alımlarında Neler Değişti? Satınalma www.satinalmadergisi.com Yıl: 2 Satınalma ve Tedarik Zinciri Yöneticilerinin Dergisi Sayı: 22 EKİM 2014 Prof. Dr. Selim YAZICI Tedarik Zincirinde İş Sürekliliği Yönetimi Sertaç Sedat KÖKSAL 6552

Detaylı

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 1 İÇİNDEKİLER 30 64 BUGİAD 19. YILINI KUTLUYOR 48 KANADA TEKSTİLİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI 52 CACABEY PLANETARYUM 8 415 Bin Ziyaretçi Tarım

Detaylı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi OCAK - ŞUBAT Sayı: 32

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi OCAK - ŞUBAT Sayı: 32 Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi OCAK - ŞUBAT Sayı: 32 28 46 54 Kurumsallaşamıyorsanız büyümeyin Temizlik kağıdı pazarı hızla büyüyor Marka olmak için teknoloji ve insan verimliliği başkandan

Detaylı

GiRiŞiMCi YARIŞMALARI FIRSATLAR YARATIYOR

GiRiŞiMCi YARIŞMALARI FIRSATLAR YARATIYOR KAPAK_EKO_girisim_NISAN.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 4/10/15 4:33 PM Page 1 GiRiŞiMCi YARIŞMALARI FIRSATLAR YARATIYOR Bu yıl girişim yarışmaları milyonlarca TL değerinde ödüller dağıtacak. Hangi yarışma hangi

Detaylı