Futbol yeşil sahadan yarış pistlerine iniyor!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Futbol yeşil sahadan yarış pistlerine iniyor!"

Transkript

1

2 Futbol yeşil sahadan yarış pistlerine iniyor!

3 Vizyon Türkiye de ilk defa tüm Süper Lig futbol kulüplerini ayný sportif rekabet ortamýnda bir araya getirmek

4 Otolig: Bir Yarıştan Fazlasý

5 Otolig, Türkiye Futbol Süper Ligi nde takýmý bulunan 18 kulübün katýlýmýyla her yýl düzenlenecek bir pist otomobil yarýþ organizasyonu Þampiyonada her kulüp, kendi renklerinde bir yarýþ otomobiliyle temsil edilecek. Otolig, Dünya Otomobil Sporlarý Federasyonu (FIA) ve Türkiye Otomobil Sporlarý Federasyonu (TOSFED) kurallarýna uygun olarak Safari Motorspor tarafýndan organize edilecek.

6 Dünyada Otolig

7 1994 ten beri yarýþ organizatörlüðü ve tek marka kupalarý yapan Türkiye nin ilk ve tek yarýþ okulu Safari Motorspor, Otolig yarýþ konseptinin Türkiye ve dünyada tüm fikri mülkiyet haklarýna sahip Kulüpler Birliði Vakfý nýn Avrupa Kulüpler Birliði üyeliðine kabul edilmesiyle Otolig, önümüzdeki sezonlardan itibaren, Ýngiltere Premier League, Ýspanya La Liga, Ýtalya Serie A, Fransa Ligue 1 ve Almanya Bundesliga gibi Avrupa nýn önde gelen ligleri için de organize edilmeye baþlanacak.

8 18 Takım Aynı Pistte!

9 Otolig, 8 hafta sonu toplam 8 yarýþ üzerinden yapýlacak. 8 hafta sonu programýnda 8 yarýþýn tümü þampiyonaya puan verecek. Bu puanlama neticesinde, en fazla puaný toplayan kulüp, OTOLÝG ÞAMPÝYONU ilan edilecek.

10 Pistler ve Yarış Takvimi

11 Yarışlar, Formula 1 yarýþlarýnýn düzenlendiði dünyaca ünlü Ýstanbul Park, İzmir Pınarbaşı Pisti ve her sezon seçilecek şehir merkezlerinde kurulacak güvenli pistlerde yapılacak Yarış Takvimi İstanbul Park Ağustos 2012 İstanbul Park / İstanbul Ataköy Eylül 2012 İzmir Pınarbaşı Ekim 2012 İzmir Pınarbaşı Kasım 2012 İstanbul Park Nisan 2013 İzmir Pınarbaşı Nisan 2013 Ankara Hipodrom Mayıs 2013 İstanbul Park Mayıs 2013

12 Lokal eventlerle yarışmanın ötesinde bir sinerji

13 Futbol ligi sezonunu takip edecek þampiyonada otomobiller, yarýþ dýþý tarihlerde þehir kulüplerine gönderilerek stadyumlarda, taraftar ürünleri satan maðazalarda, alýþveriþ merkezlerinde ve kent meydanlarýnda sergilenecek. Pilotlar için takým kaptanlarýnýn da katýlacaðý imza günleri düzenlenecek.

14 Otomobiller

15 Safari Motorspor tarafýndan FIA Touring Car kurallarýna uygun, birbirinin ayný olarak hazýrlanmýþ 18 adet 2012 model otomobil kullanýlacak. Yarýþ otomobilleri, dünyada pist yarýþ otomobili olarak kabul görmüþ markalardan birine ait olacak.

16 Pilotlar

17 Safari Motorspor birbirine eþdeðer yetenek ve deneyimde yarýþ pilotlarýný belirleyerek, kulüplere tavsiye edecek.

18 Lansman Event

19 Þampiyona öncesinde Dolmabahçe Sarayý bahçesinde veya Hilton Convention Exhibition da, Kulüpler Birliði Vakfý, TOSFED, sponsor marka yetkilileri, Süper Lig de yer alan tüm kulüplerin yöneticileri ve takým kaptanlarýyla oyuncularýn katýlýmýyla gerçekleþtirilecek. Lansmanda þampiyonada her kulüp adýna yarýþacak otomobiller de kendi renk ve logolarýnda giydirilmiþ olarak, pilotlarýyla birlikte hazýr bulunacak.

20 Medyada Otolig

21 Canlý Yayýn Otolig yarýþlarýnýn tamamý TV de canlý ve banttan yayýnlanacak. Organizasyon Komitesi, yayýn kurallarýna uygun þekilde yayýncý kuruluþu belirleyecek. Bant Yayýn Yayýncý kuruluþ, spor programlarýnda ve spor haberlerinde yayýnlanmak üzere tüm TV kanallarýna yarýþýn özet görüntülerini servis edecek. Yazýlý Basýn Günlük gazetelerin spor sayfalarý ile aylýk/haftalýk tüm spor yayýnlarýna düzenli olarak haber bültenleri servis edilecek. Online Medya resmi internet sitesinde yarýþlar, takýmlar ve organizasyonla ilgili tüm haberler detaylý olarak yer alacak.

22 Kulüplerin Desteği

23 Kulüpler Birliği, organizasyonun sahibi olarak tüm üye kulüplerin Otolig organizasyonuna tanıtım desteği vermesini sağlayacaktır. Bu bağlamda; Tanıtım ve lansman toplantısında kulüp yöneticileri, takım kaptanları ve futbolcular hazır bulundurulacak. Maç günleri dışında yarışlara takım kaptanları ile futbolcuların ve teknik direktörlerin katılımı sağlanacak. Yarış takviminin müsait olduğu dönemlerde kulüplere ait yarış otomobillerinin maçlarda stadyumlarda sergilenmesi sağlanacak. Yarış takvimi harici günlerde kulüplerin şehirlerinde düzenlenecek özel etkinlik günlerinde takım kaptanı ve futbolcuların yarış otomobili ve yarış pilotu ile birlikte yer alması sağlanacak. Yarışların kulüplerin resmi internet sitelerinden duyuruları sağlanacak. Yarışların kulüplerin TV ve radyolarından spotlarla duyuruları sağlanacak. Altyapısı elverişli stadyumlarda yarışların tanıtım ve duyurularının maç öncesi ve devre aralarında yapılması sağlanacak.

24

25 Otolig, Süper Lig de mücadele eden 18 kulübe, dolayýsýyla Türk sporuna yeni maddi kaynak yaratýrken, yepyeni bir pazarlama aracý olarak tüm sosyal paydaþlarýnýn iletiþimine de enerji katacak!

26 Otomobil ve Pilot Tulumu Sponsorluk Alanlarý

27

28 Ana Sponsor Ana Sponsor, OTOLİG yarış organizasyonunun isim haklarına sahiptir. Ana Sponsor a, yarış otomobili üzerinde Ana Sponsor için belirlenen yerler tahsis edilmiştir. Ana Sponsor a, pilot tulumu üzerinde Ana Sponsor için belirlenen yer tahsis edilmiştir. Ana Sponsor, OTOLİG lansman eventine ev sahipliği yapar. Yarışlar, Kulüpler Birliği nin anlaşma yapacağı yayıncı kuruluş tarafından TV de canlı ve banttan yayınlanır. Ana Sponsor, ödül takında (podyum) yer alır. Ana Sponsor, start / finiş takında tek başına yer alır. Yarış günleri pistte yer alan aktivite alanında Ana Sponsor a her türlü pazarlama aktivitesinde kullanması için pistin fiziksel koşullarına göre 250 ile 500 metrekare arasında değişen özel bir alan tahsis edilir.

29 Ana Sponsor, isterse yarış takvimi dışında kalan tarihlerde ilgili kulüp/kulüplerin de onayını alarak yarış otomobillerini tüm masrafları kendisine ait olmak üzere herhangi bir özel organizasyon, toplantı veya fuarda sergileyebilir. Ana Sponsor, OTOLİG e özel hazırlanan organizasyon ekibinin giydiği tüm tekstil ürünlerinde (gömlek, t-shirt, mont, şapka vs) kulüp ve OTOLİG logosunun yanında yer alır. Ana Sponsor, OTOLİG resmi web sitesi da bir yıl boyunca banner bulundurabilir. Ayrıca, buradan Ana Sponsor un sitesine link verilir. Ana Sponsor un logosu, tüm basılı malzeme üzerinde (poster, broşür, davetiye, kartpostal, takvim vs) bulunur. Ana Sponsor, Kulüpler Birliği nin OTOLİG için yapacağı tüm radyo, TV, gazete, dergi gibi basın/yayın organlarıyla yapılacak her türlü çalışmada yer alır. Ana Sponsor, her yarışa pistin fiziksel koşullarına göre 100 ile 500 seyirci davet edebilir. VIP alanında ise Ana Sponsor a 25 özel davetli için yer ayrılır.

30 Co-Sponsorlar Co-Sponsorlar, OTOLİG Resmi Hizmet / Ürün Tedarikçisi statüsü kazanır. Co-Sponsorlara, ekte örnek yarış otomobili üzerinde 2 den 11 e kadar sayılarla belirlenen yerler tahsis edilir. Co-Sponsorlara, ekte örnek pilot tulumu üzerinde 2 den 11 e kadar sayılarla belirlenen yerler tahsis edilir. Yarış günleri Co-Sponsorlara pistte yer alan aktivite alanında her türlü pazarlama aktivitesinde kullanılması için pistin fiziksel koşullarına göre 100 ile 500 metrekare alan tahsis edilir. Bu alan; otomobil ve pilot tulumu üzerinde sayılarla belirlenen alanlara göre; m² m² m² m² m² m² m² m² m² m² Co-Sponsorlar, ödül takında (podyum) yer alır.

31 Co-Sponsorlar yarış günleri pistte örnek dağıtma ( product sampling ) ve/veya tattırma aktivitesi yapabilir. Co-Sponsorlar, OTOLİG e özel hazırlanan organizasyon ekibinin giydiği tüm tekstil ürünlerinde (gömlek, t-shirt, mont, şapka vs) kulüp ve OTOLİG logosunun yanında diğer sponsorlarla birlikte yer alır. Co-Sponsorlar, OTOLİG resmi web sitesi da bir yıl boyunca banner bulundurabilir. Ayrıca, buradan kendi sitesine link verebilir. Co-Sponsor logoları, tüm basılı malzeme üzerinde (poster, broşür, davetiye, kartpostal, takvim vs) bulunur. Her yarış için Co-Sponsorlara VIP alanında 5 ile 25 arasında özel davetli için yer ayrılır; pistin fiziksel koşullarına göre de arasında tribün bileti verilir. Bu alan; otomobil ve pilot tulumu üzerinde sayılarla belirlenen alanlara göre; 2 25 VIP davetiye, 50 tribün bileti 3 15 VIP davetiye, 30 tribün bileti 4 12 VIP davetiye, 25 tribün bileti 5 10 VIP davetiye, 20 tribün bileti 6 12 VIP davetiye, 25 tribün bileti 7 10 VIP davetiye, 20 tribün bileti 8 10 VIP davetiye, 20 tribün bileti 9 10 VIP davetiye, 20 tribün bileti VIP davetiye, 20 tribün bileti VIP davetiye, 20 tribün bileti

32

PROKART 2011 TANITIM DOSYASI

PROKART 2011 TANITIM DOSYASI PROKART 2011 TANITIM DOSYASI PROKART ve ENDURANCE NEDİR? Prokart, her yaştan ve cinsiyetten otomobil sporu severlerin yapabileceği karting sporunun genel adıdır. Tüm dünyada çok popüler olan Prokart, 2005

Detaylı

SÜPER KUPA MÜSABAKASI STATÜSÜ

SÜPER KUPA MÜSABAKASI STATÜSÜ SÜPER KUPA MÜSABAKASI STATÜSÜ MADDE1 - KUPAYA KATILIM (1) Süper Kupa müsabakası, bir önceki sezon, Süper Lig i 1. sırada tamamlamış takım ile Türkiye Kupası nı kazanmış olan takım arasında oynanır. (2)

Detaylı

Proje konusu Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak, okullarda basketbol turnuvası düzenlenecek.

Proje konusu Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak, okullarda basketbol turnuvası düzenlenecek. Proje ismi Ballbasket bol sağlık Proje konusu Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak, okullarda basketbol turnuvası düzenlenecek. Hedef kitle Projeyle, öncelikle organizasyonun yapılacağı

Detaylı

www.sosyalmedyaodulleri.com.tr

www.sosyalmedyaodulleri.com.tr 2015 Sosyal Medya Kulübü SMÖ 2015 Takvim Dijital Dünya da Biz Benzer Etkinlikler Sponsorluk Türleri Ana Sponsorluk Platin Sponsorluk Gold Sponsor Silver Sponsorluk Kategori Sponsorlukları Diğer Sponsorluklar

Detaylı

Lycian Challenge 2014. ADVENTURE 2014 - FETHİYE Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası

Lycian Challenge 2014. ADVENTURE 2014 - FETHİYE Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası Lycian Challenge 2014 ADVENTURE 2014 - FETHİYE Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası İNDEKS 01 04 12 Giriş Tanımlar Sponsorluk Önsöz Değerli Paydaşımız, Ekonomik açıdan Türkiye nin 7. büyük kenti olan Muğla

Detaylı

MAGROTEX 15 RESMİ SPONSORLUK DOSYASI. www.mardintarimfuari.com MAGROTEX MAR 16-19 NİSAN 2015 MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI. www.mardintarimfuari.

MAGROTEX 15 RESMİ SPONSORLUK DOSYASI. www.mardintarimfuari.com MAGROTEX MAR 16-19 NİSAN 2015 MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI. www.mardintarimfuari. 15 RESMİ SPONSORLUK DOSYASI TARIM GIDA HAYVANCILIK MAKİNE HİZMET www.mardintarimfuari.com 2. Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı 16-19 NİSAN MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI www.mardintarimfuari.com Organizasyon

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU TAKIM ORGANİZASYON YAPISI VE PAZARLAMA FAALİYETLERİ YÖNERGESİ 2006 2007 SEZONU

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU TAKIM ORGANİZASYON YAPISI VE PAZARLAMA FAALİYETLERİ YÖNERGESİ 2006 2007 SEZONU TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU TAKIM ORGANİZASYON YAPISI VE PAZARLAMA FAALİYETLERİ YÖNERGESİ 2006 2007 SEZONU İÇİNDEKİLER BÖLÜM I GENEL HÜKÜMLER...3 1. AMAÇ...3 2. KAPSAM...3 3. DAYANAK...3 4. TANIMLAR...3

Detaylı

17-18 EKİM. Sponsorluk Dosyası CUMA - CUMARTESI. Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar TÜSHAD

17-18 EKİM. Sponsorluk Dosyası CUMA - CUMARTESI. Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar TÜSHAD EKİM 17-18 CUMA - CUMARTESI Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar Mavi Fuarcılık Organizasyonudur. TÜSHAD Sponsorluk Dosyası BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ

Detaylı

2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 KUPANIN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF nin ulusal düzeyde düzenlediği kupanın ismi Türkiye Kupası dır. Türkiye Kupası nın isimlendirme

Detaylı

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU SPORTİF EKİPMAN TALİMATI

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU SPORTİF EKİPMAN TALİMATI TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU SPORTİF EKİPMAN TALİMATI MADDE 1 AMAÇ (1) Bu talimatın amacı, müsabakalara katılacak futbolcuların ve müsabaka görevlilerinin ve diğer kişilerin, forma setleri ve benzeri sportif

Detaylı

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor.

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. FDI 2013 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos 2013 - İstanbul, Türkiye Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. İÇERİK İletişim Bilgilerileri

Detaylı

Dolu dolu Eglence Bi dolu Etkinlik

Dolu dolu Eglence Bi dolu Etkinlik Dolu dolu Eglence Bi dolu Etkinlik HEDEF, 350.000 GENÇLE BİDOLUFEST! Yüzde yetmişini gençlerin oluşturduğu nüfusa sahip ülkemizde geleceği hedefleyen şirketlerin ortak hedefi bu kitleye doğrudan ulaşmaktır.

Detaylı

16-17 Nisan 2015 Wyndham Grand Hotel Noktaları Birleştirmek

16-17 Nisan 2015 Wyndham Grand Hotel Noktaları Birleştirmek 1 16-17 Nisan 2015 Wyndham Grand Hotel Noktaları Birleştirmek 2 WYNDHAM GRAND HOTEL WYNDHAM GRAND LEVENT- İSTANBUL 16-17 NİSAN 2015 3 BEDELLİ SPONSORLUKLAR ANA SPONSOR (SATILDI) 50.000 TL 36 m 2 stand

Detaylı

2013 2014 SEZONU ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2013 2014 SEZONU ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2013 2014 SEZONU ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 KUPANIN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF nin ulusal düzeyde düzenlediği kupanın ismi Türkiye Kupası dır. Türkiye Kupası nın isimlendirme

Detaylı

Dünya ilk 100 de 10 Türk Tenisçi. Sponsorluk Sunumu

Dünya ilk 100 de 10 Türk Tenisçi. Sponsorluk Sunumu Sponsorluk Sunumu Gökhan Dönmez Tennis Academy Spor Kulübü, yüksek tenis performansına ve kişilerin ihtiyaçlarına odaklanılarak antrenman verilen profesyonel eğitmenler tarafından 2004 yılında İstanbul

Detaylı

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU AKREDİTASYON TALİMATI

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU AKREDİTASYON TALİMATI TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU AKREDİTASYON TALİMATI MADDE 1 AMAÇ Bu talimat, TFF tarafından düzenlenen ve uygun görülen tüm müsabakalarda uygulanacak akreditasyon sisteminin esas ve usullerini tespit etmek

Detaylı

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI yıl TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI KATKIDA BULUNANLAR ORGANİZASYON SEKRETERYASI KONGRE TARİHLERİ 15-18 Ekim 2014 KONGRE MERKEZİ Hilton

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TBL Yönetim Esasları Yönergesi - 2-16.07.2014 İÇİNDEKİLER LİGİN TANIMI, KURULLAR VE YÖNETİM 8 1. LİGİN TANIMI 8 2. LİG DANIŞMA KURULU 8 3. LİG KURULU

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

2015 YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 03.03.2015

2015 YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 03.03.2015 2015 YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 03.03.2015 İşbu Yarışma Ek Düzenlemeleri, TOSFED Yarışma Genel Kuralları, Ulusal Yarışma Kuralları ve diğer ek kurallara uygun olarak, 01 Ocak 2015 31 Aralık 2015 tarihleri

Detaylı

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı

TFF 1. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ

TFF 1. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ TFF 1. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1- LİGİN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF 1. Lig i, Türkiye nin en üst profesyonel futbol liginin bir alt ligidir. Lig in isimlendirilmesi yetkisi münhasıran TFF

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012. 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012. 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, 7 8 Kasım 2012 tarihleri arasında, WOW Convention Center da düzenleyeceğimiz

Detaylı

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi İÇERİK İletişim Bilgileri Önsöz İstanbul Kongre Merkezi Sponsorluklar Fuar Alanı Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi Anlaşma Koşulları ve Sözleşme 3 4 5 6 12 13 14 2 İletişim Bilgileri KONGRE MERKEZİ TDB

Detaylı

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ İçindekiler BÖLÜM I FAALİYETLERİN AMACI VE YÖNTEMİ... 1 1.... AMAÇ...1 2.... KAPSAM...1 3.... DAYANAK...1 4.... ORGANİZASYONLARIN IMAJI...1 5....

Detaylı

Global Game Jam (GGJ) IGDA (International Game Developers Association) Eğitim Grubu tarafından yönlendirmesi yapılan, dünyanın çeşitli bölgelerinde

Global Game Jam (GGJ) IGDA (International Game Developers Association) Eğitim Grubu tarafından yönlendirmesi yapılan, dünyanın çeşitli bölgelerinde Global Game Jam (GGJ) IGDA (International Game Developers Association) Eğitim Grubu tarafından yönlendirmesi yapılan, dünyanın çeşitli bölgelerinde 48 saat içinde gerçekleştirilen en büyük açık kaynaklı

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL ÜÇÜNCÜ LİGİ (TB3L) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ

TÜRKİYE BASKETBOL ÜÇÜNCÜ LİGİ (TB3L) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TÜRKİYE BASKETBOL ÜÇÜNCÜ LİGİ (TB3L) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TB3L Yönetim Esasları Yönergesi - 2-22.09.2014 İÇİNDEKİLER LİGİN TANIMI, KURULLAR VE YÖNETİM 7 1. LİGİN TANIMI 7 2. LİG DANIŞMA KURULU 7

Detaylı

TVF YARIŞMA TALİMATI

TVF YARIŞMA TALİMATI TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU YARIŞMA TALİMATI 1. BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER AMAÇ Madde 1- Bu Talimatın amacı, ülkemizde yapılan tüm voleybol faaliyetlerinin hazırlığı, oynanması, tescili ile müsabakaların uluslararası

Detaylı

TÜRKİYE ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU. Yönetim Kurulu Karar Tarihi ve Sayısı 15.03.2014 / 11

TÜRKİYE ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU. Yönetim Kurulu Karar Tarihi ve Sayısı 15.03.2014 / 11 TÜRKİYE ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU PAİNTBALL YARIŞMA TALİMATI TÜRKİYE ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU Yönetim Kurulu Karar Tarihi ve Sayısı 15.03.2014 / 11 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı