Şekil 1: İş Gücü Piyasası Analizi Anketi Ana Sayfası.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Şekil 1: İş Gücü Piyasası Analizi Anketi Ana Sayfası."

Transkript

1 TUYUP İş Gücü Piyasası Analizi Anketi Uygulaması Son Kullanıcı Kılavuzu Bu kılavuzda TUYUP İş Gücü Piyasası Analizi anketinin İnternet üzerinden gerçekleştirilmesi için geliştirilmiş olan uygulama yazılımın tesis kullanıcısı tarafından nasıl kullanılabileceği açıklanmıştır. Kullanım sırasında karşılaşılabilecek olası durumlar ve anketin tesis tarafından eksiksiz olarak doldurulabilmesini sağlayacak bilgiler verilmiştir. İş Gücü Piyasası Analizi Anketi Ana Sayfası İş Gücü Piyasası Analizi Anketi ana sayfası sisteme kullanıcı kodu ve parolayla giriş yaptıktan sonra görüntülenir. Sayfa, sizi tesisinizin adıyla karşılayacak ve bazı açıklayıcı bilgiler verecektir. Bu sayfa üzerinden anket sayfalarına bağlanabilir veya parola değişikliği işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şekil 1: İş Gücü Piyasası Analizi Anketi Ana Sayfası. Bu sayfa üzerinde iki ana işlem adımına geçebilirsiniz. 1. Size özel anket sayfalarına geçmek. TUYUP İş Gücü Piyasası Analizi anketine veri girme işlemlerine geçmek için parolayla giriş yaptığınız uygulama sayfasındaki Anket Sayfaları butonuna tıklamanız gerekmektedir. 2. Parolanızı değiştirmenizi sağlayacak Parola Değişikliği Sayfası na geçmek. Uygulama sayfaları üzerinden tesis kullanıcı hesabınızın parolasını değiştirebilirsiniz. Bunun için Parola Değiştir düğmesine basmanız gerekmektedir.

2 Profil Sayfasının Doldurulması Anket uygulaması ana sayfasından Anket Sayfaları düğmesine bastığınızda, anket sayfasına geçmeden önce tesisinize ait bazı profil bilgilerini gözden geçirmeniz ve bu bilgiler üzerinde gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapmanız istenecektir. Bu sayfa üzerinde gösterilen tüm alanlarda bilgi sağlamanız gerekmektedir. Şekil 2: Profil Bilgileri Sayfası. Herhangi bir alanın boş veya geçersiz veri içermesi durumunda sistem sizi uyaracaktır. Tüm bilgileri uygun bir şekilde doldurup Devam Et düğmesine bastığınızda ise anket İş Gücü Piyasası Analizi Anketi sayfalarına ulaşmış olacaksınız. Bu sayfa üzerindeki kontrollerden rahatlıkla geçebilmek için 1. Tüm alanlarda bilgi sağlayınız. 2. E-posta adresi alanında e-posta formatın uygun veri sağlayınız. 3. Telefon numarası alanında üç rakamlı alan kodu, eksi (-) karakteri, ve yedi rakamlı telefon numarasını hiçbir boşluk karakteri kullanmadan giriniz.

3 4. Tesisin yıllık ortalama doluluk oranı ve yüksek sezon ortalama doluluk oranı alanlarına 1 ile 100 arasında bir sayı giriniz. Yüksek sezon ortalama doluluk oranını yıllık ortalama doluluk oranından daha küçük bir sayı olarak vermeyiniz. 5. Faaliyet sezonu alanında en az bir sezon işaretleyiniz. Tüm sezonlar düğmesi kolaylık amaçlı olarak sağlanmıştır. Bütün sezonları teker teker işaretleyebileceğiniz gibi Tüm sezonlar düğmesine tıklayarak da işaretlemeyi otomatik olarak yaptırabilirsiniz. Anket Sayfalarında Gezinme Profil bilgilerinin tam olarak sağlanmasından sonra toplam 4 bölüm ve 17 soru içeren anket sayfalarındaki soruları yanıtlayabilirsiniz. Anket sayfalarının tamamının üst bölümünde genel ilerlemenizi ve kullanabileceğiniz gezinme düğmelerini gösteren bir panel bulunmaktadır. Şekil 3: Anket gezinme ve ilerleme göstergesi paneli. Bu panel üzerinde kullanabileceğiniz düğmeler aşağıda açıklanmıştır. Panel Elemanı Uygulama ana sayfasına dön düğmesi Kaydet düğmesi Bölümler arası gezinme düğmeleri Açıklamalar Anket doldurma işlemi sırasında herhangi bir anda bu düğmeye basarak anket uygulamasının ana sayfasına dönebilirsiniz. Bu düğmeyi kullanarak mevcut anket sayfası üzerindeki bilgileri kayıt altına alabilirsiniz. Mevcut sayfa üzerinde girmiş olduğunuz bilgiler kayıt altına alınacaktır. Anket sayfaları arasında gezinmek de verilerinizin otomatik olarak kayıtlandırılmasını sağlayacaktır. Görüntülemekte olduğunuz anket sayfasından bir başka anket sayfasına geçmek veya anketi sonlandırma sayfasına yönlenmek de Kaydet düğmesine basılmasına gerek olmaksızın girmiş olduğunuz bilgilerin kaydedilmesini sağlayacaktır. Bu düğmeler, bölümlerin numaralarının görüntülendiği alanda bir düğme takımı olarak gösterilmektedir. Bulunmakta olduğunuz anket sayfasına ait düğme, diğerlerinden farklı olarak açık yeşil olarak gösterilir. Diğer düğmeler ise mavi arka plan rengine sahiptir. Bu düğmelerden herhangi birine tıklayarak anketin istediğiniz sayfasına doğrudan erişebilirsiniz. Geçiş yapılırken girmiş olduğunuz bilgiler otomatik olarak kaydedilecektir.

4 Panel Elemanı Yanıtlama işaretleri Kalan soru / onay metni Açıklamalar Anket üzerindeki her bir soru için panelin sağ alt tarafında bir dizi işaret yer alır. Kırmızı çarpı ( ) işareti yanıtlamış olmanız gereken soruyu yanıtlamamış olduğunuzu gösterir. Yeşil onay ( ) işaretiyse yanıtın mevcut durumunun anketi tamamlamaya engel olmadığını belirtir. Anketin tamamlanması için tüm soruların bu işarete sahip olması gerekir. Panelin sağ alt köşesinde yer alan bu metin, eğer tüm anket sorularını yanıtlamadıysanız anketi tamamlamak için yanıtlamanız gereken kalan soru adedini raporlar. Tüm sorular tamamlandığında ise size anketin tamamlanmış olduğunu bir mesaj olarak bildirir. Gösterge panelindeki yanıtlama işaretlerinden bazıları anket başlar başlamaz yeşil onay ( ) işareti taşıyabilir. Bu, söz konusu işarete sahip soruların başlangıç boş halleriyle de kabul edilebileceğini gösterir. Anketteki bazı sorular, diğer soruların belirli yanıtlar taşıması durumunda yanıtlanacaktır. Örneğin anketteki 10., 11. ve 12. sorular 9. soruya Evet yanıtı verilmesi durumunda yanıtlanacaktır. Bu durumda gösterge paneli de durumu uygun bir şekilde yansıtacak şekilde güncellenmektedir. Her anket sayfasının alt tarafında ise, anketteki önceki ve sonraki sayfalara geçiş için gidilecek sayfa numarasını taşıyan ek gezinme düğmeleri de içerir. Bunları kullanarak anket sayfaları arasında gezinebilirsiniz. Bu düğmeleri kullandığınızda da anket sayfası üzerinde sağladığınız bilgiler otomatik olarak kaydedilmektedir. Şekil 4: Anket sayfaları arası kolay geçiş için sayfa sonu düğmeleri. Son anket sayfasında ise bu gezinme düğmelerine Anketi Sonlandırma düğmesi eklenmiştir. Bu düğmeye bastığınızda da son sayfa üzerindeki bilgiler otomatik olarak kaydedilerek sonlandırma sayfasına geçilir. Sonlandırma sayfası bu kılavuzun ileriki sayfalarında anlatılmaktadır. Şekil 5: Anketin son sayfasının sonundaki gezinme düğmesi ve 'Anket Sonlandır' düğmesi. Anket sayfaları üzerinde değişik tiplerde sorular sorulmaktadır. Aşağıdaki öneriler bu sorulara kolaylıkla yanıt verip anketi hızlıca bitirmenizde katkı sağlayabilir.

5 1. Birinci soruyu tamamlayabilmek için Restaurant / Bar, İdari (Muhasebe Satış vb), Mutfak bölümlerinde mutlaka veri sağlamanız gerekmektedir. Bu bölümlerde her satır üzerindeki en az iki kutuya sayı girmediğiniz durumda anket sorusunu tamamlamadığınız varsayılacaktır. Aşağıdaki örnekte sağlanan veri sistem tarafından yeterli bulunmayacaktır. Çünkü İdari (Muhasebe, Satış vb.) bölümündeki Yüksek Sezon ve Sezon Ortalaması satırlarında bulunan üçerli kutulardan yalnızca birine veri girilmiştir. Şekil 6: İdari bölümde Yüksek Sezon satırındaki eksiklik. Benzer durum bir alttaki satırda da vardır. Yüksek Sezon satırında Orta Düzey ve İlk Düzey sayıları verilmemiştir. Bunlardan birinin sağlanması durumunda bu satırla ilgili bir sorun kalmayacaktır. Benzer durum, aynı bölümdeki Sezon Ortalaması satırı için de geçerlidir. Burada da üç kutudan yalnızca Orta Düzey kutusuna veri sağlanmıştır. Birinci soruyu tamamlayabilmek için bir diğer koşul ise, bölümüne bakılmaksızın tesiste en az bir Üst Düzey, bir Orta Düzey, bir İlk Düzey çalışanın belirtilmiş olmasıdır. Aşağıda, bu koşula uymayan ve sistem tarafından tamamlanmamış kabul edilecek olan bir örnek gösterilmektedir.

6 Şekil 7: 'İlk Düzey' herhangi bir çalışan içermediği için geçersiz bir yanıt. 2. İkinci soruya 1 ile 100 arasında bir sayı girmeniz gerekmektedir. 3. Üçüncü soru üzerindeki her bir satır için bir derece sayısı işaretlemelisiniz. 4. Dördüncü soru üzerindeki her bir satır için bir derece sayısı işaretlemelisiniz.

7 5. Beşinci soru üzerindeki her bir satır için bir derece sayısı işaretlemelisiniz. 6. Altıncı soru üzerindeki her bir satır için bir derece sayısı işaretlemelisiniz. 7. Yedinci soru üzerindeki kutuları gerekli gördüğünüz gibi doldurabilirsiniz. Bu kutular boş da bırakılabilir. 8. Sekizinci soru üzerindeki her bir satır için bir derece sayısı işaretlemelisiniz. 9. Dokuzuncu soru üzerinde uygun seçeneği işaretlemelisiniz. Eğer Evet seçeneğini seçerseniz 10., 11. ve 12. sorulara da yanıt vermek zorunda olacaksınız. Başka bir seçenek seçerseniz 10., 11. ve 12. sorular otomatik olarak gizlenecektir. 10. Onuncu soruya yalnızca dokuzuncu soruya Evet şeklinde cevap verirseniz cevap vermek gerekir. Bu durumda kutuya en az bir eğitim konusu yazmanız gerekir. Her bir eğitim konusunu ayrı bir satıra yazınız. Bunun için klavyenizdeki Enter tuşunu kullanınız. 11. On birinci soruda en az bir kutu işaretlemelisiniz. Sistem Fikrim yok/bilmiyorum, Cevap yok seçeneklerinden herhangi birini seçmeniz durumunda diğer tüm seçenekleri temizleyecektir. Bunlar dışında bir yanıt verecekseniz kutuları gerektiği şekilde işaretleyebilirsiniz. 12. On ikinci soruda uygun seçeneği işaretleyiniz. 13. On üçüncü soruda uygun seçeneği işaretleyiniz. 14. On dördüncü soru üzerindeki her bir satır için bir derece sayısı işaretlemelisiniz. 15. On beşinci sorudaki kutu içerisine, eğer on dördüncü soruda verilmiş kurumlar dışında belirtmek istediğiniz kurumlar varsa yazınız. Her bir kurumu ayrı satırlarda yazmaya özen gösteriniz. Bunun için klavyenizdeki Enter tuşunu kullanınız. 16. On altıncı soruda uygun seçeneği işaretleyiniz. Eğer Kişi Sayısı Belirlidir (not ediniz) seçeneğini seçtiyseniz, bu seçeneği işaretlediğinizde otomatik olarak beliren kutuya mutlaka kişi sayısını sıfırdan büyük bir sayı olarak not ediniz. Burada verdiğiniz sayı, 17. soruya verdiğiniz yanıtta geçen toplam personel sayıdan büyük olmamalıdır. 17. On yedinci soruda Üst Düzey, Orta Düzey ve İlk Düzey sütunlarında toplamda en az bir çalışan belirtilmelidir. Aşağıda bir geçerli, bir de geçersiz örnek verilmiştir. Şekil 8: İçerisinde orta düzeyde bir kişi bile geçmediği için geçersiz veri içeren bir tablo.

8 Şekil 9: Üst düzey, orta düzey ve ilk düzey için en az bir kişi sağlanmış geçerli bir tablo. Anketi Sonlandırma Anketi sonlandırmak için son anket sayfasının alt kısmında yer alan Anketi Sonlandır düğmesine tıklayınız. Şekil 10: Son anket sayfasındaki Anketi Sonlandır düğmesi. Anket uygulaması sorularınızın yanıtlanma durumunu gösteren bir sayfayla yanıt verecektir. Şekil 11: Henüz yanıtları verilmemiş sorular varken gösterilen sonlandırma sayfası.

9 Soruları tamamlamamış olsanız bile anket uygulamasından çıkabilirsiniz. Anket Uygulamasından Çık düğmesini bu amaçla kullanabilirsiniz. Daha sonra sisteme tekrar bağlanarak eksik bıraktığınız yanıtları verebilirsiniz. Eğer anket sorularını tamamlamış durumdaysanız sistem aşağıdaki gibi bir sayfa gösterecektir. Şekil 12: Anket sorularının tamamı yanıtlanmış durumdayken gösterilen sonuçlandırma sayfası.

10 Parola Değiştirme Anket uygulama ana sayfasından Parola Değiştir düğmesine tıkladığınızda Parola Değiştirme Sayfası görüntülenecektir. Mevcut parolanızı ve yeni parolanızı gireceğiniz kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra Parola Değiştir düğmesine basarak parolanızı değiştirebilirsiniz. Şekil 13: Parola değiştirme sayfası Mevcut parolanızı doğru girdiğinizden, yeni parolanızı tekrarıyla birlikte doğru yazdığınızdan, yeni seçtiğiniz parolanın, sayfa üzerinde anlatılan kurallara uygun olduğundan emin olunuz.

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 İŞLETME MODÜLÜ 1 İşletme... 4 1.1 Parametreler...4 1.1.1 İşletme Parametreler...5 1.1.2 Kullanım Tarihleri...6 1.1.3 Asgari Kar Grupları...7 1.1.4 Grup Tanımlamaları...7 Önemli Not!... 8 1.1.5 Aktif

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İÇİNDEKİLER 3.1. Biçimlendirme... 4 3.1.1. Metin... 4 3.1.1.1. Grafiksel Nesnelerin Metin Hizalama Seçenekleri... 4 3.1.1.2. Bul Değiştir özelliğini kullanma

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Meryem Yavaş Boyut Ltd. Şti Temmuz 2008 Özet : Bu doküman, Selçuk Ecza Deposu web depo uygulaması hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Web depo uygulamasının

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS, üniversitemize internet üzerinden Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Başvuru dönemlerinde açılacak programlara yönelik başvurularınızı

Detaylı

SÖZLEŞMELİ SUBAY BAŞVURU İŞLEMLERİ

SÖZLEŞMELİ SUBAY BAŞVURU İŞLEMLERİ SÖZLEŞMELİ SUBAY BAŞVURU İŞLEMLERİ BAŞVURU İŞLEMLERİNE GİRİŞ Başvurunuzu yazıcıya bağlı bir bilgisayardan yapınız. Başvuru işlemleri için www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel / Ögrenci Alımı

Detaylı

Erasmus+ Ulusal Ajanslar Koordinasyonu

Erasmus+ Ulusal Ajanslar Koordinasyonu AVRUPA KOMİSYONU Eğitim ve v Kültür Genell Müdürlüğü Eğitim ve v Mesleki Eğitim; Erasmus+ Koordinasyonu Erasmus+ Ulusal Ajanslar Koordinasyonu Yararlanıcılaraa Yönelik Mobility Tool+ Rehberi Versiyon:

Detaylı

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS Kullanıcı El Kitabı Türkçe Haziran 2010 Üzeri çizilmiş çöp bidonu sembolünün anlamı, ürünün Avrupa Birliğinde ayrı bir çöp yığınına ilave edilmesi gerektiğidir. Bu durum

Detaylı

Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu

Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu ABAKUS 360 T-Panel T-CRM 2006, IPera İletişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İçindekiler A- Programın Yapısı:... 4 1- Ana Bileşenler... 4 1.a BUKET

Detaylı

2012 YILINDA BAŞVURU YAPAMAYAN, YENİLEME EĞİTİMİNDE BAŞARISIZ OLAN VEYA EĞİTİMİ SÜRESİ İÇİNDE TAMAMLAMAYAN KİŞİLER İÇİN

2012 YILINDA BAŞVURU YAPAMAYAN, YENİLEME EĞİTİMİNDE BAŞARISIZ OLAN VEYA EĞİTİMİ SÜRESİ İÇİNDE TAMAMLAMAYAN KİŞİLER İÇİN 2012 YILINDA BAŞVURU YAPAMAYAN, YENİLEME EĞİTİMİNDE BAŞARISIZ OLAN VEYA EĞİTİMİ SÜRESİ İÇİNDE TAMAMLAMAYAN KİŞİLER İÇİN SİGORTA ACENTELERİ TEKNİK PERSONEL YENİLEME EĞİTİMİ BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU

Detaylı

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Bu belgenin amacı çevrimiçi vize başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olmaktır. Çevrimiçi vize başvurusu hizmeti yalnızca İngilizce olarak mevcuttur ve tüm sorulara İngilizce

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz MF302 Kullanım ve Kurulumu ile cihaz tanımlamalarına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+ T. C. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Projeleri BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+ Ana Eylem

Detaylı

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU (14.05.2013) Bilimsel ve Eğitsel Faaliyet Toplantı Başvuru Kılavuzu BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU Amaç MADDE 1 - (1) Bu Kılavuzun amacı, 26/08/2011 tarihli ve 28037 sayılı Resmî

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

EUROPEAN SHARED TREASURE YARARLANICILARIN EST VERİLERİNİ GİRMESİ İÇİN EL KİTABI

EUROPEAN SHARED TREASURE YARARLANICILARIN EST VERİLERİNİ GİRMESİ İÇİN EL KİTABI EUROPEAN SHARED TREASURE YARARLANICILARIN EST VERİLERİNİ GİRMESİ İÇİN EL KİTABI EST Comenius, Leonardo ve Grundvig ortaklıkları için hazırlanmış bir veri tabanıdır ve amacı Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde

Detaylı

Gruplar. Kurulum ve Bakım

Gruplar. Kurulum ve Bakım Gruplar Kurulum ve Bakım 2 Bu Kılavuz hakkında Bir XING Grubu seçtiğiniz için teşekkür ederiz! Grubunuzun kurularak çalışmasını sağlayacak olan bazı temel adımları aşağıda okuyacaksınız. Bu kılavuzun ilk

Detaylı

CA Clarity PPM. Kaynak Yönetimi Kullanım Kılavuzu. Sürüm 14.1.00

CA Clarity PPM. Kaynak Yönetimi Kullanım Kılavuzu. Sürüm 14.1.00 CA Clarity PPM Kaynak Yönetimi Kullanım Kılavuzu Sürüm 14.1.00 Gömülü yardım sistemleri ve elektronik olarak dağıtılan materyalleri içeren bu Dokümanlar (bundan böyle "Dokümanlar" olarak anılacaktır) yalnızca

Detaylı

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi GİRİŞ ÖEB Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA MODÜLÜ 1. SATIN ALMA Modülü... 9 1.1 Kartlar... 10 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.2 Satıcılar... 13 1.1.2.1 Satıcı Tanıtım Kartı... 13 Adresler:... 17 Yetkililer:... 18

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları

4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları 4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları ADIM 1: Ana Sayfadayken sol sekmede bulunan Başvuru sekmesine tıklayınız. Projelerinizi ve Sonuç Bilgilerinizi girmek için karşınıza çıkan

Detaylı