Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi"

Transkript

1 KONUŞMACILARIN ÖZGEÇMİŞLERİ: Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi Scott Barry Kaufman zeka, yaratıcılık, kişilik gelişimi alanlarında uzmanlaşmış bilişsel psikologdur. New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesidir. "The Creativity Post" isimli yaratıcılık, inovasyon ve hayal gücü ile ilgili konuları içeren kar amacı gütmeyen web platformunun kurucularındandır. Kaufman aynı zamanda Psychology Today için "Beautiful Minds" isimli bir blog yazmaktadır. Ayrıca Scientific American, Harvard Business Review ve Huffington Post'a makaleleriyle katkı sağlamaktadır.

2 Prof. Fernando M. Reimers, Harvard Üniversitesi Uluslararası ve Global Eğitim Enstitüsü Başkanı Fernando M. Reimers, eğitim politikasıyla demokratik vatandaşlık, içerik gelişimi, eğitim inovasyonu ve sosyal girişimcilik arasındaki ilişkiyi konu alan dersler vermektedir. Güncel çalışmaları, eğitim inovasyonu, eğitim politikasının etkileri, liderlik, öğretmenlerin becerileri, vatandaşlık ve ileri düzey beceri ve yetkinliklere odaklanmaktadır. Son dönemde, bağımsız okullar global ağı için K-12 müfredatı geliştirilmesi çalışmalarına liderlik etmiştir. Kendisi şu anda Massachusetts Yükseköğretim Kurulu nda görevlidir.

3 Prof. Dr. Emin Karip, Talim Terbiye Kurulu Başkanı "1962 yılında Osmaniye de doğdu yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümünden mezun oldu. University of Pittsburgh da Eğitimde Yönetim ve Politika Çalışmaları alanında 1989 yılında yüksek lisans, 1994 yılında doktora eğitimini tamamladı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalında 1995 yılında öğretim görevlisi olarak göreve başladı ve 1996 yılında Yardımcı Doçent olarak atandı yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör unvanını aldı. Gazi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevini sürdürürken, Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi dekanı olarak atanmıştır yılından beri Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

4 Doç. Dr. Joshua Aronson, New York Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Joshua Aronson ın çalışmaları ağırlıklı olarak, eğitimde ve standartlaştırılmış sınav performansında başarıyı etkileyen cinsiyet ve ırk açısından farklılıkların anlaşılması ve önlenmesine yöneliktir. Uygulamalı psikoloji ve psikolojik gelişim Aronson ın araştırma alanları arasındadır. Son dönem çalışmalarının odak noktası, öğrencilerin öğrenme becerilerini ve performanslarını artırmak için her öğretmenin kullanabileceği ölçülebilir müdahale yöntemleri oluşturmaktır.

5 Prof. Robert Pianta, Virginia Üniversitesi, Curry Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Robert Pianta, Virginia Üniversitesi, Curry Eğitim Fakültesi Dekanı olmasının yanı sıra Novartis eğitim profesörlüğü, Curry Eğitim Fakültesi İleri Öğretme ve Öğrenme Merkezi (CASTL) direktörlüğü ve Virginia Üniversitesi Sanat&Fen Okulunda Psikoloji Profesörlüğü ile Ulusal Erken Çocukluk Eğitimi Araştırma Merkezi Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Geçmişte özel eğitim öğretmenliği de yapmış olan Pianta, okulun çocukların sosyal ve akademik çıktıları üzerindeki etkileri ile öğretmenin mesleki gelişimi yoluyla okul ve sınıf deneyimlerinin iyileştirilmesi konularını araştırmaktadır. Pianta, erken çocukluk gelişimi, okula geçiş, okula hazır olma ve ebeveyn-çocuk, öğretmen-çocuk ilişkilerilerine yönelik 400 den fazla makale ve kitap yazmıştır. Düzenli olarak devlet kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve üniversitelere danışmanlık yapmaktadır.

6 Dr. Joseph Allen, Virginia Üniversitesi Ergenlik Araştırma Merkezi Dr. Joseph Allen ın araştırma alanları, ergenlerin sosyal gelişimi, aile ilişkileri, akranlarıyla ilişkileri ve problemli davranışları üzerine odaklanmaktadır. Ergenlikte akranların etkisi ve baskısı, ortaöğretim sınıflarında etkileşim kalitesini değiştirmek, ergenlerin ve gençlerin sosyal etkileşimlerinde otonominin ve birlikteliğin gelişimi (ebeveynlerle, akranlarla, romantik partnerleriyle) ve ergenlerde bağlılığın sağlanması Allen ın çalışma alanlarıdır.

7 Dr. Francesco Avvisati, Analist, OECD, Eğitimde Araştırma ve Yenilikçilik Merkezi (CERI) Avvisati, inovasyon ve eğitim arasındaki bağlantıyı araştıran Eğitim için İnovasyon Stratejisi Projesi nin analizini, araştırmasını ve koordinatörlüğünü yürütmektedir. Avvisati, 2010 yılında Paris Ekonomi Okulu (Paris School of Economics) nda doktorasını tamamladıktan sonra OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü)'nin, Eğitimde Araştırma ve Yenilikçilik Merkezi (CERI) nde çalışmaya başlamıştır. Araştırma alanları, ebeveynlerin katılımı programlarının ortaokul öğrencilerinin okuldaki başarıları üzerindeki etkisine odaklanmaktadır. Avvisati, doktora derecesini Paris Ekonomi Okulu ndan, iktisat alanında lisans derecesini İtalya da Scuola Superiore Sant Anna Üniversitesi nden almış olup Paris teki Ecole Normale Supérieure okulundan mezundur.

8 Moderatör: Prof. Dr. Üstün Ergüder, Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Prof.Dr.Üstün Ergüder lisans eğitimini İngiltere de Manchester Üniversitesi nde tamamladı. Lisansüstü eğitimini Syracuse Üniversitesi nde (The Maxwell School of Citizenship and Public Affairs) tamamlayan Ergüder 1970 yılında Siyaset Bilimi dalında doktora derecesi aldı ve Boğaziçi Üniversitesi nin akademik kadrosuna katıldı. Prof. Ergüder Michigan Üniversitesi nde araştırmacı olarak bulundu, Syracuse Üniversitesi ve New York Devlet Üniversitesi nde öğretim üyesi olarak çeşitli dersler verdi. Sabancı Üniversitesi nde Emeritus olarak görev yapmakta olan Prof. Ergüder aynı Üniversitenin bünyesinde bulunan İstanbul Politikalar Merkezi nin kurucusu olup ve halen Eğitim Reformu Girişiminin Direktörüdür. Prof. Ergüder Ağustos 1992 ve Ağustos 2000 arasında iki dönem Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı. Rektörlük görevinden önce Boğaziçi Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Bölüm Başkanlığı ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ergüder in Türkiye de ve yurtdışında yayınlanmış çeşitli kitap makaleleri bulunmaktadır. Saha araştırması içeren yerel ve uluslararası işbirliği projelerini tasarlamış ve yönetmiştir. Prof. Ergüder akademik sorumluluklarının yanı sıra, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı nın Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, ve Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Ayrıca Bologna da kurulmuş olan Magna Charta Gözlemevi Konseyi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

9 Doç. Dr. Ömer Açıkgöz, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ, Lisans Eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümünde bitirdi. Yüksek Lisans Eğitimini aynı bölümde İklimlendirme ve Soğutma alanında, Doktora derecesini ve Doçentlik unvanını Marmara Üniversitesi İktisat Programından aldı. Mesleki ve Teknik Yükseköğretim ile ilgili 4 yıla yakın Yüksek Öğretim Kurulu Başkan Danışmanı olarak çalıştı. AB finansmanlı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sekiz ildeki üniversiteleri kapsayan Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla İnsan Kaynaklarını Geliştirme Projesi nde YÖK ü temsilen Eş Direktör olarak görev yaptı. Türkiye Yükseköğretimini Avrupa Yükseköğretim alanı ile uyumlu hale getirmeye çalışan Bologna Projesinde Bologna Uzmanı olarak görev aldı. YÖK Mesleki ve Teknik Eğitim Geliştirme Komisyonu Üyesi olarak mesleki ve teknik yükseköğretimin yeniden yapılanmasında görev aldı. Meslek Yüksek Okulları Geliştirme Komisyonu Üyeliği ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte Türkiye de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi ve Türkiye de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projelerinde eş proje yürütücüsü olarak görev aldı. 26 Ekim 2011 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü olarak göreve başlayan Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

10 Doç. Dr. Selçuk Şirin, New York Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Şirin New York Üniversitesi nde (NYU) araştırma yöntemleri ve istatistik dersleri vermekte ve 1 milyon doları aşkın bütçeli NYU-Şirin Araştırma Merkezi nde eğitimden siyasete geniş bir alanda bilimsel çalışmalar yürütmektedir. Dr. Şirin ODTÜ den lisans, SUNY-Albany den yükseklisans ve Boston College den doktorasını almış ve kendisine Boston College En İyi Öğretmen, ABD Çocuk Gelişimi Vakfı Yılın Genç Araştırmacısı ve dünyadaki en büyük araştırma derneklerinden biri olan AERA 2006 Araştırma Ödülü nü vermiştir. Dr. Şirin in Türkiye gençlerinin siyasal ve kültürel kimlikleri üzerine tamamladığı Genç Kimlikler alan çalışması yayınlandığı dönemde yerli ve yabancı basında yüzlerce makaleye konu olmuştur.

11 Prof. Dr. M. Yaşar Özden, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Yaşar Özden 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans (1985) ve doktora eğitimini (1990) biyoloji alanında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) nde yaptı. Akademik kariyerine Yardımcı Doçent olarak 1992 yılında ODTÜ Eğitim Bilimi departmanında (Biyoloji Eğitimi) başladı. Doçentlik unvanını aynı departmandan, Profesörlük unvanını ise Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi departmanından aldı. Dünya Bankası ve Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yürütülen Milli Eğitimi Geliştirme Projesi nde Direktör Yardımcısı olarak görev yaptı. Şu anda ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktadır. Sayın Özden in ulusal ve uluslararası camiada yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmakta olup, multimedyanın web üzerinde kullanımı, web aracılığıyla öğretmen eğitimi ve uzaktan eğitim konularında çalışmalarda bulunmaktadır.

12 Prof. Dr. İrfan Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan, 1985 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü nden mezun oldu yılları arasında ABD de Columbia Üniversitesi nde Eğitim Ekonomisi alanında yüksek lisans, Uluslararası Eğitim ve Kalkınma alanında da doktora yaptı. Çağdaş Eğitim Sistemleri; Okul Yönetimi ve Öğretim Liderliği; Sınıf Yönetimi; Eğitimde Değişim Yönetimi; Türk Eğitim Sistemi: Sorunlar ve Çözümler; Öğrenmek, Gelişmek, Özgürleşmek; 99 Sayfada Verimli Ders Çalışma adlı yedi kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Prof. Dr. İrfan Erdoğan, yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

13 Moderatör: Prof. Dr. Hasan Şimşek, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Lisans derecesini 1982 yılında ODTÜ Eğitim Bölümü nden, M.S. derecesini Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi Alanında 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi nden, M.A. derecesini Eğitim Yönetimi alanında 1989 yılında A.B.D. nin Minnesota Üniversitesi nden, Doktora derecesini yine aynı alanda 1992 yılında Minnesota Üniversitesi nden almıştır. Dr. Şimşek 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi nde öğretim üyeliği görevine başlamış ve Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör ünvanlarını aynı üniversiteden almıştır yılları arasında ODTÜ Eğitim Fakültesi dekan yardımcılığı, yılları arasında Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı-Dünya Bankası Milli Eğitimi Geliştirme Projesi nde, Milli Eğitim Bakanlığı-Dünya Bankası Mesleki Eğitimi Geliştime Projesi nde danışmanlık, YÖK-Dünya Bankası Öğretmen Eğitimi Projesi nde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Yerli ve yabancı dergi ve kitaplarda yükseköğretim, eğitim yönetimi, eğitim liderliği, örgütsel değişim, planlama ve nitel araştırma alanlarında çok sayıda makalesi ve kitap bölümü bulunmaktadır. 21. Yüzyılın Eşiğinde Paradigmalar Savaşı ve Kaostaki Türkiye kitabının ve Toplam Kalite Yönetimi: Kuram, İlkeler, Uygulamalar adlı kitabın yazarı, ayrıca ülkemizde bu konuda ilk ve tek ders kitabı olan Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırma Yöntemleri kitabının ortak yazarıdır.

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT

Detaylı

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi NÜKLEER ENERJİYE GEÇİŞTE TÜRKİYE MODELİ Editör : Sinan Ülgen, EDAM Araştırmacılar : Sinan Ülgen, EDAM Prof. Dr.

Detaylı

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı.

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. Konuşmacı isimleri alfabetik sıraya göre dizilmiştir. İndeks Konuşmacı Ajansı Kataloğu pdf dokümanının çözünürlüğü,

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı İÇİNDEKİLER 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Bütçe Uygulaması ve Finansal Göstergeler 12-19 Yönetim Kurulu Denetim Kurulu Haysiyet Divanı 20-23 Okul Yöneticileri İdari

Detaylı

EĞİTİM BİLİMİNE GİRİŞ

EĞİTİM BİLİMİNE GİRİŞ EĞİTİM BİLİMİNE GİRİŞ Prof. Dr. Mehmet ŞİŞMAN 3. Baskı Prof. Dr. Mehmet ŞİŞMAN EĞİTİM BİLİMİNE GİRİŞ ISBN: 975-6802-10-3 2007, Pegem A Yayıncılık Bu kitabın basım, yayın ve satış hakları, Pegem A Yayıncılık

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI Haziran 2012 ÖNSÖZ Sevgili Marmaralılar, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik kurumlarından

Detaylı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI Ömer ÇELİK

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI Ömer ÇELİK 1 KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI Ömer ÇELİK 31 Mart - 06 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan 50. KÜTÜPHANE HAFTASI nın açılış törenini onurlandırmanızı diler. Tarih: 01 Nisan 2014 Saat: 09:30 Yer: Milli

Detaylı

İnşaat Sanayii YÜZKIRKBEŞ EYLÜL - EKİM 2014 TÜRKİYE İNŞAAT SANAYİCİLERİ İŞVEREN SENDİKASI DOSYA İNŞAATA HAYAT VEREN ÇİZGİ: MİMARİ

İnşaat Sanayii YÜZKIRKBEŞ EYLÜL - EKİM 2014 TÜRKİYE İNŞAAT SANAYİCİLERİ İŞVEREN SENDİKASI DOSYA İNŞAATA HAYAT VEREN ÇİZGİ: MİMARİ İnşaat Sanayii TÜRKİYE İNŞAAT SANAYİCİLERİ İŞVEREN SENDİKASI DOSYA İNŞAATA HAYAT VEREN ÇİZGİ: MİMARİ EYLÜL - EKİM 2014 YÜZKIRKBEŞ Editörden Ülkemizde siyasette, ekonomide yeni bir kalkınma hamlesi için

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Şirketimiz Ortaklar Olağan Genel Kurul Toplantısı 2014 faaliyet yılı çalışmalarını

Detaylı

T.C. YÜKSEKÖĞRETĠM KURULU YASA TASLAKLARI

T.C. YÜKSEKÖĞRETĠM KURULU YASA TASLAKLARI T.C. YÜKSEKÖĞRETĠM KURULU YASA TASLAKLARI (KARġILAġTIRMALI YÖK VE HACETTEPE ÜNĠVERSĠTESĠ TASLAKLARI) Kasım 2012, ANKARA YÖK YASA TASLAĞI HAKKINDA NOTLAR Prof. Dr. A. Murat TUNCER Hacettepe Üniversitesi

Detaylı

Akademik Mükemmeliyete Giden Yol

Akademik Mükemmeliyete Giden Yol 9 786054 579150 Akademik Mükemmeliyete Giden Yol EFİL YAYINEVİ Akademik Mükemmeliyete Giden Yol Dünya Çapında Araştırma Üniversiteleri Oluşturmak Editörler Philip G. Altbach ve Jamil Salmi Çeviren Kadri

Detaylı

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi NÜKLEER ENERJİYE GEÇİŞTE TÜRKİYE MODELİ Editör : Sinan Ülgen, EDAM Araştırmacılar : Sinan Ülgen, EDAM Prof. Dr.

Detaylı

Psikolojik Danışma ve Rehberliğin Dünü, Bugünü ve Yarını

Psikolojik Danışma ve Rehberliğin Dünü, Bugünü ve Yarını 1. Giriş Türkiye de Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetlerinin Dünü, Bugünü ve Yarını 1 İçinde bulunduğumuz üçüncü milenyumun bu ilk yıllarında, dünya her zamankinden daha hızlı bir değişim geçirmektedir.

Detaylı

ÜST YÖNETİM Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı, Murat Uluğ, Finans Direktörü,

ÜST YÖNETİM Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı, Murat Uluğ, Finans Direktörü, ÜST YÖNETİM Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı, 1997 yılında TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. 1977 yılında Karadeniz Teknik

Detaylı

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 adi ve İdari Bilimler Fakültesi

Detaylı

01 OCAK 31 ARALIK 2014 DÖNEMİNE İLİŞKİN

01 OCAK 31 ARALIK 2014 DÖNEMİNE İLİŞKİN Sayfa No: 1 01 OCAK 31 ARALIK 2014 DÖNEMİNE İLİŞKİN Sayfa No: 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Değerli hissedarlarımız, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız, 1933 yılında 24 personel,

Detaylı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yasemin Afacan Evrensel tasarım, mutfak tasarımı, mimarlık eğitimi, bilgisayar destekli tasarım ve tasarım sürecinde kullanıcı ihtiyaçlarına ilişkin çalışmalar yapan

Detaylı

BÜYÜME, KALİTE, ULUSLARARASILAŞMA: TÜRKİYE YÜKSEKÖĞRETİMİ İÇİN BİR YOL HARİTASI GÖKHAN ÇETİNSAYA

BÜYÜME, KALİTE, ULUSLARARASILAŞMA: TÜRKİYE YÜKSEKÖĞRETİMİ İÇİN BİR YOL HARİTASI GÖKHAN ÇETİNSAYA BÜYÜME, KALİTE, ULUSLARARASILAŞMA: TÜRKİYE YÜKSEKÖĞRETİMİ İÇİN BİR YOL HARİTASI GÖKHAN ÇETİNSAYA Yükseköğretim Kurulu Yayın No: 2014/2 BÜYÜME, KALİTE, ULUSLARARASILAŞMA: TÜRKİYE YÜKSEKÖĞRETİMİ İÇİN BİR

Detaylı

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR?

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? MESLEK EĞİTİMİNDE KALİTE İÇİN İŞBİRLİĞİ MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? OKUL-İŞLETME İŞBİRLİKLERİNE DAİR POLİTİKA ÖNERİLERİ YAYINA HAZIRLAYAN IŞIL ORAL Yapım Myra Koordinasyon Rauf Kösemen,

Detaylı

BİLGİ ÇAĞINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ, NİTELİKLERİ VE GÜCÜ BİR REFORM ÖNERİSİ

BİLGİ ÇAĞINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ, NİTELİKLERİ VE GÜCÜ BİR REFORM ÖNERİSİ BİLGİ ÇAĞINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ, NİTELİKLERİ VE GÜCÜ BİR REFORM ÖNERİSİ Doç. Dr. Mustafa Özcan Rhode Island College Ankara 2011 Türk Eğitim Derneği, Türk Eğitim Sisteminin sorunlarına bilimsel çözümler

Detaylı

Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz

Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz Türkiye deki en köklü özel okullardan biri olan Üsküdar Amerikan Lisesi 1876 da Amerikan Board Heyeti tarafından kurulmuştur. 1960 lı yıllarda Amerikan Bord Heyeti

Detaylı

TÜRKİYE DE KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM: POLİTİKA VE UYGULAMA ÖNERİLERİ

TÜRKİYE DE KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM: POLİTİKA VE UYGULAMA ÖNERİLERİ KAYNAŞTIRMA / BÜTÜNLEŞT RMEN N ETK L L Ğ N ARTIRMAK Ç N POL T KA VE UYGULAMA ÖNER LER PROJESİ TÜRKİYE DE KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM: POLİTİKA VE UYGULAMA ÖNERİLERİ TOHUM OTİZM VAKFI Cumhuriyet

Detaylı

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Mart 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU. Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş.

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Mart 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU. Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. I - GİRİŞ: BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Mart 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Raporun Dönemi: 01.01.2014-31.03.2014 Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Ticaret Sicil Numarası:

Detaylı

İkinci Danışma Kurulu Toplantısı

İkinci Danışma Kurulu Toplantısı Yeşil Endüstri Platformu İkinci Danışma Kurulu Toplantısı 22 Eylül 2014 The Westin New York Grand Central 212 East 42nd Street, New York, NY 10017 WWW.GREENINDUSTRYPLATFORM.ORG 1 WWW.GREENINDUSTRYPLATFORM.ORG

Detaylı

Üst Yönetim. * Sn. Cengiz Eroldu 14.01 2015 itibarıyla CEO olarak atanmıştır. ** Sn. Kamil Başaran 13.01 2015 tarihinde görevinden ayrılmıştır.

Üst Yönetim. * Sn. Cengiz Eroldu 14.01 2015 itibarıyla CEO olarak atanmıştır. ** Sn. Kamil Başaran 13.01 2015 tarihinde görevinden ayrılmıştır. CENGİZ EROLDU* Yönetim Kurulu Üyesi - CEO İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi nden 1988 yılında mezun olan Cengiz Eroldu, 1993-1995 yılları arasında Roma da bulunan LUISS Üniversitesi nde MBA programını

Detaylı

BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI ve BAĞLI KURULUŞLAR TANITIM KİTAPÇIĞI

BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI ve BAĞLI KURULUŞLAR TANITIM KİTAPÇIĞI BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI ve BAĞLI KURULUŞLAR TANITIM KİTAPÇIĞI ANKARA, MART 2012 2 BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI VE BAĞLI KURULUŞLAR Bakanlık Merkez Teşkilatı ve Bağlı Kuruluşlar Bakan...5 Bakan Yardımcısı...7

Detaylı

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik Kar yer GELİŞEN İNSAN KAYNAKLARI GUNDEM GÜNDEM Her İşsize Bir Danışman Türkiye de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Malatya dan Fransa ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü İnşa Edilen Yapıların Kalitesi Sosyal

Detaylı

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu 2. DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Sayın Ortaklarımız, Değerli Yatırımcılarımız, 20 yıldır

Detaylı