OSMANLI MENKUL FX Trader IPhone

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OSMANLI MENKUL FX Trader IPhone"

Transkript

1 OSMANLI MENKUL FX Trader IPhone

2 Döküman İçeriği 2.15 Osmanlı Menkul FX Trader IPhone Ekranları FX Ana Menü Fiyat İzleme Ekranı: Hesap Bilgisi Ekranı: Açık Pozisyonlar: Bekleyen Emirler: Gerçekleşen Emirler:... 9 İptal Edilen Emirler Mesajlar FX Emir Ekranları FX Emir Ekran Ayarları Piyasa Fiyatlı Emir Ekran Özellikleri: Limit Fiyatlı Emir Emir Düzeltme ve İptal: Pozisyon Üzerinde Kar/Zarar Seviyeleri Belirleme: Pozisyon Kapama: Parçalı Pozisyon Kapatma:... 17

3 2.15 Osmanlı Menkul FX Trader IPhone Ekranları FX Ana Menü FX işlem menüleri hızlı ve kolay emir iletimi için özel olarak tasarlanmıştır. Osmanlı Menkul FX Trader iphone uygulaması Portföy ekran görünümü aşağıdaki gibidir. FX işlemleri için FX menüsüne tıklanarak Hesap Bilgisi, Alış/Satış, Emirlerim, Pozisyonlarım ve Mesajlar ekranına hızlıca ulaşılabilir.

4 Fiyat İzleme Ekranı: Osmanlı Menkul FX Trader iphone uygulamasından Liste ve Ticket olarak iki tip fiyat izleme ekranı mevcuttur. Ticket izleme ekranlarında seçilen para çiftlerine göre fiyatlar izlenebilir ve emirler fiyat izleme ekranları üzerinden doğrudan piyasaya iletebilebilir. Böylece daha hızlı emir iletimi sağlanmış olacaktır. Ayrıca fx piyasası için fiyatları grafiksel olarak izlemek mümkündür. Grafik ekranından 1, 5, 60 dakikalık ve günlük fiyat grafikleri izlenebilir.

5 Hesap Bilgisi Ekranı: Hesap Bilgisi ekranında Toplam Teminat, Nakit Teminat, Kullanılan Teminat, Kullanılabilir Teminat, Açık Pozisyonların Toplam Kar/Zararı, Kapatılmış pozisyonlardan oluşan Günlük Kar/Zarar bilgileri anlık olarak izlenebilir.

6 Açık Pozisyonlar: Açık Pozisyonlar: Hesaba ait açık olan pozisyonlar Açık Pozisyonlar sekmesinde izlenebilir. Pozisyon kapatıldığında kayıtlar bu ekrandan silinir. Kullanıcı aynı para çiftinde aynı anda birden fazla pozisyon açabilir ve bu ekrandan tüm pozsiyonları ayrı ayrı takip edebilir. Fiyat değişimlerine bağlı olarak bu ekrandaki pozisyonlara ait kar/zarar rakamları anlık olarak güncellenmektedir. Kapatılmış Pozisyonlar: Pozisyon kapama daha önce açık bir pozisyonun kapatılması yönünde yapılan bir işlem olması nedeniyle kar/zararın kesinleştiği aşamadır. Bir pozisyona karşılık başka bir pozisyonun açılması pozisyonun kapatıldığı anlamına gelmeyecektir, örneğin; EUR/USD Alış pozisyonuna karşı EUR/USD satış işlemi yapıldığında bu işlem Kapatılmış Pozisyonlar ekranında görünmeyecektir. Pozisyonlar sadece kapatıldığında bu ekranda görüntülenecektir ve kesinleşmiş Kar/Zarar yine bu ekran görüntülenecektir.

7 Pozisyonu kapatmak için; Pozisyon üzerinde kaydırma hareketi yapılarak Pozisyon Kapat seçeneği görünür hale getirilir, Pozisyon Kapat seçeneği tıklanırsa onay sonrası üzerinde olunan pozisyon işlem yönüne göre aktif fiyattan kapatılacaktır Bekleyen Emirler: Piyasaya iletilmiş olan ancak tamamen gerçekleşmeyen emirler Bekleyen Emirler sekmesinde izlenebilir. Emir tipi limit, stop ve stoplimit olan ve durumu Açık olan emirler gerçekleşene kadar ya da iptal edilene kadar Bekleyen emirler sekmesinde izlenebilir. Ayrıca tarihli girilen emirlerde emir tarihi sona erene kadar emir açık olarak bu alanda bekleyecektir. Bekleyen emirler ekranında iptal edilmek istenen emrin üzerinde kaydırma hareketi yapılırsa İptal Et seçeneği görünür hale gelecektir. İptal et seçeneği seçilerek emir iptal edilebilir.

8

9 Gerçekleşen Emirler: Piyasaya iletilmiş ve piyasa fiyatıyla eşleşerek gerçekleşmiş olan emirler Gerçekleşen Emirler sekmesinde izlenebilir. Yeni bir emir gerçekleştiğinde ya da açık bir pozisyon kapatıldığında gerçekleşen emirler bu sekmede yer alacaktır. Gerçekleşmiş emirlerde değişiklik yapılamaz.

10 İptal Edilen Emirler Kullanıcı veya sistem tarafından iptal edilen emirler İptal Edilen sekmesinde izlenebilir. Emirler pek çok nedenden dolayı iptal edilmiş olabilir. Bu nedenleri belli başlıları; Kullanıcının emri iptal etmesi Teminat yetersizliği dolayısıyla sistemin emirleri iptal etmesi Koruma emirleri için, bağlı olduğu pozisyonun kapatılması sonucunda sistem tarafından emirlerin iptal edilmesi Girilen emirlerin limit tanımları dışında olması sebebiyle sistem tarafından iptal edilmesi Emirlerin geçerlilik sürelerinin dolması sebebiyle sistem tarafından iptal edilmesi İlgili para çiftinde kotasyon bulunmaması nedeniyle iptal edilmesi

11 Mesajlar İşlem ekranına giriş yapıldığında kurum tarafından iletilmiş mesajlar ya da yorumların olduğuna dair bir hatırlatma ekranı açılır. Mesajları okumak için mesajlar ekranına geçilebilir. İletilen mesajlar hesapla ilgili mesajlar, önemli piyasa mesajları, öneriler ya da yorumlar olabilir.

12 2.16 FX Emir Ekranları FX Emir Ekran Ayarları Osmanlı Menkul FX Trader iphone uygulamasında FX piyasasına özgü emir ayarlar aşağıdaki ayarlar ekranından yapılabilir. Ayarlarla ilgili açıklamalar aşağıdaki ekran görüntüsünde incelenebilir.

13 Piyasa Fiyatlı Emir Ekran Özellikleri: Piyasa fiyatından gönderilen emirler piyasa fiyatlı emir olarak adlandırılır. Piyasa fiyatından gönderilen emirler beklemeden gerçekleşecektir. Piyasa fiyatından iletilen bir emire Kar Al ve Zarar Durdur seviyeleri girilebilir. Piyasa Fiyatından: Emrin piyasadaki aktif fiyattan iletileceğini ifade eder. Aktif Fiyat (Sapmaya izin verme): Aktif fiyattan farklı bir fiyattan emrin gerçekleştirilmeyeceğini ifade eder. Aktif Fiyat (Sapmaya izin ver): Aktif fiyattan belirtilen pips değeri kadar sapmaya izin verir. Zarar Durdur: Alınacak pozisyonun zarara geçmesi durumunda ilgili para çifti için pozisyonun zararı durdurma fiyat seviyesidir. Kar Al: Alınacak pozisyonun kara geçmesi durumunda ilgili para çifti için pozisyonun kar alıp pozisyonu kapatma fiyat seviyesidir. Emir Tipi: Piyasa, Limit ya da Stop emri olabilir. Piyasa emri aşağıdaki şekilde oluşturulacaktır. Öncelikle işlem yapılacak para çifti seçilir, sonrasında miktar, emrin tipi, geçerlilik süresi bilgileri girilir.

14 Emir bilgileri tamamlandıktan sonra onay aşaması için aşağıdaki ekrandan emir onay verililir ve piyasaya iletilir. Bu aşamadan sorna gerçekleşen emirler sadece gerçekleşen emirler sekmesinde izlenebilecektir Limit Fiyatlı Emir Limit fiyatlı emir ekranı aşağıdaki gibi görünecektir. Limit fiyatlı emirde kullanıcı işlem yapmak istediği fiyatı ve emrin hangi tarihe kadar geçerli olacağını belirtebilir. Limit fiyat olarak girilecek fiyat, işlem yönü alış ise piyasa fiyatının altında, satış ise piyasa fiyatının üzerinde olmalıdır. Limit fiyatlı emire Kar Al ve Zarar Durdur seviyeleri girilebilir. Limit fiyatlı emirde emrin gerçekleşmediği durumlarda açık emir üzerinde de Kar Al ve Zarar Durdur seviyeleri girilebilir. Zarar Durdur: Alınacak pozisyonun zarara geçmesi durumunda ilgili para çifti için pozisyonun zararı durdurma fiyat seviyesidir. Kar Al: Alınacak pozisyonun kara geçmesi durumunda ilgili para çifti için pozisyonun kar alıp pozisyonu kapatma fiyat seviyesidir. Limit fiyatlı bir emirde, emir hemen gerçekleşmeyebilir bu nedenle, iletilen emir öncelikle Açık/Bekliyor statüsündedir ve bekleyen emirler sekmesinde izlenebilir. Limit fiyatın piyasa fiyatıyla eşleşmesi durumunda emir gerçekleşecektir.

15 Emir Düzeltme ve İptal: Bekleyen emirler iptal edilebilir ya da düzeltilebilir. Emir detay ekranı ya da Bekleyen emirler ekranında İptal Et veya Düzelt seçenekleri seçilerek emir iptal edilebilir ya da düzeltilebilir. Onay işlemi sonrasında emir üzerinde istenilen düzeltme işlemi yapılacaktır. Emir Düzeltme seçeneği seçildiğinde aşağıdaki detay bilgi ekranı görünecektir. Emir düzeltmeleri bu ekranda yapıldıktan sonra tekrar piyasaya gönderilebilir.

16 Pozisyon Üzerinde Kar/Zarar Seviyeleri Belirleme: Açık bir pozisyon üzerinde Kar/Zarar seviyeleri ya da tutarı belirlemek mümkündür. Pozisyon Detayı - Seçenekler ekranında Kar Al ya da Zarar Durdur seçeneği seçilerek seviye ya da tutar bilgileri girilebilir Pozisyon Kapama: Gerçekleşen bir emir aynı zamanda bir pozisyon oluşturur. Pozisyon yeni bir emir verilerek kapatılamaz, bu nedenle pozisyon kapatma işlemi yapılarak kapatılması gerekir. Pozisyonlar ekranı seçenekler aşanında Pozisyon Kapat seçeneği seçilerek ilgili pozisyon kapatılabilir.

17 Parçalı Pozisyon Kapatma: Bir pozisyon farklı miktar ve fiyattan kapatılmak isteniyorsa Parçalı Pozisyon Kapat seçeneği seçilerek kapatılmalıdır. Pozisyonu parçalı kapatmak için Parçalı Pozisyon Kapat seçeneği seçilir, kapatılmak istenen miktar girilir ve Tamam butonuna basılır. Onay sonrası istenilen miktarda pozisyon kapatılacaktır.

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Kullanıcı Kılavuzu FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Foreks (forex), döviz değişimi anlamına gelen foreign exchange kelimelerinin kısaltmasıdır. Foreks piyasası, bir ülke para birimini satıp; başka bir ülke

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU

ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU 1. Şifre Oluşturma İşlemi 2. Online Borsa Erişim 3. Online Borsa Uygulamasında Portföy e Bağlantı 4. Portföy Bilgileri Görüntüleme 5. Emir İletimi 6. Hazır Emirler

Detaylı

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan Pencerelerden, BİST Seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU Değerli internet şube müşterimiz, internet şubemize giriş yaptığınızda otomatik olarak hesabınıza ait portföy durumunun görüntülendiği

Detaylı

ZiraatFX MT5 Platformu nda Zararı Durdur (S/L) ve Kar-Al (T/P) Seviyeleri Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ZiraatFX MT5 Platformu nda Zararı Durdur (S/L) ve Kar-Al (T/P) Seviyeleri Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ZiraatFX MT5 Platformu nda Zararı Durdur (S/L) ve Kar-Al (T/P) Seviyeleri Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1. ZiraatFX MT5 Platformu nda aynı parite için aynı anda hem uzun hem de kısa pozisyon taşımak

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın. KURULUM YÜKLEME VE SİSTEM GİRİŞ TradeAll ile Forex, Futures, CFD, Hisse Senedi ve EFT gibi tüm yatırım işlemlerinizi tek bir platform üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak gerçekleştirmek mümkün!

Detaylı

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Page 1 of 13 İçindekiler 1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulumu ve Platforma Giriş... 3 1.1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulması...3 1.2.) Ata Foreks Trader

Detaylı

İMKB Hisse Senetleri Piyasası İşlem Yöntemleri ve Piyasa Yapıcılık Sistemi

İMKB Hisse Senetleri Piyasası İşlem Yöntemleri ve Piyasa Yapıcılık Sistemi İMKB Hisse Senetleri Piyasası İşlem Yöntemleri ve Piyasa Yapıcılık Sistemi www.imkb.gov.tr İçindekiler Önsöz 1 İMKB Hisse Senetleri Piyasası nda Uygulanan İşlem Yöntemleri 2 Öncelik Kuralları 3 Sürekli

Detaylı

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi :

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi : Aşağıdaki dokümanda bahis konusu olan Şirket / Kurum, Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. yi, Şube ise Anadolu Yatırım Şubeleri ni ifade etmektedir. 1. AMAÇ Bu doküman, Kurumun internet sitesinde gerçekleştirilecek

Detaylı

Bir menkul kıymetin, ilgili olduğu pazarda, işlemlerinin başlatıldığı an ile bitirildiği an arasında geçen süre Seans olarak adlandırılır.

Bir menkul kıymetin, ilgili olduğu pazarda, işlemlerinin başlatıldığı an ile bitirildiği an arasında geçen süre Seans olarak adlandırılır. 13. İMKB HİSSE SENETLERİ PİYASALARI 13.1 Hisse Senetleri Piyasası nın İşleyişi İle İlgili Tanımlar 13.1.1 Seans Kavramı Bir menkul kıymetin, ilgili olduğu pazarda, işlemlerinin başlatıldığı an ile bitirildiği

Detaylı

Tek Fiyat İşlem Yöntemi Nedir?

Tek Fiyat İşlem Yöntemi Nedir? Tek Fiyat İşlem Yöntemi Nedir? Tek fiyat yöntemi, belirli bir zaman dilimi boyunca emirlerin eşleştirme yapılmaksızın İMKB Hisse Senetleri Piyasası Alım-Satım Sistemine kabul edilip, bu süre sonunda en

Detaylı

Finansonline FX Kullanım Klavuzu

Finansonline FX Kullanım Klavuzu Finansonline FX - Bize Ulaşın 0212 336 72 72 Forex piyasalarda işlem ve her türlü sorularınız için: fx@finansinvest.com Finansonline FX Kullanım Klavuzu 1. Finansonline FX Kurulumu Finansonline FX setup

Detaylı

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Nasıl Đşlem Yapılır? Vadeli Đşlem Alım-Satımı Giriş Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Đlgili işlem fonksiyonları

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ekim 2014 Önemli Uyarı: Bu doküman Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) tarafından sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu dokümanda yer alan

Detaylı

T. C. KAMU İHALE KURUMU

T. C. KAMU İHALE KURUMU T. C. KAMU İHALE KURUMU Elektronik İhale Dairesi ELEKTRONİK KAMU ALIMLARI PLATFORMU Sözleşme Fesih İşlemleri, İş Artışı (+), İş Eksilişi (-), Fiyat Farkı (+ / -) İşlemleri ve Bir Bakışta Sözleşme Ekranı

Detaylı

FOREX TEMEL KAVRAMLAR

FOREX TEMEL KAVRAMLAR FOREX TEMEL KAVRAMLAR Kaldıraç: Kaldıraç yatırımcının parasının belli bir katına kadar işlem yapabilmesini sağlayan araçtır. Türkiye de Forex piyasasında, SPK tarafından düzenlenmiş bu oran maksimum 1:100

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MUHASEBE FİNASMAN FİNANSAL İŞLEMLER

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MUHASEBE FİNASMAN FİNANSAL İŞLEMLER T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MUHASEBE FİNASMAN FİNANSAL İŞLEMLER ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Lisansı Eğitimi

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Lisansı Eğitimi HİSSE SENEDİ PİYASALARI Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Lisansı Eğitimi EKİM 2012 1 Bu notlar, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği () tarafından SPK Lisanslama Sınavlarına referans

Detaylı

STANDART EMİR GİRİŞİ PENCERESİ (ORDER TICKET)

STANDART EMİR GİRİŞİ PENCERESİ (ORDER TICKET) STANDART EMİR GİRİŞİ PENCERESİ (ORDER TICKET) Bu pencerenin 4 temel işlevi vardır. I. Yeni emir girişi II. Emir düzeltme işlemi III. Toplu emir düzeltme işlemi IV. Zincir emir ekleme işlemi I.Yeni Emir

Detaylı

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması Apple IOS kullanıcıları AppStore üzerinden, Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları Google Play üzerinden Directfn ideal Cep uygulamasını cihazlarına indirip

Detaylı

LKS2. Kredi Kartı Uygulamaları

LKS2. Kredi Kartı Uygulamaları LKS2 Kredi Kartı Uygulamaları LOGO Kasım 2006 İçindekiler LKS2 Kredi Kartı Uygulamalarında kullanılan parametreler... 3 Banka Hesabı Kayıt Türleri... 3 Geri Ödeme Planları... 4 Geri Ödeme Plan Bilgileri...

Detaylı

VİOP SİMÜLASYONU KULLANICI REHBERİ

VİOP SİMÜLASYONU KULLANICI REHBERİ VİOP SİMÜLASYONU KULLANICI REHBERİ İÇİNDEKİLER 1) OYUNA KAYIT... 3 2) SİSTEME GİRİŞ... 4 3) MENÜLER HAKKINDA... 3).1) Giriş... 4 4 3).1).1) Sözleşme Listesi... 5 3).1).2) Grafiksel Veriler... 7 3).2) Emirler...

Detaylı

Bordro LOGO Kasım 2011

Bordro LOGO Kasım 2011 Bordro LOGO Kasım 2011 içindekiler Bordro... 5 Hesap Şablonları... 6 Şablon Tanımları... 7 Puantaj Öndeğerleri... 11 Öndeğer Tanımları... 12 Öndeğer Tanım ve Fonksiyonları... 13 Geçerli olacak parametre

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRONİK FON ALIM SATIM PLATFORMU UYGULAMA ESASLARI

TÜRKİYE ELEKTRONİK FON ALIM SATIM PLATFORMU UYGULAMA ESASLARI TÜRKİYE ELEKTRONİK FON ALIM SATIM PLATFORMU UYGULAMA ESASLARI Sayfa 1/19 İÇİNDEKİLER BİRİNCİ BÖLÜM... 4 Amaç, Konu, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar... 4 MADDE 1- Amaç ve Konu... 4 MADDE 2- Dayanak...

Detaylı

[X] Fusion Standard. [ ] EntegreW3 [X] 3.0.2. [X] Set. [X] DBUPDATE Programının Çalıştırılması. [X] İlgili Program Seçeneklerine Hak Tanımlanması

[X] Fusion Standard. [ ] EntegreW3 [X] 3.0.2. [X] Set. [X] DBUPDATE Programının Çalıştırılması. [X] İlgili Program Seçeneklerine Hak Tanımlanması ESNEK YAPILANDIRMA Amaç ve Fayda Bu uygulama ile, stokların sahip oldukları özellikler bazında, ayrı kartlar yerine tek bir kartta takibinin yapılabilmesi amaçlanmıştır. Böylece hareket girişlerinde, reçetelerde

Detaylı