İÇİNDEKİLER.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr"

Transkript

1 ,

2 İÇİNDEKİLER Standart Özellikler... 3 Yönetici Konsolu... 3 Kullanım Kolaylıkları... 3 Sihirbazlar...5 Alternatifli Anamenü... 5 Arayüz Uyarlama... 5 Grup Şirketi... 5 Tedarikçi Performans İzleme... 6 Tamamlanmamış Kayıt Özelliği... 6 Kredi Kartı...6 Parçalı Tahsilatlar... 7 E-Beyanname... 7 Banka Kredisi Takibi... 8 Teminat Yönetimi... 8 Raporlar... 8 WebMaster Görev Zamanlayıcı Satış Konsolu GOGARANTİ Modüllerdeki Yenilikler Navigator Sabit Kıymet LOGO Connect Firmalar Arası Data Aktarımı GO ve IBM POS Genius Modüler özelliklerin kullandığınız ürüne göre standart pakete dahil olup olmadığı konusunda lütfen yetkili iş ortağınızdan bilgi alınız. Bu doküman tanıtım amaçlı hazırlanmış olup, LOGO özelliklere ait paket içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar.

3 Standart Özellikler Yönetici Konsolu GO ile kontrol Sizde olacak! GO Yönetici Konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki kasa durumu, çekler senetler, gün, hafta, ay ve hepsi seçenekli açık hesap, çekli, senetli ödemeler ve tüm tahsilatlar, herhangi bir rapora gerek kalmadan konsoldan izlenebilir. Aynı zamanda, konsolu alt bölümünde ençok satılan 5 ürün, ençok ciro yapılan ilk 5 cari hesap grafiksel olarak gösterilir. Kullanım Kolaylıkları Kullanmadığınız kolonları saklayın, kullanacağınız zaman tekrar çağırın. GO yu kendinize göre özelleştirin! Değişik kullanım şekillerine göre tasarlanmış olan GO da, fiş ve kart listelerinde birçok kolon bulunuyor. Kullanıcı seçimli Kolon Gizle/Göster özelliği sayesinde, sadece kullanacağınız kolonların görünmesini sağlayabilir GO yu kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

4 Sürekli aynı işlemleri tekrar tekrar yapmayın GO ile örnek kayıt niteliğinde şablonlar oluşturun, bu şablonları kullanarak, örneğin sürekli kestiğiniz bir faturayı en kısa zamanda ve kullanımdan doğabilecek hataları da önleyerek kolayca kaydedin. Örnek kayıtlı alış/satış sipariş, irsaliye ve faturaların yanı sıra muhasebe fişleri de oluşturabilirsiniz. En hızlı kayıt ekleme GO da! GO otomatik kayıt ekleme özelliği, hızlı fiş girişi yapmak isteyen firmalar için geliştirildi. Bu özellik devreye alındığında, kaydedilen fişin ardından bir sonraki numaralı diğer fiş otomatik olarak açılarak, kolay ve seri bilgi girişi sağlanmaktadır. Alış Faturası üzerinden doğrudan satış faturası oluşturun Bir müşteriye özel satınalma yaptınız ve gelen faturayı doğrudan o müşteriye fatura edeceksiniz. O zaman GO işinizi kolaylaştırsın ve size alım faturanız üzerinden satış faturası oluştursun. Kart listeleri üzerinden tüm işlemler GO size kart ve fiş listelerinden işlem yapma imkanı tanıyor. Bu sayede, örneğin müşteri listesi üzerinden doğrudan kayıdın üstüne gelip o müşteriye fatura kesebilir ya da tahsilat yapabilirsiniz. GO size Cari Hesap Ve Malzeme Tanımları Üzerinden raporlara ulaşım olanağı da sağlamaktadır.

5 Sihirbazlar Bırakın sizi onlar yönlendirsin Kurulum sihirbazı ile; firma, dönem, ambar, kullanıcı, terminaller sizin tarafınızdan seçilecek kurulum aşaması dikkate alınarak oluşturulur. Stok ve cari hesap kartlarımızı nasıl oluşturacağız? Sihirbazlar ile ayrıca malzemelerinizi, müşteri ve tedarikçi kayıtlarınızı istediğiniz özelliklere uygun olarak kolayca oluşturabilirsiniz. Sihirbaz, size malzeme ve cari hesap için girmeniz gereken temel bilgileri adım adım gösterecektir. Alternatifli Anamenü GO ile iş yapmak çok zevkli GO da kullanım alışkanlıklarını düşünerek farklı anamenü seçenekleri hazırladık. Üründe kullanıcı seçimine özel farklı erişim ağacı bulunan 2 adet menü seçeneği yer almaktadır. Tema kullanımı GO içinde bulunan, kullanıcısına göre özelleştirilebilen, değişik renklerde 23 adet Tema ile daha zevkli çalışma imkanı sağlamaktadır. Arayüz Uyarlama Değiştirin, ekleyin, sıralayın... Arayüz Uyarlama ile artık işiniz daha kolay! GO Arayüz Uyarlama ile; Malzeme ve Cari hesap kartları arayüzünü dilediğiniz şekilde değiştirebilir, yeni alanlar ekleyebilir, bu alanların browser da listelenmesini sağlayabilir, bu alanlara göre sıralama, arama bulma fonksiyonları ekleyebilirsiniz. Grup Şirketi Zincir mağazalar ile çalışıyorsanız GO ile borç alacak takibi yapmak çok pratik GO da tanımı yapılan cari hesap kartının, hiyerarşik yapı içerisinde hangi kademede yer alacağı ve hangi özellikleri taşıyacağı belirlenebilir. Grup şirketi türündeki cari hesap kartları yeni eklenen bir tür olup, bu karta bağlı olan tüm cari hesap kartları da grup cari kartı güncellendiğin de güncellenecektir. Cari Hesap Kartlarında Hiyerarşik Yapı özelliği sayesinde, firmaların çalıştığı müşteri ve tedarikçi firmalar ile borç/alacak ilişkisi içinde olduğu diğer firmalar düzenli olarak izlenip, çok seviyeli bir yapıda takip edilebilir. Hiyerarşik yapı özelliği ile mağaza zinciri gibi sistemlerin bakiyesini, ister mağaza bazında ister merkezi toplam bazında takip edebilirsiniz. Ayrıca hem grup şirketi hem ona bağlı cari tanımları için detaylı raporlama yapabilir.

6 Tedarikçi Performans İzleme Tedarikçilerinizin performanslarını ölçerek satış ve satınalma süreçlerinizi optimum seviyeye getirin. Satınalma ve satışa ait hedeflerinizi en iyi şekilde belirlemeniz için ihtiyacınız olan planlamayı, GO da müşteri tedarikçi ilişkisini doğru şekilde analiz ederek sağlayabilirsiniz. Ürünün sizlere sunduğu güncel değerlendirme kriter seçenekleri (zaman, fiyat, miktar, kalite, satınalma yöntemi) vasıtasıyla tedarikçilerinizin teslimat performansını, fiyat performansını ve de kalite performansını değerlendirebilirsiniz ve puanlayabilirsiniz. Tamamlanmamış Kayıt Özelliği GO ile asla veri kaybına uğramayacaksınız GO da işlem yaparken herhangi bir nedenle (elektrik kesilmesi, donanım sorunları vb. ) çalışmanız kesintiye uğrasa bile çalışmakta olduğunuz kayıt taslak olarak kaydedilir. Kayıtlara tekrar ulaşılarak kaydetmek, gerektiğinde silmek mümkündür. Bu özelliği ile GO da veri girişini artık daha güvenle yapabilirsiniz. Kredi Kartı Kredi Kartı ile satışlarınız, banka geri ödemeleriniz... Hepsi GO nun kontrolünde! GO nun standart bir özelliği olan kredi kartı özelliği ile; kredi kartı ile satış yapabilir, tahsilat ve banka geri ödemelerinizi kolaylıkla izleyebilirsiniz. Tüm kredi kartı hesapları için ayrı ayrı banka ve puan komisyonları tanımlayabilir, geri ödeme planları oluşturabilirsiniz. Hangi bankadan ne zaman ve ne miktarda geri ödemenizin geleceğini doğru şekilde takip edebilir, nakit akışınızı sağlıklı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Slipleri otomatik olarak topluca ya da elle girerek tahsil edildi yapabilirsiniz. İşlemler, ilgili hesaplarda otomatik olarak muhasebeleşerek size zaman kazandırır.

7 Parçalı Tahsilatlar GO ile tahsilatları parçalayın Bu özellik sayesinde, müşteriler tarafından verilen siparişler GO da ödeme bilgileri ile birlikte kaydedilmekte ve satış işlemleri sipariş aşamasından itibaren izlenebilmektedir. Böylece firmalar düzenledikleri ön ödemeli kampanyalarda, müşterilerine yaptıkları satışları teslim süreleri yanında ödeme ve tahsilat bilgileriyle birlikte izleyebilirler. Ödeme hareketlerinin, siparişlerin alındığı andan itibaren oluşturulabilmesi özelliği sayesinde, gerçekleştirilen satışa ait ödemelerin ne şekilde ve hangi ödeme araçları ile yapılacağı izlenerek raporlanabilir. Siparişlere ödeme planının bağlanması ve bu plan doğrultusunda ödeme hareketlerinin oluşturulması ön ödemeli kampanya ve taksitli satışların otomasyonunda en önemli özelliklerden bir tanesidir. E-Beyanname KDV Beyannamelerinizi ve Kurumlar Geçici Vergi Beyannamesini artık GO içerisinden hazırlayın. KDV1, KDV2, KDV 9015, FormBa, FormBs ve Kurumlar Geçici Vergi Beyannamesini program içinden tanımlayabilirsiniz. Üstelik hazırlamış olduğunuz dosya XML formatına çevirerek BDP (Beyanname Denetleme Programı) ile entegre hale getirilebiliyor.

8 Banka Kredisi Takibi GO nun banka kredi takip özelliği, bankalardan aldığınız ticari kredileri etkin biçimde izlemenizi sağlayan bir araçtır. Banka kredi takip özelliğini kullanarak hem teminat karşılığında, hem de teminatsız olarak aldığınız nakdi kredilerin takibini yapabilirsiniz. Kredi geri ödemesi, bakiye ve kalan borç durumunuzu her an güncel olarak görebilirsiniz. Kredilerinizi sisteminize tanımladıktan sonra her krediye geri ödeme planı bağlayarak nakit akışınızı en sağlıklı biçimde takip edebilirsiniz. Kredi geri ödemelerinizi yine sistem üzerinden gerçekleştirebilir ve raporlar üzerinden kredi hareketlerinizi izleyebilrisiniz. Teminat Yönetimi Teminatımız, Ticari Hayatınız! GO Teminat yönetimi; alınan ve verilen nakit, teminat mektubu, çek, senet, ipotek, hisse senedi, bono, tahvil vb. teminatların takibini yapar. Alınan ya da verilen teminatların risk çarpanları belirlenerek teminatların yapılacak işlemlerdeki limitlere etkisi değiştirilebilir. Hangi işlemlerin teminat limitleriyle kontrol edileceği parametrelerden seçilebilir. Ayrıca işlem bazında da teminat kontrolü yapılıp yapılmayacağı kontrol edilebilir. Raporlar Yerinde ve doğru kararlar için, GO raporlama araçları yanınızda! GO tablo raporları ile sanki MS Excel de çalışıyormuşsunuz gibi istediğiniz rapor tasarımını kolayca yapabilir, bu tasarımı kaydederek tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Kaydettiğiniz raporu bir daha aldığınızda, güncel bilgiler otomatik olarak karşınıza gelir. GO tablo raporları sayesinde raporlarınızı bir tabloda filtrelendirebilirsiniz. Kolonların sırasını değiştirebilir, kolonlara göre gruplayabilir, grup toplamları alabilirsiniz. Rapor çıktısı üzerinde tüm düzenlemelerinizi yaptıktan sonra, ekranda gördüğünüz haliyle yazıcıya gönderebilir, Excel, HTML ya da XML dosyaları oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri herhangi bir dizayn aracı ve uzmanlığı bilgisine gerek duymadan, ekranda listelenen bilgi üzerinde kolayca yapılabilir.

9 Rutin olarak aldığınız raporları her seferinde tekrar dizayn etmeyin, Raporlarım altına kaydedin ve istediğiniz an ulaşın! Çoğu işletmede özel tasarımları olan, sıkça alınan raporlar vardır. GO size iki yüzün üzerinde hazır rapor sunar. Sık kullandığınız ve özelleştirdiğiniz raporları menüler arasında dolaşmadan, seçeceğiniz rapor ünitesi, tasarımı ve filtre seçenekleri ile birlikte kendi vermiş olduğunuz bir isimle kaydedebilir ve kolayca çağırabilirsiniz. Pivot Tablo ile etkin kararlar, kolay analizler Pivot Tablo sürükle bırak özelliği satır ve sütunlara yerleştireceğiniz sınırsız sayıda veriye göre rapor almanızı ve aldığınız rapor kriterlerini değiştirerek elinizdeki bilgiyi farklı açılardan analiz etmenizi sağlar. Firmanızın anlık durumunu analiz etmek, eski durumunuzla karşılaştırmak ve en doğru kararı almak için saniyeler sizin için yeterli olacaktır. Raporlarınızın içerisinde yer alan yüzlerce belki de binlerce bilgiyi, istediğiniz boyutlarda, görmek istediğiniz biçimde yerleştirip, analizlerinizi daha etkin biçimde yapabilirsiniz.

10 Raporunuzdaki kayıtların detaylarını programa dönmeden tek tuş ile kolayca inceleyin! Drill down özelliği ile herhangi bir raporda satır üzerinden tek tuşla ilgili kayıt veya fişe ulaşabilir, kayıt detaylarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Örneğin; cari hesap ekstresi, fiş dökümü, malzeme ekstresi gibi raporlarda listelenen bir satıra tıkladığınızda ilgili cari hesap fişi veya malzeme fişine ulaşabilirsiniz. Böylece ilgili kaydın detayını görmek için ayrıca başka bir menüye gidip inceleme yapmanıza gerek kalmaz. Drill down, özellikle muhasebecilerin operasyonel işlemlerinde büyük kolaylık sağlar. Verilerinizi incelemek istediğiniz en ince ayrıntıya kadar detaylandırın! Rapor alırken analiz etmeniz gereken özel kodlar mı var? Örneğin; cari hesap ünvanı A dan Z ye kadar olan kayıtları listeleyebilirken, ünvanı D ile başlayanları listeden çıkarabilirsiniz. Hatta sadece A, B ve Y ile başlayanları listeleyebilirsiniz. Böylece sadece görmek istediğiniz verilerle çalışma imkanı bulabilirsiniz. WebMaster GO WebMaster, firmanızı dünyaya açsın GO Webmaster ile 5 dakikada, GO ile tam entegre çalışan kurumsal web sayfanızı oluşturabilirsiniz.

11 Hiçbir ek ücret gerektirmeyen ve GO nun standart bir fonksiyonu olan GO Webmaster, GO da kayıtlı firma tanımlarınızı, ürün bilgilerinizi ve finansal tablolarınızı hazırlayacağınız web sitesine aktarmanızı sağlar. Hazır tasarımlardan birini seçerek oluşturacağınız web sitenize; firmanız ile ilgili bilgileri, duyurularınızı, kampanyalarınızı ve referanslarınızı yerleştirebilir, web dünyasında yerinizi kolaylıkla alabilirsiniz. GO Webmaster ile, içerisinde yer alacağınız Logo nun portali un birçok avantajından yararlanabilir ve işlerinizi geliştirebilirsiniz.

12 Görev Zamanlayıcı Planlayın. Görev yöneticisi sizin yerinize takip edip gerçekleştirsin! GO nun standart bir özelliği olan Görev Zamanlayıcı; tanımladığınız ardışık görevleri sıralı bir şekilde seçerek takvime bağlayabilen, takvime bağlanan görev tanımlarını belirtilen zamanda otomatik olarak çalıştırabilen bir araçtır. Dönemsel, günlük veya bir haftalık süreyle devamlı yaptığınız işlemleri de Görev Zamanlayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Görev Zamanlayıcı üzerinde; tüm görev sırasını tanımlayabilir, her noktada işlemlerin başlaması ve tamamlanması durumunda uyarı verilmesini sağlayabilir, görevin tamamlanmasıyla birlikte bütün sonuçların ilgiliye mail veya SMS ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bütün işlemlerle ilgili log bilgilerini, tarihçeleri, toplam sonuçlanma sürelerini görebilirsiniz. Görev Zamanlayıcının sağladığı faydalardan biri de Hatırlatma özelliğidir. Yapmanız gereken işleri Görev Zamanlayıcıya tanımlayarak zamanında sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Görev Zamanlayıcı sayesinde firma içinde mesajlaşabilirsiniz.

13 Satış Konsolu 2 Mağazacılık sektöründeki hızınızı arttırın Go Shop Manager ile entegre çalışan bu ürün, fonksiyonel ve dinamik arayüzü ile emrinizde! Mağazada veya sahada çalışan satış görevlilerinizin satış bilgilerini hızlı ve kolay girebilmeleri ve veri girişindeki yanlışlıkları en aza indirgeyerek mağazacılığınızı daha efektif hale getirebilirsiniz. Ayrıca, mağazacılık için gerekli olan birçok fonksiyonu yeni arayüzde uygulayabilirsiniz. Örneğin; Fatura kesilecek ürünü ister barkod ile okutarak ister seri numarasını girerek seçebilirsiniz. Satılan ürün kampanya kapsamında veya indirimli ise koşulları otomatik olarak uygulayabilirsiniz. Satılan malın sevkiyatını izleyebilir, siparişi ve ödemesi alınan ürünün irsaliyesini oluşturabilirsiniz. Tahsil etmiş olduğunuz ödemeleri takip edebilirsiniz. Ödemenin taksit tutarından farklı olması durumunda kalan borcun ne şekilde ödeneceğini belirleyebilirsiniz. Satılan malın müşteri tarafından iade edilmesi durumunda, gerekli işlemleri yapabilirsiniz. GOGARANTİ Bankacılık işlemlerinizi basitleştirin. GOGaranti ile GO içinden Garanti Bankasına online erişiminizi sağlayan veilgili işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan kullanıcı dostu bir masaüstü uygulaması. Yapmanız gereken şey son derece pratik! GO açıldıktan sonra ekrana gelen login ekranına bilgilerinizi girin ve Giriş butonuna tıklayın. Sonrasında GOGaranti GO işbirliğinin sizlere sunduğu 4 temel özellikten bankanız ve yetkili LOGO iş ortağınız ile görüşerek dilediğiniz gibi faydalanın.

14 Hesaplar özelliği, kullanıcılarınızın yetkisi dahilindeki hesapları listelemesini sağlar. Kullanıcı diler ise hesap ektresi alabilir, diler ise borç alacak hareketini inceleyebilir veya hesap kartonu görüntüleyebilir. Ödemeler özelliği ile ödemelerinizi vade tarihlerini takip altına alırsınız. Tek bir dokunuşla ödemelerinize ait döküm ekranınıza gelir. Çek - Senet, kullanıcıların yetkileri dahilindeki hesaplara ait vadeli ödeme çeklerinizi, ödeme senetlerinizi, tahsil edeceğiniz çek ve senet işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz ve detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatırlat özelliği ile ödeme talimatlarınıza ilişkin zamanlamanızı hep aklınızda tutabilirsiniz. Hesap hareketlerindeki değişikliklerden haberdar olabilirsiniz ya da Garanti Banka sından gelen hatırlatmaları anlık izleyebilirsiniz! Ayrıca gerçek zamanlı veri alış verişine bağlı olarak GOGaranti ile GO nun farklı bankacılık hizmetlerinden istifade edebilirsiniz. DTS Toplu Havale Oluşturma Maaş Ödemeleri YP Transferleri POS Mutabakatı Elektronik Hesap Özeti GO Garanti den faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için yetkili iş ortağınıza danışmayı unutmayınız.

15 Modüllerdeki Yenilikler Navigator 2 Artık Excel üzerindeki raporlarınız artık daha pratik, daha yenilikçi ve daha hızlı! Logo nun en akıllı raporlama aracı Navigator yenilendi! Üstelik MS Excel 2007 kullanıyorsanız Navigator2 nin sizin için sunduğu yeniliklerden daha çok faydalanabilirsiniz. Yeni Navigator2 filtreleme sihirbazı raporlarınız için gereken kriterleri tek ekranda seçmenizi sağlar. Raporlama yaparken programdan almak istediğiniz verileri, görüntülemek istediğiniz sonuçları ve para birimi gibi bilgileri Navigator2 sihirbazından kolaylıkla seçebilirsiniz, bu sayede sadece tek ekranda bütün rapor verilerinizi belirleyebilirsiniz. Navigator2 sayesinde artık rapor kriterlerinizi belirlerken verilerin kodlarını bilmenize ya da yardım dokümanları kullanarak vakit kaybetmenize gerek kalmıyor. Yeni Navigator2 Liste Fonksiyonları sayesinde tek hücreye fonksiyon girerek, MS Excel deki çalışma sayfanızda belirlediğiniz alanlara o fonksiyonun gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede raporlarınızı listeler halinde kolaylıkla alabilirsiniz. Office 2007 kullanıyorsanız Navigator2 ile liste fonksiyonlarını çok daha hızlı kullanarak, listelenecek verilere anında ulaşabilirsiniz. Yeni arayüz sayesinde raporlama yapmak sizin için artık daha keyifli olacak. Sabit Kıymet GO ile duran varlıklarınız daha detaylı. Sabit kıymetleriniz üzerine sonradan yapılan giderleri sistemde tanıtabilirsiniz. Vergi usul kanununa kapsamında oluşturulmuş olan, Ömür uzatıcı ve fonksiyon arttırıcı özellikleriyle GO da sabit kıymet modülünüzü daha efektif kullanabileceksiniz.

16 LOGO Connect Logo Connect, sizin için en ideal, hızlı ve uygun maliyetli çözümü sunuyor. GO da tuttuğunuz kayıtlarınızı (fatura, irsaliye, sipariş, cari tanımlar, malzeme tanımları) elektronik ortamda iş ortaklarınız ile en güvenli yoldan paylaşmanızı sağlayarak sizi faks ve telefondan kurtarır. Bunun için yapmanız gereken tek şey Logo Connect B2B hizmetleri nden faydalanmak ve iletişimde size uygun olan veri transfer metodunu seçmek olacak. Sonrasındaki gönderim ve alım işlemlerini dilerseniz 24 saat kesintisiz gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik ekstra bir donanım maliyetine girmenize gerek yok! Logo Connect ile bankacılık işlemlerinde güvenli elektronik veri transferini sağlayın. Türkiye nin en köklü bankaları ile GO daki sisteminizin online ve entegre olarak çalışmasını ister miydiniz? O halde Logo Connect Banka ile çek senet, ödeme, havale, fatura gibi işlemlerinizi elektronik ortamda karşılıklı olarak paylaşabilirsiniz. LogoConnect Excel Plug-in Özelliği ile Microsoft Excel ile entegre bir yapıya kavuşun. LogoConnect Excel Plug-in sayesinde tedarikçileriniz ile veri iletişimi sağlamanız artık çok kolay. Excel den GO ya veri aktarmak suretiyle, Merkez ve tedarikçilerden oluşan bir eko sistemde hızlı bir döngü yaratabilirsiniz. Çalıştığınız tedarikçi sayısına göre size uygun LogoConnect Excel Plug-in paketlerinden birini seçip tedarikçilerinize dağıtarak, hem sisteminizi standart hale getirebilir, hem iş gücünüzden tasarruf eder, hem de iletişim (fax, telefon, mesaj...) hatalarından kurtulabilirsiniz. Merkezdeki LOGO Kullanıcıları LogoConnect B2B ile tedarikçilerine veri gönderebilir ve bu verilerin tedarikçileri tarafından Excel Plug-in ile kolaylıkla okunmasını sağlayabilirler. Tedarikçileriniz ile Malzeme Kartı, Sipariş, İrsaliye, Fatura ve Fiyat Listesi gibi bilgileri tek tuşla paylaşabilirsiniz. Firmalar Arası Data Aktarımı Firmalarınız arasında dilediğiniz verilerin transferini gerçekleştirin, muhasebe işlerinizin yoğunluğunu azaltın. Firmalar Arası Data Aktarımı, GO da takip edilen firmaların birbirleri arasında veri alışverişi yapabilmelerini sağlayan bir modüldür. GO üzerindeki firmalarınız arasında müşteri tedarikçi bilgilerinizi, fiyat listelerinizi, malzeme fişlerinizi, muhasebe fişlerinizi, sipariş, irsaliye ve faturalarınızı tek tuşla gönderebilir ve diğer firmada kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

17 GO ve IBM POS Genius 3 Bu İşbirliğinden faydalanın, perakende sektöründeki hedeflerinize bir adım daha yaklaşın. IBM Satış Noktası Terminalleri (SurePos 300, SurePos 500, SurePos 700 serileri) üzerinde çalışmakta olan sertifikalı yazılımı POS GENIUS 3 ile Logo GO tam entegrasyon sağlar ve satış noktalarınızda kesilen fatura, irsaliye ve fişler Logo uygulamanıza aktarır. Dilerseniz siz de cari hesap portföyünüz ile ürün portföyünüzü POS Genius ile paylaşabilirsiniz. Üstelik tüm bu aktarımları kendi belirleyeceğiniz zaman periyodu ile otomatik gerçekleştirebilirsiniz.

Bütün ihtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanmış Logo Mali Müşavir Plus ile bir adım önde olun!

Bütün ihtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanmış Logo Mali Müşavir Plus ile bir adım önde olun! Bütün ihtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanmış Logo Mali Müşavir Plus ile bir adım önde olun! LOGO MALİ MÜŞAVİR PLUS Türkiye nin uygulama yazılımları pazarının lider kuruluşu olan Logo nun Mali Müşavir lere

Detaylı

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA MODÜLÜ 1. SATIN ALMA Modülü... 9 1.1 Kartlar... 10 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.2 Satıcılar... 13 1.1.2.1 Satıcı Tanıtım Kartı... 13 Adresler:... 17 Yetkililer:... 18

Detaylı

Program içinden, program eğitim ve anlatım videolarını direkt olarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Program içinden, program eğitim ve anlatım videolarını direkt olarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Genel Kayıt Alanlarına (Hesap Plan Kodu, Cari Kart, Demirbaş, Personel, Fatura, Stok Kartı ) ait Word, Excel, PowerPoint, Microsoft ofis dosyalarını ekleyebileceğiniz gibi PDF, JPG, BMP gibi resim dosyalarının

Detaylı

1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK

1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK 1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK ANALİZ KÜBÜ (030202)... 5 1.3 STOK DEVİR HIZI SATIŞ ANALİZ

Detaylı

Tercüme Ofis Programı

Tercüme Ofis Programı Tercüme Ofis Programı Tercüme Takip, Tercüman Bilgileri, Cari, Stok,Fatura, İrsaliye, Sipariş,Teklif, Kasa,Banka, Çek, Senet, Personel, Ödeme Planı, Hızlı Satış (Barkodlu), Call Center, İş Programı, Kur

Detaylı

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım kartı (041110)... 3 1.1.3 Cari hesap adresleri (41210)...

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

Nebim V3 Ver 14.10.1. Genel. Nebim V3 Lisans. Raporlama Aracı. Genel Muhasebe. Finans Yönetimi. İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri.

Nebim V3 Ver 14.10.1. Genel. Nebim V3 Lisans. Raporlama Aracı. Genel Muhasebe. Finans Yönetimi. İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri. Nebim V3 Ver 14.10.1 Genel Nebim V3 Lisans Raporlama Aracı Genel Muhasebe Finans Yönetimi İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri Maddeler, Ürün Alım, Satım, Sevkiyat Süreçleri Perakende Satış Kampanyalar

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 HSBC Bank A.Ş. Sicil No: İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü - 268376 Ticaret Unvanı: HSBC Bank A.Ş. Şirket Merkezi: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 128 Şişli 34394/İstanbul

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

GO Plus Diğer İşlemler

GO Plus Diğer İşlemler GO Plus Diğer İşlemler LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Diğer İşlemler...5 Birim Setleri...6 Birim Bilgileri...7 Çevrim Bilgileri...8 Kullanıldığı Kartlar...9 Döviz Tablosu...10 Döviz türleri

Detaylı

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI 2011 LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI İÇİNDEKİLER TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012 TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri LOGO Kasım 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında SMS

Detaylı

Versiyon 12. 2006 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Versiyon 12. 2006 Mikro Yazılımevi A.Ş. Versiyon 12 1 İçindekiler Versiyon 12 nin ayrıcalığını yaşayın...6 1.Yeni bir yüz...7 2. Yeni Kuruluş programı ile iş akışınız çok daha hızlı......8 2.1 Programdan çıkmadan farklı firma datalarına geçiş....

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri Logo Mart 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 10 Mesaj Şablonları... 12 Toplu Mesaj Gönderimleri... 13 İş Akışlarında SMS

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU

DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU AkSoft Yazılım www.aksoftyazilim.com aksoft@aksoftyazilim.com DERSHANE OTOMASYON PROGRAMI Dershane Otomasyonu, özel dershane, okul, kurs, akademi ve etüt merkezlerinin

Detaylı

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 İŞLETME MODÜLÜ 1 İşletme... 4 1.1 Parametreler...4 1.1.1 İşletme Parametreler...5 1.1.2 Kullanım Tarihleri...6 1.1.3 Asgari Kar Grupları...7 1.1.4 Grup Tanımlamaları...7 Önemli Not!... 8 1.1.5 Aktif

Detaylı

ETA:V.8-SQL onların ihtiyaçlarına ve mali imkanlarına uygun seçenekler sunacaktır.

ETA:V.8-SQL onların ihtiyaçlarına ve mali imkanlarına uygun seçenekler sunacaktır. Türkiye'nin en popüler muhasebe programı olan ETA Versiyon 7, üstün özellikleri baz alınarak ve geliştirilerek veritabanı platformuna ETA:V.8-SQL olarak taşındı. Muhasebeciler, Mali Müşavirler, Serbest

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

Mikbüro Muhasebe Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Mikbüro Muhasebe Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 MUHASEBE MODÜLÜ 1. MUHASEBE MODÜLÜ NE GİRİŞ... 6 1.1 Hesap Planı ve Kartlar...7 1.1.1 Kartlar Yardım Tuşları...7 1.1.2 Hesap...9 1.1.2.1 Hesap Tanıtım Kartı... 9 Bunları Biliyor Musunuz?... 10 1.1.2.2

Detaylı

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Batuhan KOCAOĞLU Okan Üniversitesi Lojistik Bölümü, İstanbul,

Detaylı

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 TOPLU İŞLEMLER MODÜLÜ 1 TOPLU işlemler... 4 1.1 Firma Seçimi...4 1.2 Personel Bildirimleri...5 1.2.1 Toplu Puantaj...5 Kazanç Tablosu... 6 1.2.2 Ödeme Bordrosu...7 1.2.3 Genel Rapor Tanımlama...8 1.2.4

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.08.2014 1 1- PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı zirai tarım ilaçları satan firmalara hitap etmektedir. Zirai ilaç kayıtları, formülasyon,

Detaylı

Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO

Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO Ocak 2011 İçindekiler Dış Ticaret... 5 İthalat... 5 İthalat Operasyon Fişleri... 6 İthalat Operasyon Fişi... 8 İthalat Bilgileri... 9 Fatura Bilgileri... 12 Fatura Detay

Detaylı