1-A ARALIK. Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No: Florya/İstanbul (212)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1-A ARALIK. Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No:2 34153. Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73. www.istek.k12.tr"

Transkript

1 1-A Scuolaslow ARALIK Bilge Kağan İlkokulu Florya Asfaltı No: Florya/İstanbul (212)

2

3 Fiziksel özelliklerini fark ederek kendini tanır ve tanıtır. Duygularını fark ederek kendini tanır ve ifade eder. Neleri kolayca yapabildiğine ve neleri yapmaktan hoşlandığına karar verir.. Bir gününü nasıl geçireceğini planlar ve yaptığı plana uyar.

4 Arkadaşlarının oyunlarına katılırken onlarla oyun kurarken ve oynarken uygun davranışlarda bulunur Oyunlar sırasında kendisinin ve arkadaşlarının hata yapabileceğini kabul eder. Kullanacağı ders araç gereçlerini seçer. Kişisel bakımını sağlamak için yapabileceklerini belirler.

5 Sınıfının yerini ve sırasını bulmak için konumla ilgili temel kavramları (sağında, solunda, yanında, karşısında, önünde, arkasında, üstünde ve altında) kullanır. Okulda ve sınıfta demokrasi kültürünün gerektirdiği davranışları gözlemler. Türk Bayrağı nı ve İstiklâl Marşı nı tanır ve bunlara saygı gösterir. Arkadaşları ile benzer ve farklı yönlerini fark eder

6 Arkadaşları ile iyi ilişkiler geliştirme konusunda yapması gerekenleri sözlü olarak ifade eder. Arkadaş edinir ve arkadaşıyla ilgili duygularını ona açıklar. Beslenme saatinde temizlik ve görgü kurallarına uyar. Arkadaşlarıyla kendi eşyalarını paylaşır. Arkadaşlarına yardım eder.

7 Kış mevsiminin özelliklerini fark eder. Kış mevsiminde neler olacağı hakkında bilinçlenir. Yeni bir yılın gelişi için hazırlık yapar.

8

9

10

11

12

13

14

15 Bir çokluktan belirtilen sayı kadarını ayırır. 100 içinde ileriye doğru birer ve onar ritmik sayar. Miktarı 10 ile 20 arasında olan bir grup nesneyi, onluk ve birliklerine ayırarak gösterir, bu nesnelere karşılık gelen sayıyı rakamlarla yazar ve okur. 20 ye kadar olan bir sayıya karşılık gelen çokluğu belirler.

16 DOĞAL SAYILARLA TOPLAMA İŞLEMİ Toplamanın bir araya getirme, ekleme ve çoğaltma anlamlarını fark eder. Toplamları 20 ye kadar olan iki doğal sayının toplamını bulur, matematik cümlesini yazar ve modelle gösterir.

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31 TÜRKÇE DERSİ KAZANIMLARI u sesini kavrar ve yazar. un açık hecesini okur ve yazar. nu kapalı hecesini okur ve yazar. unutma sözcüklerindeki sesleri bitişik eğik yazı kurallarına dikkat ederek yazar. İnsan isimlerinin büyük harfle başladığını fark eder, Umut adını yazar ve okur. k sesini kavrar ve yazar. ak açık hecesini kavrar. ka kapalı hecesini okur ve yazar. kek kelimesini yazabilir. Öğrendiği sesleri, heceleri, sözcükleri tanır, okur ve yazar. Büyük K sesini okur ve yazar.

32 TÜRKÇE DERSİ KAZANIMLARI Kerim sözcüğünü kavrar. ı sesini kavrar ve yazar. ıt açık hecesini kavrar. tı kapalı hecesini kavrar. tırnak takı tırtıl sözcüklerini okuyup yazabilir. arı sözcüğünü kavrar ve resimlendirebilir. Büyük T sesini okur ve yazar. Tarık sözcüğünü kavrar. y sesini kavrar. ay açık hecesini okur ve yazar. ya kapalı hecesini okur ve yazar. yay sözcüğünü kavrar. aya ayı ve ayak sözcüklerini okuyup yazabilir.

33 TÜRKÇE DERSİ KAZANIMLARI y sesini kavrar. ay açık hecesini okur ve yazar. ya kapalı hecesini okur ve yazar. yay sözcüğünü kavrar. aya ayı ve ayak sözcüklerini okuyup yazabilir. Büyük Y sesini yazıp okuyabilir. Yener özel ismini kavrar. s sesini kavrar. as açık hecesini okur ve yazar. sa kapalı hecesini okur ve yazar. masa ses asa sözcüklerini okuyup yazabilir. Büyük S sesini kavrar. Sema ve Suna özel isimlerini yazıp okuyabilir.

34 TÜRKÇE DERSİ KAZANIMLARI d sesini kavrar. ed açık hecesini okur ve yazar. de kapalı hecesini okur ve yazar. dede sözcüğünü yazıp okuyabilir. Büyük D sesini kavrar. Öğrendiği seslerle verilen sözcükleri,cümleleri okur ve yazar. ö sesini kavrar. öt açık hecesini okur ve yazar. öte, ördek, döner, köy sözcüklerini kavrar. Büyük Ö sesini kavrar. Ömer sözcüğünü okuyup yazabilir.

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47 PANOLAR Bu ay 1. sınıf öğrencilerimizle öğrendiğimiz hayvanlar ve renkler konusunu pekiştirmek adına çok eğlenceli bir kolaj çalışması hazırladık.öncellikle sınıf içerisinde gruplara ayrıldık ve her grup rengarenk boyadıkları kağıttan tüyleri keserek papağanlarına yapıştırdı.bu çalışmalarımızı da My colourful parrot başlığı altında panomuza astık.

48 ÖDÜL PANOLARI Ödül panolarımızda 5 sticker alan öğrencilerimiz çok mutlu Öğrencilerimiz ödül olarak dersimizin kahramanı olan Norton ı evlerinde misafir etmeye devam ediyorlar.

49 SINIF İÇİ ETKİNLİKLER Bu ay Apples and Oranges ünitesine kitabımızın kahramanlarından Titch ve annesinin manavdan alışveriş yapmasını konu alan eğlenceli bir hikaye dinleyerek yiyecekler konusuna giriş yaptık.bizde sınıfımızı küçük bir manava dönüştürdük ve Can I have? kalıbını kullanarak alışverişimizi yaptık.

50 SINIF İÇİ ETKİNLİKLER Sevdiğimiz ve sevmediğimiz yiyecekleri I like/ I don t like kalıbını kullanarak oynadığımız Where is the ball? oyunu ile ifade ettik. Öğrendiğimiz yiyecekle ilgili kelimelerin okunuşlarını öğrencilerimizin daha iyi tanımaları için İngilizcedeki sesleri tanımaya başlamalarının yanı sıra air writing ve body writing gibi ek aktivitelerle İngilizce okuma çalışmalarına başladık.

51 LİNKLER Bu ay haftasonu ödevlerimizde verdiğimiz linkler: (Pets) Evcil hayvanlar (Food) Yiyecekler Konusu (Fruit) Meyveler

52 BU AY ÖĞRENDİĞİMİZ KELİMELER VE YAPILAR U Unit 6: apple, banana, orange, lemon, tomato, pepper, carrot, peas : I m hungry / thirsty. I like/ don t like / Can I have.?

53 PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK BÖLÜMÜ ÇALIŞMALARI

54 DEĞERLER EĞİTİMİ PROGRAMI Değerler Eğitimi programı kapsamında her ay yaşama dair önemli bir değeri işlemekteyiz. Aralık-Ocak ayı boyunca İlkokulumuzda özgüven değerini değerini işliyoruz.

55 Öğrencilerimiz Özgüven Değeri Konulu Grup Rehberlik Etkinliği Yaptılar...

56 Veli Bültenlerimizi Takip Ediyor musunuz?

57 Duyguları Tanıyorum,İfade Ediyorum...

58 Duyguları Tanıyorum,İfade Ediyorum...

59 REHBERLİK KÖŞESİMİZE BUYURMAZ MISINIZ? Aylık gönderdiğimiz veli bültenlerimizin yanısıra, artık rehberlik köşemizde de sizlerleyiz. Her ayın sonunda yayınladığımız rehberlik köşemizde siz sevgili öğrenci ve velilerimizle buluşarak, şehirdeki güncel etkinlikler; eğitim seminerleri, sinema,tiyatro, sergi, müze,fuar, konser vb. etkinliklere yer veriyoruz. Ayrıca, köşemizde siz velilerimiz için çocuk eğitimi hakkında önemli ipuçlarımız yer alıyor. Çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirebilmek için yapabileceğiniz etkinlikleri bulabilirsiniz. Haftasonu Çalışma kitapçıklarında yer verdiğimiz Rehberlik köşemize göz atmadan haftasonu planı yapmayın. Keyifli okumalar...

60 Örnek seçilen sınıflarımız okula serbest kıyafetle gelmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Örnek Sınıflarımız

61 Olumlu Davranışları Ödüllendiriyoruz Olumlu davranışlarıyla örnek olan öğrencilerimize ödül kartları veriyoruz.

62 Olumlu Davranışları Ödüllendiriyoruz

63 Olumlu Davranışları Ödüllendiriyoruz

64 Olumlu Davranışları Ödüllendiriyoruz

65 Sınıf Ağabey ve Ablalarımız Davranışlarıyla öğrencilere örnek oluyorlar.

66 Sınıf Ağabey-ablalarımız teneffüs zamanlarında küçüklerle ilgileniyorlar.

67 Sınıf ağabey- ablalarımız sınıf öğretmenlerimizle iş birliği yapıyorlar.

68 Sınıf ağabey-ablalarımız sorumluluk almaya çok İstek liler

69 Görsel Sanatlar dersinde bu ay Scuola Slow resimleri ve Yeni Yıl ile ilgili bireysel çalışmalar ve grup çalışmalarına yer verilmiştir.

70 Farklı alanlarda sosyal etkinlik çalışmaları yapılmaktadır. * Tuval Çalışmaları * Ebru Sanatı * Mozaik

71 Ders saatleri dışında haftanın iki günü,farklı branşlarda hobi çalışmalarımız devam etmektedir. * Heykel * Baskı Çalışmaları * Mozaik

72 KONULARIMIZ Yüzme: Yardımlı yüz üstü su üzerinde durma ve ilerleme çalışmaları Yardımlı yüz üstü ilerleme ve nefes. Top alıştırmaları ile ilgili temel beceriler edinme Top alıştırmaları ile ilgili koordinasyonu geliştirme Çeşitli oyunlarda dostça oynama ve yarışma Yüzme: Yüz üstü kayma, su üzerinde durabilme ve ilerleme çalışmaları yardımcı araçlı ve araçsız uygulanması Serbest yüzme çalışmasına giriş Ayak, kol ve baş koordinasyonunun araçsız olarak nefessiz ve nefesli uygulanması

73 Öne Takla,Mum duruşu Köprü, Amut takla Yunus taklaya geçiş

74 Yardımlı yüz üstü ve sırt üstü suda durma çalışmaları. Yardımlı yüz üstü su üzerinde durma ve ilerleme çalışması Yardımlı yüz üstü su üzerinde ilerleme ve nefes çalışması Ayak tahtası ile altı ayak bir nefes çalışması

75 Görsel Sanatlar Dersinde yaptıkları Kardan Adam larla sınıf kapıları süslendi.

76 Görsel Sanatlar öğretmenleri olarak Yeni Yıl Panosu,Satranç ve Müzik sınıf kapılarını süsledik.

77 Aralık ayı içerisinde, Satranç Dersi Bir hafta ders - Bir hafta oyun parolası ile işlenmiştir. Ders haftalarında Merdiven Matı ve Vezir Matı konuları işlenmiş, CHESSIMO programı ile mat soruları çözülmüş, CHESSMASTER programı ile eğlenceli oyunlar oynanmıştır. Oyun haftalarında ise serbest oyun oynanmıştır.

78 Aralık ayı içerisinde, Satranç Dersi Bir hafta ders - Bir hafta oyun parolası ile işlenmiştir. Ders haftalarında Merdiven Matı ve Vezir Matı konuları işlenmiş, CHESSIMO programı ile mat soruları çözülmüş, CHESSMASTER programı ile eğlenceli oyunlar oynanmıştır. Oyun haftalarında ise serbest oyun oynanmıştır.

79 Aralık ayı içerisinde, Satranç Dersi Bir hafta ders - Bir hafta oyun parolası ile işlenmiştir. Ders haftalarında Merdiven Matı ve Vezir Matı konuları işlenmiş, CHESSIMO programı ile mat soruları çözülmüş, CHESSMASTER programı ile eğlenceli oyunlar oynanmıştır. Oyun haftalarında ise serbest oyun oynanmıştır.

80 Aralık ayı içerisinde, Satranç Dersi Bir hafta ders - Bir hafta oyun parolası ile işlenmiştir. Ders haftalarında Merdiven Matı ve Vezir Matı konuları işlenmiş, CHESSIMO programı ile mat soruları çözülmüş, CHESSMASTER programı ile eğlenceli oyunlar oynanmıştır. Oyun haftalarında ise serbest oyun oynanmıştır.

81 Aralık ayı içerisinde, Satranç Seçmeli Etkinlik Dersi Bir ders konu anlatımı - Bir ders oyun parolası ile işlenmiştir. Ders saatlerinde CHESSMASTER programı ile Çatal ve Açılış Prensipleri çalışılmıştır. Oyun saatlerinde ise bireysel turnuva yapılmıştır.

82 Hobi saatlerinde 1. ve 2. sınıflara yönelik olarak ÇİN DAMASI derslerimiz yapılmaktadır. ÇİN DAMASI 6 kişi arasında oynanan bir akıl oyunudur.

83

84 Müzik dersinde bu ay org derslerimizde, gam dizisi ve parmak egzersizleri çalışıldı. Müzik derslerinde notalar,süreleri, ritim çalışmaları üzerinde çalışıldı ve Saklı müzik sandığı kitabı yazarını derslerimize girdi ve şarkılarını oyunlarla öğretti.ayrıca Jingle Bells, Ah Kalbim, Senden Başka, Çocuk ve Orda Bir Köy Var Uzakta gibi parçalar piyano eşliğinde söylenerek işlendi.

85

86 Bu ay org çalışmalarımızda öğrencilerimizin renklerle org öğretimi çalışmaları üzerinden devam edilmiştir. Parmak güçlendirme çalışmaları ve do majör gam dizisi üzerinde çalışmalar yapılmıştır.

87 Hobi çalışmalarında nota, dizek, porte ve solfej çalışmaları üzerinde ağırlık verilmiş olup org üzerinde parmak egzersizleri ve Jingle Bells parçası üzerinde çalışılmıştır.

88 Saklı Müzik Sandığı adlı çocuk şarkıları kitabının yazarı Birim GÖRSEV öğrencilerimizle buluştu. Yazar-Besteci-Piyano öğretmeni Birim GÖRSEV; öğrencilerimize vücut perküsyonu yaptırdı. Sonrasında ise Masallar ve Danslarla Şarkılar Söyleyelim adlı gösterisini gerçekleştirdi ve mini bir piyano dinletisi yaptıktan sonra kitaplarını öğrencilerimiz için imzaladı.

89

90

91 SCUOLASLOW-SAKİN OKUL projemizin etkinlikleri doğrultusunda Güzel Yurdumuz Türkiye deki yedi bölgemizden yerli ürünleri tanıttık.

92 Yerel kültürümüzden olan KARAGÖZ ve HACİVAT I zevkle izledik

93

94

95 BEN GELDİM OYUNUNU ÖĞRENDİK.

96 KİM O? OYUNUNU ÖĞRENDİK.

97 ÇATLAK PATLAK OYUNUNU ÖĞRENDİK.

98 DAVUL ZURNA OYUNUNU ÖĞRENDİK.

99 Takı Tasarım Farklı renklerde bilezikler ve kolyeler tasarladık...

100 Takı Tasarım

101 ZEKA KÜPÜ Tangramla tanıştık.

102

103

104

105 Kendi yaptığımız üç boyutlu şekli tanıttık.

106

107

108

109

110

111

112

113

114

115

116 Scuolaslow Florya Asfaltı No: Florya/İstanbul (212)

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER ARALIK 2014 Sevgili Veliler; Bizler Aralık ayını da dolu dolu yaşadık. Önemli gün ve haftaları büyük bir coşku, sevinçle yaşadık. Sınıf içi etkinliklerimize tüm çocuklarımız keyifle katıldılar. Etkinliklerimizle

Detaylı

İSTEK TARABYA BÜLTENİ

İSTEK TARABYA BÜLTENİ IB Dünya Okulu İSTEK TARABYA BÜLTENİ 2013/2014 Ocak İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK OKULLARI OCAK 2014 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESI PAZAR 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Aslan

Detaylı

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ -BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ EKİM ayı bülteni ile merhaba; Oyun temamıza, benim bildiğim oyunlar konulu beyin

Detaylı

PROJE SOSYAL AKT V TE YAŞAM

PROJE SOSYAL AKT V TE YAŞAM hayata artı 2012//1 Heyecanımıza Ortak Olmanız Ümidiyle Galya Frayman Molinas Coca-Cola Hayata Artı Vakfı Başkanı PROJE SOSYAL AKT V TE YAŞAM Çık Dışarıya Oynayalım Oyun Neden Önemli? Ne Kadar Hareket

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

EKĠM AYI. TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI ETKĠNLĠK PLANLARI

EKĠM AYI. TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI ETKĠNLĠK PLANLARI EKĠM AYI TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI VE ETKĠNLĠK PLANLARI TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI Okul adı: Tarih: /10/2015 YaĢ grubu (Ay): Öğretmen Adı: Güne BaĢlama Zamanı Oyun Zamanı Öğrenme merkezlerinde oyun Kahvaltı,

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI 2013 ETKİNLİK

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ORTAÖĞRETİM REHBERLİK VE YÖNLENDİRME DERSİ PROGRAMI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ORTAÖĞRETİM REHBERLİK VE YÖNLENDİRME DERSİ PROGRAMI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ORTAÖĞRETİM REHBERLİK VE YÖNLENDİRME DERSİ PROGRAMI 9.SINIF ETKİNLİK ÖRNEKLERİ ANKARA-2011 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel

Detaylı

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 2 Aralık 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Dans Et isimli bütünleştirilmiş okuma-yazmaya hazırlık, oyun etkinliği Öğle

Detaylı

3-A SINIFI TEMA SÜRESİNCE YAPILAN ETKİNLİK RESİMLERİ. Kibrit çöpünden Romen rakamlarını oluşturma. AÇIKLAMA

3-A SINIFI TEMA SÜRESİNCE YAPILAN ETKİNLİK RESİMLERİ. Kibrit çöpünden Romen rakamlarını oluşturma. AÇIKLAMA DERS ADI TEMA ADI : MATEMATİK 3-A SINIFI : SAYILAR VE ŞEKİLLER 1. Noktaya modelleriyle örnekler verir. 2. Noktayı sembolle gösteriyle isimlendirir. 3. Düzlemi ve düzlemsel şekilleri modelleri ile tasvir

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III İÇİNDEKİLER Okul Öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerde oyun Öğrenme Merkezlerinde Oyun Sanat Etkinliklerinde Oyun Müzik Etkinliklerinde Oyun Türkçe Etkinliklerinde Oyun

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

36-72 AYLIK ÇOCUKLARIN EĞİTİMLERİ İÇİN BELİRLENEN AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

36-72 AYLIK ÇOCUKLARIN EĞİTİMLERİ İÇİN BELİRLENEN AMAÇLAR VE KAZANIMLAR 36-72 AYLIK ÇOCUKLARIN EĞİTİMLERİ İÇİN BELİRLENEN AMAÇLAR VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme 1. Sözel yönergelere uygun olarak ısınma hareketleri

Detaylı

Bu ayki temalarımız: - Benzerliklerim- Farklılıklarım. - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bu ayki temalarımız: - Benzerliklerim- Farklılıklarım. - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hazırlık sınıfları, Ekim ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Sınıfım - Fiziksel Özelliklerim - Benzerliklerim- Farklılıklarım - 29 Ekim Cumhuriyet

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR ŞUBAT KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 3. Algıladıklarını hatırlar.

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ. 7. ve 8. SINIFLAR. 301-Basketbol/Basketball Kategori: Spor

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ. 7. ve 8. SINIFLAR. 301-Basketbol/Basketball Kategori: Spor EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ 7. ve 8. SINIFLAR 301-Basketbol/Basketball 7. ve 8. sınıf seviyelerinde 24 kız/erkek öğrenciden oluşur. Çalışmalar hava

Detaylı

KARAKTER GELİŞİMİ VE SOSYAL BECERİ EĞİTİMİ DERS KİTABI

KARAKTER GELİŞİMİ VE SOSYAL BECERİ EĞİTİMİ DERS KİTABI KKTC MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM SINIF 3 KARAKTER GELİŞİMİ VE SOSYAL BECERİ EĞİTİMİ DERS KİTABI Yazı ve Araştırma Kurulu: Seyide Akgünlü Duygu Server Zülal Düzgün Ayşegül Bükük Bu kitap;

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı