Fortinet Hakkında; Fortinet Shipment Revenue. (millions USD)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Fortinet Hakkında; Fortinet Shipment Revenue. (millions USD)"

Transkript

1 v /2007

2 Fortinet Hakkında; ASIC Teknolojisi Kullanan ilk Bütünleşik Güvenlik Platformu Sağlayıcısı Dünyada ki en büyük Halka açık olmayan Güvenlik Şirketi ~1000+ çalışan / > 450 R&D Dünya çapında 300,000+ FortiGate Cihazı satışı 2000 Yılında Kuruldu Tüm Dünyada Amerika, EMEA, Asya Pasifik Operasyonu Bağımsız Güvenlik Sertifikaları: 8 ICSA Sertifikasyonu (Dünyada Tek üretici) Kamu Sertifikasyonları (FIPS-2, Common Criteria EAL4+) 100+ Güvenlik Ödülü Virus Bulletin 100 approved (2005, 2006, 2007) NSS Sertifikasyonu (millions USD) Fortinet Shipment Revenue

3 FortiGate Bütünleşik Ağ Güvenlik ürünleri; Firewall VPN Gateway (IPSec VPN, SSL VPN, ) Gateway AntiVirüs (Ağ Geçidinde Virüs Kontrolü) IDS/IPS (Intrusion Detection / Prevention Saldırı Tesbit ve Durdurma) Content (İçerik) Filtreleme Traffic Shaping (Trafik Biçimlendirme) Anti-Spam fonksiyonlarını aynı cihaz üzerinde sağlayan Ağ Güvenlik Sistemleridir.

4 Firewall Oturum Açma, VPN Kriptolama İçerik filtreleme, FortiGate ürünleri; AntiVirüs (Ağ Geçidinde Virüs Kontrolü), IDS/IPS (Intrusion Detection /Prevention Saldırı Tesbit ve Durdurma) gibi Pattern-Matching mantığıyla çalışan uygulamaları, özel olarak tasarlanmış FortiASIC (Network Processor+Content Processor) (Application Specific Integrated Circuit) üzerinde çok hızlı olarak yapar.

5 FortiGate Teknolojileri; WEB GUI Antivirus with Antispyware LOGGING Intrusion Prevention Service CLI Web Content Filtering Firewall FortiOS Operating System FortiASIC Network + Content Processor Antispam VPN SNMP Virtual Domains ANALYSIS Traffic Shaping MANAGEMENT

6 FortiGate ürünleri; Firewall VPN IDS/IPS AntiVirus SSL VPN fonksiyonları için aynı cihaz üzerinde 5 ayrı ICSA sertifikasyonu olan tek üründür. FIPS kriptografi uyumluluğuna ve Common Criteria EAL 4+ firewall sertifikasyonuna sahiptir. Ayrıca NSS tarafından UTM ve IPS onaylıdır.

7 Güvenlik Sektörü Değişimi; Unified Threat Management Firewall VPN IDP Antivirus Content filtering Antispam First in UTM. Firewall + VPN Intrusion Detection & Prevention Content security Firewall Intrusion detection system Antivirus Web filtering Virtual private network (IPSec and SSL) Intrusion prevention system Antispyware Messaging security

8 Sadece Firewall olarak Kullanım; FortiGate Sistemleri tüm Güvenlik Fonksiyonları ile birlikte Kullanılabileceği gibi, Sadece Firewall, IPS, SSL VPN Sistemi olarak veya diğer Güvenlik Fonksiyonlarından sadece biri veya birkaçı için Kurumsal ölçekte kullanılabilir. Güvenlik Sektöründe çok bilinen Gartner 2007 H2 Enterprise Firewall Magic Quadrant değerlendirmesinde Liderler arasında belirlenmiştir. Üreticilerin Magic Quadrant üzerinde ki yeri, Vizyon, Teknolojik Üstünlük ve Pazara Nüfuz özelliklerine göre belirlenmektedir.

9 Gartner Enterprise Firewall 2H2007 Magic Quadrant;

10 FortiGate sistemlerinin bir diğer özelliği de; Yukarıda anılan tüm fonksiyonlara sahip, Küçük Ofis ölçeğinden (FortiGate-50B), Telco Operator ölçeğine kadar (FortiGate-5000 Serisi) yelpazede ürünlerinin olmasıdır.

11 1 LAN, 1 WAN Port 50 Mbps Firewall Throughput 1 LAN (4 port switch), 2 WAN, 1 DMZ Port 70 Mbps Firewall Throughput 1 LAN (4 port switch), 2 WAN, 2 DMZ Port 100 Mbps Firewall Throughput 1 LAN (4 port switch), 2 WAN, 2 DMZ Port 150 Mbps Firewall Throughput 4 adet 10/100BaseT, 2 adet 1000BaseT Port (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 400 Mbps Firewall Throughput 4 adet 10/100BaseT, 2 adet 1000BaseT Port (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 450 Mbps Firewall Throughput 4 adet 10/100BaseT, 2 adet 1000BaseT Port (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 500 Mbps Firewall Throughput 4 adet 10/100BaseT, 4 adet 1000BaseT Port (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 1 Gbps Firewall Throughput 10 adet 1000BaseT Port (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 2 Gbps Firewall Throughput 1 adet 10/100BaseT, 4 adet 1000BaseSX, 2 adet 1000BaseT Port (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 4 Gbps Firewall Throughput 8 adet SFP Gigabit + 8 adet 1000BaseT Gigabit Port Maks. 8 Gbps Firewall Throughput (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 20 adet SFP Gigabit + 20 adet 1000BaseT Gigabit Port Maks. 20 Gbps Firewall Throughput (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir) 56 adet SFP Gigabit + 56 adet 1000BaseT Gigabit Port Maks. 56 Gbps Firewall Throughput (LAN, WAN, DMZ olarak konfigüre edilebilir)

12 IDC tarafından yapılan değerlendirmelere göre, hızla büyüyen UTM (Unified Threat Management -Bütünleşik Tehdit Yönetimi) sistemlerinin Ağ Güvenlik pazarındaki payı hızla artmaktadır. UTM sistemleri kategorisindeki ürünler, Firewall, VPN, IDS/IPS, Gateway AntiVirus gibi teknolojileri tek bir sistem üzerinde bütünleşik olarak sunarlar.

13 IDC nin araştırmalarına göre; UTM (Unified Threat Management -Bütünleşik Tehdit Yönetimi) Cihazlarının, Firewall -VPN Güvenlik Cihazlarına göre Pazar payı aşağıdaki tablodaki şekilde değişecektir;

14 Sektör Tahminleri; Combined Annual Growth Rate 30% 20% 0% $1.5B $1.2B Unified Threat Management Firewall $2.8B $.7B $.7B $1.8B IDS IPS Virtual private network Content Mgm t $1.3B $.3B Intrusion Detection & Prevention Antivirus Antispyware Web filtering Messaging security

15 Yine IDC nin araştırmalarına göre Fortinet, UTM teknolojisinin lokomotif firmasıdır ve UTM pazarında Dünya da ilk sıradadır. Bütünleşik Ağ Güvenlik yaklaşımı, Yönetim ve İzleme kolaylığı, her ölçekteki sistem için rekabetçi fiyatlarıyla Network Güvenliğini kolaylaştıran ve yönetilebilir hale getiren FortiGate AğGüvenlik Sistemleri, Dünya da den fazla kurulu sisteme sahiptir. Türkiye de RZK Mühendislik Firmasının desteği ve çok sayıda kurulu sistem ve referansı ile ülkemizde de Güvenlik pazarında ilk sıraya adaydır.

16 Referanslar

17 Dünya Çapında Referanslar

18 Education Dünya Çapında Referanslar

19 Dünya Çapında Referanslar Financial Services

20 MSSP Dünya Çapında Referanslar

21 Dünya Çapında Referanslar Carrier Telco / Mobile England Italy Ireland Iceland Germany

22 Dünya Çapında Referanslar Government Ministry of Economy Ministry of Agriculture Ministry of Defence Ministry of Justice Ministry of Presidency Ministry of Internal affairs Andalucian Government Valencian Government Madrid City Council Government of Baleares Ministry of Education Ministry of Finance Ministry of Health Ministry of Culture Ministry of Economy Ministry of Defence Ministry of Interior Comune di Busto INPS (Social Security Department) Motorizzazione Civile Deputy Prime Ministers Office West Midlands Ministry of Interior Police Ministry of Defence The Chamber of Commerce and Industry Recklinghausen Government Prefectures of Greece Vatican Ministry of Education SOS Alarm (112 Sweden) Swedish Church Network Akershus Government Income tax department India

23 Dünya Çapında Referanslar Industry & Manufacturing

24 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : Tek bir cihaz üzerinde bütünleşik Ağ Güvenliği; ilave Yazılım ve Donanım gerektirmez. Tüm ürünlerde, tüm fonksiyonlar için sınırsız kullanıcı lisansı ve fiyatlandırmada sadelik.

25 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : ICSA Sertifikalı Güçlü SPI (Stateful Packet Inspection) Firewall; 50 Mbps Firewall Throughput değerinden, 56 Gbps Firewall Throughput değerlere kadar Firewall performansı. ICSA Sertifikalı VPN Gateway; Internet üzerinden güvenli kurumsal bağlantı.

26 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : ICSA Sertifikalı Gateway AntiVirüs (Ağ Geçidinde Virüs Kontrolü); Virüs, Trojan, Worm, Greyware lere geçit yok. HTTP, FTP, SMTP, POP3, IMAP, ve VPN Tünelleri içinde Virus tarama ve Tehdit durdurma. IM (Instant Messaging -Yahoo, MSN, AOL, ICQ) trafiğinde Virus tarama ve Tehdit durdurma. Kullanıcı yetkilendirme, IM Trafik Monitör özelliği.

27 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : ICSA Sertifikalı IDS/IPS den fazla IDS/IPS imzası ile saldırı tesbit ve engelleme imkanı sağlar. Uygulama imzaları ile Firewall tarafından engellenemeyen uygulamaları engelleme kabiliyetine sahiptir. (P2P uygulamaları vs.) Traffic Shaping; adres ve protokol bazında trafik biçimlendirme, bant genişliği kısıtlama özelliği.

28 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : WAN tarafında birden fazla Internet bağlantısını destekleme; Internet erişim yedekliliği ve yük paylaşımı imkanı sağlar. WAN tarafında PPPoE ve DHCP desteğiyle Kablo Modem ve ADSL Modem / Bridge arkasında çalışabilme özelliğine sahiptir.

29 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : Interface ler arasında Router olarak çalışma; NAT, PAT desteği vardır. Ağ yapınızı değiştirmeden Transparent (Bridge) olarak çalışabilme özelliğine sahiptir. High Availability (Ürün Yedekliliği ve Yük Paylaşımı); Active-Active ve Active-Passive çalışabilme özelliğine sahiptir.

30 Küçük Ofis ölçeğinden, Telekom Operatörü ölçeğine kadar tüm FortiGate AğGüvenlik Sistemlerinin ortak özellikleri : İçerik ve URL Filtreleme; URL Kategori filtreleme için FortiGuard Web Filtreleme Servisi. İstenmeyen leri engelleme; -Temel Antispam özellikleri, -FortiGuard Antispam servisi. Grafik arayüzden güvenli yönetim ve izleme; SNMP desteği. FortiAnalyzer sistemleri ile kapsamlı log tutma ve raporlama.

31

32 FortiGate Güvenlik Çözümü PC INTERNET AntiVirus Servers IDS / IPS Web Filtering AntiSpam

33 Parçalı Güvenlik Çözümü PC INTERNET IPS AV Web Filtering AntiSpam AntiVirus (Firewall Uyumlu) IDS / IPS (Firewall Uyumlu) Web Filtreleme /Firewall Uyumlu) AntiSpam Servers

34 FortiGate Bütünleşik Güvenlik Çözümü Bütünleşik Çözüm Kolay Entegrasyon Girift Tehditlere (Blended Threats) Bütünleşik Koruma Düşük Toplam Sahipolma Maliyeti Kolay Yönetim Tüm Güvenlik Fonksiyonları için Tek Log ve Raporlama Sistemi Düşük İşletme Maliyeti

35 FortiGate Yönetimi

36 Alternatif Parçalı Sistemlerle Sağlanan Çözüm Parçalı Çözüm Entegrasyon - Kabus Girift Tehditlere (Blended Threats) Karşı koruma - Müşkül Yüksek Toplam Sahipolma Maliyeti Zor Yönetim, Her Sistem için Uzman Yönetici Herbir Güvenlik Fonksiyonu için Ayrı Log ve Raporlama Sistemi Yüksek İşletme Maliyeti

37 Alternatig Sistemlerin Yönetimi

38 TAMAMLAYICI ÜRÜNLER

39 TAMAMLAYICI ÜRÜNLER

40 TAMAMLAYICI ÜRÜNLER Virus Bulletin

41 FortiMail FortiMail, Mail Server lar için Yüksek Performanslı AntiVirus ve AntiSpam Servisleri Sunar. Esnek Kurulum Alternatifleri Sunar: Transparent, Gateway, Server %98 e kadar Spam Filtreleme Sağlar % 0.5 in altında Hata - False Positive Yüksek Performanslı Virus Koruma Sağlar KOBİ ölçeğinden, Yüksek Kurumsal Ölçeğe kadar Modeller

42 FortiMail Güvenlik Platformu KOBİ Uygulamaları 54,000 /saat (Full-Inspection) FortiMail-400 FortiMail-2000A FortiMail-4000A ORTA Büyüklükte İşletme 154,800 /saat (Full-Inspection) RAID Desteği Büyük İşletme 280,800 /saat (Full-Inspection) RAID Desteği Redundant/Hot-Swap Power Supply & Fan Servis Sağlayıcı 295,200 mails/saat (Full-Inspection) RAID Desteği Redundant/Hot-Swap Power Supply & Fans Inbound/Outbound Güvenlik Sınırsız Kullanıcı Lisanslı Tüm Modeller High Availability (HA) Destekli

43 Yeni Çıkan Ürünler FortiGate-60B FortiGate-310B Fortigate-3016B FortiGate-3810A Stoklarda Mevcut

44 Yeni Ürünler FortiGate-3016B First high-performance 16-port standalone security platform with all NP accelerated ports. Every port provides wire-speed gigabit performance for Firewall at all packet sizes. High-Performance NP accelerated Firewall and VPN Multi-Threat Security Expandable AMC slot supports additional 4-port gigabit AMC module FortiGate-3016B

45 Yeni Ürünler FortiGate-3810A First 10-Gig-enabled standalone security platform that uniquely integrates multiple layers of threat protection with high performance network processor technology to reach up to 26 Gbps of firewall throughput High-Performance Network Processor accelerated Firewall and VPN Multi-Threat Security (Firewall, VPN, IPS, AV, Antispyware, Web Filtering, Antispam & Traffic Shaping) Four Expandable AMC slots (2 single-width & 2 dual-width) 2 port 10-Gig Ethernet AMC module (dual-width) 4 port SFP Gigabit Ethernet module (single-width)

46 v.1.5 Teşekkürler...

Büyük ve Dağınık Konuşlandırmalar için En Üst WLAN Yönetimi ve Güvenlik Çözümü

Büyük ve Dağınık Konuşlandırmalar için En Üst WLAN Yönetimi ve Güvenlik Çözümü Büyük ve Dağınık Konuşlandırmalar için En Üst WLAN Yönetimi ve Güvenlik Çözümü Merkezileştirilmiş WLAN yönetimi ve otomatik provizyon Tanecikli erişim kontrolüyle en fazla 240 AP yi yönetir Optimize Wi-Fi

Detaylı

TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Ocak 2009 İŞKUR Güvenlik ve Lisans İhalesi Teknik Şartnamesi Sayfa 1 / 11 1. KONU, AMAÇ VE KAPSAM 1.1. KONU Bu teknik şartname, Türkiye İş

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİL Gİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK D UVARI ALIMI TEKNİK ŞAR TNAMESİ

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİL Gİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK D UVARI ALIMI TEKNİK ŞAR TNAMESİ T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİL Gİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK D UVARI ALIMI TEKNİK ŞAR TNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. Kapsam 2. Tanımlar 3. Genel Hükümler 4. Teknik Koşullar 5. Ödemeler 6. İşin Süresi 7. Diğer

Detaylı

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIKLARININ MERKEZ TEŞKİLATA ENTEGRASYONU

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIKLARININ MERKEZ TEŞKİLATA ENTEGRASYONU T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIKLARININ MERKEZ TEŞKİLATA ENTEGRASYONU DENİZCİLİK UZMANLIK TEZİ Ali Rıza EKİCİ, Denizcilik

Detaylı

İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ

İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ YÖNETİMLİ WIRELESS CONTROLLER ve ACCESS POINT SİSTEMİ LOGLAMA YAZILIMI MİSAFİR HOTSPOT UYGULAMASI İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ OCAK 2014 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı A.

Detaylı

Güray Fatih Alaaddinoğlu (guray.alaaddinoglu@huawei.com) Huawei Kurumsal Çözüm Direktörü, Enerji Sektörü

Güray Fatih Alaaddinoğlu (guray.alaaddinoglu@huawei.com) Huawei Kurumsal Çözüm Direktörü, Enerji Sektörü Akıllı Şebekelerde ICT Uygulamaları : Huawei Strateji ve Çözümleri Güray Fatih Alaaddinoğlu (guray.alaaddinoglu@huawei.com) Huawei Kurumsal Çözüm Direktörü, Enerji Sektörü Huawei : Global Bir Teknoloji

Detaylı

8 GÜVENLİK DUVARI(Firewall)

8 GÜVENLİK DUVARI(Firewall) 8 GÜVENLİK DUVARI(Firewall) 8.1 Giriş İşletmelerin intranet ve extranet uygulamaları dolayısıyla dış dünyayla olan bağlantıları artmıştır. Böyle sistem yapılarının saldırılardan korunması daha zordur.

Detaylı

VPN (SANAL ÖZEL AĞLAR)

VPN (SANAL ÖZEL AĞLAR) T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK BÖLÜMÜ VPN (SANAL ÖZEL AĞLAR) BİTİRME ÖDEVİ HAZIRLAYANLAR Arif YILDIZ M. Ali AKDENİZ DANIŞMAN Yrd Dç.Dr. Hasan BALIK Haziran, 2005 ELAZIĞ

Detaylı

Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com.

Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com. Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com.tr Güvenlik Çözümleri Kurumsal Haberleşme Çözümleri Data Çözümleri Tamamlayıcı

Detaylı

BİLGİ SİSTEMLERİNDE LOG YÖNETİMİ VE LOGLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

BİLGİ SİSTEMLERİNDE LOG YÖNETİMİ VE LOGLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİNDE LOG YÖNETİMİ VE LOGLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ Yüksek Lisans Tezi Ersun BAYRAKTAROĞLU İSTANBUL, 2009 T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİ

Detaylı

HAKKIMIZDA. Misyonumuz; Vizyonumuz;

HAKKIMIZDA. Misyonumuz; Vizyonumuz; HAKKIMIZDA SOFTKEY kurumsal teknoloji hizmetlerinde, müşteri odaklı yaklaşımı, rekabetçi fiyatları ve eksiksiz destek hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur. Sektörün önde gelen teknoloji firmaları ile iş

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

Hepsi bir arada, Akıllı NXC WLAN Denetim Birimi

Hepsi bir arada, Akıllı NXC WLAN Denetim Birimi Hepsi bir arada, Akıllı NXC WLAN Denetim Birimi 500 AP ye kadar merkezi yönetim Kolay planlama, yayılma ve bakım için ZyXEL Kablosuz İyileştirici AP otomatik arama ve otomatik konfigürasyon Görselleştirilmiş

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

İNTERNET ALTYAPISI VE

İNTERNET ALTYAPISI VE İNTERNET ALTYAPISI VE ERİŞİM İ İ SEÇENEKLERİİ İNTERNET BAĞLANTI ÇEŞİTLERİ Şube ATM ATM (34-622Mbps) Merkez FRAME RELAY (64Kbps- 2Mbps) KONUT DIAL-UP DİAL-UP (56Kbps) ADSL ADSL (128Kbps- 2Mbps) ISP METRO

Detaylı

www.ttnetwifi.com.tr 444 0 375 wifi 21x29,7.indd 1 4/30/09 4:39 PM

www.ttnetwifi.com.tr 444 0 375 wifi 21x29,7.indd 1 4/30/09 4:39 PM www.ttnetwifi.com.tr 444 0 375 editörden Sağlığa giden yol bilgiden geçer Değerli dostlar, Yasin Keleş Saðlýk Biliþim Yöneticileri Açýlýmý Platformu Baþkaný Sabiyap yazarlarımızın sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

McAFEE FOCUS 13 GÜVENLİK KONFERANSININ ARDINDAN WINDOWS AZURE MULTI-FACTOR AUTHENTICATION DORK LAR McAFEE ADVANCED THREAT DEFENSE TÜRKİYE GÜVENLİK

McAFEE FOCUS 13 GÜVENLİK KONFERANSININ ARDINDAN WINDOWS AZURE MULTI-FACTOR AUTHENTICATION DORK LAR McAFEE ADVANCED THREAT DEFENSE TÜRKİYE GÜVENLİK 2013 McAFEE FOCUS 13 GÜVENLİK KONFERANSININ ARDINDAN WINDOWS AZURE MULTI-FACTOR AUTHENTICATION DORK LAR McAFEE ADVANCED THREAT DEFENSE TÜRKİYE GÜVENLİK SEKTÖRÜNE GLOBAL BİR BAKIŞ DİSK VERİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ

Detaylı

Wireless 54Mbps ADSL Router Kullanım Kılavuzu

Wireless 54Mbps ADSL Router Kullanım Kılavuzu Wireless 54Mbps ADSL Router Kullanım Kılavuzu R46.1175.00 rev 3 Kurulum... 3 Wireless 54Mbps ADSL Router konfigürasyonu... 7 Sorun Giderme... 63 Spesifikasyonlar... 77 Yasal bilgiler... 83 Garanti...

Detaylı

LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu

LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.0.0.6 TEKNOTEL Copyright 2002-2005 TEKNOTEL. Tüm hakları saklıdır. 1 / 93 Bu ürün veya döküman telif hakları ile korunmaktadır

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ TEMELLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ TEMELLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ TEMELLERİ ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Websense TrITon İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Şimdi yeni bir çözüm zamanı. Bilgi ve içerik her kuruluşun can damarıdır. Üretim, tüketim ve iletişim

Detaylı

BSD, TÜRKİYE / Adana, 2008

BSD, TÜRKİYE / Adana, 2008 BSD, TÜRKİYE / Adana, 2008 Terminoloji Voip (Voice Over IP - IP Üzerinde Ses) IP (Internet Protocol) alt yapısını kullanarak ses iletişimi için kullanılan protokoldür. Voip bunu ses işaretini IP tarafından

Detaylı

TURCommunique STANBUL ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DEN ZL D YARBAKIR ERZURUM GAZ ANTEP ZM R ZM T KAYSER MERS N SAMSUN TEK RDA TRABZON

TURCommunique STANBUL ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DEN ZL D YARBAKIR ERZURUM GAZ ANTEP ZM R ZM T KAYSER MERS N SAMSUN TEK RDA TRABZON ISSN 1303-0744 / 3 ayda bir yay nlan r / Mart 2009 TURCommunique STANBUL ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DEN ZL D YARBAKIR ERZURUM GAZ ANTEP ZM R ZM T KAYSER MERS N SAMSUN TEK RDA TRABZON TURCom dan yeni ürün;

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İNTERNET VE E-POSTA YÖNETİMİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m...

Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m... Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m... 2008 Faaliyet Raporu İçindekiler 2 Kısaca Türk Telekom 4 Başlıca Göstergeler 5 Türk Telekom un Halka Arzı 8 Türk Telekom Şirketler Grubu 14 Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

CTS BİLİŞİM ÜRÜN KATALOĞU

CTS BİLİŞİM ÜRÜN KATALOĞU CTS BİLİŞİM ÜRÜN KATALOĞU www.ctsbilisim.net CTS Bilişim İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti. CTS BİLİŞİM İTHALAT İHRACAT San. ve Tic. Ltd. Şti. deneyimli ve dinamik kadrosu ile bilişim sektöründe distribütör

Detaylı

Bilgi Güvenliği Politikası

Bilgi Güvenliği Politikası İÇİNDEKİLER GİRİŞ KISALTMALAR TABLOSU 1. E-POSTA POLİTİKASI 2. ŞİFRE POLİTİKASI 3. ANTİ-VİRÜS POLİTİKASI 4. İNTERNET ERİŞİM VE KULLANIM POLİTİKASI 5. SUNUCU GÜVENLİK POLİTİKASI 6. VERİTABANI GÜVENLİK POLİTİKASI

Detaylı

PARTNER EĞİTİMLERİ KURS DÖKÜMANI

PARTNER EĞİTİMLERİ KURS DÖKÜMANI ZyXEL PARTNER EĞİTİMLERİ KURS DÖKÜMANI NETRON TECHNOLOGY 2008 İçindekiler 2 İçindekiler İçindekiler... 2 Temel Network Kavramları... 7 Network lerde Veri Aktarımı...7 Veri Paketleri...10 Network Tipleri...11

Detaylı

Palo Alto Networks Yeni Nesil Güvenlik Duvarına Genel Bakış

Palo Alto Networks Yeni Nesil Güvenlik Duvarına Genel Bakış PALO PALO ALTO ALTO NETWORKS: NETWORKS: Yeni Next-Generation Nesil Güvenlik Duvarına Firewall Genel Feature Bakış Overview Palo Alto Networks Yeni Nesil Güvenlik Duvarına Genel Bakış Uygulama ve tehdit

Detaylı