Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem TOKBAY Odamız Yönetim Kurulu tarafından makamında ziyaret edildi.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "6-17.02.2014 Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem TOKBAY Odamız Yönetim Kurulu tarafından makamında ziyaret edildi."

Transkript

1 BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI DÖNEM FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuz 2014 yılında da tüm kurulları ve üyeleri ile birlikte hareket ederek, İyi ve uyumlu bir çalışmanın sonucun da aşağıdaki faaliyetlerini gerçekleştirmiştir. Odamızın toplam üye sayısı 290 olup, bunlardan 34 i SM, 256 ü SMMM dir. Meslektaşlarımız dan 83 i bağımlı, 207 ü bağımsız olarak faaliyetlerini sürdürmektedirler. Üyelerimizin dağılımı TABLO 1 de ayrıntılı olarak gösterilmiştir. MESLEK MENSUPLARININ BELDELERE GÖRE DAĞILIM BAĞLI BULUNDUĞU YER BAĞIMLI BAĞIMSIZ SMMM SM SMMM SM TOPLAM MERKEZ TURGUTREİS YALIKAVAK KONACIK BİTEZ ORTAKENT GÜNDOĞAN MUMCULAR 1 1 GÜMÜŞLÜK GÖLTÜRKBÜKÜ 1 1 TOPLAM YÖNETİM KURULU ÇALIŞMA RAPORU (Ocak Aralık 2014) dönem staja başlama hazırlık kursu başladı İzmir SMMM Odası tarafından Afyonkarahisar da Ege SMMM Odaları Başkanlar Kurulu toplantısı Disiplin yönetmeliği, Haksız rekabet ve reklam yönetmeliği uygulamaları, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konulu toplantı, Odamız Yönetim kurulu, Disiplin Kurulu, Haksız Rekabetle Mücadele kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti. Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı, çalıştaya katılım gerçekleşti Ankara da gerçekleştirilen TESMER in Staj ve sınav uygulamaları çalıştayına Odamızı temsilen TESMER Yönetim Kurulu Sekreteri ile Odamız personelinin katılımı gerçekleşti Meslek mensuplarımız ve yardımcı elemanlara yönelik olarak YMM Recep SELİMOĞLU nun katılımıyla İnşaat Muhasebesi ve Vergi Uygulamaları Eğitimi & İşletmelerde Vergi ve Muhasebe Revizyonu Eğitimi Oda hizmet binamızda gerçekleşti Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON Odamızı ziyaret etti.

2 Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem TOKBAY Odamız Yönetim Kurulu tarafından makamında ziyaret edildi nci Oda Danışma Meclisi Toplantısı oda hizmet binamızda gerçekleşti TÜRMOB Başkanlığı tarafından düzenlenen 71. Başkanlar Kurulu toplantısı ve TÜRMOB - Avrupa Muhasebeciler Federasyonu (FEE) ortak tanıtım toplantısına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı Bodrum Vergi Dairesi Müdürlüğü nün 25. Vergi haftası nedeniyle gerçekleştirdiği, çelenk sunma törenine Oda üyelerimiz katıldı Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı nın 25. Vergi haftası nedeniyle düzenlediği geceye Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer EVCİ ve Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem TOKBAY 25. Vergi haftası etkinliği nedeniyle Odamızı ziyaret etti Mart Muhasebe Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bodrum Belediyesi Atatürk Anıtına yapılan Çelenk koyma törenin ardından Bodrum Trafo Cafe de Oda üyelerimizin katılımıyla kahvaltı düzenlendi Aydın SMMMO nın 24. Kuruluş Yıldönümü yemeğine Odamız Yönetim Kurulu üyeleri katıldı Mart Muhasebe haftası etkinlikleri çerçevesinde Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Halit ÖZKAPLAN, Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem TOKBAY ve Bodrum SGK Merkez Müdürü Ali Baki GERÇEKER Odamız Yönetim Kurulu tarafından makamlarında ziyaret edildi Mart Muhasebe haftası etkinlikleri çerçevesinde Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN, Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı Mustafa DANACI ve Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan KABLI Odamız Yönetim Kurulu tarafından makamlarında ziyaret edildi Mart Muhasebe haftası etkinlikleri çerçevesinde Bodrum Vergi Dairesi futbol takımı ve Odamız futbol takımı arasında futbol müsabakası düzenlendi LUCA İzmir bölge temsilcisi Nazmi GÜRS tarafından LUCA NET eğitim semineri oda binamızda gerçekleşti Bodrum Ticaret Odası tarafından, Bodrum Ramada Resort Otel' de düzenlenen çalıştaya Oda Başkanı Mustafa USLU katıldı Muğla Vergi Dairesi Grup Müdürü Niyazi Kaya Odamızı ziyaret etti Aydın - Kuşadası nda TÜRMOB tarafından düzenlenen 9. Türkiye Muhasebe Forumu ve 5. Türkiye Etik Kongresi ne Odamız Yönetim Kurulu, Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu, Disiplin Kurulu, Denetleme Kurulu üyeleri ve Oda üyelerimiz katıldı.

3 Odamız Yönetim Kurulu, Vergi Denetmeni (Antalya) Mustafa YILDIZ ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi Ali İhsan ÖZTÜRK ü Bodrum Vergi Dairesi Müdürlüğü binasında ziyaret etti Odamız tarafından düzenlenen YMM Sakıp Şeker in konuşmacı olarak katıldığı Kurumlar Vergisinde Özellikli Durumlar, İşletmelerde Kar Dağıtımı, Borca Batık İşletmelerde Çözüm Önerileri konulu seminer Bodrum Ticaret Odası nda yapıldı Bodrum Ticaret Odası tarafından düzenlenen Bodrum daki iş âlemini, çıkan sorunları, gündem oluşturmak, çözümleri için birlikte faaliyetler planlamak konulu Toplantıya Oda Sekreteri katıldı Oda Yönetim Kurulumuz, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan ı Erdoğan BAŞEYMEZ i makamında ziyaret etti Bodrum belediye başkanı Mehmet KOCADON Oda Yönetim Kurulumuz tarafından makamında ziyaret edildi Ankara da düzenlenen Ege SMMM Odaları Başkanlar Kurulu toplantısına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı TÜRMOB Başkanlığı tarafından düzenlenen 72. Başkanlar Kurulu Toplantısına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı Muğla SMMM Odasında Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet ARABACI tarafından düzenlenen KDV Genel Uygulama Tebliği konulu seminere Oda Yönetim Kurulu ve üyelerimizin katılımı gerçekleşti Odamız tarafından düzenlenen YMM İbrahim Değirmenci ve SMMM Yücel Akdemir in konuşmacı olarak katıldığı Güncel Mesleki Sorunlar ve Uygulamalar ile Arsa Payı İnşaat İşlerinde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları konulu seminer Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde gerçekleşti SMMM Yücel Akdemir ve YMM İbrahim Değirmenci Odamızı ziyaret etti nci Oda Danışma Meclisi Toplantısı oda hizmet binamızda gerçekleşti Bodrum Ticaret Odası tarafından, Bodrum daki iş âlemini, çıkan sorunları, gündem oluşturmak, çözümleri için birlikte faaliyetler planlamak konulu Toplantıya Oda Başkanı Mustafa USLU katıldı Muğla Defterdarı Mustafa KILIÇARSLAN, Oda Yönetim Kurulumuza veda ziyaretinde bulundu Odamız tarafından Bodrum Kolcuoğlu Restaurant da düzenlenen iftar yemeği üyelerimizin katılımı ile gerçekleşti Odamız tarafından düzenlenen Kıdemli Danışman Emekli GİB ÖTV Şube Müdürü Kemal OKTAR ın konuşmacı olarak katıldığı KDV Uygulamalarında Özellikli Durumlar konulu seminer Bodrum Ticaret Odasında gerçekleşti.

4 Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer EVCİ Odamızı ziyaret etti İstanbul SMMM Odası Başkanı Yahya ARIKAN Odamızı ziyaret etti Odamız Yönetim Kurulu tarafından, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu ziyaret edilerek Meslek mensuplarının Ticaret odalarında karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri konularında görüşmelerde bulunuldu Odamız Yönetim Kurulu tarafından; Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin BAYAR, Muğla Defterdar Vekili Ahmet SÜMER ve SGK İl Müdürü Necmettin ÖZ makamlarında ziyaret edildi TÜRMOB tarafından Odamız üyelerine yönelik düzenlenen Farkındalık Eğitimi TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi SMMM Rıfat NALBANTOĞLU, TÜRMOB Etik Komitesi Kurul Üyesi SMMM İlhan BORA TÜRHAK Kurul Üyesi Halil KIRLI ve SMMM Güler GÜNEY sunumlarıyla Bodrum Ticaret Odasında gerçekleşti TÜRMOB tarafından Ankara da düzenlenen 19.Türkiye Muhasebe Kongresi ne Odamız Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Denetleme Kurulu ve Oda üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin BAYAR, Gelir İdaresi Eğitim Müdürü Ahmet ARSLAN, Mükellef Hizmetleri Müdür Vekili Zafer DEMİR ve Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem TOKBAY Odamızı ziyaret etmişlerdir Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı ve Muğla SGK İl Müdürlüğü nün ortaklaşa düzenledikleri 6552 sayılı kanun ile ilgili bilgilendirme konulu seminer üyelerimizin katılımıyla Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde gerçekleşti Odamız tarafından Meslek mensuplarına yönelik Zaman Yönetimi Eğitimi Günsu BAŞER tarafından Oda hizmet tarafından gerçekleşti Antalya Belek te, İstanbul SMMM Odası tarafından düzenlenen 14. Anadolu Odaları Eğitim Seminerine Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı Oda Yönetim Kurulumuz Vergi Müfettişi Faik AŞIK ı Bodrum Vergi Dairesinde ziyaret etti TÜRMOB Başkanlığı tarafından düzenlenen 73. Başkanlar Kurulu Toplantısına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı ncu Oda Danışma Meclisi Toplantısı oda hizmet binamızda gerçekleşti TÜRMOB tarafından düzenlenen 19. Dünya Muhasebe Kongresi ne Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU katıldı nci Oda Danışma Meclisi Toplantısı oda hizmet binamızda gerçekleşti.

5 Odamız TESMER Yönetim Kurulu, Meslektaş ve Stajyer Denetim Komisyonu n ortaklaşa düzenlediği stajyerlere yönelik bilgilendirme toplantısı oda hizmet binasında gerçekleşti Odamız tarafından düzenlenen Yrd. Doç. Dr. Halil Ali DURAL ın Sunumuyla Ltd. ve Aş. Ana sözleşmelerinin hazırlanması, değişiklikler ve özellikli durumlar, Ltd.ve Aş. Genel kurulları ve karar nisapları ve Uyum soft Kamu Projeleri Danışmanı Halil CEYLAN ın sunumuyla Mersis üzerinden nasıl şirket kurulur, Mersis üzerinden değişiklik işlemleri, E-imza kullanımı, E-fatura, E-defter, E-arşiv konulu seminerler Bodrum Ticaret Odası nda gerçekleşti Odamızın ev sahipliğinde, Bodrum-Muğla-Fethiye SMMM Odalarının ortaklaşa düzenledikleri 2 nci geleneksel dayanışma gecesi yemeği, Bodrum Ersan Resort Otel de gerçekleştirildi Ege SMMM Odaları Başkanlar Kurulu toplantısı Odamız ev sahipliğinde Bodrum Ersan Resort Otel de gerçekleşti LUCA İzmir bölge temsilcisi Nazmi GÜRS tarafından LUCA NET eğitim semineri oda hizmet binamızda gerçekleştirildi Vergi Müfettişi Ergün KUVVET, Oda Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti Bağımsız Denetim Eğitimleri nin 1. Etabı Muğla Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Recep ŞENER tarafından oda hizmet binamızda gerçekleştirildi. Ayrıca 2014 faaliyet dönemin de oda dergisinin çıkartılmasına devam edilmiştir TARİHLERİ ARASINDA ODAMIZA KAYIT YAPTIRAN MESLEK MENSUPLARI Yeni Ruhsat alan üye : 8 Nakil Gelen Sayısı : TARİHLERİ ARASINDA ODAMIZDAN KAYDI SİLİNEN MESLEK MENSUPLARI Nakil Giden Üye : 1 Ruhsat İptal Ettiren Üye : 4

6 BODRUM TESMER ŞUBESİ ÇALIŞMA RAPORU Bodrum Tesmer Şubesi nin 2014 yılı gerçekleştirdiği çalışmalar aşağıdaki gibidir. - Bodrum Tesmer Şubesi 15 günde bir Salı günleri düzenli olarak yönetim kurulu toplantısı yapmaktadır Ocak Mart 2014 tarihleri arasında 2014/01 Dönemi Staja Başlama sınavına yönelik kurs düzenlenmiş olup, 20 stajyer adayımız kurs programına katılım göstermiştir Şubat 2014 tarihinde Temel ve Staj Merkezi tarafından Ankara da düzenlenen staj ve sınav uygulamaları çalıştayına Tesmer Bodrum Şubesini temsilen 2 kişi katılım göstermiştir tarihinde aktif stajyerler ve yeni staja giriş sınavını kazanan stajyerlere yönelik Yeminli Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebeci mali müşavirlik sınav yönetmenliğinde yapılan değişiklikle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. - Oda yönetim kurulu ve Bodrum Tesmer Şubesi Yönetim kurulunun ortaklaşa aldığı karar doğrultusunda 17 ve 18 Ekim 2014 tarihinde eğitmen Günsu Başer tarafından Zaman Yönetimi eğitimi düzenlenmiş olup stajyerler tarafından geniş katılım sağlanmıştır tarihinde Meslektaş ve Stajyer Denetim Komisyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz stajyerlere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir /1. Dönem Staja Başlama Sınavı hazırlık kursu düzenlenmesi kararı alınmış olup, gerekli başvuruların alınmasına başlanmıştır. Bodrum TESMER Şubesi ile ilgili 2014 yılına ait bazı istatistiki bilgiler şu şekildedir. STAJ BAŞLAMA VE DEĞERLENDİRME SINAVLARINA KATILAN STAJYER ADAYLARI DÖNEM SINAV TARİHİ KATILAN BAŞARILI BAŞARISIZ 2014/ / / SMMM MESLEKİ YETERLİLİK SINAVINA GİREN STAJYERLER DÖNEM SINAV TARİHİ KATILAN BAŞARILI BAŞARISIZ 2014/1 15/16 MART /2 28/29 HAZİRAN /3 1 KASIM / 2 KASIM ÖZEL SMMM MESLEKİ YETERLİLİK SINAVINA GİREN SM ÜYELER DÖNEM SINAV TARİHİ KATILAN BAŞARILI 2014 / / / SMMM ADAYI, STAJYER VE STAJYER ADAYI SAYILARI MESLEKİ YETERLİLİK STAJYER ADAYI STAJYER SAYISI ( STAJI DEVAM EDEN ) (a) SINAVLARINA GİREN STAJYER SAYISI (b) TOPLAM STAJYER SAYISI (a + b)

7 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU Haksız Rekabetle Mücadele Kurulumuz 01/01/ /12/2014 döneminde aşağıdaki faaliyetleri yapmıştır. Yapılan bu toplantılarda; - 16/01/2014 tarihli Olağan kurul toplantımızda, devam eden 2013/001 ve 2013/002 dosyalarının üzerinde görüşüldü ve 2013/003 ve 2014/001 sayılı dosyalar ile ilgili tarafların görüşmeye davet edilmesi hususunda karar verildi. - 21/02/2014 tarihinde Olağan kurul toplantımızda, 2013/01 sayılı dosya ile ilgili Yönetim kurulunun 2014/40 sayı ve 10/02/1014 tarihli yazısına istinaden ifadesi eksik olan tarafın görüşmeye çağırılmasına, 2013/003 sayılı dosya ya konu müşterinin görüşmeye davet edilmesine, 2014/001 sayılı dosyaya konu meslek mensubunun disiplin kurulu na sevk edilmesine karar verilmiştir. - 17/03/2014 tarihli Olağan toplantımızda, 2013/003 sayılı dosya ya taraf olanların yazılı ifadeleri alınmıştır. - 11/04/2014 tarihli Olağan Kurul toplantımızda, 2014/002 sayılı dosyadaki tarafların görüşmeye çağırılmasına, 2013/003 sayılı dosyada Haksız Rekabet ve Reklam yasağına neden olan bir unsur olmadığına, 2013/01 sayılı dosyaya konu müşteri ile irtibata geçilmesine karar verilmiştir. - 15/05/2014 tarihinde Olağan olarak yapılan toplantımızda, 2014/002 sayılı dosya da Haksız Rekabet ve reklam yasağına neden olan bir unsur olmadığına, 2013/001 dosya da şikayete konu olan Meslek mensubunun Haksız Rekabet ve Reklam yasağı yönetmeliği 7/d maddesi uyarınca işlem yapılmasına karar verilmiştir. - 21/07/2014 tarihinde Olağan olarak yapılan toplantımızda, Kurulumuza sevk önceden sevk edilmiş olan dosyalar üzerinde durum değerlendirmesi yapılmıştır. Yönetim Kurulu tarafından yeni sevk edilen herhangi bir dosya olmadığından toplantıya son verilmiştir. - 29/08/2014 tarihinde Olağan olarak yapılan toplantımızda, 21/08/2014 ve 2014/104 sayı ve tarihli Yönetim kurulu nun yazısına istinaden, 01/01/2015 de yürürlüğe girecek olan Haksız Rekabetle Mücadele yazılımı hakkında eğitimi ile ilgili hazırlık yapılmasına karar verilmiştir. - 12/09/2014 tarihinde Olağan olarak yapılan toplantımızda, Haksız Rekabetle Mücadele yazılımı nın meslek mensuplarınca kullanılması ile ilgili çalışma yapıldı ve bu çalışmanın bir rapor halinde Yönetim kuruluna sunulmasına karar verilmiştir. - 10/10/2014 tarihinde Olağan olarak yapılan toplantımızda, 18/11/2014 tarihinde tüm üyelere açık olarak yapılacak olan Oda Danışma meclisi toplantısı için hazırlık yapılmasına karar verilmiştir. - 30/12/ /12/0204 tarih ve 2014/171 sayılı Yönetim Kurulu nun yazısına istinaden 2014 yılı faaliyet raporunun hazırlanıp Yönetim kuruluna sunulmasına karar verilmiştir.

8 Haksız Rekabetle Mücadele Kurulumuzun 2014 yılındaki faaliyetlerini oluşturan dosyalar aşağıda gruplanarak listelenmiştir. Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu toplantı sayısı : yılından devreden dosya sayısı : 3 Yönetim Kurulundan HRMK na sevk edilen dosyalar : 2 HRMK na sevk edilen dosyalarla ilgili HRMK tarafından yapılan inceleme ve Soruşturmanın genel istatistiki sonuçları: YIL ÖNCEKİ YILDAN DEVİR DOSYA SAYISI YIL İÇİNDE GELEN DOSYA SAYISI DİSİPLİN KOVUŞTURMASI AÇILMASI ÖNERİSİYLE YÖNETİM KURULUNA SUNULAN DOSYA SAYISI DİSİPLİN KOVUŞTURMASINA GEREK OLMADIĞI ÖNERİSİYLE YÖNETİM KURULUNA SUNULAN DOSYA SAYISI İŞLEM YAPILMASINA GEREK OLMADIĞI GEREKÇESİYLE YÖNETİM KURULUNA İADE EDİLEN DOSYA SAYISI GELECEK YILA DEVREDEN DOSYA SAYISI A) Meslek Mensupları Arasında ve İş Sahipleriyle İlişkilerde Haksız Rekabet Konusunda toplam dosya sayısı: 0 a) Muhasebe ve denetim standartlarına uymamak, mesleki faaliyetlerin yürütülmesinde gereken mesleki özeni göstermemek b) Bir diğer meslek mensubu ile sözleşmesi bulunan iş sahiplerini sözleşme yapmak amacıylamevcut sözleşmelere aykırı davranmaya veya bu sözleşmeleri feshetmeye yöneltmek. c) İzinsiz olarak faaliyette bulunmak, yetki belgeleri ve ruhsatları iptal olduğu halde doğrudan veya dolaylı olarak mesleki faaliyete devam etmek veya faaliyetleri geçici olarak durdurulduğu halde mesleki faaliyetlere doğrudan devam etmek. d) Yetki belgeleri ve ruhsatları iptal olduğu veya faaliyetleri geçici olarak durdurulduğu halde unvanlarında, ilan ve reklamlarında, mesleki faaliyette bulundukları intibaını yaratacak kelime veya ibareler kullanmak. e) Meslek ruhsatının kiralanması veya çeşitli menfaatler sağlayarak meslek mensubu olmayan kişilere faaliyette bulunma imkanı sağlamak. f) Mesleği yapmaları yasaklananları çalıştırmak veya bu kişilerle her ne şekilde olursa olsun doğrudan veya dolaylı olarak mesleki işbirliği yapmak. g) Üçüncü şahısları yanıltacak şekilde gerçeğe aykırı belge düzenlemek ve onaylamak, h) Bir diğer meslek mensubunun çalışanlarına ve diğer yardımcı kişilere işlerini yerine getirirken yükümlülüklerine aykırı davranmaya yöneltebilecek şekilde doğrudan veya dolaylı menfaat sağlamak veya önermek. i) Bir diğer meslek mensubunun çalışanlarını ve diğer yardımcı kişileri her türlü vasıtayla meslek mensuplarının veya iş sahiplerinin iş sırlarını ele geçirmeye veya açıklamaya yöneltmek. j) Bağımlı çalışan meslek mensupları bakımından aynı anda birden çok işletmede mesleki sorumluluk üstlenmek. k) Mevzuat hükümlerinin emredici kurallarına aykırı davranmak suretiyle meslek mensupları karşısında haksız şekilde avantaj elde etmek.

9 B) Ücret ve Diğer Mali Nitelikteki Uygulamalar İle Haksız Rekabet konusunda toplam dosya sayısı: 2 a) Asgari ücret tarifesinin altında ücret talep etmek veya ücretsiz hizmet vermek. 2 b) Ücret tarifesindeki düzenlemeler saklı kalmak kaydıyla, yapılacak hizmet veya iş sonucu elde edilen menfaat üzerinden iş sahibi ile ortaklık pay anlaşmaları yapmak. c) İş sahiplerinden emanet para toplamak, alınan ücrete karşılık olmak üzere gerçeğe aykırı serbest meslek makbuzu veya fatura düzenlemek. d) Sözleşme değerinin altında serbest meslek makbuzu veya fatura düzenlemek veya hiç düzenlememek; mali yükümlülüklerini yerine getirmemek. e) Üçüncü kişilere ücret ya da herhangi bir menfaat sağlamak veya vaat etmek suretiyle iş almak. f) İş sahiplerine menfaat sağlamayı vaat etmek veya menfaat sağlamak ve bu suretle iş almak. g) İş sahiplerine ait veya iş sahiplerinden elde edilen bilgileri kullanmak suretiyle ekonomik çıkar sağlamak. h) Çalışanlara iş mevzuatında öngörülen ücret ve sosyal hakları vermemek veya maliyetleri düşürmek için yasal zorunlulukları yerine getirmemek. C) Reklam Yoluyla Haksız Rekabet konusunda toplam dosya sayısı : a) Meslek mensuplarının dürüstlüğü, güvenirliği ve tarafsızlığı hakkında yanlış ve asılsız beyanlarda bulunmak. b) Meslek mensuplarının hizmetlerini ve faaliyetlerini yanlış ve yanıltıcı veya yersiz açıklamalarla kötülemek. a) Meslek mensupları hakkında asılsız ihbar ve şikâyette bulunmak. b) Kendisi, hizmetleri ve faaliyetleri hakkında gerçek dışı veya yanıltıcı açıklamalarda bulunmak. c) Sahip olmadığı meslek unvanını kullanmak. d) Bu Yönetmelik ile belirlenen reklam ilke ve kurallarına aykırı davranmak. e) Mesleki ve akademik unvan dışında sahip olunan başka unvanları kullanmak yılına devreden dosya sayısı : faaliyet dönemimizde bizlere her konuda yardımcı ve destek olan başta yönetim kurulumuz olmak üzere diğer oda organlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

10 DİSİPLİN KURULU FAALİYET RAPORU Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası nın 2. Olağan Genel Kurulu nda Disiplin Kuruluna seçilerek, 3568 Sayılı Yasanın Disiplin Yönetmeliğinin verdiği yetkiler çerçevesinde, sağduyulu ve objektif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam etmekteyiz tarihinde yapılan 2. Olağan Seçimli Genel Kurul sonuçlarına göre, Disiplin Kurulumuz tarihinde toplanarak yeniden görev dağılımı yapmıştır. Kurul olarak gerekli görülen hallerde, yeterli sayıda toplantılar yapılmıştır. Tarafımıza gönderilen disiplin dosyaları üzerinde titizlikle çalışarak ilgili disiplin yönetmeliğimizin hükümleri çerçevesinde daha adil karar verebilmek için azami gayret göstermekteyiz. Bodrum ilçesinde, meslek mensuplarının; 3568 Sayılı Yasanın Çalışma Usul ve Esasları hakkındaki yönetmeliğe göre arzulanan mesleki faaliyeti yürütmesi için; Disiplin Yönetmeliğinin, Haksız Rekabet ve Reklam Yasağı Yönetmeliği ve Etik İlkeler Yönetmeliğinin tek başına çözüm olmadığı bir gerçektir. Meslek mensuplarınca bu yönetmeliklere sahip çıkılması, yönetmelik hükümlerine uyulması ve yönetmelik hükümlerine muhalefet eden meslek mensuplarının şikâyet edilmesiyle; arzulanan mesleki kaliteye ulaşılabilecektir. Meslek mensuplarının ve kanunun menfaatlerini korumanın temel amaç olduğu, disiplin uygulamalarında; meslek ahlak ve disiplinini bozacak davranışların cezasız kalmaması ve meslek yasasına aykırı davranışlarda hak edilen cezaları tereddütsüz uygulamak, Disiplin Kurulu çalışmalarının esasını oluşturmaktadır. Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının; sürekli eğitimleri, periyodik yayın organları ve meslek mensuplarının bürolarında ziyareti ve disiplin uygulamaları neticesinde; meslek mensuplarımızın, mesleki kalitesi yükselmiş, 3568 Sayılı Yasanın Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğe göre; müşterilerle iş sözleşmesi yapılmış, meslek mensupları arasında yaşanmakta olan, gerek ücret yönünden ve gerekse müşteri devirlerinde sözleşmeler yapılarak, bu konuda ki haksız rekabet uygulamalarının asgari seviyeye indirilmesine çalışılmıştır. Disiplin Kurulumuz, tarihinden tarihine kadar 25 adet toplantı yapmıştır yılında toplam 13 Disiplin dosyası işleme alınmış olup, 2 Adet dosyanın disiplin kovuşturması devam etmektedir. 11 adet dosya hakkında karar verilmiştir. Aşağıdaki çizelgede verilen ceza dağılımı dikkate alındığında, Odamızın disiplin konusunda çok hassas olduğu ve kesinlikle taviz vermediği görülmektedir. Verilen Ceza Kişi Sayısı Geçici Olarak Mesleki Faaliyetten Alıkoyma : 1 Kınama Cezası : 7 Uyarma Cezası : 2 Ceza Verilmesine Yer Olmayan : 1

11 DENETLEME KURULU RAPORU I- GİRİŞ: Denetleme kurulumuz, göreve geldiği tarihten bu yana Odamız hesapları üzerinde sistemli ve periyodik olarak incelemelerde bulunmuş ve inceleme yapıldığı dönemlere ilişkin gerekli görülen konular tutanaklara geçirilmiş ve denetimler hakkında yönetim kuruluna bilgi verilmiştir. Yukarıda belirtilen dönemlere ilişkin denetimimiz ise yürürlükte bulunan ve mesleki, ticari ve vergisel boyutu ile tüm yasalar ve yönetmelikler ile genel tebliğler çerçevesinde yönetim kurulu faaliyetleri, gelirleri, harcamaları, aldıkları kararlar ve uygulamaları yönlerinden incelenmiş ve kurulumuzca aşağıdaki tespitler yapılmıştır. II- BODRUM SMMMO DENETİMİ a) USUL YÖNÜNDEN YAPILAN İNCELEMELER Usul yönünden incelemelerde, Yasal olarak tasdiki zorunlu olan defterlerin zamanında ve türlerine göre yasa ve yönetmeliklere, usullere uygun olarak tasdik edildikleri görülmüştür. Yapılan tahsilatlar için makbuzların düzenlendiği, harcamalar içinde harcamayı tevsik edici belgelerin alındığı, bu belgelerin yönetim kurulu üyelerince arkalarının imzalandığı ve tarih sırasında dosyalarda muhafaza edildikleri görülmüştür. Yapılan bu faaliyetlerin aşağıda nevi ve onay tarih ve numaralarını belirttiğimiz defterlere muhasebe ilke ve standartlarına uygun olarak kaydedildiği tespit edilmiştir. Bodrum SMMM Odası yasal defterlerine ilişkin bilgiler şöyledir: Defter Türü Onay Makamı Onay Tarihi Yevmiye No Yevmiye Bodrum 4.Noteri Kebir Bodrum 4.Noteri Envanter Bodrum 4.Noteri b) HESAPLARIN İNCELENMESİ Hesap dönemi incelendiğinde öncelikle yapılan tahsilat ve harcamalarda yasa ve yönetmeliklere aykırı bir hususun bulunmadığı, özellikle gider kalemlerinde yasa ve yönetmeliklere, genel kurul kararlarına uygun hareket edildiği ve harcamaların mutlaka genel kurul kararlarına ve yönetim kurulu kararlarına dayandırılarak yapıldığı saptanmıştır. Odamız hesaplarında Dönen varlıklar toplamı ,93 TL sıdır. Dönem sonunda hesaplarda görülen 3.721,19 TL Meblağın fiilen kasada bulunduğu yapılan sayım sonunda tespit edilmiştir. Ayrıca Odamızın bankalarda bulunan vadeli ve vadesiz hesaplarının ilgili bankalardan alınan ekstralar ile kayıtlarının karşılaştırılmasında her hangi bir farklılığa rastlanmamıştır. Dönem itibarıyla bankalarda toplam ,60 TL. bakiye mevcuttur. Hesapların aktifinde kayıtlı maddi duran varlıkların demirbaş eşya defterine sırasıyla kayıt edildikleri ve fiilen mevcut oldukları yerinde görülmek suretiyle tespit edilmiştir. Kısa Vadeli yabacı kaynakları toplamı ,90 TL sıdır. Odamızın vadesi geçmiş veya ertelenmiş vergi ve sosyal güvenlik borcunun bulunmadığı ilgili kurumlardan tespit edilmiştir ,65 TL Ticari borcun ,09 TL sını Türmob a olan borç teşkil etmektedir. Kısa vadeli yabancı kaynakların ,42 TL tutarındaki büyük bir kısmı üyelere ait yükümlülüklerden kaynaklanmaktadır. Odamıza ait taşıtın resmi görevler dışında kullanılmadığı yapılan mesafe tespiti ile yakıt harcamalarından anlaşılmaktadır. Odamız organlarında görevli bazı meslek mensuplarının yasal olarak kendilerine ödenen huzur haklarından bir kısmını odamıza bağışlayarak oda gelirlerine katkıda bulundukları hesapların tetkikinden anlaşılmıştır.

12 Gayrimenkul alım fonunda biriken rakam faizi ile birlikte ,24 TL sıdır. Bu dönemde hesaplarla ilgili kurulumuza herhangi bir ihbar veya şikâyet gelmemiştir. Hesapların dönem itibariyle incelendiğinde tekide mahal bir hususa rastlanılmamıştır. c) FAALİYETLER ÜZERİNDE YAPILAN İNCELEMELER Yönetim Kurulu, yasa ve yönetmeliklerle kendisine verilen görevleri yerine getirmek üzere olağan faaliyetlerine devam ettiği, dönem içerisinde 47 yönetim kurulu toplantısı düzenleyerek gündemlerindeki konuları görüşüp karara bağladıkları, Bu toplantıları tarih ve sayı vermek, görüşülen ve karar verilen konuları açık olarak yazmak suretiyle yönetim kurulu karar defterine geçirdikleri saptanmıştır. Türmob ve diğer oda faaliyetlerinde odamızın temsilinin sağlandığı, bu kurumlarla ilişkilerin düzenli olarak sürdürüldüğü tespit edilmiştir. Mesleki konular ile üyelerimizi ilgilendiren yasal değişiklikler hakkında gerek seminerler düzenleyerek ve gerekse duyurular yapmak suretiyle üyelerimizin ve stajyerlerimizin bilgilendirilmesi sağlanmıştır. Odamıza ait internet sitesi güncel ve aktif olarak kullanıma açıktır. Odamız personelinin yeterli sayıda, yeterli bilgi birikimi ve donanıma sahip, uyum içinde özveri ile çalışan bir ekip olarak etkin bir şekilde görev yapması sağlanmıştır. Oda kurullarının daima şeffaf ve etkin çalışabilmeleri konusunda gereksinim duydukları koşullar sağlanmıştır. III İKTİSADİ İŞLETME DENETİMİ Usul yönünden incelemelerde, Yasal olarak tasdiki zorunlu olan defterlerin zamanında ve türlerine göre yasa ve yönetmeliklere, usullere uygun olarak tasdik edildikleri görülmüştür. Yapılan faaliyetlerin aşağıda nevi ve onay tarih ve numaralarını belirttiğimiz defterlere muhasebe ilke ve standartlarına uygun olarak kaydedildiği tespit edilmiştir. Bodrum SMMM Odası İktisadi İşletmesi yasal defterlerine ilişkin bilgiler şöyledir: Defter Türü Onay Makamı Onay Tarihi Yevmiye No Yevmiye Bodrum 4.Noteri Kebir Bodrum 4.Noteri Envanter Bodrum 4.Noteri Dönem sonu itibarıyla kasa hesabında görünen 1.061,01 TL sının fiilen mevcut bulunduğu kasa sayımından tespit edilmiştir. T. Ekonomi Bankası Karya Şubesinden alınan ekstrede de hesaplarda görünen 5.685,30 TL sının banka hesaplarında da aynı miktarda bulunduğu saptanmıştır. İktisadi işletmenin dönen varlıklarının ,22 TL olduğu, kısa vadeli yabancı kaynakların ise ,10 TL sıdır. Bu yabancı kaynakların ,72 TL sı Bodrum SMMM Odasına olan borç tutarı, 4.606,81 TL sı ise Aralık 2014 dönemi stopaj ve KDV ödemesidir. Vadesi geçmiş vergi ve sosyal güvenlik borcu bulunmamaktadır. Gelir tablosunda dönem itibarıyla ,28 TL zarar görünmekte ise de dönemsellik ilkesi gereği gelecek aylara ait gelirler hesabında bulunan gelir tahakkukunda görünen ,63 TL hesaba katıldığında iktisadi işletmenin reel olarak ,35 TL kar ettiği anlaşılmaktadır. IV- SONUÇ Yapılan denetim sonucunda defterler ve mali tablolarda belirtilen değerlerin gerçek durumu yansıttıkları, yapılan tüm işlem ve faaliyetlerin yürürlükte bulunan mevzuata uygun olduğu sonucuna varılmıştır. Bodrum SMMM Odası Yönetim Kurulu na özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ : 2013 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 BAŞKANIN SUNUŞU 4 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU

Detaylı

Kurul Raporları 2012 YILI. Faaliyet Raporu

Kurul Raporları 2012 YILI. Faaliyet Raporu 2012 Disiplin Kurulu Danışma Meclisi Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu Yayın Kurulu Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu Kurul Raporları 108 2012 Disiplin Kurulu 2012

Detaylı

BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2013 31.12.2013 DÖNEM FAALİYET RAPORU

BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2013 31.12.2013 DÖNEM FAALİYET RAPORU BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2013 31.12.2013 DÖNEM FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuz 2013 yılında da tüm kurulları ve üyeleri ile birlikte hareket ederek, İyi ve uyumlu bir çalışmanın

Detaylı

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ : 2016 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 BAŞKANIN SUNUŞU 4 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU

Detaylı

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ : 2012 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 BAŞKANIN SUNUŞU 4 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU

Detaylı

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ : 2010 İÇİNDEKİLER SUNUŞ BAŞKANIN SUNUŞU HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU I.

Detaylı

BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2011 YILI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 2 Dönemi : 2011 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 4-5 BAŞKANIN SUNUŞU 5 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU

Detaylı

2015 YILI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU KURUL RAPORLARI FAALİYET RAPORU

2015 YILI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU KURUL RAPORLARI FAALİYET RAPORU HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU KURUL RAPORLARI İÇİNDEKİLER BAŞKANIN SUNUŞU 1 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU 3 I. KAPSAM 4 II. YASAL DAYANAK 4 FAALİYET DÖNEMİNDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR

Detaylı

Haksız Rekabetle Mücadele. Kurulu Raporu İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS

Haksız Rekabetle Mücadele. Kurulu Raporu İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu Raporu Haksız Rekabet Meslek mensuplarının birbirleriyle ve iş sahibi ile olan ilişkilerini etkileyen, aldatıcı veya diğer şekillerdeki dürüstlük kurallarına aykırı davranışları

Detaylı

2018/1. Dönem Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı Denetim, Raporlama ve Meslek Hukuku 28 Mart 2018 Çarşamba (Sınav Süresi 2 Saat)

2018/1. Dönem Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı Denetim, Raporlama ve Meslek Hukuku 28 Mart 2018 Çarşamba (Sınav Süresi 2 Saat) 2018/1. Dönem Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı Denetim, Raporlama ve Meslek Hukuku 28 Mart 2018 Çarşamba 18.00 (Sınav Süresi 2 Saat) SORULAR SORU 1 - Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirlerin

Detaylı

BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2014 YILI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 2 Dönemi : 2014 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 4 BAŞKANIN SUNUŞU 5 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU

Detaylı

BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI DÖNEM FAALİYET RAPORU

BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI DÖNEM FAALİYET RAPORU BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2017 31.12.2017 DÖNEM FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuz 2017 yılında da tüm kurulları ve üyeleri ile birlikte hareket ederek, İyi ve uyumlu bir çalışmanın

Detaylı

AKSARAY SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

AKSARAY SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI AKSARAY SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 1.AKSARAY SMMM ODASI FAALİYET RAPORU 1.Oda ının Sunuşu 2.Genel ın Sunuşu 1. Odanın Misyonu ve Vizyonu Misyonumuz : Meslek mensupları arasında birlik ve

Detaylı

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulu BAŞKAN S. İlker ÖZOKCU BAŞKAN YARDIMCISI Servet ONURLU SEKRETER Neşet ERTOY SAYMAN İlhan GÜLCÜ ÜYE Bekir KIR

Detaylı

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulu BAŞKAN S. İlker ÖZOKCU BAŞKAN YARDIMCISI Servet ONURLU SEKRETER Neşet ERTOY SAYMAN İlhan GÜLCÜ ÜYE Bekir KIR

Detaylı

Uygarlık Yolunda Başarılı Olmak Yenileşmeye Bağlıdır.

Uygarlık Yolunda Başarılı Olmak Yenileşmeye Bağlıdır. 1 2 Uygarlık Yolunda Başarılı Olmak Yenileşmeye Bağlıdır. 3 4 Gündem KARARIN TARİHİ : 11.04.2016 KARARIN NO : 016 ÜYELERİN ADI SOYADI: Mustafa USLU, Mehmet Özgür ANIL, Sayim KESKİN, Ferudun KATAR, Alper

Detaylı

HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU 2010

HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU 2010 03 KURULU 2010 11111 156 01 03 DİSİPLİN KURULU KURULU RAPORU RAPORU 2010 KURULU RAPORU 2010 BAŞKANIN SUNUŞU Meslek örgütümüzün mesleğimizin kurumsallaşması ve gerekli saygınlığı kazandığına olan inancımız

Detaylı

RİZE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

RİZE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI RİZE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI FAALİYET RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER Sayfa No Başkan ın Sunuşu 3-4 Oda Kurulları Yönetim Kurulu 5 Denetleme Kurulu 6 Disiplin Kurulu 7 Haksız Rekabetle Mücadele

Detaylı

SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ

SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete No 26707 Resmi Gazete Tarihi 21/11/2007

Detaylı

- MESLEK HUKUKU- 7.Aşağıdakilerden hangisi Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Genel Kurulunun görevlerinden biri değildir?

- MESLEK HUKUKU- 7.Aşağıdakilerden hangisi Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Genel Kurulunun görevlerinden biri değildir? - MESLEK HUKUKU- 1.Aşağıdakilerden hangisi 3568 sayılı Kanuna göre muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin konularından biri (2004/3) A) Muhasebe sistemleri kurmak ve geliştirmek B) Genel kabul görmüş

Detaylı

oda etkinlikleri 2014 oda etkinlikleri

oda etkinlikleri 2014 oda etkinlikleri 2014 1 ORDU ODÜ Rektörü Prof.Dr. Tarık Yarılgaç tan OO Ziyareti Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Ziyarette Ordu Mali Müşavirler

Detaylı

BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI DÖNEM FAALİYET RAPORU

BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI DÖNEM FAALİYET RAPORU BODRUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2018 31.12.2018 DÖNEM FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuz, 2018 yılında da tüm kurulları ve üyeleri ile birlikte hareket ederek, İyi ve uyumlu bir çalışmanın

Detaylı

TESMER İstanbul Şubesi Eğitimler

TESMER İstanbul Şubesi Eğitimler TESMER İstanbul Şubesi Eğitimler 2012 48 01 OCAK 2012 31 ARALIK 2012 TARİHLERİ ARASI EĞİTİM ÇALIŞMALARI BORÇLAR HUKUKU UYGULAMALARI YER TARİH KATILIM SAYISI BAĞCILAR TESMER 18/10/12 40 EMİNÖNÜ TESMER 15/11/12

Detaylı

MECBURİ MESLEK KARARLARININ UYGULANMASI İLE İLGİLİ SON DURUM GENELGE /2003

MECBURİ MESLEK KARARLARININ UYGULANMASI İLE İLGİLİ SON DURUM GENELGE /2003 MECBURİ MESLEK KARARLARININ UYGULANMASI İLE İLGİLİ SON DURUM GENELGE /2003 Ankara, 11.07.2003 Sayı : 2003/ Konu : YMM VE SMMM ODASI BAŞKANLIKLARI NA 3568 Sayılı Meslek yasamızın Birlik Genel Kurulunun

Detaylı

BİRİNCİ KISIM Haksız Rekabet. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİRİNCİ KISIM Haksız Rekabet. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ (*) (21 Kasım 2007 tarih ve 26707 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.)

Detaylı

YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni

YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ... 05.01.2013 Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni 08.01.2013 SM ŞERİF ÖZTÜRK RUHSAT TÖRENİ 22.01.2013 Tarihinde Yalova SGK il Müdürlüğü'nün

Detaylı

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2015 YILI FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2015 YILI FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2015 YILI FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulu BAŞKAN S. İlker ÖZOKCU BAŞKAN YARDIMCISI Servet ONURLU SEKRETER Neşet ERTOY SAYMAN İlhan GÜLCÜ ÜYE Bekir KIR

Detaylı

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU DENETİM RAPORU

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU DENETİM RAPORU TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU DENETİM RAPORU RAPOR TARİHİ : 03 KASIM 2014 DENETÇİLER : YILMAZ USLU BAŞKAN İBRAHİM YILMAZ ÜYE FATİH TOK ÜYE AKİF UYGUR ÜYE NECATİ AKYILDIZ ÜYE İNCELEME DÖNEMİ : 01.10.2012-30.09.2014

Detaylı

Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu

Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu 7 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU 211 RAPORU BAŞKAN IN SUNUŞU 211 Yılında meslek örgütümüz gerek mesleğimizin kurumsallaşması gerekse toplum ve ekonomik hayatta hak ettiği

Detaylı

BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BURDUR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2015 YILI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 2 Dönemi : 2015 İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 BAŞKANIN SUNUŞU... 5 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN

Detaylı

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DENETİM RAPORU

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DENETİM RAPORU TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DENETİM RAPORU RAPOR TARİHİ : 12 OCAK 2015 DENETÇİLER : YILMAZ USLU BAŞKAN İBRAHİM YILMAZ FATİH TOK AKİF UYGUR NECATİ AKYILDIZ İNCELEME DÖNEMİ : 01.10.2014-16.12.2014

Detaylı

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU

HAKSIZ REKABET KURULU ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ANTALYA HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ : 2014 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 BAŞKANIN SUNUŞU 4 HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU NUN SUNUŞU

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ( )

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ( ) YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (01.01.2018 31.12.2018) A) YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI VE ODA SEKRETERLİĞİ İŞLEMLERİ Yönetim Kurulumuz 01.01.2018 31.12.2018 tarihleri arasında haftalık olağan toplantılarını

Detaylı

Sirküler Rapor Mevzuat /113-1

Sirküler Rapor Mevzuat /113-1 Sirküler Rapor Mevzuat 25.05.2015/113-1 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Detaylı

Mesleki Uygulamaları. Denetleme Kurulu Raporu İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS

Mesleki Uygulamaları. Denetleme Kurulu Raporu İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu Raporu İSMMMO Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu, yılında, rutin olarak ve aylık toplantılarını belirlenen gündem doğrultusunda gerçekleştirmiştir. - yılında yapılan

Detaylı

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞA

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞA 01.01.2011 ve 31.12.2011 Döneminde Odamızın Katıldığı Etkinlikler 26 MART 2011 / ANKARA 60. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI 08 NİSAN 2011 / HATAY TÜRMOB III TÜRKİYE HAKSIZ REKABET VE ETİK KONGRESİ 06-07 MAYIS

Detaylı

ETKİNLİK- TOPLANTI - ZİYARETLER

ETKİNLİK- TOPLANTI - ZİYARETLER RİZE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ETKİNLİK- TOPLANTI - ZİYARETLER 2018 FAALİYET RAPORU RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN KARAMAN ODAMIZI ZİYARET ETTİ (31 OCAK 2018) İYİ PARTİ

Detaylı

ISPARTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ

ISPARTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU DÖNEMİ 7.5. HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU ÇALIŞMA RAPORU ISPARTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2016 31.12.2016 DÖNEMİ 2016 yılı içerisinde

Detaylı

BİRİNCİ KISIM İKİNCİ BÖLÜM

BİRİNCİ KISIM İKİNCİ BÖLÜM 21 Kasım 2007 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Say : 26707 YÖNETMELİK Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK

Detaylı

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS 2018 YILI Faaliyet Raporu

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS 2018 YILI Faaliyet Raporu www.ismmmo.org.tr Faaliyet Raporu MISYONUMUZ VE VIZYONUMUZ ODA KURULLARI - Yönetim Kurulu - Denetleme Kurulu - Disiplin Kurulu - TESMER İstanbul Şubesi - Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu - Mesleki Gelişmeleri

Detaylı

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 1 Stajyer Mali Müşavirler Yeterlilik Sınavı Öncesi TESMER Yönetim Kurulu nun Sözlü Sınavına Katıldı. Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır BAŞ, TESMER Yönetim Kurulu

Detaylı

K u r u l R a p o r l a r ı

K u r u l R a p o r l a r ı Kurul Raporları Disiplin Kurulu Raporu Danışma Meclisi Raporu Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu Raporu Yayır Kurulu Raporu Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu Raporu Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu

Detaylı

Oda Eğitimleri İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS

Oda Eğitimleri İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS Oda Eğitimleri Elektronik Ticaret Uygulaması ve Vergilendirilmesi konusunda düzenlenen 1 seminere 864 meslek mensubu ve stajyerimiz katılmıştır. SGK, İş Hukuku ve İşkur Güncel Uygulama Ve Teşvikler konusunda

Detaylı

2016/1.DÖNEM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI DENETİM, RAPORLAMA VE MESLEK HUKUKU 23 Mart 2016-Çarşamba 18:00

2016/1.DÖNEM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI DENETİM, RAPORLAMA VE MESLEK HUKUKU 23 Mart 2016-Çarşamba 18:00 2016/1.DÖNEM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI DENETİM, RAPORLAMA VE MESLEK HUKUKU 23 Mart 2016-Çarşamba 18:00 SORULAR SORU 1- YMM lerin mesleklerini icra ederken karşı karşıya kaldıkları mesleki sorumlulukların

Detaylı

BİLECİK SMMM ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

BİLECİK SMMM ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU BİLECİK SMMM ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 07/01/2014 Salı Yönetim Kurulu Toplantımızı Osmaneli İlçesinde yaptık, Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında Osmaneli ndeki meslektaşlar ile bir araya gelip

Detaylı

S. 3- MUHASEBE STANDARTLARI UYGULAMALARINDA

S. 3- MUHASEBE STANDARTLARI UYGULAMALARINDA 117 Sahibi: İzmir SMMMO adına Feyzullah TOPÇU Sorumlu: Yazı İşleri Müdürü Müfit YILDIRIM S. 3- MUHASEBE STANDARTLARI UYGULAMALARINDA GÜNCEL GELİŞMELER SEMİNERİ S. 4- MÜKELLEF HAKLARI VE USUL İNCELEMELERİ

Detaylı

DİSİPLİN KURUL RAPORU DANIŞMA MECLİSİ RAPORU HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU YAYIN KURULU RAPORU MESLEKİ GELİŞMELERİ İZLEME KURULU RAPORU

DİSİPLİN KURUL RAPORU DANIŞMA MECLİSİ RAPORU HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU YAYIN KURULU RAPORU MESLEKİ GELİŞMELERİ İZLEME KURULU RAPORU 7KURUL RAPORLARI DİSİPLİN KURUL RAPORU DANIŞMA MECLİSİ RAPORU HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU RAPORU YAYIN KURULU RAPORU MESLEKİ GELİŞMELERİ İZLEME KURULU RAPORU KOMİTE RAPORLARI 11111 134 01 DİSİPLİN

Detaylı

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali

Detaylı

BİLECİK SMMM ODASININ 2013 YILI FAALİYET RAPORU

BİLECİK SMMM ODASININ 2013 YILI FAALİYET RAPORU BİLECİK SMMM ODASININ 2013 YILI FAALİYET RAPORU 1-05/01/2013 tarihinde, Sakarya SMMM Odasının yeni edindiği bina açılışına Yönetim Kurulu olarak iştirak edildi. 2-29/01/2013 tarihinde, Bilecik SGK İl Müdürü

Detaylı

ÇORUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YÖNETİM KURULU (01.01.2013 31.12.2013) DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

ÇORUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YÖNETİM KURULU (01.01.2013 31.12.2013) DÖNEMİ FAALİYET RAPORU ÇORUM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YÖNETİM KURULU (01.01.2013 31.12.2013) DÖNEMİ FAALİYET RAPORU 1. UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİMİZ TESMER ÇORUM ŞUBESİ BÜNYESİNDE; ODAMIZ 3 MART 2013 TARİHİNDE YAPILACAK

Detaylı

YILLARI. Faaliyet Raporu 1 İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS

YILLARI. Faaliyet Raporu 1 İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS www.ismmmo.org.tr Faaliyet Raporu 1 İSMMMO Yayın No: 165 Grafik ve Uygulama: Alican SEZER Baskı ve Cilt TOR OFSET SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Akçaburgaz Mahallesi 116 Sokak No:2 Esenyurt / İSTANBUL

Detaylı

İştirak ve vergi ziyaı cezaları ile ilgili meslektaşların sorunları ve çözüm önerileri

İştirak ve vergi ziyaı cezaları ile ilgili meslektaşların sorunları ve çözüm önerileri ANTALYA S.M.M.M. ODASI EĞİTİM TAKVİMİ EKİM 2008 07.Ekim.2008-5510 Nolu Kanun Ve İlgili Yönetmelikler : Resul KURT ( SGK Başmüfettişi) Toplantı Yeri :Mustafa ÖZYÜREK Toplantı Salonu Toplantı Saati :10.00

Detaylı

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 01.01.2014 30.09.2014 DÖNEMİ DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 01.01.2014 30.09.2014 DÖNEMİ DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 01.01.2014 30.09.2014 DÖNEMİ DENETİM KURULU RAPORU 1- GİRİŞ 1.1-) Konu Türkiye Golf Federasyonu nun 01.01.2014 30.09.2014 dönemi hesap ve faaliyetlerinin, 3289 sayılı Kanun, Bağımsız

Detaylı

TÜRKİYE MASA TENİSİ FEDERASYONU 01.01.2012-31.08.2012 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE MASA TENİSİ FEDERASYONU 01.01.2012-31.08.2012 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE MASA TENİSİ FEDERASYONU 01.01.2012-31.08.2012 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Denetim Kurulu 01.01.2012-31.08.2012 dönemine ait raporunu hazırlamak üzere 27

Detaylı

03 Şubat 2009 tarihinde Meslek Odaları tanışma kokteyline katılınmış tanışma ve kaynaşmanın sağlanması amaçlanmıştır.

03 Şubat 2009 tarihinde Meslek Odaları tanışma kokteyline katılınmış tanışma ve kaynaşmanın sağlanması amaçlanmıştır. Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Alanya Đlçe Temsilciliği olarak 2009 yılında; 2008 yılında yapıcı eleştirilerine, yardımlarına ve desteklerine sık sık başvurduğumuz meslektaşlarımızın

Detaylı

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2011 31.12.2011 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2011 31.12.2011 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2011 31.12.2011 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Yönetim kurulumuz 2011 yılında da tüm kurulları ve üyeleri ile birlikte hareket ederek, uyumlu bir çalışmanın

Detaylı

2010-2013 YILLARI Faaliyet Raporu TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ. 01.01.2016 31.12.2016 Bütçeleri ve Gerekçeleri

2010-2013 YILLARI Faaliyet Raporu TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ. 01.01.2016 31.12.2016 Bütçeleri ve Gerekçeleri 2010-2013 YILLARI Faaliyet Raporu TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ 01.01.2014 31.12.2014 01.01.2015 31.12.2015 01.01.2016 31.12.2016 Bütçeleri ve Gerekçeleri TÜRMOB TESMER TEMEL EĞİTİM

Detaylı

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 1 EĞİTİM ÇALIŞMALARI Odalarımızın eğitim adına üstlendikleri misyon çok önemlidir. Üyelerinin özlük işlemleri ve disiplini yanında eğitim adına yapılanlar

Detaylı

BODRUM SERBEST MUHASEBECĠ MALĠ MÜġAVĠRLER ODASI 01.01.2015 31.12.2015 DÖNEM FAALĠYET RAPORU

BODRUM SERBEST MUHASEBECĠ MALĠ MÜġAVĠRLER ODASI 01.01.2015 31.12.2015 DÖNEM FAALĠYET RAPORU BODRUM SERBEST MUHASEBECĠ MALĠ MÜġAVĠRLER ODASI 01.01.2015 31.12.2015 DÖNEM FAALĠYET RAPORU Yönetim Kurulumuz 2015 yılında da tüm kurulları ve üyeleri ile birlikte hareket ederek, Ġyi ve uyumlu bir çalıģmanın

Detaylı

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU DÖNEMİ DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU DÖNEMİ DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 01.01.2016-31.12.2016 DÖNEMİ DENETİM KURULU RAPORU 1-GİRİŞ 1.1-) Konu Türkiye Golf Federasyonu nun 01.01.2016 31.12.2016 dönemi hesap ve faaliyetlerinin, 3289 sayılı Kanun, Bağımsız

Detaylı

7.BÖLÜM MUHASEBECİLİK VE MALİ MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNDE ÜCRETLENDİRME

7.BÖLÜM MUHASEBECİLİK VE MALİ MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNDE ÜCRETLENDİRME 7.BÖLÜM MUHASEBECİLİK VE MALİ MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNDE ÜCRETLENDİRME 93 94 7.Bölüm Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Hizmetlerinde Ücretlendirme 7. MUHASEBECİLİK VE MALİ MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNDE ÜCRETLENDİRME

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU ODA EĞİTİMLERİ

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU ODA EĞİTİMLERİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ODA EĞİTİMLERİ Oda Eğitimleri Oda Faaliyetleri 41 LER 2014 YILINDA; E-Devlet projesinin müşterilerimize ve muhasebe mesleğine etkileri ve Yeniden yapılanma süreci konusunda düzenlenen

Detaylı

ISPARTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2014 31.12.2014 DÖNEMİ

ISPARTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2014 31.12.2014 DÖNEMİ 7.5. HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU ÇALIŞMA RAPORU ISPARTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2014 31.12.2014 DÖNEMİ TÜRMOB tarafından haksız

Detaylı

SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE

SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE 2014 YILI ODA VE İKTİSADİ İŞLETME BİLANÇOLAR- GELİR TABLOLARI, 2015 YILI TAHMİNİ BÜTÇE VE DİP NOTLAR 31.01.2015 SAKARYA SERBEST

Detaylı

EDİRNE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2010 YILI FAALİYET RAPORU

EDİRNE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 23/05/2010 tarihinde Odamızın 20. Olağan Seçimli Genel Kurulu na göre; oluşturulan Yönetim Kurulumuz, 26/05/2010 tarihinde görev dağılımı yaparak, Enver ÇEVİK Başkan, Nuri ÖZKAN Başkan Yardımcısı, Metin

Detaylı

SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE 2015 YILI BİLANÇO- GELİR TABLOSU 2016 YILI TAHMİNİ BÜTÇE VE DİP NOTLAR

SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE 2015 YILI BİLANÇO- GELİR TABLOSU 2016 YILI TAHMİNİ BÜTÇE VE DİP NOTLAR SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE 2015 YILI BİLANÇO- GELİR TABLOSU 2016 YILI TAHMİNİ BÜTÇE VE DİP NOTLAR 31.01.2016 SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER

Detaylı

S. 8 İLÇE ZİYARETLERİ

S. 8 İLÇE ZİYARETLERİ S. 3 E-TEBLİGAT Sahibi: İzmir SMMMO adına Feyzullah TOPÇU Sorumlu: Yazı İşleri Müdürü Müfit YILDIRIM Yayın Kurulu: Aslı TENGİZ Lütfi DEMİR Hatice ÖZTEKİN Fatma KİRKİT Yakup SÖNMEZ S. 4 E-FATURA, E-DEFTER,

Detaylı

DİSİPLİN KURULU RAPORU

DİSİPLİN KURULU RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU DİSİPLİN KURULU RAPORU 135 DİSİPLİN KURULU FAALİYET RAPORU İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası nın 22. Olağan genel kurulunda Disiplin Kuruluna seçilerek, göreve

Detaylı

VAN SMMM ODASI 31.12.2012 TARİHİ İTİBARİYLE ÜYE SAYISI

VAN SMMM ODASI 31.12.2012 TARİHİ İTİBARİYLE ÜYE SAYISI Meslek camiası olarak mesleki anlamda oldukça hareketli, birçok belirsizliğin yaşandığı mesleki beklentilerin zirvede olduğu bir yılı geride bıraktık. 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu ülkemizde yaklaşık

Detaylı

ANTALYA SERBEST MUHASEBECĐ MALĐ MÜŞAVĐRLER ODASI ODA ĐÇ YÖNETMELĐĞĐ

ANTALYA SERBEST MUHASEBECĐ MALĐ MÜŞAVĐRLER ODASI ODA ĐÇ YÖNETMELĐĞĐ ANTALYA SERBEST MUHASEBECĐ MALĐ MÜŞAVĐRLER ODASI ODA ĐÇ YÖNETMELĐĞĐ BĐRĐNCĐ BÖLÜM AMAÇ VE KAVRAMLAR Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası nın, Yönetim Kuruluna

Detaylı

ANKARA YMM ODASI KESİN HESAP RAPORU

ANKARA YMM ODASI KESİN HESAP RAPORU ANKARA YMM ODASI KESİN HESAP RAPORU 1 ANKARA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2015-31.12.2015 HESAP DÖNEMİ KESİN HESAP RAPORU 01.01.2015-31.12.2015 döneminde Bilanço ve Gelir-Gider Tablosu aşağıdaki

Detaylı

ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ODA İÇ YÖNETMELİĞİ

ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ODA İÇ YÖNETMELİĞİ Amaç ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ODA İÇ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM AMAÇ VE KAVRAMLAR Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası nın, Yönetim Kuruluna

Detaylı

SM, SMMM ve YMM lere Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Usul ve Esasları. Erhan DEMİRHAN

SM, SMMM ve YMM lere Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Usul ve Esasları. Erhan DEMİRHAN SM, SMMM ve YMM lere Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Usul ve Esasları Erhan DEMİRHAN Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Yönetmeliği,23.06.2018 tarih ve 30457 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe

Detaylı

Geçmiş yıllardan Nisbi Aidat Alacakları 270.000,00 TOPLAM 1.006.340,00

Geçmiş yıllardan Nisbi Aidat Alacakları 270.000,00 TOPLAM 1.006.340,00 AİDAT GELİRLERİ EK-1 GİRİŞ AİDATI GELİRLERİ 11.840,00 Memur maaş taban aylığı katsayısı x 300: 296,00 5.920,00 Bina Katkı Payı (Giriş aidatı tutarında): 296,00 5.920,00 MAKTU YILLIK AİDAT GELİRLERİ 454.000,00

Detaylı

FAALİYETLERİMİZ 1-TOPLANTI SEMİNER EĞİTİM FAALİYETLERİ

FAALİYETLERİMİZ 1-TOPLANTI SEMİNER EĞİTİM FAALİYETLERİ Yönetim Kurulu olarak katılımcı yönetim anlayışımız gereği, yapacağımız çalışmaların geniş katılımlı olması amacıyla oluşturulan Disiplin Kurulu, Denetim Kurulu, Haksız Rekabet ve Etik Kurulu, ve Çalışma

Detaylı

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu Yeditepe Üniversitesi Bölüm Başkanı ve Öğretim Görevlileri Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat Kuru ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ömer ŞENGÜL, 21 Şubat 2013 Perşembe günü Yeditepe Üniversitesi Gıda

Detaylı

42 Sıra No.lu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu Genel Tebliği Yayımlandı DUYURU NO:2010/01

42 Sıra No.lu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu Genel Tebliği Yayımlandı DUYURU NO:2010/01 İstanbul, 04.01.2010 42 Sıra No.lu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu Genel Tebliği Yayımlandı DUYURU NO:2010/01 31.12.2009 tarih ve 27449 (4. mükerrer) sayılı Resmi Gazete

Detaylı

TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU 01.06.2010 31.12.2010 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU 01.06.2010 31.12.2010 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU 01.06.2010 31.12.2010 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU Türkiye Buz Pateni Federasyonu Denetim Kurulu 01.06.2010-31.12.2010 dönemine ait raporunu hazırlamak üzere 26

Detaylı

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU 01.12.2010 31.12.2010 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU 01.12.2010 31.12.2010 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU 01.12.2010 31.12.2010 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU Türkiye Bilardo Federasyonunun 01.12.2010-31.12.2010 dönemlerine ait hesap incelemelerini, 3289 sayılı Kanun ve diğer

Detaylı

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.Ocak.2010-20.Mayıs.2010 DÖNEMİ MALİ TABLOLARI AKTİF MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2010 20.05.2010 DÖNEMİNE AİT AYRINTILI BİLÂNÇOSU

Detaylı

Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi

Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Bursa ġubesi YÖNETĠM KURULU Şube Başkanı Şube Başkan Yrd. Şube Sekreteri Şube Saymanı Şube Üye Şube Üye Şube Üye : Mesut

Detaylı

TÜRKİYE MASA TENİSİ FEDERASYONU 01.01.2011-31.12.2011 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE MASA TENİSİ FEDERASYONU 01.01.2011-31.12.2011 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE MASA TENİSİ FEDERASYONU 01.01.2011-31.12.2011 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Denetim Kurulu 01.01.2011-31.12.2011 dönemine ait raporunu hazırlamak üzere 27

Detaylı

S. 3 E-FATURA, E-DEFTER, E-ARŞİV, KAYIT SAKLAMA, ENTEGRASYON VE ARŞİVLEME ÇÖZÜM SEMİNERİ S. 4 İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI

S. 3 E-FATURA, E-DEFTER, E-ARŞİV, KAYIT SAKLAMA, ENTEGRASYON VE ARŞİVLEME ÇÖZÜM SEMİNERİ S. 4 İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI S. 3 E-FATURA, E-DEFTER, E-ARŞİV, KAYIT SAKLAMA, ENTEGRASYON VE ARŞİVLEME ÇÖZÜM SEMİNERİ S. 4 İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI S. 5 KAR DAĞITIMI VE VERGİLENDİRİLMESİ SEMİNERİ Sahibi: İzmir SMMMO adına

Detaylı

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 01.01.2014 15.10.2014 DÖNEMİ DENETLEME KURULU RAPORU

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 01.01.2014 15.10.2014 DÖNEMİ DENETLEME KURULU RAPORU TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 01.01.2014 15.10.2014 DÖNEMİ DENETLEME KURULU RAPORU 1- GİRİŞ 1.1-) Konu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu nun 01.01.2014-15.10.2014 dönemi hesap ve faaliyetlerinin, 3289

Detaylı

ANTALYA SERBEST MUHASEBECĐ MALĐ MÜŞAVĐRLER ODASI TEMEL EĞĐTĐM VE STAJ MERKEZĐ ANTALYA ŞUBESĐ ÇALIŞMA RAPORU

ANTALYA SERBEST MUHASEBECĐ MALĐ MÜŞAVĐRLER ODASI TEMEL EĞĐTĐM VE STAJ MERKEZĐ ANTALYA ŞUBESĐ ÇALIŞMA RAPORU ANTALYA SERBEST MUHASEBECĐ MALĐ MÜŞAVĐRLER ODASI TEMEL EĞĐTĐM VE STAJ MERKEZĐ ANTALYA ŞUBESĐ ÇALIŞMA RAPORU Meslek mensuplarımız ve meslek mensubu adaylarımızın eğitimi amacını taşıyan Temel Eğitim ve

Detaylı

TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU

TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU 01.05.2016 31.10.2016 TARİHLERİ ARASI DENETİM KURULU RAPORU Türkiye Buz Pateni Federasyonu Denetim Kurulu 01.05.2016-31.10.2016 dönemine ait raporunu hazırlamak üzere 18.11.2016

Detaylı

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS. Disiplin Kurulu Raporu

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS. Disiplin Kurulu Raporu Disiplin Kurulu Raporu VERİLEN CEZA (MAYIS) UYARMA 32 KINAMA 47 12 Ay Men 3 6 Ay Men 13 Stajın İptali 0 Meslekten Çıkarma 0 Disiplin Cezası Verilmesine Yer 63 Olmadığı Kovuşturması Devam Eden 310 Dava

Detaylı

bülten 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri Bilirkişi Temel Eğitimleri Yapıldı Mersin SMMM Odası

bülten 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri Bilirkişi Temel Eğitimleri Yapıldı Mersin SMMM Odası 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri Bilirkişi Temel Eğitimleri Yapıldı Kasım 2017 Sevgili Meslektaşlarım, Uzun bir aradan sonra dijital ortamdan Merhaba! 2000 yılından itibaren yayınladığımız dergimiz Bülten,

Detaylı

07.01.2009. Değerli Üyemiz,

07.01.2009. Değerli Üyemiz, 07.01.2009 Değerli Üyemiz, Son zamanlarda bazı Esnaf Odaları ile kuruluşların, yetkileri olmadığı halde Oda veya kuruluşları bünyesinde muhasebe hizmeti vererek, 3568 sayılı Meslek Yasamız ile Yönetmeliklerine

Detaylı

Yürürlük MADDE 2 (1) Bu Tarife 1/1/2017 tarihinde yürürlüğe girer.

Yürürlük MADDE 2 (1) Bu Tarife 1/1/2017 tarihinde yürürlüğe girer. 30 Aralık 2016 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29934 TEBLİĞ Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) ndan: 2017 YILI SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK ASGARİ

Detaylı

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01 Ocak 2011-31.12.2011 DÖNEMİ MALİ TABLOLARI AKTİF MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2011-31.12.2011 DÖNEMİNE AİT AYRINTILI BİLÂNÇOSU

Detaylı

Gündemde Öne Çıkanlar

Gündemde Öne Çıkanlar 1 Yıl : 3 Sayı : 40 TÜRMOB Haber Bülteni 20.04.2015 TÜRMOB GENEL BAŞKANI SANLI 4. TÜRK PATENT ÖDÜLLERİ TÖRENİNE KATILDI TÜRMOB GENEL BAŞKANI SANLI 4. TÜRK PATENT ÖDÜLLERİ TÖRENİNE KATILDI 4. Türk Patent

Detaylı

AFYONKARAHİSAR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2012-31.12.2012 YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ

AFYONKARAHİSAR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2012-31.12.2012 YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ AFYONKARAHİSAR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2012-31.12.2012 YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ Tarih : 27.01.2012 : Dönem Sonu İşlemleri Eğitmen : Vergi Müfettişi(Hesap Uzmanı) Nusret BULUT

Detaylı

TESMER İstanbul Şubesi Kurslar ve Yayınlar

TESMER İstanbul Şubesi Kurslar ve Yayınlar TESMER İstanbul Şubesi Kurslar ve Yayınlar YMM Sınavı hazırlık kursumuza Mayıs 2013-Nisan 2016 yılları arasında 275 meslek mensubu katılmıştır. SMMM yeterlilik sınavı hazırlık kursumuza Mayıs 2013-Nisan

Detaylı

MESLEKİ TECRÜBE SÜRESİNİN HESABI İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR:

MESLEKİ TECRÜBE SÜRESİNİN HESABI İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR: MESLEKİ TECRÜBE SÜRESİNİN HESABI İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR: S.1. Mesleki tecrübe süresinin hesabı nasıl yapılmaktadır? C.1. Mesleki tecrübe süresi, esas olarak bağımsız denetimde fiilen geçirilen süredir.

Detaylı

MUHASEBE DENETİMİ ÖĞR.GÖR. YAKUP SÖYLEMEZ

MUHASEBE DENETİMİ ÖĞR.GÖR. YAKUP SÖYLEMEZ MUHASEBE DENETİMİ ÖĞR.GÖR. YAKUP SÖYLEMEZ MUHASEBE DENETİMİNİN TANIMI Bir ekonomik birime veyahut döneme ait bilgilerin önceden belirlenmiş ölçütlere olan uygunluk derecesini araştırmak ve bu konuda bir

Detaylı

Vergi Ýdaresindeki Deðiþimler (1.Bölüm) Pazar, 22 Ocak 2012

Vergi Ýdaresindeki Deðiþimler (1.Bölüm) Pazar, 22 Ocak 2012 Vergi Ýdaresindeki Deðiþimler (1.Bölüm) Pazar, 22 Ocak 2012 Vergi Ýdaresindeki Deðiþimler (1.Bölüm) Vergi Ýdaresindeki Deðiþimin Farkýnda mýsýnýz? Türkiyede pek çok kurumda gerçekleþen deðiþimler özellikle

Detaylı

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 1 Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ, Disiplin Kurulu Başkanı Murat BAŞARAN SAĞRA, Haksız Rekabet Kurulu Başkanı Sayit GÜLTEPE, Etik Kurulu Başkanı

Detaylı

SERBEST MUHASEBECİ-MALİ MÜŞAVİR

SERBEST MUHASEBECİ-MALİ MÜŞAVİR TANIM İşletmelerin ekonomik, mali ve hukuki durumları ile vergiye ilişkin işlemlerini muhasebe kurallarına, gerçeklere ve yasalara uygunluk açısından inceleyerek görüşünü ilgililere bildiren ve bu işleri

Detaylı

3. SALON - PARALEL OTURUM VI

3. SALON - PARALEL OTURUM VI 3. SALON - PARALEL OTURUM VI Türk Denetim Uygulamalar n n Özel Konular Oturum Baflkan Musa P fik N / TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Osman D NÇBAfi / Güney Ba ms z Denetim ve SMMM A.fi. Denetimde Haks z Rekabet

Detaylı