TEOG Sınavlarına Hazırlık ve Deneme Sınavları Yayın Kataloğu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEOG Sınavlarına Hazırlık ve Deneme Sınavları Yayın Kataloğu"

Transkript

1 TEOG Sınavlarına Hazırlık ve Deneme Sınavları Yayın Kataloğu Yeni Sınav Sistemine Uygun

2 DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME, öğrenilenlerin bilimsel verilerle not ya da puan denilen rakamlarla somutlaştırılmış halidir.

3 BAŞARI insanın istediğini elde etmesidir. Başarıya ulaşmanın üç temel unsuru vardır: 1. Planlama 2. Uygulama 3. Değerlendirme Son unsur olan değerlendirmenin amacı, başarıya ulaşmak için gerekli bilgi eksikliğinin (varsa) tespitidir. İyi yapılmış bir değerlendirme, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için gerekenin yapılmasını sağlar. FMS Yayıncılık sektörel faaliyetlerimizle SINAV UYGULAMA ve DEĞERLENDİRME yapıyoruz. Bu konuda sıfıra yakın hatayla hızlı, detaylı ve son teknolojiyle hizmet vermek için beraberliğinizi bekliyoruz. 1. ve 2. Basamak SİZİN 3. Basamak BİZİM İŞİMİZ

4 DENEME SINAVI UYGULAMASI Dikkat!.. Bu sayfayı dikkatlice okumadan lütfen kataloğumuzun diğer sayfalarını incelemeyiniz. Türkiye genelindeki deneme sınavlarımız, sınıf bazında görülen bütün derslerden uygulanır. Sınavların değerlendirme hizmeti firmamız tarafından yapılır. Bölge bayilerimiz sınavlarda kitapçıkların, karne ve raporların dağıtımında gerekli hassasiyeti göstereceklerdir. Sınavlarımıza Ait Genel Bilgiler Sınavlarımız, MEB in yeni sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav soru sayıları kademeli olarak arttırılmış olup; 2. sınıflara 50, 3. sınıflara 60, 4. sınıflara 70, 5. sınıflara 70, 6. sınıflara 80, 7. sınıflara 80, 8. sınıflara 1 soru sorulmuştur. Sınav süreleri: 2, 3, 4 ve 5. sınıfta 90 dk; 6. ve 7. sınıflarda 1 dk; 8. sınıflarda 240 dk. olarak uygulanacak olup, yanlış yanıt verilen sorular nedeni ile puan düşürülmesi uygulanmayacaktır. 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıfların sınavları tek oturumda; 8. sınıfların sınavları ise iki oturum şeklinde planlanıp uygulanacaktır: I. oturum: Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi II. oturum: Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce

5 Türkiye Genelinde FMS Yayıncılık Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Sayı Sınav Tarihleri TEOG ÖZEL SINAV FMS Yayıncılık Sınav Değerlendirmelerinde Hızlı ve Doğru Sonuç Vermektedir! Sınav tarihlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik ayrıca duyurulacaktır.

6 FMS YAYINCILIK ORTAK SINAV UYGULAMASI AYRICALIKLARI 1 Sınav Öncesi Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Kağıtlarının Gönderilmesi Okullar; Kendilerine ulaşan soru kitapçıkları ve optik kağıtlarıyla sınavı uygular. Sınav tamamlandıktan sonra cevap formlarını sınıflara göre toplayarak tutanakla bayiye veya Fms Yayıncılık sınav merkezine gönderir. Sınavın 2Uygulanması Sınav takviminde belirtilen kazanımlar listesine uygun olarak hazırlanan Soru Kitapçıkları ve Optik Cevap Formları ile birlikte, her sınıf düzeyinde bildirilen öğrenci sayısı kadar okullara gönderilir.

7 3 5 Sınavların Okutulması ve Değerlendirilmesi Okullardan gelen paketler merkeze ulaştıktan sonra; Şubelerden sınav cevap kağıtlarının tümünün gelmesi beklenmeksizin okutulup değerlendirilebilir. Sonradan gelen formlar okutuldukça sistem otomatik olarak sıralamaları ve hesaplamayı yeni sayıya göre düzenler. Tüm işlemler Web Tabanlı üzerinden yapıldığı için herhangi bir bilgi gönderimine gerek olmaksızın tüm okullar, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler sisteme girerek sınav ile ilgili bilgileri görebilir ve yazıcıdan yazdırabilirler. Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler kendilerine özgü panellerden sisteme girerek okulları ve öğrencileri ile ilgili sınav bilgilerine ulaşırlar. 4Sınav Sonuçları Sınav Sonrası Değerlendirme Hizmeti Fms Yayıncılık Sınav Merkezi nde ortak sınava ait optik formların okutulması sonrası, değerlendirme işlemi otomatik olarak tamamlanır. Okullar isterlerse herhangi bir kargo veya bilgi transferi beklemeksizin, sisteme girerek aşağıdaki işlemleri yapabilirler. Sınava katılan öğrencilerinin, konu analizini de içeren Sınav Sonuç Karnelerini yazdırabilirler. Sınava ait başarı listelerini, konu, soru ve madde analizlerini görebilirler. 100 e yakın liste ve grafikleri yazıcıdan alıp, pdf ve excel gibi birçok formatta bilgisayarlarına kayıt yapabilirler. Önceki sınavlar ile karşılaştırmalı Okul, Sınıf, Öğretmen, Ders, Konu tablolarına ulaşarak performans değerlendirmelerini yapabilirler.

8 Deneme Sınavları Soru Sayıları ve Kazanımlar Tablosu

9 16-17 İlkokullarda Uygulanacak Sınav Tarihi ve Soru Sayısı Sınav Tarihleri Sınıflar ve soru sayıları Türkçe Soru: SINIF Süre: 90 dakika Soru: SINIF Süre: 90 dakika Fen Hayat Matematik Hayat Bilgisi İngilizce Türkçe Matematik İng. Türkçe Matematik Bilimleri Bilgisi Soru: 70 Fen Bilimleri 4. SINIF Süre: 90 dakika Sosyal Bilgiler Din Kül. ve Ahlak Bil. İngilizce 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Sınavlarımızdaki derslerin kazanımlara göre konu dağılım tabloları ayrıca yayımlanacaktır.

10 16-17 Ortaokullarda Uygulanacak Sınav Tarihi ve Soru Sayısı Sınav Tarihleri Sınıflar ve soru sayıları Soru: SINIF Süre: 90 dakika Türkçe Mat. Fen Sos. Din İng. 6. SINIF Soru: 80 Süre: 1 dakika Türkçe Mat. Fen Sos. Din İng. 7. SINIF Soru: 80 Süre: 1 dakika Türkçe Mat. Fen Sos. Din İng. 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Sınavlarımızdaki derslerin kazanımlara göre konu dağılım tabloları ayrıca yayımlanacaktır.

11 Sınıflarda Uygulanacak TEOG Sınav Tarihleri ve Soru Sayıları Sınav Tarihleri Dersler TÜRKÇE İNKILAP TARİHİ DİN KÜLTÜRÜ MATEMATİK FEN BİLİMLERİ VE VE İNGİLİZCE ATATÜRKÇÜLÜK AHLAK BİLGİSİ 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Sınavlarımızdaki derslerin kazanımlara göre konu dağılım tabloları ayrıca yayımlanacaktır.

12 16-17 Öğretim Yılı 8. Sınıf TEOG Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE ( SORU) MATEMATİK ( SORU) FEN BİLİMLERİ ( SORU) 1. SINAV Fiilimsiler Cümlenin Öğeleri (özne - yüklem) Çarpanlar ve Katlar ( Kazanımlar) Üslü İfadeler ( Kazanımlar) DNA, Mitoz, Mayoz 2. SINAV Fiilimsiler Cümlenin Öğeleri (özne - yüklem) Üslü İfadeler ( Kazanım) Kareköklü İfadeler ( Kazanımlar) İnsanda Üreme - Ergenlik Basit Makineler 3. SINAV Söz Sanatları Fiilimsi Cümlenin Öğeleri Yazı Türleri Cümle Vurgusu Fiilde Çatı Cümlede Yapı Kareköklü İfadeler ( Kazanımlar) Basit Olayların Olma Olasılığı ( Kazanımlar) Periyodik Sistem Elementlerin Sınıflandırılması Kimyasal Bağ 4. SINAV Söz Sanatları Fiilimsiler Cümlenin Öğeleri Yazı Türleri Cümle Vurgusu Fiilde Çatı Cümlede Yapı İsim ve Fiil Cümlesi Basit Olayların Olma Olasılığı ( Kazanımlar) Üçgenler ( Kazanımlar) Dik Üçgen ve Pisagor Bağıntısı ( Kazanım) Asitler - Bazlar Kimyasal Tepkimeler Kimya Endüstrisi 5. SINAV SINAV SINAV Söz Sanatları Fiilimsi Söz Sanatları Fiilimsi Söz Sanatları Fiilimsi Cümlenin Öğeleri Yazı Türleri Cümlenin Öğeleri Yazı Türleri Cümle Vurgusu Fiilde Çatı Cümlede Yapı İsim ve Fiil Cümlesi Cümlenin Öğeleri Yazı Türleri Cümle Vurgusu Fiilde Çatı Cümlede Yapı İsim ve Fiil Cümlesi Kurallı ve Devrik Cümle Kurallı ve Devrik Cümle Anlamına Göre Cümleler Cümle Vurgusu Fiilde Çatı Cümlede Yapı Anlamına Göre Cümleler Duygu Cümleleri Dönüşüm Geometrisi ( Kazanımlar) Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler ( kazanım) Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler ( kazanımlar) Eşlik ve Benzerlik ( Kazanımlar) Doğrusal Denklemler ( Kazanımlar) Denklem Sistemleri ( Kazanımlar) Eşitsizlikler ( Kazanımlar) Işığın Kırılması Ses Besin Zinciri Madde Döngüleri Sürdürülebilir Kalkınma Biyoteknoloji Özısı Isı Alış Verişi Hal Değişimi Elektriklenme

13 16-17 Öğretim Yılı 8. Sınıf TEOG Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ SOSYAL BİLGİLER ( SORU) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ( SORU) İNGİLİZCE ( SORU) 1. SINAV Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış (1. Kazanım) Kaza ve Kader ( Kazanımlar) Accepting and refusing Apologizing Giving explanations/reasons Telling the time, days and dates 2. SINAV Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış Ya İstiklâl Ya Ölüm (1. Kazanım) Kaza ve Kader Zekat - Hac - Kurban İbadeti (1. ve 2. Kazanımlar) Describing the frequency of actions Expressing likes and dislikes Expressing preferences Stating personal opinion Describing simple processes Naming common objects 3. SINAV Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış Ya İstiklâl Ya Ölüm Kaza ve Kader Zekat - Hac - Kurban İbadeti Hz. Muhammedin Hayatı ( Kazanımlar) Expressing likes and dislikes Expressing preferences, concern and sympathy Stating personal opinion Describing simple processes Naming common objects Handling phone conversations Talking about plans 4. SINAV SINAV SINAV SINAV Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış Ya İstiklâl Ya Ölüm Çağdaş Türkiye Yolunda (1. ve 2. Kazanımlar) Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış Ya İstiklâl Ya Ölüm Çağdaş Türkiye Yolunda ( Kazanımlar) Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış Ya İstiklâl Ya Ölüm Çağdaş Türkiye Yolunda Atatürkçülük ( Kazanımlar) Bir Kahraman Doğuyor. Milli Uyanış Ya İstiklâl Ya Ölüm Çağdaş Türkiye Yolunda Atatürkçülük Kaza ve Kader Zekat - Hac - Kurban İbadeti Hz. Muhammedin Hayatı (1. Kazanım) Kaza ve Kader Zekat - Hac - Kurban İbadeti Hz. Muhammedin Hayatı ( Kazanımlar) Kaza ve Kader Zekat - Hac - Kurban İbadeti Hz. Muhammedin Hayatı Kur'an'da Akıl ve Bilgi Kaza ve Kader Zekat - Hac - Kurban İbadeti Hz. Muhammedin Hayatı Kur'an'da Akıl ve Bilgi İslâm Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar Accepting and refusing Giving explanations/reasons Telling the time, days and dates Expressing concern and sympathy Talking about plans Making excuses and simple requests Talking about plans Making excuses and simple requests Expressing preferences Making simple comparisons Stating personal opinons Talking about what people do regularly Talking about past events Giving explanations/reasons Expressing preferences Making simple comparisons Stating personal opinons Talking about past events Describing places Describing the weather Expressing likes and dislikes Stating personal opinions Giving explanations/reasons and comparisons Talking about what people do regularly Talking about past events Describing places and the weather Expressing feelings/obligation Making simple suggestions

14 16-17 Öğretim Yılı 7. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE (18 SORU) MATEMATİK (16 SORU) FEN BİLİMLERİ (14 SORU) 1. SINAV SINAV Fiiller Zarflar Metin Türleri Fiiller Zarflar Fiilde Yapı Metin Türleri Tam Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri ( Kazanımlar) Rasyonel Sayılar ( Kazanımlar) Rasyonel Sayılarla İşlemler ( Kazanımlar) Eşitlik ve Denklem ( Kazanımlar) Vücudumuzda Sistemler Kütle ve Ağırlık Basınç İş - Enerji 3. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Fiiller Fiiller Fiiller Fiiller Fiiller Zarflar Fiilde Yapı Anlam Kayması Metin Türleri Zarflar Fiilde Yapı Anlam Kayması Ek Fiil Metin Türleri Zarflar Fiilde Yapı Anlam Kayması Ek Fiil Metin Türleri Zarflar Fiilde Yapı Anlam Kayması Ek Fiil Metin Türleri Zarflar Fiilde Yapı Anlam Kayması Ek Fiil Metin Türleri Doğrusal Denklemler ( Kazanımlar) Oran ve Orantı ( ve Kazanımlar) Oran ve Orantı ( ve Kazanımlar) Yüzdeler ( Kazanım) Yüzdeler ( Kazanımlar) Doğrular ve Açılar ( Kazanımlar Çember ve Daire ( Kazanımlar) Veri İşleme ( Kazanımlar) Veri İşleme ( Kazanım) Çokgenler ( Kazanımlar) Maddenin Tanecikli Yapısı Saf Maddeler Karışımlar (1. 2. Kazanımlar) Karışımların Ayrıştırılması Evrensel Atıklar - Kimya Endüstrisi Aynalar Işığın Soğurulması Ekosistemler Biyoçeşitlilik Ampüllerin Bağlanma Şekilleri Elektrik Enerjisinin Dönüşümü Gök Cisimleri

15 16-17 Öğretim Yılı 7. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ SOSYAL BİLGİLER (14 SORU) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (8 SORU) İNGİLİZCE (10 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus (1. Kazanım) İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus Türk Tarihinde Yolculuk (1. Kazanım) İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus Türk Tarihinde Yolculuk ( Kazanımlar) İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus Türk Tarihinde Yolculuk Zaman İçinde Bilim ( Kazanımlar) İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus Türk Tarihinde Yolculuk Zaman İçinde Bilim Ekonomi ve Sosyal Hayat ( Kazanımlar) İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus Türk Tarihinde Yolculuk Zaman İçinde Bilim Ekonomi ve Sosyal Hayat İletişim ve İnsan İlişkileri Ülkemizde Nüfus Türk Tarihinde Yolculuk Zaman İçinde Bilim Ekonomi ve Sosyal Hayat Yaşayan Demokrasi Melek ve Ahiret İnancı Melek ve Ahiret İnancı Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti ( Kazanımlar) Melek ve Ahiret İnancı Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed (1. Kazanım) Melek ve Ahiret İnancı Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed Melek ve Ahiret İnancı Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed İslam Düşüncesinde Yorumlar Melek ve Ahiret İnancı Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed İslam Düşüncesinde Yorumlar Din ve Güzel Ahlak Melek ve Ahiret İnancı Ramazan Ayı ve Oruç İbadeti Bir İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed İslam Düşüncesinde Yorumlar Din ve Güzel Ahlak Kültürümüz ve Din (1. ve 2. Kazanımlar) Making simple comparisons Describing people/characters Giving explanations/reasons Talking about past events Telling the time, days and dates Giving explanations/reasons Talking about past events Describing the frequency of actions Describing what people are doing now Describing what people do regularly Talking about past events Describing the frequency of actions Describing what people are doing now Describing what people do regularly Making simple suggestions Talking about past events Describing what people do regularly Making simple suggestions and inquiries Expressing preferences Giving explanations/reasons Stating personal opinions Accepting and refusing Expressing basic needs Expressing quantity Giving and responding to simple instructions Making simple suggestions Making predictions about the future Talking about possessions Making simple suggestions Making predictions about the future Talking about possessions Describing what people do regularly Giving explanations/reasons Talking about plans and past events Making simple suggestions Describing what people do regularly Talking about plans Talking about past events Describing simple processes Expressing obligation Telling someone what to do

16 16-17 Öğretim Yılı 6. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE (18 SORU) MATEMATİK (16 SORU) FEN BİLİMLERİ (14 SORU) 1. SINAV Sözcükte Yapı Metin Türleri Doğal Sayılarla İşlemler ( Kazanımlar) Çarpanlar ve Katlar ( Kazanımlar) Açılar ( Kazanımlar) Hücre Vücudumuzda Sistemler 2. SINAV Sözcükte Yapı Metin Türleri Kesirlerle İşlemler ( Kazanımlar) Bileşke Kuvvet Sabit Süratli Hareket (1. Kazanım) 3. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Sözcükte Yapı Sözcükte Yapı İsimler Metin Türleri İsimler Zamirler Metin Türleri İsimler Metin Türleri Zamirler Hal Ekleri İyelik Ekleri Sözcükte Yapı İsim Tamlamaları Zamirler Metin Türleri Hal Ekleri İyelik Ekleri İsim Tamlamaları Sözcükte Yapı Sıfatlar İsimler Sıfat Tamlamaları Zamirler Edat Hal Ekleri Bağlaç İyelik Ekleri Ünlem İsim Tamlamaları Metin Türleri Sözcükte Yapı Sıfatlar İsimler Sıfat Tamlamaları Ondalık Gösterim ( Kazanımlar) Oran ( Kazanımlar) Araştırma Soruları Üretme, Veri Toplama ve Düzenleme ( Kazanımlar) Veri Analizi ( Kazanımlar) Tam Sayılar ( Kazanımlar) Tam Sayılar ( Kazanımlar) Cebirsel İfadeler ( Kazanımlar) Cebirsel İfadeler ( Kazanımlar) Alan Ölçme ( Kazanımlar) Geometrik Cisimler ve Hacim Ölçme ( Kazanımlar ) Sabit Süratli Hareket Maddenin Tanecikli Yapısı Işığın Yansıması Ses Bitki ve Hayvanlarda Üreme Madde ve Isı Elektrik

17 16-17 Öğretim Yılı 6. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ SOSYAL BİLGİLER (14 SORU) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (8 SORU) İNGİLİZCE (10 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Yeryüzünde Yaşam Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Yeryüzünde Yaşam İpek Yolunda Türkler ( Kazanımlar) Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Yeryüzünde Yaşam İpek Yolunda Türkler Ülkemizin Kaynakları (1. 2. Kazanımlar) Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Yeryüzünde Yaşam İpek Yolunda Türkler Ülkemizin Kaynakları Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Yeryüzünde Yaşam İpek Yolunda Türkler Ülkemizin Kaynakları Ülkemiz ve Dünya Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Yeryüzünde Yaşam İpek Yolunda Türkler Ülkemizin Kaynakları Ülkemiz ve Dünya Demokrasinin Serüveni Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Namaz İbadeti Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Namaz İbadeti Son Peygamberler Hz. Muhammed (1. ve 2. Kazanımlar) Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Namaz İbadeti Son Peygamberler Hz. Muhammed Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri (1. Kazanım) Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Namaz İbadeti Son Peygamberler Hz. Muhammed Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Namaz İbadeti Son Peygamberler Hz. Muhammed Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri İslam Dini'nin Sakınılmasını İstediği Davranışlar ( Kazanımlar) Peygamberlere ve İlahi Kitaplara İnanç Namaz İbadeti Son Peygamberler Hz. Muhammed Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri İslam Dini'nin Sakınılmasını İstediği Davranışlar İslamiyet ve Türkler (1. 2. Kazanımlar) Describing what people do regularly Telling the time, days and dates Accepting and refusing Expressing likes and dislikes Accepting and refusing Expressing likes and dislikes Describing places Describing what people are doing now Making comparisons Describing places Describing what people are doing now Making comparisons Describing the weather Expressing feelings Making comparisons Describing the weather Expressing feelings Expressing likes and dislikes Stating personal opinions Stating personal opinions Talking about past events Describing what people do regularly Expressing ability and inability Naming the days Telling the time, days and dates Talking about past events Naming the days Telling the time, days and dates Expressing what people are doing now Expressing quantity Talking about locations of things Talking about past events Telling the time, days and dates Expressing what people are doing now Talking about locations of thing Making simple suggestions Telling someone what to do

18 16-17 Öğretim Yılı 5. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE (14 SORU) MATEMATİK (14 SORU) FEN BİLİMLERİ (12 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Düz Yazı Türleri Sözcük Türleri Düz Yazı Türleri Sözcük Türleri Sözcük Türleri Sözcükte Yapı Düz Yazı Türleri Sözcük Türleri Sözcükte Yapı Düz Yazı Türleri Sözcük Türleri Sözcükte Yapı Düz Yazı Türleri Sözcük Türleri Sözcükte Yapı Düz Yazı Türleri Sözcük Türleri Sözcükte Yapı Düz Yazı Türleri Doğal Sayılar ( Kazanımlar) Doğal Sayılarla İşlemler ( Kazanımlar) Zaman Ölçü Birimleri ve Problem Çözme ( Kazanım) Araştırma Soruları Üretme, Veri Toplama, Düzenleme ve Gösterme ( Kazanımlar) Veri Analizi ve Yorumlama ( Kazanım) Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler ( Kazanımlar) Üçgen ve Dörtgenler 1 ( Kazanımlar) Kesirler ( Kazanımlar ) Kesirlerle İşlemler: Toplama ve Çıkarma ( Kazanım) Kesirlerle İşlemler: Toplama ve Çıkarma ( Kazanım) Ondalık Gösterim ( Kazanımlar) Yüzdeler ( Kazanımlar) Uzunluk Ölçüleri ( , Kazanımlar) Üçgen ve Dörtgenler 2 ( Kazanımlar) Alan Ölçme ( Kazanımlar) Besinler, Sindirim ve Boşaltım Sistemi Kuvvet Maddenin Hal değişimi Maddenin Ayırt Edici Özelliği Isı - Sıcaklık Genleşme Işığın Yayılması Gölge Sesin Yayılması Canlıları Tanıyalım İnsan ve Çevre Elektrik Devreleri (1. ve 2. Kazanımlar) Devre Elemanları Yer Kabuğunda Neler Var? (1. ve 2. Kazanımlar)

19 16-17 Öğretim Yılı 5. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ SOSYAL BİLGİLER (12 SORU) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (8 SORU) İNGİLİZCE (10 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Haklarımı Öğreniyorum Haklarımı Öğreniyorum Adım Adım Türkiye Haklarımı Öğreniyorum Adım Adım Türkiye Bölgemizi Tanıyalım Haklarımı Öğreniyorum Adım Adım Türkiye Bölgemizi Tanıyalım Ürettiklerimiz Haklarımı Öğreniyorum Adım Adım Türkiye Bölgemizi Tanıyalım Ürettiklerimiz Gerçekleşen Düşler Haklarımı Öğreniyorum Adım Adım Türkiye Bölgemizi Tanıyalım Ürettiklerimiz Gerçekleşen Düşler Toplum İçin Çalışanlar Allah İnancı Allah İnancı İbadet Konusunda Bilgilerim Allah İnancı İbadet Konusunda Bilgilerim Hz. Muhammed ve Aile Hayatı ( Kazanımlar) Allah İnancı İbadet Konusunda Bilgilerim Hz. Muhammed ve Aile Hayatı Allah İnancı İbadet Konusunda Bilgilerim Hz. Muhammed ve Aile Hayatı Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri Allah İnancı İbadet Konusunda Bilgilerim Hz. Muhammed ve Aile Hayatı Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım Describing what people do regulary Telling the time,days and dates Talking about locations of things Telling someone what to do Describing people and characters Expressing ability and inability Expressing likes and dislikes Greeting and meeting people Identifying countries and nationalities Talking about locations of things Telling someone what to do Greeting and meeting people Identifying countries and nationalities Describing what people do regularly Describing what people do regularly Expressing basic needs Expressing feelings Making simple suggestions Talking about possessions Expressing basic needs Stating personal opinions Telling the time, days and dates Asking for permission Expressing obligation Greeting and meeting people Stating personal opinion Telling the time, days and dates Asking for permission Expressing and responding to thanks Expressing ability and inability Making simple suggestions 7. SINAV Haklarımı Öğreniyorum Adım Adım Türkiye Bölgemizi Tanıyalım Ürettiklerimiz Gerçekleşen Düşler Toplum İçin Çalışanlar Bir Ülke Bir Bayrak Allah İnancı İbadet Konusunda Bilgilerim Hz. Muhammed ve Aile Hayatı Kur'an-ı Kerim'in Temel Eğitici Nitelikleri Sevinç ve Üzüntülerimizi Paylaşalım Vatanımızı ve Milletimizi Seviyoruz (1. ve 2. Kazanım) Telling the time, days and dates Asking for permission Expressing obligation, ability and inability Greeting and meeting people Describing what people are doing now

20 16-17 Öğretim Yılı 4. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE (15 SORU) MATEMATİK (15 SORU) FEN BİLİMLERİ (12 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV N 1K Soruları Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler İsmin Hâl Ekleri Graf ik ve Veri Yorumlama Yapım Ekleri Karşılaştırma Neden - Sonuç Cümleleri Noktalama İşaretleri Eş Sesli Sözcükler Beden Dili (Jest ve mimikler) Öykü Haritası (Hikâye Unsurları) Gerçek ve Mecaz Anlam Yazım Yanlışları Önem Bildiren İfadeler Yazım Kuralları Eylem Bildiren Sözcükler Eylemde Zaman (geçmiş-şimdiki-gelecek zaman) Sözcük Türleri (İsimler) Açı ve Açı Ölçüsü ( Kazanımlar) Üçgen, Kare, Dikdörtgen ( Kazanımlar) Simetri (1. Kazanım) Örüntü ve Süslemeler (1. Kazanım) Sayılarla Örüntü (5. Kazanım) Sütun Graf iği (1. 2. Kazanımlar) Doğal Sayılar (1. Kazanım) Doğal Sayılar ( Kazanımlar) Doğal Say. Toplama İşlemi (1. 4. Kazanımlar) Doğal Say. Çıkarma İşlemi (1. 4. Kazanımlar) Doğal Say. Çarp. İşl. ( Kazanımlar) Doğal Say. Bölme İşlemi ( Kazanımlar) Tartma ( Kazanımlar) Doğal Sayılar (4. Kazanım) Doğal Say. Topl. İşlemi (2. 3. Kazanımlar) Doğal Say. Çıkarma. İşlemi (2. 3. Kazanımlar) Sıvıları Ölçme ( Kazanımlar) Kesirler (1. 2. Kazanımlar) Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim Destek ve Hareket Sistemi Solunum Sistemi Dolaşım Sistemi Egzersiz - Nabız Kuvvetin Etkileri Mıknatıs Maddeyi Tanıyalım Madde Halleri Kütle ve Hacim Ölçümü ( Kazanımlar) Maddeyi Tanıyalım Maddelerin Isınıp Soğuması Madde ve Cisim Karışımlar 5. SINAV Öznel ve Nesnel İfadeler Gerçek ve Hayal Ürünü İfadeler Sözcük Türleri (İsim - Zamirler) Kesirler ( Kazanımlar) Zamanı Ölçme ( Kazanımlar) Alan Ölçme ( Kazanımlar) Uzunlukları Ölçme (1. Kazanım) Karışımların Ayrılması Işık 6. SINAV Sözcük Türleri Atasözleri (Sıfatlar) Anlamlı ve Kurallı Cümle Metnin Konusu ve Türü Metnin Bölümleri Duygusal ve Abartılı İfadeler Uzunluk Ölçme ( Kazanımlar) Üçgen - Kare - Dikdörtgen (5. Kazanım) Ondalık Kesirler ( Kazanımlar) Kesirlerle Topl. ve Çıkarma İşlemi (1. Kazanım) Ses Mikroskopun İşlevi Mikroskopun Tarihsel Süreci 7. SINAV Zıt Anlamlı - Eş Anlamlı Sözcükler Metinde Ana Düşünce Sebep - Sonuç İlişkisi Belirten İfadeler Deyimler Kesirler Toplama ve Çıkarma İşlemi (2. Kazanım) Olasılık (1. Kazanım) Çevre ( Kazanımlar) Mikroskobik Canlılar Çevre Kirliliği Basit Elektrik Devresi (1. Kazanım)

21 16-17 Öğretim Yılı 4. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ SOSYAL BİLGİLER (12 SORU) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (8 SORU) İNGİLİZCE (8 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Kendimi Tanıyorum Kendimi Tanıyorum Geçmişimi Öğreniyorum Kendimi Tanıyorum Geçmişimi Öğreniyorum Yaşadığımız Yer Kendimi Tanıyorum Geçmişimi Öğreniyorum Yaşadığımız Yer Üretimden Tüketime Kendimi Tanıyorum Geçmişimi Öğreniyorum Yaşadığımız Yer Üretimden Tüketime İyiki Var Kendimi Tanıyorum Geçmişimi Öğreniyorum Yaşadığımız Yer Üretimden Tüketime İyiki Var Hep Birlikte Kendimi Tanıyorum Geçmişimi Öğreniyorum Yaşadığımız Yer Üretimden Tüketime İyiki Var Hep Birlikte İnsan ve Yönetim Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum ( Kazanımlar) Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum Temiz Olalım ( Kazanımlar) Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum Temiz Olalım Hz. Muhammed'i Tanıyalım (1. Kazanım) Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum Temiz Olalım Hz. Muhammed'i Tanıyalım Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum Temiz Olalım Hz. Muhammed'i Tanıyalım Kur'an-ı Kerimi Tanıyalım Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum Temiz Olalım Hz. Muhammed'i Tanıyalım Kur'an-ı Kerimi Tanıyalım Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum Temiz Olalım Hz. Muhammed'i Tanıyalım Kur'an-ı Kerimi Tanıyalım Sevgi Dostluk ve Kardeşlik Apologizing Asking for permission Making simple requests and inquiries Describing character/people Identifying countries and nationalities Talking about location of things Apologizing Describing character/people Identifying countries and nationalities Talking about location of things Expressing likes and dislikes Describing character/people Identifying countries and nationalities Talking about location of things Expressing ability and inability Talking about possessions Expressing likes and dislikes Expressing ability and inability Talking about possessions Describing what people do regulary Telling the time, days and dates Describing what people do regulary Giving and responding to simple instructions Talking about locations Telling someone what to do Expressing likes and dislikes Accepting and refusing Describing the weather Expressing basic needs and requests Naming common objects Naming the seasons of the year Describing the weather Expressing basic needs Naming the seasons of the year Talking about possessions Describing people and characters

22 16-17 Öğretim Yılı 3. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE (14 SORU) FEN BİLİMLERİ (12 SORU) HAYAT BİLGİSİ (12 SORU) İNGİLİZCE (8 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Dinleme, Konuşma, Okuma Yazma Kuralları Harf, Hece, Sözcük Bilgisi Eş ve Zıt anlamlı Sözcükler Eş Sesli Sözcükler Sözcük Türetme Cümle Bilgisi Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri 5N 1K Sebep-Sonuç İlişkisi Karşılaştırma Cümleleri Adlar Olayların Oluş Sırası Duygusal ve Abartılı İfadeler Gerçek ve Hayal Ürünü İfad. Farklı Düşün. Yönl. İfadeler Betimleme Varlıkları Niteleyen Sözc. Destekleyici ve Açıkl. İfad. Görsel - Metin İlişkisi Hikâye Unsurları Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları Adların Yerine Kullanılan Sözcükler MATEMATİK ÖZEL (14 SORU) Düzlem ( Kazanımlar) Doğru ( Kazanımlar) Nokta (1. 2. Kazanımlar) Açı ( Kazanımlar) Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember ( Kazanımlar) Örüntü (1. Kazanım) Simetri (1. Kazanım) Doğal Sayılar ( Kazanımlar) Toplama İşlemi ( Kazanımlar) Doğal Sayılar (3. Kazanım) Çıkarma İşlemi ( Kazanımlar) Toplama İşlemi (4. Kazanım) Çıkarma İşlemi (4. Kazanım) Çarpma İşlemi ( Kazanımlar) Nokta (1. 2. Kazanımlar) Düzlem ( Kazanımlar) Tablo (1. Kazanım) Şekil Grafiği ( Kazanımlar) Doğal Sayılar ( Kazanımlar) Doğal Say. Top. ( Kazanımlar) Doğal Sayılar (3. Kazanım) Paralarımız (1. Kazanım) Doğru ( Kazanımlar) Uz. Ölçme (4. Kazanım) Simetri (1. Kazanım) Örüntü ve Süsleme (1. Kazanım) Alan (1. Kazanım) Çık. İşl. ( Kazanımlar) Çık. İşl. (4. Kazanım) Açı ( Kazanımlar) Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember ( Kaz.) Toplama (4. Kazanım) Doğal Say. (6. Kazanım) Bölme İşlemi (1. 2. Kazanımlar) Çarpma İşlemi ( Çarpma İşlemi (5. Kazanım) Kazanımlar) Kesirler ( Kazanımlar) Tartma (1. 2. Kazanımlar) Paralarımız (1. Kazanım) Metinde Konu ve Ana Düşünce Zamanı Ölçme Şiirde Konu ve Ana Duygu ( Kazanımlar) Önem Belirten İfadeler Sıvıları Ölçme MATEMATİK MEB (14 SORU) Uz. Ölçme ( Kazanımlar) Çevre (1. 2. Kazanımlar) Bölme İşl. (1. Kazanım) Bölme İşl. (4. Kazanım) Kesirler ( Kazanımlar) Zaman (1. Kazanım) 1. Beş Duyumuz 2. Kuvveti Tanıyalım 3. Maddeyi Tanıyalım A. Maddeyi Niteleyen Temel Özellikler 3. Maddeyi Tanıyalım (Ünite Tamamı) 4. Çevremizdeki Işık ve Sesler A. Işığın Görmedeki Rolü B. Işık Kaynakları C. Sesin İşitmedeki Rolü 4. Çevremizdeki Işık ve Sesler D. Çevremizdeki Sesler 5. Canlılar Dünyasına Yolculuk A. Çevremizdeki Varlıkları Tanıyalım 5. Canlılar Dünyasına Yolculuk B. Ben ve Çevrem C. Doğal ve Yapay Çevre D. Bilinçli Tüketici 5. Canlılar Dünyasına Yolculuk E. Sağlıklı Yaşam 6. Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar A. Elektrikli Araç Gereçler 6. Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar B. Elektrik Kaynakları C. Elektriğin Güvenli Kullanımı OKUL HEYECANIM A Kazanımlar OKUL HEYECANIM A Kazanımlar OKUL HEYECANIM A Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar DÜN, BUGÜN, YARIN C Kazanımlar Asking for permission Giving and responding to simple instructions Making simple requests and inquiries Naming numbers Telling someone what to do Describing character/people Talking about possessions Asking for permission Giving and responding to simple instructions Making simple requests Describing character/people Talking about possessions Expressing ability and inability Describing character/people Talking about possessions Expressing ability and inability Describing what people are doing now Expressing feelings Expressing ability and inability Describing what people are doing now Describing sizes and shapes Expressing quantity and feelings Talking about possessions Telling people what we know Expressing quantity Talking about possessions Talking about location of things Apologizing Describing places Talking about location of things Apologizing Describing places Talking about what we know Talking about location of things Apologizing Describing weather Describing what people are doing now

23 16-17 Öğretim Yılı 2. Sınıf Başarı Ölçme Sınavları Kazanım Tablosu Not: Her Sınavda Önceki Sınavların Kazanım ve Konularından da Yeterli Miktarda Sorular Sorulacaktır... SINAV TARİHİ TÜRKÇE (15 SORU) MATEMATİK (15 SORU) HAYAT BİLGİSİ (12 SORU) İNGİLİZCE (8 SORU) 1. SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV SINAV Ses, Harf ve Hece Bilgisi Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma Kuralları ABC'sel Sıralama Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler Görsel Okuma Söz Varlığını Geliştirme Söz Varlığını Geliştirme Görsel Okuma Eş Sesli Sözcükler Cümle Bilgisi Söz Varlığını Geliştirme Görsel Okuma Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Özel Adlar - Tür Adları Tekil ve Çoğul Adlar Olayların Oluş Sırası 5N 1K Sebep-Sonuç İlişkisi Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler Karşılaştırma Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler Hikâye Unsurları Metinde Konu Şiirde Konu Beden Dili Trafik İşaretlerinin Anlamları Şekil, Sembol ve İşaretlerin Anlamları Graf ik, ve Tablo Yorumlama Doğ. Say. ( Kazanımlar) Eldesiz Toplama Onluk Bozarak Çıkarma Standart Olmayan Ölçme Tam ve Yarım Saatler Şekil Örüntüsü Eldeli Toplama Onluk Bozarak Çıkarma Modelleyerek Çarpma Toplama - Çarpma İlişkisi Bütün - Yarım - Çeyrek Simetri Örüntü (2. Kazanım) Standart Uzunluk Ölç. Araçları (Metre ve Santimetre) Paralarımız Sıra Bildiren Sayılar Verilmeyen Toplananı Bulma Verilmeyen Eksilen ve Çıkanı Bulma Çarpma İşlemi 1 ve 0 ile Çarpma Gruplandırma (Bölme) Küp ve Prizma Modelleri Silindir, Koni ve Küre Modelleri Küp, Dikdörtgen, kare ve Üçgen Priz. Standart Olmayan Sıvı Ölç. Birimleri Tartma (kilogram) Zamanı Ölçme En Yakın Onluk Zihinden Toplama ve Toplananı Tahmin Etme Toplama İşlemi ve Problemleri. Zihinden Çıkarma ve Sonucunu Tahmin Etme Toplama ve Çıkarma Problemleri Çarpanların Yer Değiştirmesi 10 ile Çarpma Kalansız Bölme Uzunlukları Tahmin Etmek Kilogram Problemleri İki İşlemli Problemler OKUL HEYECANIM A Kazanımlar OKUL HEYECANIM A Kazanımlar OKUL HEYECANIM A Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar BENİM EŞSİZ YUVAM B Kazanımlar DÜN, BUGÜN, YARIN C Kazanımlar DÜN, BUGÜN, YARIN C Kazanımlar Telling people what we know Asking someone s name Greeting and meeting people Apologizing Expressing and responding to thanks Giving and responding to simple instructions Making simple requests Telling someone what to do Giving and responding to simple instructions Making simple requests Describing character/people Expressing quantity Naming common objects and numbers Giving and responding to simple instructions Making simple requests Naming common objects Expressing likes and dislikes Naming colurs and numbers Expressing likes and dislikes Making simple suggestions Talking about possessions Telling someone what to do Making simple suggestions Talking about possessions Telling someone what to do Talking about location of things Making simple suggestions Talking about possessions Telling someone what to do Talking about location of things Giving and responding to simple instructions

24

25 Sınav Sonuçları Raporlama Örnekleri

26 fmssinav.com Web Platformu Uygulaması Giriş Yöntemleri Listelerin Oluşturulması

27 Sınıf, Şube, Öğrenci Listesi fmssinav.com Web Platformu Uygulaması

28 fmssinav.com Web Platformu Uygulaması Okul Karnesi

29 Genel Okul Ortalamaları fmssinav.com Web Platformu Uygulaması İl Okul Ortalamaları

30 fmssinav.com Web Platformu Uygulaması Kurum Sınav Karşılaştırma Öğrenci Sınav Karşılaştırma

31 Sınav Sonuç Belgesi fmssinav.com Web Platformu Uygulaması

32 Deneme Sınavlarında Hızlı Değerlendirme Doğru Raporlama Seçici ve Belirleyici Sorular Fms Yayıncılık ürünlerini temin edebileceğiniz bayimiz Halkalı Merkez Mah. Filiz Sk. No:33/A Küçükçekmece / İSTANBUL Tel.: Belgeç.: info@fmsyayincilik.com -

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA 8. SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 19.10.2016 Fiilimsiler (özne - yüklem) Çarpanlar ve Katlar (8.1.1.1. 8.1.1.3. Kazanımlar) Üslü İfadeler (8.1.2.1 8.1.2.4. Kazanımlar)

Detaylı

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk)

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 3. SINIF (17 SORU) Anlamlı ve Kurallı Cümle Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler Okuduğunu Anlama Sözlük Çalışması 5N1K

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI / 2015-2016 EĞİTİM YILI TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma 1. Yazma Kurallarını

Detaylı

LGS LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKIYE GENELI DENEME SINAVI 1 / A KITAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI (1-20), (21-30), (31-40), (41-50).

LGS LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKIYE GENELI DENEME SINAVI 1 / A KITAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI (1-20), (21-30), (31-40), (41-50). LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI 1 / A KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI Türkçe (1-20), İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (21-30), Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi (31-40), Yabancı Dil (41-50). 1

Detaylı

KİPAŞ GİRİŞ SINAVI (KGS)

KİPAŞ GİRİŞ SINAVI (KGS) 4. SINIF DEYİMLER VE ATASÖZLERİ, BASİT, TÜREMİŞ, BİRLEŞİK KELİMELER, KONU BAŞLIĞI BELİRLEME, ANA FİKİR (METİNDE ANA FİKİR), ŞİİRDE ANA DUYGU, KARŞILAŞTIRMA BELİRTEN İFADELER AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ, ÜÇGEN, KARE,

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 20 KASIM 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 22 MART 2019 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu

Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Yetiştirme Kursları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu - Yeni Sınav Sistemine Uygun DEĞERLİ ÖĞRETMENİMİZ VE EĞİTİM YÖNETİCİMİZ Sizlerin de bildiği gibi, ÖĞRENME, soyut bir süreçtir. DEĞERLENDİRME,

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 17 ŞUBAT 2019 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF

Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF / 2015-2016 EĞİTİM YILI Kazanım Değerlendirme / 3. SINIF TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere

Detaylı

JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI

JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI JALE TEZER KOLEJİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI ŞU AN 3. SINIFTA OKUYAN ÖĞRENCİLER İÇİN SINAV KONULARI Doğal Sayılar Doğal Sayılarda Toplama Doğal Sayılarda Çıkarma Doğal Sayılarda Çarpma Doğal Sayılarda Bölme

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.04.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Sesli Sözcükler Şiir Yorumlama Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Zıt Anlamlı Sözcükler 5N 1K Hikâyenin

Detaylı

Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları

Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları Başarı Ölçme ve Teog Sınavları Yayın Kataloğu Tarih ve Kazanımları - Yeni Sınav Sistemine Uygun - Öğretim Yılı Sınav Uygulama Tarih Çizelgesi Başarı Ölçme Sınav Kitapçıklarımız Farklı Yayıncılık Sınav

Detaylı

SORU SAYISI 40. Friends. Words. A Teması. - Uzunlukları ölçme. - Zamanı ölçme. - Sayıları karşılaştırma ve sıralama. - Örüntü ve süslemeler

SORU SAYISI 40. Friends. Words. A Teması. - Uzunlukları ölçme. - Zamanı ölçme. - Sayıları karşılaştırma ve sıralama. - Örüntü ve süslemeler - EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 2. SINIFLAR ÖLÇME DEĞERLENDİRME LARI KONU VE KAZANIM TABLOSU. TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 1 1-4 KASIM - Seslerden heceler, hecelerden sözcükler, sözcüklerden cümle

Detaylı

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 20. kazanımlar Okul Heyecanım 21 30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7 20. kazanımlar Benim

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 15 EKİM 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 22 ARALIK 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT

Detaylı

TÜRKİYE GENELİ GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI. Sözel Yetenek Sayısal Yetenek Şekil Yeteneği Çoklu Yetenek

TÜRKİYE GENELİ GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI. Sözel Yetenek Sayısal Yetenek Şekil Yeteneği Çoklu Yetenek Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90dk) 3. SINIF Duygusal ve Abartılı İfadeler Okuduğunu Anlama Görsel Okuma Geometrik Cisimler Geometrik Şekiller Simetri Açılar Doğal Sayılar Özellik Bildiren Sözcükler nı Değiştiren

Detaylı

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim

Detaylı

AKDAY 3.Sınıf Türkçe Konu Başlıkları

AKDAY 3.Sınıf Türkçe Konu Başlıkları AKDAY 3.Sınıf Türkçe Anlam bilgisi Günlük işlerdeki diyalog Cümle bilgisi Cümleri uygun kelimelerle tamamlama Cümlede gereksiz kullanılan kelime Anlamlı ve kurallı cümleler kurma Sözlük çalışması Konu

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI SINIF DERS KONU SORU SAYISI. SINIFLAR 0.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle

Detaylı

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-10. kazanımlar Okul Heyecanım 11-20. kazanımlar Okul Heyecanım 21-30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7-20. kazanımlar Benim

Detaylı

İLKÖĞRETİM. Deneme Tarihleri. Ders Konuları. 1

İLKÖĞRETİM. Deneme Tarihleri. Ders Konuları.  1 İLKÖĞRETİM Deneme Tarihleri & Ders Konuları 0212 655 04 00 www.isabet.com.tr 1 2 2. SINIF DENEME TARİHLERİ 1. DENEME 08.11.2017 2.DENEME 20.12.2017 3.DENEME 14.03.2018 4.DENEME 25.04.2018 2. SINIF TÜRKÇE

Detaylı

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM)

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM) 8. SINIF (1. BÖLÜM) (Sınav Süresi : 90 dk) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (20 SORU) Eylemsiler Cümlenin Ögeleri Eylemde Çatı Tür ve Şekil Bilgisi Fraktal Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Üslü Sayılar

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI Kelimede Anlam 7 Cümlede Anlam 6 Parçada Anlam 2 TOPLAM 15 Doğal Sayılar 4 Doğal Sayılarla Toplama 2 Doğal Sayılarla Çıkarma 3 Kesirler 2 MATEMATİK Ölçüler 3 Örüntüler 1 Geometri 3 Tablo ve Grafikler 2

Detaylı

ATAÇAĞ KOLEJİ 2018 BURSLULUK SINAVI

ATAÇAĞ KOLEJİ 2018 BURSLULUK SINAVI ATAÇAĞ KOLEJİ 2018 BURSLULUK SINAVI SINAVDA YER ALACAK DERSLER VE KONU İÇERİKLERİ 4.SINIF KONULARI 1. Mecaz,gerçek,terim anlam 2. Eş anlam, zıt anlam, sesteş 3. Sebep sonuç ilişkisi 4. Amaç sonuç ilişkisi

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik. Toplam Soru Sayısı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik. Toplam Soru Sayısı TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Yazma Üretim, Tüketim ve Verimlilik Oyun ve Spor Sağlık ve Çevre Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiye Hayal

Detaylı

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF TÜRKÇE 5. SINIF 1 Metinde verilen ipuçlarından hareketle, karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 2 Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 3 Okuduklarındaki

Detaylı

5. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen. Anlatım Yöntem ve Teknikleri Anlatım Yöntem ve Teknikleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2

5. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen. Anlatım Yöntem ve Teknikleri Anlatım Yöntem ve Teknikleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlede Anlam 3 Metin Yorumu Anlatım Yöntemleri ve İfade Biçimleri Yazım ve ktalama Sözcük Türleri 7 Cümlenin Ögeleri 8 Kelime Yapısı. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Keşfetme

Detaylı

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2 2015-2016 DENEME SINAVLARI KDS - 1 TEOG - 1 26-30 Ekim 2015 KDS - 2 14-18 Aralık 2015 TEOG - 2 KDS - 3 TEOG - 3 KDS - 4 TEOG - 4 KDS - 5 TEOG - 5 2. Sınıf HAYAT BİLGİSİ A TEMASI: OKUL HEYECANIM İşlerimi

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 25.03.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Bireysel Farklılıklar ÜNİTE 1 Duygular ve Düşünceler Duygu ve Düşüncelere Saygı Kronolojik Sıra Resmî Kimlik Belgeleri Sözlü Tarih Yöntemi Aile Tarihi Millî Kültür Ögeleri

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 27.10.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Paragrafta

Detaylı

5. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Sözcüğün Anlam Özellikleri 02 Sözcükler Arasındaki Anlam İlişkileri 03 Sözcük Grupları ve Deyimler - I 04 Sözcük Grupları ve Deyimler - II 05 Cümlenin Anlam Özellikleri 06 Cümleler Arası Anlam

Detaylı

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 5. SINIF DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ DERSİ 1.YAZILI KONULARI 4. Ünite Kur an-ı Kerimin Temel Eğitici Nitelikleri İslam Dininin Temel Kaynağı Kur an

Detaylı

8. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Keşfetme Alanı (Föy No) Ünite Değerlendirme Fiilimsi Türleri Fiilimsi Türleri - 1 2

8. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Keşfetme Alanı (Föy No) Ünite Değerlendirme Fiilimsi Türleri Fiilimsi Türleri - 1 2 Kelime ve Kelime Guruplarında Anlam 2 Fiilimsiler Cümle Bilgisi Cümlede Anlam Metin Yorumu Fiil Çatısı Cümle Çeşitleri 8 Cümlede Anlam 9 Metinde Yorum 0 Yazım Kuralları 2 ktalama İşaretleri Anlatım Bozuklukları

Detaylı

6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI

6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI 1 Planlama Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam 2 Cümlede Anlam 3 4 Metin Yorumu Yazım Kuralları ktalama İşaretleri 6 Kelime Yapısı 7 Sözcük Türleri ve Tamlama 6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Süresi (Ders

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Anlam - I 26 Cümlenin Ögeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 03 04 Anlam - II Anlam - III Anlam - IV Anlam Bilgisi - I (Kelimede Anlam) 27 Cümlenin Ögeleri - II (Cümlenin Yardımcı

Detaylı

CK MTP21 AYRINTILAR. 5. Sınıf Matematik. Konu Tarama No

CK MTP21 AYRINTILAR. 5. Sınıf Matematik. Konu Tarama No 5. Sınıf 01 Milyonlar 02 Örüntüler Adı 03 Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri 04 Doğal Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri 05 Zihinden İşlemler, Bölme İşleminde Kalanı Yorumlama, Çarpma ve Bölme

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 05 (KDÇ - 05) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 05 (KDÇ - 05) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI 08.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) SINIF DERS KONU Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle Bilgisi Parçada Anlam Doğal Sayılar Ölçü Doğal Sayılarla Toplama

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 8. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğu metni anlama ve çözümleme 19. Metinde yararlanılan düşünceyi geliştirme yollarının işlevlerini açıklar. 8. sınıf 2 Türkçe 4. Söz varlığını zenginleştirme 1. Kelimeler arasındaki

Detaylı

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM

PESA-1 (05.11.2014) - İlkokul Konu Dağılımları SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep-sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 Türkçe (1.TEMA) Okuduğunu

Detaylı

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 29. kazanımlar Okul Heyecanım 30 34. Benim Eşsiz Yuvam 1 15. kazanımar Benim Eşsiz Yuvam 16

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 25.12.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Sebep-Sonuç

Detaylı

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI 5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI Ders Kodu Ders Adı Soru Sayısı Kitapçık Sayısı Satır No TRK TÜRKÇE 19 1 MAT MATEMATİK 16 1 FEN FEN BİLGİSİ 16 1 SOS SOSYAL BİLGİLER 16 1

Detaylı

7. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

7. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE 07 08 09 10 Gerçek, Mecaz, Yan, Terim Anlam Eş Anlam, Zıt ve Olumsuz Anlam Eş Seslilik, Ortak Kök Kelime Gruplarında Anlam Deyimler ve İkilemeler Kelimeler Arası Anlam İlişkileri

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Sözcüğün Anlam Özellikleri Sözcükler Arasındaki Anlam İlişkileri Sözcük Grupları ve Deyimler Cümlenin Anlam Özellikleri Cümleler Arası Anlam İlişkileri Cümlede Anlatım Becerileri

Detaylı

7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy No)

7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy No) 7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy ) Pekiştirme Alanı (Soru Kitabı Sayfa ) Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Sözcüğün Anlam Özellikleri - Sözcüğün Anlam Özellikleri

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz ve Terim Anlam Eş ve Zıt Anlam, Eş Seslilik Kelime Grupları ve Deyimler Karşılaştırma, Sebep-Sonuç ilişkisi Öznel ve Nesnel Yargı, Atasözleri Genelden Özele, Özelden

Detaylı

Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinlerle ilgili soruları cevaplandırır. 2 9

Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinlerle ilgili soruları cevaplandırır. 2 9 4. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-3) / 2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinlerle ilgili soruları cevaplandırır. 1 8 Türkçe Okuma öncesi, okuma sırası

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ 2013-201 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE KONULAR 3 Fiilimsi EYLÜL Fiilimsi 1 Fiilimsi 2 Fiilimsi 3 KURBAN BAYRAMI EKİM Fiilimsi Fiilimsi 1

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI Ürün Detaylar 0-0 Ürün Detaylar 0-0 // 7. S n f Program - Türkçe // 0 0 0 0 0 TGS 0 TÜRKÇE 0 0 0 0 0 0 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlenin Anlam Özellikleri Cümle Yorumu Metin Yorumu ve Görsel

Detaylı

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur.

DİS 1 (11.2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metne ilişkin sorular oluşturur. 8. sınıf 2 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metni oluşturan unsurlar arasındaki geçiş ve bağlantıları fark eder.

Detaylı

Sınav Tarihleri. 60 dk.

Sınav Tarihleri. 60 dk. Sınav Tarihleri Sınav No. Sınav Tarihi 1 24 Ekim 2018 Çarşamba 2 28 Kasım 2018 Çarşamba 3 3 Ocak 2019 Perşembe 4 27 Şubat 2019 Çarşamba 5 3 Nisan 2019 Çarşamba 8 Mayıs 2019 Çarşamba TÜRKÇE SINAVLAR 1 2

Detaylı

Boş. Yanlış. Doğru. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd.

Boş. Yanlış. Doğru. Sınav Sonuç Belgesi Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B. Başarım % TEOG Puan pdfcrowd. Sınav Sonuç Belgesi 2.3.217 - Değerlendirme Sınavı 4 - KİTAPÇIK: B Okul : Murat Germen Ortaokulu Ad Soyad : Melissa Doğancı Şube : 8B Üye No : 4511916 Şifre :4511916 TEOG Puan 318.8889 58 62 %48.33 %48.33

Detaylı

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları 5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları Matematik: *Doğal sayılar(üslü sayılar dahil) *Zaman ölçümü, tablo ve grafikler, geometrik *Kavramlar (açılar dahil) *Çokgenler, üçgen ve dörtgenler Sosyal Bilgiler: Ünite:2)

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.11.2016 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI 25 Nisan 2018 Tarihine Kadar Konu Başlıkları için Düzeltme ve Önerileriniz Değerlendirilecektir. ANALİZ YAYINLARI 2017-2018 KURUMSAL DENEME SINAVI 2.SINIF SAYILARI ve LERİ SOSYAL FEN DİN KÜL İNGİLİZCE

Detaylı

7. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

7. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Kelimede ve Kelime Gruplarında - I (Gerçek, Mecaz, Yan ve Terim Kelimede ve Kelime Gruplarında - II 02 (İkilemeler, Ad Aktarması, Dolaylama, Yansıma Kelimeler) 03 Kelimede ve Kelime Gruplarında

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! NİSAN AYI SINAVI KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 5. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Eş Anlamlı Sözcükler Sebep-Sonuç Cümleleri Zıt Anlamlı Sözcükler

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.12.2016 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 3. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 8. sınıf 1 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metnin bağlamından hareketle kelime ve kelime gruplarının anlamlarını çıkarır. 8. sınıf 2 Türkçe Okuduğu metni anlama ve çözümleme Metnin ana fikrini/ana

Detaylı

Coşku 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Coşku 2. Sınıf Hayat Bilgisi Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.10.2016 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Zıt Anlamlı

Detaylı

İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU SINIF.

İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU SINIF. İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU 2017-2018 www.zekakupuyayinlari.com.tr 2-8.SINIF 8. Sınıf 8. Sınıf TEOG Deneme Sınavları Soru Sayıları 1. Oturum Türkçe Matematik Din Kültürü ve Ahlak

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 20.02.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Sağlık ve Çevre Üretim, Tüketim, Verimlilik Bilim ve Yaşam Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiyem Dünyamız

Detaylı

AKDAY 4.Sınıf İngilizce Konu Başlıkları

AKDAY 4.Sınıf İngilizce Konu Başlıkları AKDAY 4.Sınıf İngilizce UNIT1 IN THE CLASSROOM UNIT2 CHILDREN'S DAY UNIT3 FREE TIME UNIT4 CARTOON CHARACTERS UNIT5 MY DAY UNIT6 DOING EXPERIMENTS UNIT7 JOBS UNIT8 MY CLOTHES AKDAY 4.Sınıf Matematik Dikey

Detaylı

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ TÜRKÇE MATEMATİK FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE 55 90 80 50 50 Ağustos 2010 1 Pazar 2 Pazartesi 3 Salı 4 Çarşamba 5 Perşembe 6 Cuma 7 Cumartesi 8 Pazar 9 Pazartesi 10 Salı RAMAZAN 11 Çarşamba

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 6. SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 6. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Dağılımı Türkçe 19 Türkçe 19 Matematik 16 Matematik 16 Fen ve Teknoloji 16 Fen ve Teknoloji 16 Sosyal Bilgiler 16 Sosyal

Detaylı

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 02 Cümlede Anlam İlişkileri / Kavramlar 03 Cümle Yorumu 04 Anlatım ve Özellikleri 05 Anlatım Türleri 06 Sözlü Anlatım 07

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 5N 1K Onluk ve Birlikler Fiziksel Özelliklerimiz Words Paragrafın Konusu Deste ve Düzine Yeteneklerimiz

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. KDS KONU BAŞLIKLARI ANALİZ YAYINLARI 2017-2018 KURUMSAL DENEME SINAVI SORU SAYILARI ve SÜRELERİ SINIF TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİL. SOSYAL BİL. FEN BİL. DİN KÜL İNGİLİZCE TOPLAM SORU SÜRE 2.SINIF KURUMSAL DENEME 15 15 10 -

Detaylı

ATAYURT OKULLARI ÖĞRETİM YILI 5. SINIF 2.DÖNEM YOL HARİTASI

ATAYURT OKULLARI ÖĞRETİM YILI 5. SINIF 2.DÖNEM YOL HARİTASI 0 5 1 1 TÜRKÇE D19 6 7 8 9 10 11 12 Eylemler D20 13 14 15 16 17 18 19 Eylemler D21 20 21 22 23 24 25 26 Zarflar D22 27 28 1 2 3 4 5 Zarflar D23 6 7 8 9 10 11 12 Edat - Bağlaç D24 13 14 15 16 17 18 19 Ünlem

Detaylı

5. SINIF MATEMATİK YILLIK PLANI

5. SINIF MATEMATİK YILLIK PLANI 5. SINIF MATEMATİK YILLIK PLANI 2018-2019 DOĞAL SAYILAR VE İŞLEMLER 1.hafta 17-23 Eylül Milyonlar 5.1.1.1 5.1.1.2 6 01 1-2 2.hafta 24-30 Eylül Örüntüler 5.1.1.3 11 02 3-4 3.hafta 01-07 Ekim Doğal Sayılarda

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe Okuduğunu Anlama Okuduklarında ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2010-2011 Yayın Planı 2010-2011 İÇİNDEKİLER 1- Yaprak Testler 2- Kitaplar Ödev Kitapçıkları Soru Bankaları Etkinliklerle Konu Anlatımlı Kitaplar 3- Sınavlar Düzey Belirleme Sınavları (DBS) Düzey Kontrol

Detaylı

EHO2-SS.16DES / EH01-SS.15DES

EHO2-SS.16DES / EH01-SS.15DES 41 Üniversite Hazırlık Programı - Türkçe TÜRKÇE 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 5 5 4 4 3 4 02 Cümlede Anlam (Kavramlar) 4 4 4 4 4 4 03 Cümle Yorumu 6 6 4 4 4 4 04 Anlatım Türleri 2 2 2 2 2 2 05 Paragrafta

Detaylı

6. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

6. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE 03 04 05 06 07 10 Gerçek, Mecaz, Yan ve Terim Anlam Eş Anlam, Zıt Anlam Eş Seslilik, Ortak kök Kelime Gruplarında Anlam Deyimler, İkilemeler Kelimeler Arası Anlam İlişkileri

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2010-2011 Yayın Planı 2010-2011 İÇİNDEKİLER 1- Yaprak Testler 2- Kitaplar Ödev Kitapçıkları Soru Bankaları Etkinliklerle Konu Anlatımlı Kitaplar 3- Sınavlar Düzey Belirleme Sınavları (DBS) Düzey Kontrol

Detaylı

8. SINIF KURUMSAL DENEME SINAVI KONU DAĞILIMLARI

8. SINIF KURUMSAL DENEME SINAVI KONU DAĞILIMLARI 8. SINIF KURUMSAL DENEME SINAVI KONU DAĞILIMLARI 8. SINIF 8. SINIF TÜRKÇE DAĞILIMLAR Sözcükte anlam Cümlede anlam Sözcükte çok anlamlılık / Sözcükler arası anlam ilişkisi / Sözcük grupları, deyim atasözleri

Detaylı

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Noktalama İşaretleri 5 Parçada Anlam 5 Doğal Sayılar 5 Ölçüler Örüntüler

Detaylı

CK MTP31 AYRINTILAR. 5. Sınıf Fen Bilimleri. Konu Tarama No. 01 Güneş in Yapısı ve Özellikleri. 02 Ay ın Yapısı ve Özellikleri

CK MTP31 AYRINTILAR. 5. Sınıf Fen Bilimleri. Konu Tarama No. 01 Güneş in Yapısı ve Özellikleri. 02 Ay ın Yapısı ve Özellikleri 5. Sınıf 01 Güneş in Yapısı ve Özellikleri 02 Ay ın Yapısı ve Özellikleri 03 Ay ın Hareketleri ve Evreleri Güneş, Dünya ve Ay 04 Güneş, Dünya ve Ay 05 Canlıları Tanıyalım - I 06 Canlıları Tanıyalım - II

Detaylı

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı OKUMA YAZMA DİL BİLGİSİ Söz Varlığını Zenginleştirme Okuduğu Metni Değerlendirme Görsel Okuma Metnin Türleri Cümlede Anlam Özellikleri Yazma ve ktalama Kurallarını

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI)

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Türkçe 23 Türkçe 23 Matematik 20 Matematik 20 Fen ve Teknoloji 20 Fen ve Teknoloji 20 Sosyal Bilgiler 20 İnkılap Tarihi 20 Yabancı Dil 17 İngilizce

Detaylı

SORU SAYISI In the Classroom. - Okulda iletişim. - Sınıfta, okulda grup etkinlikleri. - Okulda tutumlu olma.

SORU SAYISI In the Classroom. - Okulda iletişim. - Sınıfta, okulda grup etkinlikleri. - Okulda tutumlu olma. - EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 2. SINIFLAR ÖLÇME DEĞERLENDİRME LARI KONU DAĞILIMI. TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 1 22-26 EKİM - Sözlük sırası - Metnin konusu - Metinle ilgili soruları cevaplama - Zıt

Detaylı

LGS de hangi dersler önemli?

LGS de hangi dersler önemli? LGS de hangi dersler önemli? TEOG yerine gelen LGS sınav sisteminde 60 olan soru sayısı 90 a çıkarıldı ve 135 dakika içerisinde cevaplanacak bu sorular için sadece 8. sınıf müfredatından soru sorulmasına

Detaylı

TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE

TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE BRANŞ SORU NO TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE 16 TÜRKÇE 17 TÜRKÇE 18 TÜRKÇE 19 TÜRKÇE

Detaylı

Cümle bağlamından gerçek ve mecaz anlamlı sözcükleri ayırt eder.

Cümle bağlamından gerçek ve mecaz anlamlı sözcükleri ayırt eder. 8. SINIF PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI (P-2)/2017-2018 Ders Kazanım A B Türkçe Sözcükte Anlam (Gerçek - Mecaz) 1 4 Türkçe Cümlede Anlam (Deyim) 2 5 Türkçe Cümlede Anlam (Öznel Cümle) 3 6 Türkçe Parçada

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Kelime Gruplarında Anlam - I 29 Cümlenin Öğeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Kelime Gruplarında Anlam - IV 05

Detaylı

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz, Yan, Terim Anlam Eş Anlam, Zıt ve Olumsuz Anlam Eş Seslilik, Ortak Kök Kelime Grupları ve Deyim Anlamı İkilemeler ve Yansıma Kelimeler Ad Aktarması, Dolaylama

Detaylı

AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları AKDAY 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 34. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 11. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 12 25. kazanımlar AKDAY

Detaylı

5. SINIF FEN BİLİMLERİ YILLIK PLANI

5. SINIF FEN BİLİMLERİ YILLIK PLANI 1.hafta 2.hafta 3.hafta 4.hafta 5. SINIF FEN BİLİMLERİ YILLIK PLANI 2018-2019 17-23 Eylül 24-30 Eylül 01-07 Ekim 08-14 Ekim GÜNEŞ, DÜNYA VE AY Güneş in Yapısı ve Özellikleri Ay ın Yapısı ve Özellikleri

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 Türkçe 2. Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Yazısına uygun başlık belirler. 2. sınıf 2 Türkçe 2. Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Kelimeleri yerinde ve anlamlarına uygun kullanır. 2. sınıf 3

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! MAYIS 2016 SINAVI KONU BAŞLIKLARI 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ (5N 1K) Paragraf Oluşturma Alfabetik Sıralama Anlamlı ve Kurallı

Detaylı

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER Ürün Detaylar 03-04 KE00-06.0YT YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI 53 Ürün Detaylar 03-04 // 6. S n f Program - Türkçe // Kazanım Alanı Test KE00-06.0YT0 TÜRKÇE Söz Varlığını Zenginleştirme Metni

Detaylı

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D TÜRKÇE 1. Tema Sözcük Anlamı Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D Test 2 1-B 2-D 3-B 4-A 5-C 6-B 7-A 8-D 9-A 10-C 11-B 12-C 13-D 14-A 15-A 16-D Test 3 1-D 2-C 3-D 4-A 5-A 6-B 7-B 8-B 9-A

Detaylı

84 ŞUBE KARNESİ İL İLÇE OKUL SINAV ADI

84 ŞUBE KARNESİ İL İLÇE OKUL SINAV ADI 84 ŞUBE KARNESİ Türkçe Matematik Din Kül. Fen ve Tek. İnk.Tar. İngilizce Toplam D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N D Y N Puan,,,,,,,,, 6, 12, 6, 4, 14, 4, 4, 14, 4, 14, 4, 14, 77,778 KATILIM RAPORU Sınava

Detaylı