GE Enerji ve Su Su ve İşleme Teknolojileri. Kentsel Su ve Atıksu Çözümleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GE Enerji ve Su Su ve İşleme Teknolojileri. Kentsel Su ve Atıksu Çözümleri"

Transkript

1 GE Enerji ve Su Su ve İşleme Teknolojileri Kentsel Su ve Atıksu Çözümleri

2 GE, yüz yılı aşkın bir süredir tüm dünyada müşterilere en zor sorunlara cevap bulma konusunda sürdürülebilir çözümler sunarak yardım etmektedir. Ve bugün, bağlılığımız bir yandan çevreyi korurken daha da güçlenmeyi bilmiştir. Müşterilerimizin su arıtma hedeflerini verimli ve etkili şekilde karşılamak için ihtiyaç duydukları su, suyun yeniden kullanımı, atıksu arıtma ve işleme çözümleri gelişirmede ileri görüşlü ve ince düşünen bir lideriz. Hedefimiz sizinkiyle aynı: belediyelere güvenli, temiz içme suyu sağlamalarında ve su döngüsüne temiz su ile katkıda bulunmalarına yardım etmek. Günümüzün Sorunlarının Ele Alınması Belediyeler bir gelişim içindeler ve bu süreçte bir yandan sorunlarla olgunlaşmış, diğer yandan da zengin fırsatlar sunan bir çevre yaratıyorlar. Su kıtlığı, dünya genelinde tırmanışa geçmiş olan bir krizdir. Belediyeler için bu sorun, farklı coğrafyalar ile büyük nüfusların ihtiyaçlarının karşılanması için su arıtma tesisleri gerektiren yeni konut gelişimleriyle daha da ciddileşmiştir. Bu genişleme, aynı zamanda su döngüsüne de daha fazla atıksu ekleyecektir. Bu sorunlarla baş etmeye çalışırken, birçok belediyenin genişlemek bir yana, tamamen değişim gerektiren eski altyapılara sahip olmaları nedeniyle durumu daha da zordur. Bu arada çevre politikaları da, daha bağlayıcı ve etkili bir hale gelmektedir. Boşaltılan atıksudaki yeni besin sınırları belediyelerin harekete geçmelerini ve uyum sağlamalarını gerektirmektedir. Gittikçe daha fazla düzenleyici kurum, arıtılmış atıksu boşaltımlarına erişimi sona erdirerek belediyelere atıksuyu bertaraf etmek yerine tekrar kullanmanın yeni yollarını bulmaları görevi veriyor. Bütün bunları bir araya getiren, oran değişiklikleriyle ve artan oran güçlüğüyle ilgili potansiyel bariyerlerdir.

3 Kentsel Su ve Atıksu Çözümleri GE, günümüzde belediyelerin sürdürülebilir ve yeniden kullanılabilir su kaynakları yaratılmasına ilişkin sahip olduğu sorunları anlamakta ve fırsatları tanımaktadır. Stratejik iş ortağı olarak GE, su kaynaklarının yönetimine ve optimizasyonuna yardım etmek üzere eksiksiz çözüm (kimyasal ve ekipman) seti ve hizmetleri (satış sonrası destek) sunabilir. Bu hizmetler ile belediyeniz, artan nüfus ihtiyaçlarını karşılayabilir, kıtlığın getirdiği sorunların üstesinden gelebilir ve kent suyu ve atıksu arıtma tesisiniz için düzenleyici şartlara uyum sağlayabilir. Teknoloji ve Çözümler Bugün belediyelerin üzerindeki artan düzenleyici, çevresel ve mali baskılara karşı GE, kimyasal ve ekipman teknolojisinde yenilikler sunarak belediyelerin atıksu arıtma ve yeniden kullanım ve içme suyu arıtma faaliyetlerinde doğal kaynakları da koruyarak daha verimli ve etkili performans göstermelerini sağlamaktadır. ZeeWeed membran biyoreaktör (MBR) sistemleri, ultrafiltrasyon (UF) teknolojisini kent atıksuyunu arıtma ve suyun yeniden kullanımı için biyolojik arıtma ile birleştirir. Sonuçta, her türlü boşaltım ve yeniden kullanım uygulaması için uygun, istikrarlı, yüksek kalitede atıksu elde edilir. ZeeWeed ultrafiltrasyon sistemleri (UF) klasik filtrasyon teknolojisine tutarlı bir şekilde üstün gelmektedir ve artan düzenleyici gerekliliklerini, kaynak suyun kalitesi ne olursa olsun karşılamakta veya aşmaktadır. Ters Elektrodiyaliz (EDR) ürünleri, yüzey suyu ve atıksu gibi hafif tuzlu suların tuzdan arındırılması için idealdir. EDR teknolojisi uygulamaları arasında kent içme suyu ve atıksu arıtma ve yeniden kullanım projeleri bulunur. Ters ozmoz sistemleri, en düşük yaşam çevrim maliyetiyle yüksek performansta su arıtma sağlar. Ön mühendisliği yapılmış sistemler, tuzdan arındırmada ve moleküler ağırlık ya da partikül enerjisi ile organik materyali ayırmada kullanılan maliyet açısından etkin ince film elementleri olan, GE nin spiral sarımlı membranları gibi yüksek kalitede parçalardan oluşturulmuştur.

4 Örnek Olay Çalışmaları İçme Suyu Rekor Kıran Arıtma Tesisi, Yıl Boyunca Kişiye İçme Suyu Hizmeti Sağlar 2002 de Ontario Güvenli İçme Suyu Kanunu da dahil olmak üzere, bazı faktörlerin bir araya gelmesi; içme suyu estetik kalitesinin korunması ve membran sistemlerinin maliyetinin düşürülme ihtiyacı, Peel, Ontoria, Kanada Bölgesinin suyunu Ontario Gölü nün kuzey kıyısından alan Lakeview Su Arıtma Tesisinin kapasitesini artırmak üzere proaktif strateji benimsemesinde etkili oldu. 144 milyon dolarlık genişleme, Haziran 2007 de tamamlandı. Suya batırılmış, ozonasyon ve biyolojik olarak aktif karbon iletkenlerine sahip ultrafiltrasyon membranları kullanan çoklu bariyer yaklaşımının uygulanmasıyla yenilenen tesis ham suyun şartları ne olursa olsun sürekli bir şekilde yüksek kalite su dağıtımı yapmaktadır ve düzenleyici gerekliliklerin bile ötesine geçmiştir. Bu genişleme, tesisin toplam kapasitesini 560 mld den (148 mgd) 821 mld ye (217 mgd) çıkararak onu dünyadaki en düşük basınçlı en büyük suya batırılmış membran tesisi yaptı. Ayrıca bu kadar büyük kapasitede ozon ve biyolojik olarak aktif karbon ön arıtma kullanan ilk tesistir. Ve yer sınırlamaları bu ve gelecekteki genişlemelerin tesisin mevcut sınırları içinde olmasını gerektirdiği için, tesise bitişik alanda tesis etrafındaki yeşil alanlar korunmuştur ve bu sayede Peel mülkiyetinin, çalışma merkezinde kamusal dinlenme alanı amacıyla kullanılmasının devamı mümkün kılınmıştır. Atıksu Yenilikçi Atıksu Arıtma Teknolojisi King County, Washington da Geniş Çaplı Yeniden Kullanımı Mümkün Kılıyor, temizlenmiş su atık olmuyor. King County Brightwater Arıtma Tesisi - California, Colorado, Michigan, Georgia, Florida, Ontario ve dünyanın diğer yerlerindeki yenilikçi tesisler gibi membran biyoreaktör (MBR) sistemi adı verilen ileri bir arıtma teknolojisiyle, atıksu boşaltımı ve temizlenmiş su üretimindeki bağlayıcı su kalite standartlarını aşmaktadır. Klasik atıksu arıtmaya göre daha iyi su kalitesi üretir ve daha az alan gerektirerek koku kontrolünü basitleştirir. MBR teknolojisi, atıksudaki en küçük partiküllerin ve hatta tek tek bakterilerin filtrelenerek atılmasını sağlar; böylece birçok uygulamada güvenli kullanım için uygun hale gelir. Arıtmadan sonra atıksu, çevre düzenlemesi ve tarımsal sulamada, ısıtma ve soğutma işlemlerinde, sulak alan geliştirilmesinde ve endüstriyel işlemede kuraklığa dayanıklı bir kaynak olarak güvenli bir şekilde kullanılabilir. Tipik ikincil arıtmalı atıksudan yedi ile on kez daha temiz atıksu üretir ve aynı zamanda Ekoloji ve Sağlık eyalet departmanlarının içme dışı amaçlar için koyduğu katı çevresel gereklilikleri karşılar. Temiz suya güvenli boşaltım için Puget Sound gibi sıkı standartlara dahi uymaktadır.

5 Endüstriyel Yeniden Kullanım Singapur Bedok NEWater Fabrikası Yerel Endüstriyi Arıtılmış Atıksu ile Destekliyor, Singapur un yegane su kurumu olan Temel Kamu Hizmetleri Yönetim Kurulu (PUB), ilk dört yeniden kullanım tesisi arasında yer alan Bedok NEWater fabrikası ile az bulunur bir doğal kaynak olarak suyun değerini destekliyor. Bedok tesisi, su arıtma ile toplumların kalan atıksuyun bir kısmını endüstriyel uygulamalarda yeniden kullanmalarını sağlamakta ve böylece içme suyu dışındaki amaçlar için içme suyu kullanım miktarını azaltmaktadır. Bedok tesisi, ultrafiltrasyon (UF), ters ozmoz (RO) ve morötesi (UV) arıtma içeren çoklu bariyer yaklaşımını kullanır. İşlemler sırasındaki önemli teknoloji de, asılı katı maddelerden ve koloidal materyallerden daha güvenli bir şekilde arındıran ve klasik ön arıtma sistemlerine göre daha az kimyasal kullanan GE nin ZeeWeed UF membran teknolojisidir. Ayrıca daha yüksek sürdürülebilirlikte akışa, daha küçük ebatta sisteme ve daha düşük temizleme sıklığına sahip RO sistemini sunarak işletim ve sermaye maliyetini de önemli ölçüde azaltır. Çoklu bariyer yaklaşımından elde edilen nihai ürün NEWater olarak isimlendirilir. Temel olarak elektronik endüstrisinde, su fabrikasyonu tesislerinde ve ticari binaların soğutma kulelerinde takviye olarak kullanılır. Dolaylı içme suyu yeniden kullanım uygulamaları için küçük bir yüzde, yerel rezervuarlara geri bırakılır.

6 Güvenilir Bir İş Ortağı Dünya çapında kaliteyle eşdeğer bir isim olan GE, belediyeler için küresel bir ortaktır. GE, kent suyu kurumları için geniş çeşitlilikte ürünleri ve hizmetlerinin yanı sıra entegre çözümleri ve üstün uzmanlığı ile, büyüyen sektörde önemli sorunların yönetimi ve üstesinden gelinmesine yardım eder ve ayrıca tüm dünyada müşterilerimizin beklediği sorumlu ve sürdürülebilir kaynak tasarrufları sağlar. Yenilik, çığır açan teknoloji ve alanına kendini adamış küresel uzman ekibi sayesinde, vatandaşlarınız için başarılı bir şekilde güvenli, sağlıklı ve ekonomik toplumlar yaratmanızda size yardım ediyoruz. Yerel yönetim müşterilerimize aşağıdaki konularda yardım edebiliriz: Altyapı genişlemesi ve değişimi ile ilgili ihtiyaçlara çözüm getirilmesi Atıksuyun etkin bir şekilde arıtılması ve yeniden kullanımı için yeniden yönlendirilmesi Politikalara ve düzenleyici gerekliliklere uygunluk Sürdürülebilir ve yüksek kalitede su kaynağı yaratılması Gelişen nüfusun artan su ihtiyaçlarının karşılanması

7

8 GE nin müşterilere en büyük sorunların çözülmesinde nasıl yardımcı olduğunu öğrenmek için adresini ziyaret edin GE Power & Water Water & Process Technologies Küresel Genel Merkez 4636 Somerton Road Trevose, PA ABD Tel adresini ziyaret ederek ve Bize Ulaşın bağlantısına tıklayarak size en yakın iletişim noktasını bulabilirsiniz * General Electric Company ticari markası ; bir veya daha fazla ülkede tescilli olabilir. Buradaki bilgiler, herhangi bir bildirimde bulunmaya gerek duyulmaksızın değiştirilebilir ve sadece genel kılavuz niteliğindedir. Sistemlerin, ürünlerin ve hizmetlerin boyut ve kapsamı değişiklik gösterebilir. Resimler örnek olma amacını taşımaktadır ve ölçeksizdir. Tüm yasal yükümlülükler, sözleşme belgelerinde belirtildiği şekliyle münhasırdır. Burada bulunanların hiçbiri, beyan, garanti ya da taahhüt oluşturmaz. 2010, General Electric Company. Tüm hakları saklıdır. GEA18132-TR (04/2010)

Su bizim esasımızdır.

Su bizim esasımızdır. Su bizim esasımızdır. Su bizim esasımızdır. Bugün hala dünya çapında milyarlarca insan temiz içme suyuna erişememekte ve endüstrileşmiş uluslarda bile bir besin kaynağı olarak su gittikçe daha değerli

Detaylı

Sürdürülebilir Şehirler. Şehirsel Altyapılar İçin Sürdürülebilir Gelişme

Sürdürülebilir Şehirler. Şehirsel Altyapılar İçin Sürdürülebilir Gelişme Sürdürülebilir Şehirler Şehirsel Altyapılar İçin Sürdürülebilir Gelişme İçindekiler» Şehirler, gelecek için büyümenin itici güçleridir, ama aynı zamanda CO 2 emisyonlarında en büyük paya sahiptirler. Dünya

Detaylı

WASTE WATER Solutions. Ürünler Çözümler Servis Dünya genelinde

WASTE WATER Solutions. Ürünler Çözümler Servis Dünya genelinde WASTE WATER Solutions WASTE WATER Solutions Ürünler Çözümler Servis Dünya genelinde Gelenek Kalite Yenilikçilik WASTE WATER Solutions Geleceğin bir geçmişi vardır Hep birlikte geleceği, başka bir deyişle

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

EK 2* Ulusal Su Ar-Ge ve Yenilik Stratejisi

EK 2* Ulusal Su Ar-Ge ve Yenilik Stratejisi 2011 TÜBİTAK Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Daire Başkanlığı EK 2* Ulusal Su Ar-Ge ve Yenilik Stratejisi * BTYK 23. Toplantısı nda Başbakan ın Himayeleri Altına Aldığı Enerji, Su ve Gıda Alanlarında

Detaylı

PM4WAT. Su Dağıtım Sistemlerinin Koruyucu Bakımı (Preventive Maintenance for Water Utilities) MODÜL 1. Pamukkale Üniversitesi

PM4WAT. Su Dağıtım Sistemlerinin Koruyucu Bakımı (Preventive Maintenance for Water Utilities) MODÜL 1. Pamukkale Üniversitesi PM4WAT Su Dağıtım Sistemlerinin Koruyucu Bakımı (Preventive Maintenance for Water Utilities) MODÜL 1 Yazar: Türkçe Tercüme: CANaH Pamukkale Üniversitesi Doç. Dr. Selçuk Toprak Doç. Dr. A. Cem Koç Bu projeye

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7

YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7 İÇİNDEKİLER YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7 ŞİŞECAM'A BAKIŞ 8 Küresel Ölçek 10 Topluluğun Yapısı 11 Finansal Performans 16 Kurumsal Yönetim 18 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Detaylı

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Veri Merkezleri Endüstriyel Tesisler Binalar Enerji ve Altyapı www.schneider-electric.com 1 Şirket genelinde %30'a varan enerji tasarrufu

Detaylı

Değerli Paydaşlar, Saygılarımızla, Dr. Tahsin Yüksel Genel Müdür

Değerli Paydaşlar, Saygılarımızla, Dr. Tahsin Yüksel Genel Müdür Değerli Paydaşlar, Çalışma hayatında ortak insani değerlerin gelişimini amaçlayan Küresel İlkeler Sözleşmesinin hem küresel hem de yerel boyutta desteklemekten duyduğumuz gururu bu yıl da sizlerle paylaşmaktan

Detaylı

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız.

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Siemens Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Siemens Sanayi

Detaylı

YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ

YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ 50 yıldır, Yeşil Bülten serisinde John Deere'in iş yapma biçimi açıklanmakta ve değerlerini uygulamaya geçirmektedir. Bültenler, uzun süreli misyonumuzu veya hayatları toprağa

Detaylı

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 212 İçindekiler 1 Rapor Hakkında 2 Üst Yönetim Mesajı 4 Kurumsal Profil 12 Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız 18 Çevre 3 Çalışanlarımız 44 İş Sağlığı ve Güvenliği 52 Tedarik

Detaylı

Çevre Yönetim Sistemi Rehberi

Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Aralık 2008 ISBN 978-9944-60-399-7 1. Baskı, 750 Adet Aralık 2008 İstanbul Sanayi Odası Yayınları No: 2008/11 Çevre Şubesi Meşrutiyet Caddesi

Detaylı

YEŞİL İNSANA YAKIŞIR İŞLER EKONOMİDE İYİ ÖRNEKLER TÜRKİYE DEN VAKA ÇALIŞMASI

YEŞİL İNSANA YAKIŞIR İŞLER EKONOMİDE İYİ ÖRNEKLER TÜRKİYE DEN VAKA ÇALIŞMASI YEŞİL EKONOMİDE İNSANA YAKIŞIR İŞLER TÜRKİYE DEN İYİ ÖRNEKLER VAKA ÇALIŞMASI YEŞİL EKONOMİDE İNSANA YAKIŞIR İŞLER TÜRKİYE DEN İYİ ÖRNEKLER VAKA ÇALIŞMASI Copyright Uluslararası Çalışma Örgütü 2015 İlk

Detaylı

2015-2019 KOCAELİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİK PLANI

2015-2019 KOCAELİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİK PLANI 2015-2019 KOCAELİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİK PLANI Bir Başarı Öyküsü Güzel bir hayat sürmenin ön koşulu, güzel şartlarda, güzel bir çevrede yaşamaktır. Büyükşehirlerde yaşayanlar

Detaylı

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan AVRUPA DA HITACHI Hitachi nin Avrupa Ayağına Hoşgeldiniz Hitachi, sürdürülebilir kentsel gelişim sağlamayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilirlik hedeflerini yakalayarak ve değerli doğal kaynakları koruyarak,

Detaylı

Canon Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Sürdürülebilirlik Raporu 2013

Canon Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Sürdürülebilirlik Raporu 2013 Canon Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Sürdürülebilirlik Raporu 2013 canon-europe.com İçindekiler 3 Canon Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (Canon EMEA) Başkanı ve CEO sundan Mesaj 4 Canon Hakkında 6 Müşterilerimizi

Detaylı

Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri

Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri REC Türkiye Hakkında REC Türkiye, siyasî görüşlerden ve çıkar gruplarından bağımsız,

Detaylı

İçindekiler 1. AB, niçin bir Çevre Politikası geliştirmiştir? 2. AB Çevre Politikası nın yasal dayanakları nelerdir? 3. AB Çevre Politikası nın hedefleri ve temel ilkeleri nelerdir? 4. Çevre konusunda

Detaylı

IFC nin. Çevresel ve Sosyal Sürdürülebilirlik Politikası

IFC nin. Çevresel ve Sosyal Sürdürülebilirlik Politikası IFC nin Çevresel ve Sosyal Sürdürülebilirlik Politikası İÇİNDEKİLER I. Politikanın Amacı..... 1 II. IFC nin Taahhütleri 2 III. IFC nin Görev ve Sorumlulukları 4 Çevresel ve Sosyal Mevcut Durum Değerlendirmesi..

Detaylı

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Ocak 2015 Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Bu rapor, Deloitte Global Enterprise Risk Services tarafından hazırlanan Risk Intelligence in the Energy

Detaylı

1 %100 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır. Travel PLC. Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu. Mart 2011

1 %100 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır. Travel PLC. Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu. Mart 2011 %0 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır Travel PLC Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu Mart 0 ÖNSÖZ Sorumlu Liderlik TUI Travel PLC nin dört anahtar değerinden biridir. Eğer bir süredir bizimle

Detaylı

Honeywell Bina Çözümleri ÖLÇÜLEBİLİR SONUÇLAR ELDE EDEN YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ. Akıllı Sağlık Hizmetleri Yönetimi

Honeywell Bina Çözümleri ÖLÇÜLEBİLİR SONUÇLAR ELDE EDEN YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ. Akıllı Sağlık Hizmetleri Yönetimi Honeywell Bina Çözümleri ÖLÇÜLEBİLİR SONUÇLAR ELDE EDEN YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ Akıllı Sağlık Hizmetleri Yönetimi Bir sektör lideri ve geniş uzmanlık alanına sahip olan Honeywell, sağlık hizmetleri alanındaki

Detaylı

Türkiye de Suyun Durumu ve Su Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar: Çevresel Perspektif

Türkiye de Suyun Durumu ve Su Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar: Çevresel Perspektif İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği-Türkiye Birlemiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Doğa Koruma Merkezi Yaşama Dair Vakıf Yazarlar: Çağrı B. Muluk Bahtiyar Kurt Ayşe Turak Arda Türker Mehmet

Detaylı

BT'yi hızlandırın. Bulutunuzla Yenilik Yapın.

BT'yi hızlandırın. Bulutunuzla Yenilik Yapın. BT'yi hızlandırın. Bulutunuzla Yenilik Yapın. Gelişmiş teknolojik altyapısı ve bulut bilgi işlemle ilgili üst sınıf yaklaşım biçimi nedeniyle VMware'i seçtik. Birlikte çalışma kararı almamız çok kolay

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Rapor Hakkında Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak yayımladığımız bu üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu siz paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk

Detaylı

CDP Türkiye - En İyi Uygulamalar Kitapçığı

CDP Türkiye - En İyi Uygulamalar Kitapçığı CDP - En İyi Uygulamalar Kitapçığı CDP ye yanıt veren Tu rkiye s irketleri ic in en iyi uygulamalar rehberi CDP Sponsoru CDP Rapor Sponsoru Proje Ortağı b İçindekiler Çalışmanın amacı 02 Global 500 malzeme

Detaylı

TAVİZ YOK HİDROLİK VERİMLİLİK VE SERBEST GEÇİŞ BU SERİDE BİR ARAYA GELDİ HİDROLİK VERİMLİLİK VE SERBEST GEÇİŞ BU SERİDE BİR ARAYA GELDİ

TAVİZ YOK HİDROLİK VERİMLİLİK VE SERBEST GEÇİŞ BU SERİDE BİR ARAYA GELDİ HİDROLİK VERİMLİLİK VE SERBEST GEÇİŞ BU SERİDE BİR ARAYA GELDİ TAVİZ YOK HİDROLİK VERİMLİLİK VE SERBEST GEÇİŞ BU SERİDE BİR ARAYA GELDİ HİDROLİK VERİMLİLİK VE SERBEST GEÇİŞ BU SERİDE BİR ARAYA GELDİ Yenilikçi teknolojilerle donatılan SE-SL serisi, şimdiye kadar hiçbir

Detaylı