TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİ EL KİTABI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİ EL KİTABI"

Transkript

1 TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİ EL KİTABI Hazırlayan Sentrogen Sağlık Turizmi Hizmetleri

2 Giriş SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri ne hoş geldiniz; bize başvurduğunuz için teşekkür ederiz. Bu belgenin amacı, ziyaretçilere, sağlık turizmi olarak bilinen hızla gelişen sektör hakkında güncel bilgiler ve kaynaklar sunarak ziyaretçileirn seyahat ve konaklama ile tıbbi hizmetler, diş hizmetleri ve cerrahi hizmetler konusunda bilgiye dayalı ve bilinçli karar vermelerini sağlamaktır. Kendiniz için mi yoksa aileniz için mi bir tatil planlıyorsunuz? Seçimli bir cerrahi işlem yatırmayı düşündünüz; ancak kısıtlayıcı yüksek maliyetler sizi bu düşüncenizden caydırdı mı? Sizin ya da tanıdığınız birisinin, kendi ülkenizde çok pahalı olan bir diş işlemi yaptırmanız gerekiyor ya da böyle bir diş işlemi yaptırmayı mı arzu ediyorsunuz? Siz veya sevdiğiniz birisinin tıbbi olarak öngörülen bir işleme ihtiyacı var da bunu kendi ülkenizde yaptıracak gücünüz mü yok? Eğer yukarıdaki sorulardan birisi veya hepsi birden size uyuyorsa sizi, sağlık hizmetlerinin dünya çapındaki ilerlemesinden ve pazarın küreselleşmesinden nasıl faydalanabileceğinizi görmek için biraz vakit ayırarak EL KİTABINI keşfetmeye çağırıyorum. Burada verilen bilgilerin, sağlığınız ve sıhhatinizle ilgili güvenli kararlar almanızı sağlayacak gerekli yardımı ve imkanı vermesini içtenlikle temenni ederiz.

3 Hakkımızda Türkiye de komple sağlık turizmi hizmetleri sunan bir Türk işletmesi olan SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, bu EL KİTABINI, dünya çapında bir sağlık hizmetleri köprüsü kurarak Dünya Standartlarındaki Sağlık Tesislerine, uygun maliyetli tedavi işlemlerine, bekleme süresi olmadan ve Türkiye nin sunduğu eşsiz dinlenme/tur fırsatlarıyla birlikte kolay ve doğrudan erişim sağlama amacıyla hazırlamıştır. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, Sağlık hizmetleri, Sağlık Personeli Alımı Hizmetleri, Doktor ve Cerrah Heyetleri, Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon, E-öğrenme & Seyahat & Turizm hizmetleri ana alanlarında faaliyet gösteren profesyonel olarak yönetilen çok yönlü bir işletmedir. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, bir sağlık profesyonelleri grubu tarafından yönetilmektedir. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri nde her zaman en kaliteli hizmetleri sunmayı taahhüt ederiz; değerlere olan inancımızın ve en iyisini gerçekleştirmeye olan adanmışlığımızın aynası, işimiz ve müşterilerimizin memnuiyetidir. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri nde kendimizi her zaman temel değerlerimiz olan her bir ferdine kadar tüm insanlığa ve tüm varlıklara güler yüzlü hizmet sunmaya adarız. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, Türkiye deki Dünya Çapında Tanınmış Doktorlar & Cerrahlar aracılığıyla üstün cerrahi tedavi seçenekleri sunan bir sağlık sevk firması olarak beğeni toplamaktadır. Maliyet konusunda hassas yabancı hastaların ve firmaların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Hastaların, oldukça düşük maliyetlerle ve neredeyse sıfır bekleme süresiyle dünya standardında tıbbi tedavi almalarına yardımcı olmak için durmadan çalışıyoruz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde dünyanın her yerinden gelen çok sayıdaki hastanın sağlığına kavuşmasına başarılı şekilde katkıda bulunduk. Merkezimiz Türkiye (Eskişehir) de olup Türkiye nin her yanında ortaklarımız bulunmaktadır. Ekibimiz ve bağlı hastanelerimiz & sağlık profesyonellerimiz ile kendimizi hastaların ihtiyaçlarına adamış olup etkin tıbbi tedaviler ve kişiye özel hizmet & destek sağlayarak hastalara esenlik vermek için her türlü çabayı gösteriyoruz. İtimat ve güvenilirliğin öneminin farkındayız. Hastaların güvenini kazanmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bunun için hizmetlerimizin farklı boyutlarında sıkı kalite kontrol denetimlerini uygulamaya aldık. Hastaneler, özel sağlık hizmeti alanındaki deneyim, doktor heyeti, sertifikalar, altyapı ve geçmiş kayıtlar gibi bir takım parametrelere göre seçilmektedir. Danışman ve cerrah heyetimiz, alanlarında yüksek eğitime ve uzmanlığa sahip kişilerden oluşmaktadır. Doktorların çoğu, ABD & İngiltere ile Türkiye nin üst düzey üniversitelerinden mezun olmuştur ve gerçekleştirdikleri kritik cerrahi operasyonlar ve işlemlerde engin tecrübeye sahiptirler.

4 Hastaların, planlamadan seyahatlerinin gerçekleştirilmesine ve tedaviye kadar her noktada bize güvenebileceklerine söz veriyoruz. Pasaport & vize desteği, güzergah planlaması, hastane ve cerrah seçimi, tedavi prosedürü, uygun konaklama, çeşitli turistik yerlerin gezilip görülmesi ve son olarak beklenen eve dönüş dahil seyahat öncesi ayarlamalar & tıbbi tedavi sonrası destek dahil her aşamada yardım sunuyoruz. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, yurtdışındaki insanların dünya çapındaki sertifikalı hastaneler tarafından sunulan yüksek kaliteli sağlık hizmetlerine makul fiyatlarla ulaşmalarını sağlıyor. Ulaşılması zor olan ABD & İngiltere sağlık hizmetlerine bir alternatif sunuyoruz. Hizmetler, üstün bilgi ve deneyime sahip iyi eğitimli doktorlar tarafından verilmektedir. Karmaşık bir süreci, şeffaflaştırmaları ve kolaylaştırmalarında hastalara bilgi, eğitim ve kılavuzluk sağlamak için büyük çaba sarf ediyoruz. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, hizmet odaklı bir kuruluştur. Zamanında üstün hizmet sağlıyoruz. %100 müşteri memnuniyeti sağlamak için devam eden kapsamlı bir kalite kontrol programımız mevcuttur. En iyi dileklerimizle sağlığınıza tam olarak kavuşmanızı ve esen kalmanızı dileriz.

5 Yaptıklarımız Sağlık turizmi, Türkiye de yıllardır olmasına rağmen büyük bir organizasyon sıkıntısı içerisinde olup hastalar genellikle az ya da çok kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden kişilere bağlı kalmıştır. Dahası pek çok hasta, hastanelerle doğrudan bağlantı kurmak için kendi başına gelmekte ve bunun sonunca doğru bir hastane arayışı, uzun/yorucu ve bıktırıcı bir iş halini almaktadır. Ayrıca böyle bir durumda ziyaretçilerin, diğer tüm ayarlamaları kendi başlarına yapmaları gerektirmedir ki bu, yabancı bir ülkede bazen oldukça zor olabilir. Tıbbi tedaviler için birilerine itimat etmenin kolay bir karar olmadığını biliyoruz. Biz, bir şirket olarak bu sorunlara cevap vermek için ve bu hizmet sektörünü daha organize bir hale getirmek için öne çıktık. Şirket, belirli bir hastane/klinik için çalışmamakta olup daha çok hastalar/ziyaretçiler ile istenen tedavi ve diğer hizmetlere bağlı olarak çeşitli seçenekler sunan çeşitli hastaneler arasında bir yardımcı görevi üstlenmektedir. Şirket, kaldıkları süre boyunca hoş ve rahat bir deneyim yaşamaları için yabancı hastalara aileleriyle birlikte hizmet sunmaktadır. Sunabildiğimiz hizmetlerden bazıları: İstenen tedavi / bütçeye göre Hastane / Klinik teklifi. İngiltere / ABD de eğitim görmüş doktorlar tarafından Türkiye de dünya standartlarında Tedavi. Varıştan önce Baş Hekimle öncelikli randevu ayarlanması Doktorlarla konsültasyon ayarlanması Tedavi/checkup planlama yardımı ile randevu ayarlama ve seyahat programlama. Cerrahi işlemler için sıfır bekleme süresi Yalnızca hastaneden taburcu edilene kadar Tıbbi Tedavi için teklif edilen paketler Tüm randevuların koordinasyonu Hemşireler/Rehber. Hastalara çevrimiçi (online) yardım. Otel Konaklaması & Tur Paketleriyle İlgili İsteğe Bağlı Hizmetler: Konaklama ayarlamaları, hastaneye yatmadan önce ve hastaneye yattıktan sonra Aile üyeleri ve refakatçiler için konaklama ayarlamaları Antalya, İstanbul, Kapadokya, Eskişehir, İzmir, Bolu, Abant, vs. gibi ilgi çekici yerlere çok uygun fiyatlarla Paket Turlar organize edilebilir. İstenmesi halinde refakat etmesi için rehberler/eskortlar ayarlanabilir. İstenmesi halinde tüm bu isteğe bağlı hizmetlerden, nominal hizmet ücretleri üzerinden faydalanılabilir. Ayrılmadan önce tedavi sonrası checkup Havalimanı transferleri.

6 Şirket, yukarıda belirtilen hizmetlerin sağlanmasını kolaylaştırmak için çeşitli hastaneler/klinikler, oteller, tatil köyleri, tercümanlar, kılavuzlar ile sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Şirket veya Kurumsal Sağlık Turizmi: Şirket veya Kurumsal sağlık turizmi, yurtdışı sağlık turizminde yeni bir trend olarak karşımıza çıkmış olup burada şirketler, tıbbi tedavi maliyetlerinden tasarruf etmelerine imkan sağlayan çalışan sağlık yardımı stratejileri geliştirmektedir; özellikle çalışanlarının cerrahi müdahale ve hastaneye yatma masraflarını karşılamak için yüksek primler ödedikleri iş sağlığı sigortasının artan maliyetleri, şirketleri endişeye sevk etmektedir. Çok yakın geçmişte pek çok çalışan sağlık hizmeti sağlayıcısı, genellikle çok pahalı olan ve çalışanın genel verimlilik seviyelerinde gerilemeye neden olan kardiyak stres, obezite ve ortopedi gibi belirli genel hususlarla karşı karşıya kalmıştır. Bu gibi durumlarda maliyeti azaltmanın ve daha iyi verimlilik seviyeleri elde etmenin çözümü, yurtdışında şirket veya kurumsal tıbbi tedavi seçeneğini tercih etmektir. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, küresel kurumsal yurtdışı tıbbi tedavi işlemlerini kolaylaştırırak çalışanlar için yüksek kaliteli sağlık hizmeti verilmesi ile çalışanlar için sağlanan bu kurumsal sağlığı hizmetlerinin masraflarında daha düşük maliyet avantajı sağlanması arasında mükemmel bir denge kurma fırsatı sağlar. Çalışanlar için sağlanan sağlık hizmetinin artan masraflarıyla baş edilmesine yönelik geleneksel yaklaşımlar, maliyetlerin azaltılmasında çok az fayda sağlamış ve bazen işçiler arasında memnuniyetsizliğe yol açmıştır; ancak yurtdışındaki kurumsal tıbbi cerrahi tedavi ve sağlık planları, çalışanlara sağlanan sağlık hizmeti nedeniyle yapılan maliyetlerden tasarruf edilmesi konusunda kolay bir alternatif sunmakla kalmayıp aynı zamanda aileleriyle yurtdışında özel, rahat ve dinlendirici bir ortamda tatile gidip dünya standartlarında, gelişmiş sağlık hizmetleri ve tedavi aldıkları için çalışanlara da mutluluk verir. Heyet onaylı, deneyimli doktor ve cerrahlar tarafından dünya standartlarındaki hastanelerde ve klinik tesislerinde sunulan olağan tıbbi cerrahi tedavi seçeneklerinin yanı sıra SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri ayrıca çalışanlarına yurtdışında sağlık hizmeti planları sunan kuruluşlar için bütüncül sağlık terapileri, yaşam tarzı yönetim paketleri, sağlık programları, Yoga ve meditasyon seansları, diyabet ve hipertansiyon yönetimi programları konularında da çekici sağlık hizmeti paketleri sunar. Kullanım Hüküm ve Şartları Listeli Sağlık Hizmetleri: Herhangi bir soru, konsültasyon ve tedavi hizmeti konusunda listede belirtilen hastaneler ve sağlık profesyonelleriyle, listede belirtilen irtibat yolları üzerinden doğrudan irtibat kurulabilir; bu kuruluşların hizmetlerinden, bu kuruluşların kendi özel hüküm ve şartlarına göre faydalanılabilecek olup SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri bu işleme müdahil bir taraf değildir. Listeli Tur/Seyahat hizmetleri: Sağlık paketinize dahil edilecek herhangi bir tur/seyahat hizmeti seçebilirsiniz; SENTROGEN Sağlık

7 Turizmi Hizmetleri olarak bu hizmetleri sunmaktan memnuniyet duyarız. Turlar, fiyatlar, hizmetler ve şartlar hakkında daha fazla bilgi almak istediğinizde memnuniyetle emrinizde olacağız. Diğer hizmetler: Türkiye ye gerçekleştireceğiniz ziyaretiniz sırasında SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri tarafından sunulan diğer geniş hizmet yelpazesinden seçimde bulunabilirsiniz; fiyatlar, hizmetler ve şartlar hakkında daha fazla bilgi almak istediğinizde memnuniyetle emrinizde olacağız. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri Sağlık Hizmetleri Paketleri: SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri tarafından birinci sınıf Sağlık Hizmeti Sağlayıcılarıyla işbirliği içerisinde sunulan Sağlık hizmeti paketleri, aşağıdaki kayıt ve şartlara göre sunulacaktır. Tıbbi Değerlendirme ve Fiyat Tahmini: SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, etkin tedavi analizi yapılması amacıyla bütün medikal geçmiş ve raporlarınızla birlikte doktor & cerrahlardan oluşan heyetiyle danışma ve koordinasyon gerçekleştirir. Ayrıca tedavi veya ameliyatınızla ilgili şüphelerinizi gidermek ve sorularınıza yanıt vermek için tarafımızca telekonferans, görüntülü konuşma ve çevrimiçi destek ayarlanır. SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, konsültasyon ve tıbbi raporların değerlendirilmesinden sonra işlemin maliyetini tarafınıza bildirir. Fiyat teklifine, yalnızca bu teklifte ayrıntılı olarak belirtilecek olan hizmetler dahildir. Türkiye ye geldikten sonra yüz yüze konsültasyonlarda ve müteakip tedavi öncesi tıbbi muayene veya tanı raporunda öngörülmeyen herhangi bir maliyet çıkması halinde bu masraflar, izin ve rızanızın alınması için uygun biçimde ayrıntılı olarak verilecektir. Herhangi bir istisnai öngörülemeyen maliyetin kredi kartınızdan çekilmesine izin verdiğiniz bir belgeyi, işleme başlamadan önce imzalamanız istenecektir. PARA İADESİ: Kullanılmayan/gerçekleştirilmeyen hizmetlerin ücretlerinin (önceden ödenip iptal edilen) iadesiyle ilgili olarak; iade edilecek tutar, yukarıda belirtilen iptal politikasına dayanılarak hesaplanacak ve buna göre, para, bize ödemeyi yapmış olan kişiye iade edilecektir. Bankacılık prosedürlerinden dolayı iade sürecinin 2-4 hafta sürebileceğini göz önünde bulundurmanız rica olunur. Tazminat: Tarafınızca işbu sözleşmenin ihlali niteliğinde hizmet kullanımı gerçekleştirilmesi ve/veya yukarıda belirtilen beyanat ve garantilerinizin herhangi bir şekilde ihlali nedeniyle ortaya çıkan, makul avukatlık ücretleri dahil her türlü zarar, borç, iddia veya talep konusunda SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, müdürleri, bağlı şirketleri, iştirakleri, görevlileri, vekilleri ve diğer ortaklarını ve çalışanlarını tazmin etmeyi ve bunlardan beri kılmayı kabul edersiniz. Uyuşmazlıklar:

8 Tıbbi uyuşmazlık veya tıpta yanlış uygulama (malpraktis) nedeniyle hastanın ihtilafa düşmesi halinde tüm ilgili taraflar, tüm yasal işlemlerin, hasta tarafından Türkiye, Eskişehir yetki bölgesinde yalnızca tıp profesyoneli/sağlık hizmeti merkezi/ hastaneye karşı yürütülmesi gerektiğini ve SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, hizmetlerinin listesini vermek suretiyle farklı profesyonel seçenekler sunarak bunları hastanın tasarrufuna bıraktığı ve profesyonel olarak tıpla iştigal etmediği için bu hukuki işlemlerin, SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, yönetim şirketi veya herhangi bir müdürü veya çalışanını kapsayacak şekilde genişletilemeyeceğini beyan ve kabul eder. İletişim MRI/X-ray gibi tıbbi test raporlarınızı, işleme yönelik tıbbi değerlendirme ve fiyat teklifi için aşağıda belirtilen eposta adresini kullanarak bize epostayla gönderebilirsiniz. Hintli ve yabancı müşterilerimizden gelen sorgulama taleplerini memnuniyetle karşılayacağız. Size mümkün olan en iyi şekilde hizmet sunmak için sabırsızlanıyoruz. Yardımcı olmaları için telefon numaranızdan sizi aramalarını istiyorsanız lütfen bu talebinizi ileterek sizinle irtibata geçmelerini istediğiniz saati, ev, cep veya iş telefon numarasını bırakınız.

9 Sağlık Turizmi İhtiyacı Sağlık turizmi, geniş anlamıyla cerrahi veya diğer özel tedavi ihtiyacı olan hastalar için turizm sektörüyle işbirliği içersinde maliyet etkin bir özel sağlık hizmeti sunulması olarak tanımlanabilir. Bu süreç, sağlık ve turizm sanayiinde faaliyet gösteren hem özel hem de kamuya ait kurumsal sektör tarafından kolaylaştırılmaktadır. Tıp veya Sağlık Turizmi, genel bir tatil biçimi halini almış olup geniş bir tıbbi hizmet yelpazesini kapsar. Dinlenme, eğlence ve istirahatı, sağlık ve sıhhatle birleştirir. Sağlık tatilinin arkasında yatan fikir, size günlük rutininizden uzaklaşma ve farklı dinlendirici bir ortama gelme fırsatı sağlamaktır. Burada sahile ve dağlara yakın olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda, sağlık ve genel sıhhatiniz bakımından hayatınızı iyileştirmenize yardımcı olacak oryantasyonu alma imkanı da bulursunuz. Her bakımdan - fiziksel, zihinsel ve duygusal- gençleşme ve arınma sürecidir. Gelişmiş ülkelerden pek çok insan, yoga ve Ayurveda masajının vaat ettiği gençleşme için Türkiye ye gelmektedir; ancak bunların çok azı, burayı bir kalça replasmanı ve beyin cerrahisi destinasyonu olarak görmektedir. Bununla birlikte üst düzey tıbbi uzmanlık ve cazip fiyatların güzel bir şekilde harmanlanması, artan sayıdaki kurumsal Türk hastanelerinin, İngiltere ve ABD gibi gelişmiş uluslar dahil yabancı hastaların ilgisini çekmesine katkıda bulunuyor. Sağlık hizmetlerinin maliyetli olduğu Avrupa, ABD ve diğer zengin ülkelerden gelen sayısı her geçen gün artan hastalar, daha cazip seçenekler aradıkça Türkiye, iyi hastaneleri, sağlığa yararlı iklimleri ve turizm destinasyonları olan Tayland, Singapur ve diğer Asya ülkeleriyle olan rekabetini arttırmaktadır. Tayland ve Singapur, gelişmiş tıbbi tesisleri ve dahili sağlık turizmi seçenekleriyle birkaç yüz bin yabancı hasta çekerken Türkiye nin hızla gelişen kurumsal hastane sektörü, tedavi için birkaç bin kişi alabilmektedir. Ancak özellikle tıp profesyonellerinin kaliteli uzmanlığı ve ekipman ile bakım tesislerindeki hızlı gelişmenin getirdiği destek ve her şeyden önemlisi uygun maliyetli paketler göz önünde bulundurulduğunda işler, Türkiye nin lehine radikal bir biçimde değişecektir. Türkiye nin kurumsal hastaneleri, eşit düzeye gelmekte olup Tayland, Singapur, vs. gibi ülkelerdeki en iyi hastanelerden daha iyi olmasalar bile gelişmeye açıklar ve ülke, tercih edilen sağlık destinasyonlarından biri haline gelebilir. Her geçen gün yükselen birinci sınıf sağlık hizmetlerine ek olarak yabancı hastaları çeken durumlardan biri de Avrupa ve Amerika hastanelerinin aksine çok az veya neredeyse sıfır denebilecek bekleme listesidir. Aslına bakılacak olursa tedavi önceliği günümüzde Hindistan hastaneleri tarafından sunulmaktadır.

10 Ümit Hastaneler Grubu, Acıbadem Hastaneler Grubu, vs. yurtdışında da isimleri duyulmuş kuruluşlardan birkaçıdır. Türkiye, örneğin Tayland veya Malezya veya Hindistan a oranla daha yüksek uzmanlığa sahiptir. Türkiye nin bazı hastanelerindeki altyapı da çok iyidir. Daha da önemlisi, maliyetler daha az olup neredeyse diğer Asya ülkelerinin üçte biridir. Umit Hospital Group, Acıbadem Hospital Group etc. are name a few which are established names even abroad.. Turkey has much more expertise than say Thailand or Malaysia or India. The infrastructure in some of Turkey s hospitals is also very good. What is more significant is that the costs are much less, almost one-third of those in other Asian countries. Türkiye deki Tıbbi Tesisler SAĞLIK HİZMETLERİ: TÜRKİYE DEKİ HASTANELERDE TIBBİ CERRAHİ TEDAVİLER SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, Türkiye deki özel hastanelerde ve klinik tesislerinde dünya standartlarında oldukça etkili, kaliteli tıbbi tedavi ve cerrahi işlemlere erişilmesine aracılık eder. Bu indirimli cerrahi ameliyat işlemleri, kalifiye, deneyimli ve itibarlı doktorlar, kurul onaylı cerrahlar ve resmi tescilli hekimler tarafından düşük maliyetlerle gerçekleştirilir. Sağlık sigortası olmayan kişiler, yurtdışında Türkiye de kendi seçtikleri ucuz cerrahi işlemlerden yararlanabilirken Sağlık (Medicare) planı olmayan veya NHS nin bekleme listesinde olan uluslararası hastalar, en son sağlık teknolojilerin kullanıldığı, özel cerrahi indirimlerin yapıldığı düşük fiyatlı tıbbi tedavilerden faydalanabilir. Türk şehirlerindeki sağlık merkezlerinde kullanılan gelişmiş tıbbi teknoloji, yurtdışındaki sigortasız, eksik sigortalı, özel sigortalı veya primlerini kendisi karşılayan kişiler için daha ucuz bir seçenektir. Makul fiyatlı küresel hasta bakımı konusunda aracılık hizmetleri sağlayan SENTROGEN Sağlık Turizmi Hizmetleri, aşağıda belirtilen insan vücudundaki ve organlarındaki bulaşıcı veya bulaşıcı olmayan durumlar, hastalık, rahatsızlık, maraz, bozukluk, semptom, belirti ve sakatlık konularında ameliyat öncesi ve sonrası bakım, tıbbi test, tarama, tanı ve terapötik çözümler, iyileştirme, düzeltme, onarım, fiziksel tedavi hizmetleri konusunda makul maliyetli ve maliyet tasarruflu yönetim hizmeti sunar.

11 TÜRKİYE DE UYGUN FİYATLI KOZMETİK PLASTİK CERRAHİ İŞLEMLER Blefaroplsati (göz kapakları) Üst (Çift taraflı) Alt (Çift taraflı) Alt + Üst (Çift taraflı) Çift göz kapağı ameliyatı Göz kapağı katlanma hattı oluşturma Liposuction (yağ aldırma) Abdomen (karın) Kollar ve baldırlar Alt çene Çevresel Uyluk ve Kalça Tümesan tekniği- Liposuction Genel anestezi (GA) altında 2 bölge Genel anestezi altında 3 bölge Genel anestezi altında her ilave bölge Göğüs Büyütme-Salin İmplant Büyütme-Silikon İmplant Yukarı kaldırma/kaldırma-mastopeksi Alçaltma Çıkarma Kaldırmalı implant Rekonstrüksiyon Jinekomasti düzeltme- Erkek Göğüs İmplant çıkarma Meme ucu alçaltma İmplant revizyonu Cerrahi olmayan Kaldırma/Büyütme/İyileştirme Botox Kazayağı, alın & Glabella çizgileri Çatık kaş glabella çizgileri düzeltme Alın kırışıklıkları Aksiller Hiperhidroz (Koltukaltı terlemesi) Çene/Baldır kası hipertrofisi Dermadeep Enjeksiyonu Dermalive Enjeksiyonu Dudak Geliştirme yağı veya dolgu Kaldırma / Alçaltma İnceltme Dişeti Estetiği / Damak düzeltme Yatay Dudak Alçaltma Cinsen organlar Pubik kaldırma Abdominoplasti- Karın germe Mini karın estetiği - Göbek deliğine. kadar Karın germe Yağ aldırmalı karın germe (Bir Bölge) Yaşlılıktan kaynaklı nokta, leke, siğil ve kırışıklıkların giderilmesi Porto Şarabı lekesi / doğum lekesi tedavisi Göze hoş görünmeyen kan damarlarının yok edilmesi

12 Çökük meme ucu onarımı Yük / Boyun Kaldırma Yüz & Boyun Yüz, Boyun & Üst veya Alt Blefaroplasti Yüz, Boyun & Üst veya Alt Blefaroplasti Cerrahi olmayan yüz kaldırma- APTOS Boyun Kaldırma Orta Yüz Kaldırma Yüz Kaldırma Kompozit Kaş Alın Kaldırma Endoskopik Alın Kaldırma Alın kaldırma & Üst veya Alt Blefaroplasti Alın kaldırma & Üst ve Alt Blefaroplasti Alın/Kaş üstü konturlama Alın/Kaş üstü konturlama & Kaş kaldırma Kaş üstü konturlama & Kafa derisi iyileştirme Kafa derisi kaldırma +Kaş kaldırma+ Kaş üstü konturlama Kafa derisi kaldırma/redüksiyonu Cerrahi olmayan Kaş kaldırma- APTOS Yanak İmplantı-Silikon kemik Alçaltma kaldırma Gamze oluşturma Dövme Çıkarma Güneş lekesi & diğer cilt renk bozukluklarını çıkarma Lazer-Co2/Erbium/Nd-YAG/Diyot/ Pulsed Dye Tedavi-Çiller/Vitiligo/Hiper pigmentasyon Örümcek damalar / Varis damarları-lazer/sclero Kazayağı kırışıklıklarını giderme- Cerrahi. Yüz gençleştirme Cerrahi olmayan Epilasyon Saç Ekimi/Greft (500 Greft) Saç Ekimi/Greft (1000 Greft) Kimyasal peeling İyontoforez Dermabrazyon (cilt zımparalama) İnme sonrası yüz tedavisi Cilt greftleri Brakioplasti (Kol germe) Otoplasty-Bat Ear, Split lobule Pinna correction Alt gövde kaldırma Yara revizyonu Uyluk kaldırma Tüm yüz cilt yenileme Enjekte edilebilir dolgular- Kolajen/ Yağ Penil İmplant Pektoral İmplant Oküloplasti Vücut şekillendirme Kalça büyütme

13 Ter bezleri rezeksiyonu Tüm vücut kozmetik kaldırma Hemanjiyom /Rosacea/akne giderme Yağ enjeksiyonu- Majör Kozmetik jinekoloji işlemleri

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK TURİZMİ DAİRE BAŞKANLIĞI ISBN: 978-975-590-440-5

Detaylı

SAĞLIK TURİZMİNDE SÜREÇLER ve ARACI KURULUŞLAR ARAŞTIRMA RAPORU

SAĞLIK TURİZMİNDE SÜREÇLER ve ARACI KURULUŞLAR ARAŞTIRMA RAPORU SAĞLIK TURİZMİNDE SÜREÇLER ve ARACI KURULUŞLAR ARAŞTIRMA RAPORU Ulusal Sağlık Turizmi Hedefi: Sağlık Turizminde Lider Ülke Olmak... SAĞLIK TURİZMİNDE SÜREÇLER ve ARACI KURULUŞLAR ARAŞTIRMA RAPORU T.C.

Detaylı

TRABZON SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI VE ANALİZİ

TRABZON SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI VE ANALİZİ TRABZON SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI VE ANALİZİ HAZIRLAYAN Dr. Dursun Aydın Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Kurucu Başkanı Visitturkeyforhealthcare Platformu Başkanı 2014 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TRABZON İL SAĞLIK

Detaylı

MEHMET KEMAL DEDEMAN ARAŞ TIRMA VE GELİ Ş T İ RME PROJE YARIŞ MASI - 2010 SAĞ LIK TURİ ZMİ NDE DESTİ NASYON YÖNETİ M İ : ADANA MODELİ ÖZET

MEHMET KEMAL DEDEMAN ARAŞ TIRMA VE GELİ Ş T İ RME PROJE YARIŞ MASI - 2010 SAĞ LIK TURİ ZMİ NDE DESTİ NASYON YÖNETİ M İ : ADANA MODELİ ÖZET Yarýna bir deðer býrak TURÝZM SEKTÖRÜ BÝRÝNCÝLÝK ÖDÜLÜ Mehmet Kemal Dedeman Araþtýrma ve Geliþtirme Proje Yarýþmasý SAÐLIK TURÝZMÝNDE DESTÝNASYON YÖNETÝMÝ: ADANA MODELÝ TURÝZM SEKTÖRÜ BÝRÝNCÝLÝK ÖDÜLÜ

Detaylı

Sağlık turizminde sunulan hizmetler dört ana başlıkta incelenmektedir; 1. Sağlığı Geliştirmeye Yönelik Hizmetler; (Alternatif tamamlayıcı, SPA

Sağlık turizminde sunulan hizmetler dört ana başlıkta incelenmektedir; 1. Sağlığı Geliştirmeye Yönelik Hizmetler; (Alternatif tamamlayıcı, SPA İkamet edilen yerden başka bir ülkeye herhangi bir sebeple sağlık hizmeti almak için yapılan planlı seyahate Sağlık Turizmi, seyahat edene de Uluslararası Hasta denir. Amacında turistik faaliyet olmadığından

Detaylı

Sağlık Ekonomisi ve Turizmi

Sağlık Ekonomisi ve Turizmi Y l:19 Say : 55 Şubat 2011 Sağlık Ekonomisi ve Turizmi SÖYLEŞİ: Hakan Şükür, Vedat Başaran, Masamitsu Ishihara, Ahmet Ağırman MAKALE: Prof. Dr. Haydar Sur, Uzm. Dr. Sinan İbiş, Prof. Dr. Mehtap Tatar,

Detaylı

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 (EVALUATION REPORT ON MEDICAL TOURISM IN TURKEY 2013)

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 (EVALUATION REPORT ON MEDICAL TOURISM IN TURKEY 2013) TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 (EVALUATION REPORT ON MEDICAL TOURISM IN TURKEY 2013) 1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK TURİZMİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Detaylı

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK TURİZMİ DAİRE BAŞKANLIĞI Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı I TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI

Detaylı

YÖNETĠCĠ ÖZETĠ. Ġçindekiler. Yönetici Özeti s.1. 1. Giriş s.2

YÖNETĠCĠ ÖZETĠ. Ġçindekiler. Yönetici Özeti s.1. 1. Giriş s.2 T Ü R K Ġ Y E Ġ Ç Ġ N Y E N Ġ B Ġ R F I R S A T P E N C E R E S Ġ : T I P T U R Ġ Z M Ġ G Ö R Ü ġ B E L G E S Ġ Ġçindekiler Yönetici Özeti s.1 1. Giriş s.2 2. Küresel Sağlık Harcaması ve Turizm Perspektifiyle

Detaylı

MANAVGAT SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI RAPORU

MANAVGAT SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI RAPORU MANAVGAT SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI RAPORU 2013 Hazırlayan Sağlıktur Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Katkıda Bulunanlar Dr. Dursun Aydın Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Kurucu Başkanı Enginer Birdal Türkiye

Detaylı

Telif Hakkı Sahibi: ANKARA - 2011

Telif Hakkı Sahibi: ANKARA - 2011 2011 Telif Hakkı Sahibi: TC Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2011 Tüm hakları TC Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ne aittir Kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (SAĞLIK TURİZMİ BİRİMİ)

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (SAĞLIK TURİZMİ BİRİMİ) TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MEDİKAL TURİZM ARAŞTIRMASI (Birinci Bölüm) Ekim Aralık 2010 Ankara Sağlıkta dâhil pek çok şeyin küreselleştiği ve küreselleşmek zorunda olduğu bir dünyada öncü politikalar

Detaylı

Türkiye Sağlık Turizm Sektörünün Analizi ve Strateji Önerileri 1 Strategic Analysis of Medical Tourism in Turkey and Strategy Recommendations

Türkiye Sağlık Turizm Sektörünün Analizi ve Strateji Önerileri 1 Strategic Analysis of Medical Tourism in Turkey and Strategy Recommendations Türkiye Sağlık Turizm Sektörünün Analizi ve Strateji Önerileri 1 Strategic Analysis of Medical Tourism in Turkey and Strategy Recommendations Mehmet BARCA Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İşletme Fakültesi,

Detaylı

Aile Hekimliğinin Kilometre Taşları. Millis ve Willard Raporları

Aile Hekimliğinin Kilometre Taşları. Millis ve Willard Raporları Aile Hekimliğinin Kilometre Taşları Millis ve Willard Raporları Editörler Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Aktürk Yrd. Doç. Dr. Nezih Dağdeviren 1 2 The Millis Commission Report General Practitioner 1966;34(6):174-188

Detaylı

BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI

BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI 2015 İÇİNDEKİLER ÇALIŞMANIN AMACI 10 ÇALIŞMA EKİBİ 10 METODOLOJİ 11 Mevcut Durum Analizi 11 1. GİRİŞ 12 2. DÜNYA DA

Detaylı

SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖR RAPORU

SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖR RAPORU SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖR RAPORU ÖNSÖZ Gelişmiş ülkelerde 1900 lü yılların başlarından itibaren kurulmuş olan kalkınma ajansları, ülkemizde yeni

Detaylı

Bir estetik cerraha başvurmadan önce yeterli bilgiye ulaşmada bu kitabın size yardımcı olması dileğiyle

Bir estetik cerraha başvurmadan önce yeterli bilgiye ulaşmada bu kitabın size yardımcı olması dileğiyle Sağlığınıza kasteden hiçbir şey olmadan vücudunuza bir işlem yaptırmanızın, hele hele bir ameliyatı göze almanızın kararını vermek hiç de kolay değildir. Bu yüzden en güvenilir ellerde olmak sizin en doğal

Detaylı

Değerli Paydaşlar, Saygılarımızla, Dr. Tahsin Yüksel Genel Müdür

Değerli Paydaşlar, Saygılarımızla, Dr. Tahsin Yüksel Genel Müdür Değerli Paydaşlar, Çalışma hayatında ortak insani değerlerin gelişimini amaçlayan Küresel İlkeler Sözleşmesinin hem küresel hem de yerel boyutta desteklemekten duyduğumuz gururu bu yıl da sizlerle paylaşmaktan

Detaylı

Durum Tespit Raporu ve Çözüm Önerileri

Durum Tespit Raporu ve Çözüm Önerileri DÜNYA DA VE TÜRKĐYE DE SAĞLIK TURĐZMĐ-2010 Durum Tespit Raporu ve Çözüm Önerileri 1. ÖNSÖZ 2. YÖNETĐCĐ ÖZETĐ (1 SAYFA) 3. GENEL ÖZET (3-4 SAYFA) ĐÇĐNDEKĐLER 4. DÜNYA DA VE TÜRKĐYE DE TURĐZM SEKTÖRÜNDEKĐ

Detaylı

Sağlık Turizmi Açısından Türkiye nin Durumu

Sağlık Turizmi Açısından Türkiye nin Durumu J Kartal TR 2013;24(2):136-144 doi: 10.5505/jkartaltr.2013.69335 DERLEME REVIEW Sağlık Turizmi Açısından Türkiye nin Durumu Health Tourism Situation in Turkey Salih Haluk ÖZSARI, 1 Özlem KARATANA 2 1 İstanbul

Detaylı

İSMAİL AKARSU 1. GİRİŞ

İSMAİL AKARSU 1. GİRİŞ GİRİŞ 1. GİRİŞ İhtiyaçları karşılamada kullanılan kaynaklar sınırlıdır. En zengin toplumlarda bile, kaynaklar herkesin ihtiyaçlarını tamamıyla karşılamaya yetecek kadar bol değildir. İhtiyaçlar sınırsız,

Detaylı

EXPO 2020 İZMİR EXPO 2020 İZMİR HERKES İÇİN SAĞLIK PROJESİ ARAŞTIRMASI İZMİR 2012

EXPO 2020 İZMİR EXPO 2020 İZMİR HERKES İÇİN SAĞLIK PROJESİ ARAŞTIRMASI İZMİR 2012 EXPO 2020 İZMİR EXPO 2020 İZMİR HERKES İÇİN SAĞLIK PROJESİ ARAŞTIRMASI İZMİR 2012 YAZAN VE YÖNETEN İZMİR YAŞAR ÜNİVERSİTESİ- İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ- ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANSMAN BÖLÜMÜ-

Detaylı

Yıllık Faaliyet Raporu Uygulama Rehberi

Yıllık Faaliyet Raporu Uygulama Rehberi www.pwc.com.tr Yeni Türk Ticaret Kanunu Düzenlemelerine Uygun Yıllık Faaliyet Raporu Uygulama Rehberi İçindekiler Standartlar ve İçerik 4 I. Yönetim Kurulu Başkanı/ İcra Kurulu Başkanı (CEO)/Genel Müdür

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Doğruluğumuz. Doğruluk iş başında. Burada doğruluk kazanır.

Doğruluğumuz. Doğruluk iş başında. Burada doğruluk kazanır. Doğruluğumuz Baxter in başarısı sonuçlara yönelik kişisel sorumluluğumuza ve doğruluğumuza dayanmaktadır. Hastalar, doktorlar, müşteriler, resmi otoriteler, yatırımcılar ve çalışanlarımız her gün yaptığımız

Detaylı

SAĞLIK TURİZMİ: İSTANBUL A YÖNELİK BİR DEĞERLENDİRME

SAĞLIK TURİZMİ: İSTANBUL A YÖNELİK BİR DEĞERLENDİRME SAĞLIK TURİZMİ: İSTANBUL A YÖNELİK BİR DEĞERLENDİRME Hazırlayanlar: Prof. Dr. Oğul ZENGİNGÖNÜL Yrd. Doç. Dr. Hamdi EMEÇ Yrd. Doç. Dr. Dilek Eser İYİLİKÇİ Pelin BİNGÖL İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından

Detaylı

Sağlıkta dünyanın Ö dikkatini çektik

Sağlıkta dünyanın Ö dikkatini çektik 28 EKİM 2014 SALI 4.BÖLÜM 13 YIL GERİDE KALDI SAĞLIK HİZMETLERİ - YATIRIMLAR - TURİZM - EĞİTİM Buca Tıp ve Tınaztepe kuruluşlarını kutladı Sağlıkta dünyanın Ö dikkatini çektik zel Tınaztepe Hastanesi ve

Detaylı

Yüksek Kaliteli Bir Güvenlik Hizmeti Alabilmek için Yapılması Gerekenler

Yüksek Kaliteli Bir Güvenlik Hizmeti Alabilmek için Yapılması Gerekenler Yüksek Kaliteli Bir Hizmeti Alabilmek için Yapılması Gerekenler İçindekiler GİRİŞ 1 GİRİŞ 2 2. GÜVENLİK PERSONELİ 4 2. PROJE YÖNETİMİ / PROSEDÜRLERİ 7 3. PROJE ALTYAPISI 9 4. GÜVENLİK ŞİRKETİ 12 5. DEĞERLENDİRME

Detaylı

Türkiye sağlık sektörü raporu

Türkiye sağlık sektörü raporu Türkiye sağlık sektörü raporu Sürdürülebilir ve kaliteli bir sağlık sektörü için genel bakış ve potansiyel iyileştirme alanları Haziran 2012 İçindekiler Grafikler Listesi...i Şekiller Listesi...ii Tablolar

Detaylı

SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ

SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2589 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1558 SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ Yazarlar Doç.Dr. Sabah BALTA (Ünite 2, 4, 5, 6, 7) Dr. Volkan ALTINTAŞ (Ünite 1,

Detaylı