MÜŞTERİ EVRAK GİRİŞ SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜŞTERİ EVRAK GİRİŞ SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU"

Transkript

1 MÜŞTERİ EVRAK GİRİŞ SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU

2 İçindekiler Giriş Müşteri Evrak Giriş Sistemi Adres Bilgileri... 3 Müşteri Evrak Giriş Sistemi Kullanıcı Ekranları Kullanıcı Girişi... 4 Müşteri Bilgileri... 5 Cari Girişi... 6 Alıcı Müşteri Bilgilerinin Excel den Sisteme Aktarılması... 6 Gönderi Girişi... 8 Alıcı Bilgileri... 9 Kargo Bilgileri Alıcı Müşteri ve Kargo Bilgilerinin Excel den Sisteme Aktarılması Cari Sorgulama Teslim Listesi Gönderi Raporu Kullanıcı Tanımlama Departman Tanımlama Tahsilatlı Teslim Raporu Dökümanlar... 22

3 Giriş Bu doküman, Sürat Kargo Müşteri Evrak Giriş Sistemi hizmeti için hazırlanmıştır. Müşteri Evrak Giriş Sistemi hizmetinde kullanılan ekranlar ve kullanım şekli tariflenmiştir. Erişim Bilgileri Müşteri Evrak Giriş Sistemi internet adresi aşağıda belirtildiği gibidir:

4 Müşteri Evrak Giriş Sistemi Ekranları Kullanıcı Girişi İnternet Explorer adres satırına adresi girildiğinden kullanıcı giriş ekranı açılır. Kullanıcı adı bölümüne Sürat Kargo tarafından verilen kullanıcı adı yazılır. Şifre kısmına ilgili kullanıcıya verilmiş olan parola yazılır. Güvenlik kodu bölümüne resimde görülen harf / sayılar yazılır. Güvenlik kodu büyük / küçük harfe duyarlı olduğundan resimdeki karakterler olduğu gibi yazılmalıdır. Kullanıcı adı ve parola yazıldıktan sonra Tamam butonu tıklanır ve sisteme giriş yapılır. Temizle butonu ile yazılan bilgiler silinerek yenisi yazılabilir. Beni Hatırla kutucuğu işaretlenirse kullanıcıya ait Kullanıcı Adı ve Şifre sayfa kapatılıp tekrar açıldığında otomatik olarak gelmektedir.

5 Müşteri Bilgileri Müşteri bilgilerinizi ekranın sol üst köşesinde görüntülenen Müşteri Bilgileri yazılı olduğu link tıklanır ve Müşteri Bilgileri ekranı açılır. Bu ekranda şirket adınız, güncel adres bilgileriniz, Sürat Kargo Sözleşme bilgileriniz, Sözleşme şube iletişim bilgilerinizi görebilirsiniz.

6 Cari Girişi Alıcı Müşteri Bilgilerinin Excel den Sisteme Aktarılması Müşteri Evrak Giriş Sistemi kullanıcılarına, Cari bilgilerini manuel olarak değil Excel dosyasına yazdığı bilgiler ile de sisteme aktarılmasına olanak sağlanmaktadır. Excel dosyası belirtilen formatlara uygun şekilde doldurulduktan sonra sisteme aktarma işlemi için belirli formatlara uygun olan Excel dosyası Gözat butonu ile seçilir ve Excelden Aktar diyerek sisteme aktarma işlemine başlanır. Yükleme işlemi gerçekleştirilen Excel dosyasında Toplam Kayıt Sayısı, Geçerli Kayıt Sayısı ve Geçersiz Kayıt Sayısı bilgileri bulunmaktadır. Geçersiz olan kayıtların üzerine Mouse ile gidildiğinde kayıdın neden geçersiz olduğu ile ilgili detay görüntülenir ve ilgili Excel dosyasında gerekli düzeltme yapıldıktan sonra yükleme işlemi tekrar gerçekleştirilebilir.

7 İlgili ekranda Tamam butonuna basıldığında gerekli olan kayıtların yükleme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Aktarım Yapılacak Excel Dosya Formatını ve örnek yapılan Excel dosyasını sayfanın Dökümanlar kısmından ulaşabilirsiniz.

8 Gönderi Girişi Müşteri Evrak Giriş Sisteminde Sol tarafta Menü den Gönderi Girişi yapılarak yeni evrak kaydı yapılır. Yeni Gönderi Girişi Yaparken Alıcı Bilgileri kısmında Kişi/Kurum, İL, İlçe, Adresi, Kargo Bilgileri Kısmında Kargo Türü, Ödeme Tipi, Adet bilgisi kısımları doldurulması zorunlu alanlardır. Kapıdan Ödeme kargo gönderisi yapmak istediğimizde sisteme kapıdan ödeme Kullanıcı Adı ve Şifre ile giriş yapmamız gerekmektedir. Gönderi giriş ekranına Taşıma Şekli alanı eklendi. Kargolarınızı kendi belirleyeceğiniz Karayolu Aracı ve UÇAK taşıma şekilleriyle göndermeniz mümkün.

9 Gönderi giriş ekranına Çoklu Kargo Gönderim yapılabilmesi için gerekli yazılım yapıldı. Gönderi giriş ekranında Çoklu Kargo Gönderim yapılacaksa Kargo içeriği kısmına aşağıdaki formatta değerlerin yazılması gerekmektedir. Desi:Kg:Kargo İçeriği(Zorunlu Değil):Kargo Adedi; Örnek : 2 desi,2 kg lık bir ürün gönderecekseniz formülü 2:2:Kitap:1; veya 2:2::1; Not: En Desi/Kg,İçerik ve Adet aralarına : (İki Nokta) formülün sonuna ;(Noktalı Virgül) koyulması gerekiyor. İçerik yazmayacaksanız :: (İki Nokta) boşluk bırakmadan yazmanız yeterli Gönderi Girişi bilgilerinde Şirket ve Departman kısımları bulunmaktadır. Şirket kısmında sisteme giriş yapan kullanıcının bağlı olduğu Şirket / Unvan gözükmektedir. Departman bölümünde müşterinin sisteme tanımladığı departmanlar gözükmektedir. Müşteriler kendi departmanlarını sisteme tanımlayabilir, kargonun çıkış departmanına göre ilgili departman seçimi yapabilirler.

10 Alıcı Bilgileri Sarı Kutucuklu alanların doldurulması zorunludur. Kişi/Kurum bölümüne alıcı adı yazılırken daha önce kaydedilmiş müşterilerin isimleri görüntülenir. Daha önce ilgili kişiye fatura düzenlenmiş ise Varış şubesi otomatik olarak görüntülenir. Alıcı Bilgileri Kısmına Bayi No Alanı Eklendi. Bayi mantığıyla çalışan müşterilerimiz Bayi Numaraları nı bu alana girebilirler. Kurumsal Kargo Takip ekranında Bayi No filtrelemesini kullanarak Gönderilen ve Gelen kargolarınızı kolayca filtreleyebileceksiniz.

11 Kargo Bilgileri Kargo bilgileri bölümünde gönderi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Sarı kutucuklu alanların doldurulması zorunludur. Kapıdan Ödeme Hizmeti kullanacak müşterilerin ekstra Kullanıcı Adı ve Şifre lerini talep etmeleri gerekmektedir. Normal kargo gönderilerinde Kapıdan Ödeme Bilgileri çıkmamaktadır. Ek Hizmetler kısmında Alıcıya Sms, Adresten Alım, Telefon İhbar Ek Hizmetleri kullanılabilir. Taşıma Şekli kısmında Karayolu Aracı ve UÇAK taşıma şekilleri kullanılabilir. Tahsilât Tipi Nakit olarak gelir. Tutar kısmına tahsil edilecek tutar yazılır. İrsaliye Numarası kısmına müşteriye ait İrsaliye/Fatura nın Seri/Sıra numarası yazılır. Kapıdan Ödeme Hizmeti kullanan müşterilerin İrsaliye Numara sını girmeleri zorunludur. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra Kaydet tuşuna basılır.

12 Alıcı Müşteri ve Kargo Bilgilerinin Excel den Sisteme Aktarılması Müşteri Evrak Giriş Sistemi ni kullanan kullanıcılar Excel dosyasındaki alıcı müşteri ve kargo verilerini sisteme aktarması mümkündür. Gönderi Girişi ekranında Excelden Aktar tuşuna basıldığında evrak kayıt için istenen Excel dosyası ve dosyadaki Kargo Türü, Ödeme Tipi, Tahsilat Tipi gibi bilgilerin formatları ile ilgili detaylar belirtilmiştir. Ek Hizmetler den birini seçip Excelden Aktar dediğimizde Excel dosyasındaki gönderi girişlerine otomatik olarak seçili Ek Hizmet atanır. Excel dosyasındaki Kargo Türü, Ödeme Tipi, Telefon bilgileri ve Taşıma Şekli aşağıdaki gibi olmalıdır. Kargo Türü Dosya : 1 Mİ Paket : 2 Koli : 3 Ödeme Tipi Peşin Ödeme / Cari Hesap (PÖ/CH) :1 Ücret Alıcı (ÜA) : 2 Taşıma Şekli Karayolu Aracı : 1 UÇAK :2 Telefon Bilgileri: şeklinde olmalıdır.

13 Aktarım Yapılacak Excel Dosya Formatını sayfanın Dökümanlar kısmından ulaşabilirsiniz Excel dosyası belirtilen formatlara uygun şekilde doldurulduktan sonra sisteme aktarma işlemi için belirli formatlara uygun olan Excel dosyası Gözat butonu ile seçilir ve sisteme aktarma işlemine başlanır Yükleme işlemi gerçekleştirilen Excel dosyasında Toplam Kayıt Sayısı, Geçerli Kayıt Sayısı ve Geçersiz Kayıt Sayısı bilgileri bulunmaktadır. Geçersiz olan kayıtların üzerine mouse ile gidildiğinde kayıdın neden geçersiz olduğu ile ilgili detay görüntülenir ve ilgili Excel dosyasında gerekli düzeltme yapıldıktan sonra yükleme işlemi gerçekleştirilebilir. İlgili ekranda Tamam butonuna basıldığında gerekli olan kayıtların yükleme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

14 Cari Sorgulama Cari Sorgulama butonuna basıldığında sisteme giriş yapan kullanıcının tanımlamış olduğu gönderilerin alıcı bilgilerinin sorgulandığı ekrandır. Cari Adı kısmına sorgulanacak Kişi/Kurum yazılıp Getir denildiğinde ilgili kayıtlar listelenir. Mükerrer yada hatalı girilen kayıtlar kargo gönderimi hiç yapılmamışsa listeden silinebilir.

15 Teslim Listesi Teslim Listesi butonu ile Başlangıç ve Bitiş tarihleri seçilerek İptal Edilen Gönderiler, Aktif Gönderiler, Teslim Edilen Gönderiler ve Faturalanan Gönderiler e göre sorgulama yapılabilmektedir. Teslim Listesi Tablosuna Kaydı Giren alanı eklendi. Firmanız tarafından tanımlanan Kullanıcı ile girilen kayıtlarda Kaydı Giren kişi teslim listesinde gözükecektir.

16 Gönderi Girişi ile kaydı girilen gönderilerin barkodunu basmak için Zebra Barkot Yazdır ve Normal Barkot Yazdır seçeneklerine uygun yazıcı seçilir ve ilgili gönderilerin barkodu yazdırılır.

17 Barkot yazdırılan gönderiler seçilerek Teslim Listesi Oluştur butonuna basılarak ilgili listelerin teslim listesi oluşturulur. Kuryeye teslim edilen gönderi bilgileri bu şekilde listelenir. Teslim Listesi oluşturulduktan sonra seçilen gönderiler Sürat Kargo personeline teslim edilir. Teslim Listesi onaylanmadan herhangi bir gönderi iptal edilmek istenirse iptal edilecek gönderi seçilerek İptal butonuna basılır Teslim Listesini Onayla butonu ile teslim listesi alınan gönderiler onaylanır ve gönderi kayıtları Aktif Gönderilenler listesinden çıkıp Teslim Edilen Gönderiler listesinde görüntülenebilir. Teslim listesi onaylandıktan sonra gönderi iptal edilebilir. Kargoların teslim listesi oluşturulmadan teslim listesini onaylanamaz. Teslim listesi onaylanmayan gönderilere Sürat Kargo şubesi tarafından işlem yapılamaz. Teslim Listesi oluşturulup Sürat Kargo Kuryesine teslim edildikten sonra Teslim Listesi Onayla yapılması önem arz etmektedir.

18 Müşteri Evrak Giriş Sistemi ekranı Teslim listesi alanında belirtilen sorgu kriterlerine göre sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Sorgu kriterlerinde İptal Edilen Gönderiler seçeneği işaretlenip üstteki tarih aralığı kriterine göre sorgulama yapıldığında iptal edilen gönderiler listelenmektedir. Sorgu kriterlerinde Aktif Gönderiler seçeneği işaretlenip üstteki tarih aralığı kriterine göre sorgulama yapıldığında aktif olan, teslim listesi oluşturulmamış gönderiler listelenmektedir. Sorgu kriterlerinde Teslim Edilen Gönderiler seçeneği işaretlenip üstteki tarih aralığı kriterine göre sorgulama yapıldığında Sürat Kargoya teslim ettiğiniz tüm gönderiler listelenir. Sorgu kriterlerinde Faturalanan Gönderiler seçeneği işaretlenip üstteki tarih aralığı kriterine göre sorgulama yapıldığında Sürat Kargo tarafından evrakları kesilmiş tüm gönderileriniz listelenir.

19 Gönderi Raporu Gönderi raporu ekranında belirlenen sorgu kriterlerine göre gönderinin durumu hakkında rapor alınması sağlanmaktadır. Tarih kısmının altında bulunan kriterlerden hangisine göre sorgulanacak ise o sorgu işaretlenmelidir. Gönderi Durumu alanı Aktif Gönderi, Teslim Edildi, İptal Edildi, Faturalandı ya da Hepsi seçeneklerinden biri seçilerek sorgulama yapılabilir. Depertman alanında ilgili şirket/kullanıcı için tanımlanmış olan departmana göre sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Gönderiler sorgulandığında Teslim edilen, Faturalanan ve Aktif gönderiler listelenmektedir. Sorgulama işlemi sonunda Excel e Aktar butonu ile bulunan sayfa ya da hepsi olarak excel dosyasına aktarılabilir.

20 Kullanıcı Tanımlama Ana kullanıcı, yeni kullanıcılar tanımlayabilir ya da var olan alt kullanıcılarda değişiklik yapabilir. Yeni kullanıcı tanımlamak için; Kullanıcı Tanımlamaya tıklanır. Adı Soyadı bölümlerine tanımlanacak olan alt kullanıcının Adı ve Soyadı yazılmalıdır. Depertmanlar da önceden tanımlanmış departman seçilmelidir. adresine tanımlanan alt kullanıcının mail adresi yazılır. Telefon bölümüne tanımlanan yeni kullanıcının telefon numarası yazılmalıdır. Cep Telefonu bölümüne tanımlanan yeni kullanıcının cep telefon numarası yazılır. Kullanıcı Adı ve Şifre bölümünde sisteme giriş yaparken kullanacağı Kullanıcı Adı ve şifre girişi yapılmalıdır. Kaydet butonuna tıklanarak tanımlanan yeni kullanıcı kaydedilir. Yeni Kayıt denilerek yeni bir alt kullanıcı daha sisteme tanımlanabilir. Kayıtlı Kullanıcılar alanında daha önce kaydedilmiş olan kullanıcılar listelenmektedir. Kayıtlı Kullanıcılar alanında aktif kullanıcılarda Pasif Yap, pasif kullanıcılarda Aktif Yap butonu ile ilgili kullanıcı Aktif ya da Pasif hale getirilebilir.

21 Departman Tanımlama Departman tanımlama alanından yeni departman eklenir ya da tanımlı olan departman da değişiklik yapılabilir. Sadece ana kullanıcılar departman tanımlayabilir. Departman olarak kaydedilen bilgi evrak düzenlenirken özel alan olarak seçilir. Kayıtlı Departmanlar alanında daha önce kaydedilmiş olan departmanlar listelenmektedir.

22 Tahsilatlı Teslim Raporu Tahsilatlı Teslimat Raporu ekranı Kapıdan Ödeme kargolarının raporlandığı ekrandır. Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi bölümlerine sorgulamanın yapılacağı başlangıç ve bitiş tarihleri seçilir. Sorgu tipi alanında Tahsilat Tarihi, Evrak Tarihi ve Teslim Tarihi seçeneklerinden herhangi birine göre sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Tahsilat Durumu kısmında tahsil durumuna göre sorgulama yapılmaktadır. Sorgulama işlemi sonunda Excel e Aktar butonu ile bulunan sayfa ya da hepsini olarak excel dosyasına aktarılabilir.

23 Dökümanlar Dökümanlar ekranı Örnek Excel şablonlarının, Excel şablonları içinde kullanılacak değerler, Kullanıcı Kılavuzu ve Güncel İL ve İlçelerin bulunduğu ekrandır. Gönderi girişinde verileri Excelle aktaracağınız şablonlar Örnekleriyle beraber Dökümanlar ekranında indirebilirsiniz. Müşteri Evrak Giriş Sistemi ile ilgili ekran ekran açıklamaları PDF formatında Dökümanlar ekranından indirebilirsiniz. Güncel Türkiye İL ve İlçelerini Güncel İl ve İlçeler ekranından sorgulayabilirsiniz.

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi İÇİNDEKİLER G İ Rİ Ş...3 FAT U R A B İ L G İ Gİ Rİ Şİ...6 1. Harcama Birimleri Adres Bilgileri...6 2. Harcama

Detaylı

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4 İçindekiler 1 Onay Modülü Nedir?... 4 2 Organizasyon Tanımlama... 4 2.1 Organizasyon Ekleme... 4 2.2 Şirket Ekleme... 5 2.3 Kullanıcı Ekleme... 6 2.4 İş Akışında Kullanılacak Olan Grup (Birim) ların Tanımlanması...

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 4.1 GENEL... 12 4.1.1 Şirket Tanımları... 12 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 18 4.1.3 Şifre Değişikliği... 19

Detaylı

Harcama Birimleri Harcama Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu

Harcama Birimleri Harcama Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu Harcama Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu Mayıs 2012 Çankırı Karatekin Üniversitesi GİRİŞ HYS Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet ortamında

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

B2B e-ticaret, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

B2B e-ticaret, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir. B2B KULLANIM KLAVUZU B2b Nedir? B2B terimi İngilizce BUSINESS TO BUSINESS (B2B) kelimelerinin karşılığıdır. B2B e-ticaret, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik

Detaylı

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 13

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 13 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 13 4.1 GENEL... 13 4.1.1 Şirket Tanımları... 13 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 33 4.1.3 Şifre Değişikliği... 35

Detaylı

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0 TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU Sürüm 1.0 1 Yazarlar Ayten Gülen Bilge Altay Hakan Uygun Lisans Bu Doküman GNU FDL ile lisanslanmıştır. 2 İçindekiler Giriş...6 Başlangıç...6 Genel Yapı...6 MENÜLER...7

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

E-Fatura sistemi hazırlanan elektronik faturaların taraflar arasında sağlıklı ve güvenli bir biçimde dolaşımını sağlamak için geliştirilmiştir.

E-Fatura sistemi hazırlanan elektronik faturaların taraflar arasında sağlıklı ve güvenli bir biçimde dolaşımını sağlamak için geliştirilmiştir. İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Aktivasyon... 5 3 Kullanici Girişi Ekranı... 10 4 Yönetim... 10 4.1 Genel... 11 4.1.1 Şirket Tanımları... 11 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 13 4.1.3 Şifre Değişikliği... 13 4.1.4

Detaylı

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi GİRİŞ ÖEB Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 Temel Form Yapısı... 9 Ayarlar... 9 Kartlar... 10 Fişler... 10 Raporlar... 10 Programın Kullanım Kolaylıkları ve Özelleştirme...10

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında yer alan

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

Evrak Dosyaya Kaldırma... 19 Evrak İmzalama İşlemleri... 20 Evrak Sorgulama... 20 TANIMLAR... 22 Alt Bilgi... 22 Paraf... 24 Havale Kural...

Evrak Dosyaya Kaldırma... 19 Evrak İmzalama İşlemleri... 20 Evrak Sorgulama... 20 TANIMLAR... 22 Alt Bilgi... 22 Paraf... 24 Havale Kural... İçindekiler Evrak Modülüne Giriş... 3 Üst Menü Çubuğu... 4 İşlemler Paneli... 4 1. Gelen Evrak... 4 1.1. Bütün Evraklar... 4 1.2. Üzerinde Çalıştıklarım... 5 1.3. Teslim Almadıklarım... 5 Teslim Alma...

Detaylı

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI 2011 LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI İÇİNDEKİLER TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri Logo Mart 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 10 Mesaj Şablonları... 12 Toplu Mesaj Gönderimleri... 13 İş Akışlarında SMS

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012 TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri LOGO Kasım 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında SMS

Detaylı

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini Amaç TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 4.0 MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

ORSOFT 5.22 AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ DİL OKULLARI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ SİSTEMİN DEVREYE ALINMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

ORSOFT 5.22 AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ DİL OKULLARI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ SİSTEMİN DEVREYE ALINMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER ORSOFT 5.22 AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ DİL OKULLARI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ SİSTEMİN DEVREYE ALINMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER OrSoft bilgisayar programınızın kurulum ve terminal tanıtım işlemleri tamamlandıktan

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

vsrm Otomotiv Platformu

vsrm Otomotiv Platformu vsrm Otomotiv Platformu MAN Tedarikçileri için Eğitim Dokümanı Doküman Yayın Tarihi : 16.12.2010 Revizyon: V02 Revizyon Tarihi : 03.05.2011 Copyright 2006 ITG Ltd. Bütün hakları saklıdır. Bu belge ITG

Detaylı

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ İÇİNDEKİLER Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 4-5 Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı nın Görevleri 6 BİMER Nedir? 7 BİMER e nasıl başvurular? 8 Alo150 Nedir?

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

1.Netservis. 2.Tanımlar. 2.1. Sabit Tanımlar. 2.1.1. Müşteri

1.Netservis. 2.Tanımlar. 2.1. Sabit Tanımlar. 2.1.1. Müşteri 1.Netservis NetServis programı satış sonrası hizmetin adım adım takip edilebildiği ve ölçülebildiği programdır. Üretim yapan firmaların hizmet kalitesi için yaptıkları rekabet, tüketici sorunlarına en

Detaylı