1 Organizasyon Tanımlama

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1 Organizasyon Tanımlama"

Transkript

1

2 İçindekiler 1 Organizasyon Tanımlama Şirket Tanımlama Kullanıcı Tanımlama İş Akışında Kullanılacak Grup/Birimlerin Oluşturulması Oluşturulan Grup/Birim Altına Kullanıcı Ekleme (Görev Atama) İş Akış Tasarımının Yapılması İş Akış Tanım Ekranı Örnek İş Akışı Tasarımı Kural Tanımlama Kural Tanımlama Ekranı Örnekte Belirtilen Akışın Testi Gelen Faturanın Görüntülenmesi ve Sevk Edilmesi İşlemleri... 6

3 1 Organizasyon Tanımlama Öncelikle yeni bir Organizasyon oluşturalım. Bunun için Yönetim altında Genel de Organizasyon tanımları ekranını açıyoruz ve Yeni Organizasyon Ekle butonuna basıyoruz daha sonra Organizasyon Bilgileri ekranın da Adı ve Etiketi girip Kaydet butonuna basıyoruz. Örnek aşağıdadır. Bu şekilde Organizasyon tanımlama gerçekleşmiştir. 1.1 Şirket Tanımlama Oluşturulan Organizasyon altına yeni bir şirket oluşturmak için Yönetim > Şirket Tanımları ekranından yapılacaktır. Bu ekranda Organizasyon combosundan oluşturduğumuz Organizasyonu seçiyoruz. Image Aşağıdadır.

4 Bu ekran da Şirket Ekle butonuna basınca oluşturulacak Şirketin bilgilerini girmemiz gerekecektir. Image aşağıdadır. Bu ekrandaki Sarı renkli alanlar Zorunlu Alanlardır. Şirketi kaydettikten sonra Şirket Kaydedildi uyarısı gelecektir.

5 1.2 Kullanıcı Tanımlama Daha sonra oluşturulan bu şirket altına yeni kullanıcı/kullanıcılar ekleyelim. Bunun için Yönetim altında Genel altında Kullanıcı Tanımları ekranını açıyoruz. Bu ekranda Organizasyon olarak oluşturduğumuz Organizasyonu seçiyoruz. Daha sonra ise Yeni Kullanıcı Ekle butonuna basıyoruz. Açılan ekran aşağıdadır. Bu ekrandaki alanların açıklaması aşağıdadır.

6 Adı: İsim Soyadı: Soyad Kullanıcı Kodu: Kullanıcının sisteme Login olacağı Accountu Şifre: Kullanıcı Şifresi Telefon: Telefon Numarası Kullanıcının E-Postası Bu ekran da kullanıcıya Rol atamak için ilgili Şirket adını seçtikten sonra Rol combosundan kullanıcıya verilmek istenen Rol/Rolleri seçebiliriz. Combodan rol seçtikten sonra alttaki Yeşil + butonuna basmak yeterlidir. Atanan Rolleri silmek içinse tablodaki X butonuna basmak gerekir. Bu Roller içinde bizim için en önemli olan rol İş Akışı/Onay rolüdür. Kullanıcının İş Akış sistemine dahil olabilmesi için bu Rolün kullanıcı üzerine atanması gerekir. Daha sonra Kaydet butonuna basarak İlgili Kullanıcıyı oluşturma işi tamamlanmış olur. Aynı şekilde istenilen kadar Kullanıcı oluşturulabilir. 1.3 İş Akışında Kullanılacak Grup/Birimlerin Oluşturulması Bunun için Organizasyon menüsü altında Grup Tanımları linkine tıklamak yeterlidir. Örnek aşağıdadır.

7 Açılan ekran aşağıdadır. Bu ekrandan Organizasyon olarak ilgili Organizasyonu seçiyoruz. Buradaki görülen Kök grup tanımı Organizasyon ismine göre otomatik olarak atanır. Kök grubun altına ise oluşturulan Şirket ismi otomatik olarak gelir. Grup oluşturmak için ekrandaki Grup İşlemleri kolonundaki + butonuna basınca aşağıdaki ekran açılır.

8 Bu ekran da Grubun adı ve grupla ilgili herhangi bir açıklama yazılır ve Kaydet butonuna basılır. Grup oluşturulduktan sonra son görünüm aşağıdaki gibidir. Oluşturulan Grup altına gerekli olduğu kadar Grup/Birim eklenebilir. 1.4 Oluşturulan Grup/Birim Altına Kullanıcı Ekleme (Görev Atama) Bunun için ilgili Grup/Birim in Grup işlemleri alanındaki butonuna tıklayınız. Açılan ekran aşağıdadır. Bu ekranda Yeni Görev butonuna basınca aşağıdaki Görev Tanım ekranı açılır ve Kullanıcı, açılan bu ekranda tanımlanır.

9 Bu ekrandaki alanların tanımları aşağıdadır. Kullanıcı: Hangi kullanıcı gruba dahil edilecekse o kullanıcı seçilir. Grup: Otomatik olarak seçili gelir. Unvan: Kullanıcı seçilir. Görev Tipi: Asıl, Geçici ve Vekalet seçenekleri mevcuttur. Asıl olarak seçilir. Başlama ve Bitiş Zamanı: Görev Tipi olarak Geçici seçilmişse belirtilen Tarih aralıklarında bu kullanıcının süresi belirlenir. Açıklama: Açıklama yazma alanıdır. Kaydet butonuna basarak işlem tamamlanır. Eklenen kullanıcıyı Grup Görevleri ekranından görebiliriz. Snapshot aşağıdadır.

10 2 İş Akış Tasarımının Yapılması 2.1 İş Akış Tanım Ekranı İş Akış ekranını açmak için alttaki İş Akışı menüsünden İş Akış Tanımı linkine tıklanır. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir: Açılan ekran aşağıdadır.

11 Organizasyon olarak ilgili Organizasyon seçilmelidir ve Ekle butonuna basılmalıdır. Ekle butonuna basınca İş Akış Tasarım ekranı açılır. Bu ekranın genel hatları aşağıda belirtilmiştir. İş Akış Tasarım ekranında sağ tarafta bulunan alanların tanımı aşağıdadır. Özel Adımlar: Burada bizi ilgilendiren adım Arşiv adımıdır. Arşiv adımı Akışın tamamlandığı anlamına gelir. Buradaki arşiv mantığı E-Fatura daki Arşiv mantığından tamamen uzaktır. İş Akışta Arşiv akışın sonlandırıldığı anlamına gelir. Kullanıcılar: Buradaki listede sistemde kayıtlı olan kullanıcılar listelenir. Akışa göre istenilirse herhangi bir kullanıcı eklenebilir. Roller: Buradaki Rol listesi Kullanıcı tanımı yapılırken seçilen rollerdir. Bunun anlamı Örnek olarak bir kullanıcı da Fatura görüntüleme rolü varsa ve bu rol alkışa dahil edilirse bu rolün atandığı tüm kullanıcılar akışa dahil edilmiş olur. Ayrıca bu Rol listesinde bulunan Admin rolü İş Akış tasarlarken kullanılacak önemli bileşenlerdendir. Açıklamak gerekirse iş akışının başlayabilmesi için bu Admin Rolünün tasarım ekranında bulunması gerekir. Gelen tüm Faturalar bu Admin Rolü üzerine gelir ve belirtilen koşullara göre ilgili Birim/Gruba yönlendirilir. Birim: Burada Grup tanımlama ekranında oluşturduğumuz Grup/Birimler listelenir ve bu birimleri istenildiği gibi Akış içinde kullanabiliriz. 2.2 Örnek İş Akışı Tasarımı Aşağıdaki Akış Tasarımı örnek olarak yapılacaktır.

12 Akış ekranına Admin Rolünü, Muhasebe ve Satış birimini ve Arşivi yukarıdaki gibi tasarım ekranına yerleştirelim. Muhasebe ve Satış birimlerinin Gelen Faturaları Kabul veya Red edebilmesi için her iki birimde de sağ tıklayıp İşlemler ekranında Onay İşlemleri tabında Onay ve Red seçeneklerini seçmeleri gerekmektedir. Akış Tasarım ekranında Admin den Muhasebe ve Satışa, Satış ve Muhasebeden de Arşive ok çiziyoruz. Bunun için ilgili kutucuğa tıklayınca beliren Kırmızı alandan tutup ilgili noda ok çizmek yeterlidir. Daha sonra bu oklar da Koşul tanımı yapılacaktır.

13 3 Kural Tanımlama 3.1 Kural Tanımlama Ekranı Kural Tanımlama ekranına ulaşabilmek için EFYS arayüzünde Yönetim > Onay Akışı > Kural Tanımları linkine tıklamak gerekir. Açılacak ekran aşağıdadır. Yeni Kural tanımlamak için ilgili Organizasyonu seçtikten sonra Yeni butonuna basınca Kural Tanımlama ekranı açılacaktır.

14 Bu ekranın detaylı açıklaması E-Fatura Onay Modülü dokümanında anlatılmıştır. Ekrandaki Tipi alanında E-Fatura da kullanılan tüm alanlar bulunmaktadır. Bu alanlardan örnek olarak Faturadaki Ödenecek Tutar alanını kullanarak akış çizilecektir. Bu ekrandaki Operatör combosunda aşağıdaki seçenekler bulunmaktadır. Bu operatörlerden hangisini kullanacağınız Akışa göre değişiklik gösterecektir. Ekranın solunda bulunan Ve, Veya, Değil seçenekleri daha kapsamlı kural oluşturmak için kullanılabilir. Örnek olarak Ödenecek Tutar = 5000 Veya Satıcı VKN = gibi bir kural oluşturulursa bu iki seçenekten hangisi koşul olarak sağlanmışsa kural bu şekilde işleyecektir. Örnek olarak aşağıdaki kuralı kullanacağız.

15 Kuralı Kaydetmek için Kural Adını yazdıktan sonra Kaydet butonuna basmak yeterlidir. Yukarıdaki örnekte Satıcının VKN si belirtilen 3 seçenekten herhangi biri olursa kural geçerlidir diyebiliriz. Bu kuralı Akış içinde aşağıdaki gibi kullanabiliriz. Bizim senaryomuzda Muhasebe ve Satış birimleri mevcut. Bu kuralı iki birim arasında şu şekilde kullanabiliriz. Akış tasarım ekranında Admin den Muhasebe birimine giden okta sağ click yapıp Koşul Ekle butonuna basıyoruz. Koşul ekleme ekranı aşağıdaki gibidir.

16 Bu ekranda yukarıdaki combodan Akış Kural Tanımları seçeneğini seçiyoruz. Altındaki comboda ise daha önceden Kural Tanımlama ekranın da tanımladığımız kuralların bir listesini verecektir. Bizim tanımladığımız kuralın içeriği kısaca şöyleydi. Belirtilen 3 VKN den herhangi biri ile bir Fatura geldiyse kural buna göre işleyecektir. Örnek olarak bu VKN lerden herhangi biri ile bir fatura geldiyse aşağıdaki gibi koşul belirtmek gerekiyor. Yukarıdaki koşulu belirtirken operatörün yanındaki alanda true ifadesini kullandık. Bunun anlamı belirtilen kuraldaki 3 VKN den herhangi biri ile bir Fatura gelirse bu Faturayı Muhasebe birimine yönlendir demiş olduk. Bu 3 VKN dışında farklı bir Fatura gelirse bu diğer Faturaların hepsini Satış birimine göndermek için ise aşağıdaki Koşul Yazılmalıdır.

17 Yukarıda yazılan false ifadesi belirtilen 3 VKN dışındaki tüm Faturaları Satış birimine gönderecektir. Muhasebe ve Satış biriminden Arşive ise çizilen oklarda mutlaka bir tanım yapılması gerekir. Bu tanım Akışın sonlanması için gereklidir. Örneğimizdeki Akışa göre, Muhasebe ve Satış dan Arşive giden oklarda sağ click > İşlemler ekranını açtıktan sonra Eklentiler kısmında ApprovalComplete pluginini seçmemiz gerekir. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir: Bu Plugin akışın sonlanması için gereklidir. Bunun dışında farklı Akış tasarımlarına göre farklı koşullarda belirtilebilir. 3.2 Örnekte Belirtilen Akışın Testi Çizilen bu akışı kullanabilmemiz için Akışı Aktif hale getirmek gerekmektedir. Bunun için İş Akış Tanım ekranında en sağda bulunan Durum kolonundaki Kırmızı Kareye tıkladıktan sonra açılan ekranda Aktif seçeneğini seçip Güncelle butonuna basmak yeterlidir. Snapshot aşağıdadır.

18 Daha sonra ise bu oluşturulan İş Akışını ilgili Şirket Üzerine atamamız gerekiyor. Bunun için ise Yönetim > Genel > Şirket Tanımları ekranından ilgili Şirketi seçtikten sonra Fatura Alma- Gönderme Ayarları ekranını açtıktan sonra Onay Mekanizması İş Akışı Tanımı Adı combosunda oluşturduğumuz İş Akışı seçmemiz gerekmektedir. Akışı seçtikten sonra Kaydet butonuna basarak işlemi kaydetmek gerekmektedir.

19 4 Gelen Faturanın Görüntülenmesi ve Sevk Edilmesi İşlemleri Gelen Faturaları Görüntülemek için EFYS ana ekranında Bekleyen İşlerim linkine tıklamak gerekmektedir. Bu linke tıklayınca açılan ekranda Bekleyen İşler butonuna tıklayınca Gelen Fatura/Faturaları görebiliriz. Örnek Ekran aşağıdadır. Yukarıdaki Fatura Belirttiğimiz Koşula göre gelmiştir. Koşulda tanımlanan Satıcı VKN lerinden herhangi biriyle uyum sağlandığında ilgili Fatura Muhasebe birimindeki tüm kullanıcılar için gelmektedir. Bu ekran da Sevk Et butonuna basarak ilgili Fatura bir sonraki adıma gönderebiliriz. Bizim örneğimizde bir sonraki adım Arşiv dir. Sevk et butonuna basınca aşağıdaki ekran gelecektir.

20 Bu ekran da Gelen Faturayı Onayla Ya da Reddet diyerek Arşive Gönderebiliriz. Örnek olarak Onaylama işlemi yapılacaktır. Onayla butonuna basılınca aşağıdaki ekran açılacaktır. Burada en son olarak Arşiv adımı vardır. Arşivi seçip Sevket dediğimizde Akış sonlanacaktır.

21

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4 İçindekiler 1 Onay Modülü Nedir?... 4 2 Organizasyon Tanımlama... 4 2.1 Organizasyon Ekleme... 4 2.2 Şirket Ekleme... 5 2.3 Kullanıcı Ekleme... 6 2.4 İş Akışında Kullanılacak Olan Grup (Birim) ların Tanımlanması...

Detaylı

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 4.1 GENEL... 12 4.1.1 Şirket Tanımları... 12 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 18 4.1.3 Şifre Değişikliği... 19

Detaylı

E-Fatura sistemi hazırlanan elektronik faturaların taraflar arasında sağlıklı ve güvenli bir biçimde dolaşımını sağlamak için geliştirilmiştir.

E-Fatura sistemi hazırlanan elektronik faturaların taraflar arasında sağlıklı ve güvenli bir biçimde dolaşımını sağlamak için geliştirilmiştir. İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Aktivasyon... 5 3 Kullanici Girişi Ekranı... 10 4 Yönetim... 10 4.1 Genel... 11 4.1.1 Şirket Tanımları... 11 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 13 4.1.3 Şifre Değişikliği... 13 4.1.4

Detaylı

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 13

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 13 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 13 4.1 GENEL... 13 4.1.1 Şirket Tanımları... 13 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 33 4.1.3 Şifre Değişikliği... 35

Detaylı

MÜŞTERİ EVRAK GİRİŞ SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU

MÜŞTERİ EVRAK GİRİŞ SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU MÜŞTERİ EVRAK GİRİŞ SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU İçindekiler Giriş Müşteri Evrak Giriş Sistemi Adres Bilgileri... 3 Müşteri Evrak Giriş Sistemi Kullanıcı Ekranları Kullanıcı Girişi... 4 Müşteri Bilgileri...

Detaylı

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler...

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... 4 Hızlı Arama... 5 Filtreleme... 5 Tarihçe... 5 Yazdır... 6

Detaylı

SYS SİSTEM YÖNETİMİ BÜTÜN BİLGİ İŞLEM YAZILIM DANIŞMANLIK

SYS SİSTEM YÖNETİMİ BÜTÜN BİLGİ İŞLEM YAZILIM DANIŞMANLIK SYS SİSTEM YÖNETİMİ BÜTÜN BİLGİ İŞLEM YAZILIM DANIŞMANLIK 2012 SYS SİSTEM YÖNETİMİ 1.SYST00 Sistem İşlemleri Resim-1 Bu uygulama CANIAS sisteminde bulunan tüm işlemleri görüntülemek ve herhangi bir uygulama

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İçindekiler İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri... 8 Başlangıç

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

TALEP YÖNETİMİ MODÜLÜ YETKİLİ KULLANICI (SUPERVISOR) EĞİTİM DOKÜMANI

TALEP YÖNETİMİ MODÜLÜ YETKİLİ KULLANICI (SUPERVISOR) EĞİTİM DOKÜMANI TALEP YÖNETİMİ MODÜLÜ YETKİLİ KULLANICI (SUPERVISOR) EĞİTİM DOKÜMANI Kasım 2013 Sürüm 1.4.0 Tegsoft Talep Yönetimi Modülü Yetkili Kullanıcı (Supervisor) Eğitim Dokümanı Sayfa 2 / 25 İçindekiler 1. Genel

Detaylı

İçindekiler. Satınalma Katalogları Whitepaper

İçindekiler. Satınalma Katalogları Whitepaper 1 İçindekiler Giriş... 2 Temel Kavramlar... 2 Katalog Sürecine Genel Bakış... 3 Kategori Hiyerarşileri... 4 Kategori Hiyerarşisi Türleri... 7 Kategori Öznitelikleri... 9 Öznitelik Türleri... 9 Öznitelikler...

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

2) http://webmail.uludag.edu.tr/ adresine bağlanabilecek JavaScript destekli bir tarayıcı,

2) http://webmail.uludag.edu.tr/ adresine bağlanabilecek JavaScript destekli bir tarayıcı, WEBMAIL (LARRY KULLANICI ARAYÜZÜ) WEBMAIL Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

(Kullanım Kılavuzu) Kasım 2013 ANKARA. e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Kasım 2013 Versiyon : 1.5 1/41

(Kullanım Kılavuzu) Kasım 2013 ANKARA. e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Kasım 2013 Versiyon : 1.5 1/41 e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Kasım 2013 ANKARA Versiyon : 1.5 1/41 GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı (I) Versiyon : 1.5 2/41 İÇİNDEKİLER Tanımlar ve Kısaltmalar...

Detaylı

Bulut Santral Online İşlem Merkezi Kolay Kullanım Kılavuzu 03.10.2013

Bulut Santral Online İşlem Merkezi Kolay Kullanım Kılavuzu 03.10.2013 Bulut Santral Online İşlem Merkezi Kolay Kullanım Kılavuzu 03.10.2013 Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır. 2013 Millenicom Telecommunication Services Inc. All rights reserved.

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

EBYS Kullanım Kılavuzu

EBYS Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Kullanıcı 4 Kurulumu 6 Oturum Ekranı (Giriş) 6 Oturum Aç 10 20 20 32 34 36 38 38 42 Klasörler Genel Yeni Taslak Dosyadan Taslak Ekleme Arama Arşiv Gelen / Giden Belge Gelen Belge Kayıt

Detaylı

SUPERVISOR (YETKİLİ KULLANICI) KAMPANYA YÖNETİMİ EĞİTİM DOKÜMANI

SUPERVISOR (YETKİLİ KULLANICI) KAMPANYA YÖNETİMİ EĞİTİM DOKÜMANI SUPERVISOR (YETKİLİ KULLANICI) KAMPANYA YÖNETİMİ EĞİTİM DOKÜMANI Sürüm 1.3.5 Ağustos 2013 TegsoftCC Supervisor (Yetkili Kullanıcı) Kampanya Yönetimi Eğitim Dokümanı Sayfa 2 / 14 İÇİNDEKİLER A. SES KAMPANYASI

Detaylı

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler 1. WEBMAIL WEBMAIL Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

Chronos Yönetici için Kullanım Kılavuzu

Chronos Yönetici için Kullanım Kılavuzu Chronos Yönetici için Kullanım Kılavuzu Döküman Bilgisi Hazırlayan: Beste Öztamur Ünvan: Proje Yön Döküman versiyonu: 2.3 Versiyon Geçmişi Ver. No. Ver. Tarihi Revize Eden Açıklama 1.0 19.11.2013 Beste

Detaylı

SYTP ÜYELİK İŞLEMLERİ

SYTP ÜYELİK İŞLEMLERİ 1-)Kullanıcı,tarayıcının adres çubuğuna, bağlı bulunduğu ilin sytp linkini yazdığı zaman karşısına ilk olarak sağ taraftaki gibi bir ekran gelir. 2-)Sisteme üye olacak olan eczane kullanıcısı sağ taraftaki

Detaylı

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0 TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU Sürüm 1.0 1 Yazarlar Ayten Gülen Bilge Altay Hakan Uygun Lisans Bu Doküman GNU FDL ile lisanslanmıştır. 2 İçindekiler Giriş...6 Başlangıç...6 Genel Yapı...6 MENÜLER...7

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

GĐRĐŞ DESTEK DOKÜMANI. GoCRM uygulaması aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır. Firmalar, o Đletişim o Özet o Adres o Kullanıcı ek alanları o Telefon

GĐRĐŞ DESTEK DOKÜMANI. GoCRM uygulaması aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır. Firmalar, o Đletişim o Özet o Adres o Kullanıcı ek alanları o Telefon GĐRĐŞ GoCRM uygulaması aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır. Firmalar, o Đletişim o Özet o Adres o Kullanıcı ek alanları o Telefon o Kişiler o Aktiviteler o Döküman o Notlar Kişiler, o Alt modüller Aktiviteler,

Detaylı

KAMU HARCAMA ve MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİNDE VERGİ BORÇU SORGULAMA YETKİLENDİRME ve UYGULAMA KILAVUZU

KAMU HARCAMA ve MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİNDE VERGİ BORÇU SORGULAMA YETKİLENDİRME ve UYGULAMA KILAVUZU KAMU HARCAMA ve MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİNDE VERGİ BORÇU SORGULAMA YETKİLENDİRME ve UYGULAMA KILAVUZU EYLÜL 2010 BİM UYGULAMA VE GELİŞTİRME DESTEK ŞUBESİ ve KİMLİK YÖNETİMİ VE BİLGİ GÜVENLİĞİ ŞUBESİ İçindekiler

Detaylı

e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Haziran 2012 ANKARA e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Haziran 2012 Versiyon : 1.3 1/39

e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Haziran 2012 ANKARA e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Haziran 2012 Versiyon : 1.3 1/39 e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Haziran 2012 ANKARA Versiyon : 1.3 1/39 GELĐR ĐDARESĐ BAŞKANLIĞI Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığı Versiyon : 1.3 2/39 Tanımlar ve Kısaltmalar... 5 1 Giriş...

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı TÜRKSAT A.Ş Belgenet ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (Standart Kullanıcı Yardım Dokümanı) Sürüm: 3.0 Hazırlayan: Kıvanç KASIMOĞLU Nisan 2013 1 İÇİNDEKİLER 1 PROGRAMA GİRİŞ... 4 Şifreli Giriş... 4 Sertifikalı

Detaylı