Prof.Dr. Başkim Rama

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Prof.Dr. Başkim Rama"

Transkript

1

2

3 Uluslararası Struga Üniversitesine hoş geldiniz Prof.Dr. Başkim Rama Ululsrararası Struga Üniversitesi Rektörü Üniversitemiz sadece Makedonya da değil Balkanlar da da özel üniversiteler arasında tarihi önem taşıyan bir yükseköğretim merkezidir. Lisans, lisansüstü ve doktora programlarımızla İktisadi bilimler, Uluslararası İlişkiler ve Siyasi bilimler, Hukuk, ve İletişim teknolojileri fakülteleri nde eğitim sunmaktayız. Kampüslerimiz, iyi çalışma koşulları, güçlü akademik kadromuz,balkanar, Avrupa, Türkiye, ABD deki Üniversitelerle ve önemli enstitülerle yaptığımız işbirlikleri bize velilere, lise mezunlarına, öğrencilere, Üniversitemizde eğitim almaları için seslenme hakkı tanıyor. USÜ diploması, Arnavutluk, Kosova, Kara Dağ, Sırbistan,Yunanistan gibi Balkan ülkeleri ve hatta ABD tarafından resmi olarak tanınması her öğrencinin geleceğini garanti altına aldığının göstergesidir. Uluslararası dergimiz The haritage de yayınlanan bilimsel makaleler, Üniversitemizin Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve daha geniş öğrenci kitlesine ve bilimsel araştırmacılarına sunduğu diğer bir üstünlüktür. USÜ, karar verme sürecinin bir parçası olan öğrenci temsilciliklerinin iyi işleyişini teşvik etme amaçlı, elit öğrenci kitlesinin destekçisidir. Üniversitemiz yeni çağın çeşitli sorunlarıyla başa çıkmaya hazırdır. Öğrencilerimizin, bir parçası olduğumuz büyük avrupa ailesine, entegre olma isteğini göz önünde bulundurara,k yeni çağın ana sorunun küreselleşme ve entegrasyon olduğunu biliyoruz.

4 Okumak ve yaşamak için ideal istikamet Struga ya hoş geldiniz Makedonya Cumhuriyetinin güneybatısında bulunan, şiir şehri Struga, Ohri Gölünün kuzey kıyısında dır. Gölden kaynak bulan Kara Drin, şehri ikiye böler. Eski adı Enhalon olan,antik çağda da kendinden söz ettiren Struga üzerinden roma karayolu Via Egnatia geçmekteydi. Şehrin muhteşem mevkisi, hoş iklimi, birçok yerle bağlayan güzel trafiği, harika plajları ve göl kenarınfdaki çok sayıdaki oteller, arkeolojik konumlar, kültürel anıtlar Strugayı, turizim, kültür ve eğitim alanında, Makedonya Cumhuriyeti ve yakın bölgelerde önemli bir şehir yapar. ya gelip de Ohri gölü, Kara Drim, eski mimarisi ve dar sokaklardaki galeri evlerine kayıtsız kalmak mümkün değildir. Struga ve Strugalı lar misafirperverliği ve sıcakkanlılıklarıyla meşurdurlar, onlar nasıl misafir karşılayacaklarını ve sizi kendi evinizdeymiş gibi hissettirmeyi çok iyi bilirler.

5 Struga nın yaz aylarında hareketlilik, bolluk, renkli hayat sunan bir şehre dönuştüğü tarışılmaz bire gerçektir. Strugalı gençler, turistler ve bölgedeki gençler için atraksiyon dolu bir şehirdir. Ancak bu durum, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da hareketli bir istikamette yol almaktadır, çünkü Struga artık bir Üniversite kentine dönüşmekte ve bu durum şehrin sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamını ciddianlamda etkilemektedir. Uluslararsı Struga Üniversitesi ve Struga şehri tüm öğrencilerin geleceği için kendilerini geliştirme amaçlı kullanabileceği bir köprüdür. Ululslararsı Struga Üniversştesinin kıymetli öğrencileri Struga nın her daim güzel, dinamik, eğlenceli ve dopdolu olmasında önemli bir yere sahiptirler. Struga hakkında bilmeniz gerekenler: Nüfus (2013) Struga nüfusa sahiptir. İKLİM: karasal iklim -yılık 2200 güneşli saatlere sahiptir.

6 Proğramlar, akademik ünvanlar ve okul ücretleri Program Seviye Kredi sayısı Sömestre Yıllık ödeme İktisat Fakültezsi Ekonomi ve işletme Lisans Mali pazarlama yönetimi Lisans Ekonomi ve işletme Yükseklisans Mali pazarlama yönetimi Yükseklisans Doktora seviyesi PhD Hukuk fakültesi Hukuk Lisans Kriminalistik ve dedektiflik Lisans Kamu yönetimi Lisans Hukuk Yükseklisans Kriminoloji ve dedektiflik Yükseklisans Doktora seviyesi PhD Siyasal bilimler fakültesi Uluslararsı ilişkiler ve diplomasi Lisans Diplomaside ingilizce dili Lisans Ululslararası ilişkiler ve diplomasi Yükseklisans Diplomaside ingilizce dili Yükseklisans Doktora seviyesi PhD İletişi teknolojileri fakültesi Bilgisayar bilimi Lisans Işletme bilişimi Yükseklisans Mimarlık ve tasarımcılık Fakültesi Mimarlık ve tasarımcılık Lisans Elektrikve makina mühendisliği Fakültesi Elektrik ve makina mühendisliği Lisans

7 Kazanılan ünvan Ekonomi ve işletme alanında diplomalı ekonomist Mali pazarlama yönetimi alanında diplomalı ekonomist Ekonomi ve işletme alanında mastır yapmış diplomalı ekonomist Mali pazarlama yönetimi alanında mastır yapmış diplomalı ekonomist İktisadi bilimler doktoru(phd) İçtihat alanında diplomalı hukukçu Kriminalistik ve dedektiflik alanında diplomalı hukukçu Kamu yönetimi alanında diplomalı hukukçu İçtihat alanında mastır yapmış diplomalı hukukçu Kriminalistik ve dedektiflik alanında mastır yapmış diplomalı hukukçu Hukuk bilimleri doktoru (PhD) Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında politikolog Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında ingilizce profesörü Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında mastır Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında ingilizce masır yapmış profesör Siyasi bilimler doktoru (PhD) Bilgisayar bilimleri mühendisi İşletme bilişimi alanında mastır Mimarlık ve tasarımcılık alanında mimar Elektro makineri alanında mühendis

8 İktisadi bilimler Fakültesi Programların yararı: - uluslararası programlar - Şirketlerle yaptığımız sözleşmelerde almıs olduğumuz olumlu sonuçlar - anlaşmalı olduğumuz birçok yerde iş imkanları Prof. Dr. Sulo Hadëri Iktisadi bilimler fakültesi Bachelor (180 ECTS): Ekonomi ve işletme Pazarlama Mali yönetim Maliye ve Bankacılık Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): Ekonomi ve işletme Pazarlama Mali yönertim Maliye ve bankacılık Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Ünvan: İktisadi bilimler doktoru İktisadi bilimler fakültesine hoş geldiniz! İktisadi bilimler fakültesi ndeki mükemmel akademik programlar öğrencilerimize işletme, hükümet organlarında çalışma, sivil toplum kuruluşlarında görev alma gibi önemli fırsatlar sunmaktadır.bu fakültenin temel amacı lisans rogramları ve mesleki eğitim programları ile birlikte ekonomik iş ve beceri anlayışını maksimum seviyeye çıkartmaktadır. Akademik olarak yetişmek isteyen öğrencilerimiz Master ve Doktora programlarıyla alanlarında uzman olacaklardır. Kurum olarak amacımız teorik bilginin yanında pratik bilgiyi de en üst düzeyde öğrencilerimize aktararak onları ululsararası ekonomik platformdakarşılarına çıkacak sorunlarla mücadele etmeyi sağlayacaktır.gayemiz, sizleri eğitim ve mesleki olarak alanınızda profesyonel yetiştirmek ve bu konuda en iyi olmanızı sağlamaktır. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir: Ekonomi ve işletme, Pazarlama, Mali yönetim ve Maliye ve Bankacılık. Belirtilen bu programları lisans yükseklisans ve doktora eğitiminizde sizlere sunulmaktadır. Sumru İrem Yüce Uluslararsı Struga Üniversitesi İktisadi bilimler Fakültesi Uluslararsı Struga Üniversitesi ekonomi bölümünde öğrenciyim. Sayısal derslere olan ilgimden dolayı ekonomi bölümünü seçtim. Bu Üniversitede olduğum için çok şanslıyım çünkü uluslararsı düzeyde eğitim aldığımıza inanıyorum. USÜ ye teşekkürler.

9 İş Ortakları Kurumumuzun sizlere staj olanakları olarak sunmuş olduğu fırsatlar : Henkel, Ernst & Young, national İnstruments gibi ululsararası kurumlar, Alpha Bank, NİB Bank, K&H Bank gibi finansal kurumlar, Makedonya ve Arnavutluk Cumhuriyetlerindeki önde gelen Sanayi odaları, Yerel hükümet kurumları ile işbirliğimiz sözkonusudur. İktisadi bilimler fakültesinin araştırma alanları: Karşılaştırmalı İktisat, Kalkınma İktisadı, Kurumsal İktisat, ekonomi ile entegrasyonu ve geçişi, işçi örgütlenmeleri, finansman ve toplum, kamu maliyesi, muhasebe ve muhasebe uluslararası standart maliye Uluslararası ilişkiler! İktisadi bilimler fakültesi, eğitim programlarını yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok eğitim kurumuyla işbirliği içerisindedir. Kurum olarak dünya konjektürü açısından birçok ululsalararası eğitim kurumuyla projelerimiz ve anlaşmalarımız mevcuttur. Sözkonusu projelerin birçoğu ERASMUS programı dahilinde olup aynı zamanda ABD deki bazı kurumlar ile de başarılı projelerimiz vardır. Merve Çopur Uluslararsı Struga Üniversitesi İktisadi bilimler Fakültesi Uluslararsı Struga Üniversitesi ekonomi bölümünde eğitim görmekteyim. Bu üniversiteyi seçmemdeki en önemli nedenlerden biri uluslararası bir üniversite olmasıdır. Derslerimiz hem teorik hem de pratik olmak üzere bizlere çok şey katmaktadır. Düzenlenen sempozyumlar, tartışma platformları bizim gelişimimizde çok önemli bir yere sahip.

10 Hukuk Fakültesi Prof.Dr. Marko Belo Hukuk Fakültesi Bachelor (180 ECTS): Hukuk Kriminalistik dhe detektiv Kamu yönetimi Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): Hukuk Kriminalistik dhe detektiv Kamu yönetimi Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Ünvan: Hukuki bilimler doktoru Program yararları: -kamu ve özel sektörde çalışma olanakları -Avrupa kurumları ve uluslararası kurumlarda iş imkanları -Kamu yönetimi kurumları ve kamu departmanlarında iş imkanları Hukuk Fakültesine hoş geldiniz! Hukuk fakültesi olarak amacımız:güçlü akademşk kadromuzla siz hukukçuları en profesyonel şekilde yetiştirmek ve mesleğinizle ilgili karşılaşabileceğiniz problemleri almış olduğunuz mükemmel eğitim sayesinde bertaraf etmeniz amaçlanmaktadır. Fakültemizce yapılan bilimsel araştırmalar ve projeler sizin ilmi olarak iyi yetişmenizi sağlamaktadır.kurumumuz yükseköğrnim modernizasyonu içerisinde siz değerli öğrencilerimize eğitim vermektedir. Hukuk programımız yerli kültirin yanında uluslararsı alanda birçok milletin kültürü, hukuk sistemi, hukuk doktrinleri ve tarihini geniş çaplı incelemektedir. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir Ululslararası hukuk, kamu yönetimi, kriminalistik ve dedektiflik. Belirtilen bu programları lisans yükseklisans ve doktora eğitiminizde sizlere sunulmaktadır. Ezgi Kaya Ululstarası Struga Üniversitesi - Hukuk fakültesi Uluslararası Struga Uiversitesi hukuk fakültesinde 1. Sınıfta öğrenciyim. Türkiyeden Makedonyaya geldiğimde herkesin olduğu gibi benim de çeşitli endişelerim vardı; ancak okulumuzun sıcaklığı, hocalarımızın bizlere yakınlığı ve yakaşımı sayesinde Strugaya alışmam çok kolay oldu. Üniversiştemiz ilkeli eğitim anlayılıyla bizlere kapılarını açmıştır. USÜ ye sonsuz teşekküreler.

11 Başlıca araştırma alanları! Üniversitemiz gerek lisans, gerek yüksek lisans ve gerekse doktora programlarında BOLOGNA sürecine uygun olarak faaliyet göstermektedir. Avrupa Birliğine üye olan Ülkelerin mevzuatlarını karşılaştırarak Avrupa Birliğine entegrasyonu desteklemek amaçlı bu ülkelerin yargı reformlarını bölge reformlarını örnek alarak Makedonya cumhuriyeti ve Üniversitemizin öğrencilerinin sosyal gelişimini desteklemeye yönelik araştırmalarımız mevcuttur. Uluslararası ilişkiler Hukuk fakültesi programlarını mükemmeleştirmek amacıyla birçok ulusal ve ululslararası eğitim kurumuyla işbirliği içerisindedir. Kurum olarak dünya konjektürü açısından birçok ululsalararası eğitim kurumuyla projelerimiz ve anlaşmalarımız mevcuttur. Sözkonusu projelerin birçoğu ERASMUS programı dahilinde olup aynı zamanda ABD deki bazı kurumlar ile de başarılı projelerimiz vardır. Metin Parlak Uluslararası Struga Üniversitesi Hukuk fakültesi Hukuk fakültesinde öğrenciyim. Bu Üniversiteyi seçmemdeki en önemli neden türkçe dilinde eğitim olanağını bizlere sunmasıdır. Bunun yanında bizlere verilen materyaller de Türkiye de son düzenlemelere göre cıkan kaliteli kitaplardır. Eğitimin çok yüksek düzeyde olmasının yanında yaşadığımız yer olarak da Struga eğlence hayarı olan, kış aylarında bile sosyal hayatın oldukça aktif olduğu bir alandır. Burada okumak çok güzel, USÜ ye teşekkürler.

12 Siyasi bilimler fakültesi Programların yararı: Siyasi bilimler fakültesinden mezun olan öğrencilerimiz siyasi karierlerini ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çalışarak ve aynı zmanda ulkenin iç ve dış kuruluşlarında danışmanlık yaparak başlıyorlar. Mezunlarımızın belirli bir yüzdesi özel kar amacı gütmeyen sektörde kariyerine başlayarak politika, kar amacı gütmeyen sector ve pazarlama arasındaki arayüz temellerini anlamak için eğitiliyor. Prof.Dr. Luan Haydaraga Siyasi bilimler fakültesi Bachelor (180 ECTS): Uluslararası ilişkiler ve diplomasi -Diplomaside ingilizce dili Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): -Uluslararası ilişkiler ve diplomasi -Diplomaside ingilizce dili Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Siyasal bilimler doktoru Siyasi bilimleri fakültesi bugünekadar hukümet ve sosyobilimsel anlayışın gelişiminde gerçek bir öncü olmuştur. USU siyasi bilimler fakültesi bu alanda Balkanların en önde gelen merkezlerinden biridir. Bu alanda eğitim alan öğrenciler eski çağlardan modern devletin oluşumunakadarki tğm evreleri ince bir şekilde analiz etme yeteneği kazanıyor. Birçok siyasi alandaki tartışmaya açık platformlarda rahatça tartışabilecek ve karşılarına çıkabılecek tüm sorunlarla başa çıkabilme yeteneği aşılama amacındadır. Bu fakğlteyi özel yapan sadece program değil, geniş akademik kadromuzun öğrencilerin kendilerini geliştirmede gösterdiği ilgi ve çabadır.. Eğitim programı! Bu alanda en iyisi olabilmemiz için, bu departmanda eğitim gören öğrencilere, fleksibil ve sofistike eğitim programları geliştirdik. Öğrencilerimizin kendilerini geliştirme amacı ile düzenlediğimiz staj imkanları, tanınmış profesörler tarafından yönetilen seminerler ve anlatımlar bu programın sağladığı eşsiz imkanlarındandır. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir: Uluslararası ilişkiler ve diplomasi, Diplomaside ingilizce dili. Belirtilen bu programları lisans yükseklisans ve doktora eğitiminizde sizlere sunulmaktadır

13 Ömer İlçin Uluslararası Struga Üniversitesi - Siyasal bilimler fakültesi Uluslararası ilişkiler bölümünde okumaktayım. Bu Üniversiteyi seçtiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü beklentilerimin hepsine cevap vermekle birlikte eğitim kalitesi tartışılmaz bir özelliğe sahiptir. USÜ lü olduğum için çok mutluyum. Başlıca araştırma alanları Sağladığı çağdaş ve kaliteli eğitimi ile bu programda eğitim gören öğrencilerin bu alandaki dengeli gelişim ve kapasiteleri geliştirme amacındandır.bu alanda öğrencilerimiz bilimsel araştırmalarımızdan yararlanarak kendilerini geliştirme ve eğitimlerine bu alanda araştırma yapabilme yeteneği kazanarak devam etmekteler. Muhammed Emin Atalay Uluslararası Struga Üniversitesi - Siyasal bilimler fakültesi Siyasal bilimler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümunde eğitim görmekteyim. Fakültem de alanımla ilgili dersler oldukça verimli geçmekle birlikte dil konusunda da okul bizlere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Ingilizce derslerimizin dışında ücretsiz ingilizce hızlandırma ve temel eğitim makedonca kursları da verilmektedir. Ben ve ailem USÜ nun birer ferdi olmaktan çok memnunuz. Annem, babam, kızkardeşim de bu üniversite de hukuk bölümünde okumaktalar. Burada olmaktan çok mutluyuz. Teşekkürler Makedonya, Teşekkürler USÜ.

14 İletişim teknolojileri fakültesi Prof.Dr.. Ligor Nikola Fakulteti i Teknologjisë Bachelor (180 ECTS): Bilgisayar bilimleri Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): Işletme bilişimi Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Ünvan Bilgisayar bilimleri doktoru Programların yararaları: -Birçok alanda iş imkanı eğitimi -Gelişen endüstriye uyum sağma -Uluslararası deneyım kazanma imkanı Bilgisayar mühendisliği Fakültesine hoş geldiniz! Bilgisayar mühendisliği fakültesi geniş kadrosu ile, öğrencilerimize geniş çapta eğitim ve çeşitli alanlarda karşılaşabilecekleri tüm zorluklarla bilgisayar çözümleri oluşturabilme olanağı sağlarken bilgisayar bilimi ve pratik çalışma alanlarında onları aydınlatmak için ciddi bi emek sarf etmektedir. Bilgisayar mühendisliği bölümümüzde uygulanan programlar sizlerin birçok alanda profesyonel olarak yetişmenizde iyi bir vizyon kazanmanızda ve mesleğinizle ilgili karşılaşacağınız problemlerin çözümünde yardımcı olacaktır. Bilgisayar mühendisliği bölümümüzde lisans, yükseklisans, doktora programlarıyla global ve modern bir anlayışla kendinizi bu alanda yetiştirmenizi sağlayacaktır. Staj olanakları Bilgisayar mühendisliği bölümünde Üniversite olarak sizlere oldukça önemli staj imkanları sunmaktayız. Gerek devlet gerekse özel kurumlarda önemli departmanlarda kendinizi geliştirmeniz için ımkanlar sunmaktayız. Sizlere sunmuş olduğumuz bu ımkanlar sizlerin sadece bilgilerinizi teoride değil aynı zamanda pratikte de en iyi seviyeye ulaşmanızı sağlamaya yöneliktir. Sözkonusu staj hayatınız sizzler için mesleğinizin başlangıç adımı olmakla birlikte gelecekteki mevkiiniz için de önemli elzemdir. Kariyerinizdeki avantajlar Görmüş olduğunuz eğitim programları sizlere çeşitli alanlarda iş imkanları usnmakla birlikte kendinizi de mükemmel anlamda geliştirmeyi sağlayacaktır. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir: Bilgisayar bilimleri, işletme bilişimi.

15 Özgür Küçük Uluslararası Struga Üniversitesi - İletişim teknolojileri fakültesi Uluslarası Struga Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği böşümünde okumaktayım. Okulumdan oldukça memnun olmakla birlikte yaşadığım şehirden de çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Buranın yerli halkı bize yakın davranmakla birlikte dil konusunda da hiç sıkıntı çekmedik çünkü yaşadığımız şehir türklerin yoğun olduğu bir bölge ve yardımsever insanların yaşadığı bir yerdir. USÜ ye sonsuz teşekkürler. Uluslararası olanaklar Bizim en önemli ilkelerimizden biri de sizleri yurt dışında anlaşmalı olduğumuz eğitim kurumlarında bir yıllık sürede eğitim almanıza fırsat vermektir. Burada göreceğiniz eğitimden sonrasında anlaşmalı olduğumuz uluslararası kurumlarda staj olanakları sağlamaktayız, ayrıca staj yapmış olduğunuz bu kurumlarda kalifiye olarak kalmanız mümkündür. Bu staj ve eğitim olanağı yapmış olduğumuz anlaşmalar sayesindedir ki bu anlaşmalarımızın sayısı takriben 30 u bulmaktadır. Bu olanaklarımızdan istifdade eden öğrencilerimiz diploma almalarının yanı sıra aynı zamanda uluslararası eğitim künjektörünü tanıyıp bunun uzantısı olarak kariyerinde uluslararası bir kariyere ve statüye sahip olacaktır. Sinan Güler Uluslararası Struga Üniversitesi - İletişim teknolojileri fakültesi Uluslararası Struga Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde okumak istememin en büyük amacı uluslararası alanda eğitim almak istememden kaynaklanmaktadır. Bu okula gelmeden önce de Bilgisayar Mühendisliği bölümüne karşı ilgiliydim. Burada almış olduğum teorik eğitimin yanında pratik eğitimde de bu okul bana çok şey kazandırdı. Bilgisayar laburatuvarlarının sürekli hizmetimize sunulması ve farklı projeler ortaya koymamızda USÜ bizlere çok destek sağlamaktadır. USÜ ailesinin bir ferdi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

16 Mimarlık ve tasarımcılık Prof.Dr. Igli Tafay Mımarlık ve tasarımcılık Fakğltesi Programların yararı: Eğitim müfredatı uluslararası standardlara uygundur Formim profesional i studentëve Yurtiçi ve yurt dışı na iş imkanları Bachelor (180 ECTS): Mimarlık ve tasarımcılık Okul ücreti: 2400 Mimarlık ve tasarımcılık fakültesine hoş geldiniz! Mimarlık programının genel amacı ve temel misyonu toplumun ihtiyaçlarına uygun işlevler ve daha başarılı bir kariyer sunmaktadır. Bu program projelerin tasarım ve uygulama aşamasında yeterli beceri ve performans ile karşılaşılabilecek problemlerin üstesinden gelebilme kabiliyetini aşılama amacı taşır. Kurum olarak amacımız öğrencilerimizin hem teori anlamında hem de pratiksel olarak mükemmel bir şekilde yetişmesini sağlamaktır. Bu bölümümüzde mimarlık ve tasarım çalışmaları Bologna sistemine uygun düzeni ile geliştirilmiştir. İlk üç yılı bitirdiğiniz taktirde lisans diploması sizlere verilmektedir. Başarılı bir mimar olabilmek için lisans eğitiminizde disiplini, ilkeli ve kaliteli bir çalışmayla alanınızda çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bunun uzantısı olarak da yüksek lisans ve doktora programları ile akademik kariyerinizi ve ünvanınızı en üst seviyeye çıkarmanız mümkündür

17 Elektrık mühendisliği Programların yararı: Yurtiçi ve yurt dışı nda iş imkanları Formim profesional i studentëve Eğitim müfredatı uluslararası standardlara uygundur Elektrik mühendisliği fakültesine hoş geldiniz! Uluslararası Struga Üniversitesi Elektronik mühendisliği bölümünün amacı fiziksel kurallarla elektromanyetik olayların arasındaki baği kurabilmek, hizmet ve ürünlerin gelişiminde bilgisayar ağları ve sistemlerini uygulayarak amaçlarına ulaşmada analiz yeteneğini de gelistirmeyı hedeflemektedir. Bu bölümüüzün içerisinde sadece bir alanda değil birçok alanda kendinizi yetiştirmenizi sağlamaktayız. Matematik, fizik elektrik mühendisliği gibi sayısal alanlardaki bilgi ve yeteneklerinizi en maksimum seviyeye çıkararak teoride ve pratikte uygulamanızı hayata geçirmeyı arzulamaktayız. Prof. Dr. Aleksandır Biberay Elektrık mühendisliği Bachelor (180 ECTS): Elektrik mühendisliği Okul ücreti: 2400 Bu bölümden mezun olduğunuzda aynı zamanda tasarım ve analog ve dijital devreler, bilgisayar sistemleri, çip üzerinde sistem ve ilgili yazılım geliştirme dayalı sistemlerin uygulanması.alanlarında da uzman olmanız söz konusudur. Üç yıllık lisans eğitim sürecinizde elektronik devreler, süreç izleme ve kontrol, iletişim, istihbarat sistemleri, ölçüm konularında da geniş bilgi ağına sahip olacaksınız.

18 Internship - Staj Staj Derslerde edinilen bilgi her nekadar önemliise de aynı zamanda bu bilgilerin hayata geçirilmesi ve pratikte uygulanması da bir okadar önem arz etmektedir. Teorik bilginni maksimum seviyeye ulaşması için pratike geçilmesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Staj eğitimi bilhassa ekonomi, hukuk,siyaset bilimleri, mühendislik fakülteleri için elzemdir, bu alanlarda staj eğitimi almanız sizin vizyonunuzu geliştirmekle birlikte bilgi dimağınızın da zirveye taşır. Staj eğitimi iş tecrübesi ve kuracakları iş bağlantıları için öğrencilerimizin mesleki hayatlarında en önemli basamaklardan birisidir. Aynı zamanda bu staj eğitimi öğrencilerimizde varolan beceri ve yeteneklerin işlerliğini ön plana çıkartarak yeni beceri ve kabiliyet kazanmalarında da önemli bir yere sahip olacaktır. Uluslararası Struga Üniversitesi olarak staj eğitimini siz değerli öğrencilerimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu amaçla anlaşmalı olduğumuz kurum ve kuruluşl, enstitü sayısını art tırma yolunda önemli yol kat ettiğimiz bir gerçektir. Bu bağlamda son yıllarda öğrencilerimize mahkemeler, savcılık büroları, hukuk büroları, noter ofisler, departmanlar ve yerel bakanlıklar gibi kurumlarda, bankaların şubeleri, ofisleri muhasebe ve danışmanlık firmaları sigorta şirketleri, yazılım ve donanım geliştirme ile uğraşan firmalar, ve diğer birçok şirket ve kurumlarda staj olanakları sağlanmaktadır.

19 Uluslararası Struga Üniversitesi sayesinde derslerde almış olduğum teprik bilgileri yaz tatillerinde UNI BANKA- Struga d ayapmış olduğum stajla pratiğe geçirmiş bulunmaktayım. Yapmış olduğum staj benim hayatımda oldukça önemli bir tecrübedir ve şüphesizki meslek hayatımın da ilk adımı olmuştur. Bunun için USÜ ye sonsuz teşekkürler Sanella Mustafoska Iktisadi bilimler fakültesi öğrencisi- USÜ Stajerlik bilgimizi pekiştiriyor ve aynı zamanda yeni insanlar tanıma ve iş bulma fırsatlarıda sağlamaktadır. Stajerlik yaparken iş teklifleri alabilir ve yeni imkanlarda yakalayabilirsiniz. Bunun için ben iyi bir örnek olabilirim. Stajerliğimi bitirdikten sonar Kafe Lux tarafından yardımıcı yönetici teklifi geldi. USÜ desteğiyle ben bügün yardımcı yönetici olarak çalışmaktayım ve okul ücretini kendim karşılayabiliyorum. Gentian Dikay Hukuk Fakültesi - USÜ Uluslararası Struga Üniversitesinde kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü okuduğum okulda öğrenci- asistanprofessor büyük bir işbirliği içerisinde çalışmaktadır. USÜ güçlü akademik kadrosuyla bizleregeniş bir bilgi yelpazesi sunmaktadır.usü sayesinde teorik bilgimi Struhga Yerel Mahkemesinde yapmıi olduğum stajla pratiğe dökme imkanı buldum. Aynı zamanda avukatlık büroları, içişleri bakanlığı Struga temsilciliğinde ve birçok seçkin hukuk bürosunda staj yapma imkanı buldum. Rezarta Shakiri Hukuk fakültesi öğrencisi- USÜ Ululslararası Struga Üniversitesinde hukuk fakültesi öğrenimime devam etmekteyim. Bunun yanında Ankara da avukatlık bürosunda staj yapmaktayım. Okulumuz bize güçlü eğitim kadrosu ve çağdaş eğitim anlayşıyla ilmi olarak bizi en üst düzeye çıkarmaktadır. Okulumda almış olduğum eğitim sayesinde bu bilgileri pratiğe dökmek çok kolay oldu. USÜ lü olmak bis ayrıcalıktır ve geleceğinize yatırım yapmak istiyprsanız tek tercihiniz USÜ olmalıdır. Emre Özmen

20 Work and Study Çalış ve eğitim gör Çalış ve eğitim gör Uluslararası Struga Üniversitesinin sağlamış olduğu olanaklardan birisi de Çalış ve eğitim gör programıdırç Bu program eğitim alma sürecinizde sizlere çalışma imkanı sunmaktadır Öğrencilerimiz okul dahilinde : Öğrenci işleri, Kütüphane Bilgisayar laboratuvarı vb yerlerde çalişma imkanı sunmaktayız. Üniversite nin belirtilen departmanlarında Üniversitenin belirtmiş olduğu saat aralığında çalışmak isteyen öğrencilerimizin karşılık olarak okul ücret bedelinden düşmesi sağlanmaktadır. Bununla birlikte okulun dersleri ve uygulama dersleri sizin haftada 15 saat çalışabilmeniz için uyarlanmıştır. Bu durumda günde 3 saate tekabül etmektedir.

21 Work and Travel Çalış ve gez Çalış ve gez Üniversitemizin öğrencilerimize sunduğu bir diğer önemli fırsatda work and travel (çalış ve gez) programıdır.çğrenciler bu program sayesinde mevsimlik olarak yurt dışında bilhassa ABD önemli yerlerinde hem çalışma imkanı bulup hem de gezmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri açısından önemli bir yere sahiptir. Bu programın amacı: 1.Yaz tatiliş boyunca ABD de çalışma ve yaşama imkanı 2.Amerikan kültürünü tanıma imkanı 3.İngilizcenizi geliştirme 4.Dünyadan yeni arkadaşlar edime 5.Mali kazanç

22 Work and Travel - Öğrencilerimizin tecrübeleri Erlinda Çota İktisadi Bilimler Fakültesi Ilda Hala İktisadi Bilimler Fakültesi Ermelinda Kobellari Hukuk Fakültesi Uluslararası Struga Üniversitesi Selam! Biz Elinda, İlda ve Elmedina Uluslararası Struga Üniversitesinin İktisadi Bilimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesinin öğrencileriyiz. Work & Travel in USA hayatımızın en güzel ve unutulmaz tecrübesidir.amerika kültürünü yakından tanıdık, ingilizcemizi geliştirdik aynı zamandaailemizden bağımsız yaşamayı ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı, sorumlu olmayı öğrendik. Dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanıştık ve bir çok kültürü tanıma fırsatımız oldu. Bu proğram kendimizi geliştirme fırsatı verdi ve geleceğimize daha olumlu bakmayı sağladı. Uluslararası Struga Üniversitesinde kayıdımız yapmakla hayatımızda almış olduğumuz çok doğru bir karar çünkü unutulmaz tecrübeler kazandık ve Amerika hayallimiz gerçek oldu. Herkesin böyle bir tecrübe yaşayabilmesini dilemekteyiz.

23 Work And Travel proğramı öğrencilik hayatımda yaşamış olduğum en güzel tecrübelerimdendir. Yeni kültürler tanıdım ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar tanıdım. İngilizcemi geliştirdim. Hiç yabancılık çekmedim karşılaştığım misafirperverlik kendimi evimde gibi hissettirdi. Yeni tecrübeler kazandım ve geleceğe daha olumlu bakmayı öğrendim. Bledi Guşo İktisadi Bilimler Fakültesi - USÜ Michigane gittiğimde kendimi adeta filimde hissetim çünkü ilk kez Amerikada bulunuyordum, Bir kaç hafta kendime gelemedim, sonar anladım ki bu hayatımda en güzel tecrübelerimden olacaktı. ABD,de geçirmiş olduğum aylar hayatımı değiştirdi diyebilirim. Duke punuar në Lagoones Amusement Park çalışarak çok güzel insanlar tanıdım. Bugün onlar benim çok değerli dostlarım oldu. Aynı zamandı Amerika kültürünü yakından tanıma ve yaşama fırsatım oldu. Vialdo Oldaşi Uluslararsı İlişkiler Fakültesi Work and Travel proğramını kullanmaya karar verdiğimde nerde çalışacağımı ve ne iş yapacağımı bilmiyordum.. Dostlarımın tavsiyeleri üzere Lagoon Amusement Park çalışmaya karar verdim. Böyle bir karar aldığım içinde çok memnunum. Bu program sayesinde ABD,de bir çok devleti gezme fırsatını yakaladım. Dostlarıma ve hocalarıma beni destekledikleri için müteşekkirim. Behar Şatku Iktisadi Bilimler Fakültesi- USÜ Proğramin en güzel yönü esnekliği ve mütiş organizasyonu.uluslararası Struga Üniversitesi çok iyi bir program seçmemde çok yardımcı oldu. Gerek evrak prosedürlerinde gerekse vize başvurusunda yardımlarını hiç esirgemedilşer. Bu proğramı seçerek çok doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Yeni ve inanılmaz tecrübeler kazandım, yeni kültürler, yeni dostluklar kurdum. ABDİden döndüğümde artık eski ben değildim bakış açım değişti ve global düşünmeye başladım. Alban Guşo Iktisadi Bilimler Fakültesi- USÜ

24 USÜ den mezun olduktan sonra imkanlar! Uluslararası Struga Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra ABD de okumak benim için büyük bir avantaj oldu. Uluslararası Struga Üniversitesi nden aldığım diplomanın nostrifikasyonundan sonra ABD deki üniversitelerden alınan diplomalarla aynı seviyede sayıldı. Bu durum bana Kalifornia da, Temekula şehrinde bulunan Cal Poly Pomona Üniversitesi nde okuma imkanı sağladı. Anileda Leka Kalifornia, Temekula Cal Poly Pomona Üniversitesi öğrencisi Avrupa ve ABD standartlarında eğitim veren Uluslararası Struga Üniversitesi Kriminalistik ve dedektiflik bölümünden mezun olup ABD de çeşitli acentalarda pratik yapma ımkanı elde ettım, Michigan UCONN School of Law Belevielle yi seçmemde benim için bir ayrıcalıktı. Burada başarılı olmamda kı en büyük etken Uluslararası Struga Üniversitesi nin çağdaş eğitim programından gormus oldugum faydadır İgers Vangjeli Michigan UCONN School of Law Belevielle öğrencisi Uluslararası Struga Üniversitesinın işbirliği programı yaptığı The Haritage University of Southern California üniversinden almış oldugum diploma bana birçok avantaj sağladı böyle bir üniversiteden mezun olmak Yüksek lisans yolunda seceneklerimin çoğalmasına neden oldu, artık ABD üniversitelerinden mezun olan birçok öğrenciyle aynı seviyedeydim Bu ruyamı Detroit Üniversitesini seçmekle gerçeklestırdım. USÜ ye sonsuz tesekkürler Anyeza Begoli Detroit, Michigan, USA University of Detroit Mercy üniversitesi öğrencisi Uluslararası Struga Üniversitesi nden mezun olmak bana birçok olanak sağlamıştır bunların başında ise Connecticut Üniversitesinde yüksek lisans eğitim hayatıma devam etmek olmuştur. USÜ den mezun olmak büyük bir ayrıcalıktır çünkü bu Üniversite bana ıyı bır yuksek lısans avantajı saglamakla bırlıkte bırcok ıs teklıfı almamda önemli bi yere sahiptir. Ancak ben USÜ den mezun olduktan sonra almış olduğum iş tekliflerini bir kenara bırakıp eğitim hayatımda ilerlemeyi tercih ettim. Artık sadece Arnavutlukta değil tüm dünyada iş olanağına sahibim. Erald Manala Waterbery,Connecticut, Connecticut Üniversitesinde kriminoloji oğrencisi

Prof.Dr. Aleksnder Biberaj Ululsrararası Struga Üniversitesi Rektörü

Prof.Dr. Aleksnder Biberaj Ululsrararası Struga Üniversitesi Rektörü Uluslararası Struga Üniversitesine hoş geldiniz Prof.Dr. Aleksnder Biberaj Ululsrararası Struga Üniversitesi Rektörü Üniversitemiz sadece Makedonya da değil Balkanlar da da özel üniversiteler arasında

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE İKTİSAT BÖLÜMÜ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE İKTİSAT BÖLÜMÜ MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE İKTİSAT BÖLÜMÜ Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü Anadoluhisarı Kampüsü 34810 Beykoz İstanbul Tel: (+90) 216 308 22 26 pbx

Detaylı

-AKADEMİK PROGRAMLAR-

-AKADEMİK PROGRAMLAR- VARNA İŞLETME ÜNİVERSİTESİ (VARNA UNIVERSITY OF MANAGEMENT VUM ) Varna İşletme Üniversitesi, Bulgaristan ın Varna, Dobrich ve Sofya şehirlerinde kampüsleri olan bir yüksek öğrenim kurumudur. 1996 yılında

Detaylı

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ Doğuş markası, eğitime adanmış yarım asra yaklaşan bir anlam ifade etmektedir. Doğuş Üniversitesi eğitimde ilklerin sahibi, yeniliklerin öncüsü olarak, geçmişinden

Detaylı

%30 u İngilizcedir. MÜDEK 2/27

%30 u İngilizcedir. MÜDEK 2/27 MÜDEK Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği dir. Müdek, farklı disiplinlerdeki mühendislik eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları

Detaylı

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Öğrenci Odaklı Üniversite Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve FATÜBAT tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Öğrenci Kongresi ni onurlandırmanızı diler, saygılar sunarım. Prof. Dr. M. Ramazan YİĞİTOĞLU

Detaylı

21.000 Staj. 128 Ülke. 200.000 Liderlik Fırsatı. 1948 den beri Dünyanın En Büyük Gençlik Organizasyonu. 90.000 Üye

21.000 Staj. 128 Ülke. 200.000 Liderlik Fırsatı. 1948 den beri Dünyanın En Büyük Gençlik Organizasyonu. 90.000 Üye 21.000 Staj 128 Ülke 1948 den beri Dünyanın En Büyük Gençlik Organizasyonu 200.000 Liderlik Fırsatı 90.000 Üye AIESEC AIESEC, barış ve insan kaynağı potansiyelinin en verimli şekilde kullanılmasını vizyon

Detaylı

Makine Mühendisliği Bölümü

Makine Mühendisliği Bölümü Makine Mühendisliği Bölümü Neden Makine Mühendisliği Teknolojiyi kullanan, teknoloji üreten ve teknolojiye yön veren, toplum yararına bilimsel bilgi sağlayan günümüz ve yarınların problemlerine çözüm arayan

Detaylı

İngiltere de Üniversite Eğitiminin Avantajları

İngiltere de Üniversite Eğitiminin Avantajları İngiltere de Üniversite Eğitiminin Avantajları Lisans eğitim 3 yıl! İngiltere'de lisans programları 3 yıl sürmektedir. Böylelikle Türkiye de 4 senede tamamlayacağınız üniversite eğitiminizi İngiltere'de

Detaylı

w w w. b e z m i a l e m. e d u. t r

w w w. b e z m i a l e m. e d u. t r w w w. b e z m i a l e m. e d u. t r Dünden Bugüne... Yıl 1843 Osmanlı Padişahı II.Mahmut un eşi ve Padişah Abdülmecit in annesi Bezmiâlem Valide Sultan, bir rüya görecek ve bu rüyadan sonra, İncelikler

Detaylı

Çeyrek asırdır Türkiye de eğitimin ciddi bir iş olduğunun farkında olan Bilfen Liseleri; evrensel ilkeler ışığında, spora, müziğe, sanata ve kültürel

Çeyrek asırdır Türkiye de eğitimin ciddi bir iş olduğunun farkında olan Bilfen Liseleri; evrensel ilkeler ışığında, spora, müziğe, sanata ve kültürel Çeyrek asırdır Türkiye de eğitimin ciddi bir iş olduğunun farkında olan Bilfen Liseleri; evrensel ilkeler ışığında, spora, müziğe, sanata ve kültürel etkinliklere meraklı; yabancı dili iyi konuşan, akademik

Detaylı

İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ GİRİŞİMCİLİK BÖLÜMÜ

İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ GİRİŞİMCİLİK BÖLÜMÜ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ NEDEN GİRİŞİMCİLİK? Girişimcilik geleceğin mesleği olacak Gelişmekte olan ekonomilerde mevcut işletmelerde çalışmak kadar kendi işini kurmak da önemli olmaya başlıyor

Detaylı

EK-2: İnşaat Mühendisliği Öğrenci Anketi

EK-2: İnşaat Mühendisliği Öğrenci Anketi 80 EK-2: İnşaat Mühendisliği Öğrenci Anketi Sayın İnşaat Mühendisi Adayı, İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kurulu, İMO 40. Dönem Çalışma Programı çerçevesinde İMO Yönetim Kurulu nca İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Detaylı

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ADAY ÖĞRENCİLER TANITIM KATALOĞU

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ADAY ÖĞRENCİLER TANITIM KATALOĞU İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ADAY ÖĞRENCİLER TANITIM KATALOĞU Sevgili Öğrenciler Prof. Dr. İbrahim Attila ACAR İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ilk öğrencilerine

Detaylı

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi 29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 29-Haziran-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hafta içi Her gün Saat: 09.30-17.00 saatleri arasında aday öğrenci ve ebeveynlerine açık

Detaylı

UBC Derecenize Doğru İlk Adımınız BAŞLANGIÇ NOKTANIZ

UBC Derecenize Doğru İlk Adımınız BAŞLANGIÇ NOKTANIZ UBC Derecenize Doğru İlk Adımınız BAŞLANGIÇ NOKTANIZ Uluslararası Birinci Sınıf Öğrencileri İçin Yenilikçi, Entegre Bir Program ULUSLARARASI PROGRAM UBC lisans programınıza İngilizce dil eğitimi ile akademik

Detaylı

BİLGİ İşletme 2013-2014

BİLGİ İşletme 2013-2014 BİLGİ İşletme 2013-2014 Sosyal Medya Uzmanı Yeni işletme dünyasından birkaç örnek Etik Ticaret Yöneticisi Yeşil Pazarlama Danışmanı Sürdürülebilir Proje Uzmanı Veri bilimcisi Uluslararası Raporlama Uzmanı

Detaylı

KAISERSLAUTERN ÜNIVERSITESI

KAISERSLAUTERN ÜNIVERSITESI KAISERSLAUTERN ÜNIVERSITESI Kaiserslautern Üniversitesi araştirma, lisansüstü eğitim ve sanayi ile isbirligi icinde olan teknik bir üniversitedir. Üniversite ekonominin değişik alanlarında yüksek kalitede

Detaylı

TİCARİ bilimler fakültesi

TİCARİ bilimler fakültesi Sütlüce YERLEŞKESİ TİCARİ bilimler fakültesi BANKACILIK VE FİNANS (İngİlİzce DESTEKLİ) İKTİSAT (TÜRKÇE/İNGİLİZCE) İŞLETME (TÜRKÇE/İNGİLİZCE) MUHASEBE VE DENETİM SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER

Detaylı

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NE HOŞGELDİNİZ

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NE HOŞGELDİNİZ FEN BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NE HOŞGELDİNİZ Sevgili Öğrenciler, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2008 yılında kurulmuş ve 2009

Detaylı

Bölümümüzün Vizyonu: Bölümümüzün Misyonu:

Bölümümüzün Vizyonu: Bölümümüzün Misyonu: Bölümümüzün Vizyonu: Uluslararası düzeyde ilişkiler kuran, üniversitemizin akademik, kültürel, kültürlerarası gelişim ve ilişkilerine katkı sağlayan bir bölüm olmak. Bölümümüzün Misyonu: Ulusal ve uluslararası

Detaylı

Fakültemiz; Fakültemiz yeni kurulmasına rağmen hızla büyümekte ve kadrolarını genişletmektedir.

Fakültemiz; Fakültemiz yeni kurulmasına rağmen hızla büyümekte ve kadrolarını genişletmektedir. HOŞGELDİNİZ Fakültemiz; Bilimsel tutum ve becerileri kazanmış, mesleki donanım sahibi, içinde bulunduğu eğitimsel süreçlerle ilgili, toplumsal meselelere duyarlı, hür düşünen, demokratik ilkelere bağlı,

Detaylı

SİNOP ÜNİVERSİTESİ BOYABAT İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

SİNOP ÜNİVERSİTESİ BOYABAT İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SİNOP ÜNİVERSİTESİ BOYABAT İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ GENEL BİLGİLER 11.07.1992 tarihli ve 21281 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 3837 sayılı kanunla Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak

Detaylı

YGS-LYS de. 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi. www.cinarkoleji.com.tr

YGS-LYS de. 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi. www.cinarkoleji.com.tr YGS-LYS de 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi www.cinarkoleji.com.tr Çınar Koleji nde güne her sabah mutlulukla başlarsınız. 20 yıllık eğitim tecrübesiyle geliştirilen Sınavlara Hazırlık Sistemi ile sınav endişesi

Detaylı

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ KÜRTÜN MESLEK YÜKSEKOKULU NA HOŞGELDİNİZ

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ KÜRTÜN MESLEK YÜKSEKOKULU NA HOŞGELDİNİZ KÜRTÜN MESLEK YÜKSEKOKULU NA HOŞGELDİNİZ Sevgili Öğrenciler, Gümüşhane Üniversitesinin Gelişen ve Geliştiren Üniversite sloganıyla beraber misyon ve vizyonunu bu doğrultuda belirleyen Meslek Yüksekokulumuz,

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO TAMAMLANMA 1 in Fakülte web sayfası e Belge-Bilgi üzerinden istedikleri belgelerin Sağlama Hizmetlerinin (öğrenci belgesi, transkript,

Detaylı

kültürel değişim programıdır.

kültürel değişim programıdır. Work and Travel programı, her yıl tüm dünyadan 100.000 i aşkın üniversite öğrencisinin katıldığı, size sezonluk bir işte çalışarak Amerikan yaşamı ve kültürü başta olmak üzere bir çok değişik kültürü birebir

Detaylı

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans Programı

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans Programı Yeni Nesil Devlet Üniversitesi SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans Programı 2015-2016 Tanıtım Broşürü Bölüm Hakkında Genel Bilgiler Kamu Yönetimi, işlevsel anlamda kamu politikaları

Detaylı

T.C. BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ Uluslararası İlişkiler Ofisi

T.C. BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ Uluslararası İlişkiler Ofisi Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Faaliyeti Nihai Rapor Formu 2014/2015 Değerli Hayat Boyu Öğrenme Programı-Erasmus Öğrencisi, Deneyimleriniz hakkındaki bu rapor, AB Hayat Boyu Öğrenme/Erasmus programına,

Detaylı

MAKEDONYA DA DİKEY GEÇİŞ & LİSANS PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM

MAKEDONYA DA DİKEY GEÇİŞ & LİSANS PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM MAKEDONYA DA DİKEY GEÇİŞ & LİSANS PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM 2015-2016 HAKKIMIZDA Aktif Yurtdışı Eğitim olarak, 8 seneden bu yana sahasında en kaliteli uluslararası kurumlar ile

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMI SON SINIF ÖĞRENCİ ANKET FORMU. Aralık,2013

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMI SON SINIF ÖĞRENCİ ANKET FORMU. Aralık,2013 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMI SON SINIF ÖĞRENCİ ANKET FORMU Sevgili U.Ü.Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Programı Öğrencileri, Aralık,2013 Uludağ Üniversitesi

Detaylı

FRANSA DA OKUMAK. CampusFrance, yüksek öğrenimlerine Fransa da devam etmek isteyen yabancı öğrencilere yönelik resmi bir kurumdur.

FRANSA DA OKUMAK. CampusFrance, yüksek öğrenimlerine Fransa da devam etmek isteyen yabancı öğrencilere yönelik resmi bir kurumdur. FRANSA DA OKUMAK CampusFrance CampusFrance, yüksek öğrenimlerine Fransa da devam etmek isteyen yabancı öğrencilere yönelik resmi bir kurumdur. Fransa da bir eğitim projesinin oluşturmak, kayıt olmak ve

Detaylı

CARROLL ÜNİVERSİTESİNİ KEŞFEDİN 1846 dan beri akademisyenlerde mükemmellik

CARROLL ÜNİVERSİTESİNİ KEŞFEDİN 1846 dan beri akademisyenlerde mükemmellik CARROLL ÜNİVERSİTESİNİ KEŞFEDİN 1846 dan beri akademisyenlerde mükemmellik ABD NİN TAM MERKEZİNDE EĞİTİM ALIN ABD nin merkezinde, Wisconsin in ilk üniversitesinde global eğitim alın. 1846 dan beri, Carroll

Detaylı

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ?

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? 78 bin kilometrelik yüz ölçümüne sahip Gürcistan, bir Güney Kafkasya ülkesi. Güney batısında Türkiye ile sınır komşusu olan Gürcistan, okuma yazma oranının yüksek olması

Detaylı

ERASMUS+ KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ ÇALIŞANLARI GÖREV TANIMLARI

ERASMUS+ KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ ÇALIŞANLARI GÖREV TANIMLARI ERASMUS+ KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ ÇALIŞANLARI GÖREV TANIMLARI Erasmus Kurum Koordinatörü Üniversite ile Ulusal Ajans arasındaki iletişimin ve koordinasyonun sağlanması İkili Anlaşmalar: AB Programları çerçevesinde

Detaylı

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULU 2016-2020 STRATEJİK PLAN ÇALIŞMASI İÇİNDEKİLER

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULU 2016-2020 STRATEJİK PLAN ÇALIŞMASI İÇİNDEKİLER SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULU 2016-2020 STRATEJİK PLAN ÇALIŞMASI İÇİNDEKİLER 1.Gönen Meslek yüksekokulu Logosu... 1 2. Durum Analizi... 1 2.1.Gönen Meslek Yüksekokulu Tarihçesi...

Detaylı

2016-2017 www.bilecik.edu.tr Genel Bilgiler Üniversitemiz, 104.057 m 2 kapalı alan, 24.212 m 2 açık alanda spor tesisleri olmak üzere toplam 741.248 m 2 kampüs alanına sahiptir. 485 Akademik Personelimizle

Detaylı

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1 Tanıtım Gösterisi Hazırlayan: Arş. Gör. Ahmet Cengizhan Dirican İçerik 1. 1. Üniversitemiz 2. 2. Bilgisayar Mühendisliği 3. 3. Bölümümüz

Detaylı

F.Ü. TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ADLİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

F.Ü. TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ADLİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Soru 1. Adli Bilişim Mühendisliği nedir? Cevap1: Günümüz dünyasında internetin yaygınlaşması, kişisel bilgisayarlarla akıllı cihazların kullanım oranının artması ve kişisel bilgilerin sayısal ortamlarda

Detaylı

PROGRAM BİLGİLERİ. Amaç:

PROGRAM BİLGİLERİ. Amaç: PROGRAM BİLGİLERİ Amaç: Bu programın amacı; ekonominin temelinde dayandığı sermaye piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikleri öğrencilerimize kazandırmak adına finans, ekonomi, ekonometri, sosyal bilimler

Detaylı

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; temeli 1944 te kurulan Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu na dayanan bir fakültedir. Bu okulun ismi 1959 tarihinde İktisadi

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ STRATEJİK PLANI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ STRATEJİK PLANI GAZİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ 2007 2010 STRATEJİK PLANI 1. GİRİŞ 1982 yılında kurulan İlişkiler Bölümümüzün 2007 2010 yılları stratejik plan ve hedeflerini ortaya koymayı amaçlayan bu

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ Fakültemiz 2809 sayılı Kanunun Ek 30. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulunun 02.06.2000 tarih ve 2000-854 sayılı kararnamesiyle kurulmuş, 2001-2002 Eğitim

Detaylı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları. Bilgilendirme Toplantıları

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları. Bilgilendirme Toplantıları Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Bilgilendirme Toplantıları Ulusal Ajans olarak da bilinen AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Eğitim

Detaylı

Elektronik Mühendisliği Bölümü

Elektronik Mühendisliği Bölümü Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü 1 Elektronik Mühendisliği Bölümü Tanıtım Gösterisi Hazırlayan: Arş. Gör. Hasan Hüseyin Sönmez İçerik 1. Üniversitemiz 2. Elektronik Mühendisliği 3. Bölümümüz 4. Son Sözler

Detaylı

(EK-C) TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ PROGRAMI TYYÇ BİLGİ PAKETİ ÖRNEĞİ

(EK-C) TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ PROGRAMI TYYÇ BİLGİ PAKETİ ÖRNEĞİ (EK-C) TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ PROGRAMI TYYÇ BİLGİ PAKETİ ÖRNEĞİ Genel Bilgi BAŞKENT Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü (Türkçe) Yoğun rekabet koşulları altında olan

Detaylı

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Tanıtım Gösterisi 1 İçerik 1. Üniversitemiz 2. Bilgisayar Mühendisliği 3. Bölümümüz 4. Son Sözler 2 Üniversitemiz 3 1. Teknoloji Enstitüsü

Detaylı

BÖLÜM 3 STRATEJİK ALANLAR, AMAÇLAR, HEDEFLER, STRATEJİLER VE PERFORMANS GÖSTERGELERİ

BÖLÜM 3 STRATEJİK ALANLAR, AMAÇLAR, HEDEFLER, STRATEJİLER VE PERFORMANS GÖSTERGELERİ BÖLÜM 3 STRATEJİK ALANLAR, AMAÇLAR, HEDEFLER, STRATEJİLER VE PERFORMANS GÖSTERGELERİ BÖLÜM 3. Stratejik Alanlar,Amaçlar, ler,stratejiler ve Performans Göstergeleri STRATEJİK ALAN 1. Eğitim- Öğretim Alanı

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU Bölüm Bölüm Başkanı Bölümün amacı Bölümün Hedefi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Detaylı

BOYABAT MESLEK YÜKSEKOKULU

BOYABAT MESLEK YÜKSEKOKULU BOYABAT MESLEK YÜKSEKOKULU Boyabat Meslek Yüksekokulu, 2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Geçici olarak tahsis

Detaylı

MÜHENDİSLİK KARİYERİ Mühendislik Kariyeri Mezun olduktan sonra çalışmak için seçtiğiniz şirket ne olursa olsun genelde işe basit projelerle başlayacaksınız. Mühendis olmak için üniversitede 4 yıl harcamanıza

Detaylı

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI (2015 2019) İÇİNDEKİLER

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI (2015 2019) İÇİNDEKİLER T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI (2015 2019) İÇİNDEKİLER 1. DURUM ANALİZİ 5 1.1. TARİHÇE 5 1.2. BUGÜNKÜ DURUM 5 1.3. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER VE MEVZUAT ANALİZİ 11

Detaylı

KALİTE YOLCULUĞU. Prof.Dr. Muzaffer ELMAS Sakarya Üniversitesi Rektörü. www.sakarya.edu.tr. EFQM KAZANANLAR KONFERANSI (WINCO) 19 Şubat 2014, İstanbul

KALİTE YOLCULUĞU. Prof.Dr. Muzaffer ELMAS Sakarya Üniversitesi Rektörü. www.sakarya.edu.tr. EFQM KAZANANLAR KONFERANSI (WINCO) 19 Şubat 2014, İstanbul KALİTE YOLCULUĞU Prof.Dr. Muzaffer ELMAS Sakarya Üniversitesi Rektörü EFQM KAZANANLAR KONFERANSI (WINCO) 19 Şubat 2014, İstanbul 1970 : Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu 1971 : Sakarya Devlet

Detaylı

Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Türkiye ye Göre Artıları

Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Türkiye ye Göre Artıları Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Türkiye ye Göre Artıları Size, bir insanın geleceğini belirleyen en önemli dönem olan üniversite eğitimi süreciyle ilgili doğru kararlar vermenize çok yardımcı olacak

Detaylı

Burada Geleceği İnşa Ediyoruz

Burada Geleceği İnşa Ediyoruz State University of New York un Bölge Üniversitesi Burada Geleceği İnşa Ediyoruz www.fmcc.suny.edu Hoş Geldiniz FM, öğrencilere başarıyı destekleyen bir ortamda, kaliteli bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır.

Detaylı

Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti NİHAİ RAPOR FORMU

Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti NİHAİ RAPOR FORMU Ek V.8 Erasmus Programı Erasmus+ Programı Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti NİHAİ RAPOR FORMU Yurtdışındaki staj dönemini tamamlayarak kendi yükseköğretim kurumuna dönen öğrenciden alınan sözel

Detaylı

Vivez et Parlez Français

Vivez et Parlez Français Vivez et Parlez Français 1993 yılında kurulan HİT Uluslararası Eğitim Yayın ve Dış Ticaret A.Ş Türkiye nin en büyük kuruluşlarını yönetmiş, eğitim konusunda deneyimli yöneticileri, yönetim kurulu üyeleri

Detaylı

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler w İçindekiler Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler Çalışma Grupları Eğitim Programları İhtisas Programları Anadolu Seminerleri Kurumsal Yönetim Kütüphanesi Yayınlar Zirve ve Paneller

Detaylı

Karabük Üniversitesi / İşletme Fakültesi. Merakınızın peşinden gidin: Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.

Karabük Üniversitesi / İşletme Fakültesi. Merakınızın peşinden gidin: Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım. Karabük Üniversitesi / İşletme Fakültesi Girişimcilik Bölümü Merakınızın peşinden gidin: Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım. Einstein Geleceğin mesleğini arayan üniversite adaylarını,

Detaylı

Duyurunun başlangıç tarihi: 25 Ağustos 2015 Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2015

Duyurunun başlangıç tarihi: 25 Ağustos 2015 Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2015 Duyurunun başlangıç tarihi: 25 Ağustos 2015 Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2015 T.C. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine

Detaylı

Tıpta Tecrübe ve Güç TIP FAKÜLTESİ

Tıpta Tecrübe ve Güç TIP FAKÜLTESİ Tıpta Tecrübe ve Güç TIP FAKÜLTESİ T I P F A K Ü L T E S İ Sağlık sektöründeki derin tecrübemizi profesyonel yönetici ve öğretim üyesi kadromuz ve mükemmel bir alt yapı ile birleştirdik. Öğrencilerimize

Detaylı

ÖNEMİ ASLA KAYBOLMAYACAK MESLEK: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

ÖNEMİ ASLA KAYBOLMAYACAK MESLEK: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ ÖNEMİ ASLA KAYBOLMAYACAK MESLEK: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ İSTE Makine Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu Üniversitemizin Teknoversite misyon ve vizyonunu gerçekleştirmek için var gücümüzle

Detaylı

ULUSLARARASI FİNANS UZMANI

ULUSLARARASI FİNANS UZMANI TANIM Bankalar ve diğer mali kuruluşlar ile işletmelerin uluslar arası finansal hareketlerini planlama, uygulama ve kontrol işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir. A-GÖREVLER Uluslararası

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kariyer Merkezinin amaçlarına,

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU PAYDAŞ ANALİZİ ANKETİ

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU PAYDAŞ ANALİZİ ANKETİ Hiç yeterli değil Yeterli değil Kararsızım Oldukça yeterli Tamamen yeterli KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU PAYDAŞ ANALİZİ ANKETİ AKADEMİK PERSONEL Aşağıdaki ifadeler

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ENGELLİLER ENTEGRE YÜKSEKOKULU HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (ÖZEL SEKTÖR VB) BELGELER BAŞVURUDA İSTENEN İLK BAŞVURU MAKAMI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ENGELLİLER ENTEGRE YÜKSEKOKULU HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (ÖZEL SEKTÖR VB) BELGELER BAŞVURUDA İSTENEN İLK BAŞVURU MAKAMI MERKEZİ İDARE Ön Kayıt ÖSYS sınav sonuçlarına göre EEYO'ya başvurma hakkı kazanan ve başvuru koşullarını sağlayıp, başvuru yapan öğrencinin ön kaydının yapılması Anadolu Üniversitesi Eğitim Aday Özgeçmiş

Detaylı

Optik ve Optometri ve Diğer İlgili Alanların Eğitiminde AEUSCO nun Rolü. Hilmar Bussacker Eski Başkan Yardımcısı İstanbul Haziran 2006

Optik ve Optometri ve Diğer İlgili Alanların Eğitiminde AEUSCO nun Rolü. Hilmar Bussacker Eski Başkan Yardımcısı İstanbul Haziran 2006 Optik ve Optometri ve Diğer İlgili Alanların Eğitiminde AEUSCO nun Rolü Hilmar Bussacker Eski Başkan Yardımcısı İstanbul Haziran 2006 Optik ve Optometri Eğitiminin Geleceği Konusunda AEUSCO nun Görüşü

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI TANIM Çalıştığı kurumun tanınmasını, çalışmalarına karşı insanlarda olumlu izlenimler uyandırmasını, çevresiyle iyi ilişkiler kurmasını ve saygınlığını artırmasını sağlamak

Detaylı

EKONOMİST TANIM A- GÖREVLER

EKONOMİST TANIM A- GÖREVLER TANIM Kıt kaynakların insan ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak şekilde kullanılması, sınırsız insan ihtiyaçlarından kıt kaynaklarla karşılanacak olanların belirlenmesi, ihtiyaçları karşılayacak mal ve hizmetlerin

Detaylı

En Gözde Üniversiteler2014

En Gözde Üniversiteler2014 2014 En Gözde Üniversiteler2014 En Gözde Üniversiteler 2014 Metodoloji ve Örneklem büyüklüğü Türkiye genelinde 89 üniversiteden öğrencilerin, kendi üniversiteleri ile ilgili 12 başlık halinde 56 soruyu

Detaylı

T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları

T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları Fakülte/YO/MYO Kontenjan Öğretim Dili Uluslararası Tıp Fakültesi

Detaylı

İŞLETMECİ TANIM A- GÖREVLER

İŞLETMECİ TANIM A- GÖREVLER TANIM İşletmeci; otel, banka, sigorta, maden, reklamcılık gibi mal ve hizmet üreten işletmelerde üretim, yönetim, para kaynakları, muhasebe, satış, pazarlama konularında çalışan küçük işletmeleri kuran

Detaylı

Meslek alanlarıyla ilgili her türlü standartları, teknik şartnameleri ve tip sözleşmeleri hazırlamak,

Meslek alanlarıyla ilgili her türlü standartları, teknik şartnameleri ve tip sözleşmeleri hazırlamak, TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Anayasanın 135. Maddesi doğrultusunda çıkarılan 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) kanununa göre 1954 yılında kurulmuş kamu kurumu niteliğinde bir

Detaylı

(EK-C) TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ BANKACILIK ve FİNANS PROGRAMI. Genel Bilgi

(EK-C) TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ BANKACILIK ve FİNANS PROGRAMI. Genel Bilgi (EK-C) TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ BANKACILIK ve FİNANS PROGRAMI Genel Bilgi Bankacılık ve Finans Bölümü 4 yıllık lisans eğitimi vermektedir. Dersler ve ders içerikleri, öğrencilerin yeterli mesleki altyapıyı

Detaylı

Fall 2010. SAYFA 1 S1: Gittiğiniz üniversite: Katholieke Universiteit Leuven. S2: Gittiğim üniversite beklentilerimi karşıladı.

Fall 2010. SAYFA 1 S1: Gittiğiniz üniversite: Katholieke Universiteit Leuven. S2: Gittiğim üniversite beklentilerimi karşıladı. Fall 2010 Toplayıcı: New Link (Web Bağlantısı) Başlangıç: 23 Mart 2011 Çarşamba 16:12:18 Son Değiştirme: 23 Mart 2011 Çarşamba 16:13:29 Geçen Süre: 00:01:10 Katholieke Universiteit Leuven S3: Gittiğim

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ Memnun im im Hiç T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ KİŞİSEL BİLGİLER Biriminiz (Fakülteniz/Yüksekokulunuz/Meslek Yüksekokulunuz/Enstitünüz): Bölümünüz: Anabilimdalınız/Programımız: Program

Detaylı

Erasmus Programı. Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti NİHAİ RAPOR FORMU

Erasmus Programı. Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti NİHAİ RAPOR FORMU Ek V.8 Erasmus Programı Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Faaliyeti NİHAİ RAPOR FORMU Yurtdışındaki staj dönemini tamamlayarak kendi yükseköğretim kurumuna dönen öğrenciden alınan sözel rapor Deneyimleriniz

Detaylı

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ;

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Bölüm Profili Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Lisans Programlarında hazırlık sınıfı dahil 281 öğrenci, Yüksek lisans programlarında 75 i tezli (69 u Türkçe

Detaylı

Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU

Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU Sevgili Gençler, Bursa Teknik Üniversitesi, beşinci yılına girerken sahip olduğu güçlü şehir potansiyeli ve siz değerli gençlerimizin de

Detaylı

Yurtdışında İngilizce Eğitim Gürcistan, Size Türkiye nin Bir Bölgesi Kadar Yakın! www.ibsu.edu.ge

Yurtdışında İngilizce Eğitim Gürcistan, Size Türkiye nin Bir Bölgesi Kadar Yakın! www.ibsu.edu.ge Yurtdışında İngilizce Eğitim Gürcistan, Size Türkiye nin Bir Bölgesi Kadar Yakın! MYO Mezunlarına Lisans Tamamlama Fırsatı... 2 GÜRCİSTAN-TİFLİS Gürcistan Karadeniz in doğu kıyısında, Güney Kafkasya da

Detaylı

BiG-Eğitimi Gastronomi Meslekleri

BiG-Eğitimi Gastronomi Meslekleri BiG-Eğitimi Gastronomi Meslekleri... Senin Yeteneklerin, Senin Geleceğin! Ebeveyn Bilgilendirmesi Gastronomi Alanında Meslek Eğitimi Hakkında Senin Yeteneklerin, Senin Geleceğin! > 6 En İyi Fırsatları

Detaylı

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ ve İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ SEMİNERİ

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ ve İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ SEMİNERİ MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİMDE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ ve İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ SEMİNERİ 19 /04/ 2010 Azize Gökmen Genç Nüfus Yapısına Sahip Türkiye Bugün; GENÇ İŞSİZLER Sorununu Tartışmaktadır.

Detaylı

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü. 30. yıl

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü. 30. yıl İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 30. yıl Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kuruluş 30. yıl Peyzaj Mimarlığı Bölümü 1985 te İ.Ü. Orman Fakültesinin 3. bölümü olarak açılmıştır. Fakültemiz,

Detaylı

KOCAELİÜNİVERSİTESİ DERBENT TURİZM İŞLETMECİLİĞİVE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU

KOCAELİÜNİVERSİTESİ DERBENT TURİZM İŞLETMECİLİĞİVE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU KOCAELİÜNİVERSİTESİ DERBENT TURİZM İŞLETMECİLİĞİVE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU Yüksekokulumuz, Yaklaşık 800 milyon insanın seyahat ettiği dünyamızda, en çok gidilen 10 bölgeden birisi olan ülkemize nitelikli

Detaylı

Değerli Meslektaşlarım;

Değerli Meslektaşlarım; KAPAK Değerli Meslektaşlarım; Türkiye nin en önemli hammadde kaynaklarından biri olan orman ve orman ürünlerini hayatımıza kazandıran Orman Endüstri Mühendisleri bu projede bölümünü, mesleğini ve derneğini

Detaylı

ABD'de Üniversite Eğitimi

ABD'de Üniversite Eğitimi ABD'de Üniversite Eğitimi Ana Hatlarıyla Amerikan Eğitim Sistemi: Amerikan eğitim sistemi, eğitimde yönetimi yerel yönetimlere (yani eyaletlere) devretmiş bir sistemdir. Her eyalet kendi eğitim sistemine

Detaylı

ERASMUS+ YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDAKİ DESTEKLER

ERASMUS+ YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDAKİ DESTEKLER ERASMUS+ YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDAKİ DESTEKLER Yükseköğretim Erasmus+ kapsamında yer alan Yükseköğretim Programı yükseköğretim alanındaki projelere hibe desteği sunmaktadır. Bu alandaki projeler için hedef

Detaylı

Kiril Metodi Üniversitesi-Saints Cyril and Methodius University of Skopje

Kiril Metodi Üniversitesi-Saints Cyril and Methodius University of Skopje YURTDIŞINDA EĞİTİM - MAKEDONYA EĞİTİM Kiril Metodi Üniversitesi-Saints Cyril and Methodius University of Skopje 1 / 5 Saints Cyril and Methodius University of Skopje - Makedonya Cumhuriyeti nde kurulmuş

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH BÖLÜMü BİLGİ FORMU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH BÖLÜMü BİLGİ FORMU TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH BÖLÜMü BİLGİ FORMU Bölüm Bölüm Başkanı TARİH PROF.DR. AYGÜN ATTAR Bölümün amacı Tarih Bölümünün amacı; tarih bilimi ile ilgili meslek

Detaylı

PROJE SAHİBİ KURUM : AĞRI NURETTİN DOLGUN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ PROJE ADI : AĞRI DAN AB YE CNC STAJI (THE EU CNC INTERNSHIP OF AĞRI)

PROJE SAHİBİ KURUM : AĞRI NURETTİN DOLGUN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ PROJE ADI : AĞRI DAN AB YE CNC STAJI (THE EU CNC INTERNSHIP OF AĞRI) PROJE SAHİBİ KURUM : AĞRI NURETTİN DOLGUN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ PROJE ADI : AĞRI DAN AB YE CNC STAJI (THE EU CNC INTERNSHIP OF AĞRI) Proje No : 2013-1-TR1-LEO01-49460 PROJEMİZİN AMAÇLARI: Projemiz

Detaylı

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Evrak Tarih ve Sayısı: 23/02/2015-9123 T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı *BELMRPYA* Sayı :99174368 /310.02.01.1/ Konu :Farabi Programı Başvuru Materyalleri FİZİK BÖLÜM

Detaylı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi. Turizm Fakültesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi. Turizm Fakültesi İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Çiğli/İzmir Temmuz 2012 İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi; 14.07.2010 tarihinde kabul edilen ve 22.07.2010 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanan

Detaylı

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir 1 / 6 2014/11/14 17:03 Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir Öykü Çetin Radikalist / 09/11/2014 Erasmus projesi her yıl yüzlerce öğrenciye farklı ülkelerde eğitim alma fırsatı sunuyor. Peki,

Detaylı

ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİRİMİ ERASMUS OFİSİ

ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİRİMİ ERASMUS OFİSİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİRİMİ ERASMUS OFİSİ 1 Uluslararası öğrencilerinizi yerel öğrencilerinizle nasıl entegre ediyorsunuz? Bunda ne derece başarılısınız? 2 Üniversitemizin konumu Samsun farklı uygarlıklara

Detaylı

İŞLETME MÜHENDİSİ TANIM GÖREVLER KULLANILAN ALET VE MALZEMELER MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

İŞLETME MÜHENDİSİ TANIM GÖREVLER KULLANILAN ALET VE MALZEMELER MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI İŞLETME MÜHENDİSİ TANIM Bir işletmenin, işletmecilik ve mühendislik anlayışına uygun biçimde yönetilmesini, üretimden satışa kadar olan sürecin denetlenmesini sağlayan, hem mühendislik, hem işletme yöneticiliği

Detaylı

ERASMUS+ 2015 YILINA AİT TEKLİF ÇAĞRILARI

ERASMUS+ 2015 YILINA AİT TEKLİF ÇAĞRILARI ERASMUS+ 2015 YILINA AİT TEKLİF ÇAĞRILARI HASAN ORTAÇ İL AB PROJE KOORDİNATÖRÜ UŞAK VALİLİĞİ AB KOORDİNASYON MERKEZİ ERASMUS+ ÖZEL EYLEMLER (Grundtvig, Erasmus, Comenius, Leonardo) (Bireylerin Öğrenme

Detaylı

Stajyer Eğitim Programı (SEP)

Stajyer Eğitim Programı (SEP) Stajyer Eğitim Programı (SEP) Güzin Ceyhan içindekiler İstanbul Enstitüsü Hakkında Stajyer Eğitim Programı (SEP) Vizyon ve Misyon Beklentilerimiz Programın Akışı Programın Özellikleri Başvuru Seminerler

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO RADYO TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO RADYO TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO RADYO TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU Bölüm Bölüm Başkanı Bölümün amacı Bölümün Hedefi Öğrenme Çıktıları RADYO TV TEKNOLOJİSİ Öğr.

Detaylı

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Psikoloji Psikoloji bilimi, insanı anlamada bu bütünsel bakış açısını koruyan bir yaklaşım sergiler. Amacı insanı daha iyi anlamak ve ona yardımcı olmaktır. Psikoloji,

Detaylı