Prof.Dr. Başkim Rama

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Prof.Dr. Başkim Rama"

Transkript

1

2

3 Uluslararası Struga Üniversitesine hoş geldiniz Prof.Dr. Başkim Rama Ululsrararası Struga Üniversitesi Rektörü Üniversitemiz sadece Makedonya da değil Balkanlar da da özel üniversiteler arasında tarihi önem taşıyan bir yükseköğretim merkezidir. Lisans, lisansüstü ve doktora programlarımızla İktisadi bilimler, Uluslararası İlişkiler ve Siyasi bilimler, Hukuk, ve İletişim teknolojileri fakülteleri nde eğitim sunmaktayız. Kampüslerimiz, iyi çalışma koşulları, güçlü akademik kadromuz,balkanar, Avrupa, Türkiye, ABD deki Üniversitelerle ve önemli enstitülerle yaptığımız işbirlikleri bize velilere, lise mezunlarına, öğrencilere, Üniversitemizde eğitim almaları için seslenme hakkı tanıyor. USÜ diploması, Arnavutluk, Kosova, Kara Dağ, Sırbistan,Yunanistan gibi Balkan ülkeleri ve hatta ABD tarafından resmi olarak tanınması her öğrencinin geleceğini garanti altına aldığının göstergesidir. Uluslararası dergimiz The haritage de yayınlanan bilimsel makaleler, Üniversitemizin Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve daha geniş öğrenci kitlesine ve bilimsel araştırmacılarına sunduğu diğer bir üstünlüktür. USÜ, karar verme sürecinin bir parçası olan öğrenci temsilciliklerinin iyi işleyişini teşvik etme amaçlı, elit öğrenci kitlesinin destekçisidir. Üniversitemiz yeni çağın çeşitli sorunlarıyla başa çıkmaya hazırdır. Öğrencilerimizin, bir parçası olduğumuz büyük avrupa ailesine, entegre olma isteğini göz önünde bulundurara,k yeni çağın ana sorunun küreselleşme ve entegrasyon olduğunu biliyoruz.

4 Okumak ve yaşamak için ideal istikamet Struga ya hoş geldiniz Makedonya Cumhuriyetinin güneybatısında bulunan, şiir şehri Struga, Ohri Gölünün kuzey kıyısında dır. Gölden kaynak bulan Kara Drin, şehri ikiye böler. Eski adı Enhalon olan,antik çağda da kendinden söz ettiren Struga üzerinden roma karayolu Via Egnatia geçmekteydi. Şehrin muhteşem mevkisi, hoş iklimi, birçok yerle bağlayan güzel trafiği, harika plajları ve göl kenarınfdaki çok sayıdaki oteller, arkeolojik konumlar, kültürel anıtlar Strugayı, turizim, kültür ve eğitim alanında, Makedonya Cumhuriyeti ve yakın bölgelerde önemli bir şehir yapar. ya gelip de Ohri gölü, Kara Drim, eski mimarisi ve dar sokaklardaki galeri evlerine kayıtsız kalmak mümkün değildir. Struga ve Strugalı lar misafirperverliği ve sıcakkanlılıklarıyla meşurdurlar, onlar nasıl misafir karşılayacaklarını ve sizi kendi evinizdeymiş gibi hissettirmeyi çok iyi bilirler.

5 Struga nın yaz aylarında hareketlilik, bolluk, renkli hayat sunan bir şehre dönuştüğü tarışılmaz bire gerçektir. Strugalı gençler, turistler ve bölgedeki gençler için atraksiyon dolu bir şehirdir. Ancak bu durum, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da hareketli bir istikamette yol almaktadır, çünkü Struga artık bir Üniversite kentine dönüşmekte ve bu durum şehrin sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamını ciddianlamda etkilemektedir. Uluslararsı Struga Üniversitesi ve Struga şehri tüm öğrencilerin geleceği için kendilerini geliştirme amaçlı kullanabileceği bir köprüdür. Ululslararsı Struga Üniversştesinin kıymetli öğrencileri Struga nın her daim güzel, dinamik, eğlenceli ve dopdolu olmasında önemli bir yere sahiptirler. Struga hakkında bilmeniz gerekenler: Nüfus (2013) Struga nüfusa sahiptir. İKLİM: karasal iklim -yılık 2200 güneşli saatlere sahiptir.

6 Proğramlar, akademik ünvanlar ve okul ücretleri Program Seviye Kredi sayısı Sömestre Yıllık ödeme İktisat Fakültezsi Ekonomi ve işletme Lisans Mali pazarlama yönetimi Lisans Ekonomi ve işletme Yükseklisans Mali pazarlama yönetimi Yükseklisans Doktora seviyesi PhD Hukuk fakültesi Hukuk Lisans Kriminalistik ve dedektiflik Lisans Kamu yönetimi Lisans Hukuk Yükseklisans Kriminoloji ve dedektiflik Yükseklisans Doktora seviyesi PhD Siyasal bilimler fakültesi Uluslararsı ilişkiler ve diplomasi Lisans Diplomaside ingilizce dili Lisans Ululslararası ilişkiler ve diplomasi Yükseklisans Diplomaside ingilizce dili Yükseklisans Doktora seviyesi PhD İletişi teknolojileri fakültesi Bilgisayar bilimi Lisans Işletme bilişimi Yükseklisans Mimarlık ve tasarımcılık Fakültesi Mimarlık ve tasarımcılık Lisans Elektrikve makina mühendisliği Fakültesi Elektrik ve makina mühendisliği Lisans

7 Kazanılan ünvan Ekonomi ve işletme alanında diplomalı ekonomist Mali pazarlama yönetimi alanında diplomalı ekonomist Ekonomi ve işletme alanında mastır yapmış diplomalı ekonomist Mali pazarlama yönetimi alanında mastır yapmış diplomalı ekonomist İktisadi bilimler doktoru(phd) İçtihat alanında diplomalı hukukçu Kriminalistik ve dedektiflik alanında diplomalı hukukçu Kamu yönetimi alanında diplomalı hukukçu İçtihat alanında mastır yapmış diplomalı hukukçu Kriminalistik ve dedektiflik alanında mastır yapmış diplomalı hukukçu Hukuk bilimleri doktoru (PhD) Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında politikolog Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında ingilizce profesörü Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında mastır Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında ingilizce masır yapmış profesör Siyasi bilimler doktoru (PhD) Bilgisayar bilimleri mühendisi İşletme bilişimi alanında mastır Mimarlık ve tasarımcılık alanında mimar Elektro makineri alanında mühendis

8 İktisadi bilimler Fakültesi Programların yararı: - uluslararası programlar - Şirketlerle yaptığımız sözleşmelerde almıs olduğumuz olumlu sonuçlar - anlaşmalı olduğumuz birçok yerde iş imkanları Prof. Dr. Sulo Hadëri Iktisadi bilimler fakültesi Bachelor (180 ECTS): Ekonomi ve işletme Pazarlama Mali yönetim Maliye ve Bankacılık Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): Ekonomi ve işletme Pazarlama Mali yönertim Maliye ve bankacılık Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Ünvan: İktisadi bilimler doktoru İktisadi bilimler fakültesine hoş geldiniz! İktisadi bilimler fakültesi ndeki mükemmel akademik programlar öğrencilerimize işletme, hükümet organlarında çalışma, sivil toplum kuruluşlarında görev alma gibi önemli fırsatlar sunmaktadır.bu fakültenin temel amacı lisans rogramları ve mesleki eğitim programları ile birlikte ekonomik iş ve beceri anlayışını maksimum seviyeye çıkartmaktadır. Akademik olarak yetişmek isteyen öğrencilerimiz Master ve Doktora programlarıyla alanlarında uzman olacaklardır. Kurum olarak amacımız teorik bilginin yanında pratik bilgiyi de en üst düzeyde öğrencilerimize aktararak onları ululsararası ekonomik platformdakarşılarına çıkacak sorunlarla mücadele etmeyi sağlayacaktır.gayemiz, sizleri eğitim ve mesleki olarak alanınızda profesyonel yetiştirmek ve bu konuda en iyi olmanızı sağlamaktır. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir: Ekonomi ve işletme, Pazarlama, Mali yönetim ve Maliye ve Bankacılık. Belirtilen bu programları lisans yükseklisans ve doktora eğitiminizde sizlere sunulmaktadır. Sumru İrem Yüce Uluslararsı Struga Üniversitesi İktisadi bilimler Fakültesi Uluslararsı Struga Üniversitesi ekonomi bölümünde öğrenciyim. Sayısal derslere olan ilgimden dolayı ekonomi bölümünü seçtim. Bu Üniversitede olduğum için çok şanslıyım çünkü uluslararsı düzeyde eğitim aldığımıza inanıyorum. USÜ ye teşekkürler.

9 İş Ortakları Kurumumuzun sizlere staj olanakları olarak sunmuş olduğu fırsatlar : Henkel, Ernst & Young, national İnstruments gibi ululsararası kurumlar, Alpha Bank, NİB Bank, K&H Bank gibi finansal kurumlar, Makedonya ve Arnavutluk Cumhuriyetlerindeki önde gelen Sanayi odaları, Yerel hükümet kurumları ile işbirliğimiz sözkonusudur. İktisadi bilimler fakültesinin araştırma alanları: Karşılaştırmalı İktisat, Kalkınma İktisadı, Kurumsal İktisat, ekonomi ile entegrasyonu ve geçişi, işçi örgütlenmeleri, finansman ve toplum, kamu maliyesi, muhasebe ve muhasebe uluslararası standart maliye Uluslararası ilişkiler! İktisadi bilimler fakültesi, eğitim programlarını yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok eğitim kurumuyla işbirliği içerisindedir. Kurum olarak dünya konjektürü açısından birçok ululsalararası eğitim kurumuyla projelerimiz ve anlaşmalarımız mevcuttur. Sözkonusu projelerin birçoğu ERASMUS programı dahilinde olup aynı zamanda ABD deki bazı kurumlar ile de başarılı projelerimiz vardır. Merve Çopur Uluslararsı Struga Üniversitesi İktisadi bilimler Fakültesi Uluslararsı Struga Üniversitesi ekonomi bölümünde eğitim görmekteyim. Bu üniversiteyi seçmemdeki en önemli nedenlerden biri uluslararası bir üniversite olmasıdır. Derslerimiz hem teorik hem de pratik olmak üzere bizlere çok şey katmaktadır. Düzenlenen sempozyumlar, tartışma platformları bizim gelişimimizde çok önemli bir yere sahip.

10 Hukuk Fakültesi Prof.Dr. Marko Belo Hukuk Fakültesi Bachelor (180 ECTS): Hukuk Kriminalistik dhe detektiv Kamu yönetimi Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): Hukuk Kriminalistik dhe detektiv Kamu yönetimi Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Ünvan: Hukuki bilimler doktoru Program yararları: -kamu ve özel sektörde çalışma olanakları -Avrupa kurumları ve uluslararası kurumlarda iş imkanları -Kamu yönetimi kurumları ve kamu departmanlarında iş imkanları Hukuk Fakültesine hoş geldiniz! Hukuk fakültesi olarak amacımız:güçlü akademşk kadromuzla siz hukukçuları en profesyonel şekilde yetiştirmek ve mesleğinizle ilgili karşılaşabileceğiniz problemleri almış olduğunuz mükemmel eğitim sayesinde bertaraf etmeniz amaçlanmaktadır. Fakültemizce yapılan bilimsel araştırmalar ve projeler sizin ilmi olarak iyi yetişmenizi sağlamaktadır.kurumumuz yükseköğrnim modernizasyonu içerisinde siz değerli öğrencilerimize eğitim vermektedir. Hukuk programımız yerli kültirin yanında uluslararsı alanda birçok milletin kültürü, hukuk sistemi, hukuk doktrinleri ve tarihini geniş çaplı incelemektedir. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir Ululslararası hukuk, kamu yönetimi, kriminalistik ve dedektiflik. Belirtilen bu programları lisans yükseklisans ve doktora eğitiminizde sizlere sunulmaktadır. Ezgi Kaya Ululstarası Struga Üniversitesi - Hukuk fakültesi Uluslararası Struga Uiversitesi hukuk fakültesinde 1. Sınıfta öğrenciyim. Türkiyeden Makedonyaya geldiğimde herkesin olduğu gibi benim de çeşitli endişelerim vardı; ancak okulumuzun sıcaklığı, hocalarımızın bizlere yakınlığı ve yakaşımı sayesinde Strugaya alışmam çok kolay oldu. Üniversiştemiz ilkeli eğitim anlayılıyla bizlere kapılarını açmıştır. USÜ ye sonsuz teşekküreler.

11 Başlıca araştırma alanları! Üniversitemiz gerek lisans, gerek yüksek lisans ve gerekse doktora programlarında BOLOGNA sürecine uygun olarak faaliyet göstermektedir. Avrupa Birliğine üye olan Ülkelerin mevzuatlarını karşılaştırarak Avrupa Birliğine entegrasyonu desteklemek amaçlı bu ülkelerin yargı reformlarını bölge reformlarını örnek alarak Makedonya cumhuriyeti ve Üniversitemizin öğrencilerinin sosyal gelişimini desteklemeye yönelik araştırmalarımız mevcuttur. Uluslararası ilişkiler Hukuk fakültesi programlarını mükemmeleştirmek amacıyla birçok ulusal ve ululslararası eğitim kurumuyla işbirliği içerisindedir. Kurum olarak dünya konjektürü açısından birçok ululsalararası eğitim kurumuyla projelerimiz ve anlaşmalarımız mevcuttur. Sözkonusu projelerin birçoğu ERASMUS programı dahilinde olup aynı zamanda ABD deki bazı kurumlar ile de başarılı projelerimiz vardır. Metin Parlak Uluslararası Struga Üniversitesi Hukuk fakültesi Hukuk fakültesinde öğrenciyim. Bu Üniversiteyi seçmemdeki en önemli neden türkçe dilinde eğitim olanağını bizlere sunmasıdır. Bunun yanında bizlere verilen materyaller de Türkiye de son düzenlemelere göre cıkan kaliteli kitaplardır. Eğitimin çok yüksek düzeyde olmasının yanında yaşadığımız yer olarak da Struga eğlence hayarı olan, kış aylarında bile sosyal hayatın oldukça aktif olduğu bir alandır. Burada okumak çok güzel, USÜ ye teşekkürler.

12 Siyasi bilimler fakültesi Programların yararı: Siyasi bilimler fakültesinden mezun olan öğrencilerimiz siyasi karierlerini ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çalışarak ve aynı zmanda ulkenin iç ve dış kuruluşlarında danışmanlık yaparak başlıyorlar. Mezunlarımızın belirli bir yüzdesi özel kar amacı gütmeyen sektörde kariyerine başlayarak politika, kar amacı gütmeyen sector ve pazarlama arasındaki arayüz temellerini anlamak için eğitiliyor. Prof.Dr. Luan Haydaraga Siyasi bilimler fakültesi Bachelor (180 ECTS): Uluslararası ilişkiler ve diplomasi -Diplomaside ingilizce dili Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): -Uluslararası ilişkiler ve diplomasi -Diplomaside ingilizce dili Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Siyasal bilimler doktoru Siyasi bilimleri fakültesi bugünekadar hukümet ve sosyobilimsel anlayışın gelişiminde gerçek bir öncü olmuştur. USU siyasi bilimler fakültesi bu alanda Balkanların en önde gelen merkezlerinden biridir. Bu alanda eğitim alan öğrenciler eski çağlardan modern devletin oluşumunakadarki tğm evreleri ince bir şekilde analiz etme yeteneği kazanıyor. Birçok siyasi alandaki tartışmaya açık platformlarda rahatça tartışabilecek ve karşılarına çıkabılecek tüm sorunlarla başa çıkabilme yeteneği aşılama amacındadır. Bu fakğlteyi özel yapan sadece program değil, geniş akademik kadromuzun öğrencilerin kendilerini geliştirmede gösterdiği ilgi ve çabadır.. Eğitim programı! Bu alanda en iyisi olabilmemiz için, bu departmanda eğitim gören öğrencilere, fleksibil ve sofistike eğitim programları geliştirdik. Öğrencilerimizin kendilerini geliştirme amacı ile düzenlediğimiz staj imkanları, tanınmış profesörler tarafından yönetilen seminerler ve anlatımlar bu programın sağladığı eşsiz imkanlarındandır. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir: Uluslararası ilişkiler ve diplomasi, Diplomaside ingilizce dili. Belirtilen bu programları lisans yükseklisans ve doktora eğitiminizde sizlere sunulmaktadır

13 Ömer İlçin Uluslararası Struga Üniversitesi - Siyasal bilimler fakültesi Uluslararası ilişkiler bölümünde okumaktayım. Bu Üniversiteyi seçtiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü beklentilerimin hepsine cevap vermekle birlikte eğitim kalitesi tartışılmaz bir özelliğe sahiptir. USÜ lü olduğum için çok mutluyum. Başlıca araştırma alanları Sağladığı çağdaş ve kaliteli eğitimi ile bu programda eğitim gören öğrencilerin bu alandaki dengeli gelişim ve kapasiteleri geliştirme amacındandır.bu alanda öğrencilerimiz bilimsel araştırmalarımızdan yararlanarak kendilerini geliştirme ve eğitimlerine bu alanda araştırma yapabilme yeteneği kazanarak devam etmekteler. Muhammed Emin Atalay Uluslararası Struga Üniversitesi - Siyasal bilimler fakültesi Siyasal bilimler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümunde eğitim görmekteyim. Fakültem de alanımla ilgili dersler oldukça verimli geçmekle birlikte dil konusunda da okul bizlere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Ingilizce derslerimizin dışında ücretsiz ingilizce hızlandırma ve temel eğitim makedonca kursları da verilmektedir. Ben ve ailem USÜ nun birer ferdi olmaktan çok memnunuz. Annem, babam, kızkardeşim de bu üniversite de hukuk bölümünde okumaktalar. Burada olmaktan çok mutluyuz. Teşekkürler Makedonya, Teşekkürler USÜ.

14 İletişim teknolojileri fakültesi Prof.Dr.. Ligor Nikola Fakulteti i Teknologjisë Bachelor (180 ECTS): Bilgisayar bilimleri Okul ücreti: 2400 Master (120 ECTS): Işletme bilişimi Okul ücreti: 2400 PhD (180 ECTS): Ünvan Bilgisayar bilimleri doktoru Programların yararaları: -Birçok alanda iş imkanı eğitimi -Gelişen endüstriye uyum sağma -Uluslararası deneyım kazanma imkanı Bilgisayar mühendisliği Fakültesine hoş geldiniz! Bilgisayar mühendisliği fakültesi geniş kadrosu ile, öğrencilerimize geniş çapta eğitim ve çeşitli alanlarda karşılaşabilecekleri tüm zorluklarla bilgisayar çözümleri oluşturabilme olanağı sağlarken bilgisayar bilimi ve pratik çalışma alanlarında onları aydınlatmak için ciddi bi emek sarf etmektedir. Bilgisayar mühendisliği bölümümüzde uygulanan programlar sizlerin birçok alanda profesyonel olarak yetişmenizde iyi bir vizyon kazanmanızda ve mesleğinizle ilgili karşılaşacağınız problemlerin çözümünde yardımcı olacaktır. Bilgisayar mühendisliği bölümümüzde lisans, yükseklisans, doktora programlarıyla global ve modern bir anlayışla kendinizi bu alanda yetiştirmenizi sağlayacaktır. Staj olanakları Bilgisayar mühendisliği bölümünde Üniversite olarak sizlere oldukça önemli staj imkanları sunmaktayız. Gerek devlet gerekse özel kurumlarda önemli departmanlarda kendinizi geliştirmeniz için ımkanlar sunmaktayız. Sizlere sunmuş olduğumuz bu ımkanlar sizlerin sadece bilgilerinizi teoride değil aynı zamanda pratikte de en iyi seviyeye ulaşmanızı sağlamaya yöneliktir. Sözkonusu staj hayatınız sizzler için mesleğinizin başlangıç adımı olmakla birlikte gelecekteki mevkiiniz için de önemli elzemdir. Kariyerinizdeki avantajlar Görmüş olduğunuz eğitim programları sizlere çeşitli alanlarda iş imkanları usnmakla birlikte kendinizi de mükemmel anlamda geliştirmeyi sağlayacaktır. Alacağınız profesyönel eğitimde sözkonusu programlar aşağıda belirtildiği üzeredir: Bilgisayar bilimleri, işletme bilişimi.

15 Özgür Küçük Uluslararası Struga Üniversitesi - İletişim teknolojileri fakültesi Uluslarası Struga Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği böşümünde okumaktayım. Okulumdan oldukça memnun olmakla birlikte yaşadığım şehirden de çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Buranın yerli halkı bize yakın davranmakla birlikte dil konusunda da hiç sıkıntı çekmedik çünkü yaşadığımız şehir türklerin yoğun olduğu bir bölge ve yardımsever insanların yaşadığı bir yerdir. USÜ ye sonsuz teşekkürler. Uluslararası olanaklar Bizim en önemli ilkelerimizden biri de sizleri yurt dışında anlaşmalı olduğumuz eğitim kurumlarında bir yıllık sürede eğitim almanıza fırsat vermektir. Burada göreceğiniz eğitimden sonrasında anlaşmalı olduğumuz uluslararası kurumlarda staj olanakları sağlamaktayız, ayrıca staj yapmış olduğunuz bu kurumlarda kalifiye olarak kalmanız mümkündür. Bu staj ve eğitim olanağı yapmış olduğumuz anlaşmalar sayesindedir ki bu anlaşmalarımızın sayısı takriben 30 u bulmaktadır. Bu olanaklarımızdan istifdade eden öğrencilerimiz diploma almalarının yanı sıra aynı zamanda uluslararası eğitim künjektörünü tanıyıp bunun uzantısı olarak kariyerinde uluslararası bir kariyere ve statüye sahip olacaktır. Sinan Güler Uluslararası Struga Üniversitesi - İletişim teknolojileri fakültesi Uluslararası Struga Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde okumak istememin en büyük amacı uluslararası alanda eğitim almak istememden kaynaklanmaktadır. Bu okula gelmeden önce de Bilgisayar Mühendisliği bölümüne karşı ilgiliydim. Burada almış olduğum teorik eğitimin yanında pratik eğitimde de bu okul bana çok şey kazandırdı. Bilgisayar laburatuvarlarının sürekli hizmetimize sunulması ve farklı projeler ortaya koymamızda USÜ bizlere çok destek sağlamaktadır. USÜ ailesinin bir ferdi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

16 Mimarlık ve tasarımcılık Prof.Dr. Igli Tafay Mımarlık ve tasarımcılık Fakğltesi Programların yararı: Eğitim müfredatı uluslararası standardlara uygundur Formim profesional i studentëve Yurtiçi ve yurt dışı na iş imkanları Bachelor (180 ECTS): Mimarlık ve tasarımcılık Okul ücreti: 2400 Mimarlık ve tasarımcılık fakültesine hoş geldiniz! Mimarlık programının genel amacı ve temel misyonu toplumun ihtiyaçlarına uygun işlevler ve daha başarılı bir kariyer sunmaktadır. Bu program projelerin tasarım ve uygulama aşamasında yeterli beceri ve performans ile karşılaşılabilecek problemlerin üstesinden gelebilme kabiliyetini aşılama amacı taşır. Kurum olarak amacımız öğrencilerimizin hem teori anlamında hem de pratiksel olarak mükemmel bir şekilde yetişmesini sağlamaktır. Bu bölümümüzde mimarlık ve tasarım çalışmaları Bologna sistemine uygun düzeni ile geliştirilmiştir. İlk üç yılı bitirdiğiniz taktirde lisans diploması sizlere verilmektedir. Başarılı bir mimar olabilmek için lisans eğitiminizde disiplini, ilkeli ve kaliteli bir çalışmayla alanınızda çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bunun uzantısı olarak da yüksek lisans ve doktora programları ile akademik kariyerinizi ve ünvanınızı en üst seviyeye çıkarmanız mümkündür

17 Elektrık mühendisliği Programların yararı: Yurtiçi ve yurt dışı nda iş imkanları Formim profesional i studentëve Eğitim müfredatı uluslararası standardlara uygundur Elektrik mühendisliği fakültesine hoş geldiniz! Uluslararası Struga Üniversitesi Elektronik mühendisliği bölümünün amacı fiziksel kurallarla elektromanyetik olayların arasındaki baği kurabilmek, hizmet ve ürünlerin gelişiminde bilgisayar ağları ve sistemlerini uygulayarak amaçlarına ulaşmada analiz yeteneğini de gelistirmeyı hedeflemektedir. Bu bölümüüzün içerisinde sadece bir alanda değil birçok alanda kendinizi yetiştirmenizi sağlamaktayız. Matematik, fizik elektrik mühendisliği gibi sayısal alanlardaki bilgi ve yeteneklerinizi en maksimum seviyeye çıkararak teoride ve pratikte uygulamanızı hayata geçirmeyı arzulamaktayız. Prof. Dr. Aleksandır Biberay Elektrık mühendisliği Bachelor (180 ECTS): Elektrik mühendisliği Okul ücreti: 2400 Bu bölümden mezun olduğunuzda aynı zamanda tasarım ve analog ve dijital devreler, bilgisayar sistemleri, çip üzerinde sistem ve ilgili yazılım geliştirme dayalı sistemlerin uygulanması.alanlarında da uzman olmanız söz konusudur. Üç yıllık lisans eğitim sürecinizde elektronik devreler, süreç izleme ve kontrol, iletişim, istihbarat sistemleri, ölçüm konularında da geniş bilgi ağına sahip olacaksınız.

18 Internship - Staj Staj Derslerde edinilen bilgi her nekadar önemliise de aynı zamanda bu bilgilerin hayata geçirilmesi ve pratikte uygulanması da bir okadar önem arz etmektedir. Teorik bilginni maksimum seviyeye ulaşması için pratike geçilmesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Staj eğitimi bilhassa ekonomi, hukuk,siyaset bilimleri, mühendislik fakülteleri için elzemdir, bu alanlarda staj eğitimi almanız sizin vizyonunuzu geliştirmekle birlikte bilgi dimağınızın da zirveye taşır. Staj eğitimi iş tecrübesi ve kuracakları iş bağlantıları için öğrencilerimizin mesleki hayatlarında en önemli basamaklardan birisidir. Aynı zamanda bu staj eğitimi öğrencilerimizde varolan beceri ve yeteneklerin işlerliğini ön plana çıkartarak yeni beceri ve kabiliyet kazanmalarında da önemli bir yere sahip olacaktır. Uluslararası Struga Üniversitesi olarak staj eğitimini siz değerli öğrencilerimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu amaçla anlaşmalı olduğumuz kurum ve kuruluşl, enstitü sayısını art tırma yolunda önemli yol kat ettiğimiz bir gerçektir. Bu bağlamda son yıllarda öğrencilerimize mahkemeler, savcılık büroları, hukuk büroları, noter ofisler, departmanlar ve yerel bakanlıklar gibi kurumlarda, bankaların şubeleri, ofisleri muhasebe ve danışmanlık firmaları sigorta şirketleri, yazılım ve donanım geliştirme ile uğraşan firmalar, ve diğer birçok şirket ve kurumlarda staj olanakları sağlanmaktadır.

19 Uluslararası Struga Üniversitesi sayesinde derslerde almış olduğum teprik bilgileri yaz tatillerinde UNI BANKA- Struga d ayapmış olduğum stajla pratiğe geçirmiş bulunmaktayım. Yapmış olduğum staj benim hayatımda oldukça önemli bir tecrübedir ve şüphesizki meslek hayatımın da ilk adımı olmuştur. Bunun için USÜ ye sonsuz teşekkürler Sanella Mustafoska Iktisadi bilimler fakültesi öğrencisi- USÜ Stajerlik bilgimizi pekiştiriyor ve aynı zamanda yeni insanlar tanıma ve iş bulma fırsatlarıda sağlamaktadır. Stajerlik yaparken iş teklifleri alabilir ve yeni imkanlarda yakalayabilirsiniz. Bunun için ben iyi bir örnek olabilirim. Stajerliğimi bitirdikten sonar Kafe Lux tarafından yardımıcı yönetici teklifi geldi. USÜ desteğiyle ben bügün yardımcı yönetici olarak çalışmaktayım ve okul ücretini kendim karşılayabiliyorum. Gentian Dikay Hukuk Fakültesi - USÜ Uluslararası Struga Üniversitesinde kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü okuduğum okulda öğrenci- asistanprofessor büyük bir işbirliği içerisinde çalışmaktadır. USÜ güçlü akademik kadrosuyla bizleregeniş bir bilgi yelpazesi sunmaktadır.usü sayesinde teorik bilgimi Struhga Yerel Mahkemesinde yapmıi olduğum stajla pratiğe dökme imkanı buldum. Aynı zamanda avukatlık büroları, içişleri bakanlığı Struga temsilciliğinde ve birçok seçkin hukuk bürosunda staj yapma imkanı buldum. Rezarta Shakiri Hukuk fakültesi öğrencisi- USÜ Ululslararası Struga Üniversitesinde hukuk fakültesi öğrenimime devam etmekteyim. Bunun yanında Ankara da avukatlık bürosunda staj yapmaktayım. Okulumuz bize güçlü eğitim kadrosu ve çağdaş eğitim anlayşıyla ilmi olarak bizi en üst düzeye çıkarmaktadır. Okulumda almış olduğum eğitim sayesinde bu bilgileri pratiğe dökmek çok kolay oldu. USÜ lü olmak bis ayrıcalıktır ve geleceğinize yatırım yapmak istiyprsanız tek tercihiniz USÜ olmalıdır. Emre Özmen

20 Work and Study Çalış ve eğitim gör Çalış ve eğitim gör Uluslararası Struga Üniversitesinin sağlamış olduğu olanaklardan birisi de Çalış ve eğitim gör programıdırç Bu program eğitim alma sürecinizde sizlere çalışma imkanı sunmaktadır Öğrencilerimiz okul dahilinde : Öğrenci işleri, Kütüphane Bilgisayar laboratuvarı vb yerlerde çalişma imkanı sunmaktayız. Üniversite nin belirtilen departmanlarında Üniversitenin belirtmiş olduğu saat aralığında çalışmak isteyen öğrencilerimizin karşılık olarak okul ücret bedelinden düşmesi sağlanmaktadır. Bununla birlikte okulun dersleri ve uygulama dersleri sizin haftada 15 saat çalışabilmeniz için uyarlanmıştır. Bu durumda günde 3 saate tekabül etmektedir.

21 Work and Travel Çalış ve gez Çalış ve gez Üniversitemizin öğrencilerimize sunduğu bir diğer önemli fırsatda work and travel (çalış ve gez) programıdır.çğrenciler bu program sayesinde mevsimlik olarak yurt dışında bilhassa ABD önemli yerlerinde hem çalışma imkanı bulup hem de gezmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri açısından önemli bir yere sahiptir. Bu programın amacı: 1.Yaz tatiliş boyunca ABD de çalışma ve yaşama imkanı 2.Amerikan kültürünü tanıma imkanı 3.İngilizcenizi geliştirme 4.Dünyadan yeni arkadaşlar edime 5.Mali kazanç

22 Work and Travel - Öğrencilerimizin tecrübeleri Erlinda Çota İktisadi Bilimler Fakültesi Ilda Hala İktisadi Bilimler Fakültesi Ermelinda Kobellari Hukuk Fakültesi Uluslararası Struga Üniversitesi Selam! Biz Elinda, İlda ve Elmedina Uluslararası Struga Üniversitesinin İktisadi Bilimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesinin öğrencileriyiz. Work & Travel in USA hayatımızın en güzel ve unutulmaz tecrübesidir.amerika kültürünü yakından tanıdık, ingilizcemizi geliştirdik aynı zamandaailemizden bağımsız yaşamayı ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı, sorumlu olmayı öğrendik. Dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanıştık ve bir çok kültürü tanıma fırsatımız oldu. Bu proğram kendimizi geliştirme fırsatı verdi ve geleceğimize daha olumlu bakmayı sağladı. Uluslararası Struga Üniversitesinde kayıdımız yapmakla hayatımızda almış olduğumuz çok doğru bir karar çünkü unutulmaz tecrübeler kazandık ve Amerika hayallimiz gerçek oldu. Herkesin böyle bir tecrübe yaşayabilmesini dilemekteyiz.

23 Work And Travel proğramı öğrencilik hayatımda yaşamış olduğum en güzel tecrübelerimdendir. Yeni kültürler tanıdım ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar tanıdım. İngilizcemi geliştirdim. Hiç yabancılık çekmedim karşılaştığım misafirperverlik kendimi evimde gibi hissettirdi. Yeni tecrübeler kazandım ve geleceğe daha olumlu bakmayı öğrendim. Bledi Guşo İktisadi Bilimler Fakültesi - USÜ Michigane gittiğimde kendimi adeta filimde hissetim çünkü ilk kez Amerikada bulunuyordum, Bir kaç hafta kendime gelemedim, sonar anladım ki bu hayatımda en güzel tecrübelerimden olacaktı. ABD,de geçirmiş olduğum aylar hayatımı değiştirdi diyebilirim. Duke punuar në Lagoones Amusement Park çalışarak çok güzel insanlar tanıdım. Bugün onlar benim çok değerli dostlarım oldu. Aynı zamandı Amerika kültürünü yakından tanıma ve yaşama fırsatım oldu. Vialdo Oldaşi Uluslararsı İlişkiler Fakültesi Work and Travel proğramını kullanmaya karar verdiğimde nerde çalışacağımı ve ne iş yapacağımı bilmiyordum.. Dostlarımın tavsiyeleri üzere Lagoon Amusement Park çalışmaya karar verdim. Böyle bir karar aldığım içinde çok memnunum. Bu program sayesinde ABD,de bir çok devleti gezme fırsatını yakaladım. Dostlarıma ve hocalarıma beni destekledikleri için müteşekkirim. Behar Şatku Iktisadi Bilimler Fakültesi- USÜ Proğramin en güzel yönü esnekliği ve mütiş organizasyonu.uluslararası Struga Üniversitesi çok iyi bir program seçmemde çok yardımcı oldu. Gerek evrak prosedürlerinde gerekse vize başvurusunda yardımlarını hiç esirgemedilşer. Bu proğramı seçerek çok doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Yeni ve inanılmaz tecrübeler kazandım, yeni kültürler, yeni dostluklar kurdum. ABDİden döndüğümde artık eski ben değildim bakış açım değişti ve global düşünmeye başladım. Alban Guşo Iktisadi Bilimler Fakültesi- USÜ

24 USÜ den mezun olduktan sonra imkanlar! Uluslararası Struga Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra ABD de okumak benim için büyük bir avantaj oldu. Uluslararası Struga Üniversitesi nden aldığım diplomanın nostrifikasyonundan sonra ABD deki üniversitelerden alınan diplomalarla aynı seviyede sayıldı. Bu durum bana Kalifornia da, Temekula şehrinde bulunan Cal Poly Pomona Üniversitesi nde okuma imkanı sağladı. Anileda Leka Kalifornia, Temekula Cal Poly Pomona Üniversitesi öğrencisi Avrupa ve ABD standartlarında eğitim veren Uluslararası Struga Üniversitesi Kriminalistik ve dedektiflik bölümünden mezun olup ABD de çeşitli acentalarda pratik yapma ımkanı elde ettım, Michigan UCONN School of Law Belevielle yi seçmemde benim için bir ayrıcalıktı. Burada başarılı olmamda kı en büyük etken Uluslararası Struga Üniversitesi nin çağdaş eğitim programından gormus oldugum faydadır İgers Vangjeli Michigan UCONN School of Law Belevielle öğrencisi Uluslararası Struga Üniversitesinın işbirliği programı yaptığı The Haritage University of Southern California üniversinden almış oldugum diploma bana birçok avantaj sağladı böyle bir üniversiteden mezun olmak Yüksek lisans yolunda seceneklerimin çoğalmasına neden oldu, artık ABD üniversitelerinden mezun olan birçok öğrenciyle aynı seviyedeydim Bu ruyamı Detroit Üniversitesini seçmekle gerçeklestırdım. USÜ ye sonsuz tesekkürler Anyeza Begoli Detroit, Michigan, USA University of Detroit Mercy üniversitesi öğrencisi Uluslararası Struga Üniversitesi nden mezun olmak bana birçok olanak sağlamıştır bunların başında ise Connecticut Üniversitesinde yüksek lisans eğitim hayatıma devam etmek olmuştur. USÜ den mezun olmak büyük bir ayrıcalıktır çünkü bu Üniversite bana ıyı bır yuksek lısans avantajı saglamakla bırlıkte bırcok ıs teklıfı almamda önemli bi yere sahiptir. Ancak ben USÜ den mezun olduktan sonra almış olduğum iş tekliflerini bir kenara bırakıp eğitim hayatımda ilerlemeyi tercih ettim. Artık sadece Arnavutlukta değil tüm dünyada iş olanağına sahibim. Erald Manala Waterbery,Connecticut, Connecticut Üniversitesinde kriminoloji oğrencisi

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI DEKAN IN MESAJI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER 100. yılını geride bırakan köklü bir üniversitenin bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren genç ve dinamik bir fakültenin mensubu olmakla gurur duyabilirsiniz.

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek KAZANDIM! KAZANDIM! Medipol Üniversitesi uluslararası birikime sahip, alanlarında uzman, üst düzey akademik kadrosu, güçlü altyapısı ve yüksek teknolojiye sahip donanımlı laboratuvarları ile öğrencisine

Detaylı

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır.

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 18 yıllık köklü eğitim TARİHÇE Doğuş Eğitim Vakfı tarafından İstanbul da kurulan Doğuş Üniversitesi, TBMM de 09 Temmuz 1997 tarihinde kabul edilen 4281 sayılı Kanun ile yükseköğretime

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 24 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI ŞUBAT 25 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER Sayfa A-Misyon ve Vizyon 4 B-Yetki, Görev ve Sorumluluklar 5 C-İdare

Detaylı

Hayatınızın Girişimi...3 Neden Özyeğin Üniversitesi...4 Kurucunun Mesajı...10 Rektörün Mesajı...11 Hedefler - Değerler...12 Girişimci Üniversite...

Hayatınızın Girişimi...3 Neden Özyeğin Üniversitesi...4 Kurucunun Mesajı...10 Rektörün Mesajı...11 Hedefler - Değerler...12 Girişimci Üniversite... Hayatınızın Girişimi...3 Neden Özyeğin Üniversitesi...4 Kurucunun Mesajı...10 Rektörün Mesajı...11 Hedefler - Değerler...12 Girişimci Üniversite... 14 eri. ilik. va et. stri liği. ilik stri liği. at. yar

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İçindekiler 6 Rektörden Mesaj 8 Tarihçe 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü

Detaylı

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 adi ve İdari Bilimler Fakültesi

Detaylı

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 1 BİLGİ YLE HAYAT BAŞLASIN! 2 İçindekiler 5 Ü n i v e r s i t e y e K a y ı t İ ş l e m l e r i 7 Öğrenim Ücretleri 9 İ n g i l i z c e H a z ı r l ı k P r

Detaylı

DİL EĞİTİMİ İNGİLTERE DE TIP EĞİTİMİ HOME TUITION PROGRAMLARI. YÖK ve DENKLİK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE COMMUNITY COLLEGE EĞİTİMİ

DİL EĞİTİMİ İNGİLTERE DE TIP EĞİTİMİ HOME TUITION PROGRAMLARI. YÖK ve DENKLİK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE COMMUNITY COLLEGE EĞİTİMİ ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 3 İNGİLTERE DE TIP EĞİTİMİ GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ NDE DİL EĞİTİMİ SAYI 3 HOME TUITION PROGRAMLARI YÖK ve DENKLİK AMERİKA BİRLEŞİK

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal ATATÜRK

Detaylı

BİREYSEL KARİYER GELİŞİMİ

BİREYSEL KARİYER GELİŞİMİ İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 REKTÖR DEN ÖNSÖZ 5 DEKAN DAN ÖNSÖZ 7 İ.İ.B.F. HAKKINDA 9 BİREYSEL KARİYER GELİŞİMİ 11 BİREYSEL KARİYER GELİŞİMİNDE TEMEL BİLGİLER 11 BİREYSEL MOTİVASYON YÖNETİMİ 11 ÖZGEÇMİŞ (CV) HAZIRLAMAYA

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU i ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU İçindekiler... i Ekler Listesi... iv Kısaltmalar Listesi... vi Anadolu Üniversitesi EUA Özdeğerlendirme Ekibi... viii 1. Giriş... 1 2. Ulusal ve Kurumsal

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık Müjde: Avrupa için iki yeni program daha açıyoruz Üniversitemizin Köln Stüdyosu sonbaharda açılıyor Anadolu Üniversitesi nin TRT Okul iş birliğiyle kuracağı Köln Stüdyosu nun sonbaharda hizmete girmesi

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma 1 Editör: Rosalie Targonski Art Direktörü: Barbara Long Kapak Resmi: Lisa Henderling Bu kitapta

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 7 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları Kuzey İngiltere de Dil Eğitimi SAYI 7 Yurt dışında Yaz Okulları ve Futbol Kampları

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ. Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ. Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ KİTAP - 2 Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma Bu kitapta bir web sitesinin veya yayımın yer alması, sadece bilgi amaçlı olup A.B.D. Dışişleri

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü 1 2 İstanbul Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü Açılış Konuşması 21 Ekim 2014 İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Tarİhe Geçmek harekete Geçmeyİ GerekTİrİr... Harun Reşit Çelikoğlu. GİrİŞİm motivasyonu Mustafa KOCA

İÇİNDEKİLER. Tarİhe Geçmek harekete Geçmeyİ GerekTİrİr... Harun Reşit Çelikoğlu. GİrİŞİm motivasyonu Mustafa KOCA İŞ TE HELAL KAZANÇ KÜNYE İÇİNDEKİLER Genç ASKON Bülten İlkbahar 2014 İMTİYAZ SAHİBİ: Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği adına Mustafa Koca GENEL YAYIN YÖNETMENİ Harun Reşit Çelikoğlu SORUMLU YAZI İŞLERİ

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2013 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoş geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı