İSTEK ÖZEL ACIBADEM İLKOKULU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. SINIFLAR MART AYI E-BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İSTEK ÖZEL ACIBADEM İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. SINIFLAR MART AYI E-BÜLTENİ"

Transkript

1 İSTEK ÖZEL ACIBADEM İLKOKULU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4. SINIFLAR MART AYI E-BÜLTENİ

2 TÜRKÇE

3 SAĞLIK VE ÇEVRE temasında -Dedemden Öğrendiklerim -Bilgili Cevizin Söyledikleri (Dinleme Metni)

4 Metinler üzerinde çalışırken diğer derslerle ilişkilendirmeler yaptık. Anahtar sözcüklerle çalışmalar yaparak sözcük dağarcığımızı geliştirdik.

5 Kütüphaneye belirlenen zamanlarda giderek okuma saatlerimizi gerçekleştirmeye devam ettik.

6 - Anlatım Biçimleri üzerinde çalıştık. (Bilgilendirici-Açıklayıcı, Öykülendirici- Hikaye Edici, Betimleyici) -Okuduğumuz metnin hikaye haritasını yaptık.

7 Noktalama işaretleri ile ilgili çalışmalar yaptık. 5N1K sorularıyla metinleri inceledik. Farklı düşünmeye yönlendiren ifadelerle ilgili (ama, ancak) etkinlikleri üzerinde çalıştık.

8 MATEMATİK

9 Kesirlerin sıralamasını yaptık. Sıralama yaparken büyük, küçük, eşit işaretlerini kullanarak alıştırmalar yaptık. Farklı kesir çeşitleri ile (basit, basitbasit, tamsayılı, tamsayılı-bileşik vb.) arasında karşılaştırma etkinlikleri yaptık.

10 Kesirlerle ilgili problemler kurdurduk ve çözdük. Bir Çokluğun İstenilen Kesir Kadarını Bulma konusu ile ilgili problemler çözdük. Problem çözümlerini şekil ve şemalarla destekledik.

11

12 Dakika ile saniye arasındaki ilişkiyi açıklayarak saat-dakika, dakikasaniye arasındaki dönüşümleri yaptık. Yıl-ay-hafta-gün arasındaki ilişkileri açıkladık. Zamanı ölçme birimlerinin kullanıldığı problemleri çözdük ve kurdurduk.

13 Alan ölçme hesaplamalarında niçin birim kareler kullanıldığını açıkladık. Alan ölçmelerde niçin boşluk kalmaması gerektiğini öğrendik. Gruplar oluşturduk, gruplarla karton üzerinde ölçerek ve keserek alan ölçümleri gerçekleştirdik.

14

15 FEN VE TEKNOLOJİ

16 IŞIK VE SES Işık ve Ses" ünitesine giriş yaptık. Ünite ile ilgili kavramları verdik. Karanlıkta Görebilir miyiz? konusunda karanlık ve aydınlık kavramları üzerinde durduk. Bir varlığı görebilmek için; ışığın gerekli olduğu üzerinde durduk.

17

18 Işık Kaynakları Farklı ışık kaynakları üzerinde durduk. Doğal ve yapay ışık kaynaklarını açıkladık, örneklerle kavranmasını sağladık. Aydınlatılmış cisim ve varlıkların ışık kaynağı olmadığı ile ilgili gerekli açıklamaları yaptık.

19 IŞIK ENERJİ MİDİR? Işığın bir enerji türü olduğu açıklamalarını yaptık ve bununla ilgili çeşitli örnekler verdik. Güneş ışığının maddeler, ilaçlar, giysiler ve yiyecekler üzerindeki etkilerini açıkladık.

20 Geçmişten Günümüze Aydınlanma İlk insanların kullandığı aydınlanma araçlarının neler olduğunu açıkladık. Günümüzde kullandığımız aydınlatma araç ve teknolojilerini açıkladık. Geçmişte kullanılan aydınlatma teknolojileriyle, günümüzde kullanılan aydınlatma teknolojilerini karşılaştırdık.

21 Aydınlatma teknolojilerinin gelişimine emek harcayan, katkı sunan bilim adamlarını tanıtma çalışması yaptık. Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerindeki etkilerini kavrattık.

22 Uygun Aydınlatma Nasıl Olmalıdır? Aydınlatmada kullanılan ışığın parlaklığı, aydınlatma araçlarının çeşidi ve göz sağlığımız üzerindeki etkilerini kavrattık. Enerji israfını önlemek için neler yapmamız gerektiği üzerinde durduk.

23 Gözlemlerimize dayanarak her sesin bir kaynağı olduğunu öğrendik ve ses kaynaklarını doğal ve yapay oluşları bakımından sınıflandırdık. Bir kaynaktan çıkan sesin her yönde yayıldığını fark ederek, işitme duyumuz ile ses kaynağının yeri hakkında tahminde bulunduk. Titreşen her cismin ses üretebileceğini ve sesin bir enerji türü olduğunu öğrendik.

24 Ses şiddetini değiştirmeye ve işitme yetimizi geliştirmeye yarayan araçlara örnekler verdik. İşitme kaybını engellemek için yüksek sesten korunmak gerektiğini öğrendik. Düzensiz ve şiddeti yüksek seslerin, ses kirliliğine (gürültüye) neden olacağını fark ettik.

25 SOSYAL BİLGİLER

26 İYİ Kİ VAR" İyi ki Var konusu kapsamında; Kullandığımız teknolojik ürünlerin zaman içindeki gelişimini öğrendik. Teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikleri dikkate alarak geçmişle bugünü karşılaştırdık. Teknolojik ürünleri kendimize, başkalarına ve doğaya zarar vermeden kullanmayı fark ettik.

27

28

29 HEP BİRLİKTE" Hep Birlikte konusu kapsamında; İnsanların belli bir amaç çerçevesinde oluşturdukları sosyal örgüt, resmi kurum ve grupları fark etmeyi, Ön bilgi ve yaşantısını kullanarak çevresindeki belli başlı sosyal problemler ya da ihtiyaçlarla grup, kurum ve sosyal örgütleri ilişkilendirmeyi,

30 Kendisi ile çevresindeki gruplar, kurumlar ve sosyal örgütler arasındaki etkileşime örnekler vermeyi öğrendik. Okulumuzda ve yakın çevremizde katılacağımız sosyal ve eğitsel etkinliklere karar vermeyi öğrendik. Sivil toplum kavramının önemini kavradık. Yakın çevremizdeki sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerinin farkında olduk. Çevrede bulunan sportif ve kültürel etkinliklerden haberdar olduk.

31 İNGİLİZCE

32 English Department (March) Get ready for Flyers, Unit 1: Our home kelime listesi Bin Broken Brush Chess Comb Cooker Diary Drums Emty Envelope Exam Fridge Full Key Letter Meal Necklace News Noisy Paper Post Postcard Programme Quiet Rucksack Shelf Soap Stamps Tidy Toilet Toothpaste Untidy Violin Wheel

33 Vocabulary activities Resimler üzerindeki harfleri doğru sıraya koymayı öğrendik. Eksik harfleri tamamladık.

34 Foreign Languages week (Yabancı Diller ve Kültürler Haftası) Objectives Farklı dilleri ve kültürleri tanıdık ve bu değerlere saygılı olmayı öğrendik. Kültürlere olan bakış açımızı ve kültür çeşitliliğine olan bilgimizi geliştirdik. Dünya çocukları olduğumuz fikrini algıladık.

35 T-shirt dizayn çalışması

36 Hallo! İch bin Gülser. I ll buy a BMW one day. I wonder if Messi will ever come to our school.. I m craving pizza now

37 Although we are doing foreign countries I still want to draw Turkey I m going to CANADA! Dude..It is freezing there! I m going to the U.S! No other countries for me! TURKEY rocks

38 Nous aimons la France! We speak Portuguese.not Spanish! I wanna work for NASA Maple syrup yum yum I am the king of my own kingdom!

39 We are the only national team in the world to have played in all World Cups! We have won 5 times! You messed up last year though!

40

41 Sınıf kapımızı ülkeler başlığında süsledik.

42 GÖRSEL SANATLAR

43 Mart ayı boyunca; Işık - gölge Açık-orta-koyu Ebru baskı çalışmaları yaptık.

44

45

46 MÜZİK

47 Mart ayı boyunca müzik derslerinde enstrüman çalışmalarımıza devam ettik. Yepyeni melodiler öğrendik. Solfej çalışmaları yaptık, bireysel gelişimimize destek olmak amacı ile öğretmenlerimizle birebir çalışmalar planladık, uyguladık.

48

49 BEDEN EĞİTİMİ

50 MART AYINDA; Top sürüşleri ve küçük paslaşmalar yaptık. Tırmanmalarda, sıralanma, yürüme ve sıçramalarda kas kuvveti ve esnekliği ile eklem hareketliliğini geliştirdik. Dikkat ve koordinasyon geliştirici egzersiz ve oyunlar oynadık. Temel cimnastik duruşları çalıştık.

51

52

53

54 İnternet veya elektronik bir kaynaktan ulaştığı verileri uygun dosya ve klasörlere kaydetme işlemini yaptık. E-postanın; iletileri (gönderici, konu, gönderilme tarihi vb. başlıklara göre) düzenleme; ilgili alanlara adres/adresleri yazma, iletileri silme, olduğu gibi iletme, cevapla ve tümünü cevapla gibi özelliklerini öğrendik. Diskteki ya da başka bir kaynaktaki dosya iletiye ekleme ve açtırılma işlemlerini yaptık.

55

56

57 SINIF İÇİ ETKİNLİKLERİMİZ Sınıf ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen ve algılarımızın birbirinden ne kadar farklı olabileceğine yönelik sınıf içi etkinliklerimizi yaptık.

58 SINIF İÇİ ETKİNLİKLERİMİZ

59 SINIF İÇİ ETKİNLİKLERİMİZ

60 Öğrencilerimizin arkadaşlık ilişkilerinin, psikolojik ve bedensel gelişimlerinin ve sosyal becerilerinin olumlu yönde gelişmesi için gerek sınıf içi gerekse tenefüs saatlerinde etkinliklerimize devam ettik.

61 Bireysel Çalışmalarımız

62 Öğrencinin bireysel ihtiyaçları doğrultusunda ders çalışma programları hazırladık.

63 VELİ GÖRÜŞMELERİ Öğrencilerimiz ile yapılan çalışmalar, gözlemler, ihtiyaçlar ve veliden gelen talepler doğrultusunda veli görüşmeleri yaptık.

64 PANOMUZ

İSTEK TARABYA BÜLTENİ

İSTEK TARABYA BÜLTENİ IB Dünya Okulu İSTEK TARABYA BÜLTENİ 2013/2014 Ocak İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK OKULLARI OCAK 2014 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESI PAZAR 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Aslan

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 2. tema 1 Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) Sayın Velimiz, 13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

ÖZEL MARMARA İLKOKULU 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ - 4 -

ÖZEL MARMARA İLKOKULU 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ - 4 - ÖZEL MARMARA İLKOKULU 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ - 4 - Sayın Velimiz, 9 Şubat 2015-20 Mart 2015 tarihleri arasında Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Matematik

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 Türkçe derslerinde hedefimiz öğrencilerimize Türk dilini sevdirmek, kurallarını sezdirmek, süreç içerisinde Türkçeyi bilinçle, özenle

Detaylı

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

YABANCI DİL DİLBİLGİSİ İNTERNET SİTELERİNE YÖNELİK ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ (TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖRNEĞİ)

YABANCI DİL DİLBİLGİSİ İNTERNET SİTELERİNE YÖNELİK ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ (TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖRNEĞİ) T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ EĞİTİM BİLİMLERİ ANABİLİM DALI EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM BİLİM DALI YÜKSEK LİSANS TEZİ YABANCI DİL DİLBİLGİSİ İNTERNET SİTELERİNE YÖNELİK ÖĞRENCİ

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (28 EKİM -13 ARALIK 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz ikinci temamıza ait bilgiler,

Detaylı

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SINIF A KTB DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03

I 5. SINIF ÖĞRENME ALANI ALT ÖĞRENME ALANI KAZANIM I- 01 I- 02 II- 01 II- 02 II- 03 TÜRKÇE 2. Metinde verilen ipuçlarından hareketle, karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 4. Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 6. Okuduklarındaki duygusal

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ

3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ 3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ TEMA Bulunduğumuz Mekan ve Zaman ÜNİTE ADI Dünyayı Keşfediyorum TARİH 9 Eylül 25 Ekim 2013 SORGULAMA HATLARI Keşifler ve Kaşifler Yön Bulma Yöntemleri Haritaların

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü.... VALİLİĞİNE (Millî Eğitim Müdürlüğü) GENELGE NO : 2008 / 60

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü.... VALİLİĞİNE (Millî Eğitim Müdürlüğü) GENELGE NO : 2008 / 60 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sayı : B.08.0.ÖRG.0.20.03.01 / 3601 02.9.2008 Konu : Kaynaştırma Yoluyla Eğitim Uygulamaları... VALİLİĞİNE (Millî

Detaylı

Ministry of National Education and Culture Department of Educational Planning and Programme Development

Ministry of National Education and Culture Department of Educational Planning and Programme Development K.K.T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Dairesi Ministry of National Education and Culture Department of Educational Planning and Programme Development TEMEL EĞİTİM ORTAOKUL DÖNEMİ AKADEMİK İNGİLİZCE

Detaylı

Özel Beykoz Doğa İlkokulu 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Yıllar Programı (PYP) Kılavuzu

Özel Beykoz Doğa İlkokulu 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Yıllar Programı (PYP) Kılavuzu Özel Beykoz Doğa İlkokulu 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Yıllar Programı (PYP) Kılavuzu Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine hep birlikte başlamış bulunmaktayız. Sizlerin ve öğrencilerimizin birlikteliğiyle

Detaylı

2011 KPSS Eğitim Bilimleri nde Yakaladığımız/Benzer Sorular

2011 KPSS Eğitim Bilimleri nde Yakaladığımız/Benzer Sorular 2011 KPSS Eğitim Bilimleri nde Yakaladığımız/Benzer Sorular %100 İsabet 120 Sorunun 60 ında %100 İsabet EĞİTİM BİLİMLERİ 1. İnformal öğrenmede, öğrencilerin bilgiyi okul ortamından farklı olarak millî

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

SOSYAL BİLGİLER DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI KAZANIMLARI İLE EŞLEŞEN ARA DİSİPLİN ALAN KAZANIMLARI TABLOSU

SOSYAL BİLGİLER DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI KAZANIMLARI İLE EŞLEŞEN ARA DİSİPLİN ALAN KAZANIMLARI TABLOSU İLKÖĞRETİM SOSYAL BİLGİLER DERSİ. SINIF PROGRAMI SINIF ÖĞRENME ALANI / ÜNİTE DERS KAZANIMLARI AFETTEN KORUNMA VE GÜVENLİ YAŞAM KAZANIMLARI İnsanlar, Yerler ve Çevreler: Yaşadığımız Yer Doğal afetler karşısında

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ DRAMA ÇALIŞMALARI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ DRAMA ÇALIŞMALARI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ DRAMA ÇALIŞMALARI ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

YENİ TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI NA GÖRE DİL BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK UYGULAMALAR

YENİ TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI NA GÖRE DİL BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK UYGULAMALAR 1619 YENİ TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI NA GÖRE DİL BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK UYGULAMALAR ŞAHİN, Esin TÜRKİYE/ТУРЦИЯ ÖZET Dünyada ve Türkiye de her alanda gelişim devam etmekte ve buna paralel

Detaylı

İLKÖĞRETİM PROGRAMLARININ İLKYARDIM VE TEMEL SAĞLIK EĞİTİMİ AÇISINDAN İNCELENMESİ (SİVAS İLİ ÖRNEKLEMİ)

İLKÖĞRETİM PROGRAMLARININ İLKYARDIM VE TEMEL SAĞLIK EĞİTİMİ AÇISINDAN İNCELENMESİ (SİVAS İLİ ÖRNEKLEMİ) T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ İLKÖĞRETİM PROGRAMLARININ İLKYARDIM VE TEMEL SAĞLIK EĞİTİMİ AÇISINDAN İNCELENMESİ (SİVAS İLİ ÖRNEKLEMİ) Hazırlayan Serap KÖŞE Eğitim Bilimleri

Detaylı

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi UYUM EĞİTİM PROGRAMI. etkinlikler teknikler hedefler kazanımlar formlar

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi UYUM EĞİTİM PROGRAMI. etkinlikler teknikler hedefler kazanımlar formlar Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi UYUM EĞİTİM PROGRAMI etkinlikler teknikler hedefler kazanımlar formlar SAKARYA 2012 1 Sıtkı DİLMAÇ Komisyon Başkanı Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hazırlayan Yıldıray

Detaylı