TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU II. DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU 2012-2013 II. DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU"

Transkript

1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU II. DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU Enerji, hayatımızın her yönünü etkilemektedir. Bütün dünya enerjinin üretim ve tüketim şeklini değiştirmeye başlamadığımız takdirde geri dönüşü olmayan bir çevre kriziyle karşı karşıya olduğumuzu anlamış bulunmakta; Evde, işyerinde, toplum yaşamının her alanında makineler kullanılır. Bütün makineler enerji ile çalışır. Makinelerden düzenli ve sürekli olarak yararlanabilmek için enerjiyi tutumlu kullanmak zorundayız. Genellikle enerjinin az kullanılması, iki ampulden birinin söndürülmesi şeklinde algılanmakta olan enerji tasarrufu, aslında enerji atıklarının değerlendirilmesi ve mevcut enerji kayıplarının önlenmesi yoluyla tüketilen enerji miktarının, kalite ve performansı düşürmeden en aza indirilmesidir (Elektrik İşleri Etüt İdaresi). OCAK AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Küresel ısınma nedir? Küresel ısınmanın doğuracağı sonuçlar nelerdir? Biz nasıl çözümler üretebiliriz? Neler yapabiliriz? Bu sorulara cevap aramak için Çeşitli sunumlar izledik, beyin fırtınaları yaptık. Çözüm önerilerimizi resimlendirdik. Derleyen: Gülay TURHAN

2 Küresel ısınma konulu resim çalışmalarımızı sergiledik. Velilerimizden Ebru Arıcan ı okulumuza davet ettik. Enerji Verimliliği Eğitimi konusunda tüm okul olarak bilgiler edindik.

3 Velimizin getirdiği zar ile oynanan ve öğrencilerimizin enerji verimliliği hakkında farkındalıklarını arttıran oyunu tüm öğrenciler Kolej Sokağı mızda oynama fırsatı buldular. (http://www.youtube.com/watch?v=2t-a3s_dpo4 ) Küresel ısınma konulu filmlerini izleyip resimlendirme çalışmaları yaptık. ŞUBAT AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Yarı yıl tatilinde eko okul projemizi destekleyen araştırmalar yaptık ve yaptığımız çalışmaları sınıfta arkadaşlarımıza anlatıp Kolej Sokağı mızda sergiledik. Böylece tüm öğrenciler sergiyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendiler. Aşağıdaki resimler sergiden birkaç örnek olarak alınmıştır.

4

5 Çevremizde Neler var? bak- anlat etkinliği ile öğrencilerin çevrelerine karşı daha duyarlı olmaları, gözlem yapma, analiz sentez, neden sonuç ilişkisi kurma vb. becerilerinin desteklenmesi sağlandı. HAYDİ RESİMLERE BAKALIM ÇEVREMİZDE NELER VAR? DÜŞÜNCELERİMİZİ PAYLAŞALIM MART AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Enerji tasarrufuna yönelik sınıflarımız şarkı, şiir ve tekerleme yazdılar. Bazı sınıflarımız yazdıkları tekerleme ve şiirlerini okul radyonda söylediler.

6 21. MART Dünya Ağaç Dikme Günü Lise Ekoloji Grubu ve Anaokulu Eko Okul Projesi Ortak Çalışması olarak Ağaç dikme etkinlikleri gerçekleştirdik. Begüm TİRİTOĞLU, Zeynep OLGUN, Emircan KARABOĞA, Rızacan ÖZTÜRK, Pırıl ZAİM, Mehmet Can SOLAZ, Selena GÖZEN, Seray AYKENT, Evrim YAKUPOĞLU, Yeşim UĞURLU, Cansu HANGÜL, Günce DEMİRCİ, Ceren NAZ UNGAN, Ekin ARICI, Dicle KIZILKAN, Mitay GÜRSOY ve İpek AKŞİN in yer aldığı Lise Ekoloji Grubu, Ahmet GÜR öğretmenimiz ve Eko Anaokulu olarak A2 sınıfları 28 Kasım 2012 tarihinde anaokulu arka bahçemizde ağaç dikme etkinliğini gerçekleştirdiler. Etkinlikten önce tüm A2 ve A1 grupları sınıflarında ağaç, ağaç çeşitleri ve ağaç bakımı ile ilgili sunum izlediler. Saat da ise her sınıf kendi ağacını liseli ağabey ve ablalarıyla diktiler. Öğrenciler etkinlik sonunda "Küçük Fidan" şarkısını hep birlikte söylediler.

7 Anaokulu öğrencileri tüm sene boyunca ağaçların sorumluluğunu kendileri alıp büyütecekleri için liseli öğrenciler onlara Ağaç Bakım afişi ve ağaç konulu boyama sayfalarını verdiler. 22. MART Dünya su günü etkinlikleri Mart ayında işlendi. Yaptığımız etkinlikler okulumuzun web sayfası aracılığı ile diğer ailelerin ve öğrencilerin de yararlanlanması sağlandı.

8 Giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasının sağlanmasında teşvik olması amacıyla 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart tarihi "Dünya Su Günü" olarak kabul edilmiştir. Bizler de her yıl olduğu gibi anaokulumuzda Dünya Su Günü nü çeşitli etkinliklerle kutladık. İlk olarak A2 Yeşil Sınıf öğrencilerimizden İlya Yücel ve velisi Sayın İlgen Yücel, öğrencilerimize Su başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda su döngüsü, içilebilir su kaynakları ve doğadaki suyun evlerimize gelmeden önce hangi aşamalardan geçtiği konuları hakkında bilgiler aktarıldı hazırlanan maket öğrenciler tarafından incelendi. Sınıflarında aynı anda sağlık için lıkır lıkır su içen öğrencilerimiz, 2012 eğitim yılında yaptığımız Dünya Su Günü web sayfamızı hem okulda hem de evlerinde aileleriyle ziyaret ettiler ve böylece çevremizdeki kişileri bu konuda bilinçlendirme çalışmaları başlatıldı.

9 Sizler de web sayfamızı ziyaret edip ve çevrenizdeki kişilere de önererek Dünya Su Günü'ne dikkat çekmemizde bizlere destek olabilirsiniz. Haydi Tıklayalım! NİSAN AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Nisan ayında okulda ekim çalışmaları gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz getirdikleri tohumları ve çiçek fidelerini incelediler, özelliklikleri hakkında bilgiler edindiler. İlgili power point sunumları izlediler. Atık ürünlerden çiçek saksıları oluşturdular.

10

11 Zorlu İle Rüzgâr ENERJİSİ isimli hikâyeyi projeksiyonda dinledikten sonra resimlendirdik. Ayrıca sınıflarımızın rüzgâr tribünlerini yapıp Kolej Sokağı mızda sergiledik.

12 DENİZ TEMİZ TURMEPA Denizler nasıl kirlenir? sunumunu izledik. İzlediğimiz sunumla ilgili resimlendirme çalışmaları yaptık. DENİZLER NASIL KİRLENİR? DENİZTEMİZ/TURMEPA MAYIS AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ ENO Tree Planting Day (ENO Ağaç Dikme Günü) Süründürülebilir bir çevre bilinci için faaliyet gösteren küresel bir sanal okul ağı olan (Environment Online) ENO nun her yıl mayıs ayında düzenlediği ağaç

13 dikme etkinliğini Mayıs 2013 tarihlerinde A1 ve A2 öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. A2 öğrencileri, I. dönem Lise Ekoloji Grubu öğrencileri ile diktikleri çam ağaçlarına gübre verip suladılar, son durumunu gözlemlediler ve ne kadar büyüdüklerini ölçüp Ağaç Bakım afişine not ettiler.

14 A1 öğrencileri, Nisan ayında saksılara ektikleri çiçek ve bitki tohumlarının filizlenmesiyle onları anaokulu bahçemizde ayrılan alanlara diktiler. Etkinlik sonunda tüm okul çalınan müzik eşliğinde dans ederek eğlendik.

15 Kütüphane öğretmenimiz Arzu ERGÜL KARAKOÇ tarafından ENERJİ VERİMLİLİĞİ konulu etkinlikler uygulandı. Öğrencilerimiz Enerjini nasıl verimli kullanırsın? Sorusuna verdikleri yanıtları kendilerinin hazırladıkları kartların üzerine yazdırdılar.

16 HAZİRAN AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ PİL TOPLAMA KAMPANYAMIZ İlkokul ve Anaokulu öğrencilerimizin çevre bilincini geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek amacıyla yıl boyunca topladıkları yaklaşık 230 kilo atık pil, kısa adı TAP olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ne teslim edildi. Dernek tarafından okulumuza teşekkür belgesi verildi.

17 MAVİ KAPAK TOPLAMA KAMPANYAMIZ İlkokul ve Anaokulu öğrencilerimizin yıl boyunca topladıkları yaklaşık 1.3 ton mavi kapak ihtiyacı olan engellilere tekerlekli sandalye temin edilebilmesi için, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği nin Ankara şubesine teslim edildi. Dernek tarafından okulumuza teşekkür belgesi verildi.

18 AYRICA SINIFLARIMIZDA YIL BOYUNCA ATIK KAĞIT VE BARDAKLAR TOPLANARAK GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERİLDİ.

19 EĞİTİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ SINIFLARIMIZIN YILSONU PİKNİĞİ İLE TAMAMLANLANDI. Dönem sonunda planlanan etkinlikler gerçekleştirildi. Ancak eylem planımızda yer alan sayaç okuma ve sonuçların değerlendirme çalışması, kampus içinde genel sayaçların buluması kendi birimimizin enerji sarfiyatını ölçen ayrı sayacın bulunmamasından dolayı yapılamadı. MERHABA, BEN MUTLU DÜNYA TED ANKARA KOLEJİ ANAOKULUNDAKİ TÜM EKO OKUL GÖNÜLLÜLERİNE VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

ÖZEL YENİMAHALLE PINAR ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKO OKULLAR PROGRAMI ÇÖP VE ATIK KONULU 2.DÖNEM RAPORU

ÖZEL YENİMAHALLE PINAR ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKO OKULLAR PROGRAMI ÇÖP VE ATIK KONULU 2.DÖNEM RAPORU ÖZEL YENİMAHALLE PINAR ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKO OKULLAR PROGRAMI ÇÖP VE ATIK KONULU 2.DÖNEM RAPORU ŞUBAT Kentimizden Çöp Manzaraları konulu fotoğraf çekilmesi ve eko okul panosunda yayınlanması

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Bir yılın ardından Değerli velilerimiz, sevgili öğretmen arkadaşlarım, Göreve geldiğimiz günden bugüne fiziksel ve

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

Global Compact Raporu 2010

Global Compact Raporu 2010 Global Compact Raporu 2010 1 Giriş Sosyal Uygunluk Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2 Önce İnsan Senin için çalışanların insan olduğunu ve onlara iyi davranmanın senin sorumluluğun olduğunu hiçbir zaman unutma

Detaylı

YIL:6 SAYI:32 NİSAN 2011

YIL:6 SAYI:32 NİSAN 2011 YIL:6 SAYI:32 NİSAN 2011 ÇANAKKALE'NİN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI Altın İçin Değerlerimizden Olmayalım! / Çanakkale EMITT ve Berlin ITB Fuarında Tanıtıldı Kentin Çevreci İşletmelerine Ödülleri Takdim Edildi

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER E-Bültenimiz Çıkarken... Mavi Bayraklı 397 Plajımız İle Dünya Üçüncüsü Olduk! 2014 En İyi Çevre Eğitim Etkinlik Ödülleri Belli

Detaylı

ARALIK 2014 Sayı:10. önemli tarihi ve turistik yerleri ziyaret etme fırsatı buldular. Londra da Thames Nehri boyunca yürüyüş yapan öğrenciler

ARALIK 2014 Sayı:10. önemli tarihi ve turistik yerleri ziyaret etme fırsatı buldular. Londra da Thames Nehri boyunca yürüyüş yapan öğrenciler ARALIK 2014 Sayı:10 Okulumuz dil eğitimini desteklemek amacıyla 3-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlediği İngiltere Dil Okulu programı ile öğrenciler yaşayarak ve gezerek dil öğrenme fırsatı buldu.

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan E-BÜLTEN TEMMUZ 2012 Sayı : 18 Eğİtİm Gönüllülerİ nin eli, Sarnıç Köyü ne uzandı Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı Bursagaz kaçak arama çalışmalarına başladı Çevreye destek yine Bursagaz dan

Detaylı

SOSYAL SORUMLULUK RAPORU

SOSYAL SORUMLULUK RAPORU İÇİNDEKİLER: Abalıoğlu Holding Grup Şirketleri ve İştirakler, Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı, CEO NUN Mesajı, Sosyal Sorumluluk Politikamız, Vakıflarımız, Okullarımız, İstihdam Raporu, Şirket Uygulamaları,

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

HAYAL EDİN GERÇEKLEŞTİRELİM YARIŞMASI 2014 İLK 60 PROJE

HAYAL EDİN GERÇEKLEŞTİRELİM YARIŞMASI 2014 İLK 60 PROJE HAYAL EDİN GERÇEKLEŞTİRELİM YARIŞMASI 2014 İLK 60 PROJE Kredi Kayıt Bürosu Hakkında Önsöz Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil in Mesajı Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması Hakkında

Detaylı

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2 ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI Adına Sahibi : Metin BEKİŞ / GENEL MÜDÜR Yazı İşleri Müdürü : Kürşat KAYA / Nimet ÖZARABACI Tuba BAYKAL / Ahmet AKKAYA Yayın Kurulu

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

Aksa, Facebook ta takipçileri ile buluşuyor

Aksa, Facebook ta takipçileri ile buluşuyor BİZDEN HABERLER Değerli Aksa Haber okurları ve sevgili çalışma arkadaşlarım, Sert koşullarda geçen bir kışın ardından, yazın ilk günlerini yepyeni umutlarla karşılıyoruz. 2015 in ilk çeyreğinde Aksa Akrilik

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları 2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları Psikolojik Sorunlarla Baş Eden Kişilere Destek Olma Rehberi 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık TED Bursa Koleji nde IB Diploma Sevinci Fransa ve İsviçre de Eğlence

Detaylı

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU İÇİNDEKİLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ... 3 RAPORUN KAPSAMI... 5 VİZYON VE MİSYON... 5 YÜRÜTME KURULU BAŞKAN YARDIMCISI NIN... 6 MESAJI:... 6 ABALIOĞLU HOLDİNG...

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6. hızla. Sessiz kaldıkça. sona yaklaşıyoruz

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6. hızla. Sessiz kaldıkça. sona yaklaşıyoruz CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6 Sessiz kaldıkça hızla sona yaklaşıyoruz İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK

Detaylı

S rumluluk. E-atıklar Uygulama geri dönüşüme. www.tukcev.org.tr. Yükümlülüklerini bizimle iş birliği yaparak yerine getiren bazı firmalar...

S rumluluk. E-atıklar Uygulama geri dönüşüme. www.tukcev.org.tr. Yükümlülüklerini bizimle iş birliği yaparak yerine getiren bazı firmalar... S rumluluk ISSN: 2147-009X Ocak-Şubat-Mart 2013 Yükümlülüklerini bizimle iş birliği yaparak yerine getiren bazı firmalar... Doğal kaynakları Enerjiyi korumak verimli kullanmak... için CHP li Yeryüzünün

Detaylı

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır.

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır. GİRİŞ Bu kitap, siz velilerimiz için, okulumuz hakkında gereksinim duyacağınız tüm bilgileri bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır. Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı