5 den 8 e. İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Banner 5 den Banner 8 e. yenilikler, değişiklikler...

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "5 den 8 e. İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Banner 5 den Banner 8 e. yenilikler, değişiklikler..."

Transkript

1 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Banner 5 den Banner 8 e 5 den 8 e yenilikler, değişiklikler... Öğrenci Dekanlığı Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Tarayıcı Bağımlılığı Yazılımların kullandığı java, çerez ve güvenlik gereksinimleri tarayıcılarda değişim göstermektedir. Uygun tarayıcılar Internet Explorer 8 Opera Google Chrome Cascade ve Non-Cascade Menü kullanımı uygulanabilecektir.

3 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Sistem Girişi Sistem kimlik doğrulaması için <İTÜ kullanıcı ve şifresi> kullanımı ile eşleme gerçeklenmiş, PIN kontrolü ile banner girişi aktive edilmiştir.

4 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Ders Ekle/Çıkar Düzenlemesi Ders eklenmesi / çıkarılmasında geçerli PIN kullanımı değişmiştir Öğretim üyesi kendi kullanıcısı ile sistem erişimini gerçekleştirecek, öğrencinin PIN girişi ardından ders değişikliği seçilecektir. Y. Lisans ve Doktora Ders Kaydı Y. Lisans ve Doktora ders seçimlerinde geçerli PIN kullanımı değişmiştir Öğretim üyesi kendi kullanıcısı ile sistem erişimini gerçekleştirecek, öğrencinin PIN girişi ardından ders seçimi yapılacaktır.

5 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Final Not Girişi Final notlarının sistem tarafından kaydedilmesi kısmi ve günlük olarak yapılacak, son gün ve tüm sınıfın tamamlanması beklenmeyecektir.

6 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Kayıt Zamanlama Düzenlemesi Öğrencilerin ders seçim süresince erişim sorunlarının düzenlenmesi için sınıf ders kayıt düzenlemesi uygulanacaktır Akademik Takviminde bu düzenleme yapılmıştır. Yeni gelen 1. sınıf öğrencilerinin dersleri otomatik olarak atanacak 4. Sınıf öğrencileri (ilk seçin günü ders belirleyecek) 3. Sınıf öğrencileri (ikinci seçim günü ders belirleyecek) 2. Sınıf öğrencileri (üçüncü seçim günü ders belirleyecek) Kalan ders seçim günlerinde tüm sınıflar ders kaydı olabilecektir.

7 İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Güncellemesi Sistem Kullanım Prosedürleri

8

9

10

11

12

13 AYRINTILI ÇİZELGENİN GÖRÜNTÜLENMESİ VE SYLLABUS FORMUNUN CRN BAZINDA GÜNCELLENMESİ 1. Öğretim Üyesi menüsüne tıklayınız. 2. Ayrıntılı Çizelge menüsüne tıklayınız. Term seçiniz. 3. CRN bazında Ayrıntılı Çizelgeniz görüntülenir. AYRINTILI SINIF LİSTESİNİN WORD veya EXCEL DÖKÜMANI OLARAK KAYDEDİLMESİ 1. Ek Öğretim Üyesi Servisi menüsüne tıklayınız. 2. Öğrenci Listesi menüsüne tıklayınız. 3. Term ve CRN seçerek derse ait öğrenci listenize buradan ulaşarak Word ve Excel dökümanı olarak listeyi indirebilirsiniz.

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47 KAYITLI DERSLER İÇİN DANIŞMAN GÖRÜŞÜNÜN VERİLMESİ A. DÖNEME AİT HAFTALIK GÖRÜŞME PLANININ İLANI 1. Öğretim Üyesi Servisi menüsüne tıklayınız. 2. Danışmanlar menüsüne tıklayınız. 3. Dönem Seçme menü öğesine tıklayınız. İlgili dönemi seçip Submit butonuna basınız. 4. Kayıt tan sonraki hafta da danışmanı olduğunuz öğrencilerle görüşme için uygun olduğunuz gün ve saatleri Danışman İçin Haftalık Görüşme Planı formuna aşağıdaki şekilde giriniz. * Hafta/Week kısmına haftayı: hafta başlangıç günü/ay/yıl olarak örneğin : şeklinde giriniz. * Uygun olduğunuz saatleri ilgili günlere örneğin 09:00-13:00 şeklinde giriniz. * Yazmak istediğiniz mesaj varsa mesaj kısmına giriniz. * Submit butonuna basınız. Belirlediğiniz görüşme tarih ve saat bilgileri danışmanı olduğunuz öğrencilerin sayfalarına yansıyacaktır. B. DANIŞMAN ONAY FORMUNUN DOLDURULMASI 1. Öğretim Üyesi Servisi menüsüne tıklayınız. 2. Danışmanlar menüsüne tıklayınız. 3. Dönem Seçme menü öğesine tıklayınız. İlgili dönemi seçip Submit butonuna basınız. 4. Danışman Onay Formu menüsüne tıklayınız. 5. Derslerini görüşeceğiniz danışmanı olduğunuz öğrenci no sunu giriniz ve Submit butonuna basınız. 6. Ekrana öğrenci ve kayıt olduğu derslerin bilgileri gelir. Bu aşamada danışman mevcut lisans yönetmeliğine göre seçtiği öğrencisinin seçtiği dersleri değiştirme konusunda görüş bildirebilir.ancak yönetmeliğin müsade ettiği derslerin alınmaması konusunda sınırlama getiremez. Bu konudaki düşüncelerinizi kayda almak için Görüş kısmına görüşünüzü yazıp, Submit butonuna basınız. 7. İlgili öğrencinin dönem kaydına ilişkin görüşleriniz sisteme kaydedilmiş olur.bu öğrenci sayfasına da yansır. Print butonuna basarak bu formun bir nüshasını kendi dosyalarınızda saklayınız. 8. İsterseniz geçmiş dönemlere ait Danışman onay formlarını dönem ve öğrenci no seçerek görüntüleyebilirsiniz.

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57 Rapor Servisi

58 Rapor Servisinde öğrencilerle ve derslerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.bu menü Fakülteler tarafından bildirilen akademik ve idari personelin kullanımına sınırlandırılmıştır.

59

60 1. Öğrenci Bilgisi Öğrenci numarasına göre sistemde aktif olan öğrencilerin genel bilgilerini listeler.

61 2. Transkript Girilen numaraya göre öğrencinin resmi olmayan transkriptini getirir.

62 3. Lisans Dönem Dersleri Seçilen döneme ve ders koduna göre o dönem açılmış lisans dersleriyle ilgili ayrıntılı verileri listeler.

63

64 4. Yüksek Lisans Dönem Dersleri Seçilen döneme ve ders koduna göre o dönem açılmış yüksek lisans dersleriyle ilgili ayrıntılı verileri listeler.

65

66 5. Bölüm Bazında Öğrenci Sınıf ve Danışman Bilgileri Seçilen bölüme göre öğrencileri sınıf ve danışman bilgileri ile birlikte listeler.

67

68

69 6. Bölüm Bazında UOLP Öğrencilerinin Danışman Bilgileri Seçilen bölüme göre öğrencileri danışman bilgileri ile birlikte listeler.

70 7. Bölüm Bazında Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin Danışman Bilgileri Seçilen bölüme göre öğrencileri danışman bilgileri ile birlikte listeler.

71 8. Anabilim Dalı Bazında Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerinin Danışman Bilgileri Seçilen anabilim dalına göre öğrencileri danışman bilgileri ile birlikte listeler.

72 9. Sıralama Öğrencilerin seçilen dönem, program ve sınıf bazında ortalamalarına göre sıralamasını listeler.

73 10. Öğrenci Adres, Telefon ve Bilgisi Girilen öğrenci numarasına göre öğrencinin adres telefon ve adresi bilgilerini listeler.

74 11. Yabancı Uyruklu Öğrenciler Seçilen ülkeye göre yabancı uyruklu öğrenileri listeler.

75

76 13.Grup Ders Listesi Seçilen dönem ders kodu ve ders numaralarına göre CRN leriyle birlikte derslerin ayrıntılarını listeler.

77

78 14. Dersliklerde Dönem Bazında Verilen Dersler Seçilen dönem gün ve saat aralığına göre sınıfları listeler. Bu sınıfların durumunu gösterir.

79

80

81 15. Boş Sınıf Arama Seçilen dönem gün ve saat aralığına göre boş olan sınıfları listeler. Bu sınıfların durumunu gösterir.

82

83

84 16. Staj Bilgileri Girilen öğrenci numarasına göre öğrencilerin staj bilgilerini listeler.

85 Rapor servisindeki raporlara ayrıca Site Map ten de hızlıca ulaşabilirsiniz.

86

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

Ankara Üniversitesi Ön Lisan/Lisans Ders Tanımlama Kılavuzu

Ankara Üniversitesi Ön Lisan/Lisans Ders Tanımlama Kılavuzu Ankara Üniversitesi Ön Lisan/Lisans Ders Tanımlama Kılavuzu Ön Lisans/Lisans programları için programda verilen derslerin üniversite ders havuzuna tanımlanma işlemi ile ders havuzuna girilen dersin müfredata

Detaylı

T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı

T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı EĞİTİM VE YETKİLENDİRME BİLGİ SİSTEMİ (EYBİS) DENETÇİ YETKİLENDİRME BAŞVURU ALANI KULLANICI KILAVUZU

Detaylı

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS, üniversitemize internet üzerinden Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Başvuru dönemlerinde açılacak programlara yönelik başvurularınızı

Detaylı

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı Avrasya Üniversitesi nin Erasmus ve diğer değişim

Detaylı

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA ÜNİVERSİTE DIŞINDAN ERİŞİM

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA ÜNİVERSİTE DIŞINDAN ERİŞİM Celal Bayar Üniversitesi kütüphane veritabanlarına üniversite dışından erişebilmek için kullandığınız internet tarayıcısına uygun olarak bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Aşağıda tanımlanan ayarlar

Detaylı

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU 2 Değerli Üye İşyerimiz, Değerli Üye İşyerimiz, Türkiye'nin en yenilikçi ve yaygın üye işyeri ağı olan Yapı Kredi Üye İşyeri Müşteri Hizmetleri'ni seçtiğiniz için teşekkür

Detaylı

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş.

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş. İÇİNDEKİLER 1.1. BAŞVURU... 4 1.2. Hesap Oluşturma... 5 1.3. Kurum Bilgileri... 6 1.4. Hesap, Tarife, Paket Seçimi... 7 1.5. Başvuru Sırasında E-Tebligat Hizmeti Seçimi... 9 1.6. Ödeme Ekranı... 10 2.

Detaylı

CMK Asistan Atama Sistemi Kullanım Kılavuzu (AVUKAT)

CMK Asistan Atama Sistemi Kullanım Kılavuzu (AVUKAT) MARDİN BAROSU 13 Mart mah. İl müftülüğü arkası 48. Sok. No:8 Yenişehir/MARDİN Telefon : 04822136043 Fax : 04822121876 Internet : www.mardinbarosu.org.tr E-mail : info@mardinbarosu.org.tr CMK Asistan Atama

Detaylı

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU KULLANIM KILAVUZU 2012 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 1. GİRİŞ 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu nün 11. maddesinde iş kazası ve meslek hastalığının tanımı yapılmıştır.

Detaylı

GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI

GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI Elektronik Fatura Uygulaması, önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, muhafaza ve ibraz edilmesi ve belirlenen

Detaylı

Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi Yaz Öğretimi Süreci Diğer Birimden Ders Alma

Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi Yaz Öğretimi Süreci Diğer Birimden Ders Alma Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi Yaz Öğretimi Süreci Diğer Birimden Ders Alma Yaz öğretiminde açılacak dersler; enstitülerde anabilim dalının olumlu görüşü üzerine, fakülte, konservatuar ve yüksekokullarda

Detaylı

İKÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Oryantasyon Programı 19.Eylül.2011 Araş.Gör.Edip SEÇKİN

İKÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Oryantasyon Programı 19.Eylül.2011 Araş.Gör.Edip SEÇKİN Nokta Sistemine ilk defa giriş yaparken kullanıcı adı: Öğrenci No ŞİFRE: kultur Sisteme ilk girdiğinizde anket ve duyurular penceresi açılır. Bu pencerede listelenen duyuruları takip etmeniz gerekir. Kişisel

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

KLUPOSTA KULLANIM KILAVUZU

KLUPOSTA KULLANIM KILAVUZU KLUPOSTA KULLANIM KILAVUZU KLUPOSTA, üniversitemizde e-posta işlemlerini daha hızlı ve de sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için tasarlanmış olup, Personel Şifre Sıfırlama ve Öğrenci Şifre Sıfırlama olmak

Detaylı

DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR.

DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR. NAKİL İŞLEMLERİ Nakil işlemleri, öğrencilerin e-okul sistemine kaydedildikleri okul dışında başka bir okula gitmek istediklerinde kullanılacaktır. Nakil geriye dönük değil, sistemin kullanılmaya başladığı

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM

MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi uygulamasıyla Kimlik Yönetimi Sorunları Say 2000i Yetkilendirme Sorunları KBS Yetkilendirme Sorunları

Detaylı

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi GİRİŞ ÖEB Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme Nasıl Girilir? İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme girmek için Kurum Portal/Intranet sayfasından Kurumsal Uygulamalar İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi

Detaylı

ÜYE BİLGİ SİSTEMİ KILAVUZU

ÜYE BİLGİ SİSTEMİ KILAVUZU ÜYE BİLGİ SİSTEMİ KILAVUZU Nisan 2015 1. GİRİŞ Üye Bilgi Sistemi, üyelerimizin, üyelik bilgileri ile yapmış oldukları ihracatlar hakkında detaylı istatistiklerine ulaşabilmeleri için Bilgi İşlem Şubemiz

Detaylı

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük işletme ve Kurumsal hesaplara yönelik 10 Adımda Nubuto XTM International Ltd. tarafından yayımlanmış, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mustafa Kemal Üniversitesi fakülte,

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesine bağlı enstitülerde

Detaylı

CA Clarity PPM. Kaynak Yönetimi Kullanım Kılavuzu. Sürüm 14.1.00

CA Clarity PPM. Kaynak Yönetimi Kullanım Kılavuzu. Sürüm 14.1.00 CA Clarity PPM Kaynak Yönetimi Kullanım Kılavuzu Sürüm 14.1.00 Gömülü yardım sistemleri ve elektronik olarak dağıtılan materyalleri içeren bu Dokümanlar (bundan böyle "Dokümanlar" olarak anılacaktır) yalnızca

Detaylı

13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK

13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK 13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden: BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

VİOP SİMÜLASYONU KULLANICI REHBERİ

VİOP SİMÜLASYONU KULLANICI REHBERİ VİOP SİMÜLASYONU KULLANICI REHBERİ İÇİNDEKİLER 1) OYUNA KAYIT... 3 2) SİSTEME GİRİŞ... 4 3) MENÜLER HAKKINDA... 3).1) Giriş... 4 4 3).1).1) Sözleşme Listesi... 5 3).1).2) Grafiksel Veriler... 7 3).2) Emirler...

Detaylı

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Ürün Grubu [X] Netsis Enterprise [X] Netsis Standard [X] Entegre.NET [X] NetİKS [X] NetCRM [X] Netsis B2B Kısaltmalar SSO: Single Sign On (Netsis Merkezi Kimlik Yönetim Sistemi)

Detaylı

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine

Detaylı