PARA KAZANMAK ĠÇĠN ĠNANILMAZ BĠR FIRSAT SUNUYORUZ. GELECEĞE YATIRIM YAPMAK ĠÇĠN BÜYÜK BĠR ġans!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PARA KAZANMAK ĠÇĠN ĠNANILMAZ BĠR FIRSAT SUNUYORUZ. GELECEĞE YATIRIM YAPMAK ĠÇĠN BÜYÜK BĠR ġans!"

Transkript

1 PARA KAZANMAK ĠÇĠN ĠNANILMAZ BĠR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK ĠÇĠN BÜYÜK BĠR ġans! YENĠ NESĠL KAZANÇ SĠSTEMĠ ĠLE MUHTEġEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? Ġnternet ile ticaretin Ģekli değiģti. Günümüzde ürün sahipleri; ürünlerinin reklam, pazarlama ve satıģına yönelik faaliyetlerini, internetin gücünü kullanarak, buna odaklı Ģekilde planlıyor ve uyguluyor. Ġnternette ticaret denildiğinde ilk akla gelen e-ticaret kavramı; sadece bir satıģ sitesi sahibi olmaktan, bir ürünü alıp-satmaktan veya üretilen bir ürünü/hizmeti satmaktan ibaret değildir. Bir ürünü tanıtmak da, tanıtımına ve satıģına aracılık etmek de yeni nesil bir ticaret Ģeklidir. Büyük Ģirketler kadar, sıradan internet kullanıcıları da artık bu durumun farkında. Ġnternette ilgilendiğiniz bir ürün veya hizmet aradığınızda karģınıza çıkan bir site, bir yazı, herhangi bir reklam uygulaması sizce nasıl çalıģıyor? Her gördüğünüz tanıtım direkt olarak ürün sahibi firmaya veya reklam yayıncılarına mı ait sizce? Bu noktada daha geniģ açıdan düģünmek gerekiyor. Ġnternette bu kadar çaba, bu kadar faaliyet ne amaçla ve kimler tarafından yapılıyor olabilir? Elbette KAZANMAK için ve KAZANMAK ĠSTEYENLER tarafından yapılıyor! Peki, kimler kazanıyor? Ek gelir sağlamak isteyenler, daha düzenli ve yüksek bir gelir sağlamak isteyenler; çalıģanlar, çalıģmayanlar, kendi iģini kurmak isteyenler, ev hanımları, öğrenciler, emekliler Kısacası, isteyen herkes KAZANIYOR! Peki, bu kazançlara sahip olanlar ne yapıyor da kazanıyor? Dünya genelinde milyonlarca kiģinin uygulamakta olduğu, hızlı ve bir o kadar da yüksek kazançlar elde ettiği Affiliate Marketing, Türkçe karģılığı SatıĢ Ortaklığı Pazarlama sistemi sayesinde!

2 SatıĢ Ortaklığı, internetteki gelirler düģünüldüğünde, dünya genelinde çok yüksek bir paya sahiptir (Son yıllarda sadece ABD de 12 milyar dolarlık bir pasta payına sahiptir.) Aynı zamanda 16 yıldır uygulanan bir sistemdir. BURAYA KADAR TAMAM! ġġmdġ, ĠġĠN DETAYLARINI ÖĞRENMEK, SAĞLAM KAZANÇLAR ELDE ETMEK ĠÇĠN BU KILAVUZDA ANLATILANLARI DĠKKATLĠCE OKUYUN VE BEKLEMEDEN ĠLK ADIMINIZI ATIN! Yüksek gelir elde etmenizi sağlayacak yeni nesil kazanç sisteminin asıl kaynağı ve asıl gücü olan SatıĢ Ortaklığı ile baģlıyoruz SatıĢ Ortaklığı Nedir? SatıĢ Ortaklığı: Internet üzerinde sunulan ürünlerin (bu ürünler dijital ürünler olarak adlandırılan e-kitaplar, yazılımlar, programlar, uygulamalar olabileceği gibi, para karģılığı satılan herhangi bir fiziki ürün ve hizmet de olabilir); arama motorları, bloglar, sosyal ağlar ve tüm online reklam ve pazarlama metotları kullanılarak, satıģına aracılık etmek ve komisyon kazanmaktır. SatıĢ Ortakları, kendilerine ait bir referans link sahibi olup, istediği ürünün satıģına aracılık ederek yüksek komisyonlar kazanır. Ürün, ürün sahibi siteden (ana satıģ sitesinden) satılır. SatıĢ Ortağı sadece referans linkini paylaģarak, internet kullanıcılarını ürün satıģ sitesine yönlendirir. Bu yönlendirmeyi, ister bir reklam ağını kullanarak, ister bir site veya bloguna yerleģtirerek, isterse de sosyal ağlarda paylaģarak gerçekleģtirebilir. Bir satıģ ortağının, ürünle ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmaz; ürünü alacak kiģilerle veya ürün sahibi ile muhatap olmaz. Ürünü alacak kiģi referans linke tıklar ve ürün satıģ sitesine girer. Alıcı ürünü satıģ sitesinden ödeme yaparak satın aldığı anda, tıkladığı link hangi satıģ ortağına ait ise, komisyonu o kiģi kazanmaktadır. Ürün sahipleri neden bu sistemi tercih eder?

3 Ġnternet üzerinden satıģ yapmak isteyen bir ürün sahibi; reklam ve personel masrafı yapmadan ürününün daha büyük kitlelere ulaģmasını, daha hızlı ve daha kolay Ģekilde satılmasını sağlar. Çünkü binlerce satıģ ortağı, internet üzerinde ürüne dair yayınlar oluģturur; blog ve sitelerinde ürün yazıları yayınlarlar, ücretli-ücretsiz online reklamlar yaparlar ve böylelikle milyonlarca ziyaretçiyi ürün satıģ sitesine yönlendirirler. Ürün sahipleri de reklam ve personel masrafı yapmadıkları için, satıģ ortaklarına verecekleri komisyonu yüksek tutarlar. ġu anda internet üzerinden satıģ ortaklığı sistemi ile satılan ürünlere ait komisyon oranları %50 ile %70 arasındadır (Fiziksel ürünler için daha düģük görünür bu oranlar, %3-%120 gibi. Ancak fiziksel ürünler genellikle e-ticaret/alıveriģ siteleri olduğundan, bu sitelere yönlendireceğiniz kiģilerin toplam alıģveriģinden kazanırsınız. Bu tip sitelerden yüksek fiyatlı tek bir ürün alındığında bile yine göz ardı edilemeyecek komisyon tutarı oluģur.) Dünya genelinde yaklaģık 16 yıldır uygulanan bu sistemi, asıl iģi olarak yapan ve yüksek gelir elde eden milyonlarca kiģi bulunmaktadır. Türkiye de ise; ilk olarak 2009 da XTicaret SatıĢ Ortaklığı Sistemini baģlatmıģ ve hem ürün sahiplerini hem de SatıĢ Ortaklarını bir araya getiren xticaret.com satıģ odaklı teknoloji platformu nu kurmuģtur. XTicaret Nedir? Ürün sahipleri ürünlerini satıģ ortaklarının satmasını istediğinde ve satıģ ortakları da komisyon alabilecekleri ürünleri tespit etmek üzere satıģ havuzlarını kullanırlar. XTicaret de bunlardan biridir. Yüzlerce ürün ve binlerce satıģ ortağını buluģturan satıģ ortaklığı havuzudur. Güvenli ödeme sistemi sayesinde ise ürün sahiplerine üstün bir hizmet sunmaktadır. Bu, ürününü satmak isteyen ürün sahiplerinin XTicaret i tercih etmelerindeki en önemli unsurlardan bir diğeridir. Ürün sahipleri, ünlerine ait satıģları hem güvenli olarak gerçekleģtirmiģ olur hem de taksitli olarak da ürünlerini satma olanağı elde ederler. SatıĢ ortakları ise, hangi ürünleri satmak istediklerini XTicaret üzerinden belirleyebilir ve kazançlarını tek bir yerden, hem güvenli hem de düzenli olarak elde ederler. Sizeler de XTicaret üzerinden istediğiniz ürüne satıģ ortağı olabilir ve yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz. Sıradan bilgisayar ve internet kullanıcısı olan herkes bu sistem sayesinde gelir elde edebilir. Ekstra bir bilgi ve birikim gerektirmez. SatıĢ Ortaklığı linklerinizi internette herhangi bir ortamda kullanıp, paylaģtığınızda, siz bilgisayar baģında olmasanız dahi, satıģlar gerçekleģir. SatıĢ Ortaklığı; risk almadan, zaman ve para kaybetmeden, tamamen bağımsız Ģekilde çalıģarak kazanç elde etmenizi sağlayan muhteģem bir sistemdir. Bundan sonraki bölümlerde; XTicaret e nasıl üye olunur, ürünler nasıl tespit edilir ve ürünlerin satışına aracılık edebilmek için referans link (satış ortaklığı linki) nasıl alınır ve referans link ile nasıl tanıtımlar yapılır konularının, ekran görüntüleri ile birlikte anlatımları yer almaktadır.

4 XTicaret e Nasıl Üye Olunur? adresine gidin XTicaret ana sayfasında sağ üst bölümde Üye Ol bağlantısına tıklayın Üye Ol

5 Üyelik sayfasında, sağdaki alanda istenen bilgileri doğru Ģekilde doldurup, üyelik tipini X- Ortak Standart SatıĢ Ortaklığı (Affiliate) seçtikten sonra en alttaki KAYIT OLUN butonuna tıklayın. Üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra, formda yazdığınız adresiniz ve şifreniz ile buradan giriş yapabilirsiniz. Bu formda istenenleri doğru bilgilerle doldurun. Ad, Soyad, , Telefon, Adres vb. Formu doldurduktan sonra buraya tıklayın. Üyelik formunda yazdığınız adresinize XTicaret ten bir aktivasyon maili gelecektir. adresinize gitmeli ve mail içerisindeki linke tıklamalısınız. Aktivasyon linkine tıkladığınızda XTicaret Üyelik iģleminin tamamlanması için 20TL. üyelik bedelini ödemeniz gerekir. Bir defaya mahsus ödeyeceğiniz bu ücret ile SatıĢ Ortaklığı haklarından faydalanırsınız. Sayfalar sizi yönlendirecektir, güvenli ödeme sayfasındaki ödeme seçenekleri ile istediğiniz Ģekilde ödemenizi gerçekleģtirebilirsiniz. Ödemeniz onaylandığı anda SatıĢ Ortaklığı panelinizi ve ürün detayları sayfalarını kullanmaya baģlayabilirsiniz.

6 Üyelik bilgileriniz ile XTicaret e giriģ yaptığınızda, ana sayfa, kategoriler ve diğer bölümleri inceleyiniz Üyelik bilgileriniz ile giriş yaptığınızda bu bölümde adınız ve soyadınız görünür. Kategori başlıklarını tıklayarak tüm ürünleri inceleyebilirsiniz. Ana sayfadaki bu alanda ise; yeni eklenen, haftalık ve aylık olarak en çok satan ürünleri takip edebilirsiniz.

7 Örneğin; ana sayfada kategori baģlıklarından Fiziksel Ürün e tıkladığınızda aģağıda göreceğiniz, ürünlere ait bilgilerin listelendiği sayfalara ulaģırsınız Her ürüne ait; komisyon oranlarını, satış ortaklarının sağladığı satış potansiyelini ve satış grafiklerini bu bölümlerde görebilirsiniz. Yukarıdaki sayfada herhangi bir ürüne ait bölümde Ürün Bilgileri butonuna tıkladığınızda aģağıdaki sayfaya ulaģırsınız (Örnek olarak balerin.com ürünü ) SatıĢ Ortaklığı linkinizi de bu bölümden yapmaktasınız! Ürüne ait satış sitesini burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Satış Ortaklığı linkinizi oluşturmak ürüne satış ortağı olmak) için bu butonu tıklayın. Ürünle ilgili sistemde kayıtlı bilgiler bulunuyorsa bu sekmeleri tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tanıtım çalışmalarınızda işinize yarayacak bilgiler yer alır ve ürün sahipleri tarafından eklenir (tanıtım yazıları, yorumlar, ürünle ilgili veya satış ortakları için duyurular, ürün bannerları, logoları vb.)

8 Yukarıdaki resimde görülen SatıĢ Ortağı Ol butonuna tıkladığınızda, sayfa üzerinde küçük bir pencere açılacaktır Burada adınız görünecektir. Üstteki küçük kutucuk boş görünür, ortaklık linkinizin sonuna eklemek üzere takip kodu belirlemek isterseniz yazabilirsiniz (linkinizi nerede kullanacaksanız ona göre belirleyebilirsiniz bu kodu, satışların nereden geldiğini anlamak içindir, örneğin blogunuzda kullanacaksanız blog yazabilirsiniz). Linki oluşturmak için BU ÜRÜNÜN SATIŞ ORTAĞI OL a tıklayın.

9 AĢağıdaki gibi SatıĢ Ortaklığı linkiniz oluģacaktır. Birinci bölümde görünen link, internet üzerinde her alanda paylaģabileceğiniz SatıĢ Ortaklığı linkinizdir. Ġkinci link ise, sitelerde HTML kod içerisine eklemek içindir. (Kodlama bilmeyenler, blog ve sitelerde 1. linkini yazılara ve resim altına bağlantı Ģeklinde ekleyerek kullanmalıdır. Ġlerleyen bölümlerde detaylı anlatılmaktadır.) balerin.com ürünü için oluşacak satış ortaklığı linkiniz. Herkes için farklı olacaktır. Hangi ürünlere satıģ ortağı olduğunuzu, ürünlerin listelendiği sayfalarda da aģağıdaki gibi görebilirsiniz (Fiziki Ürün kategori baģlığını tıkladığınızda balerin.com a ait bölümde ortaklık linkiniz görüntülenir). Bu sayede henüz satıģına aracılık etmediğiniz ürünleri listeden tespit etmeniz kolaylaģacaktır balerin.com ürününe Satış Ortağı olduğunuz ve linkiniz bu bölümde görünecektir. İsterseniz ürüne ait satış ortaklığınızı iptal edebilirsiniz ve daha sonra tekrar satış ortağı olabilirsiniz.

10 XTicaret SatıĢ Ortaklığı Kazançları ve Ödemeler XTicaret te ödemeler her ayın 2 döneminde yapılmaktadır. Ayın 1 i ile 18. günü arası ödemeler, gelecek ayın 5 inde baģlar ve en geç 3 iģ günü içerisinde tamamlanır. 18 i ile gelecek ayın 1 i arası ödemeler ise, gelecek ayın 18 inde baģlar ve yine 3 iģ günü içerisinde tamamlanır. Ödemeler neden geriden takip eder? Çünkü satılan ürünlerde iade/satıģ iptali gibi durumlar olabilir. Hem ürün sahiplerinin hem de satıģ ortaklarının kazançlarının netleģip korunması amacıyla bu süre gerekmektedir. SatıĢ Ortaklığından elde edeceğiniz gelir için vergi ve stopaj ödemeleri XTicaret tarafından yapılmaktadır. Yasal olan vergi ve kesintiler uygulanarak ödemeleriniz hesabınıza aktarılmaktadır. Bu nedenle kazançlarınıza dair herhangi bir vergi yükümlülüğünüz de bulunmamaktadır. Detaylı bilgilere XTicaret kullanım koģullarından ulaģabilirsiniz. XTicaret Kullanıcı Paneli XTicaret te ana sayfa veya farklı bir sayfada iken, Hesabım butonunu tıkladığınızda kullanıcı panelinizde yer alan ilgili bölümlerden; üyelik bilgilerinizi, kazançlarınızı, hangi ürünlere ortak olduğunuzu ve satıģ ortaklığı linkleriniz ile ne kadar hit/ne kadar satıģ geldiğini (satıģ ortağı olduğum ürünler bölümünde), hesabınızla ilgili tüm detayları görebilirsiniz. SatıĢ Raporu nda, satıģ ortağı olduğunuz ve tanıttığınız hangi ürün, kim tarafından, ne zaman, hangi ödeme Ģekli ile alınmıģ, havale/eft ile ödeme yapıldıysa onaylanmıģ mı veya beklemede mi gibi detayları görebilirsiniz. Gelir raporu ve ödemeler bölümünde ise banka hesabınıza aktarılacak dönem ödemelerinizi görebilirsiniz

11 XTicaret güncel duyurularını buradan takip edebilirsiniz. Bu sekmelerden bilgilerinizi düzenleyebilir, XTicaret veya ürün sahiplerinden gelecek mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz. ProjeX üyesi değilseniz bu bölüm sizde görünmeyecektir. Satış Ortaklığıyla ilgili bölümlere bu butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Blog Nasıl Açılır ve SatıĢ Ortaklığı Linki Nasıl Eklenir? Ġnternette ücretli veya ücretsiz bloglar açabilirsiniz. SatıĢ Ortaklığına yeni baģladığınızda, site kurmak gibi bilgileriniz yoksa blogger.com, blogcu.com gibi ücretsiz blog servislerinden blog açarak ilk denemelerinizi yapmanızı öneririz. En çok bilinen ve ilgi gören bu servisler dıģında da pek çok blog servisi bulunmaktadır. Blog açmak neden önemlidir? - SatıĢ Ortağı iseniz; ürünlerle ilgili özgün, dikkat çeken yazılar yayınlayarak kaliteli ve güncel bir blog ile arama motorlarından trafik çekebilirsiniz. Ekstra reklam masrafı olmadan tanıtım yapmanın en iyi yoludur. Ürüne ait satıģ ortaklığı linklerinizi direkt paylaģmak yerine blogunuzu tanıtarak (sosyal ağlarda paylaģmak, sosyal imleme sitelerine, ücretsiz ilan sitelerine ve video sitelerine eklemek vb.) daha iyi satıģlar yapabilirsiniz. Tek bir ürüne odaklı bloglar yapabileceğiniz gibi, aynı türden ürünleri içeren bloglar da hazırlayabilirsiniz. Blog sahibi olabilmek için teknik bilgi gerekmez. Size aktaracağımız bilgiler ile siz de hemen bir blog sahibi olabilirsiniz ve internette biraz da araģtırma yaparak istediğiniz gibi geliģtirebilirsiniz. Google a ait olan blogger.com dan ücretsiz olarak kolaylıkla blogunuzu açabilir ve ilk yayınlarınızı yapmaya baģlayabilirsiniz. blogger.com adresine gidin

12 Blog Açma Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.>>>> blogger.com Eğer bir Gmail adresiniz var ise aynı giriģ bilgileri ile Blogger a da girebilir ya da farklı bir hesap oluģturabilirsiniz. Ġlk defa google üyeliğiniz olacaksa, aģağıdaki sayfada sağ üstte bulunan Kayıt Olun butonuna tıklayarak üyelik oluģturabilirsiniz (Gmail de Google ın hizmetidir) Gmail bilgilerinizi yazarak Oturum aç a tıklayın

13 Blogunuz varsa ekran bu şekilde görünür ve Yeni Blog butonuna tıklayarak ürün odaklı yeni bir blogu aynı hesabınızda açabilirsiniz. (Bir günde en fazla 2 ayrı blog açılabilir!) Blog Açma Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.>>>> Blogger a ilk defa giriģ yapanlar için aģağıdaki gibi bir sayfa görünecektir Blogunuz da görünmesini istediğiniz başlığı buraya yazın. Blog adresinizle de uyumlu olması daha iyi olur. İkinci bölüme blog adresinizi yazın. balerin.com için örnek verdiğimizden bu tür bir adres uygun gördük (balerinkozmetik). Siz ürüne göre veya daha farklı bir adres de belirleyebilirsiniz. Adres bitişik yazılmalı ve Türkçe karakter içermemelidir! Bu sizin blog adresiniz (alan adı-domain) olacaktır. Kullanılabilecek bir adres ise uygundur onayı (mavi tik) çıkacaktır. Yukarıdaki seçeneklerden blogunuz için şablon seçip Blog oluştur! u

14 Blogumuz oluştu. Yayın göndermeye başla yı tıklayın AĢağıdaki bölümleri doldurarak ilk yazınızı hemen yayınlayabilirsiniz. Burada gösterilen örnek amaçlıdır, trafik ve ilgi çekmek için daha uzun, düzgün tanıtım yazıları/makaleler hazırlamalısınız. Etiketler ise, arama motorlarında bu kelimelerle arama yapıldığında yazınızın listelenmesini kolaylaģtırır. Yazı içeriğine ürün logosu, fotoğraf, video, banner gibi öğeler de ekleyebilirsiniz.

15 İlk yazınız için bu bölüme bir başlık yazın... Yazınızı biçimlendirmek için araçlar paneli. Yazınızı bu alana yazın. Yazınıza uygun, yazı içeriğinde de geçen kelimelerden oluşan etiketler (aralarında virgül ile) yazın ve Tamamlandı yı tıklayın. Bir önceki resimde görüldüğü gibi, yazı içinde belirli bir ifadeyi seçili hale getirin (Örnek: balerin.com) ve Araçlar da Bağla bölümüne tıklayın Bağla Altında link ekli olacak seçili metni buradan düzenleyebilir veya yazı yazdığınız bölümde herhangi bir yerde boş alanda bağla ya tıkladığınızda görünecek metin belirleyebilirsiniz. Bu küçük pencerede Web adresi seçili olsun ve ürüne ait XTicaretten aldığınız Satış Ortaklığı linkinizi bu boşluğa ekleyin ve alttaki Tamam butonuna tıklayın. ÖNEMLĠ! Blogunuzda SatıĢ Ortaklığı linkinizi direkt ekleyebileceğiniz gibi, link kısaltma sitelerinden kısaltarak da kullanabilirsiniz. Özellikle sosyal ağlarda ve arama motorları reklam uygulamalarında kullanırken kısaltılmıģ linklerinizi kullanmanız tavsiye edilir. (Örnek link kısaltma sitesi: tinyurl.com Açılacak sayfada Enter a long URL to make tiny: bölümüne linkinizi yapıģtırın ve Make TinyURL butonuna tıklayın. KısaltılmıĢ ve değiģtirilmiģ olarak 2 adet link oluģacaktır. Ġkisini de kullanabilirsiniz.) Bazı referans linkler, arama motorları ve sosyal ağlarda spam olarak kabul edilir ve engellenebilir. PaylaĢımına izin verilse de bazen tıklandığında linkler çalıģmayabilir. Bu

16 durum sadece XTicaret ürün satıģ ortaklığı linkleri için geçerli değildir, birçok yabancı ürün ve tanıtım linkleri için de aynı sorun vardır. Bir satıģ ortaklığı linkini nereden almıģ olursanız olun, internette herhangi bir alanda kullandığınızda kendiniz tıklayarak çalıģıp çalıģmadığını kontrol edin (tıklayınca ürün sitesine yönleniyor mu Ģeklinde). Mail ile tanıtım yapacaksanız, yine mail içeriklerinde de kısa linkleri kullanmanız faydalı olacaktır. Blog Açma Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.>>>> Yazıda seçtiğimiz ifadenin altına linkimizi ekleyerek bağlantı oluģturduk (Yazıya ekleyeceğiniz resimler için de aynı iģlemi yapabilirsiniz. Resmin üzerini tıklayıp seçili hale getirin, yine Bağla ya tıkayın ve aynı Ģekilde satıģ ortaklığı linkinizi ekleyip, tamam deyin.) Yazınızı düzenlemeyi tamamladığınızda Kaydet i tıklayın Kaydet Yazıya resim eklemek için bu işareti tıklayın. Resim linkini (url) veya bilgisayardaki bir resmi de yükle diyerek ekleyebilirsiniz. Kaydet dedikten sonra, blogunuzun listelendiği alanda sol taraftaki menüden Ayarlar ı tıklayın ve blogunuzun genel ayarlarını yapın

17 Blogunuza açıklama eklemek için Düzenle yi tıklayın. Ayarlar Buradaki ifadeyi kontrol edin. Bu şekilde ise değişiklik yapmayın. Blog açıklaması, yine blogunuzun konusu ve içeriğiyle ilgili olmalı. AĢağıdaki örneğimize uygun olarak basit Ģekilde düzenlenmiģtir. Farklı site ve blogları inceleyerek, blog adresinizi, baģlığını ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. Açıklamanızı da düzenledikten sonra Kayıtlar a tıklayın Blog açıklamasını yazıp Değişiklikleri kaydet e tıklayın. Kayıtlar sayfasında kaydettiğimiz ilk blog yazımız Taslak olarak görünüyor. Bu yayını seçin ve Yayınla butonunu tıklayın. Yeni yayın oluşturabilirsiniz. Blogunuzu görüntülemek için ise buraya tıklayın.

18 Yayınla butonu. Kayıtlı taslağı burayı işaretleyerek (tıklayarak) seçin. Diğer blog ayarlarını inceleyin. Ġstediğiniz Ģablonu kullanabilir, bu Ģablonlarda değiģiklikler yapabilir (Ģablon bölümünden), diğer tüm düzenlemeleri yerleģimler bölümünden istediğiniz Ģekilde yapabilirsiniz. Ġlk blog yazınızı yazıp yayınla dediğinizde, blogunuz aģağıdaki gibi görünecektir Blog Açma Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.>>>> Blog adresi. Blog başlığı ve açıklaması. Yazıdaki bağlantı üzerine veya resim üzerine mouse ile gittiğinizde Satış Ortaklığı linkinin sayfanın bu kısmında belirdiğini görebilirsiniz. Etiketler SatıĢ Ortağı olduğunuzda, ürün satıģına bu Ģekilde aracılık edersiniz. Blogunuzu, 2 günde bir yeni yazılar ekleyerek güncel tutmanız faydalıdır. Alıcı (müģteri) sitenizi/blogunuzu ziyaret

19 eder, herhangi bir yere yerleģtirdiğiniz linkinize tıklar ve asıl satıģ sitesine gider. Ürünü oradan satın aldığı anda ise siz komisyonunuzu kazanırsınız. Bu nedenle, ürünleri tanıtırken doğru bilgiler vermeniz, ziyaret edenlerin ürün için karar vermesinde de, yazılarınızla, reklamlarınızla ve diğer tüm paylaģımlarınızla yönlendirici olmanız, satıģlarınızı yükseltecektir. Pek çok satıģ ortaklığı sitesi bulunur. Bunları inceleyebilir ve örnek alabilirsiniz. Ürünlere göre aramalar yaptığınızda çoğu karģınıza çıkacaktır. Sosyal paylaģım sitelerinde de yine satıģ ortaklığı linklerinizi (sayfa, grup veya profilinizden gönderiler yaparken) kullanırsanız pek çok kiģiyi ürüne yönlendirmiģ olursunuz. Elbette sadece linkinizi atmamalısınız. Çarpıcı, sıra dıģı ifadelerle dikkat çekebilirsiniz. Bu sitelerde de bir fotoğraf, resim veya video paylaģımlarınıza linkiniz ekleyerek tanıtımlar oluģturabilirsiniz. SatıĢ Ortaklığı linkiniz yerine blog adresinizi (farklı yazılar varsa yazıların bağlantı adreslerini) paylaģabilirsiniz. Bu sayede blogunuza ziyaretçi trafiği oluģturursunuz. Ġnternet üzerinde her Ģey reklamlar üzerine kurulurdur. Siteleri ziyaret ederken artık farklı açıdan bakmayı da öğrenirsiniz. Bu yapılan çalıģmalarının nedeni nedir? Sadece keyif mi? Ġnternette ticaret dendiğinde ise akla e-ticaret belirli bir kalıpla (ezberlenen durumuyla, sadece alıģveriģ sitelerinden veya ithalat/ihracattan ibarettir) gelir. Asıl güç ve potansiyel ise SATIġ ORTAKLIĞI sistemindedir. Ürün sahipleri fazla emek ve ek masraf yapmadan ürünlerini daha çok kullanıcıya ulaģtırır, sürümden kazandıkları için de komisyon oranlarını yüksek tutarlar. Kazançları pek çok üreticiye/ürün sahibine göre yüksek olduğu için de harcamalarını sadece ürünlerini geliģtirmek veya yeni ürünlere yönelmek amacıyla kullanırlar. Satıcılar (satıģ ortakları) ise yine az emek ve az masraf ile hiçbir Ģekilde kazanamayacakları parayı elde ederler. Ofis tutmak veya belirli saatlerde çalıģma zorunlulukları da yoktur. Bilgisayar ile internet bağlantısı olan her yerden ve istenen her saatte çalıģmak mümkündür. Bu sebepler, milyonlarca kiģinin satıģ ortaklığı sistemine yönelmesi için yeterlidir. SatıĢ Ortaklığı çalıģmalarınız için TV, medya, internet, sokak ilanları vb. tüm reklamları örnek alarak hareket edin, bir ürün nasıl tanıtılıyor? Ya da bizler bir ürünü neden alırız? Bu soruların yanıtı sizde varsa iģiniz daha kolay. Fark oluģturmalısınız ki fark edilsin! Ayrıca, baģarısız (ürün sahipleri veya satıģ ortaklığıyla daha önce ilgilendim diyen) insanlardan duyduklarınıza ve internetten iģ mi olur gibi ön yargılara kulak asmayın. Tıkla kazan, hopla kazan, zıpla kazan gibi safsatalara da itibar etmeyin. Dünya devlerinin elinde olan asıl güç sizce nedir ve bu kadar insanın bunca çabası ne içindir? Elinizin altındaki gücün farkına varın, SatıĢ Ortaklığından siz de yerinizi ve payınızı Ģimdiden alın.

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un. internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ. ProjeX. ile

Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un. internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ. ProjeX. ile Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ ProjeX ile Ürününüz (Markanız) Milyonlara Ulaşıyor! * En KOLAY * En ETKİLİ * En HIZLI * En

Detaylı

ProjeX (XNetwork) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Üye Oldum, Şimdi Ne Yapmalıyım?

ProjeX (XNetwork) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Üye Oldum, Şimdi Ne Yapmalıyım? ProjeX (XNetwork) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Üye Oldum, Şimdi Ne Yapmalıyım? ProjeX e Hoş geldiniz! Bu kılavuz; üyeliğinizi tamamladığınız andan itibaren, ProjeX te neler yapabileceğinizi adım adım göstermek

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

PROJEX (XNETWORK) TANITIM ÇALIġMALARINDA VE BEKLEYEN ÜYELER ĠLE ĠLETĠġĠMDE KULLANILABĠLECEK FARKLI ĠÇERĠKLER ĠLE HAZIRLANMIġ E-MAĠL ÖRNEKLERĠ

PROJEX (XNETWORK) TANITIM ÇALIġMALARINDA VE BEKLEYEN ÜYELER ĠLE ĠLETĠġĠMDE KULLANILABĠLECEK FARKLI ĠÇERĠKLER ĠLE HAZIRLANMIġ E-MAĠL ÖRNEKLERĠ PROJEX (XNETWORK) TANITIM ÇALIġMALARINDA VE BEKLEYEN ÜYELER ĠLE ĠLETĠġĠMDE KULLANILABĠLECEK FARKLI ĠÇERĠKLER ĠLE HAZIRLANMIġ E-MAĠL ÖRNEKLERĠ ÖRNEK 1 Kendi ĠĢinin Patronu Olma Zamanı Gelmedi Mi? Çalışan

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

Site Kurma Fikirleri ve Genel Plan Oluşturma

Site Kurma Fikirleri ve Genel Plan Oluşturma BU KİTAP İNDİRMEYOLU VE EĞİTİMUYUMAZ İŞ BİRLİĞİ İLE HAZIRLANMIŞTIR. ÖNSÖZ Arkadaşlar öncelikle bilgilerin %90 ı internetten derlediğim bilgilerdir.internnette her site ayrı bir konuya değinmiş oraya gir

Detaylı

BĠLĠġĠM TEKNOLOJĠLERĠ

BĠLĠġĠM TEKNOLOJĠLERĠ T.C. MĠLLÎ EĞĠTĠM BAKANLIĞI BĠLĠġĠM TEKNOLOJĠLERĠ AÇIK KAYNAK KODLU HAZIR WEB SĠSTEMLERĠ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

ÜNĠTE 14 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ BLOG UNUZU YAYINA HAZIRLAYIN ĠÇĠNDEKĠLER HEDEFLER. Bu üniteyi çalıģtıktan sonra;

ÜNĠTE 14 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ BLOG UNUZU YAYINA HAZIRLAYIN ĠÇĠNDEKĠLER HEDEFLER. Bu üniteyi çalıģtıktan sonra; ĠÇĠNDEKĠLER ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ 14.0. BLOG UNUZU YAYINA HAZIRLAYIN 14.1. Blogroll ünüzü oluģturun 14.2.Yazarlarınızı ve kullanıcılarınızı yönetin 14.3. Gravatar nedir? 14.4. Sabit sayfalar oluģturun

Detaylı

A) ALT HESAP RAPORLAMA

A) ALT HESAP RAPORLAMA A) ALT HESAP RAPORLAMA MM ile yönettiğiniz alt hesaplardan birine girin; - Sayfanın sağ üst tarafında bulunan tarih aralığını Tüm zamanlar olarak değiştirin - Kampanyalar sekmesine girin - Anahtar kelimeler

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU Bekleyen üyeleriyle ve ulaşabileceği herkesle, telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir. Yüz yüze görüşmeler için de kullanabilir veya

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

ÜNĠTE 12 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ KENDĠ WORDPRESS ĠNĠZĠ KURUN ĠÇĠNDEKĠLER. HEDEFLER Bu üniteyi çalıģtıktan sonra;

ÜNĠTE 12 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ KENDĠ WORDPRESS ĠNĠZĠ KURUN ĠÇĠNDEKĠLER. HEDEFLER Bu üniteyi çalıģtıktan sonra; ĠÇĠNDEKĠLER ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ 12.0. KENDĠ WORDPRESS ĠNĠZĠ KURUN 12.1 WordPress i indirin 12.2. Dosyaları çıkarın 12.3. Dosyaları sunucuya yükleyin 12.4. MySQL veritabanınızı oluģturun 12.5. wp-config.php

Detaylı

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 12. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 12.1 Forumlar... 3 12.1.1. Tanım... 3 12.1.2. Üyelik

Detaylı

WordPress Rehberi nin Tüm Hakları WordPress Türkiye ye Aittir.

WordPress Rehberi nin Tüm Hakları WordPress Türkiye ye Aittir. 1 WordPress Rehberi nin Tüm Hakları WordPress Türkiye ye Aittir. Bu rehber, Pdf formatında e-kitap olarak hazırlanmıştır; rehberin güncel sürümü her zaman için www.wordpress-tr.com/indir/rehberler adresinden

Detaylı

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ İçindekiler İçindekiler SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ Giriş.................................................................................. Backlink Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler................................................

Detaylı

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ Hazırlayan: Doç. Dr. Yüksel GÖKTAŞ Arş. Gör. Turgay DEMİREL İÇİNDEKİLER Bloga Giriş...3 Blog nedir?...3 Terimler...3 Blog unuzu planlayın...3 Wordpress nedir?...4 WordPress

Detaylı

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık.

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık. Hayat için kısa, bir derginin yeni sayısının gün yüzüne kavuşması için uzun sayılabilecek bir aradan sonra buradayız yine. Ama önemli olan her ay yeni bir sayıyla buluşmaktan çok, anlamlı bir sayıyla karşınıza

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

3.Göz Görsel Analiz Uygulaması Kullanım Kılavuzu. Uygulamadan en iyi verimi almanız için bu kılavuzu okumanız tavsiye edilir.

3.Göz Görsel Analiz Uygulaması Kullanım Kılavuzu. Uygulamadan en iyi verimi almanız için bu kılavuzu okumanız tavsiye edilir. 3.Göz Görsel Analiz Uygulaması Kullanım Kılavuzu Uygulamadan en iyi verimi almanız için bu kılavuzu okumanız tavsiye edilir. Oratech Teknoloji Sistemleri 24.12.2010 İçindekiler GİRİŞ...6 ANALİZ EKRAN...8

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

CashBook Eğitim Serisi

CashBook Eğitim Serisi CashBook Eğitim Serisi CashBook Kazanç EKİBİ www.comestomoney.com Sorumluluk Sınırları ve Garanti Feragatnamesi Bu e-kitap ın yazar ve yayıncısı, yararlandığınız bu e-kitap ve tüm ilgili materyalleri en

Detaylı

Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi

Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi Giriş Gelir Ortakları(GO) platformuna hoşgeldiniz. Bu platform üzerinden web sitenize uygun kampanyaları seçebilecek,

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin İnternetten Para Kazanma Başlangıç Rehberi

Yeni Başlayanlar İçin İnternetten Para Kazanma Başlangıç Rehberi Yeni Başlayanlar İçin İnternetten Para Kazanma Başlangıç Rehberi Yeni Başlayanlar İçin İnternetten Para Kazanma Başlangıç Rehberi Merhaba dostum, Benim adım Aslı Göksu. 33 yaşındayım ve yaklaşık 5 yıl

Detaylı

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ ÖZEL KOLEKSIYON 2009 WEB SİTESİ KURMA REHBERİ BİLGİSAYAR KİTAPLIĞI SERİSİ - 03 Yayıncı Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. YILMAZ Yayın Direktörü M. Rauf ATEŞ Yazı

Detaylı